SK90893A3 - Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing - Google Patents
Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing Download PDFInfo
- Publication number
- SK90893A3 SK90893A3 SK908-93A SK90893A SK90893A3 SK 90893 A3 SK90893 A3 SK 90893A3 SK 90893 A SK90893 A SK 90893A SK 90893 A3 SK90893 A3 SK 90893A3
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- call
- number list
- entry
- attributes
- calculation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M3/00—Automatic or semi-automatic exchanges
- H04M3/42—Systems providing special services or facilities to subscribers
- H04M3/436—Arrangements for screening incoming calls, i.e. evaluating the characteristics of a call before deciding whether to answer it
-
- H—ELECTRICITY
- H04—ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
- H04M—TELEPHONIC COMMUNICATION
- H04M1/00—Substation equipment, e.g. for use by subscribers
- H04M1/66—Substation equipment, e.g. for use by subscribers with means for preventing unauthorised or fraudulent calling
- H04M1/663—Preventing unauthorised calls to a telephone set
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Signal Processing (AREA)
- Computer Security & Cryptography (AREA)
- Telephonic Communication Services (AREA)
- Exchange Systems With Centralized Control (AREA)
Description
Telekomunikačný priemysel zaznamenal v posledných niekoľko rokoch významný technologický pokrok. Dávno minula doba keď telefón bol chválený ako jednoduché, vhodné a pomerne súkromné zariadenie používané na komunikáciu s priateľmi, milými ľuďmi a miestnymi obchodníkmi.
Dnes vlastník telefón skôr haní ako chváli. Často po príchode domov po celodennej práci je zahrnutý záplavou nežiadúcich telefónnych volaní neznámymi účastníkmi, ktorí sa všetci snažia predať mu ich špeciálny tovar a služby. Ochrana pred prichádzajúcimi hovormi, ktoré poskytuje použitie dotazovacieho prístroja, je čiastočným riešením a vyvoláva rodinné nepríjemnosti, u priateľov alebo ostatných známych vlastníka telefónu, ktorí sú dosť zaujatí voči tomuto spôsobu volania, nakoľko všetky volania musia prechádzať dotazovacím prístrojom. Okrem toho mnoho volajúcich priateľov je oboznámených s horúčkovitým zavádzaním dotazovacieho prístroja a skladajú po niekoľkých volaniach, aby sa na tento, prístroj nedostali.
Niektoré z miestnych telefónnych spoločnosti v USA ponúkajú svojim zákazníkom takzvanú službu identifikácie volajúceho. Pri použití tejto prichádzajúceho akonáhle zvoní identifikačnej služby volania zobrazené na je telefónne číslo vlastníkovom telefóne »
Vlastník má možnosť uvidieť čís^Lo a rozhodnúť sa, či chce volanie s , J prijať alebo nechce. Aj napriek>tomu; že identifikácia volajúceho má niekoľko výhod pred dotazovacími prístrojmi, má i svoje nedostatky. Často vlastník si nemôže zapamätať zobrazené telefónne číslo a rozpoznať, či ide o priateľa alebo nie. Často pri telefónnom dotaze je zmätený tým, že nevie či chce prijať alebo naopak.
Technologický rozvoj telefónnych prístrojov spôsobil rovnako iné problémy vlastníkom telefónov. Keď si praje vlastník zavolať za účelom obchodu, aby sa opýtal napríklad na tovar alebo služby, neodpovedá na jeho volanie jeho známy bývalý obchodník. Namiesto toho je volanie vlastníka prijaté komplikovanou telemarketingovou sieťou umiestnenou niekde vo svete. Vlastník musí potom trpezlivo znášať oneskorenie a pocit zbytočnosti, nakoľko jeho volanie naráža vo vnútri telemarketingovej vybavenosti na pátranie po získaní potrebnej zručnosti v diaľkovom obchodovaní, aby dostal odpoveď na svoju špecifickú otázku. Vlastník môže byť tiež požiadaný o okamžitú odpoveď na súhrn rady dotazov vychádzajúcich zo záznamu hlasu ako z robota, ktorý sa naliehavo dožaduje série čísel alebo znakov telefónnej klávesnice. Tieto hrubé spôsoby smerovania voľby sú tiež neuspokojujúce pre jednoduché diaľkové obchodovanie a ich telemarkaterová vybavenostť je nedostatočne využitá. Omnoho dôležitejšie je, že ich zákazníci sú nešťastní a podráždení a môžu sa rozhodnúť o uskutočňovanie svojich obchodov inak a niekde inde.
Príklady doterajšieho stavu technológii sú popísané v európskom patente EP-A-O.347.155 a americkom patente US-A-4.277.649
Podstata vynálezu
Primárnym predmetom vynálezu je opatrenie zdokonaleného mechanizmu pre spracovanie prichádzajúcich telefónnych volaní.
Iným predmetom vynálezu je zaobstaranie automatického mechanizmu pre účinné smerovanie prichádzajúcich hovorov do optimálneho miesta určenia.
Ďalším predmetom vynálezu je obstarať automatický mechanizmus pre účinné smerovanie prichádzajúcich volaní na optimálne niesto určenia.
Tieto a ostatné predmety sú dosiahnuté spôsobom a zariadením pre pružný a optimálny príjem telefónnych volaní a ich smerovania podlá ďalšieho popisu vynálezu.
Telefónne volanie je realizované volajúcou stranou. Telefónne volanie je smerované prostredníctvom telefónnej siete k jednému koncovému zariadeniu. Koncové zariadenie analyzuje volaciu informáciu asociovanú s telefónnym volaním. Volacia informácia je rozdelená na samostatné..„.volacie atribúty ako sú volacie telefónne číslo a volané telefónne číslo. Potom je « prehladaný jeden alebo viac číselných zoznamov, aby sa zistilo, či obsahuje vstup, ktorý sa zhoduje s volacími atribútmi. Ak sa zhoda nenájde je volanie zamietnuté. Ak sa nájde jedna alebo viac zhôd, je volanie smerované pódia špecifikácie na vstupe číselného zoznamu s najoptimálnejšou zhodou. Číselné zoznamy môžu byť jednoducho užívatelom pozmenené.
Prehiad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 ukazuje komunikačné prostriedky pódia vynálezu.
Obr. 2 ukazuje koncové zariadenie pódia vynálezu
Obr. 3 ukazuje podrobnejšie obsahy pamäte koncového zariadenia pódia vynálezu.
Obr. 4A ukazuje vzorové číselné zoznamy pódia vynálezu použité v preferovanom uskutočnení.
Obr. 4B ukazuje vzorové vyhiadávacie stromy pre číselné zoznamy v Obv. 4A.
Obr. 5 ukazuje vzorový číselný zoznam podľa vynálezu použitý v alternatívnom uskutočnení.
Obr. 6A-6B ukazujú vývojový diagram vhodne naprogramovaného koncového zariadenia podľa vynálezu.
Obr. 7A-7C ukazujú tienidlá počítača použité na modifikovanie informácie obsiahnutej v číselnom zozname podľa vynálezu.
Príklady realizácie vynálezu
Obr. 1 ukazuje komunikačné prostriedky podlá vynálezu. Prvý telefón 10 je spôsobilý na volanie, ktoré je prijaté druhým telefónom 18 cez prvé koncové zariadenie 12, telekomunikačná sieť 15 a druhé koncové zariadenie 20. V preferovanom uskutočnení je sieť 15 integrovanou servisnou číslicovou sieťou, i keď by bolo možné použiť tiež inú telekomunikačnú sieť dneška, ktoré sa plánujú do budúcna. Použiť možno akúkolvek telekomunikačnú sieť spôsobilú pre prenos asociovanej informácie s telefónnym volaním.
Sieť 15 zaistí spojenie až tisícom koncových zariadení takých ako je prvé koncové zariadenie 12 a druhé koncové zariadenie 20 na obr. 1. Koncové zariadenie pripojené k sieti .15 udržuje ich riadny chod a umožňuje komunikovanie medzi jednotlivým koncovým zariadením a ktorýmkolvek z telefónnych pripojených prístrojov. Obr. 1 ukazuje síce jeden telefón pripojený ku každému z koncových zariadení, avšak k týmto terminálom je možné kdekoľvek pripojiť stovky telefónnych prístrojov.
Prvé koncové zariadenie 12 môže byť umiestnené v rovnakej zemepisnej polohe ako telefóny, ktoré napája alebo na mieste vzdialenom v miestnej, regionálnej alebo národnej telefónnej ústredni. Zatiaľ čo prvý telefón 10 a prvé koncové zariadenie 12. a druhý telefón 18 a druhé koncové zariadenie 20 sú v navrhnutom uskutočnení diskrétnymi zložkami, v alternatívnej realizácii môže byť telefón a koncové zariadenie v jednej kombinovanej jednotke. Táto kombinácia môže byť zvlášť výhodná pre miestne alebo malé úradné oblasti, kde nie je potrebné výkonné koncové zariadenie s pripojenými stovkami telefónov.
Obr. 2 ukazuje podrobnejšie druhé koncové zariadenie 20, ktoré obsahuje sieťové rozhranie 21, procesor 23, pamäť a telefónne rozhranie 25. Sieťové rozhranie 21 dovoluje koncovému zariadeniu 20 komunikovať so sieťou 15,. Sieťové rozhranie 21 prijíma; telefónne volanie z ostatných telefónov tejto siete a tiež prenáša telefónne volanie z ďalších telefónov pripojených k druhému koncovému zariadeniu 20 po vedení 17. Vedenie 17 je nežiadúce, ak neexistujú telefóny, ktoré by sa mohli pripojiť, « napríklad pre dátové volania medzi koncovými zariadeniami alebo inštanciami, kde koncové zariadenie odpovedá na hlasové dotazy digitalizovanou rečou alebo spätným dotazom prostredníctvom siete 15. ; *<
‘4
Procesor? 23., vhodne naprogramovaný ako ukazuje vývojový diagram na óbr. 6A-6B, uskutočňuje príjem alebo zamietnutie a optimalizované smerovanie prichádzajúcich volaní prijatých druhým koncovým zariadením 20 ako bude ďalej podrobnejšie vysvetlené. Procesor 23 môže byť velmi jednoduchý mikroprocesor alelpo časť komplikovanejšej procesnej vybavenosti vyskytujúcej sa v mikropočítačoch, počítačov so stredným rozsahom alebo dokonca strediskových počítačov.
Telefónne rozhranie 25 je pripojené k procesoru 23 a upiožňuje druhému koncovému zariadeniu 20 komunikovať s jedným βίφο viac telefónmi tak ako s druhým telefónom 18 na obr. 1 ’ pripojeným k telefónnemu rozhraniu 25 vedením 17. Komplikovanosť telefónneho rozhrania 25 vo veíkej mierp závisí na počte telefónov napájaných druhým koncovým zariadením 20. Ak je napájaný len jeden alebo nanajvýš niekoíko málo telefónov, mohlo by byť telefónne rozhranie 25 jednoduchou prepínacou logikou alebo inou logikou s hradlami dobre známymi špecialistom v tomto odbore. Telefónne rozhranie 25 je nežiadúce, ak nie je druhé
koncové zariadenie 20 spojené ani s jedným z telefónov. Naopak, ak sú napájané tucty, stovky alebo tisíce telefónov, stáva sa telefónne .rozhranie 25 komplikovanejším. Pre spôsobilosť komunikácie s takýmto zariadením môže sa stať výkonná pobočková ústredňa alebo podobné zariadenie alebo softwarový program.
V preferovanej realizácii procesor 23 a pamäť 30 sú súčasťou prihlášky systému/400 počítača stredného rozsahu vyrábaného v firmou IBM.
Ak sa vrátime znovu k obr. 2, je k pamäti 30 pripojený • procesor 23,. Pamäť 30 obsahuje dáta pre vhodné programovanie procesoru 23 pre rozhodnutie, či prichádzajúce volanie prijať alebo zamietnuť, a v prípade prijatia smerovať ho k príslušnému telefónu. Obsah pamäte 30 je podrobne ukázaný v Obv. 3. Pamäť .30 obsahuje jeden alebo viac číselných zoznamov 31 a jeden alebo viac vyhladávacích stromov 32. Každý číselný zoznam v pamäti 30 obsahuje rovnaký počet riadkov napríklad riadok 33 a stĺpcov, napríklad 34., ako ostatné číselné zoznamy v pamati .30. Každý riadok číselného zoznamu je číslom.»..*vstupu do zoznamu. Číslo vstupu do zoznamu obsahuje jeden alebo viac stĺpcov dát číselného zoznamu. Ako bude ďalej uvedené sú dáta číselného zoznamu určené na to, aby sa zaistila optimálna cesta alebo odmietnutie prichádzajúceho volania. Počet riadkov, stĺpcov a číselných zoznamov je meniteíný a možno ho pozmeniť podlá požadovanej funkčnosti.
Vyhladávacie stromy 32 sú použité v preferovanom uskutočnení na urýchlené vyhladávanie dát číselného zoznamu, ale nie sú potrebné v alternatívnom uskutočnení. Ak sú použité vyhladávacie stromy 32., existuje jeden vyhladávací strom pre každý stĺpec, > napríklad stĺpec 34, číselného zoznamu. Nakolko každý číselný zoznam’ z číselných zoznamov 31 obsahuje štyri stĺpce, sú ukázané štyri vyhladávacie stromy 32.
Každý vyhladávací strom obsahuje vstupy ako napríklad vstup
35. Vyhladávací strom obsahuje počet vstupov, ktorý sa rovná celkovému počtu vstupov vo všetkých číselných zoznamoch. Nakolko je k dispozícii ceckom pätnásť vstupov číselného zoznamu v číselných zoznamoch 31, obsahuje každý vyhladávací strom pätnásť vstupov. ,
Prvý vyhladávací strom obsahuje počet dát číselného zoznamu z prvého stĺpca každého číselného zoznamu. Vstup vyhladávacieho stromu obsahuje tri stĺpce dát vyhladávacieho stromu. Stĺpec 37 vstupu 35 vyhladávacieho stromu obsahuje dáta číselného zoznamu * v prvom riadku a v prvom stĺpci druhého číselného zoznamu, napríklad tu 5551212. Stĺpec 38 obsahuje indikáciu číselného zoznamu, napríklad tu 02 indikujúci číselný zoznam 02. Stĺpec 39 obsahuje indikáciu riadku v číselnom zozname, z ktorého prichádzajú dáta tohto číselného zoznamu, napríklad tu 01 indikujúcu prvý riadok číselného zoznamu.
V preferovanom vyhotovení ' vstupy vyhladávacieho stromu sú roztriedené podlá dát číselného zoznamu, čísla zoznamu a riadky za účelom zlepšenia prevádzkovej činnosti. Napríklad, tri vstupy predchádzajúce vstup 35 by obdržali dáta z číselného zoznamu Z ;jeho, prvého stĺpca so vstupmi číselných zoznamov s číslami menšími ako 5551212. Zostávajúce vstupy následujúce po vstupe 35 v 'prvom vyhladávacom strome by obsahovali dáta číselného zoznamu z prvého stĺpca v zostávajúcich vstupoch číselných zoznamov s číslami väčšími ako 5551212 následované akýmkolvek z pseudoštítkových vstupov, napríklad 608# a akýmkolvek z generických vstupov, napríklad *každý.
Druhý vyhladávací strom obsahuje dáta číselného zoznamu druhého stĺpca každého číselného zoznamu znovu roztriedeného za účelom zlepšenia prevádzkovej činnosti. Vstup 36 obsahuje dáta číselného zoznamu z prvého riadku druhého stĺpca druhého zoznamu, napríklad tu 23. Rovnako usporiadané obrazce následujú v zbytku druhého vyhladávacieho stromu ako i tretieho a štvrtého vyhladávacieho stromu. Vyhladávací stroj je len jedným z niekolko rozličných stromov, ale možných ekvivalentov organizačných obrazcov, pomocou ktorých by bolo možné urýchlil vyhladávanie dát číselného zoznamu, ak by niektorý zo špecialistov tohto odboru mal v úmysle realizovať také urýchlenie.
Obr.1 4A ukazuje vzorové číselné zoznamy podlá vynálezu, ktoré by bolo možné použiť pre aplikáciu smerujúcu k dialkovému tržnému obchodovaniu, kde koncové zariadenie prijíma denne tisíce volaní. Zobrazené sú tri číselné zoznamy. Tieto zoznamy obsahujú štyri stĺpce dát číselných zoznamov. Prvý stĺpec obsahuje telefónne číslo volajúcej strany. Druhý stĺpec obsahuje čiastočnú adresu volajúcej strany. Čiastočná adresa môže byť vložená pôvodcom telefónneho volania alebo jeho koncovým zariadením a môže poskytnúť dodatočnú informáciu o volajúcej strane. Napríklad čiastočná adresa volajúcej strany 13 môže znamenať, že volajúci je ženatý s bielou ženou vo veku,30-50 rokov s ročným príjmom 50.000 dolárov.
Tretí stĺpec obsahuje telefónne číslo volanej strany. Štvrtý stĺpec obsahuje čiastočnú adresu volanej strany s prídavnou informáciou o účele volania. Napríklad čiastočná adresa 09 volajúcej strany môže byť kódom inzerátu v časopise, ktorá bola vložená pôvodcom volania, ktorý naznačuje, že volajúci má záujem o poskytnutie väčšej informácie o medzinárodnom kapitálovom spoločnom fonde.
1 V našom príklade na obr. 4A prijme koncové zariadenie uložené v centre diaíkového tržného obchodovania telefónne volanie sprevádzané informáciou asociovanou s telefónnym volaním. Koncové zariadenie rozdelí volaciu informáciu na jeden alebo viac atribútov. Volacie atribúty v tomto príklade sú číslo volajúcej strany, čiastočná adresa volajúcej strany a čiastočná adresa volanej strany. Atribúty vybavenosti indikujú informáciu o prijatí volania a v prípade, že^existujú sú určené a pridané k volacím atribútom. Γ í* * ’ k
Atribúty sú porovnané s každým vstupom číselného zoznamu, pričom sa pátra po jednej alebo viacerých zhodách. Zhodou môže byť. buď presná zhoda, pseudošťítková zhoda alebo generická zhoda. Presná zhoda je tam, kde všetky atribúty sa presne zhodujú so všetkými dátami číselného zoznamu na vstupe číselného zoznamu. Ako je upozornené v preferovanom uskutočnení je potrebné dáta žiadny v číselnom zozname považovať za presnú zhodu pre atribút neobsahujúci žiadne dáta. Pseudoštítková zhoda je tam, kde jeden alebo viac atribútov sa nezhoduje presne s dátami číselného zoznamu, ale kde sa zhoduje skomolená verzia atribútu s dátami číselného zoznamu. Napríklad telefónne číslo 6081111211 by sa presne nezhodovalo s údajom číselného zoznamu 608#. ale bude zhodné so skomolenou verziou telefónneho čísla. Znak # je jedným z mnohých znakov zlava doprava skomolených operácií. V alternatívnom uskutočnení môžu sa vyskytnúť iné pseudoštítková skomolenia mimo zlava doprava. Napríklad, údaje $555# číselného zoznamu by sa zhodovali so skomolenou verziou volacieho atribútu 6085551111, nakolko tento volací atribút obsahuje reťazec 555. Znak $ je jedným z mnohých symbolov skomolených operácií sprava dolava.
i
Generická zhoda je tam, kde jeden alebo viac atribútov sa nezhoduje presne s dátami číselného zoznamu na vstupoch číselného zoznamu, ale kde dáta číselného zoznamu indikujú, že akákolvek hodnota je pre atribút prijatelná. Napríklad telefónne číslo 6081111211 by nebolo presne zhodné s dátami číselného zoznamu každý, ale každý naznačuje, že -akékolvek telefónne číslo obsahujúce 6081111211 je prijatelné.
Je potrebné poznamenať, že vstupy číselného zoznamu označené ako pseudoštítková zhoda alebo generická zhoda s atribútmi od prichádzajúcich volaní a vybavenosti príjemcu môžu skutočne obsahovať jeden alebo viac vstupov číselného zoznamu, ktoré sú identické so špecifickým atribútom. Napríklad, volacie atribúty 5075553311, 12, 6082224444, 00 od prichádzajúceho volania by sa genericky zhodovali so vstupom číselného zoznamu 5075553311, *každý, *každý, *každý i keď atribút prvého volania
Ä
5075553311 je identický s údajom prvého číselného zoznamu na vstupe číselného zoznamu.
V preferovanom uskutočnení vstup číselného zoznamu nemá presnú zhodu, pseudoštíkovú zhodu alebo generickú zhodu s volacími a okolitými atribútmi, ak niektoré dáta na vstupe číselného zoznamu sa nezhodujú s jeho atribútom. Alternatívne uskutočnenie by to umožňovalo, avšak len pokial sa zhoduje najmenej jeden atribút.
Vstup číselného zoznamu, ktorý sa presne zhoduje s atribútmi prichádzajúceho volania je považovaný za výhru volania a môže indikovať kam by volanie malo byť smerované. Ak nie je presná zhoda nájdená, získa volanie najoptimálnejšia alebo generická zhoda. Spôsob určenia, ktorá pseudoštítková alebo generická zhoda je najoptimálnejšia bude vysvetlený ďalej podrobnejšie, viacmenej je založený na počte vstupov číselného zoznamu identických s volacími atribútmi a na akomkoľvek užívateľom určenom zvážení dôležitosti dát číselného zoznamu.
1 i
Ak nie je nájdená žiadna presná zhoda, pseudoštítková zhoda alebo generická zhoda podľa predchádzajúcej definície, je volanie zamietnuté.
Toto smerovanie informácie používajúce získaný vstup číselného zoznamu pre smerovanie telefónneho volania buď môže byť asociované s každým číselným zoznamom ako celkom alebo byť asociované s každým vstupom číselného zoznamu. Smerovacie dáta možno uložiť do pamäte s číselným zoznamom alebo vstupy číselného zoznamu alebo uložené ako časť aplikačného programu alebo iných segmentov pamäte 30 na obr. 2.
Vo vzťahu opäť k obr. 4A predpokladajme, že číselný zoznam 01 je určený na spracovanie smeru prichádzajúcich volaní, pre ktoré nie je možné vopred zistiť podrobnú informáciu. Kedykolvek je vstup číselného zoznamu v číselnom zozname 01 víťazný pre prichádzajúce volanie, bude prichádzajúce volanie smerované k telefónu podlá príslušného zoznamu 01. Číselný zoznam 02 je určený na riadenie smeru prichádzajúcich volaní pre špeciálnych zákazníkov, ktorí už skôr volali alebo pre tých, ktorých telefónne číslo a napríklad iná informácia boli už obdržané.
Týchto zákazníkov možno nasmerovať rýchlo a presne k dialkovému zariadeniu pre tržný obchod, ktoré spojuje telefón podlá číselného zoznamu 02,. Dosť podrobnú informáciu môže obsahovať volanie, ktoré by umožnilo dialkovému zariadeniu zodpovedať dotaz akusticky.
Číselný zoznam 03 je určený na riadenie smeru prichádzajúceho volania od zákazníkov, ktorá ešte vopred nevolali, avšak indikovali špecifický dotaz. Napríklad, akékolvek prichádzajúce volanie obsahujúce čiastočnú adresu volaného 21 by označovalo, že zákazník si praje viac sa dozvedieť o liečení plešatosti a jej zabráneniu, takže možno volanie automaticky smerovať na dialkové zariadenie obmedzené s týmto námetom.
Na obr. 4B sú znázornené vyhladávacie stromy asociované s číselnými zoznamami na obr. 4A. Ako už bolo skôr uvedené, každý vyhladávací strom obsahuje roztriedené dáta číselného zoznamu zodpovedajúci stĺpcu každého číselného zoznamu.
Obr. 5 ukazuje vzorový číselný zoznam podlá vynálezu, ktorý by mohol byť použitý na aplikáciu v sídelnom alebo malom úrade, kde^oncové zariadenie prijíma denne len málo telefónnych volaní. Jeden číselný zoznam je vyobrazený. Tento číselný zoznam obsahuje sedem stĺpcov dát číselného zoznamu. Prvé štyri stĺpce boli už skôr opísané. Piaty stĺpec indikuje deň v týždni, kedy bolo volanie prijaté. Táto informácia môže byť prijatá bud’ ako volací •r atribút alebo rozhodnutá procesorom 23 podľa dotazu na sústavu dát uložených v pamäti 30. Šiesty stĺpec obsahuje informáciu o stavu obsadenia. Táto informácia môže byť prijatá buď ako volací atribút alebo rozhodnutá procesorom 23 podía dotazu na sústavu dát uložených v pamäti 30. Šiesty stĺpec obsahuje informáciu o stave obsadenia. Táto informácia v našom príklade indikuje stav obsadenia, ak volania odišli, sú zaneprázdnení alebo nepracujú. Posledný stĺpec obsahuje informáciu o smerovaní. Na rozdiel od príkladu v Obr. 3A sú smerovacie dáta uložené do pamäte na každom vstupe číselného zoznamu.
V našom príklade na obr. 5 v hlavnej telefónnej stanici Johnsonovcov. Do ich- domu sú 5071111111 je telefónne číslo číslo malého výpočtového obchodu je koncové zariadenie obsiahnuté umiestnenej v rodinnom dome zavedené tri telefónne linky: sídla, 5072222222 je telefónne pani Johnsonovej v prízemí a 5073333333 je telefónne číslo ich syna Tiffanyho.
Smerovací kód 01 a 02 smeruje prichádzajúce volanie k telefónu v kuchyni, ale kód 02 spôsobí dvojité zazvonenie. Podobne 03 a 04 smeruje prichádzajúce volanie k telefónu na prízemí v kancelárii, 04 spôsobí dvojité zazvonenie, a oba kódy 05 a 06 smerujú prichádzajúce volanie do spálne Tiffanyho, pričom 06 spôsobí dvojité zazvonenie. Smerovací kód 00 indikuje výlučne, aby volanie nebolo prijaté a smerovací kód 10 indikuje, aby volanie bolo smerované k rodinnému dotazovaciemu zariadeniu.
Keď prvý vstup číselného zoznamu je víťazným vstupom, prichádzajúce volanie je smerované do kuchyne a zazvoní raz. Keď je štvrtý vstup číselného zoznamu víťazným vstupom, volanie prichádza od špeciálneho klienta obchodu pani Johnsonovej a je smerované na telefón v jej kancelárii a dvakrát zvoní. Keď ôsmy vstup číselného zoznamu je víťazným vstupom, vola James starý priateľ z, detstva Tiffanyho. Tiffany upravil tento vstup tohto číselného zoznamu tak, aby prichádzajúce volanie od Jamesovho telefónneho čísla nebolo prijaté.
j V preferovanom vyhotovení sú .yyhĺadávacie stromy podobné vyhĺadávacím stromom na obr. 4B asociované s číselným zoznamom na Obr. 5. Ako bolo skôr uvedené, obsahuje každý vyhladávací strom usporiadané dáta číselného zoznamu pódia zodpovedajúceho stĺpca číselného zoznamu.
V prípade jediného číselného zoznamu alebo malého počtu číselných zoznamov nemôže, zvýšená produktivita následkom použitia vyhladávacích stromov oprávňovať na to, aby boli používané.
Obr. 6A-6B sú príkladom naprogramovať koncové zariadenie vynálezu. Blok 101 zahajuje výpočet každého z číselných zoznamov až do diagramu ako pracovalo podía vývojového
20, aby meniteľného volaného vstupu hodnody -1. Druhý blok 102 syntaktický analyzuje alebo rozdeíuje volaciu informáciu na jeden alebo viac volacích atribútov. Ak použijeme príklad našej vloženej aplikácie diaľkového tržného obchodovania v obr. 4, analyzuje druhý blok 102 syntaktický volaciu informáciu na štyri volacie atribúty, d’alej uvádzané ako atribút (1), atribút (2), atribút (3) a atribút (4). Atribút (1) zodpovedá číslu volajúcej strany, atribút (2) zodpovedá čiastočnej adrese volajúcej strany atď. Druhý blok 102 urobí tiež náhradnú kópiu týchto atribútov tak, že vývojový diagram na obr. 6A-6B vždy poskytne správnu informáciu. Táto náhradná kópia je použitá na obnovu atribútu na jeho pôvodnú hodnotu, ak vznikne skomolenie atribútu alebo ak sa stane čiastočnou časťou špecifickej prevádzkovej operácie.
Desiaty blok 110 skúša, či je potrebné nejaké vybavenie atribútov ako čiastočnej časti rozhodovacieho procesu. Ako bolo vopred uvedené vybavenie atribútu nie je čiastočnou časťou volania, ale príjemcom označené volanie. Ak existuje jedno alebo viac vybavení atribútov ako je stav obsadenia na obr. 5A, sú určené hodnoty atribútov a pridané k volacím atribútom zavedeným v druhom bloku 102. Náhradná kópia vybavenia atribútov je urobená tiež v desiatom bloku 110. V našom príklade nie sú žiadne vybavenia atribútov.
Za účelom vysvetlenia vývojového diagramu, predpokladajme, že volanie je prijaté a druhý blok 102 syntaktický analyzuje volaciu informáciu do atribútu ako následujú^e:
1 . ·»»*< y atribút (1) = 6085551111 atribút (2) = 16 atribút (3) = 5073337766 atribút (4) = 21
Tretí blok 103 prehľadáva prvý vyhľadávací strom so vstupom, ktorý sa zhoduje s atribútom (1). Tretí blok určí, že vstup 201 prvého vyhľadávacieho stromu sa zhoduje s atribútom (1), takže štvrtý blok 104 dostane kladnú odpoveď. Piaty blok 105 si zapamätá číselný zoznam (02) a riadok číselného zoznamu tiež 02 obsiahnutý vo vstupe 201. Šiesty blok sa dotazuje, či atribút (1) je každý alebo indikuje pseudoštítkovú zhodu. Nakoľko existuje presná zhoda, šiesty blok 106 dostane zápornú odpoveď a siedmy blok 107 stanoví výpočet pre tento vstup číselného zoznamu rovnajúci sa váhe atribútu (1) definovanej užívatelom. Stredisko pre tržné obchodovanie má možnost rozhodnutia, či niektoré volacie atribúty sú dôležitejšie ako ostatné a pridelí im odlišné váhové činitele. Napríklad stredisko môže pridelit atribútu (2) váhový činiteľ 0,1, čím je indikované, že ako zostávajúce atribúty, všetky atribúty majú prípade siedmy blok 107 stanoví premennú čítača najbližšieho atribútu.
Dvadsiaty blok 120 na sa zhoduje s ďalším stĺpcom
0,5a zostávajúcim atribútom hodnotu atribút (2) má Predpokladajme implicitný váhový stanoví výpočet = 1.
v prípade polovičnú dôležitosť pre naše účely, že činiteľ účely,
1,0. V tomto
Ôsmy blok 108 pre skúšanie obr. 6B dát overí, či ďalší volací atribút číselného zoznamu na vstupoch číselného zoznamu, ktorý sa zhodoval s predchádzajúcim volacím atribútom. V našom príklade na obr. 4 druhý vstup 202 druhého vyhĺadávacieho stromu je preskúšaný na overenie, či údaj druhého vstupu 202 prvého stĺpca sa zhoduje s atribútom (2). Pretože atribút (2) = 16, nastáva zhoda a kontrolovanie sa presúva k dvadsiatemudruhému bloku 122. Blok 122 sa dotazuje, či atribút (j) = *každý alebo indikuje pseudoštítkovú zhodu. Pretože existuje presná zhoda, blok 122 Idostane zápornú odpoveď a dvadsiatytreti blok 123 zvýši výpočet pre tento vstup číselného zoznamu o váhový prírastok (2) definovaný užívatelom. V našom príklade blok 123 zvýši výpočet na 2. --·*
Dvadsiatyštvrtý blok 124 sa presvedčí, či je nejaký volací atribút na preskúšanie. Nakolko atribút (3) zostáva na preskúšanie na zhodu, je zvýšená premenná j na 3 a bloky 120 - 123 sú znovu uvedené do prevádzky. Tieto bloky rozhodnú, že existuje zhoda medzi vstupom 203 vyhĺadávacieho stromu a atribútom (3) a výpočet je zvýšený na 3. Nakoíko atribút (4) zostáva na preskúšanie, bloky 120 - 123 sú znovu uvedené do činnosti. Tieto bloky rozhodnú, že existuje zhoda medzi štvrtým vstupom 204 vyhĺadávacieho stromu a stribútom (4) a výpočet je zvýšený na 4 pre tento vstup číselného zoznamu. Dvadsiatyštvrtý blok 124 zistí, že neexistuje žiadny ďalší atribút na preskúšanie, takže kontrolovanie sa vráti k tretiemu bloku 103 v Obr.,6A. V našom príklade indikuje výpočet = 4 presnú zhodu pre vstup 301 číselného zoznamu na obr. 4A.
Tretí blok 103 znovu prehíadáva prvý vyhladávací strom, aby zistil, či existuje nejaká iná zhoda s atribútom (1). Nakoíko žiadny z ostatných vstupov okrem druhého vstupu 201 neobsahuje hodnotu 6085551111, žiadna zhoda nie je nájdená a štvrtý blok 104 dostane zápornú odpoveď. Trinásty blok sa dotazuje, či boli preskúšané všetky pseudoštítky pre atribút (1). Pretože ešte žiadne pseudoštítky neboli skúšané, trinásty blok 130 dostane zápornú odpoveď a blok 132 vypustí z atribútu (1) jeden znak a nahradí ho jedným H. Preto atribút (1) je teraz 6085551111#.
Bloky 103., 104, 130 a 132 sú opakovateíne :uvádzané do činnosti pokial nie je nájdená pseudoštítková zhoda alebo pokial všetky znaky atribútu (1) neboli vypustené. V našom príklade je atribút (1) opakovatelne zanedbávaný až je 608#. V tomto okamihu trinásty blok 130 nájde zhodu so vstupom 205 vyhĺadávacieho stromu a je uvedený do činnosti piaty blok 105, aby zachoval číselný zoznam a riadok piateho vstupu 205. Šiesty blok 106 sa ešte raz dotazuje, či atribút (1) = *každý alebo je pseudoštítková zhoda. Pretože £pseudoštítková zhoda nastala, je menitelny výpočet asociovaný so vstupom číselného zoznamu zmenený z -1 na 0, čo znamená, že vstup obsahuje platnú zhodu. Ôsmy blok
108 nastaví j = 2 a bloky 120 - 123 zisťujú, či vstup 206 prvého stĺpca vyhĺadávacieho stromu sa zhoduje s atribútom (2). Nakolko obe tieto hodnoty sú 16, existuje zhoda a výpočet je zvýšený na
1.
Dvadsiatypiaty blok 125 nastaví j = 3 a bloky 120 - 122 zisťujú, či vstup 207 prvého stĺpca vyhĺadávacieho stromu sa zhoduje a stribútom (3). Pretože atribút (3) = 5073337766 a vstup vyhĺadávacieho stromu obsahuje *každý, neexistuje žiadna zhoda. Blok 121 dostane zápornú odpoveď a kontrolovanie sa presunie k bloku 140. Blok 140 uskutoční dotaz, či sú preskúšané všetky pseudoštítky pre atribút (3). Pretože nebol ešte nájdený žiadny z pseudoští/tkov pre tento atribút, blok 140 dostane zápornú odpoveď a i?lok 142 vypustí z atribútu (3) jeden znak a nahradí každý z vypustených znakov jednotlivým #. Preto je atribútom (3) teraz 5073β3'75#. Bloky 103, 104, 130 a 132 sú opakovateíne uvádzané do činnosti pokiaí nie je nájdená pseudoštítková zhoda alebo pokiaí boli vypúšťané všetky znaky atribútu (3). V našom príklade atribút (1) je opakovatelné vypúšťaný dokial vlavo je #, bez akejkoívek zhody s *každý obsiahnutý vo vstupe 207 vyhĺadávacieho stromu. Pretože všetky pseudoštítky boli preskúšané, dostane blok 140 kladnú odpoveď.
Pätnásty blok 150 sa dotazuje, či atribút (3) = * každý.
Nakolko atribútom (3) je teraz blok 150 dostane zápornú
I odpoveď a blok 152 nastaví atribút (3) = *každý. Postup sa vráti k dvanástemu bloku 120, ktorý zistí, či vstup 207 prvého stĺpca vyhladávacieho stromu sa teraz zhoduje s atribútom (3). Nakoíko obe tieto hodnoty sú teraz *každý, vzniká zhoda. Blok 122 dostane kladnú odpoveď, ale výpočet nie je zvýšený. Ako v prípade zhody s pseudoštítkom, výpočet nie je zvýšený pre generickú zhodu. Blok 124 indikuje, že je ešte jeden atribút na skúšanie, takže j je zvýšené na 4 a uskutoční sa návrat k dvanástemu bloku 120.
Tentokrát zisťujú bloky 120 - 122, či vstup 208 prvého stĺpca vyhĺadávacieho stromu sa zhoduje s atribútom (4). Nakoíko atribút (4) = 21 a vstup vyhĺadávacieho stromu obsahuje 99, neexistuje zhoda. Blok 121 dostane zápornú odpoveĎ a kontrolovanie sa presunie k štrnástemu bloku 140. Bloky 140 a 142 sú v činnosti pokiaí atribút (4) — V bez toho, aby bola nájdená zhoda. Bloky 150 a 152 nastavia potom atribút na *každý, ale blok 121 tentoraz dostane zápornú odpoveď, pretože *každý sa nezhoduje s 99. Nakoíko všetky pšéudoštítky boli preskúšané a atribút (4) je *každý, pätnásty blok 150 dostane zápornú odpoveď. Keď pätnásty blok 150 dostane zápornú odpoveď, je jasné, že nebol nájdený vstup, ktorý by sa zhodoval, čo znamená, žiadna presná zhoda, pseudoštítková zhoda alebo generická zhoda. V preferovanom uskutočnení vstup číselného zoznamu nemôže získať volanie so vstupom, ktorý sa nezhoduje s volacím atribútom. Preto blok 155 prestavia výpočet opäť na -1 pre tento vstup, čo indikuje, že bol dosiahnutý neprípustný výsledok. V alternatívnom uskutočnení môže vstup číselného zoznamu získať volanie, ak obsahuje vstup, ktorý sa nezhoduje s volacím atribútom a má väčší i
výpočet. V tomto uskutočnení neexistuje blok1' 155.
V oboch vyhotoveniach blok 156 znova nastaví atribúty na ich pôvodné hodnoty podlá náhradnej kópie uloženej v blokoch 102 alebo v bloku 110, a postup sa znovu vráti späť k bloku 103. Blok 103 znovu preskúša vyhladávací strom, 'aby zistil, či existuje nejaká iná zhoda s atribútom (1). Nakolko žiadne ďalšie vstupy okrem vstupu 201 neobsahujú hodnotu 6085551111 nie je zhoda - nájdená a blok 104 dostane zápornú odpoveď. Trinásty blok 130 sa dotazuje, či boli preskúšané všetky pseudostítky pre atribút (1). Nakoľko tieto pseudostítky boli už skúšané, dostane trinásty blok 130 kladnú odpoveď. Šestnásty blok 10 sa dotazuje, či atribút (1) = *každý. Nakoľko atribút (1) nie je *každý, dostane šestnásty blok 160 zápornú odpoveď a blok 162 nastaví atribút (1) = *každý. Postup sa vráti k bloku 103, ktorý skúša zistiť, či vstup 209 prvého stĺpca vyhľadávacieho stromu sa teraz zhoduje s atribútom (1). Nakoľko obe tieto hodnoty sú teraz *každý, existuje zhoda. Bloky 104 a 105 dostanú kladnú odpoveď a blok 109 nastaví výpočet na 0 pre tento vstup.
Bloky 120, 121, 140, 150, 152, 103 - 108, 120, 121, 122,
124 a 125 sú opakovateľne uvádzané do prevádzky a rozhodnú, že vstupy 210, 211 a 212, podobne ako vstup 209 vyhľadávacieho stromu, všetky obsahujú generické zhody. Blok 124 dostane zápornú odpoveď, keď bol odskúšaný posledný atribút a postup sa vráti späť k bloku 103. Je zrejmé, že výpočet pre tento vstup číselného zoznamu je 0.
Blok 103 nájde eventuálne iné príležitosti kam umiestniť
A *každý v prvom stĺpci na vstupe vyhľadávacieho stromu a prípadne rozhodne, že tieto vstupy číselného zoznamu sú neprijateľné, nakoľko obsahujú jednu alebo viac nezhôd. Keď všetky vstupy boli preskúšané, dostane šestnásty blok 160 kladnú odpoveď, pričom je naznačené, že vyhľadávanie bolo dokončené. Kontrolovanie sa posunie k sedemnástemu bloku 170.
Sedemnásty blok 170, vyhľadá vstup číselného zoznamu s najvyšším výpočtom. Určí, že vstup 301 číselného zoznamu má výpočet 4, vstup 302 výpočet 1, vstup 303 výpočet 0 a zostávajúce vstupy majú výpočet -1. Preto určí, že vstup 301 číselného zoznamu je víťaz s výpočtom 4. V prípade súbehu možno zvoliť víťaza námatkovo alebo je možné použiť iný rozhodovací mechanizmus pri súbehu.
Claims (7)
1. Spôeob príjmu telefónneho volania založeného na volacej informácii asociovanej s telefónnym volaním, vyznačujúci sa tým, že volacia informácia je rozdelená na väčší počet volacích atribútov (102), číselný zoznam je prehľadaný, či sa nezhoduje prvý vstup číselného zoznamu s pluralitou volacích atribútov (103), je nájdená prvá zhoda so vstupom číselného zoznamu (104), je pridelený prvý výpočet prvému vstupu číselného zoznamu, pričom prvý výpjpet indikuje ako optimálne sa zhoduje prvý vstup číselného *zjoznamu s pluralitou volacích atribútov (107, 123), je prehľadaný číselný zoznam, či sa zhoduje jeho druhý vstup s pluralitou volacích atribútov (103), je nájdený druhý vstup číselného zoznamu (104), je pridelený druhý výpočet druhému vstupu číselného zoznamu, pričom druhý výpočet indikuje ako optimálne sa zhoduje druhý vstup číselného zoznamu s pluralitou volacích atribútov (107, 123), je určené, že druhý výpočet indikuje optimálnejšiu zhodu ako prvý výpočet (170) a je smerované telefónne volanie k telefónu asociovanému s druhým vstupom číselného zoznamu (172).
2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že prideľovací krok obsahuje d’alšie kroky indikujúce v prvom výpočte, že prvý vstup číselného zoznamu obsahuje platnú zhodu, určujúci váhový činiteľ pre každý z plurality volacích atribútov a zvyšujúci prvý výpočet o váhový činiteľ asociovaný s jedným z plurality volacích atribútov vždy, keď dáta vo vstupe číselného zoznamu sa zhodujú s jedným z plurality volacích atribútov.
3. Spôsob príjmu telefónneho volania založeného na volacej informácii asociovanej s telefónnym volaním, vyznačujúce sa tým, že obsahuje krok deliaci volaciu informáciu na pluralitu volacích atribútov (102), určujúcu vybavenosť atribútu (110), prehľadávací číselný zoznam, či jeho prvý vstup sa zhoduje s pluralitou volacích atribútov a atribútom vybavenia zhody so vstupom^ číselného zoznamu (104), výpočtu prvému vstupu indikuje ako optimálne s pluralitou volacích (103), nájdenie prvej pridelenie prvého zoznamu, pričom prvý výpočet prvý vstup číselného zoznamu a atribútom vybavenosti (107, číselného sa zhoduje atribútov
123), prehľadanie číselného zoznamu či druhý vstup číselného zoznamu sa zhoduje s pluralitou volacích atribútov a atribútom vybavenosti (103), nájdenie druhého vstupu číselného zoznamu (104), pridelenie druhého výpočtu druhému vstupu číselného zoznamu, pričom druhý vstup indikuje ako optimálne sa zhoduje druhý vstup číselného zoznamu s pluralitou volacích atribútov a atribútom vybavenosti (107, 123), určujúci, že druhý vstup indikuje ako optimálne sa zhoduje prvý výpočet (170), a smerovanie telefónneho volania k telefónu asociovanému s druhým vstupom číselného zoznamu (172).
4. Spôsob podľa nároku 3, vyznačujúci sa tým, že prvý prideľovací krok obsahuje d’alej kroky indikujúce v prvom výpočte, že prvý vstup číselného zoznamu obsahuje platnú zhodu, určujúci váhový činiteľ pre každý z plurality volacích atribútov a atribútu vybavenosti, a zvyšujúci prvý výpočet o váhový činiteľ asociovaný s jedným z plurality volacích atribútov a atribútom vybavenosti vždy, keď údaj číselného zoznamu sa presne zhoduje s jedným z plurality volacích atribútov a atribútom vybavenosti.
5. Zariadenie pre príjem telefónneho ýolania z telefónnej siete založené na volacej informácii asociované s telefónnym volaním, vyznačujúce sa tým, že obsahuje koncové zariadenie (12, 20) pripojené k telefónnej sieti (15), pričom koncové zariadenie (12, 20) obsahuje procesor (23) a pamäť (30) ako i prostriedky na rozdelenie volacej informácie na pluralitu volacích atribútov, prostriedky na prehľadanie číselného zoznamu, či jeho prvý vstup sa zhoduje s pluralitou volacích atribútov, prostriedky pre zistenie zhody s prvým vstupom číselného zoznamu, prostriedky na pridelenie prvého výpočtu prvému vstupu číselného zoznamu, pričom prvý výpočet indikuje, ako optimálne sa zhoduje prvý vstup číselného zoznamu s pluralitou volacích atribútov, prostriedky na prehliadanie číselného zoznamu, s pluralitou volacích atribútov, druhého druhého výpočet zoznamu vstupu výpočtu indikuje s pluralitou volacích sa zhoduje vyhladenie pridelenie či jeho druhý vstup prostriedky na číselného zoznamu,prostriedky na druhému vstuúpu číselného zoznamu, pričom druhý ako optimálne sa zhoduje druhý vstup číselnéhpo atribútov, prostriedky na určenie, že druhý výpočet indikuje optimálnejšiu zhodu ako prvý výpočet, a prostriedky na smerovanie telefónneho volania k telefónu asociovanému s druhým vstupom číselného zoznamu.
6. Zariadenie podlá nároku 5, vyznačujúce sa tým, že prvé pridelovacie prostriedky obsahujú ďalej prostriedky indikujúce v prvom výpočte, že prvý vstup číselného zoznamu obsahuje platnú zhodu, prostriedky pre určenie váhového činítela pre každý z plurality volacích atribútov a prostriedky na zvýšenie prvého výpočtu o váhový činitel asociovaný s jedným z plurality volacích atribútov vždy, keď údaj vo vstupe číselného zoznamu sa presne zhoduje s jedným z plurality volacích atribútov.
7. Zariadenie podlá nároku 6, vyznačujúce sa tým, že indikujúce prostriedky menia prvý výpočet od -1 do 0.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US66173291A | 1991-02-27 | 1991-02-27 | |
PCT/EP1992/000293 WO1992016067A1 (en) | 1991-02-27 | 1992-02-12 | Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK90893A3 true SK90893A3 (en) | 1994-01-12 |
Family
ID=24654873
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK908-93A SK90893A3 (en) | 1991-02-27 | 1992-02-12 | Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing |
Country Status (10)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5408528A (sk) |
EP (1) | EP0501903B1 (sk) |
JP (1) | JP2520537B2 (sk) |
BR (1) | BR9200396A (sk) |
CA (1) | CA2058814C (sk) |
CZ (1) | CZ290370B6 (sk) |
DE (1) | DE69214978T2 (sk) |
HU (1) | HU216210B (sk) |
SK (1) | SK90893A3 (sk) |
WO (1) | WO1992016067A1 (sk) |
Families Citing this family (80)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5651061A (en) * | 1993-09-01 | 1997-07-22 | Hitachi Telecom Technologies, Ltd. | Telephone exchange system |
DE4340326A1 (de) * | 1993-11-26 | 1995-06-01 | Philips Patentverwaltung | Kommunikationssystem |
AU692201B2 (en) * | 1994-02-17 | 1998-06-04 | Alcatel N.V. | Network termination unit |
US5473671A (en) * | 1994-03-11 | 1995-12-05 | At&T Corp. | Selective screening of incoming calls for cellular telephone systems |
GB2294179B (en) | 1994-10-11 | 1999-09-01 | Alex Mashinsky | Method of and system for use of telecommunication networks |
US20100208634A1 (en) | 1994-10-11 | 2010-08-19 | Arbinet Corporation | System and Method For Managing Multimedia Communications Across Convergent Networks |
US6226365B1 (en) * | 1997-08-29 | 2001-05-01 | Anip, Inc. | Method and system for global communications network management and display of market-price information |
US6188756B1 (en) * | 1994-10-11 | 2001-02-13 | Alexander Mashinsky | Efficient communication through networks |
US6144727A (en) * | 1997-08-29 | 2000-11-07 | Anip, Inc. | Method and system for global telecommunications network management and display of market-price information |
US6912277B1 (en) | 1997-08-29 | 2005-06-28 | Anip, Inc. | Assigning telecommunications services to matchable classes |
GB2336068B (en) * | 1994-10-11 | 1999-11-17 | Alex Mashinsky | Method of and system for use of telecommunication networks |
US6173043B1 (en) * | 1994-10-31 | 2001-01-09 | Worldvoice Licensing, Inc. | Telephonic voice message transmission control method |
US5646987A (en) * | 1994-12-22 | 1997-07-08 | Lucent Technologies Inc. | Dynamic reallocation of calls to agent groups |
KR0135777B1 (ko) * | 1995-01-25 | 1998-04-27 | 김광호 | 전화기에 있어서 선택적 통화 방법 |
US5625680A (en) * | 1995-02-07 | 1997-04-29 | At&T | Method and apparatus for prioritizing telephone calls |
US5661791A (en) * | 1995-03-29 | 1997-08-26 | Bell Atlantic Network Services, Inc. | Method and apparatus for enhanced distinctive call redirection |
US5583564A (en) * | 1995-04-24 | 1996-12-10 | Lucent Technologies Inc. | Intelligent call forwarding with videophone display of forwarding destination |
US5675637A (en) * | 1995-05-16 | 1997-10-07 | Inventions, Inc. | Method for automatically obtaining and presenting data from multiple data sources |
US5617471A (en) * | 1995-05-25 | 1997-04-01 | Rogers; Wesley D. | Telecommunications system for transferring a telephone call |
NL1000792C2 (nl) * | 1995-07-13 | 1997-01-14 | Nederland Ptt | Werkwijze voor het koppelen van een terminalinrichting met een netwerkinrichting, alsmede processormiddelen, alsmede netwerkprocessor- middelen. |
WO1997008880A2 (en) * | 1995-08-31 | 1997-03-06 | Philips Electronics N.V. | Telecommunication station |
JP3644108B2 (ja) * | 1995-12-19 | 2005-04-27 | ソニー株式会社 | 通話システム、接続装置、通信端末装置及び通話方法 |
US6078804A (en) * | 1995-12-19 | 2000-06-20 | Ericsson Inc. | Providing different routing treatments for emergency calls based on subscriber specified data |
US5953638A (en) * | 1995-12-29 | 1999-09-14 | Mci Communications Corporation | Method and system for affinity termination of calls |
US5937049A (en) * | 1995-12-29 | 1999-08-10 | Apropos Technology | Service bureau caller ID collection with ISDN BRI |
JP3227368B2 (ja) * | 1996-02-01 | 2001-11-12 | キヤノン株式会社 | 転送装置 |
US6021176A (en) * | 1996-02-20 | 2000-02-01 | Solopoint, Inc. | Method for monitoring incoming calls to a user's premises on a pots telephone line |
US5930338A (en) * | 1996-02-20 | 1999-07-27 | Solopoint, Inc. | Method for handling incoming calls on a pots telephone line to a user's premises |
US5768356A (en) * | 1996-02-20 | 1998-06-16 | Solopoint, Inc. | User programmable personal call manager |
US6058178A (en) * | 1996-02-20 | 2000-05-02 | Solopoint, Inc. | Method for routing incoming calls to a user's premises on a POTS telephone line |
US5946386A (en) * | 1996-03-11 | 1999-08-31 | Xantel Corporation | Call management system with call control from user workstation computers |
US5839065A (en) * | 1996-04-23 | 1998-11-17 | Ericsson Inc. | Validation of a forward-to-number by a mobile station |
DE19622068C2 (de) * | 1996-05-31 | 1999-11-11 | Siemens Ag | Verfahren zur Zulässigkeitsprüfung von Rufnummern von an einem Kommunikationssystem ankommenden Anrufen |
US6028858A (en) * | 1996-06-07 | 2000-02-22 | Cisco Tenchology, Inc. | ANI-dormant connections for frame relay |
US5729599A (en) * | 1996-06-11 | 1998-03-17 | U S West, Inc. | Method and system of forwarding calls in a remote access call forwarding service of a telephone system |
US5966653A (en) * | 1996-06-24 | 1999-10-12 | Ericsson Inc. | Validating a forward-to-number within a mobile telecommunications system |
US5864613A (en) * | 1996-09-16 | 1999-01-26 | Mci Communications Corporation | System and method for controlling telephone use |
US6370149B1 (en) * | 1998-07-20 | 2002-04-09 | Ameritech Corporation | Telecommunication system, method and subscriber unit for use therein |
GB9624723D0 (en) * | 1996-11-28 | 1997-01-15 | Plessey Telecomm | Private circuits |
US5956393A (en) * | 1996-12-23 | 1999-09-21 | Nortel Networks Corporation | System and method for limiting call velocity attempts in a public switched telephone network |
US5978469A (en) * | 1997-01-21 | 1999-11-02 | U S West, Inc. | Apparatus for telephone extension control |
DE19706782C2 (de) * | 1997-02-20 | 1999-01-21 | Siemens Ag | Verfahren für ein Kommunikationssystem |
US6563914B2 (en) | 1997-02-26 | 2003-05-13 | Call Sciences Limited | Personal web-based teleconferencing method and system |
DE19724122A1 (de) * | 1997-06-09 | 1998-12-10 | Deutsche Telekom Mobil | Verfahren und Anordnung zum Anschluß von Teilnehmern in mehreren Telekommunikationsnetzen unter einer Rufnummer |
US6005847A (en) * | 1997-07-07 | 1999-12-21 | Siemens Information And Communications Network, Inc. | Method and apparatus for facilitating communication between multiple platforms via single, multi-channel communication conduit |
US6560461B1 (en) | 1997-08-04 | 2003-05-06 | Mundi Fomukong | Authorized location reporting paging system |
US6028922A (en) * | 1997-09-03 | 2000-02-22 | Lucent Technologies Inc. | System for deferred call answering in a telecommunications system |
US6931116B1 (en) * | 1997-09-08 | 2005-08-16 | Mci Communications Corporation | Multiple routing options in a telecommunications service platform |
FR2770951B1 (fr) * | 1997-11-10 | 1999-12-10 | Alsthom Cge Alcatel | Procede de recherche d'un numero de telephone dans un repertoire memorise dans un recepteur telephonique |
US6343073B1 (en) | 1997-12-31 | 2002-01-29 | Anip, Inc. | Method and system for efficient link utlization |
US7123936B1 (en) | 1998-02-18 | 2006-10-17 | Ericsson Inc. | Cellular phone with expansion memory for audio and video storage |
US6208854B1 (en) | 1998-05-14 | 2001-03-27 | Ameritech Corporation | System and method for routing a call to a called party's landline or wireless communication unit |
US6631182B1 (en) | 1998-07-29 | 2003-10-07 | Ameritech Corporation | Call screening apparatus and method |
FI981832A (fi) * | 1998-08-26 | 2000-02-27 | Helsingin Puhelin Oyj | Menetelmä tavoitettavuuspalvelun toteuttamiseksi ja tavoitettavuusketjun päivittämiseksi |
US6658103B2 (en) * | 1998-08-31 | 2003-12-02 | Sbc Properties, L.P. | Method and system for generating a call processing control record |
CA2309642C (en) * | 1998-09-09 | 2004-03-16 | Telcordia Technologies, Inc. | Method, apparatus and system for filtering incoming telephone calls |
US6532366B1 (en) * | 1999-01-29 | 2003-03-11 | International Business Machines Corporation | Telephone call optimizer |
US6785379B1 (en) | 1999-06-28 | 2004-08-31 | Aspect Communications Corporation | Call management system with call control form user workstation computers |
US6771761B1 (en) * | 1999-12-29 | 2004-08-03 | Bellsouth Intellectual Property Corporation | System and method for caller-selectable call routing from a single telephone number |
US20010043694A1 (en) * | 2000-01-04 | 2001-11-22 | Victor Chartrand | System and method for routing calls to multi-function telephone numbers |
US7301952B2 (en) * | 2000-04-06 | 2007-11-27 | The Distribution Systems Research Institute | Terminal-to-terminal communication connection control method using IP transfer network |
DE10039351B4 (de) * | 2000-08-11 | 2005-08-11 | Tenovis Gmbh & Co. Kg | Verfahren zum Ablegen eines Eintrags in einem Speicher eines Kommunikationsgeräts und Kommunikationsgerät zur Durchführung des Verfahrens |
AU2000267981A1 (en) * | 2000-08-22 | 2002-03-04 | Maverick Consulting Services, Inc. | Communications control method and apparatus |
US20020077098A1 (en) * | 2000-12-19 | 2002-06-20 | Tiliks Dianna I. | Method and system for dual ringing of a centrex line and a wireless extension of the centrex line |
JP4478781B2 (ja) * | 2002-01-31 | 2010-06-09 | 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ | 接続受付処理システム、接続受付処理方法、及び、接続受付処理装置 |
US7266367B2 (en) * | 2002-09-19 | 2007-09-04 | Research In Motion Limited | System and method of accessing contact information on a communication device |
DE10314777B4 (de) * | 2003-03-31 | 2014-07-31 | Deutsche Telekom Ag | Verfahren und Vorrichtung zum Filtern von Rufverbindungen zwischen zwei Telekommunikations-Teilnehmern |
FR2853790A1 (fr) * | 2003-04-14 | 2004-10-15 | France Telecom | Systeme de telecommunication pour la gestion d'appels telephoniques d'un centre d'appels virtuel |
WO2004112368A2 (en) * | 2003-05-23 | 2004-12-23 | Heyanita, Inc. | Transmission of a data file by notification of a reference to the intended recipient and teleconference establishment using a unique reference |
US7860230B2 (en) | 2003-12-12 | 2010-12-28 | Martin Bradley J | Telephone call screening and routing device and related method |
KR100645848B1 (ko) * | 2005-08-30 | 2006-11-14 | 삼성광주전자 주식회사 | 이동로봇 시스템 및 이동로봇 원격제어방법 |
US8718257B2 (en) | 2006-07-10 | 2014-05-06 | Francesco Ricci | Systems and methods for providing answering services |
JP4395845B2 (ja) * | 2007-01-18 | 2010-01-13 | 株式会社カシオ日立モバイルコミュニケーションズ | 電子機器及びプログラム |
RU2453065C2 (ru) * | 2007-08-17 | 2012-06-10 | Александр Степанович Ракушин | Способ персонального вызова пользователя телефонной сети связи |
US9026184B2 (en) * | 2008-02-19 | 2015-05-05 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8155709B2 (en) * | 2008-02-19 | 2012-04-10 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8190214B2 (en) * | 2008-02-19 | 2012-05-29 | Denso Corporation | In-vehicle handsfree apparatus |
US8634533B2 (en) * | 2010-11-11 | 2014-01-21 | At&T Intellectual Property I, L.P. | Directed notifications |
MX2013014685A (es) * | 2011-06-17 | 2014-05-13 | Cassidian Communications Inc | Sistemas, aparatos y metodos para administracion de datos de multimedia de emergencia, en forma distribuida y de colaboracion. |
US9491205B2 (en) * | 2013-03-15 | 2016-11-08 | Sorenson Communications, Inc. | Communication systems and related methods for communicating with devices having a plurality of unique identifiers |
Family Cites Families (21)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS5916458B2 (ja) * | 1977-05-06 | 1984-04-16 | 日本電気株式会社 | 自動転送方式 |
US4277649A (en) * | 1980-01-18 | 1981-07-07 | Bell Telephone Laboratories, Incorporated | Method and apparatus for screening telephone calls |
JPS635648A (ja) * | 1986-06-25 | 1988-01-11 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | 回線終端装置 |
US4797915A (en) * | 1986-10-09 | 1989-01-10 | American Telephone And Telegraph Company | Communication system having automatic call route selection |
US4958153A (en) * | 1987-04-08 | 1990-09-18 | Nec Corporation | Method and apparatus for priority control of incoming calls at ISDN terminals |
JPS63287232A (ja) * | 1987-05-20 | 1988-11-24 | Mitsubishi Electric Corp | パケット交換システムにおける呼接続制御方式 |
US4907259A (en) * | 1987-11-06 | 1990-03-06 | American Telephone And Telegraph Company, At&T Bell Laboratories | Call appearance reservation arrangement |
JPH01149650A (ja) * | 1987-12-07 | 1989-06-12 | Fujitsu Ltd | 自動再発呼方式 |
US4866762A (en) * | 1988-04-04 | 1989-09-12 | Pintar Robert R | Apparatus for restricting telephone calls |
CA1310731C (en) * | 1988-04-30 | 1992-11-24 | Mamoru Higuchi | Exchange system having originating call restriction function |
EP0347155B1 (en) * | 1988-06-13 | 1998-09-23 | Canon Kabushiki Kaisha | Communication apparatus storing caller information and method of operating said apparatus |
JPH0211048A (ja) * | 1988-06-29 | 1990-01-16 | Matsushita Electric Ind Co Ltd | Isdn端末装置 |
US5029196A (en) * | 1988-07-11 | 1991-07-02 | Dytel Corporation | Automated call screening |
JPH02250552A (ja) * | 1989-03-24 | 1990-10-08 | Aiphone Co Ltd | Isdnデジタル電話系端末 |
JPH02256354A (ja) * | 1989-03-29 | 1990-10-17 | Canon Inc | Isdn電話器及びisdn端末システム |
JPH02260996A (ja) * | 1989-03-31 | 1990-10-23 | Aiphone Co Ltd | Isdn端末アダプタ |
JPH02260745A (ja) * | 1989-03-31 | 1990-10-23 | Nakayo Telecommun Inc | 通信端末機器における発呼者識別方式 |
US5268958A (en) * | 1989-04-06 | 1993-12-07 | Kabushiki Kaisha Toshiba | Method for allocating incoming-call to extension telephone sets in private branch exchange and private branch exchange having automatic incoming-call allocating function |
JPH02274054A (ja) * | 1989-04-14 | 1990-11-08 | Fujitsu Ltd | 回線交換方法 |
DE69023730T2 (de) * | 1989-09-28 | 1996-05-02 | Canon Kk | Kommunikationsvorrichtung und -verfahren. |
US5036535A (en) * | 1989-11-27 | 1991-07-30 | Unifi Communications Corporation | Switchless automatic call distribution system |
-
1992
- 1992-01-06 CA CA002058814A patent/CA2058814C/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-01-10 JP JP4020747A patent/JP2520537B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-05 BR BR929200396A patent/BR9200396A/pt unknown
- 1992-02-11 DE DE69214978T patent/DE69214978T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-11 EP EP92480016A patent/EP0501903B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-02-12 SK SK908-93A patent/SK90893A3/sk unknown
- 1992-02-12 CZ CZ19931744A patent/CZ290370B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-02-12 WO PCT/EP1992/000293 patent/WO1992016067A1/en active IP Right Grant
- 1992-02-12 HU HU9302171A patent/HU216210B/hu not_active IP Right Cessation
-
1994
- 1994-06-16 US US08/261,315 patent/US5408528A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2058814C (en) | 1996-04-09 |
BR9200396A (pt) | 1992-11-10 |
EP0501903A1 (en) | 1992-09-02 |
HUT64166A (en) | 1993-11-29 |
WO1992016067A1 (en) | 1992-09-17 |
DE69214978D1 (de) | 1996-12-12 |
CZ174493A3 (en) | 1994-02-16 |
JPH0563766A (ja) | 1993-03-12 |
JP2520537B2 (ja) | 1996-07-31 |
US5408528A (en) | 1995-04-18 |
DE69214978T2 (de) | 1997-05-07 |
CA2058814A1 (en) | 1992-08-28 |
HU9302171D0 (en) | 1993-10-28 |
EP0501903B1 (en) | 1996-11-06 |
HU216210B (hu) | 1999-05-28 |
CZ290370B6 (cs) | 2002-07-17 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
SK90893A3 (en) | Method and apparatus for flexible and optimal telephone call acceptance and routing | |
US20040254929A1 (en) | Request matching system and method | |
US5802160A (en) | Multi-ring telephone method and system | |
US5930700A (en) | System and method for automatically screening and directing incoming calls | |
US5633922A (en) | Process and apparatus for restarting call routing in a telephone network | |
US8081742B2 (en) | Technique for effectively providing a personalized information assistance service | |
CA2119086C (en) | Help desk improvement | |
ZA200403421B (en) | Request matching system and method | |
US6356533B1 (en) | Apparatus and method for selecting communication modes | |
WO2003040971A1 (en) | Request matching system and method | |
US20040058710A1 (en) | Technique for synchronizing data in user devices through an information service | |
US20010021948A1 (en) | Method and apparatus for processing a telephone call | |
US5818908A (en) | Selective voice menu system | |
US5917888A (en) | System and method for enhanced telecommunications relay service with easy extension feature | |
JPH08274875A (ja) | 通信ネットワークにおける中継線選択および経路選択のパラメータの自動提供装置とその方法 | |
US20040153444A1 (en) | Technique for effectively providing search results by an information assistance service | |
US6687357B1 (en) | Arbitration-type call establishing system method and storage medium | |
CN109903006A (zh) | 楼盘的报备方法、装置、设备及计算机可读存储介质 | |
CN101461224A (zh) | 用于识别voip的spit或者垃圾信息的方法 | |
Cisco | Target Selection | |
Cisco | Target Selection | |
RU2099895C1 (ru) | Способ и устройство для приема телефонного вызова | |
JP2007060482A (ja) | 電話通信システム | |
JP3968214B2 (ja) | コールセンタにおける電話着信の発信元特定方法、顧客情報データベース及び顧客データベースの構築方法 | |
WO2004042609A2 (en) | A list building unit and contact system |