UA46154C2 - Спосіб одержання пива - Google Patents

Спосіб одержання пива Download PDF

Info

Publication number
UA46154C2
UA46154C2 UA99127267A UA99127267A UA46154C2 UA 46154 C2 UA46154 C2 UA 46154C2 UA 99127267 A UA99127267 A UA 99127267A UA 99127267 A UA99127267 A UA 99127267A UA 46154 C2 UA46154 C2 UA 46154C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
wort
fermentation
malt
beer
mash
Prior art date
Application number
UA99127267A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Петро Васильович Перетятько
Петр Васильевич Перетятько
Original Assignee
Відкрите Акціонерне Товариство "Пиво-Безалкогольний Комбінат "Славутич"
Открытое Акционерное Общество "Пиво-Безалкогольный Комбинат "Славутич"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Відкрите Акціонерне Товариство "Пиво-Безалкогольний Комбінат "Славутич", Открытое Акционерное Общество "Пиво-Безалкогольный Комбинат "Славутич" filed Critical Відкрите Акціонерне Товариство "Пиво-Безалкогольний Комбінат "Славутич"
Priority to UA99127267A priority Critical patent/UA46154C2/uk
Publication of UA46154C2 publication Critical patent/UA46154C2/uk

Links

Landscapes

  • Distillation Of Fermentation Liquor, Processing Of Alcohols, Vinegar And Beer (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до пивовареного виробництва. Спосіб одержання пива включає приготування затору з солоду, приготування сусла з використанням вуглеводів, одержаних розкладанням кукурудзяного крохмалю, кип'ятіння сусла з хмелем, зброджування сусла у присутності дріжджів, при цьому як вуглеводи використовують продукт неповного розкладання кукурудзяного крохмалю - кукурудзяну патоку, яку вводять безпосередньо в одержане з затору сусло до кип'ятіння його з хмелем у кількості 5-100 % від маси солоду. При цьому досягають підвищення ефективності коагуляції високомолекулярних білків при одночасному досягненні рівноваги колоїдної системи, та як результат - підвищення білково-колоїдної стійкості пива.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до області пивоваріння, а саме до способів одержання пива. 2 Найбільш близьким за технічною суттю та результатом, що досягається до технічного рішення, що заявляється, є спосіб одержання пива (див.патент СРСР Мо 904532, М.Кл. С12С 11/04, заявл. 27.06.73, пріоритет
Великобританії від 27.06.72, опубл. 07.02.82), який включає приготування затору і сусла з використанням солоду та вуглеводів, одержаних розкладанням кукурудзяного крохмалю, кип'ятіння сусла з хмелем, зброджування сусла у присутності дріжджів. 70 Спосіб передбачає приготування двох партій сусла та роздільне їх зброджування. Для приготування першої партії сусла використовують солод з концентрацією розчинних азотистих речовин та альфа - амінокіслот, відповідно рівній 600 - 1500 і 150 - 40Омг/л у перерахунку на присутній азот. Другу партію сусла готують з одного або більше вуглеводів, вибраних з ряду: сахароза, глюкоза, фруктоза, мальтоза, мальтотриоза, або вуглеводів, які одержують розкладанням кукурудзяного крохмалю або інших крохмалистих допоміжних речовин у 12 кислому середовищі або у присутності ферментів. При цьому концентрацію розчинних азотистих речовин і альфа - амінокислот у цій партії установлюють відповідно 250 і 7Омг/л у перерахунку - на присутній азот у суслі. При ферментації усієї партії сусла концентрацію дріжджів установлюють до 5,7г на 1л сусла.
Сусло, виготовлене з солоду, концентрують, а далі змішують з другою партією сусла.
Відомий спосіб не забезпечує одержання пива високої якості, що пов'язано з неможливістю досягнення необхідного ступеня зброджування сусла. Це в більшому ступені стосується другої партії сусла, яку готують розчиненням вуглеводів. Сусло містить недостатню кількість зброджуємих цукрів, а також у ньому мало амінокислот та змінного азоту. Недостатній рівень амінокислот та змінного азоту, необхідних для живлення дріжджових клітин, приводить до зниження ступеня зброджування сусла. Неефективне та неглибоке проведення процесу зброджування сусла цієї партії погіршує якість одержаного при зброджуванні продукту, а при с перемішуванні з суслом першої партії - усього готового продукту, надає йому небажаного присмаку. Ге)
Крім того, проведення відомого процесу з одержанням двох партій сусла та їх змішуванням призводить до необхідності створення додаткових виробничих потужностей та підвищення витрат, пов'язаних з одержанням кінцевого продукту.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалення способу одержання пива, в якому змінення М послідовності виконання операції та використання нової речовини у новому співвідношенні компонентів дозволяє (МЮУ забезпечити оптимізацію складу зброджуємого сусла з одночасним підвищенням кінцевого ступеня його зброджування, і за рахунок цього покращити якість одержаного продукту. --
Поставлена задача вирішується тим, що у способі одержання пива, який включає приготування затору і Ге) сусла з використанням солоду та вуглеводів, одержаних розкладанням кукурудзяного крохмалю, кип'ятіння
Зо сусла з хмелем, зброджування сусла у присутності дріжджів, відповідно до винаходу, новим є те, що як указані М вуглеводи використовують продукт неповного розкладання кукурудзяного крохмалю - кукурудзяну патоку, яку уводять до затору одночасно з солодом при такому співвідношенні затираємих компонентів, мас.9о: солод 50-95 ч кукурудзяна патока 5-50 о, с и Причинно - наслідковий зв'язок між сукупністю ознак технічного рішення, що заявляється, та технічним ,» результатом, що досягається, полягає у такому.
Одночасне уведення до затору солоду та кукурудзяної патоки у кількості, яка заявляється, дозволяє одержати оптимальне співвідношення речовин у складі сусла, регулювати ферментативні і неферментативні т. процеси, що підвищує кінцеву ступінь зброджування сусла та покращує якість кінцевого продукту. бу При приготуванні затору з солоду видобуваються високомолекулярні цукри, білки та продукти їх гідролізу, пентозани, пектин, дубильні та гірки речовини і майже усі неорганічні речовини та ферменти. Під дією - ферментів солоду ( - амілази і Я - амілази) відбувається утворення низькомолекулярних, тобто зброджуваємих сл 50 цукрів переважно мальтози.
Кукурудзяна патока, яка є продуктом неповного кислотного гідролізу кукурудзяного крохмалю, містить у їз» своєму складі близько 5095 моно- і дисахаридів, в основному мальтози, а також декстрини. Тому уведення в затір кукурудзяної патоки дозволяє підвищити у ньому кількість зброджуємих цукрів. Крім того, в подальшому при одержанні сусла ферменти солоду розкладають крохмаль солоду і, що значно простіше, декстрини, які містяться у кукурудзяній патоці, до зброджуємих цукрів. Таким чином, наявність у кукурудзяній патоці о зброджуємих цукрів спрощує та прискорює процес бродіння сусла.
Уведенням до затору кукурудзяної патоки, яка містить незначну кількість білків, можливо знизити кількість їмо) білків у суслі, якщо урахувати їх вміст у солоді. При цьому оптимізація кількості білків, уведених до затору, в той же час дозволяє одержати достатню для бродіння кількість амінокислот, які утворюються внаслідок 60 гідролізу білків і необхідні для нормальної життєдіяльності дріжджів, їх живлення і розмноження, а також для досягнення високого ступеня зброджування сусла.
Таким чином досягається також необхідна і достатня кількість амінного азоту, який надходить до затору з солодом і бере участь у процесі бродіння сусла, забезпечує підвищення кінцевого ступеня зброджування.
Високий кінцевий ступінь зброджування характеризується повним зброджуванням усіх цукрів, які підлягають 65 перетворюванню.
Отже, наявність у суслі оптимального співвідношення речовин: зброджуємих і незброджуємих цукрів, білків, -Д-
амінокислот і змінного азоту забезпечує підвищення ступеня зброджування сусла, досягнення поліпшених умов бродіння, які призводять до зниження утворювання небажаних побічних продуктів (ефірів, високомолекулярних спиртів, кетонів), що у кінцевому підсумку покращує якість готового продукту.
Співвідношення затираемих компонентів, що заявляється, є оптимальним та визначено на підставі експериментів.
При уведенні до затору кукурудзяної патоки у кількості, більше тієї що заявляється, концентрація змінного азоту буде недостатньою для підтримання нормальної життєдіяльності, розвитку, розмноження дріжджових клітин і зброджування їми сусла. 70 Це приведе до низького ступеня зброджування і утворення великої кількості небажаних побічних продуктів.
Уведення до затору кукурудзяної патоки у кількості менше, ніж 595 знижує ефективність процесу зброджування сусла і якість кінцевого продукту.
Спосіб здійснюється таким чином.
У заторний апарат подають солод і кукурудзяну патоку у співвідношенні, мас.9о: солод 50-95 кукурудзяна патока 5-50 та воду. Приготування затору ведуть інфузійним методом. Сировину витримують при температурі 527"С протягом 10 хвилин, далі температуру підвищують до приблизно 65"С і витримують сировину при цій температурі протягом 60 хвилин. Оцукрювання проводять при температурі 72"С. Приготовлений затір нагрівають до температури 76"7С і подають до фільтр-чану на фільтрацію.
Затір фільтрують у сусловарильний котел, кип'ятять 70 хвилин, охміляють гранульованим хмелем і екстрактом хмелю.
Гаряче сусло перекачують у вірпуль, де сусло відстоюється протягом 10 - 60 хвилин, при цьому осідає с гарячий труб (білки, хміль). Ге)
Процес бродіння і доброджування ведуть у циліндро - конічних танках (ЦКТ). Гаряче сусло охолоджують до температури 12 - 13"С, направляють до ЦКТ, при цьому у потік сусла подається повітря. В ЦКТ задають пивні дріжджі із розрахунку 0,5-1л/100л сусла. Бродіння і доброджування сусла здійснюють протягом 14 діб, при цьому
З - 4 рази знімають дріжджі знизу. т
Сусло зброджують до вмісту сухих речовин 1,9 - 3,0 і концентрації діацетіла не більше О,Тмг/л. Далі температуру продукту знижують до Ж-17С і витримують протягом З - 4 діб. Готове пиво перед фільтрацією охолоджують до температури - 1,5 - (- 2"С) у буферній ємності з подальшою фільтрацією на кізельгуровому - фільтрі. (Се)
Для додаткової очистки пиво подають на поліруючий фільтр, далі до форфасів і на розлив.
Спосіб одержання пива, який заявляється, було випробувано на Запорізькому пиво-безалкогольному т комбінаті "Славутич" на існуючому обладнанні. Для виробництва пива використовували такі основні сировину і матеріали: солод пивоварний ячмінний (ГОСТ 29294-92), « кукурудзяна патока (ГОСТ 5194-91), 7 70 вода питна (ГОСТ 2874-82), с екстракт хмелю (ТУ 10-5031536-80-91), з гранули хмелю (ТУ 10-04-06-66-87), двоокис вуглецю (ГОСТ 8050-85), дріжджі пивні. 75 Було виготовлено декілька партій пива, у яких змінювали співвідношення затираємих компонентів. В те лабораторії оцінювали ефективність процесу бродіння сусла за кінцевим ступенем зброджування, а також
Ге) органолептичні властивості продукту, що одержують. -з Результати експериментів наведені у таблиці. со
Мо Вміст затираємих (Кінцева ступінь Характеристика одержаного продукту т» Вміст зотираєних, Кінцева сту Фо патока ов 00090000 во; Недостатньо зородкенийналій, присутасть сторонні присмаків. (Ф) запахів, прозорий напій без осаду і сторонніх включень, з доброю піностійкістю. » запахів, прозорий напій без осаду і сторонніх включень, з доброю піностійкістю.і
А. БО. БО. 83,10) Добре зброджене пиво з хмелевим смаком і ароматом, без сторонніх присмаків і
Р олемрмми али су онко злості присмаків
Із таблиці видно, що найкращі показники досягнуті при уведенні до затору кукурудзяної патоки одночасно з 65 солодом у співвідношенні, що заявляється (приклади 2-4).
Спосіб одержання пива з таким співвідношенням затираемих компонентів дозволяє досягти найвищого кінцевого ступеня зброджування і одержати напій з кращими органолептичними властивостями: прозоре, добре зброджене пиво з хмелевим смаком і ароматом без сторонніх присмаків та запахів. При цьому місткість алкоголю складає не менше 3,4 мас.9о, висота піни не нижче ЗО мм.
Спосіб одержання пива, в якому до затору уводять менше 5 мас.9о кукурудзяної патоки, не дозволяє одержати кінцевий продукт високої якості (приклад 1).
При проведенні процесу, в якому до затору уводять 55 мас.9о кукурудзяної патоки, одержують недостатньо зброджений напій з низькою місткістю алкоголю (приклад 5).
Таким чином, спосіб, що заявляється, забе зпечує підвищення кінцевого ступеня зброджування сусла і /о одержання пива високої якості, що забезпечить йому високий попит у споживача.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб одержання пива, який включає приготування затору з солоду, приготування сусла з використанням вуглеводів, одержаних розкладанням кукурудзяного крохмалю, кип'ятіння сусла з хмелем, зброджування сусла у присутності дріжджів, який відрізняється тим, що як указані вуглеводи використовують продукт неповного розкладання кукурудзяного крохмалю - кукурудзяну патоку, яку вводять безпосередньо в одержане з затору сусло до кип'ятіння його з хмелем у кількості 5-10095 від маси солоду. тріїгя я " : " " : : пов Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних мікросхем", 2002, М 5, 15.05.2002. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України. с щі 6) « ІФ) «- (Се) «
    - . и? щ» (о) - 1 с» іме) 60 б5
UA99127267A 1999-12-31 1999-12-31 Спосіб одержання пива UA46154C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99127267A UA46154C2 (uk) 1999-12-31 1999-12-31 Спосіб одержання пива

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA99127267A UA46154C2 (uk) 1999-12-31 1999-12-31 Спосіб одержання пива

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA46154C2 true UA46154C2 (uk) 2002-05-15

Family

ID=74207486

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA99127267A UA46154C2 (uk) 1999-12-31 1999-12-31 Спосіб одержання пива

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA46154C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100681077B1 (ko) 발포 알코올 음료 및 그 제조방법
AU2016306247B2 (en) Beer-like effervescent beverage
JP2010148371A (ja) 発泡性アルコール飲料及びその製造方法
JP5917166B2 (ja) 発酵麦芽飲料の製造方法
JP2006223299A (ja) 発泡アルコール飲料の製造方法及びその方法を用いて製造された発泡アルコール飲料
JP2009028007A (ja) 麦芽アルコール飲料の製造方法
US3332779A (en) Neutral tasting alcoholic malt beverage
JP6105277B2 (ja) ビールテイスト飲料の製造方法
KR101705456B1 (ko) 식이섬유 함량이 높고 탄수화물 함량이 낮은 저칼로리 맥주의 제조 방법
JP2006296407A (ja) 酵母エキスを用いた発酵飲料の製造方法
JP2005323585A (ja) 発泡アルコール飲料及びその製造方法
JP2019106903A (ja) ビール様発酵麦芽飲料の製造方法及びビール様発酵麦芽飲料の泡持ち向上方法
KR101705458B1 (ko) 퓨린 함량이 감소된 주류의 제조 방법
JP3455162B2 (ja) 発泡酒の製造方法
JP7344359B2 (ja) アルコール飲料
JP4286719B2 (ja) 小麦を用いた発酵麦芽飲料の製造方法
JPWO2005113737A1 (ja) 大麦、小麦及び麦芽を使用しない発泡性醸造酒の製造方法及びその製造方法によって製造された発泡性醸造酒
US20180371384A1 (en) Method for producing rooting-suppressed malt
JP2019110831A (ja) 発泡性飲料及びその製造方法並びに発泡性飲料の泡持ちを損なうことなく炭酸ガス圧を高める方法
UA46154C2 (uk) Спосіб одержання пива
JP2005312302A (ja) 果汁を利用した発泡酒及びその製造方法
KR101995065B1 (ko) 보리 및 전분을 이용한, 맥주 풍미를 갖는 발효주의 제조 방법
JP2018099140A (ja) ビール様飲料
RU2305702C1 (ru) Алкогольсодержащий напиток на основе пива
JP7323730B1 (ja) 発酵ビールテイスト飲料及びその製造方法