CS277112B6 - Connexion for checking up an end amplifier and its load - Google Patents

Connexion for checking up an end amplifier and its load Download PDF

Info

Publication number
CS277112B6
CS277112B6 CS903574A CS357490A CS277112B6 CS 277112 B6 CS277112 B6 CS 277112B6 CS 903574 A CS903574 A CS 903574A CS 357490 A CS357490 A CS 357490A CS 277112 B6 CS277112 B6 CS 277112B6
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
load
transistor
microcomputer
electronic switch
amplifier
Prior art date
Application number
CS903574A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Holst
Klaus Pape
Gerhard Ruhnau
Original Assignee
Wabco Westinghouse Fahrzeug
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Wabco Westinghouse Fahrzeug filed Critical Wabco Westinghouse Fahrzeug
Publication of CS277112B6 publication Critical patent/CS277112B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H03ELECTRONIC CIRCUITRY
    • H03FAMPLIFIERS
    • H03F1/00Details of amplifiers with only discharge tubes, only semiconductor devices or only unspecified devices as amplifying elements
    • H03F1/52Circuit arrangements for protecting such amplifiers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60TVEHICLE BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF; BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF, IN GENERAL; ARRANGEMENT OF BRAKING ELEMENTS ON VEHICLES IN GENERAL; PORTABLE DEVICES FOR PREVENTING UNWANTED MOVEMENT OF VEHICLES; VEHICLE MODIFICATIONS TO FACILITATE COOLING OF BRAKES
    • B60T8/00Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force
    • B60T8/32Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration
    • B60T8/88Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration with failure responsive means, i.e. means for detecting and indicating faulty operation of the speed responsive control means
    • B60T8/885Arrangements for adjusting wheel-braking force to meet varying vehicular or ground-surface conditions, e.g. limiting or varying distribution of braking force responsive to a speed condition, e.g. acceleration or deceleration with failure responsive means, i.e. means for detecting and indicating faulty operation of the speed responsive control means using electrical circuitry
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60TVEHICLE BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF; BRAKE CONTROL SYSTEMS OR PARTS THEREOF, IN GENERAL; ARRANGEMENT OF BRAKING ELEMENTS ON VEHICLES IN GENERAL; PORTABLE DEVICES FOR PREVENTING UNWANTED MOVEMENT OF VEHICLES; VEHICLE MODIFICATIONS TO FACILITATE COOLING OF BRAKES
    • B60T2270/00Further aspects of brake control systems not otherwise provided for
    • B60T2270/40Failsafe aspects of brake control systems
    • B60T2270/415Short-circuit, open circuit failure

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)
  • Amplifiers (AREA)
  • Testing Electric Properties And Detecting Electric Faults (AREA)

Description

Vynález se týká zapojení pro kontrolu koncového zesilovače a jeho zátěže, zejména v protiblokovacím systému pro motorová vozidla, s nejméně jedním mikropočítačem pro vytváření řídicích -* signálů pro zátěž a s koncovým zesilovačem zapojeným mezi mikropočítačem a zátěží.
V protiblokovacích systémech v motorových vozidlech musí být splněny zejména vysoké požadavky na funkční spolehlivost. Všechny případně se vyskytující elektrické nebo mechanické závady musí se rozpoznat co nejrychleji. Elektronické prvky musí potom reagovat tak, aby se systém, např. pomocí částečného odpojení, uvedl zpět do spolehlivého stavu. V extrémním případě se musí blokovací ochranný systém odpojit, takže potom se může motorové vozidlo zabrzdit jen běžným způsobem.
Jsou již známy zkušební obvody pro elektronické prvky protiblokovacích systémů. Tak se např. podle DE-A 26 31 569 vysílají zkušební impulsy do regulačního kanálu, za koncovým zesilovačem se odebírají a zkoušejí na správnost. Impulsy jsou přitom tak krátkodobé, že dále zapojený magnetický ventil se mechanicky nesepne.
V protiblokovacím systému se musí kontrolovat zejména jeho koncový stupeň. Tento je jak známo řízen logickým obvodem nebo mikropočítačem podle rychlosti, případně urychlení kontrolovaného kola.
Výkonový tranzistor koncového stupně řídí· přitom proudové napájení magnetického ventilu ovládajícího brzdu kola.
Přitom se mohou vyskytnout následující poruchy. Může nastat přerušení vinutí magnetického ventilu, tj. zátěže, zkrat, nebo může nabýt nepřípustných odporových hodnot. Stejné možnosti poruch platí také pro spojovací kabel mezi koncovým stupněm a zátěží.
Dále může i koncový tranzistor samotný vykazovat přerušení nebo zkrat.
Pro snímání uvedených poruch je možné, zařadit do spojovacího vedení k zátěži nízkoohmický proudový měřící odpor. Tím se mohou rozpoznat příliš vysoké, nebo příliš malé proudové hodnoty. Vysoké proudy, které jsou spínány v protiblokovacím systému by však způsobovaly nepřípustně vysoký napěťový úbytek na měřícím odporu.
Dále je možné, indikovat poruchu nepřímo pomocí kontroly spínací doby magnetického ventilu, která je zpravidla v systému uspořádaná. Toto však není ve všech případech možné. Tak se může např. při řazení na nižší rychlost na hladké cestě pokryté např. ledem nebo sněhem kolo po delší dobu blokovat, aniž by se brzdilo. V tomto případě by byla indikovaná porucha, ačkoliv by ve skutečnosti zapojení pracovalo správně.
Úkolem vynálezu je navrhnout zapojení, kterým by se shora uvedené poruchy, zejména zkrat v koncovém stupni, nebo přerušení ve spojovacím kabelu nebo v zátěži elektronického systému, zejméCS 277112 B6 na protiblokovacího systému, mohly spolehlivě rozpoznat a rozlišit.
Rozlišovací možnost je důležitá zejména u protiblokovacího systému pro motorová vozidla. Zde se musí totiž při poruše koncového tranzistoru, zejména při zkratu, systém ihned odpojit, nebot při stálém dodávání proudu regulačnímu ventilu, k čemuž v tomto případě dochází, by se příslušné kolo nedalo vůbec brzdit, což je možno označit jako kritický případ.
Naproti tomu při přerušení v zátěži není třeba systém odpojovat, nebot v tomto případě blokuje se pouze příslušné kolo a tudíž přispívá k brzdění, což je možno označit jako kritický případ.
Výše uvedené nedostatky odstraňuje zapojení pro kontrolu koncového zesilovače a jeho zátěže podle vynálezu a kterého podstata spočívá v tom, že paralelně ke koncovému tranzistoru koncového zesilovače je připojená odporová větev.
Rozvinutí vynálezu spočívá v tom, že odporová větev sestává jen z jednoho odporu, který je jedním koncem připojený k výstupu elektronického spínače, kterého třetí svorka je připojená na napájecí napětí.
Odporová větev může sestávat ze dvou v sérii zapojených odporů, na jejichž spojovací uzel je napojen výstup elektronického spínače.
Dalším význakem vynálezu je, že elektronický spínač je vytvořen jako tranzistorový spínač.
Posledním význakem vynálezu pak je, že výstup elektronického spínače je spojen s první svorkou mikropočítače.
Výhodnost zapojení podle vynálezu spočívá zejména v tom, že spolehlivě rozpozná a rozlišuje zkrat v koncovém' stupni, přerušení ve spojovacím kabelu nebo v zátěži elektronického systému, zejména pak v protiblokovacím systému. V závislosti na tom se pak systém odpojí nebo ponechá připojený.
Vynález bude v dalším textu blíže objasněn na příkladech konkrétního provedení, jejichž schéma zapojení jsou znázorněna na výkresech.
Na obr. 1 je znázorněno blokové schéma zapojení protiblokovacího systému podle stavu techniky.
Na obr. 2 je znázorněno první provedení kontrolního zapojení podle vynálezu.
Na obr. 3 je znázorněno, druhé provedení kontrolního zapojení podle vynálezu.
Na obr. 4 a 5 je znázorněno schéma zapojení elektronického spínače.
V obr. 1 je znázorněno blokové schéma zapojení známého protíblokovacího systému vozidla. Na něm bude blíže vysvětleno zapojení pro kontrolu podle vynálezu. Zapojení může být samozřejmě také použito s jinými elektronickými prvky s koncovým zesilovačem.
Snímač 1 otáček uspořádaný u regulovaného kola vytváří signály, úměrné rychlosti kola, které po neznázorněné úpravě se přivádějí mikropočítači 2. Mikropočítač 2 obsahuje program, podle kterého se tvoří ze signálů snímače 1 otáček odpovídající řídicí signály pro zátěž 4.« Zátěží 4 je zde magnetický ventil, který je zařazen v tlakovém potrubí brzdového válečku příslušného regulovaného kola, které není znázorněno. Odpovídajícím řízením brzdného tlaku se známým způsobem zabrání blokování kola a kolo se stále udržuje v optimálním rozsahu skluzu přibližně 20 %.
Mezi mikropočítačem 2 a magnetickým ventilem, tvořícím zátěž 4 je zařazen pro zesílení výstupního signálu mikropočítače 2 koncový zesilovač 3. Tento sestává z více tranzistorů, z nichž je znázorněn koncový tranzistor 5 v obr. 2a 3. Pro mikropočítač 2 postačuje stabilizované provozní napětí Ustai5, zatím co pro koncový zesilovač 3 je v důsledku příjmu vyšších proudů upraven přímý přípoj na napájecí napětí Ug baterie vozidla. Z tohoto důvodu není pro mikropočítač 2 přímo rozpoznatelné, zda např. při zkratu zátěže 4 poklesne napájecí napětí Ug baterie vozidla.
V obr. 2 je blíže znázorněno blokové schéma zapojení z obr. 1, doplněné o uspořádání kontroly koncového zesilovače 2 podle vynálezu. Stejné vztahové značky jsou přiřazeny stejným konstrukčním částem. Koncový zesilovač 3 obsahuje koncový tranzistor 5. Tento je řízen mikropočítačem 2 podle pohybu kola prostřednictvím vedení 13.· Prostřednictvím koncového tranzistoru 5 je napájena zátěž 4, tvořená zde magnetickým ventilem.
Koncový tranzistor 5 je překlenut sériovým spojením odporové větve 19, tvořené zde jediným odporem 6 a elektronického spínače 10♦ Jeden konec odporu 6 je připojen do uzlu 9. mezi koncovým tranzistorem 5 a zátěží 4.. Pomocí elektronického spínače 10 může se druhý konec odporu 6. připojovat bud na emitor koncového tranzistoru 5 nebo uzemnit. Pro přepínání slouží řídicí vedení 14 přicházející do mikropočítače 2.
Stav uzlu 9 mezi koncovým tranzistorem 5 a zátěží 4 je kontrolován kontrolním obvodem, zde mikropočítačem 2 prostřednictvím vedení 12.
Zapojení podle vynálezu, znázorněné v obr. 2 pracuje následovně .
V každém regulačním cyklu blokovacího ochranného programu nebo v určitých časových intervalech se provádí testovací program třemi kroky.
Jako první se sepne koncový tranzistor 5 příp. koncový stupeň 2 krátkodobě. Přitom se doba sepnutí známým způsobem vyměří tak krátká, že zátěž 4, resp. magnetický ventil nezareaguje.
Jako druhý krok přepne mikropočítač 2 elektronický spínač 10 do levé spínací polohy, t.j. na emitor tranzistoru 5. Toto je normální poloha elektronického spínače 10. Tím se kolektor koncového tranzistoru 5 spojí přes odpor 6 s napájecím napětím Ug baterie vozidla příp. s emitorem. Potenciál kolektoru, t.j. napětí uzlu 9. je přitom snímáno mikropočítačem 2.
Jako třetí krok se .přepne elektronický spínač 10 do pravé spínací polohy a tím se uzel 9. spojí přes odpor 6 s uzeměním. Tím je testovací cyklus ukončen a elektronický spínač 10 se přepne zpět.
Místo snímání mikropočítačem 2 může se uzel 9. snímat také jiným mikropočítačem nebo zvláštním kontrolním ústrojím, resp. řídicím obvodem. Tento pak spojuje signál na vedení 13 se signálem na kontrolním vedení 12.
Popsaný testovací cyklus se také provádí při probíhání regulace blokovací ochrany. V časových fázích, ve kterých je koncový tranzistor 5 během regulace blokovací ochrany právě vodivý, se tento koncový tranzistor 5 krátkodobě odpojí. Odpojení trvá asi 100 με, což je tak krátkodobé, že se stav zátěže 4 tvořené magnetickým ventilem, v důsledku toho nezmění. Vypínací napětí koncového tranzistoru 5 se přitom omezí přibližně na -30 v. Na to se provede již shora popsané přepnutí elektronického spínače 10 a současná kontrola uzlu 9. mikropočítačem 2.
Místo cyklického přepínání se může také provésti přirozeně jednorázový test, např. při zapnutí elektronických prvků.
Testovacím zapojením podle vynálezu, znázorněným v obr. 2 je možné, odlišit kritický případ poruchy - zkrat koncového tranzistoru 5 - od jiného nekritického případu poruchy - přerušení spojovacího vedení k zátěži 4, příp. přerušení uvnitř zátěže 4 V obou těchto případech má uzel 9 totiž normálně, to je bez testovacího obvodu, potenciál +Ug, to je napájecí napětí Ug baterie.
Odpor 6. odporové větve 19 je prostřednictvím elektronického spínače 10 připojen na emitor koncového tranzistoru 5. Tím protéká v porovnání s budicím proudem magnetického ventilu velmi malý měřící proud zátěží 4. Hodnota odporu 6 je přibližně 5 až 15 kn, zatím co odpor zátěže 4. je přibližně 15Ω.
Navzdory měřícímu proudu rozpozná kontrolní zapojení, mikropočítač 2, poruchu na uzavřeném koncovém tranzistoru 5 Při poruše zátěže 4, to je při jejím přerušení, stoupne napětí na uzlu 9, což pro kontrolní obvod zpočátku vypadá jako sepnutý koncový tranzistor 5.
Pro rozlišení mezi kritickým a nekritickým případem se elektronický spínač 10 přepne tak, že odpor 6 je připojen na uzemění a na vedení 12 se znovu vyhodnotí signál. Kontrolní obvod rozpozná přerušení kabelu, jestliže napětí na uzlu 9 se v důsledku toho zhroutí, případně rozpozná poruchu tranzistoru, jestliže napětí zůstává na stejné výši.
V důsledku zapojení podle vynálezu klesne v pravé poloze elektronického spínače 10 potenciál uzlu 9 v popsaném případu poruchy při zavřeném koncovém tranzistoru 5, na nulu. Jestliže toto je možné, rozpozná z toho mikropočítač 2/ že v koncovém tranzistoru 5 nemůže existovat zkrat.
Při přerušení v spojovacím vedení nebo v zátěži 4 vzroste v levé poloze elektronického spínače 10 potenciál uzlu 9. na provozní napájecí napětí UB baterie. Z toho mikropočítač 2 rozpozná, že zátěž 4 případně spojovací vedení jsou přerušeny, resp. musí být přerušeny, neboť jinak by nebyl možný nárůst potenciálu.
Obr. 3 ukazuje variantu provedení podle obr. 2. Odpor 6 z obr. 2 je zde rozdělen ve dva sériové odpory 7,8 o velikost přibližně 5 kO. Ve spojovacím bodu odporů 7, 8 je napojen elektronický spínač 10, kterým se tento bod může podle volby připojit na uzemění. Elektronický spínač 10 je opět řízen mikropočítačem 2 prostřednictvím vedení 14 a výhodně rovněž vytvořen jako tranzistorový spínač.
Přednost zapojení podle obr. 3 spočívá v tom, že místo elektronického spínače 10 jako přepínače, jak je tomu v obr. 2, zde se vystačí s elektronickým spínačem 10 s funkcí zapnuto a vypnuto.
Zkrat koncového tranzistoru 5 je rozpoznán mikropočítačem 2 tehdy, jestliže při uzavřeném řídicím vedení 13 vykazuje uzel 9 přesto vysoký potenciál a při následném zapnutí elektronického spínače 10 se tento potenciál nemění.
Vadná zátěž 4 se rozpozná tehdy, jestliže uzel 9_ vykazuje při uzavřeném koncovém tranzistoru 5 vysoký potenciál a po následném zapnutí elektronického spínače 10 potenciál klesne případně na nulu.
V zapojení podle obr. 1 až 3 může být známým způsobem kostra spojena s napětím -UB baterie. Na principielní funkci spínače se tím nic nezmění. Může být ale také vytvořeno speciální uzemění, které má potenciál mezi napětím baterie +UB a -UB.
Mikropočítač 2, příp. zvláštní řídicí obvod, může výhodně přezkoušet i funkci elektronického spínače 10. Za tím účelem je výstup spínače 10 připojen prostřednictvím vedení 15 na mikropočítač 2. Tento pak zkouší, zda existuje časová a logická shoda s řídicím signálem na vedení 14.
Obr. 4 ukazuje vnitřní konstrukci elektronického spínače
10. vytvořeného jako přepínač.
Jestliže na řídicím vedení 14 je H-signál, tedy signál vysokého potenciálu, pak je tranzistor 18 vodivý. Tím klesne potenciál na bázi tranzistoru 16, a tento vede napájecí napětí UB baterie dále na výstupní vedení 15. Tranzistor 17 se uzavře, neboť jeho báze má napětí kostry.
V případě, že na řídicím vedení 14 je L-signál, tedy signál nízkého potenciálu, změní všechny tranzistory 16 a 18 jejich stav a výstupní vedení 15 je prostřednictvím tranzistoru 17 spojeno s uzeměním.
Obr. 5 ukazuje vnitřní konstrukci elektronického spínače 10.
V případě, že na vstupním vedení 14 je H-signál, tranzistor 19 je ve vodivém stavu.a spojuje výstupní vedení 15 s uzeměním.
Zapojení podle vynálezu je využitelné zejména u protiblokovacích systémů, kterými jsou vybavovány brzdové systémy motorových vozidel.

Claims (5)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zapojení pro kontrolu koncového zesilovače a jeho zátěže, zejména v protiblokovacích systémech pro vozidla, s nejméně jedním mikropočítačem pro vytváření řídicích signálů pro zátěž tvořenou magnetickým ventilem a s koncovým zesilovačem zapojeným mezi mikropočítačem a zátěží, vyznačující - se tím, že paralelně ke koncovému tranzistoru (5) koncového zesilovače (3) je připojená odporová větev (19).
  2. 2. Zapojení podle nároku 1, vyznačující se tím, že odporová větev (19) pozůstává jen z jednoho odporu (6), který je jedním koncem připojený k výstupu elektronického spínače (10), kterého třetí svorka j e připoj ená na napáj ecí napětí (+UB).
  3. 3. Zapojení podle nároku 1, vyznačující se tím, že odporová větev (19) sestává ze dvou v sérii zapojených odporů (7, 8), na jejichž spojovací uzel je napojen výstup elektronického spínače (10).
  4. 4. Zapojení podle nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že elektronický spínač (10) je vytvořen jako tranzistorový spínač.
  5. 5. Zapojení podle nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že výstup elektronického spínače (10) je spojen s první švorkou (15) mikropočítače (2).
CS903574A 1989-08-30 1990-07-18 Connexion for checking up an end amplifier and its load CS277112B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3928651A DE3928651A1 (de) 1989-08-30 1989-08-30 Elektronische schaltung zur ueberwachung eines endverstaerkers und seiner last

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS277112B6 true CS277112B6 (en) 1992-11-18

Family

ID=6388167

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS903574A CS277112B6 (en) 1989-08-30 1990-07-18 Connexion for checking up an end amplifier and its load

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5205619A (cs)
EP (1) EP0415039B1 (cs)
JP (1) JP3146226B2 (cs)
CS (1) CS277112B6 (cs)
DE (2) DE3928651A1 (cs)

Families Citing this family (23)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4117099A1 (de) * 1991-03-30 1992-10-01 Teves Gmbh Alfred Schaltungsanordnung fuer einen regler
DE4202761C2 (de) * 1992-01-31 1995-10-05 Hella Kg Hueck & Co Schaltung zur Ansteuerung und Überwachung induktiver Lasten, insbesondere von Magnetventilen in einem Antiblockierregelsystem
DE4215075C2 (de) * 1992-03-02 1995-10-26 Knorr Bremse Systeme Verfahren und Vorrichtung zur Ansteuerung und Fehlerrückmeldung eines elektrischen Bauelements
DE4415386C2 (de) * 1994-05-02 1998-07-02 Knorr Bremse Systeme Elektronisches Steuergerät für Kraftfahrzeuge, insbesondere elektronisches Bremssteuergerät
DE4434179A1 (de) * 1994-09-24 1996-03-28 Teves Gmbh Alfred Schaltungsanordnung zur Überwachung einer Steuerschaltung
CH689879A5 (de) * 1994-10-17 1999-12-31 Landis & Gyr Tech Innovat Steuereinrichtung zur Betätigung von Schalteinrichtungen.
DE19505219A1 (de) * 1995-02-16 1996-08-22 Juergen Weimer Gerät zur Lageerkennung von elektromagnetischen Stelleinrichtungen
DE19529433A1 (de) * 1995-08-10 1997-02-13 Teves Gmbh Alfred Verfahren und Schaltungsanordnung zur Überwachung einer Steuerschaltung
DE19531923B4 (de) * 1995-08-16 2004-05-06 Siemens Ag Einrichtung zur Realisierung von safe-life-Funktionen
JP4033937B2 (ja) * 1997-02-19 2008-01-16 株式会社日立製作所 ソレノイドバルブの異常検出装置
DE19736752A1 (de) * 1997-08-23 1999-02-25 Itt Mfg Enterprises Inc Schaltungsanordnung zum Schutz einer Treiberschaltung für eine Pumpe zur Förderung von Bremsflüssigkeit in einer hydraulischen Bremsanlage eines Kraftfahrzeuges
DE19742038A1 (de) * 1997-09-24 1999-03-25 Wabco Gmbh Verfahren zur Zustandserkennung bei einem Magnetventil
DE19742037B4 (de) * 1997-09-24 2007-08-09 Wabco Gmbh Verfahren zur Abfallerkennung einer magnetbetriebenen Vorrichtung
DE19826685A1 (de) * 1997-11-21 1999-05-27 Itt Mfg Enterprises Inc Beschaltung für ein Stellglied und Verfahren zum Überprüfen der Beschaltung eines Stellglieds
JP4593776B2 (ja) 1997-11-21 2010-12-08 コンティネンタル・テーベス・アクチエンゲゼルシヤフト・ウント・コンパニー・オッフェネ・ハンデルスゲゼルシヤフト アクチュエータの回路装置とその検査方法
DE19836769C1 (de) * 1998-08-13 2000-04-13 Siemens Ag Verfahren zum Bestimmen der Position eines Ankers
DE10135600A1 (de) 2001-07-20 2003-02-06 Wabco Gmbh & Co Ohg Antiblockiersystem
DE10221079B4 (de) 2002-05-11 2011-01-20 Wabco Gmbh Antiblockiersystem für ein Radfahrzeug
DE10260723B4 (de) * 2002-08-22 2010-09-16 Robert Bosch Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Testansteuerung
US7583037B2 (en) 2006-06-23 2009-09-01 Spacesaver Corporation Mobile storage unit with holding brake and single status line for load and drive detection
EP1995872A1 (en) * 2007-05-23 2008-11-26 Harman Becker Automotive Systems GmbH Load impedance testing circuit
DE102009044950A1 (de) 2009-09-24 2011-03-31 Robert Bosch Gmbh Elektrische Schaltungsanordnung zur Schaltung eines elektrischen Verbrauchers
CN106054601B (zh) * 2016-05-31 2019-05-10 西安航空制动科技有限公司 确定防滑刹车控制装置低温故障分布的方法

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1065460B (de) * 1959-09-17 Licentia Patent-Verwaltungs-G.M.B.H., Hamburg Anordnung zum Ein- und Ausschalten von Induktivitäten
NL255489A (cs) * 1959-09-01
US3924159A (en) * 1974-10-04 1975-12-02 Rca Corp Amplifier protection system
JPS5944952B2 (ja) * 1976-02-27 1984-11-02 日「鉄」溶接工業株式会社 枠構造物の隅肉溶接装置
DE2616972B2 (de) * 1976-04-17 1979-01-11 Wabco Westinghouse Gmbh, 3000 Hannover Verfahren und Schaltungsanordnung zur digitalen Messung der Periodendauer eines umlaufenden Bauteiles, beispielsweise eines Fahrzeugrades
DE2631569C2 (de) * 1976-07-14 1984-11-08 Wabco Westinghouse Fahrzeugbremsen GmbH, 3000 Hannover Schaltungsanordnung zum Überprüfen der Funktionsfähigkeit von Teilen einer blockiergeschützten Fahrzeugbremsanlage
DE2646375A1 (de) * 1976-10-14 1978-04-20 Wabco Westinghouse Gmbh Verfahren und anordnung zur filterung von digitalen periodendauermesswerten, insbesondere bei blockierschutzvorrichtungen an fahrzeugen
DE2701159C3 (de) * 1977-01-13 1985-03-21 Wabco Westinghouse Fahrzeugbremsen GmbH, 3000 Hannover Schaltungsanordnung zum periodischen Überprüfen der Funktionsfähigkeit von Teilen einer blockiergeschützten druckmittelbetätigten Fahrzeugbremsanlage
JPS6026321B2 (ja) * 1977-08-29 1985-06-22 ソニー株式会社 電力増幅器の過負荷検出回路
DE2909384A1 (de) * 1978-03-10 1979-09-20 Hitachi Ltd Regelanordnung fuer den regelstabantrieb von siedewasserreaktoren
DE2928981A1 (de) * 1979-07-18 1981-02-12 Wabco Fahrzeugbremsen Gmbh Pruefschaltung fuer den regler einer blockiergeschuetzten fahrzeugbremsanlage, die mit wenigstens einem regel-mikrocomputer fuer die regelkanaele versehen ist
DD146658A1 (de) * 1979-10-08 1981-02-18 Gerd Niemand Mess-und ueberwachungsschaltung fuer dynamische elektrische kenngroessen
JPS5815733A (ja) * 1981-07-22 1983-01-29 Nippon Denso Co Ltd 自動車用エンジンの自動始動停止方法
DE3130019A1 (de) * 1981-07-30 1983-03-17 Wabco Westinghouse Fahrzeugbremsen GmbH, 3000 Hannover Blockiergeschuetzte fahrzeugbremsanlage
DE3322074A1 (de) * 1982-07-23 1984-01-26 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Notlaufeinrichtung fuer mikrocomputergesteuerte systeme
SE451782B (sv) * 1982-11-09 1987-10-26 Ericsson Telefon Ab L M Overvakningsanordning vid integrerade drivforsterkare
IE832034L (en) * 1983-12-31 1985-02-28 Pcb Controls Ltd Anti-skid valve control system
DE3446645A1 (de) * 1984-12-20 1986-07-03 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Schaltungsanordnung zur bildung eines stromsignales
FR2575715B1 (fr) * 1985-01-09 1987-02-20 Renault Perfectionnements aux systemes de freinage des roues arriere d'un vehicule
JPS61207855A (ja) * 1985-03-11 1986-09-16 Honda Motor Co Ltd 内燃エンジンの燃料供給制御装置
DE3522392A1 (de) * 1985-06-22 1987-01-02 Messerschmitt Boelkow Blohm Elektrisches stellsystem, insbesondere ruderantrieb
US4771755A (en) * 1986-01-22 1988-09-20 Honda Giken Kogyo K.K. Abnormality detecting method for air-fuel ratio control system for internal combustion engines
DE3701714A1 (de) * 1987-01-22 1988-08-04 Bosch Gmbh Robert Verfahren und vorrichtung zur ueberwachung rechnergesteuerter stellglieder
DE3706393A1 (de) * 1987-02-27 1988-05-05 Audi Ag Anwendung eines eigendiagnoseverfahrens
DE3733801A1 (de) * 1987-09-21 1989-03-30 Wabco Westinghouse Fahrzeug Antiblockiersystem fuer fahrzeuge
JPH0196449A (ja) * 1987-10-06 1989-04-14 Fuji Heavy Ind Ltd 内燃機関のバルブ制御装置

Also Published As

Publication number Publication date
US5205619A (en) 1993-04-27
JPH0386671A (ja) 1991-04-11
EP0415039A2 (de) 1991-03-06
JP3146226B2 (ja) 2001-03-12
DE3928651A1 (de) 1991-03-07
EP0415039B1 (de) 1993-12-08
DE59003773D1 (de) 1994-01-20
EP0415039A3 (en) 1992-01-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS277112B6 (en) Connexion for checking up an end amplifier and its load
CN109416382B (zh) 接地损耗检测电路
US3975708A (en) Vehicle condition monitoring system
CN101346265B (zh) 用于致动电动气动停车制动器(eph)的按钮
US4113321A (en) Anti-skid electronic control system having an error detecting circuit
US4614876A (en) Vehicle passenger restraint system
US20100138125A1 (en) Device and method for monitoring a magnetic brake on rail vehicles
ITRM940716A1 (it) "procedimento per cont rollare il funzionamento di un dispositivo per la esecuzione di un processo automatico di frenatura di autoveicoli"
US5909348A (en) Fault current recognition circuitry
US20180345938A1 (en) Method for Operating a Parking Brake and Control Unit for Operating a Parking Brake
CZ284166B6 (cs) Zapojení pro buzení bezpečnostního relé
JP2594892B2 (ja) 自動車用電子制御装置及び自動車用電子制御装置を保護する方法
US5638247A (en) Circuit configuration for monitoring a plurality of coils
AU4485289A (en) Monitoring circuits for electrical loads, especially for monitoring lamps
JP4597278B2 (ja) 電気回路装置及び検査方法
GB2236631A (en) Circuit arrangement for monitoring the control circuitry of a plurality of valves
US20070041140A1 (en) Method to determine current detection circuit failure
US4743888A (en) Device for detecting a trailer coupled onto a tractor vehicle
KR101413429B1 (ko) 정션 박스 및 정션 박스 고장 진단 방법
JPH10341524A (ja) 車載用信号伝送装置と信号伝送方法及び車載用電力供給制御装置と電力制御方法及び車載ケーブル異常検出装置
US6343844B1 (en) Diagnostic mode selector system for anti-lock brake systems and other electronic systems
CN113492779A (zh) 用于对车载电网进行配置的方法
CN113272188A (zh) 用于确定车辆的至少一个车轮的转速的设备和方法
JP7472815B2 (ja) 車載用制御装置
KR100217111B1 (ko) 통신라인 자가진단 장치

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080718