UA74802C2 - A process for producing glass, glass produced by this method and use thereof - Google Patents

A process for producing glass, glass produced by this method and use thereof Download PDF

Info

Publication number
UA74802C2
UA74802C2 UA2002064621A UA2002064621A UA74802C2 UA 74802 C2 UA74802 C2 UA 74802C2 UA 2002064621 A UA2002064621 A UA 2002064621A UA 2002064621 A UA2002064621 A UA 2002064621A UA 74802 C2 UA74802 C2 UA 74802C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
glass
mineral
briquettes
sludge
oxide
Prior art date
Application number
UA2002064621A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Rgs90
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rgs90 filed Critical Rgs90
Publication of UA74802C2 publication Critical patent/UA74802C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03CCHEMICAL COMPOSITION OF GLASSES, GLAZES OR VITREOUS ENAMELS; SURFACE TREATMENT OF GLASS; SURFACE TREATMENT OF FIBRES OR FILAMENTS MADE FROM GLASS, MINERALS OR SLAGS; JOINING GLASS TO GLASS OR OTHER MATERIALS
    • C03C1/00Ingredients generally applicable to manufacture of glasses, glazes, or vitreous enamels
    • C03C1/002Use of waste materials, e.g. slags
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03CCHEMICAL COMPOSITION OF GLASSES, GLAZES OR VITREOUS ENAMELS; SURFACE TREATMENT OF GLASS; SURFACE TREATMENT OF FIBRES OR FILAMENTS MADE FROM GLASS, MINERALS OR SLAGS; JOINING GLASS TO GLASS OR OTHER MATERIALS
    • C03C1/00Ingredients generally applicable to manufacture of glasses, glazes, or vitreous enamels
    • C03C1/02Pretreated ingredients
    • C03C1/026Pelletisation or prereacting of powdered raw materials
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P40/00Technologies relating to the processing of minerals
    • Y02P40/50Glass production, e.g. reusing waste heat during processing or shaping

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)
  • Treatment Of Sludge (AREA)
  • Glass Melting And Manufacturing (AREA)

Description

Опис винаходу
Винахід стосується способу виробництва скла на основі сировини у формі суміші головним чином 2 мінераловмісних компонентів, згідно з яким основний матеріал після первинної попередньої обробки пресують у брикети, які отверджують, а потім плавлять, наприклад, у печі при подачі кисню, а розплав охолоджують та висушують.
Винахід також стосується сорту скла, виробленого на основі сировини у формі суміші головним чином мінераловмісних компонентів.
Крім того, винахід стосується використання виготовлених таким чином композиції та скла.
Фахівцям загальновідомо, що у більшості індустріальних країн шлам від міських очисних заводів створює велику проблему: стосовно відходів. Шлам, наприклад, може утворюватися при хімічній обробці стічних вод, які потім зневоднюють. Зневоднений шлам типово містить 70-8095 води, 10-1595 органічної речовини та 10-1595 мінеральних компонентів. 19 Відходи шламу у рідкому або у висушеному вигляді можна використовувати як добрива на оброблюваній землі. Вміст шламу, наприклад, важкі метали, залізо та фосфати алюмінію низької розчинності не утилізуються культурами і таким чином є ризик просочування цих речовин у грунтові води або руйнування структури фунту.
Як варіант, висушені відходи шламу можуть відкладатися у дуже великих смітниках. Просторові обмеження для смітників припускають, що такі ділянки повинні бути відкритими. Коли шлам осаджується, можливо наявні важки метали та мікроелементи розчиняються та забруднюють навколишнє середовище.
Часто використовуваним способом знищення шламу є його спалювання. Таким чином, отриманий попіл треба кудись поміщати. Вищезазначені важки метали, фосфати алюмінію і феруму тепер легко виявляються у попелі, і результатом відкладення попелу будуть такі вищезазначені проблеми як вилуговування та просочування. До цього треба додати, що теплотворність висушеного шламу дуже маленька в порівнянні з с 29 теплотворністю традиційного палива. Наприклад, можна зазначити, що висушений шлам має (3 теплотворність-12-13мДж/кг, що складає приблизно половину тієї, що дає деревина. Таким чином, така незначна теплотворність означає, що висушений шлам дуже рідко використовують як джерело енергії.
Промисловість створює велику кількість відходів, які дуже рідко повторно використовують і таким чином також створюють вагому та коштовну проблему, пов'язану з відкладенням. с
Повторним використанням вищезазначених відходів можна зменшити зростання ділянок для відкладення та, Га») таким чином, необхідність у все більших коштах на це.
Отже, є потреба у економічно вигідному шляху повторного використання великої кількості відходів для того, со щоб зменшити потребу у ділянках відкладення і вимоги до них, не створюючи в той самий час відкладного «І матеріалу, який містить речовини, небезпечні для навколишнього середовища та здоров'я. 3о Перша ціль винаходу полягає у створенні комерційно придатного скла з високою твердістю та зносостійкістю, в в якому використовують шлам та велику кількість відходів від процесів промислової переробки, і в якому вміст шламу та відходів мінераловмісних, небезпечних для навколишнього середовища та здоров'я речовин є невпливаючим для середовища. «
Друга ціль винаходу полягає у способі виробництва такого скла. З 70 Новими та особливими властивостями згідно з винаходом, завдяки яким цього досягають, є той факт, що с попередня обробка, згадана на початку розділу включає виробництво суміші мінераловмісних компонентів зі
Із» шламу, наприклад, від очисних заводів, та одного чи декількох інших мінераловмісних відходів та/або природних порід.
Якщо один чи декілька мінераловмісних відходів та/або природні породи містять великі компоненти, їх можна переважно зменшити у розмірі до введення у суміш, для чого готують пористу суміш, яка може легко аеруватися. це. Коли кисень вводять до такої суміші, вона буде самозайматися, та вміст у шламі жирів, білків та розчинних «» вуглеводнів буде розщеплятися до води та СО 5 при температурі приблизно 60-70. Вищезазначена термічна обробка суміші мінераловмісних компонентів буде в подальшому називатися мінералізацією. Повне со розщеплення жирів, білків та розчинних вуглеводнів типово буде завершено на 20-40 добу. («в 50 Після первинної обробки вміст води у суміші встановлюється між 20 та 3595 за масою, а краще між 27 та 3395 за масою. Регулюванням вмісту води, суміш стане придатною для пресування у брикети, розміри яких понад їз бомм у особливо кращому втіленні.
Якщо вміст води у брикетах вище 3595 за масою, брикети не будуть твердими або здатними зберігати однорідну структуру. З вмістом води менше 2095 за масою, буде відбуватися сегрегація, що недоцільно 22 зменшить міцність брикетів.
ГФ) Однорідні брикети запаковують та найкраще використовують у наступному процесі згоряння, наприклад, у т печі з піддувом.
Встановленням вмісту води у брикетах як описано вище, наступне отвердіння брикетів можна оптимально проводити так, щоб брикети зберігали однорідну структуру. Отвердіння, наприклад, може проводити при 60 температурі 75-11092 до тих пір поки брикети набувають вмісту води 15-2095 за масою.
Прикладами вигідних умов отвердіння є отвердіння при температурі 1102 протягом З годин, або отвердіння при 802 протягом шості годин. В обох випадках отримали брикети з незатверділим центром та затверділою оболонкою. 65 Завдяки цьому отвердінню, виробляють негігроскопічні брикети з твердим покриттям та щільністю 1,2-1,3г/см З.
Завдяки гігроскопічним властивостям брикетів, вони добре зберігаються. Завдяки їх винятковому твердому покритті, вони можуть витримувати інтенсивну механічну обробку. Таким чином, можливо зберігати безперервно виготовлені брикети і таким чином переважно безперервно ліквідувати відходи.
Брикети розплавлюють в умовах окислення у печі, використовуючи відомі технології, доводячи таким чином загальний вміст мінеральних речовин розплаву до оксидної форми. Прикладом відомої технології може бути вказана Апаеггоп технологія, яка відома з патенту 5 3729198, але також можна використовувати інші форми плавлення.
Під час плавлення втрачають лише незначну кількість таких елементів, як сірка, цинк або хлор, тому що 7/0 Вони можуть відщеплюватися як сублімати.
Брикети розплавлюють у скло при температурі 1400-15002С, а специфічна структура брикетів з нетвердим центром та дуже твердою оболонкою, спричиняє реакції згоряння, які проходять як у центрі так і на поверхні брикетів. Коли брикети представлені у вищевизначеній формі та розмірах, реакції згоряння матиме місце у проміжках між упакованими брикетами у печі.
Навіть запасом енергії брикетів у формі нерозчинної органічної речовини, який є меншим, ніж запас енергії традиційного палива, можливо розплавить брикети з мінімальним введенням додаткового палива, контролюючи кисневмісні запаси повітря. Кращим паливом є кокс, який у вигідній реалізації не використовують у кількості більше, ніж 1095 за масою від кількості брикетів, які не були розплавлені.
Інша особливість способу за винаходом полягає в тому, що брикети мають запас енергії достатній для повного розплавлення брикетів без наявності додаткового палива.
Утворений розплав охолоджують, внаслідок чого формується шлак, який щонайменш частково гранулюється сам. Цей шлак складається з 10095 скла, тобто часто зафарбований у чорний колір завдяки вмісту оксидів заліза.
Гранульований шлак можна потім подрібнювати та розділяти на менші частки, розмір яких залежить від розглянутого далі застосування. Розділені частки можна, якщо бажано, фракціонувати за розміром для того, щоб с
Зробити специфічні фракції особливо придатними до наступного призначення.
Постановкою ряду вимог стосовно хімічного складу мінераловмісних компонентів, що утворюють частину о сировини скла, можна забезпечити скло, що має міцність, яка більша ніж 600, за шкалою міцності МісКегв.
Згідно з метою винаходу, сировина містить крім того шлам від, наприклад, очисних заводів, а також один або декілька інших мінераловмісних відходів з промисловості. Ці відходи можуть, наприклад, створювати частину є сировини тільки як додаткові мінераловмісні компоненти.
Як перший варіант, сировиною вищезазначеної суміші може бути суміш, яка складається зі шламу, - мінераловмісних компонентів та природних порід. За іншим варіантом сировинна суміш може містити шлам та о природні породи.
Для того, щоб задовольнити вимоги до хімічного складу скла, необхідно знати хімічний склад всіх складових - частин мінераловмісних компонентів. ї-
Такі знання можуть переважно та недорого бути отримані аналізом мінераловмісних компонентів за допомогою рентгенофлуоресценції.
Змішування різноманітних мінераловмісних компонентів може потім базуватися на результатах їх аналізу, щоб засобами описаного вище способу можна було виробити скло, у якому більш, ніж 3095 за масою « неорганічних компонентів походить зі шламу. шщ с Приклади мінераловмісних компонентів відходів: :з» Уламки автомобілів: легка фракція від зламаних автомобілів
Окалина: окисна окалина від прокатки сталі
Відливний пісок: використаний відливний пісок, включаючи фурановий та бентонітовий пісок -і Гранат: використаний, піскоструминно оброблений пісок гранатового типу (альмандин, сілікат АЇ, Ге та Ма)
Сілікат алюмінію: використаний, піскоструминно оброблений пісок ве Корунд: використаний, піскоструминно оброблений пісок, головним чином у формі скла від шлакового осаду від
Го) електроенергетичних заводів
Тугоплавкі брикети Мао: тугоплавкий рідкий метал або формовані циглини, головним чином зроблені мінеральним оксидом магнію (Мас) (ав) Шамотні брикети: тугоплавкі матеріали, зроблені сіліманітом сіліката алюмінію та каоліном разом з малою кількістю кварцу
Ге Попіл від наповнювач від піролітичного полівінілхлориду, який складається з суміші ТіО», СаСоз, каоліну, (А125104(ОН)) та полівінілхлориду: тальку (МОБІОД(ОН))
Паперові відходи: відходи від виробництва паперу, які містять волокно деревини та такий мінераловмісний паперовий наповнювач, як вапно, каолін та тальк. о Такі відходи можуть містити великі компоненти, які повинні бути розділені на менші частки до початку мінералізації. де Хімічний склад скла може бути розрахована за відомим хімічним складом індивідуальних мінераловмісних компонентів, які складають частину скла та які переважно комбінують, беручи до уваги ряд хімічних вимог, які 60 мають на увазі, що скло тверде та що вміст мінералів, які є шкідливим для навколишнього середовища та здоров'я, зроблено невпливаючим на навколишнє середовище.
Вміст мінералів у склі при плавці доводять до оксидної форми і масова частка утворених мінеральних оксидів 5іО», АІ2Оз, Ге2О3, СаО, Мао та Р»2Об5 разом складає щонайменше 9095 від маси скла, а у особливо найкращему варіанті вищевказані мінеральні оксиди разом мають масову частку у склі щонайменше 9596. бо Для отримання скла, що має вищевказаний хімічний склад, твердість вище, ніж 600 за шкалою твердості
Міскеге, і в якому вміст мінералів, які є шкідливим для навколишнього середовища та здоров'я, зробили невпливаючим, співвідношення СабО/Р»ОрБ у склі повинно крім того задовольняти нерівності: масова частка Сао 5 1,33 масової частки РОБ а (масова частка Сас - 1,337 масової частки Р»О5 масова частка МДО масову частку ЗіІО» яке в подальшому називається основністю (В,) повинне бути в межах 0,15-0,50 у випадках коли (масова частка Сас - 1,337 масової частки МаО)»20
Для того, щоб отримати збалансоване співвідношення між діоксидом силіцію, триоксидом діалюмінію та 70 відмінним триоксидом, хімічний склад скла повинен також задовольняти таким вимогам, щоб силікатний модуль зіо.
ММ - АІ2Оа складав 2,2-3,2, а модуль феруму
Евайа 75. М - А2ОУ складав 0,56-1,00.
Коли вимоги до хімічного складу витримані, скло буде мати специфічну густину 2,7-3,1г/смУ, краще 2,8-3,0г/см
З. а особливо 2,9г/см3.
Коли вимоги до хімічного складу витримані, скло головним чином складається з мінеральних оксидів, вказаних у таблиці 1 нижче. Скло також повинно мати дуже малий вміст мікроелементів. Вміст цих мікроелементів у склі представлений на таблиці 2. Ці мікроелементи можуть бути токсичними або канцерогенними, але їх зроблено невпливаючими на навколишнє середовище, коли скло виробили за допомогою способу згідно винаходу. сч 2 о роз Бовютамаюю Ре (ооо в масою сч » тв вБлвжзамаюю бо сооююямею 000 ій сво (Бзожзамаююю ва собмежзямнюю мб ложзамаюю 00000000 со ом; оятжамюю! З з рю 0 пложзамасою Ве сот са месою в юю стеямаюю) 0200 ою 00000000 раю 0 ложзямаюю бо соотеямею 000000 ні | «Ббзамасою Мі еббжзамасюю о « 50 Скло, в якому витримані вищевказані вимоги для хімічного складу вмісту мінеральних оксидів та яке З с вироблене за допомогою способу згідно з винаходом, можна найвигідніше використовувати як засіб для з» обдування при піскоструйній обробці.
Як варіант, гранульований шлак можна розплавити та використати для виготовлення шлакової вати.
Крім того скло, у випадках, де його не використовують, можна повторно використовувати як мінераловмісні відходи у склі згідно з винаходом. 7 За допомогою способу згідно з винаходом виготовляють скло, в якому небезпечні для навколишнього «їз» середовища та здоров'я речовини є нездатними вилуговуватися.
Таким чином, скло також можна використовувати як наповнювач для багатьох цілей, наприклад, у бетоні та бо асфальті. ав! 20 Завдяки різним формам застосування скла згідно з винаходом і повторному використанню мінераловмісних відходів можна зберегти значну кількість коштовної сировини. із Якщо зменшується все зростаюча кількість відходів, значно зменшується потреба у смітниках.
У наступних прикладах сумішей сировини, частина відходів від промисловості та їх відкладення складає більше, ніж 9595 за масою. Хімічний склад усіх типів відходів відомий та визначений за допомогою 29 рентгенофлуоресценції. Далі термін шламовий попіл застосовують до висушеного, термообробленого,
ГФ) зневодненого шламу. Інші мінераловмісні компоненти зазначено з використанням вищевказаних позначень.
Приклад 1 (у лабораторному масштабі) о Сировина складається з суміші 34,496 за масою шлакового попелу та 13,895 за масою уламків, які спалюють, та додають 23,895 за масою відливного піску, 4,095 за масою брикетів тугоплавкого Мао, 5,695 за масою 60 використаного АІ2О»з та 18,49 за масою крейди.
Суміш подрібнюють до частинок, розміром менше, ніж 0,2мм та нагрівають у платиновому тигелі або лабораторній печі при 14502С протягом 6 годин. Результатом є розплав, який гранулюють після охолодження у воді. Поляризаційна мікроскопія показує, що розплав є чорним склом з густиною З,Ог/см З та з хімічним в складом, який представлено на таблиці З нижче:
; й тою жо 109 2000
Отримане таким чином скло, має основність В,-0,32, модуль феруму М;-0,63 та силікатний модуль М5-1,85, та таким чином задовольняє вимогам для хімічного складу.
Скло аналізували на вилуговування при рнаА та рН7, відповідно. Вилуговування здійснювали у 100л води на кілограм скла протягом З годин. Згідно зі звичайно використовуваним стандартним способом від "Мапакумаїйеївіпвійцг (-Інститут якості води) у Данії, зразки ввід обох вилуговувань об'єднані та Га проаналізовані за допомогою атомно-абсорбційної фотометрії та у графітовій печі. Далі наведені результати вилуговування: о сч зо о 801104 со
Р 1бює17111111ою31 з зв в лою м « - с У таблиці 4 показано, що вилужена тільки дуже мала частина первинного вмісту елементів. й Приклад 2 (у масштабі дослідного заводу) "» Сировина містить суміш з 3396 за масою шлакового попелу та 1095 за масою відливного піску, б9о за масою сталевого гравію, 4,096 за масою брикетів тугоплавкого Мао, 11956 за масою використаного гранату, 2095 за масою мінералізованого шламу, 895 за масою використаного АІ2Оз та 890 за масою вапна. Суміш подрібнюють -І до частинок, розміром менше, ніж Змм та повністю плавлять у пілотній газовій обертовій печі при 1490 26.
Результатом є розплав, який гранулюють після охолодження у воді. Отримане скло висушують, подрібнюють та т просівають до фракції з розміром часток 0,4-1,4мм. Просіяну фракцію тестували як засіб для піскоструйної (о) обробки сталі 18/8 та сталі 37, відповідно. Відповідний тест здійснювали з корундом (НМ100-1800) та силікатом 5о алюмінію (НМ.і00-600) при піскоструйній обробці. Результати виконаних тестів представлені на о супроводжувальних Фіг.2 та Фіг.3.
Кз На Фіг.1 показано результати при піскоструйній обробці сталі 18/8, де засобом для піскоструйної обробки є скло, виготовлене у прикладі 2, силікат алюмінію та корунд відповідно, та
На Фіг.2 показано результати при піскоструйній обробці сталі 37, де засобом для піскоструйної обробки є скло, виготовлене у прикладі 2, силікат алюмінію та корунд відповідно.
На фігурах показано, що скло згідно з винаходом, значно краще, ніж силікат алюмінію та корунд як при і) піскоструйній обробці сталі 18/8, як і сталі 37, незалежно від кута продувки. Скло настільки гарне, як ко силікат алюмінію, отримують тільки при продуванні піском сталі 18/8. Найкращі результати, однак, отримали при куті продувки вище, ніж приблизно 502 (синус 502-0,77). Це скло виявляється значно кращим, ніж силікат 60 алюмінію при піскоструйній обробці сталі 37 при усіх тестованих кутах обдувки.
Приклад Моз (у масштабах промисловості)
Змішали та брикетували 75,5956о за масою мінералізованого шламу, розмір найбільших часткок якого не більше, ніж 4мм, 1,895 за масою сталевого гравію, 11,595 за масою доломіту, 7,395 за масою використаного
АІ2О3, та 495 за масою вапна. Вміст води у брикетах складає 3295 за масою і брикети мають теплотворність 65 приблизно 9,5МДж/кг. Брикети тверднуть у печі при 11022 до середнього вмісту води 2095 за масою. Брикети розплавлюють у печі з подачею кисню при 1490227 частково з подачею 28956 за масою коксу та частково з подачею 1095 за масою коксу. Розплав охолоджують у воді. Після окиснення при 500 С, аналіз показує, що брикети мають склад, представлений в таблиці 5: й
Ши т нав ах мінералізованих кінцевих продуктах кінцевих продуктів при плавці кінцевих продуктах при плавці з 2895 коксу з 1095 коксу й ме (77777234 68 15 тю в 109618 800185
Взаял 11110161 в 17777761 20 т ПОЛЕ я ПО: о ПОС оо
На фігурі 5 показано, що коли використано кокс у кількості 2890 за масою, залізо та фосфор плавляться. с 29 Також показано, що поєднання енергії від 1095 коксу та теплотворності самих брикетів достатньо для Ге) розплавлення брикетів.
Приклад 4 (у промисловому масштабі, перевірка твердості та гігроскопічних властивостей) 70,095 за масою мінералізованого шламу, 7,095 за масою відливного піску, 1,495 за масою олівінового піску, 6,295 за масою деревини подрібнюють до розміру 20мм, 8,795 за масою перероблених часток, які залишилися, с 30 0,996 за масою використаного гранату, та 5,595 за масою вапна змішують та мінералізують протягом 40 діб. Вміст су води у брикетованих гранулах протягом мінералізації від 56,4 до 39,295 за масою, вміст пірогазу у гранулах - 37,3-25,895 за масою, вміст деревного вугілля змінюється від 12,4 до 13,2956 за масою, а фракція попелу со збільшується від 50,395 за масою до 59,895 за масою. Теплотворність брикетів падає від 11МДж/кг до 8,9м;МДж/кг. «І
Суміш підганяють до п'яти різних вмістів води, які представлено у таблиці 6. Суміш пресують у брикети з 35 діаметром бОмм та отверджують у аерованій печі при 1102С протягом 1,5 та З годин, відповідно. - води (г/см З) то після 1,5 годин |95 після З годин (твердіння твердіння твердіння шщ с вл бетцію . ПОЛ ПОЛОН ПОЛЯ ПОЛО НОЯ НО » |в 10» ме 1 - 5 | ля 11111111 111111туче т- На таблиці б показано, що при великому вмісті води, мінералізована сировина стає такою м'якою, що її
Го) важко обробляти у брикетовочному пресі. Вироблені брикети стають неоднорідними та, таким чином, не 5р забезпечують оптимальне пакування та аерацію у домні. ші Кожний тип брикетів з 5 має сумарну масу між 800-1400г. Кожен тип брикетів клали у резервуар та
ГЯ6) аналізували крапельною пробою на кам'яному поду. Після 5 та 10 краплин, відповідно, матеріал брикету просіювали на 4мм ситі. Результати тесту представлені у таблиці 7 нижче та показано, що твердіння дає найкращій результат при вмісті води в межах 25-3595 за масою. ю з т 4мм при 5 краплях х 4мм при 10 краплях вив вени 00 щ веди 11158101 вовною веди 01060118 в 3,0 години 2,0 зоюдии | 77777711

Claims (15)

Формула винаходу
1. Спосіб виготовлення скла на основі сировини у вигляді суміші головним чином мінераловмісних компонентів, згідно з яким сировину після попередньої обробки пресують у сухі брикети, які піддають то твердінню, а потім плавлять, і розплав охолоджують та висушують, отримуючи скло, в якому масова частка неорганічних компонентів зі шламу складає більше ніж 30 мас.95, який відрізняється тим, що під час попередньої обробки: - виготовляють суміш мінераловмісних компонентів зі шламу та одного чи декількох інших мінераловмісних відходів та/або природних порід, т - термічно розкладають розчинні у суміші органічні матеріали, та - доводять вміст води у суміші до масової частки, яка становить 20-3595, переважно 27-3390.
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що як шлам використовують шлам очисних заводів.
3. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що плавлення брикетів здійснюють у печі з подачею кисню.
4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що брикети плавлять, використовуючи додаткову енергію від спалювання пального у кількості, масова частка якого складає максимально 1095 від кількості брикетів, які плавлять.
5. Спосіб за пп. 1 або 4, який відрізняється тим, що брикети мають щільність 1,2-1,3 г/см.
6. Спосіб за будь-яким з пп. 1, 4, 5, який відрізняється тим, що брикети піддають твердінню при температурі сч 75 -1102С; до досягнення вмісту води 15-209о5 за масою.
7. Скло, виготовлене способом за будь-яким з пп. 1-6 на основі сировини у формі суміші, головним чином о) мінераловмісних компонентів, де мінераловмісні компоненти містять шлам та один чи декілька інших мінераловмісних відходів та/або природних порід, яке відрізняється тим, що містить більше ніж 30 95 за масою неорганічних компонентів зі шламу. с зо
8. Скло за п. 7, яке відрізняється тим, що як шлам використовують шлам очисних заводів.
9. Скло за п. 7, яке відрізняється тим, що мінерали у склі представлені у оксидній формі, а масова частка мінеральних оксидів, таких як: оксид кремнію (ЗО 5), оксид алюмінію (АІ2О3), оксид заліза (Бе2жО3), оксид с кальцію (Сас), оксид магнію (Мас) та оксид фосфору (РоОб), разом складає щонайменше 90 95 від маси скла.
10. Скло за п. 9, яке відрізняється тим, що співвідношення масових часток мінеральних оксидів - оксиду « кальцію та оксиду фосфору, у склі визначають нерівністю: мас. 90 Сао » 1,33 мас. 95 РОБ. їм-
11. Скло за будь-яким з пп. 9 або 10, яке відрізняється тим, що масові частки мінеральних оксидів - оксиду кальцію, оксиду фосфору та оксиду магнію, у склі співвідносяться з масовими частками оксиду кремнію у склі таким чином, що співвідношення ( мас. бо Сас- 1,33 мас. о РоОг) мас. Ме « 403 ай 00000000 - с мас. о ча "» знаходиться в межах 0,15-0,5. "
12. Скло за будь-яким з пп. 9-11, яке відрізняється тим, що співвідношення масових часток мінеральних оксидів - оксиду заліза (Бе2О53) та оксиду алюмінію (АІ2О53), у склі складає 0,56-1,00, а співвідношення масових часток оксиду кремнію (5іО») та оксиду алюмінію (АІоОз) у склі складає 2,2-3,2. і
13. Скло за будь-яким з пп. 7-12, яке відрізняється тим, що його питома щільність складає 2,7-3,1 г/см, т» переважно 2,8 та 3,0 г/см, та особливо 2,9 г/см3. со
14. Скло за будь-яким з пп. 7-13, яке відрізняється тим, що має твердість за Вікерсом НМ.одо » 600.
15. Застосування скла за будь-яким з пп. 7-14 для піскоструминної обробки за умови, що це скло (ав) фракціоновано. ще) (Ф) ко бо б5
UA2002064621A 1999-12-06 2000-06-12 A process for producing glass, glass produced by this method and use thereof UA74802C2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DKPA199901742 1999-12-06
PCT/DK2000/000672 WO2001042154A1 (en) 1999-12-06 2000-12-06 Method for producing a glass and glass produced thereby

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA74802C2 true UA74802C2 (en) 2006-02-15

Family

ID=8107701

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002064621A UA74802C2 (en) 1999-12-06 2000-06-12 A process for producing glass, glass produced by this method and use thereof

Country Status (27)

Country Link
US (1) US7017371B2 (uk)
EP (1) EP1255703B1 (uk)
JP (1) JP2003516298A (uk)
KR (1) KR100731401B1 (uk)
CN (1) CN1189409C (uk)
AT (1) ATE299843T1 (uk)
AU (1) AU776548B2 (uk)
BG (1) BG65559B1 (uk)
BR (1) BR0016196B1 (uk)
CA (1) CA2393439A1 (uk)
CZ (1) CZ20021928A3 (uk)
DE (1) DE60021426T2 (uk)
DK (1) DK1255703T3 (uk)
EA (1) EA004259B1 (uk)
EE (1) EE05078B1 (uk)
ES (1) ES2251411T3 (uk)
GE (1) GEP20053584B (uk)
HR (1) HRP20020490B1 (uk)
HU (1) HUP0203472A2 (uk)
IL (1) IL150008A0 (uk)
NO (1) NO20022648L (uk)
PL (1) PL199964B1 (uk)
RS (1) RS49758B (uk)
SK (1) SK285759B6 (uk)
UA (1) UA74802C2 (uk)
WO (1) WO2001042154A1 (uk)
ZA (1) ZA200204453B (uk)

Families Citing this family (18)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US20050268656A1 (en) * 2001-01-08 2005-12-08 Alexander Raichel Poly-crystalline compositions
JP2003305651A (ja) * 2002-02-12 2003-10-28 Sony Corp 投射材およびブラスト方法
RU2370461C2 (ru) * 2002-11-06 2009-10-20 Роквул Интернэшнл А/С Способ получения минеральных волокон
JP4862279B2 (ja) * 2004-08-03 2012-01-25 日本電気硝子株式会社 ガラス用混合原料の調製方法及びガラス物品の製造方法
WO2006015846A1 (de) * 2004-08-09 2006-02-16 Deutsche Rockwool Mineralwoll Gmbh & Co. Ohg Verfahren zur herstellung einer mineralischen schmelze sowie formstein
WO2006015647A1 (de) * 2004-08-09 2006-02-16 Deutsche Rockwool Mineralwoll Gmbh & Co. Ohg Verfahren zur herstellung einer mineralischen schmelze sowie formstein
US20060070406A1 (en) * 2004-09-28 2006-04-06 Orgyr Technologies Ltd. Use of coal ash for the safe disposal of mineral waste
WO2006040135A1 (en) * 2004-10-13 2006-04-20 Rockwool International A/S Treatment of sludge
EP2035339A1 (en) * 2006-06-13 2009-03-18 D&D Salomon Investment Ltd. Glass-ceramic materials having a predominant spinel-group crystal phase
WO2008095329A1 (fr) * 2007-01-31 2008-08-14 Institute Of Process Engineering, Chinese Academy Of Sciences Revêtement anti-oxydation pour l'acier et méthode de protection de l'acier
EA201000727A1 (ru) * 2010-04-27 2010-12-30 Владимир Федорович Солинов Способ приготовления стекольной шихты
MX2015002852A (es) * 2012-09-10 2015-08-12 Vulkan Inox Gmbh Metodo y medios de decapado por abrasion para producir un acabado satinado en un sustrato de aluminio.
FR3000056B1 (fr) * 2012-12-21 2016-03-25 Saint Gobain Isover Procede de fabrication de verre par fusion electrique
CN109206010A (zh) * 2018-10-16 2019-01-15 沈阳化工大学 一种利用铸造废砂制备玻璃的方法
EP3643689A1 (de) * 2018-10-22 2020-04-29 BDG - Bundesverband der Deutschen Giesserei-Industrie e.V. Verfahren zur herstellung von farbigem glas sowie farbiges glas
US11912608B2 (en) 2019-10-01 2024-02-27 Owens-Brockway Glass Container Inc. Glass manufacturing
IT201900018890A1 (it) * 2019-10-15 2021-04-15 Luca Toncelli Metodo per la produzione di materiali granulati atti ad essere utilizzati per la realizzazione di manufatti in lastra o blocco a partire da un impasto
CN111763010B (zh) * 2020-07-04 2021-06-01 上海和惠生态环境科技有限公司 一种实现固体废物高温熔融制备玻璃的方法

Family Cites Families (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2576312A (en) * 1948-08-16 1951-11-27 Baldwin Hill Company Method of making mineral wool
US2652318A (en) * 1949-11-04 1953-09-15 C U R A Patents Ltd Process for the manufacture of solid materials consisting of aggregated solid particles
US4074991A (en) * 1976-11-08 1978-02-21 Ppg Industries, Inc. Method of preparing boric acid-containing glass batch
GB1585801A (en) 1977-01-04 1981-03-11 Kroyer K K K Methods and apparatus for production of cements
DK158300C (da) * 1983-01-28 1990-10-01 Rockwool Int Fremgangsmaade til fremstilling af mineraluldprodukter
US4540495A (en) * 1984-05-15 1985-09-10 Lewis B. Holloway Process for treating municipal solid waste
US4720295A (en) * 1986-10-20 1988-01-19 Boris Bronshtein Controlled process for making a chemically homogeneous melt for producing mineral wool insulation
SE464980B (sv) * 1989-02-23 1991-07-08 Gullfiber Ab Foerfarande foer smaeltning av material, speciellt avfall, som innehaaller fibrer av oorganiskt material samt organisk substans och eventuellt vatten i en ugn
DE3930182A1 (de) * 1989-07-15 1991-01-24 Applied Ind Materials Verfahren fuer die herstellung von brennstoff-briketts
DE4023561A1 (de) * 1990-07-25 1992-01-30 Fels Werke Gmbh Verfahren zur herstellung von schaumglas-formkoerpern
JP2828328B2 (ja) * 1990-07-26 1998-11-25 横浜市 下水汚泥スラグウールを用いた用紙
JP2775525B2 (ja) 1990-12-25 1998-07-16 月島機械株式会社 結晶化ガラスの製造方法
US5180421A (en) 1991-03-11 1993-01-19 Rostoker, Inc. Method and apparatus for recovering useful products from waste streams
US5304708A (en) 1992-07-14 1994-04-19 Hughes Aircraft Company Alloying metal hydroxide sludge waste into a glass material
US5434333A (en) 1992-09-18 1995-07-18 The United States Of America As Represented By The United States Department Of Energy Method for treating materials for solidification
FR2697451B1 (fr) 1992-11-04 1995-01-13 Mediterranee Construction Indl Procédé de vitrification de résidus solides issus d'incinération de déchets ménagers et/ou industriels, et produit issu de ce procédé.
JP3188326B2 (ja) 1992-11-06 2001-07-16 有限会社美濃資源開発 溶融スラグの高級資源化方法および低温窯業焼結体の製造方法
US5273566A (en) 1993-01-26 1993-12-28 International Environmelting Corporation Process for producing an environmentally acceptable abrasive product from hazardous wastes
US5797972A (en) * 1993-03-25 1998-08-25 Dynecology, Inc. Sewage sludge disposal process and product
US5738694A (en) * 1994-01-21 1998-04-14 Covol Technologies, Inc. Process for recovering iron from iron-containing material
DE4409263C2 (de) 1994-03-18 1997-02-20 Horn Glasanlagenbau Gmbh & Co Ofen zum Verglasen von Rückständen aus der Industrie
GB9412011D0 (en) * 1994-06-15 1994-08-03 Rockwool Business Dev Production of mineral fibres
JPH10167754A (ja) 1996-12-06 1998-06-23 Toshiba Glass Co Ltd 廃棄物固化用ガラス化材及び廃棄物固化ガラス
ATE207042T1 (de) * 1997-12-02 2001-11-15 Rockwool Int Herstellung von synthetischen glasfasern
US5964911A (en) * 1998-07-28 1999-10-12 Howard J. Greenwald Process for making an abrasive composition
DK200000204A (da) 2000-02-10 2000-02-10 Rockwool Int Paper sludge briquette
US6692544B1 (en) * 2000-04-12 2004-02-17 Ecosystems Projects, Llc Municipal waste briquetting system and method of filling land

Also Published As

Publication number Publication date
EA200200541A1 (ru) 2002-10-31
HRP20020490B1 (en) 2006-04-30
HUP0203472A2 (en) 2003-08-28
KR100731401B1 (ko) 2007-06-21
PL354995A1 (en) 2004-03-22
CN1189409C (zh) 2005-02-16
CZ20021928A3 (cs) 2003-11-12
US20030083187A1 (en) 2003-05-01
CA2393439A1 (en) 2001-06-14
DE60021426D1 (de) 2005-08-25
JP2003516298A (ja) 2003-05-13
NO20022648D0 (no) 2002-06-05
EE05078B1 (et) 2008-10-15
NO20022648L (no) 2002-06-05
BR0016196A (pt) 2002-08-13
BR0016196B1 (pt) 2010-01-26
ATE299843T1 (de) 2005-08-15
KR20020062321A (ko) 2002-07-25
SK285759B6 (sk) 2007-07-06
EP1255703B1 (en) 2005-07-20
PL199964B1 (pl) 2008-11-28
US7017371B2 (en) 2006-03-28
WO2001042154A1 (en) 2001-06-14
AU776548B2 (en) 2004-09-16
DE60021426T2 (de) 2006-07-06
RS49758B (sr) 2008-04-04
GEP20053584B (en) 2005-07-25
HRP20020490A2 (en) 2004-08-31
YU41802A (sh) 2004-12-31
EP1255703A1 (en) 2002-11-13
BG65559B1 (bg) 2008-12-30
ZA200204453B (en) 2002-10-01
EA004259B1 (ru) 2004-02-26
BG106766A (en) 2003-04-30
AU1851201A (en) 2001-06-18
IL150008A0 (en) 2002-12-01
SK7922002A3 (en) 2002-11-06
DK1255703T3 (da) 2005-11-14
CN1413174A (zh) 2003-04-23
EE200200290A (et) 2003-08-15
ES2251411T3 (es) 2006-05-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Boltakova et al. Utilization of inorganic industrial wastes in producing construction ceramics. Review of Russian experience for the years 2000–2015
UA74802C2 (en) A process for producing glass, glass produced by this method and use thereof
Erdogmus et al. New construction materials synthesized from water treatment sludge and fired clay brick wastes
Iyer et al. Power station fly ash—a review of value-added utilization outside of the construction industry
Cheeseman et al. Ceramic processing of incinerator bottom ash
DD149136A5 (de) Verfahren zur ab-und endlagerung von abfallstoffen
AU2012278447B2 (en) Method for manufacturing light-weight construction material using waste product and light-weight construction material manufactured thereby
Jordán et al. Technological behaviour and leaching tests in ceramic tile bodies obtained by recycling of copper slag and MSW fly ash wastes
WO2020173906A1 (en) A composite
Akhtar et al. Flyash as a resource material in construction industry: a clean approach to environment management
Contreras et al. Recycling of industrial wastes for value-added applications in clay-based ceramic products: A global review (2015–19)
JP2002047074A (ja) 廃棄物を原料とした多孔質軽量焼結生成物の製造方法
Gunning Accelerated carbonation of hazardous wastes
JP2007260503A (ja) 焼成物の製造方法
KR100450898B1 (ko) 하수슬러지를 이용한 소성 건자재 제조방법
RU2293716C2 (ru) Комплексный оксид прокаленной шпинели и способ его получения
Kizinievič et al. USE OF TANNERY SLUDGE IN CLAY BRICK MANUFACTURING.
Dahhou et al. Reusing drinking water sludge: Physicochemical features, environmental impact and applications in building materials: A mini review
JP2016069196A (ja) セメントクリンカー、その製造方法、及び、固化材
PL229591B1 (pl) Sposób unieszkodliwiania i utylizacji pyłów z instalacji spalania i mułów z flotacyjnego wzbogacania rud metali nieżelaznych zawierających substancje niebezpieczne, w procesie produkcji kruszywa lekkiego dla budownictwa
Anawar et al. Recovery of value-added materials from iron ore waste and steel processing slags with zero-waste approach and life cycle assessment
AU2010220974A1 (en) Method for producing artificial lightweight aggregates using cold- or hot-rolled mill sludge
JP2008156197A (ja) 焼成物の製造方法
PL233349B1 (pl) Zestaw surowcowy przeznaczony do wytwarzania klinkieru portlandzkiego
Fatokun ANALYSIS AND RECYCLING OF LEAD-BASED SLAG FROM BATTERY WASTE FOR TILES PRODUCTION