CZ282173B6 - Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje - Google Patents

Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje Download PDF

Info

Publication number
CZ282173B6
CZ282173B6 CZ952878A CZ287895A CZ282173B6 CZ 282173 B6 CZ282173 B6 CZ 282173B6 CZ 952878 A CZ952878 A CZ 952878A CZ 287895 A CZ287895 A CZ 287895A CZ 282173 B6 CZ282173 B6 CZ 282173B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
clamping
machine according
machine
drive
contact wire
Prior art date
Application number
CZ952878A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ287895A3 (en
Inventor
Josef Ing. Theurer
Leopold Rudolf Gruber
Original Assignee
Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H. filed Critical Franz Plasser Bahnbaumaschinen-Industriegesellschaft M.B.H.
Publication of CZ287895A3 publication Critical patent/CZ287895A3/cs
Publication of CZ282173B6 publication Critical patent/CZ282173B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60MPOWER SUPPLY LINES, AND DEVICES ALONG RAILS, FOR ELECTRICALLY- PROPELLED VEHICLES
    • B60M1/00Power supply lines for contact with collector on vehicle
    • B60M1/12Trolley lines; Accessories therefor
    • B60M1/28Manufacturing or repairing trolley lines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Current-Collector Devices For Electrically Propelled Vehicles (AREA)
  • Jib Cranes (AREA)
  • Electric Cable Installation (AREA)
  • Carriers, Traveling Bodies, And Overhead Traveling Cranes (AREA)
  • Controlling Rewinding, Feeding, Winding, Or Abnormalities Of Webs (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Abstract

Stroj (1) má rám (5), který je uložen na podvozcích (4) a který je pojízdný prostřednictvím trakčního pohonu (8). Svěrací ústrojí (10), opatřené přestavitelnými svěracími čelistmi (23) pro pevné sevření trolejového drátu (11) nebo nosného lana (12) trolejového vedení (2), je spojeno s přestavovacím ústrojím (9), které je upevněno na strojovém rámu (5) a které je prostřednictvím pohonů (17, 14) výškově a bočně přestavitelné. Pro změnu vzdálenosti mezi svěracími čelistmi (23) a mezi přestavovacím ústrojím (9) je upraven napínací pohon (35).ŕ

Description

Vynález se týká stroje pro údržbu trolejového vedení koleje, který je tvořen strojovým rámem, uloženým na podvozcích a pojízdným prostřednictvím trakčního pohonu po kolejích, a který je opatřen na strojovém rámu přestavovacím ústrojím, které je pomocí pohonů výškově a bočně přestavitelné a je opatřeno svěracím ústrojím s přestavitelnou dvojicí svěracích čelistí, pro pevné sevření trolejového drátu nebo nosného lana trolejového vedení.
Dosavadní stav techniky
Trolejová vedení jsou zpravidla provedena jako řetězové systémy, u kterých je trolejový drát zavěšen na nosném laně a tak je udržován ve stanovené výškové poloze. Kolísání teploty způsobuje změny délky trolejového drátu a nosného lana, což by při pevném upnutí vedlo k nepřípustnému kolísání tažné síly a prověšení. Proto je trolejový drát a nosné lano samostatně napnuto prostřednictvím závaží v tak zvaných kolových napínadlech, která jsou uspořádána na koncích řetězových úseků. Přechody, případně sekční oddělení mezi řetězovými úseky v místech napínání jsou pro průběh odběru proudu zvláště kritické, přičemž jejich zachování ve správném stavu má značný význam.
Stroj pro údržbu trolejového vedení je známý například z DE 42 06 632 AI. Tento samostatně pojízdný stroj, označovaný také jako věžový motorový vůz, má vozovou nástavbu s pracovní kabinou a výškově přestavitelnou pracovní plošinu. Na ní je uspořádáno ústrojí pro uchopování, případně posouvání napnutého trolejového drátu trolejového vedení, které slouží pro korekci boční polohy trolejového drátu vzhledem ke středu koleje. Na jednom konci věžového motorového vozu je mimoto upevněn jeřábový výložník, který lze nasadit pro další práce pro údržbu koleje.
Ve spise GB 1 379 791 B je popsán stroj pro instalování trolejového vedení, u kterého jsou na zdvižné plošině upravena ústrojí pro polohování a zavěšení na zásobních bubnech uloženého trolejového drátu a nosného lana, jakož i ústrojí pro regulaci napětí drátu. To v principu sestává ze řady navzájem po dvojicích protilehle upravených pryžových kladek, mezi kterými prochází trolejový drát nebo nosné lano a které jsou prostřednictvím hydraulických válců proti sobě navzájem, případně proti drátu, přitlačovány. Kladky jsou prostřednictvím ozubených kol navzájem spojeny a dále jsou spojeny s elektromagnetickou brzdou, přičemž brzdami jsou vybaveny také zásobní bubny, a napínací síla se vytváří dopředným pohybem stroje.
Další stroj pro instalování trolejového vedení je zveřejněn ve WO 92/15470. U tohoto stroje jsou na strojovém rámu namontována za sebou dvě výškově přestavitelná a otočná zdvihací ramena, která mají na svém volném konci vždy jedno ústrojí pro pevné držení drátu, odvíjeného z bubnu, a pro jeho ukládání do koncové polohy. Přídržné ústrojí je tvořeno dvojicemi kladek, které jsou uloženy na rámu a které jsou společně poháněny prostřednictvím motoru. Vzdálenost mezi přiřazenými kladkami je variabilně nastavitelná, aby je bylo možné přizpůsobit různým tloušťkám drátu.
Konečně je ještě z EP 0 395 781 B1 známá svorka pro upínání a tažení trolejového drátu při montážních pracích. Svorka sestává ze dvou na jednom rámu otočně upevněných výstředných čelistí, které jsou uspořádány souměrně vzhledem k podélné drážce, upravené pro drát, a které jsou navzájem přitlačovány prostřednictvím ohebných pružin, čímž se zajistí pevné sevření drátu. Výstředné čelisti jsou mimoto prostřednictvím do sebe navzájem zasahujících ozubených kol navzájem spojeny tak, že při zavedení tažné síly na rám svorky se na podkladě výstředného tvaru
- 1 CZ 282173 B6 ještě zesílí svěmá síla, působící na drát.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit stroj v úvodu uvedeného typu s rozšířenými možnostmi nasazení v rámci údržby trolejového vedení:
Vytčený úkol se řeší strojem uvedeného druhu podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že dvojice svěracích čelistí je na svěracím ústrojí uložena kluzně prostřednictvím vedení, přičemž je současně spojena alespoň sjedním napínacím pohonem, upevněným na svěracím ústrojí a upraveným pro změnu vzdálenosti mezi dvojicí svěracích čelistí a přestavovacím ústrojím v podélném směru trolejového drátu nebo nosného lana.
Takto vytvořený stroj vytváří možnost přenášet rychle a jednoduše tažnou nebo napínací sílu, potřebnou pro udržení· stanoveného napětí trolejového vedení, v každém libovolném místě ze svěracího ústrojí na trolejové vedení. Přitom je zvláště výhodná ta skutečnost, že prostřednictvím napínacích pohonů lze kompenzovat pružnou deformační oblast přestavovacího ústrojí, která vyplývá z vysokého působení napínací síly ve spojení s bočním vykývnutím svěracího ústrojí vzhledem ke středu stroje. Tím se zajistí, že při odlehčení normálně napínací sílu zavádějících kolových napínadel se spolehlivě vyloučí pokles napětí trolejového vedení.
Další výhodná vytvoření vyplývají ze závislých patentových nároků.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn bokorys stroje pro údržbu trolejového vedení koleje se svěracím ústrojím podle vynálezu.
Na obr. 2 a 3 je ve větším měřítku znázorněn bokorys a půdorys svěracího ústrojí. Na obr. 4 je ve větším měřítku znázorněn řez rovinou IV-IV z obr. 2.
Na obr. 5 je znázorněn částečný půdorys varianty svěracího ústrojí podle vynálezu.
Na obr. 6 a 7 je znázorněn čelní pohled a bokorys dalšího příkladu provedení svěracího ústrojí podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 znázorněný stroj 1 pro údržbu trolejového vedení 2 koleje 3 má na podvozcích 4 uložený strojový rám 5, na kterém je uspořádána trakční, případně pracovní kabina 6 s energetickým zásobovacím ústrojím 7. To slouží pro pohon trakčního pohonu 8 a všech dalších, ještě popisovaných pohonů stroje £.
Na čelním konci strojového rámu 5 (na výkrese znázorněn vlevo) je upravena soustava 9 pro svěrací ústrojí 10 pro pevné sevření trolejového drátu 11 a/nebo nosného lana 12 trolejového vedení 2. Soustava 9 je vytvořena jako se strojovým rámem 5 spojený jeřábový výložník 13, který je bočně pootáčitelný prostřednictvím otočného pohonu 14 kolem svislé osy £5. Svěrací ústrojí 10 je upevněno na tom konci jeřábového výložníku 13, který má volná, prodloužitelná teleskopická ramena 16 a který je prostřednictvím pohonů 17 výškově přestavitelný. Druhý
-2CZ 282173 B6 jeřábový výložník 18, který je výškově a bočně přestavitelný prostřednictvím pohonů 19, je uspořádán na protilehlém konci strojového rámu 5 a je opatřen pracovní plošinou 20. Přídavný jeřábový výložník 21 je patrný ve své zaklopené klidové poloze.
Jak je to patrno z obr. 2 až 4, je svěrací ústrojí 10 vytvořeno ze dvou ve svislém směru nad sebou uspořádaných a přestavitelných dvojic 24 svěracích čelistí 23, které jsou uloženy vždy na jedné nosné desce 22. Obě navzájem rovnoběžně upravené nosné desky 22 lze prostřednictvím přestavovacího pohonu 49 uspořádat v různém vzájemném odstupu, přičemž jejich rovnoběžná poloha zůstává zajištěna prostřednictvím nůžkových pák 25, které jsou přikloubeny na obou ío nosných deskách 22. případně jsou s nimi spojeny. Konec každé nůžkové páky 25 je přitom na odpovídající nosné desce 22 veden podélně posuvně v kluznici 26. Svěrací ústrojí 10 je prostřednictvím kloubu 27 se třemi stupni volnosti spojeno se soustavou 9 teleskopických ramen 16. případně s jeřábovým výložníkem 12· Ke každé ose 28 otáčení kloubu 27 je přiřazen vlastní otočný pohon 29.
Í5
Rovnoběžně navzájem upravené dvojice 24 svěracích čelistí 23 jsou namontovány navzájem přestavitelně na deskových saních 30, které jsou kluzně uloženy na odpovídající nosné desce 22 prostřednictvím drážkově a pružně vytvořeného vedení 31, a to v podélném směru svěracích čelistí 23. Na každé svěrací čelisti 23 je přiklouben ze dvou pák 32 sestávající pákový systém 33, 20 jehož opačný konec je otočný kolem osy 34, kolmé k saním 30, a je na nich upevněn. Páky 32.
případně pákové systémy 33 jsou kloubově spojeny s napínacím pohonem 35, který působí rovnoběžně vzhledem ke svěracím čelistem 23, případně k podélnému směru trolejového vedení 2, který je namontován na nosné desce 22 a který slouží pro změnu odstupu mezi svěracími čelistmi 23 a mezi soustavou 9, případně kloubem 27. Ke každé svěrací čelisti 23 je tak přiřazen 25 vlastní napínací pohon 35. Pákové systémy 33 jsou při tom vytvořeny tak, že působení napínacích pohonů 35 způsobí nejen posunutí saní 30 včetně svěracích čelistí 23 relativně vzhledem k nosné desce 22. ale také současně vzájemný pohyb svěracích čelistí 23 pro přenášení svěmých sil na trolejový drát 11, případně nosné lano 12. Pro dávkování těchto svěmých sil je ke každému napínacímu pohonu 35 přiřazen tlakový regulační ventil 36.
Svěrací čelisti 23 každé dvojice 24 svěracích čelistí 23 mají na navzájem přivrácených stranách vždy jednu vložku 37 z plastické hmoty, která je upravena pro dosednutí na trolejový drát 11. případně nosné lano 12 trolejového vedení 2 a jejíž dotykové plochy jsou přizpůsobeny obrysům trolejového drátu 11. případně nosného lana 12.
Při pracovním nasazení je působením pohonů 17 a otočného pohonu 14 soustava 9, případně jeřábový výložník 13, přestaven tak, že obě dvojice 24 svěracích čelistí 23 svěracího ústrojí 10 jsou uloženy bezprostředně nad trolejovým drátem 11. případně pod nosným lanem 12. Správná poloha uložení je přitom ovladatelná prostřednictvím otočných pohonů 29 kloubu 27, a to na 40 podkladě kontrolního ústrojí 51. Otočný pohon 14 jeřábového výložníku 13 a pohony 17 se zablokují. Potom se uvede do činnosti přestavovací pohon 49 tak, že trolejový drát 11. případně nosné lano 12 se uloží mezi svěrací čelisti 23 každé dvojice 24 svěracích čelistí 23. V dalším procesu se uvedou do činnosti napínací pohony 35, čímž se přitlačí svěrací čelisti 23 na trolejový· drát 11, případně na nosné lano 12 a v dalším procesu se pohybují ve směru k soustavě 9 45 teleskopických ramen 16. Skutečnost pro vytvoření tohoto podélného posuvu dvojice 24 svěracích čelistí 23 je odůvodněna tím, že značně vyčnívající soustava 9 teleskopických ramen 16 je na podkladě vysokých tažných sil pružně deformována. Jakmile tyto pružné deformace ukončí, přenášejí se stanovené napínací síly prostřednictvím svěracího ústrojí 10 přesně na trolejové vedení 2. Návazně na to lze bez problémů provést potřebnou opravu na kolových 50 napínadlech 50. Aby se v průběhu pružné deformace jeřábového výložníku. 13 získalo samočinné nasměrování svěracího ústrojí 10 ve směru trolejového drátu 11. případně nosného lana 12, je účelné bezblokovací, případně plovoucí zapojení otočných pohonů 29. Pro pohon napínacích pohonů 35 potřebný a stanovenou napínací sílu vytvářející tlak je nastavitelný prostřednictvím tlakových regulačních ventilů 36. Místo popsaného jeřábového výložníku 13 je použitelná každá
-3 CZ 282173 B6 jiná konstrukce ústrojí pro výškové a boční přestavování svěracího ústrojí 10 ve vztahu ke strojovému rámu 5 jako soustava 9.
Na obr. 5 je znázorněno alternativní provedení svěracího ústrojí 10, znázorněného na obr. 2 až 4, u kterého ke každé svěrací čelisti přiřazený pákový systém 33 sestává ze dvou samostatných, ve tvaru paralelogramu uspořádaných pák 38. Ty jsou přikloubeny vždy na svěrací čelisti 23 a na saních 30 a umožňují vykývnutí svěracích čelistí 23 do polohy rovnoběžné vzhledem ke trolejovému drátu 11, případně k nosnému lanu 12. Svěrací pohon 39, který je upevněn na saních 30, slouží pro uložení svěracích čelistí 23 na trolejový drát 11, případně na nosné lano 12 na začátku pracovního procesu a pro počáteční vytvoření svěrací síly. Napínací pohony 35 jsou zde, na rozdíl od předcházejícího příkladu provedení, v přímém záběru se saněmi 30, přičemž speciální uspořádání pák 38 vede k tomu, že zvýšení napínací síly prostřednictvím napínacích pohonů 35 současně vede k úměrnému zvýšení svěracích sil svěracích čelistí 23.
Svěrací ústrojí 40, které je znázorněno na obr. 6 a 7, je v daném případě vytvořeno pro pevné sevření trolejového drátu 11 a má dvě klešťovité dvojice 41 svěracích čelistí, které jsou v podélném směru trolejového vedení 2 uspořádány ve vzájemném odstupu a které jsou navzájem spojeny prostřednictvím profilů 42 z plastické hmoty, určených pro oboustranné uložení na trolejový drát 11. Každá dvojice 41 svěracích čelistí je ovladatelná prostřednictvím vlastního svěracího pohonu 43 pro přenášení svěrací síly na trolejový drát 11. Obě dvojice 44 svěracích čelistí jsou upevněny na saních 44, které jsou uloženy na nosném rámu 45 a které jsou přestavitelné relativně vzhledem k němu ve vedení 46 ve tvaru vodicí drážky, které je upraveno v podélném směru trolejového drátu 11. Nosný rám 45 je namontován na konci blíže neznázoměného. výškově a bočně přestavitelného přestavovacího ústrojí 47. Pro podélné přestavování saní 44 vzhledem k nosnému rámu 45 je upraven napínací pohon 48, prostřednictvím kterého je trolejový drát 11 při současném ovládání svěracích pohonů 43 napínán.

Claims (9)

1. Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje, tvořený strojovým rámem, uloženým na podvozcích a pojízdným prostřednictvím trakčního pohonu po kolejích, a opatřený na strojovém rámu přestav ovacím ústrojím, které je pomocí pohonů výškově a bočně přestavitelné a je opatřeno svěracím ústrojím s přestavitelnou dvojicí svěracích čelistí pro pevné sevření trolejového drátu nebo nosného lana trolejového vedení, vyznačující se tím, že dvojice (24) svěracích čelistí (23) je na svěracím ústrojí (10, 40) uložena kluzně prostřednictvím vedení (31, 46), přičemž je současně spojena alespoň s jedním napínacím pohonem (35, 48), upevněným na svěracím ústrojí (10, 40) a upraveným pro změnu vzdálenosti mezi dvojicí (24) svěracích čelistí (23) a mezi přestavovacím ústrojím v podélném směru trolejového drátu (11) nebo nosného lana (12).
2. Stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že svěrací ústrojí (10) je spojeno s přestavovacím ústrojím·prostřednictvím kloubu (27) se třemi stupni volnosti.
3. Stroj podle nároku 2, vyznačující se tím, že v každém stupni volnosti je kloub (27) opatřen vlastním otočným pohonem (29).
-4CZ 282173 B6
4. Stroj podle jednoho z nároků l a 2, vyznačující se tím, že přestavovací ústrojí je tvořeno jeřábovým výložníkem (13) a soustavou (9) teleskopických ramen. (16), přičemž soustava (9) je uspořádána na koncovém článku jeřábového výložníku (13).
5. Stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že mezi napínacím pohonem (35) a jím ovládanou jednou svěrací čelistí (23) z dvojice (24) svěracích čelistí (23) je upraven spojovací pákový systém (33).
6. Stroj podle jednoho z nároků 1 a 5, vyznačující se tím, že k napínacímu pohonu (35) je přiřazen tlakový regulační ventil (36).
7. Stroj podle jednoho z nároků 1 a 5, vyznačující se tím, že každá svěrací čelist (23) je opatřena vložkou (37) z plastické hmoty, ve které je vytvořena dotyková plocha, odpovídající svým tvarem bočnímu obrysu trolejového drátu (11) nebo nosného lana (12).
8. Stroj podle jednoho z nároků 1 a 2, vyznačující se t í m , že svěrací ústrojí (10) je opatřeno dvěma ve svislém směru nad sebou uspořádanými dvojicemi (24) svěracích čelistí (23).
9. Stroj podle nároku 1. vyznačující se tím, že strojový rám (5) je na svém čelním konci, protilehlém vůči čelnímu konci, na němž je uspořádáno přestavovací ústrojí, opatřen prostřednictvím pohonů (19) výškově a bočně přestavitelným jeřábovým výložníkem (18) s pracovní plošinou (20).
CZ952878A 1994-11-23 1995-11-03 Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje CZ282173B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT217494 1994-11-23

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ287895A3 CZ287895A3 (en) 1996-06-12
CZ282173B6 true CZ282173B6 (cs) 1997-05-14

Family

ID=3529315

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ952878A CZ282173B6 (cs) 1994-11-23 1995-11-03 Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0713799B1 (cs)
JP (1) JP3493087B2 (cs)
CN (1) CN1046667C (cs)
AT (1) ATE177376T1 (cs)
CZ (1) CZ282173B6 (cs)
DE (1) DE59505283D1 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2773345B1 (fr) * 1998-01-05 2000-03-03 Geismar Ancien Ets L Systeme de deroulage et de pose de fils tels que notamment de cables d'alimentation catenaires
DE10007093C2 (de) * 2000-02-16 2003-07-31 Stalvoss Ges Fuer Stahlbau Kra Fahrleitungsinstandsetzungseinrichtung
CN104967051B (zh) * 2015-07-02 2017-06-13 国家电网公司 特高压变电站架空母线间隔棒安装系统
WO2017144153A2 (de) * 2016-02-25 2017-08-31 Plasser & Theurer Export Von Bahnbaumaschinen Gesellschaft M.B.H. Verfahren für eine zustandsüberwachung von radsätzen sowie schienenfahrzeug
FR3095557B1 (fr) * 2019-04-23 2022-12-02 Geismar Rhone Un système de tirage des fils ou câbles d'une caténaire notamment d'une voie de chemin de fer
CN116476705B (zh) * 2023-06-19 2023-08-18 太原中车时代轨道工程机械有限公司 一种接触网智能检修作业车及检修方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1379792A (en) 1971-03-11 1975-01-08 Japan National Railway Method of replacing trolley wires
DE3537833A1 (de) * 1985-10-24 1987-04-30 Siemens Ag Montagegeraet, insbesondere fuer oberleitungen elektrischer bahnen
ES2041883T3 (es) 1989-05-03 1993-12-01 Siemens Aktiengesellschaft Pinza para la sujecion y traccion de un hilo de toma ranurado en trabajos de montaje.
CN1030299C (zh) * 1990-10-03 1995-11-22 弗朗茨普拉瑟尔铁路机械工业有限公司 检查接触网导线用的机械
AT398737B (de) 1991-03-05 1995-01-25 Elin Energieversorgung Einrichtung zum verlegen eines drahtes, seiles oder dgl.
AT402184B (de) 1991-03-06 1997-02-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Maschine zur unterhaltung einer fahrleitung

Also Published As

Publication number Publication date
CN1046667C (zh) 1999-11-24
DE59505283D1 (de) 1999-04-15
CZ287895A3 (en) 1996-06-12
JPH08214431A (ja) 1996-08-20
EP0713799A1 (de) 1996-05-29
CN1164478A (zh) 1997-11-12
JP3493087B2 (ja) 2004-02-03
ATE177376T1 (de) 1999-03-15
EP0713799B1 (de) 1999-03-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5992329A (en) Machine for welding at least one run of rail
CS221519B2 (en) Mobile machine for treating the
CZ280997B6 (cs) Zařízení pro broušení kolejnic
CZ279160B6 (cs) Podbíječka
SK278426B6 (en) The equipment for sliding rails
CZ279092B6 (en) Track packing machine, particularly for tamping switches and crossing of lines
CZ282173B6 (cs) Stroj pro údržbu trolejového vedení koleje
ITMI991822A1 (it) Morsa a ganasce mobili perfezionata per l'aggancio e lo sgancio di veicoli ad una fune traente di un impinato di trasporto
CZ278706B6 (en) Mobile track packing machine
CZ278338B6 (en) Pulling device of a rail for longitudinal shifting of laid track rails
CS277167B6 (en) Mobile set for flash butt welding
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
GB2077824A (en) Track maintenance machine with track correction means
ES2307178T3 (es) Dispositivo para el desplazamiento paso a paso de piezas de trabajo.
CN109563687B (zh) 用于拾取和/或铺设轨排的轨道维护车辆
CZ281470B6 (cs) Stroj pro kontinuální pokládání trolejového drátu a/nebo nosného lana elektrické troleje
HU191020B (en) Continuously movoble track packing, leveling and correcting machine
CZ278359B6 (en) Track packing machine
CZ280994B6 (cs) Zařízení k ukládání drátu, lana nebo podobného materiálu
DE29502693U1 (de) Tragvorrichtung für Anbaugeräte an Arbeitsfahrzeuge
US5142988A (en) Auxiliary railroad track lifting installation
PL159317B1 (pl) Maszyna jezdna do elektrycznego zgrzewania oporowego doczolowego obu konców szyn PL
CZ278256B6 (en) Apparatus for mounting a tool-carrying frame on a track
CN101024932A (zh) 钢轨对正装置
JPH02274309A (ja) 押出機の型材牽引装置

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20131103