CZ16391A3 - Method of evaluating quality of yarn and apparatus for making the same - Google Patents

Method of evaluating quality of yarn and apparatus for making the same Download PDF

Info

Publication number
CZ16391A3
CZ16391A3 CS91163A CS16391A CZ16391A3 CZ 16391 A3 CZ16391 A3 CZ 16391A3 CS 91163 A CS91163 A CS 91163A CS 16391 A CS16391 A CS 16391A CZ 16391 A3 CZ16391 A3 CZ 16391A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
cleaning
yarn
cleaner
profile
coordinate system
Prior art date
Application number
CS91163A
Other languages
English (en)
Inventor
Peter F Dr Aemmer
Original Assignee
Zellweger Uster Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from CH259/90A external-priority patent/CH680803A5/de
Priority claimed from CH193790A external-priority patent/CH683538A5/de
Application filed by Zellweger Uster Ag filed Critical Zellweger Uster Ag
Publication of CZ16391A3 publication Critical patent/CZ16391A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01NINVESTIGATING OR ANALYSING MATERIALS BY DETERMINING THEIR CHEMICAL OR PHYSICAL PROPERTIES
    • G01N33/00Investigating or analysing materials by specific methods not covered by groups G01N1/00 - G01N31/00
    • G01N33/36Textiles
    • G01N33/365Filiform textiles, e.g. yarns

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Pathology (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Filamentary Materials, Packages, And Safety Devices Therefor (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Separation Using Semi-Permeable Membranes (AREA)
  • Length Measuring Devices With Unspecified Measuring Means (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu vyhodnocování kvality příze zjišťováním jejích vad a jejích třídění a počítání pro stanovení mezí čistoty zařízení na čištění příze.
Dosavadní stav techniky
U takového způsobu známého ze zařízení pro třídění vad příze USTER CLASSIMAT /USTER - zapsané označení zboží firmy Zellveger Uster AG/ se třídí vady příze podle délky a průřezu do etikem 23 tříd pro krátká tlustá místa, zdvojená vlákna, dlouhá tlustá místa a dlouhá tenká místa. Pomocí šablon USTER KOREELATOR se z výsledků zařízení CLASSDíAT při zohlednění požadavků uživatele zjišťují parametry čistoty /srovnávací délky a citlivost/. Odpovídající hodnoty pro průřez vady /= citlivost/ a pro srovnávací délku, to jest délku, na které má průřez příze střední hodnotu, se nastaví na čističi příze. Ačkoli se tento způsob v praxi prosadil a velmi dobře osvědčil, je z dnešního hlediska manipulace se šablonami považována za nepohodlnou.
Vyčištěná příze samozřejmě vykazuje ještě vady, a sice takové, které při nastavení Čističe byly brány jako tolerovatelné. Proto existuje s ohledem na tyto nevyčištěné vady příze určitý kvalitativní rozdíl mezi různými cívkami s vyčištěnou přízí. Tento kvalitativní rozdíl existuje ale i na základě dalších parametrů, jako například počtu spojů nebo uzlů, počtu smotků nebo na základě variačních koeficientů stejnoměrnosti /CVf/. Kromě toho existuje i rozdíl co se týče chyb příze použitých u zařízení USTER CLASSIMAT.
V patentové přihlášce C.H č. 00 259/90-4 je popsán způsob kvalitativního třídění elektronicky čištěné příze, u kterého se převádí srovnáváním signálů odvozených od průřezů s přídavnými mezemi třídění, které jsou užší než příslušné meze čistoty, tak zvané virtuální čištění.
Úkolem vynálezu je vyřešit způsob vyhodnocování kvality příze, kterým může být jednak podpořeno účinně uvedené virtuální Čištění a který je jednak ve srovnání se zařízením USTER CLASSD1AT výkonnější a pružnější a také méně nepohodlné.
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen způsobem vyhodnocování kvality příze zjišťováním jejích vad a jejich třídění a počítání pro stanoveni mezi čistoty zařízení na čištění příze, podle vynalezu, jehož podstatou je, že seřizovači parametry srovnávací délka a citlivost se stanoví ve vztahu k počtu odpovídajících zásahů čističe a tfm se vytvoří čisticí profil, který představuje funkční'’ souvislost mezi množstvím všech teoreticky možných kombinací uvedených seřizovačích parametrů a zásahů čističe, a z kterého lze seznat pro libovolné kombinace seřizovačích parametrů očekávaný počet zásahů čističe.
Když se například nanese na osu x srovnávací délka, na osu v citlivost a na osu z_ počet zásahů Čističe, přičemž osy x, y, z_ jsou osami trojrozměrného pravoúhlého souřadnicového systému, potom je čisticí profil tvořen plochou vyklenutou proti počátku, ohraničenou kladnými souřadnicovými poloosami. Zjišťováním čisticího profilu pro danou přízi v kombinaci s danými typy čističů příze jo možno pro každou libovolnou kombinaci ze všech existujících kombinací seřizovačích parametrů určitého typu čističe vypracovat prognózu očekávané Četnosti řezů tím, že na rovině souřadnic x, v se vyhledá bod odpovídající seřízení radnice odpovídá čisticích parametru a v něm se vztyčí kolmice. Sou£ průsečíku této kolmice s čisticím profilem potom u daného seřízení očekávané četnosti řezů.
Vynález se dále týká zařízení pro provádění uvedeného způsobu s měřícími hlavami pro snímání průřezu vyhodnocované příze, s řídicí jednotkou a vyhodnocovacími jednotkami, na kte ré jsou mcricí hlavy připojeny.
Podstatou zařízení podle vynálezu je, že řídicí jednotka obsahuje procesorovou jednotku, ve které se shromažďují signály dodávané měřicími hlavami a předzpracované vyhodnocovacími jednotkami, digitalizují a ukládají v paměťových oblastech a signály uložené v paměťových oblastech se zpracují, a že při zpracování většího počtu párů hodnot seřizovačích parametrů se uskutečňuje virtuální čištění, při němž se uvedené signály srovnávají s větším počtem různých, mezí třídění, přičemž každé překročení jedné meze třídění vyvolá zaregistrování virtuálního zásahu čističe.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále popsán na příkladu provedení s odkazem na přiložené výkresy, na nichž znázorňují:
obr. 1 diagram pro objasnění funkce s čisticím profilem podle vynálezu a obr. 2 celkový pohled na zařízení pro provádění způsobu podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje trojrozměrný pravoúhlý souřadnicový systém, na jehož ose x je nanesena táli zvaná srovnávací délka /= délka, na které je provedena střední hodnota průřezu
- 4 příze/, na ose v citlivost /- chybný průřez/ a na ose z četnost řezů /například v logaritmickém měřítku/ pro určitou čisticí délku příze. Množina všech bodů s kladnými souřadnicemi prostoru ohraničeného těmito souřadnicovými osami představuje množinu všech teoreticky možných kombinací seřizovačích narametrů a řezů čističe všech možnvch zařízení na čiši v Z V Z * Λ W* 1 «» « ft
U X £.· '-r f
U dané příze dané délky definuje množina všech teoreticky možných kombinací seřizovačích parametrů /srovnávací délky, citlivost/ daného zařízení na Čištění příze množinu očekávaných řezů Čističe ke každé z těchto možných kombinací s daným zařízením na čištění příze. Zkušenost ukazuje, že tato množina je spojitou a derivovatelnou funkcí množiny možných kombinací seřizovačích parametrů a z toho vyplývá, že počet řezů Čističe vzniklých z každé možné kombinace seřizovačích iu β v u? WCJ
414 .I (Λ parametrů lze znázornit v uvedeném souřadnicové ko spojitou plochu.
Tato spojitá plocha označené na obr. 1 jako RP a dále uváděná jako čisticí profil je geometrickým místem počtu všech řezů čističe při čištěni dané příze dané délky na daném zařízení na čištění příze, jako funkce všech libovolných kombinací seřizovačích parametrů tohoto zařízení. Protože na základě zkušenosti pro každou prakticky existující přízi obecně se snímanou srovnávací délkou a snímanou citlivostí čističe příze počet očekávaných řezů čističe stoupá, má čisticí profil znázorněný na obr. 1, vyklenutý dovnitř nebo, vztaženo k počátku souřadnic, konkávní tvar.
Zjišťování čisticího profilu speciálních typů čištění pro danou přízi dané délky se provádí tím, že technickým měřením se určí jednotlivé bodové hodnoty a z...nich se s ohledem na statistický rozptyl algoritmicky vypočtou interpolací a zaokrouhlením nezihodnoty potřebné pro znázornění. Zjišťování
- 5 bodových hodnot čisticího profilu technickým měřením se uskutečňuje tím, že čistič příze se vytvoří tak, že pro všechny tyto bodové hodnoty provádí virtuální čištění popsané v patentové přihlášce Ch Č. CO 259/9C-4. To tedy znamená, že tento čistič příze pro všechny kanály a pro všechny možné meze třídění registruje a počítá překročení příslušných mezních hodnot.
Když jsou tyto čisticí profily zjištěny, potom je možno pro každou libovolnou kombinaci ze všech existujících kombinací seřizovačích parametrů jednoho typu čističe vypracovat prognózu očekávatelných četností řezů tím, že se na každé rovině souřadnic x-v vyhledá bod odpovídající určitému seřízení čisticích parametrů a v něm se vztyčí kolmice. Souřadnice £ průsečíku této kolmice s plochou čisticího profilu potom odpovídá při daném seřízení očekávané četnosti řezů.
Obr. 2 znázorňuje celkové vytvoření zařízení pro třídění vad příze pracujícího způsobem podle vynálezu. Podle vyobrazení sestává toto zařízení z určitého počtu měřicích hlav toho druhu, jaký byl už použit i pro elektronické čištění příze, uspořádaných na snovacím stroji. Měřicí hlavy £ jsou spojeny s vyhodnocovacími jednotkami 2, které jsou zase připojeny na řídicí jednotku 2· Tato řídicí jednotka 3 technicky odpovídá řídicí jednotce zařízení na čištění příze USTER POLZIATIC s tak zvaným Q - paketem, což je specializovaná procesorová jednotka 4, která řídí následující funkce:
1. Shromažďování a vyrovnávání signálů z měřicích hlav :
- Přijímání analogových signálů s měřicích hlav 1_.
- Ukládání digitalizovaných signálů od příze ve vyrovnávacích paměťových oblastech a sice tak, že tyto signály téže měřicí hlavy 1_ se uloží vždy v příslušné paměťové oblasti, a že tyto paměťové oblasti
- 6 jsou organizovány a spravovány jako tak zvané bubnové paměti.
2. Zpracování signálů uložených v ták zvaných paměťových oblastech:
- Zpracování paměťové oblasti podle další časově zachycené formy.
- Zpracování každé paměťové oblasti tak, že se provede virtuální čištění pro větší počet párů hodnot ze srovnávací délky a citlivosti.
- Volba směrodatných párů hodnot pro virtuální čištění tak, aby ležely uvnitř z hlediska použití zajímavé oblasti pravoúhlého souřadnicového systému opsaného osami srovnávací délky/citlivosti tak, že hustota těchto párů hodnot je v blízkosti počátku souřadnicového systému vysoká a s přibývající vzdáleností se zmenšuje.
- Volba souřadnicového systému, u něhož jedna nebo obě osy jsou cejchovány podle lineární,logaritmické nebo přibližně logaritmické stupnice.
- Ukládání výsledků virtuálního čištění ve vyrovnávacích paměťových oblastech tak, že výsledky signálů od příze téže měřicí hlavy £ se ukládají vždy v příslušné paměťové oblasti, a že tyto paměťové oblasti jsou organizovány a spravovány jako bubnové paměti
Jak lze dále z obr. 2 seznat, je řídicí jednotka 2 spojena s personálním počítačem 5.» který je dále připojena tiskárna 6. Používání personálního počítače 5. raí* mimo jinc tu výhodu, že jeho obrazovka slouží pro zobrazování výsledků. Pro toto zobrazování existují následující možnosti:
- Trojrozměrné grafické muže být na obrazovce fokace a rotace.
zobrazení čisticího profilu, který eventuálně doplněn funkcemi trans- Dvojrozměrné zobrazení čisticího profilu jako hotovaná normální projekce, a sice buď jako pravoiíblé tabulkové schéma podobné jako znázornění u zařízení USTEH CL.1SSIMAT, přičemž do jednotlivých políček se nanášejí bodové hodnoty, nebo ve formě výškových křivek stejné četnosti řezu.
- U zmíněných zobrazení se například na obrazovce provede překrytím či prolnutím kurzor, který se pomocí vhodného zaváděného média může na rovině os x-v pohybovat. Hodnota četnosti řezů odpovídající souřadnicím kurzoru se potom v trojrozměrném znázorněném čisticím profilu znázorní jako průsečík a/nebo číselná hodnota v textovém sloupci.
Tato prognostická hodnota četnosti řezů ukazuje u příslušného seřízení čištění očekávaný počet řezu čističe přímo a činí proto dosavadní manipulaci se šablonami zbytečnou.
I když je na obr. 1 znázorněn pravoúhlý systém souřadnic, tak toto znázornění nelze v řádném případě chápat jako omezující, protože samozřejmě lze použít i jiných souřadnicových systémů.
I když bylo víckrát použito pojmu srovnávací délka a citlivost, je zřejmé, že pro vypracování čisticího profilu lze použít i dalších parametrů. Tak například lze použít místo srovnávací délky délku vady a místo citlivosti změnu průřezu. Kromě toho se může vyhodnocování kvality příze uskutečnit přídavně nebo alternativně ke zjišťování uvedených vad příze i zjišťováním imperfekcí /nedokonalostí/, kterými se rozumí tak zvané Časté vady, to jest tlustá místa, tenká místa a smotky, které u systému CLASSIIÍAT nejsou klasifikovány jako vady a které se obvykle ani nečistí.
Ohledně imperfekcí se poukazuje na publikaci USTBB ?Ievs Bulletin, č, 26, listopad 1978, kapitola Die Vertrauensbereiche von Dílnnstellen, Dickstellen und Nissen /Rozsahy tenkých míst, tlustých míst a smotků/.

Claims (15)

1. Způsob vyhodnocování kvality příze zjištováním jejich vad a jejich třídění a počítání pro stanovení mezí čistoty zařízení na čistění příze, vyznačující se tím, že seřizovači parametry srovnávací délka /x/ a citlivost /y/ se stanoví ve vztahu lí počtu odpovídajících zásahů čističe a tím se vytvoří Čisticí profil /RP/, který představuje funkční souvislost mezi množstvím všech teoreticky možných kombinací uvedených seřizovačích parametrů a zásahů čističe, a z kterého je seznáte lný očekávaný počet zásahů čističe pro libovolné kombinace seřizovačích parametrů.
2. Způsob podle bodu vyznačující se tím, Se -cávací dálka /x/, citlivost /y/ a počet /z/ zásahů čističe se vždy nanesou na jednu z os trojrozměrného, s výhodou pravoúhlého souřadnicového systému, takže čisticí profil /RP/ je vytvořen plochou ohraničenou kladnými souřadnicovými poloosami.
3. Způsob podle bodu 2, vyznačující se tím, že pro zjištění čistícího profilu /R?/ se technickým měřením určí jednotlivé bodové hodnoty a z nich se vypočítají interpolací mezilehlé hodnoty potřebná pro znázornění.
4. Způsob podle bodu 3, vyznačující se tím, že zjišťování bodových hodnot Čisticího profilu /RP/ technickým měřením se uskutečňuje současným virtuálním čištěním všech bodových hodnot daného páru seřizovačích parametrů, přičemž signály od příze se srovnávají s větším počtem mezí třídění, přičemž
- 1C každé překročení meze třídění ho zásahu čističe a každá mez hodnotě.
vyvolá zaregistrování virtuálnítřídění odpovídá jedné bodové
UJ.
5. Způsob padle bodu 4, Čisticího profilu /??/ se yyznarniifií se uskutečňuje ve tím, že zobrazováformě trojrozměrné grafiky.
6. Způsob podle bodu 4, vyznačující se tím, ní čisticího profilu dvojrozměrné se uskutečňuje normální projekce.
7. Způsob podle bodu 6. vyznačující se tím, profil je znázorněn jako tabulka obsahující více nichž jsou zaneseny bodové hodnoty.
že zobrazovájako kótovaná že čisticí políček, do
8. Způsob podle hodu 6, vyznačující se tím, že čisticí profil je znázorněn ve formě křivek s vždy stejnou četností řezů.
9. Způsob podle jednoho z bodů ! až 5, vyznačující se tím, že jako parametrů pro zjišťování Čisticího profilu /RP/ se použije délka vady a/nebo změna průřezu.
1C. Způsob podle jednoho z bodů 1 až 8, vyznačující se tím, že pro vyhodnocení kvality příze se navíc použije tak zvaných imperfekcí, což jsou obvykle nevyčištěné časté vady.
11. Zařízení k provádění způsobu podle bodu 1, s měřicími hlavami ke snímání průřezu vyhodnocované příze, s řídicí jednotkou a s vyhodnocovacími jednotkami, na než jsou měřicí hlavy připojeny, vyznačující se tím, že řídicí jednotka /3/ obsahuje procesorovou jednotku /4/, ve které se shromažďují signály dodávané měřicími hlavami /1/ a předzpracované vyhodnocovacími jednotkami /2/, digitalizují a ukládají v panelových oblastech a signály uložené v paměťových oblastech se zpracují, a že při zpracování většího počtu párů hodnot seřizovačích parametrů se uskutečňuje virtuální čištění, při němž se uvedené signály srovnávají s větším počtem různých mezí třídění, přičemž každé překročení jedné meze třídění vyvolá zaregistrování virtuálního zásahu čističe.
12. Zařízení podle bodu 11, vyznačující se tím, že meze třídění tvoří bodové hodnoty pro čisticí profil /RP/, jehož znázornění se uskuteční ve formě trojrozměrné grafiky na obra zovce /5/ spojené s řídicí jednotkou /3/.
13. Zařízení podle bodu 12, vyznačující se tím, že volba páru hodnot směrodatných pro virtuální čištění se provádí tak, aby tyto ležely uvnitř z hlediska použití zajímavé oblasti pravoúhlého souřadnicového systému opsaného osami srovnávací délky /x/ a citlivosti /y/ tak, že hustota těchto párů hodnot je v blízkosti počátku souřadnicového systému vysoká a s přibývající vzdáleností klesá.
14. Zařízení podle bodu 13, vyznačující se tím, že na třetí ose /z/ souřadnicového systému je nanesen počet zásah”; čističe, a že jedna nebo více os souřadnicového systému je
- 12 cejchováno podle lineární, ritmické stupnice.
logaritmické nebo přibližně loga
15. Zařízení podle bodu 14, vyznačující se na obrazovce /5/ provedeným překrytím kurzore“; pohyblivým na rovině os x-y souřadnicového systému a znázorněním souřadnicím kurzoru odpo vídající hodnoty počtu očekávatelných zásahu čističe jako prii sečíku kolmice spuštěné na průsečík těchto souřadnic, s čisti cím profilem /RP/.
16. Zařízení podle bodu 15, vyznačující se tím, že zobra zení hodnot pro příslušný průsečík je provedeno v tabulkovém popisovém rámci, s výhodou v textovém sloupci.
CS91163A 1990-01-26 1991-01-25 Method of evaluating quality of yarn and apparatus for making the same CZ16391A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CH259/90A CH680803A5 (cs) 1990-01-26 1990-01-26
CH193790A CH683538A5 (de) 1990-06-08 1990-06-08 Verfahren zur Qualitätsbewertung von Garnen und Einrichtung zur Durchführung des Verfahrens.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ16391A3 true CZ16391A3 (en) 1993-10-13

Family

ID=25684057

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS91163A CZ16391A3 (en) 1990-01-26 1991-01-25 Method of evaluating quality of yarn and apparatus for making the same

Country Status (7)

Country Link
EP (1) EP0439767B1 (cs)
JP (1) JPH04218712A (cs)
CN (1) CN1053649A (cs)
AT (1) ATE134182T1 (cs)
CZ (1) CZ16391A3 (cs)
DE (1) DE59010137D1 (cs)
ES (1) ES2082818T3 (cs)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH683350A5 (de) * 1991-09-11 1994-02-28 Peyer Ag Siegfried Verfahren und Vorrichtung zum Klassifizieren und Reinigen von Garnen.
EP0877108B1 (de) * 1997-04-23 2003-07-16 Uster Technologies AG Verfahren und Vorrichtung zum Reinigen von Garnen
DE10129201A1 (de) * 2001-06-18 2002-12-19 Rieter Ingolstadt Spinnerei Eigenoptimierung für fadenführende Maschinen
CH699219A1 (de) * 2008-07-25 2010-01-29 Uster Technologies Ag Verfahren und Vorrichtung zur Garnreinigung.
CH701957A8 (de) 2009-10-02 2011-11-15 Uster Technologies Ag Verfahren zum Festlegen einer Reinigungsgrenze auf einer Garnreinigungsanlage.
JP5901030B2 (ja) 2010-11-25 2016-04-06 ウステル・テヒノロジーズ・アクチエンゲゼルシヤフト ジェットルームを制御する方法及び装置
EP2643510B1 (en) 2010-11-25 2016-05-11 Uster Technologies AG A method and apparatus for controlling a jet loom
CN103415455B (zh) 2011-03-16 2016-11-16 乌斯特技术股份公司 表征伸长织物测试材料的设备和方法
CN106283590B (zh) * 2015-05-22 2018-07-24 上海工程技术大学 花式纱线外观的可视化、数字化表征测试装置与方法
JP2018034917A (ja) * 2016-08-29 2018-03-08 村田機械株式会社 クリアリングリミット設定装置及び糸巻取機
CN110596356A (zh) * 2019-09-19 2019-12-20 重庆市开州区静惟莎制衣厂 一种织物吸湿性能测试仪及测试方法
CN116675069A (zh) * 2022-03-29 2023-09-01 马绍锋 基于物联网的纺织废料回收利用方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1247917A (en) * 1968-11-13 1971-09-29 Zellweger Uster Ag Displaying of the relationship between the settings of electronic yarn cleaners
US4184769A (en) * 1975-01-24 1980-01-22 Zellweger Uster, Ltd. Determination of yarn defects
DE2820097C3 (de) * 1977-05-23 1980-02-28 Gebrueder Loepfe Ag, Wetzikon (Schweiz) Verfahren zur Bestimmung der Häufigkeit von Garnfehlern
CH680803A5 (cs) * 1990-01-26 1992-11-13 Zellweger Uster Ag

Also Published As

Publication number Publication date
ES2082818T3 (es) 1996-04-01
EP0439767A3 (en) 1992-03-04
EP0439767A2 (de) 1991-08-07
EP0439767B1 (de) 1996-02-14
CN1053649A (zh) 1991-08-07
JPH04218712A (ja) 1992-08-10
ATE134182T1 (de) 1996-02-15
DE59010137D1 (de) 1996-03-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ16391A3 (en) Method of evaluating quality of yarn and apparatus for making the same
US6988018B2 (en) System and method for analyzing controlling forming sections of a paper machine in operation
CN103590230B (zh) 一种测量花纱特征的方法
US5178008A (en) Method and apparatus for the qualitative assessment and classification of yarns during a yarn clearing process
US3610899A (en) Method of obtaining variances of a characteristic of a sheet material
JP4117583B2 (ja) 糸をクリアリングするための方法及び装置
JP5680653B2 (ja) 糸欠陥除去装置に欠陥除去限界を規定する方法
KR20010022307A (ko) 기판상의 구조 요소의 에지의 거리 p를 결정하는 방법
JP6999588B2 (ja) 移動経路予測システム、移動経路予測方法、コンピュータプログラム
EP0373169B1 (en) A method and arrangement for determining the size and/or the shape of a freely falling object
JP2544593B2 (ja) 数値制御装置
JPH08233795A (ja) クロマトグラフ用データ処理装置
EP0866965A1 (en) Yarn and fabric simulation system
JP2003500315A (ja) 糸を清掃する方法及び装置
JPH0756997A (ja) 作業割付システム
CA1239484A (en) Aperture measuring system for cord reinforced tire fabric
JP6938563B2 (ja) 製造の管理を支援するシステム及び方法
DE4019957A1 (de) Verfahren zur qualitaetsbewertung von garnen und einrichtung zur durchfuehrung des verfahrens
JPH05317625A (ja) フィルターメンテナンス警告出力装置
JPH09115025A (ja) 印刷物の識別装置
Bošnak Evolving principal component clustering for 2-D LIDAR data
Kosut et al. Optimal sensor system design for state reconstruction
JP2709092B2 (ja) スペクトラム三次元表示方法
JP2892353B2 (ja) 描画装置
JPH0778425B2 (ja) 3次元データ補間方法