CZ285361B6 - Podbíječka, strojové uspořádání a způsob podbíjení koleje - Google Patents

Podbíječka, strojové uspořádání a způsob podbíjení koleje Download PDF

Info

Publication number
CZ285361B6
CZ285361B6 CZ96362A CZ36296A CZ285361B6 CZ 285361 B6 CZ285361 B6 CZ 285361B6 CZ 96362 A CZ96362 A CZ 96362A CZ 36296 A CZ36296 A CZ 36296A CZ 285361 B6 CZ285361 B6 CZ 285361B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
tamping
machine
sleepers
tamping machine
machine according
Prior art date
Application number
CZ96362A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ36296A3 (en
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H.
Publication of CZ36296A3 publication Critical patent/CZ36296A3/cs
Publication of CZ285361B6 publication Critical patent/CZ285361B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines
    • E01B27/17Sleeper-tamping machines combined with means for lifting, levelling or slewing the track
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track

Abstract

Podbíječka (4) pro současné podbíjení více pražců (22) koleje (2) sestává z na podvozcích (11) uloženého strojového rámu (10), ze dvou skupinových podbíjecích agregátů (18, 19), vytvořených pro současné podbíjení nejméně dvou pražců (22) a uspořádaných za sebou v podélném směru storje, z agregátu (27) pro nazdvihování a vyrovnání koleje (2), jakož i ze vztažného systému (30) pro provádění korekcí polohy koleje. Distancováním dvou v podélném směru stroje sousedících, v jejich výchozí poloze pro podbíjení upravených a prostřednictvím přísuvného pohonu (24) navzájem přistavitelných podbíjecích kladiv (20) kařdého skupinového podbíjecího agregátu (18, 19) je definována vzdálenost (a) mezi pražci (22). Obě v podélném směru stroje navzájem sousedící podbíjecí kladiva (20) obou skupinových podbíjecích agregátů (18, 19) jsou upravena od sebe navzájem v odstupu, který odpovídá vzdálenosti (a) mezi pražci (22). ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká podbíječky pro současné podbíjení více pražců koleje, která sestává z na podvozcích uloženého strojového rámu, ze dvou skupinových podbíjecích agregátů, vytvořených pro současné podbíjení nejméně dvou pražců a uspořádaných za sebou v podélném směru stroje, z agregátu pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, jakož i ze vztažného systému pro provádění korekcí polohy koleje, přičemž distancováním dvou v podélném směru stroje sousedících, v jejich výchozí poloze pro podbíjení upravených a prostřednictvím přísuvného pohonu navzájem přistavitelných podbíjecích kladiv každého skupinového podbíjecího agregátu je definována vzdálenost mezi pražci.
Dosavadní stav techniky
Taková podbíječka je již známá z US 5 379 700. Toto specielně pro opracovávání výhybkových úseků vytvořené strojové uspořádání sestává z podbíječky se skupinovým podbíjecím agregátem, jakož i z připojitelné přídavné podbíječky s podbíjecím agregátem jen jednoho pražce. Bezprostředně před pracovním nasazením je přídavná podbíječka od podbíječky odpojena a popojíždí zcela nezávisle prostřednictvím vlastního trakčního pohonu. Prostřednictvím podbíječky je zhutněno uložení pražců jak v základní, tak i v odbočné koleji tam, kde je možné zasunout podbíjecí kladiva rychle a bez problémů do štěrku. Ta uložení pražců, která nejsou skupinovým podbíjecím agregátem podbíječky zhutněna, jsou v návaznosti podbíjena nezávisle pojízdnou přídavnou podbíječkou bez nadzdvihování koleje. Prostřednictvím této kombinace je možné podbíjet také výhybkové úseky s výkonným skupinovým podbíjecím agregátem.
Z US 3 744 428 je známá také podbíječka, která je rovněž vytvořena ze dvou v podélném směru stroje za sebou uspořádaných strojových rámů, přičemž ke každému strojovému rámuje přiřazen jeden skupinový podbíjecí agregát. V pracovním směru následný podbíjecí agregát je uložen posuvně v podélném směru stroje. Podbíjení se provádí tak, že po podbití dvou sousedících pražců předním skupinovým podbíjecím agregátem se celý stroj přemístí směrem vpřed při přeskočení dvou pražců o celkem čtyři pražce. Takto předním skupinovým podbíjecím agregátem nepodbíjené pražce jsou potom podbíjeny prostřednictvím následujícího skupinového podbíjecího agregátu. Podle varianty provedení, která je znázorněna na obr. 7, je také známé ke každému z obou strojových rámů místo jednoho skupinového podbíjecího agregátu přiřadit dva podbíjecí agregáty jednoho pražce. Ty jsou upraveny vždy v takovém odstupu, který odpovídá vzdálenosti mezi pražci. Pro vyrovnávání různých vzdáleností mezi pražci je každý z těchto podbíjecích agregátů uložen na strojovém rámu podélně a posuvně v podélném směru stroje. Další podbíječky se skupinovými podbíjecími agregáty jsou také známé z patentů US 4 224 874, 3 595 170 a 3 494 297.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit podbíječku v úvodu popsaného typu, prostřednictvím které by bylo možné kombinovat přesnou a trvalou polohu koleje se zvláště vysokým výkonem podbíjení.
Vytčený úkol se řeší podbíječkou v úvodu uvedeného typu tím, že obě v podélném směru stroje navzájem sousedící podbíjecí kladiva obou skupinových podbíjecích agregátů jsou od sebe navzájem upravena v odstupu odpovídajícímu vzdálenosti mezi pražci.
- 1 CZ 285361 B6
Řešení podle vynálezu umožňuje při výhodném využití dlouhodobě používaných a dobře osvědčených podbíjecích agregátů bez jejich konstrukčních změn podstatné zvýšení výkonu ve spojení s přesnou a trvalou polohou koleje. Speciální distancování obou skupinových podbíjecích agregátů proti sobě navzájem představuje ideální řešení, protože nevznikají žádné konstrukční problémy, případně vzájemné rušení vzhledem k blízkému uspořádání, ani se nevytváří problematické zafixování polohy koleje vyplývající z většího distancování. Protože nyní je agregátem pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje do požadované polohy nadzdvižená kolej podbíjena současně v oblasti nejméně čtyř pražců a tak je trvale zafixována, je navzdory distanční oblasti mezi oběma skupinovými podbíjecími agregáty prováděné podbíjení středních pražců provedeno tak, že je zajištěno i po tomto zbývajícím podbíjení jednoho pražce zachování požadované přesnosti polohy koleje. Přídavná podbíječka může být vytvořena z konstrukčního hlediska velmi jednoduše, protože je potřebné uspořádání jen jednoho podbíjecího agregátu jednoho pražce bez dalších přídavných ústrojí.
Další výhodná vytvoření vyplývají ze závislých patentových nároků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys strojového uspořádání, které se skládá z podbíječky, která je předřazena v pracovním směru a která má dva skupinové podbíjecí agregáty, jakož i z následné přídavné podbíječky. Na obr. 2 a 3 je ve větším měřítku znázorněn přední, případně zadní úsek strojového uspořádání podle obr. 1.
Na obr. 4 je znázorněna varianta pracovního rámu, který unáší podbíjecí agregáty.
Na obr. 5 je znázorněn schematicky bokorys dalšího příkladu provedení podbíječky, přičemž přídavná podbíječka je vytvořena jako přívěs.
Na obr. 6 je schematicky znázorněn dílčí bokorys dalšího příkladu provedení, přičemž obě podbíječky jsou navzájem spojeny prostřednictvím podélného posuvného pohonu.
Na obr. 7 je schematicky znázorněn dílčí bokorys podbíječky dalšího příkladu provedení.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno strojové uspořádání 1 pro podbíjení pražců 22 koleje 2, které sestává z v pracovním směru, znázorněném šipkou 3, předřazené podbíječky 4 a z přiřazené přídavné podbíječky 5. Obě podbíječky 4, 5 jsou navzájem uvolnitelně spojeny prostřednictvím spřáhlového ústrojí 6.
Podbíječka 4, která je pojízdná na podvozcích 11 a kterou lze také označit jako hlavní podbíječku, má strojový rám 10, který je vytvořen ze dvou prostřednictvím kloubu 7 navzájem spojených částí 8, 9 a ke kterému jsou na koncových stranách přiřazeny trakční kabiny 12. Poháněči jednotka 13 pro zásobování různých pohonů energií je upravena na zadní části 9 strojového rámu JO. Mezi oběma podvozky 11, na kterých je uložena ve tvaru mostu vytvořená část 8 strojového rámu 10, je v podélném směru stroje upraven pracovní rám 14. Ten se opírá svým zadním koncem prostřednictvím podvozku 15 přímo na koleji 2, zatímco jeho přední konec 16 je podélně posuvně uložen v uložení 17 strojového rámu 10. Prostřednictvím posuvného pohonu 66 je tak možné uskutečňovat v podélném směru stroje relativní posouvání mezi pracovním rámem 14 a mezi strojovým rámem JO. Na pracovním rámu 14 jsou upevněny dva
-2 CZ 285361 B6 v podélném směru stroje za sebou uspořádané skupinové podbíjecí agregáty 18. 19 které jsou vytvořeny vždy pro současné podbíjení dvou bezprostředně sousedících pražců 22 jako dvoupražcové podbíjecí agregáty.
Jak je to patrno zejména ze zvětšeného vyobrazení na obr. 2, má každý skupinový podbíjecí agregát 18, 19 pro každou kolejnicovou podélnou stranu čtyři v podélném směru za sebou uspořádané podbíjecími kladivy 20 opatřené podbíjecí nástroje 21 pro současné podbíjení dvou bezprostředně sousedících pražců 22. Prostřednictvím vibračního pohonu 23 do vibrací uváděné podbíjecí nástroje 21 jsou vždy prostřednictvím samostatného přísuvného pohonu 24 k sobě přistavitelné pro provádění podbíjení. Dvě v jejich výchozí poloze pro provádění podbíjení upravená a navzájem přísuvná podbíjecí kladiva vždy jednu dvojici vytvářejícího podbíjecího nástroje jsou navzájem distancována ve vzdálenosti a mezi pražci 22. Obě v podélném směru stroje navzájem sousedící podbíjecí kladiva 20 obou sousedních skupinových podbíjecích agregátů 18, 19 jsou z hlediska jejich polohy bezprostředně před podbíjením také navzájem distancovány ve vzdálenosti a mezi pražci 22. Prostřednictvím pohonů 25 lze provádět výškové přestavování obou skupinových podbíjecích agregátů 18, 19.
Mezi oběma skupinovými podbíjecími agregáty 18, 19 je uspořádán prostřednictvím pohonů 26 výškově a příčně přestavitelný agregát 27 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 2, který je spojen s pracovním rámem 14. V této oblasti je mimoto upraven také snímací orgán 29 vztažného systému 30. který je prostřednictvím snímacích kladek 28 pojízdný po koleji 2 a který je uložen výškově přestavitelně. Tento snímací orgán 29 je prostřednictvím měřicího čidla 31 ve spojení s referenční čárou 32 vztažného systému 30, která je vytvořena jako napjatá tětiva. Před v pracovním směru předním skupinovým podbíjecím agregátem 19 je bezprostředně předřazen druhý agregát 27 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 2.
V pracovní kabině 33, která je spojena se strojovým rámem 10 a která přesahuje přes podvozek 15 pracovního rámu 14, je upraveno centrální ovládací ústrojí 34 pro ovládání obou skupinových podbíjecích agregátů 18, 19 a obou agregátů 27 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 2. Pro kontinuální pracovní posuv strojového rámu 10 jsou upraveny trakční pohony 35. Pro označení toho pražce 22, který není při prvním podbíjecím procesu, který lze vzhledem k současnému podbíjení čtyř pražců 22 označit také jako skupinové podbíjení, při kterém tento pražec 22 není oběma skupinovými podbíjecími agregáty 18. 19 podbíjen, je upraveno značkovací ústrojí 36, například pro rozstříknutí barvy, a to ve spojení se snímačem 37 pražců.
Jak je to patrno zejména z obr. 3, má přídavná podbíječka 5 strojový rám 39, uložený na podvozcích 38. Tento strojový rám 39 je mezi oběma podvozky 38 vyklenut směrem vzhůru a je omezen horní, v úhlu k rovině koleje šikmo uspořádanou obrysovou rovinou 40. Sklon této obrysové roviny 40 je takový, že její vzdálenost od horní hrany 41 kolejnice 57 má na tom konci 42 strojového rámu 39, který je připojen na podbíječku 4. hodnotu nejvýše 3,5 metrů a na protilehlém konci nejvýše hodnotu 2 metry.
Mezi oběma podvozky 38 přídavné podbíječky 5 je upraven jen jeden podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 a jedna pracovní kabina 44 s ovládacím ústrojím 45. Pracovní kabina 44 je stejně jako podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 uspořádána pod směrem vzhůru vyklenutým a vzhledem k rovině koleje skloněným úsekem 46 strojového rámu 39. Prostřednictvím pohonu 47 výškově přestavitelný podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 je opatřen navzájem přistavitelnými podbíjecími kladivy 48 pro podbíjení jednoho jediného pražce 22. K přídavné podbíječce 5 je přiřazen detektor 49 pro automatické zjišťování značkování 50 pražců 32.
V pracovním směru na zadním konci přídavné podbíječky 5 je uspořádán výškově přestavitelný a prostřednictvím pohonu 51 otočný zametači kartáč 52 s příčným dopravním pásem 53. Pro napájení energií různých pohonů a trakčního pohonu 54 slouží motor 55.
V dalším je popsána činnost strojového uspořádání 1, které bylo v předcházejícím popsáno.
-3 CZ 285361 B6
Strojové uspořádání 1 se účelně při spojení přídavné podbíječky 5 s podbíječkou 4 přemístí na místo nasazení. Jakmile se dosáhne tohoto místa, tak se přídavná podbíječka 5 od podbíječky 4 odpojí. S v pracovním směru přední podbíječkou 4 se nyní uskutečňuje působením trakčního pohonu 35 kontinuální dopředný pohyb strojového rámu JO, zatímco pracovní rám 14 se včetně skupinových podbíjecích agregátů 18, 19 přerušovaným působením posuvného pohonu 66 pohybuje po přítržích od jednoho místa podbíjení ke druhému místu podbíjení směrem vpřed. Jakmile je pracovní rám 14 na místě zastaven, uskuteční se působením pohonů 25 současné spuštění obou skupinových podbíjecích agregátů 18. 19 pro současné podbíjení dvou dvojic pražců 22. mezi kterými leží střední pražec 22, který při tomto skupinovým podbíjení není podbíjen. Bezprostředně před provedením skupinového podbíjení se uskuteční nasazením obou agregátů 27 pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje 2 ve spojení se vztažným systémem 30 případně potřebná korekce polohy koleje 2. Po současném uskutečnění podbíjení celkem čtyř pražců 22 se oba skupinové podbíjecí agregáty 18, 19 opět nadzdvihnou a společně s pracovním rámem 14 se působením posuvného pohonu 66 pohnou směrem vpřed o dráhu odpovídající pětinásobku vzdálenosti a mezi pražci 22, jak je to znázorněno šipkou 56. Tam začne opět při spuštění obou skupinových podbíjecích agregátů 18, 19 popsaný podbíjecí cyklus pro současné podbíjení celkem čtyř pražců 22.
Při spuštění obou skupinových podbíjecích agregátů 18, 19 je s výhodou bezdotykově pracující snímač 37 pražců 22 aktivován pro počítání pražců 22. Pokud při uvedeném podbíjení není podbíjený střední pražec 22 v oblasti značkovacího ústrojí 36, je toto automaticky aktivováno. Tím je uvedený nepodbitý pražec 22 postříknut pro označení barvou, čímž se vytvoří značkování 50 pražce 22. V této souvislosti je přirozeně možné využít jakýkoli známý typ značení pražců, například odpovídající magnetizování oblasti kolejnice přiřazené k pražci 22 nebo podobně. Značkování 50 pražců 22 může být také přirozeně provedeno přímo v oblasti mezi oběma skupinovými podbíjecími agregáty 18, 19.
Jakmile obsluha, která je v pracovní kabině 44, zaregistruje značkování 50 pražců 22, je přídavná podbíječka 5 při vystředění podbíjecího agregátu 43 jednoho pražce 22 zastavena nad pražcem 22. označeným značkováním 50 pražců 32. Působením pohonů 47 na podbíjecí agregáty 43 jednoho pražce 22, které jsou oba přiřazeny vždy jedné kolejnici 57 koleje 2, se uskuteční také podbíjení označené jako zbývající podbíjení toho pražce 22, který při skupinovém podbíjení prostřednictvím předřazené podbíječky 4 nebyl podbit. Zbytkové podbíjení je ukončeno po dosažení podbíjecího tlaku, předem zvoleného v ovládacím ústrojí 45, který je registrován v přísuvných pohonech 58 podbíjecích kladiv 48. Protože v průběhu tohoto zbytkového podbíjení není kolej 2 nadzdvihována, zůstane zcela neovlivněna korigovaná poloha koleje 2 vytvořená při skupinovém podbíjení všech čtyř pražců 22. Alternativně může být posun stroje zastaven automaticky také tehdy, když detektor 49 zaregistruje značkování 50 pražců 22.
Pro jednoduchost jsou příklady provedení popsané v dalším označeny u funkčně shodných částí shodnými vztahovými znaky jako u příkladu provedení podle obr. 1 až 3.
Varianta provedení, která je znázorněna na obr. 4, se liší od varianty provedení popsané v předcházejícím tím, že pracovní rám 14 je na obou podélných koncích uložen na koleji 2 prostřednictvím samostatného podvozku 15. Relativní posunutí mezi strojovým rámem 10 a mezi pracovním rámem 14 se uskutečňuje působením posuvného pohonu 66 ve spojení s trakčním pohonem 59 podvozku 15.
Jak je patrno u příkladu provedení na obr. 5, sestává podbíječka 4 ze dvou prostřednictvím kloubu 60 navzájem spojených strojových rámů 10, 39, přičemž v pracovním směru zadní, ve tvaru návěsu vytvořený a podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 obsahující strojový rám 39 vytváří přídavnou podbíječkou 5. Podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 je posuvně uložen na vedeních 61, která jsou upravena vodorovně a v podélném směru stroje, a je spojen s podélným
-4CZ 285361 B6 posuvným pohonem 62. Oba skupinové podbíjecí agregáty 18, 19, které jsou vytvořeny vždy pro současné podbíjení dvou pražců 22, jsou uspořádány přímo na strojovém rámu 10.
Tato podbíječka 4, případně strojové uspořádání 1 popojíždí po přítržích od jednoho místa podbíjení ke druhému místu podbíjení, přičemž vzdálenost mezi za sebou navzájem následujícími místy podbíjení odpovídá pětinásobku vzdálenosti a mezi pražci 22. Zatímco oběma skupinovými podbíjecími agregáty 18, 19 se v rámci skupinového podbíjení uskutečňuje současné podbíjení čtyř pražců 22, provádí se paralelně k tomu s přiřazeným podbíjecím agregátem 43 jednoho pražce 22 zbytkové podbíjení jednoho pražce 22, které se neuskutečnilo při skupinovém podbíjení. Bezprostředně před tímto podbíjením je podbíjecí agregát 43 jednoho pražce 22 automaticky vystředěn nad podbíjeným pražcem 22. Toho lze dosáhnout prostřednictvím měřidla 63 dráhy, které je spojeno s ovládacím ústrojím 34 a které začíná s měřením dráhy automaticky při spuštění obou skupinových podbíjecích agregátů 18,19.
Podbíječka 4, případně strojové uspořádání 1, které je znázorněno na obr. 6, má posuvný pohon 64 jako spojovací ústrojí mezi oběma strojovými rámy 10,39. Prostřednictvím tohoto posuvného pohonu 64 je možné provést nepatrnou změnu odstupu mezi skupinovými podbíjecími agregáty 18, 19 na straně jedné a mezi podbíjecím agregátem 43 jednoho pražce 22 na straně druhé, aby se tak umožnilo jejich vystředění nad podbíjeným jednotlivým pražcem 22. Každý skupinový podbíjecí agregát 18, 19 je pro současné podbíjení tří v podélném směru stroje bezprostředně sousedících pražců 22 opatřen třemi dvojicemi podbíjecích kladiv 20. Celé strojové uspořádání 1 popojíždí po přítržích při velikosti dráhy, která odpovídá sedminásobku vzdálenosti a mezi pražci. Je samozřejmě také možné kombinovat skupinový podbíjecí agregát 18, 19, vytvořený jako podbíjecí agregát dvou pražců, s podbíjecím agregátem tří pražců.
Dále je na obr. 7 znázorněna další varianta podbíječky 4, případně strojového uspořádání 1, u které má přídavná podbíječka 5 ve tvaru návěsu vytvořený strojový rám 39. Ten je uložen podélně posuvně na zadním konci strojového rámu 10 podbíječky 4 a je podélně posuvný prostřednictvím posuvného pohonu 65.

Claims (18)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Podbíječka pro současné podbíjení více pražců koleje, která sestává z na podvozcích uloženého strojového rámu, ze dvou skupinových podbíjecích agregátů, vytvořených pro současné podbíjení nejméně dvou pražců a uspořádaných za sebou v podélném směru stroje, z agregátu pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, jakož i ze vztažného systému pro provádění korekcí polohy koleje, přičemž distancováním dvou v podélném směru stroje sousedících, v jejich výchozí poloze pro podbíjení upravených a prostřednictvím přísuvného pohonu navzájem přistavitelných podbíjecích kladiv každého skupinového podbíjecího agregátu je definována vzdálenost mezi pražci, vyznačující se tím, že obě v podélném směru stroje navzájem sousedící podbíjecí kladiva (20) obou skupinových podbíjecích agregátů (18, 19) jsou od sebe navzájem upravena v odstupu odpovídajícímu vzdálenosti (a) mezi pražci (22).
  2. 2. Podbíječka podle nároku 1, vyznačující se tím, že agregát (27) pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje je uspořádán mezi oběma skupinovými podbíjecími agregáty (18, 19).
    - 5 CZ 285361 B6
  3. 3. Podbíječka podle nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že má druhý agregát (27) pro nadzdvihování a vyrovnávání koleje, který je bezprostředně předřazen před v pracovním směru předním skupinovým podbíjecím agregátem (19) podbíječky (4).
  4. 4. Podbíječka podle jednoho z nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že mezi oběma skupinovými podbíjecími agregáty (18, 19) je uspořádán snímací orgán (29), který je pojízdný prostřednictvím snímacích kladek (28) na koleji (2), který je uložen výškově přestavitelné a který je prostřednictvím měřicího čidla (31) ve spojení s referenční čárou (32) vztažného systému (30).
  5. 5. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že oba skupinové podbíjecí agregáty (18, 19) jsou upevněny na pracovním rámu (14), který je upraven v podélném směru stroje, který je na svém v pracovním směru zadním konci prostřednictvím podvozku (15) uložen přímo na koleji (2) a svým předním koncem je prostřednictvím posuvného pohonu (66) uložen podélně posuvně na strojovém rámu (10) podbíječky (4).
  6. 6. Podbíječka podle nároku 5, vyznačující se tím, že pracovní rám (14) je na obou koncích uložen prostřednictvím vždy jednoho podvozku (15) na koleji (2).
  7. 7. Podbíječka podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že má přídavnou podbíječku (5), která je kloubově připojitelná na strojový rám (10) podbíječky (4), která má strojový rám (39), uložený na podvozcích (38), a která je opatřena výškově přestavitelným podbíjecím agregátem (43) jednoho pražce (22).
  8. 8. Podbíječka podle nároku 7, vyznačující se tím, žekpodbíječce (4) a k přídavné podbíječce (5) je přiřazen vždy samostatný trakční pohon (35, 54) pro navzájem nezávislé pojíždění a že obě podbíječky (4, 5) jsou pro společnou přemisťovací jízdu navzájem spojitelné spřáhlovým ústrojím (6).
  9. 9. Podbíječka podle nároku 7, vyznačující se tím, že strojový rám (39), vytvářejí přídavnou podbíječku (5) je přiklouben na předřazený strojový rám (10) podbíječky (4) prostřednictvím kloubu (60).
  10. 10. Podbíječka podle nároku 9, vyznačující se tím, že kloub (60) je prostřednictvím posuvného pohonu (65) vytvořen posuvně v podélném směru stroje.
  11. 11. Podbíječka podle jednoho z nároků 7ažl0, vyznačující se tím, že podbíjecí agregát (43) jednoho pražce (22) přídavné podbíječky (5) je posuvně uložen na vedení (61), které je upraveno vodorovně a v podélném směru stroje a které je spojeno se strojovým rámem (39), a je spojen s podélným posuvným pohonem (62).
  12. 12. Podbíječka podle jednoho z nároků 7 až 11, vyznačující se tím, že pohon (47) pro výškové přestavování podbíjecího agregátu (43) jednoho pražce (22) a podélný posuvný pohon (62) jsou vytvořeny pro automatické ovládání ovládacím ústrojím (34), ke kterému je přiřazena měřidlo (63) dráhy pro zaznamenávání dráhy vykonané podbíječkou (4).
  13. 13. Podbíječka podle jednoho z nároků lažl2, vyznačující se tím, že je opatřena značkováním ústrojím (36) pro označení pražce (22).
  14. 14. Podbíječka podle nároku 13, vyznačující se tím, že ke značkovacímu ústrojí (36) je přiřazen snímač (37) pražců pro automatické provádění značkování (50) pražců (22).
    -6CZ 285361 B6
  15. 15. Podbíječka podle jednoho z nároků 7ažl4, vyznačující se tím, žek přídavné podbíječce (5) je přiřazen detektor (49) pro automatické zaznamenávání značkování (50) pražců (22) a vyvolání podbíjecího procesu.
  16. 16. Podbíječka podle jednoho z nároků 7 až 15, vyznačující se tím, že strojový rám (39) přídavné podbíječky (5) je omezen horní obrysovou rovinou (40), jejíž vzdálenost od horní hrany (41) kolejnice (57) má na tom konci (42) strojového rámu (39), který je upraven pro připojení podbíječky (4), hodnotu nejvýše 3,5 metrů a na protilehlém konci hodnotu nejvýše 2 metry.
  17. 17. Podbíječka podle jednoho z nároků 7 až 16, vy z n a č uj í c í se tím, že v pracovním směruje k zadnímu konci přídavné podbíječky (5) přiřazen otočný zametači kartáč (52), který je spojen s pohonem (51).
  18. 18. Podbíječka podle jednoho z nároků 16 nebo 17, vyznačující se tím, že mezi oběma podvozky (38) přídavné podbíječky (5) je upraven jen jeden podbíjecí agregát (43) jednoho pražce (22) a pracovní kabina (44), přičemž tato pracovní kabina (44) a podbíjecí agregát (43) jednoho pražce (22) jsou uspořádány pod vzhůru vyklenutě vytvořeným úsekem (46) strojového rámu (39).
CZ96362A 1995-03-07 1996-02-07 Podbíječka, strojové uspořádání a způsob podbíjení koleje CZ285361B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT39795 1995-03-07

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ36296A3 CZ36296A3 (en) 1996-09-11
CZ285361B6 true CZ285361B6 (cs) 1999-07-14

Family

ID=3489528

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ96362A CZ285361B6 (cs) 1995-03-07 1996-02-07 Podbíječka, strojové uspořádání a způsob podbíjení koleje

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5619929A (cs)
EP (1) EP0731217B1 (cs)
JP (1) JP3921254B2 (cs)
CN (1) CN1100920C (cs)
AU (1) AU702621B2 (cs)
CA (1) CA2171171C (cs)
CZ (1) CZ285361B6 (cs)
DE (1) DE59604145D1 (cs)
ES (1) ES2143746T3 (cs)
PL (1) PL181368B1 (cs)
RU (1) RU2124088C1 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ286585B6 (cs) * 1996-01-12 2000-05-17 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M. B. H. Podbíječka koleje
US6125757A (en) * 1998-10-19 2000-10-03 Heidelberger Druckmaschinen Ag Method and apparatus for performing a flying printing plate change
AT3876U3 (de) * 2000-06-09 2001-02-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur unterstopfung eines gleises
AT5705U3 (de) * 2002-07-04 2003-06-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine mit einem maschinen- und einem aggregatrahmen
AT413554B (de) * 2003-10-31 2006-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Stopfmaschine zum unterstopfen eines gleises
AT500949B8 (de) * 2004-10-01 2007-02-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur durchführung einer gleislagekorrektur
CH706577B1 (de) * 2012-05-30 2015-12-31 Matisa Matériel Ind Sa Verfahren zur Unterstopfung eines Gleises und eine Stopfmaschine sowie ein Maschinenverband zur Durchführung des Verfahrens.
US11202674B2 (en) 2018-04-03 2021-12-21 Convergent Dental, Inc. Laser system for surgical applications
US11155135B2 (en) 2018-06-06 2021-10-26 Nordco Inc. Traction system for railcar movers

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT294168B (de) * 1964-11-30 1971-11-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopfmaschine und Verfahren zum Unterstopfen der Querschwellen eines Gleises
US3448692A (en) * 1964-11-30 1969-06-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Track tamping method
DE1534078B2 (de) * 1964-12-31 1975-11-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft Mbh, Wien Fahrbare Gleisstopf-, Nivellier- und Richtmaschine
AT321347B (de) * 1968-01-02 1975-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopfmaschine
AT313347B (de) * 1970-04-17 1974-02-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Nivellier-Gleisstopfmaschine
AT345324B (de) * 1975-02-27 1978-09-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisstopfmaschine
AT346890B (de) * 1975-06-24 1978-11-27 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverdicht- bzw. stopfmaschine
AT389132B (de) * 1987-09-04 1989-10-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Kontinuierlich (non-stop) verfahrbare gleisbaumaschine
AT402307B (de) * 1993-01-27 1997-04-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschinenanordnung zum unterstopfen eines gleises

Also Published As

Publication number Publication date
CN1100920C (zh) 2003-02-05
EP0731217A1 (de) 1996-09-11
PL181368B1 (pl) 2001-07-31
CA2171171C (en) 2006-01-10
DE59604145D1 (de) 2000-02-17
CN1135003A (zh) 1996-11-06
EP0731217B1 (de) 2000-01-12
JPH08246405A (ja) 1996-09-24
PL313062A1 (en) 1996-09-16
JP3921254B2 (ja) 2007-05-30
RU2124088C1 (ru) 1998-12-27
CZ36296A3 (en) 1996-09-11
AU4589796A (en) 1996-09-19
CA2171171A1 (en) 1996-09-08
AU702621B2 (en) 1999-02-25
ES2143746T3 (es) 2000-05-16
US5619929A (en) 1997-04-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
AU701080B2 (en) A work vehicle for implementing track maintenance operations
CS225809B2 (en) The mobile machine for the packing up the sleepers,the levelling and the straightening of the tracks
CZ278617B6 (en) Mobile machine for continuous exchange, optionally reconstruction of a track
CZ278746B6 (en) Track packing machine track packing machine
SE464476B (sv) Spaarstoppningsmaskin
CZ20012064A3 (cs) Stroj pro obnovu koleje
CZ278674B6 (en) Method of track ballast consolidating and packing machine for making the same
CZ285361B6 (cs) Podbíječka, strojové uspořádání a způsob podbíjení koleje
CZ278948B6 (en) Track-building continuously moving machine
CZ278193B6 (en) Machine for making a track by a controllable lowering of the track
CZ279160B6 (cs) Podbíječka
CS9000390A2 (en) Mobile packing,levelling and straightening machine with tilting packing aggregates
JP2653701B2 (ja) 軌道安定化装置を備えた軌道保守機械
CS273312B2 (en) Truck machine for rails' packing, levelling and straightening
CZ355596A3 (en) Track tamping machine
CZ285437B6 (cs) Stroj pro demontáž staré koleje a pokládání nové koleje
CA1287261C (en) Mobile track renewal installation
JPH0649503U (ja) 連続的に移動可能な道床突き固め機械
CZ283293A3 (en) Mechanical arrangement for track tamping
CS9002385A2 (en) On rail continuously traversing machine for rails' cross bearers packing
CZ280488B6 (cs) Podbíječka koleje
CZ285362B6 (cs) Způsob podbíjení většího počtu pražců koleje
CZ15051U1 (cs) Podbíjecí stroj na podbíjení koleje
SK279887B6 (sk) Podbíjačka
GB2303659A (en) Rail changing machine

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140207