CZ20014714A3 - Optický omezovač oslnění - Google Patents

Optický omezovač oslnění Download PDF

Info

Publication number
CZ20014714A3
CZ20014714A3 CZ20014714A CZ20014714A CZ20014714A3 CZ 20014714 A3 CZ20014714 A3 CZ 20014714A3 CZ 20014714 A CZ20014714 A CZ 20014714A CZ 20014714 A CZ20014714 A CZ 20014714A CZ 20014714 A3 CZ20014714 A3 CZ 20014714A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
light
optical
glare
source
glare limiter
Prior art date
Application number
CZ20014714A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ298099B6 (cs
Inventor
Uwe Peter Braun
Original Assignee
Uwe Peter Braun
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uwe Peter Braun filed Critical Uwe Peter Braun
Publication of CZ20014714A3 publication Critical patent/CZ20014714A3/cs
Publication of CZ298099B6 publication Critical patent/CZ298099B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60QARRANGEMENT OF SIGNALLING OR LIGHTING DEVICES, THE MOUNTING OR SUPPORTING THEREOF OR CIRCUITS THEREFOR, FOR VEHICLES IN GENERAL
    • B60Q3/00Arrangement of lighting devices for vehicle interiors; Lighting devices specially adapted for vehicle interiors
    • B60Q3/70Arrangement of lighting devices for vehicle interiors; Lighting devices specially adapted for vehicle interiors characterised by the purpose
    • B60Q3/72Arrangement of lighting devices for vehicle interiors; Lighting devices specially adapted for vehicle interiors characterised by the purpose for preventing the driver from being dazzled

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Lighting Device Outwards From Vehicle And Optical Signal (AREA)
  • Arrangements Of Lighting Devices For Vehicle Interiors, Mounting And Supporting Thereof, Circuits Therefore (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Electrochromic Elements, Electrophoresis, Or Variable Reflection Or Absorption Elements (AREA)
  • Non-Portable Lighting Devices Or Systems Thereof (AREA)
  • Optical Elements Other Than Lenses (AREA)

Description

Optický omezovač oslnění
Oblast techniky
Vynález se týká optického omezovače oslnění, použitelného zejména pro motorová vozidla.
Dosavadní stav techniky
Je všeobecně známo, že schopnost lidského zrakového orgánu vnímat a uvědomovat si rychleji nebo pomaleji jasové, barevné a tvarové struktury okolního světa podstatně závisí kromě adaptační schopnosti oka na hustotě záření dopadajícího na oko a na rozdílech jasu v zorném poli. Velké hodnoty jasu mohou schopnost vnímání a tím i zrakový výkon oka podstatně ovlivnit. Takovýto vliv, výrazně působící na základní oční funkce, se nazývá oslnění.
Kromě toho je dále známo, že v nočním silničním provozu je možno nemálo dopravních nehod vztáhnout na opomíjené nebo nesprávné reakce řidiče v důsledku oslnění. Při noční jízdě je ciliámí muskulatura oka v závislosti na pozorovaném bodu více nebo méně napnuta. Zornice je poměrně hodně rozšířena a oko je přizpůsobeno střední hodnotě jasu panující v zorném poli. Změní-li se např. střední hodnota jasu světlem protijedoucího vozidla, je pro přizpůsobení oka z jednoho stavu do druhého potřeba určitý čas, jehož délka je závislá na osvětlení oka, směru adaptace a rozdílu jasu před a po adaptaci. Čím větší je rozdíl hodnot jasu způsobený světlem protijedoucího vozidla před adaptací, tím silněji je drážděna oční sítnice, zvyšují se požadavky na rychlost přizpůsobit se světlu a temnotě a v oku pak vede rozptýlené světlo ke vzniku závoje na sítnici a ke snížené zrakové schopnosti. Následky jsou pak, mimo jiné, pozdní či neostré vnímání protijedoucího vozidla a špatný odhad vzdálenosti, čímž se vyvolají nepřiměřené reakce řidiče.
• · • · · • · · ··
Vzrůstající podíl automobilových světlometů na bázi xenonu ještě zvyšuje nebezpečí škodlivých účinků tohoto typu světel majících vyšší světelnou účinnost oproti halogenovým světlometům. Výzkumy ukázaly, že testované osoby se podstatně a nezávisle na měřitelných ovlivněních zrakové schopnosti cítily ve všech věkových skupinách rušeny xenonovým světlem. Především starší osoby nemohly již při xenonovém protisvětle rozeznávat určité kontrasty (časopis Spiegel, č.7/1998, str. 168 a další).
Ze spisu DE 42 18 436 Al je známo osvětlovací zařízení pro motorová vozidla, které má při nočních jízdách zmenšovat vliv oslnění protijedoucími vozidly. Osvětlovací zařízení ve vozidle je uspořádáno v oblasti řidiče tak, že je mimo zorné pole řidiče upevněn světelný zdroj, jehož jedna část světlaje nasměrována na obličej řidiče. Světelný zdroj je napojen na světla vozidla tak, že svítí při zapnutých světlech vozidla a zapíná se též s pomocí senzorů při osvětlení protijedoucími vozidly.
Toto řešení má však podstatnou nevýhodu, v jejímž důsledku nemůže splnit svůj vynálezecký úkol. Protože část světla tohoto zařízení dopadá přímo na zorné pole řidiče, jsou tím vyvolány nebezpečné účinky oslnění.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky a nevýhody jsou do značné míry odstraněny optickým omezovačem oslnění podle vynálezu používajícím elektrický proudový zdroj sestávající ze světelného příjmového modulu a světelného zdroje, jehož světelné záření je regulovatelné v závislosti na záření vnějšího zdroje oslnění, kde podstata vynálezu spočívá v tom, že světelný zdroj je opatřen reflektorem a prismatem a uspořádán tak, že jeho světelné záření dopadá plně na odrazovou plochu a od ní odražené světelné záření má v zorném poli snížený účinek oslnění.
Vynález má za úkol vytvořit zlepšený omezovač oslnění, který s pomocí optických prostředků snižuje nepříznivý účinek vnějších zdrojů oslnění na lidské oko.Tento úkol je řešen zejména uspořádáním podle význaků nároku 1, přičemž další výhodná vynálezecká provedení jsou popsána v nárocích 2 až 8.
Optický omezovač oslnění podle vynálezu má tu výhodu, že účinně snižuje působení vnějších zdrojů oslnění na lidské oko velmi jednoduchým způsobem. Je proto vhodný zejména pro použití v motorových vozidlech. Vynález chrání řidiče před nepříznivými účinky oslnění bodovým světlem, jak bylo uvedeno ve stavu techniky, a zaručuje dosažení téměř homogenních, širokoplošných a téměř neoslňujících kontrastních poměrů vzorném poli řidiče.
Při jeho použití v nočním provozu se podstatně snižují rozdíly hodnot jasu v zorném poli způsobené protijedoucími vozidly a téměř zcela se odstraní účinek oslnění. Pozorovaná silnice je zřetelně rozeznatelná a je umožněn reálný odhad dopravní situace řidičem.
Oslnění protijedoucími vozidly začíná zpravidla působit ve vzdálenosti cca 75 m. Od tohoto okamžiku řídí oslněný řidič vozidlo téměř poslepu. S použitím optického omezovače oslnění podle vynálezu se oblast zorného pole řidiče při přiblížení jinak oslňujícího protijedoucích vozidla tak rozjasní, že oko si včas zvykne na vyšší jas a účinek oslnění protijedoucím vozidlem je od vzdálenosti cca 75 m jen velmi nízký. V důsledku včas vyvolaného zjasnění zorného pole působí rozdíly jasu v důsledku osvětlení jinak oslňujícími reflektory protijedoucího vozidla na lidské oko jev velmi omezeně. Ani oslnění samo, ani rušivý lesk předního skla nemohou tak vyvolat škodlivé účinky na lidské oko. Podstatně se snižují požadavky na adaptační schopnosti oka. To má význam zejména pro starší řidiče, u nichž se v důsledku měnícího se vnímání světla, způsobeného stárnutím, zvyšuje doba přizpůsobení se světlu a tmě. Kladný účinek má vynálezecké zařízení i na nervózní řidiče.
Minimalizace rozdílů jasu má navíc tu výhodu, že oko a řidič sám se pomaleji unaví a vzrůstá pozitivní emocionální účinek na náladu a výkonnost řidiče.
Jedno z výhodných provedení vynálezu optického omezovače oslnění pamatuje i na to, aby se zornice trvale udržovala v takové základní hodnotě jasu jako při homogenním osvětlení místnosti blízkém stavu bdělosti člověka za dne, takže oko pak není při přiblížení protijedoucího vozidla v noci vystaveno žádným prudkým změnám.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí připojených výkresů, kde znázorňuje obr.l bokorys optického omezovače oslnění podle vynálezu, vyklopeného ze sluneční clony vozidla, obr.2 půdorys konstrukčního uspořádání optického omezovače oslnění s dělenou charakteristikou vyzařování, obr. 3 bokorys optického omezovače oslnění uspořádaného na stropu vozidla a obr.4 bokorys motorového vozidla s instalovaným optickým omezovačem oslnění podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr.l je znázorněn optický omezovač oslnění v provozním stavu, vyklopený ze sluneční clony 9 vozidla a sestávající ze světelného příjmového modulu 4 uspořádaného v pouzdru 5. V něm je rovněž uložen reflektor 3 s prismatem i' a před ním uspořádaným difuzérem i, přičemž odrazová plocha znázorněna není. Reflektor 3 je proveden v tomto případě jako asymetrický. Pod vztahovou značkou 6 je znázorněno elektronické ovládání a vztahová značka 7 pak označuje čtyřstupňový spínač pro zprovoznění omezovače oslnění, jehož klidový vypínač je označen vztahovou značkou 1_1.
Pouzdro 5 je vyklopeno z vybrání 10 vytvořeného pro klidovou polohu omezovače oslnění, přičemž vyklopení se provede pomocí vypínače IL
Jako příjmový světelný modul 4 se použije fotodioda. Vhodné jsou i fototranzistory, fotoodpory, měniče světlo-fřekvence, měniče světlo-napětí, fluorescenční kolektory nebo lišty se solárními Články.
• « ·
Prisma Γ je provedeno jako podélné prisma sprotiběžně pilovitě uspořádanými jednotlivými prismaty, které zde nejsou rozeznatelné. Mohou být použita i jiná prismata, jako např. Fresnelovo prisma. Jako světelný zdroj 2 se použije obchodně dosažitelná paticová žárovka typu Osram 2723/12 V, 2,3 W. Mohou být použity i světelné diody, jako např. hliníkovo-indiovo-galiovo-fosfátová světelná dioda s 6500 med, typu Alln Gap-LED. Jako difuzér 1 se použije opálová destička známého druhu s absorpcí 20 % až 80 % světla 13 světelného zdroje 2, přednostně 30 %. Proudové napájení je provedeno z palubního zdroje motorového vozidla.
Na obr.2 je schematicky znázorněn půdorys konstrukčního uspořádání optického omezovače oslnění s dělenou charakteristikou vyzařování. Prisma E je zde provedeno jako podélné prisma 19 s protiběžně pilovitě uspořádanými jednotlivými prismaty, před nimiž je uspořádán difuzér 8. Takovýmto pilovitým uspořádáním se dosáhne rozdělení světla 13 světelného zdroje 2 na dva světelné proudy 20 se stejným jasem, které jsou nasměrovány na neznázoměnou odrazovou plochu.
Odrazová plocha však může být uspořádána tak, že světlo 13 světelného zdroje 2 nejprve dopadne na odrazovou plochu a teprve světlo odražené od této plochy je pomocí prismatu 19 a difuzéru 8 odchýleno do dvou světelných proudů 20 , které osvětlují zorné pole 12,14 širokoplošně s homogenními poměry kontrastu a stejnoměrně, čímž se dosáhne sníženého účinku oslnění.
Obr.3 znázorňuje optický omezovač oslnění uspořádaný na stropu 15 vozidla se světelným příjmovým modulem 4 v provozním stavu. Pomocí spínače 6 je možno docílit několikastupňového spínání. Nezávisle na poloze stand-by je možno docílit sepnutím jednoho stupně základního jasu světelného zdroje 2 cca 30 %. Podle individuální optické schopnosti vnímání je pak možno nastavit i jiné stupně základního jasu světelného zdroje 2 v zorném poli 12,14 v rozmezí 0% a 100%. Jakmile dopadne oslňující světlo protijedoucího vozidla na světelný příjmový modul 4, začne světelný zdroj 2 svítit v závislosti na jasu světla protijedoucího vozidla jasněji nebo méně jasně a tím se sníží rozdíl jasů mezi jasem světla vnějšího světelného zdroje 18 (viz obr.4) a jasem dosud panujícím v zorném poli řidiče.
♦ ·
- 6 Okolí v oblasti zorného pole 12,14 může být pomocí jednotlivých stupňů spínaných poloh nejen přizpůsobeno individuálním zrakovým zvyklostem, ale je též zaručeno, že ani dráždění sítnice oka světlem reflektorů protijedoucího vozidla, ani rušivý odlesk, např. zrcadlícím se předním sklem, neovlivní schopnost vnímání a zrakový výkon lidského oka výraznější měrou. Jas zorného pole 12 dosažený vynálezeckým zařízením tak umožní, že rozdíl jasů způsobený světly protijedoucího vozidla téměř zanikne.
Na obr.4 je znázorněn bokorys motorového vozidla vybaveného optickým omezovačem oslnění 16 podle vynálezu. Aby se tímto omezovačem nedocílilo oslňování jako při zapnutí vnitřního osvětlení vozidla, má jeho správné umístění ve vnitřku vozidla velký význam. Jeho snadným vyklopením o 90° z klidové polohy 10 (viz obr.l) a manuelní adjustací se docílí toho, že světelné záření světelného zdroje 2 dostatečně v široké ploše a co mono nej rovnoměrněji osvítí zorné pole 14 řidiče.
Namísto provedení optického omezovače jasu podle vynálezu,znázorněných na výkresech, je možno zvolit i jiná vhodná uspořádání jeho konstrukčních skupin, např. v závislosti na daném typu vozidla, přičemž i tato splní zamýšlený účel. Tak např. může být též sluneční clona vozidla nebo jen její část opatřena odrazovou plochou.
Průmyslová využitelnost
Vynález je využitelný zejména v automobilovém průmyslu.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Optický omezovač oslnění používající elektrický proudový zdroj sestávající ze světelného příjmového modulu (4) a světelného zdroje (2), jehož světelné záření (13) je regulovatelné v závislosti na záření vnějšího zdroje oslnění (18), v y z n a č u j í c í se t í m, že světelný zdroj (2) je opatřen reflektorem (3) a prismatem (1') a uspořádán tak, že jeho světelné záření (13) dopadá plně na odrazovou plochu a od ní odražené světelné záření má vzorném poli (12,14) snížený účinek oslnění.
  2. 2. Optický omezovač oslnění podle nároku 1, vyznačující se tím, že před prismatem (1', 19) je uložen difuzér (1,8) a/nebo reflektor (3) asymetricky uspořádaný.
  3. 3. Optický omezovač oslnění podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že difuzér (1,8) je proveden jako o sobě známá opálová destička s absorpcí 20 % až 80 % světelného záření (13) světelného zdroje (2), přednostně 30 %.
  4. 4. Optický omezovač oslnění podle jednoho z nároků 1 až 3, v y z n a č u j í c í se t í m, že prisma (Γ) je provedeno jako podélné prisma (19) s přednostně pilovitě vytvořenými a protiběžně uspořádanými prismaty, které odchylují světelné záření (13)ú světelného zdroje (2) do dvou světelných proudů (20), s výhodou světelných proudů se stejným jasem.
  5. 5. Optický omezovač oslnění podle nároku 1,vyznačující se tím, že světelný příjmový modul (4) je konstrukčním prvkem, jehož elektrická výchozí veličina je v závislosti na intenzitě světelného záření vnějšího zdroje oslnění (18) opakovatelně dostatečně silně měnitelná.
  6. 6. Optický omezovač oslnění podle jednoho z nároků 1 až 5, v y z n a č u j í c í se t í m, že světelný příjmový modul (4) je fotodioda, fototranzistor, fotoodpor, měnič světlo-frekvence, měnič světlo-napětí, fluorescenční kolektor nebo lišta se solárními články.
    - 8
  7. 7. Optický omezovač oslnění podle nároku 1,vyznačující se tím, že světelný zdroj (2) má své spektrum ve viditelné oblasti a vyzařovanou světelnou energií dociluje adaptaci lidského oka při homogenním osvětlení vnitřního prostoru vozidla na průměrnou úroveň jasu a je tvořen o sobě známou žárovkou a/nebo světelnou diodou, např. hliníkovo-indiovogaliovo-fosfátovou světelnou diodou.
  8. 8. Optický omezovač oslnění podle jednoho z nároků 1 až 7, v y z n a č u j í c í se t í m, že je v motorovém vozidle uspořádán tak, že osvětluje zorné pole co možno širokoplošně a stejnoměrně a k tomu je proveden s výhodou výkyvné nebo výklopně na anebo ve sluneční cloně motorového vozidla a v optické ose řidiče.
CZ20014714A 1999-08-25 2000-08-25 Optický omezovac oslnení CZ298099B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19941125A DE19941125A1 (de) 1999-08-25 1999-08-25 Optischer Blendungsbegrenzer

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20014714A3 true CZ20014714A3 (cs) 2003-04-16
CZ298099B6 CZ298099B6 (cs) 2007-06-20

Family

ID=7920098

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20014714A CZ298099B6 (cs) 1999-08-25 2000-08-25 Optický omezovac oslnení

Country Status (18)

Country Link
US (1) US6568738B1 (cs)
EP (1) EP1206370B1 (cs)
JP (1) JP2003507249A (cs)
KR (1) KR100722951B1 (cs)
CN (1) CN1209257C (cs)
AT (1) ATE230358T1 (cs)
AU (1) AU7506200A (cs)
BR (1) BR0012214A (cs)
CA (1) CA2381440A1 (cs)
CZ (1) CZ298099B6 (cs)
DE (4) DE19941125A1 (cs)
ES (1) ES2190987T3 (cs)
HK (1) HK1047568B (cs)
MX (1) MXPA01013146A (cs)
PL (1) PL352945A1 (cs)
RU (1) RU2250839C2 (cs)
SK (1) SK18532001A3 (cs)
WO (1) WO2001014168A1 (cs)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19941125A1 (de) * 1999-08-25 2001-03-08 Uwe Peter Braun Optischer Blendungsbegrenzer
CN100465032C (zh) * 2001-11-19 2009-03-04 乌韦·彼得·布劳恩 光学防眩目装置
KR20030085460A (ko) * 2002-11-05 2003-11-05 조영종 자동차의 눈부심 방지 장치
DE102004012922A1 (de) 2004-03-17 2005-10-06 Siegfried Wiemers Bestrahlungsvorrichtung
US7134707B2 (en) * 2005-02-10 2006-11-14 Motorola, Inc. Selective light attenuation system
US20060198123A1 (en) * 2005-03-01 2006-09-07 Bodgan Radu Automotive visor with illuminated mirror assembly
EP1880192A4 (en) * 2005-05-13 2011-06-15 Univ New York State Res Found LIGHT SENSOR WITH LOW POWER CONSUMPTION
WO2008030334A2 (en) * 2006-08-28 2008-03-13 Robert Fleming Headlight glare blocking apparatus and method
ES2337869B2 (es) 2008-10-28 2011-11-16 Universidad Complutense De Madrid Dispositivo y metodo de iluminacion difusa para interior de vehiculos.
US20100194141A1 (en) * 2009-02-04 2010-08-05 Cosco Management, Inc. Multi-shade vehicle window cover
EP2329974B1 (de) * 2009-12-04 2013-03-20 Hella KGaA Hueck & Co. Verfahren und Vorrichtung zum Vermindern der Blendwirkung durch ein entgegenkommendes Fahrzeug
DE202010002187U1 (de) * 2010-02-10 2011-09-07 Uwe Braun Gmbh Blendungsbegrenzer mit Halterung, insbesondere für Lastkraftwagen
FR2988334B1 (fr) * 2012-03-26 2015-07-10 Valeo Vision Procede et dispositif d'aide a la conduite diurne des vehicules automobiles
FR3011090B1 (fr) 2013-09-26 2016-12-23 Valeo Vision Lunettes a affichage de donnees munies d'un ecran anti-eblouissement
FR3011091A1 (fr) 2013-09-26 2015-03-27 Valeo Vision Lunettes a affichage de donnees munies d'un ecran anti-eblouissement
FR3011095B1 (fr) 2013-09-26 2016-12-23 Valeo Vision Filtre optique adaptatif pour verre de lunettes
FR3011096B1 (fr) 2013-09-26 2015-10-16 Valeo Vision Lunettes anti-eblouissement et de vision a trois dimensions
FR3010941B1 (fr) * 2013-09-26 2017-01-13 Valeo Vision Dispositif et procede d'aide a la conduite
FR3010938B1 (fr) 2013-09-26 2015-10-30 Valeo Vision Dispositif et procede d'aide a la conduite
US8899656B1 (en) 2013-11-01 2014-12-02 Sam Mingsan Chen Independent and anonymous night time glare reduction system
US9539942B2 (en) * 2014-07-28 2017-01-10 Ford Global Technologies, Llc Cup holder illumination
FR3051726B1 (fr) * 2016-05-26 2019-07-12 Saint-Gobain Glass France Toit vitre feuillete lumineux de vehicule, vehicule l'incorporant et fabrication
RU183834U1 (ru) * 2018-05-18 2018-10-04 Федеральное государственное бюджетное образовательное учреждение высшего образования "Петербургский государственный университет путей сообщения Императора Александра I" Неослепляющая автомобильная фара
CN110053571A (zh) * 2019-04-08 2019-07-26 上海工程技术大学 减弱后车远光灯系统及方法
EP3862202B1 (en) 2020-02-05 2024-04-10 Benecke-Kaliko AG Active opacity controllable thin films for windshields

Family Cites Families (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS55148617A (en) * 1979-05-11 1980-11-19 Tsuneo Sasaki Received light limitter for automobile
DE3048424A1 (de) * 1980-12-22 1982-07-15 Werner 6056 Heusenstamm Labod Blendschutzzorrichtung fuer kraftfahrzeugfahrer
US4427264A (en) * 1981-01-12 1984-01-24 Optical Coating Laboratory, Inc. Mounting for optical antiglare panel and assembly including the same
US4787735A (en) * 1985-12-23 1988-11-29 Consta Jolson Night vision system and method
JPS62273117A (ja) * 1986-05-20 1987-11-27 Kanto Auto Works Ltd 自動車のサンバイザ
US4874195A (en) * 1988-07-05 1989-10-17 Lu Chih Hsiung Anti-glare shield for the front windshield of cars
US4905125A (en) * 1988-08-25 1990-02-27 George Stefan Anti reflex lamp
DE3904367A1 (de) * 1989-02-14 1990-08-16 Happich Gmbh Gebr Blendschutzvorrichtung
DE69122374T2 (de) * 1991-02-08 1997-04-30 Alberto Agostini Aktive Antiblendvorrichtung für Autofahrer oder andere Kraftfahrzeuge
US5305012A (en) * 1992-04-15 1994-04-19 Reveo, Inc. Intelligent electro-optical system and method for automatic glare reduction
DE4218436A1 (de) * 1992-06-04 1993-12-09 Edgar Geschwendt Beleuchtungseinrichtung in Kraftfahrzeugen
US5249835A (en) * 1992-08-13 1993-10-05 Emoto Clesson T Sun visor accessory
US5298732A (en) * 1993-02-18 1994-03-29 Emee, Inc. Automatic visor for continuously repositioning a shading object to shade a designated location from a direct radiation source
CA2098879A1 (en) * 1993-06-21 1994-12-22 Peter Schierau Light screening device
US5613725A (en) * 1995-02-01 1997-03-25 Lozano; Robert G. Glare shield device
US6079854A (en) * 1998-02-13 2000-06-27 Ra; Dojin Device and method for diffusing light
US6056424A (en) * 1998-06-23 2000-05-02 Dinunzio; Charles Apparatus for reducing glare in a vehicle and associated method
DE19941125A1 (de) * 1999-08-25 2001-03-08 Uwe Peter Braun Optischer Blendungsbegrenzer
JP4905125B2 (ja) * 2006-01-26 2012-03-28 日亜化学工業株式会社 窒化物半導体レーザ素子及びその製造方法
JP4787735B2 (ja) * 2006-12-28 2011-10-05 前澤給装工業株式会社 密着コア挿入取付け具への密着コア係止方法と係止具

Also Published As

Publication number Publication date
BR0012214A (pt) 2002-03-12
CA2381440A1 (en) 2001-03-01
KR100722951B1 (ko) 2007-05-30
JP2003507249A (ja) 2003-02-25
CN1209257C (zh) 2005-07-06
SK18532001A3 (sk) 2002-06-04
EP1206370A1 (de) 2002-05-22
RU2250839C2 (ru) 2005-04-27
DE50001025D1 (de) 2003-02-06
HK1047568A1 (en) 2003-02-28
CN1360547A (zh) 2002-07-24
ATE230358T1 (de) 2003-01-15
HK1047568B (zh) 2006-02-17
US6568738B1 (en) 2003-05-27
DE20023070U1 (de) 2002-12-05
KR20030038286A (ko) 2003-05-16
MXPA01013146A (es) 2003-08-20
EP1206370B1 (de) 2003-01-02
PL352945A1 (en) 2003-09-22
CZ298099B6 (cs) 2007-06-20
DE10082452D2 (de) 2002-02-14
ES2190987T3 (es) 2003-09-01
AU7506200A (en) 2001-03-19
DE19941125A1 (de) 2001-03-08
WO2001014168A1 (de) 2001-03-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20014714A3 (cs) Optický omezovač oslnění
US7252418B2 (en) Lights for motor vehicles
US6439739B1 (en) Incandescent lamp
NO850900L (no) Anordning for automatisk, selektiv lyskontroll for kjoeretoeyer.
CN212081109U (zh) 车辆及其远近光一体的led车灯
CA2465368C (en) Optical anti-glare device
KR101272479B1 (ko) 차량 전조등의 자동 점등/소등을 위한 조도 센서 장치
KR100579980B1 (ko) 자동차용 눈부심 방지 시스템
KR200215889Y1 (ko) 눈부심 방지를 위한 전조등의 보조 반사경
JPH07246873A (ja) 車両用前照灯
CN2265318Y (zh) 视明车灯
RU28528U1 (ru) Оптическое устройство
RU9813U1 (ru) Осветительное устройство транспортного средства
KR200298288Y1 (ko) 자동차용램프의필라멘트이미지차단구조
KR200291408Y1 (ko) 자동차의 눈부심 방지 장치
CN115325505A (zh) 摩托车大灯
KR20000030868A (ko) 눈부심 방지를 위한 전조등의 보조 반사경
Rosenhahn Analysis of lighting parameters during adverse weather conditions
CN2157071Y (zh) 条板式防眩眼车灯
Bullough et al. shedding light on GLARE
JPH0237603A (ja) 道路照明方法
US20020096997A1 (en) Vehicle headlamp system
JPH11334417A (ja) 車両用メータ
CN1220366A (zh) 遮放式防眩目车灯
JPH0741698U (ja) 交通信号灯

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080825