CS220314B2 - Roadway and railway machine for tamping cross bars of rails - Google Patents
Roadway and railway machine for tamping cross bars of rails Download PDFInfo
- Publication number
- CS220314B2 CS220314B2 CS772944A CS294477A CS220314B2 CS 220314 B2 CS220314 B2 CS 220314B2 CS 772944 A CS772944 A CS 772944A CS 294477 A CS294477 A CS 294477A CS 220314 B2 CS220314 B2 CS 220314B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- road
- rail
- frame
- tamping
- chassis
- Prior art date
Links
Classifications
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B27/00—Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
- E01B27/12—Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
- E01B27/13—Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
- E01B27/16—Sleeper-tamping machines
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B60—VEHICLES IN GENERAL
- B60F—VEHICLES FOR USE BOTH ON RAIL AND ON ROAD; AMPHIBIOUS OR LIKE VEHICLES; CONVERTIBLE VEHICLES
- B60F1/00—Vehicles for use both on rail and on road; Conversions therefor
- B60F1/04—Vehicles for use both on rail and on road; Conversions therefor with rail and road wheels on different axles
-
- E—FIXED CONSTRUCTIONS
- E01—CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
- E01B—PERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
- E01B2203/00—Devices for working the railway-superstructure
- E01B2203/14—Way of locomotion or support
- E01B2203/148—Way of locomotion or support having wheelsets that can be displaced horizontally or vertically
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Architecture (AREA)
- Civil Engineering (AREA)
- Structural Engineering (AREA)
- Transportation (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
- Vehicle Cleaning, Maintenance, Repair, Refitting, And Outriggers (AREA)
Description
Vynález se týká silniční a kolejové podbíječky -pněných pražců koleje, která má alespoň na dvou· kolejových podvozcích uložený rám spodku a vzhledem k němu výškově - ^estavitelnů na koleji nezávislé silnicní podvozky, jakož i jtadte pohon.
Pro přemísťování podbíječek z jednoho pracovtebo místa na jrné se tyto stroje často také přídavně ve srovnání s normálními kotejovými vozidly opatřují^ sihričními podvozky a pohonem pro jízdu po silnicí. U známého stroje tohoto typu podle patentu USA čís. 3 494 300 jsou v oblasti obou od sebe vzdálených kolejových podvozků uspořádány silniční podvozky a pohony, takže je možné použít buď kolejový podvozek nebo na kolejích nezávislý silniční podvozek. Přídavným uspořádáním dvou od sebe vzdálených, na kolejích nezávislých silničních podvozků a silničního jízdního pohonu a případně nebo - pohonu pro kolej je stroj komplikovaný a drahý. Mimoto dochází často k potížím s - dodržením stanoveného profilu, protože je třeba -umístit dva silniční podvozky v bezprostřední oblasti kolejových podvozků, aby se celková délka stroje nemusela ještě více zvětšovat. Tento stroj - také již nejde zařadit: do vtaku, protože konstrukční provedení a celkový profil, který je větší než dovolené rozměry, jsou na překážku jejímu zařazení do vlaku. Mimoto se toto provedení neosvědčilo v praxi.
Vynález si klade za úM vytvořit sHnmte a kolejovou podbíječku v úvodu popsanio typu, jejíž konstrukce i provoz by byly podstatně hospodárnější a u které by bylo možné dosahovat nejrůznějších možností přepravy a to jak na siltecí tak i na kolepch, bud s vlastním pohonem, nebo při zařazení do vlaku, případně nezáviste na druhu pod bíječky, to znamená nezáviste na zda jsou podbíjecí agregáty uspořádány mezi nápravami nebo ve vyctevajmí oblast pripadně u jiných konstruktech uspořádáte.
podíe vynálezu se řeší tento úkol překvapivě tak, že se pro vyřešení problému využije sedlový návěs. Vynález spočívá v tom, že u uvedené podbíjeěky má rám spoďku jednak v oblasU jednoho čelteho konce spojovacího zařízete pro připojete k tahate imvěsu, opatřenmnu sHrněnM podvoz^ a je opatřen výškově přestaviteteý-m z^toatem, případně opěrným ústrojím a jednak má v druhé čelní koncové oblasti -přestavitelný silniční · podvozek. Tímto jednoduchým a přesto překvapujícím opatřením lze nejen snížit celkovou váhu stroje tím, že odpadnou pohonná zarizete podvozku pro sUtečte přepravu a že -se vystate s použitím toliko jednoho siteičteho ^dvez^ avšak jednoduchá konstrukce přináší i to výh^ů že umožňuje vytvářet různé knstrukte obměny, -které jsou nezávislé na druhu a typu podbíječky -a umo^i^ují snadné a doknate přizpůsobete. V -neposledte řadě je třetia vyzdvihnout zvlášte ekonomici výhody jed noduché konstrukce, které jsou velmi nepatrné, protože většina železničních správ má ve svém park větší počty- tahačů pro sedlové návěsy.
Mimoto lze například: podle vynálezu přizpůsobit stanovište obsluhy podbíječky toliko s ohledem na použití na kolejích, protože není třeba brát zřetel na polohu obsluhy v silničním provozu. Datéí ťichiek vytvořete podbíječky jako sedtevéteo- návěsu spočívá v že je možná rychlá- a spol-elteivá přeprava podbíječky i při poruchách centrálního pohonu, protože pohon při silniční dopravě zajtéťuje - výhradně tahač sedlového návěsu. Mimoto je - centrální pohon pro zásobování jízdních motorů podbíječky při provozu na kolejích a pro pohon pro podbíjení, nadzdvihování a vyrovnávání koleje podstatně méně namáhán, takže se šetří pro svoji vlastní práci.
Očelné je rovněž aby byl sihimte podvozek uspořádán mezi oběma kolejovými podvozky bezprostředně v oblasti předního kolejového podvozku, přičemž například zdvihací pnpadně opěrné ústrojí bude upraveno ve vyčnívající oblasti rámu spodku -mezi spojovacím zařízením a zadním kolejovým podvozkem.
Uspořádání silničního podvozku mezi nápravami zachovává tu výhodu, že lze stroj vybavit vhodnými narážecími a tažnými ústrojími pro železniční provoz, aniž by s tím vznikaly nějaké potíže, přičemž mimoto lze využít rámu . podbíječky pro sedlový přívěs brát zřetel na takové pevnostní uspořádání, které vyžaduje železniční provoz. Takto vytvořenou podbíječku lze tedy jako až dosud zartazovat do vta^ což umožiiuje její rychlou přepravu a na velké vzdálenosti jak po kolejích, tak i po silnici.
Podle zvláště jednoduchého a účelného provedení je silniční podvozek uspořádán mimo oba kolejové podvozky v jedné z čelních koncových oblastí, je uložen výkyvné kolem příčného čepu a je spojen s hydraulickým pohonem.
Toto uspořádáte je zvláště vhodné pro jednodušší a tehrn podbíječky, pnčemž se navíc u něj dosahuje té výhody, že nezávisle na konstrukčním uspořádání vlastní podbíječky lze vždy využít oblast čelního konce podbíječky pro uspořádání spojovacího zařízení protože je vždy zde více mfeta a instrukčního prostoru.
Další výhody vynátezu jsou patrny rovněž z následujteteo popmu dvo příteadů provedení, které jsou blíže vysvětleny ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorni podélný bokrys na silniční a kolejovou podbíječku podle vynálezu, případně na silniční sedlový tahač při nepracovním přesunu celého zařízení. Celý návěs je - tvořen vlastním sedlovým tahačem a jako návěs vytvořenou silniční a kolejovou podbíječkou, která je pro _ přepravu po silnici opatřena dvounápravovým sil ničním podvozkem, uspořádaným mezi oběma kolejovými podvozky.
Na obr. 2 je znázorněn další příklad provedení, u kterého je toliko zadní část . zobrazena s jiným provedením kolejových a silnrnmch podvozků.
Na obr. 3 je znázorněn čelní pohled - ve směru šipky III z obr. 2 na polovrnu podvozků.
Na obr. 1 je znázorněn sedlový návěs 1 jako celeto Ten je tvořen tahačem 2 návěsu a podbíječkou 4, která je vytvořena jako vlastní návěs a která je s ním spojena prostřednictví spojovacího zarizem 3. Tahač 2 návěsu je opatřen stímcn^ podvozky 5, 6 a jízdním pohonem 7, který je spojen alespoň se zadním silničním podvozkem 6. V oblasti tohoto zadního silničního podvozku 6 je uspořádána spojovací část 8 spojovacího zařízení 3.
Jako vlastní návěs je upravena podbíječka 4. Ta má rám 9 podvozA který je opatřen kolejovými podvozky 10, 11, v jedné čelní koncové oblasti 12 má silmčrn podvozek 13 a v oblasti druhého čelního konce 14 má návěsné ústrojí 15 spojovactoo zanzem 3 a zdvihací, případně opěrné ústrojí 16. Na rámu 9 spodku, který je vytvořen jako stíedrn po^lník, je m^oto uspořádán agregát 17 podbíjecích nástrojů, kombinované ústrojí l8 pro nadzidviliovárn a vyrovnávám koleje po jednom vztažném systému 19 pro kontrolu výškové polohy a směru koleje a centrálm pohon 20. Dvounápravový sHrnčm podvozek 13 má dvě nápravy s pneumatikami, které jsou uloženy v nosném rámu 21. K tomuto nosnému rámu 21 jsou v -oblasti stíničního podvozku 13 priřazeny dva vodtoí sloupky 22, na kterých jsou převodné části posuvně uloženy, stejně tak jako hydraulickým pracovním válcem tvořený přestavný pohon 23 pro výškové přestavovárn, jehož pístnice je rovněž spojena s nosným rámem 21. Jak vodím sloupky 22, tak i druhý konec píěstavného pohonu 23 pro - výškové Sestavování jsou uspořádány, případně spojeny s rámem 9 spodku.
Pro uložení návěsného ústrojí 15 je rám 9 spodku opatřen vyčnívající částí 24 rámu, na které je také upevněn hydraulický pohon 25 s pracovním válcem zdvihacího, případně opěrného úsi^rojí 16, na . jehož opačném konci je kloubově uložena opěrná deska 23 a který je stejně tak jako přestavný pohon 23 pro výškové přestavování zásobován energií z centrálního pohonu 20, se kterým je spojen. Návine ústroj 15, které je uspořádáno na části 24 rámu, má kluznou desku 27 a jako takzvaný královský čep vytvořený spojovací čep 28. Tento spojovací čep 28 spolupracuje se spojovací částí 8 spojovacího zařízení 3, uspořádaného na tahači 2 návěsu. Toto spojovací zařízení 3 je tvořeno spojovací deskou 29 a spojovacím zámkem 30. Je samozřejmé, že z^ihac^ případně opěrné ústrojí 16, které je uspořádáno na části 24 rámu, může přídavně nebo místo hydraulického pohonu 25 s pracovním válcem opatřeno mechanickými navijáky . 31 uspořádanými po obou stranách 24 rámu.
V dalším je popsáno uložení podbíječky 4 na kolej, případně naložení nebo složení tohoto sedlového návěsu, případně zařazení do vlaku.
Sedlový návěs 1 jako . celek, případně tahač 2 návěsu s podtoje^ou 4 který je na obr. 1 znázorněn v poloze - pro převážení na silnici, se zaveze pro složení podbíječky 4 například do oblasti přechodu -dráhy nebo nakládací koleje na nádraží, přičemž je výhodné, aby povrch vozovky byl zhruba ve výši horní strany kolejnice, a to tak, aby kola obou kolejových podvozků 10, 11 podbíječky 4 byla nad oběma kolejnicemi. Potom se buď prostřednictvím mechanických navijáků 31 nebo prostřednictvím hydraulického pohonu 25 s pracovním válcem zdvihacího, případně opěrného ústrojí 16 nejdříve odstaví opěrná deska 26 na podlahu nebo na sloupky položené na podklad pro jeho ochranu před poškozený načež se působením na jízdní pohon 7 tahače 2 návěsu nebo centrální .pohon 20 podbíječky 4 nadzdvtane vyčnívající část 24 rám^ a to tak; vysoko, až se dostane spojovací čep 28 nad spojovací desku 29 tak vysoko, aby nebyl v záběru se spojovacím zámkem 30.
Jakmile je toto rozpojení provedeno, odjede tahač 2 návěsu pryč a současným působením mechanických .navijáků 31, případně hydraulického pohonu 25 s pracovním válcem zdvihacího, případně opěrného ústrojí 16 a přestavného pohonu 23 pro výškové přestavování rámu 9 podvozku se podbíječka 4 spustí tak, až kola kolejových podvozků 10, 11 dosednou na obě kolejnice koleje. Ovládání, případně napájení hydraulického pohonu 25 s pracovním válcem zdvihacího, případně opěrného ústrojí 16, případně přestavného pohonu 23 pro výškové přestavování se uskutečňuje například z centrálního pohonu 20 podbíječky 4.
Podbíječku 4 při pracovním nasazení na koleji lze pohánět z centrálního pohonu .20 přes jízdní motor 32 spojený se zadním kolejovým podvozkem 10. Je samozřejmě stejně dobře možné pohybovat podbíječkou 4, podobně jako je tomu při přepravě po silnici -prostřednictvím tahače 2 návěsu, trakčním kolejovým vozidlem, jako je drezína nebo lokomotiva pro posun.
Pokud je nasazení na koleji ukončeno, postupuje se při přechodu z kolejového nasazení na silniční přepravu v opačném pořadí. Podbíječka 4 se přiveze buď do oblasti křížení dráhy -se silnicí, nebo na ložnou kolej, případně lze na delší kolejový úsek položit mostnice mezi kolejnicemi, případně vně kolejnic, takže se vytvoří provizorní vozovka, po které může pnjet tahač 2 návěsu pro utažení sedlového návěsu, to je podbíječky 4.
Jakmile je stroj na místě vhodném pro naložení, pohání centrální pohon 20 - pro220314
8 střednictvím přestavného pohonu 23 pro výškové přestavování nosný rám 21 s nápravami, opatřenými pneumatikami, tak, že jej spustí a vyčnívající část rámu se současně prostřednictvím zdvihacího, případně opěrného úsl^irojí 16 nadzdvihne, takže celá podbíječka 4 se nadzdvihne v podstatě rovnoběžně s podložkou. Jakmile se rám 9 spodku nadzdvihne dostatečně vysoko, zajede tahač 2 návěsu pod návěsné ustrojí 15, rám 9 spodku se spustí prostřednictvím přestavného pohonu 23 pro výškové přestavování a hydraulického - pohonu 25 s pracovním válcem a spojovací čep 26 se zasune do spojovací desky 29, kde se zablokuje spojovacím zámkem 30. Shodným - způsobem se také prostřednictvím čepu nebo podobně zajistí a zablokuje nosný rám 21 v poloze, která je vzhledem k rámu fl spodku podbíječky 4 určena pro silniční přepravu. Jakmile se také nadzdvihne prostřednictvím hydraulického· pohonu · 25 s pracovním válcem opěrná deska 26 do klidové polohy znázorněné na obr. 1, může sedlový návěs 1 jako celek odejet k dalšímu pracovnímu místu.
U další · varianty provedení podbíječky 33 jako sedlového návěsu, která je znázorněna na obr. 2 a 3, je - v té koncové oblasti rámu 34 spodku podbíječky 33, která leží proti vyčnívající části rámu, na které je - upraveno návěsné ustrojí, v konzole 35 polohově pevně uložen příčný čep 36. Na příčném čepu 36 je výkyvné uložen nosný rám 37, ve kterém je uspořádána pneumatikami opařená náprava jednoduchého silničního podvozky případně jednonápravového silničního podvozku 36. Pro vykyvování nosného rámu 37 je tento nosný rám 37 spojen s hydraulickým pohonem 39 hydraulického pracovního válce, podepřeného na rámu 34 podvozku.
V dalším je popsána činnost, kterou je nutno vyvinout, má - li se na rámu 34 spodku pevně namontovaný kolejový podvozek spustit na počátku práce podbíječky 33 na kolej. Jak - již bylo popsáno v souvislosti s obr. 1 vysune se nejdříve spojovací čep ze spojovamho zámku a tahač návěsu odjede. potom se ^ostřetoicMm zdvihacího, piapadnč opěrného ústroj pn současném působem hyraulického pohonu 39 spustí rám 34 spodku tak až kola kotajov^o podvozku 49 dosednou na kolejnice 41. Současně s přestavováním zdvihacího, pnpatam opěrného ústrojí, které není na obr. 2 znázorněno, se zasune pístrnce pracovrnho válce hydraulického pohonu 39 a vně obou kolejových podvozků 40 v čelní koncové · oblasti uspořádaný nosný rám 37 pro jednoduchý silniční podvozek 36 se vykývne vzhůru kolem příčného čepu 36 do čárkovaně vyznačené polohy.
Při snímání podbíječky 33 z kolejnic 41 pro uložení v návěsu se postupuje v -obráceném pořadí, přičemž nosný rám 37 se prostřednictvím hydralického pohonu 39 vykývne srncem dolů do polohy znázorněné na obr. 2 a v této poloze je při přepravě na silnici, jak je to patrno z obr. 3, pevně spojen zajištovacím čepem 42 s rámem 34 spodku, případně s jeho konzolou 35.
Je rovněž jnožné místo zdvihacího, případně opěr.ného iistrojp které je uspořádáno - v oblasti návěsného ustrojí, použít nebo upravit v těžišti podbíječky 4, 33 pracovní válec, případně výškově přestavitelnou otočnou opěru 43, někdy též nazývanou točna, která se zcela běžně používá pro otacern strojů v kotajstý přičemž spouštem a utažení na koleje, případně zdvihání rámu 34 spodku, přípatoě rámu 9 spodku lze provááět na obr. - 2 toliko schem.aticky vyznačeným pracovním válcem, případně výškově přestavitelnou -otočnou opěrou 43. V tomto případě lze sdntaní podvozek 36 po spuštění výškově p^stavitetaé otočné opery 43 před puštěním rámu 9, případně 34 podvozku vykývnout směrem vzklru nebo jej po nadzďvižení rámu 9 případně 34 spodku vykývnout dolů do potahy potřebné pro přepravu po silnici.
Uspořádání silničního podvozku vně -obou kotajových podvoztai se ukázalo jako zvtaště vhodné zejména z podbíječek 4, 33 s relativně malou vzdáleností mezi oběma kolejovými podvozky případně u takových u kterých je mezi oběma kolejovými podvozky uspořádán velký počet pracovntah zarízení. U podWječek u kterých jsou podbíjecí nástroje uloženy na čelní čá^ti rám^ která vyčnívá přes oba kolejové podvozky, lze tento úsek tamy který vyčmvá, využít soucasně pro úpravu imvdsného ústroj.
V rámci vynálezu je samozřejmě též možné použd jako přestavné pohony pro zdvihací, případně opěrné ústrojí nebo pro nosné rámy silničních podvozků nebo podobné mechanické pohony, například, ozubené tyče s pastorkem, případně je -možné k tomu použít i ručně -ovládaná zařízení. Stejně dobře je možné pro zajdštění bezporuchového nakládárn a skládám jako sedlový návěs vytvořené podbíječky uskutečnit napájení příslušných pohonů zdvihacího, případně opěrného iistroy jakož i nosného rámu pro silntam podvozky podle požadavků jak z centrálního pohonu podbíječky, tak i z pohonu tahače návěsu.
Je rovněž možné opatřit rám - spodku podbíječky, případně výkyvný nosný - rám jednonápravového silničního podvozku v příslušných čelních koncových oblastech osvětlovacími a bezpečnostními zařízeními, předepsanými pro provoz na silnici, přičemž potřebná ovládací vedení a potrubí pro brzdění silničního podvozku a přiřazená osvětlovací ústrojí na rámu podbíječky jsou uspořádána pevně a opatřena - odpovídajícími spojkami pro spojení s příslušnými výstupy na tahači 2 návěsu. Je také možné opatřit dvounápravové silniční podvozky řízenými nápravami nebo jiným řídicím ústrojím, pokud to předpisy - pro silniční provoz vyžadují.
Claims (4)
- PŘEDMĚT1. Silniční a kolejová podbíječka příčných pražců koleje, která má alespoň na dvou kolejových podvozcích uložený rám spodku a vzhledem к němu výškově přestavitelné, na koleji nezávislé silniční podvozky, jakož i jízdní pohon, vyznačená tím, že rám (9) spodku podbíječky (4, 33) má jednak v oblasti jednoho čelního konce (14) spojovací zařízení (3) pro připojení к tahači (2) návěsu, opatřenému silničními podvozky (5, 6), a je opatřen výškově přestavitelným zdvihacím, případně opěrným ústrojím (16), a jednak má v druhé čelní koncové oblasti (12) silniční podvozek (13, 38).
- 2. Silniční a kolejová podbíječka podle bodu 1, vyznačená tím, že silniční podvozek (13) je uspořádán mezi oběma kolejovými podvozky (10, 11) bezprostředně v oblasti předního kolejového podvozku (11), při-VYNALEZU čemž například zdvihací, případně opěrné ústrojí (16) je upraveno ve vyčnívající oblasti rámu (9) spodku mezi spojovacím zařízením (3) a zadním kolejovým podvozkem (10).
- 3. Silniční a kolejová podbíječka podle bodu 1, vyznačená tím, že silniční podvozek (38) je uspořádán mimo oba kolejové podvozky (40) v jedné z čelních koncových oblastí, je uložen výkyvně kolem příčného čepu (36) na rámu (34) spodku a je spojen s hydraulickým pohonem (39).
- 4. Silniční a kolejová podbíječka podle bodů 1 až 3, vyznačená tím, že zdvihací, případně opěrné ústrojí (16) je uspořádáno v oblasti mezi oběma kolejovými podvozky (40) a je například vytvořeno jako výškově přestavitelná otočná opera (43).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
AT674676A AT353305B (de) | 1976-09-10 | 1976-09-10 | Strassen- und gleisfahrbare stopfmaschine |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS220314B2 true CS220314B2 (en) | 1983-03-25 |
Family
ID=3589352
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS772944A CS220314B2 (en) | 1976-09-10 | 1977-05-04 | Roadway and railway machine for tamping cross bars of rails |
Country Status (13)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4103622A (cs) |
JP (1) | JPS6026882B2 (cs) |
AT (1) | AT353305B (cs) |
AU (1) | AU512978B2 (cs) |
CA (1) | CA1059373A (cs) |
CH (1) | CH614987A5 (cs) |
CS (1) | CS220314B2 (cs) |
DE (1) | DE2712189A1 (cs) |
FR (1) | FR2364295A1 (cs) |
GB (1) | GB1532526A (cs) |
HU (1) | HU172056B (cs) |
SE (1) | SE434530B (cs) |
ZA (1) | ZA771883B (cs) |
Families Citing this family (20)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CH629551A5 (fr) * | 1979-02-23 | 1982-04-30 | Sig Schweiz Industrieges | Bourreuse de voies ferrees. |
AT367124B (de) * | 1980-06-27 | 1982-06-11 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Strassen- und gleisfahrbare gleisbearbeitungsmaschine |
US4357129A (en) * | 1980-08-13 | 1982-11-02 | Dale Luttig | Self-propelled ballast dispensing machine |
JPS57202452U (cs) * | 1981-06-16 | 1982-12-23 | ||
US4468966A (en) * | 1982-09-01 | 1984-09-04 | Jackson Jordan, Inc. | Railroad track inspection car |
US4552291A (en) * | 1983-08-01 | 1985-11-12 | Schott Jeffery L | Apparatus for breaking railroad rails |
DE3866876D1 (de) * | 1988-07-26 | 1992-01-23 | Plasser Bahnbaumasch Franz | Kontinuierlich (non stop) verfahrbare gleisstopf-, nivellier- und richtmaschine. |
AUPN703395A0 (en) * | 1995-12-08 | 1996-01-04 | Sticpewich, John Warren | A device to enable the provision of rail locos or power units which are also load carriers |
AT410952B (de) * | 2000-12-06 | 2003-09-25 | Linsinger Maschinenbau Gmbh | Fahrbare vorrichtung zum spanabhebenden bearbeiten von schienen |
TW577948B (en) | 2000-12-23 | 2004-03-01 | Wilfried Scherf | A dual-functional railroad vehicle for carrying out works on track superstructure |
SE0201554L (sv) * | 2002-05-24 | 2003-05-13 | Sjoelanders Smides Och Mek Ver | Fordon för körning på såväl väg som järnvägsspår |
SE520733C2 (sv) * | 2002-09-19 | 2003-08-19 | Sjoelanders Smides Och Mek Ver | Fordon för olika typer av körning samt sätt att köra sådant fordon |
JP4601483B2 (ja) * | 2005-04-26 | 2010-12-22 | 十三 松井 | 軌道作業用車両および脱線復旧方法 |
CN101718062B (zh) * | 2009-11-23 | 2012-08-22 | 陈志森 | 内燃式多用双轨捣固机 |
DE102013004687A1 (de) * | 2013-03-13 | 2014-09-18 | Bernhard Piekorz | Vorrichtung zum Umbau eines Eisenbahnwagens zu einem Sattelauflieger |
US9587356B2 (en) * | 2013-09-25 | 2017-03-07 | Nordco Inc. | Roadworthy railroad ballast tamper apparatus |
US20150107482A1 (en) * | 2013-09-25 | 2015-04-23 | Nordco Inc. | Pivot axle assembly for roadworthy railroad ballast tamper apparatus |
WO2015120215A1 (en) | 2014-02-06 | 2015-08-13 | Harsco Corporation | Railroad trailer chassis |
CH712375A1 (de) * | 2016-04-19 | 2017-10-31 | Hürlimann Bautenschutz Ag | Vorrichtung und Verfahren zum Austragen von Mehrkomponentenklebstoffen auf ein körniges Gemenge. |
CN118292328B (zh) * | 2024-06-06 | 2024-08-13 | 河南勇威特种设备有限公司 | 一种道路施工用压路装置 |
Family Cites Families (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2021075A (en) * | 1934-10-11 | 1935-11-12 | James F Mcginness | Combination trailer for highways and railroads |
US2889785A (en) * | 1955-11-23 | 1959-06-09 | Chesapeake & Ohio Railway | Road-rail vehicle |
US3022744A (en) * | 1957-01-23 | 1962-02-27 | Jackson Vibrators | Tie tamping or ballasting machine |
DE1985023U (de) * | 1967-12-06 | 1968-05-09 | Alfred Oelze | Sattelhaenger mit vorrichtungen zur benutzung auf schienen. |
US3494300A (en) * | 1968-03-18 | 1970-02-10 | Jackson Vibrators | On track-off track tamper |
FR1598994A (cs) * | 1968-10-08 | 1970-07-15 | ||
US3905306A (en) * | 1974-02-21 | 1975-09-16 | Standard Oil Co Ohio | Convertible rail-highway mine car |
US3892187A (en) * | 1974-08-09 | 1975-07-01 | Jr Eugene B White | Rail traction vehicle |
-
1976
- 1976-09-10 AT AT674676A patent/AT353305B/de not_active IP Right Cessation
- 1976-11-01 GB GB45305/76A patent/GB1532526A/en not_active Expired
-
1977
- 1977-03-19 DE DE19772712189 patent/DE2712189A1/de active Granted
- 1977-03-24 CH CH376977A patent/CH614987A5/xx not_active IP Right Cessation
- 1977-03-29 HU HU77PA00001281A patent/HU172056B/hu unknown
- 1977-03-29 ZA ZA00771883A patent/ZA771883B/xx unknown
- 1977-04-07 FR FR7710601A patent/FR2364295A1/fr active Granted
- 1977-04-13 AU AU24235/77A patent/AU512978B2/en not_active Expired
- 1977-04-19 SE SE7704442A patent/SE434530B/xx not_active IP Right Cessation
- 1977-05-04 CS CS772944A patent/CS220314B2/cs unknown
- 1977-05-04 JP JP52051681A patent/JPS6026882B2/ja not_active Expired
- 1977-05-12 US US05/796,373 patent/US4103622A/en not_active Expired - Lifetime
- 1977-05-17 CA CA278,554A patent/CA1059373A/en not_active Expired
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SE7704442L (sv) | 1978-03-11 |
GB1532526A (en) | 1978-11-15 |
CA1059373A (en) | 1979-07-31 |
ZA771883B (en) | 1978-02-22 |
HU172056B (hu) | 1978-05-28 |
FR2364295B1 (cs) | 1982-12-17 |
DE2712189C2 (cs) | 1987-11-19 |
JPS5334205A (en) | 1978-03-30 |
US4103622A (en) | 1978-08-01 |
AU512978B2 (en) | 1980-11-06 |
AU2423577A (en) | 1978-10-19 |
SE434530B (sv) | 1984-07-30 |
CH614987A5 (cs) | 1979-12-28 |
FR2364295A1 (fr) | 1978-04-07 |
DE2712189A1 (de) | 1978-03-16 |
JPS6026882B2 (ja) | 1985-06-26 |
ATA674676A (de) | 1979-04-15 |
AT353305B (de) | 1979-11-12 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CS220314B2 (en) | Roadway and railway machine for tamping cross bars of rails | |
RU2062313C1 (ru) | Машина для ремонта или укладки железнодорожного пути | |
RU2361801C2 (ru) | Способ и устройство для разгрузки ленточных рельсов с железнодорожных вагонов | |
SU969171A3 (ru) | Машина дл замены звеньев железнодорожного пути | |
FI110629B (fi) | Laitteisto ratapölkyille kiinnitystä varten pantujen kiskojen kuljettamiseksi | |
US20070095243A1 (en) | Under-way vehicle transfer | |
US4190393A (en) | Wheeled vehicle car loading and unloading system and method therefor | |
US4184431A (en) | Track laying train | |
US4076134A (en) | Wheeled ramp loading and unloading apparatus | |
PL210010B1 (pl) | Pojazd, zwłaszcza naczepa | |
US5609106A (en) | Track laying machine for renewing rails | |
JPH02167901A (ja) | 鉄道線路復旧列車 | |
CN113370727A (zh) | 一种新能源双走行系统轨道运输设备及使用方法 | |
RU2117721C1 (ru) | Машина для укладки рельсового пути | |
CZ273487A3 (en) | Mobile device for removing or lying, as well as transport of track panels | |
CZ227495A3 (en) | Track building machine | |
JP4834461B2 (ja) | 軌陸式運搬装置 | |
GB2166397A (en) | A rail car for replacing or laying or removing and for transporting track panels (including rails & sleeper) | |
US3503339A (en) | Convertible rail-highway head block assembly | |
JP2002003166A (ja) | 道路通行可能なロコモチブクレーン | |
SE501966C2 (sv) | Sätt att överföra ett fordon för körning på såväl väg- som järnvägsspår från väg- till järnvägskörning | |
RU2808047C1 (ru) | Путеукладчик тракторный | |
RU2789089C1 (ru) | Прицепная часть путеукладчика | |
JP7473220B2 (ja) | 軌陸両用リヤカー | |
DE3340739A1 (de) | Gleisbaumaschine fuer das auswechseln eines montierten gleisabschnitts oder einer montierten gleisverbindung |