CS264276B2 - Process for preparing 1,3,5-triazintriones - Google Patents

Process for preparing 1,3,5-triazintriones Download PDF

Info

Publication number
CS264276B2
CS264276B2 CS863268A CS326886A CS264276B2 CS 264276 B2 CS264276 B2 CS 264276B2 CS 863268 A CS863268 A CS 863268A CS 326886 A CS326886 A CS 326886A CS 264276 B2 CS264276 B2 CS 264276B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
formula
methyl
compounds
trifluoromethylthiophenoxy
mol
Prior art date
Application number
CS863268A
Other languages
English (en)
Other versions
CS326886A2 (en
Inventor
Bernd Dr Gallenkamp
Andreas Dr Gunther
Karl-Heinrich Dr Mohrmann
Thomas Dr Schmidt
Original Assignee
Bayer Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bayer Ag filed Critical Bayer Ag
Publication of CS326886A2 publication Critical patent/CS326886A2/cs
Publication of CS264276B2 publication Critical patent/CS264276B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C275/00Derivatives of urea, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups
    • C07C275/46Derivatives of urea, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atoms not being part of nitro or nitroso groups containing any of the groups, X being a hetero atom, Y being any atom, e.g. acylureas
    • C07C275/58Y being a hetero atom
    • C07C275/62Y being a nitrogen atom, e.g. biuret
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D251/00Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings
    • C07D251/02Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings
    • C07D251/12Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D251/26Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hetero atoms directly attached to ring carbon atoms
    • C07D251/30Only oxygen atoms
    • C07D251/34Cyanuric or isocyanuric esters

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Plural Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Nitrogen And Oxygen As The Only Ring Hetero Atoms (AREA)

Description

Vynález se týká nového způsobu výroby 1,3,5-triazintrionů.
Je již známo, že 1,3,5-triazintriony je možno vyrábět z močoviny a karbonylisolkyanátů.
Nevýhodou tohoto postupu je použití karbonylisokyanátů. Výroba těchto sloučenin, jakož i manipulace s těmito sloučeninami je ve velkoprovozním měřítku problematická. Rovněž pro skladování těchto meziproduktů jsou nutná nákladná bezpečnostní opatření.
Předložený vynález se týká způsobu výroby 1,3,5-triazintrionů obecného vzorce I
v němž
R' a R2 znamenají atom vodíku nebo alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, který spočívá v tom, že se na biuret obecného vzorce II
v němž
R1 a R2 mají shora uvedené významy, působí dialkylestery uhličité kyseliny obecného vzorce III (R3O)2CO ' - (III) v němž
R3 znamená alkylovou skupinu, v přítomnosti silných bází a popřípadě za přítomnosti ředidel.
Nové biurety obecného vzorce II
CONrlO
Ol) n němž
R1 a R2 mají shora uvedené významy, které se používají jako výchozí látky, se připravují tím, že se na isokyanáty vzorce IV
R1 a R2 mají shora uvedené významy, popřípadě za přítomnosti ředidel.
Tento postup bude dále označován jako postup a).
Nové biurety obecného vzorce II, v němž R2 znamená atom vodíku, se mohou připravovat tím, že se iv 1. stupni působí na aminy vzorce VI
RiNH—CO—NHR2 (V) sloučeninami obecného vzorce VII v němž
R1NCO působí močovinami obecného vzorce V (W) (VII) v němž
R1 má shora uvedený význam, v přítomnosti inertních ředitel při teplotách mezi 0°C a 80 CC, za vzniku sloučenin obecného vzorce VIII
264278 v němž
R1 má shora uvedený význam, načež se popřípadě po jejich izolaci působí na uvedené sloučeniny ve 2. stupni fosgenem, popřípadě v přítomnosti inertních ředidel při teplotách mezi 0°C a 80 °C za vzniku N-chlorkarbonylmočovin obecného vzorce IX
(vin)
ve kterém
R1 má shora uvedený význam, a poté se popřípadě po jejich izolaci působí na tyto sloučeniny ve 3. stupni amoniakem, popřípadě v přítomnosti inertních ředidel při teplotách mezi 0 °C a 100 °C. Tento po stup bude označován dále také jalko po stup b).
N-chlorkarbonylmočoviny obecného vzor се IX
ve kterém
R1 má shora uvedený význam, jsou novými sloučeninami.
S překvapením se dají postupem podle vynálezu vyrábět sloučeniny obecného vzorce I v dobré čistotě a s vysokými výtěžky.
Výhodnou při tomto postupu je skutečnost, že používané meziprodukty se mohou i ve velkoprovozním měřítku vyrábět poměrně jednoduchým způsobem. Dále pak pro skladování těchto meziproduktů nejsou nutná žádná bezpečnostní opatření.
Použije-li se například pro postup podle vynálezu jako výchozích látek diethylesteru uhličité kyseliny a l-methyl-5-(3-methyl-4- (4-trif luormethylthiof enoxy ] fenyl ] biuretu, jalkož i terc.butoxidu draselného jako prostředku vázajícího kyselinu, popřípadě použije-li se jako výchozích látek 3-methyl-5-[3-methyl-4-( 4-trif luormethylthiof enoxy) fenyl jbiuretu a diethylesteru uhličité kyseliny a methoxidu sodného jako činidla vázajícího kyselinu, pak lze průběh reakce znázornit následujícím reakčním schématem:
+ (^5СИ°^° *(Н3С)3СОК v
★ (Н^О^СО + NaOCH3
Dialkylestery uhličité kyseliny, které se dále používají jako výchozí látky pro postup podle vynálezu, jsou obecně definovány vzorcem III.
V tomto vzorci znamená symbol R3 alkylovou skupinu. Výhodně palk symbol R3 znamená alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku.
Sloučeniny obecného vzorce III jsou známými sloučeninami organické chemie.
Jako příklady sloučenin obecného vzorce III lze uvést:
dimethylester uhličité kyseliny, diethylester uhličité kyseliny a n-propylester uhličité kyseliny.
Postup podle vynálezu к výrobě sloučenin obecného vzorce I se provádí výhodně bez ředidel. Výhodně se pracuje v přítomnosti nadbytku dialkylesteru uhličité kyseliny vzorce III.
Postup podle vynálezu se provádí za přítomnosti silných bází. Zde nutno zvláště uvést alkoxidy alkalických Ikovů, jako methoxid sodný a methoxid draselný nebo ethoxid sodný a ethoxid draselný.
Postup podle vynálezu se obecně provádí při teplotách mezi 0 CC a 140 °C. Výhodně se pracuje při teplotách v rozsahu mezi 20 °C a 120 °C. Reakce se obecně provádějí při atmosférickém tlaku.
К provádění postupu podle vynálezu se používá na 1 mol sloučeniny obecného vzorce II 1 až 3 moly, výhodně 1 až 2 moly silné báze a 5 až 30 molů, výhodně 10 až 25 molů dialkylesteru uhličité kyseliny obecného vzorce III. Zpracování se provádí obvyklým způsobem, například přidáním vody к reakční směsi a zneutralizováním, například chlorovodíkovou kyselinou. Potom se к reakční směsi popřípadě přidá organické rozpouštědlo, jako například methylenchlorid a organická fáze se zpracuje obvyklým způsobem promytím, vysušením a oddestilováním rozpouštědla.
Použije-li se při výrobě sloučenin obecného vzorce II, které slouží jako výchozí látky, 3-methyl-4- (4-trif luormethylthiof enoxyjfenylisokyanátu a 1-methylmočoviny, pak lze průběh reakce znázornit následujícím reakčním schématem:
Sloučeniny používané jako výchozí látky při výrobě sloučenin obecného vzorce II jsou definovány vzorcem IV.
Sloučeniny vzorce IV jsou známé nebo se dají vyrábět známými postupy (srov. například EP-OS 93 976).
Sloučeniny, které se dále používají jako další výchozí látky, jsou obecně definovány vzorcem V.
Pro případ, že se používají močoviny obecného vzorce V, v němž R1 a R2 znamenají vodík, pak se vyrábějí výhodně biurety obecného vzorce II, v němž R1 znamená atom vodíku. Isomerní biurety obecného vzorce II, v němž R2 znamená atom vodíku, vznikají přitom jako vedlejší produkty. Poměr těchto obou isomerů vzorce II je možno změnit změnou reakčních podmínek.
Sloučeniny obecného vzorce V jsou známými sloučeninami organické chemie.
Postup к výrobě sloučenin obecného vzorce II se provádí výhodně za použití ředidel. Jako ředidla přicházejí v úvahu prakticky všechna inertní organická rozpouštědla. К těm náleží zejména alifatické a aromatické, popřípadě halogenované uhlovodíky, jako pentan, hexan, heptan, cyklohexan, petrolether, benzin, ligroin, benzen, toluen, xylen, methylenchlorid, ethylenchlorid, chloroform, tetrachlormethan, chlorbenzen, o-dichlorbenzen, ethery, jalko diethylether a dibutylether, glykoldimethylether a diglvkoldimethylether, tetrahydrofuran a dioxan, ketony, jako aceton, methylethylketon, methylisopropylketon, estery, jako methylester octové kyseliny a ethylester octové kyseliny a diethylester uhličité kyseliny, nitrily, jako například acetonitril a propionitril, amidy, jako například dimethylformamid, dimethylacetamid a N-methylpyrrolidon, jakož i dimethylsulfoxid, tetramethylensulfon, hexamethylfosfortriamid a pyridin.
Reakční teploty se mohou při provádění tohoto postupu měnit v širokém rozsahu. Obecně se pracuje při teplotách mezi 0°C a 140 °C, výhodně při teplotách mezi 0 °C a 120 CC. Realkce se provádějí obecně za atmosférického tlaku.
Při provádění této reakce se používá na 1 mol sloučeniny vzorce IV 1 až 2 moly, výhodně 1,0 až 1,4 molu močoviny obecného vzorce V. Zpracování reakční směsi se daří obvyklými metodami.
Použije-li se při výrobě nových biuretů obecného vzorce II jako výchozích látek 3-methyl-4-(4-trif luormethylthiof enoxy) anilinu, methylisokyanátu, fosgenu a amoniaku, pak lze reakci znázornit následujícím reakčním schématem:
í
Aminy používané jako výchozí látky pro 1. stupeň tohoto postupu jsou obecně definovány vzorcem VI.
Sloučenina vzorce Via
t j. 3-methy 1-4- (4-trif luormethylthiof enoxy ] anilin, je novou sloučeninou.
Tato sloučenina se připravuje hydrogenací 3-methyl-4- (4-trif luormethylthiof enoxy jnitrobenzenu vodíkem, v přítomnosti hydrogenačních katalyzátorů, například Raney-niklu, za přítomnosti ředidel, jako například toluenu, při teplotách mezi 20 CC a 150 °C a při tlaku mezi 0,5 a 15,0 MPa.
3- methyl-4-(4-trif luormethylthiof enoxy)nitrobenzen je rovněž novou sloučeninou a může se připravovat například reakcí 4-trif luormethylthiof enolu s 2-methyl-4-nitrochlorbenzenem v přítomnosti prostředků vázajících kyseliny, jako například hydroxidu sodného a v přítomnosti ředidel, jako například dimethylsulfoxidu, při teplotách mezi 0 °'C a 200 °C.
4- trifluormethylthiofenol a 2-methyl-4-nitrochlorbenzen jsou rovněž známými sloučeninami organické chemie.
Sloučeniny, které se dále používají jako výchozí látky pro 1. stupeň uvedeného po stupu, jsou obecně definovány vzorcem VII.
Sloučeniny obecného vzorce VII jsou obecně známými sloučeninami organické chemie.
Sloučeniny, které se používají jako výchozí látky pro 2. stupeň uvedeného postupu, jsou obecně definovány vzorcem VIII.
Sloučeniny obecného vzorce VIII jsou známé nebo se dají vyrábět známými postupy (srov. například DE-OS 2 413 722 a DE-OS 2 718 799).
Sloučeniny, které se používají jako výchozí látky pro 3. stupeň zmíněného postupu jsou obecně definovány vzorcem IX.
Sloučeniny obecného vzorce IX jsou z části známými sloučeninami (srov. například ,,Methoden der organischen Chemie“, sv. E IV, str. 1 026 Houben-Weyl-Muller, Verlag Stuttgart).
N-chlorkarbonylmočoviny obecného vzorce IX jsou novými sloučeninami.
N-chlorkarbonylmočoviny obecného vzorce IX se dají připravovat analogicky podle stupně 2 postupu b) a potom se podle stupně 3 postupu b) nechají reagovat za vzniku sloučenin obecného vzorce II, v němž R2 znamená atom vodíku.
Postup b) se provádí ve všech třech stupních výhodně za použití ředidel. Jako ředidla přicházejí v úvahu organická rozpouštědla, která již byla uvedena pro postup a).
Reakční teploty se mohou při provádění postupu b) ve všech třech stupních pohybovat v širokých mezích.
Obecně se pracuje ve všech třech stup264276 nich při teplotách mezi 0°C a 100 CC, výhodně při teplotách mezi 15 °C a 80 °C. Reakce se obecně provádějí za .atmosfériclkého tlaku.
Při provádění postupu b) se používá v 1. stupni na 1 mol aminu vzorce VI 1 až 2 moly, výhodně 1 až 1,5 molu sloučeniny vzorce VII, poté se ve 2. stupni, popřípadě po izolaci sloučeniny vzorce VIII, přidá 1,0 až 3,0 moly, výhodně 1,5 až 2,5 molu fosgenu a potom ve 3. stupni — popřípadě po izolaci N-chlorkarbonylmočovin vzorce IX, se až po úplnou konversi sloučenin vzorce IX zavádí amoniak. Zpracování se daří obvyklými metodami.
Jednotlivé stupně postupu b) se dají provádět také odděleně. Přitom se po každém stupni vzniklé sloučeniny izolují a čistí. Tyto sloučeniny se pak mohou nechat dále reagovat nebo se použijí jiným způsobem.
Sloučeniny obecného vzorce I, které jsou snadno dostupné postupem podle vynálezu, mají výtečný účinek při stimulaci růstu zvířat a dále pak vykazují vynikající ikokcidiostatický účinek (srov. například ГЭЕ-OS č. 2 413 a DE-OS 2 718 799).
Příklady provedení:
Příklad 1
СН5 О \|.ц
399 g (1 mol) l-methyl-5-[3-methyl-4-(4-trif luormethy lthiof enoxy) fenyl Jbiuretu, 108 gramů (2 moly) methoxidu sodného a 2 400 mililitrů dicthylkarbonátu sc zahřívá podobu 3 hodin к varu pod zpětným chladičem. Vzniklý alkohol se současně oddestiluje. Reakční směs se ochladí na 25 ?C, přidá se 4 800 g vody, směs se zneutralizuje chlorovodíkovou kyselinou a organická fáze se oddělí. Vodná fáze se jednou extrahuje diethylkarbonátein. Spojené organické fáze se zahustí ve vakuu vodní vývěvy.
Získá se 421 g (94 % teorie) 1-13-methyl-4-(4-lrifluormethylthiofenoxy)fenylJ-3-methyl-l,3,5-tri.azin-2,4,6-trionu s čistotou 95 % a o teplotě tání 191 °C (z ethanolu).
Příklad 2 g (0,005 molu) 99,3% 3-methyl-5~í3· -methyl-4-(4-triflu rmethylthiofenoxy)fenyl jbiuretu, 0,7 g (0,01 molu) methoxidu sodného a 10 g diethylkarbonátu se míchá při teplotě 20 :C po dobu. 3 hodin. Potom se přidá voda, pomccí chlorovodíkové kyseliny se směs zneutralizuje a extrahuje se methylenchloridem. Organická fáze se oddělí, vysuší se a zahustí se.
Po oddestilování se získá 2,1 g (100 % teorie) l-[ 3-methyl-4- (4-trifluormethylthiof enoxy) fenyl J-3-methyl-l,3,5-triazin-2,4,6-trionu a s čistot .li 97,3 % a o teplotě tání 190 °C.
Příprava výchozích látek vzorce 11:
Příklad 3
Postup a)
325,3 g (1 mol) 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiofenoxy)fenylisokyanátu, 74,1 g (1 mol) methylmočoviny a 95 ml methylenchloridu se zahřívá рэ dobu 3 hodin к varu pod zpětným chladičem. Potom se přidá 230 ml methylenchloridu a reakční směs se ochladí na 0T. Produkt se odfiltruje a vysuší se.
Tímto způsobem se z ská 298 g (75 % teorie) l-methyl-5- [ 3-methyl-4- (4-trif luormethylthiof enoxy) fenyl jbiuretu o teplotě tání 153 °C (z benzinu).
Příklad 4
C//.; i
'N-CG-Nl·^
В 4 2 7 6
Postup b) — v jediné realkční nádobě
К 4,2 g (0,014 molu) 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiof enoxy) anilinu ve 40 ml toluenu se při teplotě 20 °C přikape 0,84 g (0,015 molu) methylisokyanátu a reakční směs se dále míchá asi 12 hodin. Potom se к reakční směsi přikape 12,5 g 20% roztoku fosgenu v toluenu (0,025 molu), směs se dále míchá 8 hodin při teplotě 20 °C a potom se zahřívá 3 hodiny na 60 °C. Po kontrole úplné konverse pomocí chromatograniu na tenké vrstvě se do roztoku zavádí při teplotě 20 CC tak dlouho amoniak, až již chromatografii na tenké vrstvě nelze prokázat přítomnost N-chlorkarbonylmočoviny. Potom se reakční směs zfiltruje, zbytelk na filtru se dobře rozmíchá s vodou, směs se zfiltruje a zbytek na filtru se vysuší.
Získá se 5,2 g (93 % teorie) 3-methyl-5-| 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiofenoxy)fenyljbiuretu s čistotou 98,5 % a o teplotě tání 182 až 183 CC.
P ř í к 1 a d 5
Roztokem 4,2 g (0,01 molu) 1-chlorkarbonyl-l-methyl-3-[3-methyl-4-(4-trif luormethylthiofenoxy Jfenyl ] močoviny (srov. příklad 9) ve 20 ml toluenu se při teplotě pod 20 °C vede amoniak tak dlouho, až již není přítomna žádná výchozí látka.
Potom se reakční směs zfiltruje, zbytek na filtru se rozmíchá ve 40 ml vody, směs se znovu zfiltruje a zbytek na filtru se vysuší.
Získá se 3,8 g (95 % teorie) 3-methyl-5-(3-methyl-4-(4-trifluormethylthiof enoxy)fenyljbiuretu s čistotou 99 % a o teplotě tání 182 °C.
Příprava výchozích látek vzorce IV:
P ř í к 1 a d 6
480 g chlorbenzenu a 180 g fosgenu se předloží při teplotě 0°C a potom se během 30 minut přidá roztok 300 g (1 mol) 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiofenoxy)anilinu v 550 g chlorbenzenu, přičemž teplota vystoupí na 25 CC. Potom se realkční směs zahřívá po dobu 1 hodiny až к teplotě varu, přičemž se od 80 °C dále zavádí fosgen až do stavu, když již více nelze prokázat přítomnost chlorovodíku (asi 1 hodinu).
Nadbytečný fosgen se odstraní zavedením proudu dusíku a surový produkt se destiluje.
Získá se 316 g (96 % teorie) 3-methyl-4- (4-trif luor methylthiof enoxy) f enylisokyanátu o čistotě 99 % a s teplotou varu 162° Celsia/200 Pa.
Příprava výchozích sloučenin obecného vzorce VI:
Příklad 7
CH3
329,3 g (1 mol) 3-methyl-4-( 4-trif luormethylthiofenoxyJnitrobenzenu se rozpustí v 1100 g toluenu a potom se po přidání 20 g Raney-niklu provádí hydrogenace při teplotě 90 CC a při tlaku vodíku 9,0 MPa. Po ukončení spotřeby vodíku se katalyzátor odfiltruje, rozpouštědlo se oddestiluje a produkt se rektifikuje za vakua olejové vývěvy.
Zťslká se 270,7 g (90 % teorie 3-methyl-4-[4-trifluormethylthiofenoxy)anilinu s čistotou 99,5 % a o teplotě tání 44 až 45 °C.
CH3
Předloží se 198,1 g (1,02 molu) 4-trifluormethylthiofemolu ve 330 g dimethylsulfoxidu. Při teplotě 20 °C se přidá 44,0 g (1,1 molu) hydroxidu sodného ve formě šupinek a rozpustí se za zahřívání na teplotu 90 CC. Potom se v průběhu 30 minut přidá 171,6 g (1 mol) 2-methyl-4-nitrochlorbenzenu rozpuštěného ve 330 g dimethylsulfoxidu. Poté se teplota zvýší z 90 GC na 140 °C a směs se dále mícbá po dobu 3 hodin. V průběhu 2 hodin se při teplotě 140 °C rozpouštědlo oddestiluje, přičemž se tlak pozvolna snižuje na 1 000 až 2 000 Pa. Přitom se dále zbytek ochladí na 20 CC a přidá se 1 litr vody. Vzniklá suspenze se zfiltruje, sraženina se promyje zředěným roztokem hydroxidu sodného a vodou, vysuší se a překrystaluje se z petroletheru.
Zrská se 281,3 g (85 % teorie) 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiofenoxy)nitrobenzenu o čistotě 99,5 % a o teplotě tání 61 až 62 °C.
Příprava výchozích látek obecného vzorce VIII:
je se při teplotě 10 °C toluenem a vysuší se.
Získá se 881,9 g (98 % teorie) 1-methyl-3-( [ 3-methyl-4- (4-triflu«ormethylthiofenoxyJfenylJmočoviny s čistotou 99 % a s teplotou tání 129 až 130°C.
Příprava «výchozích sloučenin obecného vzorce IX:
Příklad 9
1S
Příklad 8
748,3 g (2,5 molu) 3-methyl-4-(4-trifluormethylthiofenoxyjanilinu se rozpustí v 2 170 g bezvodého toluenu а к získanému roztoku se při teplotě 40 CC během 2 hodin přidá 157 g (2,75 molu) methylisokyanátu, načež se reakční směs dále míchá ještě 3 hodiny. Nadbytečný methylisokyanát se Oddestiluje se 600 g toluenu ve vakuu. Zbytek se potom míchá ještě 1 hodinu při teplotě 10 °C. Realkční produkt se «odfiltruje, promy-
CH3
К 7,1 g (0.02 molu) l-methyl-3-[3-rnethyl-4-(4-trifluormethylthiiofen«oxy) fenyl]močoviny ve 25 ml toluenu se při teplotě 20 °C přikape 17,8 g 20% roztoku (0,036 molu) fosgenu v toluenu, reakční směs se dále míchá až 16 hodin při teplotě 20 °C a poté se zahřívá ještě 4 hodiny při bmlotě 50 až 60 CC.
Po zahuštění a dodestilování se získá 8,4 gramu (100 % teorie) 1-chlorkarbonyl-l-methyl-3- [ 3-methy 1-4- (4-trifluormethylthiofenoxy) fenyl] močoviny o čistotě 94 % a «o teplotě tání 79 °C.

Claims (1)

  1. Způsob výroby 1,3,5-triazintrionů obecného vzorce I v němž
    R1 a R2 znamenají atom vodíku nebo alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku, vyznačující se tím, že se biure-y obecného vzorce П v nemz
    R1 a R2 mají shora uvedené významy, nechají reagovat s dialkylestery uhličité kyseliny obecného vzorce III (R3O)2CO (III) v němž
    R3 znamená alkylovou skupinu, v přítomnosti silných bází a popřípadě v přítomnosti ředidel.
CS863268A 1985-05-09 1986-05-06 Process for preparing 1,3,5-triazintriones CS264276B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19853516632 DE3516632A1 (de) 1985-05-09 1985-05-09 Verfahren zur herstellung von 1,3,5-triazintrionen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS326886A2 CS326886A2 (en) 1988-09-16
CS264276B2 true CS264276B2 (en) 1989-06-13

Family

ID=6270208

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS863268A CS264276B2 (en) 1985-05-09 1986-05-06 Process for preparing 1,3,5-triazintriones

Country Status (7)

Country Link
US (1) US4874860A (cs)
EP (1) EP0201030B1 (cs)
JP (1) JPH0832675B2 (cs)
CA (1) CA1273925A (cs)
CS (1) CS264276B2 (cs)
DE (2) DE3516632A1 (cs)
ES (1) ES8704911A1 (cs)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4888348A (en) * 1986-09-04 1989-12-19 Ciba-Geigy Corporation Substituted thioureas, isothioureas and carbodiimides
EP0364765A3 (de) * 1988-10-08 1991-07-17 Bayer Ag Substituierte 1,3,5-Triazintrione, Verfahren zu ihrer Herstellung und ihre Verwendung gegen parasitäre Protozoen
DE3834862A1 (de) * 1988-10-13 1990-04-19 Klein Schanzlin & Becker Ag Wellenlagerung einer spaltrohrmotorpumpe
DE4228000A1 (de) * 1992-08-24 1994-03-03 Bayer Ag 3-Aryl-triazin-2,4-dione
US6861523B2 (en) 2002-02-08 2005-03-01 Torrey Pines Institute For Molecular Studies 1,3,5- trisubstituted-1,3,5-triazine-2,4,6-trione compounds and libraries
DE60330798D1 (de) * 2002-10-09 2010-02-11 Nissan Chemical Ind Ltd Zusammensetzung zur bildung einer antireflexschicht für die lithographie
KR100592797B1 (ko) 2005-02-02 2006-06-28 한국화학연구원 3-메틸-4-페녹시페닐아민 유도체의 제조 방법
CN1896068B (zh) * 2005-07-16 2010-12-08 凌青云 一种制备甲苯三嗪酮的方法
CN101108831B (zh) * 2006-07-18 2011-06-29 洛阳普莱柯生物工程有限公司 一种托曲珠利的制备方法
CN102731351B (zh) * 2012-06-27 2014-01-01 浙江国邦药业有限公司 一种1-甲基-5-[3-甲基-4-(4-三氟甲硫基-苯氧基)-苯基]-缩二脲的制备方法及其应用
CA2881026C (en) * 2012-08-17 2021-04-13 Basf Se Process for manufacturing benzoxazinones
EP2740492A1 (en) 2012-12-07 2014-06-11 Ceva Sante Animale Triazine formulations with a second active ingredient and surfactant(s)
EP2740470A1 (en) 2012-12-07 2014-06-11 Ceva Sante Animale Treatment of Coccidiosis with intramuscular triazine composition
EP2740469A1 (en) 2012-12-07 2014-06-11 Ceva Sante Animale New treatments with triazines
ITUA20162489A1 (it) 2016-04-11 2017-10-11 Erregierre Spa Procedimento per la preparazione di toltrazuril e intermedio utile per la sua preparazione
MX2020008816A (es) 2018-02-26 2020-09-28 AlzeCure Pharma AB Derivados de triazina para el tratamiento de enfermedades relacionadas con neurotrofinas.
GB201810668D0 (en) 2018-06-28 2018-08-15 Stiftelsen Alzecure New compounds
CN111153863A (zh) * 2019-12-13 2020-05-15 浙江工业大学 一种合成动物用抗球虫药物妥曲珠利的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2115096A1 (de) * 1971-03-29 1972-10-05 Basf Ag Substituierte Chlorcarbonylharnstoffe
DE2718799A1 (de) * 1977-04-27 1978-11-09 Bayer Ag 1-(4-phenoxy-phenyl)-1,3,5-triazin- derivate, verfahren zu ihrer herstellung sowie ihre verwendung als arzneimittel und wachstumsfoerderer
JPS58152859A (ja) * 1982-03-05 1983-09-10 Taiho Yakuhin Kogyo Kk ビウレツト誘導体
DE3405241A1 (de) * 1984-02-15 1985-08-29 Bayer Ag, 5090 Leverkusen 1-/4-(benzothia- oder -oxazol-2-ylthio- oder -2-yloxy) phenyl/-1,3,5-triazin-2,4,6-(1h,3h,5h)-trione, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung als arzneimittel

Also Published As

Publication number Publication date
US4874860A (en) 1989-10-17
EP0201030A3 (en) 1987-09-09
EP0201030A2 (de) 1986-11-12
ES554759A0 (es) 1987-04-16
DE3674055D1 (de) 1990-10-18
CA1273925A (en) 1990-09-11
ES8704911A1 (es) 1987-04-16
JPS61260053A (ja) 1986-11-18
EP0201030B1 (de) 1990-09-12
JPH0832675B2 (ja) 1996-03-29
CS326886A2 (en) 1988-09-16
DE3516632A1 (de) 1986-11-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS264276B2 (en) Process for preparing 1,3,5-triazintriones
KR100512227B1 (ko) 헤테로(방향족)히드록실아민의 제조 방법
US4466915A (en) Non-catalytic ketoform syntheses
US7220863B2 (en) Process for preparing 2-aminopyridine derivatives
CA1235430A (en) Process for the preparation of basically substituted phenylacetonitriles
JP3205648B2 (ja) 2−クロロ−5−アミノメチルピリジンの製造法
US2719861A (en) 2-amino-1, 3, 3-tricyano-2-propene and preparation of same
US5103011A (en) Preparation of 2-chloro-5- methyl-pyridine
US5808086A (en) Process for preparing bis (2-hydroxyphenyl-3-benztriazole) methanes
US10487062B1 (en) Regioselective one-step process for synthesizing 2-hydroxyquinoxaline
US10053420B2 (en) Processes for the preparation of compounds, such as 3-arylbutanals, useful in the synthesis of medetomidine
US20040199002A1 (en) Process for producing(2-nitrophenyl)acetonitrile derivative and intermediate therefor
US5162529A (en) Process for the preparation of 5-hydroxy-3,4,5,6-tetrahydro-pyrimidine derivatives
GB1571990A (en) Process for the preparation of cyanoacetic acid anilide derivatives
JPH02289563A (ja) o―カルボキシピリジル―およびo―カルボキシキノリルイミダゾリノンの改良製造法
Tayama et al. Diaza [1, 4] Wittig-type rearrangement of N-allylic-N-Boc-hydrazines into γ-amino-N-Boc-enamines
US5639890A (en) Preparation of N-akenylcarbamic esters
US3450709A (en) Process for the preparation of ring-substituted 2-aminoimidazoles
KR102229493B1 (ko) 2-클로로 아세토아세트산 아미드 및 에스테르의 제조 방법
KR100909295B1 (ko) 6-아미노메틸- 6,11-디하이드로-5H-디벤즈[b,e]아제핀의 제조방법
US3923827A (en) Preparation of 4-imidazolin-2-ones
NL8501727A (nl) Bereiding van aminederivaten.
McKay et al. The Reaction of Amines with Nitro and Nitroso Derivatives of Cyclic Ureas and Cyclic Guanidines
US6562979B1 (en) Process for the preparation of substituted benzisothiazole compounds
US6307103B1 (en) Process for the preparation of 1,1,1-trifluoro-2-aminoalkanes

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20010506