PL172987B1 - Wyrób higieniczny i sposób wytwarzania wyrobu higienicznego - Google Patents

Wyrób higieniczny i sposób wytwarzania wyrobu higienicznego

Info

Publication number
PL172987B1
PL172987B1 PL94302837A PL30283794A PL172987B1 PL 172987 B1 PL172987 B1 PL 172987B1 PL 94302837 A PL94302837 A PL 94302837A PL 30283794 A PL30283794 A PL 30283794A PL 172987 B1 PL172987 B1 PL 172987B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
harness
end area
waist section
attached
area
Prior art date
Application number
PL94302837A
Other languages
English (en)
Inventor
David A. Kuen
Original Assignee
Kimberly Clark Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kimberly Clark Co filed Critical Kimberly Clark Co
Publication of PL172987B1 publication Critical patent/PL172987B1/pl

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61FFILTERS IMPLANTABLE INTO BLOOD VESSELS; PROSTHESES; DEVICES PROVIDING PATENCY TO, OR PREVENTING COLLAPSING OF, TUBULAR STRUCTURES OF THE BODY, e.g. STENTS; ORTHOPAEDIC, NURSING OR CONTRACEPTIVE DEVICES; FOMENTATION; TREATMENT OR PROTECTION OF EYES OR EARS; BANDAGES, DRESSINGS OR ABSORBENT PADS; FIRST-AID KITS
    • A61F13/00Bandages or dressings; Absorbent pads
    • A61F13/15Absorbent pads, e.g. sanitary towels, swabs or tampons for external or internal application to the body; Supporting or fastening means therefor; Tampon applicators
    • A61F13/56Supporting or fastening means
    • A61F13/64Straps, belts, ties or endless bands

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Epidemiology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Vascular Medicine (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Absorbent Articles And Supports Therefor (AREA)
  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)

Abstract

1. Wyrób higieniczny, znamienny tym, ze skla- da sie z co najmniej jednej szelki z pierwszym obszarem koncowym, przeciwleglym do niego drugim obszarem koncowym, oraz obszarem centralnym znajdujacym sie pomiedzy pierwszym a drugim obszarem koncowym, przy czym co najmniej jedna szelka posiada: pierwszy lacznik przymocowany do pierwszego obszaru konco- wego; oraz drugi lacznik przymocowany do pierwsze- go obszaru koncowego, powloki wyrobu higienicznego posiadajacej pierwsza sekcje taliowa, przeciwlegla do niej druga sekcje taliowa, oraz sekcje krokowa usytuo- wana pomiedzy pierwsza a druga sekcja taliowa, za- wierajacej: pierwszy element ustalajacy do rozlaczalncgo laczenia z pierwszym lacznikiem, usytuowany w pie- rwszej sekcji taliowej; drugi element ustalajacy do rozlaczalnego laczenia z drugim lacznikiem, usytuo- wany w pierwszej sekcji taliowej; oraz elementy do mocowania drugiego obszaru koncowego co najmniej jednej szelki z druga sekcja taliowa powloki wyrobu higienicznego. P L 172987 B 1 FIG. I PL PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest również sposób używania wyrobu higienicznego tego typu. Na sposób te,n składa się wybór jednego z różnych typów łączników do mocowania szelek do powłoki wyrobu higienicznego. W tym przypadku użytkownik uzyskuje wygodny sposób wyboru odpowiedniego łącznika.
Przedmiotem wynalazku jest również sposób wytwarzania wyrobu higienicznego. Na sposób ten składa się zapewnienie co najmniej jednej szelki z pierwszym obszarem końcowym, przeciwległym do niego drugim obszarem końcowym, oraz znajdującym się pomiędzy nimi obszarem centralnym; przymocowanie do pierwszego obszaru końcowego szelki dwóch łączników, pierwszego i drugiego; zapewnienie powłoki wyrobu higienicznego posiadającej pierwszą sekcję taliową, przeciwległą do niej drugą sekcję taliową, oraz znajdującą się pomiędzy nimi sekcję krokową; umieszczenie na pierwszej sekcji taliowej pierwszej sekcji taliowej pierwszego elementu ustalającego przeznaczonego do rozłączalnego łączenia z pierwszym łącznikiem, oraz drugiego elementu ustalającego, przeznaczonego do rozłączalnego łączenia z drugim łącznikiem; oraz wykonanie elementów do mocowania drugiego obszaru końcowego szelki z drugą sekcją taliową powłoki wyrobu higienicznego.
Jak widać z powyższego opisu, niniejszy wynalazek zaspokaja osobiste preferencje użytkowników wyrobów higienicznych pod kątem typu łączników.
Przedmiot wynalazku jest przedstawiony na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia chłonny wyrób higienicznyjednorazowego użytku według niniejszego wynalazku, w rzucie perspektywicznym, częściowo w stanie rozłożonym; fig. 2 - powłoka chłonnego wyrobu higienicznego jednorazowego użytku z fig. 1 w rzucie głównym poziomym, z usuniętą częścią materiału dla celów ilustracyjnych; fig. 3 - szelka do chłonnego wyrobu higienicznego jednorazowego użytku z fig. 1, w rzucie głównym poziomym, w powiększeniu; fig. 4 - przekrój poprzeczny płaszczyzną 4-4 na fig. 1, w powiększeniu; fig. 5 - szelka w przekroju poprzeczny m podobnym do pokazanego na fig. 4, ale przymocowaną do powłoki wyrobu higienicznego za pomocą guzika, w powiększeniu; fig. 6 - inny przykład wykonania powłoki wyrobu higienicznego według wynalazku, w rzucie podobnym do pokazanego na fig. 2, z częściowo usuniętym materiałem dla celów ilustracyjnych.
Dla celów ilustracyjnych, na fig. 112 pokazano chłonny wyrób higieniczny jednorazowego użytku 20 według niniejszego wynalazku w postaci pieluchomajtek dla osób starszych nie będących w stanie powstrzymać wydalania. Niniejszy wynalazek można zastosować w innych wyrobach higienicznych tego typu, na przykład w innych chłonnych wyrobach jednorazowego użytku, bieliźnie, kostiumach kąpielowych, spodenkach dla sportowców, protezach lub w innych wyrobach higieny osobistej lub zdrowotnych.
Chłonny wyrób higieniczny jednorazowego użytku 20 składa się z powłoki 22 o budowie umożliwiającej zastosowanie w niej systemu mocowania. Jak widać, powłoka 22 składa się w zasadzie z nieprzepuszczalnej dla płynów podkładki 24, w zasadzie przepuszczalnej dla płynów, zwróconej ku ciału warstwy 25, i wkładu chłonnego 26 (fig. 2) umieszczonego pomiędzy podkładką a warstwą zwróconą ku ciału. Korzystnie, podkładka 24 i warstwa zwrócona ku ciału 25 są dłuższe i szersze niż wkład chłonny 26, dzięki czemu na ich obwodach tworzą się obrzeża,
172 987 które można ze sobą łączyć techniką zgrzewania ultradźwiękowego, zgrzewania termicznego, za pomocą klejów lub podobnymi sposobami. Wkład chłonny 26 można mocować do podkładki 24 i/lub warstwy zwróconej ku ciału 25 techniką zgrzewania ultradźwiękowego, za pomocą klejów lub innymi sposobami. W skład wyrobu higienicznego 20 mogą wchodzić dodatkowe elementy wspomagające wchłanianie, rozprowadzanie i zatrzymywanie wydzielin fizjologicznych. Na przykład, w wyrobie higienicznym może znajdować się warstwa transportowa, na przykład warstwa ujawniona w opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 798 603 udzielonym Meyerowi i innym, na który powołano się w niniejszym dokumencie w stosownym zakresie.
Jak widać, powłoka wyrobu higienicznego 22 jest w przybliżeniu prostokątna i można w niej wyróżnić koniec pierwszy lub przedni 28, koniec przeciwległy do niego lub tylny 29, oraz biegnące pomiędzy obu końcami, pierwszym i drugim, podłużne boki 30. Na powłoce 22 wyrobu higienicznego można wyróżnić pierwszą lub przednią sekcję taliową 33, sąsiadującą z pierwszym końcem 28, oraz przeciwległą do niej, drugą lub tylną sekcję taliową 34, sąsiadującą z drugim końcem 29.
; j-e, _____ 22 : r λ c_j_ą~ 1 i______ ws t*_ iuuu^uz^ pici a tnugu lauuwą ee i xn<ajuujc wę MOKUWd P\3. ΓU nałożeniu powłoki 22 wyrobu higienicznego naużytkownika, pierwsza sekcjataliowa 33 stanowi w zasadzie tę część wyrobu higienicznego, która znajduje się z przodu względem krokowego obszaru użytkownika, natomiast druga sekcja taliowa 34 stanowi w zasadzie tę część wyrobu higienicznego, która znajduje się z tyłu jego obszaru krokowego. Powłoka 22 wyrobu higienicznego może być prostokątna o długości w zakresie od około 10 do około 34 cali (około 25-86 cm) i szerokości w zakresie od około 2 do około 22 cali (około 5-56 cm). Powłoka 22 wyrobu higienicznego może oczywiście mieć również kształt litery T, litery I, klepsydry lub nieregularny.
W powłoce 22 mogą znajdować się elastyczne paski lub tasiemki 38 (fig. 2) biegnące podłużnie w każdym obrzeżu bocznym wyrobu 20 i przymocowane w stanie rozciągniętym do podkładki 24, warstwy wierzchniej 25 lub do obu. Paski elastyczne 38 znajdują się w sekcji krokowej 36 i biegną ku albo wchodzą do pierwszej i drugiej sekcji taliowej 33 i 34. Paski elastyczne 38 mogą pomagać w utrzymywaniu powłoki 22 przy ciele użytkownika albo też tworzą uszczelnienia lub uszczelki wokół jego nóg.
W przedstawionym na rysunkach: przykładzie układu mocowania według niniejszego wynalazku znajduje się para szelek 40 oraz cztery elementy ustalające. Elementy te są przystosowane do rozłączalnego sprzęgania się z różnymi typami łączników na szelkach 40. Jak pokazano, elementy ustalające mają postać czterech pasków pętelkowych 42 stanowiących element pętelkowy haczykowo-pętelkowego systemu mocowania. Paski pętelkowe 42 mogą mieć takie same kształty i mogą być wykonane z dowolnego materiału pętelkowego.
W jednym z przykładów wykonania, pod pojęciem materiału pętelkowego należy rozumieć strukturę złożoną z części podstawowej i licznych pętelek wystających ku górze z co najmniej jednej powierzchni części podstawowej. Materiał pętelkowy może być wytwarzany w taki sposób, że powstają wystające ku górze pętelki stabilizowane poprzez drapanie i termoutwardzanie powodujące formowanie pojedynczych pętelek z podłoża. Materiał pętelkowy może być wykonany z dowolnego surowca, na przykład z akrylu, poliamidu, polipropylenu lub poliestru, oraz można go wytwarzać dowolnym sposobem, na przykład techniką dziania, igłowania, wytłaczania lub perforowania za pomocą igieł. Paski pętelkowe 42 mogą być również wykonane z dowolnego materiału z pętelkami włókninowymi, z podłożem lub bez.
W zalecanym przykładzie wykonania, paski pętelkowe 42 są wykonane z dwunitkowej osnowowej dzianiny poliestrowej o strukturze 21 do 41 nitek osnowy na cal (około 8-16 na cm) i od 26 do 46 nitek wątku na cal (około 10-18 na cm). Około 15-35 procent przędzy może składać się z włókien z 1 -30 włókienek pojedynczych i o numerze denier w zakresie od 15-30 d (denier). Około 65-85 procent przędzy mogą stanowić włókna złożone z 1-30 włókienek elementarnych o numerze denier w zakresie około 20-55 d. Wysokość pętelek może wynosić od około 2 do około 2,5 milimetra, natomiast ich grubość od około 0,010 do około 0,040 cala (około 0,25 do 1 mm) a gramatura od około 1,0 do około 3,0 uncji na jard kwadratowy. Stwierdzono, że jednym z materiałów nadaj ących się na paski pętelkowe 42jest wyrób firmy Guilford Mills z Greensboro, North Carolina, USA, o numerze 19902.
172 987
Paski pętelkowe 42 są rozmieszczone w pierwszej i drugiej sekcji taliowej 33 i 34 i przymocowane do powierzchni podkładki 24 znajdującej się po przeciwnej stronie niż warstwa wierzchnia 25. Korzystnie, dwa paski pętelkowe 42 w pierwszej sekcji taliowej 33 są oddzielone od siebie i oddalone od pierwszego końca 28 i bokdw podłużnych 30 o co najmniej około 0,25 cala (około 6,5 mm). Korzystnie, oba paski pętelkowe 42 w drugiej sekcji taliowej 34 są oddzielone od siebie i oddalone od drugiego końca 29 i bokćw podłużnych 30 o co najmniej około 0,25 cala (około 6,5 mm).
Korzystnie, w każdym pasku pętelkowym 42 znajduje się dziurka 44 na guzik (patrz fig. 2). Każda dziurka 44 ma postać nacięcia, szczeliny, perforowanego otworka lub innego otworu w materiale pętelkowym. Korzystnie, dziurka 44 przechodzi na wylot przez materiał pętelkowy, podkładkę 24 i warstwę wierzchnią 26. Korzystnie, ale niekoniecznie, dziurki 44 powinny znajdować się w miejscach omijających wkład chłonny 26.
Paski pętelkowe 42 mogą mieć dowolny kształt geometryczny, na przykład kwadratu, prostokąta, nieregularny, owalny, okrągły etc. Ich wymiary należy dobierać w taki sposdb, żeby można je było łatwo zauważyć i wyczuć dotykiem oraz zmieścić w nie dziurki na guziki.
«zoTrwetlriA raclai mma η» unzmiaranh oLtUti A no! c «o uniszy k ństgUAiiL »» w laOŁiwil· jji νυννιγ^ι-ν »» n »łj ou-uw
1,25 cala (około 10 na 3 cm). Korzystnie, wszystkie dziurki 44 na guziki znajdują się w środku paskdw pętelkowych 42 i biegną rdwnolegle do ich wymiaru podłużnego.
Paski pętelkowe 42 są przymocowane techniką zgrzewania ultradźwiękowego, zgrzewania termicznego, szycia, za pomocą klejdw lub dowolnymi innymi sposobami, w taki sposdb, że pętelki materiału pętelkowego sterczą na zewnątrz z podkładki 24. Korzystnie, paski pętelkowe 42 są przymocowane tak jak pokazano na fig. 2, w taki sposdb, żeby podłużny wymiar każdego paska pętelkowego tworzył kąt około 35 stopni z osią poprzeczną powłoki 22 wyrobu higienicznego. Paski pętelkowe 42 można rdwnież mocować pod pewnymi kątami w stosunku do osi podłużnej wyrobu higienicznego za pomocą licznych nitek kleju (nie pokazanych), jak ujawniono w opublikowanym zgłoszeniu patentowym Standw Zjednoczonych Ameryki nr seryjny 07/998 496, złożonym 30 grudnia 1992 przez D. A. Kuena i innych pod nazwą System mocowania wyrobu higienicznego. Paski pętelkowe 42 można rdwnież mocować w taki sposdb, że są równoległe do podłużnej lub poprzecznej osi powłoki 22 wyrobu higienicznego (nie pokazano).
Zamiast czterech paskdw pętelkowych 42 system mocowania może być zbudowany w taki sposdb, że pasek pętelkowy 42 pokrywa co najmniej część zarówno pierwszej jak i drugiej sekcji taliowej 33 i 34 lub jest w nich usytuowany (nie pokazano). Pojedynczy pasek pętelkowy 42 tego typu można mocować do podkładki 24 albo też może on stanowić jej integralny element.
System mocowania może rdwnież składać się z pary paskdw pętelkowych 43 (patrz fig. 6), przy czym jeden z nich biegnie poprzecznie przez pierwszą sekcję taliową 33 a drugi poprzecznie przez drugą sekcję taliową 34.
W jeszcze innym rozwiązaniu, w materiale pętelkowym mogą znajdować się dwie, cztery lub jeszcze więcej dziurek 44 na guziki. Rozumie się edwnież samo przez się, że dziurki 44 mogą znajdować się w powłoce 22 wyrobu higienicznego w innych miejscach niż paski pętelkowe 42. W takim przypadku element ustalający składa się z paskdw pętelkowych oraz z części powłoki wyrobu higienicznego z dziurkami na guziki.
Jak widać na fig. 3 i 4, wszystkie szelki 40 mają kształt prostokątnych paskdw z materiału posiadającego przeciwległe do siebie końce, pierwszy 46 i drugi 47. Na każdej szelce 40 znajduje się pierwszy obszar końcowy 50 biegnący ku środkowi w stosunku do pierwszego końca 46, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy 51, biegnący ku środkowi od drugiego końca 47, oraz obszar centralny 52 usytuowany pomiędzy obszarami końcowymi 50 i 51. W obszarach końcowych 50 i 51 znajdują się te części szelek 40, w których są przymocowane łączniki do mocowania szelek do pierwszej i drugiej sekcji taliowej 33 i 34. Obszar centralny 52 jest tą częścią szelki 40, która po założeniu wyrobu higienicznego 20 znajduje się przy udach użytkownika.
Korzystnie, szelki 40 są wykonane z materiału elastycznego, który może wydłużać się od stanu spoczynkowego około 2,8 do 3 razy. Korzystnie, długość szelek 40 w stanie spoczynkowym wynosi od około 6 cali do około 16 cali (około 15-41 cm), a szerokość od około 0,5 cala do około 1,5 cala (około 1-4 cm). Na przykład, długość każdej szelki 40 może wynosić 13,5 cala
172 987 (około 34 cm) a szerokość 1 cal (około 2,5 cm). W celu zapobiegania strzępieniu, końce szelek 40 można zgrzewać ultradźwiękowo, sklejać lub spajać w inny sposób. Alternatywnie, z materiału elastycznego może być wykonany tylko obszar centralny 52
D
A-Z' o pierwszego obszaru końcowego 50 na każdej szelce 40 są mocowane zarówno pierwszy łącznik 56 jak i drugi 58. Łączniki 56 i 58 są elementami różnych typów, więc użytkownik wyrobu higienicznego 20 może sobie wybrać taki, który jest według niego najlepszy. Jak widać, pierwszy łącznik 56 jest łącznikiem haczykowym i stanowi haczykowy składnik łącznika haczykowo-pętelkowego.
Drugi łącznik 58 jest łącznikiem określanym tu jako łącznik typu ogólnego, a konkretnie jest to guzik przyszyty nitką. W stosowanym tu znaczeniu, termin łącznik typu ogólnego oznacza takie łączniki jak guziki, zatrzaski, zaciski lub podobne, posiadające dużą główkę, którą można rozłączalnie przekładać przez szczelinę lub otwór, na przykład taką jak łącznikiem z główką w kształcie grota ujawniony w opisie patentowym Stanów Zjednoczonych Ameryki nr 4 315 508, udzielonym 16 lutego 1982 Bolickowi, na który powołano się w niniejszym dokumencie w stosowanym zakresie. Termin łącznik typu ogólnego obejmuje również łączniki przylepne lub tasiemkowe, albo sznurowane, ale z wyłączeniem łączników haczykowo-pętelkowych.
Łącznik haczykowy 56 i łącznik guzikowy 58 są również przymocowane do drugiego obszaru końcowego 51 na każdej szelce 40. Altematynie, do mocowania drugiego obszaru końcowego 51 na każdej szelce 40 z drugą sekcją taliową 34 na powłoce 22 wyrobu higienicznego można stosować również inne elementy. Na przykład, drugi obszar końcowy 51 można przymocować trwale do drugiej sekcji taliowej 34 techniką zgrzewania termicznego, klejenia, zgrzewania ultradźwiękowego lub szycia, albo rozłączalnie za pomocą tylko łącznika pojedynczego i odpowiedniego elementu ustalającego.
Jak widać na fig. 1 i 3, wszystkie łączniki haczykowe 56 i guziki 58 są przymocowane do tej samej głównej, płaskiej powierzchni szelki 40. Ponadto, korzystnie, w każdym obszarze końcowym 50 i 51, guzik 58 znajduje się pomiędzy łącznikiem haczykowym 56 a obszarem centralnym 52. W każdym z obszarów końcowych 50 i 51 może również znajdować się obszar spojenia 60 pomiędzy łącznikiem haczykowym 56 a guzikiem 58. Obszarem spojenia 60 jest ten odcinek szelki 40, który poddano obróbce uodporniającej go na strzępienie w razie ucięcia szelki w t ^miejscu. Odpowiednimi technikami obróbki obszaru spojenia 60 mogą być zgrzewanie ultradźwiękowe, sklejanie, zgrzewanie termiczne, spajanie ciśnieniowe, lub podobne.
Łączniki haczykowe 56 są wykonane z jednostronnego materiału haczykowego. Mogą one mieć różne kształty, na przykład prostokątne o wymiarach około 0,875 cala na około 1,125 cala (około 2,3 na 2,9 cm). Wszystkie łączniki haczykowe są mocowane do szelek techniką zgrzewania ultradźwiękowego, zgrzewania termicznego, klejenia, szycia lub innymi, odpowiednimi do tego celu technikami. Jak widać na fig. 1 i 3, haczyki na wszystkich łącznikach haczykowych 56 biegną w kierunku ich obwodu. Wszystkie łączniki przylegają całkowicie do szelek 40. Alternatywnie, łączniki haczykowe 56 można rozmieścić w taki sposób, żeby wystawały na końce szelek i miały krawędzie końcowe bez haczyków (nie pokazano).
Odpowiedni materiał haczykowy można formować lub wytłaczać z poliamidu, polipropylenu lub innego odpowiedniego do tego surowca. Materiał haczykowy o odpowiedniej sztywności można uzyskać z materiałów polimerowych o module sztywności giętnej około 70,000-120,000 funtów na cal kwadratowy(około 4,83 x 10s-8,27 x 108nt(m2) i twardości Shore’a w przedziale wartości od około D-40 do D-80, na przykład D-61, Korzystnie, w łącznikach haczykowych 56 znajdują się haczyki jednokierunkowe, przy czym są one usytuowane w taki sposób, ze ich kierunek maszynowy pokrywa się z osią podłużną szelki 40 oraz są zwrócone’ ku przeciwległej części końcowej 46 lub 47 szelki. Jeden z odpowiednich do tego celu jednostronnych materiałów haczykowych można zakupić w firmie Velcro Industries B. V., Amsterdam, Holandia, lub w jej filiach, pod nazwą HTH 708; materiał ten posiadajednokierunkowy układ haczyków Nr 22. Do innych odpowiednich do tego celu materiałów ,haćzykowych należą tkaniny z haczykami utworzonymi techniką przecinania pojedynczych włókien.
Kształt, gęstość i skład polimeru, z jakiego są wykonane haczyki, można wybrać w taki sposób, żeby uzyskać odpowiednią wytrzymałość na odrywanie i ścinanie pomiędzy łącznikami haczykowymi 56 a paskami pętelkowymi 42. Na przykład, materiał haczykowy o większej
172 987 przyczepności posiada haczyki o większej przeciętnej wysokości, większym udziale procentowym haczyków zestrojonych kierunkowo lub haczyki mają kształt zapewniający silniejszą nrzwczenność. Jako jeden z Drzykładów można wymienić materiał o eęstości 50 haczyków na c d o a a o 4 16^ t ,·' p Λ 1 r ΖλΙγλΙλ O -»-»47 o + x 1<iT>n4«in Ιλτ, ft .\ n tu t J-kiiw^r-rr» Λ iii r» «» 1z-»»za « /a z·» «Ί ζχίζ-ζ',ϊ’ζ-κ ναι kwauiasówj ^ikOiuona^m)niviiKW<WMaww a zwiaozcza vt £o°tv°vl ™ «ΐΜνοιν uu uj^uiu
440 do około 1040 haczyków na cal kw adratowy (około 680161 na centymetr kwadratowy), n a przykład około 740 haczyki na cal kwadratowy (około 115 nk centymetr kwadratowy). Łiozba rządków haczyków może wynoseć od około 20 do około 60 na cal s zer o kości (o ko to 8-24 na cen ty meto), na przykład około 40 rządoów na cal s zerokości (około 16 na cm). Haczyki mogą mieć kształt haczyków, grzybków, grotów strzałek lub dowolny inny nadający się do tego celu.
Podczas użytkoaaniapoatoka yy wyrobu higienicznego znajduje się na ciele użytkownika i jest przymocowana w odpowiednim położeniu za pomocą systemu mocowania. Pierwsza lub przednia sekcja taliowa 33 znajduje się z przodu użytkownika, druga lub tylna sekcja taliowa 3znajduje się z tyłu użytkownika, natomiast sekcja krokowa 3Z znajduje się w takim miejscu, w którym może wchłaniać wydzieliny fizjologiczne. Następnie użytkownik wybiera ten łącznik, pierwszy 5Z lub drugi 5r, który najlepiej pasuje do jego wymagań. W przypadku wybrania łącznika haczykowego 5z, użytkownik może sprzęgnąć łącznik haczykowy w pierwszym obszarze końcowym 50 z paskiem pętelkowym 4y w pierwszej sekcji taliowej 33, a następnie sprzęgnąć łącznik haczykowy w drugim obszarze końcowym 51 z paskiem pętelkowym w drugiej sekcji taliowej 34. Haczykowo-pętelkowe połączenie tego typu pokazano na fig. 1 i 4. Łączniki haczykowe 5z można łatwo odłączać pociągając część każdej szelki w ich pobliżu, co powoduje rozłączenie połączenia haczykowo-pętelkowego.
Oczywiście, użytkownik może preferować guziki 5r, jak pokazano na fig. 5. W tym przypadku powinien przełozyć guzik 5r z drugiego obszaru końcowego 51 na każdej szelce 40 przez dziurki 44 w drugiej sekcji taliowej 34, a następnie guzik z pierwszego obszaru końcowego 50 na każdej szclce przełożyć przez dziurki w pierwszej sekcji taliow^ 33. Jak widać na fig. 5, korzystnie, guzik 5r jest przełożony przez dziurki 44 od strony warstwy wierzchniej ku podkładce. W związku z tym guzik 5r nie styka się z ciałem użytkownika, a łącznik haczykowy 5Z spoczywa na warstwie wierzchniej. Dzięki temu, że dziurki 44 znajdują się w paskach pętelkowych 4y, a nie poza nimi, materiał pętelkowy wzmacnia je i zmniejsza prawdopodobieństwo rozdarcia przez guzik 5r noa'łłi^l yy wyrobu higienicznego.
Paski pętelkowe 4y z dziurkami 44 pełnią rolę elementów ustalających, sprzęgających się rozłączalnie zarówno z pierwszymi łącznikami 5Z jak i drugimi 5r. Jeżeli na szelkach 40 zastosowano inne łączniki niż pokazany na rysunkach łącznik haczykowy 5Z i guzik 5r, to może okazać się, że warunkiem uzyskania odpowiedniego rozłączalnego sprzężenia będzie zastosowanie innego elementu ustalającego niż kombinowany element w postaci materiału pętelkowego i dziurki na guzik. Na przykład, element ustalający może stanowić specjalnie dobrany pod względem wymiarów i kształtu otwór na łącznik, zacisk lub zatrzask, tkanina lub włóknina o zwiększonym współczynniku tarcia, obszar o własnościach przylepnych lub podobny.
Jeżeli użytkownik podejm^ decyzję o stosowaniu w przyszłości tylko drugich łączników 58, to może przeciąć szelki 40, odłączając od nich na stałe pierwsze łączniki 56. Korzystnie, szelki 40 należy przecinać w obszarze spojenia 60, dzięki czemu zmniejsza się do minimum strzępienie materiału. Ale użytkownik może również na stałe odłączyć drugie łączniki 5r przecinając ich elementy mocujące, w przypadku guzików są to nitki. Można też zostawić na szelkach 40 oba typy łączników, chociaż usunięcie nieużywanych łączników 5Z lub 5r zmniejsza możliwość podrażnienia skóry.
Wspomniane elementy wyrobu higienicznego y0 można wykonać z różnorodnych materiałów. Na przykład, podkładka y4 może być wykonana z cienkiego, w zasadzie nieprzepuszczalnego dla płynów płata lub wstęgi materiału z folii z tworzywa sztucznego, na przykład polietylenowej, polipropylenowej, z polichlorku winylu lub podobnego materiału. Materiał, z jakiego jest wykonana podkładka może być przezroczysty lub nieprzezroczysty, a jego powierzchnia może być gofrowana lub matowana. Jednym z materiałów zalecanych na podkładkę y4 jest folia polietylenowa o grubości nominalnej około 0,001 cala i regularnym matowanym wzorze gofrowanym, obrobiona obustronnie za pomocą wyładowań ulotowych. Alternatywnie, podkładka y4 może być wykonana z włókniny o odpowiedniej budowie i strukturze zapew172 987 niającej jej nieprzepuszczalność dla płynów. W jeszcze innem przepadku, podkładka może beć wekonana z materiału wielowarstwowego lub laminatu, na przekład ze spojonego termicznie kompozytu folii z tworzywa sztucznego z włókniną.
ruM-mlini η O l>xrz> łTrtilznn nr»n r» rtiot-lriQrr/-> < ιηίο »y\nt-A b arstwa wierzcunia 25 miCże beć wykonana z miękkiego, giętkiego i porowatego materiału, przepuszczalnego dla płenów. Na przekład, warstwa wierzchnia 25 może beć wekonana z włóknine lub z płata bibułki papierowej wetrzemałej mechanicznie w stanie mikrym, z włóknine wekonanej techniką spuneoyd, rozdmuchowego formowania z faze stopionej lub gręplowania i spajania włókienek z sentetycznego polimeru, na przekład z polipropelenu, polietylenu, poliestrów lub podobnech materiałów, albo z materiału z naturalnych włókien polimerowych,- takich jak regenerowana celuloza lub bawełna. W warstwie wierzchniej 25 znajdują się otworki o wemiarach dobranech w taki sposób, żebe łatwo przenikaty przez nią płyny, na przekład mocz i inne wedzieline fizjologiczne. Warstwa wierzchnia 25 może beć selektywnie gofrowana lub perforowana w taki sposób, że przechodzą przez nią przelotowo oddzielne otworki lub szczeline. Warstwa ta może beć również selektywnie obrobiona za pomocą środka powierzchniowo czynnego w celu intensefikacji przeptywu ciecze. Jednem z zalecanych materiałów na warstwę wierzchnią jest włiwarzanł techniką spsnbond zwilżainy polipropelen o gramaturze 0,7 uncji na jard kwadratowe. Materiał tego typu można wetwarzać sposobami i na urządzeniach ujawnionech w Patentach Stanów Zjednoczonech Ametyki o numerach 4 340 563 i 4 405 297, udzielonech Appelowi i innem, na które powołujeme się w niniejszem dokumencie.
Korzysżyie, wkład chłonne 26 jest wekonane z włókien celulozowech formowanech na sucho (tj. z silnie rozdrobnionego ścieru drzewnego). Jednem z zalecanych typów silnie rozdrobnionego ścieru drzewnego jest materiał CR 1654 firme Kimberty-Clark, Corporation of Neenah, Wisconsin, USA; jest to bielone, silnie chłonne, siarczanowe ścier drzewne z włókien z drzew iglastych. Wkład chłonne 26 można również wekonać z materiału współ formowanego złożonego z mieszanine włókien celulozowech i włókien z polimerów synżetycznech. Na przekład, materiał tego typu może beć wekonane z formowanej na sucho mieszanki włókien celulozowech z drzew i formowanech rozdmuchowo z faze stopionej włókien poliolefinowech, na przekład włókien polietylenowych lub polipropylenowych.
Wkład chłonny 26 może również zawierać substancje zwiększające jego chłonność, na przekład odpowiednią ilość organicznech lub nieorganicznych materiałów silnie chłonnech. Na przekład, we wkładzie chłonnem 26 może znajdować się 0-95 procent, wagowo, materiału silnie chłonnego. Do odpowiednich nieorganicznech materiałów silnie chłonnech należą, na przekład, chłonne iłY i żele krzemionkowe. Do organicznech materiałów silnie chłonnech można zaliczeć materiały naturalne, takie jak pektyna, guma guar i mech torfowe, a także materiały sentetyczne, takie jak syntetyczne polimery hydrożelowe. Do polimerów hydrożelowych tego typu można zaliczyć karboksymttylocelulozę, sole metali alkalicznych polikwasów akrylowych, poliakryloamidy, polialkohol winylowe, kopolimery etylenu z bezwodnikiem maleinowym, polietery winylowe, celuloza hydroksypropylowa, polimorfolinon winylu, polimery i kopolimery polikwasu etylenosslfoyowego, poliakrylane, poliakryloamidy, polipirydyna winylu lub podobne. Do innych odpowiednich do tego celu polimerów można zaliczyć skrobię szczepioną hydrolizowanym akrylonitrylem, skrobię szczepioną kwasem akrylowym oraz kopolimery izobutylenu z bezwodnikiem maleinowym, a także ich mieszanki.
Korzystnie, polimery hydrożelowe powinny być sieciowane w odpowiednim stopniu w celu uodpornienia ich na rozpuszczanie w wodzie. Sieciowanie można przeprowadzić na przykład techniką napromieniania, albo poprzez wiązanie kowalentne, jonowe, van der Waalsa, lub wodorowe. Odpowiednie materiały tego typu można zakupić w różnych firmach, na przykład w firmie Dow Chemical Company, Hoechst-Celanese Corporation i Allied-Colloid. Zazwyczaj materiał silnie chłonny jest w stanie wchłonąć co najmniej około 15 razy więcej wody niż waży, a korzystnie, jest w stanie wchłonąc ponad 25 razy więcej niż waży.
Materiał silnie chłonny można różnymi technikami rozmieścić na wkładzie chłonnym 26 albo w inny sposób wprowadzić go do niego. Na przykład, materiał silnie chłonny można w zasadzie równomiernie rozprowadzić pomiędzy włóknami, z jakich jest wykonany wkład chłonny. Materiały tego typu można również rozprowadzać nierównomiernie pomiędzy włók14
172 987 nami, z jakich jest wykonany wkład chłonny, wytwarzając strukturę, w której istnieje ciągły rosnący lub malejący gradient ich stężenia w miarę oddalania się od podkładki 24. Alternatywnie, materiał silnie chłonny może stanowić jedną z oddzielnych warstw włóknistego wkładu chłońnego 26 alHo też jego integralną w/arctwe • Al 1 MŁ...............
W skład wkładu chłonnego 26 może również wchodzić warstwa bibułki owijającej, utrzymująca włóknisty wkład w całości. Bibułka owijająca tego typu jest zazwyczaj wykonana z hydrofitowego materiału celulozowego, na przykład z marszczonej watoliny lub bibułki o wysokiej wytrzymałości w stanie mokrym.
Elastyczne paski 38 mogą być wykonane z formowanego na sucho, spajanego wielowłókienkowego materiału elastomerowego sprzedawanego pod nazwą handlową LYCRA, który można zakupić w firmie I. E. Du Pont de Nemours and Company. Alternatywnie, elastyczne ściągacze nożne 38 można wytwarzać z innych typowych materiałów elastycznych stosowanych do produkcji pieluch, na przykład z cienkich pasków z naturalnego kauczuku. Również podłużnym sekcjom bocznym można nadać pewną elastyczność wtłaczając pomiędzy podkładkę 24 a warstwę wierzchnią 25 topliwy klej elastomerowy. Inne typy odpowiednich elastycznych —u a—~ ~___-___u a^iąga^/Ty ujawuiuuu w νριοανιι ραινπιυ w y vn oiaiuw i„jv^wvzi^jvu υ nuuięiaui
938 754, udzielonym Mesekowi i 4 388 075 udzielonym Mesekowi i innym.
Przedstawiony szczegółowy opis służy wyłącznie do celów ilustracyjnych. W związku z tym, istnieje możliwość wprowadzenia do przedstawionych elementów wielu modyfikacji i zmian bez odchodzenia od istoty i zakresu niniejszego wynalazku. Na przykład, rozwiązania alternatywne lub opcjonalne, przedstawionejako część jednego z przykładów wykonania, można zastosować w innym przykładzie wykonania. Ponadto istnieje możliwość zamiany elementów pomiędzy łącznikami 56 i 58. Na przykład, materiał haczykowy można umieszczać na powłoce 22 wyrobu higiemcznego, a materiał pętelkowy na szelkach 40. Również pierwszy i drugi łącznik 56 i 58 można mocować na przeciwległych powierzchniach głównych szelek 40, a terminy pierwszy obszar końcowy i drugi obszar końcowy nie muszą odnosić się wyłącznie do końca przedniego lub tylnego. Podobnie, system mocowania może być związany z innymi wyrobami higienicznymi niż opisane tu chłonne wyroby higieniczne jednorazowego użytku. W związku z powyzszym, jedynymi ograniczeniami narzuconymi na wynalazek są załączone zastrzeżenia patentowe, a nie ograniczenia wynikające z przedstawionego opisu przykładu jego wykonania.
172 987
172 987
FIG. 4
FIG. 5
172 987
172 987
FBG. I
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz.
Cena 4,00 zł

Claims (27)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Wyrób higieniczny, znamienny tym, że składa się z co najmniej jednej szelki z pierwszym obszarem końcowym, przeciwległym do niego drugim obszarem końcowym, oraz obszarem centralnym znajdującym się pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym co najmniej jedna szelka posiada: pierwszy łącznik przymocowany do pierwszego obszaru końcowego; oraz drugi łącznik przymocowany do pierwszego obszaru końcowego; powłoki wyrobu higienicznego posiadającej pierwszą sekcję taliową, przeciwległą do niej drugą sekcję taliową, oraz sekcję krokową usytuowaną pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, zawierającej: pierwszy element ustalający do rozłączanego łączenia z pierwszym łącznikiem, usytuowany w pierwszej sekcji takowej; drugi element ustalający do rozłączalnego łączenia z drugim łącznikiem, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej; oraz elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki z drugą sekcją taliową powłoki wyrobu higienicznego.
  2. 2. Wyrób higieniczny według zastrz. 1, znamienny tym, że pierwszy łącznik jest jednym z elementów haczykowo-pętelkowego systemu mocowania.
  3. 3. Wyrób według zastrz. 1, znamienny tym, że drugi łącznik jest łącznikiem typu ogólnego.
  4. 4. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że drugim łącznikiem są guziki; oraz w skład drugiego elementu ustalającego wchodzi materiał posiadający dziurkę na guzik.
  5. 5. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że pierwszy łącznik zawiera materiał haczykowy; oraz pierwszy element ustalający zawiera materiał pętelkowy.
  6. 6. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że drugi łącznik znajduje się pomiędzy pierwszym łącznikiem a obszarem centralnym szelki.
  7. 7. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że pomiędzy pierwszym łącznikiem a drugim łącznikiem co najmniej jednej szelki znajduje się obszar spojenia.
  8. 8. Wyrób według zastrz. 3, znamienny tym, że w pierwszym elemencie ustalającym i drugim elemencie ustalającym znajduje się materiał pętelkowy mocowany do pierwszej sekcji taliowej powłoki wyrobu higienicznego, przy czym w materiale pętelkowym znajduje się dziurka na guzik.
  9. 9. Wyrób według zastrz. 1, znamienny tym, że elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki z drugim obszarem taliowym powłoki wyrobu higienicznego zawierają: dodatkowy pierwszy łącznik przymocowany do drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dodatkowy drugi łącznik przymocowany do drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dodatkowy pierwszy element ustalający do rozłączalnego łączenia z pierwszym łącznikiem, usytuowany w drugiej sekcji taliowej; oraz dodatkowy drugi eiement ustalający do rozłączalnego łączenia z drugim łącznikiem, usytuowany w drugiej sekcji taliowej.
  10. 10. Wyrób higieniczny, znamienny tym, że zawiera parę szelęk.eaeda z pierwszem obszarem końcowym, przeciwległym do niego drugim obszarem końcowym, oraz obszarem centralnym usytuowanym pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym na każdej szelce znajduje się: para pierwszych łączników, przy czym jeden z tych pierwszych łączników jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego a jeden do drugiego obszaru końcowego; oraz para drugich łączników, przy czym jeden z tych drugich łączników jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a jeden do drugiego obszaru końcowego; oraz powłokę wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą sekcją taliową a drugą sekcją taliową, przy czym powłoka wyrobu higienicznego zawiera: pierwszy element
    172 987 ustalający do rozłączalnego łączenia z pierwszymi łącznikami, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; drugi element ustalający do rozłączalnego łączenia a drugimi łącznikami, usytuowanymi w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej.
  11. 11. Wyrób według edstrz. ’0.z.nam!znim tym, że pierwsze IwszniŁą materiał haczykowy; oraz pierwszy element ustalający zawiera materiał pętelkowy.
  12. 12 Wyrdb według zastrz. 11, znamienny tym, że drugie łączniki zawierają guziki; oraz drugie elementy ustalające zawierają materiał, w którym znajduje się dziurka na guzik.
  13. 13. Wyrdb według zastrz. 12, znamienny tym, że w materiale pętelkowym znajduje się dziurka na guzik.
  14. 14. Wyrdb higieniczny według zastrz. 10, znamienny tym, że każdy drugi łącznik znajduje się pomiędzy jednym z pierwszych łączników a obszarem centralnym szelki.
  15. 15. Wyrdb higieniczny według zastrz. 14, znamienny tym, że na pierwszym i drugim obszarze końcowym na każdej szelce znajduje się obszar spojenia usytuowany pomiędzy pierwszym łącznikiem a drugim łącznikiem.
  16. 16. Chłonny wyrdb higieniczny jednorazowego użytku, znamienny tym, że składa się z powłoki wyrobu higienicznego, na kidiej znajdują się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, zawierającej: warstwę wierzchnią; podkładkę przymocowaną do warstwy wierzchniej; wkład chłonny umieszczony pomiędzy warstwą wierzchnią a podkładką; oraz elementy ustalające usytuowane na każdej pierwszej i drugiej sekcji taliowej; pary szelek, na ktdrych znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym; oraz pierwszego i drugiego łącznika przymocowanego do każdego obszaru końcowego na każdej szelce, przy czym pierwszy i drugi łącznik są rozłączalnie sprzęgane z elementami ustalającymi.
  17. 17. Chłonny wyrdb higieniczny, znamienny tym, że składa się z pary elastycznych szelek, na których znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym na każdej szelce znajduje się: para łącznikdw haczykowych, z ktdrych jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego; oraz para guzikdw, z których jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego; oraz powłoki wyrobu higienicznego, na ktdrej znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, przy czym powłoka wyrobu higienicznego składa się z: przepuszczalnej dla płyndw warstwy wierzchniej; w zasadzie nieprzepuszczalnej dla płyndw podkładki przymocowanej do warstwy wierzchniej; wkładu chłonnego usytuowanego pomiędzy warstwą wierzchnią a podkładką; oraz licznych paskdw pętelkowych przymocowanych do podkładki, wykonanych z materiału pętelkowego przystosowanego do rozłączalnego łączenia z łącznikiem haczykowym, na których znajdują się dziurki do guzików.
  18. 18. Wyrdb higieniczny według zastrz. 17, znamienny tym, że każdy guzik znajduje się pomiędzy łącznikiem haczykowym a obszarem centralnym szelki.
  19. 19. Wyedb higieniczny według zastrz. 18, znamienny tym, że w pierwszym i drugim obszarze końcowym każdej szelki znajduje się obszar spojenia usytuowany pomiędzy łącznikiem haczykowym a guzikiem.
  20. 20. Wyrdb higieniczny według zastrz. 17, znamienny tym, że każda szelka ma przeciwległe głdwne powierzchnie, a łączniki haczykowe i guziki znajdują się na tej samej powierzchni głdwnej.
  21. 21. Wyrdb higieniczny według zastrz. 17, znamienny tym, że szelki są wykonane z materiału elastycznego, który można rozciągać do około 2,8 do 3 razy większej długości niż w stanie spoczynkowym.
  22. 22. Wyrdb higieniczny według zastrz. 21, znamienny tym, że długość szelek w stanie spoczynkowym wynosi od 15 do 41 cm, a szerokość od około 1 do 4 cm.
  23. 23. Wyrób higieniczny według zast.rz.17, znamieirny tym, że jeden pasek pętelkowy biegnie poprzecznie przez pierwszą sekcję żaliową oraz jeden pasek pętelkowe eitgyit poprzecznie przez drsgą sekcję taliową
  24. 24: Werob higieniczne według zastrz. 17, znamienny tym, ze podłużne wymiar kazsego paska pętelkowego tworze kąt rzędu około 35 stopni z poprzeczną osią powłoki werobu higienicznego.
  25. 25. Szelki mocujące do powłoki werobu higienicznego, znamienne tem, że składają się z szelki posiadającej pierwsze obszar końcowe, przeciwległe do niego drugi obszar końcowe, oraz obszar centralne leżące pomiędze pierwszem obszarem końcowem, a drugim obszarem końcowem; pierwszego łącznika przymocowanego do pierwszego obszaru końcowego; drugiego łącznika przymocowayego do pierwszego obszaru końcowego; oraz elementów do mocowania drugiego obszaru końcowego z powłoką werobu higienicznego.
  26. 26. Sposób użewania werobu higienicznego, znamienne tem, że składa się z następującech etapów zapewnienia co najmniej jednej szelki, na której znajduje się pierwsze obszar końcowe, przeciwległe do niego drugi obszar końcowe, oraz obszar centralne ssytuowayy pomiędze pierwszem a drugim obszarem końcowem, prze czem co najmniej na jednej szeice znajduje się: para pierwszech łączników, z których jeden jest przemocowane do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowane do drugiego obszaru końcowego; oraz para drugich łączników, z których jeden jest przemocowane do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przemocowane do drugiego obszaru końcowego; zapewnienia powłoki werobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usetuowana pomiędze pierwszą a drugą sekcją taliową, prze czem na powłoce wyrobu higienicznego znajdują się: pierwsze element ustalające przeznaczone do rozłączalnego łączenia z pierwszemi łącznikami, usetuowane w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; drugi element ustalające przeznaczone do rozłączalnego łączenia z drugimi łącznikami, usetuowane w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; oraz wybierayia jednech z łączników, pierwszech łub drugich, do mocowania szelek do powłoki werobu higienicznego.
  27. 27. Sposób wytwarzania chłonnego werobu higienicznego, znamienne tem, ee dostarcza się co najmniej jedną szelkę, na której znajduje się pierwsze obszar końcowe, przeciwległe do niego drugi obszar końcowe, oraz obszar centralne usetuowane pomiędze pierwszem a drugim obszarem końcowem; mocuje się pierwsze łącznik i drugi łącznik do pierwszego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dostarcza się powłokę werobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usetuowana pomiędze pierwszą a drugą sekcją taliową; umieszcza się na pierwszej sekcji taliowej pierwsze element ustalające, przeznaczone do rozłączalnego mocowania z pierwszem łącznikiem, oraz drugi element ustalające, przeznaczone do rozłączalnego mocowania z drugim łącznikiem; oraz umieszcza się elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego na co najmniej jednej szelce z drugą sekcją taliową powłoki werobu higienicznego.
    Przedmiotem wenalazku jest werób higieniczne i sposób jego wytwarzania. Przedmiotem wynalazku są werobe higieniczne, a zwłaszcza chłonne werobe higieniczne, w którech użetkownik może selektywnie webierać rodzaj elementu mocującego strzymującego werób w odpowiednim miejscu, i sposób wytwarzania i użetkowania.
    Niniejsze wenalazek można stosować do wielu różnorodnech wyrobów higienicznech noszonech w obszarze krokowem. Dotecze to takich wyrobów jak chłonne werobe higieniczne jednorazowego użetku, bielizna, kostiume kąpielowe, spodenki sportowe, proteze i inne werobe higiene osobistej albo zdrowotne. O ile chodzi o werobe chłonne jednorazowego użetku, to niniejsze wenalazek dotecze wyrobów dla osób nie będącech w stanie powstrzemać wedalania, pieluch jednorazowego użetku, wkładów, spodenek gimnastycznech lub podobnech artykułów.
    172 987
    Wyroby higieniczne tego typu na ogół są zaopatrzone w system mocowania utrzymujący je w obszarze krokowym użytkownika, składający się z mechanicznych lub przylepnych elementów mocujących. Producenci wyrobów tego typu musieli zdecydować się na taki typ łączników , muj.j jces pvwwzcvnmv aewpsewaiiy uyysrov w mku w.
    Z kolei osobiste potrzeby użytkowników decydują o wzroście zapotrzebowania na różne typy takich elementów. O potrzebach natomiast decydują takie czynniki jak sprawność, znajomość konstrukcji, niewidoczność pod odzieżą, bezpieczeństwo zapięcia lub podobne. Jak dotychczas producenci nie byli w stanie zaspokoić zmieniających się wymagań użytkowników.
    W odpowiedzi na wspomnianą niezdolność producentów wyrobów higienicznych do zaspokojenia różnorodnych potrzeb użytkowników w dziedzinie łączników, opracowano nowy typ szelek mocujących i wyrobu higienicznego. Opracowano również sposób wytwarzania wyrobu higienicznego i sposób używania tego wyrobu higienicznego.
    Wyrób higieniczny według wynalazku, charakteryzuje się tym, że składa się z co najmniej jednej szelki z pierwszym obszarem końcowym, przeciwległym do niego drugim obszarem końcowym, oraz obszarem centralnym znajdującym się pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym co najnuiiej jedna szelka posiada; pierwszy łącznik przymocowany do pierwszego obszaru końcowego; oraz drugi łącznik przymocowany do pierwszego obszaru końcowego; powłoki wyrobu higienicznego posiadającej pierwszą sekcję taliową, przeciwległą do niej drugą sekcję taliową, oraz sekcję krokową usytuowaną pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, zawierającej: pierwszy element ustalający do rozłączalnego łączenia z pierwszym łącznikiem, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej; drugi element ustalający do rozłączalnego łączenia z drugim łącznikiem, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej; oraz elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki z drugą sekcją taliową wyrobu higienicznego.
    Korzystnie pierwszy łącznik jest jednym z elementów haczykowo-pętelkowego systemu mocowania.
    Korzystnie drugi łącznik jest łącznikiem typu ogólnego.
    Korzystnie drugim łącznikiem są guziki; oraz w skład drugiego elementu ustalającego wchodzi materiał posiadający dziurkę na guzik.
    Korzystnie pierwszy łącznik zawiera materiał haczykowy; oraz pierwszy element ustalający zawiera materiał pętelkowy.
    Korzystnie drugi łącznik znajduje się pomiędzy pierwszym łącznikiem a obszarem centralnym szelki.
    Korzystnie pomiędzy pierwszym łącznikiem a drugim łącznikiem co najmniej jednej szelki znajduje się obszar spojenia.
    Korzystnie w pierwszym elemencie ustalającym i drugim elemencie ustalającym znajduje się materiał pętelkowy mocowany do pierwszej sekcji taliowej powłoki wyrobu higienicznego, przy czym w materiale pętelkowym znajduje się dziurka na guzik.
    Korzystnie elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki z drugim obszarem taliowym powłoki wyrobu higienicznego zawierają: dodatkowy pierwszy łącznik przymocowany do drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dodatkowy drugi łącznik przymocowany do drugiego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dodatkowy pierwszy element ustalający do rozłączalnego łączenia z pierwszym łącznikiem, usytuowany w drugiej sekcji taliowej; oraz dodatkowy drugi element ustalający do rozłączalnego łączenia z drugim łącznikiem, usytuowany w drugiej sekcji taliowej.
    Wyrób higieniczny według wynalazku charakteryzuje się tym, że zawiera parę szelek, każda z pierwszym obszarem końcowym, przeciwległym do niego drugim obszarem końcowym, oraz obszarem centralnym usytuowanym pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym na każdej szelce znajduje się: para pierwszych łączników, przy czym jeden z tych pierwszych łączników jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego a jeden do drugiego obszaru końcowego; oraz para drugich łączników, przy czym jeden z tych drugich łączników jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a jeden do drugiego obszaru końcowego; oraz powłokę wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą
    172 987 sekcją taliową a drugą sekcją taliową, przy czym powłoka wyrobu higienicznego zawiera: pierwszy element ustalający do rozłączalnego łączenia z pierwszymi łącznikami, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; drugi element ustalający do rozłączalnego o ł· Jnimmi i>zvtimwflm/ m CAlrłii taltmizAi i w Ληιπίρί e#»Vr»ii tąiO^iei 11 ła z urugiwi Uy j w wmj w p<Avr c^e^k^vji vau.«.v’nj a. »i ekikjj A taliowej.
    Korzystnie pierwsze łączniki zawierają materiał haczykowy oraz pierwszy element ustalający zawiera materiał pętelkowy.
    Korzystnie drugie łączniki zawierają guziki; oraz drugie elementy ustalające zawierają materiał, w którym znajduje się dziurka na guzik.
    Korzystnie w materiale pętelkowym znajduje się dziurka na guzik.
    Korzystnie każdy drugi łącznik znajduje się pomiędzy jednym z pierwszych łączników a obszarem centralnym szelki.
    Korzystnie na pierwszym i drugim obszarze końcowym na każdej szelce znajduje się obszar spojenia usytuowany pomiędzy pierwszym łącznikiem a drugim łącznikiem.
    Chłonny wyrób higieniczny jednorazowego użytku według wynalazku, charakteryzuje się tym, że składa się z powłoki wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, zawierającej: warstwę wierzchnią; podkładkę przymocowaną do warstwy wierzchniej; wkład chłonny umieszczony pomiędzy warstwą wierzchnią a podkładką; oraz elementy ustalające usytuowane na każdej pierwszej i drugiej sekcji taliowej; pary szelek, na których znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym; oraz pierwszego i drugiego łącznika przymocowanego do każdego obszaru końcowego na każdej szelce, przy czym pierwszy i drugi łącznik są rozłączalnie sprzęgane z elementami ustalającymi.
    Chłonny wyrób higieniczny według wynalazku charakteryzuje się tym, że składa się z pary elastycznych szelek, na których znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym na każdej szelce znajduje się: para łączników haczykowych, z których jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego; oraz para guzików, z których jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego oraz powłoki wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, przy czym powłoka wyrobu higienicznego składa się z: przepuszczalnej dla płynów warstwy wierzchniej; w zasadzie nieprzepuszczalnej dla płynów podkładki przymocowanej do warstwy wierzchniej; wkładu chłonnego usytuowanego pomiędzy warstwą wierzchnią a podkładką; oraz licznych pasków pętelkowych przymocowanych do podkładki, wykonanych z materiału pętelkowego przystosowanego do rozłączalnego łączenia z łącznikiem haczykowym, na których znajdują się dziurki do guzików.
    Korzystnie każdy guzik znajduje się pomiędzy łącznikiem haczykowym a obszarem centralnym szelki.
    Korzystnie w pierwszym i drugim obszarem końcowym każdej szelki znajduje się obszar spojenia usytuowany pomiędzy łącznikiem haczykowym a guzikiem.
    Korzystnie każda szelka ma przeciwległe główne powierzchnie, a ł ączniki haczyk owe i guziki znajdują się na tej samej powierzchni głównej.
    Korzystnie szelki są wykonane z materiału elastycznego, który można rozciągać do około 2,8 do 3 razy większej długości niż w stanie spoczynkowym.
    Korzystnie długość szelek w stanie spoczynkowym wynosi od 15 do 41 cm, a szerokość od około 1 do 4 cm.
    Korzystnie jeden pasek pętelkowy biegnie poprzecznie przez pierwszą sekcję taliową oraz jeden pasek pętelkowy biegnie poprzecznie przez drugą sekcję taliową.
    Korzystnie podłużny wymiar każdego paska pętelkowego tworzy kąt rzędu około 35 stopni z poprzeczną osią powłoki wyrobu higienicznego.
    172 987
    Szelki mocujące do powłoki wyrobu higienicznego według wynalazku charakteryzują się tym, że składają się z szelki posiadającej pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny leżący pomiędzy pierwszym obszarem końcowym, a drugim obszare^a końcowy^u; pierwszego łącznika przy^nocowanego do pierwszego obszaru końcowego; drugiego łącznika przymocowanego do pierwszego obszaru końcowego; oraz elementów do mocowania drugiego obszaru końcowego z powłoką wyrobu higienicznego.
    Sposób używania wyrobu higienicznego według wynalazku charakteryzuje się tym, że składa się z następujących etapów zapewnienia co najmniej jednej szelki, na której znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym, przy czym co najmniej na jednej szelce znajduje się: para pierwszych łączników, z których jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego; oraz para drugich łączników, z których jeden jest przymocowany do pierwszego obszaru końcowego, a drugi jest przymocowany do drugiego obszaru końcowego; zapewnienia powłoki wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową, przy czym na powłoce wyrobu higienicznego znajdują się: pierwszy element ustalający przeznaczony do rozłączalnego łączenia z pierwszymi łącznikami, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; drugi element ustalający przeznaczony do rozłączalnego łączenia z drugimi łącznikami, usytuowany w pierwszej sekcji taliowej i w drugiej sekcji taliowej; oraz wybierania jednych z łączników, pierwszych lub drugich, do mocowania szelek do powłoki wyrobu higienicznego.
    Sposób wytwarzania chłonnego wyrobu higienicznego według wynalazku, charakteryzuje się tym, że dostarcza się co najmniej jedną szelkę, na której znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz obszar centralny usytuowany pomiędzy pierwszym a drugim obszarem końcowym; mocuje się pierwszy łącznik i drugi łącznik do pierwszego obszaru końcowego co najmniej jednej szelki; dostarcza się powłokę wyrobu higienicznego, na której znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz sekcja krokowa usytuowana pomiędzy pierwszą a drugą sekcją taliową; umieszcza się na pierwszej sekcji taliowej pierwszy element ustalający, przeznaczony do rozłączalnego mocowania z pierwszym łącznikiem, oraz drugi element ustalający przeznaczony do rozłączalnego mocowania z drugim łącznikiem; oraz umieszcza się elementy do mocowania drugiego obszaru końcowego na co najmniej jednej szelce z drugą sekcją taiiową powłoki wyrobu higienicznego.
    Mówiąc innymi słowami w skład systemu mocowania według wynalazku wchodzą szelki, na których znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz znajdujący się pomiędzy nimi obszar centralny. Każda szelka posiada pierwszy element mocujący i drugi element mocujący przymocowany do pierwszego obszaru końcowego. Wyrób higieniczny według niniejszego wynalazku składa się z co najmniej jednej ze wspomnianych szelek i powłoki. Na wspomnianej powłoce wyrobu higienicznego znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz znajdująca się pomiędzy nimi sekcja krokowa. Na powłoce tej znajduje się również pierwszy element ustalający usytuowany w pierwszej sekcji taliowej, rozłączalnie łączony z pierwszym elementem mocującym, oraz drugi element ustalający, usytuowany również w pierwszej sekcji taliowej, rozłączalnie łączony z drugim elementem mocującym., Drugi obszar końcowy każdej szelki jest mocowany do drugiej sekcji taliowej powłoki wyrobu higienicznego.
    Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik wyrobu higienicznego może łatwo i wygodnie wybierać jeden z dwóch typów elementów mocujących. W zalecanym przykładzie wykonania, pierwszymi elementami mocującymi mogą być człony haczykówo-pętelkowego układu mocowania (tzw. rzepa), na przykład człony haczykowe, natomiast drugimi elementami mocującymi są łączniki ogólnego typu, na przykład guziki.
    W innym zalecanym przykładzie wykonania, chłonny wyrób higieniczny według wynalazku posiada parę elastycznych szelek. Na każdej z nich znajduje się pierwszy obszar końcowy, przeciwległy do niego drugi obszar końcowy, oraz leżący pomiędzy nimi obszar centralny. Na każdej z szelek znajduje się para łączników haczykowych, po jednym w każdym obszarze końcowym. Na każdej z szelek znajduje się również para guzików, po jednym w każdym obszarze końcowym. Natomiast na powłoce wyrobu higienicznego znajduje się pierwsza sekcja taliowa, przeciwległa do niej druga sekcja taliowa, oraz leżąca pomiędzy nimi sekcja krokowa. Powłoka wyrobu higienicznego składa się ze zwróconej ku ciału warstwy przepuszczalnej dla płynów, w zasadzie nieprzepuszczalnej dla płynów podkładki, przymocowanej do warstwy zwróconej ku ciału, oraz znajdującego się pomiędzy nimi wkładu chłonnego. Do podkładki są przymocowane liczne paski z pętelkami mocującymi. Każdy z pasków z pętelkami jest wykonany z materiału pętelkowego przystosowanego do rozłączalnego sprzęgania się z haczykowym elementem mocującym. W każdym z pasków znajduje się dziurka na guzik.
    Jak wspomniano dalej, korzystnie, każdy guzik znajduje się pomiędzy łącznikiem haczykowym a obszarem centralnym na szelce, natomiast obszar spajania znajduje się pomiędzy łącznikiem haczykowym a guzikiem. Użytkownik decydujący się na guziki może odciąć łączniki haczykowe od szelki. Cięcie przez obszar spajania minimalizuje strzępienie się szelki.
PL94302837A 1993-03-31 1994-03-30 Wyrób higieniczny i sposób wytwarzania wyrobu higienicznego PL172987B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/040,953 US5423789A (en) 1993-03-31 1993-03-31 Garment with selectable fasteners

Publications (1)

Publication Number Publication Date
PL172987B1 true PL172987B1 (pl) 1998-01-30

Family

ID=21913906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL94302837A PL172987B1 (pl) 1993-03-31 1994-03-30 Wyrób higieniczny i sposób wytwarzania wyrobu higienicznego

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5423789A (pl)
EP (1) EP0617941A1 (pl)
JP (1) JPH07439A (pl)
KR (1) KR940021022A (pl)
AU (1) AU677624B2 (pl)
CA (1) CA2099847A1 (pl)
PL (1) PL172987B1 (pl)
ZA (1) ZA94859B (pl)

Families Citing this family (106)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5669900A (en) * 1993-11-03 1997-09-23 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Spunbond loop material for hook and loop fastening systems
SE508612C2 (sv) * 1994-04-12 1998-10-19 Sca Hygiene Prod Ab Förfarande för att tillverka en byxblöja eller byxbinda samt en sådan artikel
US6030373A (en) * 1995-04-13 2000-02-29 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Multi-attachment fastening system
ZA9610142B (en) * 1995-12-27 1997-06-23 Kimberly Clark Co Absorbent article fastening system and its method of manufacture
SE9600965L (sv) * 1996-03-13 1997-03-17 Moelnlycke Ab Midjebälte för absorberande alster samt förfarande för tillverkning av detta
US5704933A (en) * 1996-04-18 1998-01-06 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Elastic strap fastening system with button fasteners
TW335347B (en) * 1996-04-18 1998-07-01 Kimberly Clark Co Monofilament reinforced fastening system for absorbent articles and method of manufacture
US5706524A (en) * 1996-08-16 1998-01-13 Herrin; Robert M. Disposable undergarment waistband and method of forming same
US5891547A (en) * 1997-02-04 1999-04-06 Precision Fabrics Group, Inc. Needle punch nonwoven component for refastenable fastening device
EP1005317A1 (en) 1997-02-18 2000-06-07 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Brief with improved dual fastening system
KR19980073312A (ko) * 1997-03-13 1998-11-05 성재갑 착탈가능한 체결 수단을 갖는 일회용 흡수제품
US6402731B1 (en) 1997-08-08 2002-06-11 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Multi-functional fastener for disposable absorbent articles
US6342285B1 (en) 1997-09-03 2002-01-29 Velcro Industries B.V. Fastener loop material, its manufacture, and products incorporating the material
US6869659B2 (en) 1997-09-03 2005-03-22 Velcro Industries B.V. Fastener loop material, its manufacture, and products incorporating the material
US6329016B1 (en) * 1997-09-03 2001-12-11 Velcro Industries B.V. Loop material for touch fastening
US6432098B1 (en) 1997-09-04 2002-08-13 The Procter & Gamble Company Absorbent article fastening device
US6251097B1 (en) 1997-09-04 2001-06-26 The Procter & Gamble Company Absorbent article fastening device
US6174303B1 (en) 1997-09-26 2001-01-16 Kimberly-Clark Worldwide Disposable absorbent article having a dual fastening system
US6142986A (en) * 1998-03-03 2000-11-07 Kimberly-Clark Wordwide, Inc. Absorbent article with transition fasteners
US6022431A (en) 1998-06-19 2000-02-08 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of making prefastened absorbent articles having a stretch band
US6022430A (en) 1998-06-19 2000-02-08 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of making absorbent articles having an adjustable belt
US6036805A (en) 1998-06-19 2000-03-14 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of making an asborbent article with prefastened side panels
US6322552B1 (en) 1998-06-19 2001-11-27 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent articles having belt loops and an adjustable belt
US6022432A (en) 1998-06-19 2000-02-08 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of making prefastened disposable absorbent articles
US6210389B1 (en) * 1998-09-17 2001-04-03 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Fastener system with a lift region
EP0997123A1 (en) * 1998-10-30 2000-05-03 Fameccanica. Data S.p.A. Method and device for applying laminar elements onto a substrate
US6113717A (en) 1998-12-18 2000-09-05 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of making refastenable, pant-like disposable absorbent articles
CO5150202A1 (es) 1998-12-31 2002-04-29 Kimberly Clark Co Composicion de tisu facial y metodo para usarla para el secuestro de irritantes de la piel de la secrecion nasal
US6287581B1 (en) 1999-04-23 2001-09-11 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent articles providing skin health benefits
US6440437B1 (en) 2000-01-24 2002-08-27 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Wet wipes having skin health benefits
US6475197B1 (en) 1999-08-24 2002-11-05 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent articles having skin health benefits
US6572601B2 (en) 1999-06-04 2003-06-03 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Disposable absorbent articles having an adjustable, pretensioned waistband fastening system
US20030077962A1 (en) * 1999-08-24 2003-04-24 Krzysik Duane Gerard Absorbent tissues providing skin barrier enhancement
US6534074B2 (en) 1999-08-24 2003-03-18 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent articles providing skin health benefits
US6267252B1 (en) * 1999-12-08 2001-07-31 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Fine particle filtration medium including an airlaid composite
US6524293B1 (en) 1999-12-17 2003-02-25 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Prefastened disposable absorbent articles having a stretch panel
US6551294B1 (en) 1999-12-17 2003-04-22 Kimberly-Clark Worldwide Disposable absorbent articles having a stretch panel and an integrated waist size adjustment mechanism
EP1272139B1 (en) * 2000-03-14 2008-07-16 Velcro Industries B.V. Method of forming a stretchable fastener
US6454752B1 (en) 2000-03-17 2002-09-24 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Pre-fastened adjustable mechanical fastener garment
US6662662B1 (en) 2000-05-04 2003-12-16 Rosemount, Inc. Pressure transmitter with improved isolator system
US6613032B2 (en) 2000-07-11 2003-09-02 Sca Hygiene Products Ab Products, which products are absorbent or can act as supports for absorbent articles
SE523249C2 (sv) * 2000-07-11 2004-04-06 Sca Hygiene Prod Ab Alster, vilka alster är absorberande eller kan verka för uppbärande av absorberande artiklar
US6726670B2 (en) 2000-07-13 2004-04-27 Sca Hygiene Products Ab Belted absorbent article
US6648871B2 (en) * 2000-09-18 2003-11-18 Sca Hygiene Products Ab Absorbent article and a method for its manufacture
US6579275B1 (en) 2000-09-28 2003-06-17 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Pant-like disposable absorbent articles with releasable seams and a folded fastening feature
US6508797B1 (en) 2000-11-03 2003-01-21 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Pant-like disposable absorbent articles with a releasable line of weakness and a fastener
US6560786B2 (en) 2000-12-26 2003-05-13 Jody C. Lipton Quick release and refastenable undergarment
US6582412B2 (en) 2000-12-29 2003-06-24 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Disposable one-piece swimsuit for girls
EP1408787B1 (en) * 2001-06-12 2007-08-15 Velcro Industries B.V. Loop materials for touch fastening
US6669618B2 (en) * 2001-12-21 2003-12-30 The Procter & Gamble Company Method of dynamically pre-fastening a disposable absorbent article having a slot-and-tab fastening system
US20030120253A1 (en) * 2001-12-21 2003-06-26 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Disposable absorbent article having one piece mechanical fastening system
US20030130644A1 (en) * 2002-01-07 2003-07-10 Baker Andrew Thomas Extendable hook fastening system
WO2003102286A1 (en) * 2002-05-31 2003-12-11 Sitip S.P.A. Plypropylene fabric and its use in the personal care field
US20040107548A1 (en) * 2002-08-05 2004-06-10 Wang Charles C. Universal straps for all ages and sizes: stretchable and continuously adjustable straps for adult incontinence garments
JP4136572B2 (ja) * 2002-09-27 2008-08-20 ユニ・チャーム株式会社 使い捨て体液吸収パッド
US20040063369A1 (en) * 2002-09-30 2004-04-01 Jung Yeul Ahn Nonwoven loop material and process and products relating thereto
US7547469B2 (en) 2002-12-03 2009-06-16 Velcro Industries B.V. Forming loop materials
DE10337537A1 (de) * 2003-08-06 2005-02-24 Paul Hartmann Ag Wegwerfwindel mit Hüftgürtel
GB0409253D0 (en) * 2004-04-26 2004-05-26 Lewmar Ltd Winch and winch drum
US20060101558A1 (en) * 2004-10-27 2006-05-18 Ischysia Coleman Brief with pockets for thermal inserts
US8241263B2 (en) 2005-08-26 2012-08-14 Medline Industries, Inc. Absorbent article
US8235963B2 (en) 2006-06-07 2012-08-07 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring systems
US20070287983A1 (en) * 2006-06-07 2007-12-13 Richard Worthington Lodge Absorbent article having an anchored core assembly
US20080052806A1 (en) * 2006-08-31 2008-03-06 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Strap member for use in securing a garment to a wearer
US20080255534A1 (en) * 2007-04-12 2008-10-16 Tyco Healthcare Retail Services, Ag Disposable article with novel refastenable system
US8673097B2 (en) * 2007-06-07 2014-03-18 Velcro Industries B.V. Anchoring loops of fibers needled into a carrier sheet
WO2008154303A1 (en) * 2007-06-07 2008-12-18 Velcro Industries B.V. Needling loops into carrier sheets
US8858523B2 (en) 2007-09-07 2014-10-14 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US9060900B2 (en) 2007-09-07 2015-06-23 The Proctor & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US8945079B2 (en) 2007-09-07 2015-02-03 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US8668679B2 (en) 2007-09-07 2014-03-11 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US9056031B2 (en) 2007-09-07 2015-06-16 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US8790325B2 (en) 2007-09-07 2014-07-29 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
US8597268B2 (en) 2007-09-07 2013-12-03 The Procter & Gamble Company Disposable wearable absorbent articles with anchoring subsystems
WO2009048360A1 (en) * 2007-10-10 2009-04-16 Sca Hygiene Products Ab Belted absorbent article
USD639936S1 (en) 2008-05-30 2011-06-14 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Disposable absorbent pants
US8162912B2 (en) * 2008-05-30 2012-04-24 Kimberly Clark Worldwide, Inc. Personal wear absorbent article with disposal tab
US8172821B2 (en) * 2008-05-30 2012-05-08 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Personal wear absorbent article with waist adjustment tab
US8518006B2 (en) * 2008-05-30 2013-08-27 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Personal wear absorbent article with tab
US8152787B2 (en) 2008-05-30 2012-04-10 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Personal wear absorbent article with disposal tab
US20100267525A1 (en) * 2009-04-16 2010-10-21 Mark Tanner Athletic Training Aid and Method
JP2011145230A (ja) * 2010-01-16 2011-07-28 Fuji Mach Mfg Co Ltd 加工機械並びに測定装置およびその測定器
US20110295223A1 (en) * 2010-05-27 2011-12-01 Mccullough Michelle Reusable diaper
US8790324B2 (en) 2010-05-28 2014-07-29 Sca Hygiene Products Ab Side panels for an absorbent article
EP2629730B1 (en) 2010-10-19 2018-09-12 Medline Industries, Inc., Absorbent articles and methods of manufacturing the same
US10117792B2 (en) 2010-10-19 2018-11-06 Medline Industries, Inc. Absorbent articles and methods of manufacturing the same
US9078793B2 (en) 2011-08-25 2015-07-14 Velcro Industries B.V. Hook-engageable loop fasteners and related systems and methods
WO2013028250A1 (en) 2011-08-25 2013-02-28 Velcro Industries B.V Loop-engageable fasteners and related systems and methods
USD716938S1 (en) 2011-10-19 2014-11-04 Medline Industries, Inc. Absorbent core
ES2730475T3 (es) * 2013-07-17 2019-11-11 Klaus Kremer Prenda de vestir autoportante
US9480611B2 (en) 2013-07-29 2016-11-01 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system
US9615980B2 (en) 2013-07-29 2017-04-11 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system
US20150032078A1 (en) 2013-07-29 2015-01-29 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system with a visual cue
US9339425B2 (en) 2013-11-04 2016-05-17 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system adapted to enhance gasketing
US9468569B2 (en) 2013-11-04 2016-10-18 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system and waist elastic with low load loss properties
US9486368B2 (en) 2013-12-05 2016-11-08 Medline Industries, Inc. Disposable hygienic article with means for diagnostic testing
US9597237B2 (en) 2013-12-31 2017-03-21 Kimberly-Clark Worldwide, Inc Absorbent article having a fastening system
US9980859B2 (en) 2014-01-31 2018-05-29 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a fastening system with improved flexibility
US9375367B2 (en) 2014-02-28 2016-06-28 Medline Industries, Inc. Fastener for an absorbent article
US9622922B2 (en) 2014-04-21 2017-04-18 Medline Industries, Inc. Stretch breathable protective absorbent article using bilaminate
US10226388B2 (en) 2014-04-21 2019-03-12 Medline Industries, Inc. Stretch breathable protective absorbent article using tri-laminate
US9849043B2 (en) 2014-10-31 2017-12-26 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Absorbent article having a protected fastening system
BR112017009218B1 (pt) 2014-11-26 2022-06-28 Kimberly-Clark Worldwide, Inc Artigo absorvente descartável, e, método para remover e vestir um artigo absorvente descartável
USD751461S1 (en) 2015-01-31 2016-03-15 Cynthia Pershinsky Button adapter
US10272002B2 (en) * 2016-07-07 2019-04-30 Elizabeth Ohuche Adult diaper apparatus
US11419373B2 (en) * 2019-02-13 2022-08-23 Lucida, LLC Adjustable belt loop fastening device

Family Cites Families (120)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA672690A (en) 1963-10-22 V. Brooks Hallie Diaper
US1245655A (en) * 1917-01-29 1917-11-06 Jane C Allen Sanitary belt and bandage.
US1494044A (en) * 1923-04-27 1924-05-13 Ward Abraham Catamenial garment
GB493819A (en) 1938-02-15 1938-10-14 Charles Eton Lewis Improvements in or relating to diapers
US2564094A (en) * 1946-05-06 1951-08-14 Robert J Brandl Disposable diaper
US2500255A (en) * 1947-01-10 1950-03-14 Henry Y Lee Diaper garment
US2516951A (en) * 1947-04-24 1950-08-01 Mary E Brink Diaper
US2548162A (en) * 1949-12-01 1951-04-10 Amanda O Karels Diaper
US2566139A (en) * 1950-04-12 1951-08-28 Ostrovsky Yetta Pinless adjustable diaper
US2827052A (en) * 1955-08-02 1958-03-18 Goodman Maxine Diaper panty
US3094990A (en) * 1960-02-19 1963-06-25 Mary D Neilson Garment
US3081772A (en) * 1960-04-06 1963-03-19 Mity Didy Corp Diaper
US3141461A (en) * 1961-06-23 1964-07-21 George D Farris Infant's breech cloth
US3110312A (en) * 1962-02-09 1963-11-12 Jane B Wirth Combined diaper type garment and seat pad
US3150664A (en) * 1963-03-13 1964-09-29 Donald E Noel Adjustable diaper
US3196511A (en) * 1963-07-15 1965-07-27 Mikldred M Kintner Fastening means
US3359980A (en) * 1965-01-19 1967-12-26 Henry Rosenblatt Diapers having integral fasteners
US3441025A (en) * 1965-04-30 1969-04-29 Harold J Ralph Sanitary garment for incontinent persons
FR1451375A (fr) * 1965-07-06 1966-01-07 S I A P Soc Ind Et Agricole De Slip hygiénique
US3441024A (en) * 1966-03-21 1969-04-29 Harold J Ralph Loin garment for absorbent pads
US3455303A (en) * 1966-07-25 1969-07-15 Dolores E Wilson Sanitary napkin
US3452753A (en) * 1966-10-10 1969-07-01 Mabel M Sanford Incontinence device
US3530859A (en) * 1967-02-27 1970-09-29 Diapants Corp Diaper garment
US3618608A (en) * 1970-02-16 1971-11-09 Mary E Brink Diaper with fastener
US3653381A (en) * 1970-03-23 1972-04-04 Crystal E Warnken Belted diapers
US3728191A (en) * 1971-03-19 1973-04-17 Kimberly Clark Co Waistband tape application for disposable diapers
GB1428572A (en) 1973-05-05 1976-03-17 Taniguchi T Diaper for infants
US3882871A (en) * 1973-05-15 1975-05-13 Takasi Taniguchi Diaper set
US4171239A (en) * 1973-09-24 1979-10-16 Curt G. Joa, Inc. Method and apparatus for applying adhesive attaching tapes to pads
US4241462A (en) * 1974-10-11 1980-12-30 Nishiki Co., Ltd. Diaper cover type garment
US3955575A (en) * 1974-12-13 1976-05-11 Yoshizo Okuda Diaper
GB1430747A (en) 1974-12-18 1976-04-07 Bayley W A James H I Tomlinson Articles of clothing
FR2298283A1 (fr) * 1975-01-24 1976-08-20 Aaron Rene Ets Couche-culotte pour bebes
FR2335165A1 (fr) 1975-12-19 1977-07-15 Mathieu Rene Culottes de protection, notamment pour jeunes enfants
US4145763A (en) * 1976-12-07 1979-03-27 Abrams Joe L Separable medical undergarment
US4388075A (en) * 1977-12-20 1983-06-14 Johnson & Johnson Baby Products Company Disposable diaper with wide elastic gathering means for improved comfort
US4259957A (en) * 1978-03-21 1981-04-07 Colgate-Palmolive Company Fastening means for diapers
US4315508A (en) * 1980-03-31 1982-02-16 Kimberly-Clark Corporation Self-centering multiple use garment suspension system
MW4880A1 (en) 1980-04-14 1982-02-10 Baggaley Norman Ernest Diaper
US4340563A (en) * 1980-05-05 1982-07-20 Kimberly-Clark Corporation Method for forming nonwoven webs
US4405297A (en) * 1980-05-05 1983-09-20 Kimberly-Clark Corporation Apparatus for forming nonwoven webs
US4338938A (en) * 1980-05-19 1982-07-13 Seavitt Susan A Washable diaper
US4299223A (en) * 1980-05-21 1981-11-10 3 Sigma Inc. Tape tab fastener for disposable diaper
US4402690A (en) * 1980-10-21 1983-09-06 Robin Redfern High absorbency, contoured, reusable diaper
US4475912A (en) * 1981-10-26 1984-10-09 Coates Fredrica V Adjustable diapers with fastening means
US4445242A (en) * 1982-04-05 1984-05-01 Bowen Charlotte M Absorbent pad holder
FR2543430B1 (fr) * 1983-03-29 1986-11-14 Beghin Say Sa Couche a jeter, notamment pour adulte incontinent
US4886512A (en) * 1983-04-04 1989-12-12 Kimberly-Clark Corporation Incontinent garment with elasticized pouch
US4597760A (en) * 1983-06-27 1986-07-01 The Procter & Gamble Company Waste-containment garment having disposable elasticized insert
US4578073A (en) * 1983-06-27 1986-03-25 The Procter & Gamble Company Composite waste-containment garment having disposable elasticized insert
US4597761A (en) * 1983-06-27 1986-07-01 The Procter & Gamble Company Disposable elasticized waste-containment insert
US4555244A (en) 1983-07-25 1985-11-26 The Procter & Gamble Company Waste-containment garment having absorbent body and reuseable side-bridging fastener fitments
US4615695A (en) * 1983-11-14 1986-10-07 Cooper Rosanna M Combination diaper training pant for children and adults
US4592118A (en) * 1983-11-18 1986-06-03 Barnhart Industries, Inc. Fasteners for apparel and methods of manufacturing them
US4681581A (en) * 1983-12-05 1987-07-21 Coates Fredrica V Adjustable size diaper and folding method therefor
US4578072A (en) * 1983-12-08 1986-03-25 Weyerhaeuser Company Leak resistant diaper or incontinent garment
ES295655Y (es) * 1984-01-27 1987-11-01 Beghin-Say Articulo de higiene desechable.
US4516975A (en) * 1984-03-12 1985-05-14 Mitchell Debra J Formed and washable diaper
US4704117A (en) * 1984-03-12 1987-11-03 Ernest H. Mccoy Formed and washable diaper
US4794028A (en) * 1984-04-16 1988-12-27 Velcro Industries B.V. Method for continuously producing a multi-hook fastner member and product of the method
US4710414A (en) * 1984-07-10 1987-12-01 Minnesota Mining And Manufacturing Company Fastener assembly with heat shrinkable film cover
US4596568A (en) * 1984-10-22 1986-06-24 Diaperaps Limited Diaper cover
US4568342A (en) * 1984-12-26 1986-02-04 Davis Culley W Variable size, reusable diaper with fastener covers
US4641381A (en) * 1985-01-10 1987-02-10 Kimberly-Clark Corporation Disposable underpants, such as infant's training pants and the like
US4662037A (en) * 1985-04-15 1987-05-05 Actief, N.V. Method and apparatus for slitting and providing selvedge by ultrasonic means on hook and loop type fastener tapes
US4761318A (en) * 1985-04-15 1988-08-02 Minnesota Mining And Manufacturing Company Loop fastener portion with thermoplastic resin attaching and anchoring layer
US4610680A (en) * 1985-04-29 1986-09-09 Lafleur Ruby S Disposable training panty
GB8517318D0 (en) * 1985-07-09 1985-08-14 Willett Int Ltd Coding of absorbent materials
US4670012A (en) * 1985-07-15 1987-06-02 Weyerhaeuser Company Diaper or incontinent pad having pleated attachment strap
US4610682A (en) * 1985-07-25 1986-09-09 Kopp Yvette B Disposable diaper
US4663220A (en) * 1985-07-30 1987-05-05 Kimberly-Clark Corporation Polyolefin-containing extrudable compositions and methods for their formation into elastomeric products including microfibers
US4770917A (en) * 1985-07-31 1988-09-13 Minnesota Mining And Manufacturing Company Sheet material used to form portions of fasteners
US4623339A (en) * 1985-08-15 1986-11-18 Joann Ciraldo Precious baby diaper
US4630320A (en) * 1985-10-18 1986-12-23 Kimberly-Clark Corporation Garment with one or more gusseted adjustable openings and method of making the same
US4680030A (en) * 1985-11-13 1987-07-14 Coates Fredrica V Garment having improved, self closing, filamentary fasteners
US4728326A (en) * 1986-01-02 1988-03-01 Gilles Jennifer A Adjustable diaper
US4745926A (en) * 1986-04-21 1988-05-24 Hlusko Dana L Reflux pants
US4908025A (en) * 1986-05-09 1990-03-13 Ketchum Jr Joseph W Body waste receptor for bed patients
AU603818B2 (en) 1986-07-04 1990-11-29 Richard Anthony Collins Crotch strap for infants
CA1258826A (en) * 1986-08-05 1989-08-29 Michael D. Handler Article organizing device employing hook and loop fastening material
US4887338A (en) * 1986-08-05 1989-12-19 Velcro Industries B.V. Shear trap hook and loop fastening system
US4834742A (en) * 1986-09-03 1989-05-30 Kimberly-Clark Corporation Fastening system for a disposable absorbent garment
US4781966A (en) * 1986-10-15 1988-11-01 Kimberly-Clark Corporation Spunlaced polyester-meltblown polyetherester laminate
US4776068A (en) * 1986-10-20 1988-10-11 Velcro Industries B. V. Quiet touch fastener material
US4801298A (en) * 1986-11-28 1989-01-31 Sorenson Wendy K J Variable sized reusable diaper
US4773906A (en) * 1986-12-01 1988-09-27 Sharon Krushel Diaper
US4870725A (en) * 1987-01-12 1989-10-03 Velcro Industries B.V. Pop-through touch fastener
US4846815A (en) * 1987-01-26 1989-07-11 The Procter & Gamble Company Disposable diaper having an improved fastening device
IT1202456B (it) * 1987-01-30 1989-02-09 Ausonia Spa Manufatto tessile per chiusura a contatto e metodo ed apparecchiatura per la sua produzione
FR2610488B1 (fr) 1987-02-10 1990-06-29 Kaysersberg Sa Element d'attache auto-agrippante notamment pour change complet a usage unique et procede pour sa fabrication
GB2201893A (en) 1987-03-10 1988-09-14 Ganmill Ltd Incontinence pants or pad
US4753649A (en) * 1987-03-31 1988-06-28 Kimberly-Clark Corporation Film reinforcement for disposable diapers having refastenable tapes
US4909802A (en) * 1987-04-16 1990-03-20 The Procter & Gamble Company Absorbent garment having a waist belt attachment system
US5032122A (en) 1987-04-24 1991-07-16 The Procter & Gamble Company Loop fastening material for fastening device and method of making same
US4798603A (en) * 1987-10-16 1989-01-17 Kimberly-Clark Corporation Absorbent article having a hydrophobic transport layer
US4973326A (en) * 1987-11-30 1990-11-27 Minnesota Mining And Manufacturing Company Disposable diaper with improved fastener attachment
US4963140A (en) * 1987-12-17 1990-10-16 The Procter & Gamble Company Mechanical fastening systems with disposal means for disposable absorbent articles
US4869724A (en) * 1987-12-17 1989-09-26 The Procter & Gamble Company Mechanical fastening systems with adhesive tape disposal means for disposable absorbent articles
US5019065A (en) 1987-12-17 1991-05-28 The Procter & Gamble Company Disposable absorbent article with combination mechanical and adhesive tape fastener system
US4847134A (en) * 1987-12-22 1989-07-11 Kimberly-Clark Corporation Stretchable absorbent undergarment
US4936840A (en) * 1987-12-31 1990-06-26 Kimberly-Clark Corporation Method of reducing fastener irritation and waist droop in a disposable diaper
US4923456A (en) * 1987-12-31 1990-05-08 Kimberly-Clark Corporation Adjustable combination fastener for a disposable diaper
US4894060A (en) * 1988-01-11 1990-01-16 Minnesota Mining And Manufacturing Company Disposable diaper with improved hook fastener portion
US4835795A (en) * 1988-04-04 1989-06-06 Lonon Edward M Body suit and underpants with self-gripping fasteners
JPH066730Y2 (ja) * 1988-04-13 1994-02-23 吉田工業株式会社 フックにおける雌部の受け部本体
US4932950A (en) * 1988-05-31 1990-06-12 Weyerhaeuser Company Self-adjusting suspension system for perineal shield
US4887339A (en) * 1988-07-18 1989-12-19 Minnesota Mining And Manufacturing Company Strip material with tab-like parts for forming fasteners
CA1303297C (en) * 1988-07-29 1992-06-16 David Norbert Schreiner Garment with hook-and-loop fasteners and sheath or pocket therefor
US5021111A (en) 1988-08-31 1991-06-04 Minnesota Mining And Manufacturing Company Apparatus and method for applying heat-sensitive adhesive tape to a web moving at high speed
US5019073A (en) 1988-12-20 1991-05-28 Kimberly-Clark Corporation Disposable diaper with improved mechanical fastening system
US4938754A (en) * 1989-05-10 1990-07-03 Mcneil-Ppc, Inc. Disposable diaper with improved body comformity and liquid retention
US4988346A (en) 1989-06-05 1991-01-29 Jason L. Pfefferkorn Rear Fastening disposable diaper
US5026450A (en) 1989-10-13 1991-06-25 Nordson Corporation Method of applying adhesive to the waist elastic material of disposable garments
US5100399A (en) 1989-12-08 1992-03-31 Sue Janson Baby's diaper of adjustable size
CN1024746C (zh) * 1989-12-20 1994-06-01 李清祈 具热能调节作用构件的煮器
CA2023043A1 (en) 1990-04-02 1991-10-03 Anne M. Fahrenkrug Diaper having disposable chassis assembly and reusable elasticized belt removably retained by said chassis assembly
US4981480A (en) 1990-05-31 1991-01-01 Gaudet Melody L Adjustable child garment
US4964860A (en) * 1990-07-18 1990-10-23 The Procter & Gamble Company Detachable two piece absorbent garment
US5125246A (en) 1990-07-25 1992-06-30 Shelby Elastics, Inc. Knitted elastic lock pile fabric
NZ235229A (en) 1990-09-10 1992-04-28 Little Rippers Ltd Washable nappy with hook and loop fasteners: pockets to protect hook strips during washing

Also Published As

Publication number Publication date
AU677624B2 (en) 1997-05-01
US5423789A (en) 1995-06-13
CA2099847A1 (en) 1994-10-01
ZA94859B (en) 1994-08-22
KR940021022A (ko) 1994-10-17
EP0617941A1 (en) 1994-10-05
AU5759294A (en) 1994-10-06
JPH07439A (ja) 1995-01-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL172987B1 (pl) Wyrób higieniczny i sposób wytwarzania wyrobu higienicznego
KR970009710B1 (ko) 가먼트 부착 시스템
CA2103117C (en) Garment with tactile position indicators
US5374262A (en) Adjustable garment attachment system
US5304162A (en) Garment and pleated, adjustable strap member therefor
US7766890B2 (en) Paper diaper
KR101390123B1 (ko) 팬티형 종이 기저귀
JP3645248B2 (ja) 使い捨ておむつ
JP2001524350A (ja) 吸収物品
KR20080013845A (ko) 루프(loop)없는 체결 시스템을 갖는 흡수 제품
EP0605013A1 (en) Adjustable garment
JP2009061157A (ja) 止着式使い捨ておむつ
WO2007114362A1 (ja) 展開型吸収性物品および吸収性物品用裏面シートの製造方法
JP5941278B2 (ja) テープタイプ使い捨ておむつ
JP2008055002A (ja) 止着式紙おむつ
JP2008055002A5 (pl)
JP4953807B2 (ja) ファスニングテープの製造方法
JP5524792B2 (ja) 吸収性物品及びその製造方法
JP5148200B2 (ja) 使い捨ておむつ
JP5009703B2 (ja) 止着式使い捨ておむつ
JP2016165542A (ja) テープタイプ使い捨ておむつ
EP1441680A1 (en) Absorbent article
KR970009711B1 (ko) 가먼트 부착 시스템
JP2005095661A (ja) 使い捨ておむつ