LT3694B - Process for preparating deliquescent anion polymer flocculating agent - Google Patents

Process for preparating deliquescent anion polymer flocculating agent Download PDF

Info

Publication number
LT3694B
LT3694B LTIP1576A LTIP1576A LT3694B LT 3694 B LT3694 B LT 3694B LT IP1576 A LTIP1576 A LT IP1576A LT IP1576 A LTIP1576 A LT IP1576A LT 3694 B LT3694 B LT 3694B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
water
polymeric flocculant
branched
per million
dispersion
Prior art date
Application number
LTIP1576A
Other languages
English (en)
Inventor
Roger Edgar Neff
Joseph Jacinto Pellon
Roderick Glyn Ryles
Original Assignee
American Cyanamid Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by American Cyanamid Co filed Critical American Cyanamid Co
Publication of LTIP1576A publication Critical patent/LTIP1576A/xx
Publication of LT3694B publication Critical patent/LT3694B/lt

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F1/00Treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F1/52Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities
    • C02F1/54Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities using organic material
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D21/00Separation of suspended solid particles from liquids by sedimentation
    • B01D21/01Separation of suspended solid particles from liquids by sedimentation using flocculating agents
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C02TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02FTREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
    • C02F1/00Treatment of water, waste water, or sewage
    • C02F1/52Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities
    • C02F1/54Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities using organic material
    • C02F1/56Macromolecular compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Hydrology & Water Resources (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Water Supply & Treatment (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Addition Polymer Or Copolymer, Post-Treatments, Or Chemical Modifications (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)

Description

Šis išradimas nagrinėja nepasiduodančių šlyties deformacijai didelio molekulingumo, didelio šakotumo vandenyje tirpių polimerų gavybos būdą.
Nusodinimas dribsnių pavidaliu (flokuliacija) yra viena iš skystos ir kietos fazių atskyrimo formų, padedanti iš skysčių pašalinti smulkiausias daleles suspenduotų dalelių aglomeracijos būdu padidinant matmenis, ir jis dažnai taikomas išeinančiam srautui reikiamai nuskaidrinti .
Flokuliacija gali būti atliekama cheminėmis priemonėmis, pavyzdžiui, pridedant flokulianto. Sintetiniai organiniai polimeriniai flokuliantai pradėti taikyti pramonėje jau nuo 30-ųjų metų. Specialistai pažymi, kad kaip flokuliantai ypač geri yra didelio molekulingumo polimerai, tirpstantys vandenyje. Specialistams žinoma daugelis vandenyje tirpių didelio molekulingumo polimerinių flokuliantų.
Kaip flokuliantai pertekliniam dumblui perdirbti kartais sėkmingai buvo naudojami vandenyje tirpūs polimerai. Tačiau šiuolaikinis požiūris į gamtosaugą, dumblo deginimo ir transportavimo kaštai primygtinai verčia gerinti įprastų linijinių flokuliantų efektyvumą ir kurti flokuliantus, leidžiančius susidaryti kekui, turinčiam daug kietų dalelių.
Šis išradimas siūlo naujo didelio šakotumo didelio molekulingumo vandenyje tirpstančio flokulianto gavybos būdą, naudojantį funkcinį monomerą, tokį kaip metilenbisakrilamidas, polietilenglikolio dimetakrilatas, vinilakrilmidas ir pan., kaip šakotumą didinančią priemonę. Anksčiau aprašyti keli bandymai, siekiantys gauti didelio molekulingumo šakotus vandenyje tirpstančius polimerus. JAV patente 405 9522 Zweigle vardu aprašytas šakotumą didinančios priemonės taikymas visiškai suLT 3694 B siūtai sistemai gauti, tačiau šiuo būdu gauti flokuliantai netirpsta vandenyje ir todėl yra neefektyvūs. JAV patente 2698 037 Mooa ir kt. vardu aprašyti šakoti katijoniniai homopolimerai, gauti polifunkcini šakotumą didinančia priemone, nereguliuojant molekulinės masės arba nesant kinetinės grandinės kėliklio. Specialistai gerai žino, kad tokių katijoninių homopolimerų molekulinis svoris ribotas, bet kartu gali susidaryti didesnio molekuiingumo polimerai, besikopolimerizuojant ka10 tijoniniams monomerams su akrilamidais. Aukščiau minėtuose patentuose nieko nepasakyta apie produktų molekulinį svorį.
Prancūzijos patente 22 589 145 Pech vardu aprašytas ša15 kotas kopolimeras, gautas polimerizacijos būdu tirpale, esant labai aktyviam kinetinės grandinės kėlikliui. Tačiau patente aprašytų polimerų molekulinė masė yra mažesnė kaip 1 milijonas, esant 2200-360 mPa tirpalo klampumui, kai polimero koncentracija 20%, o tai reiš20 kia, kad iš tikrųjų šie polimerai yra mažo molekulingumo kopolimerai. Šio išradimo paties mažiausio molekulinės masės polimeras turi gerokai didesnę molekulinę masę (daugiau kaip 1 milijoną), tą rodo polimero tirpalo klampumas.
Be kita ko patentų aprašymuose pateikiami susietų polimerinių grandinių šlyties deformacijos taikymo būdai, kuriais siekiama gauti būtiną tirpumą vandenyje. JAV patente 4 705 640 Whittaker vardu aprašoma vandenyje netirpstančio polimerinio gelio šlyties deformacija, kai jis fiziškai suardomas iki tokio lygio, kad tampa tirpus vandenyje. Rekomanduoj amas ardymo būdas yra mechaninis, esant dideliam skaldančiojo tipo poveikiui, pavyzdžiui, atskiestus polimero tirpalus veikiant
20000 aps/min. greičiu besisukančiomis mentėmis suardymas (kaip pareiškiama) pagerina flokuliacinį sugebėjimą, nes padidėja polimerų efektyvusis joniškumas.
Efektyviojo joniškumo didėjimas kiekybiškai charakterizuojamas matuojant joniškumo didėjimą (JD:JD=(SPDJIS)/JPS*100, kur JPS-joniškumas po suskaidymo ir JISjoniškumas iki suskaldymo. Joniškumas gali būti nustatomas koloidiniu titravimu, aprašytu tame pačiame patente, taip pat pagal JAV patentą 4 720 346 Flesher ir kt. vardu, kur aprašomas vandeninių suspensijų kietųjų dalelių flokuliacijos būdas naudojant polimerinę medžiagą nedidelių dalelių, o ne tikrojo tirpalo pavidalu. Patente Flesher ir kt. vardu taip pat nurodoma, kad yra būtina susiūtos polimerinė medžiagos šlyties deformacija, kad polimero joniškumo didėjimo reikšmė siektų 15-70%, nes polimerai, turintys labai mažą JD reikšmę, neduoda reikiamos naudos.
Flesher ir bendraautoriai nusako šlyties deformaciją, kaip deformaciją, sukuriamą, analitiškai suteikiant polimerams tokių savybių kaip JD, o vėliau pritaikant polimerus šiam išradimui. 11 psl. 3-10 eilutėse Flesher ir bendraautoriai, taip pat nurodo, kad būtinos daug didesnės flokuliantų koncentracijos, kartais didesnės daugiau kaip 20%, kad būtų galima pasiekti flokuliantų nuosėdų optimalų stabilumą, lyginant su įprastais vandenyje tirpstančiais linijiniais polimerais.
Flesher nurodo, kad šakoti kopolimerai gali būti gaunami, panaudojus kinetinės grandinės kėliklius, tokius kaip izopropanolis ir merkaptoetanolis, derinyje su susiuvamomis priemonėmis. Tačiau nepateikiama jokių pavyzdžių, ir atrodo visiškai neįtikėtina, kad Flesher rastos kompozicijos atitinka kompozicijas, paskelbtas šiame išradime, kurios pralenkia Flesher duomenis, ir yra daug paprasčiau jas naudoti.
JAV patente 4 759 856 Farrar vardu 6 psl. 1-6 eilutėse taip pat nurodoma, kad būtina susiūtus polimerus (kuriuos priešingu atveju reiktų atmesti arba kurie turėtų silpnų flokuliuoj ančių savybių) paveikti šlyties deformacija, kad būtų galima gauti formų, turinčių labai gerų flokuliuoj ančių savybių. Patente nurodyta tokia šlyties deformacija, dėl kurios polimero joniškumo didėjimo reikšmė mažiausiai 15%, geriau bent 30%, paprastai bent 50% gaunama, veikiant šlyties deformacijai, kad būtų gautas efektyvus polimerinis flokuliantas .
Mūsų netikėtai rasta, kad didelio molekulingumo, didelio šakotumo vandenyje tirpstantys polimeriniai flokuliantai gali būti gaunami, netaikant aukštesnio lygio šlyties deformacijos, ir nepriklauso nuo joniškumo didėjimo reikšmės. Šio išradimo būdu gauti polimeriniai flokuliantai veikiami tik minimalios šlyties deformacijos, reikalingos tik tam, kad sukeltų polimero soliubilizaciją, jeigu jis neyra arba ^ra labai silpnai. Šio išradimo polimeriniai flokuliantai, dažnai esant labai mažoms jų pačių koncentracijoms, pralenkia žinomo technikos lygio flokuliantus, sudarydami keke didelį kiekį kietųjų dalelių. Be to, šio išradimo polimeriniai flokuliantai ir jų mišiniai pigesni ir patogesni naudoti, lyginant su žinomo technikos lygio flokuliantais ar reikalaujančiais iš vartotojo prieš naudojimą taikyti Įrenginius šlyties deformacijai sukurti, kad būtų pasiektas būtinas optimalus flokuliuoj antis veikimas, o tai padidina operacijos laiką ir kainą.
Šis išradimas leidžia gauti tikrus vandenyje tirpstančius didelio šakotumo, didelio molekulingumo polimerus, ypač naudingus kaip cheminius flokuliantus. Šio išradimo polimerai gaunami, naudojant šakotumą didinančią priemonę ir esant kinetinės grandinės kėlikliui, kai gaunamas didelio šakotumo ir vandenyje tirpstantis produktas. Be to, išradimo polimerams nereikalinga reguliuojamoji šlyties deformacija, kad būtų pasiektas optimalus efektyvumas, o tai mažina jų kainą. Rasta, kad dabartinis išradimas ypač taikytinas, kai yra naudojami šakoti kopolimerai, tarp jų akrilamidą ir bet vieną anijoninį monomerą su dviguba jungtimi.
Trumpas išradimo esmės išdėstymas
Pagal dabartinį išradimą gaunami nepaveikti šlyties deformacijos anijoniniai tirpstantys vandenyje šakoti polimeriniai flokuliantai. Šio išradimo aprašyme, taip pat lydinčioje išradimo apibrėžtyje terminas nepaveiktas šlyties deformacijos nereiškia, kad nėra įprasto maišymo, taikomo polimerui disperguoti. Pavyzdžiui, žemiau aprašytas maišymas magnetine maišykle nereiškia, kad polimeras paveiktas šlyties deformacijos, ir net po 2 vai. maišymo polimeras bus nepaveiktas šlyties deformacijos išradimo pretenzijų ribose.
Dabartinis išradimas siūlo nepaveikto šlyties deformacijos tirpstančio vandenyje šakoto polimerinio flokulianto gavybos būdą pagal aukščiau nurodytą apibrėžimą, pasireiškiantį vieno arba kelių anijoninių monomerų, turinčių dvigubą jungtį polimerizacija su bent viena šakotumą didinančia priemone, kurią sudaro 4-80 molinių dalių milijonai, perkaičiavus į pradinį monomero turinį, esant bent vienam kinetinės grandinės kėlikliui.
Rekomenduotina, kad šiuo atveju būtų pridedama šakotumą didinanti priemonė, turinti 20-80 molinių dalių, perskaičiavus į pradinį monomero turinį.
Dabartinis išradimas siūlo nepaveikto šlyties deformacijos vandenyje tirpstančio šakoto anijoninio flokulianto gavybos būdą pagal anksčiau nurodytą apibrėžimą, pasireiškiantį vieno arba kelių anijoninių momentų, turinčių dvigubą jungtį, polimerizacija su bent viena šakotumą didinančia priemone, turinčia 4-80 molinių dalių milijonui, perkaičiavus į pradinį monomero turinį, esant bent vienam kinetinės grandinės kėlikliui.
Smulkus išradimo aprašymas
Didelio molekulingumo nepaveikti šlyties deformacijos didelio šakotumo vandenyje tirpstantys polimeriniai flokuliantai gaunami grynų arba turinčių komonomerų anijoninių monomerų, turinčių dvigubą jungtį, polimerizacijos būdu, esant šakotumą didinančios priemonės ir kinetinės grandinės kėliklio optimaliam santykiui.
Šio išradimo anijoniniai monomerai pasirenkami iš dvigubą jungtį turinčių anijoninių junginių. Paprastai šie junginiai turi (met)akrilinių rūgščių, sulfoalkil(met)akrilinių rūgščių, sulfonuotų stirenų, neprisotintų dikarboninių rūgščių, sulfoalkil(met)akrilamidų, išvardintų rūgščių druskų ir pan.
Tokie dvigubas jungtis turintys monomerai gali būti taip pat kopolimerizuojami ir gaunami anijoniniai kopolimerai. Šiame išradime taikomi anijoniniai kopolimerai turi, pavyzdžiui, akrilamidinio monomero 1-99 svorio dalis ir 99-1 anijoninio kopolimero svorio dalis. Rekomenduojama, kad kopolimeras turėtų 10-90 svorio dalis akrilamidinio monomero ir 90-1 anijoninio komonomero svorio dalį.
Monomerų polimerizacija atliekama, esant polifunkcinei šakotumą didinančiai priemonei, susidarant šakotam homopolimerui arba kopolimerui. Polifunkcinė šakotumą didinanti priemonė turi junginių, turinčių bent dvi dvigubas jungtis, turinčių dvigubą jungtį ir galinčią dalyvauti reakcijoje grupę arba dvi galinčias dalyvauti reakcijoje grupes. Polifunkcinės šakotumą didinančios priemonės turi nors kiek tirpti vandenyje. Tokių junginių, turinčių bent dvi dvigubas jungtis, pavyzdžiai turi metilbisakrilamido, metilenbismetakrilamido, polietilenglikolio diakrilato, polietilenglikolio dimetakrilato, N-vinilakrimalido, divinilbenzeno trialilamonio druskų, N-metilalilakrilamido ir pan. Polifunkcinės šakotumą didinančios priemonės, turinčios bent vieną dvigubą jungti, ir bent vieną galinčią dalyvauti reakcijoje grupę, turi glicidilakrikato, akroleino, hidroksimetilakrilamido ir pan. Polifunkcinės šakotumą didinačios grupės, turinčios bent dvi galinčias dalyvauti reakcijoje grupes turi aldehidų, tokių kaip glioksalis, diepoksi išvestiniai, epichlorhidrinas ir pan.
Šakotumą didinančių priemonių reikia naudoti tiek, kad užtikrintai galima būtų gauti didelio šakotumo produktą. Šakotumą didinančios priemonės siūlomas kiekis sudaro 4-80 molinių dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero turinį. Jos pridedama tiek, kad sukeltų pakankamą polimerinės grandinės šakoj imąsi.
Realizuojant dabartinį išradimą, didelę reikšmę turi molekulinį svorį modifikuojantis optimalios koncentracijos kinetinės grandinės kėliklis, kurio pridedama tiek, kad būtų galima reguliuoti polimero gaminimąsi ir tirpumą vandenyje. Nesant kinetinės grandinės kėliklio, net ir ypač mažo jo kiekio, pvz., 5 dalių milijonų, šakotumą didinančios priemonės pridėjimas gali sukelti polimero susiuvimą ir jo netirpumą vandenyje. Tačiau šis išradimas leidžia gauti tirpius didelio šakotumo kopolimerus, naudojant optimalius kiekius kinetinės grandinės kėliklio derinyje su šakotumą didinančia priemone. Specialistai žino daug tokių kinetinės grandinės kėliklių, kurie turi spiritų, merkaptanų, tiorūgščių, fosfitų ir sulfitų, tokių kaip izopropilo spiritas ir natrio hipofosfitas, bet gali būti panaudoti ir kiti kinetinės grandinės kėlikliai.
Norint gauti didelio šakotumo vandenyje tirpstantį produktą, nepaprastai svarbu naudoti optimalios koncentracijos kinetinės grandinės kėliklį. Pridėjus labai nedidelius kinetinės grandinės kėliklio kiekius, susidaro netirpus polimerinis produktas, o esant kinetinės grandinės kėliklio pertekliui, susidaro labai mažo klampumo tirpale produktas, t. y. mažo molekulinio svorio .
Anijoninių polimerų atveju kinetinės grandinės kėliklio pridedama tiek, kad būtų gaunami polimerai, kurių tirpalo klampumas yra atitinkamai bent 1,9 mPa ir bent 3 mPa, išmatavus Brukfildo viskozimetru su VL-reduktoriumi, esant 25°C temperatūrai, 0,1% svorio polimero koncentracijai, 1M NaCl, 60 aps/min. Taip gaunamas reikalingas klampumas.
Praktiškai polimerizacija gali būti atliekama kaip polimerizacija gelyje arba kaip polimerizacija emulsijoje (suspensijoje). Specialistai gerai žino abu būdus.
Polimerizacijai emulsijoje reikalinga paruošti dvi fazes. Vandeninė fazė turi monomero -(ų), šakotumą didinančios priemonės ir kinetinės grandinės kėliklio dejonizuoto vandens tirpale, taip pat ir kitų specialistams gerai žinomų priedų, tokių kaip stabilizatoriai ir pH reguliariai. Aliejinė fazė reiškia netirpstanti vandenyje paviršiaus aktyviųjų medžiagų angliavandenilyje tirpalą. Po to vandeninė ir aliejinė fazės sumaišomos ir homogenizuojamos Įprastame įrenginyje, kol gaunamos apie 1 mikrono dydžio dalelės ir visos masės būtinas klampumas. Po to emulsija perpilama į tinkamą indą, kuriame ji maišoma ir apie 30 min. pučiamas azotas. Kad prasidėtų polimerizacija, po to į tirpalą nepertraukiamai dedama polimerizacijos iniciatoriaus, tokio kaip natriometabisulfitas. Polimerizacijos temperatūra dėl savo šilumos kyla iki būtino lygio ir aušinant palaikoma tokio lygio iki to momemto, kai aušinti daugiau nereikia. Galutinis emulsinis produktas atšaldomas iki 25°C temperatūros.
Pagal įprastą polimerizacijos gelyje metodiką monomeras (-ai), šakotumą didinanti priemonė ir kinetinės grandinės kėliklis ištirpinami dejonizuotame vandenyje ir nustatoma pH reikšmė. Tirpalas supilamas i polimerizacijos indą ir esant 6°C temperatūrai perpučiamas azotu. Po to pridedama iniciatoriaus, dėl polimerizacijos šilumos temperatūra pakyla iki maksimalios reikšmės. Kai pasiekiama maksimali temperatūra, mišinys 8 valandas dedamas į 70°C temperatūros krosnį. Gautas gelis smulkinamas į slieko pavidalo granules, džiovinamas ore ir sutrinamas į miltelius.
Vandeninei ir aliejinei fazėms stabilizuoti gali būti vartojami įprasti priedai. Tinkami priedai yra amonio sulfatas, etilendiaminotetraacto rūgštis (dinatrio druska) ir dietilentriaminopentaacetatas (pentanatrio druska) . (žr. CoBpeMeHHaa 3HŲHKJioneAHii iuiacTMacc, 88, MaK Tpoy Xhji, X 1987, 147-148 pusi.).
Polimerizacijai pradėti gali būti naudojami visi žinomi inicitoriai. Šiam išradimui kaip iniciatoriai tinka azobidobutironitrilas, natrio sulfitas, natrio metabisulfitas, 2,2-azobis (2-metil-2-aminopropan) dichlorhidratas, amonio persulfatas, geležies heksahidratas (II) - amoniosulfatas ir pan. Monomerų, turinčių dvigubą jungtį, polimerizacijai galima naudoti organinius peroksidus. Šiame išradime ypač naudingas yra tret-butilo hidroperoksidas (žr. CoBpeMeHHaa 3HU.HKJIO ne^HH iuiacTMacc, 88, MaK Tpoy Xwi, X 1987, 165-168 pusi.).
Gautas produktas yra nepaveiktas šlyties deformacijos didelio molekulingumo didelio šakotumo vandenyje tirpstantis anijoninis polimeras, ypač taikytinas kaip cheLT 3694 B minis flokuliantas ir nereikalaujantis naudoti reguliuojamos šlyties deformacijos, kad būtų gautas optimalus efektyvumas.
Šio išradimo flokuliacijos ir nuvandeninimo stadijos, kad būtų atskirtas vanduo nuo suspenduotų kietųjų medžiagų dispersijos, realizuojamos į tirpalo suspensiją pridedant nepaveikto šlyties deformacijos didelio molekulingumo vandenyje tirpstančio anijoninio polimerinio flokulianto, po to įprastame įrenginyje vandeniu atskirti iš suspensijos atskiriamas vanduo ir gaunamas krištolinio skaidrumo ištekantis srautas.
Šio išradimo produktai taikomi pačioms įvairiausioms kietųjų medžiagų ir skysčių atskyrimo operacijoms atlikti, optimizuojant tokias operacijas. Polimeriniai flokuliantai gali būti taikomi suspenduotoms kietosioms medžiagoms ir kitoms pramoninėms nuosėdoms nuvandeninti, celiuliozės suspensijoms džiovinti, pavyzdžiui, gaunamoms popieriaus pramonėje, taip pat įvairioms neorganinėms suspensijoms nusodinti.
Žemiau yra išradimą iliustruojantys pavyzdžiai. Pateikti pavyzdžiai jokiu būdu neskirti išradimui riboti.
1-3 pavyzdžiai
Polimerizacijos būdu emulsijoje gaunamas anijoninis kopolimeras amonioakrilat-akrilamidas. Vandeninė fazė gaunama 107-iuose g dejonizuoto vandens ištirpinus 291,1 gramo prekinio monomerinio akrilamido (50%), 64 g akrilinės rūgšties, 2,1 g izopropilo spirito, kaip kinetinės grandinės kėliklio, 1,5 g 0,209%-inio metilenbisakrilamido kaip šakotumą didinančios priemonės, 0,6 g etilendiamintetraacto rūgšties dinatrio druskos kaip chelatinės priemonės ir 1,3 g 20%-inio tetrabutilo hidroperoksido kaip polimerizacijos iniciatoriaus. Pridėjus 4,49 g amonio hidroksido, gaunamas 6,5 pH.
Aliejinė fazė gaunama, ištirpinus 17,5 g sorbito monooleato 178,5 gramuose bekvapio parafino aliejaus.
Vandeninė ir aliejinė fazės sumaišomos ir homogenizuojamos, kol gaunamos beveik mikrono dydžio dalelės.
Po to emulsija pilama į litrinę trikaklę apvalią kolbą, kurioje yra maišyklė, vamzdelis azotui pūsti, linija, kuria pilamas natriometabisulfitas, ir termometras.
Emulsija išmaišoma, perpučiama azotu ir nustatoma 25°C (+1°C) temperatūra. Perpūtus 0,028 ml/min. greičiu 30 minučių, pilamas 0,8% natrio metabisulfito tirpalas (NMB). Polimerizacija vyksta, išskirdama šilumą; ir reakcijos temperatūra reguliuojama, aušinant lediniu vandeniu. Kai vėsinti nebereikia, 0,8% NMB tirpalas pilamas greičiau ir temperatūrai palaikyti naudojamas šildomas apvalkalėlis. Visa polimerizacija vyksta 45 valandas. Gautas emulsinis produktas po to atšaldomas iki 25°C temperatūros. Bandymas kartojamas, bazinio monomero atžvilgiu keičiant izopropanolio spirito (IPS) ir metilbisakrilamido (MBA) kiekius. Nustatomas tirpalo klampumas. Gauti rezultatai pateikti žemiau esančioje 1 lentelėje. Nustatomas paruošto emulsinio tirpalo klampumas. Vandeninis 0,2% emulsinio produkto tirpalas gaunamas disperguoj ant 1,7 g 34%-inio emulsinio produkto litrinėje cheminėje stiklinėje, kurioje yra 298 g dejonizuoto vandens ir 0,2 g skaidančios paviršiaus aktyvios medžiagos. Dispersija išmaišoma magnetine maišykle, turinčia 6 cm ilgio ir 1 cm diametro magnetinį strypą, 250 aps./min. greičiu. Po to tirpalas atskiedžiamas vandeniu iki 0,1 % koncentracijos.
Palyginimui taip pat gaunamas 0,1 %-inis tirpalas, paveiktas šlyties deformacijos. Nepaveiktas šlyties deformacijos 0,1%-inis tirpalas, gautas iš 0,2%-inio tirpalo (žr. aukščiau), supilamas į 30 uncijų (0,9 1) Uaringo maišytuvo stiklinį indą, kurio diametras apie 7 cm, ir kuris turi 4 besisukančias mentes, kurių diametras apie 4 cm, be to, dvi mentės nukreiptos 30° kampu žemyn, o dvi mentės nukreiptos 30° kampu aukštyn. Menčių storis 1 mm, ir jos dvi valandas sukasi 12100 aps./min. greičiu. Visą dviejų valandų šlyties deformacijos veikimo periodą palaikoma 25°C arba žemesnė temperatūra. Nustatomas paruošto tirpalo, gauto 100 g 0,1%-inio paveikto ir nepaveikto šlyties deformacijos polimero tirpalo pridėjus 5,84 g natrio chlorido ir 15 min. lėtai maišius, klampumas. Po to klampumas nustatomas IVT modelio Brokfyldo viskozimetru su VL-reduktoriumi, esant 25°C (±0,l°C) temperatūrai ir 60 aps/min.
Po to bandomas anijoninio kopolimero sugebėjimas nusodinti molį šia metodika. Litriniame graduotame cilindre 800 g dejonizuoto vandens dvi valandas mirkoma 20 g molio (kaolinitas) . Pagal anksčiau nurodytą metodiką gaunamas 0,2%-inis (natrioakrilat-akrilamido) kopolimero tikrasis tirpalas. 300 g dejonizuoto vandens disperguojama 1 g 0,2%-inio polimero vandeninio tirpalo ir po to per 4 s grįžtamaisiais-slenkamaisiais perforuoto stūmoklio judesiais sumaišoma su 800 g molio suspensijos. Pažymimas laikas, per kurį flokuliuoto molio paviršius graduotame cilindre nusileidžia nuo 1000 ml žymės iki 600 ml žymės (14,1 cm) .
Nusėdimo greitis (cm/s) skaičiuojamas nusėdimo atstumą (14,1 cm) dalijant iš užregistruoto laiko. Gauti rezultatai, taip pat sudėties duomenys pateikti žemiau esančioje 1 lentelėje.
lentelė
Molio flokuliacija amonioakrilat-akrilamido kopolimerais
Nusėdimo greitis
Pvz. IPS T.K. T.K.(P) cm/ s
d/mln. (svorio) d/mln. (mol) o o mPa mPa Be posl. Su posl
1 15 6,9 0 2,39 2,92 0, 147 0,290
1 15 6,9 1,0 3,09 - 0, 979 -
1 15 6,9 1,5 4,21 - 1,240 -
2 25 11, 6 0 1, 95 2, 11 0, 130 0,160
2 25 11,6 1,0 2,14 - 0,367 -
2 25 11,6 1,5 3, 55 - 0, 691 -
3 50 23,2 0 1,64 1,51 0,112 0,111
3 50 23,2 1,0 1,53 - 0, 152 -
3 50 23,2 1,5 1,91 - 0,224 -
MBA -metilenbisakrilamidas d/mln. (svorio) - dalys milijonui pagal svorį IPS - izopropanolis T.K. - tirpalo klampumas (P) - paveiktas šlyties deformacijos * - kontrolinis pavyzdys d/mln (mol.) - dalys milijonui moliais
Iš 1 lentelės aišku, kad tirpius anijoninius didelio šakotumo kopolimerinius flokuliantus galima gauti ne15 naudojant griozdiško ir brangaus įrenginio šlyties deformacijai sukelti. Dar daugiau, iš lentelės aiškiai matyti, kad šio išradimo nepaveikti šlyties deformacijos anijoniniai didelio šakotumo kopolimerai flokuliantai gerokai pralenkia paveiktus šlyties deforLT 3694 B macijos žinomo technikos lygio anijoninius polimerus, pagreitindami suspenduotų kietųjų dalelių nusodinimą, esant daug mažesniems flokuliantų kiekiams.
4-12 pavyzdžiai
Pakartota 1 pavyzdžio metodika, amonio akrilatą pakeitus kitais monomerais: 4) akrilo rūgštimi, 5) metakrilo rūgštimi, 6) natriosulfoetilmetakrilatu, 7) natriometakrilatu, 8) itakono rūgštimi, 9) natrioitakonatu, 10) 2-akrilamido-2-metilpropansulfonato natrio druska, 11) sulfopropilakrilato natrio druska ir 12) natrioakrilato ir akrilo rūgšties mišinys taikomi kaip anijoniniai monomerai.
Gauti nepaveikti šlyties deformacijos vandenyje tirpstantys šakoti anijoniniai polimeriniai flokuliantai analogiškai 1 pavyzdžio flokuliantams.
13-18 pavyzdžiai
Pakartota 1 pavyzdžio metodika, akrilamidą pakeitus įvairiais nejoniniais monomerais. Naudojami šie nejoniniai monomerai: 13) metakrilamidas, 14) N-vinilmetakrilamidas, 15) N-vinilmetilformamidas, 16) vinilacetatas 17) N-vinilpirolidonas ir 18) akrilamino ir metakrilamido mišinys. Gauti nepaveikti šlyties deformacijos vandenyje tirpstantys šakoti anijoniai polimeriniai flokuliantai yra analogiški 1 pavyzdžio flokuliantams.
19-21 pavyzdžiai
Pakartota 1 pavyzdžio metodika, naudojant joninius monomerus. Naudojami šie anijoniniai monomerai: 19) natrioakrilatas, 20) akrilo rūgštis ir 21) natrioakrilato ir akrilo rūgšties mišinys. Gauti nepaveikti šlyties deformacijos labai stabilūs vandenyje tirpstantys šakoti anijoniniai homokopolimeriniai flokuliantai.
22-28 pavyzdžiai
Pakartota 1 pavyzdžio metodika, varijuojant šakotumą didinačia priemone. Vietoj metilbisakrilamido naudojami šie junginiai: 22) metilenbismetakrilamidas, 23) polietilenglikolio diakrilatas, 24) polietilenglikolio dimetakrilatas, 25) N-viniiakriiamidas, 26) glicidilakrilatas, 27) glioksalis ir 28) akroleinas. Gauti nepaveikti šlyties deformacijos vandenyje tirpstantys šakoti anijoniniai polimerainiai flokuliantai, analogiški 1 pavyzdžio flokuliantams.
pavyzdys
Pakartota 1 pavyzdžio metodika, vietoj izopropilinio spirito kaip kinetinės grandinės kėliklį naudojant natrio hipofosfitą. Gautas nepaveiktas šlyties deformacijos vandenyje tirpstantis šakotas polimerinis anijoninis flokuliantas.
IŠRADIMO APIBRĖŽTIS

Claims (8)

IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
1,8 mPa, matuojant Brukfildo viskozimetru su VL-reduktoriumi, esant 25°C temperatūrai, 0,1 % svorio polimero koncentracijai, 1 M NaCl ir 60 aps/min, tirpumo koeficientas apie 30% ir šakotumą didinančios priemonės kiekis 4-80 molinių dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero kiekį, ir (b) nuvandenina suspenduotų kietųjų medžiagų dispersijos ir polimerinio flokulianto mišinį.
1. Nepaveikto šlyties deformacijos vandenyje tirpstančio šakoto katijoninio polimerinio flokulianto, kurį charakterizuoja bent 1,8 mPa tirpalo klampumas, matuojant Brukfildo visozimetru su VL-reduktoriumi, esant 25°C temperatūrai, 0,1 % svorio polimero koncentracijai, 1 M NaCl ir 60 aps/min, gavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad polimerizuojamas vienas arba keli katijoniniai vandenyje tirpstantys monomerai, turintys dvigubą jungtą, su bent viena šakotumą didinančia priemone, turinčia 4-80 molinių dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero turinį, esant bent vienam kinetinės grandinės kėlikliui, kurio kiekio užtektų suteikti šakotam polimeriniam flokuliantui didesnį kaip 30% tirpumo koeficientą.
2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad polimerinis flokuliantas reiškia polimerą, gautą iš vieno ar kelių monomerų, turinčių dvigubą jungtį, išrinktą iš akrilamido, metakrilamido, N-alkilakrilamido, N,N-dialkilakrilamidų, N-vinilnietilacetamido, N-vinilmetilformamido, vinilacetato, N-vinilpiralidono, N,N-dialkilaminoalkilakrilatų arba metakrilatų ir jų ketvirtinių druskų arba druskų su rūgštimis arba dialildimetilamonio druskų su rūgštimis.
3. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad polimerinis flokuliantas reiškia polimerą, susidariusį iš akrilamido ir bent vieno katijoninio monomero derinio.
4. Vandens nuo suspenduotų kietųjų medžiagų dispersijos atskyrimo būdas, besiskiriantis tuo, kad (a) į dispersija 0,1 - 50000 dalių milijonui kietųjų medžiagų dispersijos dalių prideda nepaveikto šlyties deformacijos vandenyje tirpstančio šakoto katijoninio polimerinio flokulianto, turinčio tirpalo klampumą bent
5. Būdas pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad polimerinis flokuliantas reiškia polimerą, susidariusį iš vieno ar kelių monomerų, turinčių dvigubą jungtį, pasirinktą iš akrilamido, metakrilamidų, N-alkilakrilamidų, N,N-dialkilakrilamidų, N-vinilmetilacetamido, N-vinilmetilformamido, vinilacetato, N-vinilpirolidono, N,N-dialkilaminoalkilakrilatų arba metakrilatų ir jų ketvirtinių druskų arba druskų su rūgštimis, N,N-dialkilaminoalkilakrilamidų arba metakrilamidų ir jų ketvirtinių druskų su rūgštimis arba jų dialidimetilamonio druskų su rūgštimis.
6. Nepaveikto šlyties deformacijos vandenyje tirpstančio šakoto nejoninio polimerinio flokulianto, turinčio bent vieną nejonini monomerą, turintį jungtį ir šakotumą didinančios priemonės, kurios kiekis 4-80 molinių dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero kiekį, gavimo būdas, besiskiriantis tuo, kad atlieka polimerizaciją vieno ar daugiau vandenyje tirpstančio nejoninio monomero, turinčio dvigubą jungtį ir bent vienos šakotumą didinančios priemonės, kurios kiekis nuo 4 iki 80 molinių dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero kiekį, esant bent vienam kinetinės grandinės kėlikliui, kurio kiekio užtektų suteikti šakotam polimeriniam flokuliantui bent 1,9 mPa tirpalo klampumą, matuojant Brukfildo viskozimetru su
VL-reduktoriumi, esant 25°C temperatūrai, 0,1 % svorio polimero koncentracijai 1 M NaCl ir 60 aps/min.
7. Būdas pagal 6 punktą, besiskiriantis tuo, kad polimerinis flokuliantas reiškia polimerą, susidariusį iš vieno ar kelių nejoninių monomerų, turinčių dvigubą jungtį, pasirinktą iš akrilamido, metakrilamidų, alilakrilamidų, N,N-dialkilakrilamidų, N-vinilpirolidono arba jų mišinių.
8. Suspenduotų kietųjų medžiagų dispersijos flokuliacijos būdas, besiskiriantis tuo, kad (a) prideda į dispersiją 0,1 - 100 dalių milijonui nepaveikto šlyties deformacijos vandenyje tirpstančio šakoto polimerinio nejoninio flokulianto, turinčio mažiausiai vieną nejoninį monomerą, turintį dvigubą jungtį, ir turinčio šakotumą didinančios priemonės, kurios kiekis 4-80 dalių milijonui, perskaičiavus į pradinį monomero kiekį, tirpalo klampumas yra mažiausiai 1,9 mPa, matuojant Brukfildo viskozimetru su VLreduktoriumi, esant 25°C temperatūrai, 0,1 % svorio monomero koncentracijai, 1 M NaCl ir 60 aps/min, ir (b) nuvandenina suspenduotų kietųjų medžiagų dispersijos ir polimerinio flokulianto mišinį.
LTIP1576A 1988-12-19 1993-12-09 Process for preparating deliquescent anion polymer flocculating agent LT3694B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US28593388A 1988-12-19 1988-12-19

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP1576A LTIP1576A (en) 1995-06-26
LT3694B true LT3694B (en) 1996-02-26

Family

ID=23096315

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1576A LT3694B (en) 1988-12-19 1993-12-09 Process for preparating deliquescent anion polymer flocculating agent
LTIP1578A LT3618B (en) 1988-12-19 1993-12-09 Process for preparating high performance polymer flocculating agents and methods for separating suspended solid substances from water

Family Applications After (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP1578A LT3618B (en) 1988-12-19 1993-12-09 Process for preparating high performance polymer flocculating agents and methods for separating suspended solid substances from water

Country Status (5)

Country Link
US (3) US5945494A (lt)
CZ (1) CZ282143B6 (lt)
LT (2) LT3694B (lt)
MX (1) MX18620A (lt)
ZA (1) ZA899694B (lt)

Families Citing this family (41)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP4078032B2 (ja) * 1998-03-12 2008-04-23 ネクター セラピューティックス エイエル,コーポレイション 近位の反応性基を持つポリ(エチレングリコール)誘導体
US20030150575A1 (en) * 1998-06-04 2003-08-14 Snf Sa Paper and paperboard production process and corresponding novel retention and drainage aids, and papers and paperboards thus obtained
US6294622B1 (en) * 1999-09-27 2001-09-25 Ecole Polytechnique Federale De Lausanne (Epfl) Polymer flocculants with improved dewatering characteristics
TW527457B (en) 1999-11-08 2003-04-11 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd Manufacture of paper and paperboard
TW524910B (en) 1999-11-08 2003-03-21 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd Manufacture of paper and paperboard
TW550325B (en) 1999-11-08 2003-09-01 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd Manufacture of paper and paperboard
TW483970B (en) 1999-11-08 2002-04-21 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd A process for making paper and paperboard
US6316685B1 (en) 1999-12-16 2001-11-13 Baker Hughes Incorporated Method for separating solids from hydrocarbon slurries
US6605674B1 (en) 2000-06-29 2003-08-12 Ondeo Nalco Company Structurally-modified polymer flocculants
MY140287A (en) 2000-10-16 2009-12-31 Ciba Spec Chem Water Treat Ltd Manufacture of paper and paperboard
US6667023B2 (en) * 2002-03-01 2003-12-23 Akzo Nobel N.V. Preparation of MFI type crystalline zeolitic aluminosilicate
DE10214087B4 (de) * 2002-03-28 2004-05-06 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Wasserlösliche verzweigte Blockcopolymere
US7338608B2 (en) 2003-09-30 2008-03-04 Kemira Oyj Solid-liquid separation of oil-based muds
US7473334B2 (en) * 2004-10-15 2009-01-06 Nalco Company Method of preparing modified diallyl-N,N-disubstituted ammonium halide polymers
US20060084771A1 (en) * 2004-10-15 2006-04-20 Wong Shing Jane B Method of preparing modified diallyl-N,N-disubstituted ammonium halide polymers
DE102004058587A1 (de) * 2004-12-03 2006-06-14 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von Papieren mit hohen Flächengewichten
FR2902799B1 (fr) 2006-06-27 2012-10-26 Millipore Corp Procede et unite de preparation d'un echantillon pour l'analyse microbiologique d'un liquide
US7981250B2 (en) * 2006-09-14 2011-07-19 Kemira Oyj Method for paper processing
US8569464B2 (en) * 2006-12-21 2013-10-29 Emd Millipore Corporation Purification of proteins
WO2008079280A1 (en) 2006-12-21 2008-07-03 Millipore Corporation Purification of proteins
US8362217B2 (en) 2006-12-21 2013-01-29 Emd Millipore Corporation Purification of proteins
CA2571985A1 (en) * 2006-12-22 2008-06-22 Gerard Therrien Screen framing providing integrally formed handles
US8999702B2 (en) * 2008-06-11 2015-04-07 Emd Millipore Corporation Stirred tank bioreactor
US20100190963A1 (en) * 2008-12-16 2010-07-29 Millipore Corporation Stirred Tank Reactor And Method
BR112012028977B1 (pt) 2010-05-17 2020-05-05 Emd Millipore Corp método de purificação de biomolécula por meio de polímeros estímulo-responsivos
AP4054A (en) 2011-09-05 2017-03-07 Cytec Tech Corp Processes for recovering organic solvent extractant from solid-stabilized emulsions formed in hydrometallurgical solvent extraction circuits
US9334180B2 (en) 2012-12-14 2016-05-10 Montgomery Chemicals Llc Process for treating acid mine drainage
CA2863319A1 (en) * 2013-09-17 2015-03-17 Icm, Inc. Chemical process to remove suspended solids
US10370626B2 (en) 2016-05-23 2019-08-06 Ecolab Usa Inc. Reduced misting acidic cleaning, sanitizing, and disinfecting compositions via the use of high molecular weight water-in-oil emulsion polymers
CA3025288C (en) 2016-05-23 2021-05-18 Ecolab Usa Inc. Reduced misting alkaline and neutral cleaning, sanitizing, and disinfecting compositions via the use of high molecular weight water-in-oil emulsion polymers
WO2018160818A1 (en) 2017-03-01 2018-09-07 Ecolab Usa Inc. Reduced inhalation hazard sanitizers and disinfectants via high molecular weight polymers
EP3731958B1 (en) 2017-12-28 2024-02-07 Ecolab USA, Inc. Surfactant compositions and uses as inverters
US10927022B2 (en) 2018-01-18 2021-02-23 Montgomery Chemicals Llc Process for treating mine drainage
US10927021B2 (en) 2018-01-18 2021-02-23 Montgomery Chemicals Llc Process for producing zero-valent iron nanoparticles and treating acid mine drainage
US11370683B2 (en) 2018-01-18 2022-06-28 Montgomery Chemicals Llc Process for producing zero-valent iron nanoparticles and treating acid mine drainage
WO2020069150A1 (en) 2018-09-27 2020-04-02 Ecolab Usa Inc. Asphaltene-inhibiting aromatic polymer compositions
WO2020113218A2 (en) 2018-11-30 2020-06-04 Ecolab Usa Inc. Surfactant compositions and use thereof
FR3097884B1 (fr) * 2019-06-27 2021-06-11 S N F Sa Procede de fabrication de papier ou de carton
MX2022000454A (es) 2019-07-12 2022-04-18 Ecolab Usa Inc Limpiador alcalino de niebla reducida mediante el uso de polímeros en emulsión solubles en álcali.
WO2023014952A1 (en) 2021-08-05 2023-02-09 Ecolab Usa Inc. Sugar/gluconoamide alkoxylate compositions and uses thereof
US20230250005A1 (en) * 2022-02-08 2023-08-10 Solenis Technologies, L.P. Method of dewatering sludge

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2698037A (en) 1951-03-30 1954-12-28 Richard A Shaw Vegetable cutting machine having vertical and horizontal rotary disk cutters
US4059522A (en) 1975-12-12 1977-11-22 Iodinamics Corporation Apparatus for purifying water
US4705640A (en) 1984-04-30 1987-11-10 Allied Colloids Limited Flocculants and processes for their preparation
US4720346A (en) 1985-04-25 1988-01-19 Allied Colloids Ltd. Flocculation processes
US4759856A (en) 1984-04-30 1988-07-26 Allied Colloids, Ltd. Flocculation processes

Family Cites Families (21)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US405922A (en) 1889-06-25 stairs
US2937143A (en) * 1954-04-05 1960-05-17 Kerr Mc Gee Oil Ind Inc Process for flocculating solids suspended in an aqueous medium
US3235490A (en) * 1962-07-12 1966-02-15 Kerr Mc Gee Oil Ind Inc Process for flocculating and settling solids suspended in an aqueous medium and composition for use therein
US3698037A (en) 1970-12-30 1972-10-17 Bennie R Johnson Integral casket handle and base with concealed hinge
US3968037A (en) * 1972-09-01 1976-07-06 Calgon Corporation Emulsion polymerization of cationic monomers
US4147681A (en) * 1976-02-24 1979-04-03 Calgon Corporation Stable, self-inverting water-in-oil emulsions
GB1530693A (en) 1976-06-24 1978-11-01 Rolls Royce Fuel control systems for gas turbine engines
US4396752A (en) * 1977-05-16 1983-08-02 Societe Francaise Hoechst Strong cationic polyelectrolytes in powder form based on acrylamide and quaternized or salified dimethylaminoethyl acrylate for flocculation of solid material suspensions and coalescence of emulsions
LU78170A1 (fr) * 1977-09-23 1979-05-25 Oreal Nouvelles compositions cosmetiques pour les cheveux et la peau a base de polymeres amines comportant des motifs a structure cyclique
JPS5747309A (en) * 1980-09-04 1982-03-18 Mitsui Toatsu Chem Inc Preparation of acrylamide cationic high polymeric coagulant
JPS5832607A (ja) * 1981-08-20 1983-02-25 Kao Corp 吸水性に優れた吸水材料の製造法
US4471097A (en) * 1982-01-11 1984-09-11 Klaus Uhl Water soluble copolymers containing vinyl imidazole as drilling fluid additives
US4525527A (en) * 1982-01-25 1985-06-25 American Colloid Company Production process for highly water absorbable polymer
US4421902A (en) * 1982-09-30 1983-12-20 Rohm And Haas Company Alkyl, poly(oxyethylene) poly(carbonyloxyethylene) acrylate emulsion copolymers for thickening purposes
GB8510496D0 (en) 1985-04-25 1985-05-30 Allied Colloids Ltd Flocculation processes & polymers
JPS6194397A (ja) * 1984-10-16 1986-05-13 松下電器産業株式会社 複合回路部品
US4943378A (en) * 1985-04-25 1990-07-24 Allied Colloids Ltd. Flocculation processes
FR2589145A1 (fr) 1985-10-25 1987-04-30 Snf Sa Agent floculant pour le traitement des boues a base de polymeres d'addition hydrosolubles ramifies
JPS62238780A (ja) * 1986-04-09 1987-10-19 Nec Corp プリンタ
US4687807A (en) * 1987-02-13 1987-08-18 Nalco Chemical Company Use of amidase for reducing the acrylamide content of water-in-oil emulsions containing acrylamide polymers
JP2602048B2 (ja) * 1988-02-10 1997-04-23 三洋化成工業株式会社 セメント添加剤および組成物

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2698037A (en) 1951-03-30 1954-12-28 Richard A Shaw Vegetable cutting machine having vertical and horizontal rotary disk cutters
US4059522A (en) 1975-12-12 1977-11-22 Iodinamics Corporation Apparatus for purifying water
US4705640A (en) 1984-04-30 1987-11-10 Allied Colloids Limited Flocculants and processes for their preparation
US4759856A (en) 1984-04-30 1988-07-26 Allied Colloids, Ltd. Flocculation processes
US4720346A (en) 1985-04-25 1988-01-19 Allied Colloids Ltd. Flocculation processes

Also Published As

Publication number Publication date
CZ716589A3 (en) 1997-05-14
CZ282143B6 (cs) 1997-05-14
LTIP1578A (en) 1995-06-26
MX18620A (es) 1993-10-01
ZA899694B (en) 1990-09-26
LT3618B (en) 1995-12-27
US5882525A (en) 1999-03-16
LTIP1576A (en) 1995-06-26
US6147176A (en) 2000-11-14
US5945494A (en) 1999-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
LT3694B (en) Process for preparating deliquescent anion polymer flocculating agent
KR0138524B1 (ko) 비전단, 고분자량, 다분지화, 수용성 중합체 응집제, 및 이의 제조방법 및 현탁 고체응집에 이의 사용
US6191242B1 (en) Process for making high performance anionic polymeric flocculating agents
AU2008315917B2 (en) Inverse emulsion polymers containing a polymeric coagulant
JP4689122B2 (ja) 水溶性の陰イオン性又は非イオン性分散ポリマー
JP5650743B2 (ja) 水中水型ポリマー分散物中のアニオン性架橋ポリマー
KR20030022789A (ko) 구조적으로 변형된 중합체 엉김제
CA2143564A1 (en) Crosslinked water-soluble polymer dispersions
JP3437582B2 (ja) 低分子量の構造化ポリマー
EP0484617B2 (en) Cross-linked anionic and amphoteric polymeric microparticles
US20220315712A1 (en) Method for preparing structured polymers in powder form by the gel process
US5354481A (en) Water-soluble highly branched polymeric microparticles
KR19990007862A (ko) 수용성 양이온성 공중합체 및 응집제와 배수 보유 조제로서의이의 용도
JP5967705B2 (ja) 凝集処理剤およびそれを用いた汚泥脱水方法
JP4286448B2 (ja) 重合方法および生成物ならびに生成物の使用
KR20200052339A (ko) 가교된 음이온성, 유기 중합체 마이크로입자를 포함하는 조성물, 그의 제조 및 종이 및 판지 제조 공정에서의 용도
JP2001501250A (ja) 塩溶液中での水溶性アニオンポリマーの沈殿
JP2021035677A (ja) 汚泥脱水用の水溶性ポリマー
JP6037432B2 (ja) 製紙用添加剤およびそれを用いた製紙方法
JP2008208494A (ja) 製紙方法
JP2003041137A (ja) 水溶性高分子分散液及びその製造方法
JPH09278973A (ja) カチオンポリマー水系分散液
JPH10120735A (ja) 水溶性カチオンポリマー水系分散液の製造方法
MXPA99002789A (en) Anionic water-soluble polymer precipitation in salt solution