BG61569B1 - Method for the preparation of9-(2-hydroxy)-ethoxymethyguanine - Google Patents

Method for the preparation of9-(2-hydroxy)-ethoxymethyguanine Download PDF

Info

Publication number
BG61569B1
BG61569B1 BG100395A BG10039596A BG61569B1 BG 61569 B1 BG61569 B1 BG 61569B1 BG 100395 A BG100395 A BG 100395A BG 10039596 A BG10039596 A BG 10039596A BG 61569 B1 BG61569 B1 BG 61569B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
acyclovir
solution
ethoxymethylguanine
guanine
hydroxy
Prior art date
Application number
BG100395A
Other languages
English (en)
Other versions
BG100395A (bg
Inventor
Stefano Turchetta
Sabina Pucci
Gianfranco Piccoli
Giovanni Frare
Original Assignee
Recordati Chem Pharm
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from IT93RM000608A external-priority patent/IT1266486B1/it
Priority claimed from IT93MI002324A external-priority patent/IT1266654B1/it
Application filed by Recordati Chem Pharm filed Critical Recordati Chem Pharm
Publication of BG100395A publication Critical patent/BG100395A/bg
Publication of BG61569B1 publication Critical patent/BG61569B1/bg

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D473/00Heterocyclic compounds containing purine ring systems

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)

Description

Област на приложение на изобретението
Настоящото изобретение се отнася до нов подобрен метод за получаване на 9-(2-хидрокси)етоксиметилгуанин с формула I
Предшестващо състояние на техниката
Получаването на съединение с формула I, известно като ацикловир и широко използвано в терапията като антивирусно средство, е описано например в /1/. Излиза се от гуанин, който най-напред се подлага на триметилсилилиране при трите 2-амино, 6 и 9 позиции. Полученият силилиран междинен продукт след това се обработва с 2-бензоилоксиетоксиметилхлорид, като се образува (след дезащита на N2 u N6 позиции) 9-(2-бензоилокси) етоксиметилгуанин, от който се получава ацикловир чрез амонолиза в метанол. Методът включва използване на много голям излишък от силилиращ агент, с очевидни проблеми що се отнася до цена и разходи, още повече, че се получава продукт, който е значително онечистен от присъствие на 7-заместен изомер в неприемливи количества за фармацевтична употреба.
В /2/ е описан друг метод, според който защитата на аминогрупата на 2-позиция се извършва чрез ацилиране. В патентните претенции като ацилиращи групи са защитени ацетил, пропионил, бутирил и бензоил, въпреки че единственият описан случай е на №,9диацетилгуанин, който взаимодейства с 2-окса-1,4-диацетоксибутан, като се получава N2ацетил-9- (2-ацетокси)етоксиметилгуанин, който се хидролизира, като се получава накрая ацикловир с добиви, които могат да бъдат задоволителни, ако не се образува значително количество (до 13%) 7-изомер, а заради образуването на онечиствания на желания продукт, допълнително се включват скъпи етапи на пречистване.
В /3/ е описан метод за получаване на гуанинови производни, включително ацикловир, чрез взаимодействие на диацилиран гуанин с диестер на 2-окса- или 2-тиабутандиол и последваща хидролиза.
В/4/ е описано получаването на ацикловир, като се излиза от гуанозин и диестер на 2-окса-бутандиол и оцетен анхидрид и след това хидролиза. Желаният продукт се получава заедно със 7-изомер, който трябва да се превърне в желания 9-изомер.
Неочаквано е намерено, че ацикловир може да се получи с високи добиви, по същество без образуване на нежелания 7-изомер, когато алкилирането на 9-позиция на пурино15 вия пръстен на Ь12-формилгуанин се проведе с 2-окса-1,4-диацетоксибутан.
ЬР-формилгуанин е описан в /5/. Съгласно /5/ ЬР-формилгуанинът може да се получи чрез взаимодействие на присъединител20 ния продукт глиоксалгуанин с натриев перйодат и/или перйодна киселина.
Процесът е възпроизводим с високи добиви, въпреки че №-формилгуанин може да се получи съгласно метода от настоящото изобретение, също и по други начини, като:
-окисляване на присъединителния продукт глиоксалгуанин с помощта на пероцетна киселина или водороден пероксид или оловен тетраацетат;
-директно формилиране на гуанин с мравчена киселина в присъствие или отсъствие на разтворители като диметилформамид или диметилсулфоксид, в даден случай в присъствие на дициклохексилкарбодиимид;:
-директно формилиране на гуанин с фор-!
милоцетен анхидрид, в даден случай в разтво-ί рители като диметилформамид, диметилсулфоксид, хексаметилфосфорентриамид или мравчена киселина.
Независимо от това коя процедура за получаване на №-формилгуанин се следва, следващото взаимодействие на съединението с 2-окса-1,4-диацетоксибутан води до получаване на №-формил-9-(2-ацетокси) етоксиме45 тилгуанин, с добиви около 90 % ( и по-важно, с образуване само на следи от 7-изомер), който | накрая се деацилира или в един етап с водни алкали, или първо се деформилира в кисела среда и накрая се деацетилира чрез алкална хидролиза. Следната схема илюстрира процеса съгласно изобретението. <
CXEttA 1
В тази схема R е водород, С]-С4-алкил или фенил. Диолният продукт 2 може да се получи с висок добив чрез суспендиране на гуанин 1 във вода, добавяне на воден разтвор на глиоксал и нагряване на сместа до 80°С в продължение на 4 h (R. Shapiro, loc.cit, R. Shapiro and J.Hachmann, Biochemistry 5, 2799 1966). Диолът 2 след това може да се окисли до формилно производно 3 с много добър добив при стоене в стехиометрично количество NaIO4 във вода при pH 1,8-2,2.
ЬР-формилгуанин 3 (който, както вече е посочено, може да се получи също чрез директно формилиране на гуанин) може след това да се алкилира до получаване на N-9-алкилирано съединение 4 с висок добив, без образуване на N-7-алкилиран продукт в съществени проценти. Накрая ацикловир с формула 1 може да се получи от съединение 4 чрез хидролиза с водна NaOH с отличен добив.
Следователно, гореописаната синтеза позволява получаването на желания продукт с формула I в достатъчно задоволителни добиви, по-високи от тези, получени при синтезата през ацетилгуанин и освен това без образуване на забележими количества 7-алкилиран продукт.
Съгласно друго изпълнение методът от настоящото изобретение включва краен етап на пречистване, за да се получи ацикловир по същество свободен от гуанин. Този етап на пречистване изгодно осигурява ацикловир с много висока чистота.
Намерено е, че елуиране на воден основен разтвор на ацикловир през силно анионна йонообменна смола позволява получаване на желания продукт по същество свободен от гуанин.
Съгласно настоящото изобретение етапът на пречистване включва:
а) разтваряне на ацикловир във воден разтвор на основа и разреждане на така получения разтвор с вода;
б) пропускане на разредения разтвор от а през силно анионна йонообменна колона с тегловно съотношение на смола:ацикловир в границите от 2 до 1,5;
в) елуиране на този разреден разтвор при поток в границите от 200 до 300 ml/h;
г) елуиране на ацикловир с елуент, представляващ смес от нисш алкохол/воден разтвор на основа в обемно съотношение в границите от 0,8 до 1,2 и елуент/ацикловир в съотношение об./тегл. в границите от 15:1 до 20:1 Ι/kg при същия поток, както в с до получаване на елуат;
д) изолиране на ацикловир от елуата, получен в г.
Анионни йонообменни смоли са смоли от основен тип, които съдържат полимери с няколко степени на омрежване и носещи квартернерни амониеви групи. Смолите, използва3 ни съгласно настоящото изобретение, са основни смоли от силен тип.
Примери за силни основни смоли са декстрани, агароза, целулоза, дивинилбензен, активирани с подходящи функционални квар- 5 тернерни амониеви групи.
Тези смоли са обикновено търговски достъпни с търговски марки Amberlite, Dowex, Sephacel, Sephadex и т.н.
Amberlite” IRA-400, Relite” ЗА, IMAC HP441 са предпочитани.
Хроматографирането се провежда върху смолата в нейната основна форма.
Елуирапето се извършва при стайна температура.
Водният разтвор на основата съгласно подточка а представлява разтвор на хидроксид на алкален метал като литиев, натриев, калиев хидроксид. Концентрацията на основата е от 5 до 15 %, като се предпочита 10%-ен разтвор на натриев хидроксид.
Тегловно съотношение 1,75 на смола:ацикловир се предпочита.
Предпочитаният поток на елуент е 250 ml/h.
Нисшите алкохоли от г са метилов алкохол, етилов алкохол, пропилов алкохол. Водният разтвор на основата съгласно подточка г се състои от алкалнометален хидроксид в концентрация в границите от 0,8 до 1,2 М. Обемно съотношение 1:1 на метилов алкохол: 1М натриев хидроксид е предпочитано.
Предпочита се и обемно тегловно съотношение на елуент/ацикловир 17,5 1/kg.
Изолирането на продукта от елуата съгласно д се извършва съгласно общоприети техники. За предпочитане ацикловир се утаява чрез подкисляване на елуата с подходяща киселина.
Така полученият продукт има съдържание на гуанин, по-ниско от 0,1%.
В резултат на етапа на пречистване съгласно настоящото изобретение, така полученият ацикловир е от 3 до 4 пъти по-чист от най-добрите търговско достъпни продукти.
Горната чиста форма на ацикловир е друга задача на настоящото изобретение.
Етапът на пречистване съгласно настоящото изобретение е приложим към всеки друг известен метод за получаване на ацикловир. Например, посочените по-горе методи съгласно /1/ и /2/ осигуряват краен продукт, съдържащ от 1 до 3% гуанин, което е нежелано количество, тъй като US фармакопеята допуска максимална горна граница 0,7%.
Така пречистването на ацикловир, както е описано по-горе, представлява друга задача на настоящото изобретение.
Следващите примери илюстрират метода съгласно изобретението.
Пример 1.
a) Глиоксалгуанин 2
100 g (0,662 mol) гуанин, 800 ml вода и 150 ml 40% тегл.воден разтвор на глиоксал (1,32 mol) се смесват при стайна температура в двулитрова облодънна колба, снабдена с кондензатор, термометър и магнитна бъркалка и сместа се нагрява до 80°С в продължение на 4 h, след което съдържанието на колбата се охлажда постепенно до 5°С, филтрира се и се промива с вода. След сушене под вакуум до постоянно тегло се получават 136 g от продукта (98% добив), с >98% чистота чрез HPLC анализ.
b) №-формилгуанин 2
Суспензия от 100 g (0,478 mol) глиоксалгуанин в 800 ml вода, нагласена до pH 1,82,2 с 6 ml Н3РО4 се прибавя към 107,4 g (0,502 mol) NaIO4 при механично разбъркване и поддържане на температурата в границите на 30°С с помощта на водна баня, като pH се контролира непрекъснато да не се измени съществено от 1,8-2,2. При взаимодействието се развива бавна, постоянна екзотермичност за завършването му, което обхваща около 2 h след добавяне на окислителя. След това време реакционната смес се охлажда до 5°С, филтрира се и се промива с вода и суши. Получава се 82 g формилгуанин 3 (96% добив), показващ > 98% чистота, определена посредством HPLC анализ.
c) №-формил-9-(ацетокси)етоксиметилгуанин (4 с R=CH3)
100 g (0,559 mol) формилгуанин 3, 300 g (1,705 mol) 2-окса-1,4-диацетоксибутан и 2 g (0,0105 mol) р-толуенсулфонова киселина се поставят в 500 ml облодънна колба на маслена баня, снабдена с термометър и дестилиращо устройство. Налягането в системата се намалява (от 30 до 40 mm Hg) и масата се нагрява до достигане на вътрешна температура от 118 до 122°С за около 1 h. Температурата се поддържа от 118 до 122°С в продължение на още 8 h, образуваната оцетна киселина се дестилира. Сместа се охлажда от 50 до 60 “С и се разрежда със 150 ml ацетон (или норм.-бутилов алкохол или етилацетат), охлажда се до 0-5°С, филтрира се и се суши под вакуум при 60-70°С, като се получава 148,3 g 4 с R=CH3 (90 % добив). Елементният анализ и спектроскопските данни потвърждават предложената структура.
d) Ацикловир (I) g (0,220 mol) 4 (с R=CH3) се диспергира в 650 ml 5%-ен разтвор на NaOH до пълно разтваряне на твърдото вещество. След 12 h разбъркване сместа се неутрализира до pH
5-6 с воден разтвор на НС1. Суспензията се охлажда до 20-25°С, филтрира се и утайката се промива с 400 ml дейонизирана вода. След сушене под вакуум при 60-70°С се получава 46,1 g ацикловир I с 93 % добив.
Пример 2.
a) 9-(2-ацетокси)етоксиметилгуанин 6
300 ml 95% етанол, 29,5 g (0,1 mol) междинен продукт 4 и 40,4 g (0,4 mol) Et3N се поставят в 500 ml облодънна колба, снабдена с термометър, бъркалка и барботажен кондензатор. Масата се нагрява под обратен хладник в продължение на 8 h. Стойността на pH се коригира до 5-6 с воден разтвор на НС1, сместа се охлажда до 15-20°С, утайката се филтрира и промива с 200 ml дейонизирана вода. След сушене под вакуум при 60 до 70°С се получава 22,8 g 6 (85% добив).
b) Ацикловир (I)
26,7 g (0,1 mol) 6 се обработва с 5% NaOH, както е описано в пример 1 d. Ацикловир се получава в по същество количествен добив.
Пример 3. Повтаря се процедурата от пример 1, като вместо 2-окса-1,4-диацетоксибутан се използва съответно количество 2-окса-1,4-диформилоксибутан или 2-окса-1,4-дибензоилоксибутан за алкилиране на №-формилгуанин. Получават се съответните междинни продукти 4 с R=H и съответно Р=фенил, по същество в същите добиви както този от пример 1с, от които междинни съединения ацикловир се получава лесно, както е описано в пример 1 d.
Пример 4. 87,5 g (125 ml, привидна d=0,7) силна основна смола (Amberlite 1RA400) се суспендира в дейонизирана вода и се хроматографира на колона (диаметър 4 cm, височина 40 cm). След обичайните обработки за регенериране (последователно елуиране с 2М
NaOH, 2.М НС1, 2М NaOH и дейонизирана вода до неутралност) се пропуска разтвор, получен чрез разтваряне на 50 g ацикловир в 100 ml 10%-ен разтвор на NaOH, разреден с 200 ml вода. Разтворът след това се елуира с поток от 250 ml/h (4,2 ml/min). След елуиране на горния разтвор, колоната се елуира със същата скорост на потока с 900 ml смес от МеОН/1П NaOH в обемно съотношение 1:1. Така полученият елуент се коригира до pH 5-6 с водна НС1. Утаеният твърд продукт се филтрира, промива: се с вода и се суши. Получава се 45 g ацикловир (90% добив), свободен от гуанин.

Claims (7)

  1. Патентни претенции
    1. Метод за получаване на 9-(2-хидрокси)етоксиметилгуанин (ацикловир) с формула характеризиращ се с това, че №-формилгуанин 3 с формула се алкилира с 2-окса-1,4-диацилоксибутан и полученият №-формил-9-(2-ацилокси)етоксиметилгуанин 4 с формула в която R е водород или С]-С4-алкил или фенил, се хидролизира до ацикловир.
  2. 2. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че междинното съединение 4 едновременно се деформилира и 0-деацилира чрез обработка с разреден воден разтвор на NaOH.
  3. 3. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че междинното съединение 4 първо се деформилира с триетиламин в етанол и полученият 9-(2-ацилокси)етоксиметилгуанин се хидролизира до ацикловир с разреден воден разтвор на NaOH.
  4. 4. Метод съгласно претенция 1. характеризиращ се с това, че №-формилгуанин се получава чрез директно формилиране на гуанин с мравчена киселина или формилоцетен анхидрид.
  5. 5. Метод съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че ацикловир се подлага на пречистване чрез:
    а) разтваряне на ацикловир във воден разтвор на основа и разреждане на така получения разтвор с вода;
    б) пропускане на разредения разтвор през а на силно анионна йонообменна колона с тегловно съотношение на смола:ацикловир в границите от 2 до 1,5;
    в) елуиране на този разреден разтвор при поток в границите от 200 до 300 ml/h,
    г) елуиране на ацикловир с елуент, представляващ смес от нисш алкохол/воден разтвор на основа в обемно съотношение в границите от 0,8 до 1,2 и елуент/ацикловир в съотношение об./тегл. в границите от 15:1 до 20:1 1/kg при същия поток, както в с до получаване на елуат;
    д) изолиране на ацикловир от елуата, 5 получен в г.
  6. 6. Метод съгласно претенция 6, характеризиращ се с това, че 9-(2-хидрокси)етоксиметилгуанин (ацикловир) се получава по същество, свободен от гуанин.
  7. 10 7. Метод съгласно претенция 5, характеризиращ се с това, че 9-(2-хидрокси)етоксиметилгуанин (ацикловир) се получава със съдържание на гуанин по-малко от 0,1%.
BG100395A 1993-09-10 1996-03-04 Method for the preparation of9-(2-hydroxy)-ethoxymethyguanine BG61569B1 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT93RM000608A IT1266486B1 (it) 1993-09-10 1993-09-10 Procedimento per la preparazione della 9-(2-idrossi)etossimetil- guanina.
IT93MI002324A IT1266654B1 (it) 1993-11-03 1993-11-03 Procedimento per la purificazione della 9-(2-idrossi) etossimetilguanina
PCT/EP1994/000308 WO1995007281A1 (en) 1993-09-10 1994-02-03 A process for the preparation of 9-(2-hydroxy)-ethoxymethyl-guanine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG100395A BG100395A (bg) 1996-09-30
BG61569B1 true BG61569B1 (en) 1997-12-30

Family

ID=26331057

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG100395A BG61569B1 (en) 1993-09-10 1996-03-04 Method for the preparation of9-(2-hydroxy)-ethoxymethyguanine

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5756737A (bg)
EP (1) EP0717744B1 (bg)
JP (1) JPH09502707A (bg)
CN (1) CN1041632C (bg)
AT (1) ATE152722T1 (bg)
AU (1) AU685774B2 (bg)
BG (1) BG61569B1 (bg)
BR (1) BR9407426A (bg)
CA (1) CA2171283A1 (bg)
DE (1) DE69403087T2 (bg)
DK (1) DK0717744T3 (bg)
ES (1) ES2103575T3 (bg)
FI (1) FI961054A0 (bg)
GR (1) GR3024343T3 (bg)
HU (1) HU214841B (bg)
NO (1) NO960927L (bg)
NZ (1) NZ261573A (bg)
PL (1) PL174765B1 (bg)
RU (1) RU2125570C1 (bg)
SK (1) SK29396A3 (bg)
WO (1) WO1995007281A1 (bg)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19536164A1 (de) * 1995-09-28 1997-04-03 Boehringer Ingelheim Kg Verbessertes Verfahren zur Herstellung von 9-[(2-Hyroxyethoxy)methyl]guanin (Acyclovir)
IN179493B (bg) * 1996-02-22 1997-10-11 Lupin Laboraties Ltd
EP0806425B1 (en) * 1996-04-09 2001-08-29 Lupin Laboratories Limited An improved regiospecific process for synthesis of acyclic nucleosides
US6440980B1 (en) * 1996-09-17 2002-08-27 Avanir Pharmaceuticals Synergistic inhibition of viral replication by long-chain hydrocarbons and nucleoside analogs
WO2003033498A2 (en) * 2001-10-15 2003-04-24 Ranbaxy Laboratories Limited A process for the treatment of ganciclovir intermediate n2-acetyl-9-(1, 3-diacetoxy-2-propoxymethyl) guanine
WO2003032915A2 (en) * 2001-10-16 2003-04-24 Avanir Pharmacueticals Viral inhibition by n-docosanol
US7078524B2 (en) * 2002-11-22 2006-07-18 Ranbaxy Laboratories Limited Process for the synthesis of ganciclovir
ES2289650T3 (es) * 2004-03-03 2008-02-01 Chemi S.P.A. Sal monosodica del acido 3-piridil-1-hidroxietiliden-1,1-bifosfonico amorfa y procedimiento para la preparacion de la misma.
US7700694B2 (en) * 2006-04-28 2010-04-20 Tsrc Corporation Catalyst composition and method for hydrogenating a polymer having a conjugated diene
CN117551100B (zh) * 2024-01-12 2024-03-12 苏州诺维康生物科技有限公司 (s)-9-[3-(4,4'-双甲氧基三苯甲基)-2-羟基丙基]-n2-乙酰基鸟嘌呤的制备方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4146715A (en) * 1975-08-27 1979-03-27 Burroughs Wellcome Co. 2-amido-9-(2-acyloxyethoxymethyl)hypoxanthines
YU41079B (en) * 1976-08-27 1986-12-31 Wellcome Found Process for the synthesis of substituted purine compounds
US4816447A (en) * 1981-08-26 1989-03-28 Merck & Co., Inc. Anti-viral guanine compounds
JPS5980685A (ja) * 1982-10-29 1984-05-10 Fujisawa Pharmaceut Co Ltd N−低級アルカノイルグアニン誘導体およびそれを用いる方法
JP3225545B2 (ja) * 1991-09-18 2001-11-05 味の素株式会社 非環状ヌクレオシド類の製造法

Also Published As

Publication number Publication date
AU685774B2 (en) 1998-01-29
JPH09502707A (ja) 1997-03-18
DE69403087T2 (de) 1997-08-14
EP0717744B1 (en) 1997-05-07
HU9600556D0 (en) 1996-05-28
CA2171283A1 (en) 1995-03-16
FI961054A (fi) 1996-03-07
CN1041632C (zh) 1999-01-13
RU2125570C1 (ru) 1999-01-27
BG100395A (bg) 1996-09-30
CN1130382A (zh) 1996-09-04
FI961054A0 (fi) 1996-03-07
HU214841B (hu) 1998-06-29
ES2103575T3 (es) 1997-09-16
BR9407426A (pt) 1996-04-09
NO960927D0 (no) 1996-03-07
US5756737A (en) 1998-05-26
WO1995007281A1 (en) 1995-03-16
SK29396A3 (en) 1996-10-02
ATE152722T1 (de) 1997-05-15
PL313322A1 (en) 1996-06-24
NZ261573A (en) 1997-02-24
PL174765B1 (pl) 1998-09-30
EP0717744A1 (en) 1996-06-26
GR3024343T3 (en) 1997-10-31
AU6038394A (en) 1995-03-27
NO960927L (no) 1996-03-07
DK0717744T3 (da) 1997-12-08
HUT74295A (en) 1996-11-28
DE69403087D1 (de) 1997-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5336770A (en) Transglycosilation process for producing acyclic nucleosides
US5037981A (en) Intermediates for synthesizing BH4 and its derivatives
BG61569B1 (en) Method for the preparation of9-(2-hydroxy)-ethoxymethyguanine
US5098999A (en) Amino-protected dopa derivative and production thereof
EP0602151A1 (fr) Procede de synthese de glucuronides d&#39;epoxy-4,5 morphinanes
IL141920A (en) Process for the preparation of derivatives of alkyl mercapto methyl ergoline and a number of new intermediates obtained during it
AU629419B2 (en) Process for the production of vinyl-gaba
JP3989997B2 (ja) 放射線増感剤の製造方法
US4542209A (en) Fluorine-containing uridine derivative and preparation and use thereof
CZ64296A3 (cs) Způsob výroby 9-(2hydroxy) ethoxymethylguanínu
EP0538436A1 (fr) Nouveaux sels d&#39;ammonium quaternaire, leurs procedes d&#39;obtention et les compositions pharmaceutiques en renfermant
KR850000528B1 (ko) 안트라사이클린유도체의 신제조법
EP0709385A1 (en) Preparation of acyclovir
US5164500A (en) Oxetanocin G
JP2004536101A (ja) 分枝鎖非環状ヌクレオシドの改良合成法
KR810000454B1 (ko) 치환 안식향산아미드 유도체의 제조방법
JPS6140669B2 (bg)
EP0393611A2 (en) Novel process for producing oxetanocin G
RU1824401C (ru) Способ получени 5-метил-2-тиоурацила
KR930007262B1 (ko) 7-아미노-3-알콕시메틸-3-세펨-4-카복실산 유도체의 제조방법
JPS63104986A (ja) セラミド関連化合物
JP2001316325A (ja) 2−ナフチルピルビン酸アルカリ金属塩の製造方法
JPS60109594A (ja) 3−デアザグアノシンの製造法
JPH0570473A (ja) β−グリコシドの製造法
JPS5933590B2 (ja) ジユウスイソヒヨウシキ l− アスコルビンサン ノ セイゾウホウホウ