LT4606B - Skystų angliavandenilių degalų kompozicija - Google Patents

Skystų angliavandenilių degalų kompozicija Download PDF

Info

Publication number
LT4606B
LT4606B LT99-013A LT99013A LT4606B LT 4606 B LT4606 B LT 4606B LT 99013 A LT99013 A LT 99013A LT 4606 B LT4606 B LT 4606B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
fuel
hydrocarbon
liquid hydrocarbon
carbon atoms
carbocyclic ring
Prior art date
Application number
LT99-013A
Other languages
English (en)
Other versions
LT99013A (lt
Inventor
Paul Thomas Mccombes
Original Assignee
Shell Internationale Research Maatschappij Bv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell Internationale Research Maatschappij Bv filed Critical Shell Internationale Research Maatschappij Bv
Publication of LT99013A publication Critical patent/LT99013A/lt
Publication of LT4606B publication Critical patent/LT4606B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10LFUELS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NATURAL GAS; SYNTHETIC NATURAL GAS OBTAINED BY PROCESSES NOT COVERED BY SUBCLASSES C10G, C10K; LIQUEFIED PETROLEUM GAS; ADDING MATERIALS TO FUELS OR FIRES TO REDUCE SMOKE OR UNDESIRABLE DEPOSITS OR TO FACILITATE SOOT REMOVAL; FIRELIGHTERS
    • C10L1/00Liquid carbonaceous fuels
    • C10L1/10Liquid carbonaceous fuels containing additives
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10LFUELS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR; NATURAL GAS; SYNTHETIC NATURAL GAS OBTAINED BY PROCESSES NOT COVERED BY SUBCLASSES C10G, C10K; LIQUEFIED PETROLEUM GAS; ADDING MATERIALS TO FUELS OR FIRES TO REDUCE SMOKE OR UNDESIRABLE DEPOSITS OR TO FACILITATE SOOT REMOVAL; FIRELIGHTERS
    • C10L1/00Liquid carbonaceous fuels
    • C10L1/003Marking, e.g. coloration by addition of pigments

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Liquid Carbonaceous Fuels (AREA)
  • Production Of Liquid Hydrocarbon Mixture For Refining Petroleum (AREA)
  • Combined Controls Of Internal Combustion Engines (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Investigating Or Analyzing Non-Biological Materials By The Use Of Chemical Means (AREA)

Description

Išradimas skirtas skystų angliavandenilių degalų kompozicijoms ir skystų angliavandenilių degalų modifikavimo būdams.
Kartais yra- reikalinga nustatyti įvairių angliavandenilių degalų, tokių, kaip benzinas, žibalas, reaktyviniai degalai, dyzeliniai degalai, krosnių kuras ir sunkiosios alyvos, rūšį ir kilmę. Tokio poreikio pavyzdžiai yra išlietų skysčių kilmės nustatymas ir klastočių ar apgavysčių aptikimas.
JAV patente Nr. US 5234475 atskleista, kad ankstesni mėginimai naudoti fluorescentinius dažus turėjo tą trūkumą, kad benzinas ir kiti degalai stipriai švyti ir be pridėtų dažų. Be to, išsiliejus degalams, dažai adsorbuojami dirvožemio paviršiuje ir, tuo būdu, pašalinami iš išpiltų degalų.
Siekiant įveikti šias problemas, JAV patente Nr. US 5234475 pasiūlyta įjungti į angliavandenilių degalus vieną ar kelis fulereno darinius. Tokios medžiagos yra aprašytos dažniausiai kaip sferinės klasterizuotos anglies struktūros, kuriose anglies kiekis svyruoja nuo 50 iki 90 anglies atomų, ypač išskirtos tos, kurių struktūros yra C6o, C70, C74, C76, C7S, C32, C84, C86, C88, C90, Cg2 ir C94 (2 skiltis., 25-30 eik). Identifikavimas gali būti atliktas masių spektroskopijos, ultravioletinės regimosios spektroskopijos ar aukšto slėgio skysčių chromatografijos būdais (2 skiltis, 50-60 eik).
JAV patente Nr. US 5474937 aprašytas transportuojamos cheminės važtos, tokios, kaip nafta, šaltinio identifikavimo būdas. Jame naudojamas cheminis elementas ar organinis cheminis junginys su vienu ar keliais atomais, kurie yra neradioaktyvūs izotopai, paprastai nerandami gamtoje. Bandiniai kaip žymėtoji medžiaga identifikuojami, palyginant su autentišku žymėtosios medžiagos bandiniu. Tinkamiausi cheminiai junginiai yra deuterizuoti cheminiai junginiai arba sulydyti izotopiškai anglimi-13, fluorinu-19, azotu-15, deguonimi17 ir deguonimi-18. Dujų chromatografija ir masių spektroskopija yra paminėtos kaip tinkami analizės būdai. Pavyzdžiai susiję su nafta. 1 pavyzdyje panaudotas deuterizuotas oktanas. 2 pavyzdyje - deuterizuotas acetonas. 3 pavyzdyje nepanaudotas joks specifinis izotopas, bet panaudotas tetrafluoretileno, chloroformo ir trichloretileno mišinys, paruoštas santykiu 1:3:7.
Kiekvienas iš šių išvardintų būdų turi tą trūkumą, kad arba jame naudojamas neįprastas ir nelengvai gaunamas priedas ar priedai, arba naudojamas vienas ar keli priedai, kurie chemiškai skiriasi nuo bet ko ir kurie, būdami identifikuojamame skystyje, gali nepalankiai sąveikauti su vienu ar keliais aktyviais priedais, įjungtais į identifikuojamą skysti, jei pastarasis yra angliavandenilių degalai.
Šiame išradime pateikta skystų angliavandenilių degalų kompozicija, kurios didesniąją dalį sudaro skysti angliavandenilių degalai, o tai pat aptinkamas kiekis mažiausiai vieno C7.20 angliavandenilio, pridėto Į degalus kaip identifikuojamas ženklintuvas, turinčio mažiausiai vieną nearomatini karbociklini žiedą, susidedantį mažiausiai iš 7 anglies atomų.
Skysti angliavandenilių degalai yra benzinas, žibalas, reaktyviniai degalai, krosnių kuras ir sunkiosios alyvos. Tokius degalus gali didžiąja dalimi sudaryti angliavandeniliai arba jie gali turėti kupažo komponentų, tokių kaip alkoholiai ar eteriai. Į degalų sudėtį gali įeiti vienas ar keli priedai, tokie kaip takumo priedai, antistatikai, antioksidantai, agentai, neleidžiantys nusistoti vaškui, korozijos inhibitoriai, bepeleniai plovikliai, antidetonatoriai, degimo priedai, degazatoriai, reodorantai, vamzdynų hidraulinio pasipriešinimo slopintuvai, aliejingumo agentai, heksadekano priedai, kibirkšties katalizatoriai, vožtuvo lizdo apsaugos cheminiai junginiai, sintetinių ar mineralinių alyvų nešiklių skysčiai ir priešpučiai.
Skysti benzino virimo diapazono angliavandenilių degalai paprastai yra angliavandenilių mišiniai, verdantys 25°C -232°C temperatūroje, susidedantys iš sočiųjų angliavandeninlių, alkeno angliavandenilių ir arenų mišinių. Tinkamiausios yra benzino rūšys, kuriose sočiųjų angliavandenilių kiekis svyruoja nuo 40 iki 80 tūrio %, alkeno angliavandenilių kiekis - nuo 0 iki 30 tūrio % ir arenų kiekis - nuo- 10 iki 60 tūrio %. Baziniai degalai gaunamai iš tiesioginės gamybos benzino, polimerinio benzino, gamtinio benzino, dimeruotų ar trimeruotų alkenų, sintetiškai pagamintų arenų mišinių, iš termiškai ar katalitiškai reformuotų angliavandenilių arba iš katalitinio ar terminio žalios naftos krekingo, ir jų mišinių. Angliavandenilių kompozicija ir bazinių degalų oktaninis lygis nėra kritiniai. Oktaninis lygis (R+M)/2 paprastai bus virš 85 (kur R yra tyrinėjamas oktaninis skaičius, o M - variklio oktaninis skaičius).
Skystų angliavandenilių degalų, kurie yra vidutinės distiliacinės alyvos, virimo temperatūra paprastai svyruoja nuo 100°C iki 500°C, pavyzdžiui, nuo 150°C iki 400°C. Gautos iš naftos distiliacinės alyvos gali savo sudėtyje turėti atmosferinio ar vakuuminio distiliato arba krekingo gazolio, arba bet kokios proporcijos tiesioginės gamybos ir termiškai ir/arba katalitiškai suskaidytų distiliatų mišinio. Distiliacinės alyvas sudaro žibalas, reaktyviniai degalai, dyzeliniai degalai, krosnių kuras ir sunkiosios alyvos. Dažniausiai dyzelinių degalų pradinė distiliavimo temperatūra yra apie 160°C, o galutinė - apie 290360°C, priklausomai nuo degalų laipsnio ir paskirties. Tinkamiausi dyzeliniai degalai yra žemo sieringumo dyzeliniai degalai.
Naftos prigimtis ir degalų komponetų gamybos iš naftos proceso etapai yra tokie, kad skysti angliavandenilių degalai natūraliai neturi jokio cheminio junginio, j kurio molekulinę struktūrą Įeina didesnis nei 6 anglies atomų karbociklinis žiedas. (“Karbociklinis žiedas reiškia elementarų žiedą, todėl dekahidrohaftaleno biciklinis junginys yra cheminio junginio, j kurio molekulinę struktūrą Įeina 6 anglies atomų karbociklinis žiedas, pavyzdys).
Toliau šiame išradime pateiktas skystų angliavandenilių degalų modifikavimo būdas, pridedant Į degalus kaip identifikuojamą ženklintuvą aptinkamą kiekį mažiausiai vieno C7.20 angliavandenilio, turinčio mažiausiai vieną nearomatini karbociklini žiedą, susidedantį mažiausiai iš 7 anglies atomų.
Karbociklinis žiedas gali turėti vieną ar kelias alkilo ar alkenilo grupes, bet geriausia yra kuomet kiekvienas C7-20 angliavandenilis turi nearomatini karbociklini žiedą, susidedanti iš 7-12 anglies atomų, kurie gali būti pakeisti 1-3 metilo grupėmis.
Šie C7.20 angliavandeniliai yra arba jau žinomi cheminiai junginiai, arba gali būti susintetinti žinomais būdais, pavyzdžiui, aprašytuoju Theilheimer Synthetic Methods of Organic Chemistry, Theilheimer, ISBN 0-318-55594-8, Bowker.
Tokiu būdu, pavyzdžiui, ciklododekatrienas gali būti paruoštas butadieno trimerinimu, ir ciklododekatrienas gali būti hidrintas, išgaunant ciklododekaną, kaip tai aprašė Morikawa, Hydrocarbon Process, 1972, 51(8), 102-104.
Cikloheptanas, 1,3-cikloheptadienas, cikloheptatrienas, ciklooktanas, ciklooktenas, 1,3-ciklooktadienas, 1,5-ciklooktadienas, 1,5-dimetil-1,5ciklooktadienas, ciklodekanas, ciklododekanas, ciklododecenas ir ciklododekatrienas yra komerciškai randamas ex Aldrich.
Dažniausiai ženklintuvą sudaro nuo 1 iki 4 C7.20 angliavandenilių, geriau, kuomet ji sudaro nuo 1 iki 4 nearomatinių angliavandenilių, parinktų iš cikloheptano, 1,3-cikloheptadieno, cikloheptatrieno, ciklooktano, ciklookteno, 1,3-ciklooktadieno, 1,5-ciklooktadieno, 1,5-dimetilciklooktadieno, ciklodekano, ciklododekano, ciklododeceno ir ciklododekatrieno.
Jei angliavandenilių yra daugiau nei vienas, identifikavimas gali būti pagrįstas šių angliavandenilių ar jų santykinių kiekių deriniu, o ne tik elementaraus cheminio junginio koncentracija.
Pavyzdžiui, jei iš pagrindinio septynių skirtingų C7-20 angliavandenilių rinkinio buvo parinkti trys kiekvienam atvejui ir jei kiekvienas angliavandenilis yra skirtas Įjungimui i vieną iš keturių skirtingų koncentracijos lygių, galimi 2240 skirtingi deriniai (35 būdai, parenkant 3 iš 7, padauginti iš 64 skirtingų koncentracijos derinių).
Kad būtų patogiau ir lengviau aptikti, kiekvieno C7-20 angliavandenilio skystuose angliavandenilio degaluose yra nuo 10 iki 1000 milijoninių masės dalių.
Geriausiu atveju skysti angliavandenilių degalai yra benzinas ar dyzeliniai degalai, todėl skystų angliavandenilių degalų kompozicija yra benzino ar dyzelinių degalų kompozicija.
Aukščiau aprašytieji C7.20 angliavandeniliai yra chemiškai panašūs i komponentus, natūraliai esančius skystuose angliavandenilių degaluose, bei turi panašius anglies atomų kiekius jų molekulėse kaip ir pastarieji. Vienas ar keli šie C7-20 angliavandeniliai neturi didelės reikšmės degalų kompozicijos savybėms. Dėl tos pačios priežasties neįtariantis klastotojas negalėtų aptikti C7.20 angliavandenilio(ių) autentiškose degalų kompozicijose.
Nearomatinis(iai) angliavandenilis(iai) gali būti aptikti skystuose angliavandenilių degaluose vienu ar keliais žinomais būdais, pavyzdžiui, kombinuojant dujų chromatografiją su masių spektrometrija (GC-MS) arba su liepsninės jonizacijos detekcija (GC-FID). GC-FID ypatingai tinka tuo atveju, kuomet nearomatinis(iai) angliavandenilis(iai) yra nesotusis(ieji) angliavandenilis(iai), ypač jei atskirų angliavandenilių koncentracijos siekia 1 milijoninių masės dalių.
Toliau išradimas bus aprašytas detaliau pagal pateiktą pavyzdi. PAVYZDYS į bazini benziną buvo įjungtas ciklododekanas, gaunant 1 mg/ml (apie 1000 milijoninių masės dalių), 100 ųg/ml (apie 100 milijoninių masės dalių) ir 10 ųg/ml (apie 10 milijoninių masės dalių) koncentracijas.
Dujų chromatografija buvo kombinuota su masių spektroskopija, naudojant “VG TRIO-1 (prekės ženklas) įtaisą ex VG Masslab. Buvo panaudota Hew!ett Packard 50x0,21 “PONĄ” (prekės ženklas) (skersinio ryšio metilo silikonas) dujų chromatografijos kolonėlė, nešiklis - helis (1055 g/cm2) (10,3 χ 104 Pa), purkštuvo tūris - nuo 0,5 iki 1 μΙ, purkštuvo temperatūra - 300°C.
Nagrinėjant M/Z 168 (M+) piką, ciklododekano buvimas benzine buvo stebimas visose trijose koncentracijose.

Claims (10)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Skystų angliavandenilio degalų kompozicija, kurios didesniąją dali sudaro skysti angliavandenilių degalai, besiskirianti tuo, kad turi aptinkamą kiekį mažiausiai vieno C7-20 angliavandenilio, pridėto į degalus kaip identifikuojamas ženklintuvas, turinčio mažiausiai vieną nearomatinį karbociklinį žiedą, susidedanti mažiausiai iš 7 anglies atomų.
  2. 2. Kompozicija pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad kiekvienas C7-20 angliavandenilis turi nearomatini karbociklinį žiedą, susidedanti iš 7-12 anglies atomų, kurie gali būti pakeisti 1-3 metilo grupėmis.
  3. 3. Kompozicija pagal 2 punktą, besiskirianti tuo, kad ženklintuvas susideda iš 1-4 nearomatinių angliavandenilių, parinktų iš cikloheptano, 1,3cikloheptadieno, cikloheptatrieno, ciklooktano, ciklookteno, 1,3ciklooktadieno, 1,5-ciklooktadieno, 1,5-dimetil-1,5-ciklooktadieno, ciklodekano, ciklododekano, ciklododeceno ir ciklododekatrieno.
  4. 4. Kompozicija pagal bet kurį vieną 1-3 punktą, besiskirianti tuo, kad kiekvieno nearomatinio angliavandenilio skystuose angliavandenilių degaluose yra nuo 10 iki 1000 milijoninių masės dalių.
  5. 5. Kompozicija pagal bet kurį vieną 1-4 punktą, besiskirianti tuo, kad ji yra benzino arba dyzelinių degalų kompozicija.
  6. 6. Skystų angliavandenilio degalų modifikavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad prideda į degalus kaip idendifikuojamą ženklintuvą aptinkamą kieki mažiausiai vieno C7.2o angliavandenilio, turinčio mažiausiai vieną nearomatini karbociklinį žiedą, susidedantį mažiausiai iš 7 anglies atomų.
  7. 7. Būdas pagal 6 punktą, besiskiriantis tuo, kad kiekvieną C7-20 angliavandenilį sudaro nearomatinis karbociklinis žiedas, sudarytas iš 7-12 anglies atomų, kurie gali būti pakeisti 1-3 metilo grupėmis.
  8. 8. Būdas pagal 6 ar 7 punktą, besiskiriantis tuo, kad ženklintuvą sudaro iš
    1-4 nearomatinių angliavandenilių, parinktų iš cikloheptano, 1,3cikloheptadieno, cikloheptatrieno, ciklooktano, ciklookteno, 1,3ciklooktadieno, 1,5-ciklooktadieno, 1,5-dimetil-ciklooktadieno, cikiodekano, ciklododekano, ciklododeceno ir ciklododekatrieno.
  9. 9. Būdas pagal bet kuri vieną 6-8 punktą, besiskiriantis tuo, kad prideda i degalus nuo 10 iki 1000 milijoninių masės dalių vieno arba kiekvieno nearomatinio angliavandenilio.
  10. 10. Būdas pagal bet kuri vieną 6-9 punktą, besiskiriantis tuo, kad naudoja skystus angliavandenilių degalus, kurie yra benzinas arba dyzeliniai degalai.
LT99-013A 1996-07-16 1999-02-11 Skystų angliavandenilių degalų kompozicija LT4606B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96305214 1996-07-16

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT99013A LT99013A (lt) 1999-10-25
LT4606B true LT4606B (lt) 2000-01-25

Family

ID=8225015

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT99-013A LT4606B (lt) 1996-07-16 1999-02-11 Skystų angliavandenilių degalų kompozicija

Country Status (25)

Country Link
US (1) US5906662A (lt)
EP (1) EP0956327B1 (lt)
JP (1) JP2000514489A (lt)
KR (1) KR100494218B1 (lt)
CN (1) CN1087337C (lt)
AR (1) AR007876A1 (lt)
AU (1) AU713515B2 (lt)
BR (1) BR9710316A (lt)
CA (1) CA2259570C (lt)
CZ (1) CZ10799A3 (lt)
DE (1) DE69712523T2 (lt)
EE (1) EE03696B1 (lt)
ES (1) ES2173439T3 (lt)
HK (1) HK1021199A1 (lt)
LT (1) LT4606B (lt)
LV (1) LV12263B (lt)
MY (1) MY119907A (lt)
NO (1) NO317456B1 (lt)
PL (1) PL187105B1 (lt)
PT (1) PT956327E (lt)
RU (1) RU2165446C2 (lt)
TR (1) TR199900079T2 (lt)
TW (1) TW400375B (lt)
WO (1) WO1998002506A1 (lt)
ZA (1) ZA976213B (lt)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7691158B2 (en) * 2004-06-25 2010-04-06 Oryxe Energy International, Inc. Hydrocarbon fuel additives and fuel formulations exhibiting improved combustion properties
PL206460B1 (pl) * 2005-12-20 2010-08-31 Termo Organika Spo & Lstrok Ka Środek do identyfikacji składników i kompozycji organicznych występujących w stanie ciekłym lub stałym
TWI434921B (zh) * 2009-06-17 2014-04-21 Danisco Us Inc 從生物異戊二烯組合物製造燃料成分之方法及系統
US20110172474A1 (en) * 2010-01-07 2011-07-14 Lockheed Martin Corporation Aliphatic additives for soot reduction
US8933282B2 (en) 2010-06-17 2015-01-13 Danisco Us Inc. Fuel compositions comprising isoprene derivatives
RU2478693C1 (ru) * 2012-02-28 2013-04-10 Александр Леонидович Житницкий Топливная композиция, способ ее производства и присадка для жидкого топлива
US9464251B2 (en) * 2014-05-02 2016-10-11 Silverthorn Industries LLC. Cyclic diene or cyclic triene-based diesel fuel additive
AU2016383457A1 (en) * 2015-12-29 2018-07-12 Centre National De La Recherche Scientifique (Cnrs) Method for detecting and quantifying oxygen in oxidizable compounds
US11198656B2 (en) * 2017-03-17 2021-12-14 Purdue Research Foundation Hypergolic hydrocarbon fuel
RU2738300C1 (ru) * 2019-12-11 2020-12-11 Виталий Алексеевич Алтунин Способ повышения эффективности воздушных, гиперзвуковых, аэрокосмических и космических летательных аппаратов одно- и многоразового использования на жидком азотосодержащем горючем

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5234475A (en) 1991-08-14 1993-08-10 Sri International Hydrocarbon fuels having one or more fullerenes therein as indentification media
US5474937A (en) 1993-01-25 1995-12-12 Isotag, L.L.C. Method of identifying chemicals by use of non-radioactive isotopes

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3068272A (en) * 1959-07-10 1962-12-11 Du Pont Cycloheptatrienes having imino and boron-substituted amino groups
US5460890A (en) * 1991-10-30 1995-10-24 E. I. Du Pont De Nemours And Company Biaxially stretched isotropic polyimide film having specific properties
JPH05339584A (ja) * 1992-06-05 1993-12-21 Nippon Oil Co Ltd ガソリン組成物
US5512066A (en) * 1995-01-23 1996-04-30 Chevron Chemical Company Tagging materials for gasoline

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5234475A (en) 1991-08-14 1993-08-10 Sri International Hydrocarbon fuels having one or more fullerenes therein as indentification media
US5474937A (en) 1993-01-25 1995-12-12 Isotag, L.L.C. Method of identifying chemicals by use of non-radioactive isotopes

Also Published As

Publication number Publication date
DE69712523T2 (de) 2003-01-09
CN1225665A (zh) 1999-08-11
WO1998002506A1 (en) 1998-01-22
AU713515B2 (en) 1999-12-02
BR9710316A (pt) 1999-08-17
MY119907A (en) 2005-08-30
ES2173439T3 (es) 2002-10-16
DE69712523D1 (de) 2002-06-13
CZ10799A3 (cs) 1999-07-14
CN1087337C (zh) 2002-07-10
LV12263B (en) 1999-09-20
EE9900016A (et) 1999-08-16
KR100494218B1 (ko) 2005-06-13
AU4296297A (en) 1998-02-09
LT99013A (lt) 1999-10-25
TW400375B (en) 2000-08-01
LV12263A (lv) 1999-04-20
EP0956327A1 (en) 1999-11-17
CA2259570A1 (en) 1998-01-22
EP0956327B1 (en) 2002-05-08
PL187105B1 (pl) 2004-05-31
PL331213A1 (en) 1999-07-05
RU2165446C2 (ru) 2001-04-20
KR20000023699A (ko) 2000-04-25
JP2000514489A (ja) 2000-10-31
US5906662A (en) 1999-05-25
TR199900079T2 (xx) 1999-04-21
PT956327E (pt) 2002-08-30
CA2259570C (en) 2006-01-03
AR007876A1 (es) 1999-11-24
EE03696B1 (et) 2002-04-15
HK1021199A1 (en) 2000-06-02
NO990192D0 (no) 1999-01-15
NO317456B1 (no) 2004-11-01
ZA976213B (en) 1998-02-03
NO990192L (no) 1999-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Chung et al. Carbon isotope geochemistry of Paleozoic oils from Big Horn Basin
JP4450618B2 (ja) エタノール含有ガソリン
LT4606B (lt) Skystų angliavandenilių degalų kompozicija
JPH09111260A (ja) 無鉛ガソリン
US5160506A (en) Liquid fuel mixture, method for its production, and is use for two-stroke engines
El-Naggar et al. Study the toxic effects of aromatic compounds in gasoline in Saudi Arabia petrol stations
Furey et al. Composition of vapor emitted from a vehicle gasoline tank during refueling
ES2223847T3 (es) Mezcla de gasolina-compuesto oxigenado.
Ogawa et al. Fuel effects on particulate emissions from DI engine-chemical analysis and characterization of diesel fuel
Edwards et al. Enigmatic asphaltites from the southern Australian margin: molecular and carbon isotopic composition
MXPA99000568A (en) Composition of hydrocarb liquid fuel
Akihama et al. Effect of hydrocarbon molecular structure on diesel exhaust emissions
Gething Distillation adjustment: an innovative step to gasoline reformulation
Balakrishnan et al. Chemical analysis of motor gasoline by ethyl alcohol with reference to adulteration
Owrang et al. Chemical analysis of exhaust emissions from a gasoline direct injection SI engine
Östermark Alkylate Petrol. Environmental Aspects of Volatile Hydrocarbon Emissions
Marshall et al. Vapor space flammability of automobile tanks containing low RVP gasolines
ABU-MADOJEMU et al. COMPARING KEY PHYSICAL PARAMETERS OF ARTISANAL AND REGULAR DPK AND PMS PRODUCTS IN RIVERS STATE-NIGERIA
WO2021229202A1 (en) Method of marking hydrocarbon liquids
Younis et al. Evaluation of Gasoline Samples from Several Erbil Petrol Stations
RU2009177C1 (ru) Композиция углеводородного топлива
El-Sabagh et al. Maturation and depositional environments of crude oils from Gulf of Suez
TH111537A (th) สารผสมก๊าซโซลีน
TH74822B (th) สารผสมก๊าซโซลีน
Lu Subsurface Gasoline “Blending” and Forensic Implications

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20060715