HU191431B - Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives - Google Patents

Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives Download PDF

Info

Publication number
HU191431B
HU191431B HU842827A HU282784A HU191431B HU 191431 B HU191431 B HU 191431B HU 842827 A HU842827 A HU 842827A HU 282784 A HU282784 A HU 282784A HU 191431 B HU191431 B HU 191431B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
tetrazol
amino
benzamide
preparation
Prior art date
Application number
HU842827A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT34461A (en
Inventor
Norton P Peet
Shyam Sunder
Original Assignee
Merell Dow Pharmaceutical Inc.,Us
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Merell Dow Pharmaceutical Inc.,Us filed Critical Merell Dow Pharmaceutical Inc.,Us
Publication of HUT34461A publication Critical patent/HUT34461A/hu
Publication of HU191431B publication Critical patent/HU191431B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D257/00Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • C07D257/02Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms not condensed with other rings
    • C07D257/04Five-membered rings
    • C07D257/06Five-membered rings with nitrogen atoms directly attached to the ring carbon atom
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P37/00Drugs for immunological or allergic disorders
    • A61P37/08Antiallergic agents

Landscapes

  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Peptides Or Proteins (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

(57) KIVONAT
A találmány tárgya eljárás az allergiás betegségek kezelésére alkalmas (I) általános képletű amino-N(lH-tetrazo]-5-il)-benzamid-származékok, ahol a képletben n értéke 1 vagy 2;
X jelentése hidrogénatom vagy klóratom;
R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport;
előállítására oly módon, hogy valamely (II) általános képletű amino-benzamidot - ahol a képletben X jelentése a fenti a) valamely (III) általános képletű savkloriddal - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — valamely inért oldószerben reagáltatunk, vagy
b) valamely (IV) általános képletű észterrel — ahol a képletben n és R jelentése a fenti — erős bázis jelenlétében reagáltatunk.
-1191431
A találmány tárgya eljárás (I) általános képletű ü amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid-származékokelŐ· állítására. Részletesebben a találmány olyan amino· benzamidok előállítására vonatkozik, melyeknél a fenilgyűrű aminocsoportja alkoxi-karbonil- vagy alkiloxalil-csoporttal van szubsztituálva.
A 4 146 631. sz. egyesült államokbeli szabadalmi leírás hidroxilcsoporttal szubsztituált benzamidokat ismertet, ezek azonban eltérnek a találmány szerinti eljárással előállítható vegyületektől.
A találmány szerinti eljárással olyan (I) általános képletű vegyületek állíthatók elő, melyek képletében n értéke 1, vagy 2,
X jelentése hidrogénatom vagy klóratom,
R jelentése í—4 szénatomos alkilcsoport.
A fent leírt benzamid-szerkezetben a fenilgyűrűn az amino-helyettesítő a karboxamid-csoporthoz viszonyítva bármely helyzetben lehet. Ennek megfelelően az aminocsoport a karboxamid-csoporthoz viszonyítva orto-, méta- vagy para-helyzetű. Az alkilcsoport egyebek között metil-, etil-, propil-, butil- vagy izobutil-, előnyösen metil- vagy etilcsoportot jelent.
Bizonyos fent említett amidokat az oxálsawal való rokonságuk miatt oxalilcsoporttal helyettesített vegyületeknek, valamint helyettesített 2-oxo-glicinalkil-észtereknek nevezhetünk.
Ezt a nomenklatúrát használjuk a példákban leírt vegyületeknél.
Az (I) általános képletű vegyületeket az a) eljárás szerint egy (II) általános képletű 2-amino-benzamid - ahol a képletben X jelentése a fenti - és egy (III) általános képletű savklorid — ahol a képletben n és R jelentése a fenti - reakciójával állítjuk elő.
A reakciót valamely inért oldószerben, például dimetil-formamidban hajtjuk végre. Bár a reakció, mely a specifikus reagensektől függően exoterm is lehet, külső melegítés nélkül is végbemegy, a reakcióelegyet általában a reakció teljes lefutásának biztosítására melegítjük. A terméket a reakcióelegyből önmagában ismert módon különítjük el, és ha dimetilformamidot használunk oldószerként, akkor az elkülönítést a reakcióelegy vízzel való hígításával és hűtésével végezzük el.
Az (I) általános képletű vegyületeket a b) eljárás szerint eljárva úgy állítjuk elő, hogy az amino-benzami dókat erős bázissal, így nátrium-e taxiddal, és valamely megfelelő (IV) általános képletű díalkil-észterrel, így dietil-oxaláttal vagy dietil-karbonáttal, reagáltatjuk.
A fenti reakciónál kiindulási anyagként használt amino-benzamidokat a megfelelő nitro-benzamidoldat katalitikus hidrogénezésével állítjuk elő. Előnyösen 5%-os palládium/szén-kafalizátort használunk, bár más hasonló katalizátor, így platina/szén-katalizátor is alkalmazható. A specifikus vegyülettől függően a kiindulási tetrazolt 1N nátrium-hidroxid vizes oldatában oldjuk és kívánt esetben etilalkohollal vagy víz további adagolásával hígítjuk. A redukciót ecetsavas oldatban is elvégezhetjük.
A nitrobenzamidot a megfelelő nitrobenzoil-klorid
5-amino-tetrazollal történő reakciójával és a savkloridot a megfelelő karbonsavból állítjuk elő, mindkét reakciónál ismert eljárásokat használva.
A találmány szerint] vegyületek antiallergiás hatással rendelkeznek. Olyan betegségek kezelésére alkalmasak, melyeket az antigén/antitest-reakció okoz; különösen (de nem kizárólag) allergiás betegségek, egy extrinsicus asztma, szénanátha urticaria, ekcéma, vagy atopikus dermatitis és felsőlégúti betegségek, igy allergiás rhinitis kezelésére alkalmasak.
A találmány szerinti vegyületek adott esetben önmagukban vagy más hatóanyaggal kombinálva gyógyszerkészítmény formájában adagolhatók. A készítmények hatóanyagot(kat) és alkalmas gyógyászati vivővagy hígító anyagokat tartalmaznak.
A szóbanforgó gyógyszerkészítmények például aeroszolok, vizes vagy olajos szuszpenziók és injekciós vizes oldatok lehetnek. A találmány szerinti vegyületek a dinátrium-krómglükonát-hoz hasonlóan alkalmazhatók.
Parenterális adagolásra vagy inhalálásra a találmány szerinti vegyületek oldatai, vagy szuszpenziói a szokásos gyógyszerformában adagolhatók, így inhalálásra aeroszol-spray, intravénás injekció esetén vizes oldat, intramuszkuláris injekció esetén olajos szuszpenzió használható.
A találmány szerinti vegyületek inhaláló berendezés vagy más eszközök segítségével adagolhatók oly módon, hogy a hatóanyag permetc száraz por formájában a tüdővel közvetlenüi érintkezésbe kerüljön.
A fenti gyógyszerkészítmények önmagában ismert módon a szakirodalomban, igy a Remington’sPharmaceutical Sciences (Mack Publishing Company, Easton, Pennsylvania), irodalmi helyen ismertetett technikákkal állíthatók elő.
A találmány szerinti vegyületek antiallergiás aktivitása patkányon végzett Passív Cutan Anaphylaxis teszten (IgE közvetett) demonstrálható. Ez a teszt egyike a legkiválóbb, általánosan elfogadott állati teszteknek, mely az antiallergiás aktivitás kvalitatív meghatározására szolgál. Ennél a tesztnél a dinátriumkrómglükonát intraperitoneálisan adagolva, aktívnak, mutatkozik, de az orális adagolás nem hatásos.
A vizsgálati módszert az alábbiakban ismertetjük. PCA-tesztmódszer
1. Antiszérum: az irodalomban leírt standard eljárásokat alkalmaztuk az ovalbuminnal reagáló antiszérum előállítására Hooded Lister vagy Brown Norway felnőtt patkányokon.
2. Kísérleti állatok: felnőtt hím Sprague-Dawley vagy nőstény Wistar Kyoto patkányokat használunk antiszérum-recipiensként. A kísérleti állatokat 5—14 napon keresztül etetve, és vizet ad lib. adva aklimatizáltuk.
3. Szenzibilizálás: a recipiens-patkányokat passzívan szenzibiáltuk oly módon, hogy 2 hígításban 100 mikroliter antiszérumot adtunk intradermális injekció formájában. (Egy injekciót adtunk mindegyik hátsó részre).
A szenzibilizálás 48-72 órával az antigén-kihívás előtt történt.
4. A vizsgálandó vegyületek adagolása: mindegyik vegyületből és mindegyik hígításhoz 4—6 kísérleti állatot használtunk. A vegyületeket megfelelő hordozó-oldatban homogenizáltuk és intraperitoneális san 60 mg/kg mennyiségben 5 perccel a kihívás előtt adtuk.
5. Antigén-kihívás és reakcióértékelés: fiziológiás oldatban ovalbumint (0,1-1,0 mg 0,5 %-os Evan’s Blue színezék oldatban) i.v. adtunk mindegyik i patkánynak. 30 perc elteltével a kapott PCA-reakciót az adott bőrfelület átlagos átmérőjéből és színintenzitásából mértük. A tesztvegyületek aktivitását a kontroli-reakciókhoz viszonyított gátlás százalékában fejeztük ki.
Fenti módszerrel a találmány szerinti vegyületek
-intraperitoneálisan alkalmazva - aktívnak bizonyultak, ahogyan azt az alábbi táblázat adatai mutatják.
Hatóanyag-előállítási példa száma Gyógyászati hatás (gátlás)
4. 100%
5.(1) 100%
5.(2) 100%
5.(3) 100%
6. 22%
7. 100%
8.(1) 96%
8· (2) 100%
8- (3) 100%
8- (4) 100%
8. (5) 100%
8- (6) 100%
8- (7) 100%; 77%
Találmányunkat az alábbi példákon mutatjuk be anélkül azonban, hogy igényünket azokra korlátoznánk.
1. példa
10,3 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 300 ml tetrahidrofuránnal és 15 ml vízzel készített oldatához
9,3 g 2-nitro-benzoil-kloridot adunk. Az oldatot 30 percen keresztül állni hagyjuk, 200 ml vízzel hígítjuk, majd 72 órán keresztül hűtőszekrényben tároljuk. A képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve 2-nitro-N-( 1 H-te trazol-5 -il)-benzamidot kapunk.
Olvadáspont: 272-273 °C (bomlik).
Hasonló módon eljárva 46,4 g 3-nitro-benzoilkloridnak 100 ml tetrahidrofuránnal készített oldatát 51,6 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 1200 ml tetrahidrofuránnal és 50 ml vízzel készített forró oldatához adjuk. A reakcióelegyet hagyjuk lehűlni, és 16 órás tárolás után az elegyet bepároljuk, a kapott iszapot vízzel kezeljük. A fehér szilárd részecskéket összegyűjtjük, vízzel mossuk és szárítás után 3-nitroN-( 1 H-tetrazol-5-il)-benzamido t kapunk.
Olvadáspont: 276 eC (bomlik).
Hasonlóan eljárva 109 g 2-klór-3-nitro-benzoilkloridnak 100 ml tetrahidrofuránnal készített oldatát 103 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 1200 ml forró tetrahidrofuránnal és 50 ml vízzel készített elegyével reagáltatjuk. Nagytérfogatú csapadékot kapunk, 1 óra elteltével a keveréket 2 liter vízzel hígítjuk és a kapott fe ér szilárd anyagot összegyűjtve és szárítva 2-klór 3-:itro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamldhoz jutunk.
Olvadáspont: 279 °C (bomlik). Ebben az esetben a : ívkloridot 2-klór-3-nitro-benzoesav foszfor-pentakl( iddal történő, ciklohcxánban végrehajtott reakció ivat állítjuk elő. A savklorid olvadáspontja: 57— 59eC.
A 4- klór-3 - nitro -N- (1 H-tetrazol-5-il)-benzamidot [obidáspont 278 °C (bomlik)], 4-klór-3-nitro-benzoesavból kiindulva a 2-klór-vegyület előállításával analóg módon nyerjük.
2. példa g 2-nitro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidot 100 ml vizes 1 N nátrium-hidroxidban és 100 ml etil-alkoholban oldunk. Ezután 0,5 g mennyiségben 5%-os palládium/szén-katalizátort adagolunk az elegyhez, majd Parr készülékben 1520 Hgmm nyomáson a hidrogénfelvétel megszűntéig hidrogénezünk. A katalizátort ezután szűréssel eltávolítjuk és a szűrletet vizes 1N sósavval kezeljük. A képződött fehér szilárd anyagot szűréssel elkülönítjük és szárítás után 2-amino-N-(lHtctrazol-5-il)-benzamidot kapunk.
Olvadáspont: 253—254 C.
3. példa g 3-nitro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidnak 250 ml 70%-os ecetsawal készített keverékét 1 g 10%-os palládium/szén-katalizátor jelenlétében 2,5 órán keresztül 2550 Hgmm nyomáson Parr készülékben hidrogénezzük. A reakciókeverékből ezután szűréssel elkülönítjük a fehér szilárd anyagot és a katalizátort. A kapott szilárd anyagok keverékét 250 ml fonó dimetil-formamiddal elegyítjük, majd szűrjük. A kapott szúrletet 250 ml viz adagolásával lassan hígítjuk, és a kapott meleg oldatot a kismennyiségű zselatinos anyag eltávolítása céljából szűrjük. A szűrletben képződött sárga szilárd kristályokat hűtés után szűréssel elkülönítjük és szárítás után a 3-amino-N-(lH-tetrazoll-il)-benzamidhoz jutunk.
Olvadáspont: 281 eC (bomlik).
A fenti eljárást megismételve, a megfelelő kiindulási anyagokat alkalmazva, és hidrogénezési időtartamként 6,5 órát választva, az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
3-amino-2-klór-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid; olvadáspont: 293 ’C (bomlik). 3-amino-4-klór-N-(lH-tetrazol-5-ll)-benzamld; olvadáspont: 268 aC (bomlik).
4. példa
5,0 g 2-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid .20 ml dimetil-formamidban készített oldatához 2,3 g. metilkloroformátot adunk. A kapott oldatot 2 órán keresztül melegítjük, majd kistérfogatú vízzel hígítjuk. A hűtésre képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve 3
-3191 431
N-[J-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karba.rinsav-metilésztert kapunk.
Olvadáspont: 236—237 °C (etilalkoholból két:· ;er átkristályosítva).
Kitermelés: 79,2 t%.
5. példa
A 4. példában leírtakat megismételve a megfelelő kiindulási anyagokat, használva, az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
N-[2-( 1H- tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-e tilész tér;
olvadáspont; 221—223 eC (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva);
kitermelés: 79,6 t%.
N-[3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fcnil]-karbaminsav-metilé$zter;
olvadáspont: 266—267 °C (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva);
kitermelés: 49,3 t%.
N-[3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-etilészter;
olvadáspont: 268-268,5 °C (bomlik); kitermelés: 57,5 t%.
6. példa
2,3 g fémnátrium 200 ml etanolban készített oldatához 5,1 g 2-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidot és 11,0 g dietil-oxalátot adunk. A kapott oldatot 50 °C hőmérsékleten 20 órán keresztül melegítjük, majd jégecettel megsavanyítjuk. A kapott savas oldatot ezután vízzel hígítjuk és a képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve, vízzel mosva és levegőn szárítva, 2-oxo-N-[2-(lH-tetrazol-5-il-aniino-karbonil)-fenil]-glicin-etilésztert kapunk.
Olvadáspont: 231—232 °C. Kitermelés: 84,1 t%.
körülmények általában a fent leírt eljárásban ismertetettekkel azonosak.
Az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
2-oxo-N-[3-(lH-tetrazol-5-ll-amino-karbonll)fenlljglicin-ctilésztcr;
olvadáspont: 260-261 eC (bomlik), kitermelés 100 t%.
2-oxo-N-l2-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)fenilj-glicin-metilészter;
olvadáspont: 261 °C (bomlik), kitermelés 56,3 t%.
2-oxo-N-[2-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)fenilj-glicin-etilészter;
olvadáspont: 280 C (bomlik), kitermelés: 64,6 t%.
2-oxo-N-[6-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-kaibonil)fenil]-glicin-me tilész tér;
kitermelés: 66,6 t%, olvadáspont: 211— 213 °C (bomlik). Ebben az esetben a kezdeti vízadagolásra csak kismennyiségű szilárd anyag képződik és szükségessé vált a céltermék előállítására viszonylag nagy térfogatú vizet adagolni.
2-Oxo-N-[6klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter;
kitermelés: 69,5 t%, olvadáspont: 201—204 °C (bomlik). Ebben az esetben ismét szükségessé vált az oldat nagyobb térfogatú vízzel történő hígítása a céltermék elkülönítésére.
2-Oxo-N-[4-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil}gücin-inetilészter;
kitermelés:62,9 t%, olvadáspont: 257-257,5 °C (bomlik), dimetilformamid és víz elegyéből átkristályosítva.
2-oxo-N-f 4·( 1 H-te trazol-5-U-amino-karbonil)-fenil]glicin-etilészter;
kitermelés: 97,1 t%, olvadáspont: 273 °C (bomlik), 2-metoxi-etanolbóI átkristályosítva.
Ebben az esetben a céltermék izolálása előtt a reakcióelegyet nagymennyiségű vízbe öntjük.
7. példa
6,0 g 3-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidnak 60 ml forró dimetil-formamiddal készített oldatához 3,7 g metil-oxalil-kloridot adunk. Néhány perc elteltével csapadékképződés történik. A reakcióelegyet ezután melegítjük és a képződött oldatot 5 ml vízzel hígítjuk és hagyjuk lehűlni. A képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve, 2-oxo-N-[3-(lH-tetrazol-5-ilamino-karbonil)-fenil]-glicin-metilésztert kapunk.
Olvadáspont: 253—253,5 °C (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva) (bomlik).
Kitermelés: 83,3 t%.
8. példa
A 7. példa szerinti eljárást ismételjük meg, más amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidokat és a megfelelő alltíl-oxalil-kloridokat alkalmazva. A reakció4
SZABADALMI IGÉNYPONTOK

Claims (9)

1. Eljárás (I) általános képletű amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid-származékok — ahol a képletben n értéke 1 vagy 2;
X jelentése hidrogénatom, vagy klóratom;
R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (II) általános képletű amino-benzamido t — ahol a képletben X jelentése a fenti —
a) egy (III) általános képletű savkloriddal - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk, vagy
b) egy (IV) általános képletű észterrel - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — erős bázis jelenlétében reagáltatunk.
2. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás az (I) általános képletű vegyületek körébe tartozó (la) általános képletű vegyületek — ahol a képletben X jelentése hidrogénatom, vagy klóratom; R jelentése 1—4 szén-47 atomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (Ila) általános képletű aminobenzamidot — ahol a képletben X jelentése a fenti — valamely (Illa) általános képletű savkloriddal — ahol a képletben R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk.
3. Az 1, igénypont szerinti a) eljárás az (I) általános képletű vegyűletek körébe tartozó (Ib) általános képletű vegyűletek — ahol a képletben R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy'egy (Ilb) általános képletű amino. benzamidot egy (Illa) általános képletű savkloriddal ί — ahol a képletben R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk.
4. Az 1. igénypont szerinti b) eljárás 2-oxo-N-[2(1 H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 2-amino-N-(lHtetrázol-5-11)-benzamidot dietil-oxaláttal és nátrium! etoxiddal reagáltatunk.
5. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás 2-oxo-N-[3(1 H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 3-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-oxalil-kloriddal reagáltatunk.
6. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás 2-oxo-N-[4(,H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter elállítására, azzal jellemezve, hogy 4-amino-N-(lHtenazol-5-il)-benzamidot etil-oxalil-kloriddal reagálta5 tűni.
7. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás olyan (I) általános képletű vegyűletek előállítására, ahol a képletben R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport és n értéke 1, azzal jellemezve, hogy egy (Ilb) általános
10 képletű amino-benzamidot egy (111) általános képletű - ahol a képletben n és R jelentése a fenti - savkloriddal inért oldószerben reagáltatunk.
8. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás N-[2-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-feriil]-karbamlnsav-etilészter ^5 előállítására, azzal jellemezve, hogy 2-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-kloroformáttal reagáltatunk.
9. Az 1. Igénypont szerinti a) eljárás N-[3-(lH-tet2Q razol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 3-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-kloroformáttal reagáltatunk.
1 rajz, képletekkel
Kiadja az Országos Találmányi Hivatal Akiadásért felel: Himer Zoltán osztályvezető Megjelent a Műszaki Könyvkiadó gondozásában COPYLUX Nyomdaipari és Sokszorosító Kisszövetkezet
HU842827A 1983-07-22 1984-07-20 Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives HU191431B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/517,085 US4526979A (en) 1983-07-22 1983-07-22 Carbamates and oxalamides of amino-N-(1H-tetrazol-5-yl)benzamides

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT34461A HUT34461A (en) 1985-03-28
HU191431B true HU191431B (en) 1987-02-27

Family

ID=24058290

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU842827A HU191431B (en) 1983-07-22 1984-07-20 Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives

Country Status (18)

Country Link
US (1) US4526979A (hu)
EP (1) EP0135032B1 (hu)
JP (1) JPS6042371A (hu)
KR (1) KR890000534B1 (hu)
AT (1) ATE30024T1 (hu)
AU (1) AU561513B2 (hu)
CA (1) CA1220209A (hu)
DE (1) DE3466537D1 (hu)
DK (1) DK159776C (hu)
ES (1) ES8507518A1 (hu)
GR (1) GR82102B (hu)
HU (1) HU191431B (hu)
IE (1) IE57604B1 (hu)
IL (1) IL72431A (hu)
NO (1) NO168641C (hu)
NZ (1) NZ208935A (hu)
PT (1) PT78944B (hu)
ZA (1) ZA845518B (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4879295A (en) * 1986-09-27 1989-11-07 Sawai Pharmaceutical Co., Ltd. N-tetrazolyl thiazolecarboxyamide derivatives and their use
EP0321115B1 (en) * 1987-12-14 1991-08-14 Sawai Pharmaceutical Co., Ltd. Carboxamide derivatives having tetrazole and thiazole rings and their use
CN101684079B (zh) 2003-08-29 2013-04-03 三井化学株式会社 农园艺用杀虫剂的制备中间体及制备方法
WO2021193410A1 (ja) * 2020-03-23 2021-09-30 日本曹達株式会社 ベンズアミド化合物および除草剤

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1343827A (en) * 1971-06-15 1974-01-16 Science Union & Cie Acylaminotetrazoles and process for preparing them
US4176631A (en) * 1975-05-27 1979-12-04 Mitsuhiro Kanao Internal combustion engine
GB1561350A (en) * 1976-11-05 1980-02-20 May & Baker Ltd Benzamide derivatives
BE845612A (fr) * 1976-03-23 1977-02-28 Derives de tetrazole-5-carboxamide et leur preparation
GB1588242A (en) * 1977-10-28 1981-04-23 May & Baker Ltd N-(tetrazol-5-yl)-salicylamide derivatives
JPS5795984A (en) * 1980-12-05 1982-06-15 Tanabe Seiyaku Co Ltd Pyridinecarboxamide derivative and its preparation
DE3202065A1 (de) * 1982-01-23 1983-08-04 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Substituierte n-(tetrazol-5-yl)-benzoesaeureamide, ihre herstellung und diese enthaltende pharmazeutische zubereitungen

Also Published As

Publication number Publication date
ES534532A0 (es) 1985-09-01
NO168641C (no) 1992-03-18
IE841894L (en) 1985-01-22
AU561513B2 (en) 1987-05-07
PT78944A (en) 1984-08-01
HUT34461A (en) 1985-03-28
EP0135032B1 (en) 1987-09-30
IL72431A0 (en) 1984-11-30
EP0135032A1 (en) 1985-03-27
DK159776C (da) 1991-05-06
ES8507518A1 (es) 1985-09-01
KR890000534B1 (ko) 1989-03-20
KR850001181A (ko) 1985-03-16
NO842967L (no) 1985-01-23
ATE30024T1 (de) 1987-10-15
IE57604B1 (en) 1993-01-27
GR82102B (hu) 1984-12-13
IL72431A (en) 1988-04-29
PT78944B (en) 1986-06-02
NO168641B (no) 1991-12-09
JPH0434994B2 (hu) 1992-06-09
DK358584A (da) 1985-01-23
NZ208935A (en) 1987-01-23
DE3466537D1 (en) 1987-11-05
ZA845518B (en) 1985-03-27
CA1220209A (en) 1987-04-07
JPS6042371A (ja) 1985-03-06
DK358584D0 (da) 1984-07-20
AU3022284A (en) 1985-01-24
US4526979A (en) 1985-07-02
DK159776B (da) 1990-12-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU724549B2 (en) Indazole derivatives and their use as inhibitors of phosphodiesterase (PDE) type IV and the production of tumor necrosis factor (TNF)
JP4036343B2 (ja) 疾患の治療のためのスルフォンアミド誘導体
CN1678317B (zh) 用作治疗呕吐、抑郁症、焦虑症和咳嗽的神经激肽-1(nk-1)拮抗剂的1-酰氨基-4-苯基-4-苄氧基甲基-哌啶衍生物和相关化合物
TWI333950B (en) New benzimidazole derivatives
DE2362409C3 (de) N,N'-(m-Phenylen)-dioxamidsäuren und deren Derivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und Arzneimittel, die diese Verbindungen enthalten
EP0460083B1 (en) Derivatives of n-phenylbenzamide with anti-ulcer and anti-allergy activity and a method for their preparation
MXPA06002551A (es) Compuestos de aril o heteroaril amida.
JPS59141564A (ja) 新規ピリダジン誘導体,その製造方法及び該誘導体を含有する神経系治療剤
CN105358546A (zh) 用作激酶抑制剂的经取代的四氢咔唑及咔唑甲酰胺化合物
CN101490030A (zh) 新的苯并吡喃和1,2-苯并硫吡喃酰胺衍生物,其制备方法和治疗应用
DE2428486A1 (de) Azapurinone
JPS6216949B2 (hu)
HU191431B (en) Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives
AT371462B (de) Verfahren zur herstellung neuer benzopyranderivate und ihrer salze
JP2012501344A (ja) アミロイド症を治療する組成物及び方法
CA2438737A1 (en) Alkoxycarbonylamino benzoic acid or alkoxycarbonylamino tetrazolyl phenyl derivatives as ip antagonists
KR880002358B1 (ko) 3-(1h-테트라졸-5-일)-4(3h)-퀴나졸리논 및 그의 제조방법
JPWO2008029912A1 (ja) シクロオキシゲナーゼ1(cox−1)選択的阻害活性を有するベンズアミドを骨格とする化合物
JPS6256874B2 (hu)
JPH0637447B2 (ja) 新規アミド化合物
CN1160400A (zh) 吡咯基四氢苯并喹喔啉二酮,其制备方法和用作谷氨酸盐受体拮抗剂的用途
DE2445002A1 (de) Pyridin-diyl-dioxamsaeuren und deren pharmazeutisch vertraegliche saeureadditionssalze, verfahren zu deren herstellung und dieselben enthaltende pharmazeutische mittel
DE69108728T2 (de) [3H,7H]THIAZOLO[3,4-a]PYRIDINE MIT ANTIASTHMATISCHER UND ENTZÜNDUNGSHEMMENDER WIRKUNG AUF DIE ATMUNGSWEGE.
JPS60142968A (ja) 新規ジアジン−エテニルフエニルオキサミン酸
JPS609709B2 (ja) オキサニル酸誘導体

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee