PL168499B1 - Kolejowy wagon towarowy PL - Google Patents

Kolejowy wagon towarowy PL

Info

Publication number
PL168499B1
PL168499B1 PL92294312A PL29431292A PL168499B1 PL 168499 B1 PL168499 B1 PL 168499B1 PL 92294312 A PL92294312 A PL 92294312A PL 29431292 A PL29431292 A PL 29431292A PL 168499 B1 PL168499 B1 PL 168499B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
loading table
drive
wagon
freight car
sliding guide
Prior art date
Application number
PL92294312A
Other languages
English (en)
Other versions
PL294312A1 (en
Inventor
Hans Tandetzki
Original Assignee
Talbot Waggonfab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Talbot Waggonfab filed Critical Talbot Waggonfab
Publication of PL294312A1 publication Critical patent/PL294312A1/xx
Publication of PL168499B1 publication Critical patent/PL168499B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D3/00Wagons or vans
    • B61D3/16Wagons or vans adapted for carrying special loads
    • B61D3/18Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles
    • B61D3/182Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers
    • B61D3/184Wagons or vans adapted for carrying special loads for vehicles specially adapted for heavy vehicles, e.g. public work vehicles, trucks, trailers the heavy vehicles being of the trailer or semi-trailer type
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61DBODY DETAILS OR KINDS OF RAILWAY VEHICLES
    • B61D45/00Means or devices for securing or supporting the cargo, including protection against shocks
    • B61D45/001Devices for fixing to walls or floors
    • B61D45/004Fixing semi-trailers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Loading Or Unloading Of Vehicles (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)
  • Control Of Vehicles With Linear Motors And Vehicles That Are Magnetically Levitated (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
  • Auxiliary Methods And Devices For Loading And Unloading (AREA)

Abstract

1. Kolejowy wagon towarowy do transportu na czep siodlowych oraz kontenerów i/lub pojemników wymiennych, z co najmniej jedna kieszenia polozona ponizej podluznie zewnetrznych podw ozia wagonu towarowego, sluzaca dla kól naczepy siodlowej, z co najm niej jednym w spornikiem nosnym stanow ia- cym w sparcie dla czopu glów nego naczepy siodlo- wej, przy czym wspornik jest przesuwny w kierunku wzdluznym wagonu na prowadnicy slizgowej, na- tom iast na koncu prowadnicy slizgowej zwróconym do kieszeni znajduje sie stól zaladow czy z przedluze- niem prowadnicy slizgowej, odchylany za pom oca napedu odchylajacego wokól poziom ej osi w poloze- nie pomiedzy polozeniem roboczym a polozeniem spoczynkowym, znamienny tym, ze naped odchylajacy stanowia srodki napedowe (19, 21, 22, 2 3 , 24) usytuowane na dolnej stronie stolu zaladowczego (21) w obszarze poziomej osi (20) stolu zaladowczego (12) napedzajace bezposrednio os (20), przy czym w polozeniu spoczynko- wym stól zaladowczy (12) jest odchylony w stosunku do polozenia roboczego o 90°. F i g . 3 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest kolejowy wagon towarowy do transportu naczep siodłowych oraz kontenerów i/lub pojemników wymiennych z co najmniej jedną kieszenią położoną niżej niż podłużnice zewnętrzne podwozia wagonu towarowego, służącą dla kół naczepy siodłowej oraz z co najmniej jednym wspornikiem nośnym służącym jako wsparcie dla czopu głównego naczepy siodłowej, który to wspornik przesuwa się w kierunku wzdłużnym wagonu na prowadnicy ślizgowej, natomiast na końcu prowadnicy ślizgowej zwróconym do kieszeni znajduje się stół załadowczy z przedłużeniem prowadnicy ślizgowej odchylony za pomocą napędu odchylającego wokół poziomej osi w położenie pomiędzy położeniem roboczym a położeniem spoczynkowym.
Z francuskiego opisu zgłoszeniowego nr 2 534 214 znany jest kolejowy wagon towarowy do transportu naczep siodłowych pojazdów drogowych, który posiada kieszeń położoną niżej niż podłużnice zewnętrzne podwozia wagonu towarowego, służącą dla kół naczepy oraz posiada
168 499 wspornik nośny służący jako wsparcie dla czopu głównego tej naczepy siodłowej. Za pomocą wspornika nośnego nastawianego odpowiednio do każdorazowej długości naczepy siodłowej, naczepa ta mocowana jest swym przednim końcem do podwozia wagonu towarowego, przy czym koła naczepy znajdują się w kieszeni wagonu towarowego tak, że naczepa siodłowa nasadzona na wagon towarowy znajduje się wewnątrz profilu skrajni ładunkowej wagonu.
Aby tego rodzaju kolejowymi wagonami towarowymi do transportu siodłowych pojazdów drogowych przystosowanych do przenoszenia dźwigiem, można było transportować również kontenery lub pojemniki wymienne, podwozie wagonu towarowego wyposażone jest w czopy blokujące, za pomocą których takie kontenery lub wymienne pojemniki mocowane są na podłużnicach zewnętrznych. W tym przypadku, wspornik nośny, znajdujący się powyżej powierzchni ładunkowej wagonu utworzonej przez podłużnice zewnętrzne, musi zostać przesunięty do końca wagonu. Długość wagonu zajmowana przez wspornik nośny w znanych konstrukcjach nie może być wykorzystywana dla załadunku kontenerów lub wymiennych zbiorników. Przy projektowaniu długości wagonu należy więc dodatkowo uwzględnić długość konieczną dla wsporników nośnych znajdujących się w stanie spoczynkowym.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie takiej konstrukcji kolejowego wagonu towarowego, żeby w przypadku załadowania wagonu kontenerami i/lub wymiennymi pojemnikami do dyspozycji pozostawała cała długość wagonu.
Według wynalazku zadanie to rozwiązano w ten sposób, że napęd odchylający stanowią środki napędowe usytuowane na dolnej stronie stołu załadowczego w obszarze poziomej osi stołu załadowczego napędzające bezpośrednio oś, przy czym w położeniu spoczynkowym stół załadowczy jest odchylony w stosunku do położenia roboczego o 90°.
Korzystnie napęd odchylający usytuowany przy podwoziu wagonu towarowego, pod stołem załadowczym ma koło zębate zamocowane na osi oraz koło napędowe zazębione z kołem zębatym.
W korzystnym przykładzie wykonania wynalazku napęd utworzony jest przez co najmniej jedną przekładnię, która uruchamiana jest za pomocą co najmniej jednego koła ręcznego umieszczonego z jednej strony podwozia wagonu i która połączona jest wałem z kołem napędowym.
Według dalszej cechy wynalazku napęd odchylający stołu załadowczego wykonany jest jako nie samohamowny, a stół załadowczy współpracuje z co najmniej jedną sprężyną sprowadzającą go w położenie robocze. Przez takie wykonanie według wynalazku uzyskuje się to, że stół załadowczy z umieszczonym na nim wspornikiem nośnym samoczynnie usuwa się z powierzchni ładunkowej, gdy omyłkowo nie został przesunięty w swoje położenie spoczynkowe a kontenery i wymienne pojemniki nakładane są na wagon. Sprężyna powoduje, że stół załadowczy ze wspornikiem nośnym powraca samoczynnie do położenia roboczego, gdyż kontenery względnie wymienne pojemniki zostają zdjęte z wagonu. W ten sposób unika się uszkodzeń wspornika nośnego i stołu załadowczego przy błędnej obsłudze, a ponadto zapewnione jest, że w takim przypadku stół załadowczy wraz ze wspornikiem nośnym powróci automatycznie do swego położenia roboczego tak, że wspornik nośny może służyć do podparcia czoła głównego transportowanej naczepy siodłowej.
Korzystnie według wynalazku sprężyna umieszczona jest na dźwigni znajdującej się pomiędzy stołem i podwoziem wagonu towarowego, która za pomocą napędu odchylającego wprowadzana jest w położenie powyżej punktu zwrotnego,gdy stół załadowczy znajduje się w swym położeniu krańcowym znajdującym się poniżej powierzchni ładunkowej. Przy prawidłowym uruchomieniu napędu odchylania stołu zapewnia się w ten sposób, że stół mimo poddania go działaniu sprężyny pozostaje w swym położeniu krańcowym poniżej powierzchni ładunkowej.
Ponadto przy wsporniku nośnym ułożyskowane nowe jest koło łańcuchowe napędzane przez co najmniej jedno koło ręczne, przy czym koło łańcuchowe zazębia się z zębatkowymi elementami zaczepowymi usytuowanymi w obszarze prowadnicy ślizgowej i stołu załadowczego, przesuwając wspornik nośny po prowadnicy ślizgowej i po stole załadowczym.
Przez konstrukcję wagonu towarowego według wynalazku, stworzona została możliwość wykorzystania całej długości kolejowego wagonu towarowego do transportu kontenerów i/lub wymiennych pojemników tak, że kolejowy wagon towarowy według wynalazku może być
168 499 skrócony o długość konieczną w znanych wagonach towarowych, dla wsporników nośnych znajdujących się w stanie spoczynkowym, tzn. aktualnie nie wykorzystywanych. Wynika z tego korzyść wynikająca ze skrócenia długości całego pociągu.
Przedmiot wynalazku uwidoczniony jest w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia wagon z dwoma wózkami w widoku z boku, fig. 2 - widok z góry na wagon towarowy fig. 1, z fig. 3 - przekrój poprzeczny według linii III-III z fig. 2, w powiększeniu, fig. 4 - przedstawiony w powiększeniu widok z góry na część wagonu w obszarze stołu załadowczego, fig. 5 - przekrój wzdłużny według linii V-V z fig. 4 ze stołem załadowczym w położeniu roboczym, a fig. 6 przedstawia przekrój wzdłużny odpowiadający fig. 5, przy czym stół załadowczy z osadzonym wspornikiem nośnym, znajduje się w położeniu spoczynkowym.
Przedstawiony na fig. 1 i 2 schematycznie kolejowy wagon towarowy posiada podwozie składające się z dwóch bocznych podłużnie zewnętrznych 1 i łączących je ze sobą belek poprzecznych 2. Na końcach podłużnice zewnętrzne 1 połączone są ze sobą poprzecznymi belkami skrajnymi 3, które w tym przykładzie wykonania posiadają po dwazderzaki 4. Podwozie wagonu towarowego spoczywa na dwóch wózkach, z których, ze względów na przejrzystość rysunku, zaznaczone są tylko koła 5.
W pobliżu jednego z końców wagonu, pomiędzy podłużnicami zewnętrznymi 1, znajduje się położona niżej kieszeń 6, dla osadzania kół naczep siodłowych pojazdów drogowych, nie przedstawionych na rysunku. Aby zamocować koła tych naczep siodłowych na wagonie, w obszarze kieszeni 6 wykonane są klina 7 służące do podstawiania pod koła pojazdu.
Dla osadzania czopu głównego takich naczep służy wspornik nośny 8, który przesuwany jest w kierunku wzdłużnym wagonu po prowadnicy ślizgowej 9, która rozciąga się na pewnej długości w obszarze jednego z końców wagonu, pośrodku pomiędzy podłużnicami zewnętrznymi 1, jak to wynika zwłaszcza z fig. 2.
Aby wagon towarowy można było wykorzystać również do transportu kontenerów lub wymiennych pojemników, przy podłużnicach zewnętrznych 1 umieszczone są czopy blokujące 10, które mogą być przemieszczane z położenia spoczynkowego w położenie robocze, przykładowo przez odchylanie wokół osi położonej równolegle do wzdłużnej osi wagonu. Czopy blokuj ące 10 mogą być poza tym wykonane przesuwnie w kierunku wzdłużnym w ograniczonym obszarze podłużnie zewnętrznych 1.
Aby przy stosowaniu wagonu towarowego do transportu kontenerów i/lub pojemników wymiennych, można było usunąć wspornik nośny 8 z powierzchni ładunkowej 11 wyznaczonej przez górną stronę podłużnie zewnętrznych 1, a przeznaczoną na kontenery względnie pojemniki, przy końcu prowadnicy ślizgowej 9 umieszczony jest stół załadowczy 12, na który nasuwa się wspornik nośny 8, i który odchylany jest w położenie, w którym znajduje się poniżej powierzchni ładunkowej 11. Położenie to, ze stołem załadowczym 12 zawierającym wspornik nośny, pokazane jest na fig. 6. Natomiast na fig. 2, 3, 4, i 5 wspornik nośny 8 znajduje się w obszarze prowadnicy ślizgowej 9, tzn. w jednej ze swych pozycji roboczych, w których jest on gotowy do osadzenia na nim czopu głównego naczepy siodłowej pojazdu drogowego.
Ażeby można było przesuwać wspornik nośny 8 zarówno prowadnicy ślizgowej 9 jak i po stole załadowczym 12, przy wsporniku nośnym 8 ułożyskowane jest obrotowo koło łańcuchowe 13, które zazębia się z elementami zaczepowymi 14 wykonanymi na kształt zębatki i umieszczonymi, według fig. 4 do 6, zarówno w obszarze prowadnicy ślizgowej 9 jak i stołu załadowczego 12. Te elementy zaczepowe 14 działają na kształt trzpieni łączących łańcucha zamocowanego w obszarze prowadnicy ślizgowej 9 i stołu załadowczego 12 tak, że obrót koła łańcuchowego 13 powoduje ruch przesuwny wspornika nośnego 8. W przykładzie wykonania koło łańcuchowe 13 zamocowane na wale 15 napędzanejest przez parę kół zębatych 16, z których jedno koło zębate zamocowane jest na wale 15 a drugie z nim współpracujące, zamocowane jest na wale napędowym 17, który na każdym z końców zaopatrzony jest w koło ręczne 18. Długość wału napędowego 17 zaopatrzonego w koła ręczne 18 jest mniejsza od wolnej przestrzeni pomiędzy podłużnicami zewnętrznymi 1, jak to widać z fig. 3 i 4 tak, że razem ze wspornikiem nośnym 8 może on zostać odchylony w położenie spoczynkowe, pomiędzy podłużnicami zewnętrznymi 1. Aby ułatwić uruchomienie wspornika nośnego 8, wał napędowy 17 może być przesuwany w kierunku wzdłużnym, jak to zaznaczono podwójną strzałką na fig. 4.
168 499
Jeżeli na wagonie towarowym według fig. 1 i 2 ma być transportowana naczepa siodłowa pojazdu drogowego, to wspornik nośny za pomocą jednego z kół ręcznych 18 przemieszczany jest po prowadnicy ślizgowej w żadne położenie. Jeżeli natomiast wagon towarowy ma być użyty do transportu kontenerów i/lub wymiennych pojemników, to wspornik nośny 8 przemieszczany jest w położenie spoczynkowe przedstawione na fig. 6. W tym celu za pomocą jednego z kół ręcznych 18 zostaje on przesunięty na stół załadowczy 12. Następnie stół załadowczy 12 zostaje odchylony z położenia roboczego przedstawionego na fig. 5, w położenie spoczynkowe przedstawione na fig. 6.
Odchylenie to dokonuje się za pomocą napędu odchylającego uwidocznionego na fig. 3 oraz 5 i 6. Składa się on z koła zębatego 19, które zamocowane jest nieobrotowo na nieobrotowej osi 20 umieszczonej przy dolnej stronie stołu załadowczego 12. Ta oś 20 tworzy jednocześnie oś odchylenia stołu załadowczego 12 i w tym celu umieszczona jest przy sąsiedniej belce poprzecznej 2. Z kołem zębatym 19 zazębia się koło napędowe 21, osadzone na wale 22, które obracalne jest za pomocą ręcznego koła 24, poprzez przekładnię 23. W tym przykładzie wykonania, na każdym końcu wału 22 ułożyskowanego w podłużnicach zewnętrznych 1, umieszczona jest taka przekładnia 23 tak, że napęd odchylania może być uruchamiany z obu stron wagonu.
Aby wspornik nośny, wsunięty na stół załadowczy, przemieścić w jego położenie spoczynkowe przedstawione na fig. 6, potrzeba teraz tylko obracać jednym z ręcznych kół 24. Napędzane w ten sposób koło napędowe 21, przez swe zazębienie z kołem zębatym 19, powoduje odchylenie stołu załadowczego 12 wokół osi 20, na której zamocowane jest koło zębate 19. Dla powrotu stołu załadowczego 12 do jego normalnego położenia obraca się jednym z ręcznych kół 24 w przeciwnym kierunku. Gdy stół załadowczy 12 osiągnie położenie przedstawione na fig. 5, wspornik nośny 8 przez obrót jednego ze swych kół ręcznych 18 może być sprowadzony ze stołu 12 prowadnicą ślizgową 9 i ustawiony na niej w żądanym położeniu.
Ponieważ nie można wykluczyć, że na wagon nałożony zostanie kontener lub pojemnik, podczas gdy stół załadowczy 12 ze znajdującym się na nim wspornikiem nośnym 8 znajduje się jeszcze w swym położeniu roboczym, napęd odchylania stołu 12 wykonany jest nie jako samohamowny. Wskutek tego możliwe jest odchylenie stołu 12 przez nakładany kontener lub pojemnik. Ażeby również w tym przypadku stół załadowczy 12, po usunięciu kontenera względnie pojemnika, powrócił do swego położenia roboczego, stół 12 poddany jest działaniu sprężyny 25, która przemieszcza go w jego położenie robocze. W niniejszym przykładzie wykonania zainstalowane są dwie takie sprężyny, z których każda umieszczona jest na dźwigni 26 znajdującej się pomiędzy stołem załadowczym 12 i podwoziem wagonu. Dźwignie 26 dają się przemieszczać przez napęd odchylania w położenie powyżej swego punktu zwrotnego, gdy stół 12 znajduje się już w swym końcowym położeniu znajdującym się poniżej powierzchni ładunkowej 11. Pokazane jest to na fig. 6. Przez taką konstrukcję zapewnia się, że stół 12 przemieszczony za pomocą napędu odchylającego w swoje położenie spoczynkowe, w tym położeniu pozostanie. Figury 5 i 6 przedstawiają oba położenia krańcowe jednej z dźwigni 26, która zawsze jednym końcem ułożyskowana jest przy dolnej stronie stołu załadowczego 12, a drugim końcem we wsporniku 27, który umocowany jest do sąsiadującej belki poprzecznej 2.
168 499
168 499
Fig. 2
Fig. 3
168 499
Fig. 6
Fig. 1 w i
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1,50 zł

Claims (6)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Kolejowy wagon towarowy do transportu naczep siodłowych oraz kontenerów i/lub pojemników wymiennych, z co najmniej jedną kieszenią położoną poniżej podłużnie zewnętrznych podwozia wagonu towarowego, służącą dla kół naczepy siodłowej, z co najmniej jednym wspornikiem nośnym stanowiącym wsparcie dla czopu głównego naczepy siodłowej, przy czym wspornik jest przesuwny w kierunku wzdłużnym wagonu na prowadnicy ślizgowej, natomiast na końcu prowadnicy ślizgowej zwróconym do kieszeni znajduje się stół załadowczy z przedłużeniem prowadnicy ślizgowej, odchylany za pomocą napędu odchylaj ącego wokół poziomej osi w położenie pomiędzy położeniem roboczym a położeniem spoczynkowym, znamienny tym, że napęd odchylający stanowią środki napędowe (19,21,22,23,24) usytuowane na dolnej stronie stołu załadowczego (21) w obszarze poziomej osi (20) stołu załadowczego (12) napędzające bezpośrednio oś (20), przy czym w położeniu spoczynkowym stół załadowczy (12) jest odchylony w stosunku do położenia roboczego o 90°.
  2. 2. Kolejowy wagon towarowy według zastrz. 1, znamienny tym, że napęd odchylający usytuowany przy podwoziu wagonu towarowego, pod stołem załadowczym (12) ma koło zębate (19) zamocowane na osi (20) oraz koło napędowe (21) zazębione z kołem zębatym (19).
  3. 3. Kolejowy wagon towarowy według zastrz. 2, znamienny tym, że napęd odchylający stanowi co najmniej jedna przekładnia (23) uruchamiana przez co najmniej jedno koło ręczne (24) umieszczone po jednej ze stron podwozia wagonu towarowego, połączona przez wał (22) z kołem napędowym (21).
  4. 4. Kolejowy wagon towarowy według zastrz. 2, albo 3, znamienny tym, że napęd odchylający stołu załadowczego (12) jest nie samohamowny, przy czym stół załadowczy (12) współpracuje z co najmniej jedną sprężyną (25) sprowadzającą go w jego położenie robocze.
  5. 5. Kolejowy wagon towarowy według zastrz. 4, znamienny tym, że sprężyna (25) umieszczonajest na dźwigni (26) usytuowanej pomiędzy stołem załadowczym (12) i podwoziem wagonu towarowego przy czym dźwignia osiąga przez napęd odchylający położenie powyżej punktu zwrotnego, przy czym krańcowym położeniu stołu załadowczego (12) poniżej powierzchni ładunkowej (11).
  6. 6. Kolejowy wagon towarowy według zastrz. 1, znamienny tym, że przy wsporniku nośnym (8) ułożyskowane jest koło łańcuchowe (13) napędzane przez co najmniej jedno koło ręczne (18), przy czym koło łańcuchowe zazębia się z zębatkowymi elementami zaczepowymi (14) usytuowanymi w obszarze prowadnicy ślizgowej (9) i stołu załadowczego (12), przesuwając wspornik nośny (8) po prowadnicy ślizgowej (9) i po stole załadowczym (12).
PL92294312A 1991-04-25 1992-04-23 Kolejowy wagon towarowy PL PL168499B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9105055U DE9105055U1 (pl) 1991-04-25 1991-04-25

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL294312A1 PL294312A1 (en) 1992-11-02
PL168499B1 true PL168499B1 (pl) 1996-02-29

Family

ID=6866660

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92294312A PL168499B1 (pl) 1991-04-25 1992-04-23 Kolejowy wagon towarowy PL

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0510372B1 (pl)
AT (1) ATE113013T1 (pl)
CZ (1) CZ280189B6 (pl)
DE (2) DE9105055U1 (pl)
DK (1) DK0510372T3 (pl)
ES (1) ES2065096T3 (pl)
FI (1) FI921544A (pl)
PL (1) PL168499B1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4118687C2 (de) * 1991-06-07 1998-04-09 Deutsche Waggonbau Ag Fahrzeug-Mittenbereich für Taschenwagen
US5423269A (en) * 1992-11-24 1995-06-13 Gunderson, Inc. Railroad well car body including side sill reinforcing walkway structure
US5611285A (en) * 1992-11-24 1997-03-18 Gunderson, Inc. Multipurpose railraod well car
DE4433288A1 (de) * 1994-09-19 1996-03-21 Talbot Waggonfab Schwenkbarer Ladetisch für Eisenbahn-Güterwagen
US5868379A (en) * 1996-01-25 1999-02-09 Rite-Hite Holding Corporation Safety stand for trailer loading
ITAR20070031A1 (it) * 2007-06-22 2008-12-23 Angiolo Barneschi Carro ferroviario apribile per il trasporto di unita' di carico
US7914042B2 (en) 2008-05-13 2011-03-29 Rite-Hite Holding Corporation Support frame vehicle restraints
US7757610B2 (en) 2008-07-30 2010-07-20 Gunderson Llc Shortened container well
DE102009015775B4 (de) 2009-03-31 2021-11-25 Cargobeamer Ag Arretiervorrichtung zum Arretieren eines Königszapfens eines Sattelaufliegers, sowie Schienenwaggon mit einer derartigen Vorrichtung
US8528929B2 (en) 2010-01-21 2013-09-10 Midwest Industrial Door, Inc. Trailer docking repositionable support
US8291592B2 (en) 2010-03-17 2012-10-23 Gunderson Llc Method of lengthening a container well of a railcar
US8177461B2 (en) 2010-04-09 2012-05-15 Gunderson Llc Transport and storage of wheelsets
MX2012013357A (es) 2010-05-19 2013-04-22 Midwest Ind Door Inc Estabilizador de remolque.
CA3223688A1 (en) 2014-07-01 2016-01-01 Stabilock, LLC Trailer stabilization and restraint
DE102016224869A1 (de) * 2016-12-13 2018-06-14 Railadventure Gmbh Transportvorrichtung
DE102020124841A1 (de) 2020-09-23 2022-03-24 Süddeutsche Gelenkscheibenfabrik Gesellschaft mit beschränkter Haftung & Co. KG. Sattelplatte für einen Waggon

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL6800138A (pl) * 1967-01-10 1968-07-11
FI82649C (fi) * 1989-06-21 1991-04-10 Rautaruukki Oy Lastpositioneringsanordning vid en jaernvaegsvagn.

Also Published As

Publication number Publication date
CS126092A3 (en) 1992-11-18
FI921544A (fi) 1992-10-26
DK0510372T3 (da) 1995-03-27
ES2065096T3 (es) 1995-02-01
EP0510372A1 (de) 1992-10-28
CZ280189B6 (cs) 1995-11-15
FI921544A0 (fi) 1992-04-08
DE59200644D1 (de) 1994-11-24
ATE113013T1 (de) 1994-11-15
EP0510372B1 (de) 1994-10-19
DE9105055U1 (pl) 1991-06-13
PL294312A1 (en) 1992-11-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL168499B1 (pl) Kolejowy wagon towarowy PL
US4580805A (en) Extendable container chassis for trucks
PL173941B1 (pl) Pojazd złożony z co najmniej jednego wózka szynowego i co najmniej jednej przyczepy drogowej
CZ281159B6 (cs) Železniční nákladní vůz
BR112012033764B1 (pt) sistema pelo qual um carro de carga disposto sobre um dispositivo de transporte é girado
US4776735A (en) Locking and stiffening means for a rail car with a rotatable loading floor
PL180255B1 (pl) Platforma kolejowa PL PL PL
US2010969A (en) Semitrailer
PL216416B1 (pl) Wagon kolejowy z obrotową platformą ładunkową
CN111361587A (zh) 锁闭装置、凹底架及具有其的驮背运输车
PL122717B1 (en) Set of wagons
US2949865A (en) Systems of freight transportation
HU214394B (hu) Vasúti zsebeskocsi közúti félpótkocsik nem kísért forgalomban történő szállítására
CN212148844U (zh) 锁闭装置、凹底架及具有其的驮背运输车
CZ119994A3 (en) Wagon
US3063386A (en) Railway cars for transporting road semi-trailers
US3147868A (en) Container transfer arrangement and transfer devices therefor
EP0594275B1 (de) Tragwagen für den kombinierten Ladeverkehr
US4383698A (en) Steerable trailer
US4439076A (en) Movable freight restraining device for freight cars and the like
PL168928B1 (pl) Wózek kolejowy do umieszczania nosników ladunku PL
PL189098B1 (pl) Wagon przegubowy do kombinowanego transportu ładunków, zwłaszcza pojazdów drogowych
WO2005097575A1 (en) A method and arrangement for handling a swap body
EP1028881B1 (en) Fifth wheel arrangement for rail freight vehicle
CZ293933B6 (cs) Železniční vozidlo pro kombinovanou kolejovou a silniční dopravu a dopravní souprava obsahující taková vozidla