SK6694A3 - Communication apparatus and method for transfering image data - Google Patents

Communication apparatus and method for transfering image data Download PDF

Info

Publication number
SK6694A3
SK6694A3 SK66-94A SK6694A SK6694A3 SK 6694 A3 SK6694 A3 SK 6694A3 SK 6694 A SK6694 A SK 6694A SK 6694 A3 SK6694 A3 SK 6694A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
image data
data
image
receiver
signal
Prior art date
Application number
SK66-94A
Other languages
English (en)
Inventor
Sung Min Choi
Leon Lumelsky
Alan Peevers
John L Pittas
Original Assignee
Ibm
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ibm filed Critical Ibm
Publication of SK6694A3 publication Critical patent/SK6694A3/sk

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09BEDUCATIONAL OR DEMONSTRATION APPLIANCES; APPLIANCES FOR TEACHING, OR COMMUNICATING WITH, THE BLIND, DEAF OR MUTE; MODELS; PLANETARIA; GLOBES; MAPS; DIAGRAMS
    • G09B5/00Electrically-operated educational appliances
    • G09B5/08Electrically-operated educational appliances providing for individual presentation of information to a plurality of student stations
    • G09B5/14Electrically-operated educational appliances providing for individual presentation of information to a plurality of student stations with provision for individual teacher-student communication
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F15/00Digital computers in general; Data processing equipment in general
    • G06F15/16Combinations of two or more digital computers each having at least an arithmetic unit, a program unit and a register, e.g. for a simultaneous processing of several programs
    • G06F15/163Interprocessor communication
    • G06F15/173Interprocessor communication using an interconnection network, e.g. matrix, shuffle, pyramid, star, snowflake
    • G06F15/17337Direct connection machines, e.g. completely connected computers, point to point communication networks

Description

SPÔSOB VYSIELANIA OBRAZOVÝCH DÁT A ZARIADENIE NA VYKONÁVANIE TOHTO SPÔSOBU
Oblasť techniky
Vynález sa týka spôsobu vysielania obrazových dát cez komunikačnú zbernicu zo zdroja obrazových dát jednému alebo niekoíkým z množstva prijímačov obrazových dát, ktoré sú sériovo viazané pozdĺž komunikačnej zbernice. Vynález sa d’alej týka zariadenia na vykonávanie spôsobu definovaného vyššie.
Doterajší stav techniky
Jeden obraz strednej rozlíšiteínosti vyvinutý počítačom napríklad pre 1024 vodorovných na 1024 zvislých obrazových prvkov zvaných pixely, z ktorých každý má 8 bitov pre červenú, pre zelenú a pre modrú farbu, vyžaduje na vyjadrenie asi 3 milióny bytov (3MB) dát. Prenos takýchto velkých súborov dát medzi procesormi dát, ako sú pracovné stanice, predstavuje značnú záťaž pre zvyčajné vysoko rýchle sériové siete.
Vykonávanie oživených zobrazovaných sledov, ktoré môžu vyžadovať prepisovanie obrazov v reálnom čase rýchlosťou 30 snímok za sekundu alebo i vyššou, nie je možné uskutočniť súčasne dostupnými technológiami sériových rozhraní.
Je teda žiaduce použiť technológie paralelných dátových rozhraní, aby sa zväčšila šírka pásma komunikačnej zbernice. Jedna technológia paralelného rozhrania je popísaná v pojednaní s názvom High Performance Parallel Interface Mechanical, Elektrical, and Signalling Protocol Specification (RPPI-PH), čo je predbežný návrh uverejnený v Američan National Štandard for Information Systems, November 1, 1989, X3T9/88-032, REV 6.9.
Rozhranie HPPI zaisťuje prenosy rýchlosťou 100 MB za sekundu s použitím 32-bitového portu alebo rýchlosťou 200 MB za sekundu s použitím 64-bitového portu. Táto zvláštna technológia rozhrania je tiež zvlášť príťažlivá na použitie pri prenosoch napríklad digitálnych oživených obrazov medzi pracovnými stanicami.
Jednako však rozhranie HPPI bode prenášajúce rozhranie počítačom a uzlami je obmedzená pre zaistenie prenosu po bode prenášajúce medzi hlavným Vzdialenosť medzi je uvažované ako simplexové bod medzi hlavnými počítačmi alebo diskovým na násobnými uzlami niekoľkých prijímacích miest nie sú uvažované.
pamäťovým systémom.
m a spojenia medzi do všetkých alebo do
Úlohou predloženého vynálezu je teda vytvoriť vysoko rýchlu paralelnú komunikačnú zbernicu s veľkou šírkou pásma pre súčasný prenos obrazových dát zo zdroja obrazových dát do množstva pracovných staníc.
Inou úlohou vynálezu je vytvoriť spôsob a zariadenie pre využitie množstvom pracovných staníc pri príjme obrazových dát zo zdroja obrazových dát a pre prenos riadiacich signálov komunikačnej zbernice do zdroja obrazových dát.
Podstata vynálezu
Vynález rieši úlohu tým, že vytvára spôsob vysielania obrazových dát cez komunikačnú zbernicu zo zdroja obrazových dát jednému alebo niekoľkým z množstva prijímačov obrazových dát, ktoré sú sériovo viazané pozdĺž komunikačnej zbernice, ktorého podstata spočíva v tom, že obsahuje kroky:
vyvíjanie vnútorného signálu pripravenosti každým prijímačom obrazových dát, uloženie vnútorného signálu pripravenosti a určenie, či poprúdový prijímač obrazových dát, ak je nejaký, vyvinul vonkajší signál pripravenosti oznamujúci, že poprúdový prijímač obrazových dát je pripravený prijímať dáta, kde ak nie je žiadny poprúdový prijímač obrazových dát, vyvinie sa sa vonkajší signál pripravenosti a pošle sa protiprúdovému prijímaču obrazových dát, ak je nejaký, alebo keď nie je, pošle sa vonkajší signál pripravenosti do zdroja obrazových dát, ak poprúdový prijímač obrazových dát nevyvinul žiadny vonkajší signál pripravenosti, udržiava sa pokoj, pokial poprúdový prijímač obrazových dát nevyvinie vonkajší signál pripravenosti, ak poprúdový prijímač obrazových dát vyvinul vonkajší signál pripravenosti, vyvinie sa vonkajší signál pripravenosti a pošle sa do protiprúdového prijímača obrazových dát, ak je nejaký, alebo keď nie je, pošle sa vonkajší signál pripravenosti do zdroja obrazových dát.
Podlá výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu spôsob obsahuje kroky:
so zdrojom obrazových dát, príjem vonkajšieho signálu pripravenosti a, odozvou na neho, vyslanie informácie do komunikačnej zbernice pre adresovanie jedného alebo niekolkých prijímačov obrazových dát, a s každým z adresovaných prijímačov obrazových dát príjem vyslanej informácie z komunikačnej zbernice.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok vyslania informácie obsahuje krok vyslania úseku dát obsahujúcich dátové slová, z ktorých aspoň jedno je adresové slovo obsahujúce množstvo bitov, z ktorých niektoré, keď sú uvedené, identifikujú jeden z prijímačov obrazových dát.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok príjmu informácie obsahuje krok určenia, či jeden určitý z bitov, ktorý je určený bitovým znakom uloženej adresy, je uvedený, a keď áno, vyvinie sa signál oznamujúci, že prijímač obrazových dát je adresovaný.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok určenia, či poprúdový prijímač obrazových dát vyvinul vonkajší signál pripravenosti, obsahuje krok príjmu vonkajšieho signálu pripravenosti z poprúdového prijímača obrazových dát, a ďalej obsahuje krok uloženia prijatého vonkajšieho signálu pripravenosti v prijímači obrazových dát.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu spôsob obsahuje krok, odozvu na príjem iného prijatého vonkajšieho signálu pripravenosti zdrojom obrazových dát, vyslania obrazových dát do komunikačnej zbernice, pričom obrazové dáta sú vyslané ako úsek obsahujúci množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu každé z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov a určený obrazový pixel má charakteristiku vyžadujúcu 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu zostávajúci počet bitov každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú pre zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok príjmu informácie z komunikačnej zbernice obsahuje krok uloženia informácie v bufri FIFO.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu spôsob obsahuje krok určenia, s niektorými adresovanými prijímačmi obrazových dát, či prostriedok pre uloženie dát má dostatočný počet nepoužitých miest pamäti na uloženie úseku obrazových dát, ktorý obsahuje vopred určený počet dátových slov.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu je vopred určený počet 256.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok vyslania informácie vysiela množstvo dátových slov, ktoré určujú rozmery a umiestnenie okna zobrazeného displejom.
Vynález ďalej vytvára systém pre zobrazovanie obrazových dát množstvom zobrazovacích prostriedkov, ktorého podstata spočíva v tom, že obsahuje:
zdroj obrazových dát, množstvo prijímačov obrazových dát a komunikačnú zbernicu spájajúcu navzájom zdroj obrazových dát a množstvo prijímačov obrazových dát pre prenos obrazových dát zo zdroja obrazových dát v poprúdovom smere do jedného alebo niekolkých z množstva prijímačov obrazových dát, pričom jednotlivé prijímače obrazových dát sú pripojené ku komunikačnej zbernici a majú prijímací port pre príjem signálov z komunikačnej zbernice a výstupný port pre posielanie signálov do prijímacieho portu nasledujúceho prijímača obrazových dát, kde každý prijímač obrazových dát obsahuje indikátor schopnosti príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát, prostriedok pre príjem signálu oznamujúceho schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát a prostriedok odozvou na prítomnosť vyvinutého oznámenia schopnosti príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát a tiež príjmu oznámenia z poprúdového prijímača obrazových dát pre vyslanie v protiprúdovom smere do zdroja obrazových dát signálu oznamujúceho schopnosť príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát.
Podlá výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu zdroj obrazových dát obsahuje vysielač komunikačnej zbernice pre vysielanie dátových slov paralelne do komunikačnej zbernice.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu vysielač obsahuje prostriedok pre uvedenie signálu žiadosti na komunikačnú zbernicu, prostriedok pre príjem signálu spojenia z komunikačnej zbernice, prostriedok pre uvedenie signálu paketu na komunikačnú zbernicu a prostriedok pre vysielanie dátových slov ako úsekov dátových slov počas uvedenia signálu paketu.
Podía ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu len prvý z úsekov obsahuje informáciu pre určenie jedného alebo niekolkých z prijímačov obrazových dát pre príjem iných úsekov a kde každý prijímač obrazových dát obsahuje prostriedok pre určenie, či informácie určuje prijímač obrazových dát ako jediný pre príjem iných úsekov.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu každý z iných úsekov obsahuje množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu každá z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov a v ktorom určená charakteristika obrazového pixelu vyžaduje 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby pixelu.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu zostávajúci počet bitov každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú na zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu každý prijímač obrazových dát obsahuje vyvinutého oznámenia schopnosti príjmu dát dát a druhý radič na uloženie prijatého radič na uloženie zo zdroja obrazových signálu oznamujúceho schopnosť: poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu vysielač obsahuje prostriedok na vyvinutie signálu, oznamujúceho schopnosť, príjmu dát zo zdroja obrazových dát odozvou na prvý radič a druhý radič majúci uložené oznámenie pre vyvinutie signálu.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu prostriedok pre vyvíjanie oznámenia schopnosti príjmu dát zo zdroja obrazových dát obsahuje prostriedok pre vyvinutie oznámenia, len keď prijímač obrazových dát bol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát, a ak ukladací prostriedok má dostatočný počet nepoužitých pamäťových miest pre uloženie obrazových dát.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu vysielača vyšle signál v protiprúdovom smere, ak (a) prijímač bol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát a ak ukladací prostriedok má dostatočný počet nepoužitých pamäťových miest pre uloženie obrazových dát, a ak bol prijatý signál, ktorý oznamuje schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát, alebo (b) prijímač obrazových dát nebol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát a ak bol prijatý signál oznamujúci schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát.
Vynález ďalej vytvára spôsob vysielania obrazových dát cez komunikačnú zbernicu zo zdroja obrazových dát jednému alebo niekolkým z množstva prijímačov obrazových dát, ktoré sú sériovo viazané pozdĺž komunikačnej zbernice, ktorého podstata spočíva v tom, že obsahuje kroky:
uvedenie signálu paketu na komunikačnú zbernicu, vyslanie prvého úseku dátových slov, ktorý obsahuje záhlavie obrazových dát určujúce jeden alebo niekolko prijímačov obrazových dát, vyslanie aspoň jedného ďalšieho úseku dátových slov, ktorý obsahuje množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu, a príjmu aspoň jedného ďalšieho úseku jedným alebo niekolkými určenými prijímačmi obrazových dát.
Podlá výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu každé z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov a určená charakteristika obrazového pixelu vyžaduje 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby pixelu.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu zostávajúci počet bitov každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú pre zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu krok vyslania aspoň jedného ďalšieho úseku dátových slov obsahuje počiatočný krok príjmu signálu pripravenosti vyvíjaného jedným alebo niekolkými určenými prijímačmi obrazových dát, pričom tento signál pripravenosti oznamuje, že každý z určených prijímačov obrazových dát je pripravený prijať aspoň jeden ďalší úsek.
Podlá ďalšieho výhodného vyhotovenia predloženého vynálezu záhlavie obrazu ďalej určuje rozmery a umiestnenie okna displeja obrazu, pričom toto okno pozostáva z množstva obrazových pixelov, ktoré sú určené aspoň jedným ďalším úsekom.
Prehlad obrázkov na výkresoch
Vynález je znázornený na výkresoch, kde obr. 1 znázorňuje topológiu siete podlá predloženého vynálezu, obr. 2 znázorňuje topológiu siete podlá iného vyhotovenia predloženého vynálezu, obr. 3a znázorňuje časový diagram synchrónneho prenosu troch úsekov dát zo zdroja obrazových dát od miesta určenia, obr. 3b znázorňuje prednostný formát paketu dát pre prenos obrazových dát, obr. 4 znázorňuje podrobnejšie organizáciu úseku dát záhlavia obrazu z obr. 3, obr. 5 je bloková schéma výstupného portu pracovnej stanice pre spojenie rozhraním s komunikačnou sieťou z obr. 1, obr. 6 je bloková schéma znázorňujúca podrobnejšie obvod pripravenosti z obr. 5, obr. 7 je bloková schéma opakovacej jednotky HPPI použitej na zväčšenie dĺžok káblov medzi portami HPPI nad udané vzdialenosti, obr. 8 je vývojová schéma znázorňujúca súčinnosť medzi zdrojom obrazových dát a pracovnými miestami pri vysielaní obrazových dát, a obr. 9 je vývojová schéma znázorňujúca činnosť obvodu pripravenosti niektorej pracovnej stanice.
Príklad vyhotovenia vynálezu
Obr. 1 znázorňuje vysokorýchlu sieť 10, ktorá je konštruovaná a prevádzkovaná podlá predloženého vynálezu. Vysoko rýchla sieť 10 využíva komunikačnú zbernicu, ktorá je vytvorená súhlasne s vyššie uvedenou špecifikáciou HPPI ako fyzický komunikačný kanál 11., tu tiež označený ako vencová reťaz HPPI. Zdroj 12 obrazových dát obsahuje HPPI prijímač 14a a HPPI vysielač 16a. Tak napríklad zdroj 12 obrazových dát môže byť superpočítač, ktorý vyvíja obrazové dáta. Množstvo pracovných staníc 18 je pripojené k HPPI vencovej reťazi 11. Každá pracovná stanica 18 typicky obsahuje alebo riadi snímkový bufer (FB) 18a a displej 18b pre viditelné znázornenie obrazových dát vyvíjaných zdrojom 12 obrazových dát. Každá pracovná stanica 18 tiež obsahuje HPPI prijímač 14b, nemusí však obsahovať HPPI vysielač. Namiesto toho je každá pracovná stanica opatrená HPPI výstupným portom 20. Pracovné stanice 18 sú navzájom zviazané tak, že prijímací port 14b každej je napájaný dátami a riadiacimi signálmi z protiprúdového HPPI vysielača 16a zdroja 12 alebo z výstupného portu 20 protiprúdovej pracovnej stanice 18,. Ručne podávané signály vyvíjané každým výstupným portom 20 pracovnej stanice 18 sú smerované protiprúdovo k zdroju 12 alebo k HPPI výstupnému portu 20 protiprúdovej pracovnej stanice 18, v závislosti na fyzickom umiestnení pracovnej stanice 18 vo vnútri HPPI vencovej reťaze 11. Obr. 1 tiež znázorňuje volitelné spojenie 22 spätnou slučkou medzi poslednou pracovnou stanicou 18l a zdrojom .12.· HPPI spojenia 22 spätnou slučkou vytvára prostriedok na vykonávanie diagnostiky siete a skúšanie umožnením zdroju 12 vysielať správu do pracovnej stanice 18 a prijímať z nej informáciu. V danom vyhotovení vysoko rýchla sieť 10 obsahuje 32 pracovných staníc 18 umiestnených v maximálnych vzájomných vzdialenostiach 25 m. Tieto vzdialenosti môžu byť zväčšené použitím opakovacích jednotiek 24 typu popísaného d’alej a znázorneného na obr. 7. Sieť miestnej oblasti (LAN) 26 je tiež zapojená medzi zdrojom 12 obrazových dát a pracovnými stanicami 18 pre riešenie niektorých problémov prístupu k HPPI fyzickému komunikačnému kanálu 11 a vykonávaniu iných funkcií, ako oznámenie zdroju 12 obrazových dát požiadavky na obrazové dáta, podmienky chýb a iné udalosti. Jedno vhodné vyhotovenie LAN 26 je okruh token.
Vysoko rýchla sieť 10 takto zaisťuje dopredu vysoko rýchlu HPPI dátovú dráhu pre obrazová dáta zo zdroja 12 obrazových dát do každej pracovnej stanice 18. Pomalšia spätná cesta z pracovných staníc 18 do zdroja 12 obrazových dát je vytvorená použitím LAN 26.
V prípadoch použitia, kde užívatelia mnohých pracovných staníc 18 žiadajú zhodné alebo odlišné prenosy obrazových súborov zo zdroja 12 obrazových adresovania obsiahnutý v obrazového súboru zaisťuje dát, logický mechanizmus bitového niektorom dátovom slove každého schopnosť zdroja 12 obrazových dát uskutočniť prenos do všetkých pracovných staníc 18., alebo len do niektorých pracovných staníc 18, alebo len do jednej pracovnej stanice 18. Prostredníctvom LAN 26 a procesoru pracovnej stanice
18, ktorý nie je znázornený, zdroj 12 obrazových dát vyšle číslo logickej jednotky (LUN) do každej pracovnej stanice 18 HPPI vencovej reťaze 11. Toto LUN je uložené v HPPI komparátore adries a je použité na zistenie súhlasu s bitovou adresou privádzaného súboru dát. Ak je súhlas, sú dáta v pracovnej stanici 18 umiestnené do FB 18a na zobrazenie displejom.
Teraz bude popísané prednostné vyhotovenie pracovnej stanice 18 príjmu grafiky používajúci 32-bitový HPPI port.
Obr. 3a znázorňuje časový diagram synchrónneho prenosu troch úsekov dát zo zdroja (S) do miesta určenia (D) podlá špecifikácie HPPI. Každý úsek dát má pridružené kontrolné slovo dĺžky/pozdĺžnej redundancie, ktoré je vyslané zo zdroja do miesta určenia na 32-bitovej dátovej zbernici v priebehu prvej periódy hodín po úseku dát. Pakety úsekov dát sú vymedzené signálom paketu, ktorý je pravdivý. Signál úseku je obmedzovač vyznačujúci skupinu slov na HPPI dátovej zbernice ako úsek. Signál úseku je uvedený zdrojom s prvým slovom úseku a je potlačený s koncovým slovom. Každý úsek môže obsahovať od 1 do 256 32-bitových dátových slov. Signál žiadosti je uvedený zdrojom na oznámenie miesta určenia, s ktorým sa žiada spojenie. Signál spojenia je uvedený miestom určenia odozvou na signál žiadosti. Po vytvorení spojenia, to znamená po uvedení signálu spojenia, je miestom určenia vyslaný jeden alebo viac signálov pripravenosti. Miesto určenia vysiela jeden signál pripravenosti pre každý úsek, ktorý je pripravený prijať zo zdroja. Z miesta určenia do zdroja môže byť vyslaných viac signálov pripravenosti, aby sa oznámil počet úsekov, ktorý je miesto určenia pripravené prijať. Pre každý prijatý signál pripravenosti môže zdroj vyslať jeden úsek. V obr. 3a nie je znázornený signál hodín definovaný ako súmerný signál majúci periódu 40 nanosekúnd (25 MHz), ktorý je použitý na synchrónne časovanie vysielania dátových slov a rozličných riadiacich signálov.
Súhrnne HPPI-PH špecifikácia definuje hierarchiu prenosov dát, kde prenos dát je zložený z jedného alebo viac paketov dát. Každý paket pozostáva z jedného alebo viac úsekov dát. Úseky pozostávajú z najviac 256 32-bitových dátových slov riadených hodinami na kmitočte 25 MHz. Detekcia chýb sa vykonáva cez dátové slovo použitím nepárnej parity na báze bytu. Detekcia chýb sa vykonáva pozdĺžne pozdĺž stĺpca bitov v úseku, použitím párnej parity, a je teda pripojená ku koncu úseku. Úseky sú vysielané pri schopnosti prijímača ukladať alebo inak absorbovať úplný úsek. Prijímač oznamuje vysielaču svoju schopnosť príjmu úseku vyslaním signálu pripravenosti. HPPI-PH špecifikácia umožňuje
HPPI-PH vysielaču zoradiť až 63 signálov pripravenosti prijímaných z prijímača.
Obr. 3b znázorňuje prispôsobenie formátu HPPI dát z obr. 3a podľa jednej myšlienky vynálezu na vykonávanie prenosu obrazových dát. Podľa vynálezu paket úsekov dát zodpovedá bud’ úplnej snímke obrazu alebo jej obdĺžnikovému výrezu nazvanému okno. Paket obsahuje dva alebo viac úsekov. Prvý úsek je označený ako úsek záhlavia a obsahuje základné informácie o HPPI zariadení, HPPI záhlaví a tiež informáciu o obrazových dátach, tu nazvanú záhlavie obrazu. Zvyšok úseku záhlavia nie je využitý.
Za úsekom záhlavia nasleduje jeden alebo viac úsekov obrazových dát obsahujúcich pixelové dáta. Pixelové dáta sú organizované vo formáte rastra, to znamená, že najviac ľavý pixel horného rozkladového riadku na displeji patrí prvému slovu prvého úseku dát. Toto usporiadanie pokračuje až do posledného pixelu posledného rozkladového riadku. Ak sa žiada, je posledný úsek nastavený na celú dĺžku. Každé dátové slovo obsahuje 8 bitov informácie s farbou červenou, zelenou a modrou (RGB) pre určitý pixel. Zvyšných 8 bitov každého 32-bitového dátového slova môže byť využitých niekoľkými spôsobmi. Pre systémy umožňujúce lineárne zmiešavanie dvoch obrazov môže byť prídavných 8 bitov využitých na nesenie kľúča, alebo alfa, pre dáta na určenie príspevku každého vstupného obrazu k výslednému výstupnému obrazu. Iné využitie časti prídavných 8 bitov každého dátového slova je priradenie dvoch prídavných bitov ku každej farbe pre snímkové bufre spôsobilé niesť 10 bitov RGB dát. Tiež sa môže použiť rad techník balenia dát, kde prídavných 8 bitov každého slova je využitých na zväčšenie šírky pásma účinného HPPI prenosu obrazu o jednu tretinu, keď sa použijú obrazy s 24 bitmi na pixel.
Obr. 4 znázorňuje podrobnejšie organizáciu záhlaviu obrazu z obr. 3b. HPPI bitová adresa, ktorej zodpovedajú vybrané pracovné stanice 18, je prvé slovo záhlavia obrazu. Pretože dátové slovo má dĺžku 32 bitov, môže byť zadaných maximálne 32 rôznych adries pracovných staníc. Teda slovo HPPI bitovej adresy je riadiace/stavové slovo použité na oznámenie zvláštnej informáciu o obraze/pakete pracovnej stanice. To zahrňuje bit pre oznámenie, či dáta pixelu sú komprimované (C), bit pre oznámenie, či pridružená paketa je posledná paketa (L) danej snímky (ECF), a signál prerušenia (I), ktorý funguje ako signál upozornenia. Posledné dve slová záhlavia obrazu (X-dáta a Y-dáta) obsahujú velkosť (dĺžku) a umiestnenie (presadenie) rozmery x a y obrazu. Napríklad, ked paket obsahuje plné tienidlo pixelových dát, dĺžka x a dĺžka y môže byť. rovná 1024 pre tienidlo rozlíšenia 1024 x 1024, a presadenia sú obidve nulové. Keď naproti tomu paket nesie obrazové dáta vzťahujúce sa na okno vo vnútri tienidla displeja, dĺžka x a dĺžka y oznamujú rozmery okna a dve presadenia oznamujú krajný horný íavý roh okna vzhíadom k referenčnému bodu tienidla. Referenčný bod tienidla je typický krajný horný íavý pixel.
Obr. 5 je bloková schéma znázorňujúca port vencovej reťaze pracovnej stanice 18. Funkčné bloky sú vstupné registre 30, fázovo držaná slučka hodín (PLL) 32, skúšač 34 parity /LLRC, FIFO pamäť 36, HPPI komparátor adries 38, poradie 40 pripravenosti a regenerátor 42 spojenia/pripravenosti.
Vstupné registre 30 obsahujú prvú sadu D-registrov 30a riadených invertovanými HPPI vstupnými hodinami (CLKi) na uloženie prijatých dát (D 31:0), parity (P 3:0) a riadiacich bitov (žiadosť, paketa, úsek) pre každý cyklus CLKi.
Informácie o dátach, parite a riadiacej informácii sú tiež uložené v druhej sade D-registrov 30b, ktoré sú riadené výstupnými hodinami (CLKo). CLKo majú stabilný kmitočet a fázy a sú pripútané k CLKi slučkou PLL 32 pre zistenie, aby CLKo zachovávali určený fázový vzťah k CLKi, pričom je daná obmedzená odchýlka kmitočtu CLKi. PLL 32 teda chráni proti izolovaným, chýbajúcim alebo mimoriadne vstupujúcim hodinám, pretože PLL 32 je pomerne necitlivá na okamžité nestability vstupného signálu. Za CLKo D-registrami je skúšať 34 parity/LLRC, HPPI komparátor adries 38 a bufer FIFO pamäti 36. Skúšač 34 parity/LLRC vyvíja maskovatelné chybové prerušenie k neznázornenému procesoru pracovnej stanice 1Έ, ktorý, ako je uvedené vyššie, podáva správu o výskyte chyby späť do zdroja 12 cez LAN 26. Pracovná stanica 18 tiež môže žiadať cez LAN 26 opätovné vyslanie chybne prijatého paketu obrazových dát. Zvlášť významné pre skúšač 34 parity/LLRC sú chyby vyskytujúce sa v úseku záhlavia, pretože tieto môžu bežne narušiť užitočné dáta v FB 18a. Preto je FIFO kontrolér 36 pripojený k výstupu signálu chyby detektorom 34 parity/LLRC na zamedzenie zápisu obrazových dát do FIFO pamäti 36, keď je zistená chyba v úseku záhlavia.
Na obr. 9 je vývojová schéma, ktorá znázorňuje činnosť prijímača pracovnej stanice 18 a výstupných portov. HPPI komparátor 38 adries uvedie signál vnútorného spojenia (INTCNCT), ak v prichádzajúcom slove bitovej adresy paketu (obr. 4) je zistená adresa pre pracovnú stanicu 18. 5-bitový adresový kód je držaný zápisu schopným registrom v komparátore 38., pričom 5-bitový kód je schopný zápisu procesorom pracovnej stanice 18. 5-bitový kód identifikuje, ktorý z 32 bitov bitovej adresy zodpovedá pracovnej stanici. Prostredníctvom LAN 26 a procesora pracovnej stanice 18 je zdroju 12 obrazových dát umožnené dynamicky premiestniť HPPI adresy pracovných staníc 18. To je užitočné opatrenie vynálezu, podlá ktorého pracovné stanice 18. môžu byť pridané alebo odstránené z HPPI vencovej reťaze 11 s minimálnym oneskorením.
Uvedenie INTCNCT (keď nie je chyba v záhlaví) do FIFO kontrolóra 36a umožňuje zápis paketov úsekov dát do FIFO pamäti 36. FIFO pamäť 36 má kapacitu na uloženie N úsekov dát. Dáta sa vyťahujú z FIFO 36 signálom RDCLK vyvíjaným pracovnou stanicou 18. Vytiahnuté dáta sa prenesú do FB 18a na zobrazenie displejom. Ak je vo FIFO priestor pre celý úsek o 256 slovách, FIFO kontrolór 36a vydá signál vnútornej pripravenosti (Intready).
V prípade zvyčajného HPPI prijímača by bol signál pripravenosti vyslaný ihneď do zdroja. Jednako však, prijímač
14b HPPI vencovej reťaze 11 pracuje iným spôsobom. Špecificky je signál vnútornej pripravenosti INTREADY umiestnený v poradí £0 vnútornej pripravenosti.
Paralelne s činnosťou detektora 34 parity/LLRC komparátor adries 38, a FIFO 36, vstup HPPI dát, parita a riadiace signály sú riadené hodinami do druhej sady D-registrov 30b výstupnými hodinami CLKo. Výstupy týchto registrov a bufrované CLKo sú privedené k výstupnému portu 20 a ovládajú poprúdové predĺženie HPPI zbernice cez sadu výstupných registrov 44.
Je treba uviesť, že výstupné registre 44 sú volitelné. Jednako však ich použitie je prednostné pre minimalizáciu prepadu bitov a udržanie časových tolerancií HPPI-PH špecifikácie poprúdových HPPI prijímačov 14b.
Obr. 6 znázorňuje podrobnejšie poradie 40 pripravenosti a regeneračnú logiku 42 spojenia/pripravenosti z obr. 5. Ako bolo skôr uvedené, funkciou poradia 40 pripravenosti je uložiť signály vnútornej pripravenosti vyvíjanej FIFO kontrolórom 36a. Signály vnútornej pripravenosti sú uložené v bloku INTQUEUE 46., ktorý je prednostne vytvorený so 64 miestami po 1 bite (64 x 1) FIFO. Iná časť poradia 40 pripravenosti je vonkajšie poradie 4 pripravenosti (EXTQUEUE), ktoré ukladá prichádzajúce signály pripravenosti prijaté z poprúdových prijímačov 14b. Vonkajšie poradie 48 pripravenosti je tiež prednostne vykonané so 64 x 1 FIFO.
Ako je zrejmé z obr. 9, ak nie je žiaden poprúdový prijímač 14b, ako je oznámené stavom signálu HPPI určenia prepojenia k zdroju (CNCTD2S), regenerátor 50 pripravenosti ihneď vyšle signál pripravenosti, keď vstúpi signál do INTGUEUE 46,. Rýchlosť, ktorou posledný prijímač 14b HPPI venca reťaze 11 vyšle signály pripravenosti, je určená stavom INTCNCT a rýchlosťou, ktorými je pridružená dátová FIFO 36 vyprázdnená. Ak INTCNCT je nesprávny, sú vyslané signály vnútornej pripravenosti FIFO kontrolórom 36a, keď HPPI signál úseku prechádza z pravdivého stavu do nepravdivého stavu, to znamená na konci úseku. Ak INCTCNCT je pravdivý, sú vyslané signály vnútornej pripravenosti, len keď je dostatočný priestor vo FIFO 36 pre príjem iného úseku. Posledná pracovná stanica 18L vencovej reťaze 11 je tiež zdrojom všetkých kaskádnych signálov pripravenosti.
Protiprúdové pracovné stanice, to sú také, ktoré sú vložené medzi zdrojom 12 a poslednou pracovnou stanicou 18^, oneskorujúce vyslanie signálu pripravenosti, dokial nejaký externe vyvinutý signál pripravenosti nie je uložený v EXTQUEUE £8. Keď je CNCTD2S pravdivý a keď INTQUEUE 46 tiež obsahuje signál pripravenosti, obe poradia.sú považované za pravdivé a je vyslaný signál pripravenosti do regenerátora 42 pre vyslanie do niektorého protiprúdového prijímača 14b.
Pre pracovné stanice 18 umiestnené vo vnútri vencovej reťaze 11 vnútorne vyvinuté signály pripravenosti sú zhodné na báze jedna-pre-jednu s prichádzajúcimi externe vyvinutými signálmi pripravenosti. To zaisťuje, že úseky zostupujúce kaskádne vencovou reťazou 11 zostávajú synchronizované s oznámeniami pripravenosti všetkých pracovných staníc 18.
Rýchlosť, ktorou sú signály pripravenosti vysielané, je určená dosiahnuteínosťou FIFO 36 v každej pracovnej stanici 18, ktorá je adresovaná. Pracovná stanica 18, majúca najpomalejšiu rýchlosť čítania FIFO 36, ovláda sieť a určuje kaskádny protiprúdový pohyb signálov pripravenosti.
Funkcia regenerátora 42 spojenia/pripravenosti je dvojaká. Po prvé, impulz regenerátora 50 pripravenosti tvaruje vystupujúci signál pripravenosti pre zachovanie HPPI-PH špecifikácie pre tento signál. Regenerátor 50 pripravenosti je vytvorený ako posuvný register a zaisťuje, že výstupný signál pripravenosti má šírku 8 periód hodín kmitočtu 25 MHz. Výstup čítača terminálu (Tc) regenerátora 50 pripravenosti tiež pôsobí hodinové riadenie výstupných portov ITNQUEUE FIFO 46 a EXTQUEUE FIFO 48. Po druhé, signál spojenia, ktorý je vyslaný každou pracovnou stanicou 18 odozvou na signál žiadosti zo zdroja 12 (obr. 8), tiež beží kaskádne v protiprúde z poslednej pracovnej stanice 18^ do zdroja
12. Signál spojenia oznamuje zdroju 12, že vysielanie paketu môže začať. Regenerátor spojenia, ktorý nie je v obr. 6 znázornený, opraví nábehovú hranu signálu spojenia a porovná logicky jestvujúce spojenie s prichádzajúcim signálom vonkajšieho spojenia z poprúdovej pracovnej stanice 18.
Počet signálov pripravenosti vyslaných k zdroju 12 na začiatku spojenia je určený pracovnou stanicou 18, ktorá má najmenšiu veľkosť; pamäti FIFO 36. Napríklad, ak je posledná pracovná stanica 18 schopná prijať;
úsekov dát a po spojení vyslala 63 signálov majúca FIFO 36 pripravenosti, prostredná len veľkosti 1 úseku, pracovná stanica uloží 62 z 63 prichádzajúcich signálov pripravenosti vo svojom EXTQUEUE 48. Prvý z 63 prichádzajúcich signálov vonkajšej pripravenosti je logicky porovnaný s jedným signálom vnútornej pripravenosti a je prenesený v protiprúdovom smere.
Obr. 7 je bloková schéma jednej HPPI opakovacej jednotky 24 použitá na zväčšenie diaľok káblových spojení medzi HPPI portmi nad 25 m. Opakovacia jednotka 24 môže byť použitá na prekonávanie obmedzenia vzdialenosti medzi ktorýmikoľvek dvoma HPPI prístrojmi budf zapojenými vo vencovej retazi 11 alebo zvyčajným HPPI spôsobom od bodu k bodu. Opakovacia jednotka 24 môže byť. tiež použitá na dočasné nahradenie alebo premostenie niektorej pracovnej stanice 18 vo vencovej reťazi 11, ktorá práve nie je v činnosti. Ako je tiež znázornené na obr. 1, siete používajúce usporiadanie spätnej slučky môžu použil: jednu alebo niekoľko opakovacích jednotiek 24 na zdvojenie výstupnej káblovej cesty v spätnej ceste k zdroju 12., čím sa minimalizuje obmedzenie rozmiestnenia pracovných staníc 18.
Podľa obr. 7 opakovacia jednotka 24 obsahuje vstupné bufre 30a, výstupné bufre 44 PLL 3 2 a regenerátor 42 spojenia/pripravenosti z obr. 6 pre vstup HPPI dát, parity a riadiacich vedení, resynchronizácia týchto signálov a ich vysielanie do najbližšej opakovacej jednotky 24., do pracovnej stanice 18 alebo do zdroja 12.
Obr. 2 znázorňuje ďalšiu topológiu HPPI venca reťaze, kde sa dáta prenášajú kaskádou z jednej pracovnej stanice 18 do inej jediným HPPI kanálom 30 používajúcim paketový formát znázornený na obr. 3 a 4. Sieťové protokoly a mechanizmy HPPI sú usporiadané v každej pracovnej stanici 18., ktorá minimálne obsahuje HPPI prijímač 14b a HPPI vysielač 16b pre poprúdový prenos dát. Ako bolo uvedené vyššie, ručne podané HPPI signály pripravenosti a spojenia sú prenášané z poprúdových pracovných staníc 18 do protiprúdových pracovných staníc 18. Pracovné stanice 18 sú zapojené v kruhovom usporiadaní, takže ktorákolvek pracovná stanica 18 môže posielať dáta ktorejkoľvek inej alebo všetkým ostatným pracovným staniciam 18.. Nezhoda ohladom prístupu k HPPI kanálu je riešená použitím komunikácie cez pomalú LAN cestu 26.
Topológia znázornená na obr. 2 vyžaduje minimálnu prídavnú prístrojovú techniku k HPPI prijímaču 14b a vysielaču 16b v každej pracovnej stanici 18.
Hoci vyhotovenie podlá obr. 2 je velmi vhodné pre zamýšlané použitie, v aplikáciách, kde zdroj 12 dát dodáva alebo inak vyvíja obrazové dáta pre niekolko len prijímajúcich grafických pracovných staníc, je vencová reťaz 11 zjednodušená nahradením HPPI vysielača 16b v pracovných staniciach 18 pomerne jednoduchým výstupným portom 20 podlá obr. 1 a 5. Výstupný port 20 potrebuje len vyviesť dáta a riadiace signály z portu prijímača 14b pred novým časovaním signálov na splnenie HPPI špecifikácie. Tento prístup teda vytvára ekonomické riešenie pre rýchly prenos velkých súborov obrazových dát z jednej pracovnej stanice 18 do inej pracovnej stanice 18.. Vyhotovenie podlá obr. 1 a 5, ako bolo podrobne popísané vyššie, je teda prednostné v súčasnosti.
Alternatívna topológia sietí, ako je usporiadanie hviezda/os, kde každá pracovná stanica 18 je pripojená k ústrednej osi a má prenos dát riadený touto osou, spadajú tiež do rámca vynálezu, vyžadujú však podstatné množstvo prídavných obvodov na vytvorenie osi.
Na základe predchádzajúceho popisu vynálezu je zrejmé, že myšlienka vynálezu vytvára spôsoby vysielania do všetkých, niekolkých alebo jednej pracovnej stanice 18 obrazových dát pri použití rovnakých obvodov. Ďalej, použitím signálov pripravenosti vo venci reťaze môže byť v sieti prítomné množstvo úsekov dát, a prijímače s rôznymi veľkosťami FIFO pre dáta môžu byť spolu spojené bez straty synchronizácie. Nie je treba žiadne zvláštne kontroléry zbernice ako v prípade mnohých iných komunikačných techník, komunikačnej usporiadané do zdroja zbernice, obrazových
32-bitová dátová opätovne uložené, prijímači
Prij ímače zbernici,
ĽAN 36 pre 12 dát. ako dát obrazových dát nemusia môžu byť stavovej riadiace pretože posielanie Ďalej, iba signál pripravenosti, zviazané vencom reťaze, zbernica, sú okopírované alebo Teda sa obra zových dát, mať prístup ku použité oddelene alebo inej informácie signály komunikačnej sú medzi prijímačmi Iné signály, ako v prípade hodín nevyžaduje úplný vysielač v každom hoci môže byť usporiadaný, ako je zrejmé vo vyhotovení znázornenom na obr. 2. Ak je jeden z prijímačov obrazových dát umiestnený mimo linku, je vonkajší signál pripravenosti vyvíjaný vonkajšou jednotkou, čím vzniká logická bočná cesta.
Hoci vynález je popísaný v súvislosti s rozhraním podlá HPPI špecifikácie, je treba poznamenať, že môžu byť vyhotovené obmeny vzhladom k tejto špecifikácii, pričom sa získajú vždy rovnaké výsledky. Ďalej sa môžu použiť iné normalizované alebo iné zvláštnym spôsobom navrhnuté protokoly komunikácií s paralelnými slovami na báze paketov pre uskutočnenie výhod vynálezu.
Hoci bol vynález znázornený a popísaný na základe prednostného vyhotovenia, odborníkovi školenému v odbore bude zrejmé, že vo forme i detailoch je možné uskutočniť rad obmien, bez toho, aby sa vybočilo z rámca myšlienky vynálezu.

Claims (28)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Spôsob vysielania obrazových dát cez komunikačnú zbernicu zo zdroja obrazových dát jednému alebo niekolkým z množstva prijímačov obrazových dát, ktoré sú sériovo viazané pozdĺž komunikačnej zbernice, vyznačujúci sa tým, že obsahuje kroky:
    vyvíjanie vnútorného signálu pripravenosti každým prijímačom obrazových dát, uloženie vnútorného signálu pripravenosti a určenie, či poprúdový prijímač obrazových dát, ak je nejaký, vyvinul vonkajší signál pripravenosti oznamujúci, že poprúdový prijímač obrazových dát je pripravený prijímať dáta, kde, ak nie je žiadny poprúdový prijímač obrazových dát, vyvinie sa sa vonkajší signál pripravenosti a pošle sa protiprúdovému prijímaču obrazových dát, ak je nejaký, alebo keď nie je, pošle sa vonkajší signál pripravenosti do zdroja obrazových dát, ak poprúdový prijímač obrazových dát nevyvinul žiaden vonkajší signál pripravenosti, udržiava sa pokoj, pokiaí poprúdový prijímač obrazových dát nevyvinie vonkajší signál pripravenosti, ak poprúdový prijímač obrazových dát vyvinul vonkajší signál pripravenosti, vyvinie sa vonkajší signál pripravenosti a pošle sa do protiprúdového prijímača obrazových dát, ak je nejaký, alebo keď nie je, pošle sa vonkajší signál pripravenosti do zdroja obrazových dát.
  2. 2. Spôsob podlá bodu 1, vyznačujúci sa tým, že obsahuje kroky:
    so zdrojom obrazových dát príjem vonkajšieho signálu pripravenosti, a odozvou naň, vyslanie informácie do komunikačnej zbernice pre adresovanie jedného alebo niekolkých prijímačov obrazových dát, a s každým z adresovaných prijímačov obrazových dát príjem vyslanej informácie z komunikačnej zbernice.
  3. 3. Spôsob podlá bodu 2, vyznačujúci sa tým, že krok vyslania informácie obsahuje krok vyslania úseku dát obsahujúcich dátové slová, z ktorých aspoň jedno udáva adresové slovo obsahujúce množstvo bitov, z ktorých niektoré, keď sú uvedené,, identifikujú jeden z prijímačov obrazových dát.
  4. 4. Spôsob podlá bodu 2 alebo 3, vyznačujúci sa tým, že krok príjmu informácie obsahuje krok určenia, či jeden určitý z bitov, ktorý je určený bitovým znakom uloženej adresy, je uvedený, a keď áno, vyvinie sa signál oznamujúci, že prijímač obrazových dát je adresovaný.
  5. 5. Spôsob podlá ktoréhokolvek z bodov 1 až 4, vyznačujúci sa tým, že krok určenia, či poprúdový prijímač obrazových dát vyvinul vonkajší signál pripravenosti, obsahuje krok príjmu vonkajšieho signálu pripravenosti z poprúdového prijímača obrazových dát, a ďalej obsahuje krok uloženia prijatého vonkajšieho signálu pripravenosti v prijímači obrazových dát.
  6. 6. Spôsob podlá ktoréhokolvek z bodov 1 až 5, vyznačujúci sa tým, že obsahuje krok, odozvou na príjem iného prijatého vonkajšieho signálu pripravenosti zdrojom obrazových dát, vyslanie obrazových dát do komunikačnej zbernice, pričom obrazové dáta sú vyslané ako úsek obsahujúci množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu.
  7. 7. Spôsob podlá bodu 6, vyznačujúci sa tým, že každé z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov a určený obrazový pixel má charakteristiku vyžadujúcu 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby.
  8. 8. Spôsob podlá bodu 7, vyznačujúci sa tým, že zvyšný počet bitov každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú na zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
  9. 9. Spôsob podlá ktoréhokoľvek z bodov 2 až 8, vyznačujúci sa tým, že krok príjmu informácie z komunikačnej zbernice obsahuje krok uloženia informácie v bufri FIFO.
  10. 10. Spôsob podlá bodu 9, vyznačujúci sa tým, že obsahuje krok určenia, s niektorými adresovanými prijímačmi obrazových dát, či prostriedok pre uloženie dát má dostatočný počet nepoužitých miest pamäti na uloženie úseku obrazových dát, ktorý obsahuje vopred určený počet dátových slov.
  11. 11. Spôsob podlá bodu 10, vyznačujúci sa tým, že vopred určený počet je 256.
  12. 12. Spôsob podlá ktoréhokoľvek z bodov 2 až 11, vyznačujúci sa tým, že krok vyslania informácie vysiela množstvo dátových slov, ktoré určujú rozmery a umiestnenie okna zobrazeného displejom.
  13. 13. Systém pre zobrazovanie obrazových dát množstvom zobrazovacích prostriedkov, vyznačujúci sa tým, že obsahuje:
    zdroj obrazových dát, množstvo prijímačov obrazových dát a komunikačnú zbernicu spájajúcu navzájom zdroj obrazových dát a množstvo prijímačov obrazových dát pre prenos obrazových dát zo zdroja obrazových dát v poprúdovom smere do jedného alebo niekoľkých z množstva prijímačov obrazových dát, pričom jednotlivé prijímače obrazových dát sú pripojené ku komunikačnej zbernici a majú prijímací port pre príjem signálov z komunikačnej zbernice a výstupný port pre posielanie signálov do prijímacieho portu nasledujúceho prijímača obrazových dát, kde každý prijímač obrazových dát obsahuje indikátor schopnosti príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát, prostriedok pre príjem signálu oznamujúceho schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát a prostriedok odozvou na prítomnosť vyvinutého oznámenia schopnosti príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát a tiež príjmu oznámenia z poprúdového prijímača obrazových dát pre vyslanie v protiprúdovom smere do zdroja obrazových dát signálu oznamujúceho schopnosť príjmu obrazových dát zo zdroja obrazových dát.
  14. 14. Systém podľa bodu 13, vyznačujúci sa tým, že zdroj obrazových dát obsahuje vysielač komunikačnej zbernice pre vysielanie dátových slov paralelne do komunikačnej zbernice.
  15. 15. Systém podľa bodu 14, vyznačujúci sa tým, že vysielač obsahuje prostriedok pre uvedenie signálu žiadosti na komunikačnú zbernicu, prostriedok pre príjem signálu spojenia z komunikačnej zbernice, prostriedok pre uvedenie signálu paketu na komunikačnú zbernicu a prostriedok pre vysielanie dátových slov ako úseku dátových slov v priebehu uvedenia signálu paketu.
  16. 16. Systém podľa bodu 15, vyznačujúci sa tým, že len prvý z úsekov obsahuje informáciu pre určenie jedného alebo niekoľkých z prijímačov obrazových dát pre príjem iných úsekov a kde každý prijímač obrazových dát obsahuje prostriedok pre určenie, či informácie určuje prijímač obrazových dát ako jediný pre príjem iných úsekov.
  17. 17. Systém podľa bodu 16, vyznačujúci sa tým, že každý z iných úsekov obsahuje množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu.
  18. 18. Systém podľa bodu 17, vyznačujúci sa tým, že každé z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov, a v ktorom určená charakteristika obrazového pixelu vyžaduje 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby pixelu.
  19. 19. Systém podľa bodu 18, vyznačujúci sa tým, že zvyšný počet každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú pre zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
  20. 20. Systém podlá ktoréhokolvek z bodov 13 až 19, vyznačujúci sa tým, že každý prijímač obrazových dát obsahuje radič pre uloženie vyvinutého oznámenia schopnosti príjmu dát zo zdroja obrazových dát a druhý radič pre uloženie prijatého signálu oznamujúceho schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát.
  21. 21. Systém podlá bodu 20, vyznačujúci sa tým, že vysielač obsahuje prostriedok na vyvinutie signálu oznamujúceho schopnosť príjmu dát zo zdroja obrazových dát odozvou na prvý radič a druhý radič majúci uložené oznámenie pre vyvinutie signálu.
  22. 22. Systém podlá ktoréhokolvek z bodov 13 až 21, vyznačujúci sa tým, že prostriedok pre vyvíjanie oznámenia schopnosti príjmu dát zo zdroja obrazových dát obsahuje prostriedok na vyvinutie oznámenia, len ked prijímač obrazových dát bol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát, a ak ukladací prostriedok má dostatočný počet nepoužitých pamäťových miest pre uloženie obrazových dát.
  23. 23. Systém podlá ktoréhokolvek z bodov 13 až 22, vyznačujúci sa tým, že vysielač vyšle signál v protiprúdovom smeru ak (a) prijímač bol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát a ak ukladací prostriedok má dostatočný počet nepoužitých pamäťových miest pre uloženie obrazových dát, a ak bol prijatý signál, ktorý oznamuje schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát, alebo (b) prijímač obrazových dát nebol predbežne adresovaný zdrojom obrazových dát a ak bol prijatý signál oznamujúci schopnosť poprúdového prijímača obrazových dát príjmu dát zo zdroja obrazových dát.
  24. 24. Spôsob vysielania obrazových dát cez komunikačnú zbernicu zo zdroja obrazových dát jednému alebo niekolkým z množstva prijímačov obrazových dát, ktoré sú sériovo viazané pozdĺž komunikačnej zbernice, vyznačujúci sa tým, že obsahuje kroky:
    uvedenie signálu paketu na komunikačnú zbernicu, vyslanie prvého úseku dátových slov, ktorý obsahuje záhlavie obrazových dát určujúce jeden alebo niekolko prijímačov obrazových dát, vyslanie aspoň jedného ďalšieho úseku dátových slov, ktorý obsahuje množstvo dátových slov, z ktorých každé určuje charakteristiky aspoň jedného obrazového pixelu, a príjem aspoň jedného ďalšieho úseku jedným alebo niekolkými určenými prijímačmi obrazových dát.
  25. 25. Spôsob podlá bodu 24, vyznačujúci sa tým, že každé z množstva dátových slov obsahuje 32 bitov a určená charakteristika obrazového pixelu vyžaduje 24 bitov pre určenie červenej, zelenej a modrej farby pixelu.
  26. 26. Spôsob podlá bodu 25, vyznačujúci sa tým, že zvyšný počet bitov každého z množstva dátových slov určuje hodnotu použitú pre zmiešavanie obrazového pixelu s iným obrazovým pixelom.
  27. 27. Spôsob podlá ktoréhokolvek z bodov 24 až 26, vyznačujúci sa tým, že krok vyslania aspoň jedného ďalšieho úseku dátových slov obsahuje počiatočný krok príjmu signálu pripravenosti vyvíjaného jedným alebo niekolkými určenými prijímačmi obrazových dát, pričom tento signál pripravenosti oznamuje, že každý z určených prijímačov obrazových dát je pripravený prijať aspoň jeden ďalší úsek.
  28. 28. Spôsob podľa ktoréhokolvek z bodov 24 až 27, vyznačujúci sa tým, že záhlavie obrazu ďalej určuje rozmery a umiestnenie okna displeja obrazu, pričom toto okno pozostáva z množstva obrazových pixelov, ktoré sú určené aspoň jedným ďalším úsekom.
SK66-94A 1991-07-22 1992-06-15 Communication apparatus and method for transfering image data SK6694A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/734,383 US5296936A (en) 1991-07-22 1991-07-22 Communication apparatus and method for transferring image data from a source to one or more receivers
PCT/EP1992/001347 WO1993002423A1 (en) 1991-07-22 1992-06-15 Communication apparatus and method for transferring image data from a source to one or more receivers

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK6694A3 true SK6694A3 (en) 1994-07-06

Family

ID=24951469

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK66-94A SK6694A3 (en) 1991-07-22 1992-06-15 Communication apparatus and method for transfering image data

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5296936A (sk)
EP (1) EP0595828B1 (sk)
JP (1) JPH0680502B2 (sk)
CA (1) CA2067471C (sk)
CZ (1) CZ2894A3 (sk)
DE (1) DE69210243T2 (sk)
HU (1) HUT67196A (sk)
MX (1) MX9204299A (sk)
PL (1) PL169117B1 (sk)
RU (1) RU2120138C1 (sk)
SK (1) SK6694A3 (sk)
WO (1) WO1993002423A1 (sk)

Families Citing this family (28)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPH07147639A (ja) * 1993-11-22 1995-06-06 Canon Inc 画像形成装置及びシステム
US5557778A (en) * 1994-11-07 1996-09-17 Network Devices, Inc. Star hub connection device for an information display system
US6453438B1 (en) 1995-01-19 2002-09-17 The Fantastic Corporation System and method for automatically rescheduling a data transmission to members of a group
US6873627B1 (en) 1995-01-19 2005-03-29 The Fantastic Corporation System and method for sending packets over a computer network
US6625652B1 (en) 1995-01-19 2003-09-23 The Fantastic Corporation System and method for host list pruning
US5553083B1 (en) * 1995-01-19 2000-05-16 Starburst Comm Corp Method for quickly and reliably transmitting frames of data over communications links
US5664114A (en) * 1995-05-16 1997-09-02 Hewlett-Packard Company Asynchronous FIFO queuing system operating with minimal queue status
US5793981A (en) * 1995-11-13 1998-08-11 Billings; Roger E. System for communicating data in a network using both a daisy chain link and separate broadcast links
US5761433A (en) * 1995-11-13 1998-06-02 Billings; Roger E. System for communicating data in a network using both a daisy chain link and separate broadcast links
DE19636788A1 (de) * 1996-09-11 1998-03-12 Philips Patentverwaltung Filmabtaster mit Daten-Interface
US6289012B1 (en) 1998-08-03 2001-09-11 Instanton Corporation High concurrency data download apparatus and method
US20060034275A1 (en) 2000-05-03 2006-02-16 At&T Laboratories-Cambridge Ltd. Data transfer, synchronising applications, and low latency networks
JP3740379B2 (ja) * 2000-04-19 2006-02-01 キヤノン株式会社 画像処理装置及び画像処理方法
US7328232B1 (en) 2000-10-18 2008-02-05 Beptech Inc. Distributed multiprocessing system
US7315388B2 (en) * 2001-01-24 2008-01-01 Canon Kabushiki Kaisha Image input/output control apparatus, image processing apparatus, image processing method, data communication apparatus, and data communication method
EP1444578B1 (en) * 2001-10-17 2017-05-03 Beptech Inc. Method of communicating across an operating system
US7589737B2 (en) * 2001-10-31 2009-09-15 Hewlett-Packard Development Company, L.P. System and method for communicating graphics image data over a communication network
DE10251654B4 (de) * 2002-10-31 2006-03-02 Siemens Ag Verfahren zur Sicherstellung der gleichen Nachrichtenreihenfolge in mehreren Datensenken
US20050125538A1 (en) * 2003-12-03 2005-06-09 Dell Products L.P. Assigning logical storage units to host computers
EP1675015B1 (en) * 2004-12-22 2008-04-30 Galileo Avionica S.p.A. Reconfigurable multiprocessor system particularly for digital processing of radar images
GB0522322D0 (en) * 2005-11-02 2005-12-07 Siemens Ag A method of transmitting data
US8244051B2 (en) 2006-03-15 2012-08-14 Microsoft Corporation Efficient encoding of alternative graphic sets
US20080081165A1 (en) * 2006-10-02 2008-04-03 Weyerhaeuser Co. Fibrous superabsorbent composite containing cellulose
EP2193635A4 (en) * 2007-09-28 2011-08-31 Allied Telesis Holdings Kk METHOD AND APPARATUS FOR PREVENTING NETWORK CONFLICT
US10114770B2 (en) * 2014-08-01 2018-10-30 Universiti Teknologi Malaysia Homogenous device access method which removes physical device drivers in a computer operating system
TWI534628B (zh) * 2015-04-20 2016-05-21 Walton Advanced Eng Inc Storage device stacking system
TW201638797A (zh) * 2015-04-20 2016-11-01 Walton Advanced Eng Inc 儲存裝置堆疊系統
JP6242417B2 (ja) * 2016-03-03 2017-12-06 オリンパス株式会社 データ処理装置およびデータ処理方法

Family Cites Families (33)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4039757A (en) * 1975-01-16 1977-08-02 International Business Machines Corporation Digital data communication network and control system therefor
US4365294A (en) * 1980-04-10 1982-12-21 Nizdorf Computer Corporation Modular terminal system using a common bus
US4342995A (en) * 1980-09-15 1982-08-03 Burroughs Corporation Data network employing a single transmission bus for overlapping data transmission and acknowledgment signals
US4380052A (en) * 1980-09-15 1983-04-12 Burroughs Corporation Single transmission bus data network employing a daisy-chained bus data assignment control line which can bypass non-operating stations
US4408300A (en) * 1980-09-15 1983-10-04 Burroughs Corporation Single transmission bus data network employing an expandable daisy-chained bus assignment control line
JPS57173255A (en) * 1981-04-17 1982-10-25 Mitsubishi Electric Corp Facsimile transmitter
DE3278519D1 (en) * 1981-11-09 1988-06-23 Hewlett Packard Co Asynchronous interface
US4562533A (en) * 1981-12-03 1985-12-31 Ncr Corporation Data communications system to system adapter
JPS5940769A (ja) * 1982-08-30 1984-03-06 Fujitsu Ltd フアクシミリ伝送制御方式
JPS59122170A (ja) * 1982-12-28 1984-07-14 Iwatsu Electric Co Ltd フアクシミリ通信進行状況表示方式
US4660169A (en) * 1983-07-05 1987-04-21 International Business Machines Corporation Access control to a shared resource in an asynchronous system
US4654484A (en) * 1983-07-21 1987-03-31 Interand Corporation Video compression/expansion system
JPS6080371A (ja) * 1983-10-07 1985-05-08 Fujitsu Ltd カラ−フアクシミリ装置
US4720784A (en) * 1983-10-18 1988-01-19 Thiruvengadam Radhakrishnan Multicomputer network
US4617566A (en) * 1983-12-15 1986-10-14 Teleplex Corporation Addressable-port, daisy chain telemetry system with self-test capability
JPS60142647A (ja) * 1983-12-29 1985-07-27 Hitachi Ltd マルチドロツプ接続のデ−タ収集装置
US4775931A (en) * 1984-05-11 1988-10-04 Hewlett-Packard Company Dynamically configured computing device
US4644468A (en) * 1984-07-20 1987-02-17 International Business Machines Corp. Name usage support through distributed processing networks linked by bridges and/or gateways
US4833605A (en) * 1984-08-16 1989-05-23 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Cascaded information processing module having operation unit, parallel port, and serial port for concurrent data transfer and data processing
US4914574A (en) * 1984-08-16 1990-04-03 Mitsubishi Denki Kabushiki Kaisha Data transmission apparatus having cascaded data processing modules for daisy chain data transfer
FR2571567B1 (fr) * 1984-10-05 1987-01-23 Matra Procede d'echange d'informations entre abonnes par bus en anneau et dispositif multiprocesseur en comportant application
US4706081A (en) * 1984-12-14 1987-11-10 Vitalink Communications Corporation Method and apparatus for bridging local area networks
US4860200A (en) * 1985-07-03 1989-08-22 Tektronix, Inc. Microprocessor interface device for coupling non-compatible protocol peripheral with processor
JPS6276840A (ja) * 1985-09-30 1987-04-08 Hitachi Ltd ノ−ド装置
US4825435A (en) * 1985-11-08 1989-04-25 Digital Equipment Corp. Multiport repeater
IT1184015B (it) * 1985-12-13 1987-10-22 Elsag Sistema multiprocessore a piu livelli gerarchici
US4723120A (en) * 1986-01-14 1988-02-02 International Business Machines Corporation Method and apparatus for constructing and operating multipoint communication networks utilizing point-to point hardware and interfaces
JPS62239641A (ja) * 1986-04-11 1987-10-20 Hitachi Ltd 同報通信方式
JPS63146558A (ja) * 1986-12-09 1988-06-18 Hitachi Ltd フアクシミリ通信方式
DE3684155D1 (de) * 1986-12-16 1992-04-09 Ibm Umgehungsmechanismus fuer in "daisy-chain" geschalteten einheiten.
JPS63240660A (ja) * 1987-03-27 1988-10-06 Nec Corp 複合コンピユ−タシステム
US4805170A (en) * 1987-04-29 1989-02-14 American Telephone And Telegraph Company, At&T Bell Laboratories Data communication network
JPH02153652A (ja) * 1988-12-06 1990-06-13 Ricoh Co Ltd ファクシミリ装置の制御方法

Also Published As

Publication number Publication date
US5296936A (en) 1994-03-22
EP0595828B1 (en) 1996-04-24
HU9400175D0 (en) 1994-05-30
CZ2894A3 (en) 1995-07-12
PL169117B1 (en) 1996-06-28
MX9204299A (es) 1993-01-01
JPH05257844A (ja) 1993-10-08
DE69210243D1 (de) 1996-05-30
HUT67196A (en) 1995-02-28
RU2120138C1 (ru) 1998-10-10
JPH0680502B2 (ja) 1994-10-12
EP0595828A1 (en) 1994-05-11
DE69210243T2 (de) 1996-11-21
WO1993002423A1 (en) 1993-02-04
CA2067471C (en) 1996-10-29
CA2067471A1 (en) 1993-01-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK6694A3 (en) Communication apparatus and method for transfering image data
US7145921B2 (en) Asynchronous data pipe for automatically managing asynchronous data transfers between an application and a bus structure
US5519693A (en) High speed transmission line interface
US6400715B1 (en) Network address matching circuit and method
JP3863912B2 (ja) データ伝送の自動開始装置
US4780814A (en) Global serial channel for microcontroller
US4775973A (en) Method and apparatus for a packet-switched network communications measurement matrix display
US5598580A (en) High performance channel adapter having a pass through function
KR920007096B1 (ko) 회로 스위칭 시스템
US6687255B1 (en) Data communication circuit having FIFO buffer with frame-in-FIFO generator
US4642630A (en) Method and apparatus for bus contention resolution
JP2719522B2 (ja) データリンク制御器
JPH01241935A (ja) 同期フォーマッタ
EP0183080B1 (en) Loop transmission system with a variable station connection order
US7609688B2 (en) Serialized bus communication and control architecture
US6622183B1 (en) Data transmission buffer having frame counter feedback for re-transmitting aborted data frames
US4811339A (en) Non-coded information and companion data switching mechanism
JPH0618373B2 (ja) データ伝送方法及び装置
JPH0338943A (ja) 多重hdlc通信チヤネル受信装置を有する端末アダプタ
KR970009755B1 (ko) 고성능 프로세서간 통신망 노드의 프레임 어드레스 검사기
JPH0548982B2 (sk)
JPS6129242A (ja) 通信制御装置
JPS60128740A (ja) パケツト交換型デ−タハイウエイ方式
GB2248998A (en) Multiple HDLC processor
JPH0136292B2 (sk)