SI9520019A - Method of manufacturing lignocellulosic board - Google Patents
Method of manufacturing lignocellulosic board Download PDFInfo
- Publication number
- SI9520019A SI9520019A SI9520019A SI9520019A SI9520019A SI 9520019 A SI9520019 A SI 9520019A SI 9520019 A SI9520019 A SI 9520019A SI 9520019 A SI9520019 A SI 9520019A SI 9520019 A SI9520019 A SI 9520019A
- Authority
- SI
- Slovenia
- Prior art keywords
- stage
- plate
- carpet
- surface layers
- density
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B27—WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
- B27N—MANUFACTURE BY DRY PROCESSES OF ARTICLES, WITH OR WITHOUT ORGANIC BINDING AGENTS, MADE FROM PARTICLES OR FIBRES CONSISTING OF WOOD OR OTHER LIGNOCELLULOSIC OR LIKE ORGANIC MATERIAL
- B27N3/00—Manufacture of substantially flat articles, e.g. boards, from particles or fibres
- B27N3/08—Moulding or pressing
- B27N3/24—Moulding or pressing characterised by using continuously acting presses having endless belts or chains moved within the compression zone
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B27—WORKING OR PRESERVING WOOD OR SIMILAR MATERIAL; NAILING OR STAPLING MACHINES IN GENERAL
- B27N—MANUFACTURE BY DRY PROCESSES OF ARTICLES, WITH OR WITHOUT ORGANIC BINDING AGENTS, MADE FROM PARTICLES OR FIBRES CONSISTING OF WOOD OR OTHER LIGNOCELLULOSIC OR LIKE ORGANIC MATERIAL
- B27N3/00—Manufacture of substantially flat articles, e.g. boards, from particles or fibres
- B27N3/08—Moulding or pressing
- B27N3/18—Auxiliary operations, e.g. preheating, humidifying, cutting-off
Landscapes
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Manufacturing & Machinery (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Forests & Forestry (AREA)
- Dry Formation Of Fiberboard And The Like (AREA)
- Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
- Manufacture Of Macromolecular Shaped Articles (AREA)
- Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
- Paper (AREA)
- Finishing Walls (AREA)
- Laminated Bodies (AREA)
- Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
Description
SUNDS DEFI8RAT0R INDUSTRIES AB
S-851 94 Sundsvall
Švedska
METODA ZA IZDELAVO LESNOCELULOZNE PLOŠČE
Metode za izdelavo plošCe iz surovin na osnovi lesne celuloze so dobro poznane in se v praksi široko uporabljajo. Izdelavni postopek obsega naslednje glavne stopnje: dezintegracija surovine na delce in/ali vlakna primerne velikosti, sušenje do nekega določenega razmerja vlage in lepljenje materiala pred ali po sušenju, oblikovanje lepljenega materiala v preprogo, ki je lahko zgrajena iz veC slojev, morda hladno predstiskanje, predgrevanje, pršenje površine z razpršilniki in drugo ter vroCe stiskanje hkrati z uporabo pritiska in toplote v neki nekontinuirni ali kontinuirni stiskalnici v dokončano plošCo.
Pri običajnem vroCem stiskanju se stisnjeni material segreva v bistvu s pomočjo termičnega prevajanja iz sosednih grelnih plošC ali jeklenih trakov, ki imajo temperaturo 150-250 °C, odvisno od tipa proizvoda, ki se stiska, uporabljenega lepila, zaželene kapacitete in drugega. Vlaga toplotnim virom najbližjega materiala se zaradi tega upari in ko se stiskanje nadaljuje, se s tem razvija suh sloj in neka fronta pare se sukcesivno premika od vsake strani navznoter v center plošCe. Temperatura v tem razvijajočem se sloju se dvigne do vsaj 100 °C, kar vzpodbudi, da običajna lepila vežejo. Ko je fronta pare dospela do središča plošče, se je tam temperatura dvignila na vsaj 100 eC in plošCa se zaCne trditi celo v središču, nakar se stiskanje lahko konca v obsegu nekaj sekund. To usmerja na uporabo običajnih sečninsko-formaldehidnih lepil (UF) in podobnih, kot na primer z melaminom ojačanih lepil (MUF), če se uporabljajo druga lepila z višjimi temperaturami vezanja, se morata razviti v plošCi višja temperatura in višji tlak, preden se
-2vezanje začne. Za običajno vroCe stiskanje so bile razvite metode za obvladovanje profila gostote plošCe v smeri debeline. V veCini primerov je zaželeno, da se doseže visoka gostota v površinskih slojih, da se izboljša sposobnost za barvanje, trdnost in podobno in neka primerno nizka gostota v središčnem sloju, nizka kot je mogoče, za držanje nizke teže plošC in stroška ter dovolj visoka, da se doseže sprejemljiva jakost notranjih vezi in podobno. Pri izdelavi plošče iz delcev, so se Cesto uporabljali bolj fino dezintegrirani delci z malce višjo vlago v površinskih slojih, med drugim, za doseganje višje gostote v površinskih slojih plošCe. Pri izdelavi MDF (Medium Dens i ty Fiberboard = plošCa iz stisnjenih vlaken s srednjo gostoto), ki imajo homogeno strukturo materiala, so razvili metode s kontrolirano razdaljo med toplotnimi viri za sukcesivno približevanje konCni poziciji po vnaprej določeni poti, ko se fronta pare premika navznoter proti središču. Glej, na primer, patent SE 469270 za kontinuirno stiskalnico in patentno prijavo SE 93 00772-2 za diskontinuirno stiskalnico za posamezno odpiranje. Te metode, ki so bile razvite za MDF, se zdaj vsaj deloma tudi uporabljajo za druge tipe plošCe.
Zato, da bi se dosegel zaželeni profil gostote, mora stiskalnica biti primerna za uporabo visokih površinskih pritiskov pri visoki temperaturi. To samo po sebi za nekontinuirno stiskalnico ni problem, vendar ima druge slabe strani kot, med drugim, slabše tolerance debeline. Za kontinurne stiskalnice so zahtevani visoki površinski pritiski in hkrati visoke temperature pomenili drage precizne rešitve za valjčni transporter med jeklenim trakom in spodaj ležeCo segrevalno ploščo. Metoda dovajanja toplote na plošCo s pomočjo termične prevodnosti dalje pomeni, da segrevanje traja relativno dolgo Časa, kar rezultira v velikih dolžinah stiskalnice (velike površine stiskalnice). Dobavljale so se stiskalnice z dolžino do 40 m. Razen tega s kontinuirno stiskalnico praktično ni mogoCe narediti segrevalnih plošC stiskalnice dovolj prilagodljivo in se zato profil gostote ne more oblikovati s tako veliko lahkoto, kot v primeru nekontinuiranega stiskanja.
Sedanje kontinuirne stiskalnice so poleg tega omejene glede temperature (2aradi olja za mazanje v valjčnem transporterju), kar pomeni, da ni mogoče stiskati vseh tipov plošC.
Druga metoda izdelave plošC, ki je osnovana na dovodu pare med segrevalne plošCe v nekontinuirni stiskalnici, je tudi našla omejeno uporabo. Material se tam segreva v obsegu sekund pri dovodu pare in zato se lahko Cas segrevanja radikalno skrajša. Razen tega se po dovodu pare upor materiala proti stiskanju znatno zmanjša. To je pozitivna značilnost, ki pomeni, da bi se lahko stiskalnica načrtovala z manjšo silo stiskanja in s precej krajšo dolžino (manjša površina stiskanja). Za doseganje zaželenega profila gostote plošCe, izdelane v smislu te metode, pa se je morala uporabiti običajna tehnika stiskanja z visokim površinskim pritiskom in termičnim prevajanjem od običajnih segrevalnih plošC na začetku cikla stiskanja, pri Čemer se je površinski sloj z visoko gostoto dobil po dolgem času segrevanja. Sele zatem se je lahko vbrizgala para za segrevanje središčnega dela plošCe. To je povzročilo probleme, ker je bilo potrebno paro pihati skozi na novo formiran površinski sloj z veliko gostoto in ker se je Cas stiskanja med periodo visokih pritiskov in termičnega prevajanja znatno podaljšal. Kot posledica tega ima funkcioniranje s parnim stiskanjem v skladu s tem konceptom precej nižjo kapaciteto, alternativno večjo površino stiskanja in zahteva višjo silo stiskanja, kot bi bilo zahtevano, Ce bi se poskušala doseči enakomerna gostota.
Pri vseh izdelavnih metodah, ki se nanašajo na zgornje, se je dobil nek mehak površinski sloj, ki ima nižjo trdnost, nesprejemljivo sposobnost za barvanje in drugo, kar pomeni, da je treba ta sloj odbrusiti. Rezultirajoea izguba materiala je 5-15 odvisno od tipa ploSCe, debeline in drugega.
En predmet predloženega izuma je ponuditi metodo kontinuirnega stiskanja plošCe iz 1 esnoceluloznega materiala, pri Čemer ta metoda omogoCa uporabo prednosti segrevanja s paro, kar pomeni, da se oprema torej lahko načrtuje z znatno manjšo površino stiskanja in z nižjo silo stiskanja, to je, manj draga in poleg tega brez segrevalnih plošč, pri Čemer se izognemo sedanjim preciznim rešitvam z valjčnimi transporterji, kar napravi opremo še manj drago, vendarle pa imamo možnost doseganja zaželenih profilov gostote.
Drug predmet izuma je, da se naredi izdelavni postopek tako fleksibilen, da se lahko oblikujejo različni profili gostote in površinske lastnosti na nove načine in se lahko na ta način ustvarijo nova področja uporabe plošče.
V smislu tega izuma se stiskanje izvaja v dveh stopnjah, na tak način, da se v prvi stopnji da plošči enakomeren (raven) profil gostote, v drugi stopnji pa se oblikuje gostota površinskih slojev in, da se para uporablja za segrevanje plošCe v prvi stopnj i.
V prvi stopnji se preproga stisne do zmerne gostote, za Čemer se dovaja para, zatem pa se preproga stisne dalje do končne gostote za stopnjo 1. Zatem se pusti, da se plošča strdi popolnoma ali delno v sekciji za držanje.
V drugi stopnji moCno vplivata na površinske sloje toplota in pritisk tako, da se material površine mehča neko obdobje, ki je dovolj dolgo, da se dobijo površinski sloji z zaželeno globino in povečano gostoto. Obdelava v stopnji 2 se lahko pripravi na različne načine in z različnimi nameni, odvisno od zaželenega končnega produkta, ki naj bi se dobil. V neki alternativni izvedbi so se vlakna prvotno zlepila z lepilom, ki je imelo tako sestavo, da se v stopnji 1 dobi povezava, ki je ustrezna za izdelavo plošče in, da se končno vezanje vrši v površinskih slojih s toplotno in tlačno obdelavo v stopnji 2.
Pri drugačni alternativni izvedbi se je plošča oblikovala kot trislojna plošča, kjer je središčni sloj vezal med stopnjo i, kjer pa lepilo površinskega sloja še ni popolnoma vezal o.
Pri tretji alternativni izvedbi se mehčanje površinskih slojev v stopnji 2 vrši z uporabo neke tekočine, ki lahko vsebuje lepilo, sredstvo za zatesnitev površine ali druge kem i kali je.
Pri četrti alternativni izvedbi se površinski sloji na izdelovani plošči obdelujejo s plinom ali paro s pomočjo kontrolirane količine plina ali pare, dovedene na vsako površino.
Pri neki nadaljnji alternativni izvedbi se lahko mehčanje v stopnji 2 izpelje z neko kemikalijo, ki ima znan mehčalni uč i nek.
Metoda v smislu predloženega izuma kaže bistveno razliko v primerjavi z običajnim stiskanjem plošče, da se plošča z zaželeno središčno gostoto lahko podvrže končnemu stiskanju in da ponovno segrevanje površinskih slojev za zmehčanje, za izdelavo takih, ki se dajo predrugačiti, ne poslabša že strjenega središčnega sloja. S tem dobljen postopek povzroči, da je možno stiskati pri nižjem pritisku in za krajši čas (manjša totalna površina stiskanja).
Pri neki prednostni izvedbi postopka v smislu stopnje 1 se preproga, ki prihaja iz položaja za oblikovanje (ta preproga je lahko nestisnjena ali hladno stisnjena na ločeni tračni
- b predstiskalniči, Ce je zaželeno zaradi obojega: boljšega nadziranja prehajanja traku in, da se lažje naznaci možna kovina) najprej stisne v stiskalnem vhodu valjčne stiskalnice, opremljene z žicami, do gostote 150-500 kg/m^, nakar se para dovaja skozi površine s pomočjo parne skrinje (parnih skrinj) in/ali parnega valja (parnih valjev). Preproga se nato sukcesivno stisne dalje do malo pod končno debelino s pomočjo parov valjev, nakar se pusti, da se preproga razširi in strdi v sekciji za držanje (kalibracijska cona) z valji. Valjčna stiskalnica naj bi se segrevala tako, da se prepreči kondenzacija, ko se dovaja para. Z omenjenim lahkim prekomernim stiskanjem do debeline, ki je pod konCno debelino, so v sekciji za držanje zahtevani površinski pritiski zelo nizki in zato se lahko stiskalnica konstruira kot lahka konstrukcija. V nasprotju z vsemi prej znanimi stiskalnicami za izdelavo 1 esriocel ul ozne plošče je bilo ugotovljeno, da je iz procesno-tehnološkega vidika mogoCe dobiti ploščo z dobrimi lastnostmi celo pri visokih gostotah, kljub dejstvu, da se v sekciji za držanje v stopnji 1 ne uporabljajo segrevalne plošCe,
Pri kontinuirni valjčni stiskalnici se para dovaja kontinuirano in se dodaja nek majhne prebitek pare, ki prekoračuje količino, zahtevano za segrevanje preproge, pri Čemer je zagotovljeno, da se ves vključeni zrak v preprogi iztisne nazaj na vhod, kar nadalje zagotavlja, da so vsi deli preproge segreti.
Pri neki alternativni izvedbi se parna skrinja in/ali sesalna komora lahko namestita v sekciji za držanje za kontroliranje temperature plošCe, vlage in vsebovanega pritiska.
V stopnji 1 tako stisnjena plošCa lahko napreduje v vmesno skladišče, Ce se plošCa namerava izpopolniti (površinsko obdelati) pozneje v stopnji 2 ali nadaljuje direktno v stopnjo 2 za površinsko obdelavo.
7Pri neki prednostni izvedbi postopka v smislu stopnje 2 gre plošCa skozi enega ali vec parov vročih valjev, s čimer se površinski sloj segreva sukcesivno in se stiska dalje zaradi temperature in linearne obremenitve valjev. Odvisno od nameravanega področja uporabe za ploščo lahko obdelovanje sestoji iz nekaj stiskov stiskalnice pri zmernih pritiskih, da bi se ustvarila samo tanka koža za izboljšano sposobnost za barvanje, med drugim, do velikega števila stiskov stiskalnice z večjimi linearnimi obremenitvami v primerih, ko je zaželen debelejši površinski sloj s povečano površinsko gostoto, to je, za produkte, podobne običajni plošči. S tem postopkom se prej omenjeno glajenje lahko često reducira ali eliminira, kar rezultira v bistvenem prihranku. Za postopek v stopnji 2 je pomembno, da se temperatura valjanja lahko obvladuje točno na znan način, prednostno s segrevanjem z vročim oljem.
Da bi se izboljšali želeni učinki na površinski sloj, so se površinski sloji, kot je omenjeno prej, lahko pripravili pred vhodom v valj.
Pri neki alternativni izvedbi stopnje 2 je stiskalnica v smislu stopnje 2 opremljena z nekim jeklenim trakom alternativno z žico. S tem se toplotne izgube iz plošče med pari valjev zmanjšajo in s tem je zaželeni učinek dosežen lažje, alternativno je zahtevano manjše število stiskov valja.
Izum je opisan podrobneje s pomočjo neke prednostne izvedbe, kjer
Fig. 1 prikazuje segreto tračno stiskalnico za stopnjo 1 tega izuma, kjer so trakovi perforirani trakovi ali žice in je stiskalnica opremljena z napravo za dovajanje pare,
Fig. 2 prikazuje segreto tračno stiskalnico za stopnjo 2 tega izuma, kjer so trakovi trdni jekleni trakovi in se
- η priprava lahko vrSi pred vhodom v tračno stiskalnico,
Fig. 3 in 4 prikazujeta profile gostote plošče, izdelane v smislu stopnje 1,
Fig. 5 prikazuje profile gostote plošče, izdelane v smislu stopenj 1 in 2.
Fig. 1 prikazuje izvedbo v stopnji 1 s stranskim pogledom na tračno stiskalnico 1, ki je opremljena na znan način s pogonskimi valji 2, napenjalnimi valji 3, vodilnimi valji 4 in nastavljivim vhodnim delom 5 z vhodnim valjem 6, parnim valjem 7, stiskalnim valjem 8 in valji 9 v sekciji za držanje 10 in obdajajočo žico 11, alternativno s perforiranim jeklenim trakom z žico. V vhodnem delu 5 se preproga
O stisne na vnaprej določeno gostoto v območju 150-500 kg/m ,
O prednostno 250-400 kg/m, nakar se pri prehodu mimo parnega valja 7 vbrizgne para z 1-6 bari v sektor v stiku z žico v količini, ki je zadostna za segrevanje preproge vse skozi do 100 °C in iztisnjenje vsega vključenega zraka. Kompresijski upor preproge se zaradi tega znatno zmanjša in stiskanje pri stiskalnem valju 8 in sekciji za držanje 10 se lahko nadaljuje z zelo majhnimi silami. V sekciji za držanje 10 lepilo veže in dobi se plošča z enakomernim profilom gostote z gostoto 150-900 kg/m3, prednostno 500-700 kg/m3. Pri izdelavi tenke plošče se uporablja neka višja gostota veličine 800-900 kg/m3.
Kot neka alternativa ali dopolnilo parnega valja 7, se lahko uporablja običajna sesalna komora 12.
Na podoben način se običajna parna skrinja in vakuumska komora lahko uporabljata v sekciji za držanje (ni prikazano na sliki), da bi se z dobavo pare s kontroliranim tlakom zagotovila dovolj visoka temperatura med strjevanjem plošče (odvisno od tipa plošče, med drugim) in, oziroma za uporabo
- Q vakuuma, da bi se obvladovala preostala vlaga in omogočila hitra odstranitev prebitka pare pri izhodnem koncu sekcije za držanje.
Fig. 2 prikazuje izvedbo v stopnji 2 s tračno stiskalnico 20 s pogonskim valjem 13, napenjalnim in vodilnim valjem 14, upravljalnim valjem 15, stiskalnim valjem 16 in valji 17 v kalibracijski coni 18 ter jeklen trak 19. Plošča, izdelana v stopnji 1, se podaja iz leve v sliki skozi cono za pripravo 21, kjer (če je zahtevano, glej zgoraj) se podvzame mere, ustrezne za predvideni rezultat, nakar se plošča vstavi v vhod tračne stiskalnice. Lega upravijalnega valja 15 je nastavljiva, tako da je nastavljiv čas kontakta med ploščo in vročim jeklenim trakom, preden se vrši glavno stiskanje pri valju 16, s čimer se površinski sloj plošče dodatno segreva. Sila stiskanja pri stiskanju površinskih slojev pri valju 16 se s tem zmanjša. Kontinuirano stiskanje površinskih slojev se vrši sukcesivno od enega stiska do drugega v kalibracijski coni 18.
Zaradi dejstva, da se pri obdelovanju doseZe v površinskem sloju temperatura, ki je vsaj 50 stopinj nad temperaturo transformacije stekla, se material zlahka stisne.
PRIMER
Na Fig. 3 je prikazana plošča iz stisnjenih vlaken z enakomerno, zelo nizko gostoto (poprečna gostota 174 kg/m3), ki je bila izdelana z metodo v smislu stopnje 1. Gostota pri dovodu pare je 200 kg/m3.
Na Fig. 4 je prikazana plošča iz stisnjenih vlaken s
O poprečno gostoto 677 kg/mJ, ki je tudi bila izdelana z metodo v smislu stopnje 1. Gostota pri dovodu pare je 300 kg/m3.
-ιόν obeh primerih je bila dobljena jakost notranjih vezi, ki ustreza običajni plošči z enakimi gostotami in dobrimi površinami z malo predstrjevanja.
Fig. 5 prikazuje plošCo iz stisnjenih vlaken, ki je bila izdelana v smislu stopnje 1 z enakomerno gostoto, podobno kot na. Fig. 4 in je bila nato dodatno stisnjena v stopnji 2 na valjčni stiskalnici z jeklenim trakom, z naslednjimi podatki:
Para je bila vbrizgana v površine plošCe pred stiskanjem z valjem, temperatura jeklenega traku 270 °C, maksimalni tlak v stiskalnem valju 60 bar.
Izvedba ni omejena na one, ki so opisane zgoraj, ampak se lahko spreminja v okviru ideje izuma.
Za SUNOS DEFIBRATOR INDUSTRIES A8
S-851 94 Sundsvall, švedska :
Claims (17)
- PATENTNI ZAHTEVKI1. Metoda za kontinuirano izdelavo plošCe iz 1esnoceluloznega vlaknastega materiala, kjer se material dezintegrira na delce in/ali vlakna, se suši, lepi in oblikuje v neko preprogo in stiska v dokončano ploščo, označena s tem, da se oblikovana preproga v prvi stopnji pregreje s paro in stisne v neko vsaj deloma strjeno plošCo z v bistvu enakomerno gostoto in da se nato v drugi stopnji površinski sloji plošCe stisnejo na višjo gostoto in strdijo v kalibracijski coni v dokončano plošCo.
- 2. Metoda, kot je definirano v zahtevku 1, označena s tem, da se preproga v prvi stopnji stisne pod konCno debelino, nakar se dopusti, da se le-ta razširi do konCne debeline in strdi v kal ibracijski coni in da se ta debelina vzdržuje, predno se preproga prenese v drugo stopnjo.
- 3. Metoda, kot je definirano v zahtevku 1 ali 2, označena s tem, da se v prvi stopnji para dovaja v taki količini, da se zrak, vključen v preprogo, stisne nazaj skozi preprogo.
- 4. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se v prvi stopnji stisnjena plošCa vmesno skladišči, preden se premakne v drugo stopnjo.
- 5. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od zahtevkov 1 - 3, označena s tem, da se v prvi stopnji stisnjena plošCa, prenese direktno v drugo stopnjo.
- 6. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se vlaknast material lepi z lepilom, ki daje zadostno povezavo za izdelavo plošCe v prvi stopnji, ne daje pa končnega povezovanja v površinskih slojih pred njenim obdelovanjem v drugi stopnji.-127. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od zahtevkov 1- 5, označena a tem, da oblikovana preproga sestoji iz vec slojev in se površinski sloji najprej popolnoma strdijo v drugi stopnji.
- 8. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od zahtevkov 1- 5, označena s tem, da se površinski sloji plošCe, izdelani v prvi stopnji, omehčajo pred in/ali med stiskanjem v drugi stopnji.
- 9. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se površinski sloji plošče v drugi stopnji segrejejo med stiskanjem na temperaturo vec kot 50 stopinj nad temperaturo prehoda stekla vlaknastega material a.
- 10. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se površinski sloji plošCe, izdelani v prvi stopnji, prekrijejo s tekočim filmom pred stiskanjem v drugi stopnji.
- 11. Metoda, kot je definirano v zahtevku 10, označena s tem, da tekoCi film vsebuje raztopljeno lepilno snov.
- 12. Metoda, kot je definirano v zahtevku 10, označena s tem, da tekoCi film vsebuje površinsko tesnilno sredstvo.
- 13. Metoda, kot je definirano v zahtevku 10, označena s tem, da tekoCi film vsebuje kemikalije z mehCalnim učinkom.
- 14. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se površinski sloji na plošči, izdelani v prvi stopnji, predpripravi jo s plinom ali paro pred stiskanjem v drugi stopnji.
- 15. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih-13zahtevkov, označena s tem, da se preproga v prvi stopnji o o stisne na gostoto 150-500 kg/m , prednostno 250-400 kg/m , preden se dovaja para.
- 16. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od predhodnih zahtevkov, označena s tem, da se preproga v prvi stopnjiO stisne na kontno debelino, ki ustreza gostoti 150-900 kg/m.
- 17. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od zahtevkov od 2 - 16, označena s tem, da se para dovaja s kontrol i ranim tlakom tudi v kalibracijski coni v prvi stopnji.
- 18. Metoda, kot je definirano v kateremkoli od zahtevkov 2 - 17, označena s tem, da se na koncu kal ibraci jske cone v prvi stopnji uporablja vakuum.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
SE9400266A SE502272C2 (sv) | 1994-01-28 | 1994-01-28 | Förfarande för framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
SI9520019A true SI9520019A (en) | 1997-02-28 |
Family
ID=20392721
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
SI9520019A SI9520019A (en) | 1994-01-28 | 1995-01-19 | Method of manufacturing lignocellulosic board |
Country Status (22)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US6136239A (sl) |
EP (1) | EP0741635B1 (sl) |
JP (1) | JP3759164B2 (sl) |
KR (1) | KR100341872B1 (sl) |
CN (1) | CN1045918C (sl) |
AT (1) | ATE182831T1 (sl) |
AU (1) | AU674473B2 (sl) |
CA (1) | CA2179503C (sl) |
CZ (1) | CZ284373B6 (sl) |
DE (1) | DE69511242T2 (sl) |
DK (1) | DK0741635T3 (sl) |
ES (1) | ES2134438T3 (sl) |
FI (1) | FI962977A (sl) |
HU (1) | HU219103B (sl) |
NZ (1) | NZ279569A (sl) |
PL (1) | PL176748B1 (sl) |
RU (1) | RU2120372C1 (sl) |
SE (1) | SE502272C2 (sl) |
SI (1) | SI9520019A (sl) |
SK (1) | SK280985B6 (sl) |
UA (1) | UA42748C2 (sl) |
WO (1) | WO1995020473A1 (sl) |
Families Citing this family (22)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
SE502272C2 (sv) * | 1994-01-28 | 1995-09-25 | Sunds Defibrator Ind Ab | Förfarande för framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
SE504221C2 (sv) * | 1995-04-07 | 1996-12-09 | Sunds Defibrator Ind Ab | Förfarande för framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
SE504638C2 (sv) * | 1995-07-27 | 1997-03-24 | Sunds Defibrator Ind Ab | Förfarande för framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
CH690757A5 (de) * | 1995-11-29 | 2001-01-15 | Pretto De Escher Wyss Srl | Einrichtung zur Herstellung von Spanplatten oder Faserplatten. |
DE19610755A1 (de) * | 1996-03-19 | 1997-09-25 | Picon Schmidt & Co Gmbh | Verfahren und Heizvorrichtung zum Vorerwärmen von Vliesen aus Spänen oder Fasern |
DK176116B1 (da) * | 1997-03-18 | 2006-08-14 | Wesser & Dueholm | Fremgangsmåde til fremstilling af spånplader, fiberplader og lignende |
SE513105C2 (sv) * | 1998-11-02 | 2000-07-10 | Valmet Fibertech Ab | Sätt och anordning för kontinuerlig framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
SE515273C2 (sv) * | 1999-02-01 | 2001-07-09 | Valmet Fibertech Ab | Sätt och anordning för kontinuerlig framställning av profilerade lignocellulosahaltiga skiv- eller strängprodukter |
SE514103C2 (sv) * | 1999-05-11 | 2001-01-08 | Valmet Fibertech Ab | Förfarande och anordning vid framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
WO2002000333A1 (en) * | 2000-06-29 | 2002-01-03 | Ip.Three Pty Ltd | A panel |
DE10042534A1 (de) * | 2000-08-30 | 2002-03-28 | Kronotec Ag | Faserplatte |
US20050156348A1 (en) * | 2000-10-06 | 2005-07-21 | Randall James W. | Method and apparatus for making building panels having low edge thickness swelling |
US20030127763A1 (en) * | 2001-08-16 | 2003-07-10 | Josef Stutz | Mechanically glued board of wood material |
WO2003076146A1 (en) * | 2002-03-04 | 2003-09-18 | Valspar Sourcing, Inc. | Precure consolidator |
US7185468B2 (en) | 2002-10-31 | 2007-03-06 | Jeld-Wen, Inc. | Multi-layered fire door and method for making the same |
DE102006010439A1 (de) * | 2006-03-03 | 2007-09-06 | Dieffenbacher Gmbh + Co. Kg | Verfahren zur kontinuierlichen Herstellung von Werkstoffplatten und eine Vorpresse zur Durchführung des Verfahrens |
JP2014069368A (ja) * | 2012-09-28 | 2014-04-21 | Okura Ind Co Ltd | 木質ボード及び木質化粧板 |
EP3272480B1 (de) | 2016-07-21 | 2022-12-07 | Homann Holzwerkstoffe GmbH | Verfahren zur herstellung einer faserplatte |
PL237988B1 (pl) * | 2017-11-21 | 2021-06-28 | Univ Przyrodniczy W Poznaniu | Sposób wytwarzania płyt kompozytowych z cząstek lignocelulozowych i polimerów termoplastycznych i płyta wytworzona tym sposobem |
CA3157151A1 (en) * | 2019-10-18 | 2021-04-22 | Valinge Innovation Ab | A continuous press arrangement and a method for manufacture of building panels |
CN111070368B (zh) * | 2019-12-06 | 2021-06-22 | 新沂市金达木业有限公司 | 一种生产复合板用多层预压机及其工作方法 |
CN115416114B (zh) * | 2022-08-31 | 2024-01-19 | 漳州中福新材料有限公司 | 一种表面高硬度电子线路板垫板及其生产工艺 |
Family Cites Families (25)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3230287A (en) * | 1962-09-27 | 1966-01-18 | Weyerhaeuser Co | Process for manufacturing moldable fibrous panels |
DE2058820A1 (de) * | 1970-11-30 | 1972-05-31 | Siempelkamp Gmbh & Co | Verfahren und Einrichtung zum Herstellen von Holzwerkstoffplatten |
US3907630A (en) * | 1971-01-20 | 1975-09-23 | Defibrator Ab | Method of fiber board article production employing predrying of the ligno-cellulosic material prior to liquid suspension and article formation, and employing water recirculation |
US4175150A (en) * | 1976-11-05 | 1979-11-20 | Masonite Corporation | Urea containing high density skin fiberboard with a low density core |
AT377228B (de) * | 1980-07-24 | 1985-02-25 | Lignotock Verfahrenstech | Verfahren und vorrichtung zum herstellen von formteilen aus ebenen wirrfaservliesmatten, vorzugsweise aus mit bindemittel versehenen zellulose-oder lignozellulosefasern |
US4393019A (en) * | 1981-11-30 | 1983-07-12 | The United States Of America As Represented By The Secretary Of Agriculture | Method of pressing reconstituted lignocellulosic materials |
US4517147A (en) * | 1984-02-03 | 1985-05-14 | Weyerhaeuser Company | Pressing process for composite wood panels |
US4810445A (en) * | 1986-09-26 | 1989-03-07 | Fortifiber Corporation | Process for making pressboard from poly-coated paper |
CN1009443B (zh) * | 1986-11-14 | 1990-09-05 | 库特·赫尔德·法布里肯特 | 制造复合木材制品板的方法和设备 |
DE3640682A1 (de) * | 1986-11-28 | 1988-06-09 | Baehre & Greten | Verfahren und vorrichtung zum kontinuierlichen vorwaermen eines vlieses fuer die herstellung von span-, faser- oder dergleichen platten |
CA2009909A1 (en) * | 1989-02-14 | 1990-08-14 | Thomas Tisch | Production process and apparatus |
DE3914106A1 (de) * | 1989-04-28 | 1990-10-31 | Siempelkamp Gmbh & Co | Verfahren und anlage zur kontinuierlichen herstellung von spanplatten, faserplatten u. dgl. |
US4976905A (en) * | 1989-11-01 | 1990-12-11 | Brown Gordon E | Method and apparatus for making wood product |
DE9007567U1 (de) * | 1990-05-11 | 1992-09-10 | G. Siempelkamp Gmbh & Co, 4150 Krefeld | Preßanlage für die Herstellung von Spanplatten, Faserplatten und ähnlichen Preßgutplatten |
US5342566A (en) * | 1990-08-23 | 1994-08-30 | Carl Schenck Ag | Method of manufacturing fiber gypsum board |
FI95154C (fi) * | 1992-03-09 | 1995-12-27 | Roctex Oy Ab | Menetelmä mineraalikuituja ja sideainetta sisältävän mattomaisen tuotteen valmistamiseksi |
SE502202C2 (sv) * | 1993-05-06 | 1995-09-18 | Sunds Defibrator Ind Ab | Sätt och anordning för förpressning av fibermaterial vid framställning av skivor |
CA2101765C (en) * | 1993-05-17 | 1999-03-16 | Earl K. Phillips | Method for bonding lignocellulosic material with phenol-formaldehyde resin and carbon dioxide |
SE9302993L (sv) * | 1993-09-15 | 1995-03-13 | Sunds Defibrator Ind Ab | Framställning av fiberboard |
US5435954A (en) * | 1993-10-08 | 1995-07-25 | Riverwood International Corporation | Method for forming articles of reinforced composite material |
SE502272C2 (sv) * | 1994-01-28 | 1995-09-25 | Sunds Defibrator Ind Ab | Förfarande för framställning av lignocellulosahaltiga skivor |
SE502810C2 (sv) * | 1994-05-13 | 1996-01-22 | Sunds Defibrator Ind Ab | Anordning för komprimering och behandling av en materialmatta vid framställning av skivor av lignocellulosahaltigt material |
US5492756A (en) * | 1994-07-22 | 1996-02-20 | Mississippi State University | Kenaf core board material |
DE4441017A1 (de) * | 1994-11-17 | 1996-05-23 | Dieffenbacher Gmbh Maschf | Verfahren und Anlage zur kontinuierlichen Herstellung von Holzwerkstoffplatten |
WO1996019328A1 (fr) * | 1994-12-22 | 1996-06-27 | Tsuyoshi Kono | Planche fabriquee a partir d'un vegetal liberien malvace et procede de fabrication |
-
1994
- 1994-01-28 SE SE9400266A patent/SE502272C2/sv not_active IP Right Cessation
-
1995
- 1995-01-19 WO PCT/SE1995/000043 patent/WO1995020473A1/en active IP Right Grant
- 1995-01-19 DE DE69511242T patent/DE69511242T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-19 CN CN95191113A patent/CN1045918C/zh not_active Expired - Fee Related
- 1995-01-19 EP EP95908400A patent/EP0741635B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-19 CA CA002179503A patent/CA2179503C/en not_active Expired - Fee Related
- 1995-01-19 JP JP52000395A patent/JP3759164B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1995-01-19 SI SI9520019A patent/SI9520019A/sl not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 AT AT95908400T patent/ATE182831T1/de not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 UA UA96062534A patent/UA42748C2/uk unknown
- 1995-01-19 ES ES95908400T patent/ES2134438T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1995-01-19 CZ CZ961972A patent/CZ284373B6/cs unknown
- 1995-01-19 RU RU96117582A patent/RU2120372C1/ru not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 NZ NZ279569A patent/NZ279569A/en unknown
- 1995-01-19 US US08/666,442 patent/US6136239A/en not_active Expired - Fee Related
- 1995-01-19 AU AU16733/95A patent/AU674473B2/en not_active Ceased
- 1995-01-19 DK DK95908400T patent/DK0741635T3/da active
- 1995-01-19 HU HU9601933A patent/HU219103B/hu not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 PL PL95315629A patent/PL176748B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 KR KR1019960703826A patent/KR100341872B1/ko not_active IP Right Cessation
- 1995-01-19 SK SK893-96A patent/SK280985B6/sk unknown
-
1996
- 1996-07-26 FI FI962977A patent/FI962977A/fi unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SK280985B6 (sk) | 2000-10-09 |
PL315629A1 (en) | 1996-11-25 |
ES2134438T3 (es) | 1999-10-01 |
SK89396A3 (en) | 1996-12-04 |
CA2179503A1 (en) | 1995-08-03 |
HU219103B (hu) | 2001-02-28 |
CN1137769A (zh) | 1996-12-11 |
HUT77664A (hu) | 1998-07-28 |
DE69511242T2 (de) | 1999-12-02 |
EP0741635B1 (en) | 1999-08-04 |
FI962977A0 (fi) | 1996-07-26 |
SE9400266D0 (sv) | 1994-01-28 |
DK0741635T3 (da) | 2000-03-06 |
RU2120372C1 (ru) | 1998-10-20 |
US6136239A (en) | 2000-10-24 |
AU674473B2 (en) | 1996-12-19 |
SE9400266L (sv) | 1995-07-29 |
PL176748B1 (pl) | 1999-07-30 |
UA42748C2 (uk) | 2001-11-15 |
ATE182831T1 (de) | 1999-08-15 |
CA2179503C (en) | 2004-10-12 |
CN1045918C (zh) | 1999-10-27 |
SE502272C2 (sv) | 1995-09-25 |
HU9601933D0 (en) | 1996-09-30 |
CZ284373B6 (cs) | 1998-11-11 |
JP3759164B2 (ja) | 2006-03-22 |
EP0741635A1 (en) | 1996-11-13 |
CZ197296A3 (en) | 1996-10-16 |
FI962977A (fi) | 1996-07-26 |
JPH09508328A (ja) | 1997-08-26 |
AU1673395A (en) | 1995-08-15 |
NZ279569A (en) | 1997-11-24 |
WO1995020473A1 (en) | 1995-08-03 |
KR100341872B1 (ko) | 2003-02-11 |
DE69511242D1 (de) | 1999-09-09 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
SI9520019A (en) | Method of manufacturing lignocellulosic board | |
RU2068339C1 (ru) | Устройство и способ непрерывного изготовления древесностружечных плит | |
EP1105268B1 (en) | Method for making composite board using phenol formaldehyde binder | |
US6287410B1 (en) | System and method for making compressed wood product | |
JPS63212503A (ja) | 木工材料板の製造法と装置 | |
US6344165B1 (en) | Manufacture of reconstituted wood products | |
EP0819043B1 (en) | Method of manufacturing lignocellulosic board | |
AU2007332593A1 (en) | Lightweight wood-based board and process for producing it | |
US5989468A (en) | Method of continuous production of lignocellulosic boards | |
US5658407A (en) | Method and apparatus for pre-pressing fibrous materials during the manufacture of fiberboard materials | |
US6569279B1 (en) | Method for bonding composite wood products | |
US4086313A (en) | Method of making pressed board | |
TW396102B (en) | A method for producing lignocellulosic boards | |
AU3825799A (en) | Method and device for producing shaped bodies | |
CN113748004B (zh) | 用于预热压制材料垫的方法和设备 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
KO00 | Lapse of patent |
Effective date: 20041027 |