CZ279738B6 - Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dvěma válci - Google Patents

Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dvěma válci Download PDF

Info

Publication number
CZ279738B6
CZ279738B6 CS905652A CS565290A CZ279738B6 CZ 279738 B6 CZ279738 B6 CZ 279738B6 CS 905652 A CS905652 A CS 905652A CS 565290 A CS565290 A CS 565290A CZ 279738 B6 CZ279738 B6 CZ 279738B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
zones
rollers
surface roughness
casting
zone
Prior art date
Application number
CS905652A
Other languages
English (en)
Inventor
Philippe Blin
Dominique Loison
Laurent Sosin
Original Assignee
Usinor Sacilor
Thyssen Stahl Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Usinor Sacilor, Thyssen Stahl Ag filed Critical Usinor Sacilor
Publication of CS565290A3 publication Critical patent/CS565290A3/cs
Publication of CZ279738B6 publication Critical patent/CZ279738B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • B22D11/0637Accessories therefor
    • B22D11/0648Casting surfaces
    • B22D11/0651Casting wheels
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D11/00Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths
    • B22D11/06Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars
    • B22D11/0622Continuous casting of metals, i.e. casting in indefinite lengths into moulds with travelling walls, e.g. with rolls, plates, belts, caterpillars formed by two casting wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)
  • Moulding By Coating Moulds (AREA)
  • Cylinder Crankcases Of Internal Combustion Engines (AREA)
  • Molds, Cores, And Manufacturing Methods Thereof (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
  • Manufacture Of Alloys Or Alloy Compounds (AREA)
  • Treatment Of Steel In Its Molten State (AREA)
  • Physical Vapour Deposition (AREA)

Abstract

Zařízení pro lití tenkých kovových výrobků sestává z jednoho nebo dvou válců (1), které jsou otočné a mají chlazené stěny a z bočních stěn (3), vymezujících licí prostor (4). Povrch každého válce je rozdělen alespoň do tří obvodových pásem, z nichž alespoň jedno pásmo (5) má drsnost větší než je drsnost ostatních pásem (6).ŕ

Description

Roztavený kov se uvádí do styku s chlazenými povrchy otáčejícího se válce nebo válců, přičemž tuhne a tvoří tuhé kovové kůry, které Jsou v průběhu tuhnutí otáčením válce nebo válců poháněny. Tento způsob lití Je zdokonalen tím, že tuhnoucí kovové kůry jsou rozděleny do alespoň tří podélných pásem, přičemž alespoň Jedno z těchto podélných pásem se pohání přednostně. Na přednostně poháněné podélné pásmo nebo pásma se působí vyšší hnací silou než na ostatní podélná pásma. Zařízení k provádění tohoto způsobu sestává z Jednoho nebo dvou poháněných otočných válců (1) s chlazenými stěnami a z bočních stěn (3), přičemž válcem nebo válci (1) a bočními stěnami (3) Je vymezen licí prostor (4).Povrch válce nebo válců (1) Je rozdělen do alespoň tří obvodových pásem (5,6), přičemž alespoň Jedno obvodové pásmo (5) má větší povrchovou drsnost než ostatní obvodová pásma (6). Povrchová drsnost obvodového pásma nebo pásem Je alespoň dvojnásobkem drsnosti ostatních obvodových pásem.
Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dva válce
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu a zařízení k plynulému lití tenkých kovových výrobků, zejména ocelových plechů, na válec nebo mezi dva válce.
Dosavadní stav techniky
Tento způsob lití je známý a děje se přiváděním roztaveného kovu do styku s chlazeným pohybujícím se povrchem. Při styku s chlazeným povrchem litý kov chladne a tuhne, přičemž je pohybující se plochou poháněn nebo tažen.
Jedním ze známých problémů tohoto způsobu lití je zajištění rovnoměrného tuhnutí kovu ve styku s chlazenou plochou, přičemž tento problém je dán skutečností, že při styku roztaveného kovu s chlazenou plochou se kov při tuhnutí smršťuje, což způsobuje, že se kůra tuhnoucího kovu místně odděluje od licí plochy. V důsledku toho je v místech, kde dochází k oddělení, ochlazování relativně pomalejší vůči místům, kde je kůra v dobrém styku s chlazeným povrchem. Bylo zjištěno, že tento jev se u hladkých ploch vyskytuje neuspořádaně, což má za následek nepravidelnosti jak z hlediska povrchu litého výrobku, tak v jeho struktuře, které mohou vést ke vzniku vad, jakými jsou například povrchové trhliny.
Pro překonání těchto problémů a zaj ištění homogenity tuhnutí litého kovu bylo navrženo opatřit chlazený povrch zdrsněním. Rovnoměrné rozložení zdrsnění v oblastech, kde je litý kov ve styku s chlazeným povrchem, vede k rovnoměrnějšímu tuhnutí konečného výrobku.
Zařízení tohoto typu jsou popsána zejména v patentových spisech EP 309 247 a JP 622 54 953, kde jsou popsány licí válce, jejichž povrch má zvláštní drsnost, určenou rozměry a uspořádáním profilu, tedy nejvyššími a nejnižšími body drsnosti. Ačkoliv použití licích ploch s charakteristickou povrchovou drsností umožňuje dosažení lepší jakosti výrobků, zejména z hlediska jejich povrchu, dochází v průběhu lití k závadám jako je protržení nebo staženi litého kovu, které se projeví nejen vadami odlitku, ale také vážnými poruchami při vlastním procesu lití. Tyto vady se obvykle vyskytují směrem k okrajům licích ploch v blízkosti bočních stěn nebo přepážek, které zadržují z boku tekutý kov a určují tak šířku výrobku. Tyto boční stěny jsou nepohyblivé a okraje odlitků mají snahu na nich ulpět, zatímco v určité vzdálenosti od stěn je' tuhnoucí kov, který je ve styku s licí plochou, poháněn touto plochou dále ve směru podél stěn. Výsledkem toho je rozdílná rychlost pohybu mezi okraji a střední částí výroku, která je dosud nedokonale ztuhlá. To může způsobit protržení nebo alespoň vážné vady okrajů výrobku.
Cílem vynálezu je odstranit tyto nedostatky, způsobující slévárenské vady, jako jsou protržení nebo staženiny, a dosáhnout požadované jakosti výrobku v celé jeho šířce a zejména na jeho okraj ích.
-1CZ 279738 B6
Podstata vynálezu
Za tímto účelem se podle vynálezu navrhuje způsob lití tenkých kovových výrobků na válec nebo mezi dva válce, při němž se roztavený kov uvádí do styku s chlazenými otáčejícími se povrchy uvedeného válce nebo válců, přičemž tuhne a tvoří tuhé kůry, které jsou v průběhu tuhnutí poháněny otáčením válce nebo válců.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že tuhnoucí kovová kůra je rozdělena do alespoň tří podélných pásem, přičemž alespoň jedno z těchto podélných pásem se pohání přednostně.
Podle jednoho provedení vynálezu se přednostně pohání podélné pásmo nebo pásma v blízkosti okrajů nebo na okrajích odlitku. U tohoto prvního provedení jsou okraje kůry v průběhu tuhnutí vystaveny zvláště vysoké hnací síle, což zabraňuje jejich ulpívání na pevných bočních stěnách, nebo v případě, kdy se ulpívání začíná objevovat, způsobuje ihned porušení tuhnoucího kovu, čímž je zajištěno, že množství ulpělého materiálu se nezvětšuje a dochází k odtržení tekutého kovu ve směru toku.
Dosud nebylo možno přesně vysvětlit zlepšení, dosažené přednostním pohonem pouze okrajů tuhnoucí kůry. Podle jedné hypotézy přednostní pohánění okrajů, to jest oblastí se sklonem kůry k ubržďování v důsledku tření o boční stěny nebo přehrazení a navíc se sklonem k rychlejšímu tuhnutí kůry, umožňuje vyhnout se problémům s protrháváním a staženinami, zatímco kůra ve středním pásmu je vystavena nižším hnacím silám a tedy nižším povrchovým napětím v důsledku těchto sil, které by mohly mít nepříznivý vliv na jakost výrobku v tomto středním pásmu.
Podle dalšího provedení způsobu podle vynálezu se přednostně pohání podélné pásmo nebo pásma ve střední části odlitku. U tohoto druhého provedení se tedy působí vyšší hnací silou na střední část výrobku vzhledem k okrajům. V tomto případě mají okraje kůry při procesu tuhnutí určitou volnost pro deformaci a v případě ulpění na bočních stěnách může dojít k porušení pouze v těchto pásmech, protože jsou vystavena podélnému smykovému namáhání, zatímco střední část výrobku, na kterou se působí vyšší hnací silou, není vystavena povrchovým napětím. Zdá se, že v tomto případě mají okraje kůry určitým způsobem tlumicí účinek z hlediska napětí, vznikajících třením o boční stěny, které jsou rozloženy po celé šířce nepoháněných okrajových pásem. Tento efekt se zvětšuje se šířkou okrajových pásem. Je zřejmé, že budou-li tato okrajová pásma velmi porušena, může být nutné jejich odstřižení po opuštění licího zařízení.
Vynález také řeší zařízení pro lití tenkých kovových výrobků na válec nebo mezi dva válce, obsahující jeden nebo dva poháněné otočné válce, které mají chlazené stěny, a boční stěny vymezující spolu s válcem nebo válci licí prostor.
Podstata vynálezu spočívá v tom, že povrch válce nebo válců je rozdělen do alespoň tří obvodových pásem, přičemž alespoň jedno obvodové pásmo má větší povrchovou drsnost, než je povrchová drsnost ostatních obvodových pásem.
-2CZ 279738 B6
Podle jednoho výhodného provedení zařízení podle vynálezu má povrch válců dvě drsná pásma, z nichž každé je umístěno v blízkosti boční stěny a jejichž povrchová drsnost je větší než povrchová drsnost třetího pásma umístěného mezi nimi. Toto první provedení zařízení umožňuje provádění první varianty shora popsaného způsobu poháněním okrajů kůry tuhnoucí na povrchu válce nebo válců.
U druhého výhodného provedení zařízení podle vynálezu má povrch válce alespoň jedno drsné střední obvodové pásmo, jehož povrchová drsnost je větší než povrchová drsnost ostatních obvodových pásem, umístěných v blízkosti bočních stěn. Druhé provedení zařízení umožňuje provádění druhého shora popsaného způsobu podle vynálezu přednostním pohonem středního pásma tuhnoucí kůry, přičemž okraje kůry prokluzují.
Bylo objeveno, že nehledě na výhodné aspekty rovnoměrného tuhnutí litého výrobku, se mohou zvláštní vlastnosti, týkající se povrchové drsnosti licích ploch, podílet na zlepšení podmínek lití a usnadňovat výrobu odlitků litých na válec nebo mezi dva válce zejména tím, že odstraňují dobře známé problémy vyplývající ze styku kovu s pevnými bočními stěnami.
Přehled obrázků na výkrese
Další znaky a výhody vynálezu budou zřejmé z následujícího popisu několika příkladných provedení vynálezu na připojeném výkrese, kde na obr. 1 je schematický pohled na zařízení pro lití mezi dva válce podle vynálezu, na obr. 2 je schematický pohled na zařízení s axiálně přesazenými válci, na obr. 3 je půdorysný pohled na další zařízení, kde licí povrch je ve střední části drsnější než v okolí okrajů a na obr. 4 je půdorysný pohled na válec, který má velkou povrchovou drsnost na okrajích, přičemž zdrsnění povrchu má zvláštní uspořádání.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 představuje schematicky zařízení pro lití mezi dva válce podle vynálezu. Toto zařízení je tvořeno dvěma válci 1 poháněnými ve směru šipek 2. a dvěma pevnými bočními stěnami nebo přepážkami 2 umístěnými proti čelům válců 1 tak, že uzavírají licí prostor 4, do kterého se v průběhu lití nalévá roztavený kov. Válcovité stěny válců 1 jsou chlazeny, a jak je dobře známo, roztavený kov nalévaný do licího prostoru 4 chladne a tuhne stykem s těmito ochlazovanými stěnami a tak se vytvářejí kůry tuhnoucího kovu, které postupně zvětšují svoji tloušřku a v oblasti roviny procházející osami válců 1 se spojují a tak vytvářejí výrobek litý do tvaru tenkého pásu nebo pruhu, který je průběžně vytahován zespodu.
Podle vynálezu mají povrchy válců 1 v blízkosti obou bočních stěn 3 obvodová pásma 5, znázorněná šrafováním, jejichž povrchová drsnost je větší než povrchová drsnost středního obvodového pásma
6. Například při šířce licího prostoru 800 mm je šířka drsných obvodových pásem 5 asi 10 mm, přičemž povrchová drsnost Rz uvedených drsných obvodových pásem 5 činí 150 mikrometrů a povrchová drsnost středního obvodového pásma 6 je 80 mikrometrů. Tyto hodnoty se mohou ovšem lišit ve větším rozsahu v závislosti na
-3CZ 279738 B6 rozměrech válců, vlastnostech licího povrchu a druhu odlévaného kovu. Přednostně je povrchová drsnost Rz nejdrsnějších obvodových pásem 5 přibližně stejná nebo větší než dvojnásobek povrchové drsnosti zbývajících obvodových pásem. Takových povrchových drsností licích ploch může být dosaženo mnoha způsoby, jako je rýhování, otryskávání broky, eleAroeroze, kování atd. Typ nebo profil povrchové drsnosti závisí na zvoleném způsobu opracování. Například v případě zdrsnění vytvořeného rýhováním mohou být rýhy křížové, jak ukazuje obr. 1 nebo rovné příčné, vedené rovnoběžně s osou válce, jak ukazuje obr. 2.
Povrchová drsnost různých obvodových pásem může být samozřejmě vytvořena rozdílnými druhy opracování.
U řešení znázorněného na obr. 1, kde jsou boční stěny 3 umístěny proti čelům válců, nezasahují do prostoru mezi válci a nejsou ve styku s jejich válcovitými plochami, jsou drsná obvodová pásma 5 umístěna přímo na okrajích licích povrchů, to jest na každém z konců obou válců 1.
Obr. 2 znázorňuje provedení zařízení, ve kterém jsou válce 1 vůči sobě axiálně přesazeny, přičemž každá boční stěna 2' je uložena jednak proti čelu válce a současně proti válcovité ploše druhého válce. Je známo, že toto obecné uspořádání umožňuje měnit prostřednictvím vzájemného posunu válců v axiálním směru šířku licícho prostoru, a tím i šířku litého tenkého pásu. V tomto případě má každý válec χ obvodové pásmo 5' s velkou povrchovou drsností na jednom okraji licícho povrchu a další obvodové pásmo 5'' o velké povrchové drsnosti v určité vzdálenosti od druhého okraje, přičemž tato vzdálenost je určena podle vzdálenosti mezi bočními stěnami 3'. Obvodové pásmo 7, které je ve styku s bočními stěnami 2' má přednostně velmi nízkou povrchovou drsnost, aby se odstranilo riziko otěru boční stěny 2' v průběhu lití.
Válec typu znázorněného na obr. 4 může být použit namísto válce 1 v zařízení zobrazeném na obr. 1. Drsná obvodová pásma 8 válce tohoto typu jsou charakteristická tím, že je jejich obvod rozdělen do několika segmentů 8', 8'', které mají střídavě rozdílnou povrchovou drsnost. Například segmenty 2' mají větší povrchovou drsnost než je povrchová drsnost segmentů 811, jejichž povrchová drsnost je stejná nebo větší než je povrchová drsnost středního obvodového pásma 6. Toto uspořádání usnadňuje případné ořezávání okrajových částí litého výrobku, který je vyroben těmito válci, vytvořením pásem, kde jsou uvedené okrajové části porušeny. Bylo zjištěno že náhlé změny drsnosti povrchu válců, které vyplývají za střídání segmentů 8' a 811, mohou vytvořit výrobek, který je v oblasti střídání povrchových drsností zeslaben, což usnadňuje následné odstranění okrajových částí například odstřižením.
Je zřejmé, že použití válců a zařízení popsaných s odkazy na obr. 1, 2 a 4 umožňuje provádění výrobního postupu podle první varianty způsobu podle vynálezu pomocí licích ploch s vysokou povrchovou drsností, umístěných v blízkosti bočních stěn, což podporuje pohánění okrajových částí tuhnoucí kovové kůry.
-4CZ 279738 B6
Zařízení znázorněné na obr. 3 je upraveno k provádění druhé varianty způsobu podle vynálezu. U tohoto řešení zařízení mají válce 1' střední obvodové pásmo 6' s vyšší povrchovou drsností, než jakou mají obvodová pásma 9 umístěná v blízkosti bočních stěn
3. Jak bylo uvedeno, povrchová drsnost obvodových pásem 9 je dostatečně malá, aby dovolovala prokluzování okrajových části kůry tuhnoucí na těchto pásmech, jestliže tyto okrajové části maj í tendenci být zadržovány stykem s bočními stěnami. Toto prokluzování může být navíc usnadněno namazáním povrchů obvodových pásem 9 před litím nebo pravidelným mazáním v průběhu lití. Zdrsnění středního obvodového pásma 6' válců 1' může být vytvořeno shora uvedenými způsoby.
Rozsah vynálezu není omezen zařízeními popsanými pomocí uvedených příkladů. Vynález může být aplikován i na zařízení pro lití na jeden válec.
-5CZ 279738 Β6
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob plynulého lití tenkých kovových výrobků na válec nebo mezi dva válce, při němž se roztavený kov uvádí do styku s chlazenými otáčejícími se povrchy uvedeného válce nebo válců, přičemž tuhne a tvoří tuhé kůry, které jsou v průběhu tuhnutí poháněny otáčením válce nebo válců, vyznačuj ící se tím, že tuhnoucí kovové kůry jsou rozděleny do alespoň tří podélných pásem, přičemž alespoň jedno podélné pásmo se pohání přednostně.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se přednostně pohání podélné pásmo nebo pásma v blízkosti okrajů nebo na okrajích odlitku.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se přednostně pohání podélné pásmo nebo pásma ve střední části odlitku.
  4. 4. Způsob podle kteréhokoliv z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že na přednostně poháněné podélné pásmo nebo pásma se působí vyšší hnací silou než na ostatní podélná pásma.
  5. 5. Zařízení k plynulému lití tenkých kovových výrobků na válec nebo mezi dva válce, obsahující jeden nebo dva poháněné otočné válce (1) s chlazenými stěnami a boční stěny (3), přičemž válcem nebo válci (1) a bočními stěnami (3) je vymezen licí prostor (4), vyznačující se tím, že povrch válce nebo válců (1) je rozdělen do alespoň tří obvodových pásem (5, 6), přičemž alespoň jedno obvodové pásmo (5) má větší povrchovou drsnost než ostatní obvodová pásma (6).
  6. 6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že povrch válce nebo válců (1) má dvě drsná obvodová pásma (5), umístěná v blízkosti bočních stěn (3), přičemž povrchová drsnost obvodových pásem (5) je větší než povrchová drsnost třetího obvodového pásma (6) umístěného mezi obvodovými pásmy (5).
  7. 7. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že povrch válce nebo válců (1) má alespoň jedno drsné střední obvodové pásmo (6), jehož povrchová drsnost je větší než drsnost ostatních obvodových pásem (9) umístěných v blízkosti bočních stěn (3).
  8. 8. Zařízení podle kteréhokoliv z nároků 5 až 7, vyznačující se tím, že povrchová drsnost obvodového pásma nebo pásem o větší drsnosti je stejná nebo větší než dvojnásobek povrchové drsnosti ostatních obvodových pásem.
    1 výkres
CS905652A 1989-11-23 1990-11-15 Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dvěma válci CZ279738B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR8915539A FR2654659B1 (fr) 1989-11-23 1989-11-23 Procede et dispositif de coulee continue sur un ou entre deux cylindres.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS565290A3 CS565290A3 (en) 1992-01-15
CZ279738B6 true CZ279738B6 (cs) 1995-06-14

Family

ID=9387791

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS905652A CZ279738B6 (cs) 1989-11-23 1990-11-15 Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dvěma válci

Country Status (27)

Country Link
US (1) US5156201A (cs)
EP (1) EP0430840B1 (cs)
JP (1) JP2994455B2 (cs)
KR (1) KR0178519B1 (cs)
CN (1) CN1054323C (cs)
AT (1) ATE107552T1 (cs)
AU (1) AU638509B2 (cs)
BR (1) BR9005920A (cs)
CA (1) CA2030610C (cs)
CZ (1) CZ279738B6 (cs)
DE (1) DE69010161T2 (cs)
DK (1) DK0430840T3 (cs)
ES (1) ES2055892T3 (cs)
FI (1) FI90836C (cs)
FR (1) FR2654659B1 (cs)
HU (1) HU209554B (cs)
IE (1) IE904167A1 (cs)
MA (1) MA21998A1 (cs)
NO (1) NO905035L (cs)
PL (1) PL163800B1 (cs)
PT (1) PT95968A (cs)
RU (1) RU2038885C1 (cs)
SK (1) SK280491B6 (cs)
TN (1) TNSN90136A1 (cs)
TR (1) TR25080A (cs)
UA (1) UA25963A1 (cs)
ZA (1) ZA909372B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2684904B1 (fr) * 1991-12-11 1994-03-18 Usinor Sacilor Cylindre pour une machine de coulee continue de bandes metalliques, machine de coulee continue correspondante et procede de realisation d'un tel cylindre.
GB2279595A (en) * 1993-07-06 1995-01-11 British Steel Plc Continuous casting using rollers having varying radii across their width
AUPP040397A0 (en) * 1997-11-14 1997-12-11 Bhp Steel (Jla) Pty Limited Casting metal strip
DE60131034T3 (de) 2000-05-12 2013-08-29 Nippon Steel & Sumitomo Metal Corporation Gekühlte giesswalze zum kontinuierlichen stranggiessen von dünnen produkten und stranggiessverfahren
JP4821199B2 (ja) * 2005-07-12 2011-11-24 株式会社Ihi 双ロール鋳造機
KR100711793B1 (ko) * 2005-09-02 2007-04-30 주식회사 포스코 쌍롤식 박판 주조기의 주조롤 및 이를 사용하여 제조된주물편
KR100770342B1 (ko) * 2006-07-11 2007-10-25 주식회사 포스코 박판주조기의 주조롤
AU2008100847A4 (en) * 2007-10-12 2008-10-09 Bluescope Steel Limited Method of forming textured casting rolls with diamond engraving
PL3753648T3 (pl) * 2009-10-30 2024-05-13 Nucor Corporation Sposób i urządzenie do kontrolowania zmiennej grubości warstwy w odlewanej taśmie
US20180179612A1 (en) * 2016-12-23 2018-06-28 Posco Duplex stainless steel sheet having excellent corrosion resistance and method for manufacturing the same

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3844336A (en) * 1972-12-27 1974-10-29 Martin Marietta Aluminum Method of producing continuous cast metallic sheet with patterned surface
US4688623A (en) * 1981-12-21 1987-08-25 Atlantic Richfield Company Textured silicon ribbon growth wheel
CA1181558A (en) * 1982-04-08 1985-01-29 Takashi Onoyama Apparatus for producing flake particles
US4456579A (en) * 1982-09-30 1984-06-26 Gnb Batteries Inc. Low antimony lead-based alloy and method
US4677623A (en) * 1983-11-11 1987-06-30 Hitachi, Ltd. Decoding method and apparatus for cyclic codes
JPS6197967A (ja) * 1984-10-19 1986-05-16 Hitachi Ltd 半導体装置およびその製造方法
JP2632824B2 (ja) * 1985-10-11 1997-07-23 バッテル・メモリアル・インスティチュート 熔融物から直接金属板を鋳造する方法
US4705095A (en) * 1986-01-09 1987-11-10 Ribbon Technology Corporation Textured substrate and method for the direct, continuous casting of metal sheet exhibiting improved uniformity
JPH0765567B2 (ja) * 1986-04-09 1995-07-19 株式会社豊田自動織機製作所 揺動斜板型圧縮機におけるクランク室圧力の制御機構
JPH0815639B2 (ja) * 1986-04-30 1996-02-21 日新製鋼株式会社 双ロ−ル式連鋳機
JPS6376740A (ja) * 1986-09-18 1988-04-07 Nippon Yakin Kogyo Co Ltd 凹凸模様を有する金属薄板帯の直接製造方法とその製造装置
JPS6483343A (en) * 1987-09-24 1989-03-29 Nippon Steel Corp Method for continuously casting cast thin slab
AU588742B2 (en) * 1987-09-24 1989-09-21 Mitsubishi Jukogyo Kabushiki Kaisha Cooling drum for continuous-casting machines for manufacturing thin metallic strip
JPH0218743A (ja) * 1988-07-06 1990-01-23 Hitachi Ltd 記録再生装置

Also Published As

Publication number Publication date
US5156201A (en) 1992-10-20
TNSN90136A1 (fr) 1991-03-05
DK0430840T3 (da) 1994-10-24
NO905035L (no) 1991-05-24
FI905719A0 (fi) 1990-11-20
HUT59044A (en) 1992-04-28
AU6655490A (en) 1991-05-30
PT95968A (pt) 1991-09-13
BR9005920A (pt) 1991-09-24
SK280491B6 (sk) 2000-03-13
EP0430840B1 (fr) 1994-06-22
CA2030610C (fr) 2001-08-21
CN1054323C (zh) 2000-07-12
ZA909372B (en) 1991-07-31
FR2654659B1 (fr) 1992-02-07
IE904167A1 (en) 1991-06-05
FI90836C (fi) 1994-04-11
TR25080A (tr) 1992-11-01
PL163800B1 (pl) 1994-05-31
CN1052623A (zh) 1991-07-03
JP2994455B2 (ja) 1999-12-27
ES2055892T3 (es) 1994-09-01
RU2038885C1 (ru) 1995-07-09
KR910009365A (ko) 1991-06-28
FI90836B (fi) 1993-12-31
HU209554B (en) 1994-07-28
DE69010161T2 (de) 1995-02-09
ATE107552T1 (de) 1994-07-15
MA21998A1 (fr) 1991-07-01
FI905719A (fi) 1991-05-24
CS565290A3 (en) 1992-01-15
FR2654659A1 (fr) 1991-05-24
JPH03174956A (ja) 1991-07-30
KR0178519B1 (ko) 1999-02-18
HU907102D0 (en) 1991-05-28
AU638509B2 (en) 1993-07-01
PL287874A1 (en) 1991-12-02
DE69010161D1 (de) 1994-07-28
CA2030610A1 (fr) 1991-05-24
EP0430840A1 (fr) 1991-06-05
NO905035D0 (no) 1990-11-21
UA25963A1 (uk) 1999-02-26

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ279738B6 (cs) Způsob a zařízení k plynulému lití na válec nebo mezi dvěma válci
EP0396862B1 (en) A pair of cooling rolls for a twin-roll type cooling apparatus for producing rapidly solidified strip
EP0463177A1 (en) Continuously cast thin piece and method of casting thereof
EP0388472B1 (en) Apparatus for continuously casting thin metal plates
JPH0929393A (ja) 薄帯状鋳片鋳造用冷却ドラムの清浄化方法及び装置
US5179996A (en) Process and device for continuous casting on a roll or between two rolls
BR8500888A (pt) Processo e aparelho para o lingotamento continuo de metais,especialmente de aco na forma de tiras ou placas finas
JPH0299243A (ja) 薄肉鋳片の連続鋳造方法及び装置
JPS6326242A (ja) 金属薄板帯の直接鋳造装置
JPH0390252A (ja) 薄い金属製品の直接連続鋳造方法と装置
JPS6092052A (ja) 薄板連続鋳造方法
ATE126459T1 (de) Verfahren und vorrichtung zum stranggiessen von dünnen metallischen produkten zwischen zwei zylindern.
JP2002346714A (ja) 焼付きまたは固着ローラの検出法
JPH07232243A (ja) 双ドラム式連続鋳造機用ダミーシート
US20010050158A1 (en) Continuous casting method with rolls and relative device
US7681626B2 (en) Continuous casting method, cast member, metal worked article, and continuous casting apparatus
WO1997039844A1 (en) Method and system for the maintenance of surfaces
JPH071017A (ja) 圧延機のワークロール表面手入れ装置
EP1651373A1 (en) Continuous casting method, cast member, metal worked article, and continuous casting apparatus
JPH0852552A (ja) 広幅薄鋳片の連続鋳造方法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20091115