HU216842B - Új eljárás kondenzált karbapenémszármazék előállítására - Google Patents

Új eljárás kondenzált karbapenémszármazék előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU216842B
HU216842B HU9502737A HU9502737A HU216842B HU 216842 B HU216842 B HU 216842B HU 9502737 A HU9502737 A HU 9502737A HU 9502737 A HU9502737 A HU 9502737A HU 216842 B HU216842 B HU 216842B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
compound
preparation
stirred
solution
Prior art date
Application number
HU9502737A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9502737D0 (en
HUT73487A (en
Inventor
Garfield Cecil Tughan
Original Assignee
Glaxo Spa.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Glaxo Spa. filed Critical Glaxo Spa.
Publication of HU9502737D0 publication Critical patent/HU9502737D0/hu
Publication of HUT73487A publication Critical patent/HUT73487A/hu
Publication of HU216842B publication Critical patent/HU216842B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D477/00Heterocyclic compounds containing 1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. carbapenicillins, thienamycins; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulphur-containing hetero ring
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P20/00Technologies relating to chemical industry
    • Y02P20/50Improvements relating to the production of bulk chemicals
    • Y02P20/55Design of synthesis routes, e.g. reducing the use of auxiliary or protecting groups

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)
  • Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Abstract

A találmány tárgya eljárás (I) képletű vegyület vagy sójánakelőállítására őly módőn, hőgy (II) képletű vegyületet hidrőgénezik, éskívánt esetben a kapőtt karbőnsavszármazékőt sóvá alakítjá . ŕ

Description

A jelen találmány antibakteriális szer továbbfejlesztett előállítási eljárására vonatkozik.
A 416953A2 számú publikált európai szabadalmi bejelentés a triciklusos antibakteriális szerek egy új osztályát, továbbá a vegyületek előállítására szolgáló eljárásokat ismerteti. Különösen előnyös vegyületként írj ák itt le a (4S,8S,9R,1 OS, 12R)-4-metoxi-10-(1 -hidroxi-etil)1 l-oxo-l-azatriciklo[7.2.0.0.3'8]undek-2-én-karbonsavat és fiziológiailag elfogadható sóit említik. Továbbá a bejelentés szerint a vegyületeket az 1. reakcióvázlatban ismertetett módon lehet előállítani.
A reakcióvázlatban szereplő képletekben Rla jelentése hidroxil-védőcsoport, előnyösen t-butil-dimetil-szilil, és
Y jelentése oxigénatom vagy foszfincsoport, és R2a jelentése karboxil-védőcsoport, ideértve az aril-metil-csoportokat, például benzil- vagy allilcsoportot.
Pontosítva, a bejelentés olyan példákat tartalmaz a vegyület előállításának bemutatására, melyben olyan intermediereket alkalmaznak, ahol Rla jelentése t-butil-dimetil-szilil-csoport, Y jelentése oxigénatom és R2a jelentése allilcsoport vagy R]a jelentése t-butil-dimetil-szilil-csoport, Y jelentése PPh3 és R2a jelentése benzilcsoport.
Ezekben a példákban a különféle intermediereket olajként kapják, amely nem előnyös egy előállításra szolgáló többlépéses szintézisben.
Meglepő módon azt találtuk, hogy az eljárásoknak ipari méretben történő megvalósíthatóságát lényegesen növelhetjük, amennyiben karboxil-védőcsoportként tbutil-benzil-csoportot alkalmazunk a fenti szintézisben. Közelebbről az ilyen legutolsó intermedier a (II) általános intermedier. Ez a vegyület egy szilárd anyag, és tulajdonságai lehetővé teszik viszonylagosan egyszerű tisztítási lépés alkalmazását, ami lehet például újrakristályosítás, melyet kívánt esetben a szintézis utolsó lépése előtt végrehajthatunk.
így a találmány tárgya eljárás az (I) képletű vegyületek vagy sóik előállítására, azzal jellemezve, hogy a (II) képletű vegyületet hidrogénezésnek vetjük alá, kívánt esetben a kapott karbonsavat sójává alakítjuk.
A hidrogénezést egyszerűen végrehajthatjuk hidrogén és fémkatalizátor, mint például palládium felhasználásával, mely reakciót oldószerben, mint például alkanolban, etanolban, izopropanolban, észterekben, ezen belül etil-acetátban vagy ketonban, például acetonban hajtjuk végre. A reakciót előnyösen egy bázis jelenlétében hajtjuk végre; megfelelő bázisként alkalmazhatunk tercier szerves bázisokat, mint például trialkil-aminokat, ezen belül trietil-amint.
Az (I) képletű karbonsavat vagy sóját könnyen fiziológiailag elfogadható sóvá alakíthatjuk a hidrogénezéssel kapott termék izolálása nélkül. Például a nátriumsót előállíthatjuk acetonnak és nátrium-etil-hexanoátnak a reakcióelegybe történő adagolásával, majd ezt követő kicsapatószer, mint például egy éter, ezen belül diazopropil, diizopropiléter adagolásával. Ebben az eljárásban előnyös a kívánt nátriumsó oltókristályát alkalmazni.
Az (I) képletű vegyület sói felölelik a fiziológiailag elfogadható sókat és a fiziológiailag nem elfogadható sókat is.
Az (I) általános képletű vegyület megfelelő fiziológiailag elfogadható sói magukba foglalják a következő anyagokkal kapott sókat: alkálifémek, például nátrium vagy kálium, alkáliföldfémek, például kalcium, aminosavak (például lizin és arginin), szerves bázisok (például prokain, fenil-benzil-amin, etanol-amin, dietanol-amin és N-metil-glükóz-amin). Az (I) képletű vegyületek fiziológiailag nem elfogadható sóikat intermedierekként alkalmazhatjuk az (I) képletű vegyületek vagy fiziológiailag elfogadható sóik előállítása és/vagy elválasztása során.
A (II) képletű vegyület új, és így a találmány egy további aspektusát jelenti. A (II) képletű vegyületet előállíthatjuk úgy, hogy egy (III) általános képletű vegyületet - a képletben R jelentése hidroxil-védőcsoport ciklizálunk, majd ezt követően a R helyén szereplő hidroxil-védőcsoportot eltávolítjuk. A megfelelő hidroxilvédőcsoportok felölelik azokat a szokásosan alkalmazott hidroxil-védőcsoportokat, melyek hidrolízissel eltávolíthatók puffereit körülmények vagy nem vizes körülmények között. Ilyen csoportokra példaként említhetjük a szénhidrogén-szilil-csoportokat, mint például a trisz(Cl4 alkil)-szilil-csoportokat, ezen belül például a t-butildimetil-szilil- vagy trimetil-szilil-csoportot. A ciklizációt úgy hajtjuk végre, hogy a (III) általános képletű vegyületet egy (IV) általános képletű foszforvegyülettel - a képletben Rb R2 és R3 egymástól függetlenül jelent C, .4 alkil-, benzil- vagy fenilcsoportot és n jelentése 0 vagy 1 - reagáltatunk egy megfelelő oldószerben 50-200 °C közötti hőmérsékleten. A megfelelő oldószerek felölelik a szénhidrogéneket, mint például az n-oktánt, nonánt, toluolt, xilolt, etil-benzolt, halogénezett szénhidrogéneket, mint például a klór-benzolt, diklór-benzolt, diklórmetánt, triklór-metánt, 1,1,2-triklór-etánt, étereket, mint például a tetrahidrofuránt vagy észtereket, mint például az etil-acetátot vagy butil-acetátot.
A (III) általános képletű vegyületek közül a ciklizálási reakcióban való alkalmazásra előnyösek azok, melyekben Rb R2 és R3 jelentése alkilcsoport, például etil-csoport és n jelentése 1, vagy R! és R2 jelentése etilcsoport és n jelentése 0 és R3 jelentése metilcsoport. Ez utóbbi vegyületeket egyszerű in situ végrehajtott módon állíthatjuk elő ismert eljárásokkal.
Az R helyén szereplő hidroxil-védőcsoportot eltávolíthatjuk jól ismert standard eljárásokkal, például olyanokkal, melyet a Protective Groups in Organic Chemistry (J. F. W McOmie szerkesztette Plenum Press, 1973) 46-119. oldalán ismertetnek. Például, amennyiben R jelentése t-butil-dimetil-szilil-csoport, akkor ezt eltávolíthatjuk tetrabutil-ammónium-fluorid ecetsavban végrehajtott reakciójával, vagy egy olyan reakcióval, melyben fluoridionokat és egy megfelelő fázistranszferkatalizátort, mint például tetrabutil-ammónium-bromidot alkalmazunk ecetsav jelenlétében. A fluoridionok különösen előnyös forrása felöleli a kálium-fluoridot és a cézium-fluoridot.
A (III) általános képletű vegyületeket előállíthatjuk az (V) általános képletű vegyületekből - a képletben
HU 216 842 Β
R jelentése a (III) általános képleteknél megadott p-t-butil-benzil-oxalil-kloriddal végrehajtott reakcióval, melyet egy megfelelő bázis, mint például piridin, trietil-amin és/vagy kálium-karbonát jelenlétében egy megfelelő oldószerben, mint például egy szénhidrogénben, ezen belül xilolban vagy ciklohexánban, vagy egy halogénezett szénhidrogénben, ezen belül, klór-benzolban vagy diklór-metánban vagy a fentiek jelenlétében hajtunk végre.
A képletekben a vastagon ék alakban rajzolt kötések azt jelölik, hogy a kérdéses kötés a papír síkja fölött helyezkedik el, míg az ék alakban elhelyezkedő vonalkázott kötések azt jelölik, hogy a kötés a papír síkja alatt képzelendő el.
A következő példák csupán csak illusztrációs célokat szolgálnak.
A példákban és a köztitermékpéldákban a hőmérséklet 0 °C-ot jelöl, míg az oldószerek szárítása alatt vízmentes nátrium-szulfát feletti szárítást értünk.
1. köztitermékpélda (3S,4R)-l-[4-t-Butil-benziloxi)-oxalil]-3[(R)-l-(tbutil-dimetil-szililoxi)-etil]-4-[(2’R,6’S)-3’-metoxi2’-oxo-ciklohexil]-azetidin-2-on
Trietil-amin (42,4 ml), kálium-karbonát (2,32 g) és 43-(3S,4R)-3-[(R)-l-(t-butil-dimetil-szililoxi)-etil]-4[2’R, 6’S)-3’-metoxi-2’-oxo-ciklohexil]-azetidin-2-on (42 g) ciklohexánban (400 ml) készült oldatához tiszta (p-tbutil-benziloxi)-oxalil-kloridot (64 g) adagolunk csepegtetve körülbelül 10 perc alatt, szobahőmérsékleten, nitrogénatmoszféra alatt. 10 perc elteltével a reakciókeveréket vízzel (3x400 ml) mossuk, és a szerves réteget körülbelül 125 ml térfogatra töményítjük. A kapott oldatot izopropanollal (1040 ml) hígítjuk, a ciklohexán maradékát körülbelül 700 ml térfogatig történő azeotróp desztillálással eltávolítjuk, majd ezt követően vizet (230 ml) adagolunk csepegtetve körülbelül 10 perc alatt. A zavaros keveréket beoltjuk, majd 1 órán át szobahőmérsékleten keveijük, majd további vizet (450 ml) adagolunk csepegtetve 30 perc alatt, majd a kapott iszapszerű anyagot 1 órán át szobahőmérsékleten keverjük. A szilárd anyagot szűréssel eltávolítjuk, 4:1 arányú víz/izopropanol eleggyel (200 ml) mossuk. A kapott anyagot 40 °C-on vákuumban szárítva kapjuk a cím szerinti vegyületet (57,3 g) fehér szilárd anyag formájában (olvadáspont: 68- 69 °C). ’H-NMR (CDClj): 7,36 (dd), 5,28 (dd), 4,35-4,25 (m), 3,76 (m), 3,52 (t), 3,33 (t), 3,22 (s), 2,2 (m),
2,1-2,0 (m), 1,68 (m), 1,46 (m), 1,31 (s), 1,19 (d),
0,78 (s), 0,04 (s), -0,05 (s) ppm.
2. köztitermékpélda (4-t-Butil-benzil)-(4S,8S,9R, 1 OS, 12R)-4-metoxi10-[ 1 -(t-but i 1-dime t il-szililoxi)-et il] -11 -oxo-1 azatriciklo[7.2.0.0A8]-undek-2-én-2-karboxilát
Az 1. köztitermékpélda szerinti termék (5,1 g), trietilfoszfit (17,8 ml) és hidrokinon (0,1 g) etil-benzolban (330 ml) készült oldatát nitrogénatmoszféra alatt 15 órán át reíluxáltatjuk, szobahőmérsékletre hűtjük, és körülbelül 178 ml térfogatra töményítjük. A kapott oldatot 5%os H2O2-oldattal (66 ml) kezeljük, majd a keveréket percen át keveijük. A szerves réteget 5%-os vizes Na2SO3-oldattal (51 ml) és vízzel (51 ml) mossuk, majd az elegyet koncentráljuk; a kapott olajat petróleumban (153 ml) oldjuk. A kapott oldatot vízzel (3x150 ml) mossuk, majd az elegyet koncentráljuk; a kapott olajat petróleumban (153 ml) oldjuk. A kapott oldatot vízzel (3x150 ml) mossuk, majd az oldószert lepárolva egy tiszta olajat kapunk, melyet 4:1 arányú izopropanol/víz elegyben (26 ml) oldunk, az oldat azeotróp desztillálásával kapjuk a nyers, cím szerinti terméket. Ezt izopropanolban (51 ml) oldjuk, majd vizet (26 ml) adagolunk csepegtetve 10 percen át. A zavaros keveréket beoltjuk, szobahőmérsékleten 1 órán át keveijük, majd további vizet (35 ml) adagolunk csepegtetve 15 percen át. A keveréket szobahőmérsékleten keverjük 1,5 órán át, a fehér szilárd anyagot szűrjük, 4:1 arányú víz/izopropanol eleggyel (10 ml) mossuk, majd vákuumban 45 °C-on szárítjuk, így kapjuk a cím szerinti vegyületet (4,2 g) fehér szilárd anyag formájában (olvadáspont: 71-72 °C).
’H-NMR (CDC13): 7,38 (dd), 5,25 (dd), 4,96 (t),
4,2 (m), 4,13 (dd), 3,21 (s), 3,18 (dd), 3,2-3,12 (m),
2,05 (m), 1,9-1,7 (m), 1,7-1,5 (m), 1,5-1,35 (m),
1,32 (s), 1,23 (d), 0,86 (s), 0,8 (s) ppm.
3. köztitermékpélda (4-t-Butil-benziloxi)-oxalil-klorid
Oxalil-klorid (100 ml) dietil-éterben (500 ml) készült kevert oldatához -10 °C-on, nitrogénatmoszféra alatt 4-t-butil-benzil-alkohol (200 ml) dietil-éterben (1000 ml) készült oldatát adagoljuk csepegtetve, miközben a hőmérsékletet -10 és -5 °C között tartjuk. Az oldószert ezt követően vákuum alatt lepároljuk; így kapjuk a cím szerinti vegyületet (289 g) tiszta olaj formájában (forráspont: 120-122 °C, 2 mbar nyomáson).
1. példa (4-t-Butil-benzil)-(4S,8 S,9R, 1 OS, 12S)-4-metoxi10-[ 1 -hidroxi-etil]-11 -oxo-1 -azatriciklo[7.2.0.0A8]undek-2-én-2-karboxilát
A eljárás
A 2. köztitermékpélda szerinti termék (15,5 g) és ecetsav (9,5 ml) tetrahidroíuránban (53 ml) készült oldatához tetrabutil-ammónium-bromidot (40 g) és kálium-íluoridot (7,3 g, 0,18-0,40 mm) adagolunk. A reakciókeveréket ezt követően 50 °C-on 4 órán át keveijük nitrogénatmoszféra alatt. Szobahőmérsékletre történő hűtést követően a keveréket etil-acetáttal (295 ml) hígítjuk, és 10%-os vizes NaHCO3-oldattal (213 ml) és vízzel (2x295 ml) mossuk. A szerves réteget 40 ml térfogatra töményítjük, majd lassan (körülbelül 5 perc alatt) erős keverés mellett n-hexánt (295 ml) adagolunk. A fehér, iszapszerű anyagot 1 órán át szobahőmérsékleten keverjük, majd 1 órán át jeges fürdőben keverjük. A szilárd anyagot szűrjük és 1:1 arányú n-hexán/ciklohexán keverékkel mossuk. Vákuumban végzett szárítást követően kapjuk a cím szerinti vegyületet (9,6 g) fehér, szilárd anyag formájában (olvadáspont: 112-113 °C) ’H-NMR (CDClj): 7,4 (dd), 5,35 (d), 5,2 (d), 4,95 (t),
4,25 (m), 4,2 (dd), 3,3-3,25 (dd+m), 3,2 (s), 2,05 (m), 1,9-1,1 (m)ppm.
HU 216 842 Β
B eljárás
A 2. köztitermékpélda szerinti anyagot (2,77 g) tetrahidrofuránban (13,6 ml) oldjuk, majd ecetsavat (3 ml) és szilárd tetrabutil-ammónium-fluorid-hidrátot (14,3 g) adagolunk, majd a reakciókeveréket 40 °C-on 3 órán át, nitrogénatmoszféra alatt keveijük. A reakciókeveréket etil-acetáttal (480 ml) hígítjuk, telített nátrium-bikarbonát-oldattal (480 ml), vízzel (2x350 ml) és NaCl-oldattal (350 ml) mossuk. A szerves réteget szárítjuk és az oldószert lepároljuk. így egy tiszta habot kapunk. A kapott anyaghoz 10:1 arányú petróleum/etil-éter elegyet (70 ml) adagolunk, majd a keveréket 1,5 órán át szobahőmérsékleten keveijük. A fehér, szilárd anyagot szűréssel eltávolítjuk, majd vákuum alatt szárítjuk; így kapjuk a cím szerinti vegyületet (1,31 g).
2. példa
N átrium-(4S,8 S,9R, 1 OS, 12R)-4-metoxi-10-( 1 -hidroxi-etil)-11 -oxo- l-azatriciklo[7.2.0.0.3 * * * *-8]undek-2-én2-karboxilát
10%-os szénre felvitt palládiumot (0,42 g) és trietilamint (0,48 ml) adagolunk az 1. példa szerinti termék (1,22 g) n-propanolban (10,6 ml) készült oldatához nitrogénatmoszféra alatt. A keveréket 30 percen át hidrogénezzük, a katalizátort szüljük és acetonnal (4,2 ml) mossuk, majd szilárd nátrium-etil-hexanoátot (0,615 g) adagolunk a szűrt oldathoz. Diizopropil-étert (432 ml) csepegtetünk az oldathoz 20 perc alatt, majd a keveréket szobahőmérsékleten 2 órán át keveijük. A fehér, szilárd anyagot szűréssel eltávolítjuk nitrogénatmoszféra alatt, 10/2,5/1 arányú diizopropil-éter/n-propanol/aceton eleggyel (2,1 ml) mossuk, majd vákuum alatt szárítjuk; így kapjuk a cím szerinti vegyületet (0,38 g) fehér, szilárd anyag formájában.
3. példa
Nátrium-(4S,8S, 9R, 1 OS, 12R)-4-metoxi-10-(1hidroxi-etil)-11 -oxo-1 -azatriciklo[7.2.0.0A8]undek-2én-2-karboxilát
10%-os szénre felvitt palládiumot (300 g) és trietilamint (11 ml) adagolunk az 1. példa szerinti termék (3,2 g) n-propanolban (21 ml) készült oldatához nitrogénatmoszféra alatt. A keveréket 45 percen át hidrogénezzük, a katalizátort szűrjük és acetonnal (6 ml) mossuk, majd szilárd nátrium-etil-hexanoátot (1,34 g) adagolunk a szűrt oldathoz. Diizopropil-étert (126 ml) csepegtetünk az oldathoz 45 perc alatt, majd a keveréket beoltjuk és szobahőmérsékleten 2 órán át keverjük. A fehér, szilárd anyagot szűréssel eltávolítjuk nitrogénatmoszféra alatt, diizopropil-éterTel (15 ml) mossuk, majd vákuum alatt szárítjuk; így kapjuk a cím szerinti vegyületet (1,78 g) fehér, szilárd anyag formájában.
'H-NMR (300 MHz, D,O): 4,74 (1H, m), 4,08 (1H, m), 4,03 (1H, d), 3,28 (1H, dd), 3,08 (3H, s), 2,99 (1H, m), 1,85 (1H, m), 1,72 (1H, m), 1,6-1,3 (3H, m), 1,20 (lH,m), 1,11 (3H,d).

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás (I) képletű vegyület vagy sójának előállítására, azzal jellemezve, hogy (II) képletű vegyületet hidrogénezzük, és kívánt esetben a kapott karbonsavszármazékot ismert módon sóvá alakítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hidrogénezést hidrogén és fémkatalizátor segítségévei hajtjuk végre.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy fémkatalizátorként palládiumot alkalmazunk.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hidrogénezést bázis jelenlétében hajtjuk végre.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy bázisként tercier szerves bázist alkalmazunk.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy bázisként trialkil-amint alkalmazunk.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az (I) képletű vegyületet fiziológiailag elfogadható só formájában izoláljuk.
HU9502737A 1993-03-20 1994-03-17 Új eljárás kondenzált karbapenémszármazék előállítására HU216842B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB939305853A GB9305853D0 (en) 1993-03-20 1993-03-20 Chemical compounds

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9502737D0 HU9502737D0 (en) 1995-11-28
HUT73487A HUT73487A (en) 1996-08-28
HU216842B true HU216842B (hu) 1999-09-28

Family

ID=10732481

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502737A HU216842B (hu) 1993-03-20 1994-03-17 Új eljárás kondenzált karbapenémszármazék előállítására

Country Status (31)

Country Link
EP (1) EP0689543B1 (hu)
JP (1) JP3477206B2 (hu)
KR (1) KR100292568B1 (hu)
CN (1) CN1040981C (hu)
AT (1) ATE175968T1 (hu)
AU (1) AU681133B2 (hu)
CA (1) CA2157110A1 (hu)
CZ (1) CZ284250B6 (hu)
DE (1) DE69416117T2 (hu)
DK (1) DK0689543T3 (hu)
EC (1) ECSP941053A (hu)
ES (1) ES2127922T3 (hu)
FI (1) FI109539B (hu)
GB (1) GB9305853D0 (hu)
GR (1) GR3029881T3 (hu)
HR (1) HRP940174B1 (hu)
HU (1) HU216842B (hu)
IL (1) IL109017A (hu)
IS (1) IS1689B (hu)
MY (1) MY110697A (hu)
NO (1) NO313294B1 (hu)
NZ (1) NZ263546A (hu)
PE (1) PE48794A1 (hu)
PH (1) PH31046A (hu)
PL (1) PL175845B1 (hu)
RU (1) RU2127735C1 (hu)
SG (1) SG52571A1 (hu)
SK (1) SK280488B6 (hu)
TW (1) TW305843B (hu)
WO (1) WO1994021638A1 (hu)
ZA (1) ZA941884B (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9406074D0 (en) * 1994-03-26 1994-05-18 Glaxo Spa Chemical process
EP2085084A1 (en) * 2008-01-29 2009-08-05 LEK Pharmaceuticals D.D. Use of inhibitor of beta-lactamases and its combination with beta-lactam antibiotics

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4181733A (en) * 1975-11-21 1980-01-01 Merck & Co., Inc. Carboxyl derivatives of thienamycin
CZ285778B6 (cs) * 1989-09-08 1999-11-17 Glaxo S.P.A. Kyselina 10-(1-hydroxyethyl)-11-oxo-1-azatricyklo/7,2,0,03,8/-undec-2en-2-karboxylová a její deriváty, způsob jejich výroby, použití pro výrobu farmaceutických prostředků a farmaceutické prostředky s jejich obsahem

Also Published As

Publication number Publication date
EP0689543A1 (en) 1996-01-03
RU2127735C1 (ru) 1999-03-20
ES2127922T3 (es) 1999-05-01
FI954400A0 (fi) 1995-09-18
IS4139A (is) 1994-09-21
NZ263546A (en) 1997-03-24
MY110697A (en) 1999-01-30
WO1994021638A1 (en) 1994-09-29
CZ230195A3 (en) 1995-12-13
GB9305853D0 (en) 1993-05-05
KR100292568B1 (ko) 2001-09-17
AU6427394A (en) 1994-10-11
ECSP941053A (es) 1994-09-16
JPH08507777A (ja) 1996-08-20
PL310621A1 (en) 1995-12-27
CN1040981C (zh) 1998-12-02
ATE175968T1 (de) 1999-02-15
HU9502737D0 (en) 1995-11-28
NO953698D0 (no) 1995-09-19
SK115995A3 (en) 1996-01-10
SG52571A1 (en) 1998-09-28
NO313294B1 (no) 2002-09-09
GR3029881T3 (en) 1999-07-30
DK0689543T3 (da) 1999-09-13
FI109539B (fi) 2002-08-30
HRP940174B1 (en) 2000-10-31
CN1119865A (zh) 1996-04-03
SK280488B6 (sk) 2000-02-14
PH31046A (en) 1997-12-29
IL109017A (en) 1998-06-15
EP0689543B1 (en) 1999-01-20
TW305843B (hu) 1997-05-21
DE69416117T2 (de) 1999-06-24
CZ284250B6 (cs) 1998-10-14
PL175845B1 (pl) 1999-02-26
HUT73487A (en) 1996-08-28
DE69416117D1 (de) 1999-03-04
PE48794A1 (es) 1995-01-06
IS1689B (is) 1998-04-20
HRP940174A2 (en) 1996-08-31
IL109017A0 (en) 1994-06-24
CA2157110A1 (en) 1994-09-29
AU681133B2 (en) 1997-08-21
NO953698L (no) 1995-09-19
ZA941884B (en) 1994-12-15
FI954400A (fi) 1995-09-18
JP3477206B2 (ja) 2003-12-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0557980B2 (hu)
EP0164698B1 (en) Process for epimerization at c6 of 3,4,5,6-tetra-hydro-2h-pyran-2-one
HU216842B (hu) Új eljárás kondenzált karbapenémszármazék előállítására
US4325877A (en) Production of intermediates for enzyme inhibitors
JPS6328423B2 (hu)
US6242596B1 (en) Preparation of betamethyl carbapenem intermediates
US5849907A (en) Chemical process
JP3748933B2 (ja) 1−置換アゼチジノン誘導体の製造法
EP0232822B1 (en) Process for preparing optically active fluorine-containing compounds
HUT73486A (en) New process for the preparation of condensed,tricyclic carbapeneme derivatives
US4709064A (en) β-N-substituted aminothiol ester and process for preparing the same
JP2620533B2 (ja) 新規なアミノ酸誘導体
JP3856241B2 (ja) 1(2h)−キノリンカルボン酸の新規な誘導体、その合成方法及び抗生剤作用を有する化合物を合成するためのその使用方法
JPH04368365A (ja) アゼチジノン誘導体の製法
JP2893473B2 (ja) (+)―エキレニンの製造法および中間体
JPH0713058B2 (ja) 4―置換アゼチジノン誘導体の製造方法
JPH0653726B2 (ja) 酪酸化合物およびその製法
JPH06287197A (ja) キラル1−β−メチルカルバペネム中間体
JPH0220616B2 (hu)
JPH06321831A (ja) 1―置換1,4―ジヒドロキシ―2―シクロペンテノン誘導体の製造法
JPH0220637B2 (hu)
JPH0625230A (ja) セフエム誘導体およびその製造法
JPH04243870A (ja) オキサアザビシクロ(3.3.0)オクタン誘導体
JPH0931055A (ja) アゼチジノン誘導体及びその製造方法
JPH0586020A (ja) α,β−ジヒドロキシ−γ,δ−不飽和カルボン酸チオールエステル誘導体およびその製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee