UA124114C2 - Коренеплодозбирач - Google Patents

Коренеплодозбирач Download PDF

Info

Publication number
UA124114C2
UA124114C2 UAA201904761A UAA201904761A UA124114C2 UA 124114 C2 UA124114 C2 UA 124114C2 UA A201904761 A UAA201904761 A UA A201904761A UA A201904761 A UAA201904761 A UA A201904761A UA 124114 C2 UA124114 C2 UA 124114C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
conveyor
conveyors
sorting
lead
diverting
Prior art date
Application number
UAA201904761A
Other languages
English (en)
Inventor
Крістоф Ніхюс
Кристоф Нихюс
Альфонс Пьолькінг
Альфонс Пёлькинг
Original Assignee
Грімме Ландмашіненфабрік Гмбх Унд Ко. Кг
Гримме Ландмашиненфабрик Гмбх Унд Ко. Кг
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Грімме Ландмашіненфабрік Гмбх Унд Ко. Кг, Гримме Ландмашиненфабрик Гмбх Унд Ко. Кг filed Critical Грімме Ландмашіненфабрік Гмбх Унд Ко. Кг
Publication of UA124114C2 publication Critical patent/UA124114C2/uk

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D17/00Digging machines with sieving and conveying mechanisms
    • A01D17/10Digging machines with sieving and conveying mechanisms with smooth conveyor belts, lath bands or rake bands
    • A01D17/101Digging machines with sieving and conveying mechanisms with smooth conveyor belts, lath bands or rake bands with two superposed conveyor belts
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D17/00Digging machines with sieving and conveying mechanisms
    • A01D17/10Digging machines with sieving and conveying mechanisms with smooth conveyor belts, lath bands or rake bands
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D33/00Accessories for digging harvesters
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D33/00Accessories for digging harvesters
    • A01D33/08Special sorting and cleaning mechanisms

Abstract

Коренеплодозбирач виконаний у вигляді картоплезбиральної машини (1), яка забезпечена викопувальним пристроєм (2), від якого суміш (G), яка має як збирану культуру (Е), так і груддя, бадилля і подібні домішки (В), переміщується в ділянку розташованих далі стрічкових сит (3), при цьому суміш (G), яка лежить на подавальних транспортерах (4), потрапляє в сортувальну зону (Z), і в цій сортувальній зоні за допомогою розташованого над подавальним транспортером (4), а також роздільного агрегату (6), який діє впоперек його напрямку подання на суміш (G), збирана культура (Е) є сортованою таким чином, що два циркулюючі в напрямку (7, 7') відведення в однаковому напрямку відвідні транспортери (8, 9) за допомогою відповідно відвідних елементів (10, 10', 11, 11') захоплюють збирану культуру (Е), подають її у двох розташованих поряд одна з одною площинах (12, 13) відведення на розташований далі сортувальний транспортер (14), і при цьому відповідні домішки (В), що залишаються на подавальному транспортері (4), у вигляді залишків, виводяться у зміщеному, переважним чином, на 90° відносно напрямку (7, 7') відведення напрямку (5') ходу, причому підведення від подавального транспортера до сортувального транспортера (14) виконане без ступенів падіння.

Description

Винахід відноситься до коренеплодозбирача у формі картоплезбиральної машини згідно з обмежувальною частиною п. 1 формули винаходу.
Картоплезбиральні машини у формі так званих збиральних комбайнів застосовуються вже протягом тривалого часу, причому відомі самохідні і буксирувані виконання збиральних
З комбайнів. У буксируваній машині згідно з ОЕ 9320575.9 01 прийнята з рілля викопувальним пристроєм суміш, яка складається зі збираної культури і грудок землі, передається через декілька ситових стрічкових транспортерів на верхній каменевіддільний пристрій. Тут за допомоги пальцевого транспортера або обертових щіток здійснюється керування переданням збираної культури на транспортер перебирання.
У рішенні згідно з ОЕ 19524145 А1 у цю систему також інтегрований подібний пристрій для відокремлення каміння і груддя, так що збирана культура утворює значною мірою вільний від домішок потік. У пропозиції згідно з ОЕ 202013102558 01 для направлення суміші і сортування складових частин використовується багатоярусна система в ділянці транспортера для грудок землі, причому для видалення забруднень, що містяться в суміші, передбачені відповідні ролики або щітки.
У картоплезбиральній машині, яка знаходиться на ринку протягом тривалого часу (компанія
Сгітте І апатазспіпепіаріік отрЬН 45 Со. КО, фірмовий проспект ЗЕ150/170/60, 01/08/4000), у сортувальній зоні транспортувальної системи розташований роздільний агрегат, який впливає на попередно очищену суміш. У ділянці відвідної системи, яка виконана у вигляді пластинчастого або стрижневого транспортера, він має відповідні відвідні елементи у формі захватних пальців або голчастих контурів. При цьому принаймні дві такі відвідні системи розташовані одна за одною в напрямку транспортування транспортера, що подає, так що відвідні елементи утворюють дві, розташовані поряд одна з одною в одній площині площини відведення, які одна після іншої впливають над транспортером, що подає, на підведену до них суміш.
За рахунок цього в сортувальній зоні стає можливим багатофазне поперечне переміщення частин збираної культури, і вона може відповідно без домішок потрапляти на сортувальний транспортер. При цьому обидва відвідні транспортери виконані з можливістю налаштування за їх швидкістю. Тим не менш через конструктивні умови можливе тільки спільне налаштування обох відвідних транспортерів, так що при швидко змінюваних, різних умовах збирання врожаю частка домішок, що небажано потрапляють на сортувальний транспортер, може бути негативно високою. Відповідне виконання роздільного агрегата передбачене також у конструкції картоплезбиральної машини, яка утворює родове поняття, згідно з ОЕ 102007034446 А1.
Винахід займається проблемою, яка полягає в тому, щоб представити картоплезбиральну машину, яка працює зі стрічковими ситами, в сортувальній зоні якої за допомоги вдосконаленого роздільного агрегата можливе оптимальне налаштування змінних параметрів сортування, так що разом з тим можливе краще реагування на різні умови збирання врожаю, а також на структури суміші, які змінюються залежно від грунту.
Винахід вирішує цю задачу за допомоги коренеплодозбирача згідно з п. 1 формули винаходу. Інші форми здійснення конструкції згідно з винаходом випливають з пп. 2-13 формули винаходу.
Поставлена задача, якщо брати до уваги обережне і надійне сортування при всіх параметрах сортування і різних умовах збирання врожаю, а також при структурі суміші, що змінюється залежно від грунту, вирішена предметом згідно з п. 1 формули винаходу. Переважні виконання цього предмета можуть бути взяті в комбінації з ознаками інших, описаних далі, відповідних до винаходу прикладів здійснення, а також у комбінації з залежними від п. 1 формули винаходу.
Коренеплодозбирач згідно з п. 1 формули винаходу виконаний у вигляді картоплезбиральної машини, яка забезпечена викопувальним пристроєм, від якого суміш, яка містить як збирану культуру, так і груддя, бадилля і подібні домішки, може переміщуватися в ділянку розташованих далі стрічкових сит, при цьому суміш, яка лежить на одному з транспортерів, що подає, потрапляє в сортувальну зону і в цій сортувальній зоні за допомоги роздільного агрегата коренеплодозбирача, розташованого над транспортером, що подає, а також який впливає на суміш упоперек напрямку її подання, збирана культура є сортованою таким чином, що два, циркулюючі у напрямку відведення в однаковому напрямку відвідні транспортери захоплюють за допомоги відповідних відвідних елементів збирану культуру, подають її у двох розташованих поряд одна з одною площинах відведення на розташований далі сортувальний транспортер, і при цьому відповідні домішки, які перебувають на транспортері, що подає, у вигляді залишків, можуть відправлятися у зміщеному відносно 60 напрямку відведення, переважним чином, на 907 або ж у розташованому під кутом напрямку ходу. Крім цього, підведення через сортувальну зону від транспортера, що подає, до сортувального транспортера виконане згідно з винаходом без ступенів падіння. Підведення до сортувального транспортера і далі до столу перебирання виконане, насамперед, також без ступенів падіння, причому стіл перебирання може бути виконаний у вигляді частини
З сортувального транспортера або розташованого далі пристрою. Подібне передання через сортувальну зону щадить збирану культуру і призводить до контрольованих умов у потоці матеріалу, насамперед, при сортуванні збираної культури або ж суміші збираної культури і домішок.
Ступінь падіння вважається наявною тоді, коли транспортер, що подає, подальший сортувальний транспортер і/або можливо розташований між ними транспортер проміжного транспортування, а також, насамперед, транспортер столу перебирання, що додатково прямує за сортувальним транспортером, розташовані частково один під одним, і коренеплоди передаються у вертикальному напрямку, принаймні, по суті під дією сили тяжіння і, насамперед, у вільному падінні, тобто ділянками без дотику щодо транспортера, що віддає і приймає.
Внаслідок цього в ролі ступенів падіння були би придатними похилі лотки або напрямні листи.
Відповідно до цього передавальні елементи, які активно обертаються, не придатні в ролі ступенів падіння. Тому передавальний валик, який з'єднує між собою навскоси кінцеві ділянки відповідних транспортерів, наприклад, для компенсації різних висот несучих елементів голчастих транспортерів, не вважається в цьому сенсі ступенем падіння. При цьому сортувальний транспортер відповідає транспортеру, що виводить з сортувальної зони, на якому, принаймні, по суті, переважним чином повністю, транспортується тільки збирана культура.
Сортувальний транспортер і принаймні один транспортер, що подає, а також, насамперед, наявні транспортери проміжного транспортування утворюють площини транспортування, які утворюють, переважним чином, переходячи одна в одну, єдину площину транспортування, і/або різниця їх висот перпендикулярно до напрямку відведення при розгляді у вигляді збоку складає, принаймні, менше, ніж З см, переважним чином менше, ніж 2 см, внаслідок чого передання коренеплодів на сортувальний транспортер є особливо обережним. Таким чином, при цих обставинах сортування може здійснюватися надійно, і передання на сортувальний транспортер дає можливість хорошого поділу збираної культури різних розмірів на фракції.
При цьому в ролі площини транспортування розглядається площина, яка визначена, наприклад, при голчастих транспортерах їх вершинами і проходить через них. Як правило, єдина площина транспортування задана принаймні тоді, коли захвати або ж несучі елементи, що транспортують відповідні коренеплоди, (наприклад, транспортера з виступами або голчастого транспортера) сортувального транспортера і подальшого транспортера, що подає, при розгляді в площині, паралельній до напрямку транспортування, принаймні, частково знаходяться на одній висоті, простягаючись один біля одного. Можливо наявні транспортери проміжного транспортування також знаходяться, переважним чином, на тій же висоті.
Всі, наявні в сортувальній зоні транспортери, що подають, і сортувальні транспортери, а також можливо наявні транспортери проміжного транспортування суміші або ж її складових частин, насамперед, забезпечені, принаймні, по суті паралельним у вигляді зверху, тобто таким, що відрізняється менше, ніж на 10", а також, насамперед, паралельним напрямком транспортування, тоді як тільки відвідні транспортери розташовані своїм напрямком руху під кутом до нього. Таким чином, вся ділянка сортування може бути забезпечена конструктивно більш простими і за потреби більш вузькими, а також, насамперед, такими транспортерами, що подають, і відвідними сортувальними транспортерами, які добре використовують ширину машини. Відвідні транспортери за рахунок імпульсів, що подаються впоперек напрямку транспортування, цілеспрямовано переводять транспортовану далі в напрямку транспортування збирану культуру, яка підлягає сортуванню, у напрямку сортувального транспортера, в той час як, насамперед, каміння зіштохуються відвідними транспортерами в сторону менш сильно і за рахунок подальшого транспортування в напрямку транспортування швидко потрапляють у кінцеву ділянку транспортера, що подає, або можливо розташованого в проміжку транспортера проміжного транспортування і звідти потрапляють на відвідний транспортер, що видаляє домішки. Він розташований при розгляді, насамперед, у напрямку транспортування частково за транспортером, що подає, і знову ж може мати той же напрямок транспортування. За рахунок розташування транспортера, що подає, і сортувального транспортера, а також наявного за потреби транспортера проміжного транспортування з ідентичним напрямком транспортування безпосередньо один біля одного збирана культура за допомоги відвідних транспортерів може без ступеня падіння і, як наслідок, обережно 60 переноситись на сортувальний транспортер. Транспортери розташовані безпосередньо один біля одного, насамперед, тоді, коли вони віддалені один від одного менше, ніж на З см, ще переважніше менше, ніж на 2 см, а також, крім цього, переважним чином, не мають зміщення по висоті більше З см.
Переважне вдосконалення винаходу відрізняється тим, що принаймні один з обох відвідних транспортерів має в напрямку транспортування перед своїм кінцевим поворотом ділянку видання, на якій цей відвідний транспортер, при розгляді впоперек напрямку транспортування, забезпечений підйомом менше 55" відносно площини відведення, причому відвідний транспортер має ділянками некруглий контур і, насамперед, постійний підйом. При цьому повороти, які проходять у відомих випадках через кінцеві ролики або інші, які мають, принаймні, форму кругового сегмента, напрямні на ділянці видання, не враховуються.
Підйом відвідних транспортерів на відповідній ділянці видання одержується за рахунок кута між контуром або ж у певних випадках при вигнутому контурі між дотичною до контуру тягнучого елемента відвідного транспортера на ділянці видання і відвідними площинами при розгляді у вигляді збоку впоперек напрямку транспортування або напрямку відведення відповідного відвідного транспортера. "Ділянками некруглий" означає, що у вигляді збоку в напрямку впоперек напрямку транспортування і, насамперед, під кутом 90" до нього, відвідний транспортер має припіднятий хід або хід, що піднімається, нижньої гілки транспортерної стрічки, який виконаний не у формі дуги кола і який ще перед власне поворотом відповідного відвідного транспортера сприяє обережному і, насамперед, регульованому за швидкістю переданню коренеплодів, насамперед картоплі, на сортувальний транспортер. У цьому відношенні "некругла" відноситься не до форми, яка замкнута протягом 360".
Транспортована в сортувальній зоні в напрямку кінця відвідного транспортера картопля перед ділянкою видання, на якій хід відвідного транспортера є, насамперед, прямолінійним, ще знаходиться в зачепленні або ж у контакті з розташованими більш або менш вертикально відвідними елементами відвідного транспортера. Відвідні елементи являють собою, наприклад, відвідні пальці, які при розгляді в напрямку відведення можуть знаходитись один за одним і/або зі зміщенням відносно один одного на стрічці і/або на поперечинах відвідного транспортера. За рахунок повороту відвідного транспортера на своєму кінці відвідні пальці в рівні техніки відчувають прискорення, насамперед, на своїх зовнішніх кінцях, що перебувають у контакті з коренеплодами. Це негативно впливає на коренеплоди, що в стані техніки нерідко призводить до того, що коренеплоди прискорюються і переміщуються до бокового обмеження сортувального транспортера або ж за межі сортувального транспортера. Цей прискорений процес передання погано контролюється, насамперед, тоді, коли на сортувальному транспортері різні за розміром фракції повинні накопичуватися окремо. Більш короткий відвідний транспортер призводить, звичайно, до того, що не вся ширина сортувального транспортера може бути використана цілеспрямовано.
За рахунок запропонованого вдосконалення з ділянкою видання здійснюється більш цілеспрямоване укладання по суті звільнених від груддя, бадилля і подібних домішок коренеплодів і передання на технологічний транспортер здійснюється значною мірою надійно.
На ділянці видання, яка піднімається відносно власне сортувальної зони, відвідні елементи обережніше витягаються з потоку коренеплодів, так що вони щонайменше перебувають у контакті з коренеплодами. Визначений власне поворотом, починаючи, насамперед, від підйому під кутом 55", хід транспортера призводить всього лише до малого або ніякого подальшого імпульсного впливу на коренеплоди. Таким чином, за рахунок ділянки видання, яка визначає ділянку видання в сортувальній зоні, коренеплоди потрапляють на сортувальний транспортер надійніше і з регульованою швидкістю на відміну від того, що має місце в рівні техніки.
Загалом, коренеплодозбирач виконаний у вигляді картоплезбиральної машини з викопувальним пристроєм і додатково має розташовані далі стрічкові сита і транспортери, що подають, які вздовж напрямку подання доставляють суміш у сортувальній зоні в ділянку роздільного агрегата коренеплодозбирача. Роздільний агрегат має розташовані впоперек напрямку подання, тобто під кутом від 80" до 1457", і, таким чином, розташовані навскоси аж до прямого кута відвідні транспортери з відповідними відвідними елементами, які розділяють суміш, що надходить, таким чином, що на сортувальний транспортер коренеплодозбирача, який слідує далі по потоку в напрямку відведення, передаються по суті вільні від домішок коренеплоди. Домішки, що залишаються на транспортері, що подає, або на наявному в сортувальній зоні транспортері, є відвідними у виконаному по суті паралельно до напрямку подання напрямку ходу.
У поздовжньому напрямку відвідного транспортера вздовж довжини ділянки видання 60 відстань від відвідних елементів до власне площини відведення відвідного транспортера зростає максимально до 50 95, переважним чином максимально до 30 95, від довжини відвідних елементів. При висоті близько 50 95 над площиною відведення вплив на вже наявну в певних випадках на сортувальному транспортері, вже відокремлену від домішок, таких як груддя або каміння, масу коренеплодів значною мірою виключено. При цьому в ролі відстані розглядається вертикальний відрізок від кінця відповідного відвідного елемента, який вказує в напрямку площини відведення, до площини відведення.
Площина відведення відвідного транспортера відповідає площині, яка проходить через лінії, які проводяться кінцями відвідних елементів, які діють у суміші в сортувальній зоні, а саме в частині відвідного транспортера, що проходить прямолінійно над сумішшю, перед можливо наявною ділянкою видання. Тоді при відвідних елементах з різною довжиною утворюються одна або декілька інших площин відведення, які тоді розглядаються відповідно до відстані між відповідно довгими відвідними елементами в зоні видання. Для цілей попереднього або подальшого розгляду ці площини відведення проходять (незігнуто) далі також на ділянці видання.
Насамперед, при ділянках видання, які мають постійний підйом і, як наслідок, піднімаються лінійно, відбувається рівномірне відокремлення відвідних елементів від збираної культури, так що вона обережно передається на сортувальний транспортер або залишається.
Залежно від ширини сортувального транспортера і довжини або ж поздовжньої позиції кінця відвідного транспортера спроектована на площину відведення довжина ділянки видання складає приблизно 5-10 95 від довжини відвідного транспортера, що спостерігається у вигляді зверху.
Згідно з переважним вдосконаленням винаходу з метою адаптації до різних умов збирання врожаю, змінюваних параметрів сортування, а також до відповідних форм коренеплодів підйом ділянки видання може бути налаштованим окремо. Для цього, наприклад, між частинами рами відвідного транспортера, можуть бути передбачені відповідні кінцеві ролики і виконавчі засоби.
Для оптимального поділу і оптимального розподілу складових частин поданої суміші принаймні два відвідні транспортери, насамперед при розгляді у вигляді зверху, переважним чином, є різними за довжиною. У переважній формі здійснення винаходу перший і передній у напрямку подання відвідний транспортер виконаний довше, ніж другий відвідний транспортер, що знаходиться за ним. За рахунок цього найбільші з коренеплодів, що підлягають сортуванню, можуть транспортуватися за допомоги більш довгого відвідного транспортера краще за все в крайню крайову область сортувального транспортера, що знаходиться на віддаленні від транспортера, що подає, в той час як менші картоплини або коренеплоди можуть транспортуватися за допомоги відвідного транспортера, що прямує, або ряду, що прямує до сторони сортувального транспортера, яка знаходиться ближче до транспортера, що подає.
При небажаних похилих положеннях коренеплодозбирача і, як наслідок, транспортера, що подає, може трапитися, що суміш, яка подається, подається з одностороннім і нерівномірним розподілом по транспортеру, що подає. У цьому випадку для того, щоб варіювати максимальну ширину траси відвідних транспортерів, що діють, насамперед, упоперек напрямку руху, або щоби взагалі краще контролювати обробку суміші, що подається, і сортування окремих коренеплодів, відвідні транспортери можуть бути виконані переміщуваними поздовжньо в їх напрямку транспортування або проти нього окремо або разом і, насамперед, також відносно один одного. Для цього передбачені поздовжні виконавчі органи, які розташовані безпосередньо на рамі машини або на іншій рамній деталі, наприклад, роздільного агрегата, і як частина несучого пристрою.
Відвідні транспортери і, насамперед, несучий пристрій, переважним чином, виконані з можливістю повороту навколо відповідної вертикальної осі, щоб можна було налаштувати кут між напрямком відведення і напрямком подання, якщо брати до уваги різні параметри сортування і/або швидкості руху транспортерів. Відвідні транспортери можуть бути виконані здатними повертатися навколо відповідної або ідентичної вертикальної осі. При цьому вертикальна вісь є, насамперед, перпендикулярною до площини відведення віссю. Для повороту передбачені поворотні виконавчі органи, які приєднані на шарнірах, насамперед, до несучої рами або до інших частин несучого пристрою і/або до рами машини і за допомоги яких відвідні транспортери можуть відповідно одночасно повертатися паралельно або ж різно відносно один одного.
Відвідні транспортери, насамперед, утворюють з транспортером, що подає, кут від 80" до 1457, так що передання і поділ суміші в напрямку сортувального транспортера або ж транспортера, який проходить, переважним чином, паралельно до нього, для відведення домішок здійснюється впоперек.
Залежно від наявного монтажного простору і кількості поданої суміші, що підлягає сортуванню, сортувальна зона між транспортером, що подає, і сортувальним транспортером може бути збільшена за рахунок транспортера проміжного транспортування, що збільшує сортувальну зону. Він також утворює одну площину з транспортером, що подає, і сортувальним
З транспортером. Як транспортер, що подає, так і сортувальний транспортер можуть бути відомими голчастими транспортерами або транспортерами з гумовими виступами. Напрямки транспортування транспортера, що подає, сортувального транспортера і транспортера проміжного транспортування, переважним чином, принаймні, у вигляді зверху паралельні.
Для того щоб на продукт, який підлягає сортуванню, можна було подавати різні по довжині 10 відвідного транспортера імпульси, довжина відвідних елементів відвідного транспортера при розгляді вздовж його протяжності як у поперечному, так і в його поздовжньому напрямку може бути різною. В окремих відвідних елементах довжина, переважним чином, знижена максимально приблизно до 3095 від довжини найдовшого елемента, щоб, наприклад, при пальцеподібних елементах схема з загальною довжиною від 15 до 25 см мала відповідний 15 розподіл імпульсу, який діє на різні за розміром коренеплоди, за коренеплодами, які підлягають поділу.
Відстань між відвідними елементами, які знаходяться один за одним у напрямку відведення, окремого відвідного транспортера або відвідних транспортерів, які знаходяться один за одним, переважно є також різною за величиною, і, насамперед, у задньому при розгляді в напрямку 20 подання відвідному транспортері вона менша, ніж у передньому в напрямку подання відвідному транспортері. При роботі пристрою це сприяє вже описаному раніше поділу коренеплодів на різні за величиною фракції, так що ряди відвідних елементів, які знаходяться один за одним при розгляді в напрямку подання, мають все більш зменшуване віддалення один від одного, і на сортувальному транспортері при розгляді в його поздовжньому напрямку можна досягати і, 25 принаймні, частково також можна досягати поділу на фракції за розміром по всій ширині.
Сортування коренеплодів у суміші, яке підлягає обробці відповідним до винаходу пристроєм, вдосконалюється далі, якщо в поздовжньому напрямку одного з розглянутих у його розташованому під кутом стані відвідних транспортерів між двома зовнішніми відвідними елементами розташований принаймні один інший, розташований ексцентрично відвідний 30 елемент. При розгляді з напрямку подання цей інший відвідний елемент розташований, насамперед, щільніше і далі в напрямку першого ряду відвідних елементів, щоб при експлуатації докладати до суміші, що надходить, перший сильний вхідний імпульс і щоб можна було розпушувати можливо ще наявні після ситової ділянки груддя і скупчення. Насамперед, для особливо високоврожайних ділянок з відповідно потрібними високими продуктивностями 35 транспортування і сортування може бути переважним, якщо через більш високі тоді швидкості збирання врожаю і копки принаймні 40 95 і, насамперед, аж до 60 95 наявної між обома крайніми відвідними елементами ширини покрито іншими відвідними елементами. Вони можуть бути різними по висоті, так що занадто сильний імпульс на дрібні фракції в суміші, що надходить, виключається. 40 Виходячи з представлених як рівень техніки структур відомих картоплезбиральних машин, описана раніше в ділянці принаймні однієї зі своїх сортувальних зон забезпечена роздільним агрегатом, який, насамперед, впливає на збирану культуру і який тепер у переважному виконанні за рахунок вибраних різним чином параметрів налаштування в ділянці принаймні двох відвідних транспортерів може реагувати в ділянці принаймні одного транспортера, що 45 подає, на варійовані суміші і/або консистенції транспортованого потоку.
Виходячи з двох відвідних транспортерів з розташованими поряд одна з одною відвідними площинами, передбачено, що кожний з цих обох відвідних транспортерів інтегрується в систему з можливістю окремого налаштування. Для цього вони у вигляді незалежних вузлів з'єднуються в поперечний блок відведення, який за допомоги принаймні одного несучого пристрою 50 встановлений вище транспортера, що подає, який діє як транспортер суміші.
Ці можливості окремого налаштування в ділянці відвідних транспортерів спрямовані на те, щоб відповідні відвідні елементи циркулюючих відвідних транспортерів могли займати різні позиції доступу вище транспортера, що подає. За рахунок цього система, яка утворює в робочому зазорі між відвідними транспортерами відповідні горизонтальні площини відведення, 55 може бути налаштована так, що введеній під неї циркулюючим транспортером, що подає, суміші, яка складається з бульб, каміння і груддя, повідомляються різні рухи відведення і захоплення. При цьому відвідні елементи впливають, на основі відповідних варійованих кутів захоплення і/або глибин захоплення, на збирану культуру переважно так, що їй надаються задані імпульси руху, відбувається спрямоване впоперек витягання з суміші до розташованого поряд один з одним сортувального транспортера, а домішки значною мірою без впливу направляються далі.
При цьому вже може бути використане налаштоване різним чином вертикальне положення відвідних елементів над транспортером, що подає, для ступінчастого відбору великих і менших
З грудок збираної культури, одночасно більш дрібні, важкі грудки і каміння залишаються на циркулюючому транспортері, що подає, і несуться до них в сторону в напрямку ходу.
Крім того, передбачено, що орієнтація площин відведення обох пар відвідних елементів, яка утворює "клиноподібний" робочий зазор, за допомоги зміни їх положення щодо "горизонтальної" площини подання може призвести також до того, що менші, а також більш тверді структури груддя або каміння притискаються до транспортеру, що подає, і ці шматки цілеспрямовано переводяться у зміщеному, насамперед, на 90" відносно напрямку відведення напрямку ходу до транспортеру для відходів або до подібного відвідного транспортеру.
Мається на увазі, що налаштована система обох відвідних транспортерів надає можливість подальших різних варіантів налаштування, причому відвідні елементи відповідного відвідного транспортера можуть бути окремо або попарно позиційовані щодо транспортера, що подає, сортувальної зони як у варійованих вертикальних відстанях, так і в кутових положеннях і при цьому варійовані площини відведення побудовані в цій структурі перетину транспортерів.
Конструктивно вдосконалена реалізація цієї системи окремого налаштування передбачає, що відвідні транспортери можуть мати також загальне опорне з'єднання, в ділянці якого тоді можливе одночасне налаштування або перестановка виконаних відвідними елементами площин відведення.
Переважне виконання конструкції в ділянці загального несучого пристрою передбачає, що відповідні площини відведення обох відвідних транспортерів можуть бути налаштовані в їх поперечному напрямку на змінюваний кут нахилу. Звідси випливає, що наявні на відвідних транспортерах відвідні елементи у формі пальців або щіток при зміні куту нахилу відвідного транспортера "рухаються попутно". За рахунок цього порівняно просто можуть бути змінені описані раніше умови транспортування і передання в ділянці робочого зазору між транспортером, що подає, і відвідними транспортерами, а умови відведення можуть бути швидко адаптовані до змінюваних транспортованих потоків.
Виявилось, що в ділянці сортувальної зони, яка має "перетин транспортерів", вже може бути досягнута зміна умов сортування за рахунок того, що площини відведення кожного з обох відвідних транспортерів окремо налаштовуються відносно паралельної вертикальної відстані до транспортера, що подає, на однакові або різні відстані. При цьому в ділянці робочого зазору може бути досягнутий, насамперед, також "ступінчастий" перехід з різними по висоті відвідними площинами. З цього випливає, що вплив на умови сортування виявляється в ділянці уступоподібних "профілів" у ділянці перекритих роздільним агрегатом транспортувальної ділянки або ж сортувальної зони.
Виходячи з відомих виконань відвідних транспортерів, кожний з них, переважним чином, забезпечений двома рядами циркулюючих відвідних елементів. При налаштуванні відповідного відвідного транспортера ці обидва ряди пальцевих структур переміщуються, насамперед, спільно.
Для конструктивної реалізації системи з відвідними транспортерами, що переставляються окремо, є мислимими різні можливості налаштування. При цьому оптимальна структура може залежати, насамперед, також від доступного монтажного простору, так що є мислимим вибіркове виконання, наприклад, виконавчих двигунів або виконавчих циліндрів з відповідними виконавчими ланками. У будь-якому випадку передбачено, що в ділянці "двокомпонентного" несучого пристрою кожний з відвідних транспортерів має принаймні один руховий виконавчий орган з виконавчою ланкою. За рахунок відповідних опорних конструктивних елементів у ролі з'єднувачів з рамою машини і за допомоги реалізованих окремо умов налаштування стають можливими вибіркове налаштування висоти або зміна похилого положення на обох відвідних транспортерах.
У переважному виконанні кожний з обох відвідних транспортерів фіксується в рамному каркасі, який має бокові несучі пластини. У цій ділянці передбачений відповідно принаймні один виконавчий привод у формі гідравлічного двигуна або подібного. За рахунок цього підйомний циліндр або подібний виконавчий орган може пересувати відповідний виконавчий механізм так, що є здійснюваними обидва незалежні налаштування обох відвідних транспортерів.
Переважне виконання цієї несучої конструкції передбачає, що обидва відвідні транспортери взаємодіють у ділянці центрального опорного з'єднання через загальний обертальний шарнір.
За рахунок переміщення, яке впливає на цей обертальний шарнір, обидва відвідні транспортери 60 можуть одночасно переміщатися у відповідні похилі положення, які проходять у протилежних (с;
або однакових напрямках. При цьому в ділянці цього обертального шарніра переважно передбачений зворотний механізм, наприклад, зі зворотною пружиною, так що є можливим значною мірою самостійне зворотне переміщення обох відвідних транспортерів у паралельне до транспортера, що подає, вихідне положення.
З Загальна концепція нового роздільного агрегата передбачає, що в ділянці обох відвідних транспортерів він може бути обпертий на раму машини за допомоги тільки трьох опорних з'єднань. При цьому передбачено, що, насамперед, в ділянці трьох виконавчих органів за допомоги відповідних тримачів утворюється триточкова опора. За рахунок цього досягається переважно стабільна і жорстка на кручення фіксація роздільного агрегата в рамі машини.
Подальші деталі і переважні форми здійснення винаходу випливають з подальшого опису і креслень, які наочно роз'яснюють декілька прикладів здійснення забезпеченої відповідним до винаходу вдосконаленим роздільним агрегатом картоплезбиральної машини. На кресленні показано:
Фіг. 1 принципова схема транспортувальних ділянок у картоплезбиральній машині згідно з рівнем техніки,
Фіг. 2 збільшене зображення фрагмента застосованого в машині згідно з фіг. 1 роздільного агрегата згідно з рівнем техніки,
Фіг. З ії фіг. 4 відповідні принципові схеми роздільного агрегата згідно з фіг. 2 з можливостями налаштування згідно з рівнем техніки,
Фіг. 5 принципова схема, подібна до фіг. 4, з переважним роздільним агрегатом і з його окремими можливостями налаштування в ділянці обох відвідних транспортерів,
Фіг. 6 принципова схема, подібна до фіг. 5, з обома відвідними транспортерами в однаково спрямованому похилому положенні,
Фіг. 7 принципова схема, подібна до фіг. б, з відвідними транспортерами в спрямованому однаковому напрямку назовні похилого положення,
Фіг. 8 принципова схема, подібна до фіг. 5, з одним нахиленим відвідним транспортером і одним переміщеним по висоті відвідним транспортером,
Фіг. 9 конструктивне виконання роздільного агрегата згідно з принципом, зображеним на фіг. 5,
Фіг. 10 вигляд спереду на роздільний агрегат у змонтованому положенні над транспортером, що подає, аналогічно до фіг. 9, Її
Фіг. 11 вигляд на сортувальну зону з передбаченим над транспортером, що подає, в похилому положенні роздільним агрегатом у перспективі,
Фіг. 12 вигляд збоку на частину пристрою згідно з винаходом,
Фіг. 13 предмет згідно з фіг. 12 у вигляді зверху,
Фіг. 14 предмет згідно з фіг. 13 в іншому робочому положенні,
Фіг. 15 предмет згідно з фіг. 14 у вигляді згідно з фіг. 12,
Фіг. 16 вигляд на частину предмета згідно з винаходом у напрямку відведення.
Якщо це доцільно, то елементи, які діють однаково, забезпечені ідентичними посилальними позначеннями. Окремі ознаки описаних далі прикладів здійснення в комбінації з ознаками незалежних пунктів формули винаходу, а також у певних випадках інших пунктів формули винаходу можуть призвести також до відповідних до винаходу предметів.
На фіг. 1 у принциповій схемі у вигляді збоку наочно роз'яснений коренеплодозбирач у формі картоплезбиральної машини 1. Подібні картгоплезбиральні машини 1 мають передній викопувальний пристрій 2, від якого суміш С (фіг. 2), яка має як збирану культуру Е, так і груддя, бадилля і подібні домішки В, може переміщуватись у ділянку розташованих далі стрічкових сит
З або подібних транспортувальних елементів. При цьому суміш С, яка подається на транспортер 4, що подає, потрапляє відповідно до напрямку 5 подання в сортувальну зону 7 (фіг. 2, закрита). У цій сортувальній зоні 72 збирана культура Е за допомоги розташованого над транспортером 4, що подає, а також роздільного агрегата б, який впливає впоперек його напрямку 5 подання на суміш с, може бути розсортована.
Відомі виконання цих вузлів, які складаються з роздільного агрегата 6 і транспортера 4, що подає, (ОЕ 10 2007 034 446 Ат) мають при цьому два циркулюючі в однаковому напрямку у відповідному напрямку 7, 7" відведення (фіг. 3) відвідні транспортери 8 і 9, які за допомоги відповідно відвідних елементів 10, 10, а також 11, 11" захоплюють збирану культуру Е. За рахунок цього задаються дві, розташовані одна біля іншої або ж одна після іншої площини 12 і 13 відведення (фіг. 3). Від них значною мірою вивільнена від груддя В збирана культура Е подається на розташований далі сортувальний транспортер 14 (фіг. 2). При цьому в ролі елементів 10, 107, а також 11, 117 відведення можуть бути застосовані на вибір пальцеві 60 транспортери (фіг. 9) або щіткові стрічки (не зображені), щоб відповідно до умов збирання врожаю виконувати попереднє налаштування на співвідношення домішок В і збираної культури
Е в суміші С.
Відповідні домішки В, що залишаються у вигляді залишків на транспортері 4, що подає, насамперед у формі каміння і груддя, подаються у зміщеному, переважним чином, на 90"
З відносно напрямку 7 відведення напрямку 5' ходу (фіг. 6) на боковий відвідний транспортер 15.
При цьому обидва відвідні транспортери 8, 9 мають у ролі несучого пристрою загальну опорну структуру Т, так що, виходячи з положення (фіг. 3), що утворює робочий зазор А5, можливе спільне переміщення так, що можливе варіювання робочого зазору АЗ в напрямку 16 підйому (фіг. 4).
Переважна концепція передбачає, що роздільний агрегат 6, виходячи із зображеного на фіг. 2-4 виконання рівня техніки з одночасно переміщуваними і налаштовуваними по висоті відвідними транспортерами 8, 9 (напрямок за стрілкою 16, фіг. 4), тепер має конструкцію, в якій кожний з обох відвідних транспортерів 8, 9 у ділянці принаймні одного цього несучого пристрою, який утримує кожний з них, є окремо налаштовуваним (фіг. 5-8 - принципові схеми).
Переважна концепція з окремим налаштуванням вузлів передбачає, що відвідні елементи 10,10 ї 11, 11" відповідного відвідного транспортера 8', 9' за допомоги відповідних інсталяційних з'єднувачів, які діють окремо в напрямку стрілки 16' і 16", можуть переміщуватися на варійовані значною мірою "вертикальні" відстані МА і МА" (фіг. 5) відносно транспортера 4, що подає. Точно так же передбачено, що за рахунок відповідних окремих налаштувань відвідних транспортерів 8", 9" можуть варіюватися позначені загалом як УМА і М/А" кутові положення. У такий спосіб, стає зрозуміло, що кожний з обох відвідних транспортерів 8, 9' може мати в ділянці сортувальної зони 7 окремо налаштовувані і безступінчасто варійовані позиції щодо транспортера 4, що подає.
Відвідні транспортери 8", 9' задають відповідно до їх налаштування в ділянці сортувальної зони 2 відповідний робочий зазор А5 з варійованими розмірами і/або контурами (фіг. 5-8), так що суміш б піддається при сортуванні різним навантаженням. Вони здатні адаптуватися, насамперед, до специфічних для поля умов збирання врожаю.
Із зображень згідно з фіг. 6 і фіг. 7 стає зрозуміло, що відповідні площини 12", 13" відведення відвідних транспортерів 8, 9 виконані з можилвістю налаштовування в їх відповідному поперечному напрямку на змінюваний кут нахилу відповідно до стрілок УА і УМА". Конструктивне виконання інсталяційних з'єднувачів може виконуватися так, що кожний з відвідних транспортерів 87 9" може бути повернутий в однаковому напрямку в напрямку або проти напрямку обертання годинникової стрілки (фіг. б, фіг. 7). Точно так же є мислимою реалізація системи, що повертається в протилежні сторони (аналогічно: фіг. 8, поворот за стрілкою УА", хід 16").
Із зображення згідно з фіг. 5 стає зрозуміло, що площини 12", 13! відведення обох відвідних транспортерів 8", 9' є окремо налаштовувані відповідно в їх паралельній відстані до приданого транспортера 4, що подає (відстані МА ії МАУ). Комбіноване налаштування повороту і підйому видно з фіг. 8, причому відвідний транспортер 8' переміщений у напрямку 16" підйому, а відвідний транспортер 9 повернутий у напрямку УХА" повороту так, що раніше збільшений робочий зазор зменшується за рахунок відвідних елементів 11", що знаходяться з зовнішньої сторони. Разом з тим стає також зрозуміло, що контур передбаченого для суміші 5 робочого зазору А5 має відповідно різні структури. На фіг. 5 показане ступінчасте виконання, фіг. 6 показує виконання, що звужується і розширюється, виконання згідно з фіг. 7 утворює "внутрішню" фасонну арку, при варійованих розмірах робочого зазору А5 є мислимим також варіант з неперервно зростаючим звуженням згідно з фіг. 8.
У зображених формах здійснення відповідно передбачено, що кожний з обох відвідних транспортерів 8, 8' має два ряди циркулюючих відвідних елементів 10, 10' ї 11, 11", причому ці обидва ряди при відповідних налаштуваннях робочого зазору АЗ (фіг. 5-8) можна переміщувати відповідно разом. Є мислимим також розвиток переважної концепції, причому є мислимими також варійовані виконання по довжині і кількості відвідних елементів і/або їх відповідне окреме налаштування (не зображене).
З короткого огляду зображень згідно з фіг. 6-8 стає зрозуміло, що обидва відвідні транспортери 8", 9" мають для їх одночасного налаштування центральне опорне з'єднання 19.
При цьому обидва несучі пристрої 17, 18 з'єднані в ділянці площини ТЕ поділу.
З короткого огляду принципових схем згідно з фіг. 5-8 з конструктивними детальними виконаннями згідно з фіг. 9-11 стає зрозуміло, що кожний з обох відвідних транспортерів 8", 9' має в ролі несучого пристрою 17, 18 несучу раму, яка забезпечена бічними пластинами 20, 21 і 22, 23. При цьому передбачено, що сусідні бічні пластини 21 і 22 утворюють принаймні одне 60 опорне з'єднання 19. Ця несуча конструкція може доповнюватись за рахунок того, що на обох зовнішніх бічних пластинах 20 і 23 передбачено принаймні по одному опорному з'єднанню з виконавчим органом 24, 25, 26.
За рахунок цього утворюється конструкція, в якій обидва відвідні транспортери 8", 9" при будь-якому інсталяційному переміщенні можуть направлятися в ділянки центрального опорного
З з'єднання 19 і одночасно є вибірково керованими описані раніше окремі налаштування відвідних транспортерів 8", 9' за допомоги зовнішніх виконавчих органів 24, 25, 26.
З цих зображень стає зрозуміло, що відвідні транспортери 8", 9' в ділянці центрального опорного з'єднання 19 можуть взаємодіяти, насамперед, з обертальним шарніром 27. Цей обертальний шарнір, зображений у виконанні згідно з принциповою схемою на фіг. 7, може переміщуватися в напрямку 28 підйому, так що досягається представлене на фіг. 7 одночасне переміщення обох відвідних транспортерів 8", 9' у напрямку УМА, УМА" повороту. Для зворотного переміщення у вихідне положення (фіг. 10), що проходить, переважним чином, паралельно до транспортера 4, що подає, в ділянці обертального шарніра 27 може бути передбачений не зображений детальніше механізм 29, наприклад, зі зворотною пружиною. Разом з тим незалежно від передбачених для підйомного руху 28 виконавчих органів є мислимим також значною мірою самостійне зворотне переміщення вузлів у вихідне положення.
При цьому підйомний рух 28 керується в ділянці механізму 29, хрестоподібно з'єднані в обертальному шарнірі 27 важелі 29 і 29" якого є з'єднуваними з виконавчим вузлом ВА2 (фіг. 10).
За рахунок підтягування М ініціюється компонента руху згідно з напрямком 28 підйому.
Одночасно в ділянці нерухомих опорних з'єднувачів 30, 31 є керованим налаштування по висоті згідно зі стрілками 28", 28" (фіг. 7), так що задані напрямками УМА, УМА" повороту похилі положення обох відвідних транспортерів 8", 9' є досяжними безступінчасто.
На фіг. 9 представлене мислиме виконання переважної системи з конструктивними деталями. При цьому стає зрозуміло, що роздільний агрегат 6' може бути забезпечений у ділянці виконавчих органів 24, 25, 26, переважним чином, тільки трьома опорними з'єднаннями 29, 30, 31. За рахунок цього утворюється переважна триточкова опора для не зображеної детальніше рами машини прибиральної машини 1. За рахунок цього вона має досить жорстку на кручення систему в сортувальній зоні 7, так що можливе швидке переміщення сортованих компонентів за допомоги порівняно малої кількості виконавчих вузлів.
На фіг. 10 ії фіг. 11 зображена система, подібна до системи на фіг. 9, причому тут стає виразним "пересічене положення" транспортера 4, що подає, і площин 12", 13" відведення. На фіг. 11 у вигляді на компоненти зверху під нахилом показано, що роздільний агрегат 6' орієнтований над транспортером 4, що подає, в нахиленій під гострим кутом позиції (угол 32). Є мислимими також інші, не зображені детальніше варіанти цього монтажного положення роздільного агрегата 6".
Відповідне до винаходу рішення згідно з фіг. 12 розкриває відвідні транспортери 8" і 9", відвідні елементи 10, 11 (а також 10' і 11", не зображені) яких зображені лише фрагментарно.
Зображені предмети відповідного до винаходу прикладу здійснення, як і такі на описаних раніше і далі фіг. 5-11 їі 13-16, є, загалом, частиною зображеної в загальних рисах на фіг. 1 картоплезбиральної машини.
У показаному на фіг. 12 зображенні відвідні транспортери 8' і 9" проходять над сортувальною зоною 7 спочатку паралельно до єдиної площини Е транспортування, яка згідно з винаходом утворюється за допомоги заданих вершинами несучих елементів відповідних площин транспортування як транспортера 4, що подає, так і сортувального транспортера 14.
Перпендикулярно до напрямку 7 відведення різниці у висотах між відповідними площинами транспортування немає. Крім цього, за рахунок виконаного поряд один з одним розташування транспортерів і відмови від ступенів падіння сортування виконується обережніше і надійніше.
Обидва відвідні транспортери 8' і 9" мають розташовані під кутом відносно паралельного ходу транспортера по напрямку до свого відповідного кінця ділянки АВ видання. На цих ділянках АВ відвідний транспортер 8' або ж відвідний транспортер 9' після початкового повороту забезпечений постійним підйомом таким чином, що відвідні елементи 10, 11 при експлуатації поступово і безперервно витягаються з сортованого матеріалу, не призводячи при цьому за рахунок повороту до занадто сильного за рахунок повороту імпульсу в напрямку бічної сторони розташованого далі сортувального транспортера 14.
Підйом відвідних транспортерів на відповідній ділянці видання одержується за рахунок зображеного кута МУ між контуром тягнучого елемента відвідного транспортера 8'або ж 9 і площинами 12", 13 відведення, які в даному випадку збігаються з площиною 7 транспортування.
Аналогічно до попередніх переважних прикладів здійснення, приклад здійснення згідно з фіг. 12 має нерухомі опорні з'єднувачі З0, які закріплені, наприклад, на не зображеній рамі машини. 60 На цих опорних елементах встановлені переміщувані в напрямку подвійної стрілки 41 напрямні штанги 42, по яких відвідні транспортери 8' і 9 можуть бути переміщені відповідно до позначених подвійною стрілкою напрямків 41.
Відвідні транспортери 8' і 9' виконані різними по довжині, причому відвідний транспортер 8 з призначеними для нього рамними елементами розташований з паралельним зміщенням
З відносно відвідного транспортера 9 таким чином, що при непрямокутному розташуванні несучого пристрою або ж відвідних транспортерів відносно транспортера, що подає, відвідні елементи 10, 10", 11 ї 11" під час роботи відповідної до винаходу картоплезбиральної машини відповідно обидва починають діяти приблизно на висоті краю транспортера 4, що подає (фіг. 13). Крім цього, у комбінації з фіг. 12 можна виявити, що відстань між відвідними елементами 10, 1011, 11", що знаходяться один за одним у напрямку 7 або ж 7" відведення, різна, причому при розгляді в напрямку 5 подання відстані між передніми відвідними елементами 10 більші, ніж такі між відвідними елементами 11. Крім цього, при розгляді в тому ж напрямку 5 відстані між відвідними елементами 10, 10", 11 ї 11" ї їх висоти над площиною транспортування виконань, будь це за рахунок довжини різних пальців або за рахунок можливості налаштування і похилого положення відповідних відвідних транспортерів 7 і 7 (помилка у вихідному тексті: відвідні транспортери мають посилальні позначення 8, 8", 9 і 9'- прим. пер.), так, що можна одержати зображений на сортувальному транспортері 14 поділ на фракції. Стрілки РІ, Р2, РЗ ї Р4 показують відповідні криві сортування на базі, насамперед, різних параметрів сортування, включно з кутовим положенням МУК і МУК, довжиною відвідних елементів 10, 10,11 і 111 відстанню між ними, а також позиціонуванням відвідних транспортерів 8' і 9' відносно їх поздовжнього напрямку.
Для як можна кращого сортування суміші з здійснюється зміна напрямку руху коренеплодів на кут більше 90" між напрямками 5 і 7 або ж 7", так що сортувальна зона 7 може бути виконана подовженою. Сортувальна зона 7 займає відповідно велику площу, причому може бути переважним, якщо передбачити додатковий транспортер 43 проміжного транспортування, який може бути виконаний як звичайний голчастий транспортер або транспортер з гумовими виступами і має аналогічні з транспортером, що подає, швидкість і напрямок транспортування.
З метою подальшої адаптації до різних параметрів сортування весь несучий пристрій, який тримає відвідні транспортери 8' і 9", в іншому, не зображеному прикладі здійснення може бути виконаний здатним повертатися навколо вертикальної осі, що виступає з площини фіг. 13. У цьому випадку нерухомий опорний з'єднувач 30 був би зафіксований, переважним чином, на поворотній рамі. Зафіксований на зафіксованому, принаймні, частково також нерухомо виконавчому органі 24 поздовжній виконавчий орган 44 може спричиняти переміщення відвідних транспортерів з належними несучими трубами 45 і 46 несучого пристрою. Таким чином, відвідні транспортери 8" ії 9" можуть бути переміщені з показаного на фіг. 13 робочого положення в показане на фіг. 14 інше робоче положення, щоб враховувати різні умови збирання врожаю, змінні розподіли за класами розмірності та інші параметри сортування. Крім цього, за допомоги позиціонування роздільного агрегата в зображене на фіг. 14 положення ширина коренеплодозбирача, яка в робочому положенні згідно з фіг. 13 можливо перевищує допустиму ширину дороги, може бути знову знижена до допустимої ширини дороги.
Як транспортер 43 проміжного транспортування, так і транспортер 4, що подає, і сортувальний транспортер 14 мають паралельні один до одного напрямки транспортування.
Крім цього, при розгляді у вигляді збоку згідно з фіг. 15, як і фіг. 12, можна виявити, що в межах сортувальної зони ці три транспортери утворюють загальну єдину площину Е транспортування без ступенів падіння. Виконані відповідними верхніми кінцями несучих елементів транспортера, що подає, сортувального транспортера і транспортера проміжного транспортування площини безпосередньо переходять одна в іншу. Можливими проміжними просторами між транспортерами можна знехтувати для транспортованого матеріалу. Правда, під час роботи картопля або ж збирана культура за допомоги передавального валика 47 передається з сортувального транспортера 14 на транспортер 46 столу перебирання, який проходить трохи нижче. При цьому збирана культура відводиться, звичайно, по суті не падаючи у вільному падінні, а під нахилом і активно, так що також здійснюється ще вільне від ступенів падіння переміщення збираної культури в напрямку столу перебирання. Альтернативно сортувальний транспортер 14 міг би бути виконаний також більш довгим аж до не зображеного столу перебирання. За допомоги виконаного згідно з винаходом коренеплодозбирача сортування здійснюєтьтся особливо обережно і надійно.
Боковий відвідний транспортер 15 передбачений для цілеспрямованого відведення підведених поперечними транспортувальними валиками 48 домішок В суміші а.
Ці валики 48 зображені також на фіг. 16 у вигляді в напрямку напрямків 7 або ж 7 60 відведення аналогічно до фіг. 5-7. У той час як відвідний транспортер 8" має в розглянутому напрямку тільки два ряди відвідних елементів 11 і 11", які проходять поряд один з одним, передній у напрямку 5 подання відвідний транспортер 9" забезпечений, насамперед, подвійним рядом О відвідних елементів 10, які знаходяться близько один до одного, тим не менш розташованих зі зміщенням відносно один одного в поздовжньому напрямку транспортувальної стрічки, а також іншим рядом відвідних елементів 10". Крім цього, відвідні елементи 10 подвійного ряду О виконані різними за довжиною, щоб оптимально впливати на домішки В, що надходять, і складові частини збираної культури в суміші С можна було також на різних висотах.
Залишаючи без уваги зображення на фіг. 12-16, на яких площини відведення і площина Е транспортування знаходяться паралельно одна до одної, за допомоги вже розглянутих важелів 2929, які з'єднані між собою через обертальний шарнір 27, можуть бути налаштовані відносні положення відвідних транспортерів 8'ї 9, щоб під час роботи можна було реагувати на варійовані суміші та умови сортування без заміни відвідних елементів або окремих відвідних транспортерів. Так, наприклад, при розмірах, що значно відрізняються, відвідний транспортер 9", що підходить першим у напрямку 5 подання, може бути встановлений трохи під кутом, щоб під час роботи збільшити відстань від відвідних елементів 10 до площини транспортування порівняно з подальшими відвідними елементами.
За рахунок зміщеного від центра розташування обох відвідних елементів 10 подвійного ряду, насамперед, є створюваним імпульс, що розпушує наявні на транспортері 4, що подає, скупчення.

Claims (12)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Коренеплодозбирач, виконаний у вигляді картоплезбиральної машини (1), яка забезпечена викопувальним пристроєм (2), від якого суміш (С), яка має як збирану культуру (Е), так і груддя, бадилля і подібні домішки (В), переміщується в ділянку розташованих далі стрічкових сит (3), при цьому суміш (С), яка лежить на подавальних транспортерах (4), потрапляє в сортувальну зону (72), і в цій сортувальній зоні за допомогою розташованого над подавальним транспортером (4), а також роздільного агрегата (6), який діє впоперек його напрямку подання на суміш (С), збирана культура (Е) є сортованою таким чином, що два циркулюючі в напрямку (7, 7) відведення в однаковому напрямку відвідні транспортери (8, 9) за допомогою відповідно відвідних елементів (10, 10, 11, 11) захоплюють збирану культуру (Е), подають її в двох розташованих поряд одна з одною площинах (12, 13) відведення на розташований далі сортувальний транспортер (14), і при цьому відповідні домішки (В), що залишаються на подавальному транспортері (4), у вигляді залишків, виводяться у зміщеному відносно напрямку (7, 7) відведення напрямку (5") ходу, при цьому підведення від подавального транспортера до сортувального транспортера (14) виконане без ступенів падіння, який відрізняється тим, що довжина принаймні двох відвідних транспортерів (8", 9) різна.
2. Коренеплодозбирач за п. 1, який відрізняється тим, що сортувальний транспортер (14) і принаймні один подавальний транспортер (4) утворюють площини транспортування, утворюють єдину площину (Е) транспортування, і/або різниця по висоті яких перпендикулярно до напрямку (7, 7) відведення складає принаймні менше ніж З см.
З. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-2, який відрізняється тим, що між подавальним транспортером (4) і сортувальним транспортером (14) розташований транспортер (43) проміжного транспортування.
4. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-3, який відрізняється тим, що принаймні один з обох відвідних транспортерів (8", 9") має в напрямку транспортування перед його поворотом ділянку (АВ) видання, на якій цей відвідний транспортер (8, 9), при розгляді впоперек напрямку транспортування, забезпечений підйомом менше 557 відносно площини відведення, причому цей відвідний транспортер має ділянками некруглий контур.
5. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-4, який відрізняється тим, що вздовж довжини ділянки видання відстань від відвідних елементів до площини відведення зростає до максимально 50 95, від довжини відвідних елементів.
6. Коренеплодозбирач за одним із пп. 4 або 5, який відрізняється тим, що підйом ділянки видання виконаний з можливістю окремого налаштування.
7. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-6, який відрізняється тим, що відстань між відвідними елементами (10, 10"; 11, 11 відвідних транспортерів (8, 9"), які знаходяться один за одним у напрямку відведення, має різну величину.
8. Коренеплодозбирач за одним із попередніх пунктів, який відрізняється тим, що відвідні транспортери (8, 9) виконані з можливістю повороту навколо ідентичної або відповідної бО вертикальної осі.
9. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-8, який відрізняється тим, що відвідні транспортери (8, 9) утворюють з подавальним транспортером кут від 807 до 145". шо
10. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-9, який відрізняється тим, що принаймні один із відвідних транспортерів (87, 9) виконаний з можливістю поздовжнього переміщення в його напрямку транспортування або проти нього.
11. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-10, який відрізняється тим, що довжина відвідних елементів відвідного транспортера різна.
12. Коренеплодозбирач за одним із пп. 1-11, який відрізняється тим, що в поздовжньому напрямку розглянутого в його розгорнутому стані відвідного транспортера (8, 9) між двома зовнішніми відвідними елементами (10, 10, 11, 11) принаймні частково розташований ексцентрично інший відвідний елемент. ше Геї ве со ос Бо з З ву ще фе В вх Кй с ЕЕ пи С НК же і тр ї щ Мои зав Як Б ож к КЕ водо нн шу Шина не ек НН, т а нн но не СИНЯ ГЕ т З що х х х му ль. хек, двери ту й Я : й е нн и х й Ж о НН Молддеянния І Шк: ко ге 2 Ка
Як.
І. З й КУ - и а осв М ск й ОЙ в їй з й соді пеня і: си й я В ЖК х ее Де х шк КА Ж У. -х Й в Ж, ше Че - ще м мкл их я ж фе Ок Маре о -е є а о й -к «а В Я Хм оку Ше У КЕ Св: І ИЙ п і он ж ай ех ох щих ше Е Ко и Її У Х Її Й й Ко КЗ Х що Мас ех йо « о маоеай че Ей з тт ХА Що сш ше Шо ши ; о З ее бе» х ї во Я с Меч я Ж с сх їж є бе си Ки от «й як. Бо ОВ ЗКУ і: я хо, - п сь а В ЧУ в ват м У ху ша Ка бо Ї т х КЗ ; х ше Ей а; чи ех г с ть ре рай й ї і ее Я я г ЕК в у т Б ФфЕ,
UAA201904761A 2016-10-14 2017-10-16 Коренеплодозбирач UA124114C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102016012245.5A DE102016012245B4 (de) 2016-10-14 2016-10-14 Hackfruchternter in Form einer Kartoffelerntemaschine
PCT/EP2017/076371 WO2018069551A1 (de) 2016-10-14 2017-10-16 Hackfruchternter

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA124114C2 true UA124114C2 (uk) 2021-07-21

Family

ID=60268337

Family Applications (3)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201909168A UA122040C2 (uk) 2016-10-14 2017-10-13 Коренеплодозбирач
UAA201904758A UA123803C2 (uk) 2016-10-14 2017-10-13 Коренеплодозбирач
UAA201904761A UA124114C2 (uk) 2016-10-14 2017-10-16 Коренеплодозбирач

Family Applications Before (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201909168A UA122040C2 (uk) 2016-10-14 2017-10-13 Коренеплодозбирач
UAA201904758A UA123803C2 (uk) 2016-10-14 2017-10-13 Коренеплодозбирач

Country Status (12)

Country Link
US (3) US11684008B2 (uk)
EP (3) EP3525568B1 (uk)
CN (3) CN110199653B (uk)
CA (3) CA3040567C (uk)
DE (1) DE102016012245B4 (uk)
DK (3) DK3525568T3 (uk)
EA (3) EA039546B1 (uk)
ES (3) ES2863418T3 (uk)
HU (3) HUE054060T2 (uk)
PL (3) PL3525568T3 (uk)
UA (3) UA122040C2 (uk)
WO (2) WO2018069537A1 (uk)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102016012245B4 (de) * 2016-10-14 2018-04-26 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Hackfruchternter in Form einer Kartoffelerntemaschine
CN110637587B (zh) * 2019-09-27 2021-06-08 西华大学 一种川芎收获机
CN110813693A (zh) * 2019-11-23 2020-02-21 淄博华擎信息科技服务有限公司 可控级核桃分级筛分装置及使用方法
CN111727718A (zh) * 2020-06-15 2020-10-02 禹城市亚泰机械制造有限公司 一种根茎作物收获机及收获方法
CN113303319B (zh) * 2021-06-25 2022-03-04 江苏华源节水股份有限公司 一种田垄智能除草机

Family Cites Families (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US676188A (en) 1900-08-13 1901-06-11 Charles J Becker Potato-harvester.
US1753874A (en) 1928-02-23 1930-04-08 Taylor William Lloyd Onion harvester
US2277450A (en) 1941-08-07 1942-03-24 Frank J Parr Potato harvester
US2657798A (en) 1949-02-11 1953-11-03 Deere & Co Potato digger having means for separating vines and stones from potatoes
DE1160682B (de) * 1961-04-18 1964-01-02 Anton Peis Trennband fuer eine Vorrichtung zum Aussondern von Steinen aus Kartoffeln
US2698506A (en) 1951-06-04 1955-01-04 Haldur J Johnson Adjustably disposed potato pickup and conveyer therefor
US2828012A (en) * 1952-12-02 1958-03-25 Int Harvester Co Mechanism for separating stones and other debris from potatoes in a potato harvester
US2827241A (en) 1953-11-30 1958-03-18 Irving T Downs Clod eliminator for attachment to a potato harvester
US2718110A (en) 1954-06-02 1955-09-20 George T Butler Apparatus for gathering crops
US3198259A (en) 1963-06-13 1965-08-03 Glenn H Manuel Potato digging and separating apparatus
DE1757697B1 (de) * 1968-06-05 1971-01-21 Braunschweigische Maschb Ansta Vorrichtung zum Trennen von Rueben und Steinen auf trockenem Wege
US4284145A (en) 1977-09-10 1981-08-18 Tonparo Limited Separator device
DE2812211C3 (de) * 1978-03-20 1981-07-09 Franz Grimme Landmaschinenfabrik, 2845 Damme Vorrichtung für Kartoffelerntemaschinen zum Trennen von diesen beigemengten Steinen, Kluten o.dgl.
DK157590C (da) * 1984-02-29 1990-06-18 Jens Peter Kvistgaard Optager, navnlig til optagning af kartofler og andre, navnlig underjordiske, planteprodukter som sellerier, guleroedder, blomster- som spiseloeg, etc.
DE9320575U1 (de) 1993-08-19 1994-09-15 Grimme Landmaschf Franz Kartoffelvollerntemaschine
DE19524145A1 (de) 1995-07-03 1997-01-09 Davoudi Helga Kartoffelerntemaschine
DE20206240U1 (de) 2002-04-18 2002-08-01 Netagco Wuehlmaus Gmbh Vorrichtung zum Abscheiden von Fremdkörpern, insbesondere von Steinen, aus dem Rodegut von Erntemaschinen für Erdfrüchte, vorzugsweise für Kartoffeln
CA2434981C (en) * 2003-07-11 2006-05-02 Macdon Industries Ltd. Crop feed draper for a header
WO2005036948A1 (ja) * 2003-09-29 2005-04-28 Yanmar Co., Ltd. コンバイン
DE102006033974A1 (de) * 2006-07-22 2008-01-24 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Kartoffelerntemaschine
DE202007018518U1 (de) * 2007-07-20 2008-10-02 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Kartoffelerntemaschine
DE102007034446A1 (de) 2007-07-20 2009-01-22 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Kartoffelerntemaschine
DE102011121180A1 (de) 2011-12-16 2013-06-20 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Erntemaschine für Kartoffeln, Rüben o. dgl. Erntegut
EP2674020A1 (en) 2012-06-15 2013-12-18 Avr Potato digger and use thereof
UA106119C2 (uk) * 2012-10-01 2014-07-25 Подільський Державний Аграрно-Технічний Університет Пристрій для транспортування і очистки коренебульбоплодів
CN203289890U (zh) * 2013-06-17 2013-11-20 陈玉军 自走式土豆收获机
DE102014006842A1 (de) 2014-05-10 2015-11-12 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Trennvorrichtung für eine Kartoffelerntemaschine
DE102014015834A1 (de) * 2014-10-28 2016-04-28 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Maschine zum Ernten von Hackfrüchten
DE102014015835A1 (de) * 2014-10-28 2016-04-28 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Hackfruchterntemaschine
CN204377412U (zh) * 2014-12-31 2015-06-10 河南农业大学 大蒜打捆收获机
DE102016012245B4 (de) * 2016-10-14 2018-04-26 Grimme Landmaschinenfabrik Gmbh & Co. Kg Hackfruchternter in Form einer Kartoffelerntemaschine

Also Published As

Publication number Publication date
EP3525568B1 (de) 2021-02-24
EA202190039A3 (ru) 2021-08-31
DK3525568T3 (da) 2021-05-25
US20200000022A1 (en) 2020-01-02
EP3525568A1 (de) 2019-08-21
CA3153725A1 (en) 2018-04-19
PL3525569T3 (pl) 2021-12-13
US11357165B2 (en) 2022-06-14
EA038445B1 (ru) 2021-08-30
EP3616491A1 (de) 2020-03-04
EA202190039A2 (ru) 2021-04-30
US20190261553A1 (en) 2019-08-29
DE102016012245B4 (de) 2018-04-26
HUE055835T2 (hu) 2021-12-28
ES2878253T3 (es) 2021-11-18
DK3616491T3 (da) 2021-04-12
CA3040567A1 (en) 2018-04-19
EP3525569B1 (de) 2021-06-02
CA3040570C (en) 2023-08-22
EA201990899A1 (ru) 2019-10-31
US20190261552A1 (en) 2019-08-29
CN110072379B (zh) 2022-12-09
UA122040C2 (uk) 2020-08-25
HUE054060T2 (hu) 2021-08-30
EA039546B1 (ru) 2022-02-09
CA3040570A1 (en) 2018-04-19
HUE053824T2 (hu) 2021-07-28
CN110035649A (zh) 2019-07-19
EA038694B1 (ru) 2021-10-06
PL3616491T3 (pl) 2021-07-05
UA123803C2 (uk) 2021-06-02
EP3616491B1 (de) 2021-01-13
US11684008B2 (en) 2023-06-27
CN110035649B (zh) 2023-03-31
PL3525568T3 (pl) 2021-08-02
CA3040567C (en) 2023-09-19
CN110072379A (zh) 2019-07-30
CN110199653B (zh) 2022-04-08
CN110199653A (zh) 2019-09-06
EP3525569A1 (de) 2019-08-21
WO2018069551A1 (de) 2018-04-19
DE102016012245A1 (de) 2018-04-19
WO2018069537A1 (de) 2018-04-19
EA201990882A1 (ru) 2019-10-31
DK3525569T3 (da) 2021-08-23
ES2863418T3 (es) 2021-10-11
US11627697B2 (en) 2023-04-18
ES2886541T3 (es) 2021-12-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA124114C2 (uk) Коренеплодозбирач
US9452448B2 (en) Separating device for a potato harvester
CN101438651B (zh) 用于根用作物的输送及分离设备以及为此规定的方法
US10039227B2 (en) Root crop harvesting machine
EP3703487B1 (de) Verfahren zum ernten von druschfrüchten sowie dafür vorgesehene vorrichtung für eine erntemaschine
EP3680032A1 (de) Sortierer
WO2010100117A1 (de) Produktaustragelinie
EP0408589A1 (de) Mobile oder stationäre brechereinrichtung für mineralien, insbesondere grobstückiges gut
DE102012005598A1 (de) Vorrichtung zum Fördern von Produkten
JP2018166486A (ja) トウモロコシ収穫機