SK14772000A3 - Spôsob výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu - Google Patents
Spôsob výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu Download PDFInfo
- Publication number
- SK14772000A3 SK14772000A3 SK1477-2000A SK14772000A SK14772000A3 SK 14772000 A3 SK14772000 A3 SK 14772000A3 SK 14772000 A SK14772000 A SK 14772000A SK 14772000 A3 SK14772000 A3 SK 14772000A3
- Authority
- SK
- Slovakia
- Prior art keywords
- formula
- compound
- preparation
- mol
- toluene
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C237/00—Carboxylic acid amides, the carbon skeleton of the acid part being further substituted by amino groups
- C07C237/02—Carboxylic acid amides, the carbon skeleton of the acid part being further substituted by amino groups having the carbon atoms of the carboxamide groups bound to acyclic carbon atoms of the carbon skeleton
- C07C237/20—Carboxylic acid amides, the carbon skeleton of the acid part being further substituted by amino groups having the carbon atoms of the carboxamide groups bound to acyclic carbon atoms of the carbon skeleton the carbon skeleton containing six-membered aromatic rings
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C253/00—Preparation of carboxylic acid nitriles
- C07C253/30—Preparation of carboxylic acid nitriles by reactions not involving the formation of cyano groups
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07B—GENERAL METHODS OF ORGANIC CHEMISTRY; APPARATUS THEREFOR
- C07B2200/00—Indexing scheme relating to specific properties of organic compounds
- C07B2200/07—Optical isomers
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
Description
Oblasť technikv
Predložený vynález sa týka spôsobu výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2fenoxypropiónamidu.
Doterajší stav technikv
Deriváty arylkarboxylových kyselín, predovšetkým deriváty N-(l-kyanoalkyl)2-fenoxypropiónamidu sú využiteľné ničenie fytopatogénnych húb.
Vo všeobecnosti, známe spôsoby prípravy fungicídne účinných derivátov N(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu predstavujú nevodný systém, využívajúci organickú amínovú zásadu, ako je trialkylamín. Avšak, vo výrobnom merítku, použitie dráždivých látok, ako sú prchavé organické amíny, vedie k veľkým množstvám odpadových vôd, ktoré vyžadujú nákladné spracovanie a regeneráciu. Známy alternatívny spôsob prípravy uvedených propiónamidových derivátov využíva ako zásadu 10 % vodný NaOH. Avšak použitie silnej zásady, ako je NaOH, zvyšuje intenzitu tvorby nežiaducich vedľajších produktov, ako je tvorba zodpovedajúcej fenoxypropiónovej kyseliny východiskového chloridu kyseliny. Tento nežiadúci vedľajší produkt sa nedá previesť na požadovaný amidový produkt. Okrem toho, uvedený vedľajší produkt kyseliny je známym herbicídnym derivátom a mohol by teda kontaminovať požadovaný fungicídny produkt fytotoxickou zlúčeninou. Táto kontaminácia by mohla byť škodlivá pri použití produktu pri praktickom pestovaní poľnohospodárskych plodín.
Preto, predmetom predloženého vynálezu je poskytnúť zlepšený, ekonomický a účinný spôsob výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu. Význačným rysom tohto vynálezu je to, že uvedené propiónamidové deriváty sa produkujú vo vyššom výťažku a zlepšenej čistote.
Ďalšie ciele a charakteristiky vynálezu budú zrejmé z podrobného popisu , ktorý je uvedený v ďalšom.
-2Podstata vynálezu
Predložený vynález sa týka zlepšeného spôsobu výroby zlúčeniny všeobecného vzorca I
v ktorom
R1 a R2 znamenajú, navzájom nezávisle od seba H, halogén, CrCe-alkyl alebo CrCe-halogénalkyl;
R3 predstavuje H alebo CrCs-alkyl; a
R4 a R5 znamenajú, navzájom nezávisle od seba H, halogén, Ci-C6-alkyl, C,-C6halogénalkyl alebo C3-C6-cykloaIkyl; a ich optické izoméry, ktorý zahrňuje reakciu zlúčeniny halogenidu fenoxykyseliny vzorca II
O1“/ (ll), kde X znamená halogén a R , R a R sú definované vo vzorci I, s najmenej jedným ekvivalentom aminonitrilovej zlúčeniny vzorca III h2n•CN (Hl), kde R4 a R5 sú definované vo vzorci I, v prítomnosti vodného uhličitanu alkalického kovu alebo vodného hydrogenuhličitanu alkalického kovu alebo ich zmesi, prípadne v prítomnosti pomocného rozpúšťadla.
Zlúčeniny vzorca I sú využiteľné ako fytopatogénne fungicidne činidlá. Podrobný opis vynálezu
Zlúčeniny vzorca I boli pripravené s použitím organickej zásady, ako je trialkylamín alebo silná zásada, ako je NaOH. Avšak, vo výrobnom merítku,
-3organické amíny, ktoré môžu byť dráždivé a nebezpečné vyžadujú nákladné spracovanie a regeneráciu. Okrem toho, silné zásady, ako je NaOH, zvyšujú intenzitu tvorby nežiadúcich vedľajších produktov, ako je tvorba zodpovedajúcej kyseliny ku východiskovému halogenidu kyseliny vzorca II a degradáciu východiskových aminonitrilových zlúčenín vzorca III, čo má za následok zníženie výťažku produktu a jeho čistoty.
Teraz sa zistilo, že použitie vodných uhličitanov alkalických kovov alebo vodných hydrogénuhličitanov alkalických kovov alebo ich zmesi, poskytuje vynikajúce výsledky vo výrobnom merítku na prípravu fungicídnych činidiel propiónamidu vzorca I. Výhodnými uhličitanmi alkalického kovu alebo hydrogenuhličitanmi alkalického kovu na použitie v spôsobe podľa vynálezu sú Na2CO3, K2CO3, NaHCO3, KHCO3, alebo ich zmesi.
Teda, deriváty N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu vzorca I sa môžu pripraviť v dobrom výťažku a čistote reakciou halogenidu kyseliny fenoxypropiónovej vzorca II s najmenej jedným molárnym ekvivalentom aminonitrilu vzorca III v prítomnosti vodného uhličitanu alkalického kovu alebo vodného hydrogenuhličitanu alkalického kovu alebo ich zmesi, výhodne NaHCO3 alebo KHCO3, prípadne v prítomnosti rozpúšťadla. Reakcia je znázornená na blokovej schéme I, pričom M predstavuje alkalický kov.
Bloková schéma I
Intenzita tvorby produktu vzorca I je v priamom vzťahu k reakčnej teplote. Nižšie reakčné teploty majú za následok zvýšenie reakčného času. Vyššie reakčné teploty znižujú reakčný čas a zvyšujú rýchlosť reakcie. Avšak, zvýšenie teplôt môže tiež viesť k nežiadúcim vedľajším reakciám a výslednej tvorbe nežiadúcich vedľajších produktov.
-4Výhodne sa zistilo, že spôsob podľa vynálezu je odolný, to znamená, že je účinný v širokom rozpätí teplôt, výhodne v rozsahu 0 °C až 30 °C, predovšetkým výhodne v rozsahu 0 °C až 15 °C.
Pomocnými rozpúšťadlami vhodnými na použitie pri spôsobe podľa vynálezu môže byť akékoľvek inertné, s vodou nemiešateľné rozpúšťadlo, napríklad aromatické uhľovodíky, ako je toluén, benzén, xylén alebo podobne, výhodne toluén; halogénované aromatické uhľovodíky, ako je chlórbenzén; halogénované uhľovodíky, ako je metylénchlorid, dichlóretán a podobne; estery, ako je etylacetát, metylpropionát a podobne.
Zlúčeniny vzorca II sa môžu ľahko získať z ich zodpovedajúcich prekurzorov kyselín alebo sa môžu zadovážiť komerčnou cestou. Výhodnými zlúčeninami vzorca II sú také zlúčeniny, v ktorých X znamená Cl alebo Br. Zlúčeniny vzorca II sa môžu získať s použitím konvenčných postupov alebo sa môžu zadovážiť komerčnou cestou.
Spôsob adície reaktantov vzorca II a vzorca III podľa spôsobu predloženého vynálezu môže byť buď postupný alebo súbežný, výhodne súbežný.
Výhodne spôsob podľa vynálezu poskytuje zachovanie konfigurácie okolo asymetrického uhlíka, ak sa použijú opticky aktívne východiskové materiály.
Napríklad, ak deriváty (R)-2-fenoxypropionylhalogenidov vzorca II reagujú 1 \ s racemickým aminonitrilom vzorca III spôsobom podľa predloženého vynálezu, poskytnú produkt propiónamid vzorca I, ktorý má prevažne RS a RR konfigurácie. Podobne, (R)-fenoxypropionylhalogenid pri reakcii s (R)-(aminonitrilom) spôsobom podľa predloženého vynálezu poskytne produkt propiónamid vzorca I, ktorý má prevažne RR konfiguráciu.
Na uľahčenie ďalšieho pochopenia vynálezu sú uvedené nasledujúce príklady, ktoré majú slúžiť najmä na ilustrovanie určitých špecifickejších detailov. Vynález nie je týmto obmedzený a jeho rozsah je definovaný v patentových nárokoch. Termín HPLC označuje vysokotlakovú kvapalinovú chromatografiu.
-5Príklady uskutočnenia vynálezu
Príklad 1
Príprava (R)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propionylchloridu
S0C1
DMF toluén
Cl
Zmes kyseliny (R)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónovej (588 g, 2,5 mol), 588 g toluénu a 0,6 g dimetylformamidu sa za miešania zahrievala pri teplote 75 °C, nechala sa reagovať s tionylchloridom (304 g, 2,55 mol) počas 1,5 hodín, zahrievala sa pri teplote 75 °C počas 1 hodiny a ochladila sa na teplotu 20 až 25 °C. Výsledná reakčná zmes sa môže predestilovať, pričom sa získa zlúčenina uvedená v názve v kvantitatívnom výsledku, vo forme jantárovo žltého oleja, alebo sa priamo použije v nasledujúcom kroku. Izolovaný produkt sa charakterizuje pomocou NMR analýzy. Roztok produktu v toluéne sa podrobí analýze HPLC.
Príklad 2
Príprava N-(1 -kyano-1,2-dimetylpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu pomocou súbežnej adície
Zmes hydrogenuhličitanu sodného (8,40 g, 0,10 mol), vody a toluénu sa za miešania simultánne nechala reagovať s roztokom 2-amino-2,3-dimetylbutyronitrilu (5,89 g, .0,0525 mol) v toluéne a (R)-2-(2,4-diuchlórfenoxy)propionylchloridu (12,7 g, 0,05 mol) pri teplote v rozsahu od 23 °C do 28 °C, miešala sa počas 0,5 hodín pri laboratórnej teplote a nechala sa stáť. Fázy sa oddelili. Organická fáza sa postupne premyla s vodou, 5 % NaOH a soľankou a destilovala sa vo vákuu, pri 74 °C/0,1 mm Hg, čím sa odstránilo rozpúšťadlo a získal sa produkt uvedený v názve vo forme jantárovo žltého oleja, 16,29 g (čistota 97,6 %, výťažok 96,7 %),
-6stanovené pomocou HPLC. Obsah izomérov: 47,1 % RR, 46,6 % RS, 2,4 % SS a 2,9 % SR.
Príklad 3
Príprava N-(1-kyano-1,2-dimetylpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu pomocou postupnej adície
Zmes hydrogénuhličitanu sodného (1,446 kg, 17,2 mol) vo vode sa za miešania pri teplote -3 °C až 3 °C nechala reagovať s roztokom 2-amino-2,3dimetylbutyronitrilu (1,51 kg, 13,46 mol) v toluéne počas obdobia 15 minút, potom sa postupne nechala reagovať s roztokom (R)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propionylchloridu (3,346 kg, 13,2 mol) v toluéne počas obdobia 1,5 hodiny pri teplote ľadového kúpeľa, miešala sa počas 0,5 hodín, spracovala sa s 50 % NaOH (0,396 kg), zahriala sa na teplotu 55 °C počas 0,5 hodín. Výsledná zmes sa oddelila. Organická fáza sa postupne premyla s 5 % NaOH a destilovala sa pri teplote až do 80 °C pri 10 mm Hg, čím sa odstránil toluén. Zvyšok sa kryštalizoval v zmesi izopropanol/voda, pričom sa získal sa produkt uvedený v názve vo forme bielej pevnej látky, 4,131 kg (výťažok 94,8 %), stanovené analýzou pomocou HPLC. Produkt vykazoval čistotu 99,7 %. Pomer izomérov: 94,8 % RR, RS, a 5,2 % SS, SR.
Príklad 4
Príprava (R,R)-N-(1 -kyano-1,2-dimetylpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu
Zmes hydrogénuhličitanu sodného (27,3 g, 0,325 mol) vo vode sa za miešania pri teplote 3 °C až 8 °C nechal súbežne reagovať s roztokom 2-amino2,3-dimetylbutyronitrilu (31,08 g, 0,27 mol) v toluéne a roztokom (R)-3-(2,4-7dichlórfenoxy)-propionylchloridu (61,16 g, 0,237 mol) v priebehu obdobia 1,5 hodiny pri teplote ľadového kúpeľa, miešala sa počas jednej hodiny, spracovala sa s 50 % NaOH (7,6 g), zahriala sa na teplotu 55 °C a miešala sa počas 0,5 hodín. Reakčná zmes sa oddelila a organická fáza sa premyla s 10 % NaOH a destilovala sa (102 °C/65 mm Hg), čím sa odstránil toluén. Zvyšok sa kryštalizoval zo zmesi izopropanol/voda, pričom sa získal produkt uvedený v názve vo forme bielej pevnej látky, 75,5 g (výťažok 96 % všetkých izomérov), ktorý pri stanovení analýzou pomocou HPLC obsahoval 88,9 % RR, 6,5 % RS, 0 % SS a 4,5 % SR. Produkt vykazoval čistotu 98,7 %.
Príklad 5
Príprava (R,S)-N-(1-kyano-1,2-dimetylpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu
Zmes hydrogénuhličitanu sodného (26,4 g, 0,31 mol) vo vode sa za miešania pri teplote 3 °C až 8 °C nechala súbežne reagovať s roztokom (S)-2amino-2,3-dimetylbutyronitrilu (28,47 g, 0,25 mol) v toluéne a roztokom (R)-3-(2,4dichlórfenoxy)-propionylchloridu (58,23 g, 0,23 mol) v toluéne v priebehu obdobia 0,5 hodiny, miešala sa počas jednej hodiny pri teplote 5 °C až 10 °C, spracovala sa s 50 % NaOH (7,6 g), zahriala sa na teplotu 55 °C a miešala sa počas 0,5 hodín. Výsledná reakčná zmes sa oddelila a organická fáza sa destilovala (104 °C/65 mm Hg), čím sa odstránil toluén. Zvyšok sa kryštalizoval zo zmesi izopropanol/voda, pričom sa získal produkt uvedený v názve vo forme bielej pevnej látky, 71,5 g (výťažok 93 % všetkých izomérov). Analýzou pomocou HPLC sa stanovil produkt, ktorý vykazoval čistotu 96,8 %, s pomerom izomérov 90,6 % RS, 5,5 % RR, 3,9 % SS a 0 % SR.
Príklad 6 - Porovnávací príklad A
Príprava N-(1-kyano-1,2-dimetylpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu pomocou nevodného systému
Roztok (R)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propionylchloridu (380,25 g, 1,5 mol) v toluéne sa za miešania ochladil na teplotu -10 °C a za chladenia sa nechal súbežne reagovať s 2-amino-2,3-dimetylbutyronitrilom (168,3 g, 1,5 mol) a trietylamínom (181,8 g, 1,8 mol) tak, aby sa reakčná teplota udržiavala v rozsahu od -5 °C do -10 °C. Keď bolo súbežné pridávanie amínov ukončené, reakčná zmes sa miešala pri teplote -5 °C počas 2 hodín, nechala sa zahriať na laboratórnu teplotu bez prítomnosti vonkajšieho zahrievania a spracovala sa s vodou. Fázy sa oddelili. Organická fáza sa ochladila na teplotu 0 °C, spracovala sa s 10 % NaOH a miešala sa počas jednej hodiny pri teplote 0 °C. Fázy sa oddelili. Organická fáza sa znova premývala s čerstvým 10 % NaOH počas jednej hodiny pri teplote 0 °C, oddelila sa a premývala sa tretíkrát pri teplote 0 °C počas jednej hodiny s čerstvým 10 % NaOH. Organická fáza sa potom postupne premyla s vodou, soľankou a vodou, vysušila sa nad MgSO4 a zahustila vo vákuu, čím sa získal zvyšok. Zvyšok sa kryštalizoval z petroléteru, pričom sa získal produkt uvedený v názve vo forme bielej pevnej látky, 435 g (výťažok 88 %), stanovené analýzou pomocou HPLC.
Príklad 7 - Porovnávací príklad B
Príprava N-(1-kyano-1,2-dimetyIpropyl)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propiónamidu s použitím vodného NaOH
Vodný roztok NaOH (10,4 g, 0,26 mol) sa pri teplote 15 °C nechal postupne reagovať s roztokom 2-amino-2,3-dimetylbutyronitrilu (23,6 g, 0,21 mol) v toluéne v priebehu obdobia 15 minút a s roztokom (R)-2-(2,4-dichlórfenoxy)propionylchloridu (50,8 g, 0,20 mol) v toluéne v priebehu obdobia 15 minút a miešal sa pri laboratórnej teplote počas jednej hodiny. Reakčná zmes sa oddelila a organická
-9fáza sa premyla s 5 % NaOH a destilovala sa pri teplote 103 °C, pričom sa odstránil toluén. Zvyšok sa kryštalizoval zo zmesi izopropanol/voda, pričom sa získal produkt uvedený v názve vo forme bielej pevnej látky, 59,4 g (výťažok 88 %). Analýzou pomocou HPLC sa stanovil produkt, ktorý vykazoval čistotu 98 %, s pomerom izomérov 95 % RR, RS a 5 % SS, SR.
Claims (9)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Spôsob výroby zlúčeniny všeobecného vzorca I v ktoromR1 a R2 znamenajú, navzájom nezávisle od seba H, halogén, CrCe-alkyl alebo Ci-C6-halogénalkyl;R3 predstavuje H alebo Ci-C6-alkyl; aR4 a R5 znamenajú, navzájom nezávisle od seba H, halogén, Ci-C6-alkyl, C,Ce-halogénalkyl alebo C3-C6-cykloalkyl; a ich optické izoméry, vyznačujúci sa tým, že zahrňuje reakciu zlúčeniny halogenidu fenoxykyseliny vzorca II kde X znamená halogén a R1, R2 a R3 sú definované vo vzorci I, s najmenej jedným ekvivalentom aminonitrilovej zlúčeniny vzorca III h2n-CN kde R4 a R5 sú definované vo vzorci I, v prítomnosti vodného uhličitanu alkalického kovu alebo vodného hydrogénuhličitanu alkalického kovu alebo ich zmesi, prípadne v prítomnosti pomocného rozpúšťadla.'
- 2. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že pomocné rozpúšťadlo nie je miešateľné s vodou.i-11
- 3. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že X znamená Cl alebo Br.
- 4. Spôsob podľa nároku 1, vyznačujúci sa tým, že alkalickým kovom je sodík alebo draslík alebo ich zmes.
- 5. Spôsob podľa nároku 1 alebo 2 alebo 3, na výrobu zlúčeniny vzorca I v R konfigurácii v polohe R3, vyznačujúci sa tým, že zlúčenina vzorca II je v R konfigurácii v polohe R3.
- 6. Spôsob podľa nároku 5, na výrobu zlúčeniny vzorca I, vyznačujúci sa tým, že R1 a R2 navzájom nezávisle od seba, znamenajú halogén.
- 7. Spôsob podľa nároku 6, na výrobu zlúčeniny vzorca I, vyznačujúci sa tým, že R3 a R4 znamenajú metyl a R5 predstavuje izopropyl.
- 8. Spôsob podľa nároku 7, vyznačujúci sa tým, že X znamená Cl.
- 9. Spôsob podľa nároku 7, vyznačujúci sa tým, že zlúčenina vzorca II a zlúčenina vzorca III sa nechajú reagovať v prítomnosti vodného hydrogénuhličitanu sodného a toluénu. (
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US09/062,975 US5942640A (en) | 1998-04-20 | 1998-04-20 | Process for the manufacture of N-(1-cyanoalkyl)-2-phenoxypropionamide derivatives |
PCT/US1999/007443 WO1999054287A1 (en) | 1998-04-20 | 1999-04-05 | Improved process for the manufacture of n-(1-cyanoalkyl)-2-phenoxypropionamide derivatives |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SK14772000A3 true SK14772000A3 (sk) | 2002-05-09 |
Family
ID=22046082
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SK1477-2000A SK14772000A3 (sk) | 1998-04-20 | 1999-04-05 | Spôsob výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu |
Country Status (18)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5942640A (sk) |
EP (1) | EP1071659A1 (sk) |
JP (1) | JP2002512217A (sk) |
KR (1) | KR20010071161A (sk) |
CN (1) | CN1298384A (sk) |
AR (1) | AR018190A1 (sk) |
AU (1) | AU3382499A (sk) |
BR (1) | BR9909759A (sk) |
CA (1) | CA2328723A1 (sk) |
CO (1) | CO4810332A1 (sk) |
EA (1) | EA200001020A1 (sk) |
HU (1) | HUP0101750A2 (sk) |
IL (1) | IL138843A0 (sk) |
NZ (1) | NZ507532A (sk) |
PL (1) | PL343629A1 (sk) |
SK (1) | SK14772000A3 (sk) |
WO (1) | WO1999054287A1 (sk) |
ZA (1) | ZA200006713B (sk) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
AU5932098A (en) * | 1997-02-04 | 1998-08-25 | E.I. Du Pont De Nemours And Company | Fungicidal carboxamides |
DE19947613A1 (de) * | 1998-10-07 | 2000-04-13 | Sumitomo Chemical Co | Cyanatreinigungsverfahren |
WO2000049007A1 (en) * | 1999-02-20 | 2000-08-24 | Astrazeneca Ab | Acetamido acetonitrile derivatives as inhibitors of cathepsin l and/or cathepsin s |
BR0210912A (pt) * | 2001-06-01 | 2004-08-31 | Axys Pharm Inc | Compostos e composições como inibidores de catepsina |
CN106366020B (zh) * | 2016-08-31 | 2018-12-11 | 京博农化科技股份有限公司 | 一种合成手性稻瘟酰胺的方法 |
Family Cites Families (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
CA992988A (en) * | 1971-06-25 | 1976-07-13 | Don R. Baker | N-(1,1 SUBSTITUTED ACETONITRILO)-.alpha.-(3,5-SUBSTITUTED PHENOXY) ALKYL AMIDES AND THEIR USE AS HERBICIDES |
US3932168A (en) * | 1971-11-17 | 1976-01-13 | Abbott Laboratories | Substituted aryloxyacetamido nitrile derivatives as carbohydrate deposition agents |
US4052432A (en) * | 1974-11-18 | 1977-10-04 | Stauffer Chemical Company | N-(1,1 Substituted acetonitrilo)-α-(3,5-substituted phenoxy) alkyl amides |
US4087277A (en) * | 1976-05-20 | 1978-05-02 | Stauffer Chemical Company | N-(1,1-substituted acetonitrilo)-α-(3,5-substituted phenoxy) alkyl amides and their use as herbicides |
AR220917A1 (es) * | 1977-10-26 | 1980-12-15 | Stauffer Chemical Co | Compuestos de n-sustituido-2-(4 sustituido-3,5-dimetilfenoxi)butiramida utiles como anublicidas y composicion que los contiene |
FR2446812A1 (fr) * | 1979-01-16 | 1980-08-14 | Produits Ind Cie Fse | Phenoxy- et thiophenoxynitriles et leurs applications en tant qu'herbicides |
DE3629441A1 (de) * | 1986-08-29 | 1988-03-03 | Celamerck Gmbh & Co Kg | Neue phenoxycarbonsaeurederivate, ihre herstellung und verwendung |
JPH059165A (ja) * | 1991-02-18 | 1993-01-19 | Mitsubishi Petrochem Co Ltd | 置換フエノキシカルボン酸アミド誘導体 |
JPH0570428A (ja) * | 1991-09-13 | 1993-03-23 | Mitsubishi Petrochem Co Ltd | 置換フエノキシカルボン酸アミド誘導体およびそれを含有する農業用殺菌剤 |
-
1998
- 1998-04-20 US US09/062,975 patent/US5942640A/en not_active Expired - Fee Related
-
1999
- 1999-04-05 KR KR1020007011599A patent/KR20010071161A/ko active IP Right Grant
- 1999-04-05 IL IL13884399A patent/IL138843A0/xx unknown
- 1999-04-05 EA EA200001020A patent/EA200001020A1/ru unknown
- 1999-04-05 CN CN99805292A patent/CN1298384A/zh active Pending
- 1999-04-05 BR BR9909759-1A patent/BR9909759A/pt not_active IP Right Cessation
- 1999-04-05 SK SK1477-2000A patent/SK14772000A3/sk unknown
- 1999-04-05 EP EP99915270A patent/EP1071659A1/en not_active Withdrawn
- 1999-04-05 CA CA002328723A patent/CA2328723A1/en not_active Abandoned
- 1999-04-05 HU HU0101750A patent/HUP0101750A2/hu unknown
- 1999-04-05 AU AU33824/99A patent/AU3382499A/en not_active Abandoned
- 1999-04-05 NZ NZ507532A patent/NZ507532A/xx unknown
- 1999-04-05 JP JP2000544628A patent/JP2002512217A/ja active Pending
- 1999-04-05 WO PCT/US1999/007443 patent/WO1999054287A1/en not_active Application Discontinuation
- 1999-04-05 PL PL99343629A patent/PL343629A1/xx unknown
- 1999-04-15 CO CO99022531A patent/CO4810332A1/es unknown
- 1999-04-19 AR ARP990101806A patent/AR018190A1/es not_active Application Discontinuation
-
2000
- 2000-11-17 ZA ZA200006713A patent/ZA200006713B/en unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
CA2328723A1 (en) | 1999-10-28 |
WO1999054287A1 (en) | 1999-10-28 |
BR9909759A (pt) | 2000-12-19 |
IL138843A0 (en) | 2001-10-31 |
CN1298384A (zh) | 2001-06-06 |
ZA200006713B (en) | 2001-11-19 |
PL343629A1 (en) | 2001-08-27 |
US5942640A (en) | 1999-08-24 |
AR018190A1 (es) | 2001-10-31 |
EA200001020A1 (ru) | 2001-06-25 |
KR20010071161A (ko) | 2001-07-28 |
JP2002512217A (ja) | 2002-04-23 |
NZ507532A (en) | 2002-08-28 |
HUP0101750A2 (hu) | 2001-10-28 |
EP1071659A1 (en) | 2001-01-31 |
CO4810332A1 (es) | 1999-06-30 |
AU3382499A (en) | 1999-11-08 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
JP2625544B2 (ja) | N―(r)―(1―(4―クロロ―フェニル)―エチル)―2,2―ジクロロ―1―エチル―3―メチルシクロプロパンカルボキサミドの立体異性体 | |
RU2129548C1 (ru) | Производные амидов аминокислот, способы их получения, сельскохозяйственные или садовые фунгициды и способ уничтожения грибов | |
EP1155616B1 (en) | Process for the preparation of (N-phenylacetyl-N-2,6-xylil)methyl alaninate | |
KR20000052706A (ko) | 피리미디닐옥시알카노산아미드 유도체 및 농원예용 살균제 | |
WO2022149098A1 (en) | Process for preparation of insecticidal anthranilamides | |
SK14772000A3 (sk) | Spôsob výroby derivátov N-(1-kyanoalkyl)-2-fenoxypropiónamidu | |
US6087530A (en) | Process for preparing β-amino-α-hydroxy acid derivatives | |
MXPA06014201A (es) | Proceso para preparar derivados de 2-oxo-1-pirrolidina. | |
US4479005A (en) | Selective preparation of isomers and enantiomers of cyclopropane carboxylic acids | |
EP0621272B1 (en) | 3,4-Dioxy-1,2,5-thiadiazoles partly useful as fungicides | |
RU2157363C2 (ru) | Производные валинамида, способ их получения и способы получения промежуточных продуктов | |
US5157143A (en) | Diastereoselective process for the preparation of intermediates useful for the synthesis of peptide derivatives | |
MXPA00010148A (en) | Improved process for the manufacture of n-(1-cyanoalkyl)-2-phenoxypropionamide derivatives | |
KR100199661B1 (ko) | 2-아릴-2-치환-5-(트리플루오로메틸)피롤 화합물의 제조방법 | |
JP3523921B2 (ja) | アザスピロ誘導体およびその製造法 | |
JP3127386B2 (ja) | アミノ酸アミド誘導体及び農園芸用殺菌剤 | |
KR0145351B1 (ko) | 2-니트로벤조일-3-실릴옥시아미노아크릴레이트 유도체 및 그 제조방법 | |
KR0142139B1 (ko) | (+)2-벤조일-3-[(프로피-2(s)-일)아미노]아크릴레이트 유도체의 제조방법 | |
KR100488444B1 (ko) | 퀴놀론 유도체 및 그 제조 방법 | |
CZ20003869A3 (cs) | Způsob přípravy derivátu N-(l-kyanoalkyl)-2- fenoxypropionamidu | |
US4515956A (en) | Selective preparation of isomers and enantiomers of cyclopropane carboxylic acids | |
JPH04295469A (ja) | キノキサリニルオキシフェノキシプロピオン酸の光学活性エステルの製造方法 | |
CH644846A5 (fr) | Esters et thioesters d'aminoacides, leur utilisation pour la lutte contre les parasites et leur preparation. | |
JPH08259523A (ja) | アニリド誘導体の製造法 | |
JPH06157499A (ja) | N−(1−置換エチル)−2,2−ジクロロシクロプロパンカルボキサミド誘導体及び農園芸用殺菌剤 |