CS126092A3 - Wagon - Google Patents

Wagon Download PDF

Info

Publication number
CS126092A3
CS126092A3 CS921260A CS126092A CS126092A3 CS 126092 A3 CS126092 A3 CS 126092A3 CS 921260 A CS921260 A CS 921260A CS 126092 A CS126092 A CS 126092A CS 126092 A3 CS126092 A3 CS 126092A3
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
loading plate
loading
support
sliding track
wagon
Prior art date
Application number
CS921260A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Tandetzki
Original Assignee
Talbot Waggonfab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Talbot Waggonfab filed Critical Talbot Waggonfab
Publication of CS126092A3 publication Critical patent/CS126092A3/cs
Publication of CZ280189B6 publication Critical patent/CZ280189B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/16Wagons or vans adapted for carrying special loads
    • B61D3/18Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles
    • B61D3/182Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers
    • B61D3/184Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers the heavy vehicles being of the trailer or semi-trailer type
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D45/00Means or devices for securing or supporting the cargo, including protection against shocks
    • B61D45/001Devices for fixing to walls or floors
    • B61D45/004Fixing semi-trailers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Control Of Vehicles With Linear Motors And Vehicles That Are Magnetically Levitated (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)

Description

PV12£0 - 92 1 -
Oblast_techniky
Vynález řeší železniční nákladní vůz pro přepravujejřábem obsluhovatelných sedlových návěsů silničních mo-torových vozidel s nejméně jedním vybráním, které je uspo-řádáno hlouběji vzhledem k vnějším podélníkům podvozku ná-kladního vozu pro uložení kol sedlového návěsu, a s nejmé-ně jedním opěrným kozlíkem, upraveným pro uložení otočnéhočepu sedlového návěsu, který je posuvný v podélném směruvozu po kluzné dráze, upravené v oblasti posuvu.
Dosavadní_stav_techniky Z FR-OS 2 534 214 je známý železniční nákladní vůzpro přepravu sedlových návěsů silničních motorových vozi-del, který je opatřen vybráním pro uložení kol sedlovéhonávěsu, který má vybrání uspořádané hlouběji vzhledem kvnějším podélníkům podvozku nákladního vozu a který jeopatřen v podélném směru vozu nastavitelným opěrným koz-líkem pro uložení otočného čepu tohoto sedlového návěsu.Prostřednictvím opěrného kozlíku, který je nastavitelnýpodle odpovídající délky sedlového návěsu, je sedlový ná-věs svým předním koncem pevně uložen na podvozku želez-ničního nákladního vozu, přičemž kola tohoto sedlovéhonávěsu jsou ve vybrání železničního nákladního vozu, čímžse zajistí, že sedlový návěs, uložený na železničním ná -kladníra vozu, zůstává uvnitř přípustného průjezdného pro-filu tohoto železničního nákladního vozu.
Aby bylo možné na takových železničních nákladních - 2 - vozech pro přepravu jeřábem přemístitelných sedlových ná-věsů silničních motorových vozidel přepravovat také kon-tejnery nebo vyměnitelné nádoby, je podvozek nákladního vo-zu opatřen uzávorovacími čepy, kterými je možné takové kon-tejnery nebo vyměnitelné nádoby pevně uložit na vnějšíchpodélnícíche V takovém případě je třeba opěrný kozlík,který je upraven nad ložnou plochou železničního náklad- "ního vozu, tvořenou vnějšími podélníky, přesunout ve smě-ru ke konci vozu. Délka železničního nákladního vozu, po-třebná pro opěrný kozlík, není u známých konstrukcí k dis-pozici pro nakládání kontejnerů nebo vyměnitelných nádobna vůz. Proto je třeba při stanovování délky železničníhonákladního vozu přídavně brát zřetel na délku potřebnoupro uložení, opěrného kozlíku v jeho klidové poloze.
Podstata vynálezu
Vynález si klade za úkol dále rozvinout železničnínákladní vůz v úvodu definovaného typu, a to tak, aby vpřípadě nakládání kontejnerů a/nebo vyměnitelných nádobna železniční nákladní vůz byla k dispozici celá délka vozu.
Vytčený úkol se řeší železničním nákladním vozem po-dle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že na koncikluzné dráhy, upravené pro posouvání opěrného kozlíku, jeuspořádána nakládací deska, na kterou je nasunutelný opěr-ný kozlík a která je vykývnutelná do polohy uvolňujícíložnou plochu, definovanou horní stranou vnějších podélní-ků.
Uspořádáním a vytvořením takové nakládací desky podle 3 vynálezu se vytváří možnost využít celou délku železnič-ního nákladního vozu pro přepravu kontejnerů a/nebo vymě-nitelných nádob, což umožňuje zkrátit železniční nákladnívůz podle vynálezu o délku potřebnou u známých železnič-ních nákladních vozů pro opěrný kozlík upravený v klidovépoloze, čímž se vytváří také výhoda menší délky vlaku.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu je naklá-dací deska vykývnutelná kolem na její spodní straně upra-vené vodorovné osy prostřednictvím na této ose upevněnéhoozubeného kola a do tohoto ozubeného kola zabírajícíhopoháněcího kola do své pod ložnou plochou upravené polohy, __— a to prostřednictvím pohodu uspořádaného na podvozku ná-— kladního vozu. Tím se vytvoří konstrukčně jednoduché afunkčně spolehlivé přemistování nakládací desky mezi oběmajejími koncovými polohami.
Podle dalšího výhodného vytvoření se předpokládá, žepohon je tvořen nejméně jedním převodovým soukolím, kteréje ovladatelné prostřednictvím nejméně jednoho na jednéstraně podvozku nákladního vozu uspořádaného ručního kolaa které je prostřednictvím hřídele spojeno s poháněcímkolem.
Podle dalšího výhodného znaku vynálezu může být vý-kyvný pohon pro nakládací desku nesamosvorný a nakládacídeska může být zatížena nejméně jednou, ji do její pracov-ní polohy převádějící pružinou. Tímto vytvořením podle vy-nálezu se dosáhne toho, že nakládací deska s na ní uprave-ným opěrným kozlíkem se z ložné plochy pohybuje samočinně,pokud není záměrně převedena do klidové polohy a není naní uložen kontejner nebo vyměnitelná nádoba na železničnímnákladním vozu. Pružina v takovém případě zajištuje, že se 4 - nakládací deska s opěrným kozlíkem automaticky vrací zpětdo pracovní polohy, když je kontejner nebo vyměnitelnánádoba odebrán z železničního nákladního vozu. Tak se jed-nak zabrání poškození opěrného kozlíku a nakládací deskypři chybné obsluze. Dále se zajistí, že se v takovém pří-padě nakládací deska s opěrným kozlíkem vrátí automatickyzpět do své pracovní polohy, což návazně umožňuje použít -------------op ě r n ý_ _k oz 1 í k, pro ulož ení _ot očného &e p u pře p r a v o v an ého ~ sedlového návěsu. U dalšího výhodného vytvoření je pružina uspořádánana páce, která je uspořádána mezi nakládací deskou a pod-vozkem nákladního vozu a která je výkyvným pohonem pře-místitelná do polohy nad úvratí, pokud je nakládací deskave své koncové poloze pod ložnou plochou. Při řádném ovlá-dání výkyvného pohonu nakládací desky se ta£ zajistí, ženakládací deska i navzdory svému pružnému zatížení zůstaneve své koncové poloze pod ložnou plochou. •7 . ' ...
Podle vynálezu se konečně také navrhuje, aby na opěr-ném kozlíku bylo uloženo nejméně jedno ručním kolem pohá-ní telné řetězové kolo, které je pro posouvání opěrnéhokozlíku po kluzné dráze a na nakládací desce v záběru sopěrnými členy, vytvořenými v oblasti kluzné dráhy a na-kládací desky ve tvaru ozubených tyčí. Tím se vytvářízvláště jednoduchá možnost pro podélné posouvání opěrnéhokozlíku v jeho posuvné oblasti.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladuprovedení železničního nákladního vozu pro přepravu jeřá-bem obsluhovatelných sedlových návěsů silničních motoro- vých vozidel podle vynálezu, jakož i kontejnerů a vyměnitel-ných nádob.
Na obr. 1 je znázorněn bokorys takového železničníhonákladního vozu se dvěma podvozky. Na obr. 2 je schematickyznázorněn půdorys železničního nákladního vozu podle obr. 1«Na obr, 3 je ve větším měřítku znázorněn příčný řez rovi-nou podle čáry III - III na obr. 2. Na obr. 4 je ve většímměřítku znázorněn půdorys části železničního nákladníhovozu v oblasti nakládací desky. Na obr. 5 je znázorněn po-délný řez rovinou podle čáry V - V na obr* 4, přičemž na-kládací deska je v pracovní poloze. Na obr. 6 je znázorněnpodélnýřez, který odpovídá podélnému řezů na obr. 5, při-čemž nakládací deska, ve které je uložen opěrný kozlík, jev klidové poloze. _vy nálezu
Na obr. 1 a 2 schematicky znázorněný železniční ná-kladní vůz má podvozek, který v podstatě sestává ze dvoubočních vnějších podélníků JL, které jsou navzájem spojenypříčníky 2_. Na koncích jsou vnější podélníky 1_ navzájemspojeny vždy prostřednictvím jednoho čelníku 3, z nichžkaždý je u příkladu provedení opatřen dvěma nárazníky 4.Tento podvozek železničního nákladního vozu je uložen nadvou podvozcích s čepem, přičemž pro lepší přehlednostjsou na výkresech znázorněna jen kola 5. V blízkosti Jednoho konce železničního nákladního vo-zu je mezi vnějšími podélníky 1 vytvořeno hlouběji uloženévybrání 6 pro uložení kol na výkrese neznázorněných sed-lových návěsů silničních motorových vozidel. Aby bylo možné - 6 - zabezpečit pevné uložení kol sedlového návěsu silničníhomotorového vozidla na železničním nákladním voze, jsou voblasti vybrání 6 upraveny podložky 7 kol.
Pro uložení otočného čepu sedlového návěsu silniční-ho motorového vozidla slouží opěrný kozlík 8, který je vpodélném směru železničního nákladního vozu posouvatelný -----------po kluzné dráze 9 , kt e r á je_.upraven a._po určité délce v ob-____ lasti jednoho konce železničního nákladního vozu uprostředmezi vnějšími podélníky 1^ jak je to patrno zejména z obr. 2. Aby bylo možné používat železniční nákladní vůz taképro přepravu kontejnerů nebo vyměnitelných nádob, jsou navnějších podélnících 1_ uspořádány uzávorovací čepy 10. kte-rré je možné přivést do pracovní polohy, například vykýv-nutím kolem osy upravené rovnoběžně s podélnou osou želez-ničního nákladního vozu. Tyto uzávorovací čepy 10 mohoubýt mimoto vytvořeny posouvatelně v omezené oblasti v po-délném směru vnějšího podélníku JL.
Aby bylo možné opěrný kozlík 8 při použití železnič-ního nákladního vozu pro přepravu kontejnerů a/nebo vymě-nitelných nádob odstranit z ložné plochy 11 pro kontejnery,případně vyměnitelné nádoby, která je definována hornístranou vnějších podélníků 1^ je na konci kluzné dráhy jíuspořádána nakládací deska 12, po které je opěrný kozlík 8posouvatelný a která je vykývnutelná do polohy, ve kterése nachází pod ložnou plochou 11. Tato poloha nakládacídesky 12 s opěrným kozlíkem 8 je znázorněna na obr. 6. Naobr. 2, 3, 4 a 5 je na rozdíl od toho opěrný kozlík 8 v ob-lasti kluzné dráhy jí, to znamená v jedné ze svých pracovníchpoloh, ve které je připraven pro uložení otočného čepu sed-lového návěsu silničního motorového vozidla. 7
Aby bylo možné posouvat opěrný kozlík 8 jak po kluz-né dráze 9., tak i po nakládací desce 12, je na opěrnémkozlíku 8 otočně uloženo řetězové kolo 13, které zabírádo opěrných členů 14. které jsou vytvořeny ve tvaru ozu-bených tyčí a které jsou, jak je to patrno z obr. 4 až 6,uspořádány jak v oblasti kluzné dráhy j), tak i v oblastinakládací desky 12. Tyto opěrné členy 14 působí jako spo-jovací čepy v oblasti kluzné dráhy 9 a nakládací desky 12pevně uloženého řetězu, čímž se pootočením řetězového kola13 zajištuje posuvný pohyb opěrného kozlíku 8. U příkladuprovedení je na hřídeli 15 upevněné řetězové kolo 13 po-háněno prostřednictvím dvojice 16 ozubených kol, z nichž^redn^o^ozuben-é^kol-O-^Ýé—upěvTiěhd—ha— fař-íďe-H—1-5—a—druhé—ozube né kolo, které je s ním v záběru, je upevněno na poháněcímhřídeli 17, který je na obou koncích opatřen vždy jednímručním kolem 18. Délka s oběma ručními koly 18 spojenéhopoháněcího hřídele 17 je kratší než volný prostor mezivnějšími podélníky 1^ jak je to patrno z obr. 3 a 4, cožumožňuje jeho vykývnutí společně s opěrným kozlíkem 8 doklidové polohy mezi vnějšími podélníky 1^. Pro usnadněníobsluhy opěrného kozlíku 8 je možné posouvat poháněči hří-del 17 podle obr. 4 v podélném směru, jak je to na obr. 4vyznačeno dvojitou šipkou.
Pokud má být na železničním nákladním voze podle obr.1 a 2 přepravován sedlový návěs silničního motorového vo-zidla, přemístí se opěrný kozlík 8 prostřednictvím jedno-ho z ručních kol 18 do potřebné polohy na kluzné dráze 9'.Pokud má být na rozdíl od toho železniční nákladní vůzpoužit pro přepravu kontejnerů a/nebo vyměnitelných ná-dob, umístí se opěrný kozlík 8 v klidové poloze, která je znázorněna na obr, 6. K tomu účelů je opěrný kozlík 8 pro-stý ed.n i C t v í m je d noh o z ruč nich kol 18 př e sunut na naklá-dací desku 12. Návazně je tato nakládací deska 12 vykýv-nuta z pracovní polohy, která je znázorněna na obr. 5,do klidové polohy, která je znázorněna na obr. 6. ! Toto -vykývnutí se u příkladu provedení uskutečňuje“prostřednictvím—výkyvného pohonu, který je-patrný---z—obr-.—3, 5 a 6. Tento výkyvný pohon je tvořen ozubeným kolem 19,které je upevněno neotočně na ose 20, která je uspořádánaneotočně na spodní straně nakládací desky 12. Tato osa 20vytváří současně osu výkyvu nakládací desky 12 a je protouspořádána na sousedním příčníku 2. Do ozubeného kola 19zabírá poháněči kolo 21, které je uloženo na hřídeli 22,který je otočný prostřednictvím převodového soukolí 23 pů-sobením ručního kola 24. U příkladu provedení je na každémkonci hřídele 22, který je otočně uložen na vnějších po-délnících 1^ takové převodové soukolí 23 s příslušným ruč-ním kolem 24, což umožňuje ovládat výkyvný pohon nakládacídesky 12 na každé z obou stran železničního nákladního vo-zu. . ·
Aby bylo možné přivést opěrný kozlík 8, který je po-souván po nakládací desce 12, do jeho klidové polohy podleobr. 8, je třeba otáčet jen jedním z ručních kol 24. Tímpoháněné poháněči kolo 21 způsobí svým záběrem do ozubené-ho kola 19 vykývnutí nakládací desky 12 kolem osy 20, nakteré je ozubené kolo 19 upevněno. Pro zpětné přivedenínakládací desky 12 do její normální polohy se otáčí ručnímkolem 24 v opačném smyslu. Jakmile dosáhne nakládací deska12 polohy znázorněné na obr. 5, je možné přesunout opěrnýkozlík 8 otáčením jednoho z jeho ručních kol 18 z nakláda- - 9 - cí desky 12 na kluznou dráhu j), kde se uvede do požadova-né polohy.
Protože nelze vyloučit, že se na železniční náklad-ní vůz uloží kontejner nebo vyměnitelná nádoba ještě tehdy,když je nakládací deska s na ní upraveným opěrným kozlíkem8 v pracovní poloze, není výkyvný pohon nakládací desky 12vytvořen saraosvorný. Tím se umožní potřebné vykývnutí na-kládací desky 12 kontejnerem nebo vyměnitelnou nádobou,které jsou uloženy na ložnou plochu li. Tím se i v tomtopřípadě vrátí nakládací deska 12 po odstranění kontejneru,případně vyměnitelné nádoby opět nazpět do své pracovní po-lóhy, protože k tomuto účelu je nakládací deska 12 zatíženaalespoň jednou pružinou 25, která ji přivede nazpět do je-jí pracovní polohy. U znázorněného příkladu provedení jsouuspořádány dvě takové pružiny 25, které jsou uspořádányvždy na jedné páce, která je upravena mezi nakládací des-kou 12 a podvozkem železničního nákladního vozu. Tyto pá-ky 26 je možné prostřednictvím výkyvného pohonu přivést dopolohy nad úvratí, pokud je nakládací deska 12 upravenave své koncové poloze pod ložnou plochou 11. Tato sku-tečnost je znázorněna na obr. 6. Prostřednictvím této kon-strukce lze zajistit, že nosná deska 12, která je výkyv-ným pohonem přivedena do klidové polohy, v této klidovépoloze zůstane* Na obr. 5 a 6 jsou znázorněny obě koncovépolohy jedné z pák 26, která je vždy jedním svým koncemuložena na spodní straně nakládací desky 12 a svým druhýmkoncem na konzole 27, která je sama o sobě upravena nasousedním příčníku 2.

Claims (6)

  1. PU12G0 - 92
    re r< re cr cc PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Želeniční nákladní vůz pro přepravu jeřábem obsluhovatel-ných sedlových návěsů silničních motorových vozidel s nej-méně jedním vybráním, které je uspořádáno hlouběji vzhle-dem k vnějším podélníkům podvozku nákladního vozu pro ulo- žení kol sedlovéhO~návěsuva“S~ ne jméně -jedním- opěrným-koz----------------- líkem, upraveným pro uložení otočného čepu sedlového ná-věsu, který je posuvný v podélném směru vozu po kluzné drá-ze, upravené v oblasti posuvu, vyznaču j ící » se t í m , že na konci kluzné dráhy (9) je uspořádá-na nakládací deska (12), na kterou je nasunutelný opěrnýkozlík (8) a která je vykývnutelná do polohy uvolňujícíložnou plochu (11), definovanou horní stranou vnějšíchpodélníků (1).
  2. 2. Žele zniční nákladní vůz podle nároku 1, vyznaču-jící se tím, že nakládací deska (12) je vy-kývnutelná kolem na její spodní straně upravené vodorov-né osy (20) prostřednictvím na této ose (20) upevněnéhoozubeného kola (19) a do tohoto ozubeného kola (19) zabí-rajícího poháněcího kola (21) do své pod ložnou plochou(11) upravené polohy, a to prostřednictvím pohonu, uspo-řádaného na podvozku nákladního vozu,
  3. 3. Železniční nákladní vůz podle nároku 2, vyznaču-jící se tím, že pohon je tvořen nejméně jed-ním převodovým soukolím (23), které je ovladatelné pro-střednictvím nejméně jednoho na jedné straně podvozku ná-kladního vozu uspořádaného ručního kola (24) a které jeprostřednictvím hřídele (22) spojeno s poháněcím kolem (21), 11
  4. 4. Železniční nákladní vůz podle nároku 2 nebo 3» vyzna-čující se tím, že výkyvný pohon pro na-kladači desku (12) je nesamosvorný a nakládací deska (12)je zatížena nejméně jednou, ji do její pracovní polohypřevádějící pružinou (25).
  5. 5. Železniční nákladní vůz podle nároku 4, vyznaču- jící se tím, že pružina (25) je uspořádánana páce (26), která je uspořádána mezi nakládací deskou(12) a podvozkem nákladního vozu a která je výkyvným po-honem přemístitelná do polohy nad úvratí, pokud je na-kládací deska (12)_ve_své koncové poloze pod ložnou plo—— chou (11).
  6. 6. Železniční nákladní vůz podle nejméně jednoho z nároků1 až 5, v y z n a č u j í c í se tím, že naopěrném kozlíku (8) je uloženo nejméně jedno ručním kolem(18) pohánitelné řetězové kolo (13), které je pro posou-vání opěrného kozlíku (8) po kluzné dráze (9) a na naklá-dací desce (12) v záběru s opěrnými členy (14), vytvořený-mi v oblasti kluzné dráhy (9) a nakládací desky (12) vetvaru ozubených tyčí.
CS921260A 1991-04-25 1992-04-24 Železniční nákladní vůz CZ280189B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9105055U DE9105055U1 (de) 1991-04-25 1991-04-25 Eisenbahngüterwagen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS126092A3 true CS126092A3 (en) 1992-11-18
CZ280189B6 CZ280189B6 (cs) 1995-11-15

Family

ID=6866660

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0510372B1 (cs)
AT (1) ATE113013T1 (cs)
CZ (1) CZ280189B6 (cs)
DE (2) DE9105055U1 (cs)
DK (1) DK0510372T3 (cs)
ES (1) ES2065096T3 (cs)
FI (1) FI921544A (cs)
PL (1) PL168499B1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EE202300027A (et) * 2022-11-03 2024-09-16 Ab "Ltg Cargo" Süsteem ja meetod poolhaagise laadimiseks ja kinnitamiseks

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4118687C2 (de) * 1991-06-07 1998-04-09 Deutsche Waggonbau Ag Fahrzeug-Mittenbereich für Taschenwagen
US5423269A (en) * 1992-11-24 1995-06-13 Gunderson, Inc. Railroad well car body including side sill reinforcing walkway structure
US5611285A (en) * 1992-11-24 1997-03-18 Gunderson, Inc. Multipurpose railraod well car
DE4433288A1 (de) * 1994-09-19 1996-03-21 Talbot Waggonfab Schwenkbarer Ladetisch für Eisenbahn-Güterwagen
US5868379A (en) * 1996-01-25 1999-02-09 Rite-Hite Holding Corporation Safety stand for trailer loading
ITAR20070031A1 (it) * 2007-06-22 2008-12-23 Angiolo Barneschi Carro ferroviario apribile per il trasporto di unita' di carico
US7914042B2 (en) 2008-05-13 2011-03-29 Rite-Hite Holding Corporation Support frame vehicle restraints
US7757610B2 (en) 2008-07-30 2010-07-20 Gunderson Llc Shortened container well
DE102009015775B4 (de) 2009-03-31 2021-11-25 Cargobeamer Ag Arretiervorrichtung zum Arretieren eines Königszapfens eines Sattelaufliegers, sowie Schienenwaggon mit einer derartigen Vorrichtung
US8528929B2 (en) 2010-01-21 2013-09-10 Midwest Industrial Door, Inc. Trailer docking repositionable support
US8291592B2 (en) 2010-03-17 2012-10-23 Gunderson Llc Method of lengthening a container well of a railcar
US8177461B2 (en) 2010-04-09 2012-05-15 Gunderson Llc Transport and storage of wheelsets
WO2011146787A1 (en) 2010-05-19 2011-11-24 Midwest Industrial Door, Inc. Trailer stabilizer
MX2015008558A (es) 2014-07-01 2016-04-11 Stabilock Llc Estabilizacion y contencion de remolque.
DE102016224869A1 (de) * 2016-12-13 2018-06-14 Railadventure Gmbh Transportvorrichtung
DE102020124841A1 (de) 2020-09-23 2022-03-24 Süddeutsche Gelenkscheibenfabrik Gesellschaft mit beschränkter Haftung & Co. KG. Sattelplatte für einen Waggon

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL6800138A (cs) * 1967-01-10 1968-07-11
FI82649C (fi) * 1989-06-21 1991-04-10 Rautaruukki Oy Lastpositioneringsanordning vid en jaernvaegsvagn.

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EE202300027A (et) * 2022-11-03 2024-09-16 Ab "Ltg Cargo" Süsteem ja meetod poolhaagise laadimiseks ja kinnitamiseks

Also Published As

Publication number Publication date
DE9105055U1 (de) 1991-06-13
DE59200644D1 (de) 1994-11-24
FI921544A0 (fi) 1992-04-08
ATE113013T1 (de) 1994-11-15
FI921544A (fi) 1992-10-26
DK0510372T3 (da) 1995-03-27
EP0510372B1 (de) 1994-10-19
EP0510372A1 (de) 1992-10-28
PL168499B1 (pl) 1996-02-29
ES2065096T3 (es) 1995-02-01
PL294312A1 (en) 1992-11-02
CZ280189B6 (cs) 1995-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CS126092A3 (en) Wagon
CN106494422B (zh) 一种铁路驮背-集装箱运输平车
US4580805A (en) Extendable container chassis for trucks
US2513552A (en) Combined highway and rail freight unit
CZ281159B6 (cs) Železniční nákladní vůz
US2929339A (en) Freight loading apparatus
PL216416B1 (pl) Wagon kolejowy z obrotową platformą ładunkową
US2638852A (en) Rail trailer carrier
US2516881A (en) Detachable freight carrying device
US3830385A (en) Baggage cart
DK157665C (da) Saettevogn til containere
CZ284478B6 (cs) Nákladní vůz na sypký materiál
JPH04287761A (ja) バラストを搬送しかつストックするための積込み車両
US1968196A (en) System for loading and unloading trailers from railroad cars
CZ284212B6 (cs) Nákladní vůz pro vytváření kolejového nákladního vlaku pro kombinovanou nákladní dopravu na kolejnicích a na silnici
US4653966A (en) Drop-deck intermodal bogie
EP1757508B1 (en) Railway wagon for the transportation of bulk loads, especially road vehicles
US3610168A (en) Apparatus for piggyback rail transportation
US3063389A (en) Railway cars
EP1028881B1 (en) Fifth wheel arrangement for rail freight vehicle
DE1158542B (de) Fahrzeug zum Transport von Schuettguetern
EP0679566B1 (en) An anti-pitching device for intermodal semitrailers during transport by rail
EP0005517B1 (de) Stützbock mit Verriegelung für den Bahntransport von Sattelaufliegern
RU71613U1 (ru) Вагон-платформа для широкоформатного листового проката
FI75763B (fi) Anordning vid vagnar.