HU209709B - Storm vehicle, especially water engine - Google Patents

Storm vehicle, especially water engine Download PDF

Info

Publication number
HU209709B
HU209709B HU851876A HU187685A HU209709B HU 209709 B HU209709 B HU 209709B HU 851876 A HU851876 A HU 851876A HU 187685 A HU187685 A HU 187685A HU 209709 B HU209709 B HU 209709B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
assembly
vehicle according
vehicle
storm
assembly units
Prior art date
Application number
HU851876A
Other languages
English (en)
Other versions
HUH3095A (en
Inventor
Hermann Staudinger
Walter Hawelka
Original Assignee
Rosenbauer Int Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rosenbauer Int Gmbh filed Critical Rosenbauer Int Gmbh
Publication of HUH3095A publication Critical patent/HUH3095A/hu
Publication of HU209709B publication Critical patent/HU209709B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A62LIFE-SAVING; FIRE-FIGHTING
    • A62CFIRE-FIGHTING
    • A62C27/00Fire-fighting land vehicles

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • Emergency Management (AREA)
  • Fire-Extinguishing By Fire Departments, And Fire-Extinguishing Equipment And Control Thereof (AREA)
  • Vehicle Waterproofing, Decoration, And Sanitation Devices (AREA)
  • Body Structure For Vehicles (AREA)

Description

A találmány tárgya rohamjármű, különösen tűzoltókocsi, amely vezetőfülkével, alvázkeretén elhelyezett szerelvényfülkével, a rohamjármű két oldalfalának környezetében a szerelvényfíilkével és/vagy a vezetőfülkével és/vagy az alvázkerettel szemben, oldalirányban az oldalfalak fölött kifelé állíthatóan csapágyazott, az eszközök és/vagy oltószerek hordozására alkalmas szerelvényegységekkel van ellátva.
A jelenleg ismeretes rohamjárművek szerelvény fülkéje többnyire rácsos keretszerkezetként van kialakítva, amelybe megfelelő helyeken különböző szerelvénytárgyak, példaképpen létrák, pallók és hasonlók számára rögzítési helyek vannak beépítve. Ezzel összefüggésben ismeretes, hogy bizonyos felszerelési tárgyakat példaképpen tűzoltófecskendőket kifordítható fészekben rögzítenek, amelyek szükség esetén a rohamjármű rakfelületi szintjéről gyorsan a pályatest szintjére helyezhetők. Különféle szerelvényekkel ellátott különböző járművek rohamjárművé alakításakor egyedi szerelvényfülke kialakítás válik így szükségessé. Ez jelentős tervezési munkát és többletköltséget jelent.
Továbbá ismeretesek rohamjárművek, amelyek normál tehergépkocsiból állnak, amelyekre az igényeknek megfelelően modulszerű szerelvény konténereket helyeznek. Ilyen megoldás ismerhető meg az US 36 33 970 és az US 3.770060 sz. szabadalmi leírásokból. Hasonló járműveket jelenleg azonos bejelentő „Universalfahrzeug Kobra” néven gyárt és forgalmaz. Ismeretes továbbá, hogy az így előállított rohamjárművekre ill. tűzoltókocsikra daruval konténerben elhelyezett komplett szerelvényeket helyeznek speciális bevetési feladatokhoz, mint olajfolyás, erdőtűz, földrengés és hasonlók. Az előkészített konténereket a bevetési feladatnak megfelelően daruval a járműre helyezik és a bevetési helyére szállítják. Országúton megközelíthetetlen helyekre ezek a konténerek légi úton, előnyösen helikopterrel is szállíthatók. Ezek a rohamjárművek a gyakorlatban jól beváltak. Ezidáig azonban mégsem sikerült minden esetnek megfelelő megoldást találni.
A találmány célja olyan rohamjármű, különösen tűzoltókocsi, kialakítása, amely a vezetőfülkét és a szerelvényfíilkét tekintve egységes felépítménnyel rendelkezik, és a különböző rohamjárművekhez szükséges felszerelési tárgyakkal gyorsan és olcsón felszerelhetők.
A találmány szerinti célkitűzést olyan kialakítású rohamjárművel valósítjuk meg, amelyet az jellemez, hogy a szerelvényegységei a rohamjármű kerékfelfekvési síkjával párhuzamos vagy arra merőleges forgástengelyek körül kifelé állíthatóan, - forgathatóan vannak kialakítva.
A találmány szerinti rohamjármű egy előnyös kiviteli alakja esetén a szerelvényegység középtengelyére merőleges körkeresztmetszetű, hengeres házként van kialakítva, és a középtengelye egy, a rohamjármű kerékfelfekvési síkjára merőleges és kívánt esetben egy tartókeretben csapágyazott forgástengely, és ahol a szerelvényegységek forgástengelye a rohamjármű oldalfalaitól előnyösen az egymással szemben fekvő párhuzamos oldalfalaitól a körkeresztmetszetű szerelvényegység sugarának megfelelő távolságra vannak elhelyezve.
A találmány szerinti rohamjármű egy másik előnyös kiviteli alakja esetén a körkeresztmetszetű szerelvényegység átmérője, a rohamjármű két, egymással szemben fekvő, párhuzamos oldalfalai közötti távolságának fele és e két szerelvényegység a rohamjármű menetirányban, egymás mellett van kialakítva oly módon, középtengelyeik egy, a menetirányra merőleges közös síkban helyezkednek el, és ahol a szerelvényegységek menetirányra merőleges keresztmetszetét képező kör átmérője és a körszelvény magassága illetve mélysége kisebb, mint a rohamjármű oldalfalai közötti távolság fele és a két, az oldalfalak mindegyikéhez hozzárendelt, egymással szemben fekvő szerelvény egysége között egy meghajtómotor vagy más, hasonló van elhelyezve.
A találmány szerinti rohamjármű egy további előnyös kiviteli alakjainál körszelet keresztmetszetű szerelvényegységei és vannak, amelyek a határoló húr mentén egy fedőlappal a középtengely mentén pedig, váltakozó magasságban elhelyezett, ugyancsak körszelet keresztmetszetű körfedelekkel vannak ellátva, és a középtengelyének a rohamjármű oldalfalaitól mért távolsága, a húrmagasság és a szerelvényegység keresztmetszetét alkotó körszelet sugarának különbsége míg egy másik lehetséges megoldás esetén a szerelvényegységei a sugárnál nagyobb húrmagasságú keresztmetszettel vannak kialakítva.
A találmány szerinti rohamjármű egy célszerű kiviteli alakját az jellemzi, hogy a szerelvény egységeinek egy, megközelítőleg a rohamjármű hossztengelyében elhelyezett és rugalmas kötőelemekkel, - mint rugóelemekkel - egy az alvázkerethez rögzített önhordó oltószertartályhoz csatlakozó tartókerete van, és az oltószertartálya oldalfalán hengerszeletet képező, a szerelvényegységek sugaránál nagyobb sugarú hengeralakú kimunkálásokkal van ellátva, míg egy másik megoldás esetén a szerelvény egység a vezetőfülkében a vezetőülés mögött van elhelyezve.
A találmány szerinti rohamjármű egy másik célszerű kiviteli alakjának szerelvényegységei és/vagy az azokat tartó közbülső tartókeretei a rohamjármű kerékfelfekvési síkjához illetve alvázkeretéhez képest függőleges irányban állítható módon vannak kialakítva, egy másik lehetséges megoldás esetén a szerelvényegységek középtengelyei előnyösen a rohamjármű hosszanti tengelyével párhuzamosan vannak elrendezve, míg egy további kiviteli alak esetén a szerelvényegység tartókeretének legalább egy része, előnyösen egy pantográf emelő által oldal - és/vagy magassági irányban állítható módon az alvázkerethez illetve oltószertartályhoz van rögzítve és ezek egy távműködtetésű állítómű van kialakítva.
A találmány szerinti rohamjármű egy további célszerű kiviteli alakjának hasábalakú szerelvényegysége előnyösen a jármű hossztengelye mentén, a kerékfelfekvési síkra merőlegesen van elhelyezve, egy további lehetséges kiviteli alakjának a szerelvényegység és a kerékfelfekvési síkra merőleges és/vagy a menetirány2
HU 209 709 Β nyal párhuzamos tengelyek körül az alvázkerettel szemben elfordítható módon vannak kialakítva.
A találmány szerinti rohamjármű egy előnyös kiviteli alakjánál a menetiránnyal párhuzamos vízszintes tengelye a rohamjármű alvázkeretétől, és oldalfalaitól meghatározott távolságban lévő sarokrészben van elhelyezve, míg egy másik lehetséges kiviteli alaknál a rohamjármű sarokrészében - a menetirányra merőleges homlokoldali meghajtómotor felőli sarkában - a meghajtómotor két oldalán, két hasáb alakú függőleges tengelyű szerelvényegység van kialakítva, míg egy további megoldásnál egy lengőkeret magasságú vezetőkeretében elhelyezett szerelvényegysége van, és amely lengőkeret egy, megközelítőleg az átló középpontjában elhelyezett tartókeretben vagy egy ehhez hozzárendelt konzolban csapágyazott lengőtengellyel van ellátva a tartókeret, és/vagy konzol a forgástengely környezetére keresztirányban állítható módon van kialakítva.
A találmány szerinti rohamjármű egy másik előnyös kiviteli alakja esetén a szerelvényegységei oldható kötőelemek, különösen gyorskapcsolók segítségével a tartókerethez illetve lengőkerethez vagy más, hasonlóhoz van csatlakoztatva.
A találmány szerinti rohamjármű egy további előnyös kiviteli alakjánál a szerelvényegységek tartóvagy lengőkeretei egy előszerelvény tárolóként mint például több szerelvényegység felvételére alkalmas forgóadagolóként illetve patemoster-adagolóként kialakított átrakó berendezéssel vannak ellátva, és amely átrakóberendezés egy távirányító szerkezettel van összekötve, melynek vezérlőszerve a bevetési központban van elhelyezve.
A találmányt az alábbiakban példaképpeni kiviteli alakjai kapcsán, a csatolt rajzok alapján részleteiben ismertetjük, ahol az
1. ábra egy találmány szerinti rohamjármű ugyancsak oldalnézetben a vezető fülkéjében és szerelvény fülkéjében elhelyezett szerelvényegységekkel a
2. ábra egy találmány szerinti rohamjármű ugyancsak oldalnézetben a vezetőfülkéjében és szerelvényfülkéjében elhelyezett szerelvényegységekkel, a
3. ábra 2. ábra szerinti rohamjármű felülnézetének vázlata, a
4. ábra a 3. ábra szerinti rohamkocsi szerelvényfülkéjében elhelyezeti különböző helyzetben lévő szerelvényegységek sematikus képe, az
5. ábra a találmány szerinti rohamkocsi egy további kiviteli alakú szerelvényegysége elölnézetben, részben metszve, a
6. ábra a találmány szerinti rohamjármű hossztengelyével párhuzamos forgástengelyű szerelvényegységének elölnézete, vázlatos ábrázolásban, a
7. ábra 6. ábra szerinti szerelvényegység axonometrikus képe félig nyitott helyzetben, a
8. ábra a találmány szerinti rohamjármű vázlata, a szerelvényegységekhez hozzárendelt átrakóberendezéssel, felülnézetben, a
9. ábra a találmány szerinti rohamjármű vázlata, a szerelvényegységekhez hozzárendelt átrakóberendezéssel, felülnézetben, a
10. ábra egy all. ábra szerinti szerelvény egy ség sík szerinti metszete, a hozzárendelt tömítőszerkezettel,
11. ábra a 10. ábra szerinti szerelvényegység felülnézete a szerelvényegység és tartókeret közti tömítéssel, a
12. ábra a találmány szerinti szerel vény egységekkel ellátott rohamjármű felülnézete egyszerűsített vázlatos ábrázolásban, a
13. ábra a találmány szerinti kialakítású szerelvényegységekkel ellátott rohamjármű egyszerűsített hátulnézete.
Az 1. ábra egy találmány szerinti 1 rohamjárművet, adott esetben egy tűzoltókocsit ábrázol, melynek 2 alvázkerete 3 kerekei által egy, az úttest által alkotott 4 kerékfelfekvési síkon van megtámasztva. A 2 alvázkereten egy 5 vezetőfülke és egy 6 szerelvényfülke található. Az 5 vezetőfülkében az első ülés mögött egy 7 szerelvényegység, a 6 szerelvényfülkében pedig több 8, 9 és 10 szerelvényegység van elhelyezve. A tűzoltókocsi hátsó tengelye mögött, a 10 szerel vény egy ség alatt a 2 alvázkeret 3 kerekek közti szakaszán egy, a 2 alvázkeretnek a 4 kerékfelfekvési sík felé eltolt 11 részén egy 12 oltószerfecskendő található. A tűzoltókocsi oldalfalaihoz hozzárendelt 8-10 szerel vény egy ségek között egy - az ábrán szaggatott vonallal jelölt 13 oltószertartály van elhelyezve.
A 2. ábra szerinti rohamjármű kiviteli alakja az 1. ábrán bemutatott 1 rohamjárműtől - tűzoltókocsitól - csupán abban különbözik, hogy az 5 vezetőfülkében az első ülés mögött a 7 szerelvényegység helyett további személyzet elhelyezésére szolgáló 14 ülések vannak elhelyezve. A 2. ábrán az azonos alkatrészeket az 1. ábrán alkalmazott hivatkozási számokkal jelöltük. Továbbá a 2. ábra a 8-10 szerelvényegységekben elhelyezett 15 eszközök, - mint például a kannákban elhelyezett 16 oltószer, 17 tömlőkés 18 tömlőszerelvények-jól láthatók. A 8, 9 szerelvényegységek alatt a 2 alvázkeret oldalán 19 eszközfülkék vannak elhelyezve, melyek példaképpen egy 20 áramfejlesztő vagy egyéb kiegészítő készülékek segédmeghajtásai, mint hidraulikus berendezés vagy segéd- és mentőkészülékek helyezhetők el, így ezen a részen 12 oltószerfecskendő tömlői, vagy a járművön szállított tartalék fecskendők stb.
A 3. ábrán láthatók, hogy az 5 vezetőfülkében lévő 21 első ülések mögött két sorban elhelyezett további 14 ülések vannak.
A 8-10 és 22-24 szerelvényegységek lényegében henger alakú 25 házból állnak, mely a 4 kerékfelfekvési síkra merőleges 26 középtengely körül elforgatható. A 26 középtengelyre merőleges keresztmetszet körszelvény, melynek 27 húrmagassága nagyobb mint a 25 ház 28 sugara. A 3. ábrán a 25 házak nyitott állapota látható, amelyekben a 15 eszközök, a 16 oltószer, a 17 tömlők és a 18 tömlőszerelvények találhatók és túlnyúlnak a tűzoltókocsi 29, 30 oldalfalain és a bennük elhelyezett eszközök a személyzet által könnyen és
HU 209 709 B gyorsan kivihetők. A 8-10 és 22-24 szerelvényegységek a 25 házaknak egy, a 31 nyíl irányába történő elforgatásával a 3. ábrán a 29, 30 oldalfalakon túlnyúlva ábrázolt 25 ház körszelvényei a szaggatott vonallal jelölt 32 tárolószakaszba kerülnek. Ez a 32 tárolószakasz a vázolt kiviteli alaknál a 8-10 és 22-24 szerelvényegységek között elhelyezett 34 oltószertartály 33 oldalfalai által van kiképezve.
Mint a 4. ábrán is jól látható, a 8-10 szerelvényegységek befordított nyugalmi helyzetükben - a 8 szerelvényegységnél látható módon - egy, a forgástengelyként kiképzett 26 középtengely síkjával párhuzamos 35 fedőlap által le vannak zárva. Továbbá a szerelvényegység több egymással párhuzamos 36 közfedelet tartalmaz. A 26 középtengelyeket képező forgástengelyek egy, a 38 tartókeret 37 csapágyaiban vannak megtámasztva. A 8-10 szerelvényegységek állítása érdekében a forgástengelyek mindegyike egy 39 fogaskerék van rögzítve, mely egy 38 tartókeret hosszirányában eltolhatóan rögzített 40 fogasléccel működik együtt, mely a példaképpeni kiviteli alak esetén egy, a 38 tartókereten megtámasztott 41 munkahengerrel van összekötve, miáltal a 38 tartókeret hosszirányában állítható. A 41 munkahenger állítása révén a 8—10 szerelvényegységek a 8 szerelvényegységnél ábrázolt nyugalmi helyzetből a 10 szerelvényegység által jelölt nyitott helyzetbe állíthatók. Ez a következő módon valósítható meg; a forgástengelyhez - mint a 3. ábrán jelölt 8 szerelvényegységnél az vázlatosan ábrázolva van egy 42 ékszíjtárcsát rögzítünk, mely egy 43 ékszíjon keresztül egy 44 villanymotorra felperemezett ékszíjtárcsával van összekötve. Az ékszíjtárcsák között ezen túlmenően egy csúszó tengelykapcsoló is elhelyezhető, hogy amennyiben a szerelvényegységet határoló 45,46 ütközők közül a 45 ütköző a 25 házzal találkozva nyitott helyzetet határoz meg, a 46 ütköző pedig nyugalmi helyzetet határoz meg, és adott esetben egy megfelelő záróretesz vagy elmozdítható helyzethatároló szerkezettel a szerelvényegység helyzetében rögzíthető. E célból a 45, 46 ütközőkhöz egy 47 rögzítőszerkezetet rendelünk hozzá.
Továbbá természetesen lehetséges, hogy 43 ékszíj helyett egy lánchajtást vagy hasolót alkalmazunk ill. az ékszíj vagy lánc 44 villanymotorral való meghajtása helyett kézikerékkel való működtetés is lehetséges, továbbá a szerelvényegység nyitó- ill. zárómozgatását ill. véghelyzetben való rögzítését rugóval vagy egyéb feszítő szerkezettel oldható meg.
Lehetséges továbbá, hogy a 45, 46 ütközőket ill. a 47 rögzítőszerkezetet és egy 48 ellenőrzőszervet - pl. elektromágneses közelítőkapcsolót, elektromechanikus végálláskapcsolót vagy hasonlót - úgy rendezzük el, hogy a szerelvényegységek mindenkori helyzete mindig ellenőrizhető legyen. Ennek érdekében a jármű üzembehelyezésekor megfelelő műszerek lépnek működésbe, amellyel a tűzoltókocsi vezetőjének jelzik, hogy a szerelvényegységek nyugalmi helyzetükben ill. abban megfelelően rögzítve - vannak-e vagy sem.
Ajelen kiviteli alakoknál a 7, 8-10 és 22-24 szerelvényegységek átállítására szolgáló 39 fogasléc ill. 41 munkahenger vagy 42 ékszíjtárcsa és 44 villanymotor által alkotott meghajtószerkezetek bármely tetszés szerinti, a technika állása szerint ismert módon kialakíthatók. Ugyanez érvényes a rögzítőszerkezetre, ütközőkre és az ellenőrzőszervre.
A rögzítőszerkezet ill. ellenőrzőszerv meghajtószerkezetének működtetése példaképpen lehetséges a vezetőfülkéből, különösen a vezetőülésről vagy a tűzoltókocsi bármely más tetszés szerinti helyéről, kiváltképp kívülről nyomógomb, kapcsoló vagy hasonló által.
Az 5. ábra 49, 50 szerelvényegységek elhelyezésének további lehetőségeit ábrázolja. A 49, 50 szerelvényegységek a tűzoltókocsi 2 alvázkeretén oldal- és magassági irányban állíthatóan vannak elhelyezve. E célból az 50 szerelvényegység egy 51 pantográf emelő által egy járműfelépítmény ill. szerel vényfülke 52 tartókeretén van megtámasztva. E szerelvényfülkét képezheti egy, a 2 alvázkereten három 53 rugóelem által megtámasztott 54 oltószertartály.
Az 51 pantográf emelő két 55, 56 emelője a 2 alvázkeret felőli végén az 52 tartókerethez, a szembenfekvő végén pedig az 50 szerelvényegységhez van csapágyazottan rögzítve. Az 50 szerelvényegység egy, az 54 oltószertartályon vagy a tűzoltókocsi egy keretrészén rögzített 57 állítóművel pl. egy munkahengerrel a járművön lévő - a rajzon szaggatott vonallal jelölt nyugalmi helyzetéből - a rajzon folytonos vonallal jelölt - működési helyzetébe süllyeszthető. E célból az 55, 56 emelők szerelvényegység felőli végei egy 58 lengőkereten vannak rögzítve, amelyben az 50 szerelvényegység egy 59 forgástengely körül elfordítható. A szerel vény egy ségek fedőlapjai - mint az 5. ábrából látható - a középtengelyhez viszonyítva ferdén is elhelyezkedheznek. Lehetséges továbbá az is, hogy ezek a tűzoltókocsi külső oldalán kihajlított alakzatúak. Ez érvényes a többi 7-10, 22-24, 64, 74, 79-81 szerelvényegység fedőlapjára is.
Az 5. ábra baloldala szerint az is lehetséges, hogy az 58 lengőkeretet ill. a 60 tartókeretet egy vezetéket képező 61 vezetőoszlopon egy 62 állítómű segítségével a jármű 29 oldalhatárán kívül - a rajzon pontvonallal jelölt - oldalsó helyzetébe tolható, majd a 49 szerelvényegységet ill. az ezt felvevő közbenső keretet a 60 tartókerethez viszonyítva egy 63 magasságbeállító mű segítségével egy példaképpeni vezetősín, teleszkóp vagy görgőpálya alkotta, vezetékben - a rajzon folytonos vonallal jelölt működési helyzetébe süllyeszthető.
Lehetséges olyam megoldás is, hogy a szerelvényegység közbülső keretét egy oldalirányú állítóberendezéssel a jármű hossztengelyére keresztirányban eltoljuk, majd ezután a kerékfelfekvési felületre merőlegesen lesüllyesszük.
A 6. és 7. ábra egy 64 szerelvényegység további kiviteli alakját szemléltetik. A 64 szerelvényegységek ugyancsak hengeres kiképzésűek, miközben 65 középtengelyük - mely egyben forgástengelyük is - a jármű hosszirányával - 66 nyíl irányával - párhuzamosan van elhelyezve. A 64 szerelvényegységek egy 67 nyílnak megfelelően egy, a 6. ábrán folytonos vonallal jelölt 4
HU 209 709 Β nyugalmi vagy szállítási helyzetből egy - az ábrán pontvonallal jelölt - működési helyzetbe billenthetők. A körszelvény keresztmetszetű henger alakkal kiképzett szerelvény egy ségek szállítási- ill. nyugalmi helyzetben történő elhelyezése végett a 64 szerelvényegységek között elhelyezett 68 oltószertartály oldalfalai megfelelő görbe felületként vannak kialakítva - lásd 7. ábra -. Az egyes 69 közfedelek közel négyszög keresztmetszetűek, miáltal bizonyos felhasználási területeken egyes eszközök ill. szerelvénytárgyak, oltószerek, tömlők, tömlőszerelvények elhelyezése könnyebbé válik. A 64 szerelvényegységek forgástengelyt képező 65 középtengelye egy 70 tartókeretben elforgathatóan vannak csapágyazva. Lehetséges továbbá, hogy minden egyes 64 szerelvényegység saját közbenső keretében van csapágyazva és a tartókerethez ill. a 2 alvázkerethez, de különösen a 68 oltószertartályhoz viszonyítva oldal és magassági irányban billenthető ill. állítható. Ezáltal lehetséges, hogy a találmány szerinti szerelvényegységeket ill. azok 69 közfedeleit a 4 kerékfelfekvési síkhoz viszonyítva kedvező magassági helyzetbe állítsuk. Példaképpen lehetséges az is, hogy - mint a 6. ábra jobboldalon lévő szerelvényegységnél pontvonallal jelölve van — a 64 szerelvényegységet hasábalakúra, megközelítőleg négyzet keresztmetszetűre képezik ki. Az ilyen kialakítás esetén előnyös, ha a 70 tartókeret a tűzoltókocsi 30 oldalfalán oldalirányban a 71 magassági méret felének és a 72 szélességi méret különbségével túlnyúlik, miáltal a szerelvényegység a 65 középtengely körül elbillenthető.
Természetesen hasonlóképpen további szerelvényegységek alakíthatók ki, amelyek a 4 kerékfelfekvési síkra merőleges tengely körül is elforgathatok, mikor a szerelvényegység oldalirányú túlnyúlása a szerelvényegység jármű hossztengely irányú fél hosszának valamint a 72 szélességének különbségével egyenlő.
A 8. ábra a tűzoltókocsi 74 szerelvényegységeinek további kiviteli alakját szemlélteti, amely 74 szerelvényegységek ferdén ill. lépcsőzetesen helyezkednek el egy 73 nyíl által meghatározott haladási irányhoz illetve a tűzoltókocsi 29 oldalhatárához képest. A 74 szerelvényegységek zárására 75 tolóajtók szolgálnak. A 74 szerelvényegységek lépcsős kiképzése folytán a 75 tolóajtók mindegyike betolható módon van kialakítva és így az előtte elhelyezett 74 szerelvényegységek teljes homlokfelületéhez biztosított a hozzáférhetőség.
A 8. ábrán bemutatott kiviteli alak egy további változata esetén a 74 szerelvényegységek zárására elfordítható, háromszög alakú 76 szerelvényegység-részek szolgálnak, melyek a 74 szerelvényegység nyitása céljából egy 77 forgástengely körül kézzel vagy mechanikusan ill. automatikusan az - az ábrán folytonos vonallal jelölt - 74 szerelvényegység zárt állásából - a szaggatott vonallal jelölt - nyitott helyzetbe fordíthatók.
A 9. ábrán egy, a 7-10, 22-24 szerelvényegységek átrakodására szolgáló 78 átrakóberendezés látható. Ezen 78 átrakóberendezés a tűzoltókocsira kiadagolja az adott bevetéshez szükséges 7-10,22-24 szerelvényegységeket. Ez a következő módon történik; a jármű elvileg minden egy, a bevetések zöméhez elegendő alapkészlettel van felszerelve. Ezzel szemben az adott bevetésnek megfelelő különleges körülmények vagy már előre ismert, ill. az először a helyszínre érkező személyzet által jelzett körülmények ismeretében az állandó szerelvényegységek helyett 79, 80, 81 szerelvényegységeket kell a tűzoltókocsira helyezni. Ezek további szerelvényegységek lehetnek példaképpen földrengéseknél, vízi mentésnél, oldalfolyásnál, sugárvédelemnél vagy hasonló speciális körülmények esetén alkalmazott eszközök. A különböző 7-10, 22-24, 49, 50,79-81 szerelvényegységek egy tárolóeszközt képező körbenfutó 82 láncra vannak felfüggesztve. Egy mind a jármű hossztengelyének irányában, mind arra merőlegesen állítható 83 emelőberendezéssel a megfelelő szerelvényegységek a tűzoltókocsiról levehetők, és a 82 láncra felakaszthatok. Hasonlóképpen lehetséges a 82 láncról a megfelelő szerelvényegységeket levenni és a tűzoltókocsiba behelyezni, majd ott rögzíteni. A szerelvényegységek átrakása kézi vezérléssel félautomatikusan vagy automatikusan történhet. Ehhez a 83 emelőberendezés közelében 84 vezérlőszervek vannak elhelyezve.
Továbbá természetesen az is lehetséges, hogy a megfelelő 85 vezérlőszerveket a bevetési központban helyezzék el, így a bevetési parancs érkezésekor vázolt körülményeknek és igényeknek megfelelően felszerelést előre kiválasztjuk és a 83 emelőberendezés ill. 78 átrakóberendezés által automatikusan a tűzoltókocsira helyezzük. A 78 átrakóberendezés úgy van kiképezve, hogy a szerelvényegységek behelyezése csupán annyi időt vesz igénybe, amennyi a személyzetnek szükséges ahhoz, hogy a tartózkodási helyükről a tűzoltókocsihoz jusson, így a kivonulási idő ha egyáltalán meghosszabbodik, csak jelentéktelen mértékben. A hátrányt, melyet egy esetleges kismértékű késedelmet jelent a kivonulásnál, sokszorosan ellensúlyozza az a körülmény, hogy a tűzoltókocsi a bevetési helyre a mentéshez szükséges felszerelésekkel érkezik meg.
Lehetséges továbbá, hogy a tűzoltókocsit a tárolóhelyen hordozható sűrített levegő- és villamos vezeték által sűrített levegő- ill. áramforrással kössük össze, miáltal a levegőhálózat feltöltésével és az előizzítással nem telik idő és adott esetben az indítási folyamat is automatizálható.
A megfelelő felszerelést tartalmazó 7-10, 22-24, 79-81 szerelvényegységek gyors és automatikus kiválasztása érdekében ezeket 86 jelmutatókkal látjuk el, amely a 78 átrakóberendezésen megkönnyíti a gyors kiválasztást. Adott esetben az is lehetséges, hogy a szerelvényegységeknek csak egyes részeit képezzük ki cserélhetően, és ezeket megfelelő 86 jelmutatókkal látjuk el, és a különböző bevetési körülményeknek megfelelően csak egyes alkatrészeket cserélünk ki.
Természetesen a vázolt kiviteli alaknál az is megoldható, hogy a körszelvény keresztmetszetű 79 és 80 szerelvényegységek helyett a 9. ábrán szaggatott vonallal jelölt hasáb alakú 128 szerel vényegységeket alkalmazzunk.
A 10. ábra egy 7 szerelvényegységet ábrázol. Ez a 7
HU 209 709 Β szerelvényegység két 88 csapágyházban oldal- és magassági irányban megvezetett 87 forgástengelyt tartalmaz. A 88 csapágyházakban 89 csúszóbetétek vannak elhelyezve. A 87 forgástengelyen 90 konzolokkal egy 91 fedőlap van rögzítve. E célból a 87 forgástengelyre a 91 fedőlappal ellentétes oldalon a 92 félperselyek vannak hegesztve, melyek a 87 forgástengelyt körülvevő 90 konzol 92 félperselyek felé kiálló 93 menetes csapjához 94 anyákkal vannak rögzítve. A 93 menetes csap és 94 anya öszszekötésénél megfelelő alátétek alkalmazásával a 91 fedőlap és a 87 forgástengely távolsága beállítható.
A 88 csapágyházak egy 95 közbülső keretben vannak rögzítve. A 95 közbülső keret és a 91 fedőlap közötti hézagot 96 tömítőelemek zárják le. Ezen 96 tömítőelemek üreges keresztmetszetűek, melyek egy, a 95 közbülső keretből kiálló 99 tartó megfelelő 98 fészkében vannak rögzítve. Miáltal a 7 szerelvényegység nyitásakor a 96 tömítőelem 99 tartóról való lefordulásának megakadályozására egy 100 szögvas van elhelyezve. A 95 közbülső keret egy, a 101 tartókeret felé irányuló nyúlvánnyal van ellátva. A 101 tartókeret és a 95 közbülső keret között ugyancsak 102 tömítőelemek vannak elhelyezve.
A 95 közbülső keretben előnyösen kúpos 103 furatok vannak kiképezve a 95 közbülső keret 101 tartókeretben történő reteszelésnek biztosítására.
A 11. ábra szerint a 101 tartókereten négy 104 állítószerkezet található, amelyekben a jobb rögzítés és központosítás végett ugyancsak kúposán kiképzett a 103 furatokba illeszkedő 105 reteszelőcsapok vannak elhelyezve. Az előnyösen pneumatikus munkahenger által működtetett 104 állítószerkezetekkel elérhető, hogy a 105 reteszelőcsapokat a 95 közbülső kerettel, s ezáltal a 7 szerelvényegységgel rögzítő kapcsolatba hozzuk, vagy oldjuk azt. Ezen 104 állítószerkezetek, 105 reteszelőcsapok és 103 furatok által képzett oldható 106 kötőelemmel elérhető, hogy a 7 szerelvényegységeket egy példaképpen a 9. ábrán ismertetett 78 átrakó berendezéssel gyorsan kicserélhessük.
All. ábrából látható továbbá, hogy a 88 csapágyházak tartókereten történő rögzítése a 106 kötőelem alkalmazása helyett merev, példaképpen rugalmas alátétek közbekapcsolásával történő csavarkötéssel is megoldható.
A12. ábra a tűzoltókocsi egy részének vázlatos kontúqát ábrázolja. Ezen járművön megközelítőleg a középvonalban, hátul egy 107 meghajtómotor van elhelyezve. A meghajtómotor előtt egy körkeresztmetszetű 108 szerelvényegység van elhelyezve, mely egy függőleges 109 tengely körül elfordítható. A 108 szerelvényegység 110 sugara megközelítőleg fele a tűzoltókocsi két egymással szemben levő 112,113 oldalfalának távolságával. A108 szerelvényegység hozzáférhetőségét a tűzoltókocsi oldalfalain elhelyezett 114 redőnyök biztosítják.
A108 szerelvényegység és a tűzoltókocsi hátsó része között a 112, 113 oldalfalak és a 107 meghajtómotor közötti részen mintegy hasábalakú 115-117 szerelvényegységek találhatók. A115 szerel vényegység egy függőleges 118 tengely körül az ábra szerinti folytonos vonallal jelölt helyzetéből a szaggatott vonallal jelölt helyzetébe fordítható. A 118 tengely 115 szerelvényegység hátsó részén történő elhelyezése a kifordítást lényegesen megkönnyíti. A107 meghajtómotorhoz az akadálytalan hozzáférhetőség biztosítására bármely tetszés .szerinti, e két szerelvényegység között elhelyezett felszereléshez mint pl. áramfejlesztőhöz, oltószerfecskendőhöz, tartályhoz vagy hasonlóhoz, egy, a tűzoltókocsi hátsó homlokfalával párhuzamos 116 szerelvényegység ugyancsak egy függőleges 119 tengely körül kifelé elfordítható. Ez a függőleges 119 tengely továbbá rögzíti a 117 szerelvényegységet, így a 115-117 szerelvényegységek mindegyikének 90°kal történő kifelé fordításával a 107 meghajtómotorhoz való hozzáférhetőség minden oldalról akadálytalanul biztosított. Az alvázkeret 115-117 szerelvényegységek alatti része a szerelő személyzet részére álló ill. munkafelületként szolgál. Mint ahogy azt a 116 szerelvény egység esetében vázlatosan ábrázoljuk, a 115-117 szerelvényegységek kifelé irányuló forgó mozgását egy 120 munkahenger végzi ill. segíti. Természetesen megfelelő rögzítőeszközök segítségével a 115-117 szerelvényegységeket mindenkori helyzetükben rögzíthetjük. Ehhez rögzítőeszközként biztosítócsap vagy pneumatikus vagy hidraulikus működtetésű reteszelőhenger vagy más hasonló használható fel.
A 13. ábra egy olyan kiviteli alakot szemléltet, melynél a tűzoltókocsi 112, 113 oldalfalai és a megközelítőleg a jármű középvonalában elhelyezett 107 meghajtómotor között a 121, 122 szerelvényegységek vannak elhelyezve.
A 107 meghajtómotor vagy annak helyén az ábrán szaggatott vonallal jelölt 123 szerelvényegység hozzáférhetőségének biztosítására a 121 szerel vényegység egy vízszintes 124 tengely körül oldalra és felfelé elfordítható.
A 107 meghajtómotor ill. 123 szerelvényegységhez történő hozzáférhetőség további kiviteli lehetősége látható a tűzoltókocsi 113 oldalfalán. Itt a 122 szerelvényegységet példaképpen egy 125 munkahenger emeli meg a 4 kerékfelfekvési síkra merőlegesen felfelé.
A találmány szerint természetesen lehetséges az egyes állítható szerelvényegységek és állítószerkézetek rögzítését a technika mai állása szerinti ismert eszközzel kézzel, félautomatikusan és automatikusan kivitelezni. Ezen túlmenően lehetséges a szerelvényegységek állíthatóságát arra felhasználni, hogy a hozzáférhetőség növelésével a szerelvényegységen levő felszerelési tárgyak kivételét is megkönnyítsük.
Lehetséges továbbá, mint ahogy a 12. ábrán a 108 szerelvényegységen belül - a vázlatosan szaggatott vonallal jelölt - egymás mellett lévő 126, 127 szerelvényegységek esetében látható, ezek tengelyeit egy, a haladási irányra merőleges síkban elhelyezni. Ezen 126, 127 szerelvényegységek sugara megfelel a 111 távolság negyedének, vagy a 110 sugár felének.
A találmány szerinti rohamkocsi előnyei:
- a rohamjármű felszereltsége minden esetben az igényekhez igazítható és az alkalmazott szerelvényegységek mozgatása egyszerűen és gyorsan megoldható,
- fölöslegessé teszi a speciális járművek különleges bevetési célokra történő készenléti tartását.

Claims (21)

1. Rohamjármű, különösen tűzoltókocsi, amely vezetőfülkével, alvázkeretén elhelyezett szerelvényfülkével, a rohamjármű két oldalfalának környezetében a szerelvényfülkével és/vagy a vezetőfülkével és/vagy az alvázszerkezettel szemben, oldalirányban az oldalfalak fölött kifelé állíthatóan csapágyazott, az eszközök és/vagy oltószerek hordozására alkalmas szerelvényegységekkel van ellátva, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységei (7-10,22-24,49, 50, 64,74,79-81) a rohamjármű (1) kerékfelfekvési síkjával (4) párhuzamos, vagy arra merőleges forgástengelyek (26, 65, 77, 109, 124) körül kifelé állíthatóan - forgathatóan vannak kialakítva.
2. Az 1. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységek (7-10, 22-24, 49, 50) a középtengelyre (26) merőlegesen körkeresztmetszetűek, hengeres házként (25) vannak kialakítva és a középtengely (26) egy, a rohamjármű (1) kerékfelfekvési síkjára (4) merőleges és kívánt esetben egy tartókeretben (38) csapágyazott forgástengely (10).
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a forgástengely (109) a rohamjármű oldalfalaitól (112, 113) előnyösen az egymással szemben fekvő párhuzamos oldalfalaitól a körkeresztmetszetű szerelvényegység (108, 126, 127) sugarának (110) megfelelő távolságra van elhelyezve.
4. A 2. vagy 3. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a körkeresztmetszetű szerelvényegységek (126,127) átmérője, a rohamjármű (1) két egymással szemben fekvő, párhuzamos oldalfalai (112,113) közötti távolságának (111) fele és a rohamjármű (1) menetirányában, egymás mellett vannak kialakítva, oly módon, hogy középtengelyeik egy, a menetirányra merőleges közös síkban helyezkednek el.
5. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységek (7-9, 2224, 49, 50, 64, 74, 79, 80, 81, 108, 115-117, 121-123, 126, 128) keresztmetszetét képező kör átmérője és/vagy a körszelet magassága illetve benyúló mélysége kisebb, mint a rohamjármű (1) oldalfalai (29, 30, 112, 113) közötti távolság fele és adott esetben a két, az oldalfalak mindegyikéhez hozzárendelt, egymással szemben fekvő szerelvényegysége között egy meghajtómotor (107) van elhelyezve.
6. Az 1. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a körszelet keresztmetszetű szerelvényegységei (7-10, 22-24, 49, 50, 64) vannak, amelyek a határoló húr mentén egy fedőlappal (35), a középtengely (26) mentén pedig, váltakozó magasságban elhelyezett, ugyancsak körszelet keresztmetszetű körfedélekkel (36) vannak ellátva.
7. Az L, 5., 6. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a középtengely (26) rohamjármű (1) oldalfalaitól (29, 30) mért távolsága, a húrmagasság (27) és a szerelvényegység (7-10, 22-24, 49, 50, 64) keresztmetszetét alkotó körszelet sugarának (28) különbsége.
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységei (710, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) a sugárnál (28) nagyobb húrmagasságú (27) keresztmetszettel vannak kialakítva.
9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerel vény egységeinek (7-10, 22-24, 49,50, 64, 74,79-81) egy, megközelítőleg a rohamjármű (1) hossztengelyében elhelyezett és rugalmas kötőelemekkel, - mint rugóelemekkel (53) egy az alvázszerkezethez (2) rögzített önhordó oltószertartályhoz (13, 54, 68) csatlakoztatott tartókerete (38, 52) van és az oltószertartálya (13, 54, 68) oldalfalán (33) hengerszeletet képező, a szerelvényegységek (7-10, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) sugaránál (29) nagyobb sugarú hengeralakú kimunkálásokkal van ellátva.
10. Az 1-9. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a vezetőfülkében (5) egy a vezetőülés mögött elhelyezett szerelvényegység (7) van elhelyezve.
11. Az 1-10. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy szerelvényegységei (7-10, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) és/vagy az azokat tartó és/vagy különböző tartókeretei (38, 52) a rohamjármű (19 kerékfelfekvési síkjához (4) illetve alvázkeretéhez (2) képest függőleges irányban állítható módon vannak kialakítva.
12. Az 1., 3., valamint 5-11. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységek (64) középtengelyei (26) a rohamjármű hosszanti tengelyével párhuzamosan vannak elrendezve.
13. Az 1-12. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegység (50) tartókeretének (52) legalább egy része, egy pantográf emelő (51) által oldal- és/vagy magassági irányban állítható módon az alvázkerethez (2) illetve oltószertartályhoz (54) van rögzítve és ezek között egy távműködtetésű állítómű (57) van kialakítva.
14. Az 1-13. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy szerelvényegységei (74) a jármű hossztengelye mentén, lépcsőzetesen, ferdén, a kerékfelfekvési síkra (4) merőlegesen vannak elhelyezve.
15. Az 1-14. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvényegységei (74, 115, 121, 122) a kerékfelfekvési síkra (4) merőleges és/vagy a menetiránnyal párhuzamos vízszintes tengelyek (124) körül a rohamjármű (1) alvázkerettel szemben elfordíthatóan van kialakítva.
16. Az 1., 3., és 5-15. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy szerel vény egység (121) menetiránnyal párhuzamos vízszintes tengelye (124) a rohamjármű (1) alvázkeret (2) fölött és oldalfalai (112, 113) között lévő sarokrészen van elhelyezve.
17. A 16. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a rohamjármű (1) sarokrészében, - a menetirányra merőleges homlokoldali meghajtómotor (107) felőli sarkában - a meghajtómotor (107) két
HU 209 709 Β oldalán, két hasáb alakú, függőleges tengelyű szerelvényegység (115, 117) van kialakítva.
18. Az 1-17. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy egy lengőkeretben (58) elhelyezett szerelvényegysége (50) van, és amely lengőkeret (58) egy megközelítőleg az átló középpontjában elhelyezett a tartókeretben (52) vagy egy ehhez hozzárendelt konzolban csapágyazott lengőtengellyel van ellátva, a tartókeret és/vagy konzol a forgástengely (59) környezetére keresztirányban állítható módon van kialakítva.
19. Az 1-18. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerelvény egy ségek (7-10, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) oldható kötőelemek, különösen gyorskapcsolók segítségével a tartókerethez (38, 53, 60, 70), illetve lengőkerethez (58) vannak csatlakoztatva.
20. Az 1-19. igénypontok bármelyike szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy a szerel vény egy ségek (7-10, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) tartó- vagy lengőkeretei (38, 52, 60, 70, 58) egy előszerelvény egységtárolóként, mint például több szerelvényegység (7-10, 22-24, 49, 50, 64, 74, 79-81) felvételére alkalmas forgóadagolóként, illetve paternoster adagolóként kialakított átrakó berendezéssel (78) vannak ellátva.
21. A 20. igénypont szerinti rohamjármű, azzal jellemezve, hogy az egy, a bevetés helyéről vezérelhető, távirányító szerkezettel ellátott átrakodóberendezése (78) van.
HU851876A 1984-05-18 1985-05-17 Storm vehicle, especially water engine HU209709B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0164584A AT385900B (de) 1984-05-18 1984-05-18 Einsatzfahrzeug, insbesondere feuerwehrfahrzeug

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUH3095A HUH3095A (en) 1986-10-29
HU209709B true HU209709B (en) 1994-10-28

Family

ID=3517893

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU851876A HU209709B (en) 1984-05-18 1985-05-17 Storm vehicle, especially water engine

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4830421A (hu)
JP (1) JPS6111063A (hu)
AT (1) AT385900B (hu)
AU (1) AU572659B2 (hu)
BE (1) BE902421A (hu)
CH (1) CH667595A5 (hu)
DE (2) DE3517290A1 (hu)
FI (1) FI851937L (hu)
FR (1) FR2564410B1 (hu)
GB (1) GB2158784B (hu)
HU (1) HU209709B (hu)
IT (1) IT1208546B (hu)
NL (1) NL8501435A (hu)
SE (1) SE8502397L (hu)

Families Citing this family (59)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2588228B1 (fr) 1985-10-09 1987-12-04 Bendix France Correcteur de freinage a commande pneumatique
DE3545488A1 (de) * 1985-12-20 1987-07-02 Man Nutzfahrzeuge Gmbh Mehrzweckfahrzeug
GB8721493D0 (en) * 1987-09-12 1987-10-21 Cleavland County Council Vehicle
AT394138B (de) * 1987-11-06 1992-02-10 Rosenbauer Int Gmbh Feuerwehrfahrzeug mit einer ausruestungskabine
US5180108A (en) * 1988-10-31 1993-01-19 Fuji Jukogyo Kabushiki Kaisha Truck with a power spray device
DE3937622A1 (de) * 1989-11-09 1991-05-16 Loesch & Reinberger Gmbh Hebesystem
FR2662943B1 (fr) * 1990-06-12 1992-08-07 Camiva Vehicule de lutte contre l'incendie et de secours.
AU668995B2 (en) * 1992-10-06 1996-05-23 Barry Colin Cawthorne Locker assembly
US5405234A (en) * 1993-03-31 1995-04-11 Ziaylek, Jr.; Theodore Pivotable article retaining apparatus to invert and store a collapsible water storage tank on a vehicle
AT11U1 (de) * 1993-05-05 1994-09-26 Steyr Daimler Puch Ag Antriebsanordnung für ein einsatzfahrzeug und auf dieser aufbauendes einsatzfahrzeug
FR2708536B1 (fr) * 1993-08-04 1995-09-22 Giat Ind Sa Engin motorisé de dépannage.
US5467827A (en) * 1993-09-20 1995-11-21 Mcloughlin; John E. Modular fire truck
US5553673A (en) * 1994-03-22 1996-09-10 Simon Ladder Towers, Inc. Modular self-contained pump unit for vehicle mounting
AT406573B (de) * 1994-04-13 2000-06-26 Rosenbauer Int Ag Selbsttragender kastenaufbau für einsatzfahrzeuge, insbesondere feuerwehrfahrzeuge
DE4418752C2 (de) * 1994-05-28 1998-08-27 Ziegler Albert Gmbh Co Kg Schwenkvorrichtung zum Herausschwenken einer Halterung für Lasten aus einer Ausrüstungskabine eines Einsatzfahrzeuges
DE19644180C2 (de) * 1996-10-24 2003-12-04 Metz Aerials Gmbh & Co Kg Vorrichtung zur Lagerung von Ausrüstungsgegenständen
US5941589A (en) * 1997-04-18 1999-08-24 Reading Body Works, Inc. Chock block holder for installation in truck bodies
DE19726065A1 (de) * 1997-06-19 1998-12-24 Guggenmos Karosserie Und Fahrz Vorrichtung zum Be- und Entladen eines Fahrzeugs
CA2235997C (en) * 1998-04-27 2001-12-04 Michael Murden Van liner
US6099070A (en) * 1998-07-01 2000-08-08 Yocum; Gene Truck body with modular construction and improved subframe system
DE29815729U1 (de) 1998-09-01 2000-01-05 Guggenmos Karosserie- und Fahrzeugbau Vertriebsgesellschaft mbH, 86453 Dasing Ladevorrichtung zum Be- und Entladen eines Fahrzeugs
US6006841A (en) * 1998-09-11 1999-12-28 Smeal Fire Apparatus Co. Firefighting apparatus with improved hose deployment and reloading
ES2146184B1 (es) * 1998-10-29 2001-02-16 Zafra Calderon Miguel Coche o camion equipado, de extincion de fuego con gas, de carga parcializada y descarga parcial o total.
US6086312A (en) * 1999-03-17 2000-07-11 Ziaylek; Michael P. Tank handling apparatus
US7007761B1 (en) * 1999-05-21 2006-03-07 Johnson Iv John J Emergency response vehicle
FR2804388B1 (fr) * 2000-01-27 2002-06-14 Carrosserie Ind Thomazet Dispositif pour le chargement et le dechargement de materiel et vehicule ainsi equipe
AU5244401A (en) * 2000-05-03 2001-11-12 George Sioutis Multi-functional vehicle equipped with fire fighting equipment and equipment forfreeing, rescuing and transporting injured entrapped persons
US7591107B2 (en) * 2001-03-28 2009-09-22 The Timken Company Portable facility and process for reconditioning antifriction bearings
DE20201268U1 (de) * 2002-01-29 2002-05-29 Overlach, Knud, Dr., 76275 Ettlingen Schutzfahrzeug
US7055880B2 (en) * 2002-06-13 2006-06-06 Oshkosh Truck Corporation Apparatus and method to facilitate maintenance of a work vehicle
DE102004003564B4 (de) * 2003-02-27 2007-07-12 Stahl- Und Containerbau Gmbh Mobile Transport- und Aufbewahrungseinheit
ATE398479T1 (de) * 2003-04-02 2008-07-15 Aretxabaleta Ayo Maria Josefa Rettungs-lkw
US7070227B2 (en) * 2003-09-12 2006-07-04 General Motors Corporation Modular base for pickup truck and method of assembly
US20050224236A1 (en) * 2004-04-05 2005-10-13 Cano Miguel J Transport pumper
US7530403B2 (en) * 2004-04-05 2009-05-12 City Of Hialeah Transport pumper
US7331586B2 (en) * 2004-04-09 2008-02-19 Pierce Manufacturing Company Vehicular storage system
US7237636B2 (en) * 2004-07-01 2007-07-03 Cnh America Llc Vehicle drive access and storage device
US20060022001A1 (en) * 2004-07-29 2006-02-02 Oshkosh Truck Corporation Aerial boom attachment
US20060086566A1 (en) * 2004-07-29 2006-04-27 Oshkosh Truck Corporation Boom assembly
US20060032702A1 (en) * 2004-07-29 2006-02-16 Oshkosh Truck Corporation Composite boom assembly
US20060021764A1 (en) * 2004-07-29 2006-02-02 Oshkosh Truck Corporation Piercing tool
US20060032701A1 (en) * 2004-07-29 2006-02-16 Oshkosh Truck Corporation Composite boom assembly
JP4783131B2 (ja) * 2005-12-08 2011-09-28 平和機械株式会社 消防用車両の車両ヘッド部の構造
WO2007146871A2 (en) * 2006-06-13 2007-12-21 Oshkosh Corporation Portable fluid containment assembly
DE102006055805A1 (de) * 2006-11-27 2008-05-29 Hetal-Werke Franz Hettich Gmbh & Co. Kg Beschlag für einen Eckschrank und Eckschrank
JP5548407B2 (ja) * 2009-08-18 2014-07-16 平和機械株式会社 消防用車両
JP5450196B2 (ja) * 2010-03-25 2014-03-26 株式会社モリタホールディングス 消防車
US20110250041A1 (en) * 2010-04-08 2011-10-13 Spartan Motors, Inc. Hose Loading Apparatus
US8162367B2 (en) * 2010-05-19 2012-04-24 Dale Raymond Kuklok Rack with retractable drawers for the bed of a pick-up truck
US8925640B2 (en) * 2010-07-01 2015-01-06 Spartan Motors, Inc. Integral tank in frame
US8393665B2 (en) * 2011-02-03 2013-03-12 Kenneth J. Villano Pick-up truck bed tool box system
ES2546220T5 (es) 2011-10-17 2020-05-07 Iveco Magirus Compartimento de vehículo que comprende una plataforma de soporte para recibir equipo de un vehículo de rescate
US9073499B1 (en) 2012-08-31 2015-07-07 William Carl Erickson Modular vehicle-mountable pod
DE202014100545U1 (de) * 2014-02-07 2015-05-08 Iveco Magirus Ag Lagerungssystem für Ausrüstungsgegenstände in einem Einsatzfahrzeug
US9968811B2 (en) * 2014-04-01 2018-05-15 Hme, Incorporated Firefighting or rescue apparatus including an extendable crosslay hose bed
JP6362918B2 (ja) * 2014-05-09 2018-07-25 株式会社赤尾 救助工作車の展開式収納庫
CN104369699B (zh) * 2014-10-29 2016-07-06 常熟华东汽车有限公司 一种车辆用的组合式器材架
US11040742B1 (en) * 2017-09-01 2021-06-22 LGS Pace, LLC Trailer with fender box
US11370349B1 (en) * 2022-01-18 2022-06-28 Patrick Dowell Coil rack carrier

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1970955A (en) * 1932-07-29 1934-08-21 Ehrlich William Delivery wagon
US2574483A (en) * 1947-10-23 1951-11-13 Divco Corp Convertible truck floor
US2533772A (en) * 1948-10-21 1950-12-12 Pennsylvania Furnace And Iron Fire truck
US2978153A (en) * 1956-03-23 1961-04-04 Theodore H Brindle Cabinet structure for automotive vehicles
DE1281286B (de) * 1960-08-12 1968-10-24 Kaessbohrer Fahrzeug Karl Aufbau fuer einen Verkaufs- oder Ausstellungswagen
CH453102A (de) * 1967-09-29 1968-05-31 Hans Rudolf Haldimann Unterneh Lieferfahrzeug
US3633970A (en) * 1969-11-20 1972-01-11 James J Langhals Welding truck containing all required equipment
JPS4846320U (hu) * 1971-10-02 1973-06-18
US3807788A (en) * 1972-03-31 1974-04-30 Ready Metal Mfg Co Combination service truck and dispensing equipment
US3770060A (en) * 1972-12-26 1973-11-06 Lockheed Aircraft Corp Modular firefighting unit
JPS5150897U (hu) * 1974-10-16 1976-04-17
AT345670B (de) * 1975-03-06 1978-09-25 Rosenbauer Kg Konrad Feuerwehrfahrzeug, insbesondere ruestfahrzeug fuer den technischen einsatz
DE2510685C3 (de) * 1975-03-12 1981-04-09 Konrad Rosenbauer KG, Leonding Feuerwehrfahrzeug, insbesondere für den technischen Einsatz
GB1505481A (en) * 1976-08-13 1978-03-30 Rosenbauer Kg Konrad Fire-fighting vehicles
FR2363340A1 (fr) * 1976-08-31 1978-03-31 Rosenbauer Kg Konrad Vehicule de pompier, en particulier pour interventions techniques
US4126349A (en) * 1976-12-27 1978-11-21 Chas. Olson & Sons Truck body with modular construction
DE2724137A1 (de) * 1977-05-27 1978-11-30 Kurt Faehnrich Ausschwenkbarer verkaufsanhaengerstand
US4146280A (en) * 1977-06-02 1979-03-27 Maurice Crownhart Rotatable drawer assembly
DE2741125C2 (de) * 1977-09-13 1984-12-06 M.A.N. Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg AG, 8500 Nürnberg Lastkraftwagen
FR2403235A1 (fr) * 1977-09-16 1979-04-13 Sefac Unite mobile avec appareils de levage et de demontage amovibles en vue du depannage et de l'entretien sur place de vehicules routiers
JPS5845723Y2 (ja) * 1981-05-14 1983-10-18 有限会社 日消機械工業 摺動並びに昇降自在の車載用可動台車
US4469364A (en) * 1982-09-27 1984-09-04 Rafi Zadeh Hassan Tool box for covered pickup trucks
GB2132074B (en) * 1982-12-22 1986-07-23 Bri Stor Systems Limited Sliding rack
DE3461420D1 (en) * 1983-04-12 1987-01-15 Josef Hotzl Box-type fire-fighting vehicle with a storage tank
GB2148206B (en) * 1983-09-14 1986-12-10 Welford Truck Bodies Limited Load-carrying vehicle
FI850993L (fi) * 1984-03-16 1985-09-17 Rosenbauer Kg Konrad Utryckningsfordon, speciellt tankslaeckningsfordon foer flygfaelt.

Also Published As

Publication number Publication date
BE902421A (fr) 1985-09-02
GB2158784A (en) 1985-11-20
NL8501435A (nl) 1985-12-16
FI851937L (fi) 1985-11-19
JPH0527435B2 (hu) 1993-04-21
CH667595A5 (de) 1988-10-31
IT8520763A0 (it) 1985-05-17
AU4274685A (en) 1986-02-20
SE8502397L (sv) 1985-11-19
FR2564410A1 (fr) 1985-11-22
AT385900B (de) 1988-05-25
GB8512398D0 (en) 1985-06-19
DE3517290A1 (de) 1985-11-21
DE8514213U1 (de) 1988-04-07
ATA164584A (de) 1987-11-15
IT1208546B (it) 1989-07-10
FR2564410B1 (fr) 1989-05-19
FI851937A0 (fi) 1985-05-15
AU572659B2 (en) 1988-05-12
JPS6111063A (ja) 1986-01-18
SE8502397D0 (sv) 1985-05-14
US4830421A (en) 1989-05-16
HUH3095A (en) 1986-10-29
DE3517290C2 (hu) 1992-01-02
GB2158784B (en) 1989-05-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU209709B (en) Storm vehicle, especially water engine
ES2372870T3 (es) Disposición para recoger y transferir y/o transportar al menos un componente funcional de un equipo técnico.
RU2292928C1 (ru) Пожарно-спасательная машина, рама опорного основания, установленные на ней цистерна, подъемно-поворотное устройство, пожарно-спасательная лестница и система ее выдвигания
US10882456B2 (en) Rail system for vehicle shelving and canopies
EP1453576B1 (de) Feuerwehrfahrzeug
WO2015017497A1 (en) Step assembly for a fire truck
JP2004050976A (ja) 車両
CN105999596B (zh) 多功能器材消防车
GB2212115A (en) A service vehicle
CN110884509B (zh) 配重装置、安全车及长钢轨运输车组
NL8501432A (nl) In te zetten voertuig.
DE19521504C2 (de) Großraumschubladeneinrichtung zum Einbau in Servicefahrzeuge
JP4142026B2 (ja) 車両
CN115045605B (zh) 一种带有刹车装置的钢轨行走施工维修梯车
JP3696845B2 (ja) 車両
JP2514247Y2 (ja) 自動車移動装置
RU2494034C2 (ru) Устройство, в частности, для предохранения от самопроизвольного скатывания транспортных средств с ходовых рельсов (варианты)
KR100670852B1 (ko) 탈부착이 가능한 소방 및 구조장비 보관함을 구비한 운반차
EP0994011B1 (en) A motor vehicle wheel carrier
DE102005026327A1 (de) Geräte- und Werkzeugbehälter für ein Kraftfahrzeug
JP2002204814A (ja) 車両の車椅子乗降リフト装置
JP3712997B2 (ja) 運搬車
CA2292486C (en) Detachable trunk-mounted loading device
SU1729847A1 (ru) Устройство дл креплени автомобилей на платформе транспортного средства
JPH0549794B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee