CZ22893A3 - Set and comb for textile combing machines - Google Patents
Set and comb for textile combing machines Download PDFInfo
- Publication number
- CZ22893A3 CZ22893A3 CZ93228A CZ22893A CZ22893A3 CZ 22893 A3 CZ22893 A3 CZ 22893A3 CZ 93228 A CZ93228 A CZ 93228A CZ 22893 A CZ22893 A CZ 22893A CZ 22893 A3 CZ22893 A3 CZ 22893A3
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- teeth
- combing
- comb
- moldings
- offset
- Prior art date
Links
Classifications
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D01—NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
- D01G—PRELIMINARY TREATMENT OF FIBRES, e.g. FOR SPINNING
- D01G19/00—Combing machines
- D01G19/06—Details
- D01G19/10—Construction, mounting, or operating features of combing elements
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D01—NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
- D01G—PRELIMINARY TREATMENT OF FIBRES, e.g. FOR SPINNING
- D01G15/00—Carding machines or accessories; Card clothing; Burr-crushing or removing arrangements associated with carding or other preliminary-treatment machines
- D01G15/84—Card clothing; Manufacture thereof not otherwise provided for
- D01G15/88—Card clothing; Manufacture thereof not otherwise provided for formed from metal sheets or strips
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D01—NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
- D01G—PRELIMINARY TREATMENT OF FIBRES, e.g. FOR SPINNING
- D01G19/00—Combing machines
- D01G19/06—Details
- D01G19/26—Driving arrangements
-
- D—TEXTILES; PAPER
- D01—NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
- D01H—SPINNING OR TWISTING
- D01H5/00—Drafting machines or arrangements ; Threading of roving into drafting machine
- D01H5/02—Gill boxes or other drafting machines employing fallers or like pinned bars
- D01H5/12—Details
- D01H5/14—Pinned bars
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Textile Engineering (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
- Treatment Of Fiber Materials (AREA)
- Looms (AREA)
- Knitting Of Fabric (AREA)
Description
Vynález se týká soupravy pro textilní česací stroje, zejména česací stroje vlny, bavlny nebo podobných chemických nebo přírodních vláken, sestávající z výlisků tvaru pilkového zubu s alespoň dvěma řadami zubů rozkládajících se napříč ke sméru česání . Vynález se dále týká dočesávacího hřebenu pro textilní česací stroje na vlnu a bavlnu, obsahující větší počet vedle sebe uspořádaných jehel nebo výlisků tvaru pilkového zubu se špičkami, přičemž špičky jehel nebo výlisků vyčnívají volně dolů.
Dosavadní stav technikv
Výše uvedené soupravy jsou vytvořeny například jako dočesávací hřebeny a mohou být uspořádány v textilních strojích různého druhu. Zejména se používají jako dočesávací hřebeny v česacích strojích jednak na vlnu, popřípadě chemická vlákna, a jednak na bavlnu. Dočesávací hřeben přitom musí provádět čištění částí vláken, které nebyly zachyceny kruhovým hřebenem uspořádaným před dočesávacím hřebenem, viděno ve směru odvádění otřepků. Tím se dočesávací hřeben pravidelně silně zanáší a nečistoty z vlny nebo bavlny, pocházející z rostlinných částí nebo látek, se v něm usazují. Krátká vlákna, popřípadě nečistoty se usazují v mezerách mezi plochými jehlami rozmístěnými ve směru česání.
To vede k tomu, že při zmenšování roztečí špiček, respektive zvyšování hustoty hřebene je nutno udělat kompromis jednak mezi požadovaným výkonem česání a jednak nebezpečím rychlého zanesení, přičemž doposud nebylo dosaženo optimální hustoty špiček jehel.
Jedno zvlášť vhodné známé uspořádání spočívá v tom, že za první řadou jehel následuje druhá řada jehel, která je vůči první řadě přesazena tak, že špičky jehel druhé řady jsou uspořádány v mezerách mezi jehlami první řady. Aby bylo možno takové uspořádání realizovat, je například známé vytvořit dvouřadový jehelní pás tím, že se použijí různé výlisky, u nichž jsou jehly, respektive pilkové zuby těchto výlisků uspořádány, viděno ve směru česání, jednou více dopředu a jednou více dozadu. Jestliže se tyto výlisky seřadí střídavě, vzniknou dvé řady jehlových špiček, přičemž špičky zadní řady stojí v mezerách přední řady. Takové provedení ze dvou různých druhů výlisků je mimořádně nepříznivé a nákladné jak pokud se týká racionální výroby, tak i sestavování soupravy. Další nevýhodou tohoto známého jehelního pásu je, že u něj není možno provádět čištění špiček jehel tlakovým vzduchem, jako je to známé z DE-PS 37 22 481, a co se ukázalo pro dočesávací hřebeny jako mimořádně výhodné a má to zvláštní význam zejména tehdy, když vzhledem k hustotě špiček jehel u uvedeného provedení, to jest s navzájem přesazenými špičkami ve dvou řadách, je takové čištění zvlášť důležité a žádoucí.
Uvedená souprava může být kromě dočesávacích hřebenů použita i u óesacího válce, jak je popsáno například v DE-OS 29 44 644. U tohoto řešení jsou v jedné přidržovací drážce uspořádány střídavě svými spodními částmi dva různé druhy výlisků tvaru pilkového zubu, takže vznikne rovnéž přesazení špiček. CH-PS 644 902 popisuje přesazené uspořádání špiček výlisků tvaru pilkového zubu na víkové soupravě v mykacím stroji. GB-PS 1 411 433 popisuje přesazené uspořádané špičky soupravy jehel česaciho válce.
Vynález vychází z výše uvedených skutečností a jeho úkolcn je dále vylepšit soupravu uvedeného druhu tak, že bude levně vyrobitelná, bude lehce sestavitelná, a bude u ní možno rovněž provádět čištění tlakovým vzduchem bez jakýchkoliv přídavných nákladů.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje souprava pro textilní česací stroje, zejména česací stroje vlny, bavlny nebo podobných chemických nebo přírodních vláken, sestávající z výlisků tvaru pilkového zubu s alespoň dvěma řadami zubů rozkládajících se napříč ke směru česání, podle vynálezu, jehož podstatou je, že roviny zubů uspořádaných za sebou vždy uvnitř jednoho výlisku jsou vůči sobě uspořádány přesazené.
Zejména při provedení soupravy jako dočesávacího hřebenu je výhodné, když je oblast mezi dvěma zuby vyhnuta přibližně do tvaru Z tak, že roviny obou zubů jsou uspořádány vůči sobě rovnoběžně a navzájem přesazené.
Přitom je výhodné, když přesazení, viděno ve směru česání , vždy předního vůči vždy zadnímu zubu na takovém výlisku odpovídá polovině vzdálenosti dvou vedle sebe ležících zubů, viděno v podélném směru hřebenu.
Řešením podle vynálezu je dosaženo toho, že dočesávací hřeben se dvěma řadami jehel a příslušným přesazením dvou výlisků stejného druhu může být vytvořen tak, že bez zvláštní pozornosti je možno při sestavování soupravy docílit požadovaného přesazení jednoduše.
Mezi jednotlivými výlisky jsou s výhodou vytvořeny vzduchové kanály pro čištění zubů.
To může být se zvláštní výhodou docíleno tím, že výlisky jsou mezi svými koncovými částmi, sloužícími jako rozpěrky, vylisovány se současným zmenšením tloušůky. ^ím vzniknou mezi dvěma sousedními výlisky tvaru pilkového zubu štěrbiny, které umožňují protékání relativně silného proudu vzduchu.
Další výhodné řešení spočívá v tom, že výlisky jsou v oblasti svých předních a zadních čelních hran zahnuty o asi 90° za současného vytvoření rozpěrek' tvaru L. Tím je umožněno provádět prakticky libovolné rozteče podle specifických požadavků na česání a rovněž upravovat požadovanou šířku vzduchových kanálů.
Když se má pro různé odstupy do hloubky použít pouze jediný ohýbací nástroj, což je při racionální výrobě žádoucí, je možno bez problémů provést dodatečné obroušení výšky rozpěrek na požadovanou míru.
Když v předešlém textu byla řeč v podstatě o dvou řadách zubů, což připadá především v úvahu u dočesávacích hřebenů, potom je v zásadě myslitelné i takové provedení, u něhož každý výlisek má více než dva za sebou uspořádané zuby, přičemž zuby jsou ohnutím výlisku, viděno ve směru česání, uspořádány v rovinách vůči sobě přesazených. Takové výlisky je možno uspořádat navzájem těsně, popřípadě s mezi nimi uspořádanými definovanými vzduchovými mezerami.
Zatímco v předešlém textu byla řeč v podstatě o soupravě ve formě dočesávacího hřebenu, spadá do rámce vynálezu i realizace odpovídající základní myšlenku i u mykacích strojů a česacích válců.
Přitom jsou podle zvláště výhodného řešení výlisky tvaru pilkového zubu, at už ve formě jednotlivých vedle sebe seřazených výlisků nebo ve formě nekonečného navinutého drátu s pilkovými zuby, když se vychází z plochého plechového materiálu stejného tvaru vylisovány tak, že za sebou následující zuby jsou vždy na jedné ze vždy dvou různých stran vylisovány tak, že podle postupu lisování jsou za sebou upravené zuby ve své rovině vůči sobě přesazeny, ačkoliv jsou uspořádány na průběžné jednotné patní části jednoho a téhož plechového dílu.
Výše uvedený úkol rovněž splňuje dočesávací hřeben pro textilní česací stroje na vlnu a bavlnu, obsahující větší počet vedle sebe uspořádaných jehel nebo výlisků tvaru pilkového zubu se špičkami, přičemž špičky jehel nebo výlisků vyčnívají volně dolů, podle vynálezu, jehož podstatou je, že špičky jsou ve své volně vyčnívající části srpovitě zakřiveny. Bylo zjištěno, že uvnitř tohoto zakřivení vznikne zhuštění, které způsobuje zvlášt výborné česání.
Poloměr zakřivení leží s výhodou mezi 8 a 35 mm, přičemž zakřivení se rozkládá v rozsahu úhlu od 18° do 100°.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladech provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 znázorňuje vylisované a ohnuté výlisky dočesávacího hřebenu, obr. 2 bokorys výlisků se zahnutými jehlami, obr. 3-5 zahnuté výlisky se zahnutými čelními hranami a mezi nimi vytvořenými vzduchovými kanály, obr. 6 a 7 částečný bokorys výlisků' vhodných například jako souprava mykacích strojů, obr. 8 řez podél čáry A-A z obr. 6, obr. 9 řez podél čáry B-B z obr. 6, obr. 10 v dílčím perspektivním pohledu dočesávací hřeben podle vynálezu se zakřivenými špičkami jehel, obr. 11 bokorys doóesávacího hřebene z obr. 10 a obr. 12 nárys části doóesávacího hřebenu z obr. 10.
Příklady provedeni vynálezu
Na obr. 1-3 jsou znázorněny příklady provedení, které jsou vhodné zejména pro dočesávací hřeben.
V příkladném provedení podle obr. 1 je větší počet výlisků la tvaru pilkového zubu v oblasti koncových částí 2, sloužících jako rozpěrky, vylisován se současným snížením své tloušťky a potom opatřen zahnutími tvaru 2 v místech 2_, 4. zlomu, takže roviny dvou sousedních zubů 5a, 5b jsou uspořádány navzájem- rovnoběžně a vůči sobě přesazené. Na obr. 1 je řez proveden tak, že prochází vždy jen oblastí zubů 5a. 5b.
Když se postupy lisování při výrobě výlisků la podle obr. 1 provedou vhodné, je možno bez přídavných nákladů uskutečnit i srpovité ohnutí zubů 5, což má za následek zvlášt příznivé vedení pásu vláken.
U provedení podle obr. 3a 4, u kterých je opět řez proveden rovinou zubů 5a, 5b, 5c, mají výlisky lb zahnuté do tvaru Z ohnuté celní hrany do tvaru L, takže tím se vytvoří rozpěrky 6, které umožní jednak nastavit podle potřeby hustotu jehel na určitou délku doóesávacího hřebenu a jednak průměr vzduchových kanálů 7.
Obr. 4 znázorňuje provedení, u něhož na druhý zub 5b za dalším ohybem tvaru Z navazuje další zub 5c, která je vůči druhému zubu 5b přesazen tak, že leží v rovině prvního zubu 5a.
U provedení znázorněného na obr. 5 jsou vždy třetí zub 5c a čtvrtý zub 5d každého výlisku ld oproti příslušným předcházejícím zubům 5a, popřípadě 5b přesazeny vždy více směrem ven, takže vznikne uspořádání ve formě schodů.
Na obr. 6 a 7 jsou znázorněné přímé, respektive zahnuté, výlisky le a lf s pilkovitými zuby 5e a 5f, které jsou vhodné jako souprava například pro mykací stroje. Provedení podle obr. 7 může být vytvořeno i jako nekonečný drát s pilkovými zuby.
Výlisky le vylisovány tak, materiálu činit a lf jsou v oblasti svých zubů 5e a 5f že síla plechu, která může u výchozího například 1 mm, se v oblasti těchto zubů 5e. 5f zmenší lisováním na polovinu, takže po lisování jsou za sebou upravené zuby . 5e. 5f. jak je vidět zejména na obr. 8 a 9, vůči střední rovině 8 výlisku le nebo lf přesazeny střídavě k jedné nebo druhé straně, takže vznikne přesazení špiček,, viděno ve směru česání, ačkoliv se pracovalo pouze s jediným, popřípadě jediným druhem výlisku s pilkovými zuby.
Na obr. 10-12 je znázorněn dočesávací hřeben podle vynálezu. Tento dočesávací hřeben 10 sestává z pevného nosiče
11. uspořádaného na příslušném textilním stroji, a z krycího plechu 12, přičemž mezi nosičem 11 a krycím plechem 12 je uspořádán větší počet jehel 13. Špičky 14 jehel 13 vyčnívají volně za dolní okraje 15. 16 nosiče 11 a krycího plechu 12. V oblasti těchto volných výčnělků je provedeno, jak je vidět zejména z obr. 11, zahnutí s poloměrem g, který činí 8-35 mm, se středem M, přičemž zakřivení leží v rozsahu úhlu a od 18° do 100°.
Claims (12)
1. SoupraváXpro textilní česací stroje, zejména česací stroje vlny, bavlny nebo podobných chemických nebo přírodních vláken, sestávající z výlisků tvaru pilkového zubu s alespoň dvěma řadami zubů rozkládajících se napříč ke směru česání, vyznačující se tím, že roviny zubů (5) uspořádaných za sebou vždy uvnitř jednoho výlisku (1) jsou vůči sobě uspořádány přesazené.
2. Souprava podle nároku 1, zejména ve formě česacího hřebenu, vyznačující se tím, že každý výlisek (la-ld) nese alespoň dva zuby (5a, 5b), přičemž oblast mezi oběma zuby (5a, 5b) je zahnuta přibližně do tvaru Z tak, že roviny obou zubů (5a, 5b) jsou uspořádány navzájem rovnoběžně a vůči sobě přesazené.
3. Souprava podle nároku 2, vyznačující se tím, že přesazení, viděno ve směru česání, vždy předního vůči vždy zadnímu zubu (5a, 5b) na takovém výlisku (1) odpovídá polovině vzdálenosti dvou vedle sebe ležících zubů (5), viděno v podélném směru hřebenu.
4. Souprava podle nároku 2, vyznačující se tím, že mezi výlisky (la-ld) jsou vytvořeny vzduchové kanály (7) pro čištění zubů (5).
5. Souprava podle nároku 4, vyznačující se tím, že vzduchové kanály (7) jsou vytvořeny tím, že výlisky (lb) mezi svými koncovými částmi (2), sloužícími jako rozpěrky, jsou vylisovány se zmenšením tloušťky.
6. Souprava podle nároku 4, vyznačující se tím, že výlisky (lb-ld) jsou v oblasti svých předních a zadních čelních hran vyhnuty o asi 90° při vytvoření rozpěrky (6) tvaru L.
7. Souprava podle nároku 6, vyznačující se tím, že rozložení rozpěrek (6) tvaru L v podélném směru je upraveno dodatečným broušením.
8. Souprava podle nároku 2, vyznačující se tím, že každý výlisek (1c, Id) má více než dva za sebou ležící zuby (5), přičemž zuby (5) vyhnutím výlisku (lc, ld), viděno ve směru česání, leží v navzájem přesazených rovinách.
9. Souprava podle nároku 1, zejména pro mykací stroje a česací válce? vyznačující se tím, že zuby (5e, 5f) výlisku (le, lf), když se vychází z rovnoměrně plochého materiálu, jsou tak vylisovány, že za sebou uspořádané zuby (5e, 5f) jsou uvnitř jednoho výlisku (le, lf) přesazeny vůči jeho střední podélné rovině (8).
10. Dočesávací hřeben pro textilní česací stroje na vlnu a bavlnu, obsahující větší počet vedle sebe uspořádaných jehel nebo výlisků tvaru pilkového zubu se špičkami, přičemž špičky jehel nebo výlisků vyčnívají volně dolů, vyznačující se tím, že špičky (14) jsou ve své volně vyčníváj ící části srpovitě zakřiveny.
11. Dočesávací hřeben podle nároku 10, vyznačuj íc í se tím, že poloměr (R) zakřivení činí 8 až 35 mm.
12. Dočesávací hřeben podle nároku 10, vyznačuj íc í se t í m, že zakřivení se rozkládá v rozsahu úhlu (a) od 18° do 100°.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4205006A DE4205006C2 (de) | 1992-02-19 | 1992-02-19 | Garnitur aus Sägezahnstanzteilen für Textil-Kämm-Maschinen |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ22893A3 true CZ22893A3 (en) | 1993-09-15 |
CZ283255B6 CZ283255B6 (cs) | 1998-02-18 |
Family
ID=6452077
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ93228A CZ283255B6 (cs) | 1992-02-19 | 1993-02-18 | Souprava a dočesávací hřeben pro textilní česací stroje |
Country Status (11)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0557698B1 (cs) |
JP (1) | JPH062225A (cs) |
KR (1) | KR930019808U (cs) |
CN (1) | CN1079012A (cs) |
AT (1) | ATE122407T1 (cs) |
CZ (1) | CZ283255B6 (cs) |
DE (2) | DE4205006C2 (cs) |
ES (1) | ES2072776T3 (cs) |
HU (1) | HUT64401A (cs) |
PL (1) | PL170296B1 (cs) |
RU (1) | RU2107756C1 (cs) |
Families Citing this family (11)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US4952030A (en) * | 1987-09-04 | 1990-08-28 | Asahi Glass Company, Ltd. | Liquid crystal display device with a 50°-80° twist angle |
DE19531605C2 (de) * | 1995-08-28 | 2001-07-19 | Graf & Co Ag | Fixkamm für eine Kämmaschine |
DE10033169B4 (de) * | 1999-07-24 | 2016-12-22 | Maschinenfabrik Rieter Ag | Fixkamm einer Kämmaschine |
DE19951126A1 (de) | 1999-10-23 | 2001-04-26 | Staedtler & Uhl | Fixkamm |
DE19956911A1 (de) * | 1999-11-26 | 2001-05-31 | Staedtler & Uhl | Garnitur für eine textile Maschine |
DE10007738C5 (de) * | 2000-02-19 | 2005-01-13 | Staedtler & Uhl | Garnitur für eine Kämm-Maschine |
DE20003070U1 (de) * | 2000-02-19 | 2000-04-20 | Staedtler & Uhl, 91126 Schwabach | Fixkamm für eine Kämm-Maschine |
EP1526193B2 (de) * | 2003-10-21 | 2018-12-05 | Staedtler & Uhl KG | Garnitur an einem Fixkamm einer textilen Kämm-Maschine |
EP2085505B1 (de) * | 2008-01-29 | 2012-05-16 | Maschinenfabrik Rieter Ag | Fixkamm einer Kämmmaschine |
RU2560049C1 (ru) * | 2014-03-19 | 2015-08-20 | Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Ивановский государственный энергетический университет имени В.И. Ленина" (ИГЭУ) | Гарнитура гребня питателя для переработки длинноволококнистых материалов |
CH711514A1 (de) * | 2015-09-11 | 2017-03-15 | Graf + Cie Ag | Rundkamm einer Kämmmaschine mit einem Gewindebolzen. |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CH319180A (de) * | 1953-07-14 | 1957-02-15 | Streiff V Orelli Fritz | Sägezahnganzstahlgarnitur an Deckeln von Deckelkarden |
DE1120952B (de) * | 1954-12-31 | 1961-12-28 | Joseph Marie Julien Sauvage | Nadelstab mit konischen Nadeln fuer Nadelstabstrecken |
FR1217220A (fr) * | 1958-12-04 | 1960-05-02 | Perfectionnements aux garnitures de cardes | |
FR1343355A (fr) * | 1963-01-10 | 1963-11-15 | Rieter Ag Maschf | Carde à tambour à garniture rigide |
GB1085209A (en) * | 1964-11-06 | 1967-09-27 | Akroyd & Son Ltd S | Improvements in or relating to faller bars for gill boxes |
CH467349A (de) * | 1968-06-11 | 1969-01-15 | Graf & Co Ag | Kardengarnitur |
GB1411433A (cs) * | 1972-01-21 | 1975-10-22 | ||
US4284090A (en) * | 1978-11-06 | 1981-08-18 | Hiroyuki Kanai | Combing cylinder of comber |
CH644902A5 (de) * | 1980-05-29 | 1984-08-31 | Graf & Co Ag | Deckelgarnitur fuer karde. |
DE3321236A1 (de) * | 1983-06-11 | 1984-12-13 | Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker | Verfahren zum herstellen einer aufloesewalze und aufloesewalze fuer oe-spinnaggregate |
DE3722481A1 (de) * | 1987-07-08 | 1989-01-26 | Staedtler & Uhl | Nadelstreifen, insbesondere fixkamm, fuer textilvorbereitungsmaschinen und dgl. und verfahren zum reinigen eines derartigen nadelstreifens |
DE3786925T2 (de) * | 1987-12-27 | 1993-11-11 | Graf & Co Ag | Kardiergarnitur für Kardendeckel. |
-
1992
- 1992-02-19 DE DE4205006A patent/DE4205006C2/de not_active Expired - Fee Related
-
1993
- 1993-01-15 AT AT93100525T patent/ATE122407T1/de not_active IP Right Cessation
- 1993-01-15 DE DE59300182T patent/DE59300182D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1993-01-15 EP EP93100525A patent/EP0557698B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1993-01-15 ES ES93100525T patent/ES2072776T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1993-02-16 JP JP5026754A patent/JPH062225A/ja active Pending
- 1993-02-16 CN CN 93101030 patent/CN1079012A/zh active Pending
- 1993-02-17 KR KR2019930002136U patent/KR930019808U/ko not_active Application Discontinuation
- 1993-02-17 PL PL93297772A patent/PL170296B1/pl unknown
- 1993-02-18 CZ CZ93228A patent/CZ283255B6/cs unknown
- 1993-02-18 HU HU9300440A patent/HUT64401A/hu unknown
- 1993-02-18 RU RU93005371A patent/RU2107756C1/ru active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CZ283255B6 (cs) | 1998-02-18 |
DE4205006C2 (de) | 1995-05-04 |
PL297772A1 (en) | 1993-09-06 |
HUT64401A (en) | 1993-12-28 |
EP0557698B1 (de) | 1995-05-10 |
KR930019808U (ko) | 1993-09-23 |
JPH062225A (ja) | 1994-01-11 |
DE4205006A1 (de) | 1993-08-26 |
EP0557698A1 (de) | 1993-09-01 |
HU9300440D0 (en) | 1993-06-28 |
CN1079012A (zh) | 1993-12-01 |
ATE122407T1 (de) | 1995-05-15 |
DE59300182D1 (de) | 1995-06-14 |
PL170296B1 (pl) | 1996-11-29 |
RU2107756C1 (ru) | 1998-03-27 |
ES2072776T3 (es) | 1995-07-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5581848A (en) | Saw tooth fittings | |
US3737953A (en) | Card clothing | |
CZ22893A3 (en) | Set and comb for textile combing machines | |
KR20020060065A (ko) | 도퍼 및 워커용 카드 와이어 | |
US5054167A (en) | Combing needle for spinning machines | |
EP0138778B1 (en) | Carding-rod carding machine, for carding fibers in general, provided with self-cleaning blade or reed elements | |
US3391429A (en) | Metallic wire for card clothing | |
JP2004526873A (ja) | ポーキュパイン針布 | |
JPH02221422A (ja) | ウール及び綿等用コーマのコームシリンダ付属品 | |
US6996878B2 (en) | Device such as a carding machine for processing fibres | |
US20070204438A1 (en) | Combing device for a circular comb and method for the manufacture of the combing device | |
CN110249085B (zh) | 具有梳理段和对准段的圆梳 | |
US20070067962A1 (en) | Set, comprising a plurality of needles | |
US6604260B1 (en) | Card clothing for a textile machine | |
JP2001073234A (ja) | コーミング装置のトップコーマ | |
GB2065183A (en) | Carding grid | |
KR20040032795A (ko) | 톱니 와이어 | |
US6675444B2 (en) | Top comb for a combing machine | |
US6591458B1 (en) | Top comb | |
EP0974687A1 (en) | Fibre processing apparatus | |
CN220665530U (zh) | 一种梳针料带 | |
CN101268219A (zh) | 用于梳理机的回转盖板装置 |