CZ284781B6 - Stroj pro pokládání trolejového drátu - Google Patents

Stroj pro pokládání trolejového drátu Download PDF

Info

Publication number
CZ284781B6
CZ284781B6 CZ982547A CZ254798A CZ284781B6 CZ 284781 B6 CZ284781 B6 CZ 284781B6 CZ 982547 A CZ982547 A CZ 982547A CZ 254798 A CZ254798 A CZ 254798A CZ 284781 B6 CZ284781 B6 CZ 284781B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
transverse
guide
machine
transverse guide
drive
Prior art date
Application number
CZ982547A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ254798A3 (cs
Inventor
Josef Theurer
Leopold Rudolf Gruber
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft
Publication of CZ284781B6 publication Critical patent/CZ284781B6/cs
Publication of CZ254798A3 publication Critical patent/CZ254798A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60MPOWER SUPPLY LINES, AND DEVICES ALONG RAILS, FOR ELECTRICALLY- PROPELLED VEHICLES
    • B60M1/00Power supply lines for contact with collector on vehicle
    • B60M1/12Trolley lines; Accessories therefor
    • B60M1/28Manufacturing or repairing trolley lines

Abstract

Stroj /1/ pro pokládání trolejového drátu /2/ a/nebo nosného lana /3/ horního vedení /4/ koleje /5/ má na podvozcích /7/ uložený strojový rám /6/. Na něm jsou uloženy navinutý trolejový drát /2/, případně nosné lano /3/, obsahující drátový buben /15/ a vodicí ústrojí /29/ s na nosném sloupu /31/ uspořádanou a prostřednictvím pohonu /33/ výškově přestavitelnou vodicí kladkou /32/ pro vedení z drátového bubnu /15/ odvíjeného, trolejového drátu /2/, případně nosného lana /3/. Vodicí ústrojí /29/ je prostřednictvím výkyvného pohonu /30/ uloženo výkyvně kolem vodorovné osy /27/ v podélném směru stroje /1/. Vodicí kladka /32/ je prostřednictvím příčného přestavného pohonu /37, 47/ vytvořena přestavitelně vzhledem k nosnému sloupu /31/ ve směru kolmém k podélnému směru nosného sloupu /31/ a napříč k podélné ose stroje /1/. ŕ

Description

Stroj pro pokládání trolejového drátu
Oblast techniky
Vynález se týká stroje pro pokládání trolejového drátu a/nebo nosného lana horního vedení koleje, který má na podvozcích uložený strojový rám, na kterém jsou uloženy navinutý trolejový drát, případně nosné lano, obsahující drátový buben a vodicí ústrojí s, na nosném sloupu uspořádanou a prostřednictvím pohonu výškově přestavitelnou, vodicí kladkou pro vedení, z drátového bubnu odvíjeného, trolejového drátu, případně nosného lana, přičemž vodicí ústrojí je prostřednictvím výkyvného pohonu uloženo výkyvné kolem osy v podélném směru stroje.
Dosavadní stav techniky
Z EP 0 776 780 Al je již známý takový stroj, kterým lze pokládat trolejový drát nebo nosné lano horního vedení koleje v jednom jediném pracovním procesu s konečným napětím v tahu. Drát je přitom kontinuálně odtahován z drátového bubnu a prochází skrz ústrojí pro napínání v tahu, před tím, než je prostřednictvím vodícího ústrojí polohován ve správné výškové a boční poloze pro konečnou montáž. Vodicí ústrojí sestává z nosného sloupu, který je prostřednictvím pohonu teleskopicky prodloužitelný a na jehož horním konci je uspořádána volně otočná vodicí kladka, která je opatřena drážkou. Nosný sloup a drátový buben jsou společně s ústrojím pro napínání v tahu namontovány na výkyvném rámu, který je výkyvný prostřednictvím pohonu kolem vodorovné, v podélném směru stroje upravené, osy. Prostřednictvím kombinace tohoto příčného výkyvu s výškovým přestavováním je vodicí kladka, případně přes ni procházející drát, polohovatelný do ukládací polohy, která má u horního vedení potřebný klikatý průběh.
Další stroj pro instalaci horního vedení je popsán vEP0 416 136Bl a slouží pro společné ukládání trolejového drátu a nosného lana, které jsou odvíjeny vždy z jednoho bubnu, uloženého na strojovém rámu. Vodicí ústrojí má tvar výškově přestavitelného výložníkového jeřábu, který je postaven otočně kolem svislé osy na strojovém rámu a na jehož volném konci jsou uspořádány obě vodicí kladky pro vedení trolejového drátu, případně nosného lana. Vidlicovitý držák každé vodicí kladky je pohyblivě spojen s nosným ramenem, aby se individuálním otáčením vodicích kladek kolem, zhruba v podélném směru koleje upravené, osy umožnilo potřebné boční vykyvování jeřábu.
Podle US 4,213,596 je známé upravit drátové bubny pro nosné lano a/nebo trolejový drát a výškově a bočně přestavitelné vodicí ústrojí, případně přestavitelná vodicí ústrojí, vždy na samostatných, v pracovním nasazení do vlakové soupravy spřažených, kolejových vozech. Vodicí ústrojí přitom sestává z kladkového ústrojí, přes které je drát veden a které je prostřednictvím vřetenového pohonu uspořádáno příčně přestavitelně na výškově přestavitelném nosném rámu. Nosný rám je sám o sobě upevněn na pracovní plošině, která je s kolejovým vozem spojena výškově přestavitelně.
Další, z AT-B-398 737 známý, stroj je opatřen dvěma drátovými bubny pro nosné lano a trolejový drát, ke kterým je přiřazeno vždy vlastní nezávislé vodicí ústrojí. Tato vodicí ústrojí mají tvar výškově přestavitelných výložníkových ramen, která jsou namontována bočně výkyvné na strojovém rámu a na svém volném konci mají vždy ústrojí pro vedení a pevné sevření drátu.
Také DE-A-20 12 248 popisuje stroj pro montáž horního vedení s vodicím ústrojím, které má vždy jednu vodicí kladku pro trolejový drát a nosné lano. Tyto, obě nad sebou uspořádané, vodicí kladky jsou na podkladě na strojovém rámu upevněného ústrojí vytvořeny teleskopicky přestavitelně jak ve svislém, tak i ve vodorovném směru.
- 1 CZ 284781 B6
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit stroj v úvodu uvedeného druhu, kterým by bylo možné za různých podmínek nasazení provádět neomezené a přesné pokládání trolejového vedení.
Vytčený úkol se podle vynálezu řeší v úvodu popsaným strojem tím, že vodicí kladka je prostřednictvím příčného přestavného pohonu vytvořena relativně přestavitelně vzhledem k nosnému sloupu ve směru kolmém k podélnému směru nosného sloupu a napříč k podélné ose stroje.
Toto vytvoření vodícího ústrojí podle vynálezu umožňuje výhodně další příčné přestavování vodicí kladky přídavně k maximálnímu příčnému výkyvu, prováděnému na podkladě výkyvného pohonu. Tím se zvětší oblast přestavování vodícího ústrojí v příčném směru koleje a tak je ještě příznivě ovlivněno přesné polohování trolejového drátu. Zvláštní výhoda spočívá v relativním přestavování mezi vodicí kladkou a nosným sloupem při pokládání nosného lana, jehož kontinuální vedení v podélném směru koleje může být na podkladě jeho polohy nad výložníkovým ramenem problematické. Prostřednictvím vytvoření podle vynálezu lze nyní velmi snadno zabránit vzájemnému styku nosného sloupu a výložníku a přitom lze nosné lano navzdory příčnému posuvu vodicí kladky přesně polohovat, případně držet, ve výškové a zejména příčné poloze, požadované pro montáž.
Ve výhodném provedení je vodicí kladka upevněna na podvalku, který je prostřednictvím příčného posuvného ústrojí přestavitelně spojen s nosným sloupem, který je teleskopicky výškově přestavitelný prostřednictvím pohonu. Příčné posuvné ústrojí pak může sestávat z prvního příčného vedení a z druhého příčného vedení, přičemž první příčné vedení může být posuvně uloženo na podvalku a druhé příčné vedení může být posuvně uloženo na nosném sloupu. Výhodné je uspořádání, při němž je k prvnímu příčnému vedení a ke druhému příčnému vedení přiřazen vždy vlastní příčný přestavný pohon. První příčné vedení a druhé příčné vedení můžou mít vždy dva, v podélném směru stroje ve vzájemném odstupu upravené a v příčném vedení pak můžou být ve svislém směru uspořádání v odstupu od příčných vodicích sloupků druhého příčného vedení. Velmi výhodným uspořádáním se pak jeví to, v němž jsou příčné přestavné pohony uspořádány vždy mezi oběma příčnými vodícími sloupky přiřazených příčných vedení. Příčné přestavné pohony můžou být s výhodou vytvořeny jako vřetena, pohánitelná otočně hydraulickými motory a upravená paralelně k příčným vodicím sloupkům. Zmíněný hydraulický motor může být prostřednictvím poháněcího řetězu spojen s poháněcím pastorkem vřetena. Další výhodné provedení lze vytvořit tak, že podvalek má dvě dvojice, vždy dvou koaxiálně uspořádaných, vodicích kladek.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladu provedení ve spojení s výkresovou částí. Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys a na obr. 2 půdorys stroje pro pokládání horního vedení koleje. Na obr. 3 je znázorněn zjednodušený pohled v podélném směru stroje v řezu podle čáry III na obr. 1. Na obr. 4 je znázorněn bokorys vodícího ústrojí stroje podle vynálezu v podélném směru stroje a na obr. 5 bokorys vodícího ústrojí stroje podle vynálezu v příčném směru stroje. Na obr. 6 je znázorněn pohled podle čáry řezu VI na obr. 4.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 a obr. 2 je znázorněn stroj 1 pro pokládání trolejového drátu 2 nebo nosného lana 3 horního vedení 4 koleje 5. Stroj 1 má strojový rám 6, který je prostřednictvím podvozků 2 uložen na koleji 5 a na svých koncových stranách je opatřen vždy jedním spřáhlem 8 pro začlenění do
-2CZ 284781 B6 vlakové soustavy, jakož i jednou trakční, případně pracovní, kabinou 9 a jedním výškově a bočně vykývnutelným jeřábem JO. Pro zásobování energií trakčního pohonu 13 stroje 1 a všech dalších, ještě popsaných, pohonů je upraven motor 11 a hydraulický agregát 12, které jsou dálkově ovladatelné prostřednictvím ovládacích ústrojí 14.
Pokládaný trolejový drát 2, případně nosné lano 3, je navinut na drátový buben 15, kteiý je namontován v příčném směru stroje 1 na vodorovné rotační ose 16 otočně, a to na saních 17. Ty jsou samy o sobě uloženy na výkyvném rámu 18 a jsou relativně vzhledem k němu v příčném směru stroje 1 posuvné prostřednictvím posuvných pohonů 19. Kromě drátového bubnu 15 je na výkyvném rámu 18 upraveno ústrojí 20 pro napínání v tahu, které je tvořeno dvěma vratnými kladkami 21, které jsou upraveny v podélném směru stroje 1 v odstupu od drátového bubnu 15. Tyto vratné kladky 21 jsou otočné kolem prvních os 22, paralelních vzhledem k rotační ose 16, a jsou opatřeny brzdovým kotoučem 23 a na něj působícím brzdovým ústrojím 24. Pro zachování konstantního napětí v tahu jsou vratné kladky 21 ovladatelné vždy prostřednictvím jednoho hydraulického motoru 25.
Jak je v dalším také zcela jasně patrno na podkladě obr. 3, je výkyvný rám 18 v oblasti mezi trakční, případně pracovní, kabinou 9 a mezi jeřábem 10 spojen se strojovým rámem 6 prostřednictvím dvou podpěr 26 a je na něm výkyvné uložen kolem vodorovné osy 27, která je upravena v podélném směru stroje 1. Vodorovná osa 27 je tvořena hřídelem 28, který je uložen na podpěrách a na kterém je výkyvný rám 18 výkyvné upevněn jako kolébka. Jeden z obou hřídelů 28 přečnívá na jedné straně v podélném směru stroje 1 přes podpěru 26 a slouží pro uložení vodícího ústrojí 29 pro trolejový drát 2, případně nosné lano 3, která je neotočně spojeno s hřídelem 28 a prostřednictvím něj s výkyvným rámem 18. Pro vykývnutí vodícího ústrojí 29 společně s výkyvným rámem 18, který je s ním spojen, kolem vodorovné osy 27, je upraven výkyvný pohon 30, který je přiklouben na výkyvném rámu 18 a upevněn na strojovém rámu 6.
Vodicí ústrojí 29 sestává v podstatě z, na podkladě pohonu 33 teleskopicky výškově přestavitelného, nosného sloupu 31 a na jeho horním konci uspořádaných vodicích kladek 32 pro vedení, z drátového bubnu 15 odvíjeného, trolejového drátu 2, případně nosného lana 3. Celkem čtyři vodicí kladky 32 jsou uspořádány ve dvojicích, upravených za sebou v podélném směru stroje 1, které jsou tvořeny vždy dvěma koaxiálně uspořádanými vodícími kladkami 32, upevněnými na podvalku 34 a jsou volně otočné kolem os 35, nasměrovaných v příčném směru stroje 1, přičemž jedna osa 35 je vzhledem ke druhé ose 35 ve svislém směru nepatrně přisazena. Podvalek 34 je sám o sobě s nosným sloupem 31 spojen prostřednictvím příčného posuvného ústrojí 36 a je relativně vzhledem k němu prostřednictvím příčného přestavného pohonu 37, případně 47, vytvořen přestavitelně ve směru, kolmém k podélnému směru nosného sloupku 31 a napříč vzhledem k podélné ose stroje L
Jak je patrno z obr. 4 až obr. 6, je příčné posuvné ústrojí 36 vytvořeno z prvního příčného vedení 38 a zpod ním uspořádaného druhého příčného vedení 39, která mají vždy dva, v podélném směru stroje 1 ve vzájemném odstupu upravené a v příčném směru stroje 1 uspořádané, příčné vodicí sloupky 40, případně 41. Na nich jsou příčné posuvně uložena vždy dvě kluzná pouzdra 42 a 43. Celkem čtyři kluzná pouzdra 42 horního prvního příčného vedení 38 jsou přitom spojena s vodorovnou nosnou deskou, na které je namontován podvalek 34 s vodícími kladkami 32, zatímco kluzná pouzdra 43 spodního druhého příčného vedení 39 jsou uložena na nosné desce 45, která je sama o sobě upevněna na horním konci nosného sloupu 31. Příčné vodicí sloupky 40 prvního příčného vedení 38 jsou ve svislém směru upraveny v odstupu od příčných vodicích sloupků 41 druhého příčného vedení 39, přičemž v příčném směru stroje 1 ve vzájemném odstupu upravené konce čtyř příčných vodicích sloupků 40 a 41 jsou namontovány vždy na společné, svisle uspořádané, desce 46 a tak jsou při vytvoření jedné konstrukční jednotky zafixovány ve svých polohách relativně vzhledem k sobě navzájem.
-3 CZ 284781 B6
Ke každému z příčných vedení, to je k prvnímu příčnému vedení 38 a ke druhému příčnému vedení 39, je přiřazen samostatný příčný přestavný pohon 37, případně 47, který je vždy vytvořen jako vřeteno 49, otáčené hydraulickým motorem 48. Toto vřeteno 49 je upraveno vždy rovnoběžně s příčnými vodícími sloupky 40 a 41, je uspořádáno mezi nimi a je otočně namontováno vždy v jednom hřídelovém ložisku 50 na svislé desce 46. Oba hydraulické motory 48 jsou také upevněny na jedné z desek 46 a jsou spojeny prostřednictvím poháněcího řetězu 52 se vždy přiřazeným vřetenem 49, případně s poháněcím pastorkem 51, který je neotočně uspořádán na vřetenu 49. Každé vřeteno 49 je opatřeno maticí 53 vřetena 49, z nichž jedna je pevně spojena s nosnou deskou 44 podvalku 34 a druhá s nosnou deskou 45. Uvedení prvního příčného přestavného pohonu 37 do činnosti tak vytvoří jen příčné přestavení podvalku 34 na příčných vodicích sloupcích 40 prvního příčného vedení 38, což je znázorněno čerchovanou polohou na obr. 4, zatímco uvedeni druhého příčného přestavného pohonu 47 druhého příčného vedení 39 do činnosti má za následek příčné přestavení jednotky, vytvořené z obou příčných vedení, to je prvního příčného vedení 38 a druhého příčného vedení 39, jehož i z podvalku 34, a to relativně vzhledem k nosnému sloupu 31,jak je to znázorněno malými šipkami na obr. 6. Centrální poloha je znázorněna na obr. 2.
V pracovním nasazení stroje 1, které je znázorněno na obr. 3, jsou vodicí kladky 32 vodícího ústrojí 29 prostřednictvím pohonu 33 posunuty ve svislém s směru do té míry, až je drážka odpovídající vodicí kladky 32 s vloženým trolejovým drátem 2, případně nosným lanem 3, ve správné výškové poloze pro konečnou montáž ve výložníku 54 stožáru 55 trolejového vedení, což je patrno také z čerchovaně znázorněné polohy vodicích kladek 32 na obr. 1. Při kontinuální dopředně jízdě stroje 1 je nyní trolejový drát 2, případně nosné lano 3, který je držen permanentně ústrojím 20 pro napínání v tahu pod předem zvoleným konečným pokládacím napnutím, pokládán.
Pokud má být například nosné lano 3 namontováno na výložníkové trubce 56, pak představuje na ní upevněný boční držák 57 trolejového drátu 3 překážku pro nosný sloup 31. Aby se tato překážka obešla, vykývne se bočně výkyvný rám 18 společně s ním neotočně spojeným nosným sloupem 31, a to s uloženým vodicím ústrojím 29, prostřednictvím výkyvného pohonu 30 kolem vodorovné osy 27 tak daleko, jak je to potřebné. Pro požadované zpětné umístění nosného lana 3 do středu koleje 5 se nyní posune podvalek 34 s vodícími kladkami 32 prostřednictvím příčného posuvného ústrojí 36 ve směru, který je protilehlý proti směru vykývnuti. K tomuto účelu se podle potřeby uvede do činnosti příčný přestavný pohon 37 a/nebo 47, aby se posunul buď jen podvalek 34 na prvním příčném vedení 38, a nebo celá jednotka, vytvořená z prvního příčného vedení 38 a ze druhého příčného vedení 39. proti nosnému sloupu 31 v příčném směru stroje 1, až je nosné lano 3 vedeno v požadované poloze.
Při instalaci hlouběji položeného trolejového drátu 2 není normálně nasazení příčného posuvného ústrojí 36 potřebné, protože pro vytváření předem stanoveného klikatého průběhu trolejového drátu 2 stačí jen vykyvovat v obou směrech výkyvný rám 18 včetně nosného sloupu 31 prostřednictvím výkyvného pohonu 30 kolem vodorovné osy 27.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (10)

1. Stroj pro pokládání trolejového drátu, a/nebo nosného lana (3) horního vedení (4) koleje (5), který má na podvozcích (7) uložený strojový rám (6), na kterém jsou uloženy navinutý trolejový drát (2), případně nosné lano (3), obsahující drátový buben (15) a vodicí ústrojí (29) s, na nosném sloupu (31) uspořádanou a prostřednictvím pohonu (33) výškově přestavitelnou, vodicí kladkou (32) pro vedení, z drátového bubnu (15) odvíjeného, trolejového drátu (2), případně
-4CZ 284781 B6 nosného lana (3), přičemž vodicí ústrojí (29) je prostřednictvím výkyvného pohonu (30) uloženo výkyvné kolem vodorovné osy (27) v podélném směru stroje (1), vyznačující se tím, že vodicí kladka (32) je prostřednictvím příčného přestavného pohonu (37, 47) vytvořena přestavitelně vzhledem k nosnému sloupu (31) ve směru kolmém k podélnému směru nosného sloupu (31) a napříč k podélné ose stroje (1).
2. Stoj podle nároku 1, vyznačující se tím, že vodicí kladka (32) je upevněna na podvalku (34), který je prostřednictvím příčného posuvného ústrojí (36) přestavitelně spojen s nosným sloupem (31), který je teleskopicky výškově přestavitelný prostřednictvím pohonu (33).
3. Stroj podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že příčné posuvné ústrojí (36) sestává z prvního příčného vedení (38) a z druhého příčného vedení (39), přičemž první příčné vedení (38) je posuvně uloženo na podvalku (34) a druhé příčné vedení (39) je posuvně uloženo na nosném sloupu (31).
4. Stroj podle nároku 3, vyznačující se tím, že kprvnímu příčnému vedení (38) a k druhému příčnému vedení (39) je přiřazen vždy vlastní příčný přestavný pohon (37,47).
5. Stroj podle nároku 3 nebo 4, vyznačující se tím, že první příčné vedení (38) a druhé příčné vedení (39) mají vždy dva, v podélném směru stroje (1) ve vzájemném odstupu upravené a v příčném směru stroje (1) uspořádané, příčné vodicí sloupky (40, 41).
6. Stroj podle nároku 5, vyznačující se tím, že příčné vodicí sloupky (40) prvního příčného vedení (38) jsou ve svislém směru uspořádány v odstupu od příčných vodicích sloupků (41) druhého příčného vedení (39).
7. Stroj podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že příčné přestavné pohony (37, 47) jsou uspořádány vždy mezi oběma příčnými vodícími sloupky (40, 41) přiřazených příčných vedení (38, 39).
8. Stroj podle jednoho z nároků 5 až 7, vyznačující se tím, že příčné přestavné pohony (37, 47) jsou vytvořeny jako vřetena (49), pohánitelná otočně hydraulickými motory (48) a upravená paralelně k příčným vodicím sloupkům (40, 41).
9. Stroj podle nároku 8, vyznačující se tím, že hydraulický motor (48) je prostřednictvím poháněcího řetězu (52) spojen s poháněcím pastorkem (51) vřetena (49).
10. Stroj podle jednoho z nároků 2 až 9, vyznačující se tím, že podvalek (34) má dvě dvojice, vždy dvou koaxiálně uspořádaných, vodicích kladek (32).
CZ982547A 1997-08-21 1998-08-12 Stroj pro pokládání trolejového drátu CZ254798A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0140697A ATA140697A (de) 1997-08-21 1997-08-21 Maschine zum verlegen eines fahrdrahtes

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ284781B6 true CZ284781B6 (cs) 1999-02-17
CZ254798A3 CZ254798A3 (cs) 1999-02-17

Family

ID=3513209

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ982547A CZ254798A3 (cs) 1997-08-21 1998-08-12 Stroj pro pokládání trolejového drátu

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6007050A (cs)
EP (1) EP0897826B1 (cs)
JP (1) JPH11139187A (cs)
CN (1) CN1052447C (cs)
AT (1) ATA140697A (cs)
AU (1) AU738510B2 (cs)
CA (1) CA2245436C (cs)
CZ (1) CZ254798A3 (cs)
PL (1) PL187998B1 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10007093C2 (de) * 2000-02-16 2003-07-31 Stalvoss Ges Fuer Stahlbau Kra Fahrleitungsinstandsetzungseinrichtung
AT4674U3 (de) * 2000-12-01 2003-07-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine und verfahren zum verlegen eines fahrdrahtes
AT6149U1 (de) * 2002-04-24 2003-05-26 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum verlegen einer fahrleitung
US8608133B2 (en) * 2010-03-25 2013-12-17 United States Holdings, Llc Communication installation support tool for tunnels and subways
CN101915340A (zh) * 2010-07-26 2010-12-15 大连理工大学 移动设备供电系统
RU2493029C1 (ru) * 2012-03-11 2013-09-20 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Уральский государственный университет путей сообщения" (УрГУПС) Способ монтажа консоли на опоре контактной сети железных дорог
CN103115647B (zh) * 2013-02-01 2016-08-03 赵乎 轨道交通弓网工况监测系统
CN103204067B (zh) * 2013-03-26 2015-07-29 南车株洲电力机车有限公司 一种双能源供电控制方法及装置
CN103438924B (zh) * 2013-08-23 2016-09-28 天津市三特电子有限公司 电力机车弓网在线检测系统及检测方法
US10173875B2 (en) * 2015-10-13 2019-01-08 Mass Electric Construction Co. Platform truck for catenary wire installation and method of use
CN108859870B (zh) * 2018-05-21 2021-05-28 王美华 一种电气化铁路接触网的支撑机构
CN109693581B (zh) * 2018-12-28 2024-03-22 中国铁建电气化局集团第二工程有限公司 接触网平腕臂内部安装的承力索放线装置及其使用方法
CN110508522A (zh) * 2019-07-23 2019-11-29 徐州铜柱机械铸造有限公司 一种通用设备动能制动导轨自动清洗的配件清洗装置
CN114640063B (zh) * 2020-12-16 2023-11-14 国网智能科技股份有限公司 一种架空输电线路机器人导线修补装置及方法
CN112928692B (zh) * 2021-02-26 2022-09-20 国网河南省电力公司社旗县供电公司 一种单轨移动机构及电网巡检装置
RU2762580C1 (ru) * 2021-06-16 2021-12-21 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Петербургский государственный университет путей сообщения Императора Александра I" Способ расположения контактного провода цепной подвески

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2012248A1 (de) * 1970-03-14 1971-10-07 Licentia Gmbh Montage von Fahrdrahten
JPS5914370B2 (ja) * 1978-10-30 1984-04-04 富士重工業株式会社 架線延線車装置
ES2041343T3 (es) 1988-10-14 1993-11-16 Franz Plasser Bahnbaumaschinen- Industriegesellschaft M.B.H. Maquina movil sobre vias para el tendido del hilo de alimentacion y/o del cable sustentador de una linea aerea de toma de corriente.
US5209457A (en) * 1990-09-19 1993-05-11 Mcvaugh Arthur K Extensible boom mechanism for use with mobile cable salvage apparatus
ATA192694A (de) * 1994-10-12 1995-09-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zum kontinuierlichen verlegen eines fahrdrahtes einer elektrischen oberleitung
US5826860A (en) 1995-12-01 1998-10-27 Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. Machine for laying an overhead line of a track

Also Published As

Publication number Publication date
CN1210082A (zh) 1999-03-10
JPH11139187A (ja) 1999-05-25
AU8084298A (en) 1999-03-04
ATA140697A (de) 1999-01-15
CA2245436A1 (en) 1999-02-21
CN1052447C (zh) 2000-05-17
EP0897826A3 (de) 2000-12-27
US6007050A (en) 1999-12-28
EP0897826B1 (de) 2017-09-06
PL187998B1 (pl) 2004-11-30
PL328107A1 (en) 1999-03-01
EP0897826A2 (de) 1999-02-24
CA2245436C (en) 2005-05-03
AU738510B2 (en) 2001-09-20
CZ254798A3 (cs) 1999-02-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ284781B6 (cs) Stroj pro pokládání trolejového drátu
AU704968B2 (en) A machine for installing an overhead line of a track
JP3798809B2 (ja) 軌道の敷設替え用軌道建設機械
CZ278706B6 (en) Mobile track packing machine
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
JPH0368961B2 (cs)
CZ34898A3 (cs) Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu
CZ279092B6 (en) Track packing machine, particularly for tamping switches and crossing of lines
RU2149774C1 (ru) Машина для монтажа контактного провода надземной линии
PL131716B1 (en) Mobile track building machine,in particular that one for perfoming tamping,levelling and track adjustment operations and provided with an apparatus for correcting track position
SK278889B6 (sk) Pojazdná podbíjačka koľaje
RU2102261C1 (ru) Машина для непрерывной прокладки с заданным натяжением контактного провода и/или несущего троса контактной сети электрифицированных железных дорог
PL211054B1 (pl) Maszyna do układania przewodu trakcyjnego i/lub liny nośnej górnej sieci toru
CZ278359B6 (en) Track packing machine
CZ292514B6 (cs) Stroj pro montáž trolejového vedení
WO2005115793A1 (de) Maschine zum verlegen eines fahrdrahtes und oder eines tragseiles einer oberleitung.
PL187898B1 (pl) Maszyna do zakładania przewodu jezdnego
CS9001905A2 (en) Mobile rail packing machine

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20170812