CZ254698A3 - Zařízení k posilování zádového svalstva - Google Patents
Zařízení k posilování zádového svalstva Download PDFInfo
- Publication number
- CZ254698A3 CZ254698A3 CZ982546A CZ254698A CZ254698A3 CZ 254698 A3 CZ254698 A3 CZ 254698A3 CZ 982546 A CZ982546 A CZ 982546A CZ 254698 A CZ254698 A CZ 254698A CZ 254698 A3 CZ254698 A3 CZ 254698A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- seating
- seating device
- movement
- axis
- rotation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A63—SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
- A63B—APPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
- A63B23/00—Exercising apparatus specially adapted for particular parts of the body
- A63B23/035—Exercising apparatus specially adapted for particular parts of the body for limbs, i.e. upper or lower limbs, e.g. simultaneously
- A63B23/03575—Apparatus used for exercising upper and lower limbs simultaneously
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A63—SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
- A63B—APPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
- A63B69/00—Training appliances or apparatus for special sports
- A63B69/04—Training appliances or apparatus for special sports simulating the movement of horses
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A63—SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
- A63B—APPARATUS FOR PHYSICAL TRAINING, GYMNASTICS, SWIMMING, CLIMBING, OR FENCING; BALL GAMES; TRAINING EQUIPMENT
- A63B23/00—Exercising apparatus specially adapted for particular parts of the body
- A63B23/02—Exercising apparatus specially adapted for particular parts of the body for the abdomen, the spinal column or the torso muscles related to shoulders (e.g. chest muscles)
- A63B23/0233—Muscles of the back, e.g. by an extension of the body against a resistance, reverse crunch
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Physical Education & Sports Medicine (AREA)
- Orthopedic Medicine & Surgery (AREA)
- Rehabilitation Tools (AREA)
- Percussion Or Vibration Massage (AREA)
- Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
Description
Λ Λ · ·· · * ·
Zařízení pro posilování zádových svalů přenosem oscilací na sedící zkušební subjekt
Oblast techniky.*»
Vynález postihuje zařízení se sedadlem ke zlepšení svalstva posilováním této muskulatury pomocí oscilací bez extrémních pohybových výkyvů.
Dosavadní stav techniky^^
Jsou známa mnohostranná posilovači zařízení ke zlepšení funkce páteřního svalstva. Za prvé to jsou zařízení, na nichž sedící zkušební subjekt prováděním více či méně stanovených pohybů proti nastavitelným odporům může trénovat sílu svalů. Za další jsou známa zařízení vyznačující se nestabilním podkladem, který podněcuje zkušební subjekt, aby trénoval svou stabilní rovnováhu (Pezzy-Ball).
Komplexního spojení cíleného tréninku určitých částí zádového svalstva se současným zlepšením koordinace a stavu látkové výměny příslušných tkání, meziobratlových plotének, šlachových a vazových struktur se využívá v rámci takzvaných forem jezdecké terapie, které jsou popsány například v článku časopisu Nové aspekty léčení Scheuermannovi nemoci hippoterapií od A. Gottwalda a kol. z Časopisu pro ortopedii 119 (1981), strany 351 a násl. a v knize Jízda ze středu těla. Kůň a jezdec v rovnováze od S. Swifta, vydané Ráschlikonovým nakladatelstvím, Zurich, Stuttgart, Wien.
Při těchto formách terapie se využívá kompexní přenos pohybových impulsů, které jsou při jízdě krokem přenášeny z koňů na jejich jezdce. Terapeutické východisko je fyziologické držení zad vzpřímeně sedícího jezdce. To odpovídá ve škole zad požadovanému držení páteřního svalstva. Pacient tedy sedí v sedle s fyziologickou, svalově stabilizovanou lordosou bederní páteře. Body hlavního zatížení při sezení jsou sedací kosti. Při jízdě krokem dochází k přenosu trojrozměrného kývavého rytmu zad koně na pacienta .
• · · · ·· «·
První složkou pohybu je pohyb pánve indukovaný pohybem kroku koně v čelním směru s pánevním kýváním a pánevním sklopením. Spodní bederní páteř je tímto přinucena stále měnit zaujatou lordosu .
Druhou složkou pohybu je malé na krocích nezávislé boční pružení, které vždy zasahuje právě příslušný výstupek kyčelních kostí (ossis ischii), když je bederní část páteře v největším lordózním zakřivení.
Třetí složkou pohybu je pohyb horní části těla nahoru a dolů podle kolmé osy mírně nakloněné dopředu.
Ve vztahu ke třem výše uvedeným složkám pohybu je zjištěno, že jezdec ve vzpřímeném sedlovém posazení vykonává složky pohybu 1 (kývání pánve kolem příčné osy) a 3 (pohyb nahoru a dolů podle výškové osy lehce skloněné dopředu, složky pohybu 2 (kyčelní boční pružení) však reflexivními reakcemi polohy a rovnováhy oblasti bederních rotarorů (Mm. rotarores lumborum) se stabilizuje a tím vyrovnává. Právě tato stabilizační reakce je vynucena při jízdě krokem za účelem trénování hluboko uložených monosegmentálních rotarorů, aniž by byla vytvořena ztuhlá isometrická oblast, podobná napětí celého těla dle BRUNKOWa. Podobně nevytahovací mobolizace dle metody KLEIN-VOGELBACH nedochází k maximálním výkyvům v pohybech, ale toliko k malým odlišným pohybům, které při bočním pružení dolních článků bederní páteře ovlivňují určujícím způsobem obnovení zesílené nocicepční funkce.
V EP 0 612 542 Al je popsána deska se sedadlem, které jsou usazeny na třech místech a jsou uchyceny pohyblivě ve více lůžcích a kloubech. Motorem s různými klikovými kotouči a hnacími řemenicemi se jedna nebo více kostí pohybuje poriodicky kolem tří os směrem dopředu. Pevným přiřazením rozměrů se však nedají pohyby jednotlivě zesilovat.
Je známo zařízení napodobující koně z DE 39 41 498 Al v podobě umělého koňského těla, kde jsou nohy koňského těla poháněny hlavním motorem, přičemž rozdílnost pohybů se dosahuje zařízením nastavujícím fáze. Také zde se nedají využít jednotlivé složky pohybu.
• · • · · · • ·
Podstata vynálezu^^
Vynález bere za základ úkol vytvořit zařízení úvodem pojmenovaný druh, při němž se dosahují vícerozměrným přenosem impulsů oscilací komplexní účinky tréninku, které jsou jim podobné, které se dostavují při různých formách jezdecké terapie, avšak vycházej í nad tyto na základě volného nastavování různých složek pohybu co do frekvence a amplitudy.
Úkol je podle vynálezu řešen tím, že sedací zařízení je uloženo vícerozměrné pohyblivě kolem nejméně jednoho středu otáčení a zařízeni má prostředky pohonu, s nimiž jsou sedacímu zařízení dovedeny vícerozměrné pohybové impulsy. Tyto pohyby uvolní proměnlivým zatížením sedacích kosti osoby, která zaujímá místo v prostředku sezení, u této boční pružení páteře a způsobí dodatečně změnu pozice bederního klopení tak, že se zlepší stabilita a funkce páteřního svalstva. Možné otočení způsobí rotace podél podélné osy páteře. Parabolicky tvarovaným pohybem je zrychleno tělo zkušebního subjektu pod jeho těžištěm.
Prokázalo se jako prospěšné, když polohy umístění otočných bodů pro pohybové impulsy v rozdílných směrech nejsou stejné.
Dá se dosáhnout optimálního nastavení pro různé osoby, když jsou prostředky pohybu vytvořeny takovým způsobem, že sedací zařízení může provádět pohybové impulsy pravidelné co do frekvence a amplitudy.
Boční pružení páteře proměnlivým právo - levým zatížením sedacích kostí osoby umístěné v prostředku sezení se uvolní, když je sedací zařízení uchyceno do strany sklopně podél své podélné osy.
Tento pohyb způsobuje následně u osoby zaujímající pozici v prostředku sezení změnu postavení bederního sklonění, když je sedací zařízení uchyceno dopředu výkyvné.
Pravidelné houpavé pohyby v podélném směru se dají docílit, když je sedací zařízení uchyceno nahoru a dopředu výkyvné na kruhové dráze kolem středu otáčení, přičemž sedací zařízení • · · · • · • · zůstává nastaveno vodorovně.
Otáčivé impulsy na bedra rovněž jako na páteř mohou být docíleny, když je sedací zařízení uchyceno otočně kolem své svislé osy.
Prokázalo se jako prospěšné, když má zařízení prostředek k sezení druhu jezdeckého sedla, který může provádět kolem své podélné osy co do frekvence a amplitudy pravidelné kývavé pohyby, takže nastane následné vzepření nohou.
Otáčení kolem svislé osy sedacího zařízení mohou být prováděna nohou a stojanem k přidržování sedacího zařízení, když prostředky pohybu otáčejí stojan kolem jeho kolmé osy.
Zařízení se dá denně nasazovat, když je vytvořeno jako kancelářská židle, u níž je sedací plocha opatřena prostředkem pohonu.
Prokázalo se jako prospěšné, když má zařízení nohu, na níž je upevněn stojan, který nese vidlici ve tvaru U, kdy je mezi dvěma konci vidlice otočně uložen zalomený hřídel, kdy je na dílu zalomeného hřídele otočně upevněn mezinosič a kdy je v podélném směru mezinosiče přiděláno sedací zařízení rovněž otočně uložené .
Zařízení může mít podle vynálezu jako sedací zařízení prostředek k sezení druhu jezdeckého sedla. Tento prostředek k sezení může provádět kolem své podélné osy (osa x) co do frekvence a amplitudy pravidelné kývavé pohyby.
Též kolem své příčné osy (osa y) provádí tento prostředek sezení kývavé pohyby, jejichž výchylka je opět nastavitelná ve frekvenci a amplitudě. Dodatečně provádí prostředek k sezení ve frekvenci a amplitudě změnitelné houpavé pohyby v podélném směru. Dále může prostředek provádět otáčení kolem své svislé osy (osa z) .
Přehled obrázků na výkresech^
Vynález je dále blíže objasněn na základě znázorněných příkladů • · · • · provedení
Obrázek 1 obrázky 2 obrázek 8
Je ukázáno :
zjednodušené zobrazení místa k sezení, až 7 skici a zobrazení možných pohybů místa k sezení, zobrazení zařízení podle vynálezu z perspektivy.
Příklady provedení vynálezu_^
Na obrázku 1 je zobrazeno sedací zařízení zjednodušeně jako sud i, aby mohly být blíže znázorněny směry pohybu ortopedického zařízení podle vynálezu. Pro orientaci jsou zaneseny osa x pod 2, osa y pod 3. a osa z jako 4, rovněž středy otáčení jako 5 a 6.
Na základě obrázků 2 a 3 je vysvětlen kývavý pohyb. Zařízení je zobrazeno z pohledu zboku. Kolem dolního středu otáčení 5 se může osa x 2 a s ní sud 3. sklápět dopředu a zpět.
Na obrázku 4 a 5 je vidět zařízení zepředu. Kolem horního středu otáčení 6_ se může osa y 3. a s ní sud 3. vyklánět do strany.
Na obrázcích 6 a 7 je zařízení opět zobrazeno při pohledu ze strany. Kolem horního středu otáčení 6. dochází k pootočení, zatímco zařízením je pohybováno ve směru osy x 2., přičemž zařízení zůstává ve vodorovné poloze. Tím těleso 1, dosáhne následného pohybu ve směru osy z 4.
Podle vynálezu se dá zařízením otáčet také ještě dodatečně kolem osy z 4.
Na obrázku 8 je znázorněno zařízení na vytvoření kontrolovaného průběhu pohybu s nohou 10., na níž je upevněn stojan 11, který nese vidlici 12 ve tvaru U. Mezi jejími konci je uložen otočný zalomený hřídel 13 . Na dílu 14 zalomeného hřídele je mezinosič 15, na němž je v podélném směru přiděláno sedací zařízení 16 tak, že se rovněž může otáčet.
Otočným upevněním sedacího zařízení 16 na mezinosiči 15 se ten• ·
-δύο nechá, jak bylo ukázáno na základě obrázků 4 a 5, kolem osy x 2 natočit tak, že se osa y 3 a s ní sedací zařízení 16 do stran sklápějí ve směru oboustranné šipky 17 pomocí prostředku pohonu.
Otočením mezinosiče 15 na zalomeném dílu 14 se prostředkem pohonu docílí sklopení osy x 2 ve směru oboustranné šipky 18 a podle obrázků 2 a 3.
Na základě obrázků 6 a 7 popsaná kruhovitá výchylka sedacího zařízení 16 a tím i zařízení se dosáhne pootočením prodloužené páky 19 zalomeného hřídele 13 ve směru oboustranné šipky (20). Na této páce 19 mohou působit prostředky pohonu k natočení sedacího zařízení.
Dále se vidlice 12 nechá otáčet pohonným prostředkem přidělaným k noze 10 nebo stojanu 11 ve směru oboustranné šipky 21 kolem své svislé osy.
Na obrázku 8 znázorněné zařízení je účelným způsobem zakryto nezobrazeným krytem, který je pevně položen na sedací zařízení 16 tak, aby byly impulsy pohybu na něj přenášeny. Může být předpokládán jako prostředek sezení na způsob jezdeckého sedla.
Na noze 10 zařízení může být nehybně přidělána podpěra na nohy, která například dovolí osobě sedící na sedle upevněném na sedacím zařízení 16 dosáhnout dodatečně složením nohou na podpěru změnu postavení kyčelního ohybu. Tato podpěra nohou spočívá ve vztahu k podlaze v klidu. Může být ale také volně pověšena.
Pro všechny tyto pohyby, v ukázaných směrech, nejsou které docílí jenom malou výchylku zobrazeny předvídané prostředky pohonu. Impulsy pohybu mohou být podle vynálezu spuštěny pomocí elektromotorů, elektromagnetů, hydraulických zařízení nebo obdobných. Mohou obsáhnout pohyby rovnoměrné nebo impulsní.
Předchozí popsané zařízení je uloženo pohyblivě volně ve všech směrech, a sice do strany sklopně kolem osy x a osy y, na zařízení kruhovitě se vychylujícím podél osy x, jehož pomocí může být hýbáno sedacím zařízením 16 s jej nesoucím zařízením,a otoč• · • · • · · · · · · * · » · · · · ···· • · · · · · · • · ·· · · · ·
- 7 ně kolem osy z. Všechny tyto pohyby se dějí co do frekvence a amplitudy pravidelným pohonem.
Průmyslová využitelnost^
Zařízení tohoto druhu se nechá mnohostranně využít k terapeutickým účelům v lékařské praxi, rehabilitačních klinikách nebo obdobných. Dají se jimi též vybavit židle či jiné prostřeky sezení, takže například během psacích prací v sedu na židli, vybavené podle vynálezu, může být trénováno zádové svalstvo bez přerušení práce.
Claims (12)
1. Zařízení k posilování zádového svalstva^ se sedacím zařízením (16),vyznačující se tím, že sedací zařízení (16) je uloženo vícerozměrně pohyblivě kolem minimálně jednoho středu otáčení a zařízení má prostředek pohonu, jehož pomocí jsou sedacímu zařízení přiváděny vícerozměrné impulsy pohybu.
2. Zařízení podle nároku 1,vyznačující se tím, že poloha umístění středů otáčení (5, 6) není stejná pro impulsy pohybu v různých směrech.
3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2,vyznačující se tím, že prostředky pohonu jsou vytvořeny tím způsobem, že sedací zařízení (16) může provádět co do frekvence a amplitudy pravidelné impulsy pohybu.
4. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznač ující se tím, že je sedací zařízení (16) uchyceno do strany sklopně kolem své podélné osy (2).
5. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznač u j ίο í se tím, že sedací zařízení (16) je uchyceno dopředu sklopně.
6. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačuj ící se t í m , že sedací zařízení (16) je uchyceno výkyvně dopředu a nahoru na kruhové dráze kolem středu otáčení (6), přičemž sedací zařízení (16) zůstává nastaveno vodorovně.
7. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačuj ící se tím, že sedací zařízení (16) je uchyceno otočně kolem své svislé osy (4).
8. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačuj ίο í se tím, že má jako prostředek sezení sedací zařízení druhu jezdeckého sedla.
9. Zařízení podle nároku 8,vyznačující se tím, že sedací zařízení (16) druhu jezdeckého sedla může provádět výkyvné pohyby pravidelné co do frekvence a amplitudy.
10. Zařízení podle nároků 1 až 9 s nohou (10) a stojanem (11) k přichycení sedacího zařízení (16), vyznačuj ící se tím, že prostředky pohonu otáčejí stojan (11) kolem jeho svislé osy.
11. Zařízení podle nároků 1 až 10, vyznačující se tím, že zařízení je kancelářská židle, u níž je předvídána sedací plocha s prostředky pohonu.
12. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že má nohu (10) , na níž je upevněn stojan (11), který nese vidlici (12) ve tvaru U, že mezi konci vidlice (12) je otočně uložen zalomený hřídel (13), že na zalomeném hřídelovém dílu (14) je otočně upevněn mezinosič (15) a že v podélném směru mezinosiče (15) je umístěno sedací zařízení (16) rovněž otočně uloženo.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE29602591U DE29602591U1 (de) | 1996-02-14 | 1996-02-14 | Vorrichtung zum Training der Rückenmuskulatur |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ254698A3 true CZ254698A3 (cs) | 1998-12-16 |
Family
ID=8019478
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ982546A CZ254698A3 (cs) | 1996-02-14 | 1997-02-11 | Zařízení k posilování zádového svalstva |
Country Status (14)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0888154B1 (cs) |
JP (1) | JP2000505320A (cs) |
KR (1) | KR100298982B1 (cs) |
AT (1) | ATE206320T1 (cs) |
AU (1) | AU717596B2 (cs) |
BR (1) | BR9707528A (cs) |
CA (1) | CA2246625C (cs) |
CZ (1) | CZ254698A3 (cs) |
DE (2) | DE29602591U1 (cs) |
DK (1) | DK0888154T3 (cs) |
ES (1) | ES2165035T3 (cs) |
IL (1) | IL125724A0 (cs) |
PT (1) | PT888154E (cs) |
WO (1) | WO1997029815A1 (cs) |
Families Citing this family (20)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JP3570208B2 (ja) * | 1997-09-25 | 2004-09-29 | 松下電工株式会社 | 運動分析装置および運動補助装置 |
GB9803359D0 (en) * | 1998-02-18 | 1998-04-15 | Maccallum Ian R | Improvements relating to motion generators |
DE19826102C2 (de) | 1998-06-12 | 2000-08-24 | Dietmar Graupner | Verfahren zum Betreiben eines therapeutischen Geräts für das Training der Rückenmuskulatur durch Simulation der Bewegungen eines Pferdes und Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens |
ATE336286T1 (de) * | 2000-06-07 | 2006-09-15 | Matsushita Electric Works Ltd | Vorrichtung zum trainieren des gleichgewichts |
DE10156331B4 (de) * | 2001-11-19 | 2010-02-04 | Bfmc Biofeedback Motor Control Gmbh | Trainingsgerät zur medizinischen Trainingstherapie |
JP3666485B2 (ja) * | 2003-01-17 | 2005-06-29 | 松下電工株式会社 | バランス訓練装置 |
JP3666486B2 (ja) * | 2003-01-17 | 2005-06-29 | 松下電工株式会社 | バランス訓練装置 |
JP3764467B2 (ja) * | 2004-03-08 | 2006-04-05 | 大東電機工業株式会社 | 着座型運動装置 |
JP3846499B2 (ja) * | 2004-10-01 | 2006-11-15 | 松下電工株式会社 | 揺動型運動装置 |
JP2006122440A (ja) * | 2004-10-29 | 2006-05-18 | Hsin Hao Hearth Materials Co Ltd | マッサージチェア |
WO2006070508A1 (ja) * | 2004-12-27 | 2006-07-06 | Daito Electric Machine Industry Company Limited | 着座型運動装置 |
JP2007082612A (ja) * | 2005-09-20 | 2007-04-05 | Matsushita Electric Works Ltd | 揺動型運動装置 |
JP2008011990A (ja) * | 2006-07-04 | 2008-01-24 | Daito Denki Kogyo Kk | 着座型運動装置 |
JP2008212474A (ja) * | 2007-03-06 | 2008-09-18 | Daito Denki Kogyo Kk | 着座型運動装置 |
WO2012119176A2 (de) | 2011-03-09 | 2012-09-13 | Intelligent Motion Gmbh | Verfahren zur digitalisierung einer therapiesollbewegung |
JP5426635B2 (ja) * | 2011-10-07 | 2014-02-26 | 大東電機工業株式会社 | 着座型運動装置 |
DE202012102728U1 (de) | 2012-07-20 | 2012-08-30 | Felss Gmbh | Therapiegerät zur Durchführung reittherapeutischer Behandlungen |
US20140081186A1 (en) * | 2012-09-20 | 2014-03-20 | Adaptive Therapies LLC | Exercise device with full range of motion handle |
RU2578108C1 (ru) * | 2014-12-15 | 2016-03-20 | Дмитрий Андреевич Семенюк | Тренажер-тандем для ускоренного развития плечевого пояса |
KR102079365B1 (ko) * | 2016-11-08 | 2020-02-19 | 주식회사 세강에이에스씨 | 스윙 기능을 갖으며 업무나 학습을 위한 의자 |
Family Cites Families (3)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE68905707T2 (de) * | 1988-08-10 | 1993-08-19 | Tokyo Sintered Metals Corp | Fahrradaehnliches trainingsgeraet. |
US4988300A (en) * | 1988-12-15 | 1991-01-29 | Meitec Corporation | Riding simulator |
FR2702029B1 (fr) * | 1993-02-26 | 1995-05-12 | Jouffroy Jean Louis | Plate-forme reproduisant des mouvements périodiques selon les trois axes avec une direction privilégiée. |
-
1996
- 1996-02-14 DE DE29602591U patent/DE29602591U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1997
- 1997-02-11 KR KR1019980706241A patent/KR100298982B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1997-02-11 AT AT97914137T patent/ATE206320T1/de not_active IP Right Cessation
- 1997-02-11 EP EP97914137A patent/EP0888154B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1997-02-11 ES ES97914137T patent/ES2165035T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1997-02-11 WO PCT/DE1997/000255 patent/WO1997029815A1/de not_active Application Discontinuation
- 1997-02-11 JP JP9528883A patent/JP2000505320A/ja active Pending
- 1997-02-11 DE DE59704793T patent/DE59704793D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1997-02-11 IL IL12572497A patent/IL125724A0/xx unknown
- 1997-02-11 CZ CZ982546A patent/CZ254698A3/cs unknown
- 1997-02-11 PT PT97914137T patent/PT888154E/pt unknown
- 1997-02-11 CA CA002246625A patent/CA2246625C/en not_active Expired - Fee Related
- 1997-02-11 BR BR9707528-0A patent/BR9707528A/pt not_active Application Discontinuation
- 1997-02-11 AU AU21512/97A patent/AU717596B2/en not_active Ceased
- 1997-02-11 DK DK97914137T patent/DK0888154T3/da active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
DK0888154T3 (da) | 2002-01-21 |
CA2246625A1 (en) | 1997-08-21 |
EP0888154B1 (de) | 2001-10-04 |
ATE206320T1 (de) | 2001-10-15 |
CA2246625C (en) | 2002-08-27 |
ES2165035T3 (es) | 2002-03-01 |
JP2000505320A (ja) | 2000-05-09 |
AU717596B2 (en) | 2000-03-30 |
PT888154E (pt) | 2002-03-28 |
WO1997029815A1 (de) | 1997-08-21 |
KR100298982B1 (ko) | 2002-09-17 |
DE59704793D1 (de) | 2001-11-08 |
IL125724A0 (en) | 1999-04-11 |
DE29602591U1 (de) | 1996-04-11 |
AU2151297A (en) | 1997-09-02 |
EP0888154A1 (de) | 1999-01-07 |
KR19990082508A (ko) | 1999-11-25 |
BR9707528A (pt) | 2000-01-04 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ254698A3 (cs) | Zařízení k posilování zádového svalstva | |
US6558304B1 (en) | Apparatus for restoring the balance of the human body | |
US4650249A (en) | Ergonomic seating assembly system with front chest support component, pelvic tilt seat component and related attachments | |
CN101107049B (zh) | 训练器械 | |
US5971901A (en) | Exercise machine | |
US7093900B1 (en) | Seat | |
US20070290538A1 (en) | Spine tensioning support chair | |
US20070293377A1 (en) | Lat exercise machine with self-aligning pivoting user support | |
US5913759A (en) | Stretching apparatus | |
JP2004517678A (ja) | 運動器具 | |
US11229291B1 (en) | Ergonomic motion chair | |
KR100764064B1 (ko) | 운동 장비용 안장 및 그러한 안장을 이용하는 운동 장비 | |
KR101945833B1 (ko) | 특발성 척추 옆굽음증용 의자 | |
KR20210131123A (ko) | 뱃살 운동기구 | |
CN115151167A (zh) | 椅子 | |
JP2009268866A (ja) | 体幹機能調整器具 | |
JP4039220B2 (ja) | 生活習慣病改善装置 | |
KR100603148B1 (ko) | 몸통단련 운동기구 | |
KR102578866B1 (ko) | 허리강화 운동기구 | |
WO2018229500A1 (en) | Exercise support machine | |
JP6552147B1 (ja) | トレーニング装置 | |
KR20080109500A (ko) | 등받이 조절장치를 갖는 허리운동기구 | |
WO2021180764A1 (en) | Chair | |
JP2023005485A (ja) | 足漕ぎ運動システム | |
CN114010450A (zh) | 一种脊柱运动康复的理疗椅及其复健方法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
PD00 | Pending as of 2000-06-30 in czech republic |