HU190334B - Apparatus for producing concrete members - Google Patents

Apparatus for producing concrete members Download PDF

Info

Publication number
HU190334B
HU190334B HU844344A HU434484A HU190334B HU 190334 B HU190334 B HU 190334B HU 844344 A HU844344 A HU 844344A HU 434484 A HU434484 A HU 434484A HU 190334 B HU190334 B HU 190334B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
templates
concrete
production
forming
rocker
Prior art date
Application number
HU844344A
Other languages
English (en)
Inventor
Gyula Fogarasi
Janos Beluzsar
Original Assignee
Beton Es Vasbetonipari Muevek,Hu
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beton Es Vasbetonipari Muevek,Hu filed Critical Beton Es Vasbetonipari Muevek,Hu
Priority to HU844344A priority Critical patent/HU190334B/hu
Priority to DE19853540962 priority patent/DE3540962A1/de
Priority to IN931/MAS/85A priority patent/IN166650B/en
Priority to FI854576A priority patent/FI80846C/fi
Priority to FR8517237A priority patent/FR2573697B1/fr
Priority to IT22967/85A priority patent/IT1185743B/it
Priority to CN85109622.0A priority patent/CN1005187B/zh
Publication of HU190334B publication Critical patent/HU190334B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B28WORKING CEMENT, CLAY, OR STONE
    • B28BSHAPING CLAY OR OTHER CERAMIC COMPOSITIONS; SHAPING SLAG; SHAPING MIXTURES CONTAINING CEMENTITIOUS MATERIAL, e.g. PLASTER
    • B28B15/00General arrangement or layout of plant ; Industrial outlines or plant installations

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Devices For Post-Treatments, Processing, Supply, Discharge, And Other Processes (AREA)
  • On-Site Construction Work That Accompanies The Preparation And Application Of Concrete (AREA)

Description

A találmány berendezés betonelemek előállítására, melynél az elemek formázó terét ismételten felhasználható sablonok alkotják. A gyártó berendezés ezért a nyers betonkeveréknek a sablonokba való betöltésére alkalmas betonozó tartállyal, a kész terméknek a sablonokból való etávolítására alkalmas szervekkel, pl. az üres és tele sablonok függőleges és oldalirányú mozgatására alkalmas emelőművel, továbbá erősítő betétek beépítését és a termékköteg darabolását szolgáló hegesztő-vágó 1 egységgel, valamint sablonba való bedolgozását és az abban való szilárdítást szolgáló részekkel, pl. vibroálvánnyal, gőzfejlesztő egységgel, és érlelő térrel rendelkezik. A betonozó tartály kocsira van fölszerelve, a kocsi pedig célszerűen pálya mentén 1 való haladó mozgásra képes futóművel van ellátva. Tárgya a találmánynak a gyártási eljárás is.
A betonelemek nagyüzemi előregyártását két alapvető, egymástól eltérő módszer szerint végzik. Ezek egyike a „sztend” rendszerű gyártás, amelynél ' az elemek formázó terét képező sablonok egy helyben állnak, míg a különböző technológiai műveleteket végző berendezések a sablonok mentén mozognak, és látják el egyes célfeladataikat. A másik elgondolás az ún. „aggregát” vagy másnéven „kon- ‘ vejor” rendszerű gyártás. Az utóbbinál a technológiai berendezések helyhez kötötten vannak telepítve, a sablonok pedig konvejorlánc módjára haladnak az egyes műveleteket megvalósító munkahelyek mentén.
A fix sablonos sztend eljárás során általában 80 és 400 m közötti hosszúságú gyártóvonal mentén történik az erősítő betéteknek a sablonokba való beszerelése, esetleg feszítése, a nyers beton beöntése, bedolgozása és érlelése is. Sajátossága a sztend eljá- rásnak, hogy feszített szerkezetek esetében a sablonokat leggyakrabban át nem telepíthetően, a feszítőerőt felvevő szerkezetekhez kell kapcsolni, vagy saját magukat kell a feszítőerők fölvételére alkalmassá tenni. Ennek az a következménye, hogy erő- ‘ sen túlméretezett költséges acélsablonokra van szükség.
Nem kedvező a sztend eljárás azért sem, mert költséges beruházást, túlzottan nagy területfoglalást, sok helyszíni munkát és érlelési energiát kíván. · Hátrány, hogy gyakorlatilag egyetlen termékfajtához használható, mert a termékváltás a sablonkészlet teljes leszerelését és hosszú időt kívánó cseréjét teszi szükségessé. Hibája az eljárásnak a telepítés nagy munkaigényessége és a kedvezőtlen szervezhe- ! tősége. Ez abban nyilvánul meg, hogy a munkások és a gyártóvonal teljes hossza mentén való vándorlásra kényszerülnek, és csak viszonylag egyszerű termékek gyárthatók gazdaságosan.
Az aggregát vagy konvejor rendszerű gyártás 5 nagy belmagasságú, daruzott fedett csarnokokban történik, melynél a sablonok körfolyamatban többnyire görgős vagy láncos konvejorok segítségével mozognak az egyes munkahelyek között.
A munkások az egyes munkahelyeken helyben ma- ( radva meghatározott műveleteket végeznek, pl. sablonnyitást, tistítást, betétbeszerelést, feszítést, üregképzést, betonozást, tömörítést, simítást, stb.
Az aggregát-konvejoros eljárás kedvezőbb a termékváltás könnyebb megvalósíthatósága és az élő- {
- munka jobb szervezhetősége miatt, ennek ellenére vannak azonban kedvezőtlen velejárói is. Mindenekelőtt még a sztend eljárásokhoz viszonyítva is sokkal nagyobb beruházási költséggel jár, mivel 5 daruzott csarnokot és bonyolult gépi berendezéseket kíván. Emellett igen sok a mozgó és kopó alkatrész, ezért a karbantartás körülményes. Elvész az az előny is, hogy a munkásoknak csak egyetlen jól begyakorlott műveletet kell elvégezni, mert emiatt 0 a szükség esetén elkerülhetetlen átcsoportosításuk jár nehézségekkel. A gazdasági számítások szerint a drága telepítés miatt az aggragát üzem csak igen hosszú működés után válik rentábilissá.
A találmány célja olyan elemgyártó berendezés kifejlesztése, amely mind a sztend, mind pedig az aggregát-konvejoros eljárás előnyeit megtartja, képes azonban azok kedvezőtlen adottságainak kiküszöbölésére. Közelebbi cél ezen belül az, hogy a ,θ berendezés kis egységekből összeépítve könnyen legyen telepíthető és áttelepíthető, és nyújtson módot a termékváltás gyors és ésszerű végrehajtására.
A találmány feladata ezen belül annak megvalósítása, hogy a gyártóberendezés olcsón és minimális helyszíni munkával legyen üzembeállítható, és nagy távolságra is könnyen szállítható, emellett pedig ne kívánjon különleges alkatrészeket, könnyen legyen karbantartható, és mód legyen gyártási kapacitásának módosítására is. Járulékos feladat továbbá, hogy lehetőség nyíljék nem csupán többcélú, de időben egymással fedésbehozhatóan többféle termék előállítására.
A találmányi gondolat alapja több részfelismerés együttese. Nevezetesen az, hogy el kell hagyni a sztend technológia nehézkes sablonjait és feszítőerőt felvevő szerkezeteit, az aggregát-technológiának pedig a külön daruit, valamint a drága és bonyolult konvejorjait. Része a felismerésnek az, hogy az érlelés kivételével az összes többi technológiai lépést meg lehet egyetlen helyen valósítani akkor, ha olyan terítőkocsi jellegű gyártókombájnt használunk, amely megfelelő céleszközei birtokában minden lényeges gyártási műveletet - így az összes emeléseket, forgatásokat, a felszakítási és kiszerelési műveleteket, sőt magát a bedolgozást is - egymaga végre tudja hajtani.
A kitűzött célnak megfelelően a találmány szerinti berendezés betonelemek előállítására - amelynél az elemek formázó terét ismételten felhasználható sablonok alkotják, a gyártó berendezés ezért a nyers betonkeveréknek a sablonokba való betöltésére alkalmas betonozó tartállyal, valamint a kész termékeknek a sablonokból való eltávolítására alkalmas szervekkel, pl. az üres és tele sablonok függőleges és oldalirányú mozgatására alkalmas emelőművel, továbbá erősítő betétek beépítését szolgáló részekkel, üregképző szerszámokkal, hegesztővágó egységgel, valamint a sablonba való bedolgozást és az abban való szolidaritást szolgáló részekkel, pl. vibroállvánnyal, gőzfejlesztő egységgel és érlelő térrel rendelkezik, a betonozó tartály kocsira van fölszerelve, a kocsi pedig célszerűen pálya mentén való haladó mozgásra képes futóművel van ellátva - oly módon van kialakítva, hogy a kocsi olyan gyártókombájn, amelynek a betonozó tartály a részét képezi, továbbá a. sablonok megfogására,
190 334 fordítására, emelésére és süllyesztésére, üregek és kontúrok képzésére, valamint a tennék betonjának nem csupán betöltésére, és elterítésére, hanem tömörítésére, kiszakítására és kiszerelésére alkalmas többcélú himbája van, a gyártókombájn járulékos technológiai eszközökkel, pl. simító vagy mintázó felületképzővel van kiegészítve, érlelő terét pedig előnyösen szétszedhető érlelő kamra alkotja.
A találmány szerinti berendezés további ismérve lehet, hogy a gyártókombájnokhoz az anyagmozgatást megkönnyítő kiszolgáló részek, pl. a betonozó tartályt szállító, előnyösen önjáró betonozóegység és célszerűen emelővillás kialakítású targonca van hozzárendelve. A gyártókombájnhoz a tennék manipulálását elősegítő eszközök, pl. fordító állvány és üregképző szerszám tartozik. Az üregképző szerszám és az adott esetben formázó, simító vagy mintázó szerepű felületképző, valamint az emelőmű a gyártókombájnnal vannak összeszerelve.
A berendezés célszerű kiviteli alakjánál a himba a gyártókombájn keretgerendájára keresztirányú hajtómű segitségével elmozdulásképesen van telepítve. A himba egy vagy több járulékos vibrátorral van ellátva. Az önjáró betonozóegységhez kényszerpálya menti mozgatásra szolgáló hosszirányú hajtómű tartozik.
A találmánynak lényege, hogy az érlelésen kívül minden más műveletet egy helyen hajtunk végre.
A találmány szerinti berendezés az eddig ismert gyártóberendezésekhez és gyártósorokhoz viszonyítva egy sor műszaki és gazdasági előnnyel rendelkezik. A műszaki előnyök között a legfontosabb az, hogy nem csupán időbeli egymásutániság szempontjából „többcélú”, hanem azért is, mert különféle termékek egyidejű gyártására is képes. Jelentős előny, hogy a gyártókapacitás tág határok között változtatható, a berendezés részegységei pedig egyszerű módon konténerekben szállíthatók, könnyen szétszedhetők és áttelepíthetők.
A műszaki előnyök közé tartozik - bár gazdasági vonatkozása is jelentős -, hogy nagyon sok olyan szerkezet elmarad, amelyek a korábbi gyártási módszereket bonyolulttá tették. így nincs szükség daruzott csarnokra vagy külön darupályára, nincs szükség bonyolult gépalapokra, feszítőerő fölvételére alkalmas külön készülékre vagy nagysúlyú hosszú sablonokra, elhagyhatók a nehézkesen karbantartható konvejorok, görgők, láncsorok és daruk. Emellett sokkal kisebb gyártófelületre, kevesebb és jobban szervezhető élőmunkára van csak szükség, a mozgatási műveletek jelentős részének elmaradása pedig számottevő energiamegtakarítással jár.
Az elmaradottakkal részben fedésben, de külön is megnyilvánuló gazdasági előnyt jelent, hogy a termék mennyiségre vetített ún. fajlagos eszközigénye sokkal kisebb, mint akár a sztend, akár az aggregát-konvejoros technológia bármelyikénél. Nagy megtakarírást eredményez az is, hogy a gyártóeszközök és járulékos beruházások csekély súlya és jelentős részüknek elmaradása miatt a szállítási és szerelési költségek nagyságrenddel kisebbek, mint a hagyományos módszereknél. Ugyanez a megtakarítás kimutatható az üzemeltetési és a karbantartási költségek tekintetében is. Ezért a berendezésnek még nagy távolságokra való szállítása is kifizetődő.
A találmányt kiviteli példa kapcsán, rajz alapján ismertetjük közelebbről.
A mellékelt rajzon az
1. ábra a berendezés egy kiviteli alakjának oldalnézete három különböző gyártási fázis esetén, a
2. ábra ugyanez felülnézetben, a
3. ábra a 2. ábrán kijelölt III-III sik mentén vett metszet, a
4. ábra a 2. ábrán bejelölt 1V-IV sík mentén vett metszet, az
5. ábra a 2. ábrán bejelölt V-V sík mentén vett metszet, a
6. ábra egy másik kiviteli változat keresztmetszete.
Az 1. ábrán különböző gyártási helyzetben oldalnézetben tüntettük fel a berendezés lényegi részét képező 2 gyártókombájnt, ameynek példaképpen vasúti keresztaljak gyártása a feladata. A vasúti keresztaljak képezik a 9 terméket, melyek előállítása a formázóterekül szolgáló I sablonokban történik. Az adott esetben a vasúti aljak előállítása 2x5 db termék egyidejű gyártására alkalmas 1 sablonban történik.
Az la. ábrán a 9 termékek fölött megemelt helyzetben látjuk a 2 gyártókombájn legfontosabb részét képező többcélú 2a himbát, amely egyebek mellett a gyártási lépések során szükségessé váló mozgatási műveletek elvégzésére szolgál. Segítségével mód van az 1 sablonok megfogására, emelésére és süllyesztésére.
Az la., 2a. és 3. ábrán a 9 termékek rakatat látjuk abban az állapotban, ahogy a célszerűen összerakható és szétszedhető 6 érlelő kamrában helyezkednek el. A 6 érlelő kamrához tartozik a hőenergiát szolgáltató 10 gőzfejlesztő egység. A rakatképzés tevékenységét a 2a hirnba tudja elvégezni, ami a 6 érlelő kamra összerakására és a lezárást szolgáló 6a kamrafedél elhelyezésére és egyéb mozgatásaira is alkalmas. A 3. ábrán feltüntettük a 2a himba függőleges mozgatását végző 2f emelőtnűvet is.
Az lb. ábrán a 2a himbát két különböző helyzetben tüntettük föl. Bal oldalon megemelt állapotában a ráfüggesztett 2b betonozó tartállyal láthatjuk, míg jobb oldalon az l sablonra ráfekvő helyzetben, amikor a rajta elhelyezett 2d járulékos vibrátorok a nyersbeton bedolgozását segítik. Föltüntettük a 2b. ábrán a pl. simító hengerként kialakított 2c felületképzőt, amely a 2 gyártókombájn 2i keretgerendájához kapcsolódik. Ennek segítségével lehet az 1 sablonokba betöltött nyers betont azokban elsimítani, formázni vagy mintázni. A 2a himbán el lehet helyezve egy vagy több 2e üregképző.
Amennyiben a 9 termék feszített jellegű, úgy a feszi tőbetétek vonalában el vannak helyezve a 8 feszítősajtók, amelyek működtetése a hozzájuk tartozó célszerűen hidraulikus üzemű 8a tápegységről történik. A már említett fölső elhelyezkedésű és így voltaképpen kiegészítő szerepű 2d járulékos vibrátorok együttműködnek az 1 sablonokat alátámasztó 3 vibroállvánnyal, amelynek primér szerepe van a beton tömörítésében. A tömörítés után a 2 gyártókombájn az 1 sablonokat a betömített betonnal 3
-3190 334 együtt a 6 érlelő kamrába helyezi, ahonnan az érlelési idő elteltével visszaviszi a 3 vibroálványokra. Ezután történik a 4 hegesztő-vágó dinamó segítségével a feszítő betétek elvágása, majd a 2a himba segítségével a 9 termékek fölszakítása és egy tömeg- ! ben való kizsaluzása. Az üres 1 sablonokat ilyenkor tisztítják és olajozzák, és a műveletek ismét elölről kezdődhetnek az erősítő betétek elhelyezésével.
A 2b. ábrán fölülnézetben látunk egy darab 1 sablont, amelyben egyszerre több darab 9 tennék 1 készül. Az 1 sablon több ponton a 3 vibroállványokon támaszkodik, és rá van csatlakoztatva a 8a tápegységgel működtetett 8 feszítősajtó.
A nyers betonnak az 1 sablonokba való bejuttatása a 2b betonozó tartályból történik, amely a 2a 1 himba 2k függesztő szervéhez erősíthető.
A 4. ábrán a 2a himba 2f emelőmű segítségével a 2b betonozó tartályt megemelt helyzetben tartja, és alatta helyezkedik el a 3 vibroállványon támaszkodó 1 sablon. Föltüntettük ezen az ábrán a változ- 2 tatható helyzetű 4 hegesztő-vágó dinamót, amely az erősítő betétek beépítésénél szükséges hegesztési munkák végrehajtására szolgál. A 2 gyártókombájn 2g hosszirányú hajtóműve az egész 2 gyártókombájnnak a 11 pálya mentén való mozgatására 2 alkalmas.
Az le., 2c. és 5. ábrán azt az állapotot látjuk, amikor a kizsaluzott termékköteget a 2 gyártókombájn 2a himbája az 5 fordító állványra helyezi, és a 21 fordító függesztékek alulról történő beakasztá- 3 sával megfordítja, majd a 4 hegesztő-vágó dinamó segítségével 9 termékekre darabolja, és azoktól többsoros rakatokat képez. A rakatokat a 7 emelővillás targonca tároló térre továbbítja.
A 6. ábra olyan kiviteli válzozat, amelynél a 2 3 gyártó kombájn egy vagy több fix keretként van kialakítva, és így hosszirányú mozgásra nem képes. Ezért a 2b betonozó tartály nincs a 2a himbára fölfüggesztve, hanem a 2h önjáró egység mozgatja.
A találmány szerinti berendezés különösen rövidtávú megtérülést feltételező kisebb létesítményeknél alkalmazható előnyösen, továbbá olyan esetekben, amikor a gyártó üzemet esetleg többször is át kell telepíteni. Különösen célszerű az alkalmazása olyan műtárgyaknál, ahol a gyártást annak 4 nyomvonala mentén változó helyszínen érdemes végezni.

Claims (9)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Berendezés betonelemek előállítására, melynél az elemek formázó terét ismételten felhasználható sablonok alkotják, a gyártó berendezés ezért a nyers betonkeveréknek a sablonokba való betöltésére alkalmas betonozó tartállyal, valamint a kész terméknek a sablonokból való eltávolítására alkalmas szervekkel, pl. az üres és tele sablonok függőleges és oldalirányú mozgatására alkalmas emelőművel, továbbá erősítő betétek beépítését szolgáló részekkel, üregképző szerszámokkal, hegesztő-vágó egységgel és feszítő egységgel, valamint a sablonba való bedolgozást és az abban való szilárdítást szolgáló részekkel, pl. vibroállvánnyal, gőzfejlesztő egységgel és érlelő térrel rendelkezik, a betonozó tartály kocsira van felszerelve, a kocsi pedig pálya mentén való haladó mozgásra képes futóművel van ellátva, azzal jellemezve, hogy a kocsi olyan gyártókombájn (2), amelynek a betonozó tartály (2b) a részét képezi, továbbá a sablonok (1) megfogására, emelésére és süllyesztésére, valamint a termék (9) betonjának nem csupán betöltésére, hanem elterítésére, simítására, mintázására, kontúrok képzésére, kiszakitására és kiszerelésére is alkalmas többcélú himbája (2a) van.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a gyártókombájnhoz (2) az anyagmozgatást kiszolgáló részek, pl. emelővillás kialakítású targonca (7) van hozzárendelve.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a gyártókombájnhoz (2) a termék (9) manipulálását elősegítő eszközök, pl. fordító állvány (5) tartozik.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az üregképző szerszám (2e) és az adott esetben formázó, simító vagy mintázó szerepű felületképző (2c), valamint az emelőmű (2f) a gyártókombájnnal (2) vannak összeszerelve.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a himba (2a) a gyártókombájn (2) egy vagy több keretgerendájára (2i) keresztirányú hajtómű (2j) segítségével elmozdulásképesen van telepítve.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a himba (2a) egy vagy több járulékos vibrátorral (2d) van ellátva.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti berendezés kiviteli változata, azzal jellemezve, hogy a gyártókombájnt (2) egy vagy több fix keret alkotja.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a fix gyártókombájnhoz (2) a betonozó tartályt (2b) mozgató önjáró egység (2h) tartozik.
  9. 9. Az 1-8. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az érlelő teret szétszedhető érlelő kamra (6) alkotja.
HU844344A 1984-11-23 1984-11-23 Apparatus for producing concrete members HU190334B (en)

Priority Applications (7)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU844344A HU190334B (en) 1984-11-23 1984-11-23 Apparatus for producing concrete members
DE19853540962 DE3540962A1 (de) 1984-11-23 1985-11-19 Einrichtung und verfahren zur fertigung von betonelementen
IN931/MAS/85A IN166650B (hu) 1984-11-23 1985-11-19
FI854576A FI80846C (fi) 1984-11-23 1985-11-20 Annlaeggning foer tillverkning av betongelement.
FR8517237A FR2573697B1 (fr) 1984-11-23 1985-11-21 Procede et installation de fabrication d'elements en beton
IT22967/85A IT1185743B (it) 1984-11-23 1985-11-22 Apparato e metodo per la produzione di elementi di calcestruzzo
CN85109622.0A CN1005187B (zh) 1984-11-23 1985-11-22 生产混凝土构件的装置

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU844344A HU190334B (en) 1984-11-23 1984-11-23 Apparatus for producing concrete members

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU190334B true HU190334B (en) 1986-08-28

Family

ID=10967711

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU844344A HU190334B (en) 1984-11-23 1984-11-23 Apparatus for producing concrete members

Country Status (7)

Country Link
CN (1) CN1005187B (hu)
DE (1) DE3540962A1 (hu)
FI (1) FI80846C (hu)
FR (1) FR2573697B1 (hu)
HU (1) HU190334B (hu)
IN (1) IN166650B (hu)
IT (1) IT1185743B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FI20000489A (fi) * 2000-03-03 2001-09-04 Addtek Res & Dev Oy Ab Menetelmä esijännitettyjen betonituotteiden valmistamiseksi
CN103507154A (zh) * 2013-10-15 2014-01-15 泉州市三联机械制造有限公司 U形加筋混凝土水槽自动生产线
FI125340B (en) * 2014-05-05 2015-08-31 Elematic Oy Ab Method and equipment for casting concrete products
CN105643790B (zh) * 2016-01-05 2018-09-07 西南石油大学 一种海洋配重管涂敷小车
CN106065709B (zh) * 2016-06-20 2018-11-30 中国十九冶集团有限公司 预制砼梁操作平台

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR994024A (fr) * 1944-12-07 1951-11-09 Installation pour la fabrication d'objets moulés, notamment d'éléments de construction en béton
FR1035473A (fr) * 1951-04-17 1953-08-25 Procédé d'acheminement par va-et-vient sur un même alignement, applicable en particulier à la fabrication en série d'éléments de construction et à la construction elle-même
GB698824A (en) * 1951-04-23 1953-10-21 Erik Johan Von Heidenstam Method and equipment for manufacture of units of concrete or similar material
DK117683B (da) * 1964-10-01 1970-05-19 Schmidt T Fremgangsmåde og anlæg til fremstilling af betonelementer.
AT263597B (de) * 1965-03-25 1968-07-25 Wilhelm Dipl Ing Hasslinger Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung großer Bauteile
DE2614036C3 (de) * 1976-04-01 1979-05-23 Dyckerhoff & Widmann Ag, 8000 Muenchen Einrichtung zum Herstellen von Fertigteilen aus Spannbeton mit sofortigem Verbund, insbesondere von Spannbetonschwellen
FR2432371A1 (fr) * 1978-08-04 1980-02-29 Chaudronnerie Entr Indle Procedes et installations de fabrication en serie d'elements allonges en beton arme tels que des poteaux
DE3027046C2 (de) * 1980-07-17 1982-04-29 Dyckerhoff & Widmann AG, 8000 München Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Fertigteilen aus Spannbeton mit sofortigem Verbund, insbesondere von Spannbetonschwellen
FR2540033B1 (fr) * 1983-01-27 1988-05-06 Humarbo France Procede et dispositif de fabrication en continu de produits moules en beton ou analogues

Also Published As

Publication number Publication date
DE3540962A1 (de) 1986-05-28
CN85109622A (zh) 1986-12-24
FI80846C (fi) 1990-08-10
IT8522967A0 (it) 1985-11-22
FR2573697A1 (fr) 1986-05-30
FR2573697B1 (fr) 1989-07-28
FI854576A0 (fi) 1985-11-20
IN166650B (hu) 1990-06-30
CN1005187B (zh) 1989-09-20
FI80846B (fi) 1990-04-30
IT1185743B (it) 1987-11-12
DE3540962C2 (hu) 1992-05-27
FI854576A (fi) 1986-05-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN208788804U (zh) 混凝土预制桩自动化生产线车间及生产系统
CN108381746B (zh) 滑移式台座预制箱梁的施工方法
CN108858723B (zh) 公路预制箱梁新型集约化施工工艺
US3758934A (en) Method of and apparatus for separating lightweight (aerated) concrete elements
CN111996916A (zh) 一种现浇箱梁一体化建造设备及其施工方法
EP0289017B1 (en) Plant to manufacture elongated elements of prestressed reinforced concrete
US3832118A (en) Apparatus for production of cast concrete members
NO149494B (no) Fremgangsmaate for fremstilling av flere paa hverandre foelgende, forspente betongelementer, f.eks. sviller, samt formanordning for utfoerelse av fremgangsmaaten
HU190334B (en) Apparatus for producing concrete members
CN111618992A (zh) 一种混凝土桩生产系统
DE2040263A1 (de) Verfahren und technologischer Weg zur Herstellung von Erzeugnissen aus Spannbeton und Stahlbeton
CN214925590U (zh) 铁路预制箱梁纵向分布的通长钢筋下料转运系统
EP1261466B1 (en) Method and plant for manufacturing prestressed concrete products
CN107030866B (zh) 一种数控pc生产线
CN211030564U (zh) 一种预制构件生产线
CN105668454B (zh) 一种加气混凝土制品自动分拣装置
CN114800834A (zh) 高效、低能耗预制构件成组立模生产系统及其生产方法
CN213034912U (zh) 一种混凝土桩生产系统
CN218928173U (zh) 新泽西护栏自动化生产线
CN211762452U (zh) 一种钢筋模块化运输装置
RU2054996C1 (ru) Конвейерный способ изготовления ячеистобетонных изделий и конвейерная линия для его осуществления
CN219153282U (zh) 一种用于预制新泽西墙的智能化生产线
CN212288116U (zh) 预制构件生产线
CN216782220U (zh) 手推式混凝土料斗移动浇筑组合装置
SU1000275A1 (ru) Конвейерна установка дл изготовлени длинномерных железобетонных изделий

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: LABATLANI VASBETONIPARI VALLALAT, HU

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee