CZ290370B6 - Způsob a zařízení pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání - Google Patents
Způsob a zařízení pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání Download PDFInfo
- Publication number
- CZ290370B6 CZ290370B6 CZ19931744A CZ174493A CZ290370B6 CZ 290370 B6 CZ290370 B6 CZ 290370B6 CZ 19931744 A CZ19931744 A CZ 19931744A CZ 174493 A CZ174493 A CZ 174493A CZ 290370 B6 CZ290370 B6 CZ 290370B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- number list
- call
- value
- match
- record
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M3/00—Automatic or semi-automatic exchanges
- H04M3/42—Systems providing special services or facilities to subscribers
- H04M3/436—Arrangements for screening incoming calls, i.e. evaluating the characteristics of a call before deciding whether to answer it
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M1/00—Substation equipment, e.g. for use by subscribers
- H04M1/66—Substation equipment, e.g. for use by subscribers with means for preventing unauthorised or fraudulent calling
- H04M1/663—Preventing unauthorised calls to a telephone set
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Computer Security & Cryptography (AREA)
- Telephonic Communication Services (AREA)
- Exchange Systems With Centralized Control (AREA)
Abstract
Volaj c strana prov d telefonn vol n prost°ednictv m telefonn s t (15) do druh ho koncov ho za° zen (20). Druh koncov za° zen (20) analyzuje informace o vol n spojen s telefonn m vol n m. Informace o vol n se rozd l na samostatn atributy jako nap° klad volaj c telefonn slo a volan telefonn slo. Pak se prohled jeden nebo v ce seln²ch seznam , ulo en²ch ve druh m koncov m za° zen , aby se zjistilo, zda obsahuj z znam, kter² vykazuje shodu s volac mi atributy. Nenajde-li se shoda, vol n se odm tne. Najde-li se jedna nebo v ce shod, vol n se sm ruje podle specifikace u z znamu z seln ho seznamu s nejoptim ln j shodou. seln seznamy m e u ivatel snadno m nit.\
Description
Vynález se týká oblasti zpracování dat. Podrobněji tento vynález umožňuje příjemci telefonního volání analyzovat informace o volání spojené s telefonním voláním pro určení optimálního směrování telefonního volání.
Dosavadní stav techniky
Telekomunikační průmysl zaznamenal v posledních letech významný technologický pokrok. Minula doba kdy byl telefon byl chválen jako jednoduché zařízení k telefonnímu styku.
Účastník je po příchodu ze zaměstnání zahrnut množstvím telefonních volání a nabídkou speciálních služeb a zboží. Ochranu proti tomu nabízí použití záznamníku. Použití záznamníků má za následek sníženou chuť volání přátel, kteří musí odpovídat na záznamník předtím, než jsou spojeni na živo. Někteří lidé mají tzv. záznamníkovou fóbii a zavěsí ihned po několika zazvoněních, aby nespustili záznamník.
Některé z regionálních společností v USA nabízejí svým klientům službu nazvanou identifikace volajícího. Při identifikaci volajícího se zobrazí telefonní číslo příchozího volání na telefonu uživatele jakmile zazvoní. Vlastník má možnost prohlédnout si číslo a rozhodnout se, zda chce volání přijmout nebo ne. Ačkoliv identifikace volajícího nabízí několik výhod co se týče nežádoucích dotazů, má i svá omezení. Vlastník si často nemůže zapamatovat zobrazené telefonní číslo a rozpoznat, jedná-li se o přítele nebo ne, a často se splete při rozhodování o tom, zda má telefon zvednout.
Technologický rozvoj telefonních sítí způsobil vlastníkům přístrojů také jiné problémy. Přeje-li si uživatel zavolat do nějaké obchodní společnosti, aby se zeptal například na zboží nebo služby, neodpoví na jeho volání známý lokální obchodník. Jeho volání je přijato komplikovanou telemarketingovou sítí vyskytující se neznámo kde. Vlastník potom musí trpělivě snášet zpoždění, neboť jeho volání je přepojováno v rámci telemarketingové společnosti při hledání odborníka s potřebnými znalostmi, které jsou potřeba k zodpovězení na tento konkrétní požadavek. Po uživateli se často požaduje, aby odpovídal na složité série otázek, které klade automaticky přehrávaný hlas pomocí stisku několika tlačítek nebo jiných znaků klávesnice telefonu. Tyto kruté způsoby směrování volání nejsou uspokojující ani pro telemarketingové společnosti, protože jejich odborníci jsou nedostatečně využiti. Vadit to může zejména zákazníkům, kteří se pak mohou rozhodnout přejít ke konkurenci.
Podstata vynálezu
Primárním předmětem vynálezu je zajištění zdokonaleného mechanismu pro manipulaci s příchozími telefonními voláními.
Dalším předmětem vynálezu je zajistit automatický mechanismus pro účinnou ochranu před nežádoucími hovory.
Dalším předmětem vynálezu je zajištění automatického mechanismu pro účinné směrováni příchozího telefonního hovoru do optimálního místa určení.
Tyto a další předměty jsou dosaženy způsobem a zařízením pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání, které jsou zde popsány.
Telefonní volání je provedeno volající stranou. Telefonní volání je směrováno prostřednictvím telefonní sítě k jednomu koncovému zařízení. Koncové zařízení analyzuje informace o volání spojené s telefonním voláním. Informace o volání jsou rozděleny na samostatné volací atributy jako je volající telefonní číslo a volané telefonní číslo. Potom se prohledá jeden nebo více seznamů čísel, aby se zjistilo zda obsahují záznam, který se shoduje s volacími atributy. Pokud se shoda nenajde, volání se zamítne. Nalezne-li se jedna nebo více shod, je volání směrováno podle toho jak udává záznam v seznamu čísel, který vykazuje nej optimálnější shodu. Seznamy čísel může uživatel jednoduše měnit.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 komunikační prostředí podle tohoto vynálezu obr. 2 koncové zařízení podle tohoto vynálezu obr. 3 podrobnější znázornění obsahu paměti koncového zařízení podle tohoto vynálezu obr. 4A vzorové seznamy čísel podle tohoto vynálezu použité v upřednostňovaném provedení obr. 4B vzorové vyhledávací stromy pro seznamy čísel na obr. 4A obr. 5 vzorový číselný seznam podle tohoto vynálezu použitý v alternativním provedení obr. 6A-6B vývojový diagram vhodně naprogramovaného koncového zařízení podle tohoto vynálezu.
obr. 7 počítačové obrazovky použité k úpravě informací obsažených v seznamu čísel podle tohoto vynálezu
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 ukazuje komunikační prostředí podle vynálezu. První telefon 10 je způsobilý k zahájení volání, které je přijato druhým telefonem 18 prostřednictvím prvního koncového zařízení 12, telekomunikační sítě 15 a druhého koncového zařízení 20. V upřednostňovaném provedení je síť 15 síť ISDN, ačkoliv lze použít také jiné telekomunikační sítě od současných založených na DTMF až po sítě budoucnosti. Lze použít libovolnou telekomunikační síť způsobilou pro přenos souvisejících informací o telefonním volání.
Síť 15 podporuje spojení až tisícům koncových zařízení takových jako je první koncové zařízení 12 a druhé koncové zařízení 20 na obr. 1. Koncové zařízení připojené k síti 15 podporuje protokol sítě 15 umožňuje komunikaci mezi jednotlivým koncovým zařízením a libovolným z připojených telefonů. Přestože obr. 1 ukazuje jeden telefon připojený ke každému z koncových zařízení, lze ke každém koncovému zařízení kdekoliv připojit až několik stovek telefonních přístrojů.
-2 CZ 290370 B6
První koncové zařízení 12 může být umístěno na stejném místě jako jeho podporované telefony nebo na místě vzdáleném v místní, regionální nebo národní telefonní ústředně. Zatímco první telefon 10 a první koncové zařízení 12 a druhý telefon 18 a druhé koncové zařízení 20 jsou v upřednostňovaném provedení diskrétní komponenty, v alternativním provedení může být telefon a koncové zařízení v jedné kombinované jednotce. Tato kombinace může být zvláště výhodná pro domovní nebo malé kancelářské prostředí, kde není potřeba výkonné koncové zařízení s připojenými stovkami telefonů.
Obr. 2 ukazuje podrobněji druhé koncové zařízení 20. Druhé koncové zařízení 20 obsahuje síťové rozhraní 21, procesor 23, paměť 30 a telefonní rozhraní 25. Síťové rozhraní 21 umožňuje koncovému zařízení 20 komunikovat se sítí 15. Síťové rozhraní 21 přijímá telefonní volání zahájené z ostatních telefonů této sítě a také přenáší telefonní volání zahájená z dalších telefonů připojených ke druhému koncovému zařízení 20 prostřednictvím vedení 17. Vedení 17 není vyžadováno, neexistují-li telefony, ke kterým se lze připojit, jako například pro datová volání mezi koncovými zařízeními, nebo v případech, kdy koncové zařízení odpovídá na hlasové volání digitalizovanou řečí nebo směruje volání zpět prostřednictvím sítě 15.
Procesor 23, vhodně naprogramovaný, jak ukazuje vývojový diagram na obr. 6A-6B, provádí příjem/odmítání a optimalizované směrování příchozích volání přijatých druhým koncovým zařízením 20 jak bude podrobněji popsáno níže. Procesor 23 může být velmi jednoduchý mikroprocesor, jako například Intel 8088, nebo být součástí složitějšího výpočetního prostředí, které se nachází v mikropočítačích, počítačích středního výkonu nebo sálových počítačích.
Telefonní rozhraní 25 je připojeno k procesoru 23 a umožňuje druhému koncovému zařízení 20 komunikovat s jedním nebo více telefony, jako například s druhým telefonem 18 (obr. 1) připojeným k telefonnímu rozhraní 25 prostřednictvím vedení 17. Složitost telefonního rozhraní 25 ve velké míře závisí na počtu telefonů podporovaných druhým koncovým zařízením 20. Je-li podporován pouze jeden nebo maximálně několik málo telefonů, může být telefonní rozhraní 25 jednoduchá přepínací logika, která se nachází v běžným multiplexorech, nebo jiná odborníkům dobře známá logická hradla. Telefonní rozhraní 25 se nevyžaduje pokud druhé koncové zařízení 20 není spojeno s žádným z telefonů. Naopak, jsou-li napájeny desítky, stovky nebo tisíce telefonů, telefonní rozhraní 25 je stále složitější. Může být žádoucí použít výpočetní výkon soukromé pobočkové ústředny nebo podobného zařízení, popř. softwaru, které jsou schopny komunikace s takovým zařízením.
V upřednostňovaném provedení je procesor 23 a paměť 30 součástí aplikačního systému Application System/400 se středně velkým výpočetním výkonem vyráběného firmou IBM. Síťové rozhraní 21 je adaptér ISDN Basic Rate Interface integrovaný do AS/400. Linka 16 je kabel RJ45. Telefonní rozhraní 25 je licenční programový produkt CallPath/400 umožňující manipulaci s telefonem, také vyráběný firmou IBM.
Vrátíme-li se znovu k obr. 2, je paměť 30 spojena s procesorem 23. Paměť 30 obsahuje data, která používá vhodně programovaný procesor 23 pro rozhodnutí, zda příchozí volání přijmout či odmítnout, a v případě přijetí jej směrovat do příslušného telefonu. Obsah paměti 30 je podrobně ukázán na obr. 3. Paměť 30 obsahuje jeden nebo více číselných seznamů 31 ajeden nebo více vyhledávacích stromů 32. Každý číselný seznam v paměti 30 obsahuje stejný počet řádků (jako například řádek 33) a sloupců (jako například 34) jako ostatní číselné seznamy v paměti 30. Každý řádek číselného seznamu je záznam s číslem. Záznam s číslem v seznamu obsahuje jeden nebo více sloupců dat. Jak bude podrobněji uvedeno níže, jsou data číselného seznamu použita k určení optimální cesty nebo odmítnutí příchozího volání. Počet řádků, sloupců a číselných seznamů je proměnný a může se měnit podle požadované funkčnosti.
Vyhledávací stromy 32 se používají v upřednostňovaném provedení k urychlení vyhledávání dat v číselném seznamu, ale nejsou potřeba v alternativním provedení. Jsou-li použity vyhledávací
-3 CZ 290370 B6 stromy 32, existuje jeden vyhledávací strom pro každý sloupec (jako například sloupec 34) číselného seznamu. Protože každý seznam čísel z číselných seznamů 31 obsahuje čtyři sloupce, jsou ukázány čtyři vyhledávací stromy 32.
Každý vyhledávací strom obsahuje záznamy, jako například záznam 35. Vyhledávací strom obsahuje počet záznamů, který se rovná celkovému počtu záznamů ve všech číselných seznamech. Jelikož existuje celkem patnáct vstupů v číselných seznamech 31, obsahuje každý vyhledávací strom patnáct záznamů.
První vyhledávací strom obsahuje data z číselného seznamu z prvního sloupce každého číselného seznamu. Záznam vyhledávacího stromu obsahuje tři sloupce dat vyhledávacího stromu. Sloupec 37 záznamu 35 vyhledávacího stromu obsahuje data z číselného seznamu na prvním řádku a v prvním sloupci druhého číselného seznamu, zde například 5551212. Sloupec 38 obsahuje označení číselného seznamu, ze kterého přicházejí tato data číselného seznamu (například zde označeno jako 02 což udává číselný seznam 02). Sloupec 39 obsahuje označení řádku v číselném seznamu, ze kterého pocházejí data tohoto číselného seznamu (zde například 01 což udává první řádek číselného seznamu).
V upřednostňovaném provedení jsou záznamy vyhledávacího stromu setříděny podle dat číselného seznamu, číselného seznamu a řádku, aby se urychlilo vyhledávání. Například tři záznamy před záznamem 35 by obsahovaly data z číselného seznamu z jeho prvního sloupce záznamů s čísly menšími než 551212. Zbývající záznamy následující za záznamem 35 v prvním vyhledávacím stromu by obsahovaly data z prvního sloupce ve zbytku záznamů z číselných seznamů s čísly většími než 5551212, za nimi by následovaly všechny záznamy se zástupnými znaky (jako například 608#) a všechny obecné záznamy (jako například *ANY, tj. všechny).
Druhý vyhledávací strom obsahuje data ze druhého sloupce každého číselného seznamu opět setříděná pro urychlení vyhledávání. Záznam 36 obsahuje data číselného seznamu z prvního řádku druhého sloupce druhého seznamu (například zde 23). Zbytek druhého vyhledávacího stromu, stejně tak i třetí a čtvrtý vyhledávací strom se řídí stejným organizačním vzorem. Jak je odborníkům jasné, organizační vzor vyhledávání do stromu je jen jedním z několika více možných ekvivalentních organizačních vzorů, které lze použít k urychlení vyhledávání dat v číselném seznamu.
Obr. 4A ukazuje vzorové číselné seznamy podle tohoto vynálezu, které lze použít v aplikaci přijímání hovorů v telemarketingu, kde koncové zařízení přijímá denně tisíce volání. Jsou zobrazeny tři číselné seznamy. Tyto seznamy obsahují čtyři sloupce dat. První sloupec obsahuje telefonní číslo volající strany. Druhý sloupec obsahuje dílčí adresu volající strany. Dílčí adresa může být vložena původcem telefonního volání nebo jeho koncovým zařízením a může poskytovat dodatečné informace o volající straně. Například dílčí adresa volající strany 13 může znamenat, že volající je vdaná běloška ve věku 30-50 let s ročním příjmem nad 50 000 dolarů.
Třetí sloupec obsahuje telefonní číslo volané strany. Čtvrtý sloupec obsahuje dílčí adresu volané strany, obsahující dodatečné informace o účelu volání. Například dílčí adresa 09 volající strany může být kódem inzerátu v časopise, která byla zadána původcem volání, který naznačuje, že volající má zájem se dozvědět podrobnější informace o mezinárodním kapitálovém společném fondu.
V našem příkladu na obr. 4A koncové zařízení v telemarketingovém centru, kde se přijímají telefonické hovory, přijme telefonické volání. Telefonické volání by bylo doprovázeno informacemi o volání, které souvisí s telefonickým voláním. Koncové zařízeni by rozdělilo informace o volání na jeden nebo více volacích atributů. Volací atributy jsou v tomto příkladu
-4CZ 290370 B6 číslo volající strany, dílčí adresa volající strany a dílčí adresa volané strany. Atributy prostředí udávají informace o příjemci volání a jsou-li přítomny, zjistí se a přidají se k volacím atributům.
Tyto atributy se porovnají s každým záznamem číselného seznamu, přičemž se hledá jedna nebo více shod. Shodou může být bud, to přesná shoda, shoda se zástupnými znaky, nebo generická shoda. Přesná shoda je tam, kde všechny atributy se přesně shodují se všemi daty v záznamu. Povšimněte si, že v upřednostňovaném provedení se data ΝΟΝΕ (žádný) považují za přesnou shodu pro atribut, který neobsahuje žádná data. Shoda se zástupnými znaky nastává tam, kde se neshoduje jeden nebo více atributů přesně s daty v číselném seznamu, ale kde se shoduje zkrácená verze atributu s daty z číselného seznamu v záznamu. Například telefonní číslo 6081111211 by se přesně neshodovalo s údajem z číselného seznamu 608#, ale nastane shoda se zkrácenou verzí telefonního čísla. Znak # je jednou z mnoha reprezentací operace zkracování zleva doprava. V alternativním provedení lze používat jiné zkracování pomocí zástupných znaků kromě zkracování zleva doprava. Například u dat $555# z číselného seznamu by nastala shoda se zkrácenou verzí volacího atributu 6085551111, protože tento volací atribut obsahuje řetězec 555. Znak $ je jedním z více reprezentací operace zkracování zprava doleva.
Generická shoda nastává tam, kde jeden nebo více atributů nenalezne přesnou shodu s daty v číselném seznamu v záznamech, ale kde data v číselném seznamu udávají, že je pro atribut přípustná libovolná hodnota. Například telefonní číslo 6081111211 by nenalezlo přesnou shodu s daty v číselném seznamu *ANY, údaj *ANY však udává, že je přípustné libovolné telefonní číslo, včetně 6081111211.
Je třeba poznamenat, že záznam v číselném seznamu označený jako shoda se zástupnými znaky nebo generická shoda s atributy z příchozích volání a prostředí příjemce mohou skutečně obsahovat jeden nebo více záznamů, které jsou identické s určitým atributem. Například, volací atributy 5075553311, 12, 6082224444, 00 od příchozího volání by se genericky shodovaly se záznamem 5075553311, *ANY, *ANY, *ANY, přestože atribut prvního volání 5075553311 je identický s daty v záznamu z prvního číselného seznamu.
V upřednostňovaném provedení nemůže mít záznam v číselném seznamu přesnou shodu, shodu se zástupnými znaky ani generickou shodu s volacími atributy a atributy prostředí, pokud u nějakých dat v záznamu číselného seznamu nenastane shoda sjeho atributem. Alternativní provedení by to umožňovalo, avšak jen pokud se shoduje alespoň jeden atribut.
Záznam v číselném seznamu, který se přesně shoduje s atributy příchozího volání se považuje za získání volání a může indikovat, kam se má volání směrovat. Není-li nalezena přesná shoda, získá volání nejoptimálnější nebo generická shoda. Způsob určení toho, která shoda se zástupnými znaky nebo generická shoda je nejoptimálnější bude popsán podrobněji níže, nicméně je založen na počtu záznamů identických s volacími atributy a na libovolném uživatelem určeném nastavení vah důležitosti dat z číselného seznamu.
Nenalezne-li se žádná přesná shoda, shoda se zástupnými znaky, ani generická shoda (jak bylo definováno výše) volání se odmítne.
Tyto informace o směrování použité získávajícím záznamem z číselného seznamu pro směrování telefonního volání mohou být bud, to připojeny ke každému číselnému seznamu jako celku, nebo mohou být spojeny s každým záznamem v číselném seznamu. Směrovací data mohou být uložena v paměti s číselným seznamem nebo se záznamem číselného seznamu nebo uložena jako součást aplikačního programu nebo jiných segmentů paměti 30 (obr. 2).
Nyní opět co se týče obr. 4A předpokládejme, že číselný seznam 01 je určen ke zpracování směrování příchozích volání, pro které nelze předem získat podrobné informace. Kdykoliv je záznam z číselného seznamu v číselném seznamu 01 vítězný pro příchozí volání, bude příchozí
-5CZ 290370 B6 volání směrováno na telefon podle číselného seznamu 01. Číselný seznam 02 je určen k řízení směrování příchozích volání pro speciální zákazníky, kteří již dříve volali nebo pro ty, jejichž telefonní číslo, popř. jiné informace, byly již získány. Tyto zákazníky lze nasměrovat rychle a přesně k obchodníkovi telemarketingové společnosti, který obsluhuje telefon podle číselného seznamu 02. Volání může obsahovat dostatek podrobností ktomu, aby mohl pracovník telemarketingové společnosti odpovědět na příchozí hovor nějak adresně, například Dobrý den pane Nováku! Už jste se rozmyslel, zda koupíte ten svetr, na který jste se minule ptal ?.
Číselný seznam 03 je určen k řízení směrování příchozích volání od zákazníků, kteří do společnosti ještě nikdy nevolali, avšak označili konkrétní dotaz. Například jakékoli příchozí volání obsahující dílčí adresu volaného 21 udává, že zákazník si přeje dozvědět podrobnosti o léčení a prevenci plešatosti, takže volání může být směrováno automaticky na zaměstnance telemarketingové společnosti, který se touto problematikou zabývá.
Na obr. 4B jsou znázorněny vyhledávací stromy spojené s číselnými seznamy na obr. 4A. Jak bylo popsáno výše, každý vyhledávací strom obsahuje setříděná data z číselného seznamu z odpovídajícího sloupce každého číselného seznamu.
Obr. 5 ukazuje vzorový číselný seznam podle tohoto vynálezu, který by mohl být použit k aplikaci v domácím prostředí nebo v malé kanceláři, kde koncové zařízení přijímá denně pouze málo telefonních volání. Je ukázán jeden číselný seznam. Tento číselný seznam obsahuje sedm sloupců dat číselného seznamu. První čtyři sloupce byly popsány výše. Pátý sloupec udává den v týdnu, kdy bylo volání přijato. Tato informace může být přijata buďto jako volací atribut, nebo určena procesorem 23 dotazem na systémové datum uložené v paměti 30. Šestý sloupec obsahuje informaci o držiteli. Tyto informace se používají k porovnání s atributem prostředí, který není zahrnut jako část příchozího volání, aleje udán příjemcem volání. Je-li přítomen jeden nebo více atributů prostředí, přidají se a manipuluje se s nimi stejně, jako s volacími atributy přijatými ve volání, jak bude podrobněji popsáno níže. V našem příkladě stavové údaje o držiteli udávají, zda držitelé odešli, nejsou zaneprázdněni, nebo pracují. Poslední sloupec obsahuje informace o směrování. Na rozdíl od příkladu z obr. 3A jsou tato směrovací data uložena v každém záznamu z číselného seznamu.
V našem příkladu z obr. 5 je koncové zařízení obsaženo v hlavním telefonu umístěném v rodinném domě Johnsonových. Do jejich domu jsou zavedeny tři telefonní linky: 5071111111 je telefonní číslo sídla, 5072222222 je telefonní číslo malé účetní firmy paní Johnsonové v přízemí a 5073333333 je telefonní číslo jejich pubertální upovídané dcery Tiffany.
Směrovací kódy 01 a 02 směrují příchozí volání do telefonu v kuchyni, ale kód 02 způsobí dvojí zazvonění tohoto telefonu. Podobně 03 a 04 směrují příchozí volání na telefon v přízemní kanceláři, přičemž opět 04 způsobí dvojí zazvonění tohoto telefonu, a kódy 05 a 06 směrují příchozí volání do ložnice Tiffany, přičemž 06 způsobí jeho dvojí zazvonění. Směrovací kód 00 udává explicitně, aby volání nebylo přijato a směrovací kód 10 udává, aby volání bylo směrováno na rodinný záznamník.
Je-li první záznam z číselného seznamu vítězný záznam, příchozí volání je směrováno do kuchyně a telefon zazvoní jednou. Je-li vítězný záznam čtvrtý záznam číselného seznamu, volání přichází od speciálního klienta obchodu paní Johnsonové a je směrováno na telefon v její kanceláři a zvoní dvakrát. Je-li vítězný záznam osmý záznam z číselného seznamu, volá James Jilted, bývalý přítel Tiffany. Tiffany zadala tento záznam do číselného seznamu tak, aby příchozí volání z Jamesova telefonního čísla nebyla přijímána.
V upřednostňovaném provedeni jsou s číselným seznamem na obr. 5 spojeny vyhledávací stromy podobné vyhledávacím stromům na obr. 48. Jak bylo uvedeno výše, obsahuje každý vyhledávací strom setříděná data z číselného seznamu z příslušného sloupce seznamu. V případě jediného
-6CZ 290370 B6 číselného seznamu nebo malého počtu číselných seznamů nemusí urychlení při použití vyhledávacích strojů vyvážit pracnost s jejich zavedením a používáním.
Obr. 6A-6B ukazují vývojový diagram toho, jak je druhé koncové zařízení 20 naprogramováno k provádění tohoto vynálezu. Blok 101 inicializuje proměnnou nazvanou Count (počet) pro každý záznam číselných seznamů na hodnotu -1. Blok 102 zpracuje nebo rozdělí informace o volání spojené s příchozím hovorem na jeden nebo více volacích atributů. Pomocí našeho příkladu telemarketingové aplikace pro příjem telefonních volání z obr. 4, blok 102 zpracuje informace o volání na čtyři volací atributy známé jako Atribut (1), Atribut (2), Atribut (3) a Atribut (4). Atribut (1) odpovídá číslu volajícího účastníka. Atribut (2) odpovídá dílčí adrese volajícího, atd. Blok 102 také vytvoří záložní kopii těchto atributů, takže vývojový diagram z obr. 6A-6B vždy pracuje se správnými informacemi. Tato záložní kopie se použije k obnově atributu na jeho původní hodnotu pokud se atribut zkrátí nebo se provede jeho zobecnění jako součást konkrétní operace při zpracování.
Blok 110 ověří, zda budou potřeba nějaké atributy prostředí jako součást procesu rozhodování, jak bylo popsáno výše, atribut prostředí není součástí volání, ale je označen příjemcem volání. Existuje-li jeden nebo více atributů prostředí, (jako například stav držitele z obr. 5A), určí se hodnota těchto atributů a přidají se do volacích atributů určených v bloku 102. Také se vytvoří záložní kopie atributů prostředí v bloku 110. V našem příkladě neexistují žádné atributy prostředí.
Pro vysvětlení vývojového diagramu předpokládejme, že je přijato volání a blok 102 zpracuje informace o volání do následujících atributů:
Atribut (1) = 6085551111
Atribut (2) = 16
Atribut (3) = 5073337766
Atribut (4) = 21
Blok 103 hledá v prvním prohledávacím stromu záznam, který vyhovuje Atributu(l). Blok 103 určí, že záznam 201 z prvního prohledávacího stromu vyhovuje Atributu (1), takže blok 104 je vyhodnocen kladně. Blok 105 si zapamatuje číselný seznam (02) a řádek z číselného seznamu (také 02) obsažený v záznamu 201. Blok 106 se zeptá, zda Atribut (1) je *ANY nebo udává shodu se zástupnými znaky. Protože právě nastala přesná shoda, blok 106 je vyhodnocen záporně a blok 107 nastaví proměnnou Count pro tento záznam z číselného seznamu rovnu uživatelsky definované váze Atributu(l). Telemarketingové centrum má možnost rozhodnout se, že některé atributy jsou důležitější než jiné a přiřadit jim různé váhové činitele. Centrum může například přiřadit váhový činitel 0, 5 Atributu(2) a hodnotu 1,0 zbývajícím atributům a tím udat, že Atribut (2) je pouze z poloviny důležitý oproti zbývajícím atributům. Pro naše účely předpokládejme, že všechny atributy mají výchozí váhový činitel 1,0. V tomto případě blok 107 nastaví proměnnou Count=l. Blok 108 nastaví proměnnou counter j = 2 při přípravě na kontrolu dalšího atributu.
Blok 120 (obr. 68) ověří, zda další volací atribut vyhovuje dalšímu sloupci dat ze seznamu čísel v záznamu, který vyhovoval předchozímu volacímu atributu. V našem příkladě z obr. 4 se ověří záznam 202 druhého prohledávacího stromu, aby se zjistilo, zda data v prvním sloupci záznamu 202 vyhovují Atributu(2). Protože Atribut (2) = 16, je provedena shoda, takže tok řízení pokračuje do bloku 122. Blok 122 se zeptá, zda Atribut (j) je *ANY nebo udává shodu se zástupnými znaky. Protože máme přesnou shodu, blok 122 je vyhodnocen záporně a blok 123 inkrementuje proměnnou Count pro tento záznam o uživatelsky definovanou váhu Atributu(2). V našem příkladě blok 123 inkrementuje proměnnou Count na 2.
Blok 124 se přesvědčí, zda existuje další volací atribut, který se má zkontrolovat. Protože ke kontrole na shodu zůstává Atribut (3), proměnná j se inkrementuje na 3 a znovu se provedou
-7 CZ 290370 B6 bloky 120-123. Tyto bloky určí, že nastala shoda mezi záznamem 203 prohledávacího stromu a Atributem(3), takže se proměnná Count inkrementuje na 3. Protože zůstává ke kontrole Atribut (4), provedou se znovu bloky 120-123. Tyto bloky určí, že nastala shoda mezi záznamem 204 prohledávacího stromu a Atributem(4), takže proměnná Count se zvýší na 4 pro tento záznam z číselného seznamu. Blok 124 určí, že neexistují další atributy ke kontrole, takže se tok řízení vrací do bloku 103 na obr. 6A. V našem příkladě udává proměnná Count=4 přesnou shodu pro záznam 301 z číselné tabulky z obr. 4A.
Blok 103 opět zkontroluje první prohledávací strom, aby zjistil, zda existují nějaké další shody pro Atribut (1). Protože žádné další záznamy kromě záznamu 201 neobsahují hodnotu 6085551111, není nalezena žádná shoda a blok 104 je vyhodnocen záporně. Blok 130 se zeptá, zda byly zkontrolovány všechny zástupné znaky pro Atribut (1). Protože jsme ještě nekontrolovali žádné zástupné znaky, blok 130 je vyhodnocen záporně a blok 132 zkrátí Atribut (1) odseknutím jednoho znaku a nahrazením všech odseknutých znaků jedním znakem #. Proto je Atribut (1) nyní 608555111#. Bloky 103, 104, 130 a 132 se provádí opakovaně, dokud není nalezena shoda se zástupnými znaky nebo dokud nebyly odříznuty všechny znaky Atributu(l). V našem příkladě je Atribut (1) opakovaně zkracován, dokud není 608#. V tomto bodě blok 130 nalezne shodu se záznamem 205 prohledávacího stromu, a provede se blok 105 pro uložení číselného seznamu a řádku záznamu 205. Blok 106 se ještě jednou zeptá, zda Atribut (1) = *ANY nebo se jedná o shodu se zástupným znakem. Protože se jedná o shodu se zástupným znakem, proměnná Count spojená s tímto záznamem číselného seznamu je změněna z -1 na 0, což udává, že tento záznam obsahuje platnou shodu. Blok 108 nastaví j=2 a bloky 120-123 zkontrolují, zda se první sloupec záznamu 206 prohledávacího stromu shoduje s Atributem(2). Protože obě tyto hodnoty jsou 16, existuje shoda a proměnná Count je inkrementována na 1.
Blok 125 nastaví j=3 a bloky 120-122 zkontrolují, zda se první sloupec záznamu 207 prohledávacího stromu shoduje s Atributem(3). Protože Atribut (3) = 5073337766 a záznam prohledávacího stromu obsahuje *ANY, nenastává shoda. Blok 121 je vyhodnocen záporně, a tok řízení se přesune do bloku 140. Blok 140 se zeptá, zda byly zkontrolovány všechny zástupné znaky pro Atribut (3). Protože jsme zatím nekontrolovali žádné zástupné znaky pro tento atribut, blok 140 je vyhodnocen záporně a blok 142 zkrátí Atribut (3) odříznutím jednoho znaku a nahrazením všech odříznutých znaků jedním znakem #. Atribut (3) je tudíž nyní 507333776#. Bloky 103, 104, 130 a 132 se opakovaně provádějí, dokud není nalezena shoda se zástupnými znaky nebo dokud nebyly odříznuty všechny znaky Atributu(3).V našem příkladě je Atribut (1) opakovaně zkracován, dokud jediná ponechaná část není #, aniž by došlo dokonce ke shodě s *ANY obsaženým v záznamu 207 prohledávacího stromu. Byly tudíž prohledány všechny zástupné znaky a blok 140 je vyhodnocen kladně.
Blok 150 se zeptá, zda Atribut (3) = *ANY. Protože Atribut (3) je nyní #, blok 150 je vyhodnocen záporně a blok 152 nastaví Atribut (3) = *ANY. Tok se vrátí do bloku 120, který zkontroluje, zda se nyní první sloupec záznamu 207 prohledávacího stromu shoduje s Atributem(3). Protože jsou obě tyto hodnoty nyní *ANY, nastala shoda. Blok 122 je však vyhodnocen kladně, takže proměnná Count není inkrementována. Stejně jako je tomu u shody se zástupnými znaky, proměnná počet Count není u generické shody inkrementována. Blok 124 udává, že existuje ještě jeden atribut, který je třeba ověřit, takže se inkrementuje proměnná j na 4 a přecházíme zpět do bloku 120.
Nyní bloky 120-122 zkontrolují, zda se první sloupec záznamu 208 prohledávacího stromu shoduje s Atributem(4). Protože Atribut (4) = 21 a záznam prohledávacího stromu obsahuje 99, shoda nenastane. Blok 121 je vyhodnocen záporně a tok řízení se přesune na blok 140. Bloky 140 a 142 se provádí, dokud se nenalezne Atribut (4) = # s žádnou shodou. Bloky 150 a 152 pak nastaví Atribut (4) na *ANY, ale tentokrát je blok 121 vyhodnocen záporně, protože *ANY se neshoduje s 99. Protože byly ověřeny všechny zástupné znaky a Atribut (4) je *ANY, blok 150 je vyhodnocen záporně. Když je blok 150 vyhodnocen záporně, víme, že jsme nalezli
-8CZ 290370 B6 záznam, který se neshodoval - tj. neexistuje přesná shoda, shoda se zástupnými znaky, ani generická shoda. V upřednostňovaném provedení záznam číselného seznamu nemůže získat volání pokud obsahuje záznam, kde nenastane shoda u volacího atributu. Blok 155 tudíž resetuje proměnnou Count zpět na -1 pro tento záznam a tím označí dosažení nepřijatelného výsledku. V alternativním provedení může záznam číselného seznamu získat volání pokud obsahuje záznam, který se neshoduje s volacím atributem a má nejvyšší hodnotu proměnné Count. V tomto provedení blok 155 neexistuje.
V obou provedeních blok 156 obnoví atributy na jejich původní hodnoty ze záložní kopie uložené v blocích 102, a/nebo bloku 110 a tok se pak opět vrátí zpět do bloku 103. Blok 103 ověří opět první prohledávací strom, aby zjistil, zda existují nějaké další shody pro Atribut (1). Protože žádné další záznamy kromě záznamu 201 neobsahují hodnotu 6085551111, není nalezena žádná shoda a blok 104 je vyhodnocen záporně. Blok 130 se zeptá, zda byly ověřeny všechny zástupné znaky pro Atribut (1). Protože již tyto zástupné znaky byly ověřeny, blok 130 je vyhodnocen kladně. Blok 160 se zeptá, zda Atribut (1) = *ANY. Protože Atribut (1) není *ANY, blok 160 je vyhodnocen záporně a blok 162 nastaví Atribut (1) = *ANY. Tok se vrátí do bloku 103, který ověří, zda se první sloupec záznamu 209 prohledávacího stromu nyní shoduje s Atributem(l). Protože obě tyto hodnoty jsou nyní *ANY, nastává shoda. Bloky 104 a 106 jsou vyhodnoceny kladně a blok 109 nastaví proměnnou Count pro záznam na 0.
Opakovaně se provádí bloky 120, 121, 140, 150, 152, 103-108, 120, 121, 122, 124 a 125 a určí, že záznamy 210, 211 a 212 prohledávacího stromu, jako například záznam 209 prohledávacího stromu, všechny obsahují generické shody. Blok 124 je po ověření posledního atributu vyhodnotí záporně a tok se vrací zpět do bloku 103. Povšimněte si, že proměnná Count pro tento záznam číselného seznamuje 0.
Blok 103 eventuálně najde další výskyty, kde je *ANY umístěno v prvním sloupci záznamu prohledávaného stromu a eventuálně určí, že tyto záznamy číselného seznamu nejsou přípustné, protože obsahují jednu nebo více neshod. Po ověření všech těchto záznamů je blok 160 vyhodnocen kladně, což znamená, že veškeré prohledávání je hotové. Řízení toku se přesune do bloku 170.
Blok 170 hledá záznam číselného seznamu s nejvyšší hodnotou proměnné Count. Určí, že záznam 301 číselného seznamu má hodnotu proměnné Count 4, záznam 302 má hodnotu proměnné Count 1, záznam 303 má hodnotu proměnné Count 0 a zbytek záznamů má hodnotu proměnné Count -1. Určí proto, že záznam 301 číselného seznamu je vítěz s hodnotou proměnné count 4. V případě nerozhodného výsledku může být vítěz vybrán náhodně nebo jiným mechanismem rozřešování nerozhodných výsledků.
Blok 171 se zeptá, zda hodnota proměnné Count pro vítězný záznam číselného seznamu je platná. V upřednostňovaném provedení je platná libovolná hodnota proměnné count větší nebo rovna 0, přestože tento způsob určení by mohlo být v případě potřeby jiné. Protože záznam 301 číselného seznamu má platnou hodnotu proměnné count 4, blok 172 směruje volání podle toho jak udává záznam číselného seznamu nebo číselný seznam. V našem příkladě se volání směruje pracovníkovi telemarketingové společnosti, který odpovídá číselnému seznamu 02, protože záznam 301 číselného seznamu je členem číselného seznamu 02. Program pak skončí v bloku 190. Pokud nebyl nalezen platný číselný seznam, volání by se v bloku 175 odmítlo.
Data číselného seznamu obsažená v číselných seznamech, stejně tak jako váhové koeficienty přiřazené volacím atributům, mohou být snadno měněny uživatelem, jako je ukázáno na obrazovkách obr. 7.
Zatímco tento vynález byl popsán vzhledem k upřednostňovanému provedení, odborníci pochopí, že v něm lze provádět mnoho změn v detailech bez odchýlení od ducha, rozsahu
-9CZ 290370 B6 a nauky tohoto vynálezu. Například přestože se většina popisu soustředila na hlasové aplikace, přijímaní/odmítání a směrování datových hovorů mezi počítači by také mohlo použít tento vynález. Tento vynález by byl důležitý zejména jako bezpečnostní mechanismus pro vzdálené terminály připojené k hostitelskému počítači prostřednictvím telefonického připojení sítě. Navíc lze použít jiné mechanismy pro zadávání/změnu dat v číselném seznamu, jako například použití číselné klávesnice samotného telefonu, místo obrazovek z obr. 7A-C. Zde uvedený popis má tedy být omezen pouze do té míry, jak udávají patentové nároky.
PATENTOVÉ NÁROKY
Claims (6)
1. Způsob pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonního volání založený na informacích o volání spojených s telefonním voláním, vyznačující se tím, že informace o volání se rozdělí na množství volacích atributů, dále se hledá v číselném seznamu první záznam z číselného seznamu, který vykazuje shodu s množstvím volacích atributů, potom se nalezne první záznam z číselného seznamu vykazující shodu, potom se přiřadí první hodnota prvnímu záznamu z číselného seznamu, přičemž první hodnota ukazuje jak optimálně se shoduje první záznam z číselného seznamu s množstvím atributů, v dalším kroku se v číselném seznamu hledá druhý záznam z číselného seznamu, který vykazuje shodu s množstvím atributů, pak se nalezne druhý záznam z číselného seznamu a přiřadí se druhá hodnota druhému záznamu z číselného seznamu, přičemž druhá hodnota udává, jak optimálně druhý se záznam z číselného seznamu shoduje s množstvím volacích atributů, pak se určí, zda druhá hodnota udává optimálnější shodu než první hodnota a telefonní hovor se směruje na telefon spojený s druhým záznamem z číselného seznamu, pokud se určí, že druhá hodnota udává optimálnější shodu.
2. Způsob podle nároku 1,vyznačující se tím, že během přiřazování první hodnoty prvnímu číselnému seznamu se označí v první hodnotě, že první záznam z číselného seznamu obsahuje platnou shodu, dále se určí váhový činitel pro každý z množství volacích atributů a inkrementuje se první hodnota o váhový činitel spojený s jedním z množství volacích atributů pokaždé, když se záznam z číselného seznamu přesně shoduje s jedním z množství volacích atributů.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že se určí atribut prostředí a
- 10CZ 290370 B6 hledá se v číselném seznamu první záznam z číselného seznamu, který vykazuje shodu s atributem prostředí, potom se přiřadí první hodnota prvnímu záznamu z číselného seznamu, přičemž první hodnota udává, jak optimálně se shoduje první záznam z číselného seznamu s atributem prostředí a v číselném seznamu se hledá druhý záznam z číselného seznamu, který vykazuje shodu s atributem prostředí a přiřadí se druhá hodnota druhému záznamu z číselného seznamu, kde druhá hodnota udává, jak optimálně se shoduje druhý záznam z číselného seznamu s atributem prostředí.
4. Způsob podle nároku 3, v y z n a č u j í c í se tím, že se určí váhový činitel pro atribut prostředí a první hodnota se inkrementuje o váhový činitel spojený s atributem prostředí pokaždé, když se data v číselném seznamu přesně shodují s atributem prostředí.
5. Zařízení pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání z telefonní sítě na základě informací o volání spojených s telefonním voláním, obsahující koncové zařízení (12, 20) připojené k telefonní síti (15), přičemž koncové zařízení (12, 20) má procesor (23) a paměť (30), vy z n a č uj í c í se t í m , že obsahuje prostředky pro rozdělení informací o volání na množství volacích atributů, prostředky pro hledání v prvním číselném seznamu prvního záznamu z číselného seznamu, který vykazuje shodu s množstvím volacích atributů a pro hledání v číselném seznamu druhého záznamu z číselného seznamu, který vykazuje shodu s množstvím volacích atributů, prostředky pro hledání prvního záznamu z číselného seznamu, který vykazuje shodu, a pro hledání druhého záznamu z číselného seznamu, prostředky pro přiřazení první hodnoty prvnímu záznamu z číselného seznamu a pro přiřazení druhé hodnoty druhému záznamu z číselného seznamu, prostředky pro určení toho, zda druhá hodnota udává optimálnější shodu, nežli první hodnota a prostředky pro směrování telefonního volání na telefon spojený s druhým záznamem z číselného seznamu, pokud se určí, že druhá hodnota udává optimálnější shodu.
6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že dále obsahuje prostředky pro označení první hodnotě, že první záznam z číselného seznamu obsahuje platnou shodu, prostředky pro určení váhového činitele pro každý z množství volacích atributů a prostředky pro inkrementování první hodnoty o váhový činitel spojený s jedním z množství volacích atributů, kde inkrementování nastane pokaždé, když se data v záznamu z číselného seznamu přesně shodují s jedním z množství volacích atributů.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US66173291A | 1991-02-27 | 1991-02-27 | |
PCT/EP1992/000293 WO1992016067A1 (en) | 1991-02-27 | 1992-02-12 | Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ174493A3 CZ174493A3 (en) | 1994-02-16 |
CZ290370B6 true CZ290370B6 (cs) | 2002-07-17 |
Family
ID=24654873
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ19931744A CZ290370B6 (cs) | 1991-02-27 | 1992-02-12 | Způsob a zařízení pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5408528A (cs) |
EP (1) | EP0501903B1 (cs) |
JP (1) | JP2520537B2 (cs) |
BR (1) | BR9200396A (cs) |
CA (1) | CA2058814C (cs) |
CZ (1) | CZ290370B6 (cs) |
DE (1) | DE69214978T2 (cs) |
HU (1) | HU216210B (cs) |
SK (1) | SK90893A3 (cs) |
WO (1) | WO1992016067A1 (cs) |
Families Citing this family (80)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5651061A (en) * | 1993-09-01 | 1997-07-22 | Hitachi Telecom Technologies, Ltd. | Telephone exchange system |
DE4340326A1 (de) * | 1993-11-26 | 1995-06-01 | Philips Patentverwaltung | Kommunikationssystem |
AU692201B2 (en) * | 1994-02-17 | 1998-06-04 | Alcatel N.V. | Network termination unit |
US5473671A (en) * | 1994-03-11 | 1995-12-05 | At&T Corp. | Selective screening of incoming calls for cellular telephone systems |
GB2294179B (en) | 1994-10-11 | 1999-09-01 | Alex Mashinsky | Method of and system for use of telecommunication networks |
US20100208634A1 (en) | 1994-10-11 | 2010-08-19 | Arbinet Corporation | System and Method For Managing Multimedia Communications Across Convergent Networks |
US6226365B1 (en) * | 1997-08-29 | 2001-05-01 | Anip, Inc. | Method and system for global communications network management and display of market-price information |
US6188756B1 (en) * | 1994-10-11 | 2001-02-13 | Alexander Mashinsky | Efficient communication through networks |
US6144727A (en) * | 1997-08-29 | 2000-11-07 | Anip, Inc. | Method and system for global telecommunications network management and display of market-price information |
US6912277B1 (en) | 1997-08-29 | 2005-06-28 | Anip, Inc. | Assigning telecommunications services to matchable classes |
GB2336068B (en) * | 1994-10-11 | 1999-11-17 | Alex Mashinsky | Method of and system for use of telecommunication networks |
US6173043B1 (en) * | 1994-10-31 | 2001-01-09 | Worldvoice Licensing, Inc. | Telephonic voice message transmission control method |
US5646987A (en) * | 1994-12-22 | 1997-07-08 | Lucent Technologies Inc. | Dynamic reallocation of calls to agent groups |
KR0135777B1 (ko) * | 1995-01-25 | 1998-04-27 | 김광호 | 전화기에 있어서 선택적 통화 방법 |
US5625680A (en) * | 1995-02-07 | 1997-04-29 | At&T | Method and apparatus for prioritizing telephone calls |
US5661791A (en) * | 1995-03-29 | 1997-08-26 | Bell Atlantic Network Services, Inc. | Method and apparatus for enhanced distinctive call redirection |
US5583564A (en) * | 1995-04-24 | 1996-12-10 | Lucent Technologies Inc. | Intelligent call forwarding with videophone display of forwarding destination |
US5675637A (en) * | 1995-05-16 | 1997-10-07 | Inventions, Inc. | Method for automatically obtaining and presenting data from multiple data sources |
US5617471A (en) * | 1995-05-25 | 1997-04-01 | Rogers; Wesley D. | Telecommunications system for transferring a telephone call |
NL1000792C2 (nl) * | 1995-07-13 | 1997-01-14 | Nederland Ptt | Werkwijze voor het koppelen van een terminalinrichting met een netwerkinrichting, alsmede processormiddelen, alsmede netwerkprocessor- middelen. |
WO1997008880A2 (en) * | 1995-08-31 | 1997-03-06 | Philips Electronics N.V. | Telecommunication station |
JP3644108B2 (ja) * | 1995-12-19 | 2005-04-27 | ソニー株式会社 | 通話システム、接続装置、通信端末装置及び通話方法 |
US6078804A (en) * | 1995-12-19 | 2000-06-20 | Ericsson Inc. | Providing different routing treatments for emergency calls based on subscriber specified data |
US5953638A (en) * | 1995-12-29 | 1999-09-14 | Mci Communications Corporation | Method and system for affinity termination of calls |
US5937049A (en) * | 1995-12-29 | 1999-08-10 | Apropos Technology | Service bureau caller ID collection with ISDN BRI |
JP3227368B2 (ja) * | 1996-02-01 | 2001-11-12 | キヤノン株式会社 | 転送装置 |
US6021176A (en) * | 1996-02-20 | 2000-02-01 | Solopoint, Inc. | Method for monitoring incoming calls to a user's premises on a pots telephone line |
US5930338A (en) * | 1996-02-20 | 1999-07-27 | Solopoint, Inc. | Method for handling incoming calls on a pots telephone line to a user's premises |
US5768356A (en) * | 1996-02-20 | 1998-06-16 | Solopoint, Inc. | User programmable personal call manager |
US6058178A (en) * | 1996-02-20 | 2000-05-02 | Solopoint, Inc. | Method for routing incoming calls to a user's premises on a POTS telephone line |
US5946386A (en) * | 1996-03-11 | 1999-08-31 | Xantel Corporation | Call management system with call control from user workstation computers |
US5839065A (en) * | 1996-04-23 | 1998-11-17 | Ericsson Inc. | Validation of a forward-to-number by a mobile station |
DE19622068C2 (de) * | 1996-05-31 | 1999-11-11 | Siemens Ag | Verfahren zur Zulässigkeitsprüfung von Rufnummern von an einem Kommunikationssystem ankommenden Anrufen |
US6028858A (en) * | 1996-06-07 | 2000-02-22 | Cisco Tenchology, Inc. | ANI-dormant connections for frame relay |
US5729599A (en) * | 1996-06-11 | 1998-03-17 | U S West, Inc. | Method and system of forwarding calls in a remote access call forwarding service of a telephone system |
US5966653A (en) * | 1996-06-24 | 1999-10-12 | Ericsson Inc. | Validating a forward-to-number within a mobile telecommunications system |
US5864613A (en) * | 1996-09-16 | 1999-01-26 | Mci Communications Corporation | System and method for controlling telephone use |
US6370149B1 (en) * | 1998-07-20 | 2002-04-09 | Ameritech Corporation | Telecommunication system, method and subscriber unit for use therein |
GB9624723D0 (en) * | 1996-11-28 | 1997-01-15 | Plessey Telecomm | Private circuits |
US5956393A (en) * | 1996-12-23 | 1999-09-21 | Nortel Networks Corporation | System and method for limiting call velocity attempts in a public switched telephone network |
US5978469A (en) * | 1997-01-21 | 1999-11-02 | U S West, Inc. | Apparatus for telephone extension control |
DE19706782C2 (de) * | 1997-02-20 | 1999-01-21 | Siemens Ag | Verfahren für ein Kommunikationssystem |
US6563914B2 (en) | 1997-02-26 | 2003-05-13 | Call Sciences Limited | Personal web-based teleconferencing method and system |
DE19724122A1 (de) * | 1997-06-09 | 1998-12-10 | Deutsche Telekom Mobil | Verfahren und Anordnung zum Anschluß von Teilnehmern in mehreren Telekommunikationsnetzen unter einer Rufnummer |
US6005847A (en) * | 1997-07-07 | 1999-12-21 | Siemens Information And Communications Network, Inc. | Method and apparatus for facilitating communication between multiple platforms via single, multi-channel communication conduit |
US6560461B1 (en) | 1997-08-04 | 2003-05-06 | Mundi Fomukong | Authorized location reporting paging system |
US6028922A (en) * | 1997-09-03 | 2000-02-22 | Lucent Technologies Inc. | System for deferred call answering in a telecommunications system |
US6931116B1 (en) * | 1997-09-08 | 2005-08-16 | Mci Communications Corporation | Multiple routing options in a telecommunications service platform |
FR2770951B1 (fr) * | 1997-11-10 | 1999-12-10 | Alsthom Cge Alcatel | Procede de recherche d'un numero de telephone dans un repertoire memorise dans un recepteur telephonique |
US6343073B1 (en) | 1997-12-31 | 2002-01-29 | Anip, Inc. | Method and system for efficient link utlization |
US7123936B1 (en) | 1998-02-18 | 2006-10-17 | Ericsson Inc. | Cellular phone with expansion memory for audio and video storage |
US6208854B1 (en) | 1998-05-14 | 2001-03-27 | Ameritech Corporation | System and method for routing a call to a called party's landline or wireless communication unit |
US6631182B1 (en) | 1998-07-29 | 2003-10-07 | Ameritech Corporation | Call screening apparatus and method |
FI981832A (fi) * | 1998-08-26 | 2000-02-27 | Helsingin Puhelin Oyj | Menetelmä tavoitettavuuspalvelun toteuttamiseksi ja tavoitettavuusketjun päivittämiseksi |
US6658103B2 (en) * | 1998-08-31 | 2003-12-02 | Sbc Properties, L.P. | Method and system for generating a call processing control record |
CA2309642C (en) * | 1998-09-09 | 2004-03-16 | Telcordia Technologies, Inc. | Method, apparatus and system for filtering incoming telephone calls |
US6532366B1 (en) * | 1999-01-29 | 2003-03-11 | International Business Machines Corporation | Telephone call optimizer |
US6785379B1 (en) | 1999-06-28 | 2004-08-31 | Aspect Communications Corporation | Call management system with call control form user workstation computers |
US6771761B1 (en) * | 1999-12-29 | 2004-08-03 | Bellsouth Intellectual Property Corporation | System and method for caller-selectable call routing from a single telephone number |
US20010043694A1 (en) * | 2000-01-04 | 2001-11-22 | Victor Chartrand | System and method for routing calls to multi-function telephone numbers |
US7301952B2 (en) * | 2000-04-06 | 2007-11-27 | The Distribution Systems Research Institute | Terminal-to-terminal communication connection control method using IP transfer network |
DE10039351B4 (de) * | 2000-08-11 | 2005-08-11 | Tenovis Gmbh & Co. Kg | Verfahren zum Ablegen eines Eintrags in einem Speicher eines Kommunikationsgeräts und Kommunikationsgerät zur Durchführung des Verfahrens |
AU2000267981A1 (en) * | 2000-08-22 | 2002-03-04 | Maverick Consulting Services, Inc. | Communications control method and apparatus |
US20020077098A1 (en) * | 2000-12-19 | 2002-06-20 | Tiliks Dianna I. | Method and system for dual ringing of a centrex line and a wireless extension of the centrex line |
JP4478781B2 (ja) * | 2002-01-31 | 2010-06-09 | 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ | 接続受付処理システム、接続受付処理方法、及び、接続受付処理装置 |
US7266367B2 (en) * | 2002-09-19 | 2007-09-04 | Research In Motion Limited | System and method of accessing contact information on a communication device |
DE10314777B4 (de) * | 2003-03-31 | 2014-07-31 | Deutsche Telekom Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Filtern von Rufverbindungen zwischen zwei Telekommunikations-Teilnehmern |
FR2853790A1 (fr) * | 2003-04-14 | 2004-10-15 | France Telecom | Systeme de telecommunication pour la gestion d'appels telephoniques d'un centre d'appels virtuel |
WO2004112368A2 (en) * | 2003-05-23 | 2004-12-23 | Heyanita, Inc. | Transmission of a data file by notification of a reference to the intended recipient and teleconference establishment using a unique reference |
US7860230B2 (en) | 2003-12-12 | 2010-12-28 | Martin Bradley J | Telephone call screening and routing device and related method |
KR100645848B1 (ko) * | 2005-08-30 | 2006-11-14 | 삼성광주전자 주식회사 | 이동로봇 시스템 및 이동로봇 원격제어방법 |
US8718257B2 (en) | 2006-07-10 | 2014-05-06 | Francesco Ricci | Systems and methods for providing answering services |
JP4395845B2 (ja) * | 2007-01-18 | 2010-01-13 | 株式会社カシオ日立モバイルコミュニケーションズ | 電子機器及びプログラム |
RU2453065C2 (ru) * | 2007-08-17 | 2012-06-10 | Александр Степанович Ракушин | Способ персонального вызова пользователя телефонной сети связи |
US9026184B2 (en) * | 2008-02-19 | 2015-05-05 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8155709B2 (en) * | 2008-02-19 | 2012-04-10 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8190214B2 (en) * | 2008-02-19 | 2012-05-29 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8634533B2 (en) * | 2010-11-11 | 2014-01-21 | At&T Intellectual Property I, L.P. | Directed notifications |
MX2013014685A (es) * | 2011-06-17 | 2014-05-13 | Cassidian Communications Inc | Sistemas, aparatos y metodos para administracion de datos de multimedia de emergencia, en forma distribuida y de colaboracion. |
US9491205B2 (en) * | 2013-03-15 | 2016-11-08 | Sorenson Communications, Inc. | Communication systems and related methods for communicating with devices having a plurality of unique identifiers |
Family Cites Families (21)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS5916458B2 (ja) * | 1977-05-06 | 1984-04-16 | 日本電気株式会社 | 自動転送方式 |
US4277649A (en) * | 1980-01-18 | 1981-07-07 | Bell Telephone Laboratories, Incorporated | Method and apparatus for screening telephone calls |
JPS635648A (ja) * | 1986-06-25 | 1988-01-11 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | 回線終端装置 |
US4797915A (en) * | 1986-10-09 | 1989-01-10 | American Telephone And Telegraph Company | Communication system having automatic call route selection |
US4958153A (en) * | 1987-04-08 | 1990-09-18 | Nec Corporation | Method and apparatus for priority control of incoming calls at ISDN terminals |
JPS63287232A (ja) * | 1987-05-20 | 1988-11-24 | Mitsubishi Electric Corp | パケット交換システムにおける呼接続制御方式 |
US4907259A (en) * | 1987-11-06 | 1990-03-06 | American Telephone And Telegraph Company, At&T Bell Laboratories | Call appearance reservation arrangement |
JPH01149650A (ja) * | 1987-12-07 | 1989-06-12 | Fujitsu Ltd | 自動再発呼方式 |
US4866762A (en) * | 1988-04-04 | 1989-09-12 | Pintar Robert R | Apparatus for restricting telephone calls |
CA1310731C (en) * | 1988-04-30 | 1992-11-24 | Mamoru Higuchi | Exchange system having originating call restriction function |
EP0347155B1 (en) * | 1988-06-13 | 1998-09-23 | Canon Kabushiki Kaisha | Communication apparatus storing caller information and method of operating said apparatus |
JPH0211048A (ja) * | 1988-06-29 | 1990-01-16 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | Isdn端末装置 |
US5029196A (en) * | 1988-07-11 | 1991-07-02 | Dytel Corporation | Automated call screening |
JPH02250552A (ja) * | 1989-03-24 | 1990-10-08 | Aiphone Co Ltd | Isdnデジタル電話系端末 |
JPH02256354A (ja) * | 1989-03-29 | 1990-10-17 | Canon Inc | Isdn電話器及びisdn端末システム |
JPH02260996A (ja) * | 1989-03-31 | 1990-10-23 | Aiphone Co Ltd | Isdn端末アダプタ |
JPH02260745A (ja) * | 1989-03-31 | 1990-10-23 | Nakayo Telecommun Inc | 通信端末機器における発呼者識別方式 |
US5268958A (en) * | 1989-04-06 | 1993-12-07 | Kabushiki Kaisha Toshiba | Method for allocating incoming-call to extension telephone sets in private branch exchange and private branch exchange having automatic incoming-call allocating function |
JPH02274054A (ja) * | 1989-04-14 | 1990-11-08 | Fujitsu Ltd | 回線交換方法 |
DE69023730T2 (de) * | 1989-09-28 | 1996-05-02 | Canon Kk | Kommunikationsvorrichtung und -verfahren. |
US5036535A (en) * | 1989-11-27 | 1991-07-30 | Unifi Communications Corporation | Switchless automatic call distribution system |
-
1992
- 1992-01-06 CA CA002058814A patent/CA2058814C/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-10 JP JP4020747A patent/JP2520537B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-05 BR BR929200396A patent/BR9200396A/pt unknown
- 1992-02-11 DE DE69214978T patent/DE69214978T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-11 EP EP92480016A patent/EP0501903B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-12 SK SK908-93A patent/SK90893A3/sk unknown
- 1992-02-12 CZ CZ19931744A patent/CZ290370B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-02-12 WO PCT/EP1992/000293 patent/WO1992016067A1/en active IP Right Grant
- 1992-02-12 HU HU9302171A patent/HU216210B/hu not_active IP Right Cessation
-
1994
- 1994-06-16 US US08/261,315 patent/US5408528A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2058814C (en) | 1996-04-09 |
BR9200396A (pt) | 1992-11-10 |
EP0501903A1 (en) | 1992-09-02 |
HUT64166A (en) | 1993-11-29 |
WO1992016067A1 (en) | 1992-09-17 |
DE69214978D1 (de) | 1996-12-12 |
CZ174493A3 (en) | 1994-02-16 |
SK90893A3 (en) | 1994-01-12 |
JPH0563766A (ja) | 1993-03-12 |
JP2520537B2 (ja) | 1996-07-31 |
US5408528A (en) | 1995-04-18 |
DE69214978T2 (de) | 1997-05-07 |
CA2058814A1 (en) | 1992-08-28 |
HU9302171D0 (en) | 1993-10-28 |
EP0501903B1 (en) | 1996-11-06 |
HU216210B (hu) | 1999-05-28 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ290370B6 (cs) | Způsob a zařízení pro flexibilní a optimální příjem a směrování telefonních volání | |
CA2119086C (en) | Help desk improvement | |
US8280019B2 (en) | Methods, systems, and products for locating files | |
US5655015A (en) | Computer-telephone integration system | |
US6408066B1 (en) | ACD skill-based routing | |
US6556671B1 (en) | Fuzzy-logic routing system for call routing with-in communication centers and in other telephony environments | |
US6473501B1 (en) | Concurrent hunt group searching methods and arrangements | |
US7136480B2 (en) | Methods and apparatus for processing a call | |
US6330327B1 (en) | Intelligent area code update system and method | |
US5818908A (en) | Selective voice menu system | |
JPH09135303A (ja) | 電話システム内の経路指示機能の相互作用 | |
CA2186922A1 (en) | Method and apparatus for processing telephone calls | |
CN102739881A (zh) | 一种进行话后总结的方法和装置 | |
EP1781005B1 (en) | Centralized personal directory scheme for communications networks | |
US8447026B2 (en) | Data driven configuration of call management applications | |
RU2099895C1 (ru) | Способ и устройство для приема телефонного вызова | |
JP3968214B2 (ja) | コールセンタにおける電話着信の発信元特定方法、顧客情報データベース及び顧客データベースの構築方法 | |
NL9100423A (nl) | Telecommunicatiesysteem, via de wederzijdse eindapparaten gekoppeld aan een dataverwerkingssysteem. | |
FI109387B (fi) | Takaisinsoittotoiminnolla varustettu televerkon päätelaite ja menetelmä takaisinsoiton suorittamiseksi | |
JPH08116360A (ja) | 自動構内交換機 | |
JPH0314394A (ja) | 電話装置 | |
JP2002305594A (ja) | 発信者別着信選択システム、発信者別着信選択方法及び発信者別着信選択プログラム並びに該プログラムを記録した記録媒体 | |
JPH03214954A (ja) | 電話番号統一方式 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic | ||
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20070212 |