CZ205998A3 - Způsob kontinuální výroby skané nitě - Google Patents

Způsob kontinuální výroby skané nitě Download PDF

Info

Publication number
CZ205998A3
CZ205998A3 CZ982059A CZ205998A CZ205998A3 CZ 205998 A3 CZ205998 A3 CZ 205998A3 CZ 982059 A CZ982059 A CZ 982059A CZ 205998 A CZ205998 A CZ 205998A CZ 205998 A3 CZ205998 A3 CZ 205998A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
spinning
twisting
yarn
phase
completion
Prior art date
Application number
CZ982059A
Other languages
English (en)
Inventor
Ullrich Dr. Ballhausen
Wilfried Rütten
Markus Beckmann
Guido Spix
Stefan Kross
Original Assignee
Volkmann Gmbh & Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Volkmann Gmbh & Co. filed Critical Volkmann Gmbh & Co.
Publication of CZ205998A3 publication Critical patent/CZ205998A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H7/00Spinning or twisting arrangements
    • D01H7/02Spinning or twisting arrangements for imparting permanent twist
    • D01H7/88Hollow-spindle arrangements
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H1/00Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously
    • D01H1/11Spinning by false-twisting
    • D01H1/115Spinning by false-twisting using pneumatic means
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H7/00Spinning or twisting arrangements
    • D01H7/02Spinning or twisting arrangements for imparting permanent twist
    • D01H7/90Arrangements with two or more spinning or twisting devices of different types in combination

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Způsob kontinuální výroby skané nitě
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu kontinuální výroby skané nitě s malým sklonem se smyčkovat (vinout se, vytvářet smyčky - dále v celém textu: s malým sklonem k tvoření smyček).
Dosavadní stav techniky
Příze se vyrábějí ze staplových jednotlivých vláken konečné délky, která jsou uspořádána ve svazku a se vzájemným rovnoběžným vyřízením. Vlákna jsou většinou přírodní vlákna, například vlněná nebo bavlněná. Takové příze však mohou také být také vyráběny ze syntetických vláken. K tomuto účelu se nitě z konečných vláken stříhají na délku přírodních vláken.
Aby se ze svazku staplových vláken vyráběly příze, které jsou mechanicky zatěžovatelné, musí se svazku vláken, protahovanému (posukovanému) na určitou jemnost, udělovat zákrut. K tomu dochází při spřádacím procesu, při kterém se zvyšuje tření mezi vlákny. Čím výše se nastavuje zákrut udělovaný pramenu při zohledňování meze přetrhu nitě, tím pevnější je vyráběná nit.
Výsledkem je příze s výrazně zlepšenými dynamometrickými vlastnostmi. Čím výše je nastaven zákrut udělovaný vlákennému pramenu při zohledňování meze přetržení vláken, tím pevnější je vyráběná příze.
Svazek vláken, ale také jednotlivé vlákno, nacházející se ve svazku, přitom přijímá udělovaný zákrut (krutný moment) pouze proti odporu vnitřních sil jednotlivých vláken. Teprve po uplynutí určitého časového období a rovnoměrném
-2povolování napětí nitě dojde k tak zvané relaxaci v zakrucovaném vlákenném pramenu, t.j. dojde k rovnovážnému stavu vnitřních sil ve vláknech, což znamená, že tvarování vnucené spřádacím procesem se nechá zamrznout.
Přenechá-li se čerstvě zakroucená nit v návaznosti na spřádací proces sama sobě, t.j. nerušenému uvolňování, je pramen vláken a v něm uložené jednotlivé vlákno vystaveno, při tak zvanému paměťovému účinku, zpětnému kroucení, výsledkem je smyčkující se nit. Tomuto chování pramene se zákrutem je možné vzdorovat jen ukládacím pochodem, a to časovou konstantou specifickou pro daná vlákna ve smyslu relaxace, nebo umělým fixováním, například zpracováním za vlhka nebo tepelným zpracováním.
Pro zhotovení skané nitě ze staplových vláken je zapotřebí nejméně dvou přízí, které se zakrucují okolo jejich společné osy, převážně proti směru spřádacího zákrutu. Prameny vláken, spřádané v předchozím spřádacím procesu, a jednotlivá vlákna, zúčastňující se při tvorbě souboru, přitom dostávají zpětný zákrut, který v normálním jednotlivém případě může jít tak daleko zpět, že se zákrut udělený spřádacím procesem plně zruší.
Ze spřádacího procesu mají příze tvarovou paméť, působící během skacího procesu proti udělování skacího zákrutu. Může proto dojít v niti k nerovnováze mezi silami zaváděnými skácím zákrutem a silami ze zpětného rozkrucování spřádaných pramenů a jednotlivých vláken. Výsledkem toho je živá nit, silně náchylná k tvoření smyček, přičemž intenzita sklonu k tvoření smyček je v přímé souvislosti s mírou zákrutu přízí udělovaného při spřádacím procesu a mírou zkru-3» v * « ·· ·* cování nitě.
Proti tomuto chování skané nitě je možné působit jako u příze pouze ukládacím pochodem nebo umělým fixováním v rámci zpracování za vlhka nebo za tepla.
Byly navrženy různé kombinované nebo integrované spřádací a skácí procesy, u nichž bezprostředně po spřádacím procesu navazuje skácí proces.
Ze spisů FR 15 52 320 a DD 78 710 z let 1969 a 1970, jakož i ze spisu DE 44 31 830 Cl a DE 44 30 917, jsou známé způsoby a zařízení, u nichž se pomocí dvou sousedních, t.j. vedle sebe nebo nad sebou ležících spřádacích ústrojí pro předení s otevřeným koncem, vyrábějí jednotlivé příze, které jsou po spřádání sváděny dohromady a jsou podrobovány skacímu zákrutu.
Zatímco spis DD 78 710 popisuje kombinovaný spřádací a skácí proces pouze obecně, aniž by navrhoval konstrukční řešení, popisuje spis DE 44 30 917 Cl konstrukční řešení pro provádění integrovaného spřádacího a skacího procesu. Přitom jsou ojednocená jednotlivá vlákna přiváděna do nejméně dvou bezvřetenových spřádacích ústrojí, uložených ve společném rotoru, uložených uvnitř dvouzákrutového vřetena, a to tak, že příze, vyráběné bezvřetenovými spřádacími ústrojími, jsou bezprostředně po jejich výrobě seskávány v dvouzákrutovém skácím způsobu na skanou nit.
Podle spisu FR 15 52 320 navazuje na nejméně dva rotory pro předení s otevřeným koncem, stacionárně uložené ve společném rámu stroje, jedno prstencové skácí ústrojí, při-4čemž je však diskutabilní, zda v důsledku rozdílných rychlostí zpracování rotory pro předení s otevřeným koncem a ústrojími pro prstencové předení je tento způsob vůbec proveditelný.
Podle DE 44 30 917 se ojednocená vlákna přivádějí do dvou spřádacích ústrojí pro bezvřetenové předení, uložených ve společném rotoru, a příze, vystupující ze spřádacích ústrojí se přímo návazně podrobují jednozákrutovému skacímu procesu.
Ve snaze spojit tři procesy předení, navíjení a skaní do jediného kontinuálního procesu, je známé, nasadit na duté vřeteno přízový návin, který byl před tím vyroben například na obvyklém prstencovém vřetení. Pramen nebo přást, odtahovaný například z cívečnice, prochází normálním protahovacím ústrojím a je spolu s přízí návinu, předem nasunutého na duté vřeteno, zaváděn do duté osy vřetena. Příze z návinu se při otáčkách vřetena odvíjí a probíhá společně s předem protahovaným pramenem nebo přástem dutým vřetenem k navíjecímu ústrojí nebo navíjecímu místu, jak je například popsáno pro nový spřádací a skácí stroj v Melliand-Textilberichte 12/1996, str.1354 a 1355.
Při způsobu výroby skané nitě, popsaném v DE 44 28 780 Cl, jsou pro výrobu skané nitě v prvním pracovním kroku prameny nebo přásty, odtahované ze zásob a vedené posukovacími ústrojími, spřádány nezávisle na sobě prstencovým spřádacím pochodem a po té jsou navíjeny do sebou uložených přízových návinů, osazených na dvou trvale nad sebou uložených nosičích příze. V navazujícím druhém pracovním pochodu jsou příze, před tím navinuté do přízových návinů, při tvorbě ba-5ftftftft ·· • ftft • » ft· ft·· · · • « · ♦ · ·· lónu 2 návinů znovu odvíjeny a jsou odtahovány při současném vedení příze skrz horní duté vřeteno také skrz dolní duté vřeteno a jsou vedeny společně na navíjecí ústrojí, uložené pod dolními dutými vřeteny. Dutá vřetena se v závislosti na rychlosti odtahování navíjecího ústrojí roztáčejí tak, že zákrut obou přízí se částečně znovu rozkrucuje.
U posledně spřádací vřetena, čímu procesu.
jmenovaných systémů se jedná o prstencová jejichž nitě se následně přivádějí ke skaVynález si klade za úkol, vytvořit skanou nit s malým sklonem k tvoření smyček, která může být přímo a bezproblémově dále zpracovávána, aniž by byly zapotřebí ve smyslu výše uvedených řešení delší ukládací doby nebo přídavné fixovací pochody.
Skané nitě v malým krutným momentem a malým sklonem k tvoření smyček jsou požadovány pro většinu oblastí použití a zpracování, aby se obvyklé škodlivé vlivy tak zvaných divokých přízí nebo skaných nití udržovaly co možná nejnižší.
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle je podle vynálezu dosaženo způsobem kontinuální výroby skané nitě s malým sklonem k tvoření smyček, jehož podstatou je, že při nepřerušovaném způsobu se při nepřerušovaném způsobu po spřádacím procesu bezprostředně provádí skácí proces, přičemž se volí časový odstup mezí dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze menší než 1 sekunda a tažná síla v niti v okamžiku dokončení spřádací fáze a tažná síla v niti v okamžiku dokončování skácí fáze se nastavují přibližné na stejnou hodnotu.
-6Vynález dále přináší způsob kontinuální výroby skané nitě s malým sklonem k tvoření smyček, jehož podstatou je, že při nepřerušovaném způsobu po spřádacím procesu bezprostředně provádí skácí proces, přičemž se volí časový odstup mezi dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze menší 1 sekunda a tažná síla v niti v okamžiku dokončení skácí fáze se nastavuje na hodnotu větší než 70% tažné síly v niti v okamžiku dokončování spřádací fáze.
Pro dosažení výše uvedeného cíle jsou důležité v podstatě tři následující faktory. Jednak je to krátká doba prodlevy příze ve spřádacím pásmu, t.j. krátký časový činitel. Dále je to udržování určité tažné sily nebo napětí v niti, kterému je skaná nit vystavena až do konečného navinutí na cívku. Dalším faktorem je, že nedochází k žádnému navíjení nitě jako mezistupně procesu a tím i k žádnému uvolňování napětí sepředeného pramene vláken v důsledku toho k pamétovému efektu, který by během skacího procesu mohl působit proti směru zákrutu.
Vynález může být prováděn pomocí stávajících prostředků, přičemž při předřazeném spřádacím procesu se provádí předení s otevřeným koncem nebo vzduchové spřádání, při kterém se bere ohled na následující skácí proces.
Pro dosažení požadovaného cíle vynálezu je zvolen pro spřádací a skácí proces nepřetržitý postup s přibližně konstantní tažnou silou v niti (napětím v niti) a s krátkou časovou fází nebo dráhou mezi ukončeným spřádacím procesem a skácí oblastí a tím také dokončením skácí fáze. Po zavedení spřádacího zákrutu pro vytváření přízí s jednoduchým zákAAAA · 1 ·
-7• A A ·
AAAA AA ·· rutem je tak dávána k dispozici jen minimální doba pro zpětný sklon pramene vláken zaujímat paralelizovanou polohu nebo pro tvarovou paměť spřádacího zákrutu. V důsledku udržování tažné síly nebo napětí v niti na konstantní úrovni se rovněž působí proti zamrznutí zakrouceného vlákenného svazku nebo jednotlivých vláken.
Parametry tažné síly v niti podle vynálezu závisí na zpracovávaném staplovém vláknitém materiálu, na provedení použitého zařízení a na příslušných parametrech způsobu. Hodnoty tažných sil se dají s výhodou nastavit podávacími ústrojími mezi spřádací oblastí a skácí oblastí.
V důsledku časové napjatosti a udržování tažné síly na konstantní úrovni mají příze s jednoduchým zákrutem jen velmi malé odporové síly proti následujícímu seskávání, takže vzniká soubor se spřádacím a skácím zákrutem, jehož vratné momenty jsou jen minimální. Jelikož vratný moment v přízovém tělese v důsledku výše popsaných souvislostí minimalizován, dochází k relaxování skaných nití na cívce již po velmi krátké době. Tímto způsobem se téměř úplné zabrání paměťovému efektu v pružném skácím prostředí a pružném spřádacím prostředí, a tento efekt se tak nepřenáší do skacího stavu, v důsledku čehož je v rozsáhlé míře zabráněno sklonu k tvoření smyček. S výhodou se nastavuje časový odstup mezi dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze na hodnotu <0,5 sekundy a zejména na hodnotu <0,1 sekundy..
Podle dalšího znaku vynálezu se podávači rychlost při spřádání a skaní v závislosti na vyráběné skané niti nastavuje na následující hodnoty:
• > · · • · * ·
Nm tex rozsah podávačích rychlostí m/min
20/2 50 x 2 100 - 200
50/2 20 x 2 60 - 170
70/2 14 X 2 40 - 140
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je blíže vysvětlen v následujícím popisu na příkladech provedení s odvoláním na připojené výkresy, ve kterých znázorňuje obr.l schéma kombinovaného spřádacího a skacího zařízení, částečně v řezu, a obr.2 schéma integrovaného spřádacího a skacího zařízení, částečně v řezu, obojí pro provádění způsobu podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení, znázorněné na obr.l, obsahuje obvyklé prstencové skácí vřeteno 2, uložené na nosiči 1 stroje, kterému jsou předřazeny dvě blíže neznázorněná spřádací zařízení 2/ 2 (znázorněna formou prázdného obdélníka). Přitom se může jednat o obvyklá vzduchová spřádací ústrojí, u nichž je například podle německého spisu DE 40 04 049 Al vlákenný pramen, protahovaný na požadovanou jemnost, přiváděn do vzduchové trysky, která obsahuje zejména prstencový niťový kanál, do něhož tangenciálně ústí foukací tryska, aby se v niťovém kanálu vytvořilo vířivé proudění, vyvolávající spřádací proces , s předem určeným směrem otáčení.
Prstencové skácí vřeteno 2 je opatřeno přeslenem 6, poháněným pomocí tangenciálního řemene 5 pro otáčivý pohon cívky 4 se skanou nití, jakož i prstencem 7, poháněným nahoru a dolů, s přiřazeným prstencovým běžcem 8.
Dráha a představuje dráhu, z níž lze odvodit při
-9zohledňování podávači rychlosti nitě časový činitel mezi spřádací oblastí, představovanou blíže neznázorněnými spřádacími zařízeními 3, a skácí oblastí, definovanou prstencovým běžcem 8. Mezi spřádací oblastí a skácí oblastí se nachází obvyklý vodič 9 nitě.
Zařízení, znázorněné na obr.2, obsahuje spřádací část I s nejméně dvěma spřádacími rotory 12, 13 pro předení s otevřeným koncem, uloženými vedle sebe na rámu 11 stroje, do něhož obvyklým způsobem ústí podávači kanály 14, 15 vláknitého materiálu.
Této spřádací části I je přiřazeno dvouzákrutové skácí ústrojí II, vytvořené jako dvouzákrutové skácí vřeteno s uvnitř ležící navíjecí cívkou A. Takové dvouzákrutové vřeteno je popsáno kupříkladu v německém patentovém spisu DE 12 92 555 C2 (=US 3 368 336), na něž výslovně odkazujeme, pokud jde o jednotlivé konstrukční prvky. Jako podstatné znaky obsahuje takové dvouzákrutové skácí vřeteno dutý přeslen 18, který spolu se sběrným kotoučem 19 nitě a přeběhovým talířem 20 tvoří rotor vřetena.
Příze, odtahované kupříkladu prostřednictvím dvojice válečků 16-16 z rotorů .12, 13 pro předení s otevřeným koncem, procházejí zespodu axiálně dutým přeslenem 18, jsou vedeny radiálně směrem ven ke sběrnému kotouči 19 nitě, a pohybují se od okraje přeběhového talíře 20 nahoru ve formě balónu, jehož vrchol je tvořen vodičem 22 nitě ležícím v prodloužení osy vřetena, který je upevněn na výložníkovém rameni, uloženém šikmo k ose vřetena. Obé příze jsou potom přiváděny přes vhodné vodicí prvky k vodiči nitě 22, pohybujícímu se ve svislém směru nahoru a dolů, pro ukládání na
-10• · • · ·· • * « • · «
I · · ··· ♦ navíjecí cívce A, která je roztáčena ochranným hrncem 24, přiléhajícím k jejímu vnějšímu plášti, a roztáčeným způsobem obvyklým pro dvouzákrutové skácí vřeteno s vnitřním návinem.
-11»0 · • 0 · »0 0 * » · 0 0 ·
Β * 0 I * · £ft Oi PKAHA z Kíčwwa

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob kontinuální výroby skané nitě s malým sklonem k tvoření smyček, vyznačený tím, že se při nepřerušovaném způsobu po spřádacím procesu bezprostředně provádí skácí proces, přičemž se volí časový odstup mezi dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze menší než 1 sekunda a tažná síla v niti v okamžiku dokončení spřádací fáze a tažná síla v niti v okamžiku dokončování skácí fáze se nastavují přibližně na stejnou hodnotu.
  2. 2. Způsob kontinuální výroby skané nitě s malým sklonem k tvoření smyček, vyznačený tím, že při nepřerušovaném způsobu po spřádacím procesu bezprostředně provádí skácí proces, přičemž se volí časový odstup mezi dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze menší 1 sekunda a tažná síla v niti v okamžiku dokončení skácí fáze se nastavuje na hodnotu větší než 70% tažné síly v niti v okamžiku dokončování spřádací fáze.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačený tím, že se nastavuje časový odstup mezi dokončením spřádací fáze a dokončením skácí fáze na hodnotu <0,5 sekundy.
  4. 4. Způsob podle nároku 3, vyznačený tím, že se časový odstup nastavuje na hodnotu <0,1 sekundy.
  5. 5. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačený tím, že podávači rychlost při spřádání a skaní se v závislosti na vyráběné skané niti nastavuje na následující hodnoty;
CZ982059A 1997-06-26 1998-06-26 Způsob kontinuální výroby skané nitě CZ205998A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19727176A DE19727176C1 (de) 1997-06-26 1997-06-26 Verfahren zur kontinuierlichen Herstellung eines Zwirnes mit geringer Kringelneigung

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ205998A3 true CZ205998A3 (cs) 1999-01-13

Family

ID=7833734

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ982059A CZ205998A3 (cs) 1997-06-26 1998-06-26 Způsob kontinuální výroby skané nitě

Country Status (6)

Country Link
US (1) US6006509A (cs)
EP (1) EP0887447B1 (cs)
JP (1) JPH1143833A (cs)
CZ (1) CZ205998A3 (cs)
DE (1) DE19727176C1 (cs)
TR (1) TR199801208A2 (cs)

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE78710C (de) * BADISCHE ANILIN- UND SODAFABRIK, Ludwigshafen a. Rh Verfahren zur Darstellung beizenfärbender blauer Farbstoffe aus Nitrosodialkylm-amidophenol
DE1292555B (de) * 1966-03-02 1969-04-10 Palitex Project Co Gmbh Doppeldrahtzwirnspindel mit innenliegender Aufwickelspule
US3501907A (en) * 1966-12-20 1970-03-24 Toray Industries Spun yarn and its doubled yarn
DE3273156D1 (en) * 1981-06-12 1986-10-16 Baulip Fil Sarl Method and apparatus of manufacturing a doubled yarn
WO1986001842A1 (en) * 1984-09-21 1986-03-27 National Research Development Corporation Spinning of yarn
DE4004049A1 (de) * 1990-02-10 1991-08-14 Fritz Stahlecker Vorrichtung zum pneumatischen falschdrallspinnen mit wenigstens einer nach einem streckwerk angeordneten luftduese
DE4331801C1 (de) * 1993-09-18 1995-02-23 Palitex Project Co Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Zwirns in einem integrierten Spinn-Zwirnprozeß
DE4336109C2 (de) * 1993-10-22 1996-03-14 Palitex Project Co Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Zwirns
DE4427876C1 (de) * 1994-08-06 1995-09-28 Palitex Project Co Gmbh Vorrichtung zur Herstellung eines Zwirns
DE4427875C1 (de) * 1994-08-06 1996-01-04 Palitex Project Co Gmbh Verfahren zur Herstellung eines Zwirns in einem integrierten Spinn-Zwirnprozess nach dem Doppeldrahtprinzip sowie Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE4428780C1 (de) * 1994-08-13 1995-08-31 Palitex Project Co Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines gezwirnten Fadens
DE4430917C1 (de) * 1994-08-31 1995-09-28 Palitex Project Co Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Zwirns
DE4431830C1 (de) * 1994-09-07 1995-10-26 Palitex Project Co Gmbh Verfahren zum Anspinnen eines Fadens in einer Vorrichtung zur Herstellung eines Zwirns in einem integrierten Spinn-Zwirnprozeß sowie Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens

Also Published As

Publication number Publication date
TR199801208A3 (tr) 1999-10-21
JPH1143833A (ja) 1999-02-16
US6006509A (en) 1999-12-28
DE19727176C1 (de) 1998-11-12
EP0887447B1 (de) 2003-06-04
EP0887447A2 (de) 1998-12-30
TR199801208A2 (en) 1999-10-21
EP0887447A3 (de) 2000-04-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2093621C1 (ru) Способ изготовления сплавленной швейной нити (варианты) и способ получения крученой нити
JP3176926B2 (ja) 芯/被覆糸
CN103572447B (zh) 一种复合包芯缝纫线的制造方法
JPS6028936B2 (ja) 糸の製造方法
CN109667008A (zh) 一种赛络纺段彩羊绒包芯纱的制备方法
CN110453321A (zh) 一种弹性涡流纺包芯纱及其生产方法
CN101984162A (zh) 一种生产多组份纱线的短流程高效纺纱机
CN110387617A (zh) 一种具有沙磨均质辅助染色功能的加弹机及染色工艺
RU2301290C2 (ru) Способ производства пухоперьевого волоконного материала
CN201850354U (zh) 一种生产多组份纱线的短流程高效纺纱机
CZ286860B6 (en) Process and apparatus for producing twisted thread
JP4594715B2 (ja) 長短複合紡績糸の製造方法
CN207845870U (zh) 复合加捻装置
CZ205998A3 (cs) Způsob kontinuální výroby skané nitě
JP2635490B2 (ja) ダブルモール糸
CN101988226A (zh) 缝纫线
JPS6240268B2 (cs)
KR20170072978A (ko) 고강도 원단 제직 방법
JP4068019B2 (ja) 複合生糸及びその製造方法、及びそれを用いた製編・製織方法
WO1994009195A1 (en) High bulk, multi-component yarn
KR100459327B1 (ko) 비연속적 슬러브를 갖는 슬러브사 및 이의 제조방법
CN106435900A (zh) 一种多丝包缠纱及其生产方法
CS9100498A2 (en) Method of reinforcing and/or twisting roving wound with little stretching
CN115852546A (zh) 一种羊绒包芯纱的制造工艺
JPH03269129A (ja) 複合糸の製造方法

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic