UA134861U - Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів - Google Patents

Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів Download PDF

Info

Publication number
UA134861U
UA134861U UAU201812633U UAU201812633U UA134861U UA 134861 U UA134861 U UA 134861U UA U201812633 U UAU201812633 U UA U201812633U UA U201812633 U UAU201812633 U UA U201812633U UA 134861 U UA134861 U UA 134861U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
chips
production
product
blanching
temperature
Prior art date
Application number
UAU201812633U
Other languages
English (en)
Inventor
Катерина Сергіївна Колодязна
Інна Миколаївна Зінченко
Original Assignee
Національний Університет Харчових Технологій
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Національний Університет Харчових Технологій filed Critical Національний Університет Харчових Технологій
Priority to UAU201812633U priority Critical patent/UA134861U/uk
Publication of UA134861U publication Critical patent/UA134861U/uk

Links

Landscapes

  • Preparation Of Fruits And Vegetables (AREA)
  • Storage Of Fruits Or Vegetables (AREA)

Abstract

Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів включає послідовне миття, інспектування, очищення, нарізання, сушіння, охолодження, пакування. Нарізані коренеплоди бланшують при температурі 50…110 °C протягом 1…15 хв.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, зокрема харчоконцентратної галузі, а саме стосується виробництва снекової продукції.
Відомий спосіб виробництва чипсів із рослинної сировини, є виробництво сушених білих коренів, описане в книзі: Поморцева Т.И. Технология хранения и переработки плодоовощной продукции: Учебник для нач. проф. образования. - М.: ИРПО; Профобриздат, 2001. - 136 с. -С. 120, який передбачає миття, очищення, нарізання, сушіння при температурі не вище 60-65 "С.
Недоліком даного способу є те, що представлена сушена овочева продукція використовується лише як сировинний інгредієнт для приготування інших страв, а не повністю готовий до споживання продукт. Сушені білі коренеплоди характеризуються невисокими органолептичними та структурно-механічними показниками, внаслідок недостатньої термічної обробки, а саме: мають гіркуватий неприємний присмак та жорстку структуру.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, є вибраний за прототип спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів (Патент Мо 73159) ОА, Снєжкін Ю.Ф., Шапар Р.О.,
Гусарова О.В., Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів, опублікований 10.09.2012, Бюл.
Мо 17, 2012 р.), що включає послідовне миття, інспектування, очищення від шкірочки, нарізання, сушіння. Сушіння здійснюють конвективним способом у режимі низькотемпературного зневоднення при температурі сушильного агента 45...65 "С до залишкової вологості, яка не перевищує 895, охолоджують до температури 15...20 "С та герметично пакують. Нарізання здійснюють кружальцями і/або півкружальцями, і/або четвертинками завтовшки 0,6...1,5 мм.
Недоліком даного способу є те, що одержані у такий спосіб чипси також характеризуються невисокими органолептичними та структурно-механічними показниками, хоча і рекомендуються для вживання як самостійний продукт. Одержані чипси мають хрустку структуру, світлий колір, однак в них залишається неприємний трав'янистий присмак. Тому, представлену продукцію краще використовувати як сировинний компонент для приготування інших страв.
В основу корисної моделі поставлена задача вдосконалення способу виробництва чипсів, а також отримання продукту з високими органолептичними та структурно-механічними показниками, який призначений для споживання широкими верствами населення.
Удосконалена технологія виробництва чипсів дозволяє реалізувати можливість розширення асортименту харчоконцентратної продукції, а також розширити асортимент сушених овочевих
Зо продуктів. Отриманий продукт буде повністю придатний до вживання без попередньої обробки.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів включає послідовне миття, інспектування, очищення, нарізання, сушіння, охолодження, пакування. Нарізані коренеплоди бланшують при температурі 50...110 С протягом 1...15 хв.
Як сировину для виробництва чипсів використовують білі коренеплоди, які за своїм складом містять легкозасвоювані вуглеводи, білки, крохмаль, клітковину, пектинові речовини, а також різні ферменти і органічні кислоти. Лікарська цінність їх полягає у багатому мінеральному складі, вмісті вітамінів, великій кількості ефірної олії. Коренеплоди мають високу харчову та низьку енергетичну цінність.
Головною проблемою переробки білих коренеплодів є їх невисокі органолептичні та структурно-механічні показники, що обмежує їх використання для широкого асортименту продуктів. Тому найбільш оптимальним способом попередньої обробки коренеплодів є бланшування, що забезпечує прискорення структурного перетворення сировини з одночасним формуванням заданих органолептичних показників якості.
Процес бланшування сприяє видаленню повітря із тканин і припиняє дію окиснювальних ферментів, які руйнують вітаміни, а також викликають псування продукту при зневодненні та в період зберігання. Сушені овочі, піддані бланшуванню, мають більшу стійкість при зберіганні, оскільки при бланшуванні частково знищуються мікроорганізми, головним чином з поверхні овочів. Окрім того, змінюється пружність тканин коренеплодів. Даний вид попередньої обробки усуває неприємний трав'янистий присмак у готовому продукті, за рахунок дифузії у воду речовин, які надають гіркоту.
Здійснення бланшування сировини при температурі 50-110 С протягом 1-15 хвилин призводить до змін структурно-механічних властивостей продукту: розм'якшуються тканини коренеплоду, за рахунок послаблення зв'язків між рослинними клітинами, внаслідок часткової деструкції клітинних стінок. Це надає потрібну крихкість в готовому продукті після сушіння.
Окрім того, збільшується проникність самих клітин, оскільки при нагріванні проходить частковий гідроліз нерозчинної целюлози, яка входить до складу клітинних оболонок, до розчинної геміцелюлози. Таким чином, клітинні оболонки стають більш доступними для дифузії у воду речовин, які надають гіркоту. Цей режим дозволяє отримати продукт 3 високими органолептичними та структурно-механічними показниками. Якщо бланшування здійснювати бо при температурах нижче 50 "С, то процес гідротермічного оброблення коренеплодів йде не повною мірою, що підтверджується органолептичними та структурно-механічними показниками: чипси залишаються твердими та мають трав'янистий присмак. Збільшення температури бланшування білих коренеплодів вище 110 "С призводить до погіршення органолептичних та фізико-хімічних показників через надмірне розварювання продукту і не є доцільним з точки зору енергоємності способу та харчової цінності продукту. При бланшуванні менше 1 хвилини процес послаблення міжклітинних зв'язків йде повільно і в результаті отримують чипси з низькими структурно-механічними показниками. При збільшенні часу бланшування білих коренеплодів понад 15 хвилин відбувається процес надмірного розм'якшення структури чипсів, після сушіння вони стають занадто крихкими, погіршуються їх органолептичні показники.
Даний спосіб дозволяє отримати чипси, які складають гарну альтернативу популярним картопляним чипсам, разом з тим, є високоякісним натуральним продуктом харчування, що має високі смакові властивості. Технологія виробництва таких чипсів дозволяє отримати низькокалорійних продукт, зберегти корисні властивості овочів, а також надати готовому продукту приємного аромату і смаку.
Спосіб здійснюється таким чином. Коренеплоди, які надходять на виробництво, сортують, калібрують, миють, інспектують, очищають від шкірки, промивають та доочищають.
Коренеплоди нарізують пластинами і бланшують при температурі 50...110 "С протягом 1...15 хв. Оброблену сировину сушать, охолоджують, інспектують, відбираючи шматочки з дефектами (залишки шкірки, вічка, чорні плями), сортують, дозують, упаковують і направляють на зберігання.
Реалізація способу, що заявляється, пояснюється конкретним прикладом його здійснення (Таблиця 1)
Таблиця 1
Назва сировини та показників технологічного процесу й технологічного процесу
Пластинки легко розламуються, хрумкі. Отримані чипси мають кремовий колір,
Висновки цілісну структуру, виражений приємний смак і аромат. Трав'янистий присмак - відсутній
Як видно з наведених в таблиці даних, бланшування білих коренеплодів З хвилини при температурі 75...95 "С з подальшим сушінням забезпечує високі якісні показники та отримання повноцінного продукту, готового до вживання без попередньої кулінарної обробки.
Інші приклади здійснення способу надані в Таблиці 2.
Таблиця 2
Ме п/п Якісні показники снеків бланшування, бланшування,
Со) (хв.)
Міцні пластинки, важко розламуються, хрумкі. Мають 1 40 0,5 трав'янистий смак і запах, властивий сировині. Світло- кремовий колір, з буруватим відтінком по краях
Скручені пластинки, в міру крихкі, легко розламуються, хрумкі. Мають виражений приємний смак і аромат.
Колір - кремовий, рівномірний по всій поверхні продукту
Скручені пошкоджені пластинки, занадто крихкі, легко 5 130 18 розламуються, хрумкі. Мають приємний смак і запах, кремово-бурий колір. Структура пластинок пошкоджена під впливом температури
Коо)
Таким чином з таблиці видно, що саме спосіб, що пропонується, дозволяє поєднати у одному продукті гарні смакові і структурно-механічні властивості, а отже, отримати повноцінний продукт, готовий до вживання без попередньої кулінарної обробки.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів, який включає послідовне миття, інспектування, очищення, нарізання, сушіння, охолодження, пакування, який відрізняється тим, що нарізані коренеплоди бланшують при температурі 50...110 "С протягом 1...15 хв.
UAU201812633U 2018-12-19 2018-12-19 Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів UA134861U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812633U UA134861U (uk) 2018-12-19 2018-12-19 Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201812633U UA134861U (uk) 2018-12-19 2018-12-19 Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA134861U true UA134861U (uk) 2019-06-10

Family

ID=74306877

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201812633U UA134861U (uk) 2018-12-19 2018-12-19 Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA134861U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101214510B1 (ko) 곤드레 나물 블록의 제조방법
US5264238A (en) Method for manufacturing snack foods
KR0130434B1 (ko) 감잼조성물 및 그 제조방법
JPH0445769A (ja) 野菜含有スナック食品の製造方法
KR102086383B1 (ko) 과일을 이용한 퓨레 제조방법 및 이를 이용한 퓨레
RU2160996C1 (ru) Способ производства пищевого кондитерского продукта из овощей
CN104431229A (zh) 一种无糖果丹皮的制备方法
KR20160052525A (ko) 무설탕 과일잼 제조방법, 무설탕 과일잼 제조기 및 이를 이용한 무설탕 과일잼
UA134861U (uk) Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів
CN104770556A (zh) 一种桃片干及其制备工艺
KR102274917B1 (ko) 일반 무화과, 미숙과 그리고 저가 무화과를 이용한 품질향상 건조 무화과 및 분말 제조방법
UA134860U (uk) Спосіб виробництва чипсів з білих коренеплодів
KR101616404B1 (ko) 반건조 원물형 스낵 제조방법 및 이에 의한 원물형 스낵
KR100642797B1 (ko) 고구마를 이용한 가공식품의 제조방법
KR102145337B1 (ko) 단감 소 빵 제조방법
KR101972316B1 (ko) 천연 발효액을 이용한 기능성 컬러 배 말랭이의 제조방법, 그 방법에 의한 컬러 배 말랭이 및 컬러 배 말랭이 차
KR102211875B1 (ko) 곤드레 감자밥의 제조방법
JPH0335772A (ja) 冷凍フレンチフライドポテトの製造方法
KR101832745B1 (ko) 식물 혼합 가공물의 제조방법
Kalse et al. New insights into post-harvest technology and value addition of jackfruit: A review
KR102464266B1 (ko) 궁채 장아찌 및 이의 제조방법
CN108236008A (zh) 一种甜龙竹鲜笋的保鲜方法
Bharathkumar et al. A study on fruit preparation on quality of fig fruits (cv. Bellary) osmotic-dehydrated under solar tunnel dryer
KR20040110307A (ko) 건무화과 가공제품의 제조방법
FR2560012A1 (fr) Produits alimentaires deshydrates et leur procede de fabrication