CS236768B2 - Fixing bridge for chain flight mining conveyer - Google Patents

Fixing bridge for chain flight mining conveyer Download PDF

Info

Publication number
CS236768B2
CS236768B2 CS804057A CS405780A CS236768B2 CS 236768 B2 CS236768 B2 CS 236768B2 CS 804057 A CS804057 A CS 804057A CS 405780 A CS405780 A CS 405780A CS 236768 B2 CS236768 B2 CS 236768B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
fastening
bridge according
bridge
fixing bridge
fixing
Prior art date
Application number
CS804057A
Other languages
English (en)
Inventor
Karl-Heinz Plester
Friedrich Eggenstein
Guenter Terhorst
Original Assignee
Gewerkschsft Eisenhuette Westf
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gewerkschsft Eisenhuette Westf filed Critical Gewerkschsft Eisenhuette Westf
Publication of CS236768B2 publication Critical patent/CS236768B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21FSAFETY DEVICES, TRANSPORT, FILLING-UP, RESCUE, VENTILATION, OR DRAINING IN OR OF MINES OR TUNNELS
    • E21F13/00Transport specially adapted to underground conditions
    • E21F13/10Anchorings for conveyors

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Framework For Endless Conveyors (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Connection Of Plates (AREA)

Description

Upevňovací můstek, který se dá připevnit na díly žlabu hřeblového dopravníku v hlubinném dole a je použitelný jak v případě, když je dopravník zakotven v· podélném směru tzv. blokovým kotvením nebo dílčím stěnovým kotvením pomocí upínacího nářadí. Upevňovací můstek má v blízkosti jednoho konce spojovací orgán (29) pro kloubové připojení blokového upínacího válce (44) a u druhého ikonce alespoň jeden připojovací orgán (31), výškově přesazený vůči spojovacímu orgánu (29), к němuž lze podle potřeby připojit upínací nářadí (47) dílčího stěnového zakotvení. Ve střední části má upevňovací můstek dva vedle sebe ležící držáky (33) pro uvolnitelný ipřestavovací středící kus (34), kterým se dá můstek připevnit ve správné poloze к připojovací kolejnici (21) hřeblového dopravníku.
Vynález se týká upevňovacího můstku к připevnění ze strany porubní stěny na žlabový díl řetězového hřeblového dopravníku pro důlní provozy, zejména к připevnění na připojovací lišty vodícího krytu upevněného z čelní strany na žlabové úseky, přičemž upevňovací můstek má v blízkosti svého jednoho konce spojovací člen pro blokový kotevní válec.
Známé upevňovací můstky tohoto druhu sestávají ze silnostěnných plechů, které se mohou pomocí upevňovacích drápů připnut uvolnitelně na připojovací kolejnici vodícího krytu, připevněného ze strany porubní stěny na řetězový hřeblový dopravník. К tomuto účelu jsou na upevňovacím můstku v horní části ipřivařeny drápy, které připojovací kolejnice objímá shora. V dolní části upevňovací kolejnice jsou uvolnitelně drápy upevněny pomocí šroubů, které obklopují připojovací kolejnici zdola, vytvářejí tedy pevné spojení upevňovacího můstku. Aby bylo možno upevnit kloubově na upevňovacím můstku upínací válec tzv. blokového zakotvení, je jako spojovací člen přivařena z jedné strany na upevňovacím můstku objímka, do které se dá zasunout kloubový čep, jenž tvoří prostorové kloubové spojení mezi blokovým kotevním válcem a upevňovacím můstkem.
Je velice nevýhodné, že v praxi musejí být pro různé účely použití к dispozici různé upevňovací můstky podle toho, mají-li být na těchto upevňovacích můstcích připevněny připojovací klouby upínacích válců blokového kotvení nebo řetězové úseky tzv. dílčího zakotvení. Známé upevňovací můstky se mimoto nedají připojovat к vodicím krytům v různých polohách tak, aby kráčivé výstroje mohly být podle volby buď spojeny uprostřed žlabových dílů s vodícími kryty.
Z německého průmyslového vzoru číslo 78 00 871 je znám postranní plech к připevnění na žlabové díly řetězového hřeblového dopravníku pro důlní provozy, který je opatřem otvory pro průchod upevňovacích svorníků a připojovacími členy pro připojení dalších montážních dílů. Postranní plech má alespoň jeden připojovací člen pro upínací válec blokového zakotvení a spojovací členy pro spojení se sousedním postranním plechem.
Tzv. připojovací člen sestává z objímky, do které se dá zasunout kloubový čep prostorového kloubu spojujícího blokový kotevní válec s postranním plechem. Ani tyto známé postranní plechy nejsou univerzálně použitelné jak pro běžné blokové zakotvení, ta'k pro známé dílčí stěnové zakotvení; mimoto nejsou vytvořeny tak, aby se daly připojit к připojovacím kolejnicím vodicích krytů v různých polohách.
Účelem vynálezu je vytvořit upevňovací můstek tak, aby se dal všestranně použít pro uvedené různé účely.
Podstata vynálezu spočívá podle vynálezu v tom, že upevňovací můstek má v blízkosti konce ležícího proti spojovacímu členu připojovací člen pro upínací řetěz dílčího stěnového zakotvení, který je oproti spojovacímu členu výškově přesazen.
Upevňovací můstek podle vynálezu je s výhodou vyroben ze silnostěnného plechu, třebaže může být tvořen i odlitkem. V blízkosti jednoho konce má spojovací člen, к němuž je pružně kloubově připojitelný upínací válec blokového zakotvení a který sestává s výhodou z objímky, jež je účelně umístěna v podélné ose plechu tvořícího upevňovací objímku. V blízkosti druhého konce je na upevňovacím můstku připevněn připojovací člen, к němuž lze připojit řetězový úsek dílčího stěnového zakotvení.
Poněvadž řetězové úseky dílčího stěnového zakotvení musejí být vedeny přes kráčivé mechanismy sousedních jednotek výstroje, jsou připojovací členy oproti spojovacím členům přesazeny směrem nahoru a upevněny na spojovacích můstcích. S výhodou jsou přitom na upevňovacím můstku upraveny dva stejné připojovací členy, z nichž jeden je umístěn nad spojovacím členem a druhý pod spojovacím členem na upevňovacím můstku. Oba připojovací členy sestávají účelně z jednoduchých připojovacích ok nebo podobně.
Umístění připojovacích členů, které je symetrické vzhledem к vodorovné rovině souměrnosti, umožňuje upevnit upevňovací můstek podle potřeby v jedné nebo druhé poloze na vodicích krytech; upevňovací můstky mohou pak být použity podle potřeby pro levé nebo pravé připojení řetězových úseků.
Podle dalšího provedení vynálezu jsou mezi spojovacím členem a připojovacím členem nebo připojovacími členy upraveny se vzájemným odstupem dva držáky pro uvolntelný středící kus, který při připojení upevňovacího můstku zapadá do profilového otvoru připojovací kolejnice vodicích krytů; tím je zaručena vzájemná poloha upevňovacího můstku vůči vodicím krytům a tedy vůči žlabovému úseku dopravníku.
Poněvadž profilová vibrání připojovacích kolejnic zachycují současně konce šroubů s maticemi těchto upevňovacích šroubů, které spojují vodicí kryty se žlabovými úseky dopravníku, je středící kus účelně opatřen vhodným vibráním, které podle polohy šroubů sestává z uzavřeného kruhového nebo· oválného vibrání nebo z vibrání otevřeného směrem na dolní stranu. Držáky pro středící kus jsou tvořeny s výhodou otvory, příp. kulatými prohlubněmi v upevňovacím můstku. Jsou umístěny účelně ve společné podélné ose upevňovacího můstku.
Uvolnitelně a výměnné umístění středících kusů umožňuje použití upevňovacích můstků u řetězových hřeblových dopravníků různých rozměrů a různé stavební výšky, a/nebo použití upevňovacích můstků v růz236768 ných polohách na vodicích krytech, s výhodou tak, že v jedné poloze překrývají dva sousední . žlabové úseky v 'místě jejich styku, zatímco ve druhé poloze jsou přiřazeny pouze jedinému žlabovému úseku řetězového hřeblového dopravníku.
V první poloze lze jednotky kráčivé výstroje připojit spolu s kráčivým mechanismem uprostřed žlabového dílu na vodicích krytech, zatímco ve druhé poloze jsou kráčivé mechanismy spojeny se žlabovými úseky výstředně. Podle výškové polohy upevňovacích šroubů, které spojují vodicí kryty se žlabovými úseky, mohou mít středící kusy .na své středící hlavě uzavřený kruhový nebo oválný otvor nebo vibrání nebo na dolní stranu otevřený otvor.
Uvolnitelné upevnění středících kusů je realizováno· účelně pomocí upevňovacích prstenců nebo podobně, které se zasouvají do zadního čepu středících kusů a zajišťují se zajišťovacím dílem, například upínací objímkou. Upevňovací můstky mají s výhodou takovou délku, která je menší než délka žlabového úseku. Připojení upevňovacích můstků k upevňovacím kolejnicím vodicích krytů je s výhodou provedeno pomocí upevňovacích drápů, což je obvyklé.
Vynález bude vysvětlen na příkladě provedení znázorněném na výkresu, kde obr. 1 znázorňuje upevňovací můstek podle vynálezu v příčném řezu vedeném dopravníkem s připojeným vodicím krytem na straně přivrácené stěně, obr. 2 upevňovací můstek z obr. 1 v pohledu od porubní stěny, obr. 3 upevňovací můstek z obr. 2 v čelním pohledu, obr. 4 půdorys upevňovacího můstku z obr. 2 a 3, částečně ve vodorovném · řezu, obr. 5 znázorňuje jednu z možností připojení můstku a obr. 6 znázorňuje situaci, kdy můstek je připojen ze strany přivrácené čelu chodby a podle obr. 7 mají středící kusy čtyři uzavřená kruhová vybrání, zatímco na obr. 8 jsou vybrání otevřena směrem dolů.
Na obr. 1 je znázorněn žlabový úsek 10 řetězového hřeblového dopravníku známé konstrukce, sloužícího jako stěnový dopravník. Na žlabovém úseku 10 jsou ze strany porubní stěny upevněny jednak plech 11 a jednak vodicí kryty 12 tvaru písmene U. Upevnění je provedeno šroubovými svorníky 13, jejichž hlavy 14 procházejí držáky 15, které jsou přivařeny do profilových drážek 16 tvaru písmene V postranních profilů 17 žlabových úseků 10.
Šroubové svorníky 13 procházejí otvory ve stojinách 18, které dělí vnitřní prostor vodicích krytů v horní řetězový kanál 19 a dolní řetězový kanál 20. V obou řetězových kanálech 19, 20 běží známým způsobem poháněný nekonečný řetěz, s jehož dolní větví je spojen neznázorněný uhelný pluh; jeho deska prochází pod žlabovým úsekem 10 a zapadá do dolního řetězového. kanálu 20, kde je spojena s nekonečným řetězem.
Ké každému žlabovému úseku 10 řetězo vého· hřeblového dopravníku jsou připojeny například dva vodicí kryty 12 uvolnitelně pomocí šroubových svorníků 13. ·, Vodicí kryty 12 mají na vertikální stojině přivážené připojovací kolejnice 21, k nimž se dá jednak připojit kráčivý mechanismus jednotek hydraulické kráčivé výstroje, · jednak upevňovací můstky 22 uvolnitelným způsobem.
Upevňovací můstek 22 znázorněný na výkresu sestává ze silnostěnného, přibližně obdélníkového· plechu 23 (obr. 2), který je připevněn prostřednictvím upevňovacích drápů 24, 25 na připojovací kolejnici 21 vodících krytů 12. Horní upevňovací drápy 24 jsou upevněny na zadní stěně plechu 23 jeho horní části přivařením. Objímají shora horní vodicí přírubu 26 připojovací kolejnice 21. Dolní upevňovací drápy 25 objímají dolní přírubu 27 připojovací kolejnice 21, jsou uloženy uvolnitelně a upevňují .se šrouby 28. Takové upevnění pomocí drápů 24, 25 je známé.
K plechu 23 upevňovacího· můstku 22 je v blízkosti jednoho konce na straně .obrácené ke stěně připojen spojovací orgán ve tvaru objímky 29. Privařená .objímka 29 je uložena v podélné ose plechu 23 a je opatřena otvorem 29‘ pro kloubový čep.
V blízkosti druhého konce jsou na straně upevňovacího· můstku 22 přivrácené k stěně přivařeny připojovací orgány 31, které tvoří připojovací oka 32. K připojovacím orgánům 31 mohou být připojeny řetězové úseky o sobě známého dílčího stěnového zakotvení, jalk bude ještě podrobně vysvětleno.
Mezi spojovací objímkou 29 a oběma připojovacími orgány 31 má každý upevňovací můstek . 22 v podélné ose dva držáky 33 umístěné se vzájemnou mezerou. Držáky 33 mají tvar otvorů nebo kruhových · otvorů, do kterých zapadá středící kus 34, jehož středící 'hlava 34‘ zapadá do kapsového· vibrání 21‘ připojovací kolejnice 21, takže zajišťuje upevňovací můstek 22 vůči příslušnému vodícímu krytu 12, tedy vůči žlabovému úseku
10. Středící hlava 34‘ se opírá o prstencové osazení 34“ plechu 23. Na válcovém čepu 34‘“ na prstencovém středícím kuse 34 je nasunut upevňovací prstenec 35, který je zajištěn uvolnitelně pomocí upínací vložky 36. V důsledku toho je středící kus '34 zachycen · uvolnitelně a přemístitelně .na plechu 23 upevňovacího můstku 22. Středící kus 34 má na středící hlavě 34‘ vibrání 37, do kterého zapadají matice 13‘ našroubované na konci čepů 13 (obr. 1).
Obr. 5 znázorňuje v půdorysu schematicky úsek řetězového hřeblového dopravníku s několika za sebou . následujícími žlabovými úseky 10, které jsou v místech styku známým způsobem tahově pevně spojeny ' tak, že se mohou vzájemně poněkud pohybovat ve svislé a vodorovné rovině. Na straně přivrácené ke ' stěně je na jednotlivých žlabových úsecích 10 připevněn vždy jeden upev novací můstek 22 pomocí upevňovacích -drápů 24, 25.
Na obr. 5 je znázorněn pouze jediný upevňovací můstek 2. Z výkresu je patrné, že délka upevňovacího, můstku 22 je menší než délka žlabového úseku 10. Upevňovací můstek 22 je upevněn na příslušném žlabovém úseku 10 - tak, že jeho- jeden . konec souhlasí s koncem žlabového úseku 10. Jednotka 38 výstroje, která stojí vzhledem ke .stěně za žlabovým úsekem 10 a sestává například z kozlíku a výstrojového štítu nebo podobně, je svým kráčivým mechanismem 39 v místě 40 přesazené vůči středu žlabového úseku 10 připojena k připojovací kolejnici 21 vodícího. krytu 12.
Do -objímky 29 upevňovacího můstku 22 je . zasunut kloubový čep 41 zajištěn např. upínacím pouzdrem, opěrným drátem 42 apod. Ke kloubovému čepu 41 je čepem 43 připojena pístnice hydraulického- upínacího válce 44, který je křížovým nebo prostorovým kloubem 45 spojen s pražcem sousední jednotky 38 výstroje. Upínací válec 44 je tedy vždy spojen s upevňovacím můstkem a s pražcem jedné jednotky výstroje prostorově kloubově, -avšak neprůtažně. Tento upínací válec 44 je součástí o sobě známého blokového zakotvení.
Na obr. 5 je znázorněna čerchovanou čárou situace, kdy místo blokového zakotvení je použito -o sobě známého dílčího stěnového zakotvení. V tomto případě je řetězový úsek 47 spojený -s upínacím válcem 48 připojen k hornímu připojovacímu -orgánu 31 upevňovacího můstku 22. Protože řetězový úsek 47 přechází přes kráčivý mechanismus 49 jednotky 38 výstroje, je příslušný připojovací -orgán 31 upevňovacího- můstku 22 přesazen směrem nahoru -oproti podélné ose, případně -oproti -objímce 29 kloubového čepu 41.
Dvojité a souměrné umístění -obou připojovacích orgánů 31 umožňuje -obrátit celý upevňovací můstek 22 o 180°, takže řetězový úsek 47 se pak -dá připojit ke druhému připojovacímu členu, jenž leží nyní nahoře. Upevňovací -můstek 22 je tedy použitelný jak pro levé, tak pro- pravé připojení upínacího válce 44 blokového zakotvení nebo řetězového- úseku 47 dílčího- stěnového zakotvení.
Obr. 6 ukazuje situaci, kde upevňovací můstek 22 je připojen se -strany přivrácené čelu chodby k řetězovému hřeblovému dopravníku, případně k vodicím krytům 12 tak, že přemosťuje oba konce 10‘ -obou -sousedních žlabových úseků 10. Kráčivé mechanismy 39 jednotlivých jednotek 38 výstroje jsou v tomto případě připevněny ke středu žlabového úseku 10 na připojovacích kolejnicích 21, zatímco na obr. 5 jsou spojeny se žlabovými úseky 10 mimo jejich střed.
Podle obr. 7 mají středící kusy 34 čtyři kruhová vybrání 37, do kterých -zapadají konce upevňovacích šroubových svorníků 13 a matice 13‘. Při nesymetrickém uložení šroubových svorníků 13 vůči připojovacím kolejnicím 21 a jejich kapsovitých vybrání 2Γ lze podle -obr. 8 použít středících kusů 34, které mají vybírání 37 otevřená směrem dolů. Poloha šroubových svorníků 13 vzhledem k připojovacím kolejnicím 21 -a kapsovitým vybíráním 21‘ se řídí podle výšky postranních profilů žlabových úseků 10.
Výměnou středících -kusů 34 lze tedy nastavit upevňovací můstek podle vynálezu podle různých rozměrů hřeblových řetězových dopravníků. Upevňovací můstek 22 podle vynálezu je mimoto- použitelný podle volby pro -připojení upínacího válce 44 nebo řetězového úseku 47 dílčího zakotvení zleva nebo zprava. Mimoto se dá středicí kus 34 podle místa upevnění upevňovacího můstku 22 na žlabovém úseku 10 přemístit. V poloze znázorněné na obr. 5 je středící kus 34 umístěn v otvoru 33 plechu 23, -který - leží blízko -připojovacího· orgánu 31. V provedení podle obr. 6 je naopak středicí kus 34 umístěn ve druhém otvoru 33, který leží blíže k objímce 39.

Claims (12)

  1. PŘEDMĚT
    1. Upevňovací můstek k připevnění na žlabové díly řetězového hřeblového- dopravníku -pro důlní díla, zejména k připevnění na připojovací lišty vodícího- krytu upevněného· z čelní strany na žlabové úseky, přičemž upevňovací můstek má v blízkosti svého jednoho konce spojovací člen pro blokový kotevní válec, vyznačený tím, že má v blízkosti svého druhého ikonce -připojovací orgán (31) pro řetězový úsek (47) dílčího' zakotvení, výškově přesazený oproti spojovacímu - orgánu (29).
  2. 2. Upevňovací můstek podle bodu 1, vyznačený tím, že je opatřen dvěma stejnými připojovacími orgány (31), z nichž jeden je uložen nad spojovacím orgánem (29) a dru hý pod spojovacím orgánem (29) na upevňovacím můstku (22).
  3. 3. Upevňovací můstek podle bodu 1 nebo 2, vyznačený tím, že připojovací orgán (31), případně připojovací orgány (31) sestávají z připojovacího -oka (32).
  4. 4. Upevňovací můstek podle jednoho- z bodů 1 až 3, vyznačený tím, že -spojovací orgán (29) sestává z objímky.
  5. 5. Upevňovací můstek podle jednoho z bodů 1 -až 4, vyznačený tím, že spojovací orgán (29) je umístěn v podélné ose plechu (23) tvořícího upevňovací můstek (22).
  6. 6. Upevňovací můstek podle jednoho z bodů 1 až 5, vyznačený tím, že mezi spojo- vacím orgánem (29) a připojovacím orgánem, případně připojovacími Orgány [31] jsou uloženy se vzájemným odstupem dva držáky (33) pro uvolnitelný středící kus (34).
  7. 7. Upevňovací můstek podle bodu 6, vyznačený tím, že držáky (33) jsou tvořeny otvory v upevňovacím můstku (22).
  8. 8. Upevňovací můstek podle bodu 6 nebo 7, vyznačený tím, že držáky (33) leží ve společné podélné ose upevňovacího· můstku (22).
  9. 9. Upevňovací můstek podle jednoho· z bodů 6 až 8, vyznačený tím, že středící kus (34) má na středící hlavě (34‘) uzavřené kruhové nebo· oválné nebo směrem dolů · otevřené vybírání (37).
  10. 10. Upevňovací můstek podle jednoho z bodů ·6 až 9, vyznačený tím, že středící kus (34) má válcový čep (34“‘) obrácený dozadu, který nese uvolnitelný · upevňovací prstenec (35).
  11. 11. Upevňovací můstek podle jednoho· z bodů 1 až 10, vyznačený tím, že je kratší než délka žlabového· úseku (10).
  12. 12. Upevňovací můstek podle jednoho z bodů 1 až 11, vyznačený tím, že má na horní straně pevné upevňovací drápy (24) a na dolní straně uvolnitelné upevňovací drápy (25).
CS804057A 1979-06-16 1980-06-09 Fixing bridge for chain flight mining conveyer CS236768B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2924395A DE2924395C2 (de) 1979-06-16 1979-06-16 Befestigungsbrücke zum Anbau an den Rinnenschüssen eines Kettenkratzförderers für untertägige Gewinnungsbetriebe

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS236768B2 true CS236768B2 (en) 1985-05-15

Family

ID=6073413

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS804057A CS236768B2 (en) 1979-06-16 1980-06-09 Fixing bridge for chain flight mining conveyer

Country Status (9)

Country Link
US (1) US4465407A (cs)
JP (1) JPS566900A (cs)
BE (1) BE883790A (cs)
CS (1) CS236768B2 (cs)
DE (1) DE2924395C2 (cs)
ES (1) ES492472A0 (cs)
FR (1) FR2459362A1 (cs)
PL (1) PL122733B1 (cs)
SU (1) SU1087083A3 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3630449A1 (de) * 1986-09-06 1988-03-10 Gewerk Eisenhuette Westfalia An den rinnenschuessen eines kettenkratzfoerderers anschliessbare anschlusseinheit mit schreitwerks- und steuerzylinderanschluss
WO2020092265A1 (en) 2018-10-29 2020-05-07 Joy Global Underground Mining Llc Roof support connector

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE516723A (cs) *
DE100317C (cs) *
NL6511050A (cs) * 1964-09-25 1966-03-28
GB1195225A (en) * 1966-07-30 1970-06-17 Karl Maria Groetschel Improvements relating to Roof Supporting Systems for Mine Workings
DE1277789B (de) * 1967-01-13 1968-09-19 Gewerk Eisenhuette Westfalia Hydraulisch wanderndes Ausbaugestell
DE1993006U (de) * 1968-04-23 1968-09-05 Gewerk Eisenhuette Westfalia Bauteilesatz fuer die herstellung einer bergestosseitigen kombinierten fuehrung an einem strebfoerderer.
DE2047520C3 (de) * 1970-09-26 1979-09-20 Gewerkschaft Eisenhuette Westfalia, 4670 Luenen Führung für eine von einer geführten Kette gezogenen Gewinnungsmaschine, insbesondere Kohlenhobel, in untertägigen Grubenbetrieben
DE2210897C3 (de) * 1972-03-07 1975-02-27 Kloeckner-Werke Ag, 4100 Duisburg Trag- bzw. Rückschlitten für einen Rinnenschuß bei einem Schildausbaugestell
FR2183662B1 (cs) * 1972-05-05 1977-04-22 Gewerk Eisenhuette Westfalia
DE2231848A1 (de) * 1972-06-29 1974-01-17 Gewerk Eisenhuette Westfalia Abspanneinrichtung fuer einen kettenkratzfoerderer in bergbau-gewinnungsbetrieben
DE2239956C3 (de) * 1972-08-14 1982-03-25 Gewerkschaft Eisenhütte Westfalia, 4670 Lünen Vorrichtung zur Überwachung der Abspannung eines Förderers in Bergbau-Gewinnungsbetrieben
DE2427555A1 (de) * 1974-06-07 1975-12-18 Gewerk Eisenhuette Westfalia Mit ausgasungsoeffnungen versehener kettenkratzfoerderer fuer bergbau-untertagebetriebe
DE2552029C2 (de) * 1975-11-20 1987-05-27 Klöckner-Werke AG, 4100 Duisburg Anordnung zum Führen eines Kohlenhobels, einer Schrämmaschine oder dergleichen Gewinnungsmaschine, für untertägige Strebbetriebe
DE7718445U1 (de) * 1977-06-10 1977-09-15 Gewerkschaft Eisenhuette Westfalia, 4670 Luenen Seitenblech zum anbau an die rinnenschuesse eines kettenkratzfoerderers
DE7800871U1 (de) * 1978-01-13 1978-04-27 Gewerkschaft Eisenhuette Westfalia, 4670 Luenen Seitenblech zum anbau an die rinnenschuesse eines kettenkratzfoerderers

Also Published As

Publication number Publication date
DE2924395A1 (de) 1980-12-18
DE2924395C2 (de) 1986-10-09
BE883790A (fr) 1980-10-01
PL122733B1 (en) 1982-08-31
SU1087083A3 (ru) 1984-04-15
ES8102267A1 (es) 1980-12-16
JPS566900A (en) 1981-01-24
FR2459362A1 (fr) 1981-01-09
ES492472A0 (es) 1980-12-16
PL224968A1 (cs) 1981-02-27
FR2459362B1 (cs) 1983-03-04
US4465407A (en) 1984-08-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4282968A (en) Scraper-chain conveyor channel section
EP2356046B1 (en) Pan section
ZA200704433B (en) Entry conveyor and pan section for the same
US20110139587A1 (en) Conveyor pan with changeable trough, and a changeable trough
CS209540B2 (en) Joint of the section of the chain flight conveyer channel
CS236768B2 (en) Fixing bridge for chain flight mining conveyer
US5161858A (en) Arrangement for guiding a cutting machine or similar mining machine at the conveyor trough of a drag-chain conveyor
US3822011A (en) Conveyor trough construction particularly for chain scraper conveyors
GB1593583A (en) Haulage rack for a mining machine travelling on a face conveyor
US7070040B2 (en) Toggle and toggle connection assembly
RU2514063C2 (ru) Присоединительное устройство для секции желоба добычного устройства, секция желоба и навесная часть для нее
CA1049988A (en) Flexible joint between the rail sections of an overhead trolley conveyor track for mines
US3800546A (en) Mine roof support frames
RU1834975C (ru) Направл юща дл струга шахтной струговой установки
US6769742B2 (en) Clamped chain cover for longwall plough guide
CS213342B2 (en) Side metal sheet for joining on the trough segments of the chain scraper conveyer
GB2125858A (en) Rack assembly
CS268835B2 (en) Coal plough's chain guide
US4094157A (en) Anchoring apparatus for anchoring a mining installation
US5267640A (en) Transfer station assembly for scraper-chain conveyors
GB2053322A (en) Bracket for connecting anchoring devices to the goaf-side of a mine conveyor
US4026603A (en) Mining installations
RU68060U1 (ru) Направляющая для струга, в частности, наклонная направляющая для струга, и секция желоба с направляющей струга
DE19637789A1 (de) Hobel für die untertägige Gewinnung von Kohle u. dgl.
UA61106C2 (uk) Шарнірне рейкове з'єднання для рейкових стиків профільних ходових рейок монорейкової підвісної дороги