SK5798A3 - Guiding wall for traffic routes - Google Patents

Guiding wall for traffic routes Download PDF

Info

Publication number
SK5798A3
SK5798A3 SK57-98A SK5798A SK5798A3 SK 5798 A3 SK5798 A3 SK 5798A3 SK 5798 A SK5798 A SK 5798A SK 5798 A3 SK5798 A3 SK 5798A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
guide wall
anchoring
wall according
fastening point
steel cable
Prior art date
Application number
SK57-98A
Other languages
English (en)
Inventor
Alfred Redlberger
Helmut Heimel
Original Assignee
Maba Fertigteilind Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Maba Fertigteilind Gmbh filed Critical Maba Fertigteilind Gmbh
Publication of SK5798A3 publication Critical patent/SK5798A3/sk

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01FADDITIONAL WORK, SUCH AS EQUIPPING ROADS OR THE CONSTRUCTION OF PLATFORMS, HELICOPTER LANDING STAGES, SIGNS, SNOW FENCES, OR THE LIKE
    • E01F15/00Safety arrangements for slowing, redirecting or stopping errant vehicles, e.g. guard posts or bollards; Arrangements for reducing damage to roadside structures due to vehicular impact
    • E01F15/02Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes
    • E01F15/04Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes essentially made of longitudinal beams or rigid strips supported above ground at spaced points
    • E01F15/0476Foundations
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01FADDITIONAL WORK, SUCH AS EQUIPPING ROADS OR THE CONSTRUCTION OF PLATFORMS, HELICOPTER LANDING STAGES, SIGNS, SNOW FENCES, OR THE LIKE
    • E01F15/00Safety arrangements for slowing, redirecting or stopping errant vehicles, e.g. guard posts or bollards; Arrangements for reducing damage to roadside structures due to vehicular impact
    • E01F15/02Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes
    • E01F15/08Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes essentially made of walls or wall-like elements ; Cable-linked blocks
    • E01F15/081Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes essentially made of walls or wall-like elements ; Cable-linked blocks characterised by the use of a specific material
    • E01F15/083Continuous barriers extending along roads or between traffic lanes essentially made of walls or wall-like elements ; Cable-linked blocks characterised by the use of a specific material using concrete

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)
  • Road Signs Or Road Markings (AREA)
  • Sewage (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)

Description

Oblasť techniky . .
Vynález sa týka vodiacej steny na dopravné cesty z na čelných stranách navzájom spojených stenových elementov, ktoré sú spojené nad najmenej jedným upevňovacím miestom v stenovom elemente s najmenej jedným, s výhodou na podlahe usporiadaným zakotvením.
Doterajší stav techniky
Známe stenové vodiace systémy, betónové ochranné steny, zadržovacie systémy alebo podobne tohoto typu, zostávajúce v monohých prípadoch zo stenových elementov vytvorených ako prefabrikáty, napríklad s profilom čelných stranách navvytvorí priechodzie v stenových elementov,
New-.Jersey, ktoré sú na svojich zajom spojené spojkami, čím sa ťahu pevné spojenie všetkých ktoré má zadržovací účinok pre rôzne oblasti vozovky. Pri voľnom nastavení vodiacej steny sa vytvára upevňovací účinok vlastnej hmotnosti jednotlivých elementov, pričom posunutie celej steny je ale možné a dokonca žiaduce, pretože pri nájazde vytváraná energia je posunom prakticky zničená. Problémom takýchto vodiacich stien je tá skutočnosť, že prostredníctvom svojej pohyblivosti pomáhajú zabrániť ťažkým dôsledkom nehody, pričom však môžu byť súčasne posunuté tak daleko, že môžu opäť spôsobiť škodu iným objektom alebo osobám. Pokiaľ je vodiaca stena na podlahe upevnená , tak sa vytvára nebezpečie, že pôsobí ako úplne tuhá stena , čo môže mať za následok podstatne väčšie škody a dôsledky pri vybočení vozidla z vozovky.
Podstata vynálezu
Vynález si kladie sa úlohu vytvoriť vodiacu stenu uvedeného druhu tak,aby prostredníctvom nej bobo možné dosiahnuť zmenšenie energie nárazu na nabiehajúce vozidlo a jednak zabezpečenie vodiacej steny proti príliš veľkému posunutiu.
Prostredníctvom vynálezu sa toho dosahuje tým, že upevňovacie miesto stenového elementu je spojené so zakotvením prostredníctvom najmenej jedného, s výhodou pružného člena na obmedzenie pohybu.
Tým sa umožní určité obmedzené posunutie stenového elementu, čím sa pripustí prenos pohybovej energie do posuvnej práce, ale zabráni sa nedefinovanému pohybu. Pokiaľ je člen na obmedzenie pohybu vytvorený pružne, tak sa prípadne zníži energia s pohybu na predlžovaciu prácu alebo podobne. Pri nájazde vznikajúce sily sú najprv zachytávané zotrvačnosťou stenových elementov, trením podlahy, účinkom ťažného zakotvenia spojovacích elementov v pozdĺžnom smere vodiacej steny a v dalšom slede spojením zakotvenia a miesta upevnenia stenového elementu podľa vynálezu. Tým sa zníži oblasť účinnosti v porovnaní s nezakotvenými stenovými elementárni , čo umožňuje využitie tiež pri obmedzených priestorových pomeroch v oblasti cesty.
Podľa dalšieho vytvorenia vynálezu možno predpokladať, že upevňovacie miesto a zakotvenie sú usporiadané výškovo presadene.
Tým sa dosiahne toho, že zhruba vyššie položený bod stenového elementu je takto spojený s miestom zakotvenia, čím sa vytvorí zvlášť vhodný bod záberu na obmedzenie pohybu, čím sa znemožní prevrhnutie stenového elementu,
Podľa dalšieho variantu vynálezu možno predpokladať,že upevňovacie miesto a zakotvenie sú usporiadané presadene vo vodorovnom smere.
Tým sa umožní ľahšie prevedenie montáže vodiacej steny podľa vynálezu.
Podľa dalšieho vytvorenia vynálezu možno predpokladať, že člen na obmedzenie pohybu je tvorený lanom, s výhodou oceľovým lanom.
Oceľové lano obmedzuje svojim pozdĺžnym pretiahnutím voľný priestor pre pohyb a je naviac ešte po dosiahnutí svojej napnutej polohy v určitej dráhe pružné a pomáha tak tlmiť nárazový pohyb.
Ďalej možno predpokladať, že oceľové lano je dlhšie ako vzdialenosť od upevňovacieho miesta na zakotvenie, pričom oceľové lano je s výhodou voľne položené v tvare slučky.
Tým sú realizovateľné cez rozmery stenových elementov vystupujúce vzdialenosti posunutia, a ani nie je treba sa pritom vzdať úpravy obmedsovacieho člena podľa vynálezu v oblasti stenového elementu.
Podľa ďalšieho znaku vynálezu možno predpokladať,, že oceľové lano je na svojich koncoch ohnuté vždy do tvaru očka, prostredníctvom ktorého je uskutočnené upevnenie na zakotvení , prípadne upevňovacom mieste.
Tak možno veľmi jednoduchým spôsobom urobiť spojenie medzi oceľovým lanom a medzi upevňovacím miestom, prípadne zakotvením.
Ďalej možno predpokladať, že na koncovej strane upravené očko lana je zoskrutkované so zakotvením valcovou skrutkou.
Tým sa vytvorí odstrániteľné spojenie medzi zakotvením a medzi upevňovacím miestom na stenovom elemente, ktoré má sa následok ľahkú montáž a demontáž stenového elementu.
Ďaiší znak vynálezu môže spočívať v tom, že očko lana na strane zakotvenia je zaliate v betónovom valci zapustenom do podlahy.
Týmto spôsobom sa vytvára veľmi stabilné upevnenie a zaistenie stenového elementu proti posuvnému pohybu, ktorý by prekračoval napred stanovený rozmer.
Podľa ďalšieho vytvorenia vynálezu možno predpokladať, že na strane steny upravené očko lana je ovinuté okolo výstužných elementov stenového elementu a s výhodou je s ním zaliate.
Prostredníctvom tohto upevnenia obmedzovacieho člena priamo na výstuži sa zamedzí nekontrolovateľnému vytrhnutiu obmedzovacieho člena zo stenového elementu.
Podľa dalšieho výhodného vytvorenia vynálezu možno predpokladať, že časť oceľového lana je položená v podstate zvislo vo vnútri stenového elementu a opačná časť oceľového lana je položená v tvare v. podstate vodorovnej slučky v tvare písmena S von vzhľadom na zakotvenie .
Tým sa umožní jednak výškovo na stenovom elemente vzhľadom na podlahe a jednak sa vytvorí pri posuvnom pohybe napnuteľná oblasť lana, ktorá umožňuje obmedzenie a pružné zachytenie posuvného pohybu stenového elementu pri nárazovej nehode, čo umožňuje zmenšiť ťažké následky nehody.
presadené upevnenie zakotvenie zhruba v
Podľa dalšieho vytvorenia vynálezu možno predpokladať , že člen na obmedzenie pohybu je vytvorený ako pružný tyčový člen, s výhodou ako kovová tyč.
Vytvorením v tvare kovovej tyče je možné dosiahnúť ešte väčšej pevnosti v ťahu a tuhosti na zníženie vysokých posuvných síl.
Podľa dalšieho variantu uskutočnenia podľa vynálezu môže byť tyčový člen svojim koncom na strane steny zapustený do stenového elementu a svojim koncom na strane zakotvenia do zakotvenia.
Tým sa vytvára spoľahlivá a ľahko vyrobitelná možnosť upevnenia.
Podľa dalšieho variantu uskutočnenia môže byť tyčový člen najmenej v dielčej oblasti ohnutý do tvaru písmena S alebo písmena U.
Prostredníctvom tohto ohybu urobí kovová tyč pri vzniku posuvného pohybu pretiahnutie v priamom smere, čím sa premieňa nárazová práca na prietahovú prácu a tak sa zmenšuje škodlivý účinok.
Ďalej môže byt oblasť tyčového člena v tvare písmena S alebo U nasmerovaná v podstate vodorovne.
Tak sa môže uskutočňovať nastavovanie v rovine posuvu a umožňuje sa relatívne veľká posuvná dráha stenového elementu.
Ďalej môže byť tyčový člen v dielčej oblasti ohnutý v tvare uhla.
Prostredníctvom uhlového ohnutia sa dosiahne zvlášť vysokého odporu proti malým posuvným silám, takže pri nich nedochádza k žiadnemu posunutiu. Zreteľnej zmeny polohy sa dosiahne až ako výsledku väčšej energie nárazu.
Podľa dalšieho výhodného vytvorenia vynálezu môže byť upevňovacie miesto usporiadané . nad zakotvením a oceľové lano je ohnuté v tvare meandra.
Prostredníctvom takéhoto usporiadania sa vytvorí na priestor nenáročná úprava člena na obmedzenie pohybu podľa vynálezu.
Ďalej môže byť člen na obmedzenie pohybu vytvorený v tvare voľne položenej lanovej slučky, ktorá je svojimi koncami pevne pri skrutkovaná na upevňovacom mieste v stenovom elemente a svojou sľučkovou stranou prechádza skrz na zakotvenie vytvoreného očka.
Tým je daná veľmi účinná a ľahko zhotoviteľná možnosť spojenia.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Vynález je v dalšom podrobnejšie vysvetlený na príkladoch uskutočnenia v spojení s výkresovou častou.
Na obr. 1, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 8a, 8b, 9 a 10 je znázornený vždy jeden stenový element podľa jedného príkladu uskutočnenia vodiacej steny podľa vynálezu v šikmom reze.
Príklady uskutočnenia, vynálezu
Na obr. 1 je znázornená čast systému vodiacej steny na dopravné cesty pozostávajúca zo stenových elementov 1, ktoré sú navzájom spojené na čelných stranách, pričom vždy každý stenový element I je prostredníctvom upevňovacieho miesta 6 spojený so zakotvením 3. Toto zakotvenie 3, napríklad Liebigova kotva je vo väčšine prípadov upravené priamo v podklade, napríklad v základe, vo vozovke atd., ale môže byt tiež upravené na samostatných pevne upravených častiach. Na obr. 1 je pritom znázornená veľmi rozšírená profilová forma stenového elementu i, ktorá je vytvorená z betónu v podobe elementu New-Jersey.
Podľa vynálezu sa predpokladá, že upevňovacie miesto 6 stenového elementu 1 je so zakotvením 3 spojené vždy prostredníctvom člena na obmedzenie pohybu, v danom prípade lana 3.Forma upevnenia môže byt uskutočnená pre každý stenový element 1 alebo pre niektoré vyvolené z vodiacej steny. -Je možné vytvoriť tiež dve alebo viac upevňovacích miest 6 so zodpovedajúcimi zakotveniami 3 vždy pre jeden stenový element I.
Upevňovacie mieste· 6 pozostáva zo zvisle upravenej oceľovej tyče, ktorá je zapustená v stenovom elemente X a ktorá je svojim spodným koncom 5, ktorý je opatrený závitom, prostredníctvom valcovej skrutky 7 s jedným koncom člena na obmedzenie pohybu podľa vynálezu spojená.
Člen na obmedzenie pohybu je pri tomto príklade uskutočnenia vytvorený oceľovým lanom 3, ktoré je dlhšie ako vzdialenosť od upevňovacieho miesta 6 na zakotvenie 3 , pričom oceľové lano 3 je s výhodou položené v tvare slučky, ktorá je voľne položená v spodnom dutom priestore stenového elementu L·
Oceľové lano 3 je na svojich koncoch vytvorené vždy s jedným očkom 4, prostredníctvom ktorých je uskutočnené spojenie so zakotvením 3, prípadne s upevňovacím miestom 6. Koncové očko .4 lana 3 je prostredníctvom valcovej skrutky 8 zoskrutkované so zakotvením 3, ktoré má vnútorný závit. Pokiaľ je stenový element X pni nájazde posunutý, napne sa oceľové lano 3, ktoré môže byť tiež vytvorené z iných materiálov ako z ocele, až po dosiahnutí jeho plného napnutia a obmedzí tak dalšie posúvanie stenového elementu 1. Pni príklade uskutočnenia podľa obr. 8b je oceľové lano S nahradené tyčou 88, ktorá je opatrená očkami 45, pričom je ohnutá v rovnakom priebehu ako oceľové.lano S.
Pri príklade uskutočnenia podľa obr lana S na koncovej strane zaliate zapusteného betónového valca, ktorý tvorí je očko 4 do podlahy zakotvenie 5.
Na obr. 5 je na strane steny upravené očko 4 ovinuté okolo výstužných elmentov 10 stenového elementu la je s ním zliate, čím sa vytvára zvlášť stabilné upevnenie oceľového lana 3 v stenovom elemente 1 a zvláštna ochrana proti jeho vytrhnutiu. Výstužné elementy 10 pritom vyúsťujú priamo do čelnej spojky 10 prostredníctvom ktorej sa uskutoční spojenie na čelnej strane s neznásorneným susedným stenovým elementom 1 .
Časť oceľového lana 3 je pritom v podstate zvislá a druhá časť oceľového lana 3 je v podobe v podstate vodorovnej slučky v tvare písmena S položená k neznázornenému zakotveniu, pričom na obmedzenie pohybu je funkčná len tá časť oceľového lana 8, ktorá je vytvorená v tvare písmena S.
Na obr. 6 je znázornený další príklad uskutočnenia, pri ktorom je upevňovacie miesto 6 usporiadané nad zakotvením 5 a oceľové lano 3 je položené v tvare meandru, pričom sú opäť vytvorené očká 4 lana 3, prostredníctvom ktorých je vytvorené upevnenie na koncoch lana 3. Prostredníctvom meandrovitého položenia lana 3 je čo najlepšie využitá k tomu účelu upravená hranolová oblasť v stenovom elemente 1 nad zakotvením 5 a ani pritom v prípade nájazdu nedochádza na zvinutie oceľového lana S.
Člen na obmedzenie pohybu podľa obr. 7 je vytvorený v tvare lanovej slučky SI, ktorá je svojim jedným koncom zaskrutkovaná na upevňovacom mieste 6 v stenovom elemente 1 a svojou druhou stranou lanovej slučky S1 prechádza skrz očko S6,vytvorené na zakotvení 3.
Pri príklade uskutočnenia podľa obr. 4 je pružný člen na obmedzenie pohybu vytvorený ako tyčový člen 20, ktorý je svojim stenovým koncom 11 zapustený v stenovom elemente 1 a svojim koncom na strane kotvy je zapustený do zakotvenia 3 a v dielčej oblasti je ohnutý v tvare písmena S. Tým sa vytvára pri pohybe stenového elementu 1 pohyb takto ohnutého tyčového člena SO a tým najmenej čiastočné zníženie prenášanej energie.Zakotvenie 3 môže byt upravené v napred vyvŕtanom a/alebo k tomu účelu upravenom základe alebo môže byť upevnené na povrchu vozovky.
Tá oblast tyčového člena 30, ktorá je vytvorená v tvare písmena S, môže byť upravená v podstate zvisle, ako je to znázornené na obr. 4, ale tiež v inej polohe zhruba vodorovne, ako je to vidieť z obr. 5.
Pri príklade uskutočnenia podľa obr. 8 je tyčový člen SO v jednej dielčej oblasti ohnutý v uhle a na svojom konci na strane zakotvenia 3 je prostredníctvom dierovanej dosky 68 upevnený valcovou skrutkou 8 v podlahovom zakotvení 3. Zvisle prebiehajúca oblasť tyčového člena SO je zapustená ako upevňovacie miesto 6 do stenového elementu 1, pričom pod stenovým elementom i upravený voľný priestor* je využitý pre v uhle ohnutú časť tyčového člena SO. Pri nájazde dôjde na predĺženie uhlovej oblasti tyčového člena 30, čím je čiastočne zachytená energia vznikajúca pri nájazde.
Na obr. 8a je znázornené variabilné uskutočnenie v porovnaní s obr. 8, pri ktorom je nezávislá, zvisle upravená tyč 6 zapustená do stenového elementu 1. Táto tyč 8' má na spodnej strane, vyčnievajúcej zo stenového elementu 1, závitovú časť 61 , ktorá je s tyčovým členom 30 spojená cez dalšiu, na jej druhom konci privarenú dierovanú dosku 63 a závitovú skrutku 63.
Na obr. 9 je znázornený další variant možného ohybu tyčového člena 30 do tvaru strmeňa v tvare písmena U, ktorý je umiestnený vo vybraní na čelnej strane stenového elementu 1. Na obr. 10 je znázornené dalšie uskutočnenie takého tyčového člena 80 v tvare strmeňa, pričom ramená strmeňa v tvare písmena U tyčového člena 30 sú upravené v pozdĺžnom smere stenového elementu 1 vo vybraní v tvare hranola, ktoré je na ten účel určené, a ramená vyúsťujúce na zakotvenie 3 sú dlhšie ako ramená, ktoré sú v spojení s upevňovacím miestom 6.

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Vodiaca stena na dopravné cesty z na čelných stranách navzájom spojených stenových elementov, Ktoré sú spojené nad najmenej jedným upevňovacím miestom v stenovom elemente s najmenej jedným, s výhodou na pod* lahe usporiadaným zakotvením , vyznačujúca sa tým, že upevňovacie miesto (6) stenového elementu (1) je spojené so zakotvením (3) prostredníctvom najmenej jedného, s výhodou pružného člena na obmedzenie pohybu.
  2. 3. Vodiaca stena podľa nároku 1, vyznačujúca sa tým, že upevňovacie miesto (6) a zakotvenie (3) sú usporiadané výškovo presadene.
    3. Vodiaca stena podľa nároku 1 alebo S , vyznačujúca sa tým , že upevňovacie miesto (6) a zakotvenie (3) sú usporiadané presadene vo vodorovnom smere.
  3. 4. Vodiaca stena podľa nároku 1, 3 alebo 3 , vyznačujúca sa tým , že člen na obmedzenie pohybu je tvorený lanom (3), s výhodou oceľovým lanom (S).
  4. 5. Vodiaca stena podľa nároku 4, vyznačujúca sa tým , že oceľové lano (3) je dlhšie ako vzdialenosť od upevňovacieho miesta (6) na zakotvenie (3), pričom oceľové lano (3) je s výhodou voľne položené v tvare slučky.
  5. 6. Vodiaca stena podľa nároku 4 alebo S, v y s n a č u j ú c a sa t ý m, že oceľové lano (2) je na svojich koncoch ohnuté vždy do tvaru ocka (4) , prostredníctvom ktorého je uskutočnené upevnenie na zakotvení (5), prípadne na upevňovacom mieste (6).
  6. 7. Vodiaca stena podľa nároku 6, vyznacu j ú c a sa tým, že na koncovej strane upravené očko (4) lana je zosktrutkované so zakotvením (3) valcovou skrutkou (ľ, 8).
  7. 8. Vodiaca stena podľa nároku 6 alebo 7, vyzná čujúca sa t ý m, že očko (4) lana na strane zakotvenia (3) je zaliate v betónovom valci zapustenom do podlahy.
  8. 9. Vodiaca nadujúca né očko (4) lana (10) stenového zaliate.
    tena podľa nároku sa t ý m, že na je ovinuté okolo elementu (1) a
    6, 7 alebo 3, vy zstrane steny upravevýstužných elementov s výhodou, je s ním
  9. 10. Vodiaca stena podľa jedného z nárokov 6 až 9 , vyznačujúca sa tým, že časť oceľového lana (2) je položená v podstate zisle vo vnútri stenového elementu (1) a opačná časť oceľového lana (2) je položená v tvare v podstate vodorovnej slučky v tvare písmena S vonku vzhľadom na zakotvenie (3).
  10. 11. Vodiaca stena podľa nároku 4 až 8, vyznačujúca sa tým, že upevňovacie miesto (6) je usporiadané nad zakotvením (3) a oceľové lano (2) je ohnuté v tvare meandru.
  11. 13. Vodiaca stena podľa nároku 1, 3 alebo S, vyznačujúca sa t ý m, že člen na obmedze nie pohybu je vytvorený ako pružný tyčový člen (30),s výhodou ako kovová tyč.
    13. Vodiaca stena podľa nároku 13, vyznačujúca sa t ý m, že tyčový člen (30) je svojim koncom na strane steny zapustený do stenového elementu (1) a svojim koncom na strane zakotvenia (3) do zakotvenia (3) .
  12. 14. Vodiaca stena podľa nároku 13 alebo 13, vyznačujúca sa t ý m, že tyčový člen (30) je naj menej v dielčej oblasti ohnutý do tvaru písmena S alebo
    U.
  13. 15. Vodiaca stena podľa nároku 14, vyznačujúca sa tým, že oblasť tyčového člena (30) v tva re písmena S alebo U je nasmerovaná v podstate vodorovne.
    16. Vodiaca stena podľa n ároku 13 , vyznač u- j ú c a sa tým, že ; tyčový člen (30) je v dielčej oblasti ohnutý v tvare uhla. 17. Vodiaca stena podľa nároku 1 , 3 alebo 3, v y znač u j ú c a sa t ý m, že člen na obmedzenie po hýbu je vytvorený v tvare voľne položenej lanovej slučky (31), ktorá je svojimi koncami pevne
    priskrutkovaná na upevňovacom mieste (6) v stenovom elemente (1) a svojou sľučkovou stranou prechádza skrz na zakotvenie (3) vytvorenom očku (36).
SK57-98A 1997-01-17 1998-01-15 Guiding wall for traffic routes SK5798A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0007097A AT405852B (de) 1997-01-17 1997-01-17 Leitwand für verkehrswege

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK5798A3 true SK5798A3 (en) 1999-02-11

Family

ID=3480740

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK57-98A SK5798A3 (en) 1997-01-17 1998-01-15 Guiding wall for traffic routes

Country Status (7)

Country Link
AT (1) AT405852B (sk)
CZ (1) CZ10098A3 (sk)
DE (1) DE19801272A1 (sk)
FR (1) FR2758576B1 (sk)
HU (1) HUP9800007A3 (sk)
IT (1) ITMI980054A1 (sk)
SK (1) SK5798A3 (sk)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006053341A1 (de) * 2006-11-10 2008-05-15 Max Bögl Bauunternehmung GmbH & Co. KG Betonleitwand

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE826790A (fr) * 1975-03-18 1975-07-16 Dispositif de renforcement de garde-corps pour ouvrages d'art
GB2193521A (en) * 1986-07-21 1988-02-10 Henry Bak Yieldable post assembly
US4954009A (en) * 1988-09-30 1990-09-04 Kellison Roger C Road barrier systems and methods
ES2024280A6 (es) * 1990-05-29 1992-02-16 Garcia Ballesteros Angel Mejoras en barreras de seguridad en carreteras.
GB2261454B (en) * 1991-11-09 1995-02-15 Declan Harte Bollard arrangement
DE4329547C1 (de) * 1993-09-02 1994-09-22 Spig Schutzplanken Prod Gmbh Stählerner Leitplankenstrang

Also Published As

Publication number Publication date
DE19801272A1 (de) 1998-07-23
FR2758576B1 (fr) 2000-09-01
CZ10098A3 (cs) 1998-08-12
ITMI980054A1 (it) 1999-07-15
AT405852B (de) 1999-12-27
ATA7097A (de) 1999-04-15
HUP9800007A3 (en) 1999-03-01
HUP9800007A2 (hu) 1998-11-30
FR2758576A1 (fr) 1998-07-24
HU9800007D0 (en) 1998-03-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8079571B2 (en) Shock-absorbing fence
CA2543253C (en) A protective wire net, a protective structure constructed with the net, and the use of the protective wire net for the construction of a protective structure
GB2172027A (en) A protective barrier
JP6047678B1 (ja) 衝撃吸収体
JP2014152551A (ja) 斜面の保護構造および保護方法
GB2433285A (en) Vehicle restraining fence for a building
CN101305132A (zh) 斜坡保护系统的冲击吸收装置
JP5760156B1 (ja) 衝撃吸収柵
JP2907214B1 (ja) 衝撃吸収柵
JP5953281B2 (ja) 防護柵
JP3143816U (ja) 落石防護ネット構造
SK5798A3 (en) Guiding wall for traffic routes
JP2019027077A (ja) 落石防護柵
JP3639950B2 (ja) 衝撃吸収防護柵
JP2005320696A (ja) 衝撃吸収柵
JP2018100484A (ja) 落石防護柵
JP2010174470A (ja) 既設落石防護柵の補強構造
KR100604179B1 (ko) 낙석등을 막아내고 낙석등의 높은 운동에너지를 흡수하는 방호장치
GB2450352A (en) Wire rope vehicle restraining fence
JP2000273828A (ja) 衝撃吸収防護柵
JP6440886B1 (ja) トップロープをスルー構造とした落石防護網
JP2002322616A (ja) 防護ネット及び防護柵
KR100875699B1 (ko) 충격흡수책(柵) 및 충격흡수방법
EA020081B1 (ru) Дамба открытого типа для защиты от селевого потока
JP6996801B1 (ja) 防護柵