HU209298B - Process for producing salt-free and anhydrous 3-isothiazolone derivatives - Google Patents

Process for producing salt-free and anhydrous 3-isothiazolone derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU209298B
HU209298B HU9179A HU7991A HU209298B HU 209298 B HU209298 B HU 209298B HU 9179 A HU9179 A HU 9179A HU 7991 A HU7991 A HU 7991A HU 209298 B HU209298 B HU 209298B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
isothiazolone
alkyl
salt
methyl
substituted
Prior art date
Application number
HU9179A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT57750A (en
HU910079D0 (en
Inventor
Ramesh Balubhai Petigara
Robert Alva Woodruff
Barry Jack Pendell
Norman Andrew Leister
Original Assignee
Rohm & Haas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rohm & Haas filed Critical Rohm & Haas
Publication of HU910079D0 publication Critical patent/HU910079D0/hu
Publication of HUT57750A publication Critical patent/HUT57750A/hu
Publication of HU209298B publication Critical patent/HU209298B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D275/00Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings
    • C07D275/02Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings not condensed with other rings
    • C07D275/03Heterocyclic compounds containing 1,2-thiazole or hydrogenated 1,2-thiazole rings not condensed with other rings with hetero atoms or with carbon atoms having three bonds to hetero atoms with at the most one bond to halogen, e.g. ester or nitrile radicals, directly attached to ring carbon atoms

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Thiazole And Isothizaole Compounds (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Indole Compounds (AREA)
  • Polymerisation Methods In General (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Steroid Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás 1 t%-nál kevesebb sót és vizet tartalmazó 3-izotiazolon-származékok előállítására, különösen sót nem tartalmazó („sómentes”) és/vagy vizet nem tartalmazó („vízmentes”) 3-izotiazolon-származékok előállítására.
A 3 523 121 és a 3 761 488 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásból ismertek az olyan (II) általános képletű vegyületek, amelyekben
X jelentése hidrogénatom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
XI jelentése hidrogén- vagy klóratom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
Y jelentése adott esetben halogénatommal és/vagy Ιό szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített 1-10 szénatomos alkilcsoport; adott esetben egy vagy két halogénatommal helyettesített 2-10 szénatomos alkenil- vagy adott esetben egy vagy két halogénatommal helyettesített 2-10 szénatomos alkinilcsoport; vagy adott esetben halogénatommal, 1-6 szénatomos alkilcsoporttal vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített fenil-(l-4 szénatomos alkil)-csoport.
A 4 105 431 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásból ismertek az olyan, a találmány szerint előállított (II) általános képletű vegyületekével azonos (I) általános képletű vegyületek, amelyekben a találmány szerint előállított (II) általános képletű vegyület X helyettesítője helyén álló R, X1 helyettesítője helyén álló R' és az Y helyettesítő jelentése többek között a következő:
R jelentése hidrogénatom, halogénatom vagy 1-4 szénatomos alkilcsoport;
R' jelentése hidrogén- vagy halogénatom vagy 1^1 szénatomos alkilcsoport;
Y jelentése adott esetben halogénatommal és/vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy hidroxilcsoporttal, karboxilcsoporttal, cianocsoporttal, fenil-karbamoxi-, halogén-fenilkarbamoxi- vagy dihalogén-fenil-karbamoxi-csoporttal, halogén-anilino-, dihalogén-anilino- vagy nitro-anilino-csoporttal, (1-6 szénatomos alkoxi)karbonil-, di(l—6 szénatomos alkil)-amino-, morfolil-, piperidil-, pirrolidonil- vagy izotiazolonilcsoporttal egyszeresen helyettesített vagy perhalogénezett 1-18 szénatomos alkilcsoport; adott esetben halogénatommal helyettesített vagy perhalogénezett 2-18 szénatomos alkenilcsoport vagy 2-18 szénatomos alkinilcsoport; vagy adott esetben halogénatommal, 1-6 szénatomos alkilcsoporttal vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy halogénatommal háromszorosan helyettesített fenil-(l-4 szénatomos alkil)-csoport. Ezek a 3-izotiazolon-származékok jól ismert mikrobicidek, számos ipari és háztartási rendszerben alkalmazottak. Mivel a 3-izotiazolon-származékok vizes oldatban általában nem stabilak, stabilizálásukra általában divalens fémsókat alkalmaznak (lásd a 3 870 795 és 4 087 878 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásokat).
Bizonyos felhasználási módoknál, például látex emulziók tartósításánál, ezek a stabilizáló sók olyan problémát jelentenek, amely csökkentheti az ilyen rendszerek hatékonyságát vagy értékét.
A fém stabilizáló sók okozta további probléma, hogy bizonyos rendszerekben korróziós hatásúak. Például a klorid sók korróziós hatásúak számos fémre nézve, és alkalmazásuk, ha lehetséges, elkerülendő. A vízkezelő rendszerekben, ahol fontos az alacsony kation és anion szint, kívánatos az ilyen sók alkalmazásának az elkerülése. Műanyag cikkek stabilizálására való alkalmazáskor a sók részesei lehetnek az optikai tulajdonságok romlásának és/vagy a vízfelvétel és a nedvességszint növekedésének.
Bizonyos kozmetikai készítményekben is fontos a szervetlen sók, különösen a nitrátok kiküszöbölése.
Az ismert eljárások szerint az izotiazolonok előállítására izotiazolon-hidrogén-klorid sókat (izotiazolon xHCl) állítanak elő. Ilyen eljárást írnak le 5-klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon elegyének előállítására a 3 849 430 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban és a 95 907 számú közzétett európai szabadalmi bejelentésben. Ebben az eljárásban az izotiazolonxHCl-t klórozási-/gyűrűzárási művelettel állítják elő, di(vagy tri)tiodiamid vagy merkapto-amid kiindulási anyag alkalmazásával. A reakciót az 1. reakcióvázlatban mutatjuk be.
A klórozást követően a reakcióelegyet szűrik, a csapadékként kapott izotiazolonxHCl-t mossák, majd feliszapolják, vagy oldják azonos vagy más oldószerben. Ezt követően vizes rendszerben semlegesítőszert, például magnézium-oxidot, vagy kalcium-oxidot adnak az elegyhez, így nyerik a szabad izotiazolon bázist és egy klorid sót. Ez a reakciólépés ugyancsak az 1. reakcióvázlatban látható.
Nem vizes, szerves oldószeres közegben való alkalmazásra bizonyos szerves aminokat ajánlanak semlegesítőszerekként, a 4 824 957 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban. Az ilyen szerves aminok alkalmazásakor a semlegesítéskor keletkező só melléktermék szerves amin-hidrogén-halogenid-só. Az izotiazolon hidrogén-halogenid-só semlegesítéséhez szükséges szerves amin mennyiségét nehéz meghatározni, így a semlegesítés végpontja nem szabályozható pontosan. így a semlegesítést követően a szabad izotiazolon bázist tartalmazó szerves oldószeres oldatban szerves amin felesleg marad, ez szennyezi a végtermék oldatot, továbbá kémiailag is reagálhat az izotiazolon szabad bázissal további melléktermékeket képezve ezáltal. Ezen kívül ezek a maradék aminok nitrózamin szennyezés forrásaként is szolgálhatnak abban az esetben, ha az izotiazolon szabad bázist nitrátsókkal stabilizált vizes oldatokká formáljuk.
Az izotiazolon szabad bázist és az amin-hidrogénklorid-sót (aminxHCl), amely a semlegesítési reakcióban képződött, a szilárd sónak az izotiazolon szabad bázis oldatából való kiszűrésével különítik el egymástól. Azonban az aminxHCl-sók oldhatósága a gyengén oldódótól a számos oldószerben meglehetősen jól ol2
HU 209 298 B dódóig változik, ennek folytán az izotiazolon végtermék nem lehet teljesen sómentes.
Az ismert eljárások egyike sem alkalmas olyan izotiazolonok előállítására, amelyek lényegében tiszták, sómentesek és vízmentesek.
A találmány célja olyan eljárás biztosítása, amellyel nagy tisztaságú, lényegében sómentes és lényegében vízmentes izotiazolonok állíthatók elő nagy hozammal.
Ezeknek a céloknak az elérése és más eredmények a leírás további részéből válnak nyilvánvalóvá. A találmány szerint a (II) általános képletű 3-izotiazolon-származékokat - a képletben
X jelentése hidrogénatom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
XI jelentése hidrogén- vagy klóratom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
Y jelentése adott esetben halogénatommal és/vagy Ιό szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy hidroxilcsoporttal, karboxilcsoporttal, cianocsoporttal, fenil-karbamoxi-, halogénfenil-karbamoxi- vagy dihalogén-fenil-karbamoxicsoporttal, halogén-anilino-, dihalogén-anilinovagy nitro-anilino-csoporttal, (1-6 szénatomos alkoxi)-karbonil-, di(l—6 szénatomos alkil)-amino-, morfolil-, piperidil-, pirrolidonil- vagy izotiazolonilcsoporttal egyszeresen helyettesített vagy perhalogénezett 1—10 szénatomos alkilcsoport; adott esetben halogénatommal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített vagy perhalogénezett 2-10 szénatomos alkenil- vagy adott esetben halogénatommal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített 2-10 szénatomos alkinilcsoport; vagy adott esetben halogénatommal, 1-6 szénatomos alkilcsoporttal vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy halogénatommal háromszorosan helyettesített fenil-(l-4 szénatomos alkil)-csoport -, úgy állítjuk elő, hogy
i) vízmentes ammóniát szerves oldószer jelenlétében egy (I) általános képletű izotiazolonsóval reagáltatunk - a képletben X, X1 és Y jelentése az előzőekben megadott,
Z jelentése klór- vagy brómatom, szulfát vagy fluorszulfonát;
m értéke 1, ha Z jelentése klór- vagy brómatom, vagy fluor-szulfonát, és m értéke 2, ha Z jelentése szulfát -, majd ii) a kapott (NH4)mZ vegyületet elkülönítjük a kapott izotiazolon szabad bázistól.
Y előnyös jelentése például metil-, etil-, propil-, izopropil-, butil-, hexil-, oktil-, klór-metil-, klór-propil-, benzil-, 4-metoxi-benzil-, 4-klór-benzil-, fenetil-, 2-(4-klór-fenil)-etil- vagy 4-fenil-butil-csoport.
Z előnyös jelentése klór- vagy brómatom, még előnyösebben klóratom.
A találmány szerint úgy járunk el, hogy az izotiazolon sót vagy szerves oldószerben készült oldatát/szuszpenzióját legfeljebb annyi vízmentes ammóniával hozzuk érintkezésbe, amennyi a jelenlévő HmZ semlegesítéséhez, és ezzel szabad izotiazolon bázis és oldhatatlan (NH4)mZ só képzéséhez elegendő, majd az (NH4)mZ sót elkülönítjük az elegyből. A szerves oldószereket úgy választjuk meg, hogy azokban a szabad izotiazolon bázis lényegében oldható és az (NH4)mZ só lényegében oldhatatlan legyen. A „lényegében oldható” megjelölésen azt értjük, hogy az alkalmazott oldószerben az izotiazolon szabad bázis megfelelően oldódik, az (NH4)mZ só elkülönítése után az izotiazolon szabad bázis több mint 95%-a visszanyerhető. A „lényegében oldhatatlan” megjelölésen azt értjük, hogy az (NH4)mZ só elegendően oldhatatlan az alkalmazott oldószerben vagy oldószerelegyben ahhoz, hogy az elkülönített izotiazolon szabad bázis 0,5 tömeg%, előnyösen 0,1 tömeg% (NH4)mZ sót tartalmazzon.
Előnyösen a kiválasztott oldószert alkalmazzuk az előző, az izotiazolon-só előállítására szolgáló halogénezési/gyűrűzárási lépés oldószereként is. A semlegesítési lépésben alkalmazható oldószerek közé tartoznak például alkoholok, glikolok, glikol-éterek, aromás szénhidrogének, klórozott alifás szénhidrogének és acetát-észterek. Előnyösek az acetát-észterek, különösen előnyösek az etil- és butil-acetát. A só oldására vagy szuszpendálására előnyösen alkalmazható szerves oldószerek az 1-5 szénatomos alkil-alkoholok, a 2-8 szénatomos alkilénglikolok, a 3-10 szénatomos alkilénglikol-éterek, a 6 szénatomos aromás szénhidrogének, az 1-2 szénatomos alkilcsoporttal helyettesített aromás szénhidrogének, klóratommal helyettesített 6 szénatomos aromás szénhidrogének, 1-2 szénatomos klór-alkil-csoporttal helyettesített aromás szénhidrogének, 6-8 szénatomos alkánok, klóratommal helyettesített 1-3 szénatomos alkánok és ecetsav 1—4 szénatomos alkil-észterei.
Az oldószerek különösen előnyös körét képezik az etilénglikol, propilénglikol, 1,3-bután-diol, dipropilénglikol, etilénglikol-butil-éter, toluol, monoklór-benzol, heptán, diklór-metán, 1,2-diklór-etán, etil-acetát és butil-acetát. A semlegesítés során az (I) általános képletű sók oldatába vagy szuszpenziójába bevezetett ammónia mennyisége megegyezik a só semlegesítéséhez sztöchiometrikusan szükséges mennyiséggel vagy kevesebb annál. Az ammónia feleslegben való alkalmazását el kell kerülni ahhoz, hogy megelőzzük az izotiazolon szabad bázissal való reakcióját, ami alacsonyabb hozamhoz vezet, melléktermékek képződése folytán rontja a tisztaságot és erősebb színt eredményez. Arra felismerésre jutottunk, hogy elkerülhetjük az ammóniának feleslegben való alkalmazását, ha az ammónia jelenlétét ellenőrizzük a semlegesítendő (I) általános képletű vegyület oldata fölött lévő gőztérben. Előnyösnek tartjuk az ammónia-gáz érzékelési vizsgálatot vagy nedves lakmusz-papír alkalmazását a semlegesítésre bevezetett ammónia mennyiségének pontos ellenőrzésére, hogy ha már a HmZ semlegesítődött, az izotiazolon szabad bázis oldatában ne gyűljön fel vagy csak nagyon kis mennyiségben jelenjen meg az ammónia.
Az izotiazolonxHmZ semlegesítésének lépésében használható, de a megelőző halogénezési ciklizálási lépésben nem alkalmazható oldószerek közé tartoznak az alkoholok, például metanol; glikolok, például eti3
HU 209 298 B lénglikol, 1,3-bután-diol, dipropilénglikol és propilénglikol; glikol-éterek, például etilénglikol és dietilénglikol metil- és butil-éterei. A végtermékül kapott izotiazolon szabad bázis formálható ezekben az oldószerekben, ezzel elkerülhető a semlegesítést követő oldószer eltávolítási lépés (amelyet vákuumban való eltávolítással vagy desztillálással lehet végezni). Ezek az oldószerek kombinációban is alkalmazhatók, azaz a halogénezési/ciklizálási lépés oldószereivel alkotott elegyeik formájában. A semlegesítéshez kiválasztott alkoholtól, glikoltól vagy glikol-étertől függően a kívántnál nagyobb (NH4)mZ sókoncentráció fordulhat elő az izotiazolon szabad bázis köztitermékben oldatban, ezek az (NH4)mZ sókoncentrációk elfogadható szintre csökkenthetők le az izotiazolon szabad bázis kiválasztott oldószerben, például dipropilénglikolban végső készítménnyé való formálásakor, ezt szűrés követi.
Más erős savak sói, például az (izotiazolon)2x(H2SO4) vagy (izotiazolon)xHFSO3 sók vízmentes ammóniával semlegesíthetők izotiazolon szabad bázissá és oldhatatlan ammónium-szulfáttá vagy ammónium-fluor-szulfonáttá.
A találmány szerinti eljárás azon kívül, hogy igen tiszta, sómentes és vízmentes izotiazolon vagy izotiazolonelegy készítmények előállítására szolgál, alkalmazható arra is, hogy egy izotiazolonsó-elegyben kezdetben jelen lévő két vagy több izotiazolont különböző arányokban nyerjünk. Például az (5-klór-2-metil-3-izotiazolon/2metil-3-izotiazolon)mxHmZ 3:1 arányú elegye csak részben semlegesíthető ammóniával, ezt követően a szabad izotiazolon bázis - a visszamaradó (I) általános képletű vegyület és az (NH4)mZ só kiszűrése után - elkülöníthető. Ezzel az eljárással kapott szabad izotiazolon bázis az 5klór-2-metil-3-izotiazolonban dúsult a 2-metil-3-izotiazolonhoz viszonyítva annak következtében, hogy az izotiazolon szabad bázisok bázikusságában különbség van. Ezt a dúsítási eljárást végre lehet hajtani a találmány szerinti eljárással minden olyan esetben, amikor a semlegesítendő (I) általános képletű sók kezdeti elegyében lévő izotiazolonok bázikussága különbözik. Valójában a találmány szerinti eljárás alkalmazható 5-klór-2-metil-3-izotiazolonban erősen dúsult elegy nyerhető.
Amint az az előző leírásból és a következő példákból látható, a találmány szerinti eljárás rendkívül előnyös víztől és sótól lényegében mentes szabad izotiazolon bázis előállítására. Az előnyös izotiazolonok az izotiazolon tömegére számítva 0,1 tömeg%-nál kevesebb vizet és 0,1 tömeg%-nál kevesebb (NH4)mZ-t tartalmaznak. A továbbiakban % megjelölésen tömeg%ot, arány megjelölésen tömegarányt értünk, ha más megjelölés nem szerepel.
A következőkben a találmányt nem korlátozó példákban mutatjuk be.
1. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 3:1 arányú elegyének előállítása A példa szerinti eljárásban szerves oldószerként mind a klórozási/gyűrűzárási, mind a semlegesítési lépésben etil-acetátot alkalmazunk, és semlegesítő szerként vízmentes ammóniát használunk, a klórozást/gyűrűzárást a 3 849 430 A számú amerikai egyesült államokbeli és a 95907 A számú európai szabadalmi leírásokban ismertetett eljárások szerint végezzük. Mind a klórozás/gyűrűzárás, mind a semlegesítés során azonos oldószert alkalmazunk.
1. lépés
N-Metil-3-merkapto-propionamid (MMPA) klórozása literes, duplikátoros, alsó elvezetéssel ellátott tartályt felülről bemerülő keverővei, hőmérővel, klórgázbevezető nyílással, a MMPA 28 tömeg%-os etil-acetátos oldatának bevezetésére szolgáló nyílással, és egy lúgos mosóhoz kötött hűtővel szerelünk fel. A tartályba etil-acetátot töltünk. Az etil-acetát beadagolása után egyidejűleg, mintegy 1-3 óra időtartam alatt betápláljuk a klórgázt és a 28 tömeg%-os MMPA oldatot, miközben jó keverést és hőmérsékletszabályozást biztosítunk. A kapott izotiazolonxHCl só tartalmú klórozott zagyot szűrjük, így az izotiazolonxHCl csapadékot elkülönítjük. A csapadékot etil-acetáttal gondosan mossuk, így az izotiazolonxHCl sók igen tiszta elegyét nyerjük (nagynyomású folyadékkromatográfiás vizsgálat és a HC1 elemzése alapján 99,9 tömeg%, 73,5 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolon és 26,5 tömeg% 2metil-3-izotiazolon, azaz 2,8:1 tömegarány).
2. lépés
Az izotiazolonxHCl só semlegesítése
Az izotiazolonxHCl só elegyét friss etil-acetátban 25 tömeg% szárazanyagtartalmúra feliszapoljuk, majd a zagyon 10-22 °C hőmérsékleten fokozatosan vízmentes ammóniát vezetünk át addig, míg az ammónia a tartály légterében lévő gázból ammónia gázra érzékeny vizsgálattal ki nem mutatható. Az izotiazolonxHCl só elegy 22,3 g ammóniát nyel el, mielőtt a távozó gázból az ammónia kimutatható lenne. A kapott zagyot, amely az izotiazolon szabad bázis oldatában tartalmazza az ammónium-kloridot, vákuum Buchner tölcséren kiszűrjük, a csapadékot friss etil-acetáttal gondosan átmossuk.
3. lépés
Az oldószer eltávolítása
A szűrletet és minden etil-acetátos mosófolyadékot egyesítünk, és vákuumban (40 °C/2666,4 Pa, °C/266,6 Pa) eltávolítjuk róla az oldószert, így 176,8 g igen tiszta izotiazolon szabad bázist nyerünk: 76,4 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolon/23,4 tömeg% 2-metil-3-izotiazolon (3,3:1 tömegarány), 99,9 tömeg%-os tisztaságú (0,1 tÖmeg% NH4C1). A teljes hozam a kiindulási MMPA-ra vonatkoztatva
84,2 mól%.
4. lépés
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon/2-metil-3-izotiazolon formálása dipropilénglikolban (DPG)
A fenti igen tiszta izotiazolon szabad bázist megfelelő mennyiségű DPG-ben oldva 5 tömeg% izotiazolon hatóanyagot tartalmazó DPG oldatot készítünk.
Az 5 tömeg% hatóanyagot tartalmazó készítményt ezután különféle latex emulziókhoz adjuk 30-100 ppm
HU 209 298 B hatóanyag mennyiségben, így a biológiai romlás ellen kiváló védelmet érünk el, anélkül, hogy a latexben gél képződése következne be.
2. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 3:97 arányú elegyének előállítása
Az 1. példa 1. lépésében leírtakhoz hasonló módon
98,2 tömeg%-os tisztaságú, 2:98 tömegarányban 5klór-2-metil-3-izotiazolont és 2-metil-3-izotiazolont tartalmazó izotiazolonxHCl sót állítunk elő.
Az 1. példa 2. lépésében leírt eljárást követve az izotiazolonxHCl sót ammóniával semlegesítjük, így
98,2 %-os tisztaságú izotiazolon szabad bázist nyerünk, amely 3:97 tömegarányban tartalmazza az 5klór-2-metil-3-izotiazolont és a 2-metil-3-izotiazolont, NH4C1 0,1 tömeg%, a teljes moláris hozam 86,4%.
3. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 92:8 arányú elegyének előállítása
1. lépés
Az MMPA klórozása
Az 1. példa 1. lépésében leírt eljárással 99,9 tömeg%-os tisztaságú izotiazolonxHCl sót nyerünk (91 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolon) 9 tömeg%
2- metil-3-izotiazolon, azaz 10,1:1 arány), a termék tisztaságát nagynyomású folyadékkromatográfiás eljárás és a HC1 elemzése alapján állapítottuk meg.
2. lépés
Az. izotiazolonxHCl só semlegesítése
Az 1. példa 2. lépésében leírtak szerint járunk el, 181 g izotiazolon szabad bázist nyerünk (99,5 tömeg%, 0,1 tömeg% NH4CI), amely 92 tömeg% 5-klór-2-metil3- izotiazolont és 8 tömeg% 2-metil-3-izotiazolont tartalmaz (11,4:1 tömegarány). Ateljes izotiazolon hozam a MMPA kiindulási anyagra számítva 82 mól%.
4. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon/2-metil-3-izotiazolon elegyének előállítása toluol oldószer alkalmazásával
Az 1. példa 1. lépésében leírtakat ismételjük meg, azzal az eltéréssel, hogy az etil-acetát oldószer helyett toluolt alkalmazunk. A kapott izotiazolonxHCl tisztasága csak 89 tömeg% (az 5-klór-2-metil-3-izotiazolon tömegaránya a 2-metil-3-izotiazolonhoz 3,7:1).
Az 1. példa 2. lépésében leírtakat követve az izotiazolonxHCl sót ammóniával semlegesítjük, így 88 tömeg%-os tisztaságú izotiazolon szabad bázist nyerünk (0,1 tömeg% NH4C1), a termék 5-klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon tömegaránya 4,4:1.
5. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon elegyének előállítása butil-acetát (BuOAc) oldószer alkalmazásával
Az 1. példa 1. lépésében leírtak szerint járunk el, azzal az eltéréssel, hogy az etil-acetátot butil-acetáttal helyettesítjük. A kapott izotiazolonxHCl tisztasága 99 tömeg% (az 5-klór-2-metil-3-izotiazolon és a 2-metil-3-izotiazolon tömegaránya 3,9:1).
Az 1. példa 2. lépése szerinti eljárást követve az izotiazolonxHCl sót ammóniával semlegesítjük, így 99 tömeg% tisztaságú izotiazolon szabad bázist nyerünk, amelyben az 5-klór-2-metil-3-izotiazolon tömegaránya a 2-metil-3-izotiazolonhoz 4,7:1 (0,5 tömeg% NH4CI).
6. példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 4:1 arányú elegyének előállítása A példában a találmány szerinti eljárásnak egy olyan változatát mutatjuk be, amelyben az etil-acetátot csak a klórozás/gyűrűzárási lépésben alkalmazzuk oldószerként, a vízmentes ammóniával végrehajtott semlegesítési lépésben egy glikol és etil-acetát segédoldószer elegyét alkalmazzuk.
A kapott izotiazolonxHCl tisztasága 98,3 tömeg%, az 5-klór-2-metil-3-izotiazolon tömegaránya a 2-metil3-izotiazolonhoz a termékben 4:1.
2. lépés
Az izotiazolonxHCl só semlegesítése
A kapott 68,4 g nedves izotiazolonxHCl csapadékot 126,6 g etil-acetát és 85,8 g dipropilénglikol (DPG) elegyében feliszapoljuk. A zagyot keveqük, és az elegyet ammónia gáz átvezetésével semlegesítjük, a gáz átvezetését addig folytatjuk, amíg a távozó gázban az ammónia meg nem jelenik (a semlegesítéshez 5,5 g ammónia szükséges). A kapott elegyet, amely az izotiazolon szabad bázis oldatában ammónium-kloridot tartalmaz, szűrjük, a csapadékot friss etil-acetáttal gondosan mossuk.
3. lépés
Az oldószer eltávolítása
A szűrletet és minden etil-acetátos mosófolyadékot egyesítünk, az egyesített oldathoz 12,1 g trietil-ortoformiát stabilizálószert adunk. Ezután az elegyről vákuumban (50 °C/2666,4-666,1 Pa) eltávolítjuk az etilacetátot. így 132,3 g DPG tartalmú folyékony elegyet kapunk, amely 26,4 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolont és 6,6 tömeg% 2-metil-3-izotiazolont tartalmaz (4:1 tömegarány, 0,5 tömeg% NH4C1).
4. lépés
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon/2-metil-3-izotiazolon formálása DPG-ban
A fenti oldatot 150,5 g DPG hozzáadásával tovább hígítjuk, majd szűrjük. így olyan kész készítményt nyerünk, amely DPG-ban 15,2 tömeg% 5-klór2-metil-3-izotiazolon/2-metil-3-izotiazolont tartalmaz.
7. példa
2-Oktil-3-izotiazolon előállítása
A példában a találmány szerinti eljárás olyan megvalósítási módját mutatjuk be, amelyben oldószerként mind a klórozás/gyűrűzárási, mind a semlegesítési lépésben butil-acetátot alkalmazunk, semlegesítőszerként vízmentes ammóniát használunk.
HU 209 298 B
1. lépés
N-Oktil-3-merkapto-propionamid (OMPA) klórozása
Alsó elvezetéssel ellátott 1 literes, duplikátoros tartályt felülről benyúló keverővei, hőmérővel, klórgáz bevezetésére alkalmas nyílással, a 28 tömeg%-os butilacetátos OMPA oldat bevezetésére alkalmas nyílással és lúgos mosóhoz kapcsolt hűtővel szerelünk fel. A tartályba betöltjük a butil-acetátot. Ezt követően egyidejűleg, mintegy 1-2 óra időtartam alatt bevezetjük klórgázt és a 28 tömeg%-os OMPA oldatot, miközben jó keverést és jó hőmérsékletszabályozást biztosítunk. A kapott klórozott zagyot, amely 2-oktil-3izotiazolonxHCl csapadékot tartalmaz, a csapadék eltávolítására szűrjük. A 2-oktil-3-izotiazolonxHCl csapadékot butil-acetáttal gondosan átmossuk, így igen tiszta 2-oktil-3-izotiazolonxHCl sót nyerünk. A 2-oktil3-izotiazolonxHCl egy alikvot részét megszárítjuk és gázkromatográfiás vizsgálattal meghatározzuk 2-oktil3-izotiazolon-tartalmát, valamint potenciometrikus titrálással a HCl-tartalmát; előbbi 85,3 tömeg%-ot, utóbbi 14,5 mól%-ot tesz ki, a 2-oktil-3-izotiazolonxHCl összhozama 99,8 mól%.
2. lépés
A2-Oktil-3-izotiazolonxHCl só semlegesítése
A 2-oktil-3-izotiazolonxHCl sót friss butil-acetátban 25% szárazanyagtartalmú szuszpenzióvá iszapoljuk, majd fokozatosan vízmentes ammóniát vezetünk át rajta - miközben az elegy hőmérsékletét 10-22 °C értéken tartjuk - addig, amíg a távozó gázban ammóniát tudunk kimutatni, ezt vagy nedves lakmuszpapír indikátorral, vagy ammónia gázra érzékeny vizsgálattal végezzük. A kapott elegyet, amely 2-oktil-3-izotiazolon szabad bázist és ammónium-kloridot tartalmaz, vákuum Buchner tölcséren szűrjük, és a szűrőpogácsát friss butil-acetáttal gondosan mossuk.
3. lépés
Az oldószer eltávolítása
A szűrletet és a butil-acetátos mosófolyadékokat egyesítjük és vákuumban ledesztilláljuk róla az oldószert. így nagy tisztaságú (99 tömeg%) 2-oktil-3-izotiazolon szabad bázist nyerünk termékül, 0,5 tömeg% NH4C1.
4. lépés
A2-oktil-3-izotiazolon formálás propilénglikolban
266 g 2-oktil-3-izotiazolont 312 g 1,2-propilénglikolban oldva 46% hatóanyagtartalmú oldatot készítünk. Ezt a készítményt kereskedelmi akril-latex festékkészítményhez adjuk, ezáltal a festék a tartályban való tárolás alatt jó stabilitással bír, védett bakteriális fertőzéssel szemben, és külső felületeken történő felhasználás után kiváló ellenállóképességgel rendelkezik penészekkel szemben.
8. példa
IzotiazolonxHCl só elegy részleges semlegesítése ammóniával
A példában azt mutatjuk be, hogyan nyerhető két izotiazolon a kezdeti izotiazolonxHCl elegyben lévő arányától eltérő arányban.
5-Klór-2-metil-3-izotiazolonxHCl és 2-metil-3-izotiazolonxHCl 75,4:24,6 tömegarányú elegyéből 95 g-ot 400 g etil-acetátban 10 °C hőmérsékleten részlegesen semlegesítünk az 5-klór-2-metil-3-izotiazolonxHCl teljes semlegesítéséhez szükséges elméleti ammónia mennyiség (6,2 g) 95 mól%-ának alkalmazásával. A kapott elegy ammónium-kloridot és az izotiazolonxHCl sók elegyét tartalmazza, előbbit szilárd anyagként, utóbbit oldott állapotban, az elegyet vákuumban Buchner tölcséren szüljük, a szűrőpogácsát etil-acetáttal mossuk.
Az egyesített szűrleteket vákuumban (50 °C/2666,4 Pa) bepároljuk, így 55,3 g szabad bázist nyerünk, amely lényegében 5-klór-2-metil-3-izotiazolont (96,1 tömeg%) tartalmaz kevés 2-metil-3-izotiazolon (1,1 tömeg%) kíséretében.
A fenti nedves szűrőpogácsát, amely NH4Cl-t és izotiazolonxHCl sókat tartalmaz, 275 g etil-acetátban újra szuszpendáljuk, majd teljesen semlegesítjük. Az elegy 2,8 g NH3-t adszorbeál, mielőtt az ammónia a légtérben megjelenne. A kapott szuszpenziót szűrjük, majd Buchner tölcséren vákuumban mossuk. A szűrletet vákuumban (50 °C/2666,4 Pa) bepároljuk, így 23,9 g szabad bázis elegyet nyerünk, amely az 5-klór2-metil-3-izotiazolont és a 2-metil-3-izotiazolont 25:75 tömegarányban tartalmazza.
9. és 10. Összehasonlító példa
Ezekben a példákban az ismert eljárásokat mutatjuk be, amely eljárásokban semlegesítőszerként trietilamint (TEA) és piridint (PYR) alkalmaznak. Ezen szerves aminok alkalmazásakor a végtermék tisztasága alacsonyabb, a termékben 2% vagy ennél több aminxHCl só (TEAxHCl vagy PYRxHCl) szennyezés van jelen, míg a találmány szerinti eljárás esetén az 1-7. példákban bemutatott módon a szennyeződés 0,5 tömeg% ammónium-klorid.
9. Összehasonlító példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 4:1 arányú elegyének előállítása trietil-amin (TEA) alkalmazásával
A 6. példa 1. lépése szerint előállított 83,2 g nedves izotiazolonxHCl csapadékot 383,5 g etil-acetátban szuszpendálunk, és a szuszpenzióhoz keverés közben 8-12 °C hőmérsékleten 43 g TEA-t csepegtetünk. A semlegesítés befejezése után a kapott elegyet hagyjuk 23 °C-ra melegedni, majd Buchner tölcséren szűrjük. A szilárd TEAxHCl-t 300 g etil-acetáttal mossuk. A szűrletet és a mosófolyadékokat egyesítjük, és az oldatról az oldószert 50 °C hőmérsékleten és 2666,4-666,1 Pa nyomáson eltávolítjuk. így 57,0 g izotiazolon szabad bázist nyerünk, amely 78,3 tömeg% 5-klór-2-metil-3izotiazolont, 19,8 tömeg% 2-metil-3-izotiazolont és 2,0% TEAxHCl-t tartalmaz.
10. Összehasonlító példa
5-Klór-2-metil-3-izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon 4:1 arányú elegyének előállítása piridin alkalmazásával
A 6. példa 1. lépése szerint előállított 74,4 g nedves
HU 209 298 B izotiazolonxHCl csapadékot 410 g etil-acetátban szuszpendálunk, majd a szuszpenzióhoz 10 °C hőmérsékleten keverés közben hozzácsepegtetünk 29,3 g piridint. A semlegesítés befejeztével a kapott elegyet hagyjuk 25 °C hőmérsékletre melegedni, majd két egyenlő részre osztjuk. Az elegy egyik részét (246 g) Buchner tölcséren szűrjük. A szilárd PYRxHCl-t 250 g etil-acetáttal mossuk. A szűrletet és a mosófolyadékokat egyesítjük, az oldatról az oldószert 50 °C hőmérsékleten és 2666,4666,1 Pa nyomáson ledesztilláljuk. így 26,2 g izotiazolon szabad bázist nyerünk, amely 77,6 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolont, 19,4 tömeg% 2-metil-3-izotiazolont és 2,5 tömeg% PYRxHCl-t tartalmaz. Az elegy másik részét (244 g) további 4,4 g piridinnel reagáltatjuk, ezután szűrjük Buchner tölcséren. A szilárd PYRxHCl-t 250 g etil-acetáttal mossuk. A szűrletet és a mosófolyadékokat egyesítjük, és az oldatról az oldószert 50 °C hőmérsékleten és 2666,4-666,1 Pa nyomáson ledesztilláljuk. így 25,0 g izotiazolon szabad bázist nyerünk, amely 74,3 tömeg% 5-klór-2-metil-3-izotiazolont, 20,0 tömeg% 2-metil-3-izotiazolont és 4,4 tömeg% PYRxHCl-t tartalmaz.

Claims (8)

1. Eljárás az 1 t%-nál kevesebb sót és vizet tartalmazó (II) általános képletű 3-izotiazolon-származékok előállítására - a képletben
X jelentése hidrogéntom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
XI jelentése hidrogén- vagy klóratom vagy 1-2 szénatomos alkilcsoport;
Y jelentése adott esetben halogénatommal és/vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy hidroxilcsoporttal, karboxilcsoporttal, cianocsoporttal, fenil-karboxi-, halogén-fenil-karbamoxi- vagy dihalogén-fenil-karbamoxi-csoporttal, halogén-anilino-, dihalogén-anilino- vagy nitro-anilinocsoporttal, (1-6 szénatomos alkoxi)-karbonil-, di(l—6 szénatomos alkil)-amino-, morfolil-, piperidil-, pirrolidonil- vagy izotiazolonilcsoporttal egyszeresen helyettesített vagy perhalogénezett 1-10 szénatomos alkilcsoport; adott esetben halogénatommal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített vagy perhalogénezett 2-10 szénatomos alkenil- vagy adott esetben halogénatommal egyszeresen vagy kétszeresen helyettesített 2-10 szénatomos alkinilcsoport; vagy adott esetben halogénatommal, 1-6 szénatomos alkilcsoporttal vagy 1-6 szénatomos alkoxicsoporttal egyszeresen vagy kétszeresen vagy halogénatommal háromszorosan helyettesített fenil-(l-4 szénatomos alkil)-csoport -, azzal jellemezve, hogy
i) vízmentes ammóniát egy az (NH4)mZ sót nem oldó, az izotiazolon szabad bázist oldó szerves oldószer jelenlétében egy (I) általános képletű izotiazolonsóval reagáltatunk - a képletben X, X1 és Y jelentése a tárgyi körben megadott,
Z jelentése klór- vagy brómatom, szulfát- vagy fluor-szulfonát-csoport, előnyösen klór- vagy brómatom, m értéke 1, ha Z jelentése klór- vagy brómatom vagy fluor-szulfonát-csoport és m értéke 2, ha Z jelentése szulfátcsoport -, az ammóniát az izotiazolonsó semlegesítéséhez szükséges legfeljebb sztöchiometrikus mennyiségben alkalmazzuk; és ii) a kapott (NH4)mZ sót ismert módon elkülönítjük a kapott izotiazolon szabad bázistól.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy szerves oldószerként glikolt, glikol-étert, acetát-észtert, alifás szénhidrogént, klórozott alifás szénhidrogént, aromás szénhidrogént vagy klórozott aromás szénhidrogént, előnyösen 1-5 szénatomos alkil-alkoholt, 2-8 szénatomos alkilénglikolt, 3-10 szénatomos alkilénglikol-étert, 6 szénatomos aromás szénhidrogént, 1-2 szénatomos alkilcsoporttal helyettesített aromás szénhidrogént, klóratommal helyettesített 6 szénatomos aromás szénhidrogént, [klór-(l—2 szénatomos alkil)]-aromás szénhidrogént, 6-8 szénatomos alkánt, klóratommal helyettesített 1-3 szénatomos alkánt vagy ecetsav 1-4 szénatomos alkil-észterét, még előnyösebben etilénglikolt, propilénglikolt, 1,3-butándiolt, dipropilénglikolt, etilénglikol-butil-étert, toluolt, monoklór-benzolt, heptánt, diklór-metánt, 1,2-diklóretánt, etil-acetátot vagy butil-acetátot alkalmazunk.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az izotiazolon-só oldata vagy szuszpenziója fölött lévő légtért vizsgáljuk a reakció során annak megállapítására, hogy megfelelő mennyiségű ammóniát adagoltunk-e a reakcióba.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ammóniát sztöchiometrikusnál kisebb mennyiségben reagáltatjuk a sóval, hogy a só semlegesítését csak részben végezzük el, a kapott szabad izotiazolon bázist eltávolítjuk, mielőtt a semlegesítéshez szükséges további ammónia mennyiséget a maradék sóhoz hozzáadnánk.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás olyan (II) általános képletű vegyület előállítására, amelyekben az Y helyettesítő 1-8 szénatomos alkilcsoport, előnyösen metil- vagy n-oktil-csoport, X jelentése hidrogénatom és X1 jelentése hidrogén- vagy klóratom, azzal jellemezve, hogy a megfelelően helyettesített (I) általános képletű vegyületet alkalmazzuk.
6. Az 5. igénypont szerinti eljárás 5-klór-2-metil-3izotiazolon és 2-metil-3-izotiazolon elegyének, előnyösen 92:8 és 3:97 közötti tömegarányú elegyének előállítására, azzal jellemezve, hogy a megfelelően helyettesített reagenseket alkalmazzuk.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás 0,5 tömeg% alatti, előnyösen 0,1 tömeg% alatti menynyiségű (NH4)mZ - ahol m és Z jelentése az 1. igénypontban megadott - szennyeződést tartalmazó izotiazolon előállítására, azzal jellemezve, hogy az (NH4)mZ sót 0,5 tömeg%, illetve 0,12 tömeg% alatti mértékben oldó szerves oldószert alkalmazunk.
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás 0,1 tömeg% alatti víztartalmú izotiazolon szabad bázis előállítására, azzal jellemezve, hogy vízmentes ammóniát és vízmentes szerves oldószert alkalmazunk.
HU9179A 1990-01-12 1991-01-11 Process for producing salt-free and anhydrous 3-isothiazolone derivatives HU209298B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/464,472 US5068344A (en) 1990-01-12 1990-01-12 Process for the preparation of salt free, water free 3-isothiazolone compounds

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU910079D0 HU910079D0 (en) 1991-08-28
HUT57750A HUT57750A (en) 1991-12-30
HU209298B true HU209298B (en) 1994-04-28

Family

ID=23844073

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9179A HU209298B (en) 1990-01-12 1991-01-11 Process for producing salt-free and anhydrous 3-isothiazolone derivatives

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5068344A (hu)
EP (1) EP0437354B1 (hu)
JP (1) JPH06102654B2 (hu)
KR (1) KR0158369B1 (hu)
CN (1) CN1035818C (hu)
AT (1) ATE113042T1 (hu)
AU (1) AU643738B2 (hu)
BR (1) BR9100084A (hu)
CA (1) CA2033590A1 (hu)
CZ (1) CZ281950B6 (hu)
DE (1) DE69104630T2 (hu)
DK (1) DK0437354T3 (hu)
ES (1) ES2064896T3 (hu)
HU (1) HU209298B (hu)
IE (1) IE65101B1 (hu)
IL (1) IL96912A (hu)
MX (1) MX24090A (hu)
MY (1) MY107323A (hu)
NZ (1) NZ236728A (hu)
PH (1) PH27282A (hu)
PL (1) PL165202B1 (hu)
ZA (1) ZA91264B (hu)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9003871D0 (en) * 1990-02-21 1990-04-18 Rohm & Haas Stabilization of isothiazolones
CA2056711A1 (en) * 1990-12-11 1992-06-12 Ramesh B. Petigara Process for 3-isothiazolone compounds
US5466818A (en) * 1994-03-31 1995-11-14 Rohm And Haas Company 3-isothiazolone biocide process
US6072056A (en) * 1997-06-17 2000-06-06 Sk Chemical Method of preparing water free isothiazolone
KR100573962B1 (ko) * 1999-06-08 2006-04-25 에스케이케미칼주식회사 살균 상승효과를 갖는 살균 조성물
JP3732061B2 (ja) 1999-12-27 2006-01-05 株式会社ケミクレア 2−アルキル−4−イソチアゾリン−3−オン類の製造方法
ES2264605B1 (es) * 2004-07-02 2007-12-16 Labiana Development, S.L. "procedimiento para la obtencion de 2-alquilisotiazolonas y de sus formulaciones en forma estable solas o asociadas a otras moleculas con actividad biocida".
CN101417966A (zh) * 2007-10-25 2009-04-29 北京天擎化工有限责任公司 3-异噻唑啉酮衍生物的连续式生产方法
WO2010113857A1 (ja) * 2009-03-31 2010-10-07 ナガセケムテックス株式会社 殺微生物剤
CN103087002A (zh) * 2011-11-03 2013-05-08 Dhc有限公司 异噻唑啉酮的制造方法
CN105901000A (zh) * 2016-04-27 2016-08-31 常州大学 一种用生产无盐异噻唑啉酮时的工业废水生产丙烯酸酯乳液杀菌剂及其制备方法

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3849430A (en) * 1967-03-09 1974-11-19 Rohm & Haas Process for the preparation of 3-isothiazolones and 3-hydroxyisothiazoles
US3523121A (en) * 1967-03-09 1970-08-04 Rohm & Haas Certain 2-carbamoyl-3-isothiazolenes
US4031055A (en) * 1971-05-03 1977-06-21 Rohm And Haas Company Metal compound stabilized coating compositions
US3870795A (en) * 1973-02-28 1975-03-11 Rohm & Haas Stabilization of solutions of 3-isothiazolones employing certain metal nitrates and nitrites
AR207229A1 (es) * 1973-08-20 1976-09-22 Rohm & Haas Composicion de recubrimiento estabilizada con formaldehido y metodo para su preparacion
US4067878A (en) * 1976-03-05 1978-01-10 Rohm And Haas Company Stabilization of solutions of 3-isothiazolones
CA1189514A (en) * 1982-06-01 1985-06-25 Horst O. Bayer Nitrosamine-free 3-isothiazolones and process
US4824957A (en) * 1985-03-08 1989-04-25 Rohm And Haas Commpany Stabilization of non-aqueous solutions of 3-isothiazolones
US4652530A (en) * 1985-07-15 1987-03-24 Rohm And Haas Company Monitoring method for isothiazolones in aqueous systems
DE3643183A1 (de) * 1986-12-18 1988-06-30 Riedel De Haen Ag Verfahren zur isolierung von isothiazolinonderivaten

Also Published As

Publication number Publication date
EP0437354A1 (en) 1991-07-17
PH27282A (en) 1993-05-04
ZA91264B (en) 1991-09-25
BR9100084A (pt) 1991-10-22
MY107323A (en) 1995-11-30
DK0437354T3 (da) 1994-11-14
CA2033590A1 (en) 1991-07-13
AU643738B2 (en) 1993-11-25
KR910014363A (ko) 1991-08-31
ES2064896T3 (es) 1995-02-01
CZ281950B6 (cs) 1997-04-16
MX24090A (es) 1994-02-28
IL96912A0 (en) 1992-03-29
EP0437354B1 (en) 1994-10-19
AU6925991A (en) 1991-07-18
HUT57750A (en) 1991-12-30
IE65101B1 (en) 1995-10-04
HU910079D0 (en) 1991-08-28
IL96912A (en) 1994-06-24
DE69104630D1 (de) 1994-11-24
DE69104630T2 (de) 1995-06-08
ATE113042T1 (de) 1994-11-15
KR0158369B1 (ko) 1998-12-01
IE910102A1 (en) 1991-07-17
PL165202B1 (pl) 1994-11-30
JPH06102654B2 (ja) 1994-12-14
CN1054977A (zh) 1991-10-02
CS9100057A2 (en) 1991-09-15
PL288668A1 (en) 1992-01-27
NZ236728A (en) 1992-09-25
CN1035818C (zh) 1997-09-10
JPH04305573A (ja) 1992-10-28
US5068344A (en) 1991-11-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0095907B1 (en) Biocidal or biostatic compositions containing 3-isothiazolones, their method of preparation and their uses
HU209298B (en) Process for producing salt-free and anhydrous 3-isothiazolone derivatives
CA2078104A1 (en) Bromate as inhibitor of nitrosamine formation for nitrate stabilized isothiazolones and process
US20040034233A1 (en) Process for producing anhydride of aminothiazole derivative
EP0678510A1 (en) Preparation of 3-Isothiazolones
HU208532B (en) Process for producing 3-isothiazolone derivatives
JP3732061B2 (ja) 2−アルキル−4−イソチアゾリン−3−オン類の製造方法
FI109126B (fi) Menetelmä kefepiimidihydrokloridihydraattiantibiootin valmistamiseksi
JP3964544B2 (ja) イソチアゾロン無水物の製造方法
JPH0733728A (ja) ジクロログリオキシム有機溶剤溶液の製造法
JP4085291B2 (ja) 3−イソチアゾロン類の製造方法
KR100493933B1 (ko) 2-메틸-4-이소티아졸린-3-온 및 이의 염의 제조 방법
KR100240122B1 (ko) 이소티아졸론 무수용액 제조 방법
JPS597179A (ja) 2−ヒドラジノベンゾチアゾ−ル類の改良製法
KR20040003546A (ko) 2-옥틸-3-이소티아졸론의 정제 방법
JP2001270870A (ja) 3−イソチアゾロン化合物の製造方法
KR19990009524A (ko) 5-클로로-2-메틸-3-이소티아졸론 정제 방법

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee