HU192115B - Trough steam mangle - Google Patents
Trough steam mangle Download PDFInfo
- Publication number
- HU192115B HU192115B HU823816A HU381682A HU192115B HU 192115 B HU192115 B HU 192115B HU 823816 A HU823816 A HU 823816A HU 381682 A HU381682 A HU 381682A HU 192115 B HU192115 B HU 192115B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- air
- steam
- mangle
- trough
- roller
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D06—TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- D06F—LAUNDERING, DRYING, IRONING, PRESSING OR FOLDING TEXTILE ARTICLES
- D06F67/00—Details of ironing machines provided for in groups D06F61/00, D06F63/00, or D06F65/00
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Drying Of Solid Materials (AREA)
- Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)
- Rolls And Other Rotary Bodies (AREA)
- Seeds, Soups, And Other Foods (AREA)
- Investigating Or Analysing Materials By Optical Means (AREA)
- Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
- Treatment Of Fiber Materials (AREA)
- Detail Structures Of Washing Machines And Dryers (AREA)
Description
Λ találmány tárgya vályús gőzmángorló legalább egy, perforált palásti! niángorlóhengerrel, ezt köpenye mentén részben körülvevő, fűtött mángorlóvályúval és oldalállvánnyal ellátott mángorlóegységgel, a mán?orlóhenger belsejéből levegőt elszívó ventillátorral, riss levegőt bevezető készülékkel, valamint egyik légáramból a másikba hőt átvivő készülékkel.
Az ilyen gőzmángorló nedves textilipari termékek szárítására és simítására szolgál.
A vályús gőzmángorlók esetében szokásos dolog az, hogy a niunkazónákban a mángorlóhengerek és a mángorlóvályúk között keletkező vízgőz-levegő keveréket elszívják. Ebből a célból a legtöbb mángorlóhengernek perforált köpeny felülete és üreges csapágytengelye van, ami utóbbin át csatlakozik az elszívó készülék. Ilyen berendezést ír le a 131 918. sz. NDK szabadalmi leírás.
Ebben az elszívott levegőben tekintélyes mennyiségű és felhasználatlanul maradt hőenergia van, amit a fűtőrendszernek folyamatosan pótolnia kell a gőzrnángorló számára.
Ennek a hiányosságnak a kiküszöbölése céljából vált ismertté az a vályús gőzmángorló, amely esetében ennek a hulladék hőmennyiségnek legalább egy részét hasznosítják. A 468 074. sz. DD-PS által ismertetett mángorló esetében a mángorlóhengerre csatlakoztatott elszívóvezeték ventillátoron át hőátvivő egyik járatához vezet, ami alkalmas arra, hogy egy légáram hőjét másik légáramnak adja át. Ebből a célból a hőátvivőnek második járata is van, amelyen keresztül további ventillátor útján a gőzmángorló köpenyén kívülről szívott friss levegőt kényszerítik át. Az ilyen módon előmelegített friss levegőt két ládához vezetik, amik a mángorlóvályú előtt, illetve után vannak elrendezve és szitaszerűen áttört helyekkel rendelkeznek a friss levegő kilépése számára. A friss levegő ezen ládák körzetében leadja a hőmennyiségét az előtte elhaladó textíliának és ilyen módon azt elő-, illetve után szárítja.
Hátrányos ebben a megoldásban az, hogy a hőátvivőt a mángorlótól különválasztva és attól nagyobb távolságra kell elrendezni. Ezzel vagy nagy hóveszteségek lépnek fel az elszívott levegőnek a mángorlóhengertől a hőátvivőhöz való szállítása közben, vagy túl nagy költséget okoz a megfelelő vezetékek hőszigetelése miatt. Ehhez járul természetesen a nagy helyigény és a magas építési költség. A meleg levegő a szárítandó textíliával való érintkezés után a mángorló környezetébe áramlik ki és az el nem fogadhatóan nagy terhelést jelent a kezelőszemélyzet számára. Ráadásul ilyen módon a rendszer még mindig igen nagy hőmennyiséget veszít, amit a friss levegő visz magával.
A 2 814 618 sz. DE-PS olyan vasalógépet ismertet amely esetében a hőátvivővel a mángorlóhengerektől származó elszívott levegővel és a mángorlóvályúk fűtésekor keletkező kondenzátummal előmelegített friss levegőt közvetlenül hengerből és vályúból álló egység (mángorlóegység) közelében vezetik a mángorlótérbe. Ennek a vasalógépnek azonban szintén meg van az a hátránya, hogy a hőátvivőt a mángorlón kívül kell elhelyezni, ami a fent említett összes hátránynyal együtt jár.
Ezen túlmenően a vályús gőzmángorlók esetében szokásos az is, hogy' szükség esetén a mángorló teljesítményét viszonylag kis költséggel úgy növeljék, hogy újabb.mángorlóegységeket szerelnek hozzá. Ez a 2 814 618 számú DE-PS szerinti megoldás esetében nem lehetséges.
Jelen megoldás tulajdonosánál is régóta folynak a forróvályús gőzmángorlók továbbfejlesztését célzó munkálatok. Az egyik ilyen továbbfejlesztésünk elsősorban a hőveszteség csökkentésére és a forróvályús mángorló közelében tartózkodó igénybevételének csökkentésére irányult. Itt is megoldatlan azonban a kellő mértékű hőhasznosítás, a berendezés helyigények csökkentése,illetve a bővítés lehetősége.
A találmánnyal megoldandó feladat az ismert megoldások hátrányainak kiküszöbölése mellett olyan vályús gőzmángorló kialakítása, amely lehetővé teszi az elszívott levegőben lévő hőmennyiség jobb hasznosítását, a gőzmángorló helyigényének csökkentését, ehhez a hővisszanyerő rendszernek a mángorló belsejében történő elhelyezését, továbbá a meglévő berendezések bővítését, továbbépítését.
A találmány szerinti továbbfejlesztés értelmében a vályús gőzmángorló minden mángorló egységéhez van hőátvivő rendelve, amelynek áramlási tere egyrészt a mángorlóegység mángorlóhengerének szívónyílásával, másrészt távozó levegőt gyűjtő csatornán át az elszívó ventillátorral van összekötve, másik áramlási tere pedig levegőbevezető készülékkel van összekötve és a friss levegőt átvezető csatornaként van kialakítva, mimellett a levegőbevezető készülék a mángorlótélben elhelyezett kifújó készülékhez van csatlakoztatva.
A találmány értelmében célszerű, ha minden mángorlóegységnek külön szabályozója van az elszívott levegő mennyisége számára. Célszerű továbbá, ha a kifújó készülék a mángorlótér első harmadában van. Ezt a készüléket a gőzmángorló vályúhídja fölött is elrendezhetjük. Kivitelezhetjük önmagában ismert fúvókaládaként is.
További célszerű kiviteli alak, amelyben a friss levegőt bevezető csatorna szívónyílása szintén a gőzmángorló külső köpenyén belül van elrendezve. Ezt a szívónyílást szűrővel Iá thatjuk el.
Célszerű végezetül az a kiviteli alak, amelyben az elszívó készülék elszívó ventillátora térben a friss levegőt bevezető csatorna szívónyílása és a vályús gőzmángorló külső falában kialakított környezeti levegő belépőnyílás között van elrendezve.
A találmány további részletéit kiviteli példák kapcsán a mellékelt rajzra vajó hivatkozással mutatjuk be. A rajzon az
1, ábra a találmány szerinti vályús gőzmángorló egyik célszerű kiviteli alakjának hosszmetszete, méghozzá a
2. ábra I-I vonala mentén, a
2. ábra az 1. ábra Η—II vonala mentén vett metszet részlete.
A vályús gőzmángorló, amilyenre a találmány is vonatkozik, lényegében két (1) oldalállvánnyal, legalább egy (2) mángorlóhengerrel, amely az (1) oldalállványokban van elfordíthatóan ágyazva és legalább egy (3) mángorlóvályúval van ellátva. A (2) mángorlóhengert 120 és 180° közötti szög alatt köpenye mentén körülveszi a (3) mángorlóvályú. Ismeretesek olyan gőzmángorlók is, amelyekben mindegyik (2) mángorlóhengerhez két ilyen (3) mángorlóvályú van rendelve.
A szóbanforgó példában a (2) mángorlóhenger, a (3) mángorlóvályú és a gépállvány hozzájuk rendelt részlete az (1) oldalállványok, továbbá a most nem ábrázolt meghajtás (4) mángorlóegységet alkot. Az I. ábrán látható több vályús gőz mángorlóban egymás után három (4) mángorlóegység van. A (3) mángorlóvályúkat (5) vályúhídak kötik össze. Az 1. ábra metszetén ugyan a (2) mángorlóhengerek, a (3) mángoriő-21
192.115 vályúk és az (5) vályúlúdak sem látszanak a gőzmángorló felépítésének jelzése érdekében azonban berajzoltuk őket szaggatott vonallal.
A (3) mángorlóvályúk és az (5) vályúhídak is fűtve vannak. Ebből a célból fűtőelemeik vannak, amiket többnyire áramlásra képes hővivő közeg jár át. Ez például fonógőz vagy hővivő olaj is lehet.
A fűtőelemeket, illetve a gőzmángorlónak a fűtőközeggel való ellátását 'szolgáló rendszert az ábrán nem mutatjuk, miután a jelenlegi találmány összefüggésében nem tírnak jelentőséggel.
Az első (4) mángorlóegység elé önmagában ismert (6) feladó van elrendezve. A (2) mángorlóhengerek üreges hengerként vannak kialakítva és perforált köpenyfelülettel rendelkeznek. Ugyanígy a (2) mángorlóhengerek csapágy tengelyeik is üregesek és ilyen módon (7) szívónyílást képeznek, amik légelosztó (8) szekrénybe torkollanak.
Mindegyik (4) mángorlóegységhez két áramlási térrel rendelkező (9) hőátvivő van hozzárendelve. A (9) hőátvivő keresztáramú lemezes hőcserélőként van kialakítva, olyan módon, hogy — mint ahogy az a 2. ábrán látható — az első 30 áramlási tér a hőcserélők lemezei közötti (10) hézagok sokaságából és a második (31) áramlási tér a (11) hézagok sokaságából alakul ki.
A találmány értelmében lehetséges továbbá az is, hogy a (9) hőátvivő az ellenáram vagy az egyenáram elvén működjön. Ugyanígy lehetőség van arra is, hogy a hőcsere felületeket másképp alakítsuk ki, például üvegcsöves hőcserélőként. Előnyös lehet hőcsövek alkalmazása is.
Mint ahogy az 1. ábrán szaggatott vonallal jeleztük a (9) hőátvivő több hőcserélő alkatrészből lehet összeállítva.
A (9) hőátvivök mindegyikének (10) hézagjai egyrészt a légelosztó (8) szekrényen keresztül a hozzátartozó (2) mángorlóhenger (7) szívónyílásával van összekötve, másrészt az elszívott levegőt gyűjtő (12) csatornába torkollanak, amely utóbbi az összes (4) mángorlóegységet az elszívó készülék elszívó (13) ventillátorával köti össze. A (13) ventillátorhoz az elszívott levegő olyan (14) vezetéke csatlakozik, amelyik a gőzmángorló helyiségéből kivezet.
Mindegyik (4) mángorlóegységhez van egy-egy (15) szabályzókészülék rendelve, amellyel az elszívott levegő mennyiségét lehet szabályozni. Ezt — ahogy a 2. ábra példája mutatja — a (9) hőátvivő és az elszívott levegőt gyűjtő (12) csatorna között, de a (7) szívónyílás és a légelosztó (8) szekrény között vagy bárhol máshol is elhelyezhetjük.
A találmány értelmében a (9) hőátvivőnek a Í11) hézagokból összeálló (31) áramlási tere átmenő (16) csatornát alkot a friss levegő bevezetése számára, ami a friss levegőt bevezető (17) készülékkel van összekötve. A legegyszerűbb esetben egy vályús gőzmángorló számára a friss levegőt bevezető (16) csatorna az egyetlen meglévő (9) hőátvivő (11) hézagaiból alakul lei.
A friss levegőt bevezető (16) csatornától (18) szívóvezeték vezet a (19) ventillátorhoz a friss levegő számára, miközben (20) nyomóvezeték kifújó (21) készülékben végződik. A példa szerinti célszerű kiviteli alakban ez fúvókaszekrényként van kialakítva, ami a szárítógépekből már jól ismert.
A kifújó (21) készülék a majdnem zárt (25) mángorlótér első harmadában van elrendezve. Ezt a (25) mángorlóteret az (1) oldalállványok, felső (22) takarás, a (3) mángorlóvályúk és az (5) vályúhídak által kialakított zárt felület, valamint (23) homlokfal határolja.
A (25) mángorlótérnek ez az első harmada igényű a mángorlási folyamat sajátosságaiból következően a legnagyobb hőmennyiséget. Ahogy az az 1. ábrán látható, a kifújó (21) készülék közvetlenül az első (4) mángorlóegység előtt van elrendezve.
A kifújó (21) készüléket azonban az első (4) mángorlóegység és az első (5) vályúhíd végénél is el lehet rendezni. A friss levegőt bevezető (16) csatorna szívónyílása a találmány értelmében a vályús gőzmángorló külső határoló felületén belül található, célszerűen a (9) hőátvivőket, a légelosztó (8) szekrényt és az elszívott levegőt gyűjtő (12) csatornát felvevő (1) oldalállványon belül.
A szívónyílást célszerű (26) szűrővel ellátni, amely a levegőben lévő nagyobb szennyeződéseket, pihéket visszatartja.
A (24) hátfalon végezetül a levegőt elszívó (13) ventillátor közelében (27) nyílás található, amelyen át a levegő a gőzmángorló körzetéből az (1) oldalállvány belsejébe lép be.
összefoglalásképpen megemlítjük a találmánynak azt a rendkívül fontos jellemzőjét, hogy a korábbiakban leírt teljes hővisszanyerő rendszer a levegőt elszívó és bevezető készülékekkel együtt a gőzmángorló külső ha tároló falain belül helyezkedik el, ami azt jeknti, hogy a hővisszanyerés megvalósításához szükséges járulékos gépcsoportokat a gőzmángorlón kívül a találmány szerinti megoldás alkalmazásával nem kell elhelyezni.
A találmány szerinti vályús gőzmángorló a következőképpen működik.
A mángorolandó textíliákat a megszokott módon a (6) feladóval a gőz mángorlóba juttatjuk és végig futtatjuk őket az egymás után következő (4) mángorlóegységeken.
A textíliának a fűtött (3) mángorlóvályúkkal való érintkezés következtében a benne lévő víz elgőzölög. Λ vízgőz a (2) mángorlóhenger perforált köpenyén át ennek belsejébe lép be és a (2) mángorlóhenger szabad felső oldalán keresztül behatoló levegővel vízgőzlevegő keveréket alkot, ez az elszívandó (28) távozó levegő.
A (7) szívónyíláson át a (28) távozó levegő a lége 1osztó (8) szekrénybe lép be (ezt folytonos vonalú nyíllal jeleztük) és ezután a (9) hőátvivő (10) hézagjaiba jut. Végezetül a távozó levegőt gyűjtő (12) csatornát éri el és a (13) ventillátor a (14) vezetéken át kivezeti a vályús gőzmángorlóból.
A mindenkori munakörül menyeknek megfelelően a (2) mángorlóhenger belsejéből elszállítandó (28) távozó levegő mennyiségét minden (4) mángorlóegység számára külön-külön az elszívott levegő mennyiségét változtató (15) szabályozó készülékkel állítjuk be.
A friss levegőt bevezető (17) készülék (19) ventillátorának hatására (29) friss levegő lép be az (1) oldalállvány belsejéből a (26) szűrőn át a friss levegőt bevezető (16) csatornába (ezt szaggatott vonalú nyíllal jeleztük). A vályús gőzmángorló környezetéből beszívott levegővel pótoljuk ami az (1) oldalállványon lévő (27) nyíláson átjut be és ezen közben a távozó levegőt szállító (13) ventillátor hajtását hatásosan hűti.
A (29) friss levegő a friss levegő (16) csatornájának átáramlása során intenzív, lépcsőzetes hőátviteli folyamatban felhevül a (28) távozó levegő hőmennyisége által. Ennek során a (28) távozó levegő a benne lévő, egyébként kárbe vesző hőenergiájának tekintélyes
192.115 részét leadja a (29) friss levegőnek. Ha a (28) távozó levegő valamilyen kenőanyagot, például szilikonolajat vinne magával, ez a légelosztó (8) szekrényben összegyűlik és innen egyszerű módon eltávolítható.
A felmelegített (29) friss levegő a kifújó (21) készülékből a (25) mángorlótérbe lép be. Itt az első (4) mángorlóegységre jutó nedves és hideg textíliákkal érintkezik és a szárítási folyamat gyorsítását hozza létre a textíliák előmelegítésével. Ezenkívül a felmelegített (29) friss levegőnek a (25) mángorlótérbe való befúvása hozzájárul az egyenletesen magas hőmérsékletszinthez ebben, és ezáltal jelentős mennyiségű energiát takarít meg, ami a (29) friss levegőnek a (3) mángorlóvályúk általi felmelegítésére lenne egyébként szükséges.
Claims (7)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Vályús gőzmángorló legalább egy, perforált palástú mángorlóhengerrel, ezt köpenye mentén részben körülvevő, fűtött mángorlóvályúval és oldalállvánnyal ellátott mángorlóegységgel, a mángorlóhenger belsejéből levegőt elszívó ventillátorral, friss levegőt bevezető készülékkel, valamint egyik légáramból a másikba hőt átvivő készülékkel, azzal jellemezve, hogy a vályús gőzmángorló minden mángorlóegységéhez (4) van csőátvivő (9) rendelve, amelynek egyik áramlási tere (30) egyrészt a mángorlóegység (4) mángorlóhengerének (2) szívónyílásával (7), másrészt távozó levegőt gyűjtő csatornán (14) át az elszívó ventillátorral (13) van összekötve, másik áramlási tere (31) pedig levegőbevezető készülékkel (17) van összekötveL és a friss levegőt átvezető csatornaként (16) van kialakítva, mimellett a levegőbevezető készülék (17) a mángorlótérben (25) elhelyezett kifújó készülékhez5 (21) van csatlakoztatva.
- 2. Az 1. igénypont szerinti gőzmángorló, azzal jellemezve, hogy mindegyik mángorlóegységhez (4) az elszívott levegő mennyiségét szabályzó készülék (15) van rendelve.
- 3. Az 1, igénypont szerinti gőzmángorló, azzal 1C jellemezve, nogy a kifújó készülék (21) a mángorlótér (25) első harmadában van elrendezve.
- 4. Az 1. igénypont szerinti gó'zmángorló, azzal j el 1 e m e z v e, hogy a kifújó készülék (21) a gőzmángorló vályúhídja (
- 5) felett van elrendezve.. _ 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti gőz’ ® mángorló, azzal j el lemezve, hogy a kifújó készülék (21) önmagában ismert fúvókaszekrényként van kialakítva.
- 6. Az 1. igénypont szerinti gőzmángorló, azzal jellemezve, hogy a friss levegőt átvezető csa2Q torna (16) szívónyílása a gőzmángorló külső borításán belül van elrendezve.
- 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti gőzmángorló, azzal jellemezve, hogy a friss levegőt átvezető csatorna (16) szívónyílása szűrővel (26) van ellátva.25 8. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti gőzmángorló, azzal jellemezve, hogy az elszívó készülék elszívó ventillátora (13) a gőzmángorló külső burkolatában található, környezeti levegőt been?edő nyílás (27) és a friss levegőt átvezető csatorna 16) szívónyílása között van elrendezve.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DD81235194A DD207113A3 (de) | 1981-11-27 | 1981-11-27 | Heissmuldenmangel, insbesondere mehrmuldenmangel |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU192115B true HU192115B (en) | 1987-05-28 |
Family
ID=5534966
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU823816A HU192115B (en) | 1981-11-27 | 1982-11-26 | Trough steam mangle |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4485571A (hu) |
EP (1) | EP0080573B1 (hu) |
AT (1) | ATE19799T1 (hu) |
BG (1) | BG41757A1 (hu) |
CS (1) | CS240449B1 (hu) |
DD (1) | DD207113A3 (hu) |
DE (1) | DE3271174D1 (hu) |
HU (1) | HU192115B (hu) |
SU (1) | SU1317048A1 (hu) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DD262687A1 (de) * | 1987-07-30 | 1988-12-07 | Textima Veb K | Verfahren zum betreiben einer heissmuldenmangel sowie heissmuldenmangel hierfuer |
NL8900457A (nl) * | 1989-02-23 | 1990-09-17 | Hooge Nv E | Inrichting voor het strijken van wasgoed. |
DE102006020003A1 (de) * | 2006-04-26 | 2007-10-31 | Herbert Kannegiesser Gmbh | Verfahren zur Rückgewinnung der von Wäschereimaschinen abgegebenen Wärmeenergie |
DE102007043212A1 (de) * | 2007-03-19 | 2008-09-25 | Herbert Kannegieser Gmbh | Verfahren zur Rückgewinnung der Abwärme von beheizten Wäschereimaschinen |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE131918C (hu) * | ||||
DE468074C (de) * | 1928-11-06 | Heinz Andrich | Waeschemuldenmangel | |
US3197896A (en) * | 1960-12-08 | 1965-08-03 | Fleissner Gmbh | Apparatus for treating textile materials |
CH625004A5 (hu) * | 1978-01-24 | 1981-08-31 | Robert Theiler | |
DE3105846C2 (de) * | 1980-02-19 | 1983-12-01 | Herbert Kannegiesser Gmbh + Co, 4973 Vlotho | Mangel zum Glätten feuchter Wäschestücke |
DE3006077A1 (de) * | 1980-02-19 | 1981-08-20 | Herbert Kannegiesser Gmbh + Co, 4973 Vlotho | Vorrichtung zum glaetten feuchter waeschestuecke |
-
1981
- 1981-11-27 DD DD81235194A patent/DD207113A3/de not_active IP Right Cessation
-
1982
- 1982-09-27 EP EP82108909A patent/EP0080573B1/de not_active Expired
- 1982-09-27 AT AT82108909T patent/ATE19799T1/de not_active IP Right Cessation
- 1982-09-27 DE DE8282108909T patent/DE3271174D1/de not_active Expired
- 1982-10-13 SU SU827772673A patent/SU1317048A1/ru active
- 1982-10-20 BG BG8258347A patent/BG41757A1/xx unknown
- 1982-10-27 CS CS827630A patent/CS240449B1/cs unknown
- 1982-11-08 US US06/448,454 patent/US4485571A/en not_active Expired - Fee Related
- 1982-11-26 HU HU823816A patent/HU192115B/hu not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
EP0080573A2 (de) | 1983-06-08 |
ATE19799T1 (de) | 1986-05-15 |
CS763082A1 (en) | 1985-05-15 |
US4485571A (en) | 1984-12-04 |
BG41757A1 (en) | 1987-08-14 |
EP0080573B1 (de) | 1986-05-14 |
DD207113A3 (de) | 1984-02-15 |
SU1317048A1 (ru) | 1987-06-15 |
DE3271174D1 (en) | 1986-06-19 |
CS240449B1 (en) | 1986-02-13 |
EP0080573A3 (en) | 1984-05-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4124942A (en) | Method and apparatus for controlling the moisture content of a web of sheet material | |
FI91891B (fi) | Menetelmä ja laitteisto energiaasäästävää kuivausta varten | |
US1731290A (en) | Drying, waste-heat recovery, and cooling system | |
CN110081691B (zh) | 一种阻燃织物干燥装置 | |
CN208232591U (zh) | 一种纺织印染用织布印花烘干装置 | |
EP0574366A1 (en) | Method and device for intensification of the operation of a Yankee press in a soft-tissue machine | |
CN207365644U (zh) | 一种用于浆纱机的烘干装置 | |
WO2019000668A1 (zh) | 一种衣物护理机及衣物护理方法 | |
GB2092729A (en) | Regenerative Dryer | |
US4523390A (en) | Peripheral exhaust system for high velocity dryer | |
HU192115B (en) | Trough steam mangle | |
US2104135A (en) | Carbonizing drier | |
CN110067101B (zh) | 一种蒸汽余热利用系统 | |
FI116731B (fi) | Päällepuhallusjärjestelmä paperikoneen tai vastaavan kuivatusosassa | |
JPH0134080B2 (hu) | ||
CN209989597U (zh) | 一种利用工业余热的热泵型衣物烘干机 | |
US4011663A (en) | Apparatus for drying fabrics | |
JP3612740B2 (ja) | 衣類乾燥機 | |
US4457087A (en) | Steam trough mangle with heat recycling apparatus | |
KR20130041811A (ko) | 직물 웨브의 열처리 장치 | |
CN209763714U (zh) | 一种蒸汽回收利用系统 | |
CH649111A5 (it) | Macchina per il lavaggio a secco. | |
KR100424895B1 (ko) | 증발성 오일 건조기 | |
CN218600215U (zh) | 一种布料加工用烘干机构 | |
CN219064044U (zh) | 一种无纺布生产用烘干装置 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |