CS246061B2 - Method of flexible flat parts' reinforcement,especially of upper fabrics for parts of clothing or linings for parts of clothing - Google Patents

Method of flexible flat parts' reinforcement,especially of upper fabrics for parts of clothing or linings for parts of clothing Download PDF

Info

Publication number
CS246061B2
CS246061B2 CS832733A CS273383A CS246061B2 CS 246061 B2 CS246061 B2 CS 246061B2 CS 832733 A CS832733 A CS 832733A CS 273383 A CS273383 A CS 273383A CS 246061 B2 CS246061 B2 CS 246061B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
condensation
paste
carried out
parts
sheets
Prior art date
Application number
CS832733A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Hefele
Original Assignee
Kufner Textilwerke Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kufner Textilwerke Gmbh filed Critical Kufner Textilwerke Gmbh
Publication of CS246061B2 publication Critical patent/CS246061B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06MTREATMENT, NOT PROVIDED FOR ELSEWHERE IN CLASS D06, OF FIBRES, THREADS, YARNS, FABRICS, FEATHERS OR FIBROUS GOODS MADE FROM SUCH MATERIALS
    • D06M15/00Treating fibres, threads, yarns, fabrics, or fibrous goods made from such materials, with macromolecular compounds; Such treatment combined with mechanical treatment
    • D06M15/70Treating fibres, threads, yarns, fabrics, or fibrous goods made from such materials, with macromolecular compounds; Such treatment combined with mechanical treatment combined with mechanical treatment
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41DOUTERWEAR; PROTECTIVE GARMENTS; ACCESSORIES
    • A41D27/00Details of garments or of their making
    • A41D27/02Linings
    • A41D27/06Stiffening-pieces
    • DTEXTILES; PAPER
    • D06TREATMENT OF TEXTILES OR THE LIKE; LAUNDERING; FLEXIBLE MATERIALS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06NWALL, FLOOR, OR LIKE COVERING MATERIALS, e.g. LINOLEUM, OILCLOTH, ARTIFICIAL LEATHER, ROOFING FELT, CONSISTING OF A FIBROUS WEB COATED WITH A LAYER OF MACROMOLECULAR MATERIAL; FLEXIBLE SHEET MATERIAL NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • D06N7/00Flexible sheet materials not otherwise provided for, e.g. textile threads, filaments, yarns or tow, glued on macromolecular material
    • D06N7/0097Web coated with fibres, e.g. flocked
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10TTECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER US CLASSIFICATION
    • Y10T428/00Stock material or miscellaneous articles
    • Y10T428/23907Pile or nap type surface or component
    • Y10T428/23943Flock surface

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Synthetic Leather, Interior Materials Or Flexible Sheet Materials (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu zesilování ohebných. plošných dílců, zvláště vrchních látek pro· . části oděvů nebo. vložek pro- části oděvů, při kterém se -tyto plošné díly na jedné straně nejprve potiskují hlubotiskovým způsobem vodnou disperzí · zesítitelné pasty a potom se elektrostaticky nanesou s výhodou vláknité vločky, které na pastu přilnou, načež se pasta předželatinuje za horka a/nebo se předsuší při teplotě 90 až 175 C'C, s výhodou 110 až 156 °C a potom se zkondenzuje, který je vyznačený tím, že se kondenzování provádí za naprostého· vyloučení přístupu vzduchu a za přítlaku 0,49 až 49 kPa.
V německé zveřejněné přihlášce vynálezu DOS číslo 3 014 656 je popsán způsob k rubovému zesilování přířezu vrchní látky pro části oděvu a zařízení k provádění tohoto způsobu. Při uvedeném způsobu se v prvním pracovním stupni přířez vrchní látky rastrově potiskne zesíťovatelnou disperzní pastou vážící vločky, načež se tato· disperzní pasta elektrostaticky potiskne vločkami a potom se předželatinuje koagulací působením tepla a/nebo zasušením a v dalším pracovním stupni se vykondenzuje ve vyhřívané komoře při teplotě 90 až 140 °C, s výhodou při teplotě 100 až 180 °C. Přířezy se s výhodou kondenzují v navrstveném stavu. Jako · vločky přicházejí v úvahu všechna vlákna, .například mletá vlákna bavlny, mletá nebo nařezaná buničinová stříž nebo syntetická vlákna, zvláště polyamidová.
Praktické použití způsobu dokázalo, že rozdělení tepelného· zpracování do· stupně, při kterém se provádí předželatinace tepelnou koagulací a/nebo předsušením, a do dalšího stupně, při kterém se vykondenzuje vrstva v přítomnosti vlhkosti, je důležité, aby se zamezilo jednak žloutnutí, jednak vysušení, které by nejen ztížilo další zpracování, nýbrž mohlo· vést i k rozměrovým změnám. Vyloučení jakékoliv změny barevného odstínu mezi předním · dílem oděvu opatřeným na rubu vrstvou vloček a většinou neupravovanými rukávy, postranními a zadními díly je pro oděv stejně důležité jako dodržení přesných ' rozměrů dílů s nanesenými vločkami a vykondenzovanými.
Aby se mohla · kondenzace vrstev provádět v· komoře, je nutná manuální obsluha k navrstvení přířezů vrchní látky potištěné disperzí a s nanesenými vločkami. V některých případech se provádí vykondenzování jednotlivých povločkov-aných dílů.
S překvapením se nyní zjistilo, že se může rovněž vyloučit žloutnutí, vysušení a smrštění textilie, když se kondenzování provádí za dokonalého zamezení přístupu vzduchu, za přítlaku a při teplotě 90 až 175 °C, s výhodou při teplotě 100 až 165 °C a především při teplotě 110 až 155 QC.
Vykondenzování · se podle vynálezu může provádět na přířezech vrchní látky za přítlaku zahřátých rovných nebo klenutých ploch za dokonalého vyloučení přístupu vzduchu. Rovné nebo klenuté desky mohou být například z kovu, ze silikonového kaučuku, ze silikonového· kaučuku vyztuženého· skleněnou tkaninou, z teflonu, z teflonu vyztuženého skleněnou tkaninou nebo z podobných materiálů stálých za tepla.
Předstabilizované plošné díly z prvního pracovního stupně s poměrně vysokou vlhkostí vytvářejí mezi textiliemi a deskami parní polštář, který zamezuje přístupu vzduchu nebo· ho alespoň značně omezuje · a zajišťuje rychlou výměnu tepla. S překvapením není parní atmosféra na újmu vykondenzování. Při teplotách nad 100 °C se tato pára předehřívá.
Při výhodném provedení způsobu podle vynálezu se vykondenzování provádí v redukční atmosféře. Dosahuje se jí přimícháním redukujících látek, jako· je kyselina mravenčí, s výhodou však uvolňováním rozkladných nebo štěpných produktů z disperzní pasty. Tak se například může použít k vázání vloček disperzní pasty, která za daných podmínek uvolňuje stopy formaldehydu.
Parní atmosféra při kondenzaci nasycená slabě formaldehydem brání ·oxidačnímu působení vzdušného· kyslíku a na tom založeném jevu žloutnutí, přičemž přítlak desky zajišťuje rozměrovou stálost. Takto vykondenzované povločkované plošné díly nadto obsahují také podle podmínek kondenzace více nebo· méně zbytkové vlhkosti. Obsah vlhkosti je vysoký zvláště tehdy, když se následující ochlazování provádí mezi deskami, což pří kondenzaci ve vrstvě nedělá žádné problémy, je však možné i při · kondenzaci jednotlivých dílů.
.Vykondenzování podle vynálezu se například může provádět následujícím způsobem: Může se postupovat stejně jako podle zveřejněné německé přihlášky DOS číslo 3 014 656, avšak při vyšší teplotě, například při teplotě 150 °C po· dobu 10 až 20 minut. Vrstva 10 až 30 na rubové straně povl-oCkovaných přířezů předních dílů — vždy jeden levý a jeden pravý přední díl s vrstvou · vloček obrácenou k sobě — se vloží mezi rovinné hliníkové desky o tloušťce přibližně 1 mm, například vyztužené výztuhou. Okraje hliníkových desek přesahují přes okraj · dílů přířezu. Vzdálenost desek se · zmenší tlakem na· polovinu vzdálenosti volně ležící vrstvy přířezů vrchní látky.· Například těsnicími proužky z pěnové hmoty nebo· z podobného materiálu umístěným na okraji desky se spojí svorkami vrchní deska se spodní deskou na uzavřený celek vrstev. Tyto· navrstvené celky se navzájem navrství za vzniku vzduchových štěrbin mezi nimi a vsunou se do· pece s cirkulací vzduchu odpovídajících rozměrů, nastavené na teplotu 150 °C na dobu asi 15 minut. Nakonec se teplota sníží na 120 °C a při této· teplotě se v peci s cirkulací vzduchu ponechá materiál celkem 60 minut. Po· uplynutí této doby zahřívání a kondenzace se nechají vyjmuté vrstvené celky opět ochladit na teplotu pod 80 °C a potom se svorky uvolní.
246051 β
Díly vrchní látky mají nyní přirozenou vlhkost a jsou hladké. Povlockovaná strana je hedvábně měkká a má odpovídající optiku.
Místo rovných desek se mohou používat desky klenuté, aby se ' získaly plošné díly jako- přední části obleku, které napodobují tvar hrudi.
Je také možné místo- kondenzace ve vrstvě provést kondenzaci jediného dílu nebo například kondenzaci jednoho levého a jednoho pravého předního dílu části - obleku, které na sobě leží vločkovanou stranou.
U jednotlivých částí se dává přednost zvláště kondenzaci mezi nahřátými deskami, které mohou sestávat z teflonu vyztuženého skleněnou tkaninou.
Obzvláště výhodné je takové provedení způsobu podle vynálezu, kdy je přítlak 0,49 až 49 kPa. Zvlášť výhodný je přítlak 0,98 až 14,7 kPa.
Aby se získal požadovaný tlak - na přířezy vrchních, látek, mohou se teflonové pásy postupně vést v oblasti kondenzační zóny účelně přes lehce vyklenuté horké desky s požadovanou teplotou například 150 až 160 °C. Na protilehlé straně druhého teflonového pásu, který se dotýká -odváděcího teflonového pásu, může být ještě vyhřívání infračervenými paprsky. V principu zařízení s pásem odpovídá obvyklému průběžnému fixačnímu lisování k upevnění vložkové látky, která je pokryta textilním lepidlem tvořícím rastr. Je také možné, aby kondenzační zařízení s transportními pásy bylo přímo za předsoušecí -a předstabilizační komorou z prvého* stupně, s výhodou se však předřazuje čištění k -odstranění přebytečných vleček vláken z předstabilizovaných přířezů, přičemž například je dále možné před zavedením předstabilizovaného vločkovaného přířezu vrchní látky do kondenzačního* zařízení vložit ještě přířez fixační vložky, například pro- zesílení hradní a ramenní přední části saka. Povrstvení textilním lepidlem se v kondenzačním zařízení roztaví a -spojí s vločkovou vrstvou, když, jak je při průběžné fixaci -obvyklé, na výstupu ze zařízení jsou ještě dva přítlakové válce, které slisují vložku s -přířezem vrchní látky. Za -oběma tlakovými válci se navzájem oddělí oba pokryté nekonečné dopravní pásy a uvolní kondenzovaný- plošný díl, na kterém je popřípadě ještě upevněna vložka. Nekonečné dopravní pásy se vracejí potom horním nebo- -dolním společným vedením kondenzační zónou přes vratné válce ke vstupu přířezů vrchní látky, kde se opět vedou zpět přes vratné válce -a napínací zařízení přes horké válce za dosažení požadovaného přítlaku na přířezy mezi pásy.
Požadovaná délka kondenzační zóny se řídí podle výšky, zvolené -teploty, podle reaktivity disperzní pasty k pojení vloček a podle rychlosti, s jakou se přivádí předběžně upravené přířezy -látek ze zóny vločkování a předstabilizace. Při teplotě 155 °C v kondenzační - zóně zpravidla postačí doba prodlení přibližně 1 minuta, což při rychlosti přivádění z předstabilizační zóny 4 m/ /min odpovídá délce kondenzační zóny přibližně 4 m.
Konečně je také možné místo jednoho z obou transportních pásů použít velkého· otáčejícího- se vytápěného- bubnu, který se pohybuje synchronně s jedním z transportních pásů -a je jím opásán. Přířez textilie je přitom mezi 'stěnou vytápěného* bubnu a transportním pásem a během otáčení vytápěného bubnu se vykondenzuje. Opásáním- transportního pásu na vytápěný buben se dosáhne potřebného- přítlaku a žádoucí ochrany proti vlivu vzdušného kyslíku.
Na výkresu jsou znázorněny výhodné formy provedení zařízení -k provádění způsobu podle vynálezu:
obr. 1 -znázorňuje podélný řez klenutou formou pro kondenzaci stohovaných vrstev, obr. 2 znázorňuje řez touto klenutou formou pro- kondenzaci stohovaných vrstev z pohledu a .
obr. 3 znázorňuje podélný řez kondenzačním zařízením.
Zařízení podle obr. 1 -a 2 má rovnou spodní -desku 1 s otvorem pro- vyklenutou formu 3, která může mít tvar přířezu látky - pro hrudníkovou část pánského saka. Na rovné desce se -například přes sebe položí přířezy s povločkovanými stranami -obrácenými k sobě, popřípadě za přiložení rovné pomocné desky do- vybrání. Nakonec se vrstva z asi -20 na sebe položených přířezů překryje druhou deskou, horní deskou 2, která má vyklenutí 2‘ na místě otvoru spodní -desky ve zmíněné hrudníkové formě. Za silného přítlaku se vrchní a -spodní desky spolu spojí šroubovou svorkou 4 nebo jiným spínacím prvkem k navrstveným textilním přířezům. Do* otvoru se nyní přitlačí vyklenutá forma 3 a spojí se se spodní deskou. Mezi horní a spodní deskou se sevřené textilní díly vyklenou vyklenutou formou 3. Vyklenutí se při následujícím kondenzačním postupu ustálí tak, že pozdější chemické čištění nezpůsobí žádnou ztrátu vyklenutí. Vykondenzování se však může provádět také mezi rovnými deskami. Jak při kondenzaci mezi rovnými, tak vydutými deskami je účelné na -okraje desek přiložit pruhy pěnové pryže, například pruhy ze silikonové pryže, aby se dosáhlo- dodatečné ochrany proti vzduchu.
Určitý počet těchto- navrstvených -textilií uzavřených mezi tvarovacími deskami se na sebe navrství za ponechání volné - vzduchové štěrbiny mezi útvary a pro· výkondenzování se- vnese do vzduchové cirkulační pece, která se nejprve rychle zahřeje na teplotu 160- °C. Krátce po dosažení -této· teploty cirkulujícího- vzduchu se nechá slabým odvětráním cirkulujícího vzduchu poklesnout v průběhu přibližně 15 až 30 minut teplota na 120 cc a tato- teplota -se udržuje do u končení kondenzace. Po uplynutí vyhřívací a kondenzační doby celkem 70 minut se vrstvené textilní přířezy nechají opět ochladit na teplotu pod 60 °C a potom se spínací prvky uvolní. Díly vrchní látky mají během zpracování v jádru vrstvy teplotu 120 °C a na stěnách desky se dosahuje teploty přibližné 130 °C. Vrstvy mají nyní pouze přirozenou vlhkost a jsou hladké. Povločkovaná strana je hedvábně měkká a má odpovídající optiku. Místo cenově příznivého vytápění cirkulujícím vzduchem se může volit také vysokofrekvenční ohřev vrstvených útvarů, čímž se výhodně zkrátí doba vyhřívání.
Na obr. 3 je příkladně znázorněno kondenzační zařízení odpovídající obvyklému průběžnému fixačnímu lisování. Produkt A, přicházející z čištění, se vede přes teflonový pás 4 s protipásem 5 přes vyhřívací desky 6, v jejichž oblasti jsou uspořádány infračervené zářiče 7. Po proběhnutí tímto zařízením. je produkt hotově vykondenzován a může být z nekonečného· pásu 4 sejmut.
Příklad 1
Dva vzorky, téže velikosti se nejdříve rastrově potisknou pastou k vázání vláken, pak se na ně nanesou vločky, pasta se zkoaguluje a oba vzorky povločkované vrchní látky se lehce předsuší. Pak se nadbytek nanesených vloček odsaje a nakonec se pasta v dalším pracovním pochodu vykondenzuje, přičemž se přířezy vrchní látky uloží na sebe.
V obou případech má pasta pro spojení vloček s vrchní látkou toto složení:
14.6 gg zeíttiteln é 60% oodn é oolakkrylátové disperze Plextol DV 240,
0,146 kg vysoce disperzní kyseliny křemičité,
0,034 kg vysoce disperzního oxidu hlinitého,
0,730 kg 40% vodného roztoku dihydroxyethylenmočoviny,
0,240' kg hydrtxyethylcelulózy,
0,740 kg vody,
0,100 kg 30% vodného roztoku hydroxidu sodného k zneutralizování pasty na hodnotu pH 7,0.
Krátce před použitím se do pasty přidají 2 % vodného 10% roztoku chloridu amonného, jakožto katalyzátor zesítění.
Prakticky se postupuje tak, že se na natištěnou pojidlovou pastu nanesou vločky buničinové stříže o tloušťce 1,7 dtex a o délce 1 mm elektrostaticky. Povločkované přířezy se provedou infračerveně vyhřívaným koagulačním a předsoušecím kanálem a pak se z vlhkých přířezů nadbytečné vločky odstraní a pro vykondenzování se přířezy, vždy povločkovanými stranami k sobě obrácenými, vykondenzují v navrstvené formě. Nechává se kondenzovat vždy 20 přířezů.
Tlak při kondenzaci na navrstvené textilie je v jednom případě jako podle zveřejněné přihlášky vynálezu DOS č. 30 14 656 (vzorek A), ve druhém případě jako podle vynálezu (vzorek B).
Stohované vzorky A se na hliníkové desce pokryjí hliníkovou deskou o tloušťce 2 mm, která je nepatrně větší než povločkované přířezy látky. Účinný tlak na nejspodnější přířez je přibližně 0,25 kPa. Okolní vzduch má k přířezům přístup.
Stohované vzorky B jsou naproti tomu na hliníkové desce stlačeny přítlakem přibližně 10 kPa v důsledku postranního spojení desek. Kromě toho se po okrajích hliníkové desky, nepatrně větší než přířezy látky, ještě utěsní pórovitým silikonovým kaučukem, takže okolní vzduch ke stohovaným přířezům nemá přístupu. Další zpracování vzorků A a B je stejné, jak je popsáno na str. 7, řádek 9 až 27. Po ukončení vyhřívání a kondenzace v celkové době trvání přibližně 70 minut, se stohované vzorky nechají vychladnout na přibližně 80 °C a pak se ze stohu rozeberou.
I prostým okem při porovnávání s původní nepovločkovanou látkou lze zjistit změnu barevného’ odstínu vzorku A od původní látky, zatímco k takové barevné změně u vzorku B nedochází; vzorek A vykazuje mírné zežloutnutí. Kromě zežloutnutí dochází vsak u vzorku A i ke srážení a tedy ke změnám rozměrů upravovaných přířezů.
V obou případech, u vzorků A i B, se v průběhu kondenzace disperzní pasty na stohovaných přířezech uvolňuje formaldehyd, čímž se vytváří redukční atmosféra. U srovnávacího příkladu, u .přířezů A, však ze stohovaných přířezů formaldehyd poměrně rychle uniká, zatímco u stohovaných přířezů B, zpracovávaných způsobem podle vynálezu je v lisovaných přířezech poměrně dlouho uzavřen a uniká jen jeho malé množství.
Vzorky obou zpracovávaných přířezů A i B jsou rozdílné, přičemž je nutno dát přednost vzorkům zpracovaným způsobem podle vynálezu, jelikož u nich nedochází ani ke změně barvy ani ke změně rozměrů.

Claims (10)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob zesilování ohebných plošných dílů, zvláště vrchních látek pro části oděvů nebo< vložek pro části oděvů, při kterém se tyto plošné díly na jedné straně nejprve potiskují hlubotiskovým způsobem vodnou disperzní zesítitelnou pastou a potom se na ně elektrostaticky nanesou s výhodou vláknité vločky, které přilnou na pastu, načež se pasta koaguluje za horka a/nebo se předsuší při teplotě 90 až 175 °C, s výhodou 110 až 155 QC a potom se vykondenzuje, vyznačený tím, že se kondenzování provádí za naprostého vyloučení přístupu vzduchu a za přítlaku 0,49 až 49 kPa.
  2. 2. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se kondenzace provádí za přítlaku 0,98 až 14,7 kPa.
  3. 3. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se kondenzace provádí v redukční atmosféře.
  4. 4. Způsob podle bodu 3 vyznačený tím, že se kondenzace provádí v redukční atmosféře vytvořené uvolňujícími se rozkladnými nebo štěpnými produkty použité disperzní pasty.
  5. 5. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se kondenzace provádí v průběhu 1 až 60 minut.
  6. 6. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se plošné díly kondenzují vedením mezi pásy nepropouštějícími vzduch a vlhkost, mezi kterými jsou uzavřeny tlakem zařízení, přičemž se pásy vedou pod napětím na vyhřívací zařízení.
  7. 7. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že se plošné díly vedou okolo rotujícího, s výhodou vyhřívaného bubnu a alespoň na část jeho’ povrchu jsou přitiskovány opásaným napnutým pásem.
  8. 8. Způsob podle bodů 1 až 7 vyznačený tím, že se kondenzace předstabilizovaných povločkovaných přířezů vrchní látky provádí společně s přířezy ohebné vložky na ně přiloženými, přičemž tyto vložky mají nanesené textilní lepidlo ve formě rastru a pak se provádí slisování.
  9. 9. Zařízení к provádění způsobu podle bodů 1 až 8 vyznačené tím, že má rovné nebo vyklenuté krycí desky (1, 2) navzájem spojitelné upínacími prostředky.
  10. 10. Zařízení к provádění způsobu podle bodů 1 až 8 vyznačené tím, že má vyhřívací komoru, například průběžný fixační lis.
CS832733A 1982-05-13 1983-04-15 Method of flexible flat parts' reinforcement,especially of upper fabrics for parts of clothing or linings for parts of clothing CS246061B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3218050 1982-05-13

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS246061B2 true CS246061B2 (en) 1986-10-16

Family

ID=6163506

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS832733A CS246061B2 (en) 1982-05-13 1983-04-15 Method of flexible flat parts' reinforcement,especially of upper fabrics for parts of clothing or linings for parts of clothing

Country Status (14)

Country Link
US (1) US4504517A (cs)
JP (1) JPS58199073A (cs)
KR (1) KR870001975B1 (cs)
AU (1) AU560282B2 (cs)
CA (1) CA1192093A (cs)
CH (1) CH647136A5 (cs)
CS (1) CS246061B2 (cs)
FR (1) FR2526821B1 (cs)
GB (1) GB2120129B (cs)
HU (1) HU191829B (cs)
MX (1) MX159157A (cs)
PL (1) PL136464B1 (cs)
SU (1) SU1630600A3 (cs)
ZA (1) ZA832049B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS6330505A (ja) * 1986-07-24 1988-02-09 Mitsubishi Petrochem Co Ltd 吸水性複合材料の製造法
CA2002016A1 (en) * 1988-11-21 1990-05-21 Koji Miyake Manufacturing method, continuous manufacturing method, product and manufacturing apparatus of absorbent composite
US5806135A (en) * 1996-09-12 1998-09-15 Earle; John R. Apparatus for removing dust from an object
US20040224584A1 (en) * 2003-05-08 2004-11-11 Techfab, Llc - Anderson, Sc Facing sheet of open mesh scrim and polymer film for cement boards
US7531219B2 (en) * 2005-07-21 2009-05-12 Hi-Tex, Inc. Treated textile fabric

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2695244A (en) * 1950-12-15 1954-11-23 United Merchants & Mfg Method and apparatus for continuous printing and flocking
BE550356A (cs) * 1955-08-17
US3357848A (en) * 1962-11-05 1967-12-12 D & S Proc Company Flocking method and machine
DE1635404A1 (de) * 1967-01-02 1971-04-01 Ver Volkseigener Betr E Konfek Vorrichtung zum plastischen Formen von Bekleidungsteilen
US3542616A (en) * 1967-03-20 1970-11-24 Deering Milliken Res Corp Molded articles of wearing apparel
US3533872A (en) * 1967-05-01 1970-10-13 Nat Floor Products Co Inc Method of making a cove molding in a continuous laminated process
GB1355189A (en) * 1970-09-14 1974-06-05 Reliant Tooling Co Ltd Apparatus for attaching fusible backing pieces to textile pieces
DE2856237C2 (de) * 1978-12-27 1982-06-16 Herbert Kannegiesser Gmbh + Co, 4973 Vlotho Vorrichtung zum Verkleben textiler Flächengebilde
DE3014656C2 (de) * 1980-04-16 1985-08-01 Kufner Textilwerke GmbH, 8000 München Verfahren zur Verstärkung von Oberstoffen für Kleidungsstücke und Vorrichtung hierfür
DE3021039A1 (de) * 1980-06-03 1981-12-10 Kufner Textilwerke KG, 8000 München Einlagen fuer kleidungsstuecke und verfahren zu deren herstellung

Also Published As

Publication number Publication date
FR2526821B1 (fr) 1986-09-26
AU1240783A (en) 1983-11-17
AU560282B2 (en) 1987-04-02
HU191829B (en) 1987-04-28
GB8308239D0 (en) 1983-05-05
CH647136A5 (de) 1985-01-15
ZA832049B (en) 1983-12-28
PL136464B1 (en) 1986-02-28
FR2526821A1 (fr) 1983-11-18
JPS58199073A (ja) 1983-11-19
CA1192093A (en) 1985-08-20
MX159157A (es) 1989-04-26
SU1630600A3 (ru) 1991-02-23
GB2120129B (en) 1985-09-18
KR850000559A (ko) 1985-02-28
US4504517A (en) 1985-03-12
JPS6222663B2 (cs) 1987-05-19
GB2120129A (en) 1983-11-30
PL241574A1 (en) 1983-12-05
KR870001975B1 (ko) 1987-10-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL138920B1 (en) Method of reinforcing overgarment portions being cut from fabricks and apparatus therefor
CS246061B2 (en) Method of flexible flat parts&#39; reinforcement,especially of upper fabrics for parts of clothing or linings for parts of clothing
CN106498782A (zh) 一种石墨烯发热面料及其制备方法
US3639207A (en) Method for drying nonwoven fabric
US4261288A (en) Apparatus for reinforcing textile fabrics by coating them with plastic
ITVI20010220A1 (it) Metodo e linea per l&#39;allargamento continuo di pelli ed altri prodottisimilari
IT201800010846A1 (it) Macchina e procedimento per la nobilitazione di pelle naturale.
US3318017A (en) Heat treating method and apparatus
GB2111408A (en) Stiffening textile sheet like structures
FI66934C (fi) Foerfarande foer slaetning av ytan av en filt vira eller liknande aendloes termoplastisk behandlingsbana samt anlaeggning foer tillaempning av detta foerfarande
DE3265588D1 (en) A process of surface-treating wood veneers or wood-veneer substitute materials, and apparatus for carrying out the process
EP3950963A1 (en) Method for the finishing of leathers and machine for carrying out the method
KR20160114418A (ko) 필름을 이용한 원단에 패턴을 형성하는 주름형성장치 및 주름형성방법
SU520927A3 (ru) Способ прессовой усадки ткани
DE2063387A1 (de) Verfahren zur Verstärkung von Textilkleidung mit wärmehärtenden Filmen
DE3316965C2 (de) Verfahren zur Verstärkung von flexiblen flächigen Teilen, insbesondere Oberstoffe oder Einlagen für Kleidungsstücke
FR2388921A1 (fr) Secheuse-repasseuse a cylindre, sans cuvette
JPH0466841B2 (cs)
JPH0212555Y2 (cs)
US3400013A (en) Use of silicones to improve die-clicking of bonded nonwoven polyester fibrous sheets
DE102004060478A1 (de) Vorwärmung
US177842A (en) Improvement in processes of making floor-cloths
CS198593B1 (cs) Zařízení ke kontinuální povrchové úpravě pohybujících se plošných útvarů
ITUD970145A1 (it) Procedimento di calandratura/decatissaggio in continuo ad alta temperatura e ad alta pressione per tessuti e
JPS63149097A (ja) ベルトプレス型脱水機