UA51674C2 - Спосіб виробництва спіральної щетини - Google Patents

Спосіб виробництва спіральної щетини Download PDF

Info

Publication number
UA51674C2
UA51674C2 UA98041878A UA98041878A UA51674C2 UA 51674 C2 UA51674 C2 UA 51674C2 UA 98041878 A UA98041878 A UA 98041878A UA 98041878 A UA98041878 A UA 98041878A UA 51674 C2 UA51674 C2 UA 51674C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
section
bristles
monofilament
differs
spiral
Prior art date
Application number
UA98041878A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Георг Вайграух
Original Assignee
Коронет-Верке Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=7771987&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=UA51674(C2) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Коронет-Верке Гмбх filed Critical Коронет-Верке Гмбх
Publication of UA51674C2 publication Critical patent/UA51674C2/uk

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01DMECHANICAL METHODS OR APPARATUS IN THE MANUFACTURE OF ARTIFICIAL FILAMENTS, THREADS, FIBRES, BRISTLES OR RIBBONS
    • D01D5/00Formation of filaments, threads, or the like
    • D01D5/253Formation of filaments, threads, or the like with a non-circular cross section; Spinnerette packs therefor
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A46BRUSHWARE
    • A46DMANUFACTURE OF BRUSHES
    • A46D1/00Bristles; Selection of materials for bristles
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01FCHEMICAL FEATURES IN THE MANUFACTURE OF ARTIFICIAL FILAMENTS, THREADS, FIBRES, BRISTLES OR RIBBONS; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED FOR THE MANUFACTURE OF CARBON FILAMENTS
    • D01F8/00Conjugated, i.e. bi- or multicomponent, artificial filaments or the like; Manufacture thereof
    • D01F8/04Conjugated, i.e. bi- or multicomponent, artificial filaments or the like; Manufacture thereof from synthetic polymers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Brushes (AREA)
  • Spinning Methods And Devices For Manufacturing Artificial Fibers (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Yarns And Mechanical Finishing Of Yarns Or Ropes (AREA)
  • Artificial Filaments (AREA)
  • Chemical Or Physical Treatment Of Fibers (AREA)

Abstract

Винахід стосується способу виробництва спіральної щетини шляхом екструзії моноволокон. Щоб забезпечити недорогий спосіб виготовлення спіральної щетини з такою саме, передбачуваною якістю, як у звичайної щетини, моноволокно некруглого перерізу екструдують і на виході з екструдера попередньо розтягують, що супроводжується зменшенням його перерізу, потім вдруге розтягують, скручують у спіральний щетинний матеріал принаймні на частині довжини і стабілізують термоусадкою. Можливо екструдувати моноволокно овального або багатокутного перерізу або таке, що має осердя і принаймні одне аксіальне паралельне ребро. У іншому варіанті принаймні два моноволокна на виході з екструдера попередньо розтягують, що супроводжується зменшенням їх перерізу, вдруге розтягують, скручують разом, одержуючи спіральний щетинний матеріал та стабілізують термоусадкою.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується способу виробництва спіральної щетини з пластмаси шляхом екструзії моноволокон. 2 Щетина для щіток будь-якого типу чинить дію чищення перш за все вільними кінцями щетинок, які обдирають брудну поверхню і видаляють бруд за рахунок дряпання та зскрібання. Якщо накладається посилений тиск, щетинки згинаються і працюють своєю периферійною поверхнею. Потім вони чинять пом'якшену дію на поверхню, дотикаючись і ковзаючи по ній.
Поряд з круглою щетиною, яка діє вищеописаним чином, існує також профільована щетина, у якій кромки 70 різного профілю чинять посилену зскрібаючу дію при вигинанні щетинок. Відомі також щетинки спірального профілю для миття автомобілів (заявка Німеччини 93 19214, патент Німеччини 1 140 901), де спіралі мають дуже великий крок. Мається на меті знизити сильну зскрібаючу дію профільованих щетинок через те, що у кожному місці працює лише частина спіралі. Таку щетину з крученою спіраллю можна одержати, скручуючи моноволокно у по суті зіркоподібний переріз. З джерел не ясно, яким чином це досягається, зокрема, як одержати стабільну 12 щетину, що легко повертається до первісної форми.
Відоме також виконання периферійної поверхні конічних щетинок з гвинтовою лінією або спіраллю (заявка
Німеччини 85 22 986). Це має місце протягом наступного формування гвинтової лінії або при екструдуванні щетини. Така щетина полегшує та поліпшує дію, зокрема, щіток для волосся. Екструдована або профільована щетина мусить мати значний переріз, щоб забезпечити належний опір при згинанні. Отже, це скоріш штифти, ніж щетинки.
Нарешті, відоме (патент Німеччини 16 6О 646) виготовлення спіральних волокон шляхом екструдування моноволокна під значним напруженням зсуву так, щоб отримати розірвані екструзійні потоки. Спіральна форма надається безпосередньо у головці екструдера й закріплюється раптовим охолодженням одразу після екструдера. Завдяки великим напруженням зсуву, що вимушено призводить до розірваного екструзійного потоку, с 22 а також раптовому глибокому охолодженню ще розплавленого матеріалу, стабільність волокон значно Го) погіршується. Це волокно не можна використовувати як матеріал для щетинок. Неможливо також впливати на крок спіралі.
В основу винаходу поставлено задачу в способі виробництва спіральної щетини шляхом зміни технології створення спіралі та термообробки забезпечити виробництво спіральної з наперед визначеними властивостями, М як у звичайної щетини, і з невеликими витратами. ча
Поставлена задача вирішується тим, що в способі виробництва спіральної щетини з пластмаси шляхом екструзії моноволокон, відповідно до винаходу моноволокно не круглого перерізу екструдують і після видалення ее, з екструдера попередньо розтягують, що супроводжується зменшенням його перерізу, потім вдруге розтягують, «-- потім скручують, принаймні, на частині довжини у спіральний щетинний матеріал, а після скручування 3о стабілізують термоусадкою. о
Попереднє розтягування відбувається негайно після того, як моноволокно виходить з екструдера, а подальше розтягування має місце після охолодження, наприклад, після проходження моноволокна крізь водяну ванну. «
Завдяки двохстадійному розтягуванню одержують профільовану щетину з показниками міцності, як у З 70 звичайної, не профільованої щетини. Подальше скручування навкруги осі моноволокна дозволяє одержати с спіральний або гвинтовий щетинний матеріал. Одержана таким чином спіраль походить з профілю моноволокна,
Із» що виступає за круглу форму і може охоплювати всю довжину щетини або лише її частину. Стабілізацію після скручування можна проводити відомим чином під впливом підвищеної температури або зберігання скрученого щетинного матеріалу за звичайної або підвищеної температури так, щоб дотримувати бажану форму матеріалу.
Переважно після подальшого розтягування і перед скручуванням моноволокно попередньо стабілізують і-й термоусадкою. Протягом цієї попередньої стабілізації моноволокно піддають нагріванню, а потім охолоджують - так, що воно дає усадку. Поєднання подальшої стабілізації після скручування гарантує надійне зберігання скрученого моноволокна. б Моноволокно, одержане екструзією, може мати овальний або багатокутний переріз. У випадку овального -І 20 перерізу, коли центром кручення є вісь, одержують щетинний матеріал з двома гвинтовими лініями на поверхні.
За багатокутного перерізу матеріал має стільки гвинтових ліній, скільки кутів.
Т» Переважно обирають прямокутний, зокрема, квадратний переріз, отже, на периферійній поверхні чи зовнішній межі створюються чотири гвинтові лінії.
Замість цього можна екструдувати та скручувати моноволокно, що складається з осердя та, щонайменше, 29 одного паралельного до осі ребра. У такому разі одержують щетинний матеріал із гвинтовими лініями, висоту
ГФ) яких можна задати згідно з висотою ребра, так що на щетині створюються порівняно глибокі канали. юю У деяких випадках треба гарантувати, що користувач розпізнає щітки, які містять особливо абразивну спіральну щетину, і не буде помилково користуватися ними, як, наприклад, у випадку зубних щіток для занадто вразливих ясен. В іншому варіанті здійснення винаходу, принаймні, одне ребро або одна грань багатокутного 60 перерізу відрізняється кольором від осердя моноволокна, для чого екструдують пластмаси різного забарвлення, наприклад, осердя щетини з білої або прозорої пластмаси, а гвинтова лінія позначена кольоровою міткою. Якщо забарвлення надається пігментом, то спіраль має більш жорстку і водночас абразивну поверхню.
Переважно осердя і, принаймні, одне ребро або одна грань багатокутного перерізу виробляються з різних пластмас. Через те одержані спіралі можна пристосовувати до конкретних умов, особливо з точки зору міцності. бо Якщо ребра виготовлені з відносно м'якого матеріалу, вони придатні, наприклад, для ретельного видалення бруду з килимів. Відносно жорсткий матеріал ребер робить їх придатними, наприклад, для ефективного чищення зубів. Ребра з абразивного матеріалу дають змогу ефективно видаляти іржу. Користувач може отримувати інформацію щодо властивостей тієї чи іншої щітки з різного забарвлення осердя та ребер.
У деяких щітках необхідно, щоб щетинки мали задану жорсткість. У переважному варіанті здійснення винаходу адаптована жорсткість досягається тим, що моноволокно екструдують з осердя, оточеного оболонкою з іншої пластмаси. Завдяки підбору матеріалів, наприклад, осердя може мати типові властивості щетини щодо гнучкості, а оболонка - бути оптимально пристосованою до даних умов використання. Ребра оболонки можна робити з того самого або іншого матеріалу. 70 Інше рішення завдання винаходу полягає в екструзії моноволокон, наприклад, круглого перерізу. Такий спосіб відрізняється тим, що, принаймні, два моноволокна попередньо розтягують на виході з екструдера, зменшуючи при цьому їхній переріз, після чого розтягують знов і скручують разом, одержуючи спіральний щетинний матеріал, і стабілізують термоусадкою після скручування. Отже, у цьому випадку спіральний профіль периферійної поверхні щетини створюється з, щонайменше, двох скручених разом моноволокон довільного /5 перерізу, їхня стабільність є наслідком процесу виробництва звичайної щетини.
Тут також моноволокно можна стабілізувати термоусадкою після повторного розтягування і перед скручуванням. Ця стабілізація теж може статися під впливом підвищеної температури або за рахунок зберігання скрученого щетинного матеріалу за нормальної або підвищеної температури.
Дія щітки залежить, між іншим, від ступеня скручування відносно фактичної довжини щетинки або щетинного 2о матеріалу, тобто від кроку спіралі, створеної внаслідок скручування. Встановлено, що крок спіралі не повинен перевищувати вдвічі діючої довжини щетинки, так, що вздовж діючої довжини знаходиться спіраль, що проходить контур 180". Втім, переважно крок спіралі менший і може сягати аж до діаметра матеріалу щетини. У випадку зубних щіток доцільно обирати такий крок, щоб на їсм довжини щетинки припадало, принаймні, 2, а краще 3-5 витків. сч
Згідно з іншим варіантом виконання винаходу, моноволокно або волокно виробляють з еластичної пластмаси. Отже, щетинки, вироблені з щетинного матеріалу, можна розтягувати у довжину, що призводить до і) зменшення їхнього діаметра, наприклад, при застосуванні у зубних щітках або засобах чищення міжзубних проміжків їх можна вставляти до шпарок між зубами, але вони там не застрянуть. На виході з екструдера щетину розтягують і за бажанням додатково скручують. «Е зо Щетинний матеріал, виготовлений згідно з винаходом, можна з успіхом використовувати у різноманітних щітках. Глибокі проміжки між спіралями на поверхні особливо зручні для прийому та зберігання бруду при роботі - щітки аж до кінця її проходу. Ця перевага відчутна, наприклад, у щітках для килимів, щітках пилососів, Ге підлогонатиральних щітках та інших.
Крім того, порожнини між спіралями можна використовувати для зберігання засобів для чищення. Це --
Зв Стосується щіток для волосся, малярних пензлів, косметичних щіток і т. ін. ю
Нарешті, у багатьох випадках можливо успішно поєднувати очисну дію кінців щетинок та боків спіралі. Це має місце у зубних, масажних щітках, швабрах, йоржах, щітках для видалення іржи і т. ін. Крім того, спіральні щетинки окремо або поєднані у жмутки особливо зручні у зубочистках, які за рахунок зворотно-поступального руху значно ефективніше очищують міжзубні шпарки, бо до дії стають все нові перерізи. Навіть якщо зубочистка « застряє у вузький шпарці, вона не розламується, і її можна легко витягнути обертанням. Нарешті, вони можуть з с діяти вкрай м'яко, якщо відповідним чином закруглити спіральний переріз.
У випадку зубочисток з'являються додаткові переваги, якщо обертати лише частину її довжини. Переріз ;» частини, яку не обертають, менший, отже, її легше встромляти до шпарини поміж зубів. Встромляння можна ще полегшити, якщо, принаймні, у деяких зонах переріз частини, яку не обертають, зробити плоским, наприклад,
Шляхом пресування. с Щоб пристосувати дію щітки до конкретних умов, можна поєднувати спіральні щетинки з щетинками інших конфігурацій та обробляти їх разом. -
Фо

Claims (1)

  1. Формула винаходу Їх» 1. Спосіб виробництва спіральної щетини з пластмаси шляхом екструзії моноволокон, який відрізняється тим, що моноволокно не круглого перерізу екструдують і після видалення з екструдера попередньо розтягують, що супроводжується зменшенням його перерізу, потім вдруге розтягують, потім скручують принаймні на частині вв довжини У спіральний щетинний матеріал, а після скручування стабілізують термоусадкою.
    2. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що моноволокно попередньо стабілізують після другого (Ф) розтягування і перед закрученням. ГІ З. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що стабілізація має місце при зберіганні навитого щетинного матеріалу. во 4. Спосіб за п. 1, який відрізняється тим, що екструдують моноволокно овального або багатокутного перерізу.
    5. Спосіб за п. 4, який відрізняється тим, що екструдують моноволокно прямокутного, переважно квадратного перерізу.
    6. Спосіб за пп. 1-4, який відрізняється тим, що екструдують моноволокно з осердям і, щонайменше, з одним аксіально паралельним ребром. 65 7. Спосіб за пп. З або 6, який відрізняється тим, що принаймні одне ребро або грань багатокутного перерізу має інше забарвлення, ніж осердя моноволокна, і що різнобарвні пластмаси екструдують разом.
    8. Спосіб за пп. 6 або 7, який відрізняється тим, що осердя і, принаймні, одне ребро або грань багатокутного перерізу екструдують разом із різних пластмас.
    9. Спосіб за пп. 1 або 4, який відрізняється тим, що моноволокно екструдують разом з осердям та оточуючої оболонки із різних пластмас.
    10. Спосіб виготовлення спіральної щетини шляхом екструзії моноволокон, який відрізняється тим, що принаймні два моноволокна на виході з екструдера попередньо розтягують, що супроводжується зменшенням їхнього перерізу, потім вдруге розтягують і скручують разом, одержуючи спіральний щетинний матеріал, після чого стабілізують термоусадкою. 70 11. Спосіб за п. 10, який відрізняється тим, що після другого розтягування моноволокна попередньо стабілізують термоусадкою.
    12. Спосіб за пп. 10-11, який відрізняється тим, що стабілізацію здійснюють при зберіганні навитого щетинного матеріалу при довільно підвищеній температурі.
    13. Спосіб за пп. 1-10, який відрізняється тим, що моноволокно або моноволокна виробляють з еластичної /5 пластмаси.
    14. Спосіб за пп. 1-10, який відрізняється тим, що моноволокно скручують з розрахунку, щонайменше, 2 витки на см.
    15. Спосіб за п. 14, який відрізняється тим, що моноволокно скручують з розрахунку 3-5 витків на см. Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 12, 15.12.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) « у (Се) «- І в)
    - . и? 1 - (о) -і с» іме) 60 б5
UA98041878A 1995-09-13 1996-04-09 Спосіб виробництва спіральної щетини UA51674C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19533816A DE19533816A1 (de) 1995-09-13 1995-09-13 Verfahren zur Herstellung spiraliger Borsten
PCT/EP1996/003874 WO1997010374A1 (de) 1995-09-13 1996-09-04 Verfahren zur herstellung spiraliger borsten

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA51674C2 true UA51674C2 (uk) 2002-12-16

Family

ID=7771987

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA98041878A UA51674C2 (uk) 1995-09-13 1996-04-09 Спосіб виробництва спіральної щетини

Country Status (29)

Country Link
US (1) US5985192A (uk)
EP (1) EP0874925B1 (uk)
JP (1) JP3792721B2 (uk)
KR (1) KR100666766B1 (uk)
CN (1) CN1077154C (uk)
AR (1) AR003562A1 (uk)
AT (1) ATE187506T1 (uk)
AU (1) AU700069B2 (uk)
BR (1) BR9610578A (uk)
CA (1) CA2230799C (uk)
CZ (1) CZ287818B6 (uk)
DE (2) DE19533816A1 (uk)
ES (1) ES2140130T3 (uk)
GR (1) GR3032901T3 (uk)
HU (1) HU220740B1 (uk)
IL (1) IL123387A (uk)
IN (1) IN188936B (uk)
NO (1) NO310664B1 (uk)
NZ (1) NZ330177A (uk)
PL (1) PL182726B1 (uk)
PT (1) PT874925E (uk)
RO (1) RO119370B1 (uk)
RU (1) RU2145367C1 (uk)
SK (1) SK281340B6 (uk)
TR (1) TR199800456T1 (uk)
TW (1) TW379262B (uk)
UA (1) UA51674C2 (uk)
WO (1) WO1997010374A1 (uk)
ZA (1) ZA967702B (uk)

Families Citing this family (27)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19640853A1 (de) * 1996-10-02 1998-04-16 Braun Ag Borste für eine Zahnbürste
DE19932368A1 (de) * 1999-07-13 2001-02-08 Pedex & Co Gmbh Verfahren zur Herstellung von mehrschichtigem Borstenmaterial, mehrschichtige Borste und deren Verwendung
FR2796532B1 (fr) 1999-07-22 2002-02-01 Oreal Dispositif d'application d'un produit liquide, pateux ou pulverulent comportant des fibres torsadees, et ensemble d'application ainsi equipe
FR2796531B1 (fr) 1999-07-22 2001-09-28 Oreal Applicateur de produit liquide, pateux ou pulverulent comportant des fibres torsadees, et ensemble d'application ainsi equipe
CA2289272A1 (fr) * 1999-10-07 2001-04-07 Raul Ioan Risco Appareil de brossage
DE10017167A1 (de) * 2000-04-07 2001-10-11 Pedex & Co Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Filamenten aus Kunststoff, insbesondere Kunststoffborsten, und danach hergestellte Borste
ES2299414T3 (es) * 2000-07-04 2008-06-01 Klaus Bloch Procedimiento para fabricar un monofilamento y uso del mismo.
JP4720025B2 (ja) * 2001-06-06 2011-07-13 サンスター株式会社 歯ブラシ
DE102013007870A1 (de) 2013-05-08 2014-11-13 Pedex Gmbh Monofil aus Kunststoff und Zahnbürsten-Borste aus einem entsprechenden Monofil
JP2016539729A (ja) 2013-12-12 2016-12-22 コルゲート・パーモリブ・カンパニーColgate−Palmolive Company 異なる口腔ケア添加物を含むストランド構成部を有する螺旋ブラシ毛、及びその螺旋ブラシ毛を備える口腔ケア器具
AU2013407533B2 (en) 2013-12-12 2017-01-12 Colgate-Palmolive Company Multi-component bristle having components with different oral care additives, and oral care implement comprising the same
US10477958B2 (en) 2013-12-12 2019-11-19 Colgate-Palmolive Company Multi-component bristle having components with different oral care additives, and oral care implement comprising the same
USD765985S1 (en) 2013-12-16 2016-09-13 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD765984S1 (en) 2013-12-16 2016-09-13 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD765986S1 (en) 2013-12-16 2016-09-13 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD764175S1 (en) 2013-12-16 2016-08-23 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD753922S1 (en) 2013-12-16 2016-04-19 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD760499S1 (en) 2013-12-16 2016-07-05 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD765983S1 (en) 2013-12-16 2016-09-13 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
USD764805S1 (en) 2013-12-16 2016-08-30 Colgate-Palmolive Company Toothbrush
DE202015006204U1 (de) * 2015-03-04 2015-11-06 Pedex Gmbh Spiralige Filmente und deren Herstellung
CN104825242A (zh) * 2015-05-16 2015-08-12 张平洲 一种牙刷
AU2015401762B2 (en) 2015-07-07 2019-03-14 Colgate-Palmolive Company Oral care implement and monofilament bristle for use with the same
MX2018006913A (es) * 2015-12-14 2018-08-24 Colgate Palmolive Co Implemento para el cuidado bucal y cerda en espiral para uso con este.
CN105534010A (zh) * 2015-12-22 2016-05-04 郑州人造金刚石及制品工程技术研究中心有限公司 一种含有纳米碳晶的牙刷丝及制作方法
CN109371480B (zh) * 2018-10-15 2021-05-25 广州东资达实业有限公司 一种密曲无压伤刷丝及其制备方法
US11553783B2 (en) 2019-11-08 2023-01-17 Jacob Koby Ohayon Interchangeable broom bristle with releasable agent

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1222888B (de) * 1964-10-29 1966-08-18 Osborn Mfg Co Buerste
DE1140901B (de) * 1961-09-16 1962-12-13 Walter Herdling Buerstenborste
US3567569A (en) * 1965-08-09 1971-03-02 Toyo Rayon Co Ltd Synthetic fibers having novel shape
DE3205641C2 (de) * 1982-02-17 1991-03-28 Pedex & Co. GmbH, 6948 Wald-Michelbach Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Borstenbündeln oder Einzelborsten aus Kunststoff
DE8522986U1 (de) * 1985-08-09 1985-09-26 Schmitz, Wolfgang, 5000 Köln Gerät zum partiellen Einfärben von Haaren (Bürste)
JPH03289906A (ja) * 1990-04-05 1991-12-19 Mitsuo Ishikawa 歯ブラシ
DE4022890A1 (de) * 1990-07-18 1992-01-23 Geka Brush Georg Karl Gmbh Buerste, insbesondere mascara-buerste
DE4114136A1 (de) * 1991-04-30 1992-11-05 Schlerf Coronet Werke Borstenwaren und verfahren zu ihrer herstellung
DE4139257A1 (de) * 1991-11-29 1993-06-03 Basf Ag Recycling-kunststofformmasse
JP2854207B2 (ja) * 1992-11-05 1999-02-03 帝人株式会社 異型断面剛毛
DE9319214U1 (de) * 1993-12-15 1994-11-10 Wap Reinigungssysteme Bürste für eine Bürstenwaschanlage für Fahrzeuge

Also Published As

Publication number Publication date
JP3792721B2 (ja) 2006-07-05
PT874925E (pt) 2000-05-31
CZ287818B6 (en) 2001-02-14
DE19533816A1 (de) 1997-03-20
IL123387A0 (en) 1998-09-24
CN1077154C (zh) 2002-01-02
AR003562A1 (es) 1998-08-05
TR199800456T1 (xx) 1998-05-21
CZ70398A3 (cs) 1998-06-17
SK281340B6 (sk) 2001-02-12
CN1209175A (zh) 1999-02-24
AU6986796A (en) 1997-04-01
HUP9901181A3 (en) 2000-07-28
NO981084D0 (no) 1998-03-12
RU2145367C1 (ru) 2000-02-10
WO1997010374A1 (de) 1997-03-20
AU700069B2 (en) 1998-12-17
BR9610578A (pt) 1999-07-06
NZ330177A (en) 1999-01-28
HU220740B1 (hu) 2002-05-28
DE59603889D1 (de) 2000-01-13
ES2140130T3 (es) 2000-02-16
KR100666766B1 (ko) 2007-05-17
GR3032901T3 (en) 2000-07-31
IN188936B (uk) 2002-11-23
SK24998A3 (en) 1998-11-04
PL325522A1 (en) 1998-08-03
ZA967702B (en) 1997-03-25
JPH11511812A (ja) 1999-10-12
MX9802011A (es) 1998-08-30
ATE187506T1 (de) 1999-12-15
IL123387A (en) 2002-03-10
RO119370B1 (ro) 2004-08-30
CA2230799A1 (en) 1997-03-20
NO310664B1 (no) 2001-08-06
US5985192A (en) 1999-11-16
EP0874925A1 (de) 1998-11-04
CA2230799C (en) 2007-11-13
EP0874925B1 (de) 1999-12-08
PL182726B1 (pl) 2002-02-28
TW379262B (en) 2000-01-11
KR19990044379A (ko) 1999-06-25
NO981084L (no) 1998-03-12
HUP9901181A2 (hu) 1999-08-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA51674C2 (uk) Спосіб виробництва спіральної щетини
US6161243A (en) Toothbrush and method for its manufacture
US5678275A (en) Toothbrush with bristles having intermediate roughened portion
WO1997010374A9 (de) Verfahren zur herstellung spiraliger borsten
CN1216451A (zh) 用于牙龈按摩和牙齿清洁的牙刷和其鬃毛的制造方法
RU2567786C2 (ru) Интердентальный чистящий элемент и способ его изготовления
US5987691A (en) Toothbrush bristles containing microfilaments
JP5297722B2 (ja) 歯ブラシ用毛材の製造方法、歯ブラシ用毛材、歯ブラシ
JP2009125187A (ja) 歯ブラシ用毛材および歯ブラシ
JP2010125046A (ja) 歯ブラシ用毛材および歯ブラシ
JP4628956B2 (ja) 歯ブラシ
MXPA98002011A (en) Process for the manufacture of espira pigs
JP2007195962A (ja) 歯ブラシ
MXPA98002010A (en) Dental brush and process for your manufacture