HU180267B - Combined robot - Google Patents
Combined robot Download PDFInfo
- Publication number
- HU180267B HU180267B HU78MO1008A HUMO001008A HU180267B HU 180267 B HU180267 B HU 180267B HU 78MO1008 A HU78MO1008 A HU 78MO1008A HU MO001008 A HUMO001008 A HU MO001008A HU 180267 B HU180267 B HU 180267B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- robot
- main
- guide
- sub
- rectangle
- Prior art date
Links
- 238000010276 construction Methods 0.000 abstract 1
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 description 3
- 238000005452 bending Methods 0.000 description 1
- 230000005540 biological transmission Effects 0.000 description 1
- 238000009408 flooring Methods 0.000 description 1
- 238000004519 manufacturing process Methods 0.000 description 1
- XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N water Substances O XLYOFNOQVPJJNP-UHFFFAOYSA-N 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B25—HAND TOOLS; PORTABLE POWER-DRIVEN TOOLS; MANIPULATORS
- B25J—MANIPULATORS; CHAMBERS PROVIDED WITH MANIPULATION DEVICES
- B25J9/00—Programme-controlled manipulators
- B25J9/0084—Programme-controlled manipulators comprising a plurality of manipulators
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Robotics (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Manipulator (AREA)
- Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
- Jib Cranes (AREA)
Description
A találmány tárgya kombinált robot összetett feladatok el·* látására, például teher vagy rakományok szállítására, rakodására.
Mint ismeretes súlyos terhek, például szerkezetek, gépek, rakományok előirt pontos helyzetben történő lerakásához, elhelyezéséhez olyan robotokat használnak, amelyeknek kocsira szerelt forgatható főoszlopa van. A főoszlop tetején hajtómüszekrény van elhelyezve, amelyhez csuklós négyszög kapcsolódik. A csuklós négyszöghöz függőleges kar van rögzítve, amely hordozórésszel és ez utóbbihoz csatlakoztatott tartószervvel van ellátva. Maga a teher a tartószervhez kapcsolódik.
A tehernek a megadott helyre való juttatása kétféle mozgás segítségével történik a hagyományos robotok esetében. Egyrészt a hajtómüszekrény elfordul a főoszlophoz képest, másrészt függőleges síkban a csuklós négyszög fordul el a hajtomüszekrényhez képest. Az első mozgás a vízszintes síkban történő továbbítást, a második mozgás a függőleges emelést végzi. A különböző terhek az ilyen módon kialakított robot egyes szerkezeti elemeire különböző igénybevételt gyakorolnak. Ennek következtében ezek az elemek különböző mértékben deformálódnak. Súlyosabb teher esetén például a függőleges kar jobban megnyúlik és a csuklós négyszög jobban meghajlik, mint könnyebb teher esetén. Ez azt eredményezi, hogy a robot azonos rakodási utasítás ellenére sem helyezi a terhet mindig ugyanarra a helyre. Mondanunk sem kell, hogy a pontatlanul egymásra rakott terhek, például ládák mennyire bizonytalan, balesetveszélyes raktározást eredmémyezhetnekr
-1180.267
A hajtómüszekrénynek a főogzlophoz képesti elfordulása egyíko azoknak a tényezőknek, amelyek az elhelyezés pontosságával szembehatnak. A terhek ugyanis a csuklós négyszög által kialakított erőkaron keresztül terhelik a hajtómüszekrény és a főoszlop közötti forgó ágyazást. Ez az oka annak, hogy a csuklós négyszög meghajlása tehetetlensége és forgása miatt nehézséget okoz a tehernek pontosan az előirt helyzetben történő lerakása.
Ez az imént emlitett hiányosság egyúttal azt is magával hozza, hogy a robot egyes szerkezeti részeit minél merevebbre, azaz vaskosabbra, súlyosabbra kell készíteni hogy egyrészt szilárdsági szempontból megfeleljenek, másrészt minél kisebb deformáció lépjen fel rajtuk. Ez viszont nagymértékben növeli a robot tehetetlenségét és méreteit, ami a hagyományos robotok igen jelentős hátránya.
A fent emlitett nehézségek kiküszöbölésére, különösen olyan feladatok ellátása céljából, amikor a terhet nagy pontossággal kell a helyére juttatni, bonyolult számitógépes vezérlést dolgoztak ki, amely segítségével az eltéréseket igyekeznek korrigálni. Nyilvánvaló, hogy ez az intézkedés a hagyományos robotokat rendkívül drágává teszi, szerkezetük rendkívül bonyolult lesz, ezáltal meghibásodásra igen érzékeny. Ráadásul a költségek is nagymértékben megnövekednek és a rakodás is lelassul.
Ehhez járul, hogy a felemelendő teher helyzetétől függően, vezérelni kell a robotnak mintegy a kezét alkotó hordozórészének és tartószervének fogásirányát is. Ha ezt a fogásirányt változatlanul fenn kell tartani, akkor ehhez bonyolult számításra, számitógépes vezérlésre van szükség, ami a hagyományos robotoknak további hátránya.
A találmány célja tehát a fent emlitett valamennyi hátrány egyidejű kiküszöbölése. A megoldandó feladat olyan kombinált robot kialakítása, amely segítségével elsősorban is nagy pontossággal lehet a különböző terheket az előirt helyre juttatni, de amelyeknek szerkezete egyszerűbb, olcsóbb, működtetésűk biztonságosabb, megbízhatóbb.
A találmány alapja az a felismerés, hogy az összetett rakodási feladatok végrehajtására kombinált robotot kell alkalmazni, amely esetében a szándékolt feladat elvégzéséhez szükséges teljesítményt és funkciót több egyszerű szerkezeti robot elegiti ki, ezeknek a robotoknak pedig egymással együtt kell működniük.
A továbbfejlesztés, azaz maga a találmány most már abban van, hogy a kombinált robot főrobotból és alrobotból áll, a főrobotot a főoszlopból, a hajtómüszekrényből, a csuklós négyszögből, valamint az ehhez rögzített függőleges karból, hordozóreszbol és tartószervből alakítjuk ki, az alrobotnak pedig vezetőállványa és ehhez kapcsolt síkbeli mozgató rendszere van, a főrobot és az alrobot csak egyenes vonalú elmozdulást megengedő teleszkópos szerkezet utján van egymáshoz kapcsolva,amely egyrészről a hordozórészhez, másrészről a mozgató rendszerhez csatlakozik és a főrobot a hordozórész függőleges elmozdítását, az alrobot annak vízszintes elmozdítását végző elemként van kialakítva. Ennek a megoldásnak a jelentősége abban van, hogy i egy-egy robottagnak csak egy sikban való mozgást kell végeznie, a másik sikban való mozgás esetén csak passzív módon követi az elmozdulást. Közelebbről ez azt jelenti, hogy a főrobot a terhet függőleges irányban emeli, mig az alrobot a terhet vizszin
-2180.267 tea síkban mozdítja el. Minthogy a két robottag egymáshoz van kapcsolva, az egyik robottag követi a másik robottag mozgását. Ezáltal elkerülhetők azok a káros feszültségek, amelyek a hagyományos robotok esetében a túlzott igénybevétel miatt lehajlást, deformációkat okoztak és igy nagymértékben csökkentették a szállítás pontosságát. De a megoldásnak az a jelentősége sem hanyagolható el, hogy az egyes elemekre ható kisebb terhelés miatt a szerkezeti részeket könnyebbre* egyszerűbbre lehet készíteni. ami által a súly, tehetetlenség es természetesen a gyártási költségek is nagymértékben csökkennek.
A vezetőállvány kialakítása szempontjából célszerű a találmány szerint az a kiviteli alak, amely esetében a vezetőáll·ványnak négyszög négy sarkában elhelyezett oszlopa, és ezeket egyik végükön összekötő négy vezetősínje van, az oszlopok-másik vége pedig padlózathoz vagy mennyezethez van rögzítve.
De kialakíthatjuk a vezetőállványt úgy is, hogy a főoszlophoz két tartókart rögzítünk, amelyeknek szabad külső végüket vezetősínnel kötjük össze. Eljárhatunk úgy is, hogy a főoszlophoz erősített tartókarok szabad végéhez négyszög alakban rögzítjük a vezetősíneket.
A síkbeli mozgatórendszer egyszerű kialakítása szempontjából célszerű az a találmány szerinti kiviteli alak, amelyben a mozgatórendszernek két párhuzamos vezetősinen mozgó fuüósinje, és ezen a futósinen elmozduló hajtókocsija van. A futósint két párhuzamos sinszálból is kialakíthatjuk.
Eljárhatunk azonban egyszerűen úgy is, hogy a síkbeli mozgatórendszer két párhuzamos vezetősínjét a főoszlophoz rögzítjük, a két vezetősinen pedig mozgó hajtókocsit rendezünk el.
Kialakíthatjuk a síkbeli mozgatórendszert végezetül úgy is, hogy a két tartókart összekötő vezetősinen elmozduló hajtókocsit rendszeresítünk, amely a teleszkópos szerkezethez van rögzítve.
A találmány további részleteit kiviteli példák kapcsán a csatolt rajzra való hivatkozással mutatjuk be.
A rajzon az
1. ábra hagyományos robot távlati képe. A
2-7. ábrán a találmány szerinti kombinált robot hat különböző kiviteli alakját mutatjuk be távlati képben.
Mint ahogy említettük, az 1. ábrán a hagyományos robotot mutatjuk be távlati ábrázolásban. A hagyományos megoldásban 1 kocsin 2 főoszlop van rögzítve, amelyen hozzá képest elforduló J hajtómüszekrény van elrendezve. A 3 hajtómüszekrényhez csuklós négyszög csatlakozik, amely vízszintes 4 karokból áll. A csauklós négyszög tehermentesítését az egyik 4 karhoz és a 3 hajtómüszekrény házához kapcsolódó 5 huzórugó látja el. A csuklós négyszög külső végére függőleges 6 kar van rögzítve, amelynek alsó végén 8 hordozórész es 9 tartószerv van.
A 9 tartószerv nyitható-csukható kialakítású, úgyhogy az emelendő 7 terhet ide csatlakoztathatjuk. A robot elfordulását, a 8 hordozórész függőleges mozgását és vízszintes síkban történő elfordulását, továbbá a 9 tartószerv nyitását és zárását 10 vezérlőszekrényből vázérlik. A 10 vezérlőszekrényből indítják a 8 hordozórészt függőleges és/vagy vízszintes irányban, hogy a 7 terhet, előre meghatározott programból vagy számítógépből vett elhelyezési adatokkal összhangban kijelölt helyre szállítsák. - :
-3180.267
Az 1. ábrán bemutatott ábrázolásból egyértelműen kiderül, hogy melyek azok a szerkezeti megoldások, amelyekből a beveze— tőben említett hátrányok származnak. Látható, hogy a 8 hordozóirész, azaz a 7 teher és a 2 főoszlop között viszonylag nagy a távolság, a 7 teher súlya tehát viszonylag nagy erőkaron hat a vízszintes 4 karoknak a 3 hajtómüszekrényben lévő tövére, illetve a 3 hajtómüszekrénynek a 2 főoszlopon való ágyazására. Nyilvánvaló, hogy ez nemcsak konstrukciós hátrányokat hoz magával, hanem a csuklós négyszög fokozott deformációjához is vezet. Ehhez járul, hegy a különböző 7 terhek különböző nagyságú húzóerőt fejtenek ki a függőleges 6 karra, a 8 hordozórészre és a 9 tartószervre, aminek következtében mindig más és más lesz ezeknek az elemeknek a függőleges irányba vett mérete.
A 2. ábrán a találmány szerinti kombinált robot egyik célszerű kiviteli alakja látható, amellyel az 1. ábrán bemutatott hagyományos robot hátrányait igyekszünk minél nagyobb mértékben kiküszöbölni. Látható, hogy a kombinált robot két részből: A főrobotból és B alrobotból all. Az A főrobot részei a 2 fő-t oszlop, a 3 hajtómüszekrény, a vízszintes 4 karokból álló csuk% lós négyszög, az 5 huzórugó, a függőleges 6 kar, a 8 hordozórész és a 9 tartószerv. A B alrobot két fő szerkezeti egységből' áll, nevezetesen 20 vezetőállványból és 40 mozgatórendszeiSből. Megfigyelhetjük,hogy a 40 mozgatórendszer olyan kialakítású, hogy csak síkbeli elmozdulásra képes.·Az elmozdulás két irányát a 2. ábrán X-szel és Y-nal jelöltük. Az A főrobot és a B alrobot 42 teleszkópos szerkezettel van egymáshoz kapcsolva, amely egyrészről a 40 mozgatórendszerhez, másrészről a 8 hordozórészhez csatlakozik.
A 2, ábrán mutatott kiviteli alak esetében a 20 vezetőáll·· vány olyan 21, 22, 23, 24 oszlopból van kialakítva, amely négyszög négy sarkában van elhelyezve. A 21-24 oszlopok egyik vége 25, 26, 27, 28 vezetősínnel van összekötve, amelyek közül a 2*5 és a 27, valamint a 26 és a 28 vezetősín egymással párhuzamos. A 21-24 oszlopok másik vége padlózatra támaszkodik.
A síkban elmozduló 40 mozgatórendszer29 futósinből, valamint ezen elmozduló 41 hajtókocsiból áll. A 29 futósin 30 és* 31 futókerekek segítségével van ágyazva a 26 és 28 vezetősínen. A 41 hajtókocsi pedig olyan kialakítású, hogy egyrészt külső vezérlés hatására aktív mozgásra, másrészt adott esetben elmozdulás követésére is alkalmas.
A találmány szerinti kombinált robotnak a 2. ábrán mutatott kiviteli alakja, úgy működik, hogy a teher megfogása után az A főrobot függőleges irányban felemeli, miközben a 42 teleszkópos szerkezet összenyomódik, a 41 hajtókocsi és a 29 fu-5 tósin pedig szükség esetén passzív módon elmozdul. A vízszintes síkban történő-továbbítás az X és az Y irányba a 41 hajtókocsi, illetve a 29 futósin két végén lévő 30 és 31 futókerék működtetésével valósul meg. Ezt a funkciót tehát a B alrobot végzi.vTermészetesen az A főrobot és„a B alrobot egyidőben is működhet. Ez a gyakoribb eset. Az előre meghatározott pozicióf elérésekor a kombinált robot a 9 tartószerv nyitásával leteszi, a terhet:
A 3. ábrán bemutatott kiviteli alak B alrobotja szintén rendelkezik 20A vezetőállvánnyal és 40A mozgatórendszerrel. A 20A vezetőállvány itt két olyan 35 és 36 tartókarból áll,amelyeknek egyik vége a 2 főoszlophoz van rögzítve, a másik vége pedig 37 vezetősín segítségével van összekötve. Ezen a 37 ve
-4180.267 zetősinen mozdul el a 40A mozgatórendszer 45 hajtókocsija. Az A főrobot és a B alrobot ebben az esetben is 46'teleszkópos szerkezet segítségével van egymással összekötve.
Ennek a kiviteli alaknak az esetén is a vízszintes sikban való elmozdulás a B alrobot segítségével valósul meg, mig függőleges sikban csak az A főrobot fejt ki erőt. A különbség az előző kiviteli alakhoz képest annyi, hogy a vízszintes sikban való elmozdulás ebben az esetben csak X-X* nyíllal jelzett irányban.történhet.
A 4. ábra a 3· ábra szerinti kiviteli alak olyan továbbfejlesztését mutatja, amelyben a 2 főoszlophoz rögzített két 50 és 51 tartókarhoz a 2. ábrán mutatott és a 25-28 vezetősínekből álló négyszög van rögzítve. Itt a 29 futósin ráadásul két egymással párhuzamos 29A és 29B sinszálból van kialakítva, a rajtuk elmozduló 40 hajtókocsihoz pedig a 29A és 29B sinszál között csatlakozik a 42A teleszkópos szerkezet. A működés során az A főrobot itt is függőleges iránvu erőt fejt csak ki. a B alrobot pedig mind az X, mind az Y irányban képes elmozdulásra.
Az 5· ábrán a találmány szerinti kombinált robot viszonylag egyszerűbb kiviteli alakját mutatjuk be. Itt a B alrobot vezetőállványa mindössze két egymással párhuzamos, 61 vezetősínből áll. Ezeken mozdul el a 40B mozgatórendszer 45 hajtókocsija. A 45 hajtókocsihoz a 60 .és 61 vezetősín között 46A teleszkópos szerkezet csatlakozik, amely egyúttal megteremti az A förobot és a B alrobot közötti kapcsolatot. Az ilyen kivitelű kombinált robot a függőleges irányú elmozduláson kivül csak az Ϊ-Υ* nyíllal jelzett irányban való elmozdulásra képes.
A 6. ábrán olyan kiviteli alakot mutatunk, amely a 2. ábrán mutatott kiviteli alaknak felel meg, azzal a különbséggel, hogy az egyes szerkezeti elemek itt nem a padlózaton állnak, hanem a mennyezetre vannak függesztve. Különbség még, hogy a 29 futósin olyan kialakítású, amelyben két párhuzamos 29A és 29B sinszálból áll. Egyéb tekintetben ennek a kiviteli alaknak a működése teljes mértékben megegyezik a 2. ábrán mutatott kiviteli alak működésével.
A 7. ábrán olyan kiviteli alakot mutatunk be, amely esetében a vezetőállvány szerkezeti részei külön-külön vannak a főoszlophoz csatlakoztatva. Mint ahogy az ábrán láthatjuk, 101 főoszlophoz két 107 és 108 tartókar csatlakozik, amelyek szabad vége 109 vezetősín segítségével van összekötve. A 101 főoszlophoz ezen kivül 102 forgószerkezet is rögzítve van, amelyből 103 vezetősín nyúlik ki. Ezek a szerkezeti elemek alakítják ki eme kiviteli alak 112 vezetőállványát. A berendezés mozgatórendszere a következőképpen van felépítve. A 103 vezetősínen hajtó 105 futószerkezet van elrendezve, amely a 101 főoszlophoz viszonyítva sugárirányban mozdul és él, amely 104 futókerekek utján van a 103 vezetősínre függesztve. A'105 futószerkezet fenekével 106 forgószerkezet van összekötve. A 106 forgószerkezet alsó részével hajtó 110 futószerkezet van összekötve amely a 109 vezetősínen fut. Ennek a berendezésnek is része 111 teleszkópos szerkezet, amelyhez a terhet tartó horog kapcsolódik.
E példaként! kiviteli alak működésmódja a következő. A továbbítandó terhet függőleges Z-Z* irányban a 111 teleszkópos szerkezettel, a vízszintes Y-Y’ irányban a 109 vezetősínen ha-* ladó 110 futoszerkezettel mozgatjuk. Amikor a 110 futószerkezet
-5180.267 a 109 vezetősínen elmozdul, a 103 vezetősín a 102 forgószerkezettel együtt a 106 forgószerkezet teta2-teta2, szögelfordulá-, sa közben teta^-teta-^, szög alatt fordul el, a 105 futószerke-* zet pedig a vízszintes X-X* irányban fordul el kissé. Amint a 105 futószerkezet a 10? vezetősínen halad, a 110 futószerkezet 111 teleszkópos szerkezetéhez csatlakozó teher az X-X iránybán mozog. A teher fentiekben leirt valamennyi mozgása során a 111 teleszkópos szerkezet - amely a 7. ábrán bemutatott példa esetében nürnbergi olló - a terhet tartó horgot mindig ugyan abba az irányba tartja, vagyis a horog mindig a 101 fooszlop felé néz, illetve a 109 vezetőginre merőleges helyzetet foglal el. Ez a kiviteli alak tehát kiválóan alkalmas arra, hogy sorban elhelyezett terheket sorban átrakjunk.
Claims (7)
1. Kombinált robot főoszloppal /2/, ennek tetején elhelyezett hajtómüszekrénnyel /3/, ehhez kapcsolt csuklós négyszöggel, a csuklós négyszöghöz rögzített függőleges karral /6/, hordozórésszel /8/ és tartószervvel /9/, azzal jellemezve,hogy főrobotból /A/ és alrobotból /B/ áll, a főrobot /A/ a főoszlopból /2/, a hajtómüszekrényből /3/, a csuklós négyszögből, a függőleges karból /6/, a hordozórészből /8/ és a tartószervből /9/ van kialakítva, az alrobotnak /B/ vezetőállványa /20, 20A, 20B, 20C, 112/ és ehhez kapcsolódó gikbeli mozgatórendszere /40, 40A, 40B/ van, a főrobot /A/ ég az alrobot /B/ csak egyenes vonalú elmozdulást megengedő teleszkópos szerkezet /42, 42A, 46, 46A, 46B, 111/ utján van egymáshoz kapcsolva, amely egyrészről a hordozórészhez /8/, másrészről a mozgatórendszerhez /40, 40A, 40B/ csatlakozik és a főrobot /A/ a hordozórész /8/ függőleges elmozdítását, az alrobot /B/ annak vízszintes elmozdítását végző elemként van kialakítva.
2. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20, 200/ négyszög négy sarkában elhelyezett oszlopa /21-24, 21A-24A/ és ezeket egyik végükön összekötő négy vezetősínje /25-28/ van, az oszlopok /21-24, 21A-24A/ másik vége pedig padlózathoz vagy mennyezethez van rögzítve /2,6. ábra/.
3. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20A, 112/ a főoszlophoz /2, 101/ rögzített két tartókarja /35, 36j 108, 107/ van, amelyek külső végükön vezetősinnel /37, 109/ vannak összekötve /3, 7« ábra/.
4. Az 1. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőállványnak /20B/ a főoszlophoz /2/ erősített két tartókarja /50, 51/ van, amelyek szabad végéhez négyszög alakban vannak a vezetősínek /25-28/ rögzítve /4.ábra/.
5· Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek /40/ két párhuzamos vezetősínen /26, 28/ mozgó'futósinje /29/ és ezen elmozduló hajtókocsija /41/ van /2., 4. és 6. ábra/.
6. Az 5- igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a futósin /29/ két párhuzamos sinszálból/29A, 29H/ van kialakítva. /4. és 6. ábra/.
, 7. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek
-6180.267 /40Β/ két párhuzamos, a föoszlophoz /2/ rögzített vezetősínje /60, 61/ van, amelyeken mozgó hajtókocsi /45/ van elrendezve /5. ábra/.
ö. Az 1. vagy 3. igénypont szerinti robot kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a síkbeli mozgatórendszernek /40A/ a vezetősínen /37/ elmozduló hajtókocsija /45/ van, amely a teleszkópos szerkezethez /46/ van rögzítve /3. ábra/.
Applications Claiming Priority (4)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
JP2863277A JPS53114153A (en) | 1977-03-17 | 1977-03-17 | End control robot |
JP6759277A JPS543758A (en) | 1977-06-08 | 1977-06-08 | Straight line drive robot |
JP6967777A JPS546271A (en) | 1977-06-13 | 1977-06-13 | Cooperative drive system of robot |
JP14766577A JPS5480959A (en) | 1977-12-08 | 1977-12-08 | Coordinate conversion type drive robot |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU180267B true HU180267B (en) | 1983-02-28 |
Family
ID=27458918
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU78MO1008A HU180267B (en) | 1977-03-17 | 1978-03-16 | Combined robot |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
CA (1) | CA1074832A (hu) |
CS (1) | CS212704B2 (hu) |
DD (1) | DD136364A5 (hu) |
DE (1) | DE2811263C2 (hu) |
FR (1) | FR2383758A1 (hu) |
GB (1) | GB1602213A (hu) |
HU (1) | HU180267B (hu) |
IT (1) | IT1155884B (hu) |
NL (1) | NL173610C (hu) |
PL (1) | PL205352A1 (hu) |
Families Citing this family (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS594266B2 (ja) * | 1978-07-28 | 1984-01-28 | 元田電子工業株式会社 | 先端制御ロボツト |
DE3138634C2 (de) * | 1981-09-29 | 1984-02-02 | Nukem Gmbh, 6450 Hanau | Vorrichtung zur Aufnahme von Fernbedienungsgeräten |
DE3218712C2 (de) * | 1982-05-18 | 1985-05-02 | Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V., 8000 München | Zweiachsiges Handhabungsgerät zum Bewegen von Werkstücken zwischen zwei beliebigen Punkten in einer Ebene |
DD240351A1 (de) * | 1985-08-19 | 1986-10-29 | Werkzeugmasch Okt Veb | Industrieroboter fuer die handhabung von werkstuecken und werkzeugen |
JP2798829B2 (ja) * | 1991-10-17 | 1998-09-17 | 健 柳沢 | 2次元運動機構 |
EP0691186B1 (en) * | 1994-07-04 | 1998-04-29 | Veritas Corporation | Two-joint arm mechanism equipped with bi-articular driving means, and method for drive controlling each of driving means |
DE102021210922A1 (de) | 2021-09-29 | 2023-03-30 | Psa Automobiles Sa | Bearbeitungsvorrichtung für eine drehende Bearbeitung |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DD80155A (hu) * | ||||
US2286571A (en) * | 1938-04-22 | 1942-06-16 | Willard L V Pollard | Position-controlling apparatus |
GB859162A (en) * | 1958-03-10 | 1961-01-18 | A C Wilson & Partners Ltd | Power-operated manipulator |
BE582790A (hu) * | 1958-09-19 | |||
DE1297907B (de) * | 1966-12-31 | 1969-06-19 | Philips Patentverwaltung | Optisches Rechenwerk |
DE1921197A1 (de) * | 1969-04-25 | 1970-11-12 | Reinz Dichtung Gmbh | Schwingungsdaempfendes und/oder dichtendes Element |
AU8395175A (en) * | 1974-08-17 | 1977-03-03 | Ferranti Ltd | Means for controlling and measuring the position of crane hook |
FR2297697A1 (fr) * | 1975-01-20 | 1976-08-13 | Bretagne Atel Chantiers | Manipulateur programmable en continu |
US3995756A (en) * | 1975-07-21 | 1976-12-07 | Foralkranar Ab | Load handling apparatus |
-
1978
- 1978-03-07 GB GB9036/78A patent/GB1602213A/en not_active Expired
- 1978-03-15 CA CA298,960A patent/CA1074832A/en not_active Expired
- 1978-03-15 DE DE2811263A patent/DE2811263C2/de not_active Expired
- 1978-03-15 DD DD78204195A patent/DD136364A5/xx unknown
- 1978-03-15 IT IT48437/78A patent/IT1155884B/it active
- 1978-03-16 HU HU78MO1008A patent/HU180267B/hu unknown
- 1978-03-16 PL PL20535278A patent/PL205352A1/xx unknown
- 1978-03-17 CS CS781723A patent/CS212704B2/cs unknown
- 1978-03-17 FR FR7807745A patent/FR2383758A1/fr active Granted
- 1978-03-17 NL NLAANVRAGE7802955,A patent/NL173610C/xx not_active IP Right Cessation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
NL7802955A (nl) | 1978-09-19 |
FR2383758B1 (hu) | 1980-09-19 |
PL205352A1 (pl) | 1978-11-20 |
CA1074832A (en) | 1980-04-01 |
IT7848437A0 (it) | 1978-03-15 |
GB1602213A (en) | 1981-11-11 |
DE2811263A1 (de) | 1978-09-28 |
NL173610C (nl) | 1984-02-16 |
CS212704B2 (en) | 1982-03-26 |
FR2383758A1 (fr) | 1978-10-13 |
DE2811263C2 (de) | 1983-04-14 |
IT1155884B (it) | 1987-01-28 |
NL173610B (nl) | 1983-09-16 |
DD136364A5 (de) | 1979-07-04 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP6838178B2 (ja) | 搬送ロボット及び搬送ロボットによる品物取り方法 | |
US4177002A (en) | Cooperative drive robot | |
KR102640103B1 (ko) | 운반장치 및 그 운반장치를 구비하는 운반로봇 | |
AU701612B2 (en) | Crane with improved reeving arrangement | |
CN101261950B (zh) | 物品处理设备及其控制方法 | |
JPS594266B2 (ja) | 先端制御ロボツト | |
CN101181957A (zh) | 物品输送设备 | |
US7909559B2 (en) | System for feeding storing units | |
EP3530592A1 (en) | Stacker crane | |
CN108262738A (zh) | 一种绳驱并联机器人及立体仓储 | |
HU180267B (en) | Combined robot | |
EP3441327A1 (en) | Overhead travelling stacker crane | |
US4449884A (en) | Universal robot | |
CN113245806A (zh) | 一种取料机械手 | |
WO1990011245A1 (en) | Freely positionable load carrying attachment for an automatic guided vehicle | |
US4708566A (en) | Stack conveyor and handler in the form of a crane | |
JPS5847702A (ja) | 移動機械の移動制御装置 | |
CN113808981B (zh) | 防掉落装置及空中运输车 | |
EP4087797B1 (en) | A movement device | |
JPH05229609A (ja) | 立体自動倉庫 | |
US5626013A (en) | Circle-crane material handling system | |
EP0270552A1 (en) | Equipment with racks | |
JPS6214001Y2 (hu) | ||
RU215478U1 (ru) | Стреловой стеллажный кран-штабелер с тросовым механизмом и упругим элементом | |
SU1418206A1 (ru) | Устройство дл управлени приводом телескопического захвата стеллажного крана-штабелера |