HU180267B - Combined robot - Google Patents

Combined robot Download PDF

Info

Publication number
HU180267B
HU180267B HU78MO1008A HUMO001008A HU180267B HU 180267 B HU180267 B HU 180267B HU 78MO1008 A HU78MO1008 A HU 78MO1008A HU MO001008 A HUMO001008 A HU MO001008A HU 180267 B HU180267 B HU 180267B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
robot
main
guide
sub
rectangle
Prior art date
Application number
HU78MO1008A
Other languages
English (en)
Inventor
Kenro Motoda
Kensuke Hasegawa
Original Assignee
Motoda Denshi Kogyo Kk
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from JP2863277A external-priority patent/JPS53114153A/ja
Priority claimed from JP6759277A external-priority patent/JPS543758A/ja
Priority claimed from JP6967777A external-priority patent/JPS546271A/ja
Priority claimed from JP14766577A external-priority patent/JPS5480959A/ja
Application filed by Motoda Denshi Kogyo Kk filed Critical Motoda Denshi Kogyo Kk
Publication of HU180267B publication Critical patent/HU180267B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B25HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
    • B25JMANIPULATORS; CHAMBERS PROVIDED WITH MANIPULATION DEVICES
    • B25J9/00Programme-controlled manipulators
    • B25J9/0084Programme-controlled manipulators comprising a plurality of manipulators

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Robotics (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manipulator (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)

Description

A találmány tárgya kombinált robot összetett feladatok el·* látására, például teher vagy rakományok szállítására, rakodására.
Mint ismeretes súlyos terhek, például szerkezetek, gépek, rakományok előirt pontos helyzetben történő lerakásához, elhelyezéséhez olyan robotokat használnak, amelyeknek kocsira szerelt forgatható főoszlopa van. A főoszlop tetején hajtómüszekrény van elhelyezve, amelyhez csuklós négyszög kapcsolódik. A csuklós négyszöghöz függőleges kar van rögzítve, amely hordozórésszel és ez utóbbihoz csatlakoztatott tartószervvel van ellátva. Maga a teher a tartószervhez kapcsolódik.
A tehernek a megadott helyre való juttatása kétféle mozgás segítségével történik a hagyományos robotok esetében. Egyrészt a hajtómüszekrény elfordul a főoszlophoz képest, másrészt függőleges síkban a csuklós négyszög fordul el a hajtomüszekrényhez képest. Az első mozgás a vízszintes síkban történő továbbítást, a második mozgás a függőleges emelést végzi. A különböző terhek az ilyen módon kialakított robot egyes szerkezeti elemeire különböző igénybevételt gyakorolnak. Ennek következtében ezek az elemek különböző mértékben deformálódnak. Súlyosabb teher esetén például a függőleges kar jobban megnyúlik és a csuklós négyszög jobban meghajlik, mint könnyebb teher esetén. Ez azt eredményezi, hogy a robot azonos rakodási utasítás ellenére sem helyezi a terhet mindig ugyanarra a helyre. Mondanunk sem kell, hogy a pontatlanul egymásra rakott terhek, például ládák mennyire bizonytalan, balesetveszélyes raktározást eredmémyezhetnekr
-1180.267
A hajtómüszekrénynek a főogzlophoz képesti elfordulása egyíko azoknak a tényezőknek, amelyek az elhelyezés pontosságával szembehatnak. A terhek ugyanis a csuklós négyszög által kialakított erőkaron keresztül terhelik a hajtómüszekrény és a főoszlop közötti forgó ágyazást. Ez az oka annak, hogy a csuklós négyszög meghajlása tehetetlensége és forgása miatt nehézséget okoz a tehernek pontosan az előirt helyzetben történő lerakása.
Ez az imént emlitett hiányosság egyúttal azt is magával hozza, hogy a robot egyes szerkezeti részeit minél merevebbre, azaz vaskosabbra, súlyosabbra kell készíteni hogy egyrészt szilárdsági szempontból megfeleljenek, másrészt minél kisebb deformáció lépjen fel rajtuk. Ez viszont nagymértékben növeli a robot tehetetlenségét és méreteit, ami a hagyományos robotok igen jelentős hátránya.
A fent emlitett nehézségek kiküszöbölésére, különösen olyan feladatok ellátása céljából, amikor a terhet nagy pontossággal kell a helyére juttatni, bonyolult számitógépes vezérlést dolgoztak ki, amely segítségével az eltéréseket igyekeznek korrigálni. Nyilvánvaló, hogy ez az intézkedés a hagyományos robotokat rendkívül drágává teszi, szerkezetük rendkívül bonyolult lesz, ezáltal meghibásodásra igen érzékeny. Ráadásul a költségek is nagymértékben megnövekednek és a rakodás is lelassul.
Ehhez járul, hogy a felemelendő teher helyzetétől függően, vezérelni kell a robotnak mintegy a kezét alkotó hordozórészének és tartószervének fogásirányát is. Ha ezt a fogásirányt változatlanul fenn kell tartani, akkor ehhez bonyolult számításra, számitógépes vezérlésre van szükség, ami a hagyományos robotoknak további hátránya.
A találmány célja tehát a fent emlitett valamennyi hátrány egyidejű kiküszöbölése. A megoldandó feladat olyan kombinált robot kialakítása, amely segítségével elsősorban is nagy pontossággal lehet a különböző terheket az előirt helyre juttatni, de amelyeknek szerkezete egyszerűbb, olcsóbb, működtetésűk biztonságosabb, megbízhatóbb.
A találmány alapja az a felismerés, hogy az összetett rakodási feladatok végrehajtására kombinált robotot kell alkalmazni, amely esetében a szándékolt feladat elvégzéséhez szükséges teljesítményt és funkciót több egyszerű szerkezeti robot elegiti ki, ezeknek a robotoknak pedig egymással együtt kell működniük.
A továbbfejlesztés, azaz maga a találmány most már abban van, hogy a kombinált robot főrobotból és alrobotból áll, a főrobotot a főoszlopból, a hajtómüszekrényből, a csuklós négyszögből, valamint az ehhez rögzített függőleges karból, hordozóreszbol és tartószervből alakítjuk ki, az alrobotnak pedig vezetőállványa és ehhez kapcsolt síkbeli mozgató rendszere van, a főrobot és az alrobot csak egyenes vonalú elmozdulást megengedő teleszkópos szerkezet utján van egymáshoz kapcsolva,amely egyrészről a hordozórészhez, másrészről a mozgató rendszerhez csatlakozik és a főrobot a hordozórész függőleges elmozdítását, az alrobot annak vízszintes elmozdítását végző elemként van kialakítva. Ennek a megoldásnak a jelentősége abban van, hogy i egy-egy robottagnak csak egy sikban való mozgást kell végeznie, a másik sikban való mozgás esetén csak passzív módon követi az elmozdulást. Közelebbről ez azt jelenti, hogy a főrobot a terhet függőleges irányban emeli, mig az alrobot a terhet vizszin
-2180.267 tea síkban mozdítja el. Minthogy a két robottag egymáshoz van kapcsolva, az egyik robottag követi a másik robottag mozgását. Ezáltal elkerülhetők azok a káros feszültségek, amelyek a hagyományos robotok esetében a túlzott igénybevétel miatt lehajlást, deformációkat okoztak és igy nagymértékben csökkentették a szállítás pontosságát. De a megoldásnak az a jelentősége sem hanyagolható el, hogy az egyes elemekre ható kisebb terhelés miatt a szerkezeti részeket könnyebbre* egyszerűbbre lehet készíteni. ami által a súly, tehetetlenség es természetesen a gyártási költségek is nagymértékben csökkennek.
A vezetőállvány kialakítása szempontjából célszerű a találmány szerint az a kiviteli alak, amely esetében a vezetőáll·ványnak négyszög négy sarkában elhelyezett oszlopa, és ezeket egyik végükön összekötő négy vezetősínje van, az oszlopok-másik vége pedig padlózathoz vagy mennyezethez van rögzítve.
De kialakíthatjuk a vezetőállványt úgy is, hogy a főoszlophoz két tartókart rögzítünk, amelyeknek szabad külső végüket vezetősínnel kötjük össze. Eljárhatunk úgy is, hogy a főoszlophoz erősített tartókarok szabad végéhez négyszög alakban rögzítjük a vezetősíneket.
A síkbeli mozgatórendszer egyszerű kialakítása szempontjából célszerű az a találmány szerinti kiviteli alak, amelyben a mozgatórendszernek két párhuzamos vezetősinen mozgó fuüósinje, és ezen a futósinen elmozduló hajtókocsija van. A futósint két párhuzamos sinszálból is kialakíthatjuk.
Eljárhatunk azonban egyszerűen úgy is, hogy a síkbeli mozgatórendszer két párhuzamos vezetősínjét a főoszlophoz rögzítjük, a két vezetősinen pedig mozgó hajtókocsit rendezünk el.
Kialakíthatjuk a síkbeli mozgatórendszert végezetül úgy is, hogy a két tartókart összekötő vezetősinen elmozduló hajtókocsit rendszeresítünk, amely a teleszkópos szerkezethez van rögzítve.
A találmány további részleteit kiviteli példák kapcsán a csatolt rajzra való hivatkozással mutatjuk be.
A rajzon az
1. ábra hagyományos robot távlati képe. A
2-7. ábrán a találmány szerinti kombinált robot hat különböző kiviteli alakját mutatjuk be távlati képben.
Mint ahogy említettük, az 1. ábrán a hagyományos robotot mutatjuk be távlati ábrázolásban. A hagyományos megoldásban 1 kocsin 2 főoszlop van rögzítve, amelyen hozzá képest elforduló J hajtómüszekrény van elrendezve. A 3 hajtómüszekrényhez csuklós négyszög csatlakozik, amely vízszintes 4 karokból áll. A csauklós négyszög tehermentesítését az egyik 4 karhoz és a 3 hajtómüszekrény házához kapcsolódó 5 huzórugó látja el. A csuklós négyszög külső végére függőleges 6 kar van rögzítve, amelynek alsó végén 8 hordozórész es 9 tartószerv van.
A 9 tartószerv nyitható-csukható kialakítású, úgyhogy az emelendő 7 terhet ide csatlakoztathatjuk. A robot elfordulását, a 8 hordozórész függőleges mozgását és vízszintes síkban történő elfordulását, továbbá a 9 tartószerv nyitását és zárását 10 vezérlőszekrényből vázérlik. A 10 vezérlőszekrényből indítják a 8 hordozórészt függőleges és/vagy vízszintes irányban, hogy a 7 terhet, előre meghatározott programból vagy számítógépből vett elhelyezési adatokkal összhangban kijelölt helyre szállítsák. - :
-3180.267
Az 1. ábrán bemutatott ábrázolásból egyértelműen kiderül, hogy melyek azok a szerkezeti megoldások, amelyekből a beveze— tőben említett hátrányok származnak. Látható, hogy a 8 hordozóirész, azaz a 7 teher és a 2 főoszlop között viszonylag nagy a távolság, a 7 teher súlya tehát viszonylag nagy erőkaron hat a vízszintes 4 karoknak a 3 hajtómüszekrényben lévő tövére, illetve a 3 hajtómüszekrénynek a 2 főoszlopon való ágyazására. Nyilvánvaló, hogy ez nemcsak konstrukciós hátrányokat hoz magával, hanem a csuklós négyszög fokozott deformációjához is vezet. Ehhez járul, hegy a különböző 7 terhek különböző nagyságú húzóerőt fejtenek ki a függőleges 6 karra, a 8 hordozórészre és a 9 tartószervre, aminek következtében mindig más és más lesz ezeknek az elemeknek a függőleges irányba vett mérete.
A 2. ábrán a találmány szerinti kombinált robot egyik célszerű kiviteli alakja látható, amellyel az 1. ábrán bemutatott hagyományos robot hátrányait igyekszünk minél nagyobb mértékben kiküszöbölni. Látható, hogy a kombinált robot két részből: A főrobotból és B alrobotból all. Az A főrobot részei a 2 fő-t oszlop, a 3 hajtómüszekrény, a vízszintes 4 karokból álló csuk% lós négyszög, az 5 huzórugó, a függőleges 6 kar, a 8 hordozórész és a 9 tartószerv. A B alrobot két fő szerkezeti egységből' áll, nevezetesen 20 vezetőállványból és 40 mozgatórendszeiSből. Megfigyelhetjük,hogy a 40 mozgatórendszer olyan kialakítású, hogy csak síkbeli elmozdulásra képes.·Az elmozdulás két irányát a 2. ábrán X-szel és Y-nal jelöltük. Az A főrobot és a B alrobot 42 teleszkópos szerkezettel van egymáshoz kapcsolva, amely egyrészről a 40 mozgatórendszerhez, másrészről a 8 hordozórészhez csatlakozik.
A 2, ábrán mutatott kiviteli alak esetében a 20 vezetőáll·· vány olyan 21, 22, 23, 24 oszlopból van kialakítva, amely négyszög négy sarkában van elhelyezve. A 21-24 oszlopok egyik vége 25, 26, 27, 28 vezetősínnel van összekötve, amelyek közül a 2*5 és a 27, valamint a 26 és a 28 vezetősín egymással párhuzamos. A 21-24 oszlopok másik vége padlózatra támaszkodik.
A síkban elmozduló 40 mozgatórendszer29 futósinből, valamint ezen elmozduló 41 hajtókocsiból áll. A 29 futósin 30 és* 31 futókerekek segítségével van ágyazva a 26 és 28 vezetősínen. A 41 hajtókocsi pedig olyan kialakítású, hogy egyrészt külső vezérlés hatására aktív mozgásra, másrészt adott esetben elmozdulás követésére is alkalmas.
A találmány szerinti kombinált robotnak a 2. ábrán mutatott kiviteli alakja, úgy működik, hogy a teher megfogása után az A főrobot függőleges irányban felemeli, miközben a 42 teleszkópos szerkezet összenyomódik, a 41 hajtókocsi és a 29 fu-5 tósin pedig szükség esetén passzív módon elmozdul. A vízszintes síkban történő-továbbítás az X és az Y irányba a 41 hajtókocsi, illetve a 29 futósin két végén lévő 30 és 31 futókerék működtetésével valósul meg. Ezt a funkciót tehát a B alrobot végzi.vTermészetesen az A főrobot és„a B alrobot egyidőben is működhet. Ez a gyakoribb eset. Az előre meghatározott pozicióf elérésekor a kombinált robot a 9 tartószerv nyitásával leteszi, a terhet:
A 3. ábrán bemutatott kiviteli alak B alrobotja szintén rendelkezik 20A vezetőállvánnyal és 40A mozgatórendszerrel. A 20A vezetőállvány itt két olyan 35 és 36 tartókarból áll,amelyeknek egyik vége a 2 főoszlophoz van rögzítve, a másik vége pedig 37 vezetősín segítségével van összekötve. Ezen a 37 ve
-4180.267 zetősinen mozdul el a 40A mozgatórendszer 45 hajtókocsija. Az A főrobot és a B alrobot ebben az esetben is 46'teleszkópos szerkezet segítségével van egymással összekötve.
Ennek a kiviteli alaknak az esetén is a vízszintes sikban való elmozdulás a B alrobot segítségével valósul meg, mig függőleges sikban csak az A főrobot fejt ki erőt. A különbség az előző kiviteli alakhoz képest annyi, hogy a vízszintes sikban való elmozdulás ebben az esetben csak X-X* nyíllal jelzett irányban.történhet.
A 4. ábra a 3· ábra szerinti kiviteli alak olyan továbbfejlesztését mutatja, amelyben a 2 főoszlophoz rögzített két 50 és 51 tartókarhoz a 2. ábrán mutatott és a 25-28 vezetősínekből álló négyszög van rögzítve. Itt a 29 futósin ráadásul két egymással párhuzamos 29A és 29B sinszálból van kialakítva, a rajtuk elmozduló 40 hajtókocsihoz pedig a 29A és 29B sinszál között csatlakozik a 42A teleszkópos szerkezet. A működés során az A főrobot itt is függőleges iránvu erőt fejt csak ki. a B alrobot pedig mind az X, mind az Y irányban képes elmozdulásra.
Az 5· ábrán a találmány szerinti kombinált robot viszonylag egyszerűbb kiviteli alakját mutatjuk be. Itt a B alrobot vezetőállványa mindössze két egymással párhuzamos, 61 vezetősínből áll. Ezeken mozdul el a 40B mozgatórendszer 45 hajtókocsija. A 45 hajtókocsihoz a 60 .és 61 vezetősín között 46A teleszkópos szerkezet csatlakozik, amely egyúttal megteremti az A förobot és a B alrobot közötti kapcsolatot. Az ilyen kivitelű kombinált robot a függőleges irányú elmozduláson kivül csak az Ϊ-Υ* nyíllal jelzett irányban való elmozdulásra képes.
A 6. ábrán olyan kiviteli alakot mutatunk, amely a 2. ábrán mutatott kiviteli alaknak felel meg, azzal a különbséggel, hogy az egyes szerkezeti elemek itt nem a padlózaton állnak, hanem a mennyezetre vannak függesztve. Különbség még, hogy a 29 futósin olyan kialakítású, amelyben két párhuzamos 29A és 29B sinszálból áll. Egyéb tekintetben ennek a kiviteli alaknak a működése teljes mértékben megegyezik a 2. ábrán mutatott kiviteli alak működésével.
A 7. ábrán olyan kiviteli alakot mutatunk be, amely esetében a vezetőállvány szerkezeti részei külön-külön vannak a főoszlophoz csatlakoztatva. Mint ahogy az ábrán láthatjuk, 101 főoszlophoz két 107 és 108 tartókar csatlakozik, amelyek szabad vége 109 vezetősín segítségével van összekötve. A 101 főoszlophoz ezen kivül 102 forgószerkezet is rögzítve van, amelyből 103 vezetősín nyúlik ki. Ezek a szerkezeti elemek alakítják ki eme kiviteli alak 112 vezetőállványát. A berendezés mozgatórendszere a következőképpen van felépítve. A 103 vezetősínen hajtó 105 futószerkezet van elrendezve, amely a 101 főoszlophoz viszonyítva sugárirányban mozdul és él, amely 104 futókerekek utján van a 103 vezetősínre függesztve. A'105 futószerkezet fenekével 106 forgószerkezet van összekötve. A 106 forgószerkezet alsó részével hajtó 110 futószerkezet van összekötve amely a 109 vezetősínen fut. Ennek a berendezésnek is része 111 teleszkópos szerkezet, amelyhez a terhet tartó horog kapcsolódik.
E példaként! kiviteli alak működésmódja a következő. A továbbítandó terhet függőleges Z-Z* irányban a 111 teleszkópos szerkezettel, a vízszintes Y-Y’ irányban a 109 vezetősínen ha-* ladó 110 futoszerkezettel mozgatjuk. Amikor a 110 futószerkezet
-5180.267 a 109 vezetősínen elmozdul, a 103 vezetősín a 102 forgószerkezettel együtt a 106 forgószerkezet teta2-teta2, szögelfordulá-, sa közben teta^-teta-^, szög alatt fordul el, a 105 futószerke-* zet pedig a vízszintes X-X* irányban fordul el kissé. Amint a 105 futószerkezet a 10? vezetősínen halad, a 110 futószerkezet 111 teleszkópos szerkezetéhez csatlakozó teher az X-X iránybán mozog. A teher fentiekben leirt valamennyi mozgása során a 111 teleszkópos szerkezet - amely a 7. ábrán bemutatott példa esetében nürnbergi olló - a terhet tartó horgot mindig ugyan abba az irányba tartja, vagyis a horog mindig a 101 fooszlop felé néz, illetve a 109 vezetőginre merőleges helyzetet foglal el. Ez a kiviteli alak tehát kiválóan alkalmas arra, hogy sorban elhelyezett terheket sorban átrakjunk.

Claims (7)

Szabadalmi igénypontok
1. Kombinált robot főoszloppal /2/, ennek tetején elhelyezett hajtómüszekrénnyel /3/, ehhez kapcsolt csuklós négyszöggel, a csuklós négyszöghöz rögzített függőleges karral /6/, hordozórésszel /8/ és tartószervvel /9/, azzal jellemezve,hogy főrobotból /A/ és alrobotból /B/ áll, a főrobot /A/ a főoszlopból /2/, a hajtómüszekrényből /3/, a csuklós négyszögből, a függőleges karból /6/, a hordozórészből /8/ és a tartószervből /9/ van kialakítva, az alrobotnak /B/ vezetőállványa /20, 20A, 20B, 20C, 112/ és ehhez kapcsolódó gikbeli mozgatórendszere /40, 40A, 40B/ van, a főrobot /A/ ég az alrobot /B/ csak egyenes vonalú elmozdulást megengedő teleszkópos szerkezet /42, 42A, 46, 46A, 46B, 111/ utján van egymáshoz kapcsolva, amely egyrészről a hordozórészhez /8/, másrészről a mozgatórendszerhez /40, 40A, 40B/ csatlakozik és a főrobot /A/ a hordozórész /8/ függőleges elmozdítását, az alrobot /B/ annak vízszintes elmozdítását végző elemként van kialakítva.
2. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20, 200/ négyszög négy sarkában elhelyezett oszlopa /21-24, 21A-24A/ és ezeket egyik végükön összekötő négy vezetősínje /25-28/ van, az oszlopok /21-24, 21A-24A/ másik vége pedig padlózathoz vagy mennyezethez van rögzítve /2,6. ábra/.
3. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20A, 112/ a főoszlophoz /2, 101/ rögzített két tartókarja /35, 36j 108, 107/ van, amelyek külső végükön vezetősinnel /37, 109/ vannak összekötve /3, 7« ábra/.
4. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20B/ a főoszlophoz /2/ erősített két tartókarja /50, 51/ van, amelyek szabad végéhez négyszög alakban vannak a vezetősínek /25-28/ rögzítve /4.ábra/.
5· Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek /40/ két párhuzamos vezetősínen /26, 28/ mozgó'futósinje /29/ és ezen elmozduló hajtókocsija /41/ van /2., 4. és 6. ábra/.
6. Az 5- igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a futósin /29/ két párhuzamos sinszálból/29A, 29H/ van kialakítva. /4. és 6. ábra/.
, 7. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek
-6180.267 /40Β/ két párhuzamos, a föoszlophoz /2/ rögzített vezetősínje /60, 61/ van, amelyeken mozgó hajtókocsi /45/ van elrendezve /5. ábra/.
ö. Az 1. vagy 3. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek /40A/ a vezetősínen /37/ elmozduló hajtókocsija /45/ van, amely a teleszkópos szerkezethez /46/ van rögzítve /3. ábra/.
HU78MO1008A 1977-03-17 1978-03-16 Combined robot HU180267B (en)

Applications Claiming Priority (4)

Application Number Priority Date Filing Date Title
JP2863277A JPS53114153A (en) 1977-03-17 1977-03-17 End control robot
JP6759277A JPS543758A (en) 1977-06-08 1977-06-08 Straight line drive robot
JP6967777A JPS546271A (en) 1977-06-13 1977-06-13 Cooperative drive system of robot
JP14766577A JPS5480959A (en) 1977-12-08 1977-12-08 Coordinate conversion type drive robot

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU180267B true HU180267B (en) 1983-02-28

Family

ID=27458918

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU78MO1008A HU180267B (en) 1977-03-17 1978-03-16 Combined robot

Country Status (10)

Country Link
CA (1) CA1074832A (hu)
CS (1) CS212704B2 (hu)
DD (1) DD136364A5 (hu)
DE (1) DE2811263C2 (hu)
FR (1) FR2383758A1 (hu)
GB (1) GB1602213A (hu)
HU (1) HU180267B (hu)
IT (1) IT1155884B (hu)
NL (1) NL173610C (hu)
PL (1) PL205352A1 (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS594266B2 (ja) * 1978-07-28 1984-01-28 元田電子工業株式会社 先端制御ロボツト
DE3138634C2 (de) * 1981-09-29 1984-02-02 Nukem Gmbh, 6450 Hanau Vorrichtung zur Aufnahme von Fernbedienungsgeräten
DE3218712C2 (de) * 1982-05-18 1985-05-02 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V., 8000 München Zweiachsiges Handhabungsgerät zum Bewegen von Werkstücken zwischen zwei beliebigen Punkten in einer Ebene
DD240351A1 (de) * 1985-08-19 1986-10-29 Werkzeugmasch Okt Veb Industrieroboter fuer die handhabung von werkstuecken und werkzeugen
JP2798829B2 (ja) * 1991-10-17 1998-09-17 健 柳沢 2次元運動機構
EP0691186B1 (en) * 1994-07-04 1998-04-29 Veritas Corporation Two-joint arm mechanism equipped with bi-articular driving means, and method for drive controlling each of driving means
DE102021210922A1 (de) 2021-09-29 2023-03-30 Psa Automobiles Sa Bearbeitungsvorrichtung für eine drehende Bearbeitung

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DD80155A (hu) *
US2286571A (en) * 1938-04-22 1942-06-16 Willard L V Pollard Position-controlling apparatus
GB859162A (en) * 1958-03-10 1961-01-18 A C Wilson & Partners Ltd Power-operated manipulator
BE582790A (hu) * 1958-09-19
DE1297907B (de) * 1966-12-31 1969-06-19 Philips Patentverwaltung Optisches Rechenwerk
DE1921197A1 (de) * 1969-04-25 1970-11-12 Reinz Dichtung Gmbh Schwingungsdaempfendes und/oder dichtendes Element
AU8395175A (en) * 1974-08-17 1977-03-03 Ferranti Ltd Means for controlling and measuring the position of crane hook
FR2297697A1 (fr) * 1975-01-20 1976-08-13 Bretagne Atel Chantiers Manipulateur programmable en continu
US3995756A (en) * 1975-07-21 1976-12-07 Foralkranar Ab Load handling apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
NL7802955A (nl) 1978-09-19
FR2383758B1 (hu) 1980-09-19
PL205352A1 (pl) 1978-11-20
CA1074832A (en) 1980-04-01
IT7848437A0 (it) 1978-03-15
GB1602213A (en) 1981-11-11
DE2811263A1 (de) 1978-09-28
NL173610C (nl) 1984-02-16
CS212704B2 (en) 1982-03-26
FR2383758A1 (fr) 1978-10-13
DE2811263C2 (de) 1983-04-14
IT1155884B (it) 1987-01-28
NL173610B (nl) 1983-09-16
DD136364A5 (de) 1979-07-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP6838178B2 (ja) 搬送ロボット及び搬送ロボットによる品物取り方法
US4177002A (en) Cooperative drive robot
KR102640103B1 (ko) 운반장치 및 그 운반장치를 구비하는 운반로봇
AU701612B2 (en) Crane with improved reeving arrangement
CN101261950B (zh) 物品处理设备及其控制方法
JPS594266B2 (ja) 先端制御ロボツト
CN101181957A (zh) 物品输送设备
US7909559B2 (en) System for feeding storing units
EP3530592A1 (en) Stacker crane
CN108262738A (zh) 一种绳驱并联机器人及立体仓储
HU180267B (en) Combined robot
EP3441327A1 (en) Overhead travelling stacker crane
US4449884A (en) Universal robot
CN113245806A (zh) 一种取料机械手
WO1990011245A1 (en) Freely positionable load carrying attachment for an automatic guided vehicle
US4708566A (en) Stack conveyor and handler in the form of a crane
JPS5847702A (ja) 移動機械の移動制御装置
CN113808981B (zh) 防掉落装置及空中运输车
EP4087797B1 (en) A movement device
JPH05229609A (ja) 立体自動倉庫
US5626013A (en) Circle-crane material handling system
EP0270552A1 (en) Equipment with racks
JPS6214001Y2 (hu)
RU215478U1 (ru) Стреловой стеллажный кран-штабелер с тросовым механизмом и упругим элементом
SU1418206A1 (ru) Устройство дл управлени приводом телескопического захвата стеллажного крана-штабелера