CZ361196A3 - Device for fastening a stand on a rail profile strip - Google Patents

Device for fastening a stand on a rail profile strip Download PDF

Info

Publication number
CZ361196A3
CZ361196A3 CZ963611A CZ361196A CZ361196A3 CZ 361196 A3 CZ361196 A3 CZ 361196A3 CZ 963611 A CZ963611 A CZ 963611A CZ 361196 A CZ361196 A CZ 361196A CZ 361196 A3 CZ361196 A3 CZ 361196A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
rail profile
bolt
rail
lower flange
clamping unit
Prior art date
Application number
CZ963611A
Other languages
English (en)
Inventor
Hansjurgen Oertner
Original Assignee
Hansjurgen Oertner
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE9409610U external-priority patent/DE9409610U1/de
Application filed by Hansjurgen Oertner filed Critical Hansjurgen Oertner
Publication of CZ361196A3 publication Critical patent/CZ361196A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B26/00Tracks or track components not covered by any one of the preceding groups
    • E01B26/005Means for fixing posts, barriers, fences or the like to rails

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Railway Tracks (AREA)
  • Curtains And Furnishings For Windows Or Doors (AREA)

Description

_techniky
Vynález se týká zařízení pro upevnění stojanu na pásu kolejnicového profilu.
Dosavadní_stav_techniky
Jsou již známá zařízení, u kterých se pro vytvoření ochranných elementů pro stavbu koleje přivádějí desky s pevně spojenými podpěrnými elementy zdola na spodní stranu kolejnic a připojují se prostřednictvím svěrných list, šroubů a matic na kolejnice, obdobně jako se provádí upevnění koLejnic na pražcích.
Zvláštní nevýhoda těchto zařízení spočívá v tom, že jsou časově náročné na montáž, případně demontáž. Mimoto jsou pro tyto pracovní procesy potřebné přídavné pomocné prostředky v podobě v obchodě dostupných nástrojů.
Tak například z DE 42 42 077 je známá clona proti ochraně před hlukem pro železniční kolejnice. Takové clony na ochranu proti hluku jsou trvalé zařízení, u kterého není rychlá montáž nebo demontáž pro upevnění potřebná. Z tohoto spisu je patrné svěrné ústrojí, u kterého jsou obvyklým způsobem namontovány jednotlivé součásti, jako čepy, svorky, podložky a matice.
Z rakouského patentového spisu AT 371 169 je známé ochranné zařízení proti hluku, které je podepřeno na pod2 loží, odděleném od kolejového tělesa a které je ve své poloze udržováno v odstupu od koleje držákem, který je uspořádán na kolejích. Tento odstupový držák vytváří jen distanční kus a neunáší zařízení pro ochranu proti hluku. Jak je odstupový držák uspořádán nebo upevněn není blíže vysvětleno .
Německý užitný vzor G 94 01 902 popisuje uspořádání pro upevnění mobilního plotu. U tohoto uspořádání zabírá základní deska, do které jsou zapuštěny čepy, pod dolní přírubu kolejnice. Svěrné desky jsou nasazeny na čepy a jsou upevněny prostřednictvím matic. Svěrné desky dosedají na dolní přírubu kolejnice. Mobilní plot je prostřednictvím držáku spojen se základní deskou a tak je upevněn na kolejnici.
Všechna z dosavadního stavu techniky známá uspořádání mají svěrnou desku nebo ekvivalent, který je upevněn samostatným upevňovacím prostředkem. Známá uspořádání sestávají tedy vždy z více jednotlivých částí, které je třeba montovat ekonomicky nevýhodně a při použití nástrojů.
Podstata_v£nálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit zařízení, které by umožňovalo rychlou a spolehlivou a pokud možno tvarově pev nou a bez vůle vytvářenou montáž stojanu na dolní přírubě kolejnicového profilu, jakož i rychlou demontáž.
Vytčený úkol se řeší zařízením podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že na dolní přírubě kolejnicového profilu je upraven dolní přírubu zdola uchopující a na ní uzávorovatelný držák pro snadno vytvořitelné a snadno uvolnitelné upevnění nosníku pro stojan, který vzhledem k provozní poloze je nasměrován bočně od dolní příruby a který je upraven zejména v podstatě vodorovně.
Zařízení umožňuje rychle a spolehlivě připojit konzolu s definovaným směrem zatížení na profilovém systému, který je k dispozici, například na kolejnicích koleje, aby se vytvořily ochranné systémy pro uzavření projížděné oblasti, například oblasti projížděné koleje, v jejíž bezprostřední blízkosti se pracuje. Po ukončení těchto stavebních prací je možné zařízení opět rychle demontovat a odstranit.
výhodou je úprava zařízení na dolní, přírubě profilu, s výhodou kolejnicového profilu, provedena tak, že držák zařízení je zavěšen na dolní přírubě profilu, přičemž v zamontovaném stavu zařízení přečnívá na jedné straně kolejnicového profilu ozub dolní příruby a na té straně, která je vzhledem k ozubu protilehlá, zatlačuje svěrná jednotka dolní přírubu kolejnicového profilu proti ozubu.
S výhodou je pro svěrnou jednotku upravena v úložném kozlíku otočně uložená závora, přičemž tato závora je uspořádána tak, že v zamontované poloze je trvale v záběru s dolní přírubou kolejnicového profilu na podkladě svých pákových a hmotnostních poměrů, čímž vytváří sevření. Přitom je ten konec závory, který směřuje od kolejnicového profilu, vytvořen tak, že tento konec vytváří kroutící moment kolem úložného místa v úložném kozlíku závory. Dále je tento konec uspořádán tak, že jej lze prostřednictvím prstů nebo plochy ruky obejmout tak, že lze sevření jednoduše uvolnit.
Na vzhledem ke svěrné jednotce protilehlé straně držáku je s výhodou upraveno uložení. Toto uložení má tu výhodu, že zde lze snadno upevnit různá uzavření ve tvaru konzol.
S výhodou je nosič upraven tak, že se zasune do uložení tak, že při uložení stojanu na jeho konec odvrácený od držáku se vytvoří kroutící moment kolem úložného místa v uložení, čímž se ve spolupráci s vačkou upevněnou na nosníku vytvoří tvarově a silově pevné uložení nosníku v místě uložení.
Dále lze pružně zatížené uložení držáku na dolní přírubě kolejnicového profilu vytvořit tak, že závora je uspořádána pružně zatížená. Tato pružina pro závoru má vždy na obě strany úložného kozlíku upravená ramena, přičemž konce pružiny se dvěma rameny zabírají pod patku. Vačkovitá vytvoření pružiny jsou opřena na dolní přírubě kolejnicového profilu. Závora sama o sobě je v záběru s pružinou prostřed nictvím háku, upraveného ve směru od pružiny. 3 výhodou je pružina vytvořena tak, že v zamontovaném stavu držáku tlačí závoru svěrné jednotky ve směru kroutícího momentu vytvářeného pákovými a hmotnostními poměry závory. Prostřednictvím tohoto uspořádání pružiny se výhodně zabrání tomu, aby například při jízdě vlaku po tomto kolejnicovém profilu nedošlo na podkladě otřesů k pohybu závory ve směru k horní části kolejnicového profilu.
Podle dalšího výhodného vytvoření je místo jednoduše uspořádané závory upravena dvojitá závora. Ta má zcela o
shodné elementy jako závora, jen s tím rozdílem, že každý element je k dispozici dvakrát, přičemž zakřivené pásy jsou provedeny různě. Na podkladě tohoto rozdílného provedení jsou překonávány větší tolerance na dolní přírubě kolejnicového profilu.
Další výhoda zařízení podle vynálezu pro upevnění stojanu na profilu spočívá v tom, že na ten konec nosníku, který je upraven od uložení, je nasunutelný stojan, který je uspořádán tak, že slouží pro uzavření projížděné oblasti. Přitom je stojan s výhodou vytvořen tak, že od svého bočně nasměrovaného vytvoření, které je upraveno zejména ve vodorovném směru, přechází do svislého směru. íiezi ve stanoveném odstupu podél kolejnicového profilu uspořádanými stojany je upraven spojovací element, který je nasměrován rovnoběžně s kolejnicovým pásem a který je ve své délce proměnlivý.
výhodou je upraven tento spojovací element od jednoho ke druhému stojanu izolovaně, aby se zabránilo případným elektrickým zkratovacím kontaktům.
Podle dalšího výhodného vytvoření zařízení podle vynálezu jsou na těch koncích stojanů, které jsou nasměrovány od nosníků, uspořádána blokovací ústrojí, přičemž vždy nejblíže u sebe upravené konce stojanů jsou navzájem těaiito blokovacími ústrojími spojeny.
výhodou je toto blokovací ústrojí vytvořeno tak, že obsahuje mrížovité ploty, které jsou upraveny bezprostředně buď prostřednictvím kabelových vazníků nebo obdobných přídržných elementů na 3tojanu. S výhodou se- ό stává tento mřížovitý plot z ohebné plastické hmoty a raá světlou barvu.
Další výhodná uspořádání zařízení podle vynálezu vyplývají ze závislých patentových nároků a z popisu.
Přehled_ob í-ázků_na_y£kres ech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn axonometrický pohled na první příklad provedení zařízení podle vynálezu s ochranným plotem, namontovaným na kolejnicový profil.
Na obr. 2 je ve větším měřítku znázorněn pohled na zařízení podle obr. 1, zejména na přídržný element.
Na obr. 3 je v částečném řezu znázorněn bokorys druhého příkladu provedení zařízení podle vynálezu. Na obr. 4 je ve srovnání s obr. 3 ve větším měřítku znázorněna svěrná jednotka podle druhého příkladu provedení zařízení.
Na obr. 5 je znázorněn bokorys držáku podle prvního příkladu provedení zařízení ve směru šipky V podle obr. 2. Na obr. o je znázorněn řez svěrnou jednotkou podle obr. 5 v rovině podle čáry VI - VI.
Na obr. 7 je schematicky znázorněn bokorys třetího příkladu provedení zařízení podle vynálezu.
Na obr. δ je znázorněn axonometrický pohled na závoru svěrné jednotky prvního příkladu provedení podle obr. 1 a obr. 2. Na obr. 3 je znázorněn axonometrický pohled na pružinový element pro závoru podle obr. 1 a obr. 2. Na obr. 10 je znázorněn axonometrický pohled na pomocné ústrojí pro uložení pružiny na svěrnou jednotku podle obr. 1 a obr. 2.
«
Na obr. 11 je znázorněn axonometrický pohled na čtvrtý příklad provedení zařízení podle vynálezu. v
Na obr. 1 a obr. 2 je znázorněn první příklad provedení držáku 2 podle vynálezu, který je namontován na kolejnicovém profilu SP.
Držák 2» jak je to patrno z obr. 2, obr. 5 a obr. Q, sestává v podstatě z úložného kozlíku 11 a z vzhledem k úložnému kozlíku 11 protilehlého uložení 7, přičemž botka 9 spojuje úložný kozlík 11 s uložením 2· Botka 9 je uspořádána tak, že je v ní upravena dolní příruba 2 kolejnicového profilu SP mezi úložným kozlíkem 11 a mezi uložením
Úložny kozlík 11 je u prvního příkladu provedení držáku 2 uspořádán tak, že má celkem čtyři úložná místa 17a,
17b, 18a. 18b, přičemž vždy dvě úložná místa 17a, 17b, případně 18a, 18b navzájem axiálně lícují. Úložná místa 17a,
17b, 18a, 18b jsou upravena pro uložení závory 3, přičemž závora 2 n,a na svém jednom konci uspořádaný zakřivený pás 4, který .je v zaipontované poloze držáku 2 v záběru s povrchovou plochou dolní příruby 2 kolejnicového profilu SP.
Ta strana závory 3, která je protilehlá k zakřivenému pásu 4, je uspořádána tak, že tento konec závory 3 lze snad8 no uchopit rukou. ííezi jedním a mezi druhým koncem závory 3 je upravena osa 16 otáčení, která v zamontovaném stavu držáku 1 je v záběru v jednom z úložných míst 17a, I7b nebo 18a, 18b.
Závora 3 je na svém opačném konci opatřena přídavným závažím, jak je to patrno z obr. 8, které zajištuje, že se v zamontované poloze závory 3 vytváří kroutící moment, který zajištuje, že je závora 3 trvale v záběru s povrchovou plochou 15 dolní příruby 2 kolejnicového profilu SP.
Je však také možné již předem závoru _3 uspořádat tak, žc je na jedné straně od osy 16 otáčení méně hmotnosti než na straně protilehlé. Zakřivený pás hmotnostně zatížené a otočně uložené závory 3 je uspořádán tak, že se při otáčení závory 3 neustále mění odstup od osy 16 otáčení k opěrnému bodu na povrchové ploše dolní příruby 2 kolejnicového profilu SP. Tím se dosáhne toho, že s narůstajícím dosažením uzavírací polohy závory _3 se zvětšuje svěrná síla mezi zakřiveným pásem 4 a mezi povrchovou plochou dolní příruby 2 kolejnicového profilu SP.
Pro úpravu na úzkém kolejnicovém profilu SP s malou dolní přírubou 2 je závora vložena do úložných míst 17a, 17b, která jsou upravena nejblíže u dolní příruby 2. Pokud je dolní příruba 2 širší, jsou pro uložení závory χ, případně její osy 16 otáčení, upravena úložná místa 18a, 18b. Toto uspořádání více úložných míst 17a, 17b, případně 18a, 18b za sebou u stejné závory χ umožňuje přizpůsobení svěrné jednotky 12 na různé šířky dolní příruby £ kolejnicového profilu SP.
Na protilehlé straně ke svěrné jednotce 12 je upraveno uložení ]_, viz obr. 2. Toto uložení T_ má ozub 13, který přesahuje v zamontovaném stavu pres dolní přírubu J2 kolejnicového profilu 3F, přičemž úkolem tohoto ozubu 13 je držet dolní přírubu 2 kolejnicového profilu SP v botce 9.
Uložení 7 samo o sobě sestává z v příčném řezu s výhodou pravoúhlého tělesa, které je upraveno pro přijetí tomuto tvaru odpovídajícího dalšího dutého tělesa ve tvaru nosníku 19. Tento nosník 19 je zasunutelný do uložení ]_ tak, že jeden konec nosníku 19 je uložením ]_ obklopen. Přitom dosedá tento konec nosníku 19 na úložné místo 10. které je vzdálené od konce nosníku 19. Na k tomuto úložnému bodu protilehlé straně nosníku 19 je na konci tohoto nosníku 19 upravena vačka 8. Spolupůsobení této vačky 8 a popsaného úložného místa 10 zajištuje, že nosník 19 je bez dalších pomocných prostředků uložen silově a tvarově pevně v tomto uložení ]_.
Na podkladě pákových poměrů nosníku 19, které vzniká jí prostřednictvím úložného místa 10, dosedne jeden konec nosníku 19 s vačkou 8 na vnější hranu uložení 7, což znemožní bočně nasměrované vzdálení nosníku 19.
Druhý..konec nosníku 19 je určen pro uložení stojanu 20, jak je to patrno z obr. 1.
Tento stojan 20 s výhodou sestává z profilu s kruhovým průřezem. V zamontovaném stavu zařízení je stojan 20 zaveden do nosníku 19, přičemž stojan 20 je v nosníku 19 aretován prostřednictvím spony 25. Tato spona 25, která
- 10 má s výhodou kruhový průřez, prochází ve smontovaném stavu jak nosníkem 19, tak i stojanem 20, přičemž je uspořádána tak, že není možné vytáhnout stojan 20 z nosníku 19.
Ve stojanu 20 je v oblasti nosníku 19 upraveno více otvorů, kterými podle vzdálenosti stojanu 20 od kolejnicového pásu prochází spona 25. Toto variabilní nastavení vzdálenosti stojanu 20 od kolejnicového pásu je nutné na podkladě odpovídajících bezpečnostních předpisů, přičemž uváděný odstup je závislý na rychlosti vlaků na uzavřené koleji.
Stojan 20 je upraven po počátečním vodorovném vyvedení z nosníku 19 v podstatě kolmo k nosníku 19. Vždy nejblí že upravené konce jednotlivých stojanů 20 jsou navzájem spojeny prostřednictvím spojovacího elementu 27.
Tento spojovací element 27 s výhodou sestává z teleskopicky vytvořené tyče. Aby se případně zabránilo možnému elektrickému zkratu, je nejméně část této tyče vytvořena izolovaně.
Alternativně k tomu může být upraven element ve tvaru latě jako blokovací ústrojí. Tento element, s výhodou dřevěná lat je zavěsitelný do hákových elementů, které jsou upraveny na stojanu.
Dále je mezi vždy volnými konci stojanů 20 upraveno uzavírací ústrojí 26. Toto uzavírací ústrojí 26 sestává u prvního příkladu provedení z ohebného, ve tvaru mříže vytvořeného plotu 28, který je prostřednictvím upevňovacích elementů upevnitelný na průřezech stojanu a/nebo na „spojovacím elementu 27 .
Upevňovací elementy sestávají v nejjednodušším případě z kabelů, které je třeba pro uvolnění a odstranění plotu 28 od stojanu 20 oddělit. 3 výhodou je upravena svěř* ná spojka, která zasahuje za část ohebného plotu 18 a tlačí, případně svírá povrchovou plochu stojanu 20 a/nebo spojovacího elementu 27.
Pro dosažení vyšší svěrné spolehlivosti závory zejména pro kompenzování účinku dynamických sil, je podle prvního příkladu provedení, jak je to znázorněno na obr. 1 a obr. 2, závora j3 přídavně pružně zatížena. X tomuúčelu je upravena pružina 14. znázorněná na obr. 1, obr. 2 a obr. 9, která je upravena k oběma stranám úložného kozlíku 11 a která zabírá zdola na botce 9 držáku \1. Přitom je pružina 14 v záběru s hákem 22, který je upraven ve směru od závory _3 a který je s ní spojen. Tím se jednak zajistí, že je závora 3 držena ve své svěrné poloze, jak je to znázorněno na obr. 1 a obr. 2. Jednak se tak zvýší svěrná síla prostřednictvím předpětí této pružiny 14.
Na obr. J je znázorněn bokorys druhého příkladu provedení držáku 100. Tento příklad provedení je odlišný vzhledem k prvnímu příkladu provedení podle obr. 1 a podle obr. 2 tím, že svěrná jednotka 112 je uspořádána jednodušeji. Přitom je závora 103 uložena výkyvně v jednotlivých úložných místech 117a, 117b úložného kozlíku 111 kolem osy 116 otáčení, přičemž ve svěrné poloze je zakřivený pás 104 závory 103 v záběru s povrchovou plochou 15 dolní příruby 2 kolejnicového profilu SP. Na podkladě svěrné polohy závory 103 navazuje botka 109 bezprostředně na spodní stra nu dolní příruby 2, přičemž ozub 113 přesahuje přes boční okraj dolní příruby 2. Stejně tak jako u prvního příkladu provedení je zde upraveno uložení 107, do kterého je popsaným způsobem zasunut nosník 19.
Závora 103 má dále, jak je to patrno z obr. 4, bočně uspořádané úložné čepy 121, které jsou pro montáž závory 103 do úložného kozlíku 111 nasměrovány kolmo a jsou zavedeny do úložných míst 117a, 117b. Při pootočení závory 103 do její svěrné polohy se na podkladě polohy úložných čepů 121 Zabrání tomu, aby se mohla závora 103 pohnout navenek z úložných míst 117a, 117b úložného kozlíku 111 a tak již nebyla v záběru s povrchovou plochou 15 dolní příruby 2 kole jnicového profilu SP.
U třetího příkladu provedení držáku 300. který je znázorněn ne obr. 7, je jako svěrná jednotka 312 upravena výlučně příslušně vytvarovaná pružina 314. Držák 300 sestává v podstatě z úložného kozlíku 311t který má svěrnou jednotku 312, z ozubu 313, který je uspořádán protilehle vzhledem k úložnému kozlíku 311, z botkv 309, která je navzájem spojuje, jakož i z uložení 307 pro již popsaný nosník 19.
. Pružina 314 jějuspořádána tak, že svým jedním koncem zasahuje do dvou navzájem lícujících úložných míst 317a, 317b, případně 318a, 318b a svým druhým koncem zasahuje pod botku 309 držáku 300. Přitom je mezi oběma konci pružiny 314 vytvořený obloukový centrální kus v záběru s povrchovou plochou 15 dolní příruby 2 kolejnicového profilu £?· Na podkladě tohoto uspořádání pružiny 314 se dosáhne předpětí této pružiny 314, které vede prostřednictvím ob13 loukového dosednutí na povrchovou plochu 15 kolejnicového profilu SF k sevření dolní příruby 2 kolejnicového profilu Sť mezi úložným kozlíkem 311 a mezi botkou 309.
Na obr. 10 je znázorněn pomocný prostředek pro namontování pružiny 14 ♦ Tento pomocný prostředek, to je páka, je pro pohodlnou manipulaci dvakrát zalomen a na jednom konci je vytvořen ve tvaru vidlice. Při napínání pružiny 14 se vidlicový konec páky nasune přes závoru 3 pod vodorovnou přepážku pružiny 14 tak, že se konce páky opírají na úložném kozlíku 11 a vodorovná přepážka pružiny 14 dosedá na vačku, upravenou na vidlicovitě vytvořené části páky, takže se při vykývnutí páky kolem opěrného bodu na úložném kozlíku 11 vodorovná přepážka pružiny napne nad ozubem 13 závory χ a zaskočí do zářezu na ozubu 13 závory 3.
Čtvrtý příklad provedení držáku je znázorněn na obr. 11. iíísto závory χ, která je znázorněna na obr. 1 a obr. 2, je nasazena dvojitá závora 403. Ta má shodné elementy jako závora χ, která má osu 16 otáčení, zploštění úložného čepu 21 a hák 22, vždy dvakrát, to je osu 416.416 otáčení, zploštění čepů, to je úložné čepy 421, 421 a háky 422, 422 . Také zakřivený pás je dvakrát k dispozici, to je zakřivený pás 404, 404 , ale je vytvořen různě. Různé zakřivené pásy 404, 404 umožňují přemostění větších tolerancí na dolní přírubě 2 kolejnicového profilu SP.
V dalším je popsána montáž zařízení na kolejnicovém pásu. Pro montáž zařízení podle prvního příkladu provedení, který je znázorněn na obr. 1 a obr. 2, na pásu kolejnicového profilu SP se přivede držák χ bez závory χ a bez nosníku 19 mezi pražce zvnějšku koleje zdola na spodní stranu kolejnic. Potom se uvede ozub 13 do dosednutí na dolní přírubu 2 pásu kolejnicového profilu SP. přičemž na to navazuje pohyb botky £ směrem vzhůru až do dosednutí botky £ na dolní přírubu 2 pásu kolejnicového profilu SP, V dalším kroku se vloží závora 3 do úložného kozlíku 11. Volba úložných míst 17a, 17b. případně 18a, 18b je závislá na šířce dolní příruby 2. Závora £ se sama o sobě na podkladě svých bočně uspořádaných úložných čepů 21 v zamontované poloze botky £ zavede kolmo k ní do úložných míst 17a. 17b. případně 18a. 18b. Při otáčení závory 3 do její svěrné polohy se na podkladě polohy a nasměrování úložných čepů 21 zabrání tomu, aby se závora £ mohla pohnout navenek z úložných míst 17a, 17b, případně 18a, 18b úložného kozlíku 11 a tak nebyla v záběru s povrchovou plochou 15 dolní příruby £ kolejnicového profilu ST.
V dalším pracovním kroku se umístí prostřednictvím pomocného prostředku, znázorněného na obr. 10, pružina £4 na svěrné jednotce ,12,. Tím je držák £ sám o sobě pevně spojen s dolní přírubou 2 kolejnicového profilu SP.
V následujícím pracovním kroku se zavede nosník 19 do uložení 10. Na to navazuje zavedení stojanu 20 do nosníku 19. přičemž stojan 20 je v nosníku 19 zajištěn prostřednictvím spony 25.
V posledním pracovním kroku jsou spojeny konce stoja nů 20 prostřednictvím teleskopické tyče spojovacího elementu 27 a uzavírací ústrojí 20 je upraveno na stojanech 20.
Na podkladě jednoduché konstrukce a jednoduché mon15 táže zařízení je vytvořen držák 1^ 100, 300, který je možné rychle a spolehlivě připojit na kolejnice koleje pro vytvoření ochranného systému pro uzavření pojízdných oblasti. Dále je možné po ukončení stavebních prací zařízení opět rychle demontovat a odstranit. Proto se toto zařízení hodí zejtnéna pro putující staveniště.

Claims (22)

  1. NÁROKY
    PATENTOVÉ
    1. Zařízení pro upevnění stojanu na pásu kolejnicového profilu, které má na spodní části kolejnicového profilu dolní přírubu zdola uchopující a na ní uzávorovatelný držák pro snadno vyrobitelné a snadno uvolnitelně upevnění nosníku pro stojan, vystupující vzhledem k provozní poloze od dolní příruby bočně a upravený zejména v podstatě ve vodorovném směru, přičemž uzávorovatelný držák má svěrnou jednotku a proti svěrné jednotce protilehle uložený ozub a botku pro uložení dolní příruby kolejnicového profilu, která navzájem spojuje svěrnou jednotku a ozub, vyznačující se tím, že svěrná jednotka (12; 112) má otočně uloženou závoru (3; 103; 403), která v provozní poloze dosedá na dolní přírubu (2).
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že závora (403) má dvě osy (416; 416 ) otáčení, dva rozdílně zakřivené pásy (404; 404 ) a dva háky (422; 422').
  3. 3. Zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že osy (416, 416 ) otáčení jsou uspořádány tak, že v provozní poloze je vytvářen kroutící moment kolem jedné z obou os (416, případně 416 ) otáčení pro vytváření sevření.
  4. 4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že svěrná jednotka (12; 112) má kromě závory (3; 103; 403) úložný kozlík (11; 111), který má dvě navzájem lícující úložná místa (17a, 17b; 18a, 18b; 117a, 117b; 118a, L18b), která jsou upravena pro ulo17 žení osy (16, 116; 416; 416 ) otáčení.
  5. 5. Zařízení pro upevnění stojanu na pásu kolejnicového profilu, které má na spodní části kolejnicového profilu dolní přírubu zdola uchopující a na ní uzávorovatelný držák pro snadno vyrobitelné a snadno uvolnitelné upevnění nosníku pro stojan, vystupující vzhledem k provozní poloze od dolní příruby bočně a upravený zejména v podstatě ve vodorovném směru, přičemž uzávorovatelný držák má svěrnou jednotku a proti svěrné jednotce protilehle uložený ozub a botku pro uložení dolní příruby kolejnicového profilu, která navzájem spojuje svěrnou jednotku a ozub, vyznačující se tím, že svěrná jednotka (312) má pružinu (314), která je v zamontované poloze svým jedním koncem uspořádána ve dvou navzájem lícujících úložných místech (317a, 317b, případně 318a, 318b) a svým druhým koncem zasahuje pod botku (309), přičemž část pružiny (314) je v záběru s povrchovou plochou (15) kolejnicového profilu (SF).
  6. 6. Zařízení podle jednoho z nároků 2 nebo 3, vyznačující se tím, že osa (16; 116; 416; 416*) otáčení ie pevně spojena se závorou (3; 103; 403).
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se t i m , ze osa (lo; 116; 416; 416 ) otáčení má na obou stranách zploštěné úložné čepy (21; 121; 421; 421*), které jsou upraveny v odpovídajících úložných místech (17a, 17b; 18a, 18b; 117a, 117b; 118a, 118b) v úložném kozlíku (11; 111) pro zavedení osy (16, 116; 416; 416 ) otáčení do úložných míst (17a, 17b; 18a, 18b; 117a, 117b;
    118a, 118b).
    - 18
  8. 8. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že závora (3; 103;
    403) je na své vzhledem k provozní poloze od kolejnicového profilu (SF) odvrácené straně hmotnostně zatížena.
  9. 9. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že závora (3; 103; 403) má na své vzhledem k provozní poloze na ke kolejnicovému profilu (SP) směřující straně zakřivený pás (4;
    104; 404; 404”) ve tvaru vačky.
  10. 10. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že zakřivený pás (4; 104; 404; 404 ) hmotnostně zatížené, otočně uložené závory (3; 103; 403) je uspořádán tak, že se odstup od osy (16; 116; 416; 416 ) otáčení k opěrnému bodu na kolejnicovém profilu (SP) při otáčení závory (3; 103; 403) stále mění.
  11. 11. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že je upraveno uspořádání více úložných míst (17a, 17b; 18a, 18b; 117a, 117b; 118a, 118b) za sebou u téže závory (3; 103, 403) pro přizpůsobení svěrné jednotky (12; 112) na různé šířky dolní příruby (2) kolejnicového profilu (SP).
  12. 12. Zařízení podle jednoho nebo více z. předcházejících nároků» vyznačující se tím, že je upraveno uspořádání více úložných míst (317a, 3V7b; 318a, 318b) za sebou u téže pružiny (314) pro přizpůsobení svěrné jednotky (312) na různé šířky dolní příruby (2) kolejnicového profilu (SF).
  13. 13. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že na držáku (1; 100, 300) je upraveno uložení (7; 107; 307), do kterého je zavěsitelný nosník (19) pro stojan (20) působením vlastní hmotnosti a působením vlastní hmotnosti stojanu (20) a je zajistitelný tvarovým a/nebo silovým spojem proti pootočení.
  14. 14. Zařízení podle nároku 13, vyznačující se tím, že uložení (7; 107; 307) držáku (1; 100, 300) je provedeno tak, že nosník (19) je v zamontovatelné poloze aretovatelný na horní straně uložení (7; 107; 307) prostřednictvím s nosníkem (19) spojené vačky (8).
  15. 15. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že držák (1; 100; 300) je upevnitelný na dolní přírubě (2) kolejnicového profilu (SP) pružně zatíženě.
    10. Zařízení podle nároku 1 nebo nároku 2, vyznaču- jící s e tím , že závora (3; 103; 403) je pruž- na zatížena. 17. Zařízení podle nároku 16, v y z n ačujíci se
    tím, že pro pružné uložení závory (3; 103; 403) je upravena dvouramenná pružina (14).
  16. 18. Zařízení podle nároku 17, vyznačující se tím, že pružina (14) je v provozní poloze v záběru s hákem (22; 422; 422 ), který je spojen se závorou (3; 403) a je nasměrován od ní, s dolní přírubou (2) kolejni cového profilu (SP) a se spodní stranou botky (9).
  17. 19. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, v y z nač u j í c í s e t í m , že nosník ...
    (19) má úložné ústrojí (24) pro uložení stojanu (20).
  18. 20. Zařízení podle nároku 19, vyznačující se tím, že úložné ústrojí (24) obklopuje nosník (19), vytvořený z dutého profilu, a sponu (25), přičemž do nosníku (19) zavedená část stojanu (20) a nosník (19) sám o sobě jsou proniknutelné sponou (25).
  19. 21. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že v držácích (1; 100; 300), které jsou uspořádány v odstupu podél kolejnicového profilu (SP), jsou upravena uzavírací ústrojí (26).
  20. 22. Zařízení podle nároku 21, vyznačující se tím, že uzavírací ústrojí (26) jsou uspořádána vždy na od nosníků (19) směrujících koncích stojanů (20), přičemž vždy nejbližší konce stojanů (20) jsou spojitelné spojovacím elementem (27).
  21. 23. Zařízení podle nároku 22, vyznačující se tím, že spojovací element (27) je uspořádán rovnoběžně s průběhem kolejnicového profilu (SP) a je proměnlivý ve své délce.
  22. 24. Zařízení podle jednoho nebo více z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že na odpovídajících volných koncích stojanů (20) jsou namontovatelné mřížovité ploty (28), které jsou upraveny mezi odpovídajícími držáky (1; 100; 300) v bočním odstupu od kolejnicového profilu (SP).
CZ963611A 1994-06-16 1995-06-14 Device for fastening a stand on a rail profile strip CZ361196A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9409610U DE9409610U1 (de) 1994-06-16 1994-06-16 Vorrichtung zum Befestigen eines Gestells an dem Profil eines verlegten Schienenstrangs
DE29503385U DE29503385U1 (de) 1994-06-16 1995-03-01 Vorrichtung zum Befestigen eines Gestells an dem Profil eines verlegten Schienenprofilstrangs

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ361196A3 true CZ361196A3 (en) 1997-04-16

Family

ID=25962162

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ963611A CZ361196A3 (en) 1994-06-16 1995-06-14 Device for fastening a stand on a rail profile strip

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0760880B1 (cs)
AT (1) ATE171231T1 (cs)
CZ (1) CZ361196A3 (cs)
PL (1) PL177563B1 (cs)
WO (1) WO1995034719A1 (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1006248C2 (nl) * 1997-06-06 1998-12-08 Joseph Hubertus Marie Urlings Inrichting die aan een spoorrail kan worden bevestigd, zodat met een aantal inrichtingen middelen kunnen worden verbonden ter afscherming van de spoorbaan.
GB2333795B (en) * 1998-01-29 2002-08-14 Grantrail Ltd Safety barrier
EP0952279A1 (fr) 1998-04-21 1999-10-27 Gantry S.A. Dispositif de protection
FR2778681B1 (fr) * 1998-05-18 2003-06-13 Satemo Vf Soc Auxiliaire De Tr Dispositif de protection du personnel travaillant sur une voie ferree
IT1310668B1 (it) * 1999-08-03 2002-02-19 Eleonora Fasano Mensola di supporto collegata con attacco meccanico a rotaiaferroviaria impegnata a traversina.
FR2928384A1 (fr) * 2008-03-07 2009-09-11 Vape Rail Internat Sa Ensemble d'elements permettant de constituer une barriere de protection pour une voie ferree
FR2973399B1 (fr) * 2011-03-30 2016-02-12 Solytek Barrieres de protection pour travaux sur voie ferree.
PL2789737T3 (pl) * 2013-04-11 2018-01-31 Osborn Int Ab Urządzenie zabezpieczające przed wiatrem, śniegiem i piaskiem dla torów kolejowych
DE102013008463A1 (de) * 2013-05-21 2014-11-27 Stölting Rail & Service Gmbh Gleissicherungsvorrichtung für eine Gleisabsperrung
DE102015118661B4 (de) * 2015-10-30 2018-05-30 Uwe Harter GmbH Mobile Schallschutzvorrichtung und Schallschutzelement
EP3363949B1 (de) 2017-02-17 2019-09-11 WSO Warnsysteme und Sicherungstechnische Organisation Fahrweg GmbH Verfahren und vorrichtung zur unterbrechung einer gleisabsperrung
DE102018128994A1 (de) 2018-11-19 2020-05-20 WSO WARNSYSTEME UND SICHERUNGSTECHNISCHE ORGANISATION FAHRWEG GmbH Vorrichtung für mobile Gleissicherungsanlage
DE202019106369U1 (de) * 2019-11-15 2019-11-21 Swietelsky Baugesellschaft M.B.H. Portable Gleisabsperrung
DE202020103949U1 (de) 2020-07-08 2021-10-11 Arc Allround Cleaning Rheinfelden Ag Gleisschutzzaunsystem
DE202020103948U1 (de) 2020-07-08 2021-10-11 Arc Allround Cleaning Rheinfelden Ag Befestigungselement und Befestigungssystem zur Befestigung einer Gleiszusatzvorrichtung an einem Gleissystem sowie ein Gleisschutzzaunsystem

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1765265A (en) * 1927-11-10 1930-06-17 Edmund M Laughton Rail chair
CH311020A (fr) * 1953-07-08 1955-11-15 Matisa Materiel Ind Sa Appareil d'ancrage d'un lien à un rail d'une voie ferrée.
AT371169B (de) * 1982-02-01 1983-06-10 Schwarz Gerhard Schallschutzvorrichtung
DE4242077A1 (en) * 1992-12-14 1993-06-03 Stuttgarter Strassenbahnen Ag Sound proof apron for railway line - comprises vertical bracket to hold sound proof material at height to cover contact point of wheel and rail

Also Published As

Publication number Publication date
WO1995034719A1 (de) 1995-12-21
PL317649A1 (en) 1997-04-28
PL177563B1 (pl) 1999-12-31
ATE171231T1 (de) 1998-10-15
EP0760880B1 (de) 1998-09-16
EP0760880A1 (de) 1997-03-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ361196A3 (en) Device for fastening a stand on a rail profile strip
US6059159A (en) Utility rack adapter bracket
US10544895B2 (en) Equipment mounting system
CN104853959B (zh) 负荷承载器根部和车顶架
US10292493B2 (en) Bracket device
US10046719B2 (en) Modular shelving assembly
RU2405095C2 (ru) Устройство для крепления облицовочного профиля для перехода между двумя перпендикулярными друг другу поверхностями
CA2536889C (en) Roof perimeter cable guard system
US9308872B2 (en) Roof rack for a vehicle
CS72192A3 (en) Motor vehicle enclosure-type roof-associated carrier
US20110006022A1 (en) Telescoping Wire Cable Tray System
WO2008125752A3 (fr) Dispositif de montage d'équipements non dimensionnants sur une ossature structurelle d'un véhicule, véhicule équipé d'un tel dispositif et procédé de montage
US20080135821A1 (en) Temporary Safety Barrier System
US20090179116A1 (en) Cable management side bracket
MX2014009280A (es) Panel de conexion de telecomunicaciones montable en un bastidor.
US20130055648A1 (en) Gutter Guard Device
CN109845421B (zh) 安装辅助件
SK20342000A3 (sk) Príchytné zariadenie na rozvodné skrine vložené do otvorov montovaných priečok, najmä na malé elektrické rozvádzače
CA2737327C (en) Hand rail mounting bracket for an electrical panel
US20140263871A1 (en) Gangable Conduit Hanger Assembly
AU2008219357A1 (en) Guardrail System
WO2019110969A1 (en) Improvements in and relating to pipe support systems
NL2006100C2 (nl) Beugelklem voor bevestiging van een hekwerk aan een spoorstaaf.
GB2554160A (en) Connector
US20240003155A1 (en) Stiffening apparatus

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic