CZ2001324A3 - Suąicí zařízení a způsob zastavování nebo dočasně přeruąovaného suąení kontinuálně dopravovaného zboľí - Google Patents

Suąicí zařízení a způsob zastavování nebo dočasně přeruąovaného suąení kontinuálně dopravovaného zboľí Download PDF

Info

Publication number
CZ2001324A3
CZ2001324A3 CZ2001324A CZ2001324A CZ2001324A3 CZ 2001324 A3 CZ2001324 A3 CZ 2001324A3 CZ 2001324 A CZ2001324 A CZ 2001324A CZ 2001324 A CZ2001324 A CZ 2001324A CZ 2001324 A3 CZ2001324 A3 CZ 2001324A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
drying
arrangement
goods
drying arrangement
dryer
Prior art date
Application number
CZ2001324A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Berg
Heinrich Johann Mansing
Wolfgang Lange
Original Assignee
Benninger Zell Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Benninger Zell Gmbh filed Critical Benninger Zell Gmbh
Publication of CZ2001324A3 publication Critical patent/CZ2001324A3/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B13/00Machines and apparatus for drying fabrics, fibres, yarns, or other materials in long lengths, with progressive movement
    • F26B13/10Arrangements for feeding, heating or supporting materials; Controlling movement, tension or position of materials
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B13/00Machines and apparatus for drying fabrics, fibres, yarns, or other materials in long lengths, with progressive movement
    • F26B13/001Drying and oxidising yarns, ribbons or the like

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)

Description

♦ ·· 999 99 999 9999·
01-218-0I-Ma
Sušicí zařízení a způsob zastavování nebo sušení kontinuálně dopravovaného zboží dočasně přerušovaného
Oblast techniky
Vynález se týká sušicího zařízení k sušení kontinuálně
dopravovaného zboží nebo tkané osnovy, zejména k sušení shluku vláken, s prvním sušicím uspořádáním a s druhým sušicím uspořádáním, která mají boční stěny a mezi nimiž je vytvořen průchozí otvor pro provádění zboží, přičemž první sušicí uspořádání a druhé sušicí uspořádání jsou vytvořeny relativně vzájemně pohyblivá takovým způsobem, že průchozí otvor v první poloze, zejména v poloze při zastaveni sušicího zařízení, má větší průřez než ve druhé poloze, zejména provozní poloze, přičemž první a druhé sušicí uspořádání jsou uspořádána nad sebou.
Dosavadní stav techniky
Při zpracovávání textilií se sušicí zařízení používá ve velkém počtu v různých formách provedení k sušení vláken nebo osnov zboží, které se zpracovávají vodou nebo jinými médii. K sušení připadá v úvahu například proud horkého vzduchu, který tekutiny, například vodu odpaří a vodní páru odvede.
Takové sušárny se používají také při šlichtování vláken. Po nanášeni šlichty na vlákna je nutné přebytečnou vodu z těchto vláken odstranit sušicím procesem.
Produktivita takových sušicích zařízení je závislá na různých parametrech. Čím vyšší je teplota sušárny, tím vyšší je sušicí účinek ♦ · · * · 9 a tím rychleji může být zařízení provozováno. Teplota vsak nemůže být volena v jakékoliv výši, protože příliš vysoké teploty ničí vlákna, která jsou Často složena z plastů nebo plasty obsahují.
Vysokého sušicího výkonu může být kromě toho dosaženo tím, že sušicím zařízením je současně vedeno více vláken v jednom shluku. Přitom je také možné vést sušárnou více vrstev vláken nad sebou. Jakmile však nad sebou leží příliš velký počet vrstev vláken, vzniká nebezpečí, že vnitřní vlákna shluku nejsou dostatečně vysušena.
Problém poškození vláken příliš velkým teplem je obzvlášť velký při zastavení zařízení, vyvolaném například přetržením vlákna. Když se zařízení zastaví, odpařuje se voda, která se nachází na vláknech v sušárně. Jakmile se veškerá voda odpaří, vlákno se samo zahřívá. Není-li teplo ze sušárny při jejím zastavení rychle odvedeno, může to vést ke zničeni vláken uvnitř zařízeni. Proto je již známý způsob, kdy se taková sušicí zařízení opatřují otevíratelnými klapkami, které se při zastavení stroje samočinně nebo ručně otevírají.
Úkolem předkládaného vynálezu je dále zlepšit známá sušicí zařízení a sušicí proces s ohledem na jejich produktivitu a současně snížit riziko zničení vláken příliš vysokými teplotami. Kromě toho má být zjednodušeno zavádění vláken do sušárny pomocí obsluhujícího personálu.
Podstata vynálezu
Tento úkol řeší sušicí zařízení k sušení kontinuálně dopravovaného zboží nebo tkané osnovy, zejména k sušení shluku vláken, s prvním sušicím uspořádáním a s druhým sušicím • · ·· · »«·* · · * ♦ · · » ··«· • · · · · « « ·· ··· ·· «·· ·« « uspořádáním, která mají boční stěny a mezi nimiž je vytvořen průchozí otvor pro vedení zboží, přičemž první sušicí uspořádání a druhé sušicí uspořádání jsou vytvořena vzájemně relativně pohyblivá takovým způsobem, že průchozí otvor v první poloze, zejména v poloze při zastaveni sušicího zařízení, má větší průřez než ve druhé poloze, zejména provozní poloze, přičemž první a druhé sušicí uspořádání jsou uspořádána nad sebou, podle vynálezu, jehož podstatou je, že druhé sušicí zařízení je možné zvednout, přičemž obě sušící uspořádání přitom zůstávají vzájemně v podstatě rovnoběžná, a že mezi spodním okrajem boční stěny horního sušicího uspořádání a horním okrajem boční stěny spodního sušicího uspořádání je vytvořena mezera, která je v provozní poloze v podstatě utěsněná a v poloze při zastavení otevřená.
Sušicí zařízení k sušení kontinuálně dopravovaného zboží se používá zejména k sušení Šlichtovaného shluku vláken. Takové zařízení je však také možné nasadit i v jiných oblastech použití, například k sušení pásového zboží. Upravení dvou sušicích uspořádání dovoluje efektivní sušení větších shluků vláken, protože teplo působí na shluk vláken ze dvou stran. Nebezpečí poškození vláken příliš velkou teplotou je však spolehlivě redukováno tím, že sušárna se může při zastavení zařízení pohybovat až do klidové polohy. Protože v klidové poloze je vytvořen větší průchod než v poloze provozní, může se teplo odvádět. Nebezpečí shlukování tepla je tak zamezeno.
Při přetržení vlákna může být současně přetržené vlákno nebo vlákna obsluhujícím personálem jednoduchým způsobem prostrčeno pres průchozí otvor pro vedení zboží, protože ten je v poloze při zastavení větší než v poloze provozní.
Ve výhodném příkladu provedení jsou první a druhé sušicí uspořádání uspořádány nad sebou a druhé, výše ležící uspořádání, může být zvedáno. Při zastavení zařízení se druhé sušicí uspořádání zvedne do klidové polohy. Sušicí uspořádání zůstávají přitom v podstatě vzájemně rovnoběžná. V provozní poloze odpovídá průřez průchozího otvoru zhruba průřezu shluku vláken, který má být vysušen. V zastavené poloze má průchozí otvor větší průřez. Horký vzduch může unikat po stranách mezi oběma sušicími uspořádáními. Současně může být ze strany sušárny zavedeno obsluhujícím personálem jednoduchým způsobem do mezery vytvořené mezi spodním okrajem horního sušicího zařízení a horním okrajem spodního sušicího zařízení nové vlákno.
V této souvislosti je výhodné, když prostor kolem sušicího zařízení není zaplněn různými instalacemi, například opěrami nebo podobně, takže přístup k mezeře není ztěžován.
V dalším výhodném příkladu provedení vynálezu jsou sušicí uspořádání vytvořena jako horkovzdušná sušárna, ve které může být proud horkého plynu přednostně veden zhruba rovnoběžně podél zboží.
Pro ohřev proudu vzduchu může být sušicí zařízení opatřeno jedním nebo více plynovými hořáky. Výhodně má každé sušicí uspořádání větší počet, výhodně dva plynové hořáky. Plynové hořáky mohou být individuálně regulovatelné. Tak je možné dosáhnout homogenního rozdělení teploty vzduchu po celé šířce sušicího zařízení. Ohřívání proudu vzduchu pomocí parního nebo olejového registru je rovněž možné.
• ·Ι> · * v·· * 4 • · ♦ · ···«« • ♦ · ·v · · v·· ♦ ·♦ · ···4« ·
V dalším výhodném příkladu provedení je průchozí otvor mezi prvním a druhým sušicím uspořádáním na stranách utěsněn. Postranní utěsnění zabraňuje v normálním provozním stavu tepelným ztrátám.
Podle dalšího provedení vynálezu je upraveno sušicí zařízení k sušení kontinuálně dopravovaného zboží, zejména k sušení šlichtovaného shluku vláken, které má první a druhé sušicí uspořádání. Zboží, které má být vysoušeno je vedeno mezi prvním a druhým sušicím uspořádáním. Podle tohoto provedení vynálezu je první a druhé sušicí uspořádání vytvořeno jako horkovzdušná sušárna, v níž může být horký proud plynu veden zhruba rovnoběžně podél zboží. Protože sušení zboží probíhá ze dvou stran, je možné sušit tlustší shluky vláken, aniž by vzniklo nebezpečí, že teplo nepronikne k vláknům ležícím dále uvnitř shluku, Množství současně sušených vláken může být proto při zachování stejné rychlosti zpracování zvýšeno. První a druhé sušicí zařízení jsou přitom vzhledem k rovině souměrnosti vytvořeny zejména vzájemně symetrická. Rovina souměrnosti leží přibližně ve středu cesty zboží, které má být sušeno. Vynález tedy stanovuje u samo o sobě známého sušicího uspořádání s proudem horkého vzduchu, vedeným rovnoběžně se zbožím, upravení druhého identického sušicího uspořádání na protilehlé straně zboží.
U způsobu podle vynálezu k zastavování nebo dočasně přerušovanému sušení kontinuálně dopravovaného zboží se používá zejména sušicí zařízení, jaké bylo dříve popsáno. Pohyb zboží se zastavuje, například z důvodů přetržení vlákna. Aby se zamezilo tomu, že se ve vnitřním prostoru sušárny hromadí teplo, které by mohlo vést k poškození zboží, pohybuje se první sušicí uspořádání vzhledem ke druhému tak, že se průchozí otvor pro zboží mezi prvním a druhým sušicím uspořádáním zvětšuje. V přednostním příkladu provedení se druhé sušicí uspořádání ležící nad prvním uspořádáním může zvedat.
Lze si samozřejmě představit další příklady provedení, které spadají do rámce vynálezu. Je tak například myslitelné, že se nahoře ležící druhé sušicí uspořádání namísto zvedání vyklápí nebo bočně posouvá. Bylo by rovněž možné, že se bočně posouvá nebo spouští dolů spodní první sušicí zařízení. Kromě toho je také myslitelné upravení sušicích uspořádání tak, že leží stranově vedle sebe.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je následně blíže vysvětlen na příkladech provedení a obrázcích, na kterých znamená obr. 1 schématické znázornění zařízení ke Šlichtováni vláken se sušárnou podle vynálezu, obr. 2 příčný řez sušicím zařízením podle vynálezu v provozní poloze, obr. 3 boční pohled na sušicí uspořádání z obr. 2 v provozní poloze, obr, 4 příčný řez sušicím zařízením podle obr. 2 v zastaveném stavu a obr. 5 boční pohled na sušící uspořádání v zastaveném stavu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 schématicky znázorňuje zařízení ke šlichtování vláken, například tkané osnovy, které má sušicí zařízení 1 se znaky vynálezu. Tkaná osnova W, která má být šlichtována, je opatřena v nanášecím stroji 10 šlichtou a následně je vedena přes sušicí zařízení L Sušicí zařízení 1 sestává v podstatě ze dvou sušicích uspořádání 2, 3. Mezi spodním sušicím uspořádáním 2 a horním sušicím zařízením 3, je vytvořen průchozí otvor 4 pro vysoušené zboží W. Sušicí uspořádání 2, 3. jsou vytvořena jako horkovzdušná sušárna. Zboží W je ofukováno seshora i zespoda horkým proudem G plynu, který probíhá přibližně rovnoběžně se zbožím W.
Na obr. 2 je znázorněn příčný řez sušicím zařízením 1. Mezi spodním sušicím uspořádáním 2 a horním sušicím uspořádáním 3. je vytvořen průchozí otvor 4 se zhruba obdélníkovým průřezem. Průchozí otvor 4 slouží například pro uložení shluku vláken W osnovy, který má být vysoušen. Vlákna osnovy jsou uspořádána v jednom shluku s průřezem ve tvaru matrice. Sušicí uspořádání 2, 3 mají boční stěny 7, které stranově ohraničují průchozí otvor 4. Mezera 14, která je vytvořena mezi spodním okrajem 8. boční stěny 7 horního sušicího uspořádání 3. a horním okrajem 9 boční stěny 7 spodního sušicího uspořádání 2, je utěsněna těsnícím prostředkem 6. Jako těsnicí prostředek 6 mohou být použity například skleněné tkaniny.
Sušicí uspořádání jsou opatřena plynovými hořáky 5.. Každé sušicí uspořádání 2, 3. má na obou stranách vždy jeden plynový hořák 5.. Vzduch, který cirkuluje v sušicích uspořádáních 2, 1 tak může být homogenně ohříván.
Horní sušicí uspořádání 3 je zavěšeno v rámu 11. Rám 11 je podepírán postranními podpěrami 13 a může být pomocí ovládacího zařízení s elektromotorem a závitovým vřetenem, které nejsou znázorněny, zvedán vzhůru. V provozní poloze B (viz obr. 2) je horní sušárna 1 uspořádána tak, že mezera 14 mezi bočními stěnami 7 spodního sušicího uspořádání 2 a horním sušicím uspořádáním 3. je uzavřena.
Obr. 3 znázorňuje dvě sušicí uspořádání 2, 3. podle obr. 2 v pohledu z boku. Každé sušicí uspořádání má ventilátory 12. Ventilátory 12 jsou uspořádány v oblasti výstupu vysoušeného zboží W. Ventilátor 12 vytváří cirkulující proud G plynu. Proud G plynu je ohříván plynovými hořáky 5. a v oblasti vstupu zboží W vane v sušicím zařízení 1 zhruba rovnoběžně se zbožím W do průchozího otvoru 4. Proud G plynu je v oblasti výstupu zboží W ze sušárny znovu nasáván ventilátory 12. čímž vzniká cirkulace. Rovněž je možné známým způsobem odvést část cirkulujícího proudu G plynu a nahradit ji čerstvým vzduchem, aby se redukovala vlhkost vzduchu v proudu plynu. Proud G plynu je obecně čistý proud vzduchu, který obsahuje vodní páru. Bylo by ovšem možné si pro upravování zboží W představit také proud manipulačního média.
Spodní sušicí uspořádání 2 a horní sušicí uspořádání 3 jsou vytvořena v podstatě identicky a vzhledem k rovině E souměrnosti, ležící přibližně ve středu cesty zboží W, jsou vytvořena rovněž symetricky.
Při zastavení zařízení, například kvůli přetržení vlákna, je horní sušicí uspořádání 3. zdviženo do polohy S. při zastavení. Obr. 4 znázorňuje příčný řez sušicím zařízením 1 v poloze S. při zastavení. Průchozí otvor 4 vytvořený mezi spodním sušicím uspořádáním 2 a horním sušicím uspořádáním 3 má přitom v porovnání s provozní
W V V V V * * V ··· · · ·Φ· · · · • · · · · · · · · • · · · · · ♦ ··· ·· ··« ·· «·· polohou B větší průřez. Mezera 14 vytvořená mezi horním okrajem 9 boční stěny 7 spodního sušicího uspořádání 2 a spodním okrajem 8 boční stěny 7 horního sušicího uspořádání 3 už není v protikladu k provozní poloze B uzavřena. Teplota H. která panuje v průchozím otvoru 4, může, jak je schématicky znázorněno šipkami, unikat mezerou 14. Ve znázorněném příkladu provedení se horní sušicí uspořádání 3 zvedá o 80 cm. Mezera 14 Činí tedy 80 cm. Horní sušicí uspořádání X se zvedá rychlostí 50 mm za sekundu, takže polohy zastavení je dosaženo po 16 sekundách. Rychlost je kromě toho variabilně nastavitelná.
V případě přetržení vlákna může kromě toho obsluhující personál jednoduchým způsobem zavést mezerou ze strany nové vlákno podél sušicího zařízení 1. Vnitřek sušicího zařízení, zejména průchozí otvor 4, je díky mezeře 14 zvnějšku lehce přístupný.
Obr. 5 znázorňuje sušicí uspořádání 2, 3 v pohledu z boku ve stavu S při zastavení. Zboží W může být po přetržení vlákna vedeno sušárnou ze strany přes mezeru 14,
Horní sušicí uspořádání J se v případě provozní přestávky zvedá zejména motoricky. Zdvih může být ovládán manuálně nebo automaticky. Automatické vypnutí může nastat například v důsledku přetržení vlákna (které může být detekováno automaticky nebo manuálně) nebo také v důsledku mimořádného zvýšení teploty.
Ve stavu S při zastavení se sušicí uspořádání 2, 1 kromě toho výhodně vyřadí z Činnosti. V první radě to znamená, že plynový hořák 5 a ventilátory 12 se uvedou mimo provoz.
Sušicí zařízení X podle vynálezu umožňuje efektivní sušení zboží, například shluku vláken osnovy. Typickým způsobem prochází • *·· · · ··· · · · • · · · · · · · · · • ··· ···· ·♦· ··· ·« ··· ·· ··· sušicím zařízením současně až 10.000 vláken osnovy. V sušicím zařízení je přes zboží W veden proud G plynu o teplotě až 260 °C. Teplota proudu G plynu může být tak vysoká zvolena proto, že díky otevřené mezeře 14 ve stavu S. při zastavení nevzniká uvnitř sušicího zařízení 1 žádné shlukování tepla.
Efektivního sušení lze podobným způsobem dosáhnout tehdy, když se jedno první a jedno druhé sušicí uspořádání použije způsobem znázorněným na obr. 3. Není přitom bezpodmínečně nutné vytvořit první a druhé sušicí uspořádání vzájemně pohyblivé, pokud se provedou vhodná opatření k odstranění shlukování tepla. V případě přerušení provozu tak mohou odváděni horkého proudu G plynu usnadnit například bočně otevíratelné klapky a může být umožněn postranní přístup ke zboží W.
Příslušné klapky mohou být ovládány automaticky nebo také ručně.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Sušicí zařízení (1) k sušení kontinuálně dopravovaného zboží nebo tkané osnovy (W), zejména k sušení shluku vláken, s prvním sušicím uspořádáním (2) a s druhým sušicím uspořádáním (3), která mají boční stěny (7) a mezi nimiž je vytvořen průchozí otvor (4) pro vedeni zboží (W), přičemž první sušicí uspořádání (2) a druhé sušicí uspořádání (3) jsou vytvořena relativně vzájemně pohyblivá takovým způsobem, že průchozí otvor (4) v první poloze, zejména v poloze (S) při zastavení sušicího zařízení (1), má větší průřez než ve druhé poloze, zejména provozní poloze (B), přičemž první a druhé sušicí uspořádání (2, 3) jsou uspořádána nad sebou, vyznačující se tím, že druhé sušicí zařízení (3) je možné zvednout, přičemž obě sušící uspořádání přitom zůstávají vzájemně v podstatě rovnoběžná, a že mezi spodním okrajem (8) boční stěny (7) horního sušicího uspořádání (3) a horním okrajem (9) boční stěny (7) spodního sušicího uspořádání (2) je vytvořena mezera (14), která je v provozní poloze (B) v podstatě utěsněná a v poloze (S) při zastavení otevřená.
  2. 2. Sušicí zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že sušicí uspořádání (2, 3) jsou vytvořena jako horkovzdušná sušárna, ve které je proud (G) horkého plynu možné vést zejména zhruba rovnoběžně podél zboží (W).
  3. 3. Sušicí zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že sušicí zařízení (1) má nejméně jeden plynový hořák (5) pro ohřívání proudu (G) plynu.
    · ··· • · ···
  4. 4. Sušicí zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, že každé sušicí uspořádání (2, 3) má větší počet, zejména dva plynové hořáky (5), které jsou zejména individuálně regulovatelné.
  5. 5. Sušicí zařízeni (1) k sušeni kontinuálně dopravovaného zboží (W), zejména k sušení Šlichtovaného shluku vláken, s prvním sušicím uspořádáním (2) a druhým sušicím uspořádáním (3), mezi nimiž může procházet zboží (W), zvláště sušicí zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že první sušicí uspořádání (2) a druhé sušicí uspořádání (3) jsou vytvořena jako horkovzdušná sušárna, ve které je horký proud (G) plynu možné vést zhruba rovnoběžně podél zboží (W).
  6. 6. Sušicí zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že první sušicí uspořádání (2) je uspořádáno nad druhým sušicím uspořádáním (3), a že první sušicí uspořádání (2) a druhé sušicí uspořádání (3) jsou vzhledem k rovině souměrnosti vytvořena v podstatě zrcadlově.
  7. 7. Způsob zastavování nebo dočasně přerušovaného sušení kontinuálně dopravovaného zboží (W), zejména při použití sušicího zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, přičemž přepravní pohyb zboží (W) se zastavuje, vyznačující se tím, že zejména při nebo krátce před zastavením přepravního pohybu zboží (W) se druhé sušicí uspořádání (3) relativně zvedá vůči prvnímu sušicímu uspořádání (2), přičemž obě sušicí uspořádání přitom zůstávají vůči sobě v podstatě rovnoběžná.
CZ2001324A 1999-05-28 2000-05-19 Suąicí zařízení a způsob zastavování nebo dočasně přeruąovaného suąení kontinuálně dopravovaného zboľí CZ2001324A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP99201682A EP1055895A1 (de) 1999-05-28 1999-05-28 Trockner und Verfahren zum Trocknen von kontinuierlich geförderter Ware

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2001324A3 true CZ2001324A3 (cs) 2001-12-12

Family

ID=8240243

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2001324A CZ2001324A3 (cs) 1999-05-28 2000-05-19 Suąicí zařízení a způsob zastavování nebo dočasně přeruąovaného suąení kontinuálně dopravovaného zboľí

Country Status (10)

Country Link
US (1) US6557268B1 (cs)
EP (2) EP1055895A1 (cs)
JP (1) JP2003532855A (cs)
KR (1) KR20010079573A (cs)
AU (1) AU5215400A (cs)
BR (1) BR0006157A (cs)
CZ (1) CZ2001324A3 (cs)
DE (1) DE50011621D1 (cs)
ES (1) ES2253229T3 (cs)
WO (1) WO2000073720A1 (cs)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1445563A3 (en) * 2003-01-14 2006-12-20 Mantec Engineering S.r.l. Tunnel and support for a printing and/or coupling machine
DE102004056404B4 (de) 2004-11-23 2019-05-09 Dürr Systems Ag Trockner
DE102004061791A1 (de) 2004-12-22 2006-07-06 Dürr Systems GmbH Elektrotauchlackieranlage
DE102006030334A1 (de) * 2006-06-30 2008-01-03 Dürr Systems GmbH Trocknermodul für einen Trockner
DE102006055297A1 (de) 2006-11-23 2008-05-29 Dürr Systems GmbH Werkstückträger zum Fördern eines zu lackierenden Werkstücks
KR100923969B1 (ko) * 2008-03-03 2009-11-25 (유)대도 목초 건조장치
DE102010063260A1 (de) * 2010-12-16 2012-06-21 Dürr Systems GmbH Bausatz für einen Trocknerabschnitt eines Trockners und Verfahren zum Herstellen eines Trocknerabschnitts eines Trockners
DE102011005266A1 (de) * 2011-03-09 2012-09-13 Voith Patent Gmbh Vorrichtung
US9644891B2 (en) 2012-02-01 2017-05-09 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
US10876792B2 (en) 2012-02-01 2020-12-29 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
US11713924B2 (en) 2012-02-01 2023-08-01 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
US10240867B2 (en) 2012-02-01 2019-03-26 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
US10690413B2 (en) 2012-02-01 2020-06-23 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
ES2709693T3 (es) 2012-02-01 2019-04-17 Revive Electronics Llc Métodos y aparatos para el secado de dispositivos electrónicos
US9970708B2 (en) 2012-02-01 2018-05-15 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
US9488565B2 (en) 2012-11-14 2016-11-08 Revive Electronics, LLC Method and apparatus for detecting moisture in portable electronic devices
WO2014153007A1 (en) 2013-03-14 2014-09-25 Revive Electronics, LLC Methods and apparatuses for drying electronic devices
CA3009047A1 (en) 2014-12-23 2016-06-30 Revive Electronics, LLC Apparatuses and methods for controlling power to electronic devices

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2038457A (en) * 1932-12-23 1936-04-21 Venturini George Fabric drier
GB703283A (en) * 1950-04-25 1954-02-03 Julien Dungler Improvements in and relating to machines such as machines for drying fabrics and thelike in the form of webs, strips or bands
US3554502A (en) * 1968-05-15 1971-01-12 Goodyear Tire & Rubber Dryer or heater
US3688354A (en) * 1970-07-28 1972-09-05 Samcoe Holding Corp Method of handling and processing open width fabric
DE2130610A1 (de) * 1971-06-21 1972-12-28 Famatex Gmbh Fabrik Fuer Texti Vorrichtung zum Anheben von Deckeln von Textilbahnentrocknern
US3739491A (en) * 1971-09-22 1973-06-19 Tec Systems High velocity air web dryer
IT1014909B (it) * 1974-06-10 1977-04-30 Montini Prodotti Tessili S A S Impianto di asciugamento partico larmente per tessuti in genere
GB1600980A (en) * 1977-06-02 1981-10-21 Platt Saco Lowell Ltd Sizing machines
US4586268A (en) * 1982-02-19 1986-05-06 Vepa Aktiengesellschaft Heat treatment tunnel
DE3247459C2 (de) * 1982-12-22 1985-11-21 Lindauer Dornier Gmbh, 8990 Lindau Vorrichtung zum Behandeln von bahnförmigen Materialien mit einem gasförmigen Medium
JPS59152387U (ja) * 1983-03-30 1984-10-12 大阪瓦斯株式会社 布帛処理装置用プレドライヤ−
JPH018944Y2 (cs) * 1984-10-26 1989-03-10
US4905381A (en) * 1988-06-15 1990-03-06 Poterala Robert J Open top compact dryer oven for a web
JPH0630298Y2 (ja) * 1988-11-16 1994-08-17 井上金属工業株式会社 待機機能付きのシート材用乾燥装置及びこの乾燥装置を備えたシート材塗工ライン
JPH06102360B2 (ja) * 1991-05-27 1994-12-14 株式会社日本製鋼所 横延伸装置のオーブン
US5287637A (en) * 1992-03-27 1994-02-22 The Dow Chemical Company Apparatus to dry/heat treat continuous web stock of film
GB9216334D0 (en) * 1992-07-31 1992-09-16 Kodak Ltd Film transport means for use in a film dryer
IT1285328B1 (it) * 1996-05-16 1998-06-03 T M T Di Manenti & C Sas Apparecchio per l'imbozzimatura di fili di ordito.
FI104098B (fi) * 1998-03-31 1999-11-15 Valmet Corp Menetelmä ja laite kuiturainan kuivaamiseksi
FI103682B1 (fi) * 1998-06-05 1999-08-13 Tamfelt Oyj Abp Sovitelma paperikoneen kuivatusosaa varten
US6092303A (en) * 1998-06-05 2000-07-25 Eastman Kodak Company Apparatus and method for drying photosensitive material using radiant section and an air flow section
FI103681B (fi) * 1998-06-05 1999-08-13 Tamfelt Oyj Abp Sovitelma paperikoneen kuivatusosaa varten

Also Published As

Publication number Publication date
EP1101074B1 (de) 2005-11-16
ES2253229T3 (es) 2006-06-01
DE50011621D1 (de) 2005-12-22
KR20010079573A (ko) 2001-08-22
BR0006157A (pt) 2001-04-17
WO2000073720A1 (de) 2000-12-07
JP2003532855A (ja) 2003-11-05
EP1055895A1 (de) 2000-11-29
EP1101074A1 (de) 2001-05-23
US6557268B1 (en) 2003-05-06
AU5215400A (en) 2000-12-18

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ2001324A3 (cs) Suąicí zařízení a způsob zastavování nebo dočasně přeruąovaného suąení kontinuálně dopravovaného zboľí
US3605280A (en) Combination drying and tentering machine
US10948232B2 (en) Textile fiber drying
BR112012015314B1 (pt) módulo de exaustão de ar, módulo de suprimento de ar, sistema para transportar uma trama de fibra, extremidade seca de uma máquina de processamento de trama de fibra e método para impedir ar carregado de poeira escapar de uma zona localizada em uma parte seca de uma máquina de processamento de trama de fibra
GB2177187A (en) Infra-red web drier
DK146965B (da) Toerreapparat, der er indrettet til at drives med damp og varm luft, for tekstilbeklaedningsstykker
US20140060764A1 (en) Method for drying a fibrous web in a drying device, and drying device
CZ291683B6 (cs) Zařízení k chlazení pásu materiálu opouštějícího sušicí vymezenou oblast a způsob chlazení pásu materiálu
US4245397A (en) Apparatus for drying webs of photographic paper or the like
US20070107256A1 (en) Device and method for drying a treated product
US3605282A (en) Apparatus for drying fabric
US3069786A (en) Continuous drier for fibrous materials
US6073368A (en) Drying and/or fixing device
US8151392B2 (en) Method for smoothing articles of clothing, and tunnel finisher
KR100970776B1 (ko) 원단 경화장치
ITUB20155480A1 (it) Macchina asciugatrice di tessuto e metodo di asciugatura di tessuto
US2101335A (en) Art of drying materials
CZ20013723A3 (cs) Kondicionovační zařízení pro změnu obsahu vlhkosti tiskových a jiných materiálů, zejména papírových , a způsob jeho činnosti
US20130152421A1 (en) Device and Method for Heat Treating Continuously Conveyed Sheet Materials
EP1182289A2 (en) Warp sizer
JP2023534486A (ja) ベニヤパネルを乾燥させるための乾燥機
US3028682A (en) Treatment plant for continuous lengthy material in particular for textile materials
US411836A (en) Josiah k
JP2000230781A (ja) 単板乾燥機の熱風漏洩防止装置
GB2088426A (en) Drying wet textile fabrics