HU188284B - Process for preparing malathione - Google Patents

Process for preparing malathione Download PDF

Info

Publication number
HU188284B
HU188284B HU81725A HU72581A HU188284B HU 188284 B HU188284 B HU 188284B HU 81725 A HU81725 A HU 81725A HU 72581 A HU72581 A HU 72581A HU 188284 B HU188284 B HU 188284B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
solvent
malathion
acid
process according
dimethyldithiophosphoric acid
Prior art date
Application number
HU81725A
Other languages
English (en)
Inventor
Noel Rouy
Georges Gros
Original Assignee
Rhone-Poulenc Agrochimie,Fr
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rhone-Poulenc Agrochimie,Fr filed Critical Rhone-Poulenc Agrochimie,Fr
Publication of HU188284B publication Critical patent/HU188284B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table
    • C07F9/02Phosphorus compounds
    • C07F9/06Phosphorus compounds without P—C bonds
    • C07F9/16Esters of thiophosphoric acids or thiophosphorous acids
    • C07F9/165Esters of thiophosphoric acids
    • C07F9/1651Esters of thiophosphoric acids with hydroxyalkyl compounds with further substituents on alkyl

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Luminescent Compositions (AREA)

Description

A találmány tárgya javított eljárás a rovarölő hatású malation előállítására.
A malation, amelyet S-[l,2-bisz(etoxi-karbonil)-etil]-0,0-dimetil-foszforditioátnak is neveznek, az (I) képletnek megfelelő szerkezetű.
A malation előállítására és/vagy tisztítására kü lönböző eljárások ismertek, amelyeknél különböze típusú reaktánsokat használtak kiindulási anyag ként és t'öbbé-kevésbé kielégítő eredményhez vezet tek. Az 1 541 883 számú francia szabadalmi leírás olyan eljárást ismertet a malation előállítására, amely során 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat reagáltatnak etil-maleáttal, oldószeres közegben és a re akcióelegyet olyan készülékben párolják be, amely ben a gőz rövid utat tesz meg (flash-desztilláció).
A Ο,Ο-dimetil-ditiofoszforsav szerkezetét a (II) képlet mutatja.
Bár az 1 541 883 számú francia szabadalmi leírásban ismertetett eljárás fejlődést jelent a korábbi eljárásokhoz képest, néhány hátránya ennek az eljárásnak is van; ezek megszüntetése kívánatos.
Különösen a reakció kezdetén jelenlévő nagymennyiségű oldószer csökkenti a készülék termelékenységét azáltal, hogy korlátozza a reakció sebességét és a reaktánsok átalakulásának mértékét.
Ezeket a hátrányokat csak részben lehet megszüntetni a teljes reakcióelegy folyamatos, gyors bepárlásával; ezt a bepárlást valójában még nehezebbé teszi az a tény, hogy a desztillálandó keverék komplex keverék és meglehetősen nagymennyiségű terméket kell bepárolni.
További problémát jelent az át nem alakult eti’-maleát visszavezetése a folyamatba az etil-fumarát (maleát izomerizációs terméke) arányának növekedése miatt, ami lassabban reagál és felhalmozódik a reakcióközegben; eltávolítása speciális, például szulfidokkal vagy szulfitokkal történő kezelést igényel.
Jelen találmány egyik célja, hogy olyan eljárást tegyen lehetővé, amellyel kiváló minőségű malatioa állítható elő.
A találmány másik célja olyan eljárás kidolgozása, amely lehetővé teszi a termelékeny és jó hozamú malation gyártását.
Azt találtuk, hogy a fenti célok a találmány szerinti eljárással elérhetők.
Ezen eljárás során
a) az etil-maleátot feleslegben vett 0,0-dimetil-ditiofoszforsawal reagáltatjuk olyan oldószer jelenlétében, amely az 0,0-dimetil-ditiofoszforsawal azeotróp elegyet képez,
b) az oldószer és az 0,0-dimetil-ditiofoszforsav azeotróp elegyét ledesztilláljuk,
c) a desztillátumot lehűtjük és dekántálással elválasztjuk,
d) a hűtött és elválasztott desztillátum azon fázisát, amely főként oldószer és kismennyiségű 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat tartalmaz, visszavezetjük a reakcióelegybe, amely főként etil-maleátot és 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat (és az eljárás során képződött malationt) tartalmazza, és
e) elvezetjük a hűtött és elválasztott desztillátum azon fázisát, amely főként 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és kismennyiségű oldószert tartalmaz.
Az 0,0-dimetil-ditiofoszforsawal azeotróp ele2 gyet képző oldószer tulajdonképpen olyan oldószer, amely környezeti hőmérsékleten heterogén folyadékelegyet alkot az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavval, azaz a két komponens elegye dekantálással elválasztható. Az ilyen típusú oldószerek közül azok alkalmazása előnyös, amelyek forráspontja 160 és 240 ’C között van. Használhatunk egyetlen oldószert vagy néhány oldószer elegyét is.
Különösen alkalmas oldószerek a 160 és 240 ’C közötti forráspontú telített szénhidrogének és legalkalmasabbak az alifás szénhidrogének, így például a dekán, dodekán és tetradekán és a cikloalifás szénhidrogének, így például a dekalin.
Az 0,0-dimetil-ditifoszforsavat a reakcióban az etil-maleáthoz viszonyítva feleslegesen alkalmazzuk, a két reaktáns mólaránya 1,05 és 2,0, előnyösen 1,15 és 1,4 között van.
A sav ilyen feleslegének alkalmazása lehetővé teszi az etil-maleátra számított jó hozam elérését, aminek további előnye, hogy csökkenti a malation végtermékben maradó etil-maleát mennyiségét, ami jelentős előny.
Az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat az etil-maleáttal úgy reagáltatjuk, hogy egyszerűen a két komponenst érintkezésbe hozzuk; az elegy általában önmagától melegedni kezd, és ezért hagyjuk a reakciót magától beindulni; a reakciót azután az elegy hőmérsékletének 50 és 100 ’C, előnyösen 60 és 90 ’C közötti hőmérsékletre külső melegítéssel való emelésével folytathatjuk.
A találmány szerinti eljárásban az etil-maleát konverziója általában > 90%, előnyösen > 99%.
A reakcióelegyben az oldószer, különösen a telített szénhidrogén általában 1-15 s%, előnyösen 3-8 s% mennyiségben van jelen az alkalmazott 0,0dimetil-ditiofoszforsav mennyiségére számítva.
A 0,0-dimetil-ditiofoszforsav és az oldószer (telített szénhidrogén) elegye előnyösen olyan formában van jelen, amilyenben az ismert eljárásokkal az 0,0-dimetil-tiofoszforsav fenti oldószerben történő előállításakor kapjuk.
Az azeotróp desztillációt (b) előnyösen csak a reakció végén hajtjuk végre, hogy az elegyben az 0,0-dimetiI-ditiofoszforsav feleslegben legyen jelen. A desztillációt előnyösen 80 mbar alatti, és még előnyösebben 27 mbar alatti abszolút nyomáson végezzük.
Az azeotróp desztillátumot olyan hőmérsékletre hűtjük, amelyen az 0,0-dimetil-ditiofoszforsav és az oldószer (telített szénhidrogén) elegye két folyadékfázissá válik szét. Ez a hűtési hőmérséklet előnyösen 0 és 50 ’C, különösen 15 és 40 ’C között van.
Az 0,0-dimetil-ditiofoszforsav és az oldószer dekantálással történő elválasztásánál (c) a felső fázis általában az oldószer feleslegét tartalmazza; más szóval ez a felső fázis főként oldószert és kismenynyiségű 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat tartalmazó folyadékfázis.
A 0,0-dimetil-ditiofoszforsav és az oldószer elegyének dekantálással történő fenti elválasztásánál (c) az alsó fázis általában az 0,0-dimetil-ditiofoszforsav feleslegét tartalmazza; más szóval ez az a fázis, amely főként 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és kismennyiségű oldószert tartalmaz.
188 284
Az alsó fázist leengedjük (e) és egy következő műveletnél újra használhatjuk.
A felső fázist előnyösen visszavezetjük (d) a malationt tartalmazó rekacióelegybe; még ha a reakció be is fejeződött akkorra, amikor a visszavezetés történik; a visszavezetés lehetővé teszi az oldószer (telített szénhidrogén) bevezetését a reakcióelegybe és így az azeotróp desztilláció folytatását, még akkor is, ha az alkalmazott oldószer (telített szénhidrogén) összes mennyisége kicsi. E visszavezetés következtében az Ο,Ο-dimetil-ditiofoszforsav azeotróp desztillációját olyan hőmérsékleten végezhetjük, amelyen a sav bomlása minimális.
E különböző műveletek elvégzése után a reakcióelegy főként malationt és kismennyiségű 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat, oldószert (telített szénhidrogént) és adott esetben más szennyezéseket tartalmaz.
Ha jobb minőségű malationt kívánunk előállítani, az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és más szennyezéseket alkálikus szerrel történő semlegesítéssel és vizes mosással eltávolíthatjuk; az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat azután az alkálifémsójának vizes oldata formájában eltávolíthatjuk, mivel ez a vizes oldat nem elegyedik a malationnal.
Ha még tovább kívánjuk tisztítani a malationt, akkor további kezeléseket alkalmazhatunk.
Az illékony frakciók gyors lepárlását vagy flashdesztillációt említhetjük előnyös további kezelésként. A gyors desztilláció előnye, hogy elkerüljük a jelenlévő termékek és különösen a malation nemkívánatos bomlását.
Ezt a desztillációt vagy gyors bepárlást előnyösen folyamatosan végezzük, a kezelt termékek tartózkodási ideje rövidebb mint 5 perc, előnyösen rövidebb, mint 1 perc. A filmbepárlók különösen alkalmasak az ilyen jellegű műveletre.
A találmány szerinti egyik előnyös változatnak megfelelően a gyors bepárlást víz jelenlétében (vagy vízgőzdesztillációval) és adott esetben csökkentett nyomáson gyors bepárlással végezzük.
A víz jelenlétében történő gyors bepárlást leggyakrabban 90 és 150 'C, és előnyösen 100 és 120 ’C közötti hőmérsékleten hajtjuk végre; a víz jelenléte elősegíti az oldószer (telített szénhidrogén) és az etil-maleát és etil-fumarát maradékainak eltávolítását, különösen azeotróp elegy vagy elegyek képzésével. A víz jelenlétében vízgőz-desztillálhatjuk az elegyet. A malationra számítva 20 és 80 s% közötti vízmennyiség jelenléte előnyös.
Csökkentett nyomáson a gyors bepárlást előnyösen 70 és 150 ’C közötti hőmérsékleten 1 és 65 mbar, előnyösen 4 és 20 mbar közötti abszolút nyomáson végezzük. <
A találmány szerinti eljárás így lehetővé teszi, hogy jó termelékenységgel és jó hozammal kiváló minőségű malationt állítsunk elő.
A következő példák a korlátozás szándéka nélkül mutatják be a találmány szerinti eljárást.
1. példa
240,8 g nyers 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat, amely 6 s% dodekánt tartalmaz, 1 literes reaktorba helyezünk, és aztán 172 g etil-maleátot adunk hozzá 1 óra 30 perc alatt.
Az elegyet 4 órán át 90 ’C hőmérsékleten tartjuk. Ezután 7-15 mbar közötti abszolút nyomáson desztilláljuk. A dodekán és 0,0-dimetil-ditiofoszforsav azeotróp elegye gőz formájában desztillál; a desztillátumot 25 ’C-ra hűtjük és dekantálással a két réteget elválasztjuk; a felső fázist, amely főként dodekánt tartalmaz, folyamatosan visszavezetjük a reaktorba.
A malationt tartalmazó reakcióelegyet vizes nátrium-hidrogén-karbonát oldattal semlegesítjük, így 98%-os hozammal kapjuk a malationt az alkalmazott etil-maleátra számítva.
A malationt flash-desztillációval (filmbepárlóban) tisztítjuk 110 ’C hőmérsékleten 50 s% víz jelenlétében; a második flash-desztillációt (filmbepárlóban) 105 ’C hőmérsékleten 6,6 mbar abszolút nyomáson végezzük (a tartózkodási idő < 1 perc).
így 328 g 95%-os tisztaságú malationt kapunk.
Az első desztilláció során a reakcióban alkalmazott 0,0-dimetil-ditiofoszforsav feleslegnek 76%-át nyerjük vissza és egy következő, a már leírttal azonos művelethez ismét felhasználjuk.
2. példa g dodekánt tartalmazó 218,2 g nyers 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és 190 g (1,2 mól) tiszta savat 1 literes reaktorba helyezünk és 172 g (1 mól) etil-maleátot adunk hozzá fokozatosan 1 óra 30 perc alatt.
Ezt az elegyet 12 óra hosszat 70 ’C hőmérsékleten tartjuk, majd 7-13 mbar közötti abszolút nyomáson desztilláljuk; a dodekán és 0,0-dimetil-ditiofoszforsav azeotróp elegye gőz formájában desztillál; a desztillátumot 15 ’C-ra hűtjük és dekantálással két rétegre választjuk szét; a felső, főként dodekánt tartalmazó réteget folyamatosan visszavezetjük a reaktorba.
A malationt tartalmazó reakcióelegyet vizes nátrium-hidrogén-karbonát oldattal semlegesítjük és így a malationt 94%-os hozammal kapjuk, az alkalmazott etil-maleátra számítva.
A malationt flash-desztillációval (filmbepárlóban) tisztítjuk 110 ’C hőmérsékleten és 50 s% víz jelenlétében; a második flash-desztillációt (filmbepárlóban) 105 ’C-on végezzük 6,6 mbar abszolút nyomáson (tartózkodási idő < 1 perc).
így 318 g 94%-os tisztaságú malationt kapunk.
Az első desztilláció során 29 g nyers és 21 g tiszta 0,0-dimetíl-ditiofoszforsavat nyerünk vissza, ami a reakcióban alkalmazott felesleg 66%-a, és a már leírttal azonos további művelethez használjuk fel.
3. példa
218 g (1,38 mól) tiszta savat tartalmazó 250,8 g nyers 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és 19,3 g oldószert 1 literes reaktorba helyezünk és ezután 172 g (1 mól) etil-maleátot adunk hozzá fokozatosan 1 óra 30 perc alatt. Az oldószer 10-13 szénatomos telített szénhidrogének elegye, forráspontja
-3I 1 ι
175-225 ’C. A reakcióelegyet 4 tórán át 90 ’C-on tartjuk.
A desztillációt 7-13 mbar közötti abszolút nyo máson végezzük; a dodekán és az 0,0-dimetil-ditio· foszforsav azeotróp elegye gőz formájában desztil Iái; a desztillátumot 35-40 ’C-ra hűtjük és dekantá lássál két fázisra választjuk szét; a felső, főként dodekánt tartalmazó fázist folyamatosan visszavezetjük a reaktorba.
A malationt tartalmazó reakcióelegyet vizes nátrium-hidrogén-karbonát oldattal semlegesítjük így 97,3%-os hozammal kapjuk a malationt az alkalmazott etil-maleátra számítva. *
A malationt flash-desztillációval tisztítjuk (filmbepárlóban) 110 ’C-on és 50 s% víz jelenlétében; a második flash-desztillációt i ’ (filmbepárlóban) 105 ’C-on és 6,6 mbar baszolút nyomáson végez zük (tartózkodási idő <1 perc).
326 g 95,7%-os tisztaságú malationt kapunk.
Az első desztilláció során 64 g nyers és 48 g tiszta 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat nyerünk vissza, ami a reakcióban alkalmazott felesleg 80%-a, és a már leírttal azonos további művelethez használjuk fel.
4. példa
205,7 g tiszta savat tartalmazó 228 g nyers 0,0-dimetil-ditiofoszforsavés 15 gdekalin elegyét 1 literes reaktorba helyezünk, majd fokozatosan 172 g (1 mól) etil-maleátot adunk hozzá 1 óra 20 perc alatt.
Az elegyet ezután 80 ’C hőmérsékleten tartjuk IC órán át. A desztillációt 7-13 mbar közötti abszolút nyomáson desztilláljuk; a dodekán és 0,0-dimetil-ditiofoszforsav azeotróp elegye gőz formájában desztillál; a desztillátumot 20 °C-ra hűtjük és dekantálással két rétegre választjuk szét; a felső, főként dodekánt tartalmazó fázist folyamatosan viszszavezetjük a reaktorba.
A malationt tartalmazó reakcióelegyet vizes nátrium-hidrogén-karbonát oldattal semlegesítjük, így 96,5%-os hozammal kapjuk a malationt az alkalmazott etil-maleátra számítva.
A malationt flash-desztillációval (filmbepárlóban) tisztítjuk 110 ’C hőmérsékleten és 50 s% víz jelenlétében; a második flash-desztillációt (filmbepárlóban) 105 ’C hőmérsékleten és 6,6 mbar abszolút nyomáson végezzük (a tartózkodási idő < 1 perc).
Ily módon 320 g 96,2%-os tisztaságú malationt kapunk.
Az első desztilláció során 43 g nyers és 34,2 g tiszta 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat nyerünk vissza, ami a reakcióban alkalmazott felesleg 72%-a, és a már leírttal azonos műveletben ismét felhasználjuk.
5. példa
213,6 g (1,35 mól) tiszta savat tartalmazó 240,8 g nyers 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és 17 g technikai minőségű dodekánt 1 literes reaktorba helyezünk és fokozatosan 172 g (1 mól) etil-maleátot adunk hozzá 1 óra 30 perc alatt. A technikai dodekán
284 2 propilénből hidrogénezéssel kapott termék; 10-14 szénatomot tartalmaz molekulánként, és 160-240 °C közötti hőmérsékleten forr.
Az elegyet ezután 90 ’C hőmérsékleten tartjuk 4 ’ órán át. A desztillációt 7-13 mbar abszolút nyomáson végezzük, a dodekánt és 0,0-dimetil-ditioFoszforsav azeotróp elegye gőz formájában desztillál; a desztillátumot 20 ’C-ra hűtjük és dekantálással két fázisra választjuk szét; a felső, főként dodekánt 10 tartalmazó réteget folyamatosan visszavezetjük a reaktorba:
A malationt tartalmazó reakcióelegyet vizes nátrium-hidrogén-karbonát oldattal semlegesítjük, így a malationt 98%-os hozammal kapjuk, az alkal5 mázott etil-maleátra számítva.
A malationt flash-desztillációval (filmbepárlóban) tisztítjuk 110 ’C hőmérsékleten és 50 s% víz jelenlétében; a második flash-desztillációt (filmbepárlóban) 105° C hőmérsékleten és 6,6 mbar abszolút nyomáson végezzük (a tartózkodási idő < 1 perc).
Ily módon 325,5 g 95,3%-os tisztaságú malationt kapunk.
Az első desztilláció során 52,7 g nyers és 41,1 g 25 tiszta 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat nyerünk vissza, ami a reakcióban alkalmazott felesleg 74%-a, és a már leírttal azonos művelethez ismét felhasználjuk.

Claims (9)

1. Eljárás malation előállítására azzal jellemezve, hogy
a) etil-maleátot 1,05-2 mólarányban 0,0-dimetil35 -ditiofoszforsav felesleggel az 0,0-dimetil-ditiofoszforsawal azeotróp elegyet képző, 160-240 ’C forráspontú telített szénhidrogénnek az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavra vonatkoztatva 1-15 s%-nyi mennyisége jelenlétében 50 és 100 ’C közötti hőmérsékleten reagáltatunk;
b) az 0,0-dimetil-ditiofoszforsav és az oldószer azeotróp elegyét előnyösen 80 mbar alatti nyomáson ledesztilláljuk;
c) a desztillátumot 0-50 ’C-ra lehűtjük és dekantálással elválasztjuk;
d) a főként oldószert és kis mennyiségben 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat tartalmazó fázist visszavezetjük a reakcióelegybe;
e) a főként 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat és a kis mennyiségű oldószert tartalmazó fázist elvezetjük, kívánt esetben egy következő (a) műveletben újra felhasználjuk, és a képződött malationt a reakcióelegyből elkülönítjük.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy oldószerként dékánt, dodekánt, tetradekánt vagy dekalint alkalmazunk.
3. A 2. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy oldószerként dodekánt alkalmazunk.
4. Az 1-3. igénypontok szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy az alkalmazott savra számítva az oldószert 3 és 8 s% közötti mennyiségben alkalmazzuk.
5. A 4. igénypont szerinti eljárás azzaljellemezve, hogy az 0,0-dimetil-ditiofoszforsavat az etil-male-41
188 284 átra számítva 1,15 és 1,4 mól közötti mennyiségben alkalmazzuk.
6. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a desztillátumot 15 és 40 °C közötti hőmérsékletre hűtjúk.
7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a reakció végén a reakcióelegyet semlegesítjük és vízzel mossuk és a képződött malation gyors desztillációjával az illékony frakciókat eltávolítjuk, miközben a bepárlóban a folyadék tartózkodási ideje 5 percnél rövidebb.
8. A 7. igénypont szerinti eljárás azzaljellemezve, hogy a bepárlóban a folyadék tartózkodási ideje 1 5 percnél rövidebb.
9. A 7. vagy 8. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a gyors bepárlást vízgőz-desztillációval, csökkentett nyomáson végezzük.
HU81725A 1980-03-21 1981-03-20 Process for preparing malathione HU188284B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8007243A FR2478644A1 (fr) 1980-03-21 1980-03-21 Procede de preparation de malathion

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU188284B true HU188284B (en) 1986-03-28

Family

ID=9240351

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU81725A HU188284B (en) 1980-03-21 1981-03-20 Process for preparing malathione

Country Status (19)

Country Link
US (1) US4367180A (hu)
EP (1) EP0037349B1 (hu)
AU (1) AU547037B2 (hu)
BR (1) BR8101680A (hu)
CA (1) CA1169432A (hu)
DD (1) DD157804A5 (hu)
DE (1) DE3160055D1 (hu)
DK (1) DK126881A (hu)
ES (1) ES500558A0 (hu)
FR (1) FR2478644A1 (hu)
HU (1) HU188284B (hu)
IE (1) IE51442B1 (hu)
NZ (1) NZ196554A (hu)
PL (1) PL126676B1 (hu)
PT (1) PT72713B (hu)
RO (1) RO81910A (hu)
SU (1) SU1060117A3 (hu)
YU (1) YU66181A (hu)
ZA (1) ZA811794B (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6524246B1 (en) * 2000-10-13 2003-02-25 Sonocine, Inc. Ultrasonic cellular tissue screening tool
US8012498B2 (en) * 2004-07-12 2011-09-06 Sandhya Goyal Topical gel formulation comprising organophosphate insecticide and preparation thereof
US8158139B2 (en) * 2004-07-12 2012-04-17 Taro Pharmaceuticals North America, Inc. Topical gel formulation comprising organophosphate insecticide and preparation thereof
US20060121073A1 (en) * 2004-07-12 2006-06-08 Sandhya Goyal Topical gel formulation comprising insecticide and its preparation thereof
US7560445B2 (en) * 2005-07-06 2009-07-14 Taro Pharmaceuticals North America, Inc. Process for preparing malathion for pharmaceutical use
US8138366B2 (en) 2007-07-09 2012-03-20 Suven Life Sciences Limited Process for the preparation of malathion and its intermediate
EP2360132B1 (en) 2010-01-20 2014-06-11 W.R. Grace & Co.-Conn. High curing inducing surface applied setting retarder
BR112021005898B1 (pt) * 2018-09-27 2023-12-19 Cheminova A/S Método de produção de malation

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1427827A (fr) * 1964-12-08 1966-02-11 Ministerul Ind Petrolului Procédé de fabrication de dithiophosphate o, o-diméthyl-s-(1, 2-dicarbéthoxyéthylique
FR1541883A (fr) * 1966-11-01 1968-10-11 American Cyanamid Co Procédé perfectionné de préparation d'o, o-diméthylphosphorodithioate de mercaptosuccinate de diéthyle
US3463841A (en) * 1966-11-01 1969-08-26 American Cyanamid Co Malathion manufacture

Also Published As

Publication number Publication date
CA1169432A (en) 1984-06-19
EP0037349B1 (fr) 1983-02-09
DE3160055D1 (en) 1983-03-17
RO81910A (ro) 1983-10-15
DK126881A (da) 1981-09-22
PL126676B1 (en) 1983-08-31
AU6847481A (en) 1981-09-24
PT72713A (fr) 1981-04-01
DD157804A5 (de) 1982-12-08
PL230260A1 (hu) 1981-11-27
ES8205415A1 (es) 1982-01-01
ZA811794B (en) 1982-03-31
US4367180A (en) 1983-01-04
FR2478644A1 (fr) 1981-09-25
NZ196554A (en) 1983-06-17
FR2478644B1 (hu) 1984-06-08
YU66181A (en) 1983-12-31
PT72713B (fr) 1982-11-15
IE51442B1 (en) 1986-12-24
BR8101680A (pt) 1981-09-22
RO81910B (ro) 1983-09-30
EP0037349A1 (fr) 1981-10-07
IE810590L (en) 1981-09-21
SU1060117A3 (ru) 1983-12-07
ES500558A0 (es) 1982-01-01
AU547037B2 (en) 1985-10-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5498749A (en) Process for separating cyclohexane dimethanol from dimethyl terephthalate
HU188284B (en) Process for preparing malathione
JPH01146839A (ja) 高純度の2,2−ビス(4−ヒドロキシフェニル)プロパンを製造する方法
US4935555A (en) Purification of neopentyl glycol
US4647689A (en) Preparation of alkyl trifluoroacetoacetate
US4036899A (en) Synthesis of prenyl chloride
JPH0782192A (ja) ネオペンチルグリコールの製造法
US4131642A (en) Treatment of the waste from the production of tertiary butyl amine to recover sodium sulfate and methyl or sodium formate
US4968834A (en) Recovery of acrylic acid and/or ethyl acrylate from black acid
US2373583A (en) Conversion of methyl formate to formic acid
JPH06234689A (ja) ジメトキシエタナールの工業的製造のための連続方法
JPH01211544A (ja) ビスフェノールaの製造方法
HU207846B (en) Process for separating paraffine-sulfonic acids from paraffine-sulfoxidizing reaction mixture
KR840000745B1 (ko) 말라티온의 제조방법
JPS63132850A (ja) 水蒸気ストリッピング方法
US4510099A (en) Process for preparing pure diacetonitrile
US4332968A (en) Imines from mesityl oxide
JPH0470300B2 (hu)
JP2003012646A (ja) 2−(4−ピリジル)エタンチオールの蒸留方法
JPH0417169B2 (hu)
US3655781A (en) Crystallization of 2-nitro-2-methyl-1-propanol
JPH08325183A (ja) ビスフェノールaの製造方法
EP0779274B1 (en) Process for the preparation of tertiary butyl hydrazine hydrohalogenide
JPH08176044A (ja) 2−t−ブチルハイドロキノンの製造方法
US3221052A (en) Salicylanilide process