HU191431B - Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives - Google Patents
Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives Download PDFInfo
- Publication number
- HU191431B HU191431B HU842827A HU282784A HU191431B HU 191431 B HU191431 B HU 191431B HU 842827 A HU842827 A HU 842827A HU 282784 A HU282784 A HU 282784A HU 191431 B HU191431 B HU 191431B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- formula
- tetrazol
- amino
- benzamide
- preparation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D257/00—Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
- C07D257/02—Heterocyclic compounds containing rings having four nitrogen atoms as the only ring hetero atoms not condensed with other rings
- C07D257/04—Five-membered rings
- C07D257/06—Five-membered rings with nitrogen atoms directly attached to the ring carbon atom
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P37/00—Drugs for immunological or allergic disorders
- A61P37/08—Antiallergic agents
Landscapes
- Organic Chemistry (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Pulmonology (AREA)
- Immunology (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
Description
(57) KIVONAT
A találmány tárgya eljárás az allergiás betegségek kezelésére alkalmas (I) általános képletű amino-N(lH-tetrazo]-5-il)-benzamid-származékok, ahol a képletben n értéke 1 vagy 2;
X jelentése hidrogénatom vagy klóratom;
R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport;
előállítására oly módon, hogy valamely (II) általános képletű amino-benzamidot - ahol a képletben X jelentése a fenti a) valamely (III) általános képletű savkloriddal - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — valamely inért oldószerben reagáltatunk, vagy
b) valamely (IV) általános képletű észterrel — ahol a képletben n és R jelentése a fenti — erős bázis jelenlétében reagáltatunk.
-1191431
A találmány tárgya eljárás (I) általános képletű ü amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid-származékokelŐ· állítására. Részletesebben a találmány olyan amino· benzamidok előállítására vonatkozik, melyeknél a fenilgyűrű aminocsoportja alkoxi-karbonil- vagy alkiloxalil-csoporttal van szubsztituálva.
A 4 146 631. sz. egyesült államokbeli szabadalmi leírás hidroxilcsoporttal szubsztituált benzamidokat ismertet, ezek azonban eltérnek a találmány szerinti eljárással előállítható vegyületektől.
A találmány szerinti eljárással olyan (I) általános képletű vegyületek állíthatók elő, melyek képletében n értéke 1, vagy 2,
X jelentése hidrogénatom vagy klóratom,
R jelentése í—4 szénatomos alkilcsoport.
A fent leírt benzamid-szerkezetben a fenilgyűrűn az amino-helyettesítő a karboxamid-csoporthoz viszonyítva bármely helyzetben lehet. Ennek megfelelően az aminocsoport a karboxamid-csoporthoz viszonyítva orto-, méta- vagy para-helyzetű. Az alkilcsoport egyebek között metil-, etil-, propil-, butil- vagy izobutil-, előnyösen metil- vagy etilcsoportot jelent.
Bizonyos fent említett amidokat az oxálsawal való rokonságuk miatt oxalilcsoporttal helyettesített vegyületeknek, valamint helyettesített 2-oxo-glicinalkil-észtereknek nevezhetünk.
Ezt a nomenklatúrát használjuk a példákban leírt vegyületeknél.
Az (I) általános képletű vegyületeket az a) eljárás szerint egy (II) általános képletű 2-amino-benzamid - ahol a képletben X jelentése a fenti - és egy (III) általános képletű savklorid — ahol a képletben n és R jelentése a fenti - reakciójával állítjuk elő.
A reakciót valamely inért oldószerben, például dimetil-formamidban hajtjuk végre. Bár a reakció, mely a specifikus reagensektől függően exoterm is lehet, külső melegítés nélkül is végbemegy, a reakcióelegyet általában a reakció teljes lefutásának biztosítására melegítjük. A terméket a reakcióelegyből önmagában ismert módon különítjük el, és ha dimetilformamidot használunk oldószerként, akkor az elkülönítést a reakcióelegy vízzel való hígításával és hűtésével végezzük el.
Az (I) általános képletű vegyületeket a b) eljárás szerint eljárva úgy állítjuk elő, hogy az amino-benzami dókat erős bázissal, így nátrium-e taxiddal, és valamely megfelelő (IV) általános képletű díalkil-észterrel, így dietil-oxaláttal vagy dietil-karbonáttal, reagáltatjuk.
A fenti reakciónál kiindulási anyagként használt amino-benzamidokat a megfelelő nitro-benzamidoldat katalitikus hidrogénezésével állítjuk elő. Előnyösen 5%-os palládium/szén-kafalizátort használunk, bár más hasonló katalizátor, így platina/szén-katalizátor is alkalmazható. A specifikus vegyülettől függően a kiindulási tetrazolt 1N nátrium-hidroxid vizes oldatában oldjuk és kívánt esetben etilalkohollal vagy víz további adagolásával hígítjuk. A redukciót ecetsavas oldatban is elvégezhetjük.
A nitrobenzamidot a megfelelő nitrobenzoil-klorid
5-amino-tetrazollal történő reakciójával és a savkloridot a megfelelő karbonsavból állítjuk elő, mindkét reakciónál ismert eljárásokat használva.
A találmány szerint] vegyületek antiallergiás hatással rendelkeznek. Olyan betegségek kezelésére alkalmasak, melyeket az antigén/antitest-reakció okoz; különösen (de nem kizárólag) allergiás betegségek, egy extrinsicus asztma, szénanátha urticaria, ekcéma, vagy atopikus dermatitis és felsőlégúti betegségek, igy allergiás rhinitis kezelésére alkalmasak.
A találmány szerinti vegyületek adott esetben önmagukban vagy más hatóanyaggal kombinálva gyógyszerkészítmény formájában adagolhatók. A készítmények hatóanyagot(kat) és alkalmas gyógyászati vivővagy hígító anyagokat tartalmaznak.
A szóbanforgó gyógyszerkészítmények például aeroszolok, vizes vagy olajos szuszpenziók és injekciós vizes oldatok lehetnek. A találmány szerinti vegyületek a dinátrium-krómglükonát-hoz hasonlóan alkalmazhatók.
Parenterális adagolásra vagy inhalálásra a találmány szerinti vegyületek oldatai, vagy szuszpenziói a szokásos gyógyszerformában adagolhatók, így inhalálásra aeroszol-spray, intravénás injekció esetén vizes oldat, intramuszkuláris injekció esetén olajos szuszpenzió használható.
A találmány szerinti vegyületek inhaláló berendezés vagy más eszközök segítségével adagolhatók oly módon, hogy a hatóanyag permetc száraz por formájában a tüdővel közvetlenüi érintkezésbe kerüljön.
A fenti gyógyszerkészítmények önmagában ismert módon a szakirodalomban, igy a Remington’sPharmaceutical Sciences (Mack Publishing Company, Easton, Pennsylvania), irodalmi helyen ismertetett technikákkal állíthatók elő.
A találmány szerinti vegyületek antiallergiás aktivitása patkányon végzett Passív Cutan Anaphylaxis teszten (IgE közvetett) demonstrálható. Ez a teszt egyike a legkiválóbb, általánosan elfogadott állati teszteknek, mely az antiallergiás aktivitás kvalitatív meghatározására szolgál. Ennél a tesztnél a dinátriumkrómglükonát intraperitoneálisan adagolva, aktívnak, mutatkozik, de az orális adagolás nem hatásos.
A vizsgálati módszert az alábbiakban ismertetjük. PCA-tesztmódszer
1. Antiszérum: az irodalomban leírt standard eljárásokat alkalmaztuk az ovalbuminnal reagáló antiszérum előállítására Hooded Lister vagy Brown Norway felnőtt patkányokon.
2. Kísérleti állatok: felnőtt hím Sprague-Dawley vagy nőstény Wistar Kyoto patkányokat használunk antiszérum-recipiensként. A kísérleti állatokat 5—14 napon keresztül etetve, és vizet ad lib. adva aklimatizáltuk.
3. Szenzibilizálás: a recipiens-patkányokat passzívan szenzibiáltuk oly módon, hogy 2 hígításban 100 mikroliter antiszérumot adtunk intradermális injekció formájában. (Egy injekciót adtunk mindegyik hátsó részre).
A szenzibilizálás 48-72 órával az antigén-kihívás előtt történt.
4. A vizsgálandó vegyületek adagolása: mindegyik vegyületből és mindegyik hígításhoz 4—6 kísérleti állatot használtunk. A vegyületeket megfelelő hordozó-oldatban homogenizáltuk és intraperitoneális san 60 mg/kg mennyiségben 5 perccel a kihívás előtt adtuk.
5. Antigén-kihívás és reakcióértékelés: fiziológiás oldatban ovalbumint (0,1-1,0 mg 0,5 %-os Evan’s Blue színezék oldatban) i.v. adtunk mindegyik i patkánynak. 30 perc elteltével a kapott PCA-reakciót az adott bőrfelület átlagos átmérőjéből és színintenzitásából mértük. A tesztvegyületek aktivitását a kontroli-reakciókhoz viszonyított gátlás százalékában fejeztük ki.
Fenti módszerrel a találmány szerinti vegyületek
-intraperitoneálisan alkalmazva - aktívnak bizonyultak, ahogyan azt az alábbi táblázat adatai mutatják.
Hatóanyag-előállítási példa száma | Gyógyászati hatás (gátlás) |
4. | 100% |
5.(1) | 100% |
5.(2) | 100% |
5.(3) | 100% |
6. | 22% |
7. | 100% |
8.(1) | 96% |
8· (2) | 100% |
8- (3) | 100% |
8- (4) | 100% |
8. (5) | 100% |
8- (6) | 100% |
8- (7) | 100%; 77% |
Találmányunkat az alábbi példákon mutatjuk be anélkül azonban, hogy igényünket azokra korlátoznánk.
1. példa
10,3 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 300 ml tetrahidrofuránnal és 15 ml vízzel készített oldatához
9,3 g 2-nitro-benzoil-kloridot adunk. Az oldatot 30 percen keresztül állni hagyjuk, 200 ml vízzel hígítjuk, majd 72 órán keresztül hűtőszekrényben tároljuk. A képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve 2-nitro-N-( 1 H-te trazol-5 -il)-benzamidot kapunk.
Olvadáspont: 272-273 °C (bomlik).
Hasonló módon eljárva 46,4 g 3-nitro-benzoilkloridnak 100 ml tetrahidrofuránnal készített oldatát 51,6 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 1200 ml tetrahidrofuránnal és 50 ml vízzel készített forró oldatához adjuk. A reakcióelegyet hagyjuk lehűlni, és 16 órás tárolás után az elegyet bepároljuk, a kapott iszapot vízzel kezeljük. A fehér szilárd részecskéket összegyűjtjük, vízzel mossuk és szárítás után 3-nitroN-( 1 H-tetrazol-5-il)-benzamido t kapunk.
Olvadáspont: 276 eC (bomlik).
Hasonlóan eljárva 109 g 2-klór-3-nitro-benzoilkloridnak 100 ml tetrahidrofuránnal készített oldatát 103 g 5-amino-tetrazol-monohidrátnak 1200 ml forró tetrahidrofuránnal és 50 ml vízzel készített elegyével reagáltatjuk. Nagytérfogatú csapadékot kapunk, 1 óra elteltével a keveréket 2 liter vízzel hígítjuk és a kapott fe ér szilárd anyagot összegyűjtve és szárítva 2-klór 3-:itro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamldhoz jutunk.
Olvadáspont: 279 °C (bomlik). Ebben az esetben a : ívkloridot 2-klór-3-nitro-benzoesav foszfor-pentakl( iddal történő, ciklohcxánban végrehajtott reakció ivat állítjuk elő. A savklorid olvadáspontja: 57— 59eC.
A 4- klór-3 - nitro -N- (1 H-tetrazol-5-il)-benzamidot [obidáspont 278 °C (bomlik)], 4-klór-3-nitro-benzoesavból kiindulva a 2-klór-vegyület előállításával analóg módon nyerjük.
2. példa g 2-nitro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidot 100 ml vizes 1 N nátrium-hidroxidban és 100 ml etil-alkoholban oldunk. Ezután 0,5 g mennyiségben 5%-os palládium/szén-katalizátort adagolunk az elegyhez, majd Parr készülékben 1520 Hgmm nyomáson a hidrogénfelvétel megszűntéig hidrogénezünk. A katalizátort ezután szűréssel eltávolítjuk és a szűrletet vizes 1N sósavval kezeljük. A képződött fehér szilárd anyagot szűréssel elkülönítjük és szárítás után 2-amino-N-(lHtctrazol-5-il)-benzamidot kapunk.
Olvadáspont: 253—254 C.
3. példa g 3-nitro-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidnak 250 ml 70%-os ecetsawal készített keverékét 1 g 10%-os palládium/szén-katalizátor jelenlétében 2,5 órán keresztül 2550 Hgmm nyomáson Parr készülékben hidrogénezzük. A reakciókeverékből ezután szűréssel elkülönítjük a fehér szilárd anyagot és a katalizátort. A kapott szilárd anyagok keverékét 250 ml fonó dimetil-formamiddal elegyítjük, majd szűrjük. A kapott szúrletet 250 ml viz adagolásával lassan hígítjuk, és a kapott meleg oldatot a kismennyiségű zselatinos anyag eltávolítása céljából szűrjük. A szűrletben képződött sárga szilárd kristályokat hűtés után szűréssel elkülönítjük és szárítás után a 3-amino-N-(lH-tetrazoll-il)-benzamidhoz jutunk.
Olvadáspont: 281 eC (bomlik).
A fenti eljárást megismételve, a megfelelő kiindulási anyagokat alkalmazva, és hidrogénezési időtartamként 6,5 órát választva, az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
3-amino-2-klór-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid; olvadáspont: 293 ’C (bomlik). 3-amino-4-klór-N-(lH-tetrazol-5-ll)-benzamld; olvadáspont: 268 aC (bomlik).
4. példa
5,0 g 2-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid .20 ml dimetil-formamidban készített oldatához 2,3 g. metilkloroformátot adunk. A kapott oldatot 2 órán keresztül melegítjük, majd kistérfogatú vízzel hígítjuk. A hűtésre képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve 3
-3191 431
N-[J-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karba.rinsav-metilésztert kapunk.
Olvadáspont: 236—237 °C (etilalkoholból két:· ;er átkristályosítva).
Kitermelés: 79,2 t%.
5. példa
A 4. példában leírtakat megismételve a megfelelő kiindulási anyagokat, használva, az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
N-[2-( 1H- tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-e tilész tér;
olvadáspont; 221—223 eC (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva);
kitermelés: 79,6 t%.
N-[3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fcnil]-karbaminsav-metilé$zter;
olvadáspont: 266—267 °C (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva);
kitermelés: 49,3 t%.
N-[3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-etilészter;
olvadáspont: 268-268,5 °C (bomlik); kitermelés: 57,5 t%.
6. példa
2,3 g fémnátrium 200 ml etanolban készített oldatához 5,1 g 2-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidot és 11,0 g dietil-oxalátot adunk. A kapott oldatot 50 °C hőmérsékleten 20 órán keresztül melegítjük, majd jégecettel megsavanyítjuk. A kapott savas oldatot ezután vízzel hígítjuk és a képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve, vízzel mosva és levegőn szárítva, 2-oxo-N-[2-(lH-tetrazol-5-il-aniino-karbonil)-fenil]-glicin-etilésztert kapunk.
Olvadáspont: 231—232 °C. Kitermelés: 84,1 t%.
körülmények általában a fent leírt eljárásban ismertetettekkel azonosak.
Az alábbi vegyületeket állítjuk elő:
2-oxo-N-[3-(lH-tetrazol-5-ll-amino-karbonll)fenlljglicin-ctilésztcr;
olvadáspont: 260-261 eC (bomlik), kitermelés 100 t%.
2-oxo-N-l2-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)fenilj-glicin-metilészter;
olvadáspont: 261 °C (bomlik), kitermelés 56,3 t%.
2-oxo-N-[2-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)fenilj-glicin-etilészter;
olvadáspont: 280 C (bomlik), kitermelés: 64,6 t%.
2-oxo-N-[6-klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-kaibonil)fenil]-glicin-me tilész tér;
kitermelés: 66,6 t%, olvadáspont: 211— 213 °C (bomlik). Ebben az esetben a kezdeti vízadagolásra csak kismennyiségű szilárd anyag képződik és szükségessé vált a céltermék előállítására viszonylag nagy térfogatú vizet adagolni.
2-Oxo-N-[6klór-3-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter;
kitermelés: 69,5 t%, olvadáspont: 201—204 °C (bomlik). Ebben az esetben ismét szükségessé vált az oldat nagyobb térfogatú vízzel történő hígítása a céltermék elkülönítésére.
2-Oxo-N-[4-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil}gücin-inetilészter;
kitermelés:62,9 t%, olvadáspont: 257-257,5 °C (bomlik), dimetilformamid és víz elegyéből átkristályosítva.
2-oxo-N-f 4·( 1 H-te trazol-5-U-amino-karbonil)-fenil]glicin-etilészter;
kitermelés: 97,1 t%, olvadáspont: 273 °C (bomlik), 2-metoxi-etanolbóI átkristályosítva.
Ebben az esetben a céltermék izolálása előtt a reakcióelegyet nagymennyiségű vízbe öntjük.
7. példa
6,0 g 3-amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidnak 60 ml forró dimetil-formamiddal készített oldatához 3,7 g metil-oxalil-kloridot adunk. Néhány perc elteltével csapadékképződés történik. A reakcióelegyet ezután melegítjük és a képződött oldatot 5 ml vízzel hígítjuk és hagyjuk lehűlni. A képződött szilárd anyagot szűréssel elkülönítve, 2-oxo-N-[3-(lH-tetrazol-5-ilamino-karbonil)-fenil]-glicin-metilésztert kapunk.
Olvadáspont: 253—253,5 °C (dimetil-formamid és víz elegyéből átkristályosítva) (bomlik).
Kitermelés: 83,3 t%.
8. példa
A 7. példa szerinti eljárást ismételjük meg, más amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamidokat és a megfelelő alltíl-oxalil-kloridokat alkalmazva. A reakció4
SZABADALMI IGÉNYPONTOK
Claims (9)
1. Eljárás (I) általános képletű amino-N-(lH-tetrazol-5-il)-benzamid-származékok — ahol a képletben n értéke 1 vagy 2;
X jelentése hidrogénatom, vagy klóratom;
R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (II) általános képletű amino-benzamido t — ahol a képletben X jelentése a fenti —
a) egy (III) általános képletű savkloriddal - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk, vagy
b) egy (IV) általános képletű észterrel - ahol a képletben n és R jelentése a fenti — erős bázis jelenlétében reagáltatunk.
2. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás az (I) általános képletű vegyületek körébe tartozó (la) általános képletű vegyületek — ahol a képletben X jelentése hidrogénatom, vagy klóratom; R jelentése 1—4 szén-47 atomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (Ila) általános képletű aminobenzamidot — ahol a képletben X jelentése a fenti — valamely (Illa) általános képletű savkloriddal — ahol a képletben R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk.
3. Az 1, igénypont szerinti a) eljárás az (I) általános képletű vegyűletek körébe tartozó (Ib) általános képletű vegyűletek — ahol a képletben R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy'egy (Ilb) általános képletű amino. benzamidot egy (Illa) általános képletű savkloriddal ί — ahol a képletben R jelentése a fenti — inért oldószerben reagáltatunk.
4. Az 1. igénypont szerinti b) eljárás 2-oxo-N-[2(1 H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 2-amino-N-(lHtetrázol-5-11)-benzamidot dietil-oxaláttal és nátrium! etoxiddal reagáltatunk.
5. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás 2-oxo-N-[3(1 H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 3-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-oxalil-kloriddal reagáltatunk.
6. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás 2-oxo-N-[4(,H-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-glicin-etilészter elállítására, azzal jellemezve, hogy 4-amino-N-(lHtenazol-5-il)-benzamidot etil-oxalil-kloriddal reagálta5 tűni.
7. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás olyan (I) általános képletű vegyűletek előállítására, ahol a képletben R jelentése 1—4 szénatomos alkilcsoport és n értéke 1, azzal jellemezve, hogy egy (Ilb) általános
10 képletű amino-benzamidot egy (111) általános képletű - ahol a képletben n és R jelentése a fenti - savkloriddal inért oldószerben reagáltatunk.
8. Az 1. igénypont szerinti a) eljárás N-[2-(lH-tetrazol-5-il-amino-karbonil)-feriil]-karbamlnsav-etilészter ^5 előállítására, azzal jellemezve, hogy 2-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-kloroformáttal reagáltatunk.
9. Az 1. Igénypont szerinti a) eljárás N-[3-(lH-tet2Q razol-5-il-amino-karbonil)-fenil]-karbaminsav-etilészter előállítására, azzal jellemezve, hogy 3-amino-N-(lHtetrazol-5-il)-benzamidot etil-kloroformáttal reagáltatunk.
1 rajz, képletekkel
Kiadja az Országos Találmányi Hivatal Akiadásért felel: Himer Zoltán osztályvezető Megjelent a Műszaki Könyvkiadó gondozásában COPYLUX Nyomdaipari és Sokszorosító Kisszövetkezet
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US06/517,085 US4526979A (en) | 1983-07-22 | 1983-07-22 | Carbamates and oxalamides of amino-N-(1H-tetrazol-5-yl)benzamides |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT34461A HUT34461A (en) | 1985-03-28 |
HU191431B true HU191431B (en) | 1987-02-27 |
Family
ID=24058290
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU842827A HU191431B (en) | 1983-07-22 | 1984-07-20 | Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives |
Country Status (18)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4526979A (hu) |
EP (1) | EP0135032B1 (hu) |
JP (1) | JPS6042371A (hu) |
KR (1) | KR890000534B1 (hu) |
AT (1) | ATE30024T1 (hu) |
AU (1) | AU561513B2 (hu) |
CA (1) | CA1220209A (hu) |
DE (1) | DE3466537D1 (hu) |
DK (1) | DK159776C (hu) |
ES (1) | ES8507518A1 (hu) |
GR (1) | GR82102B (hu) |
HU (1) | HU191431B (hu) |
IE (1) | IE57604B1 (hu) |
IL (1) | IL72431A (hu) |
NO (1) | NO168641C (hu) |
NZ (1) | NZ208935A (hu) |
PT (1) | PT78944B (hu) |
ZA (1) | ZA845518B (hu) |
Families Citing this family (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4879295A (en) * | 1986-09-27 | 1989-11-07 | Sawai Pharmaceutical Co., Ltd. | N-tetrazolyl thiazolecarboxyamide derivatives and their use |
EP0321115B1 (en) * | 1987-12-14 | 1991-08-14 | Sawai Pharmaceutical Co., Ltd. | Carboxamide derivatives having tetrazole and thiazole rings and their use |
CN101684079B (zh) | 2003-08-29 | 2013-04-03 | 三井化学株式会社 | 农园艺用杀虫剂的制备中间体及制备方法 |
WO2021193410A1 (ja) * | 2020-03-23 | 2021-09-30 | 日本曹達株式会社 | ベンズアミド化合物および除草剤 |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB1343827A (en) * | 1971-06-15 | 1974-01-16 | Science Union & Cie | Acylaminotetrazoles and process for preparing them |
US4176631A (en) * | 1975-05-27 | 1979-12-04 | Mitsuhiro Kanao | Internal combustion engine |
GB1561350A (en) * | 1976-11-05 | 1980-02-20 | May & Baker Ltd | Benzamide derivatives |
BE845612A (fr) * | 1976-03-23 | 1977-02-28 | Derives de tetrazole-5-carboxamide et leur preparation | |
GB1588242A (en) * | 1977-10-28 | 1981-04-23 | May & Baker Ltd | N-(tetrazol-5-yl)-salicylamide derivatives |
JPS5795984A (en) * | 1980-12-05 | 1982-06-15 | Tanabe Seiyaku Co Ltd | Pyridinecarboxamide derivative and its preparation |
DE3202065A1 (de) * | 1982-01-23 | 1983-08-04 | Basf Ag, 6700 Ludwigshafen | Substituierte n-(tetrazol-5-yl)-benzoesaeureamide, ihre herstellung und diese enthaltende pharmazeutische zubereitungen |
-
1983
- 1983-07-22 US US06/517,085 patent/US4526979A/en not_active Expired - Lifetime
-
1984
- 1984-07-03 AU AU30222/84A patent/AU561513B2/en not_active Ceased
- 1984-07-17 JP JP59147033A patent/JPS6042371A/ja active Granted
- 1984-07-17 ZA ZA845518A patent/ZA845518B/xx unknown
- 1984-07-17 CA CA000459075A patent/CA1220209A/en not_active Expired
- 1984-07-18 NZ NZ208935A patent/NZ208935A/en unknown
- 1984-07-18 DE DE8484108508T patent/DE3466537D1/de not_active Expired
- 1984-07-18 EP EP84108508A patent/EP0135032B1/en not_active Expired
- 1984-07-18 AT AT84108508T patent/ATE30024T1/de not_active IP Right Cessation
- 1984-07-18 IL IL72431A patent/IL72431A/xx unknown
- 1984-07-19 PT PT78944A patent/PT78944B/pt not_active IP Right Cessation
- 1984-07-19 GR GR75368A patent/GR82102B/el unknown
- 1984-07-20 DK DK358584A patent/DK159776C/da active
- 1984-07-20 NO NO842967A patent/NO168641C/no unknown
- 1984-07-20 ES ES534532A patent/ES8507518A1/es not_active Expired
- 1984-07-20 IE IE1894/84A patent/IE57604B1/en not_active IP Right Cessation
- 1984-07-20 HU HU842827A patent/HU191431B/hu not_active IP Right Cessation
- 1984-07-21 KR KR1019840004338A patent/KR890000534B1/ko not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ES534532A0 (es) | 1985-09-01 |
NO168641C (no) | 1992-03-18 |
IE841894L (en) | 1985-01-22 |
AU561513B2 (en) | 1987-05-07 |
PT78944A (en) | 1984-08-01 |
HUT34461A (en) | 1985-03-28 |
EP0135032B1 (en) | 1987-09-30 |
IL72431A0 (en) | 1984-11-30 |
EP0135032A1 (en) | 1985-03-27 |
DK159776C (da) | 1991-05-06 |
ES8507518A1 (es) | 1985-09-01 |
KR890000534B1 (ko) | 1989-03-20 |
KR850001181A (ko) | 1985-03-16 |
NO842967L (no) | 1985-01-23 |
ATE30024T1 (de) | 1987-10-15 |
IE57604B1 (en) | 1993-01-27 |
GR82102B (hu) | 1984-12-13 |
IL72431A (en) | 1988-04-29 |
PT78944B (en) | 1986-06-02 |
NO168641B (no) | 1991-12-09 |
JPH0434994B2 (hu) | 1992-06-09 |
DK358584A (da) | 1985-01-23 |
NZ208935A (en) | 1987-01-23 |
DE3466537D1 (en) | 1987-11-05 |
ZA845518B (en) | 1985-03-27 |
CA1220209A (en) | 1987-04-07 |
JPS6042371A (ja) | 1985-03-06 |
DK358584D0 (da) | 1984-07-20 |
AU3022284A (en) | 1985-01-24 |
US4526979A (en) | 1985-07-02 |
DK159776B (da) | 1990-12-03 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
AU724549B2 (en) | Indazole derivatives and their use as inhibitors of phosphodiesterase (PDE) type IV and the production of tumor necrosis factor (TNF) | |
JP4036343B2 (ja) | 疾患の治療のためのスルフォンアミド誘導体 | |
CN1678317B (zh) | 用作治疗呕吐、抑郁症、焦虑症和咳嗽的神经激肽-1(nk-1)拮抗剂的1-酰氨基-4-苯基-4-苄氧基甲基-哌啶衍生物和相关化合物 | |
TWI333950B (en) | New benzimidazole derivatives | |
DE2362409C3 (de) | N,N'-(m-Phenylen)-dioxamidsäuren und deren Derivate, Verfahren zu ihrer Herstellung und Arzneimittel, die diese Verbindungen enthalten | |
EP0460083B1 (en) | Derivatives of n-phenylbenzamide with anti-ulcer and anti-allergy activity and a method for their preparation | |
MXPA06002551A (es) | Compuestos de aril o heteroaril amida. | |
JPS59141564A (ja) | 新規ピリダジン誘導体,その製造方法及び該誘導体を含有する神経系治療剤 | |
CN105358546A (zh) | 用作激酶抑制剂的经取代的四氢咔唑及咔唑甲酰胺化合物 | |
CN101490030A (zh) | 新的苯并吡喃和1,2-苯并硫吡喃酰胺衍生物,其制备方法和治疗应用 | |
DE2428486A1 (de) | Azapurinone | |
JPS6216949B2 (hu) | ||
HU191431B (en) | Process for producing amino-n-/1h-tetrazol-5-yl/-benzamide derivatives | |
AT371462B (de) | Verfahren zur herstellung neuer benzopyranderivate und ihrer salze | |
JP2012501344A (ja) | アミロイド症を治療する組成物及び方法 | |
CA2438737A1 (en) | Alkoxycarbonylamino benzoic acid or alkoxycarbonylamino tetrazolyl phenyl derivatives as ip antagonists | |
KR880002358B1 (ko) | 3-(1h-테트라졸-5-일)-4(3h)-퀴나졸리논 및 그의 제조방법 | |
JPWO2008029912A1 (ja) | シクロオキシゲナーゼ1(cox−1)選択的阻害活性を有するベンズアミドを骨格とする化合物 | |
JPS6256874B2 (hu) | ||
JPH0637447B2 (ja) | 新規アミド化合物 | |
CN1160400A (zh) | 吡咯基四氢苯并喹喔啉二酮,其制备方法和用作谷氨酸盐受体拮抗剂的用途 | |
DE2445002A1 (de) | Pyridin-diyl-dioxamsaeuren und deren pharmazeutisch vertraegliche saeureadditionssalze, verfahren zu deren herstellung und dieselben enthaltende pharmazeutische mittel | |
DE69108728T2 (de) | [3H,7H]THIAZOLO[3,4-a]PYRIDINE MIT ANTIASTHMATISCHER UND ENTZÜNDUNGSHEMMENDER WIRKUNG AUF DIE ATMUNGSWEGE. | |
JPS60142968A (ja) | 新規ジアジン−エテニルフエニルオキサミン酸 | |
JPS609709B2 (ja) | オキサニル酸誘導体 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 | ||
HMM4 | Cancellation of final prot. due to non-payment of fee |