UA150617U - Спосіб виробництва мусу протекторної дії - Google Patents

Спосіб виробництва мусу протекторної дії Download PDF

Info

Publication number
UA150617U
UA150617U UAU202104616U UAU202104616U UA150617U UA 150617 U UA150617 U UA 150617U UA U202104616 U UAU202104616 U UA U202104616U UA U202104616 U UAU202104616 U UA U202104616U UA 150617 U UA150617 U UA 150617U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cheese
gelatin
cream
whipped
banana
Prior art date
Application number
UAU202104616U
Other languages
English (en)
Inventor
Любов Миколаївна Тележенко
Марія Ігорівна Олійник
Надія Анатоліївна Дзюба
Original Assignee
Одеська Національна Академія Харчових Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Одеська Національна Академія Харчових Технологій filed Critical Одеська Національна Академія Харчових Технологій
Priority to UAU202104616U priority Critical patent/UA150617U/uk
Publication of UA150617U publication Critical patent/UA150617U/uk

Links

Landscapes

  • Jellies, Jams, And Syrups (AREA)
  • Confectionery (AREA)
  • Dairy Products (AREA)

Abstract

Спосіб одержання мусу включає перемішування сиру та плодових компонентів до однорідної маси, вершки збивають, желатин заливають водою та нагрівають до розчинення, з'єднують підготовлений желатин, сирно-плодову масу та збиті вершки, ретельно перемішують, збивають та охолоджують. Як плодовий компонент використовують банан, при цьому сир та вершки попередньо охолоджують до 0…4 °C, желатин заливають водою з температурою 18…22 °C у співвідношенні 1:8, додаючи цукор, та залишають набухати 15…20 хвилин перед нагріванням, до желатину, сирно-бананової маси та збитих вершків додають сироп кореню солодки та гідролізат колагену, після перемішування суміш збивають 1….2 хвилини.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме до виробництва продуктів оздоровчого харчування з біологічно активними добавками (БАД).
Тенденція "оздоровлення" продуктів харчування призвела до широкого розвитку виробництва продуктів, які завдяки наявності в своєму складі біоактивних компонентів здатні поліпшити фізіологічні процеси в організмі людини, підвищити його опір захворюванням, стимулювати активний спосіб життя. Ці продукти призначені для широкого кола споживачів, вони можуть і повинні споживатися регулярно в складі нормального раціону харчування.
Аналіз продовольчого ринку України показав, що існуючий асортимент напівфабрикатів для солодкої десертної продукції обмежений та представлений концентратами іноземного виробництва або сумішами для фризерованої продукції. Поряд з цим, спостерігається зростання виробництва та споживання солодких страв на молочній основі, для утворення та стабілізації якої використовуються харчові добавки.
Позитивний ефект харчових продуктів для організму людини фахівці пов'язують із наявністю в них есенціальних нутрієнтів, які здатні здійснювати різні види впливу на організм: позитивний вплив на метаболізм різних субстратів, захист проти сполук, які характеризуються оксидантною активністю, позитивний вплив на серцево-судинну систему, позитивний вплив на фізіологію шлунково-кишкового тракту, позитивний вплив на стан кишкової мікрофлори, фізіологічний вплив на стан імунної системи і т. ін. Актуальним є створення аерованих десертів, а саме мусів з вираженими ергогенними властивостями, що здатна підвищувати працездатність, прискорювати відновлення організму, захищати організм від стресів шляхом введення БАД.
Глибока переробка промислових риб супроводжується утворенням вторинних ресурсів, галузь застосування яких досить широка, але не використовується повною мірою. Основним напрямком переробки вторинних рибних ресурсів є отримання з них біологічно цінних компонентів, фізіологічна роль яких обумовлена їх здатністю впливати на обмінні процеси, брати участь у формуванні тканин організму людини, надавати профілактичну дію, виступати як загальнозміцнюючі засоби.
Протягом тривалого періоду використовували колаген тваринного походження. З початку століття підвищився інтерес до колагену, виділеного з гідробіонтів. Це пов'язано з тим, що рибний колаген є гіпоалергенним, оскільки на 96 95 ідентичний до людського білка. 10 грам
Зо колагену містить 9,4 г білку, 10 мг натрію і невелику кількість кальцію, калію, заліза.
В організмі людини повинен постійно проходити процес синтезу білків. Використання гідролізату колагену сприяє укріпленню організму. Даний білок - це життєво важливий компонент нормальної позаклітинної матриці, який має особливе значення для здоров'я і зміцнення суглобових тканин, де він знаходиться у великій кількості. Також гідролізат колагену використовують для профілактики та для лікування таких хвороб, як артроз, остеопороз, пошкодження міжхребцевих дисків і має протекторну дію.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, є спосіб одержання сирного мусу з протертою малиною "Неженка" (див. /ПЕрз:/Лиумлм.едітаота.ги/геїзеріу/35324-пе2пепка-
Ммого2ппуу-тив5-5-ргоїепоу-таїїпоу), відповідно до якого м'який сир збивають блендером з протертою з цукром малиною та ванільним цукром до однорідної маси, вершки збивають блендером до збільшення в об'ємі у 1,5...2 рази, сухий желатин заливають холодною кип'яченою водою, ретельно перемішують і нагрівають у мікрохвильовій пічці до повного розчинення желатину. У креманки кладуть по 2 чайні ложки протертої з цукром малини (замороженої). З'єднують сирно-малинову масу, підготовлений желатин і вершки, ретельно перемішують, одержану суміш заливають в креманки поверх замороженої протертої малини, та охолоджують 1,5...2 години. Даний спосіб обрано за прототип. Прототип і корисна модель, що заявляється, мають такі спільні ознаки: - перемішування сиру та плодового компоненту до однорідної суміш; - збивання вершків; - те, що желатин заливають водою та нагрівають до розчинення; - з'єднання підготовленого желатину, сирно-плодової маси та збитих вершків з подальшим ретельним перемішуванням; - охолодження суміші.
Недоліком способу за прототипом є низька харчова цінність, невисокі органолептичні і фізико-хімічні показники готового продукту.
В основу корисної моделі поставлено задачу розробити спосіб виробництва мусу протекторної дії, в якій шляхом введення додаткових компонентів, в тому числі біологічно- активної добавки (гідролізату колагену), забезпечити одержання продукту, збагаченого біологічно активними речовинами, з покращеними реологічними показниками та ергогенними 60 властивостями, а також скорочення тривалості технологічного процесу.
Поставлена задача вирішена способом одержання мусу, відповідно до якого сир та плодовий компонент перемішують до однорідної маси, вершки збивають, желатин заливають водою та нагрівають до розчинення, з'єднують підготовлений желатин, сирно-плодову масу та збиті вершки, ретельно перемішують, збивають та охолоджують, тим, що як плодовий компонент використовують банан, при цьому сир та вершки попередньо охолоджують до 0...4 "С, желатин заливають водою з температурою 18...22 "С у співвідношенні 1:8, додаючи цукор, та залишають набухати 15...20 хвилин перед нагріванням, до желатину, сирно-бананової маси та збитих вершків додають сироп кореню солодки та гідролізат колагену, після перемішування суміш збивають 1...2 хвилини, при цьому компоненти беруть за наступним співвідношенням, мас. 9: сир кисломолочний 25...30; желатин 0,5...1; сироп кореню солодки 0,5...1; цукор 4...5; банан 9...10; гідролізат колагену 2...3; вершки 30...35; вода решта.
Заявлений спосіб передбачає використання БАД, що має протекторні властивості і являє собою колагеновий препарат (гідролізат колагену) з колагеновмісної рибної сировини (луска риби), з високим вмістом рідкісної амінокислоти гідроксипроліна (13...15 95), отриманий шляхом лужної обробки за способом, описаним в патенті України на корисну модель Мо 79357.
Під функціональними властивостями гідролізату колагену (ГК) розуміють фізико-хімічні характеристики, що визначають його поведінку при переробці на харчові продукти, а також ті, які забезпечують необхідну структуру, технологічні і споживчі властивості продукту. Найбільш важливі функціональні властивості ГК: здатність до піноутворення, стабілізування дисперсних систем (піни, емульсії, суспензії), утворення гелів, поліпшення реологічних властивостей харчових систем.
Використання ГК сприяє укріпленню організму. Даний білок - це життєво важливий компонент нормальної позаклітинної матриці, який має особливе значення для здоров'я і зміцнення суглобових тканин, де він знаходиться у великій кількості. Використання гідролізату колагену дозволяє отримати мус, що задовольняє потребу людини в білку в середньому на 7,57 90.
Відмінністю заявленого способу є те, що застосування гідролізату колагену не тільки покращує властивості продукту, але і сприяє скороченню часу технологічного процесу приготування мусу. Це пов'язано з тим, що дана БАД має властивості піноутворення та стабілізації харчової системи продукту.
Зо До складу сиру входять повноцінні білки (13...18 95), жир (0,6...18 95), молочний цукор (1...1,5 95), мінеральні речовини (1 95), всі вітаміни молока (А, 0, Е, РР, групи В). Білок сиру (казеїн) містить усі незамінні амінокислоти, які сприяють жировому обміну, тому сир рекомендують при захворюваннях печінки, нирок, шлунка, атеросклерозі. Сир багатий на кальцій, фосфор, залізо, магній, які необхідні для нормального росту і розвитку організму людини.
Сироп з кореню солодки має обволікаючу, відхаркувальну дію завдяки вмісту в ньому гліциризину, сапонінів, флавоноїдів. У солодці містяться речовини, близькі за будовою і по дії до стероїдних гормонів, які мають надзвичайно сильні протизапальні властивості.
Желатин збагачує мус цінними тваринами білками, крім того, він сприяє утворенню повітряної, піноподібної консистенції готового продукту.
Банан збагачує мус харчовими волокнами, завдяки чому задовольняється їх добова потреба на 6...18 95. Вміст жирів і вуглеводів - 0,5/О00 гі 19 г/100 г, відповідно.
Вершки містять 4,3 95 вуглеводів, 3,5 95 білків, вітаміни А, Е, С, РР, ВІ, В2 і мінеральні солі.
Вершки рекомендовано вживати при фізичному виснаженні, різких втратах ваги, активній розумової діяльності, нервових розладах.
Мус за способом, що заявляється, готують наступним чином.
Банан миють водою з температурою 15...197С. Сир кисломолочний, охолоджений до 0...47С перетирають разом з бананом до однорідної суміші 3...5 хвилин за допомогою блендера. Желатин замочують водою з температурою 18...22 "С у співвідношенні 1:8, додаючи цукор та залишають набухати (15...20 хвилин), після чого нагрівають до розчинення.
Попередньо охолоджені до 0...4 "С вершки збивають міксером до пишної маси 12...15 хвилин.
До суміші сиру кисломолочного з бананом додають збиті вершки, сироп кореню солодки, гідролізат колагену, та розчинений желатин з цукром.
Ретельно перемішують та збивають 1...2 хвилини. Одержану суміш охолоджують до 0....4 76.
Приклади приготування мусу за заявленим способом.
Приклад 1. Приготували мус, як описано вище. Компоненти брали у наступному співвідношенні, мас. 90: сир кисломолочний - 30, желатин - 1, сироп кореню солодки - 1, цукор - 5, банан - 10, гідролізат колагену - 3, вершки - 35, вода - 15.
Приклад 2. Приготували мус, як описано вище. Компоненти брали у наступному співвідношенні, мас. 9о: сир кисломолочний - 28, желатин - 1, сироп кореню солодки - 0,8; цукор - 5; банан - 10; гідролізат колагену - 2,5; вершки - 32, вода - 20,7.
При наступному технологічному режимі: температура 40 "С, тривалість збивання - 120 с, 3-я швидкість збивання міксеру (340-520 об/хв) спостерігалася найбільша здатність до піноутворення харчової системи.
Динаміка змін фізико-хімічних та мікробіологічних показників мусу при зберіганні у скляній тарі при різних температурах зберігання (5, 10, 15 "С) протягом 5 днів показана у таблиці 1, основні органолептичні показники -у таблицях 2 (одразу після виготовлення) і З (протягом 5 днів зберігання у скляній тарі). Амінокислотний склад мусу на одну порцію 100 г показано на Фіг. 1 (вміст незамінних амінокислот) і Фіг. 2 (вміст замінних амінокислот).
Заявлений спосіб забезпечує одержання продукту, збагаченого біологічно активними речовинами, з покращеними реологічними показниками та ергогенними властивостями, а також скорочення тривалості технологічного процесу.
Таблиця 1
Динаміка змін фізико-хімічних та мікробіологічних показників одержаних за прикладами мусів при зберіганні у скляній тарі при різних температурах зберігання протягом 5 днів
Найменування . . . й Характеристика Тривалість зберігання, дні показників
ПИ се вія ШЕЖИ ШЕЗН НЕТ НЕО ПОСТ технологічного циклу
Зберігання при температурі 5 С
МАФАНМ, КУО 1,0-109 1,8-102 | 41,7-102.) 1,9-102 | 224102 | 24-10? / г не більше
Дріжджі та плісеневі гриби, КУО в 1 г, 1,0-102 1,4:101 | 1,7-101 | 1,9-101 |) 2,3-101 1 2,5-10!
Зберігання при температурі 10 С
МАФАНМ, КУО 1,0-10з 1102 | 1,8.102) 211-102 | 2,3-102 | 2,6-102 / гне більше
Дріжджі та плісеневі гриби, КУО в 1 г, 1,0-102 1,5-101 | 1,7-101 1 2,0-101 | 2,4-101 1 2,6-10!
Зберігання при температурі 15 С
МАФАНМ, КУО 1,0-10з 1,5-102 | 2,9-102.) 3,0-102 | 3,1-102 | 3,4-102 / гне більше
Дріжджі та плісеневі гриби, КУО в 1 г, 1,0-102 1,6-101 | 2,0-101.) 2,1-101 1 2,310 | 2,6-10!
Таблиця 2
Органолептична оцінка одержаних за прикладами мусів одразу після виготовлення
Середня оцінка дегустаційної комісії
Вираженість
Таблиця З
Органолептична оцінка одержаних за прикладами мусів при різних температурах зберігання в скляній тарі
Середня оцінка дегустаційної комісії ї-їОСС ї-Б15С
Показники якості я 5 З 7 Б я 5 З 7 Б я 5 З 7 Б день|день|день|день|день|день|день|день|день |день|день |день |день|день|день добавки

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб одержання мусу, відповідно до якого сир та плодовий компонент перемішують до однорідної маси, вершки збивають, желатин заливають водою та нагрівають до розчинення, з'єднують підготовлений желатин, сирно-плодову масу та збиті вершки, ретельно перемішують, збивають та охолоджують, який відрізняється тим, що як плодовий компонент використовують банан, при цьому сир та вершки попередньо охолоджують до 0...4 "С, желатин заливають водою з температурою 18...22 "С у співвідношенні 1:8, додаючи цукор, та залишають набухати
    15...20 хвилин перед нагріванням, до желатину, сирно-бананової маси та збитих вершків додають сироп кореню солодки та гідролізат колагену, після перемішування суміш збивають
    1....2 хвилини, при цьому компоненти беруть за наступним співвідношенням, мас. 90: сир кисломолочний 25...30 желатин 0,5...1 сироп кореню солодки 0,5...1 цукор 4...5 банан 9...10 гідролізат колагену 2...3 вершки 30...35 вода решта.
UAU202104616U 2021-08-10 2021-08-10 Спосіб виробництва мусу протекторної дії UA150617U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104616U UA150617U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Спосіб виробництва мусу протекторної дії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202104616U UA150617U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Спосіб виробництва мусу протекторної дії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA150617U true UA150617U (uk) 2022-03-09

Family

ID=89902651

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202104616U UA150617U (uk) 2021-08-10 2021-08-10 Спосіб виробництва мусу протекторної дії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA150617U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN105053187B (zh) 一种椰子味发酵乳及其制备方法
CN101107964A (zh) 一种草莓脆皮雪糕及其生产方法
CN102318684B (zh) 一种奶酪粉及其制备方法
CN101069540A (zh) 一种脆皮雪糕及其生产方法
CN111869784A (zh) 一种运动达人冰淇淋及其制备工艺
Fedosova et al. Apple pectin and natural honey in the closed milk processing cycle
KR100324617B1 (ko) 뽕잎을 주재로 한 아이스크림류의 제조방법
CN101107965A (zh) 一种胡萝卜脆皮雪糕及其生产方法
CN107173518A (zh) 一种糯米低脂冰淇淋及其制备方法
CN106417879A (zh) 酸奶冰淇淋及其制备方法
UA150617U (uk) Спосіб виробництва мусу протекторної дії
CN102232463A (zh) 一种利用天然原料制成的软质冻酸奶及其制作方法
JPS6342659A (ja) 含油ゼリ−食品
CN108634086A (zh) 一种藜麦冰淇淋及其制备方法
RU2765011C1 (ru) Способ получения сладкого эмульсионного соуса
RU2807062C1 (ru) Десерт овсяный с пюре красного апельсина и мюсли "красный апельсин и мюсли"
CN104431275B (zh) 一种三文鱼冰激凌及其加工方法
RU2814620C1 (ru) Способ получения взбитого кисломолочного ягодного десерта
UA150616U (uk) Спосіб виробництва полуничного мусу протекторної дії
RU2799607C1 (ru) Десерт шоколадный "puronero"
RU2820833C2 (ru) Кисломолочный ягодный десерт
RU2807064C1 (ru) Десерт кокосовый с попкорном шоколад-кокос "попкорн"
RU2807063C1 (ru) Десерт фруктово-ягодный и способ его получения
EP3944768B1 (en) Functional ice cream with low fat content and process for obtaining it
JPS59187734A (ja) ゲル状発酵乳食品