HU211417B - Method and apparatus for overwinding loading-plate unit with foil band - Google Patents
Method and apparatus for overwinding loading-plate unit with foil band Download PDFInfo
- Publication number
- HU211417B HU211417B HU912612A HU261291A HU211417B HU 211417 B HU211417 B HU 211417B HU 912612 A HU912612 A HU 912612A HU 261291 A HU261291 A HU 261291A HU 211417 B HU211417 B HU 211417B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- pallet
- pallet assembly
- planetary
- vertical
- stem
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65B—MACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
- B65B11/00—Wrapping, e.g. partially or wholly enclosing, articles or quantities of material, in strips, sheets or blanks, of flexible material
- B65B11/02—Wrapping articles or quantities of material, without changing their position during the wrapping operation, e.g. in moulds with hinged folders
- B65B11/025—Wrapping articles or quantities of material, without changing their position during the wrapping operation, e.g. in moulds with hinged folders by webs revolving around stationary articles
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)
- Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
- Replacement Of Web Rolls (AREA)
Description
A találmány tárgya raklapból és azon rendezetten felrakott rakományból álló raklapegység fóliaszalaggal történő körültekercselésére vonatkozó eljárás, valamint az eljárást megvalósító berendezés, kerettel, amelyen legalább egy, fóliaszalagtekerccsel és előnyösen fékezett fóliaszalag lehúzószerkezettel rendelkező bolygószár van körpályán motorikusán meghajtottan mozgathatóan ágyazva.
Raklapra rendezetten felrakott rakomány rögzítésére ismert eljárás során a rakomány függőleges oldalai köré, lényegében vízszintes síkban fóliaszalagot tekercselnek vagy csavarvonal alakban, vagy pedig zárszalagszerűen. Fóliaszalagként előnyújtott és tágított úgynevezett stretchfóliákat alkalmaznak. A tekercselésre alkalmazott berendezéseknek olyan kapuszerű keretük van, amelyen vízszintes síkban elhelyezkedő, függőleges síkba átbillenthető tartógyűrű van rögzítve, amelyen függőleges tengely körül forgathatóan ágyazott forgógyűrű van felerősítve. Ezen a forgógyűrűn olyan bolygószár található, amely a fóliaszalagtekercset valamint fékezett fóliaszalag lehúzó berendezést tartalmaz.
A rakomány körültekercseléséhez a tartókeretet előbb legalsó helyzetébe mozgatják, és a fóliaszalag szabad végét valahol rögzítik a rakományon. Ezután a bolygószárat mozgásba hozzák, minek során a fóliaszalag letekercselődik a fóliaszalagtekercsről és az ugyancsak a bolygószáron kialakított lehúzószerkezetben tovább nyúlik. A tartókeret lassan felfelé mozog úgy, hogy a fóliaszalag spirális alakban körülveszi a rakomány függőleges oldalait. Annak érdekében, hogy a körültekercselés során a rakomány, pontosabban a rakomány vízszintesen ne mozduljon el, a berendezésnek külön felső rögzítőlapja van. amelyet a körültekercselés alatt a rakományra külön rá kell süllyeszteni. Ezen túlmenően a berendezésnek olyan fedlapfelhelyező szerkezete van, amellyel külön fóliaszalag szakaszt helyeznek el a raklapegység tetején, amelyet aztán a fóliaszalag utolsó meneteivel rögzítenek véglegesen.
Ennek az ismert eljárásnak az a hátránya, hogy a rakomány és a raklap között nem jön létre megfelelő kapcsolat, továbbá, hogy magára a rakományra semmilyen függőleges összeszorító erő nem hat, ezért a rakomány rögzítése gyakran nem kielégítő.
Ezen túlmenően az is ismert, hogy a raklapegységet lényegében függőlegesen, azaz alján, tetején és legalább egy pár egymással szemben fekvő függőleges oldal mentén tekercselik körül, miközben magát a raklapegységet két tekercselési szakasz között függőleges tengelye körül 90°-kal elforgatják. Ily módon a raklapegység két, egymást keresztező irányban lesz körültekercselve, és mind a hat oldalán rögzítve.
Ezzel az eljárással a rakományra függőleges szorítóerő is hat úgy, hogy rászorul a raklapra. A rakomány azonban vízszintes irányokban gyakran elégtelen módon van megfogva és gyakran szétesik. Ezen túlmenően a fóliaszalag a raklap alján a raklap talpait is körülfogja úgy. hogy a raklapegység villás kéziemelővel vagy emelőtargoncával nem vagy igen nehézkesen mozgatható, és mozgatása során végig fennáll annak a veszélye, hogy a fóliaszalag szakasz a raklap alján megsérül vagy szétszakad és így az egység rögzítése legyengül.
A találmánnyal célunk olyan eljárás valamint azt megvalósító berendezés létrehozása, amellyel egy raklapegység lényegesen megbízhatóbban rögzíthető, például szállítás esetére, mint az ismert megoldásokkal, valamint a raklapegység mozgatása során elkerülhető a rakomány rögzítésének megszűnése vagy legyengülése.
Találmányunk azon a felismerésen alapul, hogy a rögzítés céljára felhasznált fóliaszalagot a raklapegység teljes felületén egyenletes hálóként kell elhelyeznünk úgy, hogy a fóliaszalagok a raklapegység mozgatását ne gátolják és ne érhesse őket semmilyen roncsoló fizikai behatás.
A kitűzött feladatot raklapból és azon rendezetten felrakott rakományból álló raklapegység fóliaszalaggal történő körültekercselésére vonatkozó eljárással oldottuk meg, amelynek során a raklapegységet lényegében vízszintes síkban függőleges oldalai mentén fóliaszalaggal körültekercseljük, majd lényegében függőleges síkban alja. teteje, és legalább egy egymással szemben húzódó oldalpár mentén a fóliaszalaggal körüllekercseljük.
Az eljárással az ismert megoldásokhoz képest lényeges előnyöket értünk el. Egyrészt igen szilárd kapcsolatot hoztunk létre a raklap és a rakomány között, másrészt biztosítottuk a rakomány egyes rétegeinek oldalirányú csúszásmentességét. Az így lényegesen javított szállítási és rakodási biztonságot még egy minden oldalon hatásos időjárás elleni védelemmel egészítettük ki, így nincs szükség egyéb berendezésre a raklapegység időjárásálló beburkolásához. Ezen túlmenően az esetleges helyi sérülések a burkolatot adó fóliaszalagban korántsem járnak olyan hátrányos következményekkel, mint az ismert esetekben, mert a rakomány legalább a vízszintes tekercselés révén rögzített marad, úgy hogy olyan sérülések sem vezetnek a csomagolás teljes széteséséhez, amelyek a raklapegység teljes alsó oldalát érintik.
A találmány szerinti eljárás egy további előnye abban áll, hogy a két egyenrangú eljárás lépés sorrendjének megválasztásával az adott rakomány jellegzetességei is figyelembe vehetők. Ha a rakomány és a raklap közötti kapcsolat, azaz a függőleges irányú kapcsolat különösen fontos, akkor a raklapegységet előbb lényegében vízszintesen kell körültekercselni. Ily módon a rakományt már bizonyos fokig előbiztosítottuk, ezért a függőleges körültekercselés lényegesen nagyobb előfeszítéssel történhet. Természetesen ez fordítva is igaz: adott rakomány esetében a vízszintes irányú rakomány egységesség lehet lényeges, ezért ilyen esetben életbiztosításként függőleges körültekercselést végzünk, majd ezt követően hajtjuk végre a raklapegység vízszintes körültekercselését, utóbbit lényegesen nagyobb előfeszítéssel, mint amilyent az ismert, kizárólag vízszintes körültekercselést használó eljárásoknál alkalmaztak. A találmány szerinti eljárás tehát megnyitja a lehetőséget az említett kombináció révén előálló előnyök lényeges kihasználására.
A találmány szerinti eljárás különösen előnyös, ha a
HU 211 417 B raklapegységet kizárólag a raklap talpaival párhuzamos irányban tekercseljük függőlegesen körül. Ily módon a fóliaszalag szakaszok a raklapegység alsó oldalán úgy húzódnak, hogy maga a talpak közötti tér legnagyobbrészt szabad marad, így a raklapegység problémamentesen szállítható villás kéziemelővel vagy targoncával. Az említett esetben célszerű, ha a fóliaszalagot a raklapegység alján kizárólag a raklap talpai közötti térben vezetjük, ami tovább növeli a fóliaszalag sérülés elleni védelmét és ezzel a rakomány egységének biztonságát. A körül tekercselésnek ezt a módját célszerűen úgy végezzük, hogy a raklapegységet függőleges körültekercselése során a raklap talpaira merőleges vízszintes irányban úgy mozgatjuk, hogy a fóliaszalagot egymáson átlapoltan a raklap talpai között, a raklapegység teteje felé viszont egyenletesen szétterítve tekercseljük körül. Ezzel a raklapegység felső oldalát teljesen lefedjük és a függőleges irányú feszítést a raklapegység felső oldalának teljes felületén egyenletesen el tudjuk osztani. Ezen túlmenően olyan, diagonálisan ható feszítőerők jönnek létre, amelyek járulékosan biztosítják, hogy a rakomány ne tudjon a raklapon elcsúszni.
A függőleges és a vízszintes körültekercselés két különböző, kimondottan a nevezett célra alkalmas berendezésben hajtható végre, amennyiben a célra ismert berendezéseket kívánunk felhasználni. Annak érdekében, hogy a raklapegységet a találmány szerinti módon. egyetlen berendezéssel tudjuk körül tekercselni, az ismert berendezést módosítani kellett. Az ismert berendezés kerettel rendelkezik, amelyen legalább egy. fóliaszalagtekercs és előnyösen fékezett fóliaszalag lehúzószerkezettel rendelkező bolygószár van körpályán motorikusán meghajtottan mozgathatóan ágyazva. Ezt a találmány értelmében úgy fejlesztettük tovább, hogy a bolygószár ágyazása egy vízszintes és egy függőleges síkban húzódó körpálya között kibillenthetően van kiképezve. Az említett elgondolás alapján létrehozott berendezés lehetővé teszi a raklapegység függőleges és vízszintes körültekercselését is, azáltal, hogy a bolygószár körpályáját 90°-kal az egyik helyzetből a másik helyzetben tudjuk átbillenteni. Ily módon nincs szükség járulékos szállítási, átrakási műveletre a két körültekercselési lépés között.
Előnyös, ha a találmány szerinti berendezésben a bolygószár olyan tartókereten van ágyazva, amely a berendezés keretének egyik oldalán vízszintes forgástengely körül elbillenthetően és függőlegesen elmozgathatóan van ágyazva. Ilyen esetben különösen előnyös. ha a bolygószár a tartókereten rögzített tartógyűrűn forgathatóan ágyazott forgógyűrűn van felerősítve. Ez a kialakítás elsősorban a raklapegység függőleges körültekercselését könnyíti meg.
Ugyancsak előnyös a találmány szerinti berendezés olyan kiviteli alakja, amelynél a kerethez a tartókeret függőleges helyzetében a bolygószár körpályája által körülzárt, vízszintesen előrenyúló tartókarokkal rendelkező kocsi van hozzárendelve. Ez a kocsi a raklapegységet a fóliaszalaggal történő függőleges körültekercselés előtt tartókarjai segítségével felemeli és a tekercselési művelet alatt lassan ide-oda mozgatja a bolygószár körpályája által meghatározott síkon keresztül. A kocsi megfelelő ide-oda mozgatásával arról is gondoskodhatunk, hogy a fóliaszalag a raklapegység alján kizárólag a raklap talpai közé kerüljön. A függőleges körültekercselés befejezése után a kocsit egyszerűen ki kell húzni a berendezésből.
Célszerű továbbá találmányunk értelmében, ha a kocsi alváza és előrenyúló tartókarjai között a tartókeret függőleges helyzetében függőleges körpályán mozgó bolygószárat befogadó távköz van kiképezve. Ez lehetővé teszi a kocsi viszonylag egyszerű kiképzését és azt, hogy a kocsi alvázát lényegében a tartókarok alatt alakítsuk ki.
Előnyös a javasolt berendezés olyan kiviteli alakja, amelynél a raklapegységet tartó és azt a tartókeret függőleges helyzetében a bolygószár körpályájának síkjára merőlegesen elmozgató szállítószalaggal ellátott asztala van. A szállítószalag megkönnyíti a raklapegység felhelyezését a kocsi tartókat]aira. Ezt még az is elősegíti, hogy maga az asztal is függőleges irányban emelhetően és süllyeszthetően van kialakítva, és hogy az asztal keskenyebb, mint a kocsi tartókarjai közötti távolság, így a kocsi tartókarjai az asztalt közre tudják fogni.
A találmányt az alábbiakban a mellékelt rajz segítségével ismertetjük részletesebben, amelyen a javasolt eljárást megvalósító berendezés lehetséges példaként] kiviteli alakját tüntettük fel. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti berendezés egy lehetséges kiviteli alakját mutatja oldalnézetben, üresen, hozzá közeledő raklapegységgel, a
2. ábrán a berendezés és a rajta elhelyezett raklapegység együttese látható, a
3. ábra a berendezés másik oldalán elhelyezkedő, részben már körülterkercselt raklapegységet mutatja, a
4. ábrán a raklapegység vízszintes körültekercselésének előkészítése figyelhető meg és az
5. ábrán a 4. ábrán látható módon előkészített raklapegység vízszintes körültekercselése követhető nyomon.
A csupán előnyös kiviteli alakként bemutatott 1 berendezésnek kapuszerű 2 kerete van, amely két függőleges 3 oszlopból és azokat fölül összekötő 4 kereszttartóból áll. A 2 keret a talajon van rögzítve.
Mindegyik 3 oszlopon 5 szán van függőlegesen elmozgathatóan ágyazva. Az 5 szánokban közös vízszintes 7 forgástengely körül kibillenthetően U-alakú 6 tartókeret végei vannak ágyazva. A 6 tartókeret szabad végein 8 fogasívek vannak kiképezve, amelyek a rajzon nem látható villamos hajtómotor 9 bordástengelyével állnak hajtáskapcsolatban. Ezen a hajtáson át a 6 tartókeret az ábrán látható függőleges síktól 90-kal, azaz derékszögben felfelé, vízszintes síkba billenthető. A 6 tartókeret alsó oldalán kerek 10 tartógyűrű van felfüggesztve, amely alatta elrendezett 11 forgógyűrű mozgási pályáját képezi (lásd a 4. ábrán). A 11 forgógyűrűn 28 fóliaszalag tekerccsel ellátható 12 bolygószár van felfüggesztve. A 11 forgógyűrűn a 12 bolygó3
HU 211 417 B szárral átellenben a mozgó tömeg kiegyenlítésére szolgáló 13 ellensúly van elhelyezve. Természetesen a 13 ellensúly helyén további bolygószár is elhelyezhető, és ilyen esetben az 1 berendezéssel egyidejűleg két 28 fóliaszalag tekercselhető fel.
A 6 tartókeret alatt 15 szállítószalaggal ellátott 14 asztal helyezkedik el, ahol a 15 szállítószalag 16 hajtókerékkel áll hajtáskapcsolatban. A 14 asztalon, pontosabban a 15 szállítószalagon helyezkedik el az a 17 raklapegység, amely 18 raklapból és azon rendezetten felrakott 19 rakományból áll és amelyet a 14 asztal szomszédságában végződő 20 szállítóberendezés juttat a 14 asztalra.
Az 1 berendezés részét alkotja 21 kocsi is, amelynek kerekeken mozgó 22 alváza van. A 22 alváz egyik, hátsó végén függőleges 23 tartókeret van felerősítve, amelynek felső végén a 21 kocsi eleje, pontosabban a 6 tartókeret felé néző 24 tartókarok nyúlnak ki. A 21 kocsi szélessége úgy van méretezve, hogy befér a 2 keret függőleges 3 oszlopai közé. Az ábrán feltüntettük még. hogy a 17 raklapegység szokásos módon a 18 raklap három párhuzamos 25, 26, 27 talpán áll.
A bemutatott 1 berendezés a következőképpen működik:
A 17 raklapegység 1 berendezésbe történő bevezetése előtt a 10 tartógyűrú'vel és 11 forgógyűrűvel ellátott 6 tartókeretet lebillentjük az 1. ábrán látható függőleges helyzetébe. Ezután a 21 kocsit betoljuk az 1 berendezésbe úgy. hogy a 24 tartókarok a 6 tartókeret fölött, a 22 alváz pedig a 6 tartókeret alatt helyezkednek el úgy. hogy a 10 tartógyűrűvel és 11 forgógyűrűvel ellátott 6 tartókeret kitölti a 24 tartókarok és a 22 alváz közötti teret. A 14 asztal a 20 szállítóberendezéssel egysíkban, a 24 tartókarok síkja alatt helyezkedik el. A 20 szállítóberendezés a 17 raklapegységet továbbítja a 14 asztalra, minek során a 21 kocsi 24 tartókarjai bekerülnek a 18 raklap 25, 26, 27 talpai közé. Ezt követően a 14 asztalt a rajzon részletesen nem ábrázolt, ismert felépítésű emelőszerkezettel lesüllyesztjük úgy. hogy a 17 raklapegység rásüllyed a 24 tartókarokra. Ezt a helyzetet tüntettük fel a 2. ábrán.
Ezt követően a 12 bolygószárról a rajta lévő 28 fóliaszalag tekercsének végét lehúzzuk és szokásos módon rögzítjük a 17 raklapegységen. Ezután a 11 forgógyűrűt megindítjuk, az forogni kezd és a 12 bolygószár (vele együtt a 13 egyensúly) körüljárja a 17 raklapegységet, és azt függőleges síkban körültekercseli. A 21 kocsi lassú kihúzásával - az ábrázolt összeállításban jobb irányban a 12 bolygószáron lévő 28 fóliaszalagot csavarvonal alakban tekercseljük a 17 raklapegység köré.
A 21 kocsi mozgását oszcilláló mozdulattal úgy irányítjuk, hogy a 17 raklapegység alja csak a 18 raklap 25. 26. 27 talpai között lesz 28 fóliaszalaggal körültekercselve. maguk a 25, 26, 27 talpak szabadon maradnak. A 17 raklapegység teteje felé a feltekercselt 28 fóliaszalagok kellőképpen szétterülnek úgy, hogy a 3. ábrán látható tekercselési kép jön létre. Ily módon a 17 raklapegység tetejét a 28 fóliaszalag egyenletesen lefedi, míg a 28 fóliaszalag szakaszok lefelé egyre jobban átlapolódnak és két öv formájában helyezkednek el a 25, 26. 27 talpak közeiben.
A függőleges körültekercselés befejezése után a 17 raklapegységet tartó 21 kocsi a 11 forgógyűrű forgássíkján kívül helyezkedik el. Ezután az 1 berendezés 6 tartókeretét vízszintes síkba billentjük, majd a 21 kocsit újra betoljuk az 1 berendezésbe annyira, hogy a 21 kocsi 24 tartókarjai megint a 14 asztal felé nyúlnak be és a 17 raklapegység így a 14 asztal felett helyezkedik el. Ez az állapot látható a 4. ábrán. Ezt követően a 14 asztalt a már említett emelőberendezés segítségével megemeljük, így a 14 asztal veszi át a 17 raklapegységet, majd a 21 kocsit - a rajzon jobb irányban - újra kihúzzuk az 1 berendezésből. A 11 forgógyűrűt újra mozgásba hozzuk úgy, hogy a 19 rakomány felső peremétől kezdődően a 17 raklapegységet a 12 bolygószáron elhelyezett fóliaszalag tekercsről lefutó 28 fóliaszalag vízszintesen körültekercseli. Az 5 szán és azzal együtt a 6 tartókeret függőleges mozgatásával a 19 rakományt aljától a tetejéig vízszintes síkban csavarvonalban tekercseljük körül az 5. ábrán látható módon.
A vízszintes körültekercselés befejezése után a 6 tartókeretet olyan magasra emeljük fel, hogy a 17 raklapegység az 1 berendezésből kivehető legyen. Ezután a 6 tartókeretet újra visszabillentjük kiinduló függőleges helyzetébe, és a 21 kocsi betolásával egy újabb 17 raklapegység tekercselhető körül a fent ismertetett módon.
Claims (12)
1. Eljárás raklapon rendezetten felrakott rakományból álló raklapegység körűitekéreselésére fóliaszalaggal azzal jellemezve, hogy a raklapegységet (17) lényegében vízszintes síkban függőleges oldalai mentén fóliaszalaggal (28) körültekercseljük, majd lényegében függőleges síkban alja, teteje, és legalább egy egymással szemben húzódó oldalpár mentén a fóliaszalaggal (28) körültekercseljük.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a raklapegységet (17) kizárólag a raklap (18) talpával (25, 26, 27) párhuzamos irányban tekercseljük függőlegesen körül.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a fóliaszalagot (28) a raklapegység (17) alján kizárólag a raklap (18) talpai (25, 26, 27) között vezetjük át.
4. A 3. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a raklapegységet (17) függőleges körültekercselése során a raklap (18) talpaira (25, 26, 27) merőleges vízszintes irányban úgy mozgatjuk, hogy a fóliaszalagot (28) egymáson átlapoltan a raklap (18) talpai (25, 26, 27) között, a raklapegység (17) teteje felé viszont egyenletesen szétterítve tekercseljük körül.
5. Berendezés az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás megvalósítására, kerettel, amelyen legalább egy, fóliaszalagtekercs és előnyösen fékezett fóliaszalag lehúzószerkezettel rendelkező bolygószár van körpályán motorikusán meghajtottan mozgathatóan ágyazva, azzal jellemezve, hogy a bolygószár (12) ágyazása egy vízszintes és egy függőleges síkban húzódó körpálya között kibillenthetően van kiképezve.
HU 211 417 B
6. Az 5. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a bolygószár (12) olyan tartókereten (6) van ágyazva, amely a berendezés (1) keretének (2) egyik oldalán vízszintes forgástengely (7) körül elbillenthetően és függőlegesen elmozgathatóan van ágyazva.
7. Az 5. vagy 6. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a bolygószár (12) a tartókereten (6) rögzített tartógyűrűn (10) forgathatóan ágyazott forgógyűrűn (11) van felerősítve.
8. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a kerethez (2) a tartókeret (6) függőleges helyzetében a bolygószár (12) körpályája által körülzárt, vízszintesen előrenyúló tartókarokkal (24) rendelkező kocsi (21) van hozzárendelve.
9. A 8. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a kocsi (21) alváza (22) és előrenyúló tartókarjai (24) között a tartókeret (6) függőleges helyzetében függőleges körpályán mozgó bolygószárat (12) befogadó távköz van kiképezve.
10. Az 5-9. igénypontok bármelyike szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy a raklapegységet (17) tartó és azt a tartókeret (6) függőleges helyzetében a bolygószár (12) körpályájának síkjára merőlegesen elmozgató szállítószalaggal (15) ellátott asztala (14) van.
11. Az 5-10. igénypontok bármelyike szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy az asztal (14) függőlegesen mozgathatóan van kiképezve.
12. A 11. igénypont szerinti berendezés azzal jellemezve, hogy az asztal (14) szélessége kisebb, mint a kocsi (21) tartókarjai (24) közötti távolság.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4025201A DE4025201C2 (de) | 1990-08-09 | 1990-08-09 | Verfahren zum Umwickeln einer Paletteneinheit mit einem Folienband sowie Vorrichtung zur Durchführung dieses Verfahrens |
Publications (3)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU912612D0 HU912612D0 (en) | 1992-01-28 |
HUT58631A HUT58631A (en) | 1992-03-30 |
HU211417B true HU211417B (en) | 1995-11-28 |
Family
ID=6411898
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU912612A HU211417B (en) | 1990-08-09 | 1991-08-06 | Method and apparatus for overwinding loading-plate unit with foil band |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5184449A (hu) |
EP (1) | EP0475019B1 (hu) |
JP (1) | JP3075780B2 (hu) |
AT (1) | ATE103551T1 (hu) |
CZ (1) | CZ280880B6 (hu) |
DE (2) | DE4025201C2 (hu) |
DK (1) | DK0475019T3 (hu) |
FI (1) | FI93931C (hu) |
HU (1) | HU211417B (hu) |
PL (1) | PL167554B1 (hu) |
RU (1) | RU2044674C1 (hu) |
Families Citing this family (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
SE467248B (sv) * | 1991-04-08 | 1992-06-22 | Staffan Ragnar Soederberg | Foerfarande och anordning foer emballering av balar daer foerpackningsfilm aeven paafoers i korsande riktning |
FR2681311B1 (fr) * | 1991-09-17 | 1993-12-10 | Philippe Fandard | Procede pour conditionner une charge palettisable et installation pour la mise en óoeuvre de ce procede. |
FI940646A0 (fi) * | 1993-04-07 | 1994-02-11 | Kalle Kivelae | Foerfarande och anordning foer att veckla in ett stycke |
US5878555A (en) * | 1995-06-08 | 1999-03-09 | Newtec International S.A | Apparatus for wrapping articles in plastic film |
US6151863A (en) * | 1998-04-24 | 2000-11-28 | Lantech Management Corp. | Method and apparatus for stretch wrapping a load |
US6289652B1 (en) | 1998-11-06 | 2001-09-18 | Lantech Management Corp. | Method and apparatus for wrapping a load |
DE19955478B4 (de) * | 1999-11-18 | 2006-01-05 | Demel, Ursula | Stretch-Wickler |
JP3622078B2 (ja) * | 2000-04-04 | 2005-02-23 | 松本システムエンジニアリング株式会社 | 荷体包装方法及びその装置 |
ITMI20020370U1 (it) * | 2002-07-18 | 2004-01-19 | Filma S R L | Apparecchiatura di imballaggio semovente automatica provvista di colonna provvisoriamente ripiegabile per il trasporto |
ITMO20080122A1 (it) * | 2008-04-23 | 2009-10-24 | Bema Srl | Procedimento per la fasciatura di carichi, particolarmente carichi pallettizzati, ed impianto relativo |
ITBO20110660A1 (it) * | 2011-11-18 | 2013-05-19 | Toppy S R L | Macchina per imballaggi composti, metodo d'imballaggio e mezzo di avvolgimento |
ITRE20120023A1 (it) * | 2012-04-03 | 2013-10-04 | A C M I Societa Per Azioni | Avvolgitore per gruppi di pacchi |
EP3070004B1 (en) * | 2015-03-19 | 2017-08-23 | ITALDIBIPACK S.p.A. | Combined winding and lifting device |
EP3381816B1 (de) * | 2017-03-28 | 2021-02-24 | MSK - Verpackungs-Systeme GmbH | Verfahren zur schaffung zumindest eines freiraums in einer aus stretchfolie bestehenden ummantelung, welche einen auf einer palette angeordneten gutstapel sichert, sowie formvorrichtung zur durchführung des verfahrens |
CN111559540B (zh) * | 2020-05-11 | 2021-11-23 | 金溪金妍汇美容有限公司 | 一种用于化妆品打包的包装装置 |
DE102022110571A1 (de) | 2022-04-29 | 2023-11-02 | Movitec Wrapping Systems, S.L. | Verfahren und Maschine zum vertikalen Stretchwickeln |
Family Cites Families (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2908122A (en) * | 1957-06-13 | 1959-10-13 | Joslyn Mfg & Supply Co | Method of processing and packaging |
CA997991A (en) * | 1972-01-26 | 1976-10-05 | Oy Transpak Ab Consulting | Wrapping device |
FR2256871A1 (en) * | 1974-01-07 | 1975-08-01 | Applic Thermiques | Method of packaging small objects as one assembly - uses plastic strips stretched around junctions between layers |
US4079565A (en) * | 1974-03-25 | 1978-03-21 | Lantech Inc. | Stretch-wrapped package, process and apparatus |
US4302920A (en) * | 1979-11-21 | 1981-12-01 | Lantech Inc. | Film web drive stretch wrapping apparatus and process |
JPS5940683B2 (ja) * | 1980-12-13 | 1984-10-02 | シンワ化学工業株式会社 | 複合ストレツチ・フイルムによるパレツト・ストレツチ包装方法 |
US4545182A (en) * | 1983-03-24 | 1985-10-08 | Mcdowell Jr Kenneth J | Rotating film wrapping apparatus with traveling clamp |
US4549388A (en) * | 1983-09-13 | 1985-10-29 | Lantech, Inc. | Package sealing apparatus |
US4500001A (en) * | 1983-11-25 | 1985-02-19 | Daniels Frank J | Palletizing process and a product of that process |
US4712354A (en) * | 1984-02-23 | 1987-12-15 | Lantech, Inc. | Dual rotating stretch wrapping apparatus and process |
IT1184905B (it) * | 1985-03-13 | 1987-10-28 | Val Mec Srl | Apparecchiatura per avviluppare una confezione mediante una pellicola stirabile e successivamente retraibile a fredo e o a caldo |
DE3541736A1 (de) * | 1985-11-26 | 1987-05-27 | Guenter Werner | Folieneinschlagmaschine fuer palettenpackungen u.dgl. |
DE3634924A1 (de) * | 1986-10-14 | 1988-04-21 | Dentz Verpackungsmaschinen Gmb | Verpackungs-vorrichtung fuer folienwickelverpackungen |
DE8704297U1 (de) * | 1987-03-23 | 1987-06-04 | Pleines, Hanns Dieter, 6000 Frankfurt | Vorrichtung zum Umwickeln eines Packungsstapels mit Folie |
JPH0282020A (ja) * | 1988-09-17 | 1990-03-22 | Hitachi Heating Appliance Co Ltd | 加熱調理器 |
FI83193C (fi) * | 1989-04-14 | 1991-06-10 | Newtec Int | Foerfarande och anordning foer fogning och avskaerning av vecklingsfilm. |
-
1990
- 1990-08-09 DE DE4025201A patent/DE4025201C2/de not_active Expired - Lifetime
-
1991
- 1991-07-17 AT AT91111930T patent/ATE103551T1/de not_active IP Right Cessation
- 1991-07-17 EP EP91111930A patent/EP0475019B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-07-17 DK DK91111930.3T patent/DK0475019T3/da active
- 1991-07-17 DE DE91111930T patent/DE59101270D1/de not_active Expired - Lifetime
- 1991-08-05 JP JP03195295A patent/JP3075780B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1991-08-06 HU HU912612A patent/HU211417B/hu not_active IP Right Cessation
- 1991-08-08 PL PL91291371A patent/PL167554B1/pl unknown
- 1991-08-08 RU SU915001643A patent/RU2044674C1/ru active
- 1991-08-09 FI FI913778A patent/FI93931C/fi not_active IP Right Cessation
- 1991-08-09 CZ CS912472A patent/CZ280880B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1991-08-09 US US07/743,046 patent/US5184449A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
FI93931B (fi) | 1995-03-15 |
PL167554B1 (pl) | 1995-09-30 |
DE4025201C2 (de) | 1996-09-26 |
CZ280880B6 (cs) | 1996-04-17 |
US5184449A (en) | 1993-02-09 |
HU912612D0 (en) | 1992-01-28 |
PL291371A1 (en) | 1992-02-24 |
CS247291A3 (en) | 1992-02-19 |
DK0475019T3 (da) | 1994-05-02 |
HUT58631A (en) | 1992-03-30 |
FI913778A0 (fi) | 1991-08-09 |
DE4025201C1 (hu) | 1991-11-28 |
ATE103551T1 (de) | 1994-04-15 |
EP0475019A1 (de) | 1992-03-18 |
DE59101270D1 (de) | 1994-05-05 |
FI93931C (fi) | 1995-06-26 |
JP3075780B2 (ja) | 2000-08-14 |
EP0475019B1 (de) | 1994-03-30 |
FI913778A (fi) | 1992-02-10 |
RU2044674C1 (ru) | 1995-09-27 |
JPH05262313A (ja) | 1993-10-12 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU211417B (en) | Method and apparatus for overwinding loading-plate unit with foil band | |
US4593517A (en) | Method and apparatus for packing goods | |
US7137233B2 (en) | Method and apparatus for wrapping a load | |
US5941049A (en) | Method and apparatus for stretch wrapping a load | |
US7047707B2 (en) | Method and apparatus for securing a tail of film to a load | |
JPH01308708A (ja) | ストレッチラッピングを行うロボットパレタイザ | |
AU2002224474A1 (en) | Method and apparatus for wrapping a load | |
EP0249562B1 (fr) | Procédé et installation de déhoussage et de déchargement d'une paletée | |
US6425228B2 (en) | Method and apparatus for wrapping a load | |
EP1082253B1 (en) | Method and apparatus for stretch wrapping a load | |
JP2001114460A (ja) | コイル処理装置 | |
JPH06219421A (ja) | 圧縮性絶縁物の積荷を製造する方法とその装置 | |
EP0177413B1 (fr) | Procédé et machine pour banderoler automatiquement une charge avec une bande de film en matière plastique | |
EP1763471B1 (fr) | Dispositif de banderolage d"une charge palettisee permettant la fermeture a la face superieure de ladite charge, et procede de banderolage correspondant | |
FR2926287A1 (fr) | Dispositif d'emballage | |
EP1950134A1 (fr) | Dispositif de banderolage de colis | |
JPH03111214A (ja) | フィルムラッピング装置 | |
BE890814A (fr) | Machine d'emballage | |
KR102551109B1 (ko) | 팔레트 화물 포장용 래핑장치 | |
US20060125259A1 (en) | Stretch film lifting apparatus | |
HU219109B (hu) | Eljárás és berendezés egy raklapra felhelyezett teher beburkolására | |
FR2670747A1 (fr) | Installation de suremballage de charges palettisees avec de la bande de recouvrement en matiere plastique et procede de mise en óoeuvre d'une telle installation. | |
FR2580255A1 (fr) | Procede et dispositif pour deposer une feuille de recouvrement sur le dessus d'un objet emballe deplace longitudinalement | |
JPH04189675A (ja) | 運搬用台車 | |
SU1039780A1 (ru) | Погрузочно-разгрузочна транспортна тележка |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |