CS240967B2 - Preparation method of carbazic acid derivatives - Google Patents

Preparation method of carbazic acid derivatives Download PDF

Info

Publication number
CS240967B2
CS240967B2 CS833169A CS316983A CS240967B2 CS 240967 B2 CS240967 B2 CS 240967B2 CS 833169 A CS833169 A CS 833169A CS 316983 A CS316983 A CS 316983A CS 240967 B2 CS240967 B2 CS 240967B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
group
alkyl
formula
carbon atoms
cycloalkyl
Prior art date
Application number
CS833169A
Other languages
English (en)
Other versions
CS316983A2 (en
Inventor
Pal Benko
Zoltan Budai
Ildiko Ratz
Eva Rakoczy
Karoly Magyar
Joszef Kelemen
Attila Mandi
Original Assignee
Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar filed Critical Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar
Publication of CS316983A2 publication Critical patent/CS316983A2/cs
Publication of CS240967B2 publication Critical patent/CS240967B2/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K50/00Feeding-stuffs specially adapted for particular animals
    • A23K50/30Feeding-stuffs specially adapted for particular animals for swines
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • A23K20/105Aliphatic or alicyclic compounds
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • A23K20/111Aromatic compounds

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Birds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu přípravy derivátů kyseliny karbazové obecného vzorce I
R1 = N - NH - С00СН3 /I/, ve kterém
R1 znamená cykloalkylidenovou skupinu se 7 až 12 uhlíkovými atomy, indanylidenovou skupinu nebo skupinu obecného vzorce IX
A - C/IX/,
A znamená fenylovou skupinu, která případně nese alespoň jeden identický nebo odlišný substituent ze skupiny zahrnující nitroskupinu, hydroxylovou skupinu, alkoxylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy nebo aminovou skupinu, dále znamená fenyl-/C3_4-alkyl/ovou skupinu, alkylovou skupinu s 1 až 6 uhlíkovými atomy, cykloalkylovou skupinu se 3 až 7 uhlíkovými atomy, indolylovou skupinu nebo cykloalkylovou skupinu se 3 až 6 uhlíkovými atomy substituovanou cykloalkylovou skupinou se 3 až 6 uhlíkovými atomy,
R znamená atom vodíku, alkylovou skupinu s 1 až 16 uhlíkovými atomy nebo cykloalkylovou skupinu se 3 až 6 uhlíkovými atomy.
Výraz alkylová skupina, použitý v popisné části a definici předmětu vynálezu, se vztahuje na nasycené alifatické uhlovodíkové skupiny s přímým nebo rozvětveným uhlíkatým řetězcem obsahující udaný počet uhlíkových atomů /například methylová, ethylová, n-propylová, isópropylová, n-butylová, isobutylová, n-hexylová apod./.
Výraz alkoxylová skupina se vztahuje ha alkylethěrové skupiny s přímým nebo rozvětveným uhlíkatým řetězcem obsahující udaný počet uhlíkových atomů /například methoxylová, ethoxylová, n-propoxylová, išopropoxylová, n-butoxylová skupina apod./. ?
Výraz fenyl-/Cloe<j-alkyl/ová skupina s. výhodou znamená benzyl- nebo beta-fenylethylovou skupinu. Cykloalkylovou skupinou se 3 až 6 uhlíkovými atomy může být například cyklopropylová, cyklobutylová, cyklopentylová nebo cyklohexylová skupina.
Fenylová skupina ve významu obecného substituentu A může nést jeden nebo více nitro-, hydroxy-, C1-4 alkoxy/, C1-4 alkyl nebo aminosubstituentů. V případě, že fénylová skupina nese více těchto substituentů, potom mohou být tyto substituenty identické nebo odlišné.
Obzvláště výhodným představitelem sloučenin obecného vzorce I je methyl- [3-/o-aminobenzyliden/Jkarbazát.
Jiné výhodné sloučeniny obecného vzorce I jsou popsány γ příkladech. .
Způsob přípravy sloučenin obecného vzorce I podle vynálezu spočívá v tom, že se uvede v reakci keton obecného vzorce II
R1 = В /II/, ve kterém В znamená atom kyslíku nebo atom síry a R1 má výše uvedený význam, nebo jeho reaktivní derivát s hydrazinovým derivátem vzorce III h2n - NH - соосн3 /Ш/ nebo jeho reaktivním derivátem odvozeným na aminové skupině, v organickém rozpouštědle, s výhodou za teploty varu reakční směsi.
Jakožto výchozí látky je výhodné použít ketonu obecného vzorce II, ve kterém B znamená atom kyslíku. S výhodou se sloučeniny obecného vzorce II a III uvedou v reakci v ekvimolárních množstvích i když je možné, aby jedna z uvedených sloučenin byla použita v mírném přebytku.
Reakce může být provedena v inertním organickém rozpouštědle. K tomuto účelu je.vhodné použít libovolné inertní rozpouštědlo, ve kterém jsou výchozí látky dobře rozpustné. Jakožto reakční médium může s výhodou sloužit aromatický uhlovodík /například benzen, toluen nebo xylen/ nebo alkohol /například methanol, ethanol, isopropylalkohol/.
Reakce se s výhodou provádí za zahřívání na teplotu v rozmezí vymezeném teplotou asi 40 °C a teplotou varu reakční sirási.. Obzvštěhodně se reakce provádí při teplotě varu reakční směsi. ·
Reakce se s výhodou provádí v přítomnosti silné kyseliny.K tomuto účelu může být výhodně použito kyseliny octové.
Sloučeniny obecného vzorce I mohou být z reakční směsi izolovány obvyklými postupy /například krystalizaci nebo odpařením/.
Namísto ketonu obecného vzorce II a/nebo hydrazinového derivátu obecného vzorce ' III mohou být při uvedené reakci použity jejich reaktivní deriváty. Jakožto tyto deriváty ketonu obecného vzorce II je možné s výhodou použít ketaly obecného vzorce VII
ve kterém R4 a R5 každý znamená n^ší alkylovou skupinu nebo dohromady tvoří nší a^yleno vou skupinu a R1 má výše uvedený význam.
Těmito ketaly mohou s výhodou být dimethyl-, diethyl- nebo ethylenketaly. Reakce může být prováděna při teplotě asi 20 až 200 °c v inertním rozpouštědle. Jakožto reakčního médÁa může být s výhodou použito aromatického uhlovodíku /například benzenu, toluenu nebo xylenu/.
Reakce se s výhodou provádí v přítomnosti katalytických množství silné kyseliny. K tomuto účelu je možné použít kyseliny chlorovodíkvvé·, kyseliny bromovodíkové nebo kyseliny . p-toluensulfonové.
Namísto sloučeniny obecného vzorce III může být rovněž použito reaktivního derivátu této sloučeniny odvozeného na aminové skupině. Tyto sloučeniny odpovídají obecnému vzorci VIII
/Vílí/, ve kterém
R7 znamená atom vodíku, nižší alkylovou skupinu nebo fenylovou skupinu,
R® znamená atom vodíku nebo nižší azylovou stoupnu neto
R® a R? tvoří doh^rnady s atomem uhlíku, ké kterému jsou vázány, cy^oaltylMenový kruh se 3 až 7 u^.ítovými atomy za ρředpokladu, že a^spon jeden z R® a R? je jiný než atom vodíku.
Reakce* může být provedena při teplotě asi 20200 °C v inertním rozpouštěd].e. Jakožto reakčního média může být použito organického rozpouštědla, které je vůči reakci inertní a ve kterém se rozpouští výchozí látky /například alkoholy jako methanol nebo ethanol, estery jako octan ethylnatý/.
Reakce se provádí v přítomnosti katalytického množství silné kyseliny. Jako katalyzátoru může být použito kyseliny chlorovodíkové, kyseliny bromovodíkové, kyseliny sírové, kyseliny fosforečné, kyseliny trifluoroctové nebo kyseliny p-toluensulfonové.
Sloučeniny obecného vzorce I v kyselé formě mohou být převedeny na odpovídající soli.
Tato koverze na soli se provádí obvyklými postupy. Zejména výhodnými solemi jsou soli alkalických kovů /například sodné nebo draselné soli/, soli kovů alkalických zemin /například vápenaté nebo hořečnaté soli/ a soli vytvořené s biologicky přijatelnými organickými bázemi /jako například s triethylaminem, dimethylaminem, dimethylanilinem a podobně/.
Výchozí látky, kterých se používá při způsobu podle vynálezu, jsou jednak komerčně dostupnými produkty a jednak sloučeninami, které jsou popsány v odborné literatuře, nebo které mohou být připraveny o sobě známými postupy.
Nové sloučeniny obecného vzorce I mohou být použity v živočišné výrobě vzhledem к tomu, že způsobují zvýšení hmotnostních přírůstků zvířat.
Tento účinek zvyšování hmotnostních přírůstků zvířat je pro sloučeniny obecného vzorce I, připravené způsobem podle vynálezu, demonstrován v následujících testech.
А/ Při tomto testu je použito mladých prasat. Každá skupina zvířat zahrnuje šest prasat a každý test se šesti prasaty se opakuje třikrát. Krmivo obsahuje 50 mg.kg1 testované sloučeniny. Prasata jsou krmena za stejných podmínek a všechny skupiny prasat přijímají stejné množství krmivá stejného složení.
Prasata referenční skupiny jsou krmena stejným krmivém jako vlastní testovaná prasata s výjimkou, že jejich krmivo obsahuje flavomycin namísto sloučeniny obecného vzorce Ί. Kromě toho skupina kontrolních prasat /slepý pokus/ jsou krmena krmivém, které neobsahuje ani flavomycin ani sloučeninu obecného vzorce I.
Každý den se zaznamenává hmotnostní přírůstek a průměrný denní přírůstek se vypočte z následujícího vzorce:
průměrný denní hmotnostní přírůstek testované skupiny
...... --------- ' — --------....... X 100.
průměrný denní hmotnostní přírůstek kontrolní skupiny
Množství krmivá zkrmeného prasaty testované skupiny se násobí hmotnostním přírůstkem získaným v uvedené testované skupině. Tento kvocient vypočítaný pro testovanou skupinu se uvede do poměru š kvocientem vypočítaným obdobně pro kontrolní skupinu. Získaná hodnota vyjadřuje množství krmivá nezbytného к dosažení hmotnostního přírůstku 1 kilogramu.
Výsledky tohoto testu jsou shrnuty v tabulce I.
r .
В/ Test podlé odstavce A se opakuje se skupinami prasat š 50 jedinci>. .Doba krmení je . 60 dní a testovaná sloučenina je do krmivá přidávána v koncentraci 50 mg/kg. Získané •Výsledky jsou srovnány s výsledky získanými pro krmiyo s obsahem flavomyčinu za jinak stejných podmínek. Výsledky získané s flavomycinem jsou považovány za 100% j výsledky tohoto testu jsou shrnuty v tabulce II.
Tabulka I
Testovaná sloučenina Průměrný denní hmotnostní přírůstek /g/den/ • Množství krmivá nezbytné к dosažení hmotnostního přírůstku jednoho kilogramu, vztaženo ke kontrolnímu testu
sloučenina z příkla- 463 82 %
du 4
flavomycin 345 95 %
žádná přidaná slouče-
nina-kontrolní skupina 336 100 %
Tabulka n
Testovaná sloučenina
Průměrný denní hmotnostní přírůstek vyjádřený jako:
Množství krmivá potřebné к produkci kg hmotnostního přírůstku, vyjádřené :
/д/den/ /v % vzhledem /kg/ ke skupině s flavomycinem/ /v % vzhledem ke skupině s flavomycinem/
příklad 6 546 121 1,80 77,6
příklad 23 541 120 2,07 90,0
příklad 24 503 111,7 2,00 86,5
flavomycin 450 100,0 2,32 100,0
z výše uvedených údajů je zřejmé, že hmotnostní přírůstek prasat krmených krmivém obsahujícím sloučeninu podle vynálezu je významně vyšší než přírůstek prasat kontrolní skupiny. Jinými slovy, stejného hmotnostního přírůstku může být dosaženo s významně nižším množstvím krmivá v případě, že se к tomuto krmivu přidá sloučenina obecného vzorce I. To je důkazem, že se touto sloučeninou dosáhne lepšího využití krmivá.
Sloučenina z příkladu 15 způsobuje hmotnostní přírůstek 5,4 % u kuřat ve srovnání s kontrolní skupinou.
Toxicita sloučenin obecného vzorce I je tak nízká /při orální aplikaci je menší než 2 000 mg/kg u myší/, že je možné tyto sloučeniny považovat pro hospodářská zvířata za prakticky netoxické.
Výsledky dalších testů:
А/ Účinek na hmotnostní přírůstek byl zkoušen u prasat podle pravidel testu А/ uvedeného již dříve. Získané výsledky jsou shrnuty v tabulce III.
Tabulka III
Testovaná Hmot, přírůstek Množství krmivá potřebného
sloučenina /v % vzhledem ke к získání 1 kg hmot, přírůstku
/z příkladu č./ kontrolnímu testu/ v % vzhledem ke kontrolnímu
testu /100%/
1 108 87
2 106 90
5 111 87
8 108,5 94
9 118 84
13 109 95
14 105 96
16 114 92
17 107,5 89,5
19 109 92
10 106 * 96
11 104 93
7 105,5 87
20 105 93
В/ účinek na hmotnostní přírůstek byl zkoušen také na kuřatech. Výsledky obsažené dále v tabulce IV jsou průměry měření prováděných vždy na 6 zvířatech.
Tabulka IV
Testovaná sloučenina /z příkladu č./ kontrol, test
Hmot, přírůstek mezi
14. až 16. dnem %
Množství krmivá potřebného к získání 1 kg hmot, přírůstku /v % vzhledem ke kontrolnímu testu/ g %
1 360 106 2 370 95
1 410 109 2 350 94
1 283 100 2 490 100
С/ Výsledky zjištěné u jehňat jsou shrnuty v tabulce V.
Všechny hodnoty jsou průměr výsledků získaných u 3 samců /beranů/ a 3 samic /dvouletých ovcí/.
Tab-ulka V
Testovaná sloučenina /z příkladu č./
Hmot, přírůstek
6 beran 305 110
ovce 178 104
kontrol. beran 277 100
test ovce 171 100
Množství krmivá potřebného к získání 1 kg hmot, přírůstku
/v % vzhledem ke kontrolnímu testu/
g 1 097 1 080 % 94 88
1 167 100
1 227 100
Vynález tedy zahrnuje také krmivové směsi pro použití v živočišné výrobě, které jako aktivní přísadu obsahují v množství 1 ppm až Θ5 % hmotnosti sloučeniny obecného vzorce I, ve kterém R1 a R3 mají výše uvedený význam, nebo biologicky přijatelnou sůl této sloučeniny ve směsi s vhodným inertním pevným nebo kapalným nosičem nebo ředidlem. Těmito krmivovými směsmi mohou být jak krmivá samotná, tak i pouhé krmivové přísady.
Tato krmivá a krmivové přísady se připravují tak, že se smísí sloučenina obecného vzorce I, ve kterém r1 a r3 ma výše uvedený významy nebo biologicky přijatelná sůl této sloučeniny, s vhodným zkrmitelným pevným nebo kapalným nosičem nebo ředidlem a dalšími obvyklými přísadami používanými při přípravě krmiv nebo krmivových přísad.
Jakožto nosiče nebo ředidla může být použito libovolné látky rostlinného nebo živočišného původu použitelné při krmení zvířat. K tomuto účelu se může použít pšenice, ’ rýže, kukuřice, sóji, vojtěšky, ječmene, ovsa a žita ve vhodné formě /drť, krupky, moučka, otruby a podobně/, dále rybí moučky, masové moučky, kostní moučky nebo jejich směsí. S výhodou lze použít vláken prostého koncentrátu zelených rostlin s vysokým obsahem proteinu /například VEPEXR/.
Jakožto aditiv může být použito například kyseliny křemičité, smáčecích činidel, antioxidantů, škrobu, hydrogenorthofosforečnanu vápenatého, uhličitanu vápenatého, kyseliny sorbové a podobně.
Jakožto smáčecích činidel může být použito například netoxických olejů, s výhodou sojového oleje, kukuřičného oleje nebo minerálního oleje. Jakožto smáčecí činidla-mohou být také použity roličné alkylenglykoly. Použitým škrobem může být pšeničný, kukuřičný nebo bramborový škrob.
Krmivové přísady a koncentráty mohou také obsahovat obvyklé vitaminy /například.vitaminy A, Bj, B2, B3, В^, B12, E a K/ a stopové prvky /například Mn, Fe, Zn, Cu a 1/.
Obsah aktivní přísady v uvedených srncích se může pohybovat v širokých mezi^ch. Krmivová přísady a koncentráty mohou obsahovat asi 5 až80 % hmotnosti, s výhodou asi 10 až 80 % hmotnosti účinné přísady obecného vzorce I. Obsah účinné přísady v krmivu připraveném pro ' * použití může být asi 1 až 400 ppm, s výhodou asi 10 až 100 ppm.
Uvedené krmivové přísady a koncentráty se ředí s vhodnými krmivovými složkami nebo jsou přidávány к vhodným krmivům za účelem přípravy krmivá připraveného k použití.
Krmivá podle vynálezu mohou být použity pro zvýšení hmotnostních přírůstků zvířat a pro zlepšení využití krmiv; z uvedených zvířat přicházejí zejména v úvahu rozličná hospodářská zvířata, jako například prasata, jehňata, hovězí dobytek a drůbež, zejména však prasata.
V následující části popisu je vynález blíže objasněn příklady . konkrétního provedení.
Přikladl
Příprava methyl-f3-/isopropylbenzyliden/J karbazátu
K roztoku 44,46 g /0,3 molu/ isobutyrofenonu ve 200 ml methanolu se přidají 3 ml kyseliny octové a 2 7 g methylkarbazátu. Reakční směs se uvede k varu v baňce opatřené’ zpětným chladičem, načež se vvčeří a odpaří za vakua na poloviční objem.
Zbytek se ochladí a vyloučený lojovitý produkt se odfiltruje, výtěžek: 64,2 g /97,3 %/. Teplota tání: 78 až 80 °C. Tento produkt může být rekrystalizován z benzínu. '
P ř í k 1 a d 2 s
Příprava methyl-f2-/3 '-indolylmethylen/] karbazátu
36,29 g /0,25 molu/ 3-indolaldehydu se rozpustí ve 300 ml methanolu. K získanému roztoku
36,29 g /0,25 molu/ 3-indolaldehydu se rozpustí ve 300 ml methanolu. K získanému roztoku se pitom přidají 3 ml kyseliny octové a 0,25 molu meehyykarbazátu. Reakční směs se zahřívá k varu po dobu jedné hodiny v baňce opatřené zpětným chladičem, načež se vyčeří.
K čirému roztoku se potom přidá 50 ml vody a vyloučené růžové krystaly.se Udilt^jí. Získá se 51,5 g požadovaného produktu. Výtěžek: 94,9 %. Teppota tání: 144 až 145 °C.
Příklad 3
Příprava meřtřl-|£з-/l-infalylifřn/]karbazát .
K roztoku 39,65 g /0,3 molu/ 1-indanonu ve 300 ml metřanolu se přidají 3 ml kyseliny octové a 27 g /0,3 mdu/ meehylkarbazátu. Reakční směs se zahřívá k varu po dobu jedné řodiny v baňce opatřené zpětným chladičem, načež se vyčeří kostním uřlíta, zfiltruje a filtrát se ochladí ledovou vodou.
Získá se 43,7 g požadovaného produktu ve formě bílýcř krystalů. Teplota tání: 155 až 156 °C. Mtečný louř se odpaří za vakua na čtvrtinu svéřo původního objemu. Tímto způsobem se ' získá dalších 12,3 g požadovaného produktu. Výtěžek: 91,5 %.
Přikládá
Příprava methyl-[--/o-aminlbenzzliden/Jkarbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 3 s tím rozdílím, že se jako výchozí látky použije
36.34 g ./0,3 mohu/ 2-aminobenzaldehydu. Získá se 50 g požadovaného produktu. Výtěžek: 86,35 %. Teplota tání: 149 až 150 °C.
Příklad 5
Př íprava methyl-[3-cyklookty1iden/1karbazátu.
Postupuje se stejně jako v příkladě 1 s rozdílím,'že se jako výchozí látky použije. 37,86 g /0,3 ' mdu/ cyklookt^anonu. Získá se 49 g požadovaného produktu. Výtěžek: 82,5 %. Teplota tání: 93 až 94 °C.
Příklade
Příprava mβehřl-Cз--ppnitrlbenzylidřnΛ]karbazátu
Po8tupuje se stejně jako v - .příkladě 3 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije
45.34 g /0,3 molu/ p-nitlobenzaldeřydu. 2íská se 61,5 g požadovaného produktu. Výtěžek: 91,9 %. KplotR tání: 212 až 213 °C.
P-. ř í k 1 a - d 7 . Příprava . mřhřllT-“/1'-nylřřxadacyliden/Jkarbazátu
47,48 - g /0,15 molu/ palmitoienonu a 13,5 g /0,15 - mohu/ mthylkarbazátu se uvede v reakci způsobem popsanjfa v příkladě 1. Získá se - 47,3 g /81,3 %/ požadovaného - .produktu, výtěžek: 81,3 %. Teplota tání: 68 až 69 °C.
Příklad 8
Příoťava meet^1 ^3-/1 ‘*-benzylprlpyliden/}karbazáts
Postupuje se stejně jako v příkladě 1 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije
44,46 g /0,3 molu/ ethylbenzylketonu. Získá se 66 g požadovaného produktu. Výtěžek: 99,9 %. Teplota tání: 80 °C.
P ř í к 1 a d 9
Příprava methyl-[j3-/2 4 '-dihydroxybenzyliden/Ί|karbazátu
К roztoku 34,5 g /0,25 molu/ 2,4-dihydroxybenzaldehydu ve 300 ml methanolu se přidají ml kyseliny octové a 22,5 g /0,25 molu/ methylkarbazátu. Reakční směs se zahřívá к varu po dobu 2 hodin v baňce opatřené zpětným chladičem, načež se vyčeří kostním uhlím, zfiltruje a filtrát se ochladí. Získá se 49,2 g požadovaného produktu. Výtěžek: 93,4 %. Teplota tání: 205 °C.
Příklad 10
Příprava methyl-3-[alfa-methyl-3 , 4,5 ^-trimethoxybenzylidenjkarbazátu
30,86 g /0,2 molu/ 3,4,5-trimethoxyacetofenonu a 18 g /0,2 molu/methylkarbazátu se uvedou v reakci způsobem popsaným v příkladě 1. Získá se 48,6 g požadované sloučeniny ve formě bílých krystalů. Výtěžek: 86 %. Teplota tání: 140 až 141 °c.
Analýza:
vypočteno: 55,31 % C, 6,43 % H, 9,92 % N nalezeno: 55,56 % C, 6,62 % H, 9,88 % N.
Příklad 11
Příprava methyl-£з-/1 '-ethylpropyliden/J karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 9 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije
34.4 g /0,4 molu/ diethylketonu. Získá se 57,15 g /90,4 %/ požadovaného produktu ve formě bílých krystalů. Teplota tání: 66 až 67 °c /po rekrystalizaci z benzinu/.
Příklad 12
Příprava methyl-f3-/3 *-ethoxy-4 ^-hydroxybenzyliden]karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 9 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije 41,6 g /0,25 molu/ 3-ethoxy-4-hydroxybenzaldehydu. Získá se 56,3 g požadovaného produktu ve formě bílých krystalů. Výtěžek: 94,6 %. Teplota tání: 172 až 173 °C.
Příklad 13
Příprava methyl-f3-/l'-ethylpentyliden/]karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 9 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije
34,25 g /0,3 molu/ ethyl/n-butyl/ketonu. Získá se 35,4 g požadovaného produktu. Výtěžek:
63.4 %. Teplota tání: 67 až 68 °C.
Příklad 14
Příprava methyl-[3-/cykloheptyliden/Jkarbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 1 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije 33,6 g /0,3 molu/ cykloheptanonu. Získá se 49,25 požadovaného produktu ve formě bílých krystalů. Výtěžek: 89,1 %. Teplota tání: 75 °C.
240967 10
Příklad 15
Příprava methyl-[3-/alfa-ethyl/-p-hydroxybenzyliden]karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 1 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije 37,54 g /0,25 molu/ p-hydroxypropiofenonu. získá se 43,8 g požadovaného produktu. Výtěžek: 78,85 %. Teplota tání: 167 °C.
Příklad 16 Příprava methyl-f3“/cyklodecyliden/Jkarbazátu
Postupuje se stejně ' jako v příkladu 9 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije 45,6 g /0,25 molu/ cyklododekanonu. Získá se 52,5 g požadovaného produktu ve formě bílých krystalů. Výtěžek^: 83,2 %. Teplota tání: 141 až 142 °C.
Příklad 17 příprava methyl-3-[cyklohexylmethylen] karbazátu
K roztoku 11,2 g /0,1 molu/ cyklohexankarbonalu a 100 ml methanolu · se přidají nejprve 2 ml kyseliny octové a pak 9 g /0,1 molu/ methylkarbazátu. Reakční směs se zahřívá po dobu dvou hodin, pak se vyčiří použitím zpětného chladiče, zfiltruje a filtrát se odpaří. Získá se 15,6 g· požadovaného produktu ve formě bílých·krystalů. Výtěžek: 84,8 %. Teplota tání: 103 °C.
Analýza:
vypočteno: 58,67 % C, 8,75 % H, 15,20 % N nalezeno: 59,31 % C, 8,89 % H, 15,26 % N.
Příklad 18 íprava methyl-f3-/4 '-hydroxy-3'-nitrobenzyliden/J karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 3 s tím rozdílem, že se jako výchozí látky použije
33,4 g /0,2 · molu/ 4-hydroxy-3-nitrobenzaldehydu. Získá se 41,65 g požadovaného produktu. Teplota tání: 175 až 1?6 °C. Výtěžek: 87,1 %.
Příklad 19
Příprava methyl-[3-/2 -nitrobenzyliden]karbazátu
Postupuje se stejně jako v příkladě 3 s rozdílem, že se jako výchozí látky použije 30,2 g /0,2 molu/ 2-nitrobenzaldehydu. Získá se 36,85 g požadovaného produktu·ve formě bledě žlutých krystalů. Výtěže^: 82,6 %. Teplota tání: 152 °C.
Příklad 20
Příprava methyl-[з-/4', 5 '-dimethoxy^^n^ro^nzy^den/^artiaz^u
Postupuje se stejně jako v příkladě 9 pouze s tím rozdílem, že se jako výchozí látky použije 52,8 g /0,25 mol/ 2-nitro-4,5-dimethoxybenzaldehydu. Získá se 57/6 g požadovaného shora uvedeného žlutého produktu. výtěžek: 81,5 %. Tep^ta tání: · 230231 °C.
P ř í k 1 a d 21 Příprava methyl- L3-/alfa-cyklopropyl-4 '-methoxybenzylidten/] karhazátu
К roztoku 17,6 g /0,1 mol/ cyklopropyl-4-methoxyfenylketonu ve 100 ml methanolu se přidají 3 ml kyseliny octové a potom 9,0 g /0,1 mol/ methylkarbazátu. Reakční směs se vaří po dobu 5 hodin, potom se vyČeří a za horka zfiltruje. Filtrát se odpaří za vakua, působí se na něj 10 ml etheru a vyloučené bílé krystaly se zfiltrují. Získá se 18,3 g /73,7 %/ shora uvedené sloučeniny. Teplota tání: 114 až 115 °C.
Příklad 22
Příprava methyl- 3-/2-cyklohexylcyklohexyliden karbazátu
35,66 g /0,2 mol/ 2-cyklohexylcyklohexanonu se rozpustí ve 250 ml methanolu a přidá se 18 g /0,2 mol/ methylkarbazátu a 3 ml kyseliny octové. Po dvouhodinovém varu pod zpětným chladičem se reakční směs vyčeří a potom odpaří.
Ze získaného oleje se oddělí bílé krystaly. Po suspendování v benzenu se získá 46,6 g /87,2 %/ shora uvedeného produktu. Teplota tání: 130 °C.
Příklad 23
Připraví se přísada do krmivá pro prasata následujícího složení:
Složky Množství
Vitamin A 3 000 000 IU
Vitamin D3 600 000 IU
Vitamin E 4 000 IU
Vitamin K3 400 mg
Vitamin B3 600 mg
Vitamin В2 800 mg
Vitamin B3 2 000 mg
Vitamin В£ 800 mg
Vitamin B12 10 mg
Niacin 4 000 mg
Cholinchlorid 60 000 mg
Sloučenina podle příkladu 7 10 000 mg
Butylhydroxytoluen /antioxidační přísada/ 30 000 mg
Aromatizačni látky 8 000 mg
Sacharát sodný 30 000 mg
Stopové prvky:
Mn 8 000 mg
Fe 30 000 mg
Zn 20 000 mg
Cu 6 000 mg
I 100 mg
Dvakrát mletými otrubami doplněno na 1 000 mg
Tato krmivová přísada s obsahem vitaminů a stopových prvků se potom smísí s vlastním krmivém v koncentraci 0,5 kg uvedené přísady na 100 kg základního krmivá.
Příklad 24
Připraví se přísada do krmivá pro prasátka následujícího složení:
Složky Množství
Vitamin A 1 200 000 IU
Vitamin D3 300 000 IU
Vitamin В 2 000 IU
Vitamin B2 600 mg
Vitamin B3 2 000 mg
pokračování tabulky
Složky Množství
Vitamin B12 5 mg
Niacin 3 000 mg
Cholinchlorid 40 000 mg
Sloučenina podle příkladu 7 10 000 mg
Butylhydroxytoluen /antioxidační přísada/ 30 000 mg
Stopové prvky:
Mn 6 000 mg
Fe 10 000 mg
Zn 15 000 mg
Cu 30 000 mg
I 100 mg
Dvakrát mletými otrubami doplněno na 1 000 g
Tato krmivová přísada s obsahem vitaminů a stopových prvků se potom smísí s vlastním krmivém v koncentraci 0,5 kg přísady na 100 kg základního krmivá.
Příklad 25
0,5 kg přísady popsané v příkladě 23 se smísí se 100 kg základního krmivá následujícího
složení:
Složky Množství /kg/
Kukuřice 37,6
Ječmen 25,4
Pšenice 6,0
Oves 5,0
Sója 13,0
Rybí moučka 6,0
Otruby 2,4
Tukový prášek 1,5
Přísada minerálů 1,0
Vápno /krmivové kvality/ 1,0
Chlorid sodný /krmivové kvality/ 0,5
Biolisin /kompozice obsahující lysin/ 0,1
Přísada podle příkladu 23 0>5,
Celková hmotnost 100,0 >
Obsah účinné látky podle vynálezu v rezultujícím krmivu je 50 ppm.
Výše uvedená přísada minerálů má následující složení:
Složky Množství /%/
Hydrogen orthofosforečnan vápenatý55,0
Tetrahydrogen orthofosforečnan vápenatý40,0
Uhličitan vápenatý5,0
Příklad 26
0,5 kg krmivové přísady popsané v příkladě 24 se smísí se 106 kg základního krmivá následujícího složení:
Složky MoOství /kg/
Kukuř-ice 25,0
Pšenice 34,0
Extrahovaná sója 18,0
Mléčný prášek 9,9
Rybí moučka 4,0
Kvasnice /krmivové kvality/ 2,0
Tukový prášek 3,4
Přísada minerálů podle příkladu 25 1,8
Vápno /krmivové kvality/ 1,0
Chlorid sodný /krmivové kvality/ 0,4
Krmivová přísada podle příkladu 24 0,5
Celková hmotnost:.100 kg
Obsah účinné látky podle vynálezu v rezultujícím krmivu pro prasátka je 50 ppm.
Příklad 27
Do mixéru se předloží 400 kg předemleté sojové moučky a za míchání se přidá 3,1 kg sojového oleje, nafež se směs míchá tak dlouho, až se pevný podíl pokryje olejem. potom se přidá 9,1 kg účinné látky podle příkladu 4 a směs se míchá k získání homogenní směsi. Nakonec se přidá 9 kg sojového oleje a směs se opětovně zhomogenizuje.
Příklad 28 .
0,5 kg účinné látky podle příkladu 4 se přidá ke 40 kg kukuřičné moučky za míchání, načež ' se do· směsi nastříkají 3 kg propylenglykolu. Potom se přidá 1,4 kg hydrogenfosforečnanu vápenatého a směs se homogenizuje.
Příklad 29 kg vojtěškové moučky a 15 kg produktu VEPEXR se míchají po dobu 20 hodin, načež se do směsi začne nastřikovat rovnoměrnou rychlostí 1 kg kukuřičného oleje tak, aby byla směs postřikována i během přídavku následujících složek: 2,5 kg účinné látky podle příkladu 4, 10 kg kukuřičného škrobu, 2,5 'kg výše uvedené účinné látky, 0,3 kg oxidu křemičitého, ' 0,6 kg kyseliny askorbové, 9 kg kukuřičného škrobu a ještě 2,5 kg výše uvedené účinné látky. Směs se potom míchá ještě 5 minut.
Příklad 30
Postupuje se stejně jako v příkladě 27 s tím rozdílem, že se jako smáčedla použije buthylenglykolu namísto sojového oleje.
Příklad 31
A/ 3,5 kg bramborového škrobu se smísí s 2,9 kg účinné látky podle příkladu 1. Do vzniklé směsi se potom . nastříká 0,05 kg núneríMho oleje, načež se přidá 0,2 kg kyseHny sorbo- \ vé, 0,4 kg oxidu křemičitého a 0,1 kg propionátu vápenatého a směs se míchá ještě 2 minuty.
B/ 4,2 kg rybí moučky se smísí s 22 kg žitných otrub a do směsi se nastříká 0,6 minerálního oleje, načež se do vzniklé směsi přidá za míchání 4 kg směsi připravené v odstavci A, 10 kg kukuřičné moučky, další . 4 kg směsi připravené podle odstavce A a 9 kg kukuřičné moučky. Nakonec se do směsi nastříká 0,6 kg minerálního oleje.
Příklad 32
100 kg pšeničných otrub, 10 kg účinné látky podle příkladu 2, 2,5 kg uhličitanu vápenatého, 0,15 kg alfa-tokoferolu a 0,4 kg propionátu vápenatého se homogenizuje se 4 kg propylenglykolu.
P ř í k 1 a d ' . 33 kg sojové moučky a 0,6 kg účinné látky podle příkladu 3 se ’ homogenizuje s 2,5 kg butylenglykolu.
Příklad 34 kg sojové moučky, 6 kg účinné látky podle příkladu 5, 0,5 kg oxidu křemičitého a
0,2 kg propionátu vápenatého se homogenizuje s 1,6 kg sojového oleje.

Claims (8)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob přípravy derivátů kyseliny karbazové obecného vzorce . I
    R1 = N -’NH - C00CH3 /1/, ve kterém
    R1 znamená cykloalkylidenovůu skupinu se ’ 7 až 12 uhlíkovými atomy, indanylidenovou skupinu nebo . skupinu obecného vzorce IX /IK/r
    A znamená fenylovou skupinu, která případně nese alespoň . jeden identický nebo. odlišný substituent ze skupiny zahrnující nitroskupinu, hydroxylovou skupinu, alkoxylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy, alkylovou skupinu s 1 až 4. uhlíkovými atomy nebo. aminovou skupinu, dále znamená fenyl-^(C1_^-alkyl/ovou skupinu,'alkylovou skupinu s 1 až 6 uhlíkovými atomy, cykloalkylovou skupinu se 3 až . 7 uhlíkovými'atomy, indoly• lovou skupinu nebo cykloalkylovou skupinu se 3 až 6 uhlíkovými atomy substituovanou ‘ cykloalkylovou skupinou se 3 až 6 uhlíkovými atomy,
    R znamená atom vodíku, alkylovou skupinu s 1 až 16 uhlíkovými atomy nebo, cykloalkylovou skupinu se 3 až 6 uhlíkovými atomy, vyznačující se tím, že se uvede v reakci keton obecného'vzorce II
    R1 - B /11/, ve kterém
    B znamená atom kyslíku nebo síry a R1 má výše uvedený význam, nebo jeho reaktivní derivát s hydrazinovým derivátem vzorce III
    HjN - NH - COOCHj /III//
    I nebo jeho reaktivním derivátem odvozeným na aminové skupině, v organickém ·' rozpouštědle, s výhodou 'za teploty varu reakční směsi.
  2. 2. Způsob podle bodu 1 pro přípravu derivátů ' kyseliny karbazové obecného vzorce I,
    1 2 ve kterém R a R2 mají význam uvedený v bodě 1 s tím, že
    A znamená fenylovou skupinu, která případně nese alespoň jeden identický nebo odlišný substituent ze skupiny zahrnující nitroskupinu, hydroxylovou skupinu, alkoxylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy,, alkylovou skupinu s 1 až 4 uhlíkovými atomy nebo aminovou skupinu, dále znamená fenyl-/C1_4-alkyl/ovou skupinu, alkylovou skupinu s 1 až 6 uhlíkovými atomy, cykloalkylovou skupinu se 3 až 7 uhlíkovými atomy nebo indolylovou skupinu, vyznačující se uvedený v bodě tím, ' že se používá keton obecného vzorce II,
    1 s tím, že A má shora uvedený význam.
    ve kterém
    В a R1 •mají význam
  3. 3. Způsob methanol.
    podle bodu
    1, vyznačující se tím, že se jako organické rozpouštědlo použije
  4. 4. Způsob octové.
    podle bodu
    1, vyznačující se tím·, že se reakce ' provádí v přítomnosti kyseliny
  5. 5. Způsob methanol.
    podle bodu
    2, vyznačuj ící se tím, že se jako organické rozpouštědlo použije
  6. 6 . Způsob octové.
    podle bodu
    2, vyznačující se tím, že se·reakce provádí v přítomnosti·kyseliny
  7. 7. Způsob podle bodu 1 pro přípravu methyl-[3-/o-aminobenzyliden/Jkarbazátu, vyznačující ' se tím, že se uvede v reakci 2-aminobenzaldehyd nebo jeho ketal s , methylkarbazátem:nebo· jeho, reaktivním derivátem· odvozeným· na aminové skupině,
  8. 8. ZpŮsob · podíle bodu· · ·2 · pro · propravu· methyl-£3-/’ó-amiňóběhzyliden-/]karbazátu’>·· · yyznaěuj^ cí se · tím, že. se uvede ·v reakci 2-aminobeňzaldehyd nebo jeho, ketal s methylkarbazátem ·nebo jeho reaktivním derivátem odvozeným · na aminové skupině.
CS833169A 1982-05-04 1983-05-04 Preparation method of carbazic acid derivatives CS240967B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU821381A HU190795B (en) 1982-05-04 1982-05-04 Process for producing carbazinic derivatives and compositions containing them for increasing weight yield

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS316983A2 CS316983A2 (en) 1985-06-13
CS240967B2 true CS240967B2 (en) 1986-03-13

Family

ID=10954201

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS833169A CS240967B2 (en) 1982-05-04 1983-05-04 Preparation method of carbazic acid derivatives

Country Status (25)

Country Link
US (2) US4570002A (cs)
JP (1) JPS5936655A (cs)
AR (1) AR231531A1 (cs)
AT (2) AT384804B (cs)
AU (1) AU565379B2 (cs)
BE (1) BE896629A (cs)
CA (1) CA1194885A (cs)
CH (1) CH659244A5 (cs)
CS (1) CS240967B2 (cs)
DD (1) DD209812A5 (cs)
DE (1) DE3316316A1 (cs)
DK (1) DK196983A (cs)
ES (1) ES8501370A1 (cs)
FI (1) FI78815C (cs)
FR (1) FR2526424B1 (cs)
GB (1) GB2119381B (cs)
GR (1) GR78250B (cs)
HU (1) HU190795B (cs)
IT (1) IT1221914B (cs)
NL (1) NL8301544A (cs)
PH (1) PH19991A (cs)
PL (1) PL138376B1 (cs)
SE (1) SE8302481L (cs)
SU (1) SU1299503A3 (cs)
YU (1) YU42855B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
HU192633B (en) * 1984-12-12 1987-06-29 Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar Process for producing carbazinic acid derivatives and compositions containing them for increasing weight-yield
DE3624349A1 (de) * 1986-07-17 1988-01-28 Schering Ag Substituierte hydrazone, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung als schaedlingsbekaempfungsmittel
FR2615188B1 (fr) * 1987-05-14 1989-11-17 Meram Laboratoires Sa Derives d'hydrazine, procede d'obtention et compositions pharmaceutiques les contenant
JPH0482870A (ja) * 1990-07-24 1992-03-16 Kureha Chem Ind Co Ltd ヒドラゾン誘導体の製造方法
FR2715155B1 (fr) * 1994-01-19 1996-07-26 Mayoly Spindler Inhibiteurs de la monoamine oxydase B et leurs procédés de préparation.
CN110563751B (zh) * 2019-07-16 2021-01-15 杭州职业技术学院 一种苯腙类荧光探针及其制备和应用

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB970978A (cs) *
FR1085028A (fr) * 1952-10-08 1955-01-26 Lepetit Spa Procédé pour la préparation de cycloalcoylidène-hydrazides des acides monocarboxyliques
GB904681A (en) * 1959-11-05 1962-08-29 Warner Lambert Pharmaceutical Substituted hydrazines and process for their preparation
GB924600A (en) * 1960-06-09 1963-04-24 Smith & Nephew Substituted benzyl hydrazines and semicarbazides and processes for making them
US3654294A (en) * 1967-07-27 1972-04-04 R & L Molecular Research Ltd Certain isothiazolylacetylenemercaptides
GB1268907A (en) * 1968-12-10 1972-03-29 Ciba Geigy U K Ltd Novel dihydrazides and their preparation
DE2122572A1 (de) * 1971-05-07 1972-11-23 Farbenfabriken Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur Herstellung von neuen Derivaten von 2-Formyl-3-carbonatnido-chinoxalin-di-N-oxiden sowie ihre Verwendung als Arzneimittel und Futtermittelzusatz
US3862116A (en) * 1972-01-03 1975-01-21 Du Pont Dehydrothio-p-toluidinesulfonic acid azo-hexahydro-4,6-dioxopyrimidineurea or cyanamide direct dyes for paper
US3856838A (en) * 1973-12-17 1974-12-24 American Cyanamid Co Beta-naphthyl alkylidene carbazic acid esters
US3852334A (en) * 1973-12-17 1974-12-03 American Cyanamid Co Substituted carbazic acid esters
US3855276A (en) * 1973-12-17 1974-12-17 American Cyanamid Co Phenanthryl ethylidene carbazic acid esters
US3867425A (en) * 1974-01-09 1975-02-18 American Cyanamid Co Substituted benzyl carbazic acid esters
DE2422548C2 (de) * 1974-05-09 1982-08-26 Bayer Ag, 5090 Leverkusen 0-Triazolyl-(thiono)-phosphor(phosphon)-säureester und -esteramide, Verfahren zu ihrer Herstellung sowieihre Verwendung als Insektizide, Akarizide und Nematizide
HU171738B (hu) * 1975-03-14 1978-03-28 Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar Sposob poluchenija proizvodnykh kinoksalin-1,4-dioksid-azometina
GB1504151A (en) * 1975-04-17 1978-03-15 Ici Ltd Methods using and compositions containing quinone derivatives for use in animal husbandry
US4041070A (en) * 1976-07-14 1977-08-09 American Cyanamid Company Tetrahydro-4-imino-1-naphthylureas
US4236017A (en) * 1979-07-27 1980-11-25 Montedison S.P.A., Process for synthesizing 2-substituted semicarbazones and carbalkoxy hydrazones
EP0026040B1 (en) * 1979-08-31 1985-03-13 Fbc Limited Substituted benzophenone hydrazones, pesticidal compositions containing them and method of combating pests
HU190384B (en) * 1982-05-04 1986-08-28 Egyt Gyogyszervegyeszeti Gyar,Hu Process for preparing cycloalkane derivatives and compositions for weight increasing containing such compounds

Also Published As

Publication number Publication date
ATA162583A (de) 1987-06-15
AT387891B (de) 1989-03-28
ES522058A0 (es) 1984-12-01
GB2119381A (en) 1983-11-16
SE8302481D0 (sv) 1983-05-02
SE8302481L (sv) 1983-11-05
ES8501370A1 (es) 1984-12-01
US4618623A (en) 1986-10-21
CA1194885A (en) 1985-10-08
YU42855B (en) 1988-12-31
AU565379B2 (en) 1987-09-17
FI78815B (fi) 1989-06-30
ATA263986A (de) 1988-09-15
AT384804B (de) 1988-01-11
US4570002A (en) 1986-02-11
CH659244A5 (de) 1987-01-15
DD209812A5 (de) 1984-05-23
IT1221914B (it) 1990-07-12
YU96583A (en) 1986-08-31
FR2526424A1 (fr) 1983-11-10
FI78815C (fi) 1989-10-10
BE896629A (fr) 1983-11-03
GB8312050D0 (en) 1983-06-08
DK196983A (da) 1983-11-05
FI831429L (fi) 1983-11-05
CS316983A2 (en) 1985-06-13
PH19991A (en) 1986-08-28
GB2119381B (en) 1985-09-11
AR231531A1 (es) 1984-12-28
NL8301544A (nl) 1983-12-01
GR78250B (cs) 1984-09-26
JPS5936655A (ja) 1984-02-28
DE3316316A1 (de) 1983-11-10
PL138376B1 (en) 1986-09-30
SU1299503A3 (ru) 1987-03-23
PL241758A1 (en) 1984-08-27
FI831429A0 (fi) 1983-04-26
FR2526424B1 (fr) 1989-06-23
HU190795B (en) 1986-11-28
AU1419283A (en) 1983-11-10
DK196983D0 (da) 1983-05-03
IT8320921A0 (it) 1983-05-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS240967B2 (en) Preparation method of carbazic acid derivatives
GB2076819A (en) Quinoaxline 2-yl ethenyl ketones
US4587261A (en) Cycloalkane derivatives and fodder compositions containing the same
US4100284A (en) 1,4-Dioxo- and 4-oxoquinoxaline-2-carboxaldehyde sulfonylhydrazones and certain derivatives thereof
EP0492483B1 (en) Compositions containing 1 or more N-[phenyl-(thioxomethyl)]-morpholine derivative(s) and the use of these compounds
HU202841B (en) Process for producing compositions for enhancing productivity of animals containing pyridyl-ethanol-amine as active component and process for producing the active components
US4824670A (en) Carbazates
US4806667A (en) Promoting production of useful livestock with silylated aminophenylethylamine derivatives
US4510146A (en) Growth-promoting feed and drink
US5254547A (en) Thioacid amide derivatives and fodder compositions containing the same
PL141885B1 (en) Animal fodder
NZ205610A (en) Carbazic acid derivatives and feed additives
NO157536B (no) Anvendelse av visse carbazinsyrederivater med vektoekende egenskaper i et fortilsetningsmiddel eller for.
KR810001325B1 (ko) 사이클로펲티드 항생제의 제조방법
FR2621315A1 (fr) Derives de 2-thienylmethyl thiouree, procede pour leur preparation et aliments les contenant
PL133906B1 (en) Process for preparing derivatives of methylquinoxaline 1,4-dioxide
CS208676B2 (cs) Způsob výroby heterocyklických trichlormethylderivátů
NZ205611A (en) Cycloalkane-substituted hydrazine derivatives as growth promoters and fodder additives
JPS62164654A (ja) 有用家畜の生産促進方法、新規なアミノフエニルエチルアミン誘導体およびその製造方法
CS258130B2 (cs) Krmná přísada