UA124231C2 - Силовий перемикач для силового ступінчастого перемикача, а також основний перемикач тривалого навантаження і роз'єднувач для нього - Google Patents

Силовий перемикач для силового ступінчастого перемикача, а також основний перемикач тривалого навантаження і роз'єднувач для нього Download PDF

Info

Publication number
UA124231C2
UA124231C2 UAA201803216A UAA201803216A UA124231C2 UA 124231 C2 UA124231 C2 UA 124231C2 UA A201803216 A UAA201803216 A UA A201803216A UA A201803216 A UAA201803216 A UA A201803216A UA 124231 C2 UA124231 C2 UA 124231C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
contact
primary
switch
contacts
rotation
Prior art date
Application number
UAA201803216A
Other languages
English (en)
Inventor
Едуард Шмід
Эдуард ШМИД
Сільке Вреде
Сильке Вреде
Грегор Вільхельм
Грегор ВИЛЬХЕЛЬМ
Крістіан Хаммер
Кристиан Хаммер
Original Assignee
Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх, Машиненфабрик Райнхаузен Гмбх filed Critical Машіненфабрік Райнхаузен Гмбх
Publication of UA124231C2 publication Critical patent/UA124231C2/uk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H50/00Details of electromagnetic relays
    • H01H50/54Contact arrangements
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0016Contact arrangements for tap changers
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01FMAGNETS; INDUCTANCES; TRANSFORMERS; SELECTION OF MATERIALS FOR THEIR MAGNETIC PROPERTIES
    • H01F29/00Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00
    • H01F29/02Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00 with tappings on coil or winding; with provision for rearrangement or interconnection of windings
    • H01F29/04Variable transformers or inductances not covered by group H01F21/00 with tappings on coil or winding; with provision for rearrangement or interconnection of windings having provision for tap-changing without interrupting the load current
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • HELECTRICITY
    • H01ELECTRIC ELEMENTS
    • H01HELECTRIC SWITCHES; RELAYS; SELECTORS; EMERGENCY PROTECTIVE DEVICES
    • H01H9/00Details of switching devices, not covered by groups H01H1/00 - H01H7/00
    • H01H9/0005Tap change devices
    • H01H9/0027Operating mechanisms

Abstract

Перемикач (10) для перемикального пристрою (11), зокрема основний перемикач тривалого навантаження або роз'єднувач для силового перемикача силового ступінчастого перемикача (12) містить: відвідний контакт (13), первинний нерухомий контакт (14), вторинний нерухомий контакт (15), первинний рухомий контакт (16), виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і первинного нерухомого контакту навколо осі обертання (21) і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він першою точкою (22) прилягання прилягає до відвідного контакту, а другою точкою (23) прилягання - до первинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів, вторинний рухомий контакт (17), виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і вторинного нерухомого контакту (15) навколо осі обертання (21) і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він третьою точкою (24) прилягання прилягає до відвідного контакту, а четвертою точкою (25) прилягання - до вторинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 15).

Description

Винахід стосується силового перемикача для силового ступеневого перемикача регульованого трансформатора, а також основного перемикача тривалого навантаження |і роз'єднувача для силового перемикача силового ступеневого перемикача та взагалі перемикача для перемикального пристрою.
У публікації СН 467 510 А описаний силовий перемикач для силового ступеневого перемикача. Цей відомий силовий перемикач для кожної під'єднуваної фази містить відвідний контакт, первинний нерухомий контакт, вторинний нерухомий контакт, первинний рухомий контакт і вторинний рухомий контакт. Первинний нерухомий контакт електропровідно з'єднаний із першим рухомим контактом селектора або первинним контактом селектора силового ступеневого перемикача. Вторинний нерухомий контакт електропровідно з'єднаний із другим рухомим контактом селектора або вторинним контактом селектора силового ступеневого перемикача. Кожен первинний рухомий контакт встановлений перпендикулярно центральному перемикальному валу силового ступеневого перемикача з можливістю лінійного переміщення і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту і відповідного первинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів. Кожен вторинний рухомий контакт встановлений перпендикулярно перемикальному валу з можливістю лінійного переміщення і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту і відповідного вторинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він відокремлений від цих контактів.
Цей відомий силовий перемикач містить також подвійний важіль, нерухому вісь і кулачковий ролик, а також для кожного рухомого контакту нерухому цапфу і рухому вісь. Подвійний важіль своїм центром встановлений із можливістю обертання на нерухомій осі, на кожному з його вільних торців встановлена рухома вісь, а на одній стороні встановлений кулачковий ролик, розміщений між однією з рухомих осей і нерухомою віссю. Кулачковий ролик напрямляють по контуру кулачкового диска силового ступеневого перемикача. Кулачковий диск нерухомо встановлений на перемикальному валу силового ступеневого перемикача. Кожен рухомий контакт встановлений із можливістю обертання на відповідній рухомій осі; у ньому виконаний прямий паз, в якому встановлена відповідна цапфа. Завдяки такій конструкції обертальний рух перемикального валу перетворюється на прямолінійне переміщення рухомих контактів.
Зо Виходячи з цього, пропонуються предмети незалежних пунктів формули винаходу.
Переважні та вдосконалені форми виконання описані у залежних пунктах формули винаходу.
Згідно з першим аспектом винаходу перемикач для перемикального пристрою або в перемикальному пристрої містить - відвідний контакт; - первинний нерухомий контакт; - вторинний нерухомий контакт; - первинний рухомий контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і первинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він прилягає першою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання до відвідного контакту, а другою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання до первинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів; - вторинний рухомий контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і вторинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він третьою точкою прилягання прилягає до відвідного контакту, а четвертою точкою прилягання - до вторинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів.
Оскільки у запропонованому перемикачі рухомі контакти виконані з можливістю обертання, принаймні деякі з деталей редуктора, необхідних згідно з публікацією СН 467 510 А для перетворення обертального руху перемикального валу на прямолінійне переміщення рухомих контактів, є непотрібними. Таким чином, можна значно спростити конструкцію запропонованого перемикача.
У цій заявці на патент формулювання типу "А з'єднане з В" відповідає формулюванню типу "А приєднане до В"; формулювання типу "А з'єднане з В" охоплює значення "А електропровідно безпосередньо з'єднане з В" і "А електропровідно опосередковано, тобто через С, з'єднане з В", а формулювання типу "А підключене до В" має значення "А електропровідно безпосередньо з'єднане з В".
Переважно відвідний контакт приєднаний або приєднують і зокрема підключений або 60 підключають до маси або потенціалу землі, або до нульової точки схеми з'єднання зіркою, або до вершини схеми з'єднання трикутником, або до відводу перемикального пристрою. Відвід, в свою чергу, може бути приєднаний і зокрема підключений, наприклад, до маси або потенціалу землі або до нульової точки схеми з'єднання зіркою, або до вершини схеми з'єднання трикутником.
Запропонований перемикач у разі необхідності може бути виконаний будь-яким чином, наприклад у вигляді основного перемикача тривалого навантаження або роз'єднувача для силового перемикача або в силовому перемикачі силового ступеневого перемикача.
Основний перемикач тривалого навантаження у силовому перемикачі зазвичай включений паралельно принаймні одному вакуумному перемикальному елементу силового перемикача для підвищення максимально допустимого струмового навантаження силового перемикача.
Роз'єднувач у силовому перемикачі зазвичай здійснює послідовне перемикання на принаймні один вакуумний перемикальний елемент силового перемикача для підвищення діелектричної пробивної міцності силового перемикача.
Переважно відвідний контакт, нерухомі контакти і рухомі контакти встановлені або встановлюють на рамі перемикального пристрою. Рама може бути виконана з однієї деталі або містити принаймні дві частини. Якщо перемикач є основним перемикачем тривалого навантаження або роз'єднувачем для силового перемикача або у силовому перемикачі, рама силового перемикача переважно містить контактний циліндр, зокрема виконаний у формі масляного резервуара, як першу частину рами і каркас блока силового перемикача як другу частину рами, з'єднану з першою частиною рами. Переважно відвідний контакт і нерухомі контакти розміщені або розміщують і зокрема закріплюють на першій частині, а рухомі контакти розміщені або розміщують і зокрема встановлюють на другій частині рами. Каркас зазвичай зверху вставляють у контактний циліндр і закріплюють на ньому у верхній крайовій зоні.
Переважно первинний нерухомий контакт приєднаний або приєднують і зокрема підключений до первинного головного проводу перемикального пристрою, а вторинний нерухомий контакт - до вторинного головного проводу перемикального пристрою. Кожен головний провід, у свою чергу, приєднаний або може бути приєднаний і зокрема підключений, наприклад, до мережного проводу, з'єднаного з фазою мережі змінного струму, або до первинної чи вторинної сторони трансформатора, або до нульової точки схеми з'єднання
Зо зіркою, або до вершини схеми з'єднання трикутником.
Може бути вказано, що - перша спряжена точка, до якої прилягає перша точка прилягання на відвідному контакті, розміщена на відстані від другої спряженої точки, до якої прилягає третя точка прилягання на відвідному контакті; вісь обертання розміщена симетрично між цими спряженими точками.
Може бути вказано, що - відвідний контакт виконаний монолітним; - первинний нерухомий контакт виконаний монолітним і зокрема встановлений нерухомо відносно відвідного контакту; - вторинний нерухомий контакт виконаний монолітним і зокрема встановлений нерухомо відносно відвідного контакту; - первинний рухомий контакт виконаний монолітним; - вторинний рухомий контакт виконаний монолітним.
У цій заявці на патент поняття "монолітний" має значення "суцільний" або "виконаний у формі однієї частини або деталі".
Якщо при цьому, наприклад, відвідний контакт підключений до відводу перемикального пристрою, первинний нерухомий контакт - до первинного головного проводу, а вторинний нерухомий контакт - до вторинного головного проводу перемикального пристрою, можна особливо ефективно мінімізувати втрати в ланцюгу струму.
Може бути вказано, що - у першому кінцевому положенні первинного рухомого контакту перша і друга точки прилягання розташовані на першій з'єднувальній прямій; - перша з'єднувальна пряма орієнтована непаралельно або перпендикулярно, або перехресно відносно осі обертання.
У цій патентній заявці формулювання типу "А орієнтована перпендикулярно В" охоплює значення "А перетинає В під кутом 907" ї "А орієнтована перехресно відносно В, а нормальні площини А і В є ортогональними".
Якщо, наприклад, вісь обертання орієнтована вертикально, перша з'єднувальна пряма може бути орієнтована переважно горизонтально, а осі обертання перетинають її або простягаються повз неї. бо Проте, можливо також, що перша з'єднувальна пряма паралельна осі обертання.
Може бути вказано, що - у першому кінцевому положенні перша і друга точки прилягання розташовані на першій з'єднувальній прямій і обмежують першу з'єднувальну ділянку; - перша з'єднувальна пряма і вісь обертання перетинаються, і їх точка перетинання розташована поза першою з'єднувальною ділянкою або всередині першої з'єднувальної ділянки, або перша з'єднувальна пряма і вісь обертання перехрещені, і основа перпендикуляра до першої з'єднувальної прямої розташована поза першою з'єднувальною ділянкою або всередині першої з'єднувальної ділянки.
Запропонований перемикач у разі необхідності може бути виконаний будь-яким чином, наприклад як основний перемикач тривалого навантаження для силового перемикача або в силовому перемикачі силового ступеневого перемикача, або як роз'єднувач для силового перемикача або в силовому перемикачі силового ступеневого перемикача, і/або містити, наприклад, принаймні один додатковий відвідний контакт і/або принаймні один додатковий первинний нерухомий контакт, і/або принаймні один додатковий первинний рухомий контакт, іМабо принаймні один додатковий вторинний нерухомий контакт, і/або принаймні один додатковий вторинний рухомий контакт.
Може бути вказано, що - у першому кінцевому положенні вторинного рухомого контакту третя і четверта точки прилягання розташовані на другій з'єднувальній прямій; - друга з'єднувальна пряма непаралельна або перпендикулярна, або перехрещена з віссю обертання.
Якщо, наприклад, вісь обертання орієнтована вертикально, друга з'єднувальна пряма переважно може бути орієнтована горизонтально і перетинати вісь обертання або простягатися повз неї.
Проте, можливо, що друга з'єднувальна пряма паралельна осі обертання.
Може бути вказано, що - у першому кінцевому положенні третя і четверта точки прилягання розташовані на другій з'єднувальній прямій і обмежують другу з'єднувальну ділянку; - друга з'єднувальна пряма і вісь обертання перетинаються, і їх точка перетинання розташована поза другою з'єднувальною ділянкою або всередині другої з'єднувальної ділянки, або друга з'єднувальна пряма і вісь обертання перехрещені, і основа перпендикуляра до другої з'єднувальної прямої розташована поза другою з'єднувальною ділянкою або всередині другої з'єднувальної ділянки.
Може бути вказано, що - відвідний контакт і вісь обертання розміщені симетрично між нерухомими контактами.
Може бути вказано, що запропонований перемикач містить - принаймні один додатковий первинний рухомий контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і первинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту і первинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів; і/або - принаймні один додатковий вторинний рухомий контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і вторинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення у перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту і вторинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів.
За допомогою додаткових рухомих контактів в разі необхідності можна покроково збільшувати максимально допустиме струмове навантаження або діелектричну пробивну міцність перемикача за принципом модульної або блочної системи. Переважно рухомі контакти мають однакову конструкцію.
Може бути вказано, що - рухомі контакти електропровідно з'єднані між собою.
Проте, можливо, що рухомі контакти гальванічно відокремлені один від одного.
Може бути вказано, що запропонований перемикач містить - принаймні один первинний дугогасний контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і первинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він п'ятою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання прилягає до відвідного контакту, а шостою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання прилягає до первинного нерухомого контакту, і в друге 60 кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів;
причому - первинні рухомі контакти і первинні дугогасні контакти виконані з можливістю спільного обертання і встановлення принаймні одного з первинних дугогасних контактів у перше кінцеве положення перед первинними рухомими контактами і його виведення із цього положення первинних рухомих контактів.
Переважно первинний дугогасний контакт, називаний також первинним захисним контактом, принаймні на одній ділянці прилягання, яка містить п'яту точку прилягання або оточує її, і/або на ділянці прилягання, яка містить шосту точку прилягання або оточує її, є стійкішим до обгоряння і/або до утворення електродуги, ніж на інших ділянках і/або ніж відповідні ділянки прилягання первинних рухомих контактів. Цього досягають, наприклад, за рахунок того, що його виконують із матеріалу, такого як, наприклад, вольфрамо-мідний сплав (МУСи), який має вищу точку плавлення порівняно з матеріалом первинних рухомих контактів, наприклад, міддю. Переважно лише кожна його ділянці прилягання виконана з цього матеріалу, а всі його інші ділянки виконані з того самого матеріалу, що первинні рухомі контакти.
Переважно первинний дугогасний контакт виконаний монолітним. Якщо лише кожна його ділянка прилягання виконана з цього матеріалу з вищою точкою плавлення, решта його ділянок і кожна ділянка прилягання в кожному випадку є монолітними, і кожна ділянка прилягання утворена накладкою із цього матеріалу, яка, наприклад, напаяна або прикручена до інших ділянок.
Може бути вказано, що - передбачено один первинний дугогасний контакт і принаймні два первинних рухомих контакти; - первинні рухомі контакти і первинний дугогасний контакт встановлені пакетом один на інший таким чином, що кількість первинних рухомих контактів на одній стороні первинного дугогасного контакту максимум на одиницю перевищує кількість первинних рухомих контактів на протилеглій стороні первинного дугогасного контакту.
Таким чином, первинний дугогасний контакт розміщений посередині або якнайближче до середини пакету із первинних рухомих контактів.
Може бути вказано, що
Зо - передбачено два первинних дугогасних контакти і принаймні один первинний рухомий контакт; - первинні рухомі контакти і первинні дугогасні контакти встановлені пакетом один на інший таким чином, що первинні рухомі контакти розміщені між первинними дугогасними контактами.
Може бути вказано, що запропонований перемикач містить - принаймні один вторинний захисний контакт або вторинний дугогасний контакт, виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту і вторинного нерухомого контакту навколо осі обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він сьомою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання прилягає до відвідного контакту, а восьмою точкою контакту або точкою дотику, або точкою прилягання прилягає до вторинного нерухомого контакту, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів; причому - вторинні рухомі контакти і вторинні дугогасні контакти виконані з можливістю спільного обертання і встановлення принаймні одного з вторинних дугогасних контактів у перше кінцеве положення перед вторинними рухомими контактами і його виведення із положення після вторинних рухомих контактів.
Форми виконання первинного дугогасного контакту аналогічно є чинними також для вторинного дугогасного контакту, називаного також вторинним захисним контактом.
Може бути вказано, що - передбачено один вторинний дугогасний контакт і принаймні два вторинних рухомих контакти; - вторинні рухомі контакти і вторинний дугогасний контакт встановлені пакетом один на інший таким чином, що кількість вторинних рухомих контактів на одній стороні вторинного дугогасного контакту щонайбільше на одиницю перевищує кількість вторинних рухомих контактів на протилеглій стороні вторинного дугогасного контакту.
Може бути вказано, що - передбачено два вторинних дугогасних контакти і принаймні один вторинний рухомий контакт; - вторинні рухомі контакти і вторинні дугогасні контакти встановлені пакетом один на інший таким чином, що вторинні рухомі контакти розміщені між вторинними дугогасними контактами. 60 Може бути вказано, що
- кожен дугогасний контакт у другому кінцевому положенні встановлений відносно відповідних рухомих контактів таким чином, що його точки прилягання видаються вперед відносно точок прилягання цих рухомих контактів.
Може бути вказано, що - дугогасні контакти електропровідно з'єднані з рухомими контактами. - Може бути вказано, що запропонований перемикач містить контактотримач, на якому розміщені рухомі контакти і/(або дугогасні контакти, встановлений з можливістю обертання навколо осі обертання відносно відвідного контакту і нерухомих контактів.
Може бути вказано, що - контактотримач містить першу несучу пластину, виконану або встановлену з можливістю обертання навколо осі обертання; - рухомі контакти і/або дугогасні контакти розміщені і зокрема встановлені на першій несучій пластині.
Переважно перша несуча пластина орієнтована перпендикулярно осі обертання і/або паралельно першій з'єднувальній прямій.
Може бути вказано, що - контактотримач містить другу несучу пластину, виконану або встановлену з можливістю обертання навколо осі обертання; - рухомі контакти і/або дугогасні контакти розміщені і зокрема встановлені на другій несучій пластині.
Переважно друга несуча пластина встановлена і зокрема закріплена на першій несучій пластині.
Переважно друга несуча пластина орієнтована перпендикулярно до осі обертання і/або паралельно другій з'єднувальній прямій.
Може бути вказано, що - несучі пластини паралельні одна одній; - рухомі контакти і/або дугогасні контакти розміщені між несучими пластинами.
Може бути вказано, що - кожен рухомий контакт і/або кожен дугогасний контакт встановлені на контактотримачі з
Зо можливістю створення пружного попереднього натягу в першому кінцевому положенні відносно відвідного контакту і відповідного нерухомого контакту.
Може бути вказано, що - вісь обертання розміщена паралельно і зокрема на відстані від перемикального валу для приведення в дію перемикача, який зокрема є частиною перемикального пристрою.
Може бути вказано, що - вісь обертання розміщена ближче до першої і другої спряжених точок, аніж до перемикального валу, або відстані осі обертання від першої і другої спряжених точок є меншими, ніж відстань між віссю обертання і перемикальним валом.
Може бути вказано, що - вісь обертання розміщена симетрично між перемикальним валом і відвідним контактом.
Згідно з другим аспектом винаходу пропонується силовий перемикач для силового ступеневого перемикача або в силовому ступеневому перемикачі регульованого трансформатора, що містить - основний перемикач тривалого навантаження, виконаний згідно з першим або третім, або четвертим аспектом, і/або роз'єднувач, виконаний згідно з першим або третім, або четвертим аспектом; - первинний головний провід, який приєднаний і зокрема підключений до кожного первинного нерухомого контакту; - вторинний головний провід, який приєднаний і зокрема підключений до кожного вторинного нерухомого контакту.
Переважно запропонований силовий перемикач містить відвід, який приєднаний і зокрема підключений до кожного відвідного контакту. Переважно відвід приєднаний або приєднують і зокрема підключений до маси або потенціалу землі, або до нульової точки схеми з'єднання зіркою, або до вершини схеми з'єднання трикутником, або до спільного відводу силового ступеневого перемикача. Відвід, в свою чергу, може бути приєднаний і зокрема підключений, наприклад, до маси або потенціалу землі або до нульової точки схеми з'єднання зіркою, або до вершини схеми з'єднання трикутником.
Переважно первинний головний провід приєднаний або приєднують і зокрема підключений до первинного контакту селектора силового ступеневого перемикача і/або вторинний головний 60 провід - до вторинного контакту селектора силового ступеневого перемикача.
Може бути вказано, що запропонований силовий перемикач містить - основний перемикач тривалого навантаження; - первинний головний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим первинними головними відводами; - вторинний головний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим вторинним головними відводами для підключення; причому - перший первинний головний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із первинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або виконаний із можливістю електропровідного з'єднання з первинним контактом селектора; - перший вторинний головний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із вторинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або може бути електропровідно з'єднаний із вторинним контактом селектора; - другий первинний головний вивід для підключення і другий вторинний головний вивід для підключення електропровідно з'єднані з відвідним контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або відводу, і/або можуть бути електропровідно з'єднані з відводом для підключення.
Може бути вказано, що запропонований силовий перемикач містить - роз'єднувач; - первинний головний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим первинними головними виводами для підключення; - вторинний головний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим вторинними головними виводами для підключення; причому - перший первинний головний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із первинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або може бути електропровідно з'єднаний із первинним контактом селектора; - перший вторинний головний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із вторинним нерухомим контактом основного перемикач тривалого навантаження і/або може бути
Зо електропровідно з'єднаний із вторинним контактом селектора; - первинний нерухомий контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із другим первинним головним виводом для підключення; - вторинний нерухомий контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із другим вторинним головним виводом для підключення; - відвідний контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із відводом і/або може бути електропровідно з'єднаний із відводом для підключення.
Може бути вказано, що запропонований силовий перемикач містить - основний перемикач тривалого навантаження; - первинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим первинними допоміжними виводами для підключення; - вторинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим вторинними допоміжними виводами для підключення; причому - перший первинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із первинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або із першим первинним головним виводом для підключення і/або може бути електропровідно з'єднаний із первинним контактом селектора; - перший вторинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із вторинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або першим вторинним головний виводом для підключення і/або може бути електропровідно з'єднаний із вторинним контактом селектора; - другий первинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із другим первинним головним виводом для підключення; - другий вторинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із другим вторинним головним виводом для підключення.
Може бути вказано, що запропонований силовий перемикач містить - роз'єднувач; - первинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим первинними допоміжними виводами для підключення;
- вторинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент із першим і другим вторинними допоміжними виводами для підключення; причому - перший первинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із первинним нерухомим контактом основного перемикача тривалого навантаження і/або першим первинним головним виводом для підключення, і/або може бути електропровідно з'єднаний із первинним контактом селектора; - перший вторинний допоміжний вивід для підключення електропровідно з'єднаний із вторинним нерухомим контактом основного перемикач тривалого навантаження і/або першим вторинним головним виводом для підключення, і/або може бути електропровідно з'єднаний із вторинним контактом селектора; - первинний нерухомий контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із другим первинним допоміжним виводом для підключення; - вторинний нерухомий контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із другим вторинним допоміжним виводом для підключення; - відвідний контакт роз'єднувача електропровідно з'єднаний із відводом і/або може бути електропровідно з'єднаний із відводом для підключення.
Запропонований силовий перемикач у разі необхідності може бути виконаний будь-яким чином і містити, наприклад, принаймні один додатковий основний перемикач тривалого навантаження і/або принаймні один додатковий роз'єднувач, і/або принаймні один додатковий відвід, або принаймні один додатковий первинний головний провід, і/або принаймні один додатковий вторинний головний провід, і/або принаймні один додатковий первинний головний вакуумний перемикальний елемент, і/або принаймні один додатковий вторинний головний вакуумний перемикальний елемент, і/або принаймні один додатковий первинний роз'єднувач, іМабо принаймні один додатковий вторинний роз'єднувач, і/або принаймні один додатковий первинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент, і/(або принаймні один додатковий вторинний допоміжний вакуумний перемикальний елемент.
Згідно з третім аспектом винаходу запропонований перемикач для перемикального пристрою або в перемикальному пристрої, що містить - відвідний контакт; - нерухомий контакт; - принаймні два рухомих контакти, кожен із яких виконаний з можливістю обертання відносно відвідного контакту і/або нерухомого контакту і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він електропровідно з'єднаний із відвідним контактом і нерухомим контактом, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від нерухомого контакту і/або відвідного контакту; - дугогасний контакт, виконаний із можливістю переміщення відносно відвідного контакту іабо нерухомого контакту з можливістю встановлення в перше кінцеве положення, в якому він електропровідно з'єднаний із відвідним контактом і нерухомим контактом, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від нерухомого контакту і/або відвідного контакту; причому - рухомі контакти і дугогасний контакт виконані з можливістю спільного переміщення і встановлення дугогасного контакту в перше кінцеве положення перед рухомим контактом і його виведення із положення після рухомого контакту; - рухомі контакти і дугогасний контакт встановлені пакетом один на інший таким чином, що кількість рухомих контактів на стороні дугогасного контакту щонайбільше на одиницю перевищує кількість рухомих контактів на протилеглій стороні дугогасного контакту.
Згідно з четвертим аспектом винаходу запропонований перемикач для перемикального пристрою або в перемикальному пристрої, що містить - відвідний контакт; - нерухомий контакт; - принаймні один рухомий контакт, кожен із яких виконаний з можливістю обертання відносно відвідного контакту і/або нерухомого контакту і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він електропровідно з'єднаний із відвідним контактом і нерухомим контактом, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від нерухомого контакту і/або відвідного контакту; - два дугогасних контакти, кожен із яких виконаний з можливістю переміщення відносно відвідного контакту і/або нерухомого контакту і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він електропровідно з'єднаний із відвідним контактом і нерухомим контактом, і в друге 60 кінцеве положення, в якому він від'єднаний від нерухомого контакту і/або відвідного контакту;
причому - рухомі контакти і дугогасні контакти виконані з можливістю спільного переміщення і встановлення принаймні одного з дугогасних контактів у перше кінцеве положення перед рухомими контактами і його виведення із положення після рухомого контакту; - рухомі контакти і дугогасні контакти встановлені пакетом один на інший із можливістю розміщення рухомих контактів між дугогасними контактами.
Згідно з третім або четвертим аспектом запропонованого перемикача може бути вказано, що - кожен рухомий контакт і/або кожен дугогасний контакт у першому кінцевому положенні прилягає до відвідного контакту, а в другому кінцевому положенні від'єднаний від відвідного контакту; і/або - кожен рухомий контакт і/або кожен дугогасний контакт у першому кінцевому положенні прилягає до нерухомого контакту, а в другому кінцевому положенні від'єднаний від нерухомого контакту.
Переважно це електропровідне з'єднання у першому кінцевому положенні поліпшується і забезпечується шляхом притискання відповідного рухомого контакту або дугогасного контакту до відповідного відвідного контакту або нерухомого контакту.
У запропонованому згідно з третім або четвертим аспектом перемикачі може бути передбачено, що - кожен рухомий контакт і/або кожен дугогасний контакт з'єднаний із відвідним контактом або із нерухомим контактом електропровідним нерознімним і/або довготривалим з'єднанням.
Переважно це електропровідне нерознімне і/або довготривале з'єднання утворюється за допомогою ковзного з'єднання або гнучкого проводу, який, зокрема, закріплений на відповідних контактах шляхом виконання у формі суцільної з ними деталі або шляхом напаювання, або пригвинчування до них.
Запропонований згідно з третім або четвертим аспектом перемикач у разі необхідності може бути виконаний будь-яким чином і містити, наприклад, принаймні один додатковий відвідний контакт і/або принаймні один додатковий нерухомий контакт, і/або принаймні один додатковий дугогасний контакт.
Зо Переважно запропонований згідно з третім або четвертим аспектом перемикач виконаний аналогічно запропонованому першим аспектом перемикачу.
Форми виконання і пояснення до одного з аспектів винаходу, зокрема стосовно окремих ознак цього аспекту, аналогічно є також чинними відповідно для інших аспектів винаходу.
Далі форми виконання винаходу пояснюються докладніше на прикладах із посиланням на креслення. Проте, окремі ознаки, які випливають із цього, не обмежуються окремими формами виконання, а можуть бути пов'язані і/або скомбіновані з іншими описаними вище окремими ознаками і/або з окремими ознаками інших форм виконання. Подробиці на кресленнях слід розуміти як наведені лише для пояснення, але не для обмеження. Позиційні позначення, вказані в пунктах формули винаходу, жодною мірою не мають порушувати обсяг охорони, а лише вказують на зображені на кресленнях форми виконання.
На кресленнях наведено
Фіг. 1 Зображення в ізометричній проекції першої форми виконання основного перемикача тривалого навантаження для силового перемикача;
Фіг. 2 Вид зверху першої форми виконання силового перемикача у першому робочому положенні, який містить основний перемикач тривалого навантаження згідно з фіг. 1, і першої форми виконання силового ступеневого перемикача;
Фіг. З Силовий перемикач згідно з фіг. 2 у другому робочому положенні;
Фіг. 4 Зображення у перерізі фрагмента другої форми виконання основного перемикача тривалого навантаження;
Фіг. 5 Вид зверху другої форми виконання силового перемикача і другої форми виконання силового ступеневого перемикача.
На фіг. 1, 2 ї З схематично зображена перша форма виконання перемикача 10 для перемикального пристрою 11, який у даному прикладі є основним перемикачем тривалого навантаження 10 для силового перемикача 11 (фіг. 2-4) силового ступеневого перемикача 12 (фіг. 5), але може бути виконаний, наприклад, у формі роз'єднувача для силового перемикача 11. У цій формі виконання перемикач 10 містить відвідний контакт 13, первинний нерухомий контакт 14, вторинний нерухомий контакт 15, дванадцять первинних рухомих контактів 16, дванадцять вторинних рухомих контактів 17, первинний дугогасний контакт 18, вторинний дугогасний контакт 19 і контактотримач 20 із першою несучою пластиною 201 і другою несучою 60 пластиною 202 (на фіг. З не зображені).
Кожен первинний рухомий контакт 16 встановлений із можливістю обертання відносно відвідного контакту 13 і первинного нерухомого контакту 14 навколо осі обертання 21 і встановлення в перше кінцеве положення, яке зображене на фіг. 2, і друге кінцеве положення, яке зображене на фіг. 1, 3. У першому кінцевому положенні він своєю першою точкою прилягання 22 прилягає до першої спряженої точки відвідного контакту 13, а другою точкою прилягання 23 - до первинного нерухомого контакту 14, а в другому кінцевому положенні він від'єднаний від цих контактів 13, 14. Кожен вторинний рухомий контакт 17 встановлений з можливістю обертання відносно відвідного контакту 13 і вторинного нерухомого контакту 15 навколо осі обертання 21 і встановлення в перше кінцеве положення, яке зображене на фіг. 1, 3, і в друге кінцеве положення, яке зображене на фіг. 2. У першому кінцевому положенні він своєю третьою точкою прилягання 24 прилягає до другої спряженої точки відвідного контакту 13, четвертою точкою прилягання 25 - до вторинного нерухомого контакту 15, а в другому кінцевому положенні він від'єднаний від цих контактів 13, 15. Перша спряжена точка розміщена на відстані від другої спряженої точки, а вісь обертання 21 розміщена симетрично між цими спряженими точками.
Первинний дугогасний контакт 18 виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту 13 і первинного нерухомого контакту 14 навколо осі обертання 21 і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він своєю п'ятою точкою прилягання 26 прилягає до відвідного контакту 13, а шостою точкою прилягання 27 - до первинного нерухомого контакту 14, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів 13, 14. Вторинний дугогасний контакт 19 виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту 13 і вторинного нерухомого контакту 15 навколо осі обертання 21 і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він своєю сьомою точкою прилягання 28 прилягає до відвідного контакту 13, а восьмою точкою прилягання 29 прилягає до вторинного нерухомого контакту 15, і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів 13, 15. Перша точка прилягання 22 розміщена на відстані від третьої точки прилягання 24, а вісь обертання 21 розміщена симетрично між цими точками прилягання 22, 24.
Первинні рухомі контакти 16 і первинний дугогасний контакт 18 встановлені пакетом один на інший відносно первинного пакету контактів 16/18 із можливістю розміщення в кожному випадку
Зо шести первинних рухомих контактів 16 під і над первинним дугогасним контактом 18. Вторинні рухомі контакти 17 і вторинний дугогасний контакт 19 встановлені пакетом один на інший відносно вторинного пакету контактів 17/19 з можливістю розміщення в кожному випадку шести вторинних рухомих контактів 17 під і над вторинним дугогасним контактом 19. Рухомі контакти 16, 17 мають однакову конструкцію. Дугогасні контакти 18, 19 мають однакову конструкцію.
Контактотримач 20 містить важіль 30 (фіг. 3) із трьома У-подібно розміщеними плечима 301, 302, 303 та вилкою 31. Несучі пластини 201, 202 мають однакову конструкцію, встановлені паралельно і співвісно одна над одною та виготовлені з металу. Важіль 30 розміщений між несучими пластинами 201, 202 і прикріплений до них трьома болтами, які простягаються крізь вільні кінці обох бічних плечей 301, 302 і середню ділянку середнього плеча 303. Вилка 31 закріплена на важелі 30 між обома бічними плечима 301, 302 на відвернутій від середнього плеча 303 стороні і має поздовжній отвір, виконаний у видовженні середнього плеча 303 і відкритий на своєму зовнішньому, віддаленому від важеля 30 кінці. Штабелі контактів 16/18, 17/19 розміщені між несучими пластинами 201, 202 і за допомогою 2 х 2 напрямних пальців 32, вставлених крізь паралельні поздовжні отвори у штабелях контактів 16/18, 17/19 і виготовлених із металу, можуть переміщуватися по них. Вільний кінець середнього плеча 303 встановлений із можливістю обертання навколо осі обертання 21. Таким чином, несучі пластини 201, 202, а разом із ними також контактотримач 20, вилка 31 і штабелі контактів 16/18, 17/19 встановлені з можливістю обертання відносно відвідного контакту 13 і нерухомих контактів 14, 15 навколо осі обертання 21. Таким чином, штабелі контактів 16/18, 17/19 і контактотримач 20 утворюють односторонній важіль відносно осі обертання 21.
Штабелі контактів 16/18, 17/19 розміщені симетрично важелю 30 по обох сторонах середнього плеча 303 і своїми відверненими від точок прилягання зворотними поверхнями встановлені через натискні пружини (фіг. 4) на бічні плечі 301, 302. Внаслідок цього штабелі контактів 16/18, 17/19 розміщені на контактотримачі 20 таким чином, що вони в кожному випадку в своєму першому кінцевому положенні попередньо напружені відносно відвідного контакту 13 і відповідного нерухомого контакту 14, 15.
Кожен дугогасний контакт 18; 19 і відповідні рухомі контакти 16; 17 виконані та розміщені з можливістю обертання і встановлення відповідного дугогасного контакту 18; 19 у перше кінцеве положення перед його рухомими контактами 16; 17 і виведення його із положення після них. бо Для цього відповідний дугогасний контакт 18; 19 в другому кінцевому положенні відносно його рухомих контактів 16; 17 встановлений таким чином, що його точка прилягання 26, 27; 28, 29 видається над точками прилягання 22, 23; 24, 25 цих рухомих контактів 16; 17.
Відвідний контакт 13, нерухомі контакти 14, 15 і рухомі контакти 16, 17 виконані з міді. У цій формі виконання перша ділянка прилягання первинного дугогасного контакту 18, яка містить або оточує п'яту точку прилягання 26, і його друга ділянка прилягання, яка містить або оточує шосту точку прилягання 27, виконані зі сплаву ММСи, а його інші ділянки виконані з міді. В результаті ці його ділянки прилягання є стійкішими до обгоряння і/або до утворення електродуги, аніж його інші ділянки та відповідні ділянки прилягання первинних рухомих контактів 16. У цій формі виконання третя ділянка прилягання вторинного дугогасного контакту 19, яка містить або оточує сьому точку прилягання 28, і його четверта ділянка прилягання, яка містить або оточує восьму точку прилягання 29, виконані зі сплаву М/Си, а його інші ділянки виконані з міді. В результаті ці його ділянки прилягання є стійкішими до обгоряння і/або до утворення електродуги, аніж його інші ділянки та відповідні ділянки прилягання вторинних рухомих контактів 17. Усі контакти 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 є монолітними. Відвідний контакт 13 і вісь обертання 21 розміщені симетрично між нерухомими контактами 14, 15.
У кожного первинного нерухомого контакту 14 в першому кінцевому положенні перша і друга точки прилягання 22, 23 перебувають на першій з'єднувальній прямій 33, яка орієнтована перпендикулярно і перехресно до осі обертання 21, і обмежують першу з'єднувальну ділянку 34.
Основа перпендикуляра 35 до першої з'єднувальної прямої 33, тобто розміщена на першій з'єднувальній прямій 33 кінцева точка перпендикуляра між віссю обертання 21 і першою з'єднувальною прямою 33, перебуває поза першою з'єднувальною ділянкою 34 або всередині першої з'єднувальної ділянки 34. У кожного вторинного нерухомого контакту 15 у першому кінцевому положенні третя і четверта точки прилягання 24, 25 перебувають на другій з'єднувальній прямій 36, яка орієнтована перпендикулярно і перехресно до осі обертання 21, і обмежують другу з'єднувальну ділянку 37. Основа перпендикуляра 38 до другої з'єднувальної прямої 36, тобто розміщена на другій з'єднувальній прямій 36 кінцева точка перпендикуляра між віссю обертання 21 і другою з'єднувальною прямою 36, перебуває поза другою з'єднувальною ділянкою 37 або всередині другої з'єднувальної ділянки 37. На фіг. 2 і З схематично зображені також перша форма виконання силового перемикача 11 і перша форма виконання силового
Зо ступеневого перемикача 12.
У цій формі виконання силовий ступеневий перемикач 12 містить силовий перемикач 11, перемикальний вал 39 для приведення в дію основного перемикача тривалого навантаження 10 і контактний циліндр 40, крізь який коаксіально простягається перемикальний вал 39. Відвідний контакт 13 ії нерухомі контакти 14, 15 прокладені крізь контактний циліндр 40 і закріплені на ньому. Вісь обертання 21 розміщена паралельно перемикальному валу 39 симетрично між перемикальним валом 39 і відвідним контактом 13 і ближче до першої і другої спряжених точок, аніж до перемикального валу 39. Перемикальний вал 39, вісь обертання 21 і середня точка між спряженими точками перебувають на одній прямій.
У цій формі виконання силовий перемикач 11 містить базову плиту 41 (на фіг. 3, 5 не зображена) не зображеного докладно каркасу, трикутний ведучий елемент 42 і повідцевий ролик 43. Перемикальний вал 39 і важіль 30 встановлені на базовій плиті 41 з можливістю обертання. Ведучий елемент 42 нерухомо встановлений на перемикальному валу 39, а на одному з його кутів встановлений повідцевий ролик 43. Повіддевий ролик 43 розміщений з можливістю переміщення у поздовжньому отворі вилки 31, завдяки чому обертання перемикального валу 39 через ведучий елемент 42, повідцевий ролик 43 і вилку 31 спричиняє обертання важеля 30 проти стрілки годинника навколо осі обертання 21, і цей обертальний рух через три болти, несучі пластини 201, 202 і чотири напрямних пальці 32 передається на пакети контактів 16/18, 17/19.
На фіг. 2 зображений силовий перемикач 11 у першому робочому положенні, в якому повідцевий ролик 43 розміщений на зовнішньому кінці поздовжнього отвору вилки 31, первинний пакет контактів 16/18 перебуває в своєму першому кінцевому положенні, а вторинний пакет контактів 17/19 - у своєму другому кінцевому положенні. Повідцевий ролик 43 натискає на первинний нерухомий контакт 14 поблизу стінки отвору і таким чином притискає первинний пакет контактів 16/18 через два підпорядкованих йому напрямних пальці 32 до відвідного контакту 13 і первинного нерухомого контакту 14. Від'єднаний від відвідного контакту 13 ї вторинного нерухомого контакту 15 вторинний пакет контактів 17/19 під дією підпорядкованих йому натискних пружин притискається до двох підпорядкованих йому напрямних пальців 32. Таким чином, рухомі контакти 16, 17 електропровідно з'єднані між собою і з дугогасними контактами 18, 19.
На фіг. З зображений силовий перемикач 11 у другому робочому положенні, в якому повідцевий ролик 43, як у першому робочому положенні, розміщений у зовнішньому кінці поздовжнього отвору вилки 31, вторинний пакет контактів 17/19 перебуває в своєму першому кінцевому положенні, а первинний пакет контактів 16/18 - у своєму другому кінцевому положенні. Повідцевий ролик 43, на відміну від першого робочого положення, натискає на ближчу до вторинного нерухомого контакту 15 стінку отвору і таким чином притискає вторинний пакет контактів 17/19 через два підпорядкованих йому напрямних пальці 32 до відвідного контакту 13 і вторинного нерухомого контакту 15. Від'єднаний від відвідного контакту 13 і первинного нерухомого контакту 14 первинний пакет контактів 16/18 притискається підпорядкованими йому натискними пружинами (фіг. 4) до двох підпорядкованих йому напрямних пальців 32. Таким чином, рухомі контакти 16, 17 електропровідно з'єднані між собою і з дугогасними контактами 18, 19.
При переміщенні силового перемикача 11 шляхом обертання перемикального валу 39 проти стрілки годинника із першого робочого положення в друге робоче положення друга точка прилягання 23 і шоста точка прилягання 27 швидше від'єднуються від первинного нерухомого контакту 14, ніж п'ята точка прилягання 26 від відвідного контакту 13, оскільки вони більше віддалені від осі обертання 21 в радіальному напрямку, ніж п'ята точка прилягання 26. З іншої сторони ситуація є аналогічною: при переміщенні силового перемикача 11 шляхом обертання перемикального валу 39 за стрілкою годинника із другого в перше робоче положення четверта точка прилягання 25 і восьма точка прилягання 29 швидше від'єднуються від вторинного нерухомого контакту 15, аніж сьома точка прилягання 28 від відвідного контакту 13, оскільки вона більше віддалена від осі обертання 21 в радіальному напрямку, ніж сьома точка прилягання 28. В результаті електричні дуги утворюються насамперед у шостій і восьмій точках прилягання 27, 29, а також на відповідних, оточуючих їх другій і четвертій ділянках прилягання, тому в альтернативній формі виконання можна відмовитися від застосування сплаву СИМУ для виготовлення першої і третьої ділянок прилягання і/або від того, щоб п'ята і сьома точки прилягання 26, 28 видавалися вперед.
На фіг. 4 у перерізі схематично зображений фрагмент другої форми виконання основного перемикача тривалого навантаження 10. Проте, цей основний перемикач тривалого
Зо навантаження 10 може також, наприклад, утворювати роз'єднувач для силового перемикача 11.
Ця друга форма виконання схожа з першою формою виконання, тому далі насамперед докладніше пояснюються розбіжності між ними.
У цій формі виконання основний перемикач тривалого навантаження 10 у первинному штабелі контактів 16/18 містить два первинних дугогасних контакти 18 і чотири первинних рухомих контакти 16, які встановлені пакетом один на інший таким чином, що первинні рухомі контакти 16 розміщені між первинними дугогасними контактами 18. Ліворуч на кресленні зображений первинний пакет контактів 16/18 незадовго до досягнення або невдовзі після виведення із другого кінцевого положення, а праворуч - у другому кінцевому положенні. Крім цього, зображені натискні пружини 44 між зворотними поверхнями первинного пакету контактів 16/18 чи зворотними поверхнями первинних рухомих контактів 16 і первинних дугогасних контактів 18 та бічним плечем 301. Вторинний пакет контактів 17/19 має аналогічну конструкцію, проте, на фіг. 4 не зображений.
На фіг. 5 схематично зображено другу форму виконання силового перемикача 11 і другу форму виконання силового ступеневого перемикача 12. Ці другі форми виконання схожі з першими формами виконання, тому далі докладніше пояснюються насамперед розбіжності між ними.
У цій формі виконання силові перемикачі 11 і силовий ступеневий перемикач 12 мають конструкцію, придатну для роботи у трифазній мережі змінного струму. Силовий перемикач 11 містить для кожної фази У, М, УМ мережі змінного струму окремі повідцеві ролики 430, 43, 4ЗМУ, встановлені по кутах ведучого елемента 42, і окремий основний перемикач тривалого навантаження 100, 10М, ТОМУ. Три повідцевих ролики 43 і три основних перемикачі тривалого навантаження 10 розміщені з кутом 120" між ними навкруг перемикального валу 39 і синхронно приводяться у дію шляхом обертання перемикального валу 39.
Позиційні позначення 10 Перемикач, основний перемикач тривалого навантаження, роз'єднувач 11 Перемикальний пристрій, силовий перемикач 12 Силовий ступеневий перемикач 13 Відвідний контакт 14 Первинний нерухомий контакт
Вторинний нерухомий контакт 16 Первинний рухомий контакт 17 Вторинний рухомий контакт 18 Первинний дугогасний контакт 19 Вторинний дугогасний контакт
Контактотримач 201/202 Перша/друга несуча пластина поз. 20 21 Вісь обертання 22 Перша точка прилягання 23 Друга точка прилягання 24 Третя точка прилягання
Четверта точка прилягання 26 П'ята точка прилягання 27 Шоста точка прилягання 28 Сьома точка прилягання 23 Восьма точка прилягання
Важіль 301/302/303 Перше бічне/друге бічне/середнє плече поз. 30
З1 Вилка 32 Напрямний палець
З Перша з'єднувальна пряма 34 Перша з'єднувальна ділянка
Перша основа перпендикуляра 36 Друга з'єднувальна пряма 37 Друга з'єднувальна ділянка 38 Друга основа перпендикуляра 39 Перемикальний вал
Контактний циліндр 41 Базова плита 42 Ведучий елемент 43 Повідцевий ролик 44 Натискні пружини
Цд,мМ Фази мережі змінного струму

Claims (2)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Перемикач (10) для силового перемикача (11) силового ступінчастого перемикача (12), що містить: відвідний контакт (13), первинний нерухомий контакт (14), вторинний нерухомий контакт (15), первинний рухомий контакт (16), який може займати перше кінцеве положення, в якому він першою точкою (22) прилягання прилягає до відвідного контакту (13), а другою точкою (23) прилягання - до первинного нерухомого контакту (14), і друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 14), вторинний рухомий контакт (17), який може займати перше кінцеве положення, в якому він третьою точкою (24) прилягання прилягає до відвідного контакту (13), а четвертою точкою (25) прилягання - до вторинного нерухомого контакту (15), і друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 15), першу спряжену точку, в якій перша точка (22) прилягання прилягає до відвідного контакту (13), розташовану на відстані від другої спряженої точки, в якій третя точка (24) прилягання прилягає до відвідного контакту (13), при цьому вісь обертання (21) розташовується симетрично між цими спряженими точками та, при цьому первинний рухомий контакт (16) виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і первинного нерухомого контакту (14) навколо осі (21) обертання, вторинний рухомий контакт (17) виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і вторинного нерухомого контакту (15) навколо осі (21 обертання),
де відвідний контакт (13) і вісь (21) обертання розміщені симетрично між нерухомими контактами (14, 15).
2. Перемикач (10) за попереднім пунктом, який відрізняється тим, що відвідний контакт (13) виконаний монолітним, первинний нерухомий контакт (14) виконаний монолітним, вторинний нерухомий контакт (15) виконаний монолітним, первинний рухомий контакт (16) виконаний монолітним, вторинний рухомий контакт (17) виконаний монолітним.
3. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що у першому кінцевому положенні перша і друга точки (22, 23) прилягання знаходяться на першій з'єднувальній прямій (33), перша з'єднувальна пряма (33) орієнтована непаралельно або перпендикулярно, або перехресно відносно осі (21) обертання.
4. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що у першому кінцевому положенні перша і друга точки (22, 23) прилягання знаходяться на першій з'єднувальній прямій (33) і обмежують першу з'єднувальну ділянку (34), перша з'єднувальна пряма (33) і вісь (21) обертання перетинаються, і точка їх перетинання знаходиться поза першою з'єднувальною ділянкою (34) або всередині першої з'єднувальної ділянки (34), або перша з'єднувальна пряма (33) і вісь (21) обертання перехрещуються, і основа перпендикуляра (35) до першої з'єднувальної прямої (33) знаходиться поза першою з'єднувальною ділянкою (34) або всередині першої з'єднувальної ділянки (34).
5. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що містить принаймні один додатковий первинний рухомий контакт (16), виконаний із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і первинного нерухомого контакту (14) навколо осі (21) обертання і встановлення у перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту (13) і первинного нерухомого контакту (14), і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 14), і/або принаймні один додатковий вторинний рухомий контакт (17), виконаний із можливістю Зо обертання відносно відвідного контакту (13) і вторинного нерухомого контакту (15) навколо осі (21) обертання і встановлення у перше кінцеве положення, в якому він прилягає до відвідного контакту (13) і вторинного нерухомого контакту (15), і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 15).
6. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що містить принаймні один первинний дугогасний контакт (18), встановлений із можливістю обертання відносно відвідного контакту (13) і первинного нерухомого контакту (14) навколо осі (21) обертання і встановлення в перше кінцеве положення, в якому він п'ятою точкою прилягання (26) прилягає до відвідного контакту (13), а шостою точкою прилягання (27) - до первинного нерухомого контакту (14), і в друге кінцеве положення, в якому він від'єднаний від цих контактів (13, 14), первинні рухомі контакти (16) і первинні дугогасні контакти (18) встановлені з можливістю спільного обертання і встановлення принаймні одного з первинних дугогасних контактів (18) у перше кінцеве положення перед первинними рухомими контактами (16) і виведення його із цього положення після первинних рухомих контактів (16).
7. Перемикач (10) за попереднім пунктом 6, який відрізняється тим, що містить один первинний дугогасний контакт (18) і принаймні два первинних рухомих контакти (16), первинні рухомі контакти (16) і первинний дугогасний контакт (18) встановлені пакетом один на інший таким чином, що кількість первинних рухомих контактів (16) на стороні первинного дугогасного контакту (18), щонайбільше на одиницю, перевищує кількість первинних рухомих контактів (16) на протилеглій стороні первинного дугогасного контакту (18).
8. Перемикач (10) за будь-яким з пп. 6 або 7, який відрізняється тим, що містить два первинних дугогасних контакти (18) і принаймні один первинний рухомий контакт (16), первинні рухомі контакти (16) і первинні дугогасні контакти (18) встановлені пакетом один над іншим із можливістю розміщення первинних рухомих контактів (16) між первинними дугогасними контактами (18).
9. Перемикач (10) за будь-яким з пп. 6 або 8, який відрізняється тим, що кожен дугогасний контакт (18, 19) в другому кінцевому положенні встановлений відносно відповідних рухомих контактів (16, 17) таким чином, що його точки прилягання (26, 27, 28, 29) видаються над точками прилягання (22, 23, 24, 25) цих рухомих контактів (16).
10. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що містить контактотримач (20), що містить першу несучу пластину (201), другу несучу пластину (202), встановлену з можливістю обертання навколо осі обертання (21) і паралельно першій несучій пластині (201), причому рухомі контакти (16, 17) і/або дугогасні контакти (18, 19) встановлені на несучих пластинах (201, 202) і розміщені між несучими пластинами (201, 202).
11. Перемикач (10) за попереднім пунктом 10, який відрізняється тим, що кожен рухомий контакт (16, 17) і/або кожен дугогасний контакт (18, 19) встановлені на контактотримачі (20) з можливістю його пружного попереднього напруження у першому кінцевому положенні відносно відвідного контакту (13) і відповідного нерухомого контакту (14,
15).
12. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що вісь (21) обертання орієнтована паралельно перемикальному валу (39) для приведення в дію перемикача (10).
13. Перемикач (10) за попереднім пунктом 12, який відрізняється тим, що вісь (21) обертання розміщена ближче до першої і другої спряжених точок, аніж до перемикального вала (39).
14. Перемикач (10) за будь-яким з пп. 12 або 13, який відрізняється тим, що вісь (21) обертання розміщена симетрично між перемикальним валом (39) і контактом (13).
15. Перемикач (10) за будь-яким із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що виконаний у формі основного перемикача тривалого навантаження (10) або роз'єднувача (10) для силового перемикача (11), або в силовому перемикачі (11) силового ступінчастого перемикача (12).
16. Силовий перемикач (11) для силового ступінчастого перемикача (12) регульованого трансформатора, що містить: Зо основний перемикач тривалого навантаження (10) за попереднім пунктом і/або роз'єднувач (10) за попереднім пунктом, первинний головний провід, приєднаний до первинного нерухомого контакту (14), вторинний головний провід, приєднаний до вторинного нерухомого контакту (15).
1 8) пра Ї щ- . І Я ог я чх и й ее Ше ЧО Я 00 Блер / КИ нт ІЧ и же МІ | їка и М Які і 13 19201 ФІГ і
ТО Я 36 40 : Ї
2. о 15 УЛ шу дь ши с я нНН, у у їі же хи т т і |: і В зв, ке У Кл В 48 сення світ КЕ шк) Дт 2, ов ее дз зд ши ЩІ їв МИ тот ЖД ШИ ФО
UAA201803216A 2015-08-28 2015-08-28 Силовий перемикач для силового ступінчастого перемикача, а також основний перемикач тривалого навантаження і роз'єднувач для нього UA124231C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
PCT/EP2015/069752 WO2017036496A1 (de) 2015-08-28 2015-08-28 Lastumschalter für einen laststufenschalter und dauerhauptschalter und trennschalter hierfür

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124231C2 true UA124231C2 (uk) 2021-08-11

Family

ID=54106317

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201803216A UA124231C2 (uk) 2015-08-28 2015-08-28 Силовий перемикач для силового ступінчастого перемикача, а також основний перемикач тривалого навантаження і роз'єднувач для нього

Country Status (12)

Country Link
US (1) US11120962B2 (uk)
EP (1) EP3341948B1 (uk)
JP (1) JP6771024B2 (uk)
KR (1) KR102508893B1 (uk)
CN (1) CN107924776B (uk)
BR (1) BR112018003926B1 (uk)
HK (1) HK1260894A1 (uk)
HR (1) HRP20210188T1 (uk)
RU (1) RU2713393C2 (uk)
UA (1) UA124231C2 (uk)
WO (1) WO2017036496A1 (uk)
ZA (1) ZA201800627B (uk)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102020105113B3 (de) * 2020-02-27 2021-06-10 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Schalter für einen laststufenschalter und lastumschalter für einen laststufenschalter
EP3989253A1 (en) * 2020-10-26 2022-04-27 Hitachi Energy Switzerland AG System for controlling a vacuum interrupter for a power diverter switch, a power diverter switch and an on-load tap changer
EP4044206A1 (en) 2021-02-16 2022-08-17 Hitachi Energy Switzerland AG Contact unit and contact system for an on-load tap changer and on-load tap changer
RU2770810C1 (ru) * 2021-07-21 2022-04-22 Общество с ограниченной ответственностью Компания "Объединенная Энергия" Механический привод высоковольтных разъединителей распределительного устройства

Family Cites Families (32)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2231627A (en) * 1934-04-20 1941-02-11 Jansen Bernhard Step switch device for regulating transformers
US2680790A (en) * 1951-03-07 1954-06-08 Jansen Bernhard Load changeover switch for tapped transformers using a combination of contact movements
NL292688A (uk) * 1962-02-08
NL301185A (uk) * 1963-02-09
NL126088C (uk) * 1963-07-18
AT275674B (de) 1966-12-02 1969-11-10 Elin Union Ag Hauptstromschalter zur Führung des Dauerstromes bei Lastumschaltern für Regeltransformatoren
DE1930719C2 (de) * 1969-06-18 1971-05-19 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastumschalter fuer Stufenschalter von Regeltransformatoren
GB1419262A (en) * 1972-11-02 1975-12-24 Fluid Devices Ltd Electromagnetic actuator
GB2077503B (en) 1980-05-19 1984-10-03 Associated Tapechangers Ltd Tap changer for a transformer
JPS60124809A (ja) 1983-12-08 1985-07-03 Mitsubishi Electric Corp 抵抗式負荷タップ選択器
FR2568056B1 (fr) * 1984-07-20 1987-01-23 Telemecanique Electrique Electroaimant polarise a trois etats et circuit pour sa commande
FR2570872B1 (fr) * 1984-09-27 1988-08-26 Telemecanique Electrique Dispositif de commutation a composition variable
SU1815687A1 (ru) * 1990-07-02 1993-05-15 Vsesoyuznyj Ni Автоматический выключатель
SE500609C2 (sv) * 1992-07-09 1994-07-25 Asea Brown Boveri Lindningskopplare
DE19547873C1 (de) * 1995-12-21 1997-05-07 Reinhausen Maschf Scheubeck Lastumschalter für einen Stufenschalter
FR2835093B1 (fr) * 2002-01-24 2004-03-12 Schneider Electric Ind Sa Appareillage electrique de coupure muni d'une commande motorisee et procede de commande d'un tel appareil
DE10312176B3 (de) * 2003-03-19 2004-06-09 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastumschalter für einen Stufenschalter
DE102006008338B3 (de) * 2006-02-23 2007-02-15 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter mit Kraftspeicher
JP4792322B2 (ja) * 2006-04-04 2011-10-12 富士フイルム株式会社 微小電気機械式変調素子、微小電気機械式変調素子アレイ、画像形成装置、及び微小電気機械式変調素子の設計方法
AT505602A1 (de) * 2006-09-01 2009-02-15 Moeller Gebaeudeautomation Gmb Schaltgerät
JP2008191843A (ja) * 2007-02-02 2008-08-21 Tokai Rika Co Ltd 節度切換式スイッチ装置
DE202007015713U1 (de) * 2007-11-12 2008-02-07 Osram Gesellschaft mit beschränkter Haftung Steuerung von Beleuchtungsgeräten
CN101383223B (zh) 2008-06-26 2011-09-14 上海华明电力设备制造有限公司 有载分接开关的切换芯子
JP5286610B2 (ja) 2009-04-27 2013-09-11 三菱電機株式会社 タップ切換装置
CN102054600B (zh) * 2009-11-06 2012-11-28 贵州长征电力设备有限公司 高低拨柱转换开关
DE102010015051B4 (de) * 2010-04-15 2012-06-14 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Mechanischer Schaltkontakt
DE102010020180A1 (de) * 2010-05-11 2011-11-17 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastumschalter für einen Stufenschalter
CN103426657B (zh) * 2012-05-17 2016-03-30 上海华明电力设备制造有限公司 一种分接选择器动触头与静触头之间的切换结构
JP2013247170A (ja) * 2012-05-24 2013-12-09 Toshiba Corp 切換開閉器およびこれを用いた負荷時タップ切換装置
DE102012107446B4 (de) 2012-08-14 2015-12-31 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Lastumschalter, Laststufenschalter und Verfahren zum Umschalten eines Laststufenschalters
DE102013107552B4 (de) * 2013-07-16 2017-03-16 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter
DE102013107558A1 (de) * 2013-07-16 2015-01-22 Maschinenfabrik Reinhausen Gmbh Laststufenschalter

Also Published As

Publication number Publication date
KR102508893B1 (ko) 2023-03-09
RU2713393C2 (ru) 2020-02-05
WO2017036496A1 (de) 2017-03-09
RU2018110609A (ru) 2019-10-01
US11120962B2 (en) 2021-09-14
ZA201800627B (en) 2018-12-19
BR112018003926B1 (pt) 2024-03-05
BR112018003926A2 (pt) 2018-09-25
US20200168420A1 (en) 2020-05-28
JP2018525846A (ja) 2018-09-06
CN107924776B (zh) 2020-08-14
JP6771024B2 (ja) 2020-10-21
EP3341948A1 (de) 2018-07-04
EP3341948B1 (de) 2020-11-25
RU2018110609A3 (uk) 2019-10-01
HK1260894A1 (zh) 2019-12-27
KR20180044400A (ko) 2018-05-02
CN107924776A (zh) 2018-04-17
HRP20210188T1 (hr) 2021-03-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA124231C2 (uk) Силовий перемикач для силового ступінчастого перемикача, а також основний перемикач тривалого навантаження і роз'єднувач для нього
EP1953780B1 (en) A switching device, use thereof and a method for switching
CN108140499B (zh) 开关设备
KR20070078691A (ko) 부하시 탭 전환 장치
US8723627B2 (en) Electrical cut-off device with high electrodynamic resistance
JP2008004553A (ja) 交流電源用回路遮断器の円筒状カムによる動作機構
RU2428761C2 (ru) Коммутационный аппарат с вакуумной дугогасительной камерой
EP3046128B1 (en) Shunt breaking system
JP2018525846A5 (uk)
US20160211090A1 (en) Switching system with preselector
US4733031A (en) Switching apparatus protected against short circuit currents
NL8000047A (nl) Schakelautomaat.
WO2017059912A1 (en) An arc extinguishing chamber for a switching device
EP2823499B1 (en) Arc-jump circuit breaker and method of circuit breaking
US20140116862A1 (en) Contact slide unit for a switching unit
US6278619B1 (en) Circuit breaker for low voltage alternating electric installation
US20170062146A1 (en) Tap-changer switching system and method of operating same
EP3046129B1 (en) Shunt breaking system
EP3341952B1 (en) Vacuum switching apparatus and electrical contact therefor
RU2247439C1 (ru) Высоковольтный вакуумный выключатель нагрузки
RU2352012C1 (ru) Многофазный предохранитель-выключатель-разъединитель (пвр), обеспечивающий защиту от перегрузок и короткого замыкания (кз)
EP4084034A1 (en) Current interruption device
US4614851A (en) Contact sequencing arrangement for rotary double break switch
EP1346385B1 (en) Automatic current limiting circuit breaker
CN107833809B (zh) 具有可分离的电触头的断路器