UA122225C2 - Лінійний водовідвідний канал - Google Patents

Лінійний водовідвідний канал Download PDF

Info

Publication number
UA122225C2
UA122225C2 UAA201710920A UAA201710920A UA122225C2 UA 122225 C2 UA122225 C2 UA 122225C2 UA A201710920 A UAA201710920 A UA A201710920A UA A201710920 A UAA201710920 A UA A201710920A UA 122225 C2 UA122225 C2 UA 122225C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
base
channel according
tray
channel
drainage
Prior art date
Application number
UAA201710920A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олєг Романовіч Дутко
Олег Романович Дутко
Олєг Міхайловіч Франко
Олег Михайлович Франко
Original Assignee
Олєг Романовіч Дутко
Олег Романович Дутко
Олєг Міхайловіч Франко
Олег Михайлович Франко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олєг Романовіч Дутко, Олег Романович Дутко, Олєг Міхайловіч Франко, Олег Михайлович Франко filed Critical Олєг Романовіч Дутко
Publication of UA122225C2 publication Critical patent/UA122225C2/uk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C11/00Details of pavings
    • E01C11/22Gutters; Kerbs ; Surface drainage of streets, roads or like traffic areas
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01DCONSTRUCTION OF BRIDGES, ELEVATED ROADWAYS OR VIADUCTS; ASSEMBLY OF BRIDGES
    • E01D19/00Structural or constructional details of bridges
    • E01D19/08Damp-proof or other insulating layers; Drainage arrangements or devices ; Bridge deck surfacings

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)

Abstract

Винахід належить до галузі систем водовідведення. Лінійний водовідвідний канал складається зі щонайменше однієї секції, кожна з яких містить основу, U-подібний лоток, який містить основу і бічні стики, що мають ступінчасті профілі, які виконані з утворенням двох вертикальних ділянок і горизонтальних поличок, під якими на основі розташовані профільні труби, зовнішня бічна сторона кожної з яких виконана перфоровано, при цьому основа має вільні поздовжні бічні ділянки, виконані з вигином під кутом вгору за умови можливості заглиблення основи каналу відносно установлювальної поверхні, а також забезпечена закладними елементами (вусами), які розташовані з боків уздовж основи з кроком від 100 до 2000 мм та виконані з можливістю їх кріплення до арматурного каркаса або несучої опалубки.

Description

Винахід відноситься до області систем водовідведення, а саме, до металевих водовідвідних лотків, що закриваються водопропускними гратами і використовується для збору і відводу води з мостових споруд, доріг, паркінгів і тому подібних інженерних споруд.
Відомий пристрій для збору і видалення вологи із проїжджої частини інженерних споруд, що містить металеву конструкцію, яка включає основу і приєднані до неї два 7-подібні профілі, які разом утворюють ОМ-подібний лоток із ступінчасто вигнутими боковими стінками, який закривається чавунними гратами, де верхня частина кожної бічної стінки згаданого лотка, яка утворена вертикальною зовнішньої площиною 2-подібного профілю, і основа з'єднані перфорованою металевою смугою, з утворенням бокового каналу О-подібного перерізу, О- подібний лоток в основі має зливний патрубок, а О-подібні бічні канали виконані з дренажними трубками, з'єднаними зі згаданим зливним патрубком |Лоток мостового водовідведення типу
ЛВМ Віідде Малиновського комбінату ЖБІ пЕр:/Лимли.Котепвігоу.ги/ргодисіоп/ргіаде|.
Недоліками такою пристрою є збільшення ваги конструкції за рахунок несучих ребер, що створює незручності у випадку необхідності відкриття лотка (в разі чистки дна каналу від забруднення), а також низька пропускна здатність.
Найбільш близьким технічним рішенням є лінійний водовідвідний канал, який містить основу, О-подібний лоток з бічними стінками, які мають ступінчасті профілі, і бічні канали, що утворені профільним трубами, зовнішня бічна сторона кожної з яких виконана перфорованою,
Іпатент РФ на корисну модель Ме 147751, МПК Е0О1019/08, 20141.
У прототипі не усунуто недоліки, зазначені по відношенню до аналогу - Лоток мостового водовідведення типу ЛВМ Віідде Малиновського комбінату ЖБІ, тобто відома конструкція є надмірно важкою за рахунок наявності проміжної стінки, і має недостатню пропускну здатність.
Також слід зазначити низьку гідроїзоляцію пристрою за рахунок порушення герметичності отворами, які використовуються для кріплення до конструкції мостової споруди, а також утвореною днищем сходинкою, яка перешкоджає сходу води з гідроізоляції.
Заявлений технічний результат може бути виражений у збільшенні збору і видалення вологи за рахунок підвищення гідроізоляційних властивостей, надійності кріплення і пропускної здатності пристрою.
Технічний результат досягається за рахунок того, що лінійний водовідвідний канал складається з, щонайменше, однієї секції. Кожна секція містить основу, О-подібний лоток з бічними стінками. Кожна бокова стінка виконана із ступінчастим профілем, який має дві вертикальні ділянки і розташовану між ними горизонтальну полицю. Під полицями на основі лотка розташовані профільні труби, зовнішня бічна сторона кожної з яких виконана перфорованою. При цьому основа має вільні поздовжні бічні ділянки, які виконані з вигином під кутом вгору таким чином, що забезпечується можливість заглиблення основи каналу щодо установочної поверхні з подальшим укладанням на них шару гідроізоляції. Основу з боку нижньої поверхні забезпечено закладними елементами (вусами), розташованими з боків уздовж основи з кроком від 100 до 2000 мм, які можуть кріпитися до арматурного каркасу або встановлюватися на несучу опалубку. О-подібний лоток може бути виконаний монолітним або складеним. Переважно, О-подібний лоток виконаний металевим. Також О-подібний лоток може бути складеним (із набору) і включати чавунні елементи (вставки). Профільні труби із бічною перфорацією можуть бути виконані з композитного матеріалу або пластику. Переважно бічні стінки лотка мають ревізійні вікна. Секції каналу можуть з'єднуватися внапуск або встик.
Закладні елементи (вуса) можуть забезпечуватися регулювальними болтами які ізольовані пластиковими накладками (ковпачками). Бічні стінки лотка можуть мати однакову висоту або різну висоту.
На фіг. 1 приведений лоток (приклад Мо 1), загальний вигляд.
На фіг. 2 приведений лоток (приклад Мо 2), загальний вигляд.
Лінійний водовідвідний канал складається:із, щонайменше, однієї секції (1). Кожна секція містить основу (2), О-подібний лоток (3) із бічними стінками. Кожна бічна стінка виконана зі ступінчастим профілем який має дві вертикальні ділянки (4, 5) і розташовану між ними горизонтальну поличку (6). Під поличками на основі лотка розташовані профільні труби (7), зовнішня бічна сторона кожної з яких виконана перфорованою (8). При цьому основа має вільні поздовжні бічні ділянки (9), виконані з вигином під кутом вгору таким чином, що забезпечується можливість заглиблення основи (2) каналу щодо установочної поверхні. Основу з боку нижньої поверхні забезпечено закладними елементами (вусами) (10), розташованими з боків уздовж основи (2) з кроком від 100 до 2000 мм, які можуть кріпитися до арматурного каркасу або несучої опалубки.
Переважно, бічні стінки лотка мають ревізійні вікна (11).
Закладні елементи (вуса) (10, 10а) можуть забезпечуватися регулювальними болтами (12), які ізольовані пластиковими накладками (13).
Через проріз 14 вода з дренажного каналу (труби) потрапляє в трапоприямок. Вода з основного і дренажного каналів збирається в загальний трапоприямок (короб) і відводиться через трубу 15. У лотку передбачені ревізійні вікна 16 для чистки дренажного русла. З'єднання двох сусідніх лотків в лінії забезпечується їх зчепленням за допомогою пластин 17 і приварних штифтів 18.
Конструкція лотків передбачає один основний канал для відведення поверхневого стоку, а також два канали для відведення дренажного стоку в товщі асфальтобетонного покриття дорожнього полотна прогонової споруди.
Пристрій збирається і монтується в такий спосіб.
Переважно, водовідвідні лотки встановлюються після облаштування арматурного каркаса до заливки бетону монолітної плити. Опорні анкери в основі забезпечені болтами, за допомогою яких необхідно вивірити верх водовідвідного лотка за рівнем.
Для запобігання зсуву секції лотків відносно один одного лотки з'єднуються між собою за принципом "паз-шпунт".
Лоток з'єднаний з арматурним каркасом монолітної ЗБ (залізобетонної) плити мосту та надійно закріплений в монолітній плиті за рахунок спеціальних опорних анкерів, які можуть бути з болтами або беї них.
Наступний етап - проведення монолітних робіт.
Лоток виявляється заглибленим в ЗБ плиту, гідравлічний перетин його вище, тобто пропускна здатність більша.
Герметизації підлягає стик днищ водовідвідних лотків як в основному каналі для відведення поверхневого стоку, так і стик днищ лотків в каналах для дренажного стоку.
Установка лотків до проведення монолітних робіт і герметизація стиків дозволяють уникнути необхідності влаштування додаткового шару гідроізоляції під лотками, що в свою чергу спрощує пристрій системи водовідведення.
Основний шар гідроізоляції укладається зверху на спеціальну полицю водовідвідного лотка.
Оскільки лоток змонтований до проведення монолітних робіт, то на гідроізоляції не виникає
Зо сходинки при закладі її на спеціальну полицю.
При установці лотків на готову монолітну плиту дана сходинка на гідроізоляції виникає через виступ рівня дна лотка (на товщину дна лотка) по відношенню до рівня ЗБ плити, і створює перешкоду для вільного, попадання дренажного стоку в спеціальні дренажні канали лотка.
При монтажі лотків шар гідроїзоляції прогонової споруди жодним чином не порушується, тому що немає необхідності висвердлювання отворів для механічного закріплення лотків, та також анкерування лотків до несучих конструкцій прогонової споруди.
Захист дренажних каналів може додатково забезпечуватися установкою спеціальної захисної сітки.
Далі проводяться роботи із укладання асфальтобетонної суміші.
Після завершення робіт по влаштуванню поздовжніх технологічних швів на водовідвідні лотки можна встановити водоприймальні решітки.
Пропонований пристрій є легким в монтажі і обслуговуванні, при цьому забезпечує якісний збір та відведення поверхневих стоків і видалення капілярної вологи з дорожнього або мостового покриття; є доступним для зручної очистки від забруднень. Крім того, є міцним і довговічним.

Claims (14)

ФОРМУЛА ВИНАХОДУ
1. Лінійний водовідвідний канал, що складається зі щонайменше однієї секції, кожна з яких містить основу, О-подібний лоток, який містить основу і бічні стики, що мають ступінчасті профілі, які виконані з утворенням двох вертикальних ділянок і горизонтальних поличок, під якими на основі розташовані профільні труби, зовнішня бічна сторона кожної з яких виконана перфоровано, при цьому основа має вільні поздовжні бічні ділянки, виконані з вигином під кутом вгору за умови можливості заглиблення основи каналу відносно установлювальної поверхні, а також забезпечена закладними елементами (вусами), які розташовані з боків уздовж основи з кроком від 100 до 2000 мм та виконані з можливістю їх кріплення до арматурного каркаса або несучої опалубки.
2. Канал за п. 1, в якому О-подібний лоток виконаний монолітним.
3. Канал за п. 1, в якому О-подібний лоток виконаний складеним. 60
4. Канал за п. 1, в якому О-подібний лоток виконаний металевим.
5. Канал за п. 1, в якому профільні труби виконані чавунними.
6. Канал за п. 1, в якому профільні труби виконані із композитного матеріалу.
7. Канал за п. 1, в якому профільні труби виконані з пластику.
8. Канал за п. 1, в якому бічні стінки лотка мають ревізійні вікна.
9. Канал за п. 1, в якому секції з'єднуються внапуск.
10. Канал за п. 1, в якому секції з'єднуються у стик.
11. Канал за п. 1, в якому закладні елементи (вуса) забезпечені регулювальними болтами, які ізольовані пластиковими накладками.
12. Канал за п. 1, в якому бічні стінки лотка мають однакову висоту.
13. Канал за п. 1, в якому бічні стінки лотка мають різну висоту.
14. Канал за п. 1, в якому О-подібний лоток виконаний з внутрішнім поздовжнім ухилом. і В ою о Ко В нин нн В ССО ВІ ще ох я ро ух . нс зі - 14 У І МОЖУ, у : шк Я КО пи НС рн пок і нен ОЙ Я - о як іх " жо К СД т у З ЗМІ ие м С НИ Ше: ШИ вони НИ ИН ШИ мя й. з я ях тт, Би ра Я не з з З Нв с НЯ то ї ву сехруе з сегтгесонки трос екс соссхх ск ху мМХхх. Хе з й 5 Е : Б ХХ 3 Я Н : хх Ук х до Е їй ше я Чех шо 7 У Я ск НА х ск и ш4АЛ. м мах ЗАТЕ
Фіг. 1
UAA201710920A 2015-04-09 2015-12-22 Лінійний водовідвідний канал UA122225C2 (uk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2015113050 2015-04-09
PCT/RU2015/000910 WO2016163915A1 (ru) 2015-04-09 2015-12-22 Линейный водоотводный канал

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA122225C2 true UA122225C2 (uk) 2020-10-12

Family

ID=57072759

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201710920A UA122225C2 (uk) 2015-04-09 2015-12-22 Лінійний водовідвідний канал

Country Status (2)

Country Link
UA (1) UA122225C2 (uk)
WO (1) WO2016163915A1 (uk)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3618699A1 (de) * 1986-06-04 1987-12-10 Passavant Werke Entwaesserungsrinne
RU73883U1 (ru) * 2008-02-15 2008-06-10 Олег Романович Дутко Бетонный дождеприемный лоток и закладная деталь для него
RU147751U1 (ru) * 2014-07-30 2014-11-20 Общество С Ограниченной Ответственностью "Малиновский Комбинат Железобетонных Изделий" (Ооо "Мк Жби") Устройство для сбора и удаления влаги с проезжей части мостов и эстакад инженерных сооружений

Also Published As

Publication number Publication date
WO2016163915A1 (ru) 2016-10-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP7017880B2 (ja) 道路橋の防水排水構造
US6619001B1 (en) Methods of use of a basement water drainage conduit
RU147751U1 (ru) Устройство для сбора и удаления влаги с проезжей части мостов и эстакад инженерных сооружений
RU157316U1 (ru) Линейный водоотводный канал
KR101776805B1 (ko) 조립식 교량 배수장치
JP5700888B1 (ja) 路面用排水部材及び路面用排水部材を敷設する方法
RU2718041C2 (ru) Устройство поверхностного дренажа
KR200438322Y1 (ko) 지하층 바닥 물배수 구조
JP3944518B2 (ja) 境界ブロックを用いた道路の排水構造
JP3195244U (ja) 排水舗装用路面排水溝の構造
KR100869551B1 (ko) 교량 신축이음구간 빗물받이
UA122225C2 (uk) Лінійний водовідвідний канал
JP4319452B2 (ja) 油水分離槽
JP4583215B2 (ja) 雨水流出抑制排水路構造
AU2019202413B2 (en) Improved concrete road pavement with more sustainability benefits
RU2720544C1 (ru) Способ размещения водоотводного лотка относительно деформационного шва на мостовых сооружениях
HUP9800314A2 (hu) Útburkoló felület esővíz-elvezetéssel
EP1520942B1 (en) Surface drainage
JP6198592B2 (ja) 雨水処理システム、及びこれに用いる境界ブロック
JP2018197460A (ja) 透水舗装道路の排水口構造
JP7499163B2 (ja) 貯水型側溝およびそれを用いた貯水型側溝設備
KR102584704B1 (ko) 노면 빗물배수시스템용 드레인보드
KR101491405B1 (ko) 단계별 신설 시공 또는 확장되는 고가교량의 배수로 설치구조
KR102360446B1 (ko) 교량 집수관 및 상부 개방 트렌치 오픈 직결 선배수 시스템 및 그 시공공법
AU2012261627B2 (en) Trench Drainage System