HU207900B - Magnetic tape cassette system and magnetic tape cassette - Google Patents

Magnetic tape cassette system and magnetic tape cassette Download PDF

Info

Publication number
HU207900B
HU207900B HU903930A HU393090A HU207900B HU 207900 B HU207900 B HU 207900B HU 903930 A HU903930 A HU 903930A HU 393090 A HU393090 A HU 393090A HU 207900 B HU207900 B HU 207900B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
tape
magnetic tape
magnetic
guides
cassette
Prior art date
Application number
HU903930A
Other languages
English (en)
Other versions
HU903930D0 (en
HUT58423A (en
Inventor
Norbert Christian Vollmann
Original Assignee
Philips Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Philips Nv filed Critical Philips Nv
Publication of HU903930D0 publication Critical patent/HU903930D0/hu
Publication of HUT58423A publication Critical patent/HUT58423A/hu
Publication of HU207900B publication Critical patent/HU207900B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B23/00Record carriers not specific to the method of recording or reproducing; Accessories, e.g. containers, specially adapted for co-operation with the recording or reproducing apparatus ; Intermediate mediums; Apparatus or processes specially adapted for their manufacture
    • G11B23/02Containers; Storing means both adapted to cooperate with the recording or reproducing means
    • G11B23/04Magazines; Cassettes for webs or filaments
    • G11B23/08Magazines; Cassettes for webs or filaments for housing webs or filaments having two distinct ends
    • G11B23/087Magazines; Cassettes for webs or filaments for housing webs or filaments having two distinct ends using two different reels or cores
    • G11B23/08707Details
    • G11B23/08757Guiding means
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B23/00Record carriers not specific to the method of recording or reproducing; Accessories, e.g. containers, specially adapted for co-operation with the recording or reproducing apparatus ; Intermediate mediums; Apparatus or processes specially adapted for their manufacture
    • G11B23/02Containers; Storing means both adapted to cooperate with the recording or reproducing means
    • G11B23/04Magazines; Cassettes for webs or filaments
    • G11B23/08Magazines; Cassettes for webs or filaments for housing webs or filaments having two distinct ends
    • G11B23/087Magazines; Cassettes for webs or filaments for housing webs or filaments having two distinct ends using two different reels or cores
    • GPHYSICS
    • G11INFORMATION STORAGE
    • G11BINFORMATION STORAGE BASED ON RELATIVE MOVEMENT BETWEEN RECORD CARRIER AND TRANSDUCER
    • G11B15/00Driving, starting or stopping record carriers of filamentary or web form; Driving both such record carriers and heads; Guiding such record carriers or containers therefor; Control thereof; Control of operating function
    • G11B15/60Guiding record carrier
    • G11B15/62Maintaining desired spacing between record carrier and head

Landscapes

  • Adjustment Of The Magnetic Head Position Track Following On Tapes (AREA)
  • Magnetic Heads (AREA)
  • Magnetic Record Carriers (AREA)
  • Packaging Of Annular Or Rod-Shaped Articles, Wearing Apparel, Cassettes, Or The Like (AREA)

Description

A találmány tárgya mágnesszalag-kazettás rendszer és abban használatos mágnesszalag-kazetta.
A mágnesszalag-kazettának van egy elülső fallal és abban egy mágnesfej nyílással kialakított háza, egy, a házban elhelyezett mágnesszalagja, amely mágnesszalag egy része keresztülnyúlik a mágnesfej nyíláson, és amely mágnesszalag rész a ház elülső falának külső oldalától d2 távolságra helyezkedik el, és a kazettának van egy, a ház külső oldaláról nézve a mágnesfej nyílásnál, a mágnesfej mögött elhelyezkedő, és szalagvezetőkkel ellátott rugalmas eleme.
A rendszer a kazettán kívül mágnesszalagos berendezést foglal magában, melynek legalább egy mágnesfeje van, amely üzemszerűen a berendezésbe helyezett mágnesszalag-kazetta háza elülső falának külső oldalától mért d3 távolságra benyúlik a mágnesfej nyílásba.
Egy ilyen mágnesszalag-kazettát ismertet például az US 5564157 lajstromszámú szabadalmi leírás. A szalagvezetők a mágnesszalagot jellegzetes helyzetben tartják olyan módon, hogy a mágnesszalag nem lép érintkezésbe a mágnesszalagos berendezés részeivel, amikor a mágnesszalag-kazettát betöltjük a berendezésbe. Működésre kész helyzetben azonban a szalagvezetőket a berendezés kiegészítő szalagvezetői félrenyomják, és a szalagvezetők nem érintkeznek a mágnesszalaggal. Ez a régebbi fajta mágnesszalag kazetta nem biztosít jó érintkezést a mágnesszalag és a mágnesfej között, hasonlóan az előzőleg javasolt javításokkal ellátott, jól ismert kompakt kazetta sem, amely rendszer az „IEC publication 94” által szabványosított mágnesszalag-kazettákból és a javított szalagvezetés érdekében pótlólagos szalagvezetőket tartalmazó mágnesszalagos berendezésből áll, amit ismertet az EP 0063 398 lajstromszámú szabadalmi leírás. Ezen említett leírásból ismert mágnesszalagos berendezés magában foglal egy mágnesfej egységet, ami a mágnesfej ellentétes oldalain két kiegészítő szalagvezetővel rendelkezik, amely kiegészítő szalagvezetők tartalmaznak egy magasság-szabályozót és egy vezérlő elemet, ami a szalag szélét állandóan érintkezésbe tartja a magasságszabályozóval. A mágnesszalagos rögzítésben alapvető, hogy a jeleknek a mágnesszalagról történő lejátszása folyamán a mágnesfej légrése a mágnesszalaggal ugyanolyan szöget zárjon be (azimut szög), mint az említett jelek felvétele folyamán. Ha ez a két azimut szög eltér, lejátszás alatt azimut hiba lép fel, ami jelek elvesztését okozza. Az ismert mágnesszalagos berendezés magasság-szabályozói biztosítják, hogy a mágnesszalag a mágnesfejhez viszonyítva mindig ugyanazt a helyzetet foglalja el. E cél érdekében a mágnesszalag szélének állandóan érintkezésbe kell lennie a magasság-szabályozókkal, amit a vezérlő elemek segítségével érünk el. Ezek az elemek magukba foglalják a ferde kiegészítő szalagvezető felületeket, amelyeket a mágnesszalag másik széle felé nyomnak. Abból a célból, hogy megakadályozzuk a mágnesszalag összesodródását vagy összecsavarodását, a mágnesszalagot a kiegészítő szalagvezetők hengeres felszíne köré kell tekerni egy jellemző minimális szöggel. A hengeres alak a mágnesszalag jobb feszességét eredményezi, ami csökkenti az összesodródás vagy összecsavarodás valószínűségét. Az említett minimális szög a mágnesszalagos berendezés gyártási tűrései következtében nem érhető el, tehát a magasság-szabályozóknak nincs hatásuk.
Egy régebbi fajtájú szerkezet azt eredményezte, hogy a mágnesszalagnak a mágnesfej körüli felvételilejátszási ívszöge kisebb, mint az említett kiegészítő szalagvezetők hiányában. Ennek eredményeképpen a szalagfej érintkezés kritikusabbá válik a jel átvitel szempontjából, és különösen az olyan nagyfrekvenciás jelek esetén, mint pl. a digitális jelek, ez átviteli hibákat idézhet elő.
A mágnesszalagos berendezés gyors-kereső módjában, amelyben a mágnesszalag megnövelt sebességgel halad el a mágnesfej előtt, és amelyben ekkor a mágnesfej részlegesen elhúzott helyzetet foglal el, a mágnesszalagnak a kiegészítő szalagvezetők körüli ívszöge még kisebbé válik. A kisebb ívszög azt eredményezi, hogy a mágnesszalag növekvő hajlamot mutat az öszszesodródásra, tehát a magasság-szabályozó nem szabályozza a mágnesszalag helyzetét, és azimut hibák valószínűbben fordulnak elő. Mivel működésre kész helyzetben a régebbi fajtájú mágnesszalag kazetta szalagvezetői nem érintkeznek a mágnesszalaggal, ez nem eredményezhet jó szalagfej érintkezést.
A jelen találmány célja olyan rendszer biztosítása, ami javított szalagfej kapcsolatot ad, és ami alapvetően eleve kizárja az azimut és átviteli hibák előfordulását.
A találmányhoz annak felismerése vezetett el, hogy a szalagvezetők és a megfelelően megválasztott rugalmas elem együttesen olyan alakra képezhető ki, amely üzemszerű helyzetben a szalaggal érintkezve kisebb azimut hibával járó relatív elhelyezkedést nyújt.
Ehhez a célkitűzéshez a találmány szerinti rendszer olyan kialakítású, hogy a benne használt mágnesszalag kazetta szalagvezetői a mágnesszalag említett részétől d, távolságra helyezkednek el, ahol 0<d,<d3-d2.
A rendszerhez tartozó speciális, és szintén a jelen találmánynak megfeleő kazettában a szalagvezetők két áthidaló darabbal vannak összekapcsolva, és laprugók vannak a szalagvezetőkhöz erősítve.
A szalagvezetőkkel ellátott rugalmas elem és a szalagvezetők olyan alakúak, hogy az üzemszerű helyzetben a mágnesszalagos berendezéssel való együttműködés folyamán kapcsolatban vannak a mágnesszalaggal. Mivel működésre kész helyzetben a kazettában lévő szalagvezetők érintkeznek a mágnesszalaggal, a mágnesszalagnak a kiegészítő szalagvezetők körüli és a mágnesfej eszköz körüli ívszöge megnövekszik, jobb szalagfej kapcsolatot eredményezve, ami megfelelőbb jel átvitelt és finomabb magasság vezetést és ennélfogva kevesebb azimut hibát ad.
A találmány szerinti rendszer egy kivitelénél a mágnesszalagos berendezés a mágnesfej két ellentétes oldalán elhelyezkedő kiegészítő szalagvezetőket tartalmaz, és üzemszerűen a szalagvezetők a kiegészítő szalagvezetők között helyezkednek el. Ez a mágnesszalagnak a kiegészítő szalagvezetők körüli és a mágnesfej fej felülete körüli ívszöget még tovább növeli.
A találmány szerinti rendszer egy másik további
HU 207 900 Β kiviteli alakjánál a mágnesszalagos berendezés mágnesfeje mellett ütközők vannak, amely ütközők és a mágnesszalag-kazetta szalagvezetői üzemszerűen egymásnak vannak nyomva, és bármely két egymásnak nyomott elem közül az egyik kiszögelléseket tartalmaz, amely kiszögellések egymástól a mágnesszalag szélességénél nagyobb (d) távolságra vannak. Most csak a kiszögellések vannak kapcsolatban a mágnesfejjel, és a szalagvezetők szalagvezető felületei eltávolítva maradnak a kiegészítő szalagvezetőktől és mágnesfejtől, tehát a mágnesszalag elhaladhat a szalagvezetők és a kiegészítő szalagvezetők és a mágnesfej között annak kockázata nélkül, hogy a mágnesszalag beszorul. Minthogy a szalag továbbításának irányában a kiszögellések is az említett távolságban vannak egymástól, a mágnesszalag sem akadhat meg a kiszögellések között.
A találmány szerinti rendszer másik kiviteli alakja esetében a kiszögellések úgy helyezkednek el, hogy nincsenek kapcsolatban a mágnesszalaggal. Ez módot ad a mágnesszalagnak, hogy szabadon együttműködjön a mágnesfej egység kiegészítő szalagvezetőkkel, és különösen a mágnesfej egység magasság-szabályozóival és vezérlő elemeivel, ami elősegíti a rendszer helyes működését.
A találmány adott kivitelénél a rugalmas elem a kiszögelléseket érintkezésben tartja a mágnesfej eszközzel mind a felvétel/lejátszás módban, mind a mágnesfej eszköznek a szalaghoz képest részlegesen elhúzott elhelyezkedésénél.
Ily módon a mágnesszalag kazetta szalagvezetőinek kiszögelléseit úgy javasoljuk megvalósítani, hogy a működésre kész helyzetben állandóan erővel érintkezzenek a mágnesszalagos berendezésben lévő mágnesfej eszközzel, ezáltal a szalagvezetők helyes pozicionálását érjük el a mágnesfej eszközhöz viszonyítva még akkor is, ha a mágnesfej részlegesen el van húzva.
A találmány szerinti mágnesszalag-kazettának egy előnyös más kivitele esetén a mágnesszalag-kazetta szalagvezetői a mágnesszalag említett részétől d[ távolságra helyezkednek el, ahol 0<d1<d3—d2; valamint a szalagvezetők két áthidaló darabbal vannak összekapcsolva, és laprugók vannak a szalagvezetőkhöz erősítve.
Annak biztosítására, hogy a kazetta egy további kedvező kiviteli alakjában egy nyomó filc együttműködjön a mágnesszalaggal, az áthidaló darabok és a szalagvezetők között egy nyílás van kialakítva, ami elég nagy ahhoz, hogy a házban lévő rugalmas elemen elhelyezett filc áthaladását lehetővé tegye. Ez megengedi, hogy egy függetlenül felfüggesztett filcet használjunk a mágnesszalag kazettában.
A találmány szerinti rendszer és mágnesszalag kazetta kiviteli alakjait most részletesebben írjuk le példák útján, ábráinkra hivatkozva. Az ábrák a következőek:
az 1. ábra a találmány szerinti olyan mágnesszalag kazetta metszeti képe, amelyik együttműködik a mágnesszalagos berendezés részeivel, a 2. ábra a mágnesszalagos berendezés mágnesfej eszközének metszeti képe, amely egység részlegesen a mágnesszalag kazettában helyezkedik el, hogy együttműködjön egy mágnesszalaggal, a 3. ábra egy kiegészítő szalagvezetőkkel ellátott mágnesfejet mutat, ami együttműködik a mágnesszalag kazetta szalagvezetőivel és mágnesszalagjával, a 4. ábra a mágnesszalag kazetta elölnézete, az 5a. és az 5b. ábra azt ábrázolja, hogy a mágnesszalag hogyan vezet át a mágnesfejnél és a kiegészítő szalagvezetőknél, megmutatja az ívszögeket a normál felvétel/lejátszás módban és a gyors-kereső módban, egy hagyományos mágnesszalag-kazettával, a 6a. és 6b. ábra a találmány szerinti mágnesszalag kazettában a szalagvezetők által végzett szalagvezetést mutatja be, a 7. ábra az első példa a rugalmas elemre, ami a mágnesszalag kazettában való használatra alkalmas szalagvezetőket hordoz, a 8. ábra a filccel ellátott rugalmas elemet ábrázolja, a 9. ábra a rugalmas elem második példája, ami szalagvezetőket és egy filccel ellátott kiegészítő rugalmas elemet hordoz, a 10. ábra a harmadik példát mutatja a rugalmas elemre és a filccel ellátott kiegészítő rugalmas elemre, all. ábra a kazettát ábrázolja mágnesszalag nélkül és a 10. ábrán bemutatott rugalmas elemmel és kiegészítő rugalmas elemmel, a 12. ábra all. ábrán ábrázolt mágnesszalag kazetta egy részének metszeti képe.
Az 1. ábra a találmány szerinti (1) mágnesszalag kazetta egy magvalósítását mutatja, ami együttműködik a (2) mágnesszalagos berendezéssel, amelynek csak a kazettával együttműködő részei láthatók. Az (1) mágnesszalag kazetta magában foglal egy házat, ami befogad egy (3) mágnesszalagot, ami a (42,44) orsókra van csévélve, és amit a (46, 47 , 48 és 49) vezető orsók és az (50 és 51) vezető hengerek vezetnek. A (42, 44) orsókat a (28 és 29) vezető orsók vezetik, és a (3) mágnesszalag továbbítását a (21) szalaghúzó tengely és a (20) nyomóhenger kombinációja biztosítja. A (20) nyomóhengert a (22) nyomóhenger vezető kar a (21) szalaghúzó tengely felé nyomja.
Az információk mágnesszalagon történő felvétele és lejátszása érdekében a (3) mágnesszalag együttműködik a (2) mágnesszalagos berendezés (4) mágnesfej egységével, ami a (24) fejtartón van. A (4) mágnesfej egység tartalmaz egy (5) mágnesfej elemet, ami az (1) mágnesszalag kazetta (30) házának (32) mágnesfej nyílásába illeszthető (2., 3. ábrák). A (3) mágnesszalag helyes vezetéséhez a (4) mágnesfej egység (5) mágnesfejénél a (6 és 7) kiegészítő szalagvezetőket tartalmazza, és az (1) mágnesszalag kazetta magában foglalja a (34, 35) szalagvezetőket, amiket a (40) rugalmas elem a (4) mágnesfej egység (14,15) ütközői felé nyom.
A 2. és a 3. ábra részletesen ábrázolja, hogyan vezetjük a (3) mágnesszalagot a (4) mágnesfej egységnél. A 6, 7) kiegészítő szalagvezetők magukban foglalják a (10 és 11) magasság-szabályozót, és a (8, 9) vezérlő elemet. A (8, 9) vezérlő elemek, amelyek a jelen esetben ferde vezető falakkal vannak kialakítva, a (3) mágnesszalagot érintkezésbe hozzák a (10, 11) magasság-szabályozókkal és (8, 9) vezérlő elemeket tartalmaznak, az (5) mágnesfej ellentétes oldalain vannak
HU 207 900 Β elhelyezve. A (3) mágnesszalag helyzete, különösen a szalagnak az (5) mágnesfejhez viszonyított szintje, valamint a szalag éle és az (5) mágnesfej közötti szög pontosan meghatározott. Az (1) mágnesszalag-kazetta magában foglalja a (34 és 35) szalagvezetőket a (3) mágnesszalag jó vezetése érdekében.
E (34, 35) szalagvezetőket a (40) rugalmas elem a (2) mágnesszalagos berendezésben az (5) fej két oldalán lévő (14, 15) ütközők felé nyomja (ld. 2. ábra). Ezen (14, 15) ütközőket az (5) mágnesfej (27) házának az (5) mágnesfej (26) fejfelületével szomszédos (16, 17) fala és a (6, 7) kiegészítő szalagvezetők (18, 19) falrészei képezik (ld. 2. ábra). Annak biztosítására, hogy a (3) mágnesszalag ne szoruljon be a (34, 35) szalagvezetők és a (14, 15) ütközők között, a (34, 35) szalagvezetőket a kör alakú (36, 37, 38 és 39) kiszögellésekkel alakítjuk ki (2., 3. ábrák) a (14, 15) ütközőkkel való együttműködéshez illesztve. A (3) mágnesszalag egy része keresztülnyúlik a (32) mágnesfej nyíláson, és a (3) mágnesszalag ezen része az elülső faltól d2 távolságra helyezkedik el. Az (5) fej üzemszerűen, felvételkor vagy lejátszáskor, a berendezésbe helyezett (1) mágnesszalag-kazetta (30) háza elülső falának külső oldalától mért d3 távolságra benyúlik a (32) mágnesfej nyílásba. Az (1) mágnesszalag kazetta (34, 35) szalagvezetői a (3) mágnesszalagtól d, távolságra helyezkednek el, ahol a különböző említett távolságokra teljesül a következő összefüggés: 0<d1<d3-d2.
A 3. ábra világosan megmutatja, hogy a (3) mágnesszalag szélei távol vannak a (34, 35) szalagvezetők (36, 37, 38 és 39) kiszögelléseitől. Ez azért lehetséges, mert a (36, és 37) kiszögellés közötti (d) távolság nagyobb, mint a (3) mágnesszalag maximális szélessége. A (3) mágnesszalag maximális szélessége úgy értendő, mint a mágnesszalag maximális szélessége a szélességi tűrésen belül, amint azt az „ÍEC publication 94” rögzíti. A (36, 37, 38 és 39) kiszögellés olyan módon működik együtt a (4) mágnesfej egységgel, hogy a (3) mágnesszalag szabadon együttműködhet a (10, 11) magasság-szabályozókkal és a (6, 7) kiegészítő szalagvezető (8, 9) vezérlő elemével. Ezt azzal érjük el, hogy a (36, és 38) kiszögellés együttműködik a (4) mágnesfej egység (14, 15) ütközőivel a (10, 11) magasság-szabályozó szabályozó felülete felett, és azzal, hogy a (37 és 39) kiszögellés együttműködik a (8, 9) vezérlő elemek ferde falai alatt az említett (14, 15) ütközőkkel.
A 4. ábra a mágnesszalag kazetta elölnézete. A (34, 35) szalagvezetőket tartó (40) rugalmas elem a (3) mágnesszalag mögött van a (32) nyílásnál.
A (6 és 7) kiegészítő szalagvezetők helyes működéséhez a (3) mágnesszalag és az (5) mágnesfej közötti helyes jel-átvitel érdekében a (3) mágnesszalagnak hathatósan érintkeznie kell a (6, 7) kiegészítő szalagvezetőkkel és az (5) mágnesfejjel. Normál felvétel/lejátszás módban (5a. ábra) a mágnesszalag érintkezésben van a (6, 7) kiegészítő szalagvezetőkkel és az (5) mágnesfejjel (al, ill. bl) ívszöggel, és gyors-kereső módban (5b. ábra), amelyben az (5) mágnesfej részlegesen elhúzott, és a (3) mágnesszalag érintkezésben van a (6,7) kiegészítő szalagvezetőkkel és az (5) mágnesfejjel (a2, ill. b2) ívszöggel. A gyors-kereső módban az (a2 és b2) ívszög számottevően csökken, úgyhogy a (6, 7) kiegészítő szalagvezetők helyes működése és az (5) mágnesfej és a (3) mágnesszalag közötti jel-átvitel kritikussá válik.
Abból a célból, hogy megnöveljük az (al, a2 és bl, b2) ívszöget a (6, 7) kiegészítő szalagvezető, ill., az (5) mágnesfej körül, mind a normál felvétel/lejátszás módban, mind a gyors-kereső módban, az (1) mágnesszalag kazettában elhelyezzük a (34, 35) szalagvezetőket.
Vizsgáljuk most meg a találmány szerinti mágnesszalag kazetta működésekor mutatkozó előnyöket.
Amint a 6a. ábra mutatja, a (33, 35) szalagvezetők biztosítják, hogy az (a3 és b3) ívszög a normál felvétel/lejátszás módban jelentékenyen megnövekedjék az ezen (34, 35) szalagvezetők nélküli szerkezethez viszonyítva (ld. 5a. ábra). Mivel a (34, 35) szalagvezetőket a (40) rugalmas elem a (14, 15) ütközők felé nyomja (ld.
1. és 2. ábra), a (34, 35) szalagvezetők érintkezésben maradnak a (14, 15) ütközőkkel még az (5) mágnesfej részlegesen elhúzott helyzetében is (ld. 6b. ábra), E gyors-kereső módban a (b4) ívszög még nem változik a normál felvétel/lejátszás módhoz képest (6a. ábra), az (a4) ívszög kissé csökken a normál felvétel/lejátszás módhoz viszonyítva, de jelentősen növekszik az említett (34, 35) szalagvezetők nélküli felépítéssel összevetve (5b. ábra),
A 7. ábra ábrázolja a (34, 35) szalagvezetőket hordozó (40) rugalmas elem első példáját. A (40) rugalmas elemet a (60) laprugó képezi, ami magában foglalja a (61) központi lapot, aminek van egy (62) központja és négy (63, 64, 65, 66) laprugó karja, amelyek a (62) központtól elmutató irányban vannak. A (63 és 64) laprugó karok a (34 és 35) szalagvezetőkhöz kapcsolódnak. A másik két (65, 66) laprugó karnak ívelt része van a szabad végén, hogy biztosítsa azokat az (1) mágnesszalag kazettában.
A 8. ábra egy alternatív (40) rugalmas elemet mutat. Itt is a (70) laprugó (73 és 74) laprugó karjai hordozzák a (34 és 35) szalagvezetőt, és a (75 és 76) laprugó karoknak ívelt végződésű része van. De a (71) központi lap most egy (78) filccel van ellátva a (3) mágnesszalagnak az (5) mágnesfej felé nyomása érdekében. Ez a (78) filc a (71) központi lap ugyanazon (72) oldalán van, ahol a (34, 35) szalagvezetők helyezkednek el.
A 9. ábra adja a második példát a (80) rugalmas elemre. Itt a laprugót a (83) rugalmas karok helyettesítik, amelyek egymástól elkülönítve helyezkednek el. E (83) rugalmas karok között van egy (81) kiegészítő rugalmas elem, amire egy (82) filc van felszerelve. A (80) rugalmas elem és (81) kiegészítő rugalmas elem jelenlétének következtében a (34, 35) szalagvezetők a (82) filctől függetlenül mozoghatnak.
A (60, 70) laprugó, illetőleg a 80 rugalmas elem mindezen szerkezeti változatnál egy, a (61) központi lapra merőleges (69) síkra vonatkozóan szimmetrikus, és párhuzamos a (34,35) szalagvezetőkkel (ld. 7. ábra)
A 10. ábra a harmadik példát ábrázolja a (100) rugal1
HU 207 900 Β más elemre, ami a (110) kiegészítő rugalmas elemmel együtt az (1) mágnesszalagkazettában helyezkedhetek A (100) rugalmas elemnek két (101 és 102) szalagvezetője van, mindegyik két kör alakú (101a, 101b és 102a, 102b) kiszögellést tartalmaz. A (101, 102) szalagvezetőket a (101a, 101b, 102a és 102b) kiszögelléseikkel a (103 és 104) áthidaló darabok kapcsolják össze. A rugalmasság biztosítására minden egyes (101, 102) szalagvezetőn (105, ill. 106) laprugó van. A (101 és 102) szalagvezetők valamint a (103 és 104) áthidaló darabok között egy nyílás van kialakítva, ami elég nagy ahhoz, hogy a (110) kiegészítő rugalmas elem (111) kiegészítő rugó függetlenül támogatja.
A 11. ábra a találmány szerinti (120) mágnesszalag kazetta egy megvalósításának (121) elülső falát mutatja. A (121) elülső falnak van egy (122) mágnesfej nyílása a (2) mágnesszalagos berendezésben való használat idején az (5) mágnesfej átmenete számára. A (101a és 101b) kiszögellésének egymástól olyan (108) távolságban vannak, ami nagyobb a (130) mágnesszalag maximális szélességénél, amit a világosság kedvéért nem ábrázolunk, úgyhogy a (130) mágnesszalag nem érintkezik a (101a, 101b, 102a, 102b) kiszögellésekkel. A (110) kiegészítő rugalmas elem a (100) rugalmas elem mögött van. A (111) filc kinyúlik a (107) nyílásból, amint a 12. ábra mutatja. A 12. ábra a (123) alsó kazettafelet ábrázolja, ami magában foglalja a rögzített (124, 125) szalagvezetőket és a (126) válaszfalat. A (100) rugalmas elem (105 és 106) laprugója, valamint a (110) kiegészítő rugalmas elem (112) kiegészítő rugója a (124, 125) rögzített szalagvezetők és a (126) válaszfal között helyezkedik el. A (105, 106) laprugók és a (112) kiegészítő rugó (105a, 106a, ill. 112a és 112b) ívelt végdarabjai biztosítják, hogy az elemek a (120) mágnesszalag kazettában a megfeleő helyükön maradjanak. Kívülről nézve a (100) rugalmas elem a (130) mágnesszalag mögött helyezkedik el a (107) nyílásnál.
Természetesen a találmány nem korlátozódik az itt bemutatott mágnesszalag kazetta kivitelekre. Pl. az itt bemutatott (40,80,81), vagy (100) rugalmas elemektől különböző felépítésű ekvivalens elemek is használhatók.

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Mágnesszalag kazettás rendszer, amely mágnesszalagos berendezésből és mágnesszalag kazettából áll, ahol a mágnesszalag kazettának van egy elülső fallal és abban egy mágnesfej nyílással kialakított háza, egy, a házban elhelyezett mágnesszalagja, amely mágnesszalag egy része keresztülnyúlik a mágnesfej nyíláson, és amely mágnesszalag rész a ház elülső falának külső oldalától d2 távolságra helyezkedik el, és a kazettának van egy, a ház külső oldaláról nézve a mágnesfej nyílásnál, a mágnesfej mögött elhelyezkedő, és szalagvezetőkkel ellátott rugalmas eleme; továbbá a mágnesszalagos berendezés magában foglal legalább egy mágnesfejet, amely üzemszerűen a berendezésbe helyezett mágnesszalag kazetta háza elülső falának külső oldalától mért d3 távolságra benyúlik a mágnesfej nyílásba, azzal jellemezve, hogy a mágnesszalag kazetta (1) szalagvezetői (34, 35) a mágnesszalag (3) említett részétől d, távolságra helyezkedik el, ahol 0<dl<d3-d2.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti mágnesszalag kazettás rendszer, azzal jellemezve, hogy a mágnesszalagos berendezés (2) a mágnesfej (5) két ellentétes oldalán elhelyezkedő kiegészítő szalagvezetőket (6, 7) tartalmaz, és üzemszerűen a szalagvezetők (34, 35) a kiegészítő szalagvezetők (6, 7) között helyezkedik el.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti mágnesszalag kazettás rendszer, azzal jellemezve, hogy a mágnesszalagos berendezés (2) mágnesfeje (5) mellett ütközők (14, 15) vannak, amely ütközők (14, 15) és a mágnesszalag kazetta (1) szalagvezetői (34, 35) üzemszerűen egymásnak vannak nyomva, és bármely két egymásnak nyomott elem közül az egyik kiszögelléseket (36, 37, 38, 39) tartalmaz, amely kiszögellések (36, 37, 38, 39) egymástól a mágnesszalag (3) szélességénél nagyobb (d) távolságra vannak.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti mágnesszalag kazettás rendszer, azzal jellemezye, hogy a mágnesszalag kazetta (1) szalagvezetőinek (34, 35) kiszögellései (36, 37, 38, 39) és a mágnesszalag (3) között üzemszerűen hézag van.
  5. 5. Mágnesszalag kazetta az előző igénypontok bármelyike szerinti rendszerben való használatra, amely mágnesszalag kazettának van egy elülső fallal és abban egy mágnesfej nyílással kialakított háza, egy, a házban elhelyezett mágnesszalagja, amely mágnesszalag egy része keresztülnyúlik a mágnesfej nyíláson, és amely mágnesszalag rész a ház elülső falának külső oldalától d2 távolságra helyezkedik el, és a kazettának vagy egy, a ház külső oldaláról nézve a mágnesfej nyílásnál, a mágnesfej mögött elhelyezkedő, és szalagvezetőkkel ellátott rugalmas eleme; azzal jellemezve, hogy a mágnesszalag kazetta (1) szalagvezetői (34, 35) a mágnesszalag (3) említett részétől d! távolságra helyezkednek el, ahol 0<d!<d3-d2; valamint a szalagvezetők (101, 102) két áthidaló darabbal (103, 104) vannak összekapcsolva, és laprugók (105, 106) vannak a szalagvezetőkhöz (101,102) erősítve.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti mágnesszalag kazetta, azzal jellemezve, hogy egy a mágnesszalag kazetta (1) házában (30) lévő kiegészítő rugalmas elemen (110) elhelyezett filc (111) áthaladását lehetővé tevő nagyságú nyílás (107) van a szalagvezetők (101, 102) és az áthidaló darabok (103,104) között kialakítva.
HU903930A 1989-06-23 1990-06-20 Magnetic tape cassette system and magnetic tape cassette HU207900B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL8901592A NL8901592A (nl) 1989-06-23 1989-06-23 Systeem omvattende een magneetbandcassette en een magneetbandcassette-apparaat alsmede een magneetbandcassette en een magneetbandcassette-apparaat geschikt voor toepassing in een dergelijk systeem.

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU903930D0 HU903930D0 (en) 1990-11-28
HUT58423A HUT58423A (en) 1992-02-28
HU207900B true HU207900B (en) 1993-06-28

Family

ID=19854894

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU903930A HU207900B (en) 1989-06-23 1990-06-20 Magnetic tape cassette system and magnetic tape cassette

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5074486A (hu)
EP (1) EP0404245B1 (hu)
JP (1) JP2802539B2 (hu)
KR (1) KR0155548B1 (hu)
CN (1) CN1023671C (hu)
AR (1) AR247037A1 (hu)
AT (1) ATE111257T1 (hu)
AU (1) AU638028B2 (hu)
BR (1) BR9002974A (hu)
CA (1) CA2019371A1 (hu)
CS (1) CS306690A3 (hu)
DE (1) DE69012226T2 (hu)
DK (1) DK0404245T3 (hu)
ES (1) ES2063903T3 (hu)
FI (1) FI903113A0 (hu)
HK (1) HK41596A (hu)
HU (1) HU207900B (hu)
MY (1) MY105823A (hu)
NL (1) NL8901592A (hu)
PL (1) PL165442B1 (hu)
PT (1) PT94431A (hu)
YU (1) YU121390A (hu)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL9002844A (nl) * 1990-12-21 1992-07-16 Philips Nv Systeem omvattende een apparaat en een cassette, alsmede een apparaat en een cassette geschikt voor toepassing in een dergelijk systeem.
NL9101270A (nl) * 1991-07-19 1993-02-16 Philips Nv Magneetkopeenheid, magneetkop ten gebruike in de magneetkopeenheid en magneetkopstructuur ten gebruike in de magneetkop.
JPH065043A (ja) * 1992-06-23 1994-01-14 Matsushita Electric Ind Co Ltd テープカセット
AT398251B (de) * 1992-10-27 1994-11-25 Philips Nv Kassette zum aufnehmen eines magnetbandes, die einen andruckteilträger enthält, und andruckteilträger für eine solche kassette
DE9301653U1 (de) * 1993-02-06 1993-04-01 BASF Magnetics (Holding) GmbH, 67059 Ludwigshafen Andruckeinrichtung für bandförmige Aufzeichnungsträger und Kassette damit
AT398651B (de) * 1993-02-17 1995-01-25 Philips Nv Kassette zum aufnehmen eines magnetbandes mit einem andruckteilträger und einem bandführungsteilträger sowie andruckteilträger für eine solche kassette und bandführungsteilträger für eine solche kassette
JPH0714271A (ja) * 1993-06-23 1995-01-17 Teac Corp 磁気記録再生装置
JP2003331554A (ja) * 2002-05-09 2003-11-21 Fuji Photo Film Co Ltd 記録テープカセット
US7261250B1 (en) * 2003-11-14 2007-08-28 Storage Technology Corporation Roller guide tape path

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1805866A1 (de) * 1968-10-29 1970-07-30 Siemens Ag Kassette fuer bandfoermige Aufzeichnungstraeger
DE2058745A1 (de) * 1970-11-30 1972-06-08 Sued Atlas Werke Gmbh Anordnung zum Ausrichten und Festlegen von Tonbandkassetten
DE2151628A1 (de) * 1971-10-16 1973-04-19 Lajos Stefan Dipl Ing Roth Tonbandkassette
DE2155186A1 (de) * 1971-11-06 1973-05-17 Olympia Werke Ag Magnetbandkassette fuer wickel- oder tonwellenantrieb
DE2216769A1 (de) * 1972-04-07 1973-10-18 Leo Dr Steipe Tonbandkassette
DE2224344A1 (de) * 1972-05-18 1973-11-29 Compur Werk Gmbh & Co Ton-aufnahme- und wiedergabegeraet
DE2654343A1 (de) * 1975-11-28 1977-07-07 Emerson Electric Co Bandtransportsystem
DE2554688A1 (de) * 1975-12-05 1977-06-08 Steipe Leo Dipl Phys Dr Tonbandkassette, insbesondere miniaturkassette
AT352428B (de) * 1978-01-13 1979-09-25 Philips Nv Kassette
NL7809966A (nl) * 1978-10-03 1978-12-29 Philips Nv Magneetbandcassette voorzien van veerelement met zacht- magnetische eigenschappen.
JPS55132563A (en) * 1979-04-02 1980-10-15 Olympus Optical Co Ltd Cassette type magnetic recording and reproducing unit
NL8200175A (nl) * 1981-04-13 1982-11-01 Philips Nv Magneetbandcassetteapparaat alsmede megneetkopeenheid toepasbaar bij een dergelijk apparaat.
JPS5925680U (ja) * 1982-08-02 1984-02-17 ティーディーケイ株式会社 プレツシヤパツド装置
NL8300730A (nl) * 1983-02-28 1984-09-17 Philips Nv Magneetbandcassetteapparaat alsmede magneetkopeenheid toepasbaar bij een dergelijk apparaat.
JPS59161576U (ja) * 1983-04-13 1984-10-29 富士写真フイルム株式会社 磁気テ−プカセツト
JPS6018846A (ja) * 1983-08-15 1985-01-30 Victor Co Of Japan Ltd 磁気記録再生装置
JPS6155278U (hu) * 1984-09-17 1986-04-14
IT1185584B (it) * 1985-05-28 1987-11-12 Atb Spa Molla a balestra o balestrina pressanastro,in particolare per nastro magnetico
NL8600423A (nl) * 1986-02-20 1987-09-16 Philips Nv Magneetbandcassette, alsmede bandaandrukorgaan toepasbaar in een dergelijke cassette.

Also Published As

Publication number Publication date
PT94431A (pt) 1992-02-28
DE69012226T2 (de) 1995-04-06
CN1048765A (zh) 1991-01-23
KR0155548B1 (ko) 1998-12-15
KR910001732A (ko) 1991-01-31
BR9002974A (pt) 1991-08-20
PL285750A1 (en) 1991-03-11
MY105823A (en) 1995-01-30
CN1023671C (zh) 1994-02-02
DE69012226D1 (de) 1994-10-13
HU903930D0 (en) 1990-11-28
US5074486A (en) 1991-12-24
ES2063903T3 (es) 1995-01-16
CS306690A3 (en) 1992-02-19
FI903113A0 (fi) 1990-06-20
NL8901592A (nl) 1991-01-16
YU121390A (sh) 1994-06-10
CA2019371A1 (en) 1990-12-23
AU638028B2 (en) 1993-06-17
AU5774290A (en) 1991-01-03
HK41596A (en) 1996-03-15
DK0404245T3 (da) 1994-11-21
JP2802539B2 (ja) 1998-09-24
AR247037A1 (es) 1994-10-31
JPH0334177A (ja) 1991-02-14
HUT58423A (en) 1992-02-28
ATE111257T1 (de) 1994-09-15
PL165442B1 (pl) 1994-12-30
EP0404245B1 (en) 1994-09-07
EP0404245A1 (en) 1990-12-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0492705B1 (en) System comprising an apparatus and a cassette, an apparatus and a cassette suitable for use in such a system, and magnetic-head unit suitable for use in such an apparatus
HU207900B (en) Magnetic tape cassette system and magnetic tape cassette
HU210700B (en) Magnetic tape cassette and apparatus with said magnetic tape cassette for recording/reproducing signals
US4102514A (en) Miniature tape cassettes
KR19980701980A (ko) 저장 용량이 증가된 테이프 카트리지
GB2162495A (en) Tape cassette having one or more pressure springs
US4844437A (en) Sheet separating arrangement
US4405097A (en) Cassette with a slack limiter tab
EP0133370A2 (en) Slack limiter for a magnetic tape cassette
EP0498502A1 (en) Apparatus for cooperation with a cassette
EP0096994B1 (en) Tape cassette
US4646186A (en) Cassette tape recorder with plural tape guide structure
US5746388A (en) Photographic film storage receptacle with constrained film spooling loops
US4973012A (en) Magnetic tape cassette
US5255144A (en) Brake device for tape reel in magnetic tape cassette
CA1150707A (en) Endless type tape cassette
KR940003674B1 (ko) 테이프 카트리지
US4090224A (en) Apparatus for preventing inadvertent erasure of cassette tape
GB2089318A (en) Magnetic tape cassettes; mountings for pressure pads
US5263659A (en) Reel spring for magnetic tape cassettes
EP0530700A2 (en) A cassette tape mount for use in a cassette tape recorder
JP2636828B2 (ja) テープカセット
US5074482A (en) Microfilm retrieval apparatus
JPS6028992Y2 (ja) カ−ド信号読取装置
US5418669A (en) Magnetic-tape cassette having a pressure-member support and a tape-guide-member support which independently engage common abutments therein

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee