CS265206B2 - Knitting machine - Google Patents

Knitting machine Download PDF

Info

Publication number
CS265206B2
CS265206B2 CS856284A CS628485A CS265206B2 CS 265206 B2 CS265206 B2 CS 265206B2 CS 856284 A CS856284 A CS 856284A CS 628485 A CS628485 A CS 628485A CS 265206 B2 CS265206 B2 CS 265206B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
needles
sinkers
movement
knitting machine
reed
Prior art date
Application number
CS856284A
Other languages
English (en)
Other versions
CS628485A2 (en
Inventor
Dieter-Ernst Plath
Original Assignee
Sipra Patententwickllugs Und
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sipra Patententwickllugs Und filed Critical Sipra Patententwickllugs Und
Publication of CS628485A2 publication Critical patent/CS628485A2/cs
Publication of CS265206B2 publication Critical patent/CS265206B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/06Sinkers
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/32Cam systems or assemblies for operating knitting instruments

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká pletacího stroje s jazýčkovými jehlami, posuvnými ve směru své osy, a ve stejném směru posuvnými platinami, které jsou také výkyvné, na kterém jsou platiny s krátkou konstrukční délkou uloženy na samostatném nosiči platin, upevněném na nosiči jehel, přičemž jednotlivé zámky pro platiny a zámky pro jazýčkové jehly jsou, uspořádány tak, že se platiny v průběhu odtahového pósuvu přiřazených jazýčkových jehel posouvají alespoň v určitém rozsahu v opačném směru.
U dosud známých pletacích strojů s к usnadňování zatahovacích operací využívá při pletení pleteného zboží vzájemně opačného pohybu jehel a platin, aby se nemusely řídicí křivky jehel a platin udržovat tak strmé a aby pletací stroj mohl .pracovat vyšší rychlostí bez nebezpečí zlomení jehel nebo platin. Bylo již také navrženo udržovat platiny pletacích strojů tohoto typu v pohybu stejným směrem jako je směr pohybu jehel, takže kromě jiného vzniká stroj s přehlednou oblastí tvorby oček, přičemž platiny mají u tohoto konstrukčního řešení ve srovnání s délkou jehel kratší konstrukční délkou a jsou uloženy mezi samostatnými vodícími stojinami, aby se snížilo jejich opotřebení (DE-OS 3 311 361). U rychloběžných pletacích strojů se vyskytuje kromě problému zvýšeného opotřebení jehel a platin a jejich pracovních zámků také problém zvýšeného namáhání niti při zatahovacím procesu.
Úkolem vynálezu je proto vyřešit konstrukci pletacího stroje, kterou by se snížilo namáhání niti oproti hodnotám, dosahovaným na dosud známých pletacích strojích a kterou by Ьу1э možno přizpůsobit různým druhům a kvalitám niti.
Tento úkol je vyřešen pletacím strojem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že zámky pro platiny a zámky pro jazýčkové jehly jsou uspořádány pro dosažení určitého průběhu pohybových křivek jehel a platin na nosičích, přestavitelných ve směru podélného posuvu jehel a platin a také ve směru kolmém na směr podélného posuvu jehel a platin, přičemž navíc zámky pro platiny a/nebo jazýčkové jehly obsahují proti nosičům známým způsobem přestavitelné zatahovací zámky. Pohybové křivky jehel a pohybové křivky platin mohou mít na konci vzájemně opačného pohybového úseku v průchodném směru stejnou zatahovací polohu.
Je sice v podstatě známa přestavitelná konstrukce pletacích prvků, aby se zejména na okrouhlých pletacích strojích se dvěma jehelními lůžky dosáhlo dodatečného zatahování nebo aby se umožnilo pletení proměnnou délkou oček na plochých pletacích strojích se dvěma jehelními lůžky nebo na okrouhlých pletacích strojích. U pletacího stroje podle vynálezu s posuvnými jazýčkovými jehlami a platinami, které jsou navíc výkyvné a jsou uloženy v samo statném nosiči platin, upevněném na nosiči jehel a jehož pracovní zámky ovládají v určitém úseku pletení pohyb jazýčkových jehel a platin proti sobě, jsou však popsaná opatření uplat něna v kombinací, která má umožnit přesunutí podélně pohyblivých jehel a platin do zatahovací oblasti v takovém uspořádání, aby nit musela být ovinuta kolem menšího počtu jehel a platin a tím se dosáhlo podstatného snížení tahového napětí v niti. Přitom se ukázalo, že pro většinu druhů příze jsou dosaženy optimální zatahovací podmínky tehdy, jestliže zatahovací polohy na křivce pohybu platin a na křivce pohybu jehel v průběžném směru leží ve stejné výšce. Kromě toho je možno řešení stanoveného úkolu upravit do ještě příznivějších podmínek, jestliže na křivce pohybu jehel a na křivce pohybu platin se upraví vzdálenost místa křížení obou křivek od místa počátku vratného pohybu, tvořícího zatahovací místo,na nejvýše dvoj násobek vzájemné vzdálenosti sousedních jehel, tedy odpovídá nejvýše dvojnásobné rozteči jehel. Kromě toho je pro většinu případů použití řešení podle vynálezu výhodné, jestliže se nechá křivka pohybu jehel probíhat v úseku, odpovídajícím nejvýše dvěma roztečím jehel, paralelně s křivkou pohybu platin od místa obrácení pohybu, které je současně zatahovacím místem. Kromě toho se řešení úkolu zdokonaluje dále tím, Že se křivka pohybu jehel v oblasti zpětného pohybu křivky platin upraví na větší maximální stoupání vůči vodorovné ose než je tomu u křivky pohybu platin.
Pletací stroj podle vynálezu umožňuje jednak výhodné a důležité centrální nastavování zatahovacího místa jehel a platin a jednak jednotlivé nastavování zatahovacích zámků na jednotlivých systémech pletacího stroje. Kromě toho je možno příčným přestavováním nosičů zámků vzájemně posouvat zatahovací místo jehel a platin nebo je vzájemně přizpůsobovat. Přitom mohou být na stroji uplatněna různá opatření pro jednotlivé samostatné nastavování zatahovacích zámků a různé kombinace seřízení.
Příklad provedení pletacího stroje podle vynálezu je zobrazen na výkresu, kde obr. 1 -i/)ázorňuje radiální částečný podélný řez jehelním válcem, souosým platinovým válcem a také odděleným zámkovým pláštěm pro jehly a platiny okrouhlého pletacího stroje, obr. 2 až 6 znáiornují čelní pohledy na zámky obou oddělených zámkových plášťů okrouhlého pletacího stroje, vždy v rozsahu jednoho systému tohoto stroje a vždy v různém konstrukčním provedení, na obr. 7 je znázorněna křivka pohybu jehel a křivka pohybu platin na okrouhlém pletacím stroji.
Okrouhlý pletací stroj, zobrazený na výkresech, je opatřen jehelním válcem 10, který je jediným nosičem jehel 12 a který je opatřen axiálními a vzájemně rovnoběžnými drážkovými vybráními, ve kterých jsou uloženy stvoly 11 jazýčkových jehel 12. S jehelním válcem £0 je pevně spojen platinový válec £3, uspořádaný nad ním souose. Tento platinový válec £3 je opatřen axiálními, vzájemně paralelními drážkami 14 pro platiny £5, které jsou uspořádány v mezerách mezi jazýčkovými jehlami 12 a které jsou podélně posuvné к jazýčkovým jehlám 12 a výkyvné. Jazýčkové jehly 12 sahají svou stvolovou částí 16 přes celou výšku platinového válce 13 mezi jednotlivými platinami £5. Zámky pro jazýčkové jehly 12 jsou uspořádány na jehelním zámkovém plášti £7, zatímco zámky pro ovládání platin 15 jsou uspořádány na odděleném platinovém zámkovém plášti £8. Jehelní zámkový plášť 17 je osazen na nosném prstenci 19, který je uspořádán na rámu 20 stroje výškově přestavitelně, což je znázorněno v příkladném provedení na obr. 1 schematicky pomocí velkého stavěčiho Šroubu 21 více méně symbolicky. Platinový zámkový plášť 18 spočívá na druhém nosném prstenci 22, který je zakotven к rámu 20 stroje pomocí několika sloupků 23, rozmístěných pravidelně po obvodu okrouhlého pletacího stroje. Na tomto druhém nosném prstenci 22 je platinový zámkový plášť 18 uložen přestavitelně v obvodovém směru. Směr přestavování není na výkresech zobrazen, obr. 1 však ukazuje středící Šrouby 24 pro vystřelování platinového zámkového pláště £8, zakotvené ve druhém nosném prstenci 22, a upínací těleso 25, pomocí kterého je platinový zámkový plášť 18 zajištěn v nastavené poloze na druhém nosném prstenci 22.
V příkladu provedení, zobrazeném na obr. 1, je platinový zámkový plášť 18 ještě opatřen stavěcím kotoučkem 26, pomocí kterého je možno známým způsobem seřizovat zatahovací zámek pro platiny £5. Platiny 15 jsou vytvořeny ve formě uzavíracích a odhazovacích platin a jsou opatřeny zatahovací hranou 28, nad kterou vystupuje na jednom jejím konci uzavírací nos 29 při současném vytváření hrdla 30 uzavírací platiny 15 pro zpracovávanou přízi. Platina 15 je opatřena pro umožnění svého podélného posuvu středním ovládacím kolénkem 31. Vykyvování platiny 15 kolem opěrného bodu 32 ve vodicích paralelních drážkách 14 se ovládá dalšími dvěma kolénky 33, £4, spolupracujícími se dvěma odtlačovacími zámky 35, 36.
Jazýčkové jehly 12 jsou na svém stvolu £1 opatřeny vysunovacím kolénkem 37 a zatahovacím kolénkem £8, přičemž vysunovací kolénko 37 může* být uspořádáno v osovém směru v různých místech u různých ovládacích stupňů (39 až 42) pro ovládání jehelních zámků, které budou ještě podrobněji popsány při objasňování příkladů z obr. 2 až 6.
Obr. 2 až 6 znázorňují nahoře zámky pro ovládání platin 15 a dole zámky pro ovládání jehel 12. Platinovými zámky pro ovládání platin 15 jsou oba odtlačovací zámky £5, 36 a také zámky pro ovládání kolének 31 platin 15. Z jehelních zámků jednoho systému jsou znázorněny čtyři ovládací stupně 39, 40, 41, 42 (obr. 2) pomocí výměnných zámkových dílů. Pomocí příkladů, zobrazených na obr. 2 až 6, jsou objasněny jednotlivé možnosti zatahovacích poloh.
V příkladu provedení, zobrazeném na obr. 2, je platinový zámek opatřen přestavitelným odtahovým zámkovým dílem 43, posuvným ve směru dvojité šipky, zatímco jazýčkové jehly 12 jsou ovládány pouze nepřestáv!telnými zámkovými díly. Jazýčkové jehly 12, jejichž ovládací . kolénka leží ve výšce ovládacího stupně 39, jsou posouvány takto vytvořenou ovládací křivkou až do úplné uzavírací polohy. Jehly 12, jejichž ovládací kolénko 37 leží ve výšce druhého ovládacího stupně 40, jsou vysouvány jeho druhou ovládací křivkou jen do chytové polohy, zatímco jehly, jejichž kolénko se nachází proti třetímu ovládacímu stupni 41, zůstávají v oběžné poloze. Čtvrtý ovládací stupeň 42 podle obr. 2 odpovídá prvnímu ovládacímu stupni 39.
Uspořádání zámků má tu výhodu, že jehly procházejí vždy po stejných ovládacích křivkách, zdvih jejich jazýčků zůstává tedy konstantní a v zatahovací poloze není třeba žádné další seřizování polohy vodiče niti. Centrální nastavování zatahování zvedáním nebo stahováním jehelního zámkového pláště 17 nijak neovlivňuje tyto výhody.
V příkladném provedení podle obr. 3 zůstává platinový zámek nezměněný. Vodicí křivka 46 pro kolénka 31 platin 15 je vytvořena mezi pevnými zámkovými díly 47, 48. Samostatné nastavování zatahování se provádí na jehlách, které jsou všechny opatřeny zvláštním zatahovacím kolénkem 38, které je ovládáno přídavným zámkovým stupněm 49, ve kterém je vytvořen přestaví telný zatahovací zámkový díl £0. V tomto příkladném vytvoření jsou na ovládacích křivkách pro platiny 15 vytvořeny jen velmi malé přechodové oblasti, což má příznivý vliv na opotřebení platin 15.
V příkladném provedení podle obr. 4 je platinový zámek vytvořen stejně jako v příkladu z obr. 3. Jehlový zámek je opatřen vyměnitelnými zámkovými díly ovládacích stupňů 39, 40, 42, upevněnými na liště 51, přestavítelné ve směru dvojité šipky 53, které se při změně zatahovací polohy společně přestavují. Zámkové díly na třetím ovládacím stupni 41 pro průchozí polohu nejsou upevněny na liště 51, což je naznačeno stranovou polohou upevňovacího šroubu 52.
Obr. 5 znázorňuje další příklad provedení, ve kterém jsou kombinovány platinové zámkové díly z příkladu provedení podle obr. 2 s jehelními zámkovými díly z příkladu provedení na obr. 3, kdy se tedy jak u platinových zámků vyskytuje přestavitelný zámkový díl 43, tak také u jehelních zámků se vyskytuje přestavitelný zámkový díl 50.
Obr. 6 konečně znázorňuje příkladné provedení s platinovým zámkem, opatřeným přestavitelným zatahovacím zámkovým dílem 43 podle příkladu provedení z obr. 2, a s pevnými jehelními zámkovými díly, přičemž zatahovací kolénko 38 jazýčkových jehel 12 jsou ovládána zámkovým dílem 49', který rovněž není přestavitelný.
Příklad na obr. 7 znázorňuje pohybovou křivku 54 jazýčkových jehel 12 a pohybovou křivku 55 platin 15 v zatahovací oblasti. Obě pohybové křivky 54, 55 se protínají v průsečíku S a na obou pohybových křivkách ££, 55 jsou vyznačeny zatahovací polohy KN, KP pro jazýčkové jehly 12, popřípadě pro platiny 15. Za sebou následující jazýčkové jehly 12, vzdálené od sebe o rozteč T, jsou vyznačený jednotlivými body, za sebou následující platiny 15, rozmístěné v rozteči T, jsou vyznačeny čárkami. Nit 56, zachycovaná jazýčkovými jehlami 12 a platinami 15, je v tomto příkladu položena přes jehly 12 a platiny 15. Obr. 7 znázorňuje výhodný průběh pohybových křivek 5£, 55, kdy zatahovací polohy KN, KP jehel 12 a platin 15 leží nad sebou a nit 56 probíhá mezi průsečíkem S obou pohybových křivek 54, 55 a oběma zatahovacími polohami KN, KP pouze ve třech opásáních (kolem dvou jehel 12 a jedné platiny 15.
Vzdálenost mezi průsečíkem S a oběma zatahovacími polohami KN, KP je menší než jsou dvě rozteče T jehel 12. Úhel a stoupání pohybové křivky 55 platin 15 к zatahovací poloze KP je menší než úhel J stoupání pohybové křivky 54 jehel 12. Od zatahovacích poloh KN, KP probíhají obě pohybové křivky ££, 55 v délce, která je kratší než dvě rozteče T jehel 12, vzájemně rovnoběžně.

Claims (7)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Pletací stroj s jazýčkovými jehlami, pohyblivými v podélném směru, a platinami, pohyblivými ve stejném směru a výkyvnými, u kterého jsou platiny s krátkou konstrukční ;rálkou uloženy v samostatném nosiči platin, pevně připojeném к nosiči jehel a zámky pro ovládání platin a zámky pro ovládání jazýčkových jehel jsou uspořádány tak, že v průběhu odtahového pohybu jazýčkových jehel se přiřazené platiny pohybují alespoň v určité oblasti podélně v opačném směru, vyznačující se tím, že zámky pro platiny (15) a zámky pro jazýčkové jehly (12) jsou uspořádány na zámkových pláštích (17, 18), přestavitelných jak v podélném směru platin (15) a jazýčkových jehel (12), tak také v příčném směru pro dosažení určeného souběhu pohybových křivek (54, 55) jehel (12) a platin (15), zámky pro ovládání platin (15) a/nebo jazýčkových jehel (12) osbahují přídavně proti zámkovým plášťům (17, 18) přestavitelné zatahovací zámkové díly (43, 50), přičemž zámkové díly jsou uspořádány tak, že pohybová křivka (54) jazýčkových jehel (12) a pohybová křivka (55) platin (15) mohou mít na konci svých proti sobě směřujících úseků 2atahovací polohy (KN, KP), které si vzájemně v oběžném směru odpovídají.
  2. 2. Pletací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že jazýčkové jehly (12) jsou opatřeny nejméně jedním kolénkem (37), činným ve vysouvacím směru, a odděleným kolénkem (38) pro ovládání zatahování jehly (12).
  3. 3« Pletací stroj podle bodů 1 a 2, vyznačující se tím, že pohybová křivka (55) platin (15) má v oblasti svého podélného pohybu směrem к pohybové křivce (54) jehel (12) menší maximální úhel (alfa) stoupání, sevřený s horizontálou, než pohybová křivka (54) jehel (12).
  4. 4. Pletací stroj podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že nu pohybové křivce (54) jazýčkových jehel (12) a na pohybové křivce (55) platin (15) je vzdálenost průsečíku (S) obou křivek (54, 55) od míst změny směru těchto pohybových křivek (54, 55), tvořících zatahovací polohy (KN, KP), rovna nejvýše dvojnásobku vzájemného rozestupu to je rozteče (T) dvou sousedních jehel (12).
  5. 5. Pletací stroj podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že místa změny směru (KN, KP) pohybových křivek (54, 55) jehel (12) a platin (15) leží v obvodovém směru přesně nad sebou.
  6. 6. Pletací stroj podle bodů 4 a 5, vyznačjjící se tím, že pohybová křivka (54) jehel (12) probíhá od místa změny směru (KN, КГ) na vzdálenost nejvýše dvou roztečí (T) jehel (12) rovnoběžně s pohybovou křivkou (55) platin (15).
  7. 7. Pletací stroj podle bodů .1 až b, vyznačující se tím, Že ystctHOvý zámkový pj ášř (18) je přestaví te Lně uložen na nosném prst<-n;~.t (22) , Heý i·! р'юс/ sloupků (23't, uspořádaných radiálně vedle axiálně přes tavitelného zá-Tikového pláště ( J ! f , spojen rámon (2.(:) stroje a je přestavitelný v obvodovém směru .У.о-! o
CS856284A 1984-09-11 1985-09-03 Knitting machine CS265206B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3433290A DE3433290C2 (de) 1984-09-11 1984-09-11 Strickmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS628485A2 CS628485A2 (en) 1987-09-17
CS265206B2 true CS265206B2 (en) 1989-10-13

Family

ID=6245101

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS856284A CS265206B2 (en) 1984-09-11 1985-09-03 Knitting machine

Country Status (10)

Country Link
US (1) US4693092A (cs)
JP (1) JPS6170050A (cs)
CH (1) CH668090A5 (cs)
CS (1) CS265206B2 (cs)
DD (1) DD239617A5 (cs)
DE (1) DE3433290C2 (cs)
ES (1) ES8701867A1 (cs)
GB (1) GB2164960B (cs)
IT (1) IT1183925B (cs)
SU (1) SU1452488A3 (cs)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3634784C1 (de) * 1986-10-11 1988-02-04 Sipra Patent Beteiligung Mehrsystemige Rundstrickmaschine
DE3716711A1 (de) * 1987-05-19 1988-12-08 Memminger Gmbh Strickmaschine mit wenigstens einem nadeltraeger
IT1269782B (it) * 1994-05-16 1997-04-15 Mecmor Spa Macchina circolare per maglieria con platine di trattenimento della maglia
US5713220A (en) * 1995-07-31 1998-02-03 Nagata Seiki Kabushiki Kaisha Pile patterning mechanism for circular knitting machine and knitted article knitted by the circular knitting machine
DE10015730B4 (de) * 2000-03-29 2012-09-13 Sipra Patententwicklungs- Und Beteiligungsgesellschaft Mbh Platine für eine insbesondere nach der Relativtechnik arbeitende Strickmaschine und mit einer derartigen Platine ausgerüstete Strickmaschine
DE10316702A1 (de) 2003-04-08 2004-10-28 Sipra Patententwicklungs- Und Beteiligungsgesellschaft Mbh Verfahren und Strickmaschine zur Herstellung von Strickwaren, insbesondere aus hartem, unelastischem Fadenmaterial
TWM251848U (en) * 2003-10-20 2004-12-01 Pai Lung Machinery Mill Co Ltd Gear type adjustment wheel for circular knitting machine
US6799444B1 (en) * 2004-01-20 2004-10-05 Pai Lung Machinery Mill Co., Ltd. Circular knitting machine
SG131770A1 (en) * 2004-01-29 2007-05-28 Pai Lung Machinery Mill Co Ltd Improved circular knitting machine
EP2038460B1 (en) * 2006-07-07 2011-11-16 SANTONI S.p.A. Knitting machine with latch needles and without sinkers
ITMI20071098A1 (it) * 2007-05-30 2008-11-30 Santoni & C Spa Macchina per maglieria con aghi a linguetta e senza platine di abbattitura, ad elevata affidabilita' di funzionamento.
DE102010050402A1 (de) 2010-11-03 2012-05-03 Sipra Patententwicklungs- Und Beteiligungsgesellschaft Mbh Strickmaschine
DE102010054540A1 (de) * 2010-12-15 2012-06-21 Ulrich Hofmann Vereinfachte Single-Rundstrickmaschine
CN104862872B (zh) * 2014-02-24 2017-08-25 山德霓股份公司 针织圆纬机
CN105088507A (zh) * 2014-05-06 2015-11-25 徐央 圆编织机的编织机构

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2123534A (en) * 1934-08-09 1938-07-12 Hemphill Co Cam block for knitting machines
US2090500A (en) * 1934-11-24 1937-08-17 Hemphill Co Method of knitting
US2070458A (en) * 1935-02-05 1937-02-09 Chisolm C Cranford Knitting machine
US2617282A (en) * 1948-08-07 1952-11-11 Samuel Reinhard Knitting machine
US2893227A (en) * 1956-04-19 1959-07-07 Hemphill Co Sinker cap for circular knitting machines
GB1058553A (en) * 1962-12-06 1967-02-15 Kirkland & Company Ltd A Improvements relating to circular knitting machines
US4180993A (en) * 1976-11-01 1980-01-01 Morris Philip Sinker-needle motion reducer
IT7911726V0 (it) * 1979-07-09 1979-07-09 Micheletti Arrigo Macchina circolare da calze e simili con una incastellatura bati per cilindro lavorata per tornitura
DE3108041C2 (de) * 1981-03-03 1985-01-31 Alfred 7031 Bondorf Buck Strickmaschine
DE3246512C2 (de) * 1982-12-16 1985-02-21 Memminger Gmbh, 7290 Freudenstadt Strickmaschine
DE3311361C2 (de) * 1983-03-29 1986-07-24 SIPRA Patententwicklungs- und Beteiligungsgesellschaft mbH, 7470 Albstadt Strickmaschine zur Herstellung von Maschenware

Also Published As

Publication number Publication date
GB8522020D0 (en) 1985-10-09
ES546833A0 (es) 1986-12-01
CH668090A5 (de) 1988-11-30
GB2164960A (en) 1986-04-03
IT1183925B (it) 1987-10-22
SU1452488A3 (ru) 1989-01-15
IT8567732A0 (it) 1985-08-20
US4693092A (en) 1987-09-15
JPS6329024B2 (cs) 1988-06-10
JPS6170050A (ja) 1986-04-10
CS628485A2 (en) 1987-09-17
DD239617A5 (de) 1986-10-01
ES8701867A1 (es) 1986-12-01
DE3433290C2 (de) 1986-09-18
DE3433290A1 (de) 1986-03-20
GB2164960B (en) 1988-04-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS265206B2 (en) Knitting machine
KR100478553B1 (ko) 루프형성 가동 플레이트를 구비한 횡편기
EP1054089B1 (en) Method for manufacturing tubular items, such as hosiery items or the like, which are closed at an axial end, using a single-cylinder circular machine
EP1867768B1 (en) Method of knitting cylindrical fabric in weft knitting machine and weft knitting machine
US5279133A (en) Circular knitting machine for making plush fabric
KR100470002B1 (ko) 하이(high)-로우(low)플러쉬편제품과이를제조하기위한장치및방법
JPS6257732B2 (cs)
JP2556356B2 (ja) 管針を持つ丸編機
KR20200007693A (ko) 횡편기
US4307586A (en) Machine and method for producing knitgoods with a pile or loop-pile surface
KR101182483B1 (ko) 스페이서 직물의 제조를 위한 원형 편직기
US20020000105A1 (en) Flat knitting machine
US5791162A (en) Method and sinker for producing plush fabrics
US2968170A (en) Knitting machine
SK277850B6 (en) Knitting machine for production of knitted products of stocking type
CS198210B2 (en) Cam system for retracting needles in knitting frame
JP3240325B2 (ja) プラッシュ生地の製造方法および編み機
US20040200242A1 (en) Method and knitting machine for producing knitwear, especially from hard, inelastic thread material
US4015443A (en) Knitted fabrics having pattern effects
US3318113A (en) Method and apparatus for fashioning circular knit fabric
CS274454B2 (en) Knitting frame with at least one needle carrier
US2913886A (en) Apparatus and method for knitting elastic fabric
US4879885A (en) Knitting machine having relatively adjustable needle cams and sinker cams
US3435637A (en) Straight-bar knitting machines
GB2199341A (en) A circular knitting machine