PL170824B1 - Smieciarka samochodowa PL - Google Patents
Smieciarka samochodowa PLInfo
- Publication number
- PL170824B1 PL170824B1 PL93298958A PL29895893A PL170824B1 PL 170824 B1 PL170824 B1 PL 170824B1 PL 93298958 A PL93298958 A PL 93298958A PL 29895893 A PL29895893 A PL 29895893A PL 170824 B1 PL170824 B1 PL 170824B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- garbage truck
- truck according
- contact switches
- lifting
- path
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65F—GATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
- B65F3/00—Vehicles particularly adapted for collecting refuse
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65F—GATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
- B65F3/00—Vehicles particularly adapted for collecting refuse
- B65F3/001—Vehicles particularly adapted for collecting refuse for segregated refuse collecting, e.g. vehicles with several compartments
- B65F2003/003—Footboards
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Refuse-Collection Vehicles (AREA)
- Refuse Collection And Transfer (AREA)
- Handcart (AREA)
- Pusher Or Impeller Conveyors (AREA)
- Chain Conveyers (AREA)
- Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)
- Filters For Electric Vacuum Cleaners (AREA)
- Inorganic Insulating Materials (AREA)
- Harvesting Machines For Specific Crops (AREA)
- Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
- Soil Working Implements (AREA)
Abstract
1 . Smieciarka samochodowa z umieszczonym w tylnej czesci urzadzeniem podnoszaco-wywracajacym lub urza- dzeniem wywracajacym do oprózniania pojemników na odpady do otworu wsypowego zasobnika zbiorczego i z co najmniej jednym stopniem przemieszczanym odchylnie wzdluz toru ruchu z polozenia spoczynkowego w poloze- nie uzytkowe, na którym moze stac pracownik podczas drogi objazdu, znamienna tym, ze wzdluz toru ruchu stopnia (7), który jest umieszczony na ramionach kieruja- cych (8, 9), ulozyskowanych na poprzecznicach (5, 6), jest usytuowany co najmniej jeden przelacznik stykowy (11, 11'), który poprzez przyrzad sterujacy (17) wspólpracuje elektrycznie z przelacznikami stykowymi odniesienia (18, 18', 19, 19') urzadzenia podnoszaco-wywracajacego lub wywracajacego do oprózniania pojemników ze smieciami z tym, ze przyrzad sterujacy (17) posiada srodek do blo- kady wspomnianego urzadzenia przy wysunietym stop- niu (17) oraz srodek do blokowania i uwalniania ruchu stopnia (7) wzdluz toru ruchu w zaleznosci od polozenia wspomnianego urzadzenia Fig. 4Smieciarka samochodowa PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest śmieciarka samochodowa, z umieszczonym w tylnej części urządzeniem podnosząco-wywracającym lub wywracającym do opróżniania pojemników na odpady, do otworu wsypowego zasobnika zbiorczego i z co najmniej jednym stopniem, wysuwanym z położenia spoczynkowego w położenie użytkowe, na którym może stać pracownik obsługi podczas objazdu śmieciarki.
Śmieciarki samochodowe tego rodzaju są znane i określane jako tak zwane ładowarki tylne.
Urządzenie podnosząco-wywracające lub wywracające, zwane dalej zespołem wsypowym do opróżniania pojemników na odpadyjest umieszczone zazwyczaj w tylnej części pojazdu.
Te zespoły wsypowe mogą? być pojedyncze, podwójne i kombinowane. Wspólną ich cechą jest to, że szerokość otworu' wsypowego odpowiada w przybliżeniu szerokości każdego zespołu wsypowego. Szerokość i rodzaj zespołów wsypowych są zwłaszcza określone przez rodzaj i wielkość pojemników na odpady jakie znajdują się w rejonie objazdu śmieciarki. I tak np. istnieją takie śmieciarki samochodowe, w których zespół wsypowy rozciąga się na całej
170 824 szerokości zasobnika zbiorczego, a zasobnik zbiorczy ma otwór wsypowy, nie odbiegający istotnie wielkością od jego wymiarów wewnętrznych. W zależności od szerokości zespołu wsypowego, po prawej lub lewej stronie od niego są umieszczone stopnie, na których może stac pracownik obsługi podczas objazdu śmieciarki.
Stopnie te są często składane lub też odchylane, aby nie ulegały uszkodzeniom podczas jazdy do tyłu lub aby nie przeszkadzały podczas opróżniania dużych pojemników.
Umieszczenie stopni na śmieciarkach samochodowych z urządzeniami wsypowymi powyżej opisanego rodzaju zasadniczo me stwarza problemów, jednakże problemy występują, gdy śmieciarka zawiera dwa lub więcej zespołów wsypowych, które zajmują całą szerokość pojazdu lub też stosuje się pojazdy o mniejszej szerokości, w których obok zespołów wsypowych me ma przestrzeni na zamocowanie stopnia.
W takim przypadku stopień jest umieszczony pod spodem na korycie ładunkowym zasobnika zbiorczego, w ten sposób, że pracownik obsługi podczas jazdy stoi nie z boku, lecz za zespołem wsypowym.
Znane są też stopnie umieszczone na stałe lub takie, które są wprawdzie odchylne, ale w położeniu użytkowania nie utrudniają pracy przy opróżnianiu pojemników, dlatego też pracownicy obsługi mogą sygnalizować możliwość dalszej jazdy, bez ustawienia zespołu wsypowego w zabezpieczonym, uniesionym położeniu. Oznacza to dalszą jazdę do następnego stanowiska postoju z opuszczonym zespołem wsypowym, który podczas jazdy po nierównościach lub innych przeszkodach może zostać łatwo uszkodzony.
Z opisu patentowego DE 37 29107 Al jest znany pojazd do zbierania z zabezpieczeniem jazdy do tyłu. Jeżeli pracownik obsługi stoi na stopniu, a kierowca pojazdu włącza bieg wsteczny, wówczas obciążony stopień oddziaływuje na przełącznik stykowy, który poprzez przekaźnik wyłącza silnik Przewidziano również, że w przypadku włączenia biegu wstecznego stopnie przechylają się automatycznie, tak że pracownicy obsługi nie mogą się na nich znajdować W tym przypadku stopnie są zamocowane poza obszarem roboczym mechanizmu ładowczego poprzez dźwignię obrotową i przeguby na podwoziu i odchylają się pod podwozie. W położeniu złożonym, jak i odchylonym stopni możliwa jest dalsza jazda, pomimo, ze zespół wsypowy nie został podniesiony do zabezpieczonego położenia.
Zadaniem wynalazku jest takie umieszczenie i sterowanie stopnia w zależności od położenia zespołu wsypowego, aby zostały wyeliminowane uszkodzenia zespołu wsypowego, a stopnie były używane jedynie wówczas, gdy zespół wsypowy zostanie ustawiony przed dalsząjazdą w zabezpieczonym położeniu.
Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że wzdłuż toru ruchu stopnia, który jest umieszczony na ramionach kierujących, ułożyskowanych na poprzecznicach, jest usytuowany co najmniej jeden przełącznik stykowy, który poprzez przyrząd sterujący współpracuje elektrycznie z przełącznikami stykowymi odniesienia urządzenia podnosząco-wywracającego lub wywracającego do opróżniania pojemników ze śmieciami z tym, że przyrząd sterujący posiada środek do blokady wspomnianego urządzenia przy wysuniętym stopniu oraz środek do blokowania i uwalniania ruchu stopnia wzdłuż toru ruchu, w zależności od położenia wspomnianego urządzenia.
Korzystnie dwa przełączniki stykowe są umieszczone, w obszarze przedniego i tylnego położenia końcowego stopnia. Przełączniki stykowe odniesienia są umieszczone między wózkiem podnośnym a ramieniem wychylnym oraz między ramieniem wychylnym a tylną ścianą pojemnika zbiorczego na śmiecie.
Uprzywilejowane przełączniki stykowe i przełączniki stykowe odniesienia są ukształtowane jako czujniki indukcyjne.
W korzystnym ukształtowaniu ramiona kierujące z każdą poprzecznicą i ramą stopnia tworzą prowadnicę z czworobokiem przegubowym.
Zgodnie z wynalazkiem ramiona kierujące składają się z podwójnych wahaczy, które z jednej strony są ułozyskowane każdorazowo na poprzecznicach, a z drugiej strony obustronnie na ramie stopnia, który korzystnie jest wyposażony w zespoły tłok-cylinder, które z jednej
170 824 strony są zaczepione do poprzecznie, a z drugiej strony do sworznia łączącego podwójne wahacze.
Uprzywilejowane poprzecznice mają przekrój poprzeczny w postaci litery U i przykrywają zespół cylinder-tłok.
Układ stopnia według wynalazku ma zaletę wymuszonego sterowania, które uzyskuje się przez przełączniki stykowe i przełączniki odniesienia, które we wzajemnym współdziałaniu i w zależności od położenia stopnia i/lub części zespołu wsypowego umożliwiają lub blokują sterowanie.
W przypadku przykładowo hydraulicznego zasilania odpowiednie zespoły są tak sterowane, że stopień może być doprowadzony z położenia spoczynkowego do położenia użytkowego jedynie w przypadku podniesionego, a z drugiej strony zespół wsypowy jest gotowy do pracy, jeżeli stopień jest usunięty przynajmniej z dolnego obszaru działania zespołu wsypowego.
Dzięki odpowiednim urządzeniom wskaźnikowym w kabinie kierowcy, położenie stopnia i/lub urządzenia podnośnikowo-wywrotnego lub urządzenia do wywracania może być dodatkowO obserwowane i kontrolowane przez kierowcę.
Stopień może rozciągać się na całej szerokości pojazdu. Można jednak zastosować dwa lub więcej stopni w obszarze roboczym urządzenia podnośnikowo-wywrotnego lub urządzenia do wywracania, jeżeli miałoby to być konieczne ze względu na konstrukcję śmieciarki samochodowej.
Korzystnie stopień jest prowadzony wychylnie na ramionach kierujących, co ma zaletę, że ramiona kierujące mogą być dobrane w zależności od konstrukcji pojazdu, a punkty połączenia przegubowego z poprzecznicą łożyskową mogą być tak dobrane, że jest zapewniony wystarczający obszar wychylenia przy optymalnych warunkach gruntowych w położeniu spoczynkowym.
Prowadnica z czworobokiem przegubowym ma zaletę, że do każdej strony stopnia są doczepione dwa mechanizmy kierujące, za pomocą których stopień jest utrzymywany w ustalonej pozycji w położeniu użytkowym i spoczynkowym. Dzięki np. zróżnicowanej długości mechanizmów kierujących można dopasować położenie stopnia indywidualnie do każdego pojazdu.
Dzięki korzystnemu ukształtowaniu poprzecznie łożyskowych o przekroju poprzecznym w postaci litery U zespół tłok-cylinder jest chroniony w znacznym stopniu przed zanieczyszczeniem i zewnętrznymi uszkodzeniami.
Układ przełączników stykowych na jednej z poprzecznie łożyskowych ma tę zaletę, że mogą być one umieszczone w dowolnym miejscu na torze ruchu mechanizmów kierujących, aby w ten sposób ustalić moment przełączenia.
Przedmiot wynalazku jest uwidoczniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia tylną część śmieciarki samochodowej ze stopniem ustawionym w położeniu użytkowym, w schematycznym widoku z boku, fig. 2 - położenie spoczynkowe stopnia z fig. 1, fig. 3 - położenie pośrednie stopnia z fig. 1, fig. 4 - stopień w położeniu użytkowym, w widoku od tyłu, a fig. 5 - schemat połączeń zespołów elektrycznych i hydraulicznych układu sterowania.
Na fig. 1 jest przedstawiona śmieciarka samochodowa 1 z zespołem wsypowym 2, umieszczonym w tylnej części, za pomocą którego pojemniki na odpadki są opróżniane do śmieciarki 1. Zespół wsypowy 2 jest zaopatrzony w boczne wychylne zapory 3, które osłaniają obszar roboczy zespołu wsypowego 2 przed bocznym dostępem dla pracownika obsługi lub przechodniów. Ponadto zawiera boczne osłony 4 jako ochronę przed pyłem i przed wypadkiem. Zespół wsypowy 2 zawiera wózek podnośny 10, który jest przedstawiony na fig. 1 w położeniu podniesionym.
W tylnej części pojazdu 1 w jej dolnym obszarze są umieszczone poprzecznice 5, 6 (fig. 4), do których jest zamocowany z obu stron poprzez ramiona kierujące 8, 9 stopień 7 Stopień 7 znajduje się między wychylnymi zaporami 3, a więc wewnątrz obszaru roboczego wózka podnośnego 10. Ramiona kierujące 8, 9 są ukształtowane - jak to wynika z fig. 4 - jako podwójne wahacze 8', 9', które poprzez sworznie łączące są zamocowane do ramy stopnia 7.
170 824
Przyciski 15, 16 do sterowania wsuwaniem i wysuwaniem stopnia 7 są ukształtowane jako tak zwane włączniki czuwakowe, usytuowane na jednej lub obu ścianach bocznych śmieciarki 1.
Na fig. 1 stopień 7 znajduje się w położeniu roboczym, w którym pracownicy obsługi mogą na nim stać podczas objazdu śmieciarki.
Na ramionach kierujących 9 są umieszczone przysłony 12, które w położeniu stopnia 7 przedstawionym na fig. 1 leżą naprzeciwko przełączników stykowych, korzystnie czujników 11, np. czujników indukcyjnych, umieszczonych na poprzecznicach 5, 6, przez co czujniki 11 wysyłają odpowiedni sygnał i jest blokowane urządzenie podnosząco-wywracające z wózkiem podnośnym 10 w położeniu podniesionym
Na fig. 2 jest przedstawiony stopień 7 w położeniu spoczynkowym i opuszczonym wózku podnośnym 10 zespołu wsypowego 2. W tym położeniu czujnik 11 nie jest przysłonięty przez przesłonę 12 jednego z ramion kierujących 9, co umożliwia dokonanie opuszczenia wózka podnośnego 10 do położenia roboczego.
Na fig 3 jest przedstawiona śmieciarka 1 z dwoma czujnikami 11, 11', usytuowanymi w obszarach obu położeń końcowych, to znaczy położenia roboczego i spoczynkowego, a tym samym udostępnienia wózka podnośnego 10 lub jego zablokowania. Przy tym przesłona 12 jest umieszczona na ramieniu kierującym 9 w ten sposób, że czujniki 11, 11' w przypadku uzyskania każdorazowego położenia końcowego zostają przesłonięte przez przysłonę 12. W ramach wynalazku przewidziano także sterowanie stopniem w zależności od drogi, w którym jeden lub szereg czujników 11 kontroluje drogę stopnia 7 i w określonej chwili wyzwalają sygnał, wskazujący potrzebę opuszczania stopnia 7 przez obsługę, aby można było wykluczyć kolizję między stopniem 7 a wózkiem podnośnym 10. W tym przypadku jest korzystne jednoczesne sterowanie ruchu stopnia 7 i wózka podnośnego 10, dzięki czemu ruch wózka podnośnego 10 i stopnia 7 może być jednocześnie sterowany przez jeden przycisk uruchamiający.
W każdym przypadku jest konieczne, aby każde położenie stopnia 7 było sygnalizowane w kabinie kierowcy, dzięki czemu kierowca przed uzyskaniem położenia końcowego i położenia roboczego stopnia 7 me może ruszyć pojazdem.
Napęd ruchu stopnia 7 jest wykonywany przez zespół tłok-cylinder 13, 13', który jest przyłączony do hydraulicznego układu zespołu wsypowego 2 lub śmieciarki 1. Przy tym jest korzystne takie umieszczenie zespołów tłok-cylinder 13, 13', jak to przedstawiają fig. 2 i 3, aby były one całkowicie lub częściowo zasłonięte przez poprzecznice 5, 6, ukształtowane w postaci litery U
W przedstawionym przykładzie wykonania cylindry są ułożyskowane na poprzecznicach 5, 6, natomiast tłoki - między jednym z podwójnych wahaczy ramion kierujących 8, 9, na jednym z łączących je sworzni 14.
Ruch stopnia 7 jest wyzwalany elektrycznie poprzez przyciski 15, 16 i przyrząd sterujący 17 (fig. 4), który najpierw kontroluje położenie wózka podnośnego 10, wychylnych zapór 3 i stopnia 7 poprzez czujniki 11, 11' i czujniki odniesienia 18, 18', 19, 19' i dopiero po uzyskaniu odpowiednich sygnałów odzewowych jest umożliwione dalsze sterowanie.
Na fig. 4 jest przedstawione schematycznie umieszczenie czujników 11, 11' i czujników odniesienia 18, 18', 19, 19', które są połączone przewodami elektrycznymi 25 z przyrządem sterującym 17, który jest uruchamiany przez przyciski 15, 16 15, 16.
Przyrząd sterujący 17 jako jednostka elektroniczna jest wyposażony w środek do blokady urządzenia podnosząco-wywracającego lub wywracającego do opróżniania pojemników ze śmieciami przy wysuniętym stopniu 7 oraz środek do blokowania i uwalniania ruchu stopnia wzdłuż toru ruchu w zależności od położenia tego urządzenia. Tymi środkami może być oprogramowanie, karta elektroniczna itp.
Na fig. 5 jest przedstawiony schematycznie elektrohydrauliczny układ połączeń. Przycisk 15 podaje sygnał do przyrządu sterującego 17 w celu wysunięcia stopnia 7. Przyrząd sterujący 17 kontroluje, czy istnieją odpowiednie warunki do wychylenia stopnia 7, a więc sprawdza, czy czujniki odniesienia 18, 18' są zasłonięte, co oznacza, ze wózek podnośnikowy 10 jest podniesiony. Następnie sprawdza poprzez czujniki odniesienia 19, 19', czy ramiona wychyl6
170 824 ne 20 wózka podnośnego 10 są w stanie opuszczonym, czy też me. Jeżeli wszystkie warunki zostały spełnione, wówczas otwiera się - .zawór elektromagnetyczny 21 i środek ciśnieniowy przepływa do zespołów cylinder/tłok 13, 13' w celu wychylenia stopnia 7. W tym położeniu czujnik 11 położenia końcowego jest zasłonięty przez ramię kierujące 9 stopnia 7 i przyrząd sterujący 17 blokuje doprowadzenie prądu do zaworu elektromagnetycznego 23.
W ten sposób zostaje przerwane zasilanie środkiem ciśnieniowym układu hydraulicznego do zespołu wsypowego 2.
A więc sterowane zawory elektromagnetyczne 21, 22, 23 otwierają lub blokują układ hydrauliczny.
Przycisk 16 podaje sygnał do przyrządu sterującego 17 w celu podniesienia stopnia 7. Przyrząd sterujący 17 kontroluje w tej samej kolejności, czy zostały spełnione warunki do ruchu powrotnego stopnia 7. Po sprawdzeniu zawór elektromagnetyczny 22 jest sterowany i z układu hydraulicznego zasilanie środkiem ciśnieniowym jest kierowane do zespołów tłok-cylinder 13, 13', które podnoszą stopień 7 do położenia spoczynkowego. Przy- równoczesnym lub opóźnionym otwarciu zaworu elektromagnetycznego 23 zostaje również zasilony środkiem ciśnieniowym napęd, nie przedstawionego zespołu wsypowego i w znany sposób uruchomiony. Zbiomik ciśnieniowy 24, zastosowany do podnoszenia stopnia 7, umiemożhwia opuszczenie względnie wychylenie wsuniętego stopnia 7 Dalszy czujnik 11' położenia końcowego kontroluje to wsunięte położenie i podaje sygnał do przyrządu sterującego 17. Jeżeli nie jest to spełnione, to wówczas zawór elektromagnetyczny 23 zostaje zamknięty i przerwany dopływ środka ciśnieniowego do napędu zespołu wsypowego.
170 824
170 824
13'
170 824
170 824
170 824
170 824
Departament Wydawnictw UP RP Nakład 90 egz. Cena 4,00 zł
Claims (8)
- Zastrzeżenia patentowe1. Śmieciarka samochodowa z umieszczonym w tylnej części urządzeniem podnosząco-wywracającym lub urządzeniem wywracającym do opróżniania pojemników na odpady do otworu wsypowego zasobnika zbiorczego i z co najmniej jednym stopniem przemieszczanym odchylnie wzdłuż toru ruchu z położenia spoczynkowego w położenie użytkowe, na którym może stać pracownik podczas drogi objazdu, znamienna tym, że wzdłuż toru ruchu stopnia (7), który jest umieszczony na ramionach kierujących (8, 9), ułożyskowanych na poprzecznicach (5, 6), jest usytuowany co najmniej jeden przełącznik stykowy (11, 11’), który poprzez przyrząd sterujący (17) współpracuje elektrycznie z przełącznikami stykowymi odniesienia (18, 18’, 19, 19’) urządzenia podnosząco-wywracającego lub wywracającego do opróżniania pojemników ze śmieciami z tym, że przyrząd sterujący (17) posiada środek do blokady wspomnianego urządzenia przy wysuniętym stopniu (17) oraz środek do blokowania i uwalniania ruchu stopnia (7) wzdłuż toru ruchu w zależności od położenia wspomnianego urządzenia.
- 2. Śmieciarka według zastrz. 1, znamienna tym, że dwa przełączniki stykowe (11, 11’) są umieszczone w obszarze przedniego i tylnego położenia końcowego stopnia (7).
- 3. Śmieciarka według zastrz. 1, znamienna tym, że przełączniki stykowe odniesienia (18, 18’, 19, 19’) są umieszczone między wózkiem podnośnym (10) a ramieniem wychylnym (20) oraz między ramieniem wychylnym (20) a tylną ścianą pojemnika.
- 4 Śmieciarka według zastrz. 1, znamienna tym, że dwa przełączniki stykowe (11, 11’) i przełączniki stykowe odniesienia (18,18’, 19,19’) są ukształtowane jako czujniki indukcyjne.
- 5. Śmieciarka według zastrz. 1, znamienna tym, że ramiona kierujące (8, 9) z każdą poprzecznicą (5, 6) i ramą stopnia (7) tworzą prowadnicę z czworobokiem przegubowym.
- 6. Śmieciarka według zastrz. 5, znamienna tym, że ramiona kierujące (8, 9) składają się z podwójnych wahaczy (8’, 9’), które z jednej strony są ułożyskowane każdorazowo na poprzecznicach (5, 6), a z drugiej strony obustronnie na ramie stopnia (7).
- 7. Śmieciarka według zastrz. 6, znamienna tym, że stopień (7) jest wyposażony w zespoły tłok-cylinder (13, 13’), które z jednej strony są zaczepione do poprzecznie (5, 6), a z drugiej strony do sworznia (14) łączącego podwójne wahacze (8’, 9’).
- 8. Śmieciarka według zastrz. 7, znamienna tym, że poprzecznice (5, 6) mają przekrój poprzeczny w postaci litery U i przykrywają zespół cylinder-tłok (13,13’).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE9206606U DE9206606U1 (de) | 1992-05-15 | 1992-05-15 | Trittbrett für Müllfahrzeuge |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL298958A1 PL298958A1 (en) | 1993-11-29 |
PL170824B1 true PL170824B1 (pl) | 1997-01-31 |
Family
ID=6879545
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL93298958A PL170824B1 (pl) | 1992-05-15 | 1993-05-14 | Smieciarka samochodowa PL |
Country Status (8)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0569927B1 (pl) |
AT (1) | ATE141234T1 (pl) |
CZ (1) | CZ282941B6 (pl) |
DE (2) | DE9206606U1 (pl) |
ES (1) | ES2090767T3 (pl) |
HU (1) | HU216239B (pl) |
PL (1) | PL170824B1 (pl) |
SK (1) | SK279723B6 (pl) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE4334602C1 (de) * | 1993-09-03 | 1994-11-10 | Nkf Leichtmetallbau | Trittbrett für ein Müllsammelfahrzeug |
FR2712267B1 (fr) * | 1993-11-10 | 1996-01-05 | Guy Carpier | Dispositif de support de personnes. |
DE4400750C1 (de) * | 1994-01-13 | 1995-02-16 | Zoeller Kipper | Fahrbetriebssicherung für Hubkippvorrichtungen |
NL9401831A (nl) * | 1994-03-08 | 1995-10-02 | Geesink Bv | Afvalinzamelvoertuig voorzien van een veiligheidssysteem. |
NL9400359A (nl) * | 1994-03-08 | 1995-10-02 | Geesink Bv | Afvalinzamelvoertuig voorzien van een veiligheidssysteem. |
NL9400796A (nl) * | 1994-05-16 | 1996-01-02 | Geesink Bv | Afvalinzamelvoertuig voorzien van treeplanken. |
DE20201790U1 (de) * | 2002-02-06 | 2002-06-06 | FAUN Umwelttechnik GmbH & Co., 90411 Nürnberg | Abfallsammelfahrzeug |
DE102006023501B3 (de) * | 2006-05-18 | 2007-10-31 | Zöller-Kipper GmbH | Trittbrettvorrichtung |
DE202011103003U1 (de) * | 2011-07-08 | 2012-10-15 | Faun Umwelttechnik Gmbh & Co. Kg | Trittbrettaktivierungssystem und Fahrzeug mit einem Trittbrettaktivierungssystem |
DE202014103270U1 (de) | 2014-07-16 | 2014-07-23 | Zöller-Kipper GmbH | Trittbrettvorrichtung |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE3405997C2 (de) * | 1984-02-20 | 1987-01-08 | Zöller-Kipper GmbH, 6500 Mainz | Vorrichtung zum Entleeren von Behältern, insbesondere von Müllbehältern in Sammelbehälter |
DE3729107A1 (de) * | 1987-09-01 | 1989-03-16 | Siegfried Baatsch | Abfallsammelfahrzeug mit rueckfahrsicherung |
DE3910660A1 (de) * | 1989-04-03 | 1990-10-04 | Zoeller Kipper | Sicherheitsschaltanordnung fuer hubkipp- oder kippvorrichtungen |
-
1992
- 1992-05-15 DE DE9206606U patent/DE9206606U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1993
- 1993-05-11 ES ES93107630T patent/ES2090767T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1993-05-11 DE DE59303405T patent/DE59303405D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-05-11 AT AT93107630T patent/ATE141234T1/de not_active IP Right Cessation
- 1993-05-11 SK SK456-93A patent/SK279723B6/sk unknown
- 1993-05-11 EP EP93107630A patent/EP0569927B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-05-14 HU HU9301412A patent/HU216239B/hu not_active IP Right Cessation
- 1993-05-14 PL PL93298958A patent/PL170824B1/pl unknown
- 1993-05-14 CZ CZ93905A patent/CZ282941B6/cs not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ90593A3 (en) | 1993-11-17 |
CZ282941B6 (cs) | 1997-11-12 |
HU216239B (hu) | 1999-05-28 |
SK279723B6 (sk) | 1999-02-11 |
EP0569927B1 (de) | 1996-08-14 |
EP0569927A3 (pl) | 1994-04-20 |
DE9206606U1 (de) | 1992-07-23 |
ES2090767T3 (es) | 1996-10-16 |
EP0569927A2 (de) | 1993-11-18 |
SK45693A3 (en) | 1994-09-07 |
DE59303405D1 (de) | 1996-09-19 |
PL298958A1 (en) | 1993-11-29 |
HUT69271A (en) | 1995-09-28 |
HU9301412D0 (en) | 1993-09-28 |
ATE141234T1 (de) | 1996-08-15 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5755547A (en) | Side loading refuse collection vehicle arm restraint | |
US8528700B2 (en) | Industrial truck with a lifting device and a towing device | |
MXPA02009119A (es) | Mecanismo de montaje para maniobrar un contenedor. | |
PL170824B1 (pl) | Smieciarka samochodowa PL | |
EP3007930B1 (en) | A foldable tailgate, a load bed with such a foldable tailgate and a vehicle with such a load bed | |
US3417883A (en) | Transfer station for handling refuse | |
CZ282710B6 (cs) | Sklápěcí vagón a způsob jeho vykládání | |
US5580134A (en) | Multi-function dump vehicle | |
EP0700802A1 (en) | Articulated cover for a top loading hauling body | |
US3351222A (en) | Trash hauling truck | |
JP3797779B2 (ja) | コンテナ荷役車両 | |
JP3751184B2 (ja) | コンテナ荷役車両における安全装置 | |
EP0993986A2 (en) | Equipment for dumper or tipping trucks | |
US3085703A (en) | Front end loader equipment | |
EP4046940A1 (en) | Waste collection vehicle | |
JP3965487B2 (ja) | コンテナ積載車のリヤバンパ移動制御装置 | |
GB2409232A (en) | Vehicle tailgate remote locking system | |
NL1015902C2 (nl) | Afvalinzamelvoertuig met zijbelading. | |
JP7572769B2 (ja) | 塵芥収集車 | |
JPH0454962Y2 (pl) | ||
EP0895498B1 (en) | Arrangement at heavy vehicles | |
JP2586497Y2 (ja) | ダンプ式トラックの突入防止装置 | |
EP0876939B1 (en) | Tipping trailer and tipping mechanism for trailers | |
JPH0541074Y2 (pl) | ||
US20050281651A1 (en) | Hook lift hoist adaptable for use with containers of variabile length |