UA71562C2 - Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу - Google Patents

Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу Download PDF

Info

Publication number
UA71562C2
UA71562C2 UA2000105843A UA00105843A UA71562C2 UA 71562 C2 UA71562 C2 UA 71562C2 UA 2000105843 A UA2000105843 A UA 2000105843A UA 00105843 A UA00105843 A UA 00105843A UA 71562 C2 UA71562 C2 UA 71562C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
catalyst
hydrogenation
fact
aminonitrile
group
Prior art date
Application number
UA2000105843A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Жан-Пьєр Брюнелль
Філіпп Леконте
Філіпп Маріон
Original Assignee
Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс filed Critical Родіа Файбер Енд Резін Інтермедіейтс
Publication of UA71562C2 publication Critical patent/UA71562C2/uk

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C253/00Preparation of carboxylic acid nitriles
    • C07C253/32Separation; Purification; Stabilisation; Use of additives
    • C07C253/34Separation; Purification

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Abstract

Даний винахід стосується способу очищення аліфатичних амінонітрилів, а саме 6-амінокапронітрилу. Він полягає у тому, що аліфатичний амінонітрил, більш конкретно 6-амінокапронітрил, піддають гідрогенізації молекулярним воднем в присутності каталізатора, який містить принаймні один метал, вибраний серед паладію, платини, рутенію, осмію, іридію або родію, та активуючий агент, або його піддають попередньому кондиціонуванню, щоб покращити селективність гідрогенізації.

Description

Опис винаходу
Даний винахід стосується способу очищення аліфатичних амінонітрилів, а більш конкретно 2 б-амінокапронітрилу. б-амінокапронітрил звичайно виготовляють гідрогенізацією однієї або двох нітрильних функціональних груп адипонітрилу. Так, патент И5-А-5, 151, 543 розкриває спосіб часткової гідрогенізації динітрилів до амінонітрилів у розчиннику при молярному надлишку принаймні 2/1 відносно динітрилу, що містить рідкий гідроксид амонію або алкоголь, який містить неорганічну основу, розчинну у згаданому алкоголі, в присутності 70 каталізатора типу нікелю Ренея або кобальту Ренея.
Патент УУО-А-96/18603 розкриває спосіб хемогідрогенізації аліфатичних динітрилів до відповідних амінонітрилів, використовуючи водень, в присутності каталізатора, вибраного серед нікелю Ренея і кобальту
Ренея, причому згадані нікель або кобальт Ренея не обов'язково містять легирувальний елемент, вибраний серед елементів груп МБ, МІБ, МБ та МІ періодичної класифікації елементів та цинку, і сильної 12 неорганічної основи, похідної від лужного металу або лужноземельного металу; початкове середовище гідрогенізації містить воду в пропорції принаймні 0,595 за масою відносно поєднаних рідких сполук у згаданому середовищі, діамін і/або амінонітрил, який може утворитись із динітрилу, що має бути гідрогенізований, а також неперетворений динітрил, в пропорції цих трьох поєднаних сполук від 8095 до 99,595 за масою відносно поєднаних рідких сполук у згаданому середовищі; згаданий спосіб дає можливість одержати вибірковість для заданих амінонітрилів принаймні 6095.
Одне із можливих викристань б-амінокапронітрилу (відомого також як АСМ для зручності у даному тексті) полягає у реагуванні його з водою і в циклізації його (циклізуючий гідроліз), з метою одержання капролактаму, який є початковим матеріалом для одержання поліаміду 6.
Цей циклізуючий гідроліз можна проводити в рідинній фазі, як розкрито в патенті МУО-А-96/00722, або в с паровій фазі, як розкрито в патенті ЕР-А-0, 659, 741 або патенті ММО-А-96/22974. Ге) б-амінокапронітрил, підданий циклізуючому гідролізу, може містити до декількох процентів забруднень, таких як гексаметилендіамін або різноманітні іміни, утворені під час гідрогенізації адипонітрилу, крім тих, що заважають згаданій реакції циклізуючого гідролізу. Таким є, зокрема, випадок, коли гідроліз проводять в паровій фазі. Однак частина цих забруднень, перетворених або одержаних іншим чином під час гідролізу, може сч бути знову виявлена в одержаному капролактамі. Тепер, навіть якщо кількість забруднень, які можна виявити в Ге) капролактамі, відносно міала, наприклад, порядку від 7 до 295, чистота, необхідна під час наступної полімерізації капролактаму, є такою, що очищення згаданого капролактаму виявляється складним і дуже о дорогим. Очищення б-амінокапронітрилу дає можливість спростити очищувальну обробку одержаного «-- капролактаму. Так, наприклад, обробку капролактаму, розкриту в патенті МУУО-А-98/05636, можна проводити 39 шляхом проходження його над іонообмінною смолою і дистиляції, якщо б-амінокапронітрил очищений, але вона в може додатково містити операцію гідрогенізації, якщо б-амінокапронітрил не був достатньо очищений перед його гідролізом.
Очищення б-амінокапронітрилу перед його конверсією в капролактам внаслідок цього може розглядатисьяк «Ф технічно і економічно дуже корисне. З 50 Даний винахід полягає у відносно простому способі очищення амінонітрилу, наприклад, очищення с б-амінокапронітрилу, одержаного після відділення неперетвореного адипонітрилу, або прямо шляхом обробки
Із» реакційної суміші після хемогідрогенізації адипонітрилу. й
Під час гідрогенізації адипонітрилу одночасно з б-амінокапронітрилом утворюється гексаметилендіамін. Його можна або відділити повністю чи частково від згаданого б-амінокапронітрилу перед обробкою останнього, або краще утримувати його у суміші під час згаданої обробки. Тому в даному тексті, якщо інше не вказано, термін і б-амінокапронітрил (або АСМ) буде означати б-амінокапронітрил і його суміші з гексаметилендіаміном. Більш - загально термін амінонітрил означає в даному тексті середовище, яке містить амінонітрил, який має бути очищений, і не обов'язково один або більше діамінів. і-й Він полягає більш конкретно в тому, що амінонітрил і б-амінокапронітрил, якому слід надати перевагу,
Ге»! 20 піддають гідрогенізації молекулярним воднем в присутності каталізатора, який містить принаймні один метал, вибраний серед паладію, платини, рутенію, осмію, іридію або родію. о Більш конкретно спосіб винаходу застосовують для очищення б-амінокапронітрилу, зокрема, одержаного хемогідрогенізацією адипонітрилу, так як описано у попередньому параграфі.
Цей каталізатор містить один або більше активуючих елементів, як правило вибраних із груп ІБ, Ша, Ма, 52 Ма, МІБбБ ї МІ періодичної класифікації елементів, опублікованої у довіднику з хімії та фізики, 51-е видання
ГФ) (1970-1971) компанії Спетіса! Киббег (Хімічна гума), або його піддають стадії попереднього кондиціонування, яке полягає в тому, що його приводять в контакт з селектувальним агентом перед або на початку реакції о гідрогенізації.
Ця стадія попереднього кондиціонування не є обов'язковою, якщо каталізатор містить, як каталітичний бо елемент, елемент, вибраний із групи, яка складається із рутенію, осмію, іридію і родію, в присутності або іншим чином, активуючих елементів.
Навпаки, ця стадія необхідна, якщо каталізатор містить елемент, вибраний із групи, яка має у своєму складі паладій або платину при відсутності активуючих елементів.
Як приклади активуючих елементів, зручних для винаходу, слід зазначити такі елементи, як золото, срібло, бо мідь, хром, молібден, вольфрам, германій, олово, свинець, бор, галій, індій, талій, фосфор, миш'як, сурма,
вісмут, сірка, селен, телур, марганець, реній, ванадій, титан або цинк.
Ці активуючі елементи можуть бути у вільній формі або у сполученій формі, наприклад, у формі оксидів або солей. Вони мають за мету покращення селективності гідрогенізації забруднень, зокрема, імінів, шляхом ще більшого прискорення гідрогенізації нітрильних функціональних груп амінонітрилу і, зокрема, АСМ. Вони використовуються переважно з паладієвим, платиновим та рутенієвим каталізатором. Співвідношення за масою активуючий елемент/каталітичний метал коливається в залежності від активатора. Воно звичайно становить від
Об до 10095. Для деяких активаторів, таких як срібло, це співвідношення становить переважно від 5 до 6095 за масою. Для інших активаторів це співвідношення коливається від 0,0001905 до 1095 за масою. 70 Згідно з іншою характеристикою винаходу каталізатор винаходу може бути підданий або піддається, в залежності від його складу, стадії попереднього кондиціонування, яка дає можливість покращити селективність гідрогенізації, тобто покращити ступінь гідрогенізації забруднень амінонітрилу, таких як іміни, в той же час утримуючи ступінь гідрогенізації амінонітрилу при мінімальному значенні.
Ця стадія попереднього кондиціонування полягає в тому, що каталізатор піддають дії рідини, що містить /5 селектувальний агент. Цю обробку можна проводити на каталізаторі перед тим, як він буде завантажений в гідрогенізуючий реактор, за допомогою обробки потоком водню, що містить певну кількість селектувального агента.
Однак у втіленні винаходу, якому слід надати перевагу, попереднє кондиціонування каталізатора проводять прямо в гідрогенізаційному реакторі на початку гідрогенізації або шляхом подачі потоку водню, що містить 2о Згаданий селектувальний агент впродовж наперед визначеного періоду часу, достатнього для подачі бажаної кількості селектувального агента, або шляхом подачі згаданого селектувального агента у вигляді суміші з потоком амінонітрилу, який має бути гідрогенізований, впродовж періоду часу, який відповідає подачі бажаної кількості згаданого агента.
Звичайно селектувальний агент може бути присутній одночасно в потоці водню і в амінонітрилі, який має сч Оброблятись; при цьому цей агент може бути однаковий або різний.
Шляхом прикладу як селектувальні агенти, зручні для винаходу, можна зазначити такі, що належать до групи, і) яка має у своєму складі монооксид вуглецю, органічні сполуки сірки та органічні сполуки фосфору.
Більш конкретно органічні сполуки сірки можна вибрати із групи, що має у своєму складі тіоурину та її похідні, тіоли та алкіл сульфіди, а органічні фосфорні сполуки - із групи, що має у своєму складі фосфіти, су зо алкілгіпофосфіти та алкіл фосфати і тіофосфати.
Згідно з іншою характеристикою винаходу кількість селектувального агента, доданого на тонну каталізатора, ікс, який має бути попередньо кондиціонований (в тому числі підложка), становить переважно від 0,5 до 15моль ю вселектувального агента на тонну каталізатора.
Спосіб гідрогенізації винаходу дає можливість значно зменшити кількість забруднень, зокрема, забруднень /ї"7 зв Типу іміну, присутніх в амінонітрилі і, зокрема, в б-амінокапронітрилі. Присутність таких забруднень ї- ілюстровано і виражено високим полярографічним індексом (це число звичайно відоме як абревіатура РОЇ М).
Присутність таких забруднень або вимірювання високого значення РОЇ М може відображатись, зокрема, появою забарвлення і утворенням відгалужень під час полімерізації капролактаму, одержаного шляхом циклізації амінонітрилу, якщо вони знову з'являються в останньому. Серед цих імінів тетрагідроазепін (ТНА) є одним із « найбільш відомих і одним із таких, який найважче видалити, зокрема, дистиляцією. Навпаки, гідрогенізація, яку з с проводять згідно зі способом винаходу, не впливає помітно на нітрильні функціональні групи б-амінокапронітрилу. ;» Полярографічний індекс, визначений за допомогою полярографії, виражають у молях імінних функціональних груп на тонну зразка, який має бути кількісно визначений.
Для видалення ТНА були запропоновані різноманітні методики. Так, патент УУО-А-93/14064 розкриває -І реакцію ТНА зі сполукою з активною метиленовою групою, такою як малонітрил або нітрометан, з метою одержання додаткової сполуки з більш високою молекулярною масою, яку легше відділити від - б-амінокапронітрилу. Така методика має у своєму складі введення нового реагента, який ще більше ускладнює с вже складну обробку б-амінокапронітрилу. Крім того, використані сполуки є відносно дорогими і їх використання
В деяких випадках може бути проблематичним (наприклад, нітрометан або нітроетан).
Ме, Патент ЕР-А-0, 502, 439 розкриває очищення б-амінокапронітрилу шляхом зменшення кількості
Ге тетрагідроазепіна, використовуючи гідрид, більш конкретно борогідрид натрію, у кількості, набагато більшій, ніж стехіометрична кількість, переважно в 4-5 разів більше, ніж згадана стехіометрична кількість. Такий спосіб важко здійснити у промисловому масштабі через дуже високу вартість таких гідридів. Крім того, в присутність гідриду може ускладнити подальшу обробку б-амінокапронітрилу.
Гідрогенізація є простою операцією, яка довела свою високу ефективність. її можна проводити згідно із (Ф, звичайними методиками. Гідрогенізацію, зокрема, можна проводити з каталізатором, осадженим у вигляді ка стаціонарної основи, з якою АСМ, що має бути оброблений, і водень приводять в контакт.
Гідрогенізацію можна також проводити з каталізатором, суспензованим в реакційній суміші за допомогою бор Збовтування.
Каталізатор, який звичайно використовують, містить активний метал, тонко подрібнений і осаджений на тверду основу. Слід зазначити як основу, без натяку на обмеження, оксиди, такі як оксид алюмінію, оксид цирконію, діоксид титану або діоксид кремнію, або альтернативно активоване деревне вугілля.
Серед каталізаторів, які використовують у даному способі, перевагу слід надати тим, які містять принаймні 65 паладій, такі каталізатори довели свою виключну ефективність.
Гідрогенізацію проводять при температурі, сумісній зі стабільністю амінонітрилу, а більш конкретно з АСМ,
з одного боку, і яка дає можливість мати задовільну кінетику, з другого боку. Звичайно зручна температура становить від 207С до 1507С. Гідрогенізацію проводять переважно при якомога нижчій температурі, сумісній з об'єктивною кінетикою.
Абсолютний тиск водню при температурі гідрогенізації може коливатись в широких межах. Він звичайно становить від 1 бар до 100 бар, але переважно від 2 до 50 бар.
Немає потреби розбавляти амінонітрил, наприклад, АСМ, у розчиннику, щоб піддати його операції гідрогенізації. Однак даний винахід можна проводити у присутності розчинника у кількості, що коливається.
Розчинник, який можна використати, має бути інертним відносно амінонітрилу (АСМ) і водню. Слід зазначити, як уо не обмежуючі приклади таких розчинників, воду та гідроксид амонію.
Кількість води може коливатись у великих межах; переважно вона становить від 09о до 40906 за масою від маси АСМ, який має бути оброблений, а краще від 095 до 3095. Гідроксид амонію можна використовувати навіть у більш широких межах кількостей, наприклад, від 095 до 10095 за масою від маси АСМ. У способі винаходу можна також розглядати присутність води та гідроксиду амонію.
Гідрогенізація переважно супроводжується дистиляцією, яка дає можливість відділити АСМ від гідрогенізованих забруднень, зокрема, від імінів, перетворених в аміни, а також від гексаметилендіаміна, який він може містити. Цю дистиляцію проводять згідно із звичайними методиками.
Очищений АСМ піддають циклізуючому гідролізу шляхом реагування з водою, в результаті якого утворюється капролактам. Цей циклізуючий гідроліз проводять відомим шляхом або у паровій фазі, або у рідинній фазі.
Приклади, подані нижче, виключно шляхом вказівки ілюструють винахід.
Порівняльний приклад 1 80г каталізатора, складеного із металевого Ра, осадженого на основі із оксиду алюмінію (0,390 за масою від
Ра), помістили як стаціонарну основу в реактор.
Реакцію провели при температурі 807 і під тиском водню (при теплих умовах), який становить 20 бар. сч
Використаний б-амінокапронітрил має початковий полярографічний індекс (РОЇ М), який становить в4моль/т.
Ввели З50г цього АСМ, гідрогенізацію провели за 2год. ЗОхв. над каталітичною основою. (8)
Визначили зміну числа РОЇ М та ступінь конверсії амінонітрилу, або більш конкретно, втрату амінонітрилу через гідрогенізацію останнього.
Останнє значення визначили за допомогою хроматографічого аналізу парової фази. с зо Одержані результати зібрані в таблиці 1, наведеній нижче.
Порівняльний приклад 2 ісе) 99г каталізатора, складеного із металевого Ра, осадженого на основі із активованого деревного вугілля ю (0,595 за масою Ра) помістили як стаціонарну основу в реактор.
Реакцію провели при температурі 807 і під тиском водню (в теплих умовах), який становить 20 бар. --
Використаний б-амінокапронітрил має початковий полярографічний індекс (РОЇ М), що становить 92мМоль/ї ї- 278г цього АСМ ввели впродовж Згод. над каталітичною основою. Одержані результати зібрані в таблиці 1, наведеній нижче.
Порівняльний приклад З 140г каталізатора, складеного із металевого Мі, осадженого на основі із оксиду кремнію (56906 за масою від «
Мі), помістили як стаціонарну основу в реактор. Реакцію провели при температурі 807С і під тиском водню (при Ше) с теплих умовах), який становить 20 бар.
Використаний б-амінокапронітрил має початковий полярографічний індекс (РОЇ М), який становить 92моль/т з 299г цього АСМ ввели впродовж Згод. над каталітичною основою.
Полярографічний аналіз обробленого АСМ показав значення РОЇ М, яке становить ЗвОмоль/т, і воно, таким Чином, значно вище, ніж при попередній обробці. -І Приклад 4 140г каталізатора, складеного із Ра та Ад, осаджених на основі із оксиду алюмінію (0,295 за масою від Ра - та 0,195 за масою від Ад) помістили як стаціонарну основу в реактор. Цей каталізатор проданий компанією с Ргосайа|узе під назвою ГО 271.
Реакцію провели при температурі 30" С і під тиском водню (при теплих умовах), який становить 5 бар.
Ме, Використаний б-амінокапронітрил має початкове значення полярографічного індексу (РОЇ М), яке становить
Ге 92моль/т 299г цього АСМ ввели впродовж Згод. над каталітичною основою. Одержані результати зібрані в таблиці 1, наведеній нижче.
Приклад 5 140г каталізатора, складеного із Ра та А!ц, осаджених на основі із оксиду алюмінію (0,295 за масою від Ра та 0,195 за масою від А!ц) помістили як стаціонарну основу в реактор. Цей каталізатор проданий компанією (Ф) Ргосадаузе під назвою ГО 277. ка Реакцію провели при температурі З0"С і під тиском водню (при теплих умовах), який становить 5бар.
Використаний б-амінокапронітрил має початковий полярографічний індекс (РОЇ М), який становить 92моль/т бо 299г цього АСМ ввели впродовж Згод. над каталітичною основою. Одержані результати зібрані в таблиці 1, наведеній нижче.
Приклад 6
Приклад 1 повторили, але з введенням монооксиду вуглецю в потік водню на початку реакції. Таким чином ввели 0,2ммоль СО, тобто 2,5моль СО/т каталізатора. 65 Гідрогенізацію провели з З00г АСМ впродовж Згод.
Після Згод. полярографічний індекс становить 20моль/т, в той час як початкове значення становило 92мМоль/ї
Приклад 7
Приклад 4 повторили, використавши 1095 за масою води як розчинника. Тривалість гідрогенізації становить З години. "о бар завантаженого АСМ кінцевий ше р порівняльний
ДО ен зви ня ПН ВО Я порівняльний боше и 715 кондиціонований

Claims (27)

Формула винаходу
1. Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу, який полягає в тому, що аліфатичний амінонітрил піддають гідрогенізації молекулярним воднем у присутності каталізатора, який містить принаймні один метал, вибраний з групи, що включає паладій, платину, рутеній, осмій, іридій або родій, причому до складу згаданого с ов каталізатора вводять один або більше активуючих елементів, вибраних з групи, що включає золото, срібло, мідь, хром, молібден, вольфрам, германій, олово, свинець, бор, галій, індій, талій, фосфор, миш'як, сурму, вісмут, і) сірку, селен, телур, марганець, реній, ванадій, титан або цинк, або його піддають стадії попереднього кондиціонування, яка полягає в приведенні його в контакт з селектувальним агентом перед або на початку реакції гідрогенізації. с
2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що аліфатичним амінонітрилом є б-амінокапронітрил.
3. Спосіб за пп. 1 або 2, який відрізняється тим, що каталізатор містить принаймні паладій. ісе)
4. Спосіб за будь-яким з пп. 1-3, який відрізняється тим, що його здійснюють при температурі від 20"С до (З 15076.
5. Спосіб за будь-яким з пп. 1-4, який відрізняється тим, що його здійснюють під абсолютним тиском водню (87 Зз5 при температурі гідрогенізації, який становить від 1 бар до 100 бар, а краще від 2 до 50 бар. че
6. Спосіб за будь-яким з пп. 1-5, який відрізняється тим, що використаний каталізатор містить активний метал, тонко подрібнений і осаджений на твердій основі.
7. Спосіб за п. 6, який відрізняється тим, що основа для каталізатора вибрана серед оксиду алюмінію, оксиду цирконію, діоксиду титану, оксиду кремнію або активованого вугілля. «
8. Спосіб за будь-яким з пп. 1-7, який відрізняється тим, що співвідношення за масою активуючий шщ с елемент/каталітичний метал становить від 095 до 10095, краще від 5 до 6095.
й 9. Спосіб за будь-яким з пп. 1-8, який відрізняється тим, що спосіб попереднього кондиціонування «» каталізатора полягає у введенні в реактор гідрогенізації, який містить каталізатор, на початку реакції гідрогенізації селектувального агента у вигляді суміші або з воднем, або з амінонітрилом, який має очищуватись.
10. Спосіб за будь-яким з пп. 1-9, який відрізняється тим, що селектувальний агент вибраний з групи, яка -І включає монооксид вуглецю, органічні сполуки сірки та органічні сполуки фосфору. а
11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що органічні сполуки сірки вибрані з групи, яка включає тіоурину та її похідні, тіоли та алкілсульфіди, а органічні сполуки фосфору вибрані з групи, яка включає «сл фосфіти, алкілгіпофосфіти, алкілфосфати та тіофосфати.
12. Спосіб за будь-яким з пп. 1-11, який відрізняється тим, що кількість селектувального агента, доданого
Ме. на тонну каталізатора, який має бути попередньо кондиціонований, становить від 0,5 до 15 моль з селектувального агента на тонну каталізатора.
13. Спосіб за будь-яким з пп. 1-12, який відрізняється тим, що гідрогенізація супроводжується дистиляцією.
14. Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу, який відрізняється тим, що аліфатичний амінонітрил піддають гідрогенізації молекулярним воднем у присутності каталізатора, який містить принаймні один метал, вибраний серед рутенію, осмію, іридію або родію. Ф)
15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що аліфатичним амінонітрилом є б-амінокапронітрил. ка
16. Спосіб за будь-яким з пп. 14 або 15, який відрізняється тим, що його здійснюють при температурі від 207С до 15076. во
17. Спосіб за будь-яким з пп. 14-16, який відрізняється тим, що його здійснюють під абсолютним тиском водню при температурі гідрогенізації, який становить від 1 бар до 100 бар, а краще від 2 до 50 бар.
18. Спосіб за будь-яким з пп. 14-17, який відрізняється тим, що використаний каталізатор містить активний метал, тонко подрібнений і осаджений на твердій основі.
19. Спосіб за п. 18, який відрізняється тим, що основа для каталізатора вибрана серед оксиду алюмінію, 65 оксиду цирконію, діоксиду титану, оксиду кремнію або активованого вугілля.
20. Спосіб за будь-яким з пп. 14-19, який відрізняється тим, що каталізатор додатково містить один або більше активуючих елементів.
21. Спосіб за будь-яким з пп. 14-20, який відрізняється тим, що каталізатор піддають стадії попереднього кондиціонування, яка полягає у приведенні в контакт з селектувальним агентом перед або на початку реакції гідрогенізації.
22. Спосіб за п. 20, який відрізняється тим, що співвідношення за масою активуючий елемент/каталітичний метал становить від 095 до 10095, краще від 5 до 60905.
23. Спосіб за п. 21, який відрізняється тим, що попереднє кондиціонування каталізатора полягає у введенні в реактор гідрогенізації, який містить каталізатор, на початку реакції гідрогенізації селектувального агента у 70 вигляді суміші або з воднем, або з амінонітрилом, який має очищуватись.
24. Спосіб за пп. 21 або 23, який відрізняється тим, що селектувальний агент вибраний з групи, яка включає монооксид вуглецю, органічні сполуки сірки та органічні сполуки фосфору.
25. Спосіб за п. 24, який відрізняється тим, що органічні сполуки сірки вибрані з групи, яка включає тіоурину та її похідні, тіоли та алкілсульфіди, а органічні сполуки фосфору вибрані з групи, яка включає 75 фосфіти, алкілгіпофосфіти, алкілфосфати та тіофосфати.
26. Спосіб за будь-яким з пп. 21, 23-25, який відрізняється тим, що кількість селектувального агента, доданого на тонну каталізатора, який має бути попередньо кондиціонований, становить від 0,5 до 15 моль селектувального агента на тонну каталізатора.
27. Спосіб за будь-яким з пп. 14-26, який відрізняється тим, що гідрогенізація супроводжується дистиляцією.
0. й й й 0. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2004, М 12, 15.12.2004. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) с (Се) ІФ) «- -
- . и? -і - 1 (о) Ко) іме) 60 б5
UA2000105843A 1998-04-16 1999-04-13 Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу UA71562C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9805044A FR2777562B1 (fr) 1998-04-16 1998-04-16 Procede de purification d'aminonitriles aliphatiques
PCT/FR1999/000862 WO1999054285A1 (fr) 1998-04-16 1999-04-13 Procede de purification d'aminonitriles aliphatiques

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA71562C2 true UA71562C2 (uk) 2004-12-15

Family

ID=9525544

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000105843A UA71562C2 (uk) 1998-04-16 1999-04-13 Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу

Country Status (17)

Country Link
US (1) US6559333B1 (uk)
EP (1) EP1071657B1 (uk)
JP (1) JP4316803B2 (uk)
KR (1) KR100418729B1 (uk)
CN (1) CN1156438C (uk)
BR (1) BR9909686A (uk)
CA (1) CA2328767A1 (uk)
DE (1) DE69910557T2 (uk)
ES (1) ES2200514T3 (uk)
FR (1) FR2777562B1 (uk)
ID (1) ID28045A (uk)
PL (1) PL344520A1 (uk)
RU (1) RU2222525C2 (uk)
SK (1) SK15262000A3 (uk)
TW (1) TWI239943B (uk)
UA (1) UA71562C2 (uk)
WO (1) WO1999054285A1 (uk)

Families Citing this family (48)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA2403512A1 (en) * 2000-04-13 2001-10-25 E.I. Du Pont De Nemours And Company Polymer-supported synthesis of heteroatom bidentate ligands for catalysis
EP1449825B1 (en) * 2003-02-20 2009-01-14 Mitsubishi Gas Chemical Company, Inc. High-selective production method of di(aminomethyl)-substituted aromatic compound
WO2005118134A1 (ja) * 2004-06-04 2005-12-15 Mitsubishi Rayon Co., Ltd. パラジウム含有触媒およびその製造方法
FR2922207B1 (fr) * 2007-10-11 2009-12-04 Rhodia Operations Procede de purification d'hexamethylene diamine
US8338650B2 (en) 2008-07-31 2012-12-25 Celanese International Corporation Palladium catalysts for making ethanol from acetic acid
US8309772B2 (en) 2008-07-31 2012-11-13 Celanese International Corporation Tunable catalyst gas phase hydrogenation of carboxylic acids
US8680317B2 (en) * 2008-07-31 2014-03-25 Celanese International Corporation Processes for making ethyl acetate from acetic acid
US8637714B2 (en) 2008-07-31 2014-01-28 Celanese International Corporation Process for producing ethanol over catalysts containing platinum and palladium
US8471075B2 (en) 2008-07-31 2013-06-25 Celanese International Corporation Processes for making ethanol from acetic acid
US8546622B2 (en) * 2008-07-31 2013-10-01 Celanese International Corporation Process for making ethanol from acetic acid using acidic catalysts
US8501652B2 (en) 2008-07-31 2013-08-06 Celanese International Corporation Catalysts for making ethanol from acetic acid
US8304586B2 (en) 2010-02-02 2012-11-06 Celanese International Corporation Process for purifying ethanol
US8309773B2 (en) 2010-02-02 2012-11-13 Calanese International Corporation Process for recovering ethanol
US20100197486A1 (en) * 2008-07-31 2010-08-05 Celanese International Corporation Catalysts for making ethyl acetate from acetic acid
FR2944791B1 (fr) 2009-04-27 2012-02-10 Rhodia Operations Procede de preparation de lactames.
US8450535B2 (en) 2009-07-20 2013-05-28 Celanese International Corporation Ethanol production from acetic acid utilizing a cobalt catalyst
US8710277B2 (en) * 2009-10-26 2014-04-29 Celanese International Corporation Process for making diethyl ether from acetic acid
US8680321B2 (en) * 2009-10-26 2014-03-25 Celanese International Corporation Processes for making ethanol from acetic acid using bimetallic catalysts
US8211821B2 (en) * 2010-02-01 2012-07-03 Celanese International Corporation Processes for making tin-containing catalysts
US8858659B2 (en) * 2010-02-02 2014-10-14 Celanese International Corporation Processes for producing denatured ethanol
US8668750B2 (en) 2010-02-02 2014-03-11 Celanese International Corporation Denatured fuel ethanol compositions for blending with gasoline or diesel fuel for use as motor fuels
US8680343B2 (en) 2010-02-02 2014-03-25 Celanese International Corporation Process for purifying ethanol
TW201136660A (en) 2010-02-02 2011-11-01 Celanese Int Corp Catalyst supports having crystalline support modifiers
US8932372B2 (en) 2010-02-02 2015-01-13 Celanese International Corporation Integrated process for producing alcohols from a mixed acid feed
US8222466B2 (en) 2010-02-02 2012-07-17 Celanese International Corporation Process for producing a water stream from ethanol production
US8541633B2 (en) * 2010-02-02 2013-09-24 Celanese International Corporation Processes for producing anhydrous ethanol compositions
US8314272B2 (en) 2010-02-02 2012-11-20 Celanese International Corporation Process for recovering ethanol with vapor separation
US8747492B2 (en) 2010-02-02 2014-06-10 Celanese International Corporation Ethanol/fuel blends for use as motor fuels
US8728179B2 (en) 2010-02-02 2014-05-20 Celanese International Corporation Ethanol compositions
US8460405B2 (en) * 2010-02-02 2013-06-11 Celanese International Corporation Ethanol compositions
US8344186B2 (en) * 2010-02-02 2013-01-01 Celanese International Corporation Processes for producing ethanol from acetaldehyde
CA2914966A1 (en) 2010-04-05 2011-10-13 Mannkind Corporation Ire-1alpha inhibitors
US8754267B2 (en) 2010-05-07 2014-06-17 Celanese International Corporation Process for separating acetaldehyde from ethanol-containing mixtures
US8350098B2 (en) 2011-04-04 2013-01-08 Celanese International Corporation Ethanol production from acetic acid utilizing a molybdenum carbide catalyst
US8658843B2 (en) 2011-10-06 2014-02-25 Celanese International Corporation Hydrogenation catalysts prepared from polyoxometalate precursors and process for using same to produce ethanol while minimizing diethyl ether formation
US8536382B2 (en) 2011-10-06 2013-09-17 Celanese International Corporation Processes for hydrogenating alkanoic acids using catalyst comprising tungsten
US8703868B2 (en) 2011-11-28 2014-04-22 Celanese International Corporation Integrated process for producing polyvinyl alcohol or a copolymer thereof and ethanol
US9000234B2 (en) 2011-12-22 2015-04-07 Celanese International Corporation Calcination of modified support to prepare hydrogenation catalysts
US9233899B2 (en) 2011-12-22 2016-01-12 Celanese International Corporation Hydrogenation catalysts having an amorphous support
CN104039446B (zh) 2012-01-06 2016-12-28 国际人造丝公司 加氢催化剂
US8981164B2 (en) 2012-01-06 2015-03-17 Celanese International Corporation Cobalt and tin hydrogenation catalysts
US9024086B2 (en) 2012-01-06 2015-05-05 Celanese International Corporation Hydrogenation catalysts with acidic sites
US9050585B2 (en) 2012-02-10 2015-06-09 Celanese International Corporation Chemisorption of ethyl acetate during hydrogenation of acetic acid to ethanol
US8975452B2 (en) 2012-03-28 2015-03-10 Celanese International Corporation Process for producing ethanol by hydrocarbon oxidation and hydrogenation or hydration
US8772553B2 (en) 2012-10-26 2014-07-08 Celanese International Corporation Hydrogenation reaction conditions for producing ethanol
US10570091B2 (en) 2015-06-30 2020-02-25 Takeda Pharmaceutical Company Limited Method for producing pyrrole compound
CN107570152A (zh) * 2017-08-17 2018-01-12 孟庆桓 一种用于高钙含量重质原油加氢裂化的催化剂及加氢处理方法
CN113387336B (zh) * 2021-06-15 2022-05-20 中南大学 一种从碲锭中脱硒的方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5133838A (en) * 1991-02-28 1992-07-28 E. I. Du Pont De Nemours And Company Purification of 6-aminocapronitrile
US5153351A (en) * 1992-01-06 1992-10-06 E. I. Du Pont De Nemours And Company Removal of tetrahydroazepine (tha) from 6-aminocapronitrile by reaction with reactive methylene compounds
DE4446893A1 (de) * 1994-12-27 1996-07-04 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von aliphatischen alpha,omega-Aminonitrilen
DE19704615A1 (de) * 1997-02-07 1998-08-13 Basf Ag Verfahren zur Hydrierung von Verbindungen aus der Gruppe der Imine oder Enamine

Also Published As

Publication number Publication date
KR20020003496A (ko) 2002-01-12
ES2200514T3 (es) 2004-03-01
KR100418729B1 (ko) 2004-02-18
DE69910557T2 (de) 2004-04-08
DE69910557D1 (de) 2003-09-25
FR2777562B1 (fr) 2002-07-19
PL344520A1 (en) 2001-11-05
FR2777562A1 (fr) 1999-10-22
US6559333B1 (en) 2003-05-06
TWI239943B (en) 2005-09-21
RU2222525C2 (ru) 2004-01-27
JP4316803B2 (ja) 2009-08-19
EP1071657A1 (fr) 2001-01-31
EP1071657B1 (fr) 2003-08-20
CN1156438C (zh) 2004-07-07
SK15262000A3 (sk) 2001-03-12
BR9909686A (pt) 2000-12-19
CA2328767A1 (fr) 1999-10-28
ID28045A (id) 2001-05-03
CN1302291A (zh) 2001-07-04
JP2002512215A (ja) 2002-04-23
WO1999054285A1 (fr) 1999-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA71562C2 (uk) Спосіб очищення аліфатичного амінонітрилу
HU216575B (hu) Raney típusú katalizátorkészítmény és eljárás a készítmény alkalmazására halogénezett aromás nitrovegyületek halogénezett aromás aminovegyületekké történő hidrogénezéséhez
KR100387410B1 (ko) 아미노니트릴 및 디아민의 제조방법
CA2017762C (en) Process for the preparation of .alpha.,w-diamines
CA2263111C (en) Catalysts suitable for preparing aliphatic alpha-, omega-aminonitriles by partial hydrogenation of aliphatic dinitriles
UA79349C2 (en) Process for the production of 3-dimethylaminopropylamine at ä???? pressure
EP0618895B1 (en) Process for the preparation of an aminonitrile by partial hydrogenation of a nitrile compound with two or more nitrile groups
JPH0725841A (ja) 2−メチルグルタロニトリル又はアジポニトリルの精製
CZ20011562A3 (cs) Způsob hemihydrogenace dinitrilů
GB1565443A (en) Manufacture of organic nitriles
UA75349C2 (en) A continuous method for hydrogenation of adinonitrile into amidocapronitrile and/or hexamethyldiamine
GB1594694A (en) Manufacture of organic nitriles by hydrocyanation of olefins
US5034560A (en) Synthesis of ethylamines
US5204079A (en) HCN by catalytic ammoxidation of crude acetonitrile
EP0698009B1 (en) Method for the selective hydrogenation of a dinitrile compound
US2987452A (en) Method for the purification of hexamethylenediamine
US7973174B2 (en) Process of making 3-aminopentanenitrile
KR20040011544A (ko) 아미노니트릴 형성을 위한 디니트릴의 반수소화 방법
KR20010041626A (ko) 지방족 알파, 오메가-디아민의 제조 방법
CZ20003812A3 (cs) Způsob čistění alifatických aminonitrilů
EP1059284A1 (en) Racemization of optically active alkoxyamines